Új privát üzeneted érkezett!

Kandika! :D
Nem tudom mit mond a Mágus!
De én arra tippelek, hogy inszem lesz! De várjuk ki a végét. Jövő hét csütörtökön már tudni fogom biztosra! :)

Húhhh, most már rohannom kell!!!
Vendég
 


sziasztok,uh, jó sokat írtatok.....
most még nem vagyok képben, így csak egy reagálás:
rambóka, nekem sosem láttak cisztákat (egyik doki"valamit", de az nem az, annyit mondott...), és belső UHval néztek mindig. na, mind1.

drukkoljatok, most délelőtt mondom meg a főnökömnek.......
olyan kis vidám volt az előbb...lehet nem sokáig :lol:
dimet
 
 


Csakegy!

Na, akkor sorban:
Rohadtul nem tesz jót a cukorháztartásodnak a két szélsőség állandó változása! Próbálj meg kiegyensúlyozottabban kajálni, bár tudom terhesen az ember a vasszöget is befalná időnként! :?
Az 5,0-s éhomi nem is olyan alacsony (5,5 fölött már kóros!!!)!!!! De a vizeletben megjelenő cukor arra utal, h. a táplálkozás utáni cukraid rendszeresen meghaladják azt az értéket, amit a vese még vissza bír tartani!!!! Tehát ha már a vizeletben is megjelenik a cukor az arra utal, h. az inzulinod már kevés a vércukor csökkentéséhez, már nem bírja kordában tartani a vércukorszintedet, ami így napjában többször is meghaladja a normális max. értéket (10-11 mmol/l)!!!! Ami nagyon nem jó!!! :shock:
A baba azért nem óriáscsecsemő (még), mert a gyerek mérete azért valamelyest függ az anya méretétől, a te magasságodhoz és súlyodhoz ne várj 4,5 kg-os gyereket, lehet, h. egy 3,5 kg-ost is éppen elég lesz megszülni!!!!! A modern UH gépeken van egy program, ami alapján az adott terhességi korban mért értékek alapján meg tudják becsülni a születési súlyt, kérdezz rá legközelebb és, ha 3,5 feletti értéket mondanak, akkor számíts rá, h. bizony nagy lesz az a gyerek!!!!!
„Miért kisebb a baba egy héttel????” Mert szerintem a dokid nem az általad mondott (ha mondott) fogamzási időpont szerint mér, hanem az utolsó menstruációd szerint! És van egy olyan érzésem, h. ezt a 12 hetes UH alapján sem módosította (pedig akkor kellene!) :evil: De lehet, h. tévedek.
Magas cukor mellett már nem fogsz hipózni!!!
A diétát meg tartsd be, mert bár a terhességi diabétesz az esetek döntő többségében elmúlik, azért van egy kisebbség, akinél NEM!!!! :cry:
Nem hiszek benne, h. pszichoszomatikusan ennyire meg tudnád emelni a cukrodat (zabálással annál inkább!!!! :wink: )!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

Megint csak 2 sorra futja. Rejoka, lassan elkönyvellek örök szkeptikusnak. :wink: Bár való igaz, te még nem tapasztalhattad meg személyesen a metformint, az egésznek a lényegét, hogyan hat-nem hat, nem kellett ráhangolódnod, hinned benne, nem így fogantak a babáid. Remélem nem értesz félre, ezt nem "éllel" mondom ám.
Az, hogy egyetlen egyszer megmérték a cukrod terhesen, az semmit nem jelent. Nekem kétszer mérték, alacsony is lett, mégsem volt minden tökéletes nálam.

Mondok egy adatot: a terhességi diabetes 40%-nál PCOS volt az előzmény, ami diagnosztizálva volt. A valós arány több lehet ennél. A PCOS előfordulása gyak-a 10%. Akkor...?
Az, hogy köztünk csak 1-1 embernek lett végül ez, ez annak is köszönhető, hogy itt a fórumon a legtöbbünk agyáig eljutott az, hogy azért figyelni kell, tudatosabbak vagyunk. De ez nem jellemző a nagyvilágban, sok terhes eszik kettő helyett is, és 28 kg-t hízik. Még te is vigyázol, hiszen sajtot eszel Fornetti helyett!

Még egy dolog, ami mellett nem tudok elmenni. Nem tudom, észrevettétek-e, de nekünk a magyar átlagnál nagyobb súlyú, nagyobb méretű babáink születnek. Mióta figyelem a PCOS-os babákat, pár kivétellel mind 3400 gr fölött volt, és 50 cm fölött. Rejoka, Johanna betöltött 40.hétre mekkora lett volna?! :shock:
Vendég
 


Kérdezte vki a cukorbetegeket, miért esnek simán teherbe. Gyerekek, nekik inzulinhiányuk van, gyerekkortól!!! :shock: Az inzulintöbblet bántja a hormonháztartást és a petefészket.
Vendég
 


sziasztok.

hetvegen babazni voltam:)eletemben eloszor fogtam 3hetes babat,jo volt.

ginuska.nagyon sajnalom ami veled tortent.aterzem mit erzel.

kriszti.utolag de annal nagyobb szeretettel kivanok boldog szulinapot.

ma beveszem az elso negyed metforminomat :o

Kép
monyoka
 
 


Jó reggelt !

Backa :lol: Jó a görbuszod !!

Jaj csajok, én úgy izgulok, a férjemet most műtik (orrüregbe tesznek implantátumokat), remélem viszonylag gyorsan túl lesz rajta !
Nem is tudok most másra koncentrálni :?
mniki
 
 


niki.szoritok a ferjednek.minden ok lesz.
elhiszem hogy nem tudsz masra figyelni,en sem tudnak.

Kép
monyoka
 
 


Szió!

Mniki! Szorítok a párocskádnak, hogy minden rendben legyen :)

Backa! Gratula a szép görbicsekhez..és milyen igéretes :wink:

Rólam: még mindig vérzek, és "élvezem" a betegszabit. Rettentően unom magam. Szerdán megyek dokihoz, ha még akkor i vérzek, akkor valószínűleg szükség lesz műtéti befejezésre:( Jajj csak már lennék túl rajta.

Kellemes napot mindenkinek :)

Gina
Vendég
 


Sziasztok!

Mniki, drukk a férjednek! Hőd hogy áll?

backa, a te görbéd is szuper!!

Norka!
Kösz a válaszokat! na ezt már szeretem!Szépen elmagyaráztál én meg megértettem mindent! :wink: :D Hát ki kérdezte volna a cukorbetegeket kétszer is, ha nem én? :wink: :lol: Így oké, nekik hiányuk van, végre megértettem.

háromszor mérték a cukromat Norka terhesen, ebből kettő terheléses volt, figyelt ám azért rám a dokim! nem vagyok ám szkeptikus, de kellenek néha kérdések az ellenkező oldalról, hogy tisztábban lássunk. (tudod, mint a tudományos viták, mert abból lehet a legtöbbet tanulni :lol: ) Most egy csomó mindent pl. megértettem.

Hát akkora lett volna Johanna mint a férjem, zsolti 4,5 kilóval született :shock: . Most is nagydarab! :D Mondjuk ebben a nagybaba dologban nem értek egyet csak, váltig állítom, hogy ez nem csak a cukortól függ, hanem genetika is. Öcsém 4,2 kilo volt, 62 centi,most 199 centi, 120 kiló. férjem 4,5 kilóból lett 185 centi és 107 kiló, én is 178 centi vagyok és...kilo :lol: (majd ha visszafogytam szülés után megmondom! :lol: ), anyu 178 centi, apu 188 volt, dédapám 198 centi, hát azért viccesen nézne ki ez a család, meg én a karomon egy két kilós újszülöttel! :lol:

160 centis barátnőm 3 kilós gyerekeket szült. Mi is szép példányok vagyunk norka itt a topikon, nekünk dukál egy 4 kilóhoz körüli gyerek! :lol: Kicsi vékony csajok akik már szültetek, mekkorák voltak a babák?

rambóka, csakegy az UH gépeket pedig azért nem kell ennyire komolyan venni, némelyik valami kínai standarda van beállítva, nem emlékszel rambóka, anno röhögtünk is ezen eleget. Kolléganőmnek nagy babaát mondtak, EDÁ-t is kapott, mert ekkorát nem fog tudni ez a vékonyka nő megszülni, és lett 3,2 kilos babája...meg ez csak becslés csakegy ezek a gépek, nehogy az UH-s értéket készpénznek vedd! A szülésznőm tutira megmondta, a természet teszi a dolgát, akkora lesz amekkora hozzád illik!

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok Lányok,

Visszajöttünk síelésből, csak egy gyors köszönés Nektek!
Volt hó és szuper volt a társaság is, úgyhogy nagyon jól kipihentem magam.
A visszaolvasást megpróbáltam, de lehetetlen feladatnak tűnik, annyit írtatok az egy hét alatt :lol: , úgyhogy csak sebtiben...
Vöcsök! Nagy gratuláció Neked és a kisfiadnak, nomeg az egész családodnak!!!
Ginuska, őszintén nagyon sajnálom, ami Veled történt/történik... :roll: szerintem ne keress rá magyarázatot és próbáld a jó oldalát látni, amennyire lehet... lehet, hogy hülyén hangzik, de szerintem utólag majd azt látod belőle, hogy megy ez természetesen, spontán úton is, ez nagy vigasz... én kétszer estem át ilyenen és háát.. benne lenni borzalom :cry: , de utólag mindkétszer azt mondtam, hogy legalább teherbe tudtam esni spontán módon.... fel a fejjel!
Mniki! Benned is úgydeúgy bíztam, hogy sikerül ez a hónap, a francba!!!!
Kandika! Valóban talán jó ötlet még körülnézni, a Kaáli egy korrekt hely, szurkolok!!! Lsz. írj át 38. cn-ra, most fog megjönni pár napon belül, érzem... :cry: (teszt természetesen negatív lett)

Puszi Mindenkinek, próbálom összeszedni magam és majd még jövök
kikka
 
 


Kikka, áruld már el, hol van ilyenkor hó ? :lol: Szuper, hogy feltöltődve tértél vissza !! és úgy irigyellek..... :wink:

Ginuska, remélem, hogy nem kell a műszeres befejezés ! Vetélés után még jó pár napig vérezgethetsz .

Rejo, a hőm 36,5 volt reggel, ez van :roll:

Köszi csajok a drukkot, az előbb hívott az uram, hogy túl van a másfél órás műtéten. 5 :shock: implantátumot kellett beültetni... most már csak az a kérdés, elfogadja-e a szervezete. remélem igen !!!!
mniki
 
 


Sziasztok!

Elnézést, de csak egy bekukkra jöttem. :cry:

Nem tudom hogy az UFÓ-kat meglátogatja e a Mikulás, de
hozzám csak eljött. 27. cn-en. :lol: SOHA nem volt még ilyen!!

További kellemes napot!!

ui: szerdán jövök, s olvasok/ írok.

Bee
beebeey
 
 


Sziasztok lányok,

jó kis eszmecsere volt itt tegnap !! Bizony bennem is sok kérdés van, sok mindent nem értek a cukor/pco/diabétesz/izulin kérdéskörben, de próbálok folyamatosan olvasni, utána nézni dolgoknak, és hát persze itt vagytok ti, szóval szép lassan sok dolgot megértettem már ! :lol:

Kikka, végre haza jöttél ! Irigyellek a hó miatt.... mi itt csak álmodozunk róla... bár álmodik a fene, én már kiegyeznék egy szép hosszú tavasszal is, csak valaki tutira garantálja, hogy a rügyező fáink és virágaink nem fognak lefagyni ... :roll:

Bee: az UFO-k nálunk is jártak, ma 29. cn, de már látom a "vesztemet", szóval ma/holnap meg fog jönni !!! És ettől szárnyalni volna kedvem !!! Szerintem tényleg javulok !!!

Sajnos kis baj történt velem tegnap. Este elmentünk fallabdázni a férjemmel a kedvenc fitness termembe, és fél óra önfeledt játék után egy lépésnél elszakadt az Achilles inam a bal lábamban. Iszonyatosan fájt.... Rögtön elmentünk a sebészeti ügyeletre, röntgen, és természetesen elszakadt, a vége felszaladt a vádlim közepéig... a sarkam meg csak lifegett...írtó horror volt. Kaptam átmeneti fekvő gipeszet, mivel jövő hét hétfőn meg kell műteni, össze fogják varrni. Utána még 1-2 hét fekvő gipsz, és utána 2 hét járó gipsz. Tehát mától 5 hét múlva szabadulok meg a gipsztől. Utána még meg kell tanulni járni. El sem hiszem, hogy ez velem történik. Mankóval írtó nehéz közlekedni, a bal lábamra nem lehet ráállni, úgyhogym int egy szerencsétlen, ugrálok jobb lábon.
Család, munka, utazások, ennyi volt. Mindent le kell mondani, a munkát most próbálom itthonról rendezni, a férjem szegény felkötheti a gatyáját, nem lesz könnyű 5 hete...

Szóval ennyit fitness és szex istennős vágyaimról. Jó nagy romhalmaz lett belőlem. Sírni van kedvem. Persze már sírtam is. Miért nem megy nekem semmi simán ???

De legalább mensizek normálisan, remélem.
zsizsik
 
 


Zsizsik !!!
ajjjjjjjajjjjj, a fene vigye el, nagyon sajnálom a lábikádat ! Huhh, kemény lesz az 5 hét, de remélem legalább a munkát valahogy meg tudod oldani, azzal is le leszel foglalva.
Ne aggódj, ettől te még lehetsz fitness és szexistennő :wink:

A mensihez meg nem is tudom mit mondjak... egyszerűen FANTASZTIKUS, hogy az új gyógyszer mennyire összehozza nálad a mensit.
Bevallom, én arra vagyok iszonyúan kíváncsi, milyen eredményeid lesznek majd a vérvételkor. És utána a mensid + pé hogy fog alakulni.
Ugye a következő hónapban már nézitek a pé-t is ???

Bee, akkor nálad is indul az új hónap, új remények szlogen :lol:
mniki
 
 


zsizsik!!! jaj!! írtam emilt!!!!
főnököm nem ért rá még eddig...... :? :?
dimet
 
 


Sziasztok, nincs sok időm. Csak gyorsan, amlékezetből:

Zsizsik, Jobbulást! És gratula a metforminos eredményhez! március mindjárt itt van ám! ;)

Kavics, eredményeid?

Monyoka, hajrá a 1/4-hez!!
mamint
 
 


Sziasztok!

Tegnap jöttem volna, de én okoska kezdő, mielött elküldtem volna a megírt mondandómat visszaléptem az elöző oldalra olvasgatni. No comment! :( Elszállt.
Márciusban vissza kell mennem dolgozni, lehet hogy jót fog tenni, sokszor úgy érzem lassan leépül az agyam. :roll:

Aranykavics,
Ha emlékszel még a kérdésedre, Barnabásnak, Barninak hívják a kisfiúnkat, aki most tölti délutáni szunyáját. (Tavaszodik?Ma a játszótéren Barni a lapátját kérte, amit nem tudtam neki prezentálni, úgy néz ki elhagytuk hétvégén. Gondoltam, itt egy játékbolt, próba cseresznye. Félénken kérdezem, homokozó lapát, január közepén, esetleg, netán? Van!!! :lol: Őrület az időjárás, bár én élvezem.)

Még hogy nincs meg a másik petefészkem!? Kérem szépen, mindenki csak a sajátjával viccelődjön! :D :D
Holnap délután, ha nem jön meg addig - Norculut utáni 6.nap lesz-bejelentkeztem a magán nődokimhoz hüvelyi UH-ra. Remélem leszakvizsgázott régészetből :) is, és kitartóbban fog áskálódni utána!
Az UH -ás papíromon ez áll: Az utersu hossza 78mm.Nyh.:6mm
Bal ov.az uterus mögött ábr.28mm, benne néhány apró tüsző látható. Jobb nem hozható látótérbe.
A ciszta szó nem szerepel benne, ez már 50%-os jó hír, nem?
Délelötti sétánál akartam venni glükózt a patikában, és kinnt állt a sor vége az utcán!! Őrület.Majd este.
Hőgörbém nincs, novemberit csináltam utoljára, aztán a kicsi hajnali élete mellett bonyolúltnak ítéltem, de most látom mindenki méri, így ha megjön és is csatlakozom.
Zsizsik!
sajnálom a történteket, olvastam régebben milyen nagy lelkesedéssel vetetted bel magadat a sportolába. Gyors javulást kívánok, fel a fejjel!
Lara, Backa!
Kisértetiesen hasonlít a görbétek 2,5 éve a Barniéhoz! Drukkolok nagyon!

Norka!
Látom, te nagyon profi vagy az "okosításban" (maximálisan pozítívan értettem, sok mindent a te válaszaid után értek meg)Segíts kérlek!
Szerinted az is már "rejtett"PCO miatt lehetett, hogy attól függetlenül, hogy a várandóságom 9 hónapjában semmi gondom nem volt a cukrommal-kórházból kijövet 2 kiló plussz volt rajtam, tehát vigyáztam is, mert a kiinduló súlyom is magasabb volt a kelletténél-a kisfiam sima szülés után rögtön az intenzív osztályra került 0,6-os cukorértékkel. 1 hétig tartott mire normalizálták. Az intenzíves fődoki szemrehányóan kérdezte, anyuka, miért nem kezelték a cukrát? Nekem?! Csak sírni tudtam! :cry: :cry: nehéz időszak volt. Azóta a Barni makkegészséges :D , szóval bizos miattam volt baja :( .Véleményed? Mert őszintén szólva, semelyik orvosom nem foglalkozik nagyon vele.Nem szeretném ha újra megtörténne!

Megint nagyon hosszú lettem. Én vagyok az aki ritkán jön, de akkor..... :lol:
Bocsi :oops:
Mindenkinek szép napot!
sunny1
 
 


NYUSZIIII vagyok :lol: vki lökdössön oda a főnököm elé.....
na, elindulok. ah. a hasam is fáj már, annyit filózok itt rajta..... :?
dimet
 
 


Bee, Zsizsik!
Hát ez a majd28 napra mensi!!! Iszonyú szuper, irigykedek Rátok :lol: !

Zsizsik,
Te szeded az erősebb gyógyszert, ugye, ha jól emlékszem? Hát szuper, hogy működik!!!
A lábad!!!! Nagyon sajnálom!!!! :cry: nekem is volt 1x részleges szalagszakadásom, háááát, üvöltöttem, úgy fájt! Én javasolnék Neked majd a gipsz utáni időszakra gyógytornát, én két hónapig jártam a sportkórházba heti 2x kezelésre, az tette helyre igazából, addig pedig kitartás a gipsszel, úgy sajnálom :cry: (én is bömböltem, szerintem ez tök természetes)

Dimet!
Mit mondott a főnököd????? Bár tök mindegy, a lényeg, hogy most magaddal foglalkozz, ne mással.... :wink:
kikka
 
 


Sziasztok!

Milyen szép időnk van! :D

Zsizsik nagyon sajnálom a balesetet ,kívánom ,hogy hamar rendeződj és kicsit később de lehtsz még fittnes és sex lady. :wink:

Mniki a férjed műtétjéről lemaradtam, örülök,hogy minden okés (miért kellett a műtét?)

Norka Kavicska nagyon tetszik,hogy többet vagytok! :)
Kavicska a véreredményed várom. Ja pár napja tettem egy anovus görbuszt

Dimet túl vagy a főnökön?

És magamról: fáj a lábam és fáradt vagyok, ma 3dokit jártam be,és 4 :shock: után kicsivel keltem, Rambóka ti most hogy alusztok?? Mert én naponta nem bírnám a strapát. :?
Beszereztem a bogyóim. Van fruktózom, használja vki?? Csak sütésre??
Sikerült kiíratnom a huma folacidot,és pm vérvételen is voltam :) .
A nőgyógy elküldött uh-ra…/ 67 mm-es uterus. Prolif. Endometrium. ??? :roll:
Megnagyobbodott polycysztás ováriumok/,de nagy cisztám nincs! :)
Egy hetet várunk még mensire aztán Norcolut és closti.

További szép napot!
Vendég
 


na, túl vagyok. jól fogadta, örült is neki :) persze meló szempontból nem, mert addig keresnie kell helyettem vkit. de minden egyéb szempontból szimpi volt. én meg hót zavarban :)
na, de túl vagyok rajta.
dimet
 
 


Zsizsik, jujj.... :(

Sunny, most csak 1 sor, de az én Bogim is behipózott születésének másnapja reggelére, 1,valamennyi volt a cukra. :( Akkor mérték meg. Másnapra lett jó...
Vendég
 


Jajj lányok, annyit írtatok!

Norka! :D
Isteni volt a válaszod! :) Deha Rejoka egy kicsit is gondolkodik a dolgon, talál még kifogást! :lol:
Így van, cukorbetegnek nincs inzulinja. :)
Viszont itt még van egy gondolat, amin elgondolkodtam - már néhányszor. ...

Zsizsik!
Te neked fogalmad sincs, hogy milyen szuper popsit lehet varázsolni gipsz emelgetés közben! :lol:
Viccet féretéve, nagyon sajnálom :cry: Addig is hat az Avandamet! :) Nem tudsz apa elől elszaladni szex biztosítva! :lol:

Dimet!
Örülök, hogy jól fogadta a főnököd. Az én fönököm is jól fogadná, csak valószínüleg hidegvizzel mosnánk fel a földről, vagy repülő sót kéne vele szagoltatni! :?

Mamint!
Laborjaim: tovább javult a tesztoszteron és az LH/FSH arány.(LH magams, de az FSH emelkedett :D )
Most nem tudom leírni, mert időhiányos vagyok. Holnap leírom összevetve a régiekkel.

Zsizsik!
Ment privi.

Most ennyi vagyok, holnap leszek!
Csókolok mindenkit! :)

Cuppp.
Vendég
 


még bent vagyok melóhelyen. brrrr......alig várom már, hogy hazamenjek, de még maradnom kell egy picit.

kavics, kíváncsi vagyok az eredményeidre.majd ha lesz időd tedd fel.

Niki, örülök,hogy megvolt a műtét. miért műtötték?
Bee, tök,jó hogy megjött. emlékszem neked is maratoni hosszúságú volt a ciklusod.

egyenlőre ennyi, megyek vissza dőlni-borulni.
üdv
dimet
 
 


Dimet!
Mit dolgozol Te ilyenkor? :shock: He? :shock:
Azonnal menj haza!!! :lol: :lol:

Nos, akkor a laborjaim:

Utolsó dátum amikor nézettem: 2006.01.13. :oops: (elég rég volt), utánna csak a progeszteronomat ellenőriztettem, addig amíg meg nem untam, mert csak a nyamvadt Norcolut hozott mensit.

akkor: LH:18,4U/l ..........................most: 18,04 U/l
akkor: FSH: 6,34 U/l.......................most: 8,47 U/l
akkor: tesztoszteron: 3,57 nmol/l...........most:0,929nmol/l (0,22-2,9)
akkor: estr: 939,4pmol/l.....................most: 180,1pmol/l
akkor: prol: 311,3 mU/l.......................most: 323,8 (102-496)
akkor: DHEA-S: 6,16umol/l..................most: 4,31umol/l
akkor: TSH: 1,3mu/l.............................most:1,4mu/l (0,3-4,0)
akkor: FT4: 17,0pmol/l.........................most: 13,3pmol/l (11,5-22,0)
SHBG csak most készült:111,1nmol/l (58-110)
Cortisolom jó! :)

Egy kicsit bizonytalan vagyok, valahogy mindig könnyebb más hormonértékeit elemezni, mint a sajátomat :oops:
Mindenképpen megírom Petrányinak. Ma megmutattam az endokrinológusnak: azt mondta, hogy jók az értékeim. :roll:
Ez az a pillanat, amikor megírom Petrányi doktor úrnak! :)

Kíváncsi vagyok, mit fog szólni hozzá!

Most nagyon önző vagyok, mert csak magammal foglalkozom! :oops:


még leszeK!

cuppp
Vendég
 


Szia mindenkinek!

(Kavicska: drukk az inszemhez :) csak aztán nehogy ötösikrek legyenek belőle :)))))

Szóval most sinen van a diab. kezelésem...

Elmentem ugyanis ma a belgyógyászomhoz (halál jó fej volt, SOS becsukta az eblakot amikor bementem nehogy megfázzak, kihúzta nekem a széket stb :) Mindenkinek csak ajánlani tudom :) :) :) ... na szóval ő azonnal átutalt a diabetológia hatáskörébe... ezt szó szerint kell érteni... személyesen vitt át miután mindent lebeszélt a diabetológussal...

Nos, abszolut pozitívan csalódtam. Egy fiatal, jófej dokilány a diabatológusom, a dietetikus is jó fej és az asszisztensek is teljesen barátságosak....

Szóval az volt, hogy 10 körül bementem a dokimhoz... és egykor már túl voltam a diabetológuson, a dietetikuson, megvettem a vércukormérőm (durva... most akciós volt így olcsóbb volt mintha receptre írták volna fel) és be is tanították a használatát...

Most 175 g CH-s diétára fogtak... reggel kell mérnem a cukrom éhgyomorra + 1 órával kajálás után... meg a dietetikus tanácsára minden nap egy fő étkezés után is csekkolnom kell... (hja... még van 24 tesztcsíkom)...

Aztán vasárnap össze kell gyűjtenem 24 órányi vizeletet (na ez vicces lesz... az azért nem két deci :) ) amiből mixelés után majd egy decit be kell vinnem a Sote-ra hétfő hajnalban... ahol leveszik az éhgyomri vért... utána szépen fogom a 20 CH-s reggelim (szigorúan lassú szénhidrátból :) ) és egy óra mulva szúrnak... na akkor lehet szurkolni, hogy az 7 alatt legyen... mert különben inzulin és 3 nap befekvés... (hja... kaptam egy hetet, hogy OK legyen a cukrom :) )

Szóval izgi...

Ja... és mondták, hogy rossz ötlet volt az előző terheléses előtt napokig szénhidrátszegényen kajálni mert így nem túl kóser a terheléses cukor eredménye... (hja... éljen a nőgyógyászom...)

Csak azt tudnám, mit akartak 5 napon át befektetés mellett vizsgálgatni Kistarcsán... komolyan nem tudom... itt ma 3 óra alatt mindent elintéztünk... és az első körben így is diétázni kell, csak utána jön az inzulin és a 3 nap befekvés ha az ember nem reagál elég jól a diétára... szóval ez rejtély...

(ja... kemény... 1-ig nem jutottam kajához mert éhgyomorra mentem... a vércukrom kemény 3,1 lett... )

Ja...Rambóka :)

"ha már a vizeletben is megjelenik a cukor az arra utal, h. az inzulinod már kevés a vércukor csökkentéséhez, már nem bírja kordában tartani a vércukorszintedet, ami így napjában többször is meghaladja a normális max. értéket (10-11 mmol/l)!!!! Ami nagyon nem jó!!! "

Na szóval erre rákérdeztem ma a diabetológián... aszongyák, terhesen a vese nem működik úgy mint normálisan ezért már egy 7-es cukorszint körül is simán átengedi a cukrot... de ők ezt nem is szokták figyelembe venni (gondolom csak a 24 órás gyűjtött vizeletben lévőt... )

"„Miért kisebb a baba egy héttel????” Mert szerintem a dokid nem az általad mondott (ha mondott) fogamzási időpont szerint mér, hanem az utolsó menstruációd szerint! És van egy olyan érzésem, h. ezt a 12 hetes UH alapján sem módosította (pedig akkor kellene!)"

Neeem... nem a dokim csinálta az UH-t... (a dokim túl sokat halogatta ezért besokalltunk és elmentünk egy külön UH-ra...)... a szonográfus pedig a 29+4-hez képest mondta 1 héttel kisebbnek... (azóta beszéltem a dokimmal és mondta, hogy egy hét az semmi...)... egyébként a 18. heti UH-n a baba napra pontosan annyi volt mint lennie kellene... úgyhogy nálam mindenki azt az időpontot veszi fixnek amit én számoltam ki a PÉ-hez képest (és amit ugyebár az UH-k is megerősítettek...)

Bocsi a kisregényért :)
Vendég
 


Zsizsik!

Én mindig mondtam, h. veszélyes dolog a sportolás! Óvakodok is tőle rendesen! :lol:
Te szegény! Nagyon fájt? Hú megőrülnék, ha 2 hétig gipszben kéne feküdnöm! :shock: Próbálj meg műanyag gipszet kérni, hátha az kevésbé viszket! Akkor most két hétig nem leszel v. van otthon laptopod?
Te jó ég, most jut eszembe,h. fogsz fekvőgipsszel tampicseket cserélni????? :shock: :shock: :shock: Kérdezz rá a sebésznél, mielőtt combtőig begipszelnek!
Jobbulást! Csak azzal tudlak bíztatni, h. a 9 hónap is pillanatok alatt elment. Szerezz be jó könyveket és olvass jó sokat! Használd ki, h. igazoltan aludhatsz délig. Próbálj feltöltődni és ne ordítsd le a párod haját, ha nem megy minden úgy, mintha te csinálnád!

Norka!

Láttam Pécsen jópofa bébikompokat, van rajta telefon, macika, csengő! Küldjek anyósnak katalógust??? :wink:
Egy kispocis pár éppen kirakaton keresztül tanulmányozta őket és azt vitatták, h. melyiket vegyék majd meg. Pofátlan módon beledumáltam és eltérítettem őket a szándékuktól! :twisted:

Sunny!

Én is jártam már így, azóta Wordben írom és csak a végén illesztem be a Babanetre.
Sajnos a sok kis apró tüsző valószínűleg PCO, de majd kiderül! Jó régészkedést! :lol: Aztán nehogy előkerüljön pár halott német katona! :lol:

Dimet!

Gratula a bejelentéshez. El tudom képzelni milyen gyomorideged volt egész nap! :shock:
De minden jó, ha a vége jó!!! :D

Mniki!

Milyen implantátumok??? Orrüregbe???? :shock: :shock: :shock:

Csakegy!

Akkor sínen vagy végre jó kezekben! :D
Mint tudod én nem vagyok diabetológus, úgyhogy ezt nem tudtam, h. terhesen hamarabb átengedi a vese a cukrot!
Viszont mivel az egyik asszisztensünk cukros, azt tudom, h. ő pl. simán tud mérni 30-as cukrot is, ha nem figyel oda! De idén végre elkapták a grabancát és beállították a cukrát! (Az ő előtörténete is érdekes, mert 8-10 éve 4,5 kg fölötti babát szült, a dokija szülésindukciót alkalmazott pénteken, h. el tudjon utazni hétvégén :evil: , de csak vasárnap lett meg a baba úgy, h. végül kinyomták belőle! :cry: Nemrég csinálták meg a hüvely- és hólyagplasztikáját. :evil: A hosszas vajúdás meg kimerítette a hasnyálmirigyét, így azóta inzulinos cukros. :evil: De szerintem már terhesség alatt is gond lehetett a cukrával, csak a dokija nem vette észre! :evil: Ja, és a kisfia ráadásul ikreknek indult! :cry: Nem szült többet! :( )

Rólunk: a helyzet jobb, de nem akarok semmit elkiabálni!

Rejo!

Johanna mennyit alszik napközben és mennyit éjjel???

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja... és lenne egy kérdésem azokhoz akik ezt már átélték:

Szóval kissé megrendült a bizalmam a dokimban (a szüléstől nem félek az ottani hozzáállásáról jókat hallottam...)... sokkal inkább a terhesgondozásában (ld. itt vagyok a betöltött 30. héten és a 6. hét óta nem vizsgáltak meg... csak vérvételek + UH-k voltak eddig)... szóval most úgy döntöttem, hogy én diktálom neki, hogy mikor mit csináljon...

Szóval diéta (esetleg inzulin) mellett milyen gyakran és milyen vizsgálatokat szoktak a babánál elvégezni? Mikhez ragaszkodjak?

Köszi! (ez egyébként halál gáz... hogy nekem kell rájönnöm milyen vizsgálatokat kérjek... de ha ez kell akkor ez kell... )
Vendég
 


(ja... pl. nekem még nem néztek méhszájat... de holnap végre megnézi... legalábbis nagyon remélem különben dokit váltok)
Vendég
 


Csakegy!

Baba mérete és magzatvíz mennyisége!
De milyen gyakran azt nem tudom!

Mikor volt utoljára vérzsírok nézve? koleszterin, triglicerid, LDL koleszterin, HDL koleszterin?
Ez is fontos lenne!!!

De bízd magad erre a nőre, nefélj jó kezekben vagy! :)

Mosmá megyek lefekszem!

Jesszus má olyan sok az idő!

Cuppp

10cn.
Vendég
 


Jó reggelt csajok!

Én zárom és én nyitom a napot? :shock: :lol: :lol:

Kandika, Backa!
Merre vagytok? Korán kelő édes lelkeim???? :lol:

Ebben a mai napban csak az a baj, hogy menni kell dolgozni!
Az este is túlpörögtem, most reggel sem vagyok álmos.

Lehet az üstökös még mindig itt van? Még mindig az alvás-ébrenlét ritmusomat súrolja? :? :lol: :lol:

Mindenkinek jó melózást!

Ma du elvileg rengeteg időm lesz! Kép

Kandika példáját követve magamnak esem a gyantával.

És fogok mindenkire reagálni, akire tegnap nem tettem :oops:

márha túlélem a gyantázást! :lol:
Azért a metformin annyira nem profi, hogy simabőrüt csináljon belőlem.... pedig....jó lenne.
:lol: :lol:


Csók nektek!

Vidám ez a mai nap! :)

Cupppp-cupppp

kavics
(10cn.)
Vendég
 


Jó reggelt!

Kavicska!
Hát, Te sem vitted túlzásba a szunyálást! :lol:
Én is éjféltájt feküdtem, fél 6-kor keltem! :roll:
Az a k..va üstökös még tuti itt van, tegnap olyan hülyék voltak a gyerekek, hogy meg se kíséreltem a tanulást...Már sikernek könyveltem el, hogy egyáltalán megültek a seggükön!
Tegnap reggel gyantáztam én is, hát, a metformin nekem se sokat használt etéren. Már úgy utálom! Ráadásul pár nap múlva megint kell, különben olyan leszek, mint a körmendi kecske! 20 év alatt belefáradtam.
Juhéjj!!! Ma szabin vagyok! Meg holnap is!!! Ma hozom haza a 11 éves "új" kocsinkat! :lol: :lol: Holnap meg Kaáli. Hát, ez a kettő együtt csődbe visz...

Az lh-fsh-témához:
Amit nem értek : 3. cn : LH: 2.0 U/l FSH: 6,0 U/l
Régen pont fordítva volt! De ez sem jó, ugye???

A hőm mindjárt felteszem. Sejtésem szerint : minden csoda 3 napig tart. Bár a ferti meg akar győzni a beágyazódási esésről (VIPes vagyok még 3 napig), de nem hiszek neki. Asszem inkább hullámvasútra ült a progim. :roll:

Kép

Kép Kép
backa
 
 


jó reggelt, ma én is korábban jöttem. sok ledolgozni való órám van :?
szőrösödéshez: én mióta babás vagyok egyre jobban szőrösödöm....a hasamon is....ahol eddig soha. és mindenhol nő,mint akit húznak. ez miért van??? azt hittem babásodással no hajhullás, no szőrösödés...errefel....azt hiszem én is gyantaáldozat leszek.
Kavics, az LH/FSH-d még mindig nem jó :( viszont a tesztoszteronod sokat javult. éljen!

ezo, hogy vagytok???
többiek???
üdv
dimet
 
 


Dimet!
Ez komoly? :( Azt hittem, terhesen úgy beborulnak a hormonok, hogy leállnak a szőrök! :( Oda minden reményem...
Dolgozol??? Azt hittem, hogy a tegnapi bejelentéssel letudtad a melót vagy 3 évre! :)

Kép Kép
backa
 
 


dehogyis. mondtam a főnökömnek,hogy végig szeretnék (szeretnék???? :shock: ) dolgozni. de lehet leszenk kisebb-nagyobb megszakítások, attól függően hogy érzem magam. mondta ő anno végig feküdte a 9 hónapot, szóval, megérti,ha nem....meghülyülnék otthon sokáig. de majd azért pár napokat beiktatok. meg most a pénz is kell, mert sokmindent ki kell még fizetnünk, új lakás, új költségek...... :?

és a szőröket nem értem. barátnőm szerint kisfiunk lesz, és már termeli a tesztoszteront :lol:
dimet
 
 


Dimet!
Hát, nem vagyunk egyformák, az biztos. :lol: Ha egyszer megérem, én tuti nem fogok dolgozni! A pénz meg nálam úgy van, hogy jobban jövök ki, ha táppénzen vagyok, mert sokat elautózok a fizumból :roll:
Na, ha ez így működik, akkor asszem én 6-os fiúikrekkel vagyok terhes! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
backa
 
 


Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza a kórházból, mert Vili feje a születéskor bevérzett (azaz mindig olyan vörös volt, mintha éppen ordítana), emiatt aztán jobban besárgult, fényterápián volt egy éjszaka és egy délelőtt. Egyébként már szombaton hazaengedtek volna.

Még nem volt időm visszaolvasni, ha egy kicsit helyrerázódnak a napjaink, megírom a születéstörténetünket.

Csillagfény! Ha még nem szültél meg, biztos érdekel: én nem bántam meg, hogy Ács doktornál szültem.

Íme két kép a 2 napos Viliről.
Mindenkire sok szeretettel gondolok :)

Vöcsök

Kép Vili01 Kép Vili02
vöcsök
 
 


Valakiiii ... pleeease....

Hogyan lehet reggel éhgyomri vért kinyerni ujjbegyből?????

Tűpárnák az ujjaim, a tű már a legnagyobb fokozaton van (D-Cont szúró)... és alig vérzik az ujjam... olyan kevés jön belőle, hogy behülyül tőle a műszer (ma reggel éhgyomorra 1,7-et mért)...

Mit lehet ilyenkor trükközni, próbáltam lóbálni a kezem, lazítani... de nem akar vérezni...

Köszi!
Vendég
 


Jó reggelt !

Dimet, végre túl vagy a nagy bejelentésen :D Ugye hogy nem volt vészes :wink: örülök, hogy főnököd normálisan fogadta, de így is kellene ennek működnie.. Szerintem tuti nem fogsz végig dolgozni, tekintve, hogy jön majd a forró nyár.. :wink:

Kavicska, az tök jó, hogy javultak az eredményeid, Petrányi szerint pont ezekből lehet lemérni, hogy hat-e a metformin !

Backa, szerintem a holnap/holnaputáni nap úgyis eldől, hogy merre megy a hőd, de ha tényleg felugrik :lol: ihhajjj, lesz izgalom !!

Rambóka és mindenki aki érdeklődött ..
a férjemnek tavaly volt egy komoly arcüreg, orrüreg műtéte, sajnos tizenévvel ezelőtt egy doki elkezelt / nem kezelt ki valamit nála és ennek hatására kipusztult az egész nyh az orrüregben, nem is mondom miket szedett ki a doki, mert az arcüregét is tönkretette az állandó gyulladás, bacik. :evil:
Szóval műtét után 10 hónapnyi kezelés után még mindig nem alakult vissza a nyh (hetente 1x2x járt dokihoz), ha belenéznek az orrába, akkor a torkát is látják, ekkora ürege van, ami ugye elég gáz.., ezért döntöttek úgy, hogy megpróbálnak implantátumokat beültetni, hogy elzárják az utat.
Meglátjuk sikerül-e, én bízok benne, csak attól félek, hogy a bacik (na ezeket ugye nem sikerült teljesen kiírtani), nehogy felzabálják az implantátumokat is, vagy elfertőzödjön, vagy mittudomén...
Bocs a hosszú litániáért..

Ja, reggelre megjött, úgy látszik, nekem pé-s hónapban 26 napos ciklusaim lesznek..

Mniki (1 cn)
mniki
 
 


Dimet: megnyugtat, hogy nekem is kezd King-Kong hasához hasonlítani a hasam? (TELE VAN szőrrel... szerencsére piheszőr-szerűek de felállnak :) Nappal világosban iszonyú gázul néz ki :) Este szerencsére nem látszik :) A férjem már csak röhög ezen... az indexen beszélgettünk erről a többiekkel és majdnem mindenki hasonlót tapasztalt... szerintem tilos piszkálni különben megerősödnek....

Vöcsök: hatalmas gratula megintcsak :) Hatalmas kalappal, hogy Vili alvókája ugyanolyan jó maradjon mint a képen :) :) :)
Vendég
 


nincs otthon sima tűd? (mármint steril, injekciós tű)
nemtom milyen vércukormérőd van, de én sima steril tűvel szoktam bökdösni az ujjam. az 1,7 kissé alacsony :D és ha paszírozod, akkor a szöveti nedvek fognak jönni, és vér semmi. így az eredmény ia fals lesz. szúrj nagyobbat, hosszabban. középső ujj közepe? onnan sem jött??? juj. aztán hirtelen egyszerre elindul minden honnan :lol:

Vöcsök, Vili csodaszép baba. aaaanyira kisfiús a feje, szép formás.
gratula mégegyszer hozzá! és várjuk a történetedet, ámbár ahogy hallottuk nem volt hosszú folyamat :)
dimet
 
 


Vöcsök !!!

Gyönyörű baba Vilike, szívből gratulálok !!!
mniki
 
 


Niki: szerintem inkább gratulálok a 26 napos ciklushoz... az én rekordom talán 44, annyiról álmodni se mertem...
Vendég
 


Niki, sajnálom. mármint,hogy nincs + teszt, de örülök,hogy a ciklus jó, és megjött. öröm az ürömben.


csakegy, nekem is a fényben látszódik, meg érzem,hogy gyorsabban nő. ez van :lol: majd mutogatnak a cirkuszban :lol:
dimet
 
 


csakegy, mi egereknél a farkincájukból csippentünk le egy kicsit, úgy mérjük a vércukrot...esetleg egy olló??? :lol: 8) :lol:
dimet
 
 


Hú, lendületben az ország! :? Legalábbis a pco-s fele! :lol: Az elmúlt néhány perc igencsak termékeny volt! :lol:

Vöcsök!
Úúúgy vártalak már! Gyönyörű! :) Gratulálok mégegyszer!

Csakegy!
1.7 az elég durva lenne! :? Élmény lehet ez a reggeli horror! Nekem meg szokták szorítani, röviden és erősen az ujjbegy tövénél, bár Dimet azt írja, az nem jó. Sajna mást nem tudok. :(

Mniki!
Én azért sajnálom az 1 cn-ot! :(
Na meg a férjedet, ez rémes! Reméljük sikerül ez az inplantátum-dolog!
Ja, asszem holnapra eldől. Ha mégis lenne valami, nagyon meglepődnék! Nem, mintha nem tettünk volna sokat az ügy érdekében, de én még a pé-ben is kételkedm. Valahogy nem vagyok hozzászokva! :? :lol:

Megint szőr: A tesómnak (aki nem pco-s, még csak kicsit sem szőrös!) megjelent a hasán pár szál szőr! A 2és fél éves kislánya azt mondta: ez a pici tesó bajusza! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
backa
 
 


Backa, tesód kislányának milyen beszólásai vannak :lol:

Csakegy, sikerült már megszúrnod az ujjadat ? Bárki bármit mond, ez azért kicsit horror, vért szívni... brrrrrr
mniki
 
 


Sziasztok!

Hű, de sokat írtatok!

Vöcsök, annyira édes!!! :lol: Nagyon szép kisbaba, még egyszer nagyon nagy gratula!

dimet, örülök hogy főnököd jól fogadta a bejelentést! Érdekes, szőrösödés nálam pont fordítva volt, lassabban nőtt és ritkult is valamenyit. A fene se érti ezt az egészet! :shock:
És ha már szőr: abban bíztam hogy a metformintól kicsit javul a szőrhelyzet - ezt teljesen felejtsem el vagy van azért valakinél volt pozitív változás?

niki, sajnálom... :cry: :cry: Pedig annyira jól indult! ÉS nem tudom mi van most de nekem is 27 napos ciklusom volt! Eddig csak a fogigátló abbahagyása után néhány hónapig produkáltam ilyesmit.
Férjed története nagyon durva! Remélem semmi gond nem lesz az inplantátummal!

csakegy én ugyanígy jártam mikor szülés után magánszorgalomból elkezdtem méregetni (én az a PCO-s voltam aki tehességi diabeteszes lettem :( ) és nem találtam jó módszert - feladtam :oops:

backa, szorítok hogy a fertynek legyen igaza! :wink:

zsizsik, jujjj... Jobbulást!

Én ma, hallgatva Rátok megemeltem a metformint egy féllel. Remélem nem csinál semmit mert ketten vagyunk a csajommal és neki szokása hogy utánam jön a wc-re mióta feléri a kilincset... :shock:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Csakegy!

A vércukorszintmérésnek az a titka, hogy többféle érzékenységű tesztcsíkot lehet kapni, minél érzékenyebb, annál drágább természetesen :roll:
Én is úgy jártam, hogy a férjem megvette a műszert tesztcsíkkal, többször 1 és 2 közötti értékeket mértem, na akkor látszott, hogy valamit rosszul csinálok... :(
Visszamentünk a márkaboltba (77elektronika), ahol a hölgy elmondta, hogy a legérzékenyebb tesztcsíkot kellett volna megvenni, azaz azt, amelyikhez a legkevesebb vér kell (most sajnos nincs nálam, nem tudom az értéket), és az ujjat alulról fölfelé, ujjbegy irányába kell préselni, úgy nyomni ki a vért...
na azóta tudom használni a műszert, persze ez a tesztcsík 3-4X annyiba került, de legalább van értelme... :lol:
szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatukat, és ha nálad van a doboz, be tudod mondani, hogy milyen tesztcsíkod van, ki fog derülni, hogy érzékenyebbet kellene venni

Vöcsök! Nagyon édes a kisfiad!!! Gratulálok!!!!

Nekem még mindig nem jött meg, pedig már nagyon unom ezt a hónapot... :cry:
kikka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?