Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, gondoltam írok én is.

Nagyon jó olvasni, és látni, ahogy fejlődnek a kis lurkók!! :wink:

Plutó, hihetetlen, hogy Esztike már egyedül csücsül!! :shock:
ja, még valamikor kérdezted, mi az a BB az aláírásom alatt. A dokim monogramja!

Candi, jó votl újra olvasni rólad is!! Pihizzetek, hátha egyszer csak.... :lol:

Hidd el, vannak hihetetlen dolgok!! A férjem kollegájának a feleségével van gond, megmondták nekik, csak lombikkal lesz babájuk. Lett is, két kislány, ikrek. Védekezniük nem kell, mert nincs miért. Pár hónapja volt náluk céges buli, beszélgettünk, kérdeztem, szeretnének-e még babát. Azt mondta, lombikra valszeg már nem vállalkoznak, de ha netán valami csoda folytán spontán teherbe esne, akkor igen. De mosolygott mellé, mert a dokik szerint erre semmi esély..... gondolhatjátok... igen, most már 13 hetes terhes, a győri Kaáliban is csak nézett a dokijuk!!! (ja, és a terhessége pont a céges buli környékén kezdődött, ott jött meg neki utoljára!!! :wink:

Eszti, nagyon szép a isfiatok, te is ragyogsz, mégegyszer gratulálok!!

Viki, veletek mi lesz?? El kéne már menni dokihoz, valamit tenni, nem?? Persze nincs hozzá közöm, de az idő megy, és milyen gyorsan.

Meli, örülök, hogy jól vagytok, Deni is szépen fejlődik!! Fotókat tehetnél fel te is!!

Mókuska, a ti családotok is irigylésre méltó!! Szép kis gyerkőceid vannak, mindig öröm nézni őket a fényképeken!!

Málna, írtál, hogy másnap írsz!! Csak azt nem tudom, melyik másnap????? :shock: :lol:
Írhatnál a ciklusodról is, nagyon csendben vagy ezzel kapcsolatosan!!

Sziszi, remélem olvasol itt is, minden jót nektek is!! Zsófi baba jól viselkedik, ugye??

teszek fel pocifotót, tegnap este készült 19+2 hetesen:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


A fotó lemaradt, rossz gombot nyomtam meg :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok!!!

Kata,nagyon örülök,h írtál!!!!!És h már félidős vagy!!!!!!!!!!!!??????!!!Hihetetlen!!!!!Nagyon szép a pocid,érzed már Gergő mocorgását?????Nosztalgiával gondolok vissza ezekre a szép időkre!!!!!!!Gyere gyakrabban!!!!És persze vigyázz magatokra!!!!

Andi,köszi!!!Azért nem mondom,h nem nyugodtam meg :lol: apa is egyből mondja nevetve,h -Na,csak lesz ebből a gyermekből valami.... :o pedig sosem foglalkoztam az emberek "jóindulatú"megjegyzéseivel,de a bogár csak a fülbe lett ültetve!!!!
Jó macsekszoktatást!!!!!Mi is hozunk majd egyet Deninek,ha nagyobb lesz,igaz és kutyapárti vagyok,de a gyereknek jó egy-két cicuka is,hogy szeretgesse!!!!Meg szeretnék neki nyuszikat is,apa majd csinál a kertben jó nagy karámot nekik!!!!Én is nagy állatbolond voltam/vagyok...

Gabi,Deni még nem húzkodja le a zoknit,azt is csak néhány napja vette észre,h van lába :D de persze biztosan hamar eljön az is....ezért is jó a harisnya...

Na elköszönök!!!!Holnap utazunk!!!!!!Hétfőn jövök!!!!!Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 

 
 

sziasztok!

Meli
bár már nem olvasod kellemes hétvégét kívánok Nektek!!!!
Na ugye, hogy nincs lemaradva Deni? csak épp később tanulta meg az átfordulást, de ennek semmi jelentősége :wink: :wink: :wink: :wink: eleve ő korábban is született :wink: :wink:

Hoppá
hú de csini pocid van már :D :D :D holnapra mennek a drukkok, utána jelentkezz mekkora a pocaklakód már :D :D

Velünk semmi különös nem történt. Jajj, dehogynem, anyósom megtanította Eszterkének, hogy mama, olyan szépen mondja :lol: :lol: :lol: úgyhogy az amma(kaja), és a mama már megy :wink: :wink:

na jó éjt!!! Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Candi!
Ne haragudj nem akartalak megsérteni.
Amikor ez a szomorú eset megtörtént akkor visszamentem az első olvasra s jó volt ott látni téged, Beát stb.
örülök,hogy jó volt nyaralás s túl vagy egy nehéz terhen.
Nekem most már egy kicsit hiányzik a munka, képzeljétek visszahívtak dolgozni magas fizó fönöki beosztás tetszene is ha 2 év múlva lenne, csakhogy januárban kellene visszamennem s a Berti akkor mégcsak egy éves lesz. Picike. Csábító volt nagyon de egy percig nem gondolkodtam rajta,hogy visszamenjek. Tudjátok a gyerek a legjobb befektetés.

Mókuska!
A leányzód kész hölgy!
Nagyon jók a képek!

Kis_plutó!
Mi a hozzátáplálást a következő képpen tettük: 6 hónapig csak szopi aztán gyümölcs bevezetés, de főzelékből 3 nap alatt már megette a 150 ml. Lehet,hogy egy kicsit gyors volt. Most ha újat vezettek be , akkor 2 nap alatt . Amióta volt a hányós korszakom nagyon lefogytam s akkor bevezettük napi 2szeri főzeléket. Most ezt követjük. 7 kor cici, 8:30kor gyümölcs 11kor főzelék 15:00kor cici aztán ha nem ette meg a gyümölcsadagját akkor 16:30kor a maradék 19:00kor főzelék, utána fürdés után egy kis cici aztán alvás. jó az email cim. Te milyen rizst adsz neki? Milyen gabonafélékét én még csak krumplit használtam eddig. Köszi a tanácsot.
Köszi a honlapot.
Ügyes Esztike nagyon nem semmi már mondja,hogy mama mi még a dada ada dolgoknál tartunk.

Hoppá!
Ma volt UH mi a helyzet? Mesélj!
Irigyellek imádtam terhesnek lenni, már alig várom a másodikat.
Gergő nagyon szép név.

Vviki!
Jobbulást!
Látod milyen jó,hogy kitartottál a topik élesztésben úgy néz ki,hogy sikerült.

Málna!
Jó,hogy így megoldódott a munkahelyi dolog. A Chicco nekünk nagyon bejött mint babakocsi amit szintén te ajánlottál.
Anyukádnak jobb ha visszamegy dolgozni. Neked is sok erőt.
Máténak jobbulást az én kisfiam is náthás most először s köhög is. Kipróbáltuk az orrszívóporszívót s nem is sírt nagyon ügyes most már alig kell lefogni.
Az óvodai beszoktatásról: anyukám azért sírt, mert én nem sírtam sőt nem is hiányoltam, délben el se kellett hoznia, mert úgy eljátszottam a többiekkel én hálátlan kisgyermek.

Meli!
Nagyon nehéz türelmesnek lenni mikor leszoktatáson volt a töki én is sokszor számoltam tízig. Még haragudtam is rá, aztán rám mosolygott s elfelejtettem mindent. A zokni nálunk még mindig fő szám a szájába s úgy néz ki mint egy foxi.

Sziszi!
Gyere te is vissza hogy van a pocaklakód? Zsófia nagyon szép név. Jó lenne egy második terhességet is végig követni.

Nektarin!
Hogy vagytok?

Többiek? Gyertek vissza gyertek vissza!
nika04
 
 


jó estét mindenkinek !

csak gyors bekukk :oops:

végre egyre többen vagyunk !!! :D :D :D

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Kép

Nika
de jó, hogy jelentkeztél újra :D :D
Rizst én a nagyoknak még nem adtam picinek, valahogy ez kimaradt. Most olvasgattam róla.
Állítólag Bioboltaokban lehet kapni babarizst, ez por alakú.
A másik fórumon a moderátor gyógyszerész, az ő feltett receptjeit olvasgattam, és ő sima rizst főzött ill. turmixolta a többi hozzávalóval.
Ott az egyik anyuka a gyümölcsöket adta rizzsel :wink:
Azt tudom, hogy nagyon egészséges, szerintem hamarosan mi is kipróbáljuk, sima rizsből :D :D

Munkahely:én egyenlőre nem érzem a hiányát. Állandó lemaradásaim vannak, hol ez marad el, hol más, szóval........Anyósom jövőre megy nyugdíjba, talán akkor végre egy nap mindíg elég lesz arra amit szeretnék, persze ehhez az is kell, hogy ő v. a főzést v. a gyereket néha átvállalja, na majd meglátjuk :D :D

Ügyesek vagytok napirendileg. Nálunk ez úgy alakult, hogy ami biztos a suliba oviba menetel időpontja, amúgy meg káosz. Most ott tart, hogy mindegy mikor mit evett, ha kaját lát a kezemben már mammog, tátog olyan édes. Most épp a kávémért cirkuszol, persze van kanál a poharamban :lol: :lol: :lol:

Tegnap adtam a kezébe kiflit, olyan édesen szopizta, és tetszett neki, hogy érzi az ízét, meg egy kicsi ment is a szájába.
Na meg, hogy biztonságosabb-kapott nyers répát a kezébe, az úgy tetszett, hogy ledobta, én leöblítettem, míg vizes volt tetszett utána már nem :twisted: :twisted:
majd teszek fel róla képet :D :D


Vvviki
párod hogy halad a vezetéssel? Vagy még a kreszt tanulja? :wink: Munkahelyet sikerült már találnia? Vagy abban Eger sem előljáró-mármint munkalehetőségekben.
Párom keres de itt a környéken elég húzós. Most dolgoznak, talán nem a semmiért :roll: :roll: :roll:

Mi majd kedden megyünk vissza Eszterke lábával az orthopédiára :D
Krisztike meg akkor kezdi az ottalvást az oviban :wink: :wink: kíváncsi leszek mert ugye ő Tódor nélkül nem alszik. Igaz kerestünk oviba való Tódor-pótlót :wink: :wink: majd kimosom neki, hogy azt vigye be.

Szép napot mindenkinek!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


jajj amit még akartam

Hoppá
olvastam amott, hogy minden rendben veletek :D :D nagyon örülök neki.
Méhlepény meg szépen fel fog húzódni a méhszájtól. :wink: :wink: Vigyázz magatokra!!!
Ha van időd írj ide is :wink: :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok am elveszett baranyka, olvasgatlak benneteket csak eddig nem nagyon volt mirol beszamolni :?

Jo latni hogy vegre kezdenek visszajonni az emberek es felpezsdul a topik. Sajnos nem mindenki fog visszajonni es nekem nagyon hianyzik mindenki! Vviki, jo hogy kitartottal es eletbe tartottad ezt a kis csapatot, koszike :)

Kis-pluto,
Esztike nagyott nott es gyonyoru baba :) Es nemcsak gyonyoru, de nagyon ugyes is! A repas sztorin jot rohogtem :P "Kemeny az meg nekem, inkabb a kiflit dobd ide" :wink:
Krisztike gyorsan beilleszkedet az oviba, majd biztos fog fesziteni jovoheten a pokemberes pizsijeben....Todor-potloval meg az alvas se lesz olyan rossz. En is utaltam az oviba aludni!!! (de muszaly vo't :evil: )

Mokuska,
Nem semmi elmeny lehetett olyan kozelrol etetni az allatokat, csokosok vagytok :wink: Biztos elveztek a gyerekek es gondolom mindenkinek beszamoltak rola :lol: Lily-n nagyon jol all a pondzso, igazi holgy, tudja hogy mit akar (meg azt is hogy hogy kaparintsa meg)

Malna,
Az ido gyogyit...es ha dolgozunk gyorsabban telik. Sok erot kivanok anyukadnak is meg neked is.
Rakjal fel kepeket Materol ha tudsz. Biztos sokat not a kis ordogfioka a nyar alatt :)

Candi,
Sajnalom hogy elfogyott a szufla, az irasaidbol kovetkeztetve te is rengeteget dolgozol.....lehet hogy mindkettonknek lazitani kellene egy kicsit! De en olyan hulye vagyok, ha tudom hogy nincs munkahelyem (mint iden nyarom 2,5 hetig), teljesen meg vagyok kergulve es azon aggodom hogy mi lesz velunk.... Pedig siman ellennenk egy fizetesbol is evekig!!! Szerencsere (kopp-kopp) itt azert mas az eletszinvonal es mi nem vagyunk rongyrazosok.
Szoval felmondjunk??? :wink:

En is beallok a sor vegere, ugyanis a parom matol munkanelkuli. Nem rugtak ki, hanem felmondott mert utalta a helyet (o lazasabb mint en...) Most egy ideig o lesz a haziasszony: mos, takarit, elintezi a szamlakat, fozni azt nem tud :evil: pedig most kihasznalnam :wink:

Velem minden rendben, meg mindig nem koltozott be senki a hasamba, a golyanak biztos eltort a laba es nem bir eljonni idaig... :roll:
Viszont belehuztunk a vizsgalatokba, voltam otthon megcsinaltatni a 3. napi vervetelt es majd a 21. napit megcsinaltatom itt.....ha minden jol megy, Novemberben inszem-re megyunk.
Nagyon remenykedem benne hogy Novemberben sikerul!!! Sikerulnie kell, mert lassan nyugdijas leszek :wink:

Bocsi hogy nem irtam mindenkinek, de majd bepotolom estere!

Kép
icus
 
 


Icus!
Jó,hogy jöttél már hiányoztál. Novemberre Drukk ezerrel. Ha utálja az ember a munkahelyét nincs is annál rosszabb én is átéltem s én sem bírtam felmondtam. S tényleg szokott főzni a párod?
Az enyém néha hétvégén s nagyon finomakat.
Sajnos sokszor hétvégén is dolgozik itthon.
Most nagy terveink vannak lassan elkészül a házterv, s jővőre indul az építkezés. Sikerült eladni a lakást hosszú távú kiköltözéssel a párom haverja vette meg ezt a mákot!

Kis_plutó!
Nálunk se volt az élet mindig ilyen kiszámítható a napirendet nem erőltettem mivel ő sokáig 3 óránként, 3 és fél óránként evett majdnem 7 hónapos koráig. A főzelék óta 4 óránként s így kialakította ezt magának azért fél óra csúszik vannak néha. Az
altatás ami cicin ment. Aztán elfogyott a türelem mikor éjszaka már szinte óránként felkelt. Gondoltam biztos a foga s ez ment 2 hétig. Kész elfáradtam beteg is lettem, s így 3 hete nagy elhatározásra jutottam nincs cicin alvás. Apa elutazik úgyis külföldre lehet éjszaka is bömbölni. Most gonosznak gondoltak de higyétek el, hogy én már csak 55 kiló vagyok a terhességet 59 kilóval kezdtem. Hála Istennek csak egyszer sírt 10 percig egyfolytábanaztán játszott s elaludt, s az első éjszak már elég volt simizni a hátát s nem kellett cici. Azóta van,hogy felébred de már ki se kell vennem a kiságyból csak simi s visszaalszunk. A nappali leszoktatáshoz 7 nap kellett de sikerült. Egy kis sírás, játszás, sírás, játszás. Most már magától elalszik 10 perc alatt.
Bocsi kicsit hosszú voltam. Azóta miénk az este a párommal,mert félnyolckor alvás több időm van magamra s már híztam 3 kilót.

Ma Ausztriában voltunk vásárolgatni apának. Pandorfban. Hosszú volt az út de pici jól bírta. Ilyenkor mikor sok inger éri nehezebben alszik el de 8kor már aludt.

Csajok!
Én csak hétvégenként tudok jönni, de akkor jövök. Addig is kitartást!
A Vviki mellé még Mókuskának, S Kis_plutónak is köszönjük a topik tartást!
Jó,hogy túl vagyunk a mélyponton. Hurrá, hurrá!

Hoppá!
Nagyon szép a pocid. Gyere mesélj!
nika04
 
 


Meli téged se akartalak kihagyni a hősök közül akik kitartottak s intenzíven írogattak az ínséges időkben!
Élménybeszámolót várjuk a hétvégéről!

Puszi Mindenkinek jó pihenést.
nika04
 
 


Halihó!
Én is azt mondom, így jobb írni, ha mindenki reagál :wink:
Nika: nem sértődtem én meg, mondtam már engem nehéz megbántani :) Hát igen csábítóak az ajánlatok, jó munka, kiemelt fizetés stb, de jól döntöttél az tuti, lesz még ilyen ajánlat több is, de Bertold csak egyszer picike, kár lenne kihagyni a közös élményeket.
Várunk a hétvégeken.
Icus: November...az már mindjárt itt van, de jó!
Mikor jöttök majd haza?
Párodat nem irigylem, de jobb így, mintha szenvedne a munkahelyen, ha kijöttök meg pláne, csak így Te már akkor ne mondj fel jó? :lol: Én is lazítok azért majd január, februárban.
Priviben még zargatlak.
Gabi: azt hiszem, annyiban mindenki egyetért, hogy a három gyermeked mellett nem csoda, ha nem hiányzik annyira a munka, most is mondom le a kalappal előtted. Remélem orthopédián minden ok lesz. És Kriszti is jól boldogul az alvással majd. Tódit viszitek?
Kata: jó olvasgatni az ilyen kis történeteket más párokról, én nem vesztettem el a reményemet, sőt sajna jobban hiszek néha a természet csodáiban, mint az orvosokban, lehet ez a struccpolitika? :roll:
Nagyon szép pocikád van, munkát jól bírod?
Meli: kinyarltátok magatokat? Jó volt?
Viki: mi jót csináltok? Most te vagy nagyon rövidke.
Megyek, mert nemrég jöttünk haza Anyuéktól és most még főzöm , sütöm a rakott karfiolt, elég furi illatok terjengenek a levegőben :shock:

Andi
candi
 
 


Jó reggelt!

Icus
de jó, hogy Te is benéztél :D :D :D
November, az már nem sok idő, addig is köldök arra is gólyát :wink: Kép Kép
Párodnak mielőbbi munkahely-szerzést!!

Málna
mára jó munkakezdést!!!!
Egy kis szerencsehozó Kép

Candi
nem-nem, Tódor csak az oviig utazik, ott bekerül a babakocsiba, és délután megy újra a kisgazdája elé :D :D :D nem hagyom ott, mert akkor elpakolják, és én este pisloghatok. A múltkor is beleejtett a kutya pisibe, betettem a mosógépbe, igen ám, de álmos volt a kislegény, én etettem, hát kiment, nem tudom mit, hogy csinált, de ki tudta nyitni a mosógép tetejét, ami áram alatt volt, és biztonsági záras :roll: :roll: eltekerte az összes gombot, úgy begalydult a gép. Tiszta hab volt minden, a ruhák tapadtak, így az öblítést kétszer csináltam :evil: :evil:
Centrizni eleve sokszor duplán kell, mert az első mosásnál mindíg elfelejti a gép, a következőnél nincs gond. :? :?

Nika
hát nálunk többnyire cicin elalvás van, de pl. este is jól volt lakva, megkapta a nyusziját és a cumit, nézelődött és bealudt. Ha lát nincs gond, de a szobából nem mehetek ki ha felvan :?

A héten csak reggelente vagyok. Tibi hozott haza munkát, mivel itthon van anyósom is több a szabadidőm, és csavarokat zacsizunk :wink: :wink: Így a nagytakarításom nem lesz meg, de lényeg, hogy ez a határidős munka menjen. Ugye ebből lesz pénz :wink: :wink:
Amúgy úgy néz ki zacsizásért is fizetnek, db-onként 5 ft-ot :D :D szóval nem rossz ez, elég jól lehet vele haladni.

Na megyek költöm Adrikát is, ő még alszik.

Mindenkinek szép napot!!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!

Jó reggelt!!!!

Mindenkinek köszi,aki keresett!!!!És nagyon tuti,h egyre többen jövünk!!!!

Gabi,háát tényleg nem semmi vagy!!!!!!!Ennyi házimunka és gyereknevelés mellett még jut időd munkára is!!!!!!Mondjuk néha én is beállok az üzletben a pult mögé,de csak ha alszik a babakocsiban....

Nika,nem lehetett könnyű leszoktatni,nekünk sem lesz az,Deni igazi szopista....de én is csináltam már egyszer-kétszer,h ha egy órája szopizott éjjel és újra ébredt,akkor nem mentem át addig,amíg nem sírt....volt,h vissza is aludt!De az igazi trenírozással várok addig,amíg már mást is kap és nem éhség,v szomjúság miatt ébred....az anyatej gyorsan emésztődik!!!
Hozzátápi:van egy nagyon jó gabonaféle:köles.Gluténmentes és vagy golyó és pép formában,keverhető vízzel,anyatejjel,táppal....én azt szeretném először bevezetni a gabonák közül,meg a rizst.Azt Gabi nagyon jól leírta!!!

Icus,nagyon örülök,h jöttél!!!!!!És írj le minden apróságot,az nem igaz,h nem töténik semmi említésre méltó!!!!!!Vagy csak írd meg milyen az élet Albionban!!!!Drukk novemberre!!!!Az már hamar itt van!!!!!!

Andi,én bízok az orvosokban,pláne a szülésem óta,mert nagyon jó kezekben voltam!!!!De a természet erejét meg csodálom és félem,ezért nagyon bízom benne,h nálad összehoz egy manócit!!!!!Januárig azért még ven néhány hónap,remélem közbeiktatsz egy kis szabadidőt!!!!!!!

Málna,gyere te is gyakrabban!!!!!!Jó munkát!!!!Remélem tetszeni fog!!!

Ildi?????

Viki????Nagyon szófukar vagy!!!!!!Minden OK????

Nyaralás:Isteni volt!!!!!Az odaút GPS szerint 2,5 óra ,mi 3 alatt tettük meg,miatta csak egyszer kellett megállni,meg még1x autópályamatricát venni!Ott egy percet nem aludt már délután,teljesen felpörgött és rinyáltam is,h hogy fog este aludni,mert majd nyűgi,meg minden....na semmi nem volt!Fürdetés után nagy szopi,majd 7.30-tól egy hang nélkül aludt 5-ig....csak merezstettük a szemünket!!!!Én persez semmit nem aludtam aznap éjjel,mert egy pici utazóágyban kellett aludnia,abba meg nem tehettük bele a légzésfigyelőt,én meg paraanya vagyok.....
Másnap egész nap sétáltunk a parton,a városban,a kikötőben,nagyon jókat aludt a kocsiban(reggel átmentünk Tihanyba is)a babakocsiban 3 órát!!!!!Hazafelé is jól viselkedett,pedig még a Brendonba is bementünk,mert apa megvette neki a hintát,amit régebben kinéztünk!!!!
Összességében csak azt mondhatom,h érdemes ilyen picivel is kiruccanni,mert jót tesz neki a levegőváltozás és a sok új info!!!!!
Rólunk nem is beszélve!!!!Olyan jó volt,h nem kellett egész nap semmit sem csinálni,apa nem dolgozott,egész nap együtt voltunk!!!!Látszott Dénesen,h jól érzi magát!!!!

Na megyek,mert lassan újra ébred!!!!
Szép napot mindenkinek!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Most csak rövid leszek, mert sok a dolgom, délben meg már menni kell Liliért az oviba... (du. 4-től torna, de csak ugy tudunk elmenni, ha időben elhozom és itthon alszanak)

Először is nagyon-nagyon örülök, h egyre többen vagyunk!!!!!!!

Én nem tudtam jönni egy pár napig, mert sürü hétvégém volt. Pénteken 10-18-ig suli, szombaton 8-13-ig suli, majd onnan egyből apósomékhoz mentem, mert a szülinapját ünnepeltük. Ott voltunk estig, aztán vasárnap anyáékhoz mentünk, de ugye du. már jöttünk is haza... Egy kicsit még fáraszt az egész napos iskola, de már sokkal jobb volt, mint a legelső alkalommal. Olyan, mintha az agyam is jobban fogott volna :lol:

Na, most csak ennyi voltam, ágyat akarok huzni+takaritás, mert ugye mult hét közepe óta semmit nem csináltunk itthon :roll:
Este jövök!!!!!

Szép napot mindenkinek!!!!!!!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok,

Na örülök, hogy ilyen sokan vagyunk, bár hát én most elég ritkán, de azért jövögetek.
Meli, örülök, hogy jó volt a hétvégétek:)
Gabi, hát hallodd le a kalappal előtted, gyerköcök, háztartás, munka....
Ildi, a suliba biztos belejössz, nekem néha hiányzik, amikor meg tanultam, a hátam közepére kívántam:)
Candi, Icus, de rég "láttalak", no én beszélek
Kata, nagyon szép a pocid
Málna, jó munkát, remélem tetszeni fog
Nika, szerintem is jól tetted, hogy maradtál, bár gondolom, hogy csábító volt az ajánlat.
Viki, te tényleg kitartasz:)

Rólunk:
Hát hízunk, gyarapszunk, 4.500 g felett vagyunk:)
Voltunk gyerekorvosnál múlt héten minden rendben, van, bár minden este ki kell szippantani az orrát, mert van benne "anyag".
Néha kicsit köhög is, azt mondta az orvos néni, hogy semmi baj, szokja a dolgokat, meg az időjárás is szeszélyes, szippantasam az orrát és kész, védi az anyatej, azért én néha mikor szipog, vagy kicsit köhög elgondolkodom.
Lehet, hogy száraz a levegő, vagy a tetőtérben meleg van, lent meg hűvősebb, hát egyenlőre ezen dilemmázunk.
Jókat szopizik, bár néha nyugtalanul, de általában nyugadtan eszik.
Most alszik, bár lassan fel fog ébredni.
Jókat sétálunk a napos szép időben.
Holnap megyek Anyukámhoz, illetve ő lesz Robesszal, én meg elugrom fodrászhoz, pedikűröshoz, közben meg haza, megetettni:)
Na megyek, mindenkinek szép napot.

Kép
Kép
nektarin
 
 


Sziasztok!!!

Ildi,örülök,h tetszik a suli!!!!!Gyerekek hogy álltak hozzá,h anya nincs egész nap???Főleg Dani????Télleg,ő szopizik még?????

Eszti!!!!Sajnálom,h Robika köhög és szippantani kell!!!!!Amióta bejött ez az idő és én is lebetegedtem Dénes is néha szörcsögött,de szinte semmi nem volt az orrában!Vettem 2féle bébiorrcseppet,meg cseppentettem bele anyatejet és utána szippantyú,de semmi!A szörcsögés meg maradt!A doki szerint ne parázzak rajta,megnövekedik a hidegben az orrmandula(nekem is túl nagy és még az orrsövényem sem egyenes :roll: )
DE!!!!!A mamitól a keresztelőre hidegpárársítót kapott!+ napig nem történt semmi változás,de tegnap éjjel nem sima vízzel párologtattam neki,hanem fele víz,fele kamillatea!És láss csoda!Ma reggel nem volt szippantás,mert nem szörcsögött!Szerintem érdemes beruházni!!!!És nem is volt drága,a helyi műszaki áruházban vettük,11.000Ft volt!!!!!

Hű,de jó neked!!!!Fodrász,manikűr!!!!!!Én a héten masszázsra megyek a barátnémhoz!!!!!Apa még nem tudja,de szerintem nem lesz kifogása egy kis pesztra ellen!!!!!

Puszi

Kép Kép
meli1118
 
 


+=3 :roll: :roll:

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, hú igen, már én is hallottam róla, lehet, hogy kipróbáljuk, csak attól félek, hogy a tetőtérben a gipszkarton falaknak nem tenne jót, de lehet, hogy ez hülyeség.
Na majd kinyomozom, szóval hideg párásító, köszi.
Na rohanok, mert gyorsam eszem amíg alszik.
Puszi

Kép
Kép
nektarin
 
 


Meli: szopista :D :D ez nagyon tetszik.
Örülök, hogy ilyen jól telt a hétvége.
Nektarin: biztosan jó lesz holnap egy kis kikapcsolódás, magaddal törődés, felfrissülés.
Gabi: Nem semi Kriszti, vigyázni kell akkor, ha ilyen ügyes a gépekkel, nehogy beüljön a volán mögé.
Gyerekkoromban mi is szerelgettünk tollakat esténként, meg csomagoltunk, én nagyon szerettem, együtt volt a család, jókat beszélgettünk. És tényleg jó kis pénzkiegészítés.
Mókuska: jó sűrűek a napjaid mostanában, hány éves a suli amibe jársz?
Én úgy érzem ma megfáztam, úgyhogy pattanok a kádba, aztán ágyikóba, hátha kialszom. Jók legyetek.

Andi
candi
 
 


jó estét !

bocsi, hogy mostanában csak kicsit jövök, de most még több a munkám mint valaha, estére lóg a nyelvem, stressz van rendesen :cry: :cry:
hétfőn és csütörtökön tornára járok, kikapcsol és jól megmozgatja öreg csontjaimat :lol:
a páromnak még nincs munkája, itt a környéken nagyon nehéz munkát találni, a jogsija remélem decemberre meglesz, utána könnyebb lesz állást találnia :roll:

Meli
Deni hogy van ?
a hideg párásító jó találmány ! anyuméknál is van, nagyon jó !!!!!!
nekem is van egy kis görbeség az orrsövényemben :oops:

Gabi
hogy van a csipet csapat ? :D
Krisztike erősen műszaki beállítottságú :shock:

holnap majd bővebben jövök, leragad a szemem.

Nektarin
4,5 kiló ?? ez igen !!! akkor neked sem kell karizomra gyúrni ! :lol:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


jó reggelt!

köhög, reked a legkisebbem :cry: :cry: :cry: így a dr. nőnél kezdünk, és utána orthopédia. Ill. majd meglátom mikorra végzünk, mennyire lesz nyugis. Hülye védőnő ilyenkor nem enged át magukhoz, hogy megszoptassam, mert ugye nem egészséges. Annyi lenne, hogy jól kiszellőztet utánnunk, de mindegy. A rendelőbe nincs szopira lehetőség, sajnos :cry: :cry:

Éjjel Krisztike is köhögött :roll: :roll:
Tegnap meg bepisilt az oviba :evil: mióta szobatiszta sosem pisilt be, még éjjel sem. Ráadásul még az udvaron a homokozóban. Ugye ő teljesen önnálló, és nem kell vele foglalkozni, ő nem öltözött át magától, nem szólt, nem vették észre, így csupa pisis gyerek jött ki ebéd után. Olyan 1 másfél órát volt így, ha nem többet :evil: :evil: :evil:
Szóval örülhetek ha nem lesz betegebb :wink:

majd legközelebb reagálok, most csak magunkról, bocsi :oops:

Szép napot mindenkinek!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


jajj, amit még mindenképp meg akartam osztani veletek Eszterke kúszik, és mászik, de csak hátrafelé :lol: :lol: olyan édes :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Dénesnek boldog névnapot kivánok!!!!!!!!!!!!
Kép

Viki
Nem tudsz elmenni szabira? A torna jó ötlet :wink:

Candi
Drukkolok, h ne legyél beteg! Gondolom nem hiányzik ebben a nagy hajtásban, na és amugy se... :x A suli két éves, ugyhogy teljesen felforgatja az eddigi életünket :wink: De nem bánom, jól esik ez a pörgés (ha nem lenne házimunka még jobban élvezném :wink: :lol:)

Meli
Gyerkőcök vigan vannak nélkülem :lol: Dani is, már egész pici korától próbáltuk szoktatni, h ha menni kell ne legyen gond. Egyébként még szopizik a fiatalur, reggel és este, ill. ha éjszaka riad akkor is...
Olyan édes, szól, h: anuszi, sziszizünk?
Mondom igen..
mire ő: akkor jó :lol:
Egy hosszu cicizés+kicsi szünet után megint megszólal:
anuszi sziszizünk?
Én: az előbb ciciztünk...
Mire Ő: celéjjünk mán :lol: :lol: :lol: (ezt olyan édes hangsullyal, h nem lehet neki ellenállni :lol: -amugy sem :wink: )

Nektarin
Erre a köhécselésre sztem is a párásitás lenne jó. Télen én is szoktam, de mivel nincs párásitónk csak vizet forralok-tengeri sósat!!! Olyankor is jó, mikor meg vannak fázva :wink:

Nika
Ügyes vagy, h ilyen könnyen le tudtad szoktatni az éjszakai szopiról Bertoldot! Nekem még nem sikerült Danival megértetni, h az éjszaka alvásra való :lol:
Jajj, most olvasom, h épitkezni fogtok! Tényleg nagy fába vágtátok a fejszéteket!!!! Sok-sok kitartást hozzá!!! Na és nem utolsó sorban sok-sok pénzt!!! :wink:

Icus
Én is azért drukkolok, h nov-ig összejöjjön a baba :wink:

Hoppá
Nagyon csini vagy!!! Szép formás a pocid :wink: :lol:

Na lépek reggelit csinálni, bár a fiatalur még uuuuugy be van ájulva :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Meli
én is pont most szúrtam ki az origón, hogy Dénes névnap van :wink: :wink: :wink:
Deninek nagyon boldog névnapot!!!!!!!!
Kép

Megjártuk a dokikat. A lába teljesen jó :D :D :D majd 1 évesen kell még vinnem, hogy, hogy megy :wink: :wink:

Amúgy meg megkaptuk az első antibiotikumunkat :cry: csúnya a torka, és arcüreg érintettség is van :cry:

Képzeljétek ma ott alszik a manó, és fél 3-kor menni kell érte. Isten bizony hülyének nézik az embert. már azt sem tudom hol áll a fejem :roll: :roll:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!!

KÖSZI?a kisfiam nevében,de képzeljétek,nem most tartjuk....olyan hülyén jött ki,anyukám kérdezi,h mit vegyen a manónak?Mondom:mér????Hát holnap lesz a névnapja...erre én,nem!!!!Április 8-án van Dénes.....nézem a naptárt,tényleg van okt.9-én is.....de mivel pával úgy tudtuk,h áprilisban van,így maradtunk annyiban!!!!
Ennek ellenére tegnap nagyon sokan felköszöntötték szóban és olyan kedvesek vagytok ti is,de nem most tartjuk... 8)

Gabi,sajnálom az antibiotikumot!!!!!!Remélem nem lesz belőle télleg arcüreggyulladás!!!!
Ha módod van rá,vedd meg az okt.Kismama magazint!!!!Van egy cikk az oviról és a gyeden lévő kismamák jogairól......az óvodáknak önkormányzat által és törvényileg meg van tiltva,h gyereket hazaküldjenek záróra előtt....bármilyen indokkal!!!!!!!!Ezt ne hagyd annyiban,ne nézzenek már tényleg baleknak!!!!!!És szegény gyerek,aki épp csak most szokja a dolgokat meg,kiszakítani a közegből és alvásidőben végigrángatni avároson....a piciről és az anyáról nem beszélve!!!!!!Kitartás :o

Ildi,örülök,h tetszik a suli és h a gyerekek is jól elvannak!!!!Dani édes lehet!!!!!!!Olyan szerencsés vagy,h még szoptatsz!!!Remélem nekem is sikerül ilyen sokáig!!!!!!

Képzeljétek!!!!Van egy alsó jobbos fogcsücskünk......azért volt az elmúlt 2 éjszaka és nappal ilyen gázos!!!!Vas.és hétf.éjjel 3-4x kelt!!!!!Mondjuk ma éjjel meg csak 1x.....nem értem én ezt!!!Mindegy!!!
De!A dentinoxtól kipattogott hétfőn...ahogy a nyálával kifolyatta és szétmázolta a pofiján,ott mindenütt kicsapta az arcát....még jó,h a szemébe nem nyúlt bele éppen.....
Ha tudtok ajánlani valami gyógynövénye mármegoldást fogzáskönnyítőnek,azt megköszönném....
Mondjuk ma kihívom a dokinőt,v holnap,mert eldöntöttem,h mindentől függetlenül minden betöltött hókor átnézetem vele a gyereket....nem árt...hátha én nem veszek észre mindent....

Na szép napot mindenkinek!!!!!!!Ha tudok még jövök,csak most ha ébred,megyünk séta!!!!Pusz

Kép Kép
meli1118
 
 


Úristen,mennyi hibát ejtettem!!!!!!!!De azért remélem érthető!!!!Csak kapkodtam :roll: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Minden névnaposnak, szülinaposnak, évfordulósnak kívánok minden jót.Bocsi de nem olvastam vissza, csak átfutottam mindent :oops:

Ovi:
Ha valaki otthon van kisebb gyerekkel az ovi nem köteles a gyereket ebéd után bent tartani.Az ovi csak 5 éves kortól kötelező, akkor viszont már nem küldheti el délután.

Munka:
Holnaptól munkanélküli vagyok.Olyan "remek"ajánlatott kaptam a munkahelyemről, hogy csak visszutasítani tudtam.
Most kész vagyok...
Voltam egy csomó helyen állás interjún, a kizáró ok, hogy gyerekem van és mi van ha beteg lesz.F@sza.Néha az az érzésem, hogy állam ellenes bűncselekményt követtem el mert szültem.És akkor csodálkoznak hogy nem szülnek a fiatalok

Na megyek fortyogok még egy kicsit.Majd délután visszaolvasok.

Puszi mindenkinek!

málna2162
 
 


ÓÓÓ Málna, sajnálom, remélem sikerül valamit találni majd, váratlanul egész jó dolgok szoktak beugrani.
Hát igen aki szült, plusz az is aki már nem huszon egy két éves enyhén szólva is hátrányban van :twisted:
Meli: tippem nincs sajna , de remélem hamar kibújik a bűnös fogacska.
Gabi: hogy vagytok?
Mókuska: nagyon édes lehet Dani mikor így beszél, szinte hallom, olyan jót mosolyogtam. :lol:
No én is főzőcskézek még, de lehet még megjelenek itt.

Andi
candi
 
 


hellóóó !

próbálok visszaolvasni, le vagyok lassulva :roll:
most láttam Andi vonalzóján hogy bő két hónap múlva itt a karácsony !!! :D

Meli
jobbulást Deninek !!!!
várjuk a Pokemonos képeket ! :D

Málna
dilis egy világ ez, mindenhol azt harsogják a nagyokosok, hogy kevés a gyerek, öregszik a társadalom, de amikor kiderül, hogy egy állást kereső nőnek gyereke van, akkor szinte megrémülnek tőle ! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Máté hogy van ?

Andi
mi finomat főztél ???

Gabi
Esztike hogy van ? még mindig piros a torka ?
Krisztike ?

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!!!!!!Úristen,tényleg,karácsony......nem is vagyok még felkészülve a télre :roll:

Málna,sajnálom :cry: :cry: de biztosan találsz egy olyan állást,ahol tisztelik,h nemcsak nő vagy,hanem anya is!!!!!Reméljük.....minden esetre elgondolkoztató....valóban ez lehet az egyik ok,h olyan kevesen mernek belevágni....hol van már,amikor az apa egyedül is el tudott látni egy családot....
Máté jól van???

Viki,nincs már túl sok időd tesztig!!!!Van valami tüneted?????A stresszen kívül :evil: párodnak állás????Van valami kilátásban??

Andi,te jól vagy???Nem fáztál meg végül???????Macsekok összeszoktak???

Többiek?????
Szisziről,Katáról tud valaki valamit????Remélem jól vannak a pocaklakók!!!!

Szép napot mindenkinek!!!
Én ma olyan nyomott vagyok,nincs is kedvem kimozdulni,de a manót kiviszem azért a levegőre....
Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 


jó reggelt!

Málna
nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry: helyzet ismerős, én is ezt annakidején nagy csalódásként éltem meg. Voltam én is olyan helyen állásinterjún, ahol konkrét a gyerek volt az akadály.
Másik helyre mehettem volna, el is fogadták a kérésemet, hogy párommal váltott műszak, utólag örülök, hogy közben jeleztek a telepre, mert a másik helyen félő még a kapcsolatunk is rámegy. Az nem házasság, ha sosem talalkozunk :cry: :cry:
Viszont itt amikor én felvetettem a gyereket, főnököm mosolygott nem baj, ők a jövő, minden megoldható :wink: :wink: :wink:
Főnöknőm szintén nagyon rugalmasan állt a dologhoz, én ott annak nem éreztem hátrányát, hogy volt Adrika :D :D na de tudom én is ez a ritkább :cry: :cry:

Meli
most már normális időpontban hozom Krisztikét az oviból el :wink: :wink: Amúgy kinyomtattam nekik a törvényt az időkorlátozásról, nehogy gubanc legyen :wink: ha már ők pontosan nem néztek utána.
Szóval mi lehetünk egész-naposak mert Gyed-en vagyok :D :D
Fogacska :lol: :lol: és kipróbálta már, hogy működik a cicin :?: :twisted: :twisted: nekünk még nincs. Besokalltunk a gyógyszertől is már, már a Dentinoxot sem engedi :roll: :roll: pedig jobb lenne. Szerintem most már ő is amiatt extra nyűgös :roll: :roll:

Amúgy annyit változott az én kisovodásom. Már mondja egyedül a mondókákat amiket tanultak. Itthon magától sosem, csak én kezdtem és ő csatlakozott :lol:
Viszont olyan szinű hisztizést kihozott belőle az ovi :cry: :cry: Teljesen tanácstalan vagyok. Tegnap is földhöz vágta magát az utcán úgy ordított, olyan szemekkel néztek rám az emberek. Felvenni sem tudtam. Mikor emeltem automatikusan dobta magát újra. Úgy el vagyok emiatt keseredve. Remélem csak átmeneti. Nekem olyan mintha benne is lappangana valami+szerintem kevés neki az alvás is, mert ugye költik őket-na de ehhez hozzá kell szokni.És ezt az ovikezdéskor kezdte :cry: :cry: Ja és ezt hetente kb. 2-szer eljátsza, zeng tőlünk az utca. Ha felveszem abbahagyja, na de elég húzós tolni a babakocsit, + őt is cipelni felfelé a dombon. Ha sokat viszem becsomósodik a cicim :cry: :cry: szóval nem tudom......

Ovi-még. szülőin mondták, hogy jan.1-től újabb "szigorítások" lesznek. Nálunk a városban 4 ovi van, mindben fullos már most a kiscsoport, és még a jan-tól születettek ebben a légyszámban nincsennek benne :shock: :shock: Nálunk van egy kis és egy vegyes csoport is ahová beszoktatás van. Mi vagyunk 27-en, másik csoport 25 fős.
Januártól azokat veszik csak be akiknek a szülei dolgozni mennek, akik otthon vannak(gyed, gyes, tgyás), azoknak egyenlőre nem veszik be a gyerekét :roll: :roll:

Mi javulunk kop-kop-kop.
Szerencsére alapjáraton jó hangulatú, főlkeg ha leülök mellé, v. ölben van, na de folyamatosan nem lehet.
Eszik ügyesen.
Tegnap kapott rizst, igaz úgy, hogy karfiollevesbe főztem bele, én nagyon szeretem úgy, na meg így nem kellett olajon párolni, mert ugye azt nem is lehet még :D :D

NBa ezt elküldöm és teszek még fel képeket

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kép Eszterke egyedül eszik
Kép kiflit is eszünk
Kép na meg répát rágunk
Kép ilyen kis cickósak vagyunk
Kép :wink: :wink:
Kép kis gyönyörűm
Kép vidáman a rácsok között

Szép napot mindenkinek!!!

sziasztok Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


egyedül evőset nem jót raktam. Ez a múltkori, ezt akartam
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!!

Gabi,nagyon örülök,h Esztike jobban van!!!!!És sajnálom Kriszti-hisztit......majd kinövi ezt is!!!!!!!Azért a cicidet ne hagyd becsomósodni :( Nagyon tutik fotók!!!!Kedvenc a répás!!!!!Olyan huncut!!!!

Totál xar éjjelünk volt!!!!!Édeském már 8-kor aludt,ez jó!Ilyenkor szokott kb.4-ig,aztán reggel is van mindjárt!Na most ő így kelt:23h,1h,3h,és 5,de akkor nem mentem át,magyarázkodott kicsit aztán nagy kegyesen visszaaludt 6-ig...ja és persze minden alkalommal szopi,nálunk nem jön be a hátsimi,ha megérzi,h ott vagyok,rögtön felspanolja magát.....és ugye ő nem is cumizik.....így reggelre lett egy óriási csomag pisispelus és egy anya,aki olyan,mint egy felmosórongy....ráadásul apa a héten éjjel egykor kelt minden nap,mert a pékségben beteg lett a pakolósfiú és mért ne ő ugorjon be helyette????????Mindketten ki vagyunk ütve 8)
Most visszaludt,40 perce alszik,adok még neki 10-et és újra ébren lesz!!!!!!!Tuti a fog!!!!!És ez csak az első!!!!!!!Mi lesz még a végéig???
Na mindegy!!!!Szerencsére a köztes időben azért vissza tudtam aludni!!!!!!És kisütött a nap is!!!!!!!Így már mindjárt más!!!

Na szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


jó estét Mindenkinek !

Gabi
Eszterke nagyon klassz kiscsaj ! :D :D :D :D
még a rácsok mögött is mosolyog :lol:
a kifli majdnem nagyobb mint Esztike :D
rendes volt a főnököd, hogy a gyerekes anyukákat is emberszámba vette !!! :D
szigorítások.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
amit gondolok róla, az nem tűr nyomdafestéket ! :oops:
Krisztike ma is hisztizett ? az biztos megzavarta szegényt, hogy felébresztették az oviban :cry:
mi felnőttek is megviseltek vagyunk, ha felébresztenek

Meli
hogy van Deni ???
tudtál ma egy kicsit pihenni vagy aludni ?
itt is sütött a napocska, de reggel hideg volt, egy környékbeli tacskó kutyust már a kis kötött pulóverében hozta ki a gazdija :lol:

fáradt vagyok és álmos, bedőlök az ágyba mindjárt

jók legyetek !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Jó reggelt!!!

A mai éjjelünk a tegnapit simán verte,legaláb 10x szoptattam!!!!ÉS ment a Dentinox(most nem pattogott ki)meg egyszer a Panadol is....szegénykém úgy sírt álmában többször is!!!!És 8-11-ig félóránként szopizott!!!!!Kibújhatna már a piszok fogacska,egy kis időre megnyugodnánk!!!!Ja és persze semmi nem jó neki,bealszik és 20 perc múlva már ordibál...de érdekes,csak éjjel....nappal nem fáj az a qrva fog????(bocs,de kivagyok)
Ma adunk neki életében először almát!!!!!!Úgy érzem megérett rá a szervezete!!!Meg forraltam vizet is!!!!!Szerintem inni is fog,ma megtanítom poharazni,mert a cumisüvegre már nem akarom rászoktatni!!!!!Nagyon izgulok,tegnap elmostam,sterilizáltam minden eszközt a hozzátáplálunk-projekthez....majd leírom,h sikerült!!!!Apa fogja neki adni,már alig várja,h ő is etethesse a fiát!!!!Úgyis ma van a névnapja!!!!!Így este vendégségezünk is!!!Egész szórakoztató társaság leszek!!!!!

Na szép napot mindenkinek!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok!

Meli
sajnálom a sz@r éjjelt. 1 hónapja nekünk is volt pár ilyen éjjelünk. Én gondoltam hirtelen növekedésre is :roll: :roll: utána beállt. Most 2-szer ébred de reggel 6-és fél 7 körül kelünk, pedig úgy aludnék :roll: :roll: :oops:
A kis 7 hónaposról 2 huncut kép :wink: :wink:
Kép amíg gépeztem, így bemászott a székem alá :lol: :lol:
Kép na ezt a madzagot a barna szőnyegen én nem vettem észre, persze Eszterke igen :roll: olyan mintha pókot enne :lol: :lol:

Drukk az almaevéshez! :wink: :wink:
Nekünk Mamm cumisüvegünk van, ahhoz van gumi csőrös rész. Szívni még nem tudja, de ahogy rágja megnyomja az oldalát és úgy tud inni :lol: :lol: én azt nagyon szeretem :wink: na amúgy sokat nem iszik.
Poharat meg pici kávéscsészét szoktam használni, azoknak klasszul kifelé van a széle, és mivel pici könnyű belőle itatni :wink: :wink:

Vvviki
hát át kell állnunk. Oviban max. másfél órát alszanak, Krisztike 2 és fél, 3 órát alszik. Így picit sír ébresztés után, és nem uzsonnázik. Útközben viszont mergette a dupla uzsonnát :wink: :wink: Tegnap jött velünk anyósom a postásbiciklivel, és abban elüldögél (dobozban)így nem volt hiszti :lol:

Tegnap elkezdtem beszedni a kertből a virágaimat, pedig most olyan szépek-főleg a törpedáliáim :D
Állítólag jön a hó :shock: :shock: :shock: hú, de nem hiányzik még :roll:

Van valakinek Elektrolux mosógépe? Felültöltős? Tegnap olyant vettünk remélem jobban beválik mint a Whirpool, mert az nagyon ócska volt :roll: :roll:

Na kellemes hétvégét mindenkinek!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!!!!!Köszi a biztató szavakat!!!Nagyon jólesik!!!Most láttam,h Esztike tegnap volt 7 hós!!!!!!!!Utólag boldogat neki!!!Hát ez a mazzag :lol: olyan jót röhögtem!!!!!Édes a lánykád és nagyon nő a hajacskája!!!!!
Jobban vagyok már!!!!!!!Túltettem magam rajta,majd mi is túllépünk ezen az időszakon!!!!
Most támogatom a szervezetem egy kis Bocicsokival és tejeskávéval... :lol: így könnyű túllendülni!!!

Oviban csak 1,5 órát alszanak?!?!?!Szerintem az nagyon kevés!!!!!Az uncsitesóm kislánya annyi idős,mint Krisztike és itthon van,h 5 órát szundít du-n....mondjuk oviban ő is alkalmazkodik...de ez az idő télleg kevés...

Na megyek készüök az esti vendégséghez!!!!
Cipóban felszolgált raguleves tejszínesen és zöldségágyon tengeri hal tefölösen-sajtosan!!!!!!Apa készíti,én meg anyuval savanyúságot rakok el!!!!!30l-es vödörbe!!!!!!!Elég lesz a télre :lol:

Na pusza!!!!!

Többiek?????

Kép Kép
meli1118
 
 


helló Mindenkinek !

Meli
hát Te is egy energiabomba vagy ! :D
alig alszol és nem pihensz, ráadásul vendégeket fogadsz és savanyúságot raksz el !!
én meg mindig itt siránkozok, hogy de fáradt vagyok :oops:
majd számolj be Deni és az almák első találkozásáról !!

Gabi
Esztike egy kis tündér avval a nagy cumival a szájában !!!
a kis álpókfaló :lol: :lol: :lol: :lol:
unokatesóm képes volt baba korában a legkisebb morzsadarabot is megtalálni mindenhol és addig nem mozdult onnan, amíg fel nem szedte, az anyukája azzal viccelt mindig, hogy a lánya jobb mint a porszívó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kellemes napot és kellemes hétvégét !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Hello,Viki!!!!!
Gyerek alszik,apa főz....szép az élet!!!!Majd ha te is anyuka leszel hamarosan,akkor megtudod,h mennyi energia is szorul beléd...én sem hittem volna magamról...hegyeket vagyok képes megmozgatni a kis családomért :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Energia? hajaj, főleg ha egy egy sz@r éjjel után olyan jön, hogy akár 5 órát is alszol egyhuzamban. :lol: :lol:
Apró örömök az életben :wink: :wink:
Ez feldob ám, nem is akármennyire :lol: :lol: :lol:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


hellóóó !!!

hogy vagytok ?
piri megérkezett reggel, fájdalom és barna nélkül !!!!
a tickeremet majd javítanom kell

nem vagyok elkeseredve, dokihoz nem jutok el, az itteniekben nem bízok, Pestre vagy Debrecenbe fogok menni, de ahhoz legalább egy nap szabi kell, az pedig november közepéig nem megy :evil:

na, elég a nyavalygásomból

Meli
hogy sikerült a vendégség ? a kaja biztos fincsi volt !
Deninek tetszettek a vendégek ?
én sokáig ordítottam ha olyat láttam akit még nem
a húgom viszont még a kukásemberekkel is elment volna

Gabi
hogy vagytok ?

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!!!!

Viki!!!Először is sajnálom,h megint megjött,de örülök,h nagyon bizakodó vagy és nem keseredtél el....de!Nov.közepéig nem akarsz/tudsz szabira menni?!?!?!?!!?!?És egy nap erre szánva???Szerintem jelents beteget 3 napra és intézd el minél előbb!!!!!A húgod gondolom már nem tartja ezt a jó szokását :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :lol:

A vendégség jól sikerült,igaz tesómék apával pókereztek fél11-ig,én meg elnézést kértem és 9-kor lefeküdtem...kicsit bunkó dolog volt,de megértették,h 2 napja nem aludtam ki magam!!!!És manócskám édes volt,aznap éjjel csak egyszer keltett fel!!!!

Alma!!!Hát zabálnivaló volt!!!Az illatát már ismerte,mert mindent megszagoltatunk vele(még a kolbászt is)És apa odatolta a szája elé a kiskanállal és nyitotta ki!Az első falatkánál kicsit fintorgott,de nyelt belőle vagy 3 kiskanállal!Aztán tegnap szintén kb.ugyanennyit!!!!!Tetszik neki!!!!!Igaz legjobban az tetszett,amikor és megettem a maradék almát és nagyon bámult,hát odatoltam a kis szájához és nyalogatta és szopogatta!!!!Szeretni fogja!!!!!De nem mondanám,h megfogta a hasát(sokan arról panaszkodnak a babás topikon)kaka az van bőven :roll:
Ma még almát kóstoltatok,aztán holnap jön a barack!!!!

Gabi és többi anyuka,szerintetek mi legyen a 3.????Banánt nem adok,az engem is fog és a dokinő szerint nagyon puffasztja őket!!!Azt mondta,h 8 hós koráig csak nagyon ritkán,inkább ne adjak!!!
Szóval arra gondoltam,h jöhetne a kölespép anyatejjel!Vagy inkább előbb a züöldség????Mondjuk cékla,v sütőtök????V krumpli,v répa??!?!?!?Még jó,h ilyen választék van!!!

Na szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


jó reggelt!

Jó pocsék éjjelen vagyunk túl.
10 órától 2-ig szint folyamatos ölben cipelés, de nem is akárhogy állva, ő függőlegesen, a kezem már majd leszakadt. Be-be aludt, de ahogy letettem ébredt is, ha rögtön nem max. 15 perc után :evil: :!: :!: Tegnap adtam neki téli körtét, jó tömény volt és fanyar mivel a hasa is fájt(nagyon húzta a lábát) biztos attól.
Én őszi körtéket szoktam venni azokat a jó leveseseket, attól semmi baj nem szokott lenni :roll: :roll: :roll:
Aztán mikor már elaludt kelt Krisztike, de mivel KO-s voltam kicsit sokáig ért el az agyamig, hogy pisilni szeretne, persze mire behoztam a bilit, bepisilt, minden a paplan, párna minden olyan lett, így közénk kellett venni, szóval még az utána lévő pici alvás sem volt nyugodt.
Viszont ami még az éjjel történt, kibújt az első fogacskánk :D :D :D remélem nem mindegyiknél lesz ilyen cirkusz :shock: :shock: :shock:

Meli
nekem kap banánt más gyümikkel, de sosem fogta még meg a székletét. Szerencsére eddig semmi :wink: :wink: :wink:
Sütőtököt adj, azt adhatod almával is :wink: :wink: Ha üvegeset veszel a Mildi sütőtök-almája a legfinomabb :wink: :wink: :wink: állagra is az a legjobb.
A Kecskeméti az jól össze van állva, a HIpp meg elég ízetlen :shock: :shock:
Végülis ezek az elsők, alma, banán, őszibarack, meggy, sütőtök.
Jövő héten már adhatsz répát is, először almával, vagy krumplit ha adsz, azt add először almával :wink:
Amúgy a krumplit ki kell tapasztalni melyik jó, idén normálisat még nem sikerült vennünk, tiszta nyúlós mind :shock: :shock: :shock:

A héten mi is megkóstoljuk a céklát :wink: :wink: meg a brokkoli is tervben van már :wink:

Egyébként sok helyen a zöldségfélék adását javasolják először, mert a legújabb kutatások szerint a gyümölcsökben lévő sav a tejcsiben közönbösíti a vitaminokat :roll: :roll:

Na nyafizik a kicsim

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!!!!!Hű,de sajnálom az éjszakátokat!!!!!!!Veled érzek...De gratula a fogacskához!!!!!!Az is közrejátszhatott!!!!!
Én nem merek banánt adni,de körtét sem még!!!!Mondjuk van is köztük 2 hó korkülönbség :roll: Sütőtököt a piacon veszek inkább,mert én is szeretem nagyon!!!!!Bébiételt szerintem akkor érdemes már,ha mennyiségeket eszik!Nem ?Én így gondolom,persze,te már sokkal tapasztaltabb vagy,de enyém gyerek még nem eszik meg,csak max.egy-két kanállal!!!!A többit egyem meg én :?: :lol: És a másik,h hiába olvasom én a boltban félóráig az összetevőket,mindig odajutok,h ami 4 hótól javasolt és nincs benne cukor,abban tutira van mondjuk áfonya....na most az meg aprómagvas,egy éves kortól jöhetne csak???Nem????
Na én ezért úgy gondolom,h amíg még ilyen pirinyó,addig én főzök,reszelek,turmixolok neki,majd később jöhetnek az üvegesek!!!!!És ha sokat főzök,azt meg le tudom fagyasztani porciózva!!!!!Jó lesz az még a hideg téli napokon!!!!
Azért még szívesen várok hozzászólásokat a témában!!!!!!
Gyermekem 2 órája alszik!!!!!!Hurrá!!!!Ha felkel megyünk sétálni,olyan szépen süt a nap!!!
Nálunk reggel -3 fok volt.....és fehér lett a fű :cry: :cry:

Kép Kép
meli1118
 
 


A babás topikban is a nyúlós krumplira panaszkodnak a csajok!!!!!De egyikük közzétette,h sütőzacsiban egy kis vízzel párolva tökéletes állagúra sül és aztán meg nem szabad turmixolni,hanem csak áttörni szűrőn és felönteni anyatejjel v vízzel!Mert áll.a magas fordulatszámú mixer miatt lesz olyan,mint az enyv.....nemtom,ők írták,én csak lopom az ötleteket!!!!Pusza

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Már megint csak átfutottam, de már nem is emlékszem mit olvastam :oops:

Kis_plutó

Fogacskához garatula.Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, bár szerintem neked ehhez van már tapasztalatod :wink: , remélhetőleg tényleg nem lesz ilyen a többi fogzás.
Nekem a Hippes kaja jobban ízlett, mint a Kecskeméti(pedig ugyanaz az cég.... :shock: )

Meli

Próbálj meg kóstoltatni.Ugyis Dénes fogja eldönteni, hogy neki mi jön be.
A babán tényleg fog, de csak egy nagyobb mennyiség után. Egy fél szerintem nem fogja meg. Ha igen akkor a Pacific gyümölcslevel 4 hónapos kortól adhatók, adsz neki egy kis barackot és már jön is a cucc.
Alvás.5 órát alszik a kislány?!Szent ég.Amikor Máté még rendszeresen aludt délután én nem hagytam 2-2 és fél (na jó néha 3 órát) óránál többet aludni.Akkor este 11 nél előbb nem tudtam lenyomni.
Mostmár csak az oviban alszik 1- 1 1/2 órát, de az pont elég ahhoz, hogy este fél 9-kor már ágyban van, és reggel 7-ig alszik.
Hétvégén viszont nem alszik délután. Bezzeg én tudnék.Egy darabig próbálkoztam, de én adtam fel hamarabb.

Múlt héten voltunk úszni.Nagyon tetszett neki.Azt mondta az oktató, hogy nagyon bátor nem fél semmitől, sőt, talán túlságosan is vakmerő. :?

Én csütörtökön közös megegyezéssel felmondtam. :cry: Nem a munka miatt sírok, hanem hogy nincs más.Sajna megint naív voltam , már ami a főnökömet illeti...Jól kibabrált velem.
""""""Szerencsére""""""megjött a hétvégén.Biztos agyvérzést kaptam volna, ha a felmondás után két nappal poztívat tesztelek.Megbeszéltük apával, hogy innentől kezdve már nincs mit vesztenünk, és most fog majd összejönni.Nem azon fogunk görcsölni, hogy jaj csak még állományba legyek stb...

vvviki

sajnálom, hogy megjött piri.
Ti voltatok már valamilyen kivizsgáláson?!

Candi

Hahó, merre vagy?!


Megyek mert elkezdtem ültetni a tavaszi virághagymáimat.
Puszi
Kép

Kép

málna2162
 
 


Nagyobbaknak:

Almás palacsinta tepsiben
4személyre

20dkg liszt
3 tojás
csipet só
2,5dl tej
5alma
3 ek cukor
1 tk fahéj

mindent összekeversz, rádobod a lepucolt almacikkeket a tetejére, (1cm-vastag szeletek) s a végén még pici fahéjascukival megszórod. 10-15 percig sütöd 240C-os sütőben!!!
Nagyon fini és egyszerű!!! Alma h. lehet barack, banán... jó kísérletezést-!!

málna2162
 
 


Meli
barackot inkább üvegest veszek, mert már semmi íze nincs :cry: :cry: :cry: Mondjuk Krisztike szereti így is :wink: :wink:

Én semmit sem turmixolok, nincs is mivel :oops: én szűrőn passzírozok, v. reszelek mindent :wink: :wink: :wink:
Nem tart semeddig, és kevés utána a mosogatnivaló :wink: :wink: :wink:
Krumplit még úgy nem próbáltam, de hidegen melegen, langyosan is paszíroztam, és mindíg nyúlt :shock: :shock: szerintem ez a hülye idő. :shock:

Amgy én kész kaját sosem fagyasztottam.
Husit sem, én úgy szoktam, hogy a friss husit, májat kis darabokra vágom(1 adag) bele folpack fóliába, és úgy zacsiba rakom el. Minden nap friss kaját főzök, kivéve ha a miénkből kivett kaját kap. A husit ugye bármilyen levesben meg tudom főzni, de ha csak a kicsinek főzök, akkor is megoldom. Én iegenkedek a megfőzött lefagyasztott dolgoktól.
Néha saját kajánkat lefagyasztottuk, egy idő után más az íze, ill. nincs íze :shock: :shock:

Amúgy én általában gyümölcsös desszerteket veszek, de egy-két husis kaja is van itthon.
Jobban szeretem amit én csinálok azt adni. De pl. Eszterke is jobban szereti :D :D :D

Málna
jajj, de édes Máté ezeken a képeken :wink: :wink: :wink:
szorítok, hogy minnél előbb találj valami munkát, és sikerüljön utána a baba is :wink: :wink: :wink:
Nekem Krisztikének kevés az a másfél óra alvás ami az oviban van. Kicsit nyűgös is utána :cry: :cry: :cry:
Itthon 3-4 órát is alszik, de felszik este időben. Ill. nincs választása, elalszik a kicsi, és lámpaoltás-alvás van. Nem szokott vitatkozni, alszik :D :D :D :D

Vvviki
sajnálom a pirit :cry: :cry: :cry: :cry: majd a következő hónpban :wink: :wink:

Reggel itt is baromi hideg volt. Tegnap a java virágomat bevittem, de maradtak is kinnt. A korall virágom, az teljesen kemény levelű volt ahogy reggel behoztam, persze azóta kiengedett, és 100%, hogy ki is purcant :shock: :shock: :shock: lóg az összes ága.

Na megyek ebédelek, és emgpróbálok lepihenni egy kicsit amíg a kisasszony is alszik :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: