Új privát üzeneted érkezett!

Mágnes: Na ezt a babát már nem lehetne letagadni! :wink: :wink: Áronkuckó nagyon csini.

Mi van mostanában??? Hova tűnt mindenki???

Én most jövök a bőrgyógyásztól.... Pár napja el kezdtem viszketni, amire azt hittem, hogy csalánkiütés. De miután napok óta nem alszom éjszaka, mert szétvakarom magam, úgy döntöttem bekunyerálom magam a Péterfy bőrgyógyászatára. És végre kellemesen csalódtam a magyar eü-ben. Egy tök kedves nő volt a kartonozónál, mondtam neki, hogy se beutalóm, se időpontom, csak egy csomó viszkető kiütésem van... erre ő: "Egy kismamát akkor sem küldenék el!". Közben a telefonon jelentkezőknek a következő időpont október 2. volt
Kb. 5 percet kellett várnom és az időpontosok előtt behívtak. Ott tök kedves volt a doki és az asszisztens, tök lelkiismeretesen végignézték, hogy milyen gyógyszert vagy kenőcsöt adhatnának, de csak egy bőrnyugtató vizes krémet kaptam, mert mindegyik ellenjavalt terhesség idején...
Ja és allergiás bőrgyulladásom van! ÉLJEEEN!!! Eddig sem aludtam jól, most meg egyáltalán nem alszom... Szülésre pont jó fizikai állapotba fogok kerülni!! SZUPER!
Vendég
 


Mágnesen felbuzdulva, itt az én pocakfotóm, tegnap készült.

Kép betöltött 21. hét(tegnapi)

Kép
Kép
cs_erika
 
 


valami gáz van a vonalzómmal, nekem 5 hét 5 napot mutat. :?

Kép
Kép
cs_erika
 
 

 
 

azt hiszem újat kell gyártani

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Na! Kicseréltem:))) Szerintem aranyosabb ez a vonalzó, mint a másik

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Bejci a TE vonalzód is megőrült. Szerinte 81 nap van hátra. :roll:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Jól elvagyok itt egyedül hol vannak a törpiek?

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Erika
jajj de cuki a pocakod!

Mágnes
Te pocid is szépen kerekedik már.

Bejci
Jó, hogy ilyen rendesek voltak veled a bőrgyógyászaton. Legutóbb engem is soron kívül odahívtak egy üres ablakhoz a betegfelvételen. Tök rendesek volta.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a hegyekbül, de egy pár napig nem volt net-ünk, a vihar elrontott valamit :evil:
Bejci, kösz a hiányolást, aranyos vagy :wink:
mindjárt visszaolvasok és irok...ha birok :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 



Nagyon jó volt a csötörtöki családi napunk. Most viszont 2 napig egyedül vagyok/voltam a lányokkal, férjemnek vidékre kellett utaznia,de ma este már jön vissza.
De tök jól ment tegnap minden. Emma tegnap délután 2 és 7 között végigaludt.
Heni is arin eljátszott.

Bejci
Férjed nagyon rendes,hogy hajnalba nyúlóan dolgozott,hogy kész legyen a kisszoba!

Andy
Szüléstörténeted tetszett,nagyon ügyes voltál! Férjed nem bánta meg,hogy benn maradt végig,igaz? Vivien gyönyörűűű baba!
Nekem a Laktoherb tea és a szopi utáni fejés (pedig csak kb 10ml jött plusszba) indította be a tejecskét… másfél hete már egyáltalán nem fejek csak a teát iszom.

Mágnes, Erika, Vera
Szép pocakok!!

Erika
Bár csak nyaktól lefelé láthatunk de már ez alapján is másnak képzeltelek.
Nagyon jó a vonalzód is! Mi lesz a kiscsajszid neve?

Márti
Milyen volt a kiruccanás? Hogy bírtad? Nem vagy fáradt 2 gyerek+poci mellett??

Magdolnam
írok ma.
holka
 
 


Viri irok privit.
holka
 
 


Sziasztok!

Hú nagyon sűrű hetem volt! Rohangászni orvosoról orvosra. De a tegnapi volt a csúcsok csúcsa..... Elmentünk anyóssal természetgyógyászhoz, a férjem vitt minket és gondoltunk egy nagy merészet, látván, hogy az utcán való parkírozás esélytelen, tehát beálltunk az Árkádba. 17:30 volt. 19:40re visszaértünk. Lizát is vittük, mert nem tudtuk kire hagyni. Aha, de nem engedtek vissza, mert bombariadó volt. A baba4kor evett és lett tisztábatéve és nem volt meleg holmija csak a kocsiba. Egy vékony takaró volt rajta (az Árkáddal szomszédos házban voltunk). Na erre tiszta ideg lettem. Könyörögtem, hogy a baba már régen evett és már 1 órája enni kellett volna. Szó se lehet róla, majd ha a tűzszerészek azt mondják... a riadó 7kor kezdődött, akkor már 45 perce ott álltunk és a tűzszerészek még sehol se voltak :shock: na akkor elegem lett, és bedurrant az agyam, hogy ne szórakozzanak velünk, mert beperelem az egész bagázst. Amúgyis van egy jó ügyvédünk, de ezt nem mondtam. Erre, elkezdtek összevissza telefonálni. Közli a pasi, hogy nem lehet, ja és csak másnap reggel hozhatjuk ki a kocsit :shock: whááááááááááá akkor már sík ideg voltam + ugye olyankor már busz se jár hazafele, vonat meg nincs ide. NA amikor ezt reklamáltam, a pasi annyit mondott, menjek hátra, elintézi nekem, hogy odamenjen valaki és kienged minket. na ez 45 perces játék volt. 15 percenként rohangászott vossza Gyula, anyós, hogy senki nincs. NA akkor mentem én. Ha már én megyek.... akkor eléggé kinyitom a számat, bár kicsit tartottam attól, hogy bekaszniznak. Odaértem és magyaráztam, hogy ne szórakozzanak. A pasi elment cbzett. Visszajön: most indultak :shock: :shock: -miért eddig hol voltak?- Mondtam, hogy én nem mozdulok, majd úgyis hív a férjem, ha van ott vki. Hát jött... de nem nyitotta ki az ajtót csak nagyon rondán beszélt. Na nekem elegem lett és már követeltem, hogy akkor biztosítsanak 1 járőr kocsit és vigyenek haza!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hát azt nem lehet.... mert 1 kocsi van és 2 rendőr -amit én nem akartam elhinni- és az a 2 rendőr ők voltak személyesen. Mondja a fickó, hívjam a 112-t :roll: :shock: és a mondjam el mivan. Hátha segítebnek. Mind1 próbát megér. Akkor már nagyon remegtem az idegtől és majd kiugrott a szívem. Előadtam a sztorit. Válasz: hívjon taxit :shock: :shock: :shock: na ettől kiakadtam. Rendőr volt ugyebár a hölgy, ráadásul nőőőőőőő!!!! és nem tudta, hogy babahordozó kell, mert különben a rendőr megbüntett. Akkor mondtam, hogy ha egy kis emberség lenne magában, akkor kiadnák a parancsot a rendőröknek, hogy engedjenek a kocsinkhoz. Válasz: intézem és visszahívom. Hát még most se hívott. Aztán az a rendőr akivel pöröltem, sztem megsajnált és jött a főnöke, azt mondja: hogy megtesz mindent és ha nem is engedik ki az autót, akkor biztosítanak egy járőrkocsit :shock: Hallelujja!!!! Akkor egy idős néni odaadta a kabátját, hogy a babát takarjuk be, mert nálunk nem volt semmi vastag taki. Gyulát elküldtem gyógyszertárba 1 babavízért és teáért, legalább az legyen a pocakban. Elment. Jön a rendőr, hogy gyerünk gyerünk, mert kiadták csak nekünk az engedélyt :shock: férjemnek telefon, hogy iszkiri. Szegény rohant, de már mi is a kocsihoz. ODaértünk!!! Erre egy fickó nyugisan sétál mellettünk. Kérdi a kísérő rendőr, hogy hova hova??? Azt mondja a pasi, hogy 15ösével engedik vissza az embereket :!: NO COMMENT!!!!!!!
magdolnam
 
 


Kép
magdolnam
 
 


Kép
magdolnam
 
 


Ercsi! Tiéd pocak is nagyon csini ám!!! :wink: Úgy látom máshová te sem hízol... irígy-irígy!! :wink:

NAti: Küldtem mailt.

Holka: Igen, férjem édes pofa, ma is egész nap dolgozott, de végre kész a szoba!! Ügyi vagy, hogy egyedül is így helytálltál!!

Magdi: Hú, azannnya micsoda kalandok... nem cserélnék!! Viszont Liza egyre cukibb!!!

És akkor a nap fénypontja.. számomra:
Kész van Bianka "ágybirodalma" !!!!!! Most már jöhet, megvan a kuckója!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
Vendég
 


Márti
Jó volt a kiruccanás? HOgy vagytok lányoddal?

Harivera
Neked is szépen kerekedik a pocakod.

Magdolnam
Nem semmi napotok lehetett. Emlékszel mikor írtam, hogy mi is így jártunk az ikeában? nekünk is a mélygarázsban volt a kocsink és várhattunk rá több mint 3 órát a dög melegben. na az sem volt semmi.

Bejci
nincs is eltorzulva az arcod! A pocakod szép formás, de tényleg már lentebb csúszott. Nem irigyellek a kiütések miatt. Én attól is majd meghibbantam, hogy simán csak viszket a hasam.

Holka
De jó, hogy ilyen kis tündér babád van. Remélem Fanni is jó alvó lesz, mert valahogy fel kell majd készülnöm az államvizsgára.

Tegnap mi iszonyat jó szórakozást találtunk magunknak. Párom valamelyik hajnalban azt mondta látott valami hatalmas (és ha ő ezt mondja akkor tényleg óriási) bogarat a szobában. Sajna gyakran vannak százlábú pincebogarak (90 éves a ház). Én meg gyűlölöm a bogarakat. És tegnap mi volt? hát én is láttam elszaladni iszonyat gyorsan a szekrény tövében. na erre hajtóvadászat indult ellene. Már ott tartottam, hogy kint alszok a nappaliban anyuék vendégágyán, mikor megláttam... és nem bogár volt hanem egy pici szürke egérke. na mit mondjak megnyugodtam, mert az egerektől nem félek. Mindent eltávolítottunk a falak mentén és én egy tollasütővel, párom meg a porszívóval üldözte. kinyitottam az utca felé néző ajtót és felhúztam a redőnyt, hogy kiférjen ha akar. Éééééééés elméletileg ki is menekült. Nem lett volna szívem megölni akármennyire is kártékony állatka. Szegény annyira meg volt rémülve, remélem nem akar visszajönni. Azért a biztonság kedvéért hozunk egérragasztót és a fal tövébe a bútorok mőgé és alá teszünk, lehet családostól jött. Volt vagy éjfél mire visszarendezgettük a szobát, de legalább nyugodtan aludtam, hogy nem egy hatalmas undorító bogár van bent.
ja és mivel elsőre nagyon megrémültem, gondolom az adrenalin miatt Fanni is felélénkült nagyon. Végig feszengett szegénykém. Én meg persze nagy pocakkal ugráltam fel-le a kanapéra, mert pont a szoba közepén volt, így ha a szoba egyik feléből a másikba kellett hirtelen menni kénytelen voltam a háttámlán átugrani. Jó kis móka volt. :D :roll:

Volna egy kérdésem. Mostanában előfordult, hogy mensis érzésem volt, nem erős és nem is rendszeresen, de volt. Gondolom ez nem baj, ugye? Csak gyakorol a méhem. nagyon remélem, ugyanis még azért korai lenne Fanninak kibújni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Csőőőőőőőőőrike :P tök jó! Szép szobája lesz a kislánynak! Bejci?! Hol vagy??? Csak nem megtette a front a hatását :shock: ? Jajj, már nagyon várom a következő anyucit!!!!

Nati, emlékszem! azért egy pocakos kismamival se semmi, hogy így bántak! dühítő!

Szelektálom a leányzónak a kinőtt holmijait :wink: fáj a szívem a sok gyönyörű cuccért!
magdolnam
 
 


H O L V A G Y T O K ? ? ? ?
magdolnam
 
 



Magdi: Én még egyben vagyok a kiscsajommal, bár tegnap este szépen 20 percenként fájdogáltam. Éjjel 1-ig fennt voltam, hátha sűrüsödik, meg erősödik, vagy valami... de semmi! :? Na mindegy.. ha a hidegfront nem jött be, akkor majd a telihold! :wink:

Nati: Ismerős az érzés, én is útálom a bogarakat, de az egerekért sem rajongok. :? Nem tudom melyiktől ijedtem volna meg jobban!!
A méhed pedig szerintem azért fájdogál, mert már 30 hetesen simán gyakorlatozhat. Amíg a méhszájad zárt és csak 1-1 fájás jön, nem pedig szabályos időközönként, addig szerintem nem kell félned.
Vendég
 


Vera, még nem tudom :roll: de ha igen, akkor Ti lesztek az elsők, akiknek szólok.

Olyan furán éreztem magam, gondoltam egy merészet és megmértem a vérnyomásom:
98/52 pulzus 62 :shock: :shock: :shock: áááááááááá unom már, hogy mindig akad valami...
magdolnam
 
 


Bejci, szegénykém! Nemsokára túl leszel rajta, csak győzd kivárni :wink:
magdolnam
 
 


Magdi: Hál 'Istennek fel vagyok készülve a túlhordásra, úgyhogy csak várok... szépen türelmesen...
Vérnyomid a hideg miatt ment le. Igyál egy kávét!
Vendég
 


lassan már infúzióba kell adni a kv-t nekem. megcsináltam életem első tárkonyos pulykaragu levesét. Isteni lett! Csináltam még vadast is. NYammmm! Á, nem hiszem, hogy túlhordod, ha voltak 20perces fájásaid. Nst?
magdolnam
 
 


Magdi: Vadasból küldhetnél... :wink: AZ az egyik kedvenc kajám, de én soha nem csinálok, mert tök macerás...
Nst? Eddig 2-szer voltam, semmi érdemi fájást nem produkáltam... de ha tegnap este rákötöttek volna, tuti kiugrott volna a görbém. Na majd kedden meglátjuk. Akkor lesz a következő nst.. ha addig meg nem szülök. AMúgy én 16-ára gyúrok, akkor van az anyukám szülinapja. Nagyon jó lenne, ha aznap születne meg Bius!
Liza alszik? Nina féltékeny még rá?
Vendég
 


Ja, húzza a lóbőrt. Pont most vitték át anyósék. Elővadásztam a sapit, amit anyós kötött neki. Olyan gyönyörű volt benne!!!!! Mint egy kismikulás lány! és amikor ráadtam, álmában még vigyorgott is hozzá! Majd lefotózom :D
Nina? Hát szerintem inkább az idegei felmondták a szolgálatot :shock: szerintem szorong :D ja és heverészik. Múltkor meg is viccelt minket, mert adtam neki valami piros gyümit, meggy vagy nem tudom mit és piros lett a hasa és úgy feküdt, hogy az oldalán, de mintha kinyúlt volna. Gyula észrevette és ő sikongott, hogy meghalt a malac, meg elvérzett. Aztán szerencsétlen úgy megijedt tőlünk, hogy felugrott és bevonult a házába.
Küldök vadast! Jó kis zsömi gombócokkal :D Á, de Gyula most látott neki, szerintem nem marad :roll:
magdolnam
 
 


Hát akkor jó étvágyat a párodnak! Én meg megyek, beverem a szunyát... kell a pótlás :wink: Tudod, ami éjszaka kimaradt....
Vendég
 


Emma éjjel fél 12-től reggel 7-ig aludt!!Nagyon rendes kislány!
Mesés élmény volt 7,5 órát aludnom egy huzamban…szerintem ilyenben hónapok óta nem volt részem!!

Magdi
Nevetős kép…nagyon huncut!!!!!!!
Árkádos kalandot nem irigylem. Mi ha autóval megyünk akkor is visszük a babakocsit…mert ha elsétálunk az autótól akkor is a fél életed belepakolhatod a babakocsi aljába. Amúgy a tápszert,hogy adod Lizusnak (már úgy értem mikor feljöttök Pestre)?
Kinőtt cuccok majd jók lesznek Liza hugijának..
Írtam.

Bejci
Ja,helytálltam…de azért netezni már nem maradt időm…
Bius kuckó nagyon szép lett!!!!! Tök jó a dekor a falon és az ágynemű is nagyon szép!
Mikor én bementem fájásokkal Emmát szülni a kórházba….az ügyeletes orvos legyintgetett.hogy ez még semmi…meg különben sincs még itt az időm….ez volt hajnalban,délután 1-kor pedig megszületett Emmus.

Nati
Kirázott a hideg ahogy a pincebogarakat olvastam…én az egeres verziótól se nyugodtam volna meg! Jó kis program!
Drukk,hogy Fanni is jó alvó legyen! Heni 5 hós volt mikor államvizsgáztam. 6000 gyakorló tesztet csináltam meg rá…és mindig csak akkor tesztkönyveztem mikor aludt…ha nehezen is de sikerült a könyv végére jutnom. Nem volt gond az államvizsgán.
Igen fájdogálhatsz,gyakorol a méhed…
holka
 
 


Vera
készülgetsz már a kislányka fogadására? A sok fiú ruha után már vásárolgatod a csajos rucikat?? :D

Andy
Hogy vagytok? Gyere ha lesz időd.
Képzeld este mértem és Emma már 800 grammot hízott. :D

Lilla
gondolok rátok!!! Hogy tellnek a napjaid?
holka
 
 


sziasztok!

vagyok ám, csak.... elég megszokni a dolgokat.
Vivien édes kislány, egyelőre nincs vele gond.
Sajnos csütörtök estére belázasodtam, nem tudtunk szopni, se fejni, bedurrantak a ciciim, és visszamentünk a kórházba. Nővérke rendes volt, lefejtek géppel, és utána rendesen elindult a tejcim. Már tudunk 40-50eket szopni, pici tápszert még kapunk, de szeretném elhagyni.
Remélem sikerül majd.
majd még írok
sziasztok
megyek mert mocorog, lassan fürdünk

Kép
andyfekete
 
 


Holka
Gyorsan telnek a napok. Pénteken Mária névnap volt, és a családban sok a névnapos. Anyu és mindkét mamám. Úgyhogy pénteken őket ünnepeltük. Ma meg voltunk Füreden a másik mamáméknál. Egész napos program. Aztán ott voltak a keresztlányomék is a kisöcsivel. Úgyhogy ma a babázás és a játszás volt a program. Nagyon édesek.
Pénteken meg voltam Andynál. Megnéztem a kis Vivient. Annyira édes és jó baba. És úgy örültem, hogy megfoghattam. Végig aludt a drága, ott szuszogott a mellkasomon. Nagyon jó érzés volt. :D
p__lilla
 
 


Sziasztok! :lol:

Végre egy kis időm van, de csak épp egy szikrányi... :cry:

Elöször is ANDINAK:

ÓRIÁSI GRATULA VIVIEN BABÁHOZ!!!! NAGYON SZÉP KIS HAJASBABA!


Nati, Bejci:
köszi kérdésed, jol telt a hegyekben, gyönyörű időt fogtunk ki.Csak kár hogy hamar elröpűlt az idő :cry:

Holka:
irigyellek, hogy ilyen jó a kis Emma baba. Dee jó lenne ha az enyém is ilyen jó baba lenne...
De eddig a pocakomban éjjel hancúrozik a legtöbbet... Ha éjjeli baba lesz, akkor jaj nekünk :lol:

Lilla:
te hogy vagy? Nálatok ez a hónap inszemes, nem? Megvolt már, vagy lesz???

Bejci:
sajnálom, a viszketést :cry: , bizti nagyon kellemetlen :cry:
Drukkok mennek, hogy kibújjon Bius, ne kelljen ráhúzz még :wink: :lol:

Hunci fiam ma kezdte az ovodát :lol: :lol: teszek egy pár képet róluk, milyen jó tesók :wink: , de csak képen.... :wink:

Előbb a Göde-i képek :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


és most az ovis képek: :lol:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

Milyen ramaty egy idő van. Gyűlölöm!!! Reggel még a fűtésünk is autómatikusan bekapcsolt, pedig csak akkor teszi ha 16 fok alá megy a benti hőmérséklet. :shock: Jó hideg van.
Én jobban szerettem mikor kánikula volt és nem bánnám, ha még lenne olyan jó kis meleg időnk.

Márti
Látom ott még szép időtök volt. Egyszerűen hihetetlen, hogy Huninak milyen göndör haja van.
Hogy vagy? Mikor mész legközelebb dokihoz? Hú már 28 hetes vagy!!! Annyira rohan az idő!!!!

Bejci
:?: :?: :?:
Egyben vagy még ebben a hülye időben? Ugye azért küldesz nekem egy sms-t ha menned kell? Majd én megírom a lányoknak.

Fanni tegnap ezerrel mocorgott. Alig tudtam elaludni. Oldalamon feküdtem és egyfolytában azt rugdosta. Párom a hasam alá tette a kezét és csak mosolygott, mert a lány egyfolytában fészkelődött odabenn. Mostanában mintha másképpen mocorogna, vagy másképpen érezném Őt. Lehet befordult? majd jövő héten kiderül mert akkor megyek dokihoz.
Ja és még mindig fogyok!!! Furcsa, hogy ez életem egyik legkönyebb fogyása és nem is szándékos. :roll:

Kép
Kép
nati80
 
 


Márti
Meg kell zabálni a fiúkat!!! Egyforma táskájuk van!!! Egy csoportba is járnak?

Kép
Kép
nati80
 
 


Hello lányok!

Még egyben vagyok...- lehet így is maradok :? - csak fekszem, mert dagad az egész lábam... délután jövök!
Vendég
 


Szia Nati!

Én jól vagyok, köszi, sokat rúgdos Anett a pocimban, a fiuk úgy élvezik nézni :lol:
Egy csoportba járnak a fiuk, igen. Robi ki volt oktatva, hogy vigyázzon az öcsikére :wink: Kiváncsi vagyok nagyon, hogy viselkedett ma Huni, mert már nagyon várta az ovit.
Én október elején megyek dokihoz.Kiváncsi vagyok be fordult-e, mert mindkét fiam utolsó percben fordult meg. Hunival csütörtökön mentem uh-ra és a doki beirta a könyvembe, hogy császár lesz, mert faros volt, erre 2 nap mikor beindult a szülés be volt fordulva... :lol:

Bejci:
hu, pihizz sokat!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Nati:
szép idő volt mikor mentünk, de mire kijöttem az oviból olyan eső kapott el, hogy kellett szedjem a lábaim hazáig nehgy bőrig ázzak... :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti, nagyon jók a képek. Tök édik a fiúk ahogy kézenfogva mennek az óviba. Zabálni valók:)

Holka, irigyellek nagyon!!! Lili még 3-4 óránként felkel...
Ő is fog majd ennyit aludni?
Nem gond még, hogy nem alussza végig az éjszakát?

Bejci, azt hittem a hideg front meghozza Biust :lol: :lol:
Kitartás, már a finisben vagy :wink: Azt olvastam, hogy azoknak dagad a lábuk, akiknek nagy babájuk lesz :lol: :lol:
Nagyon szép a babaszoba :!:

Nati, elég szar idő van, nem tudom sétálni vinni Lilit...
Vennünk kell a szobájába egy radiátort, nehogy fázzon.
Nem volt semmi az egeres sztori...

Magdolnam, nagyon édes Lizus baba...és gyönyörű :!: :!:
a ruhák engem is érdekelnének :wink:

Nekem nem sikerült a baldachint feltenni, pedig mennyit próbáltam :roll: :roll:
Lehet rosszul csinálom :roll:

Kép
Kép
odri
 
 


tegnap készültek Lili manóról...
Kép édi talpacskák.... :lol:
Kép
Kép Kép

Kép
Kép
odri
 
 


Odri:
zabálni való az a kis lányka!!! :wink: :lol: :lol:
hu, lesz itt bőven kiből válogatni a fiaimnak :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok Lányok!

Azért néha én is beköszönök...

Andy: Gratulálok Vivienhez, nagyon édi baba! Mekkora haja van???Múlt héten született meg tesómék kisfiuk is, az előtti héten a barátnőm kislánya, úgyhogy láttam pár napos babákat és nagyon cukik! Nekik is ilyen szép hajacskájuk van!

Magdolnám: Hát nem semmi bonyodalmakon mész át állandóan! Már kezdem azt hinni vonzod ezeket. Amúgy én is ilyen hirtelen emberke vagyok és borzasztó nagy az igazságérzetem és szeretek neki hangot is adni. Úgyhogy megértelek!
Egyébként most a legújabb, hogy építkezni fogunk, úgyhogy telkeket keresgélünk Harasztiban...

Bejci: Nagyon sajnálak, hogy így szenvedsz, de gondolj arra, hogy már nem tart sokáig és utána már csak Bius jelenlétét élvezed.

Lilla: Hol tartasz? Nagyon kíváncsi vagyok Rád, hiszen Te, Anda és én várunk a babásodásra, asszem...

A pocifotók nagyon szépek...és minden kismama szép, és ne foglalkozzatok azzal, hogy mit mondanak a hasatokra! :wink:

Egyébként ha jól emlékszem, Nati kérdezte a Next ruhákat! Én árulok újakat, nem drágán. Ha valakit érdekel, írja meg a nemet, méretet és küldök képeket.

Puszi Pumi
pamukli
 
 


Szia Pumi!

Végre lehet rólad is halani valamit :wink:

Hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

Hú, idő nagyon durva........egy hete még 35 fok volt.... :shock:

Bejci!
NAgyon csini a babasarok!! Szép színe is van! :) Én is várom a postást, mert a szopipárnásoktól rendeltem macis anyagot, én azt varratom meg....komplett szettet nem akartam, ugyanis nekünk megvan a takaró, szivacs, fejvédő stb..csak új huzatot kap majd.......Igen, tényleg szülhetnél holnap.......úgyis névnapom lesz..... :wink: :wink:

Magdi!
Hú, ez a sztori...amilyen én is vagyok, totál ki lettem volna kelve magamból!! Cuki a kiscsaj!! :) :)

Nati!
Na, azt hiszem, én az egértől is infarktust kaptam volna!!! :shock: Nekem az is elég volt, hogy még a nyáron egyik este, zuhanyzáshoz készülődve megláttam, hogy a kád szélén ül a leveli béka.... :shock: Nagyon utálom a békákat (is)!
JA, és nekem is szokott lenni enyhe mensis fájásom, gaz, csak ritkán, és csak pár percig tart....de ha csak ennyi, akkor ez még nem gond, szerintem! Még én sem vagyok fogadóképes! Párom ma parkettáz az emeleten......

Odri!
Nagyon csini talpak.....na és a pofi!! :)

Holka!
Most én kérnék tőled tanácsot, vagy pár nyugtató szót.....
Szóval az van, hogy már a 3. hetet kezdem a kínzó köhögéssel, taknyolással.....Na, én jó kislány módjára bementem a háziorvoshoz egy héttel ezelőtt, hogy valami nem stimmel. Megvizsgált, megnézte a torkomat, semmi komolyat nem látott, azt mondta, hogy csak a biztonság kevéért írja fel az ab-ot (duomox 1000-es), de csak akkor kezdjem el, ha legalább két napig lázam is van....amúgy csak méz, kamilla, c-vitamin orrcsepp stb......
Én be is tartottam az utasításait (ennyi mézet életemben nem ettem..... :lol: ), ugyanis lázam nem volt, viszont már egy hete alig alszom, mert főleg éjjel jön rám a fullasztó köhögés, és tegnap este óta már szúr a hátamba minden légvételnél, köhögésnél....Már a férjem is szinte veszekedve mondta, hogy azonnal kezdjem el a gyogyszert szedni, nehogy tüdőgyuszi legyen belőle......
Na, jó hosszúra nyúltam, szóval csak az a kérdésem, hogy jó -e, ha mégiscsak elkezdtem......azért remélem ez nem árthat a babának, azzal többet ártanék, ha valami szövődmény fellépne....
Persze a doki is csak a baba miatt mondta, hogy ne kezdjem el, de ha akkor időben elkezdem, nem jutottam volna idáig.....

Köszi előre is a tanácsodat!! :)

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Lányok!
Kellene egy kis segítség a kisbabásoktól. vagy aki tud segíteni.
Kezdem összegyűjteni a különböző támogatásokhoz a nyomtatványokat, de szerintem nincs meg minden. Ill nem tudom a babának mit kell majd kiváltani és hol és ahhoz mi kell.

Nos az eddigi listám:

Családi pótlék:
1221478714.8269.doc 1221478734.6561.doc

Anyasági támogatás: (ez ugye az egyszeri)
1221478773.1623.doc
+ a családinál az igénylőlap

Gyes: (ez csak a baba 2 éves korától, mert gyedet igénylek)
1221478837.7659.doc
+ megint az említett igénylő lap

TGYÁS: (ezt igényelhetem ugye hamarabb is? mikortól?)
Nos ehhez mi kell? valaki tudja hol van a nyomtatvány hozzá?

GYED:
és ehhez is kell még nyomtatvány

Mi kell a babának?
1, apasági nyilatkozatot kell még csináltatnunk
2, anyakönyvi kivonat mikor születik
3, TB kártya (ehhez mi kell és mikor kell kiváltani és hol és van hozzá előre kitölthető nyomtatvány?)
Kell még neki valami?
ÉS van még valami igényelhető zsé?

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati: Nézd meg ezt a linket, hátha van benne valami hasznosítható: http://velvet.hu/poronty/2007/01/24/gye ... anyagi_ju/

Ditta: Köszi a támogatást, szívesen szülnék a névnapodon.. majd beszélek a kiscsajjal :wink:

Odri: Nagyon szépek vagytok Lilikével. Úgy látom az arcodról, hogy rólad is leszaladtak a kilók. :)

Márti: Remélem a pici fiad jól érzi magát az oviban. HOgy lehet, hogy 1 csoportba kerültek? Nálunk kor szerint vannak beosztva a gyerekek.
Vendég
 


Bejci
Köszi alinket, itt jól össze van gyűjtve minden. Ez alapján össze fogok készíteni mindent előre és ha jól látom postán is be lehet küldeni ezeket.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati, TGYÁS 168 napra jár és 180 nap biztosított idő kell hozzá. A fizetés 70%-a.
Emailben elküldöm a nyomtatványt hozzá.
A szülés elött egy-két hónappal is elkezdhető.

Ha TGYÁS-re mész ráérsz kitölteni a GYED-hez a nyomtatványt.

A baba taj kártyáját postán küldik, a szülés után kb két héttel.

Az anyaságihoz taj kártya a tiedés és a babáé, igazolás, hogy a terhesgondozáson a szükéges alkalmakkor megjelentél.

Nyugodtan kérdez vag hivj ha valamit nem tudsz, ez a szakmám... :lol:

Kép
Kép
odri
 
 


Szombati ingyenes 4D-ről. Ez a kép sikerült a legjobban

Kép

Kép
Kép
cs_erika
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?