Új privát üzeneted érkezett!

Na, Arwen, majdnem ugyanazokat írtuk! Biztos nem véletlen.

Ezeket a szép képeket hol találod?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nandorka,
latom egy velemenyen vagyunk :wink:
Sajnos engem mar paraztatott be feleslegesen netes informacio,elegge,szoval azota lealltam :wink: Amugy is eleg para-mara vagyok,ugyhogy nem kell meg a rasegites :wink:
Kepek:Agócs Irisz kepei,nagyon szeretem a rajzait.
Van egy blogja is,de lehet kapni kepeslapkent is pl ezeket.
Blog: http://artistamuvek.blogspot.com/

Kép

Kép
arwen07
 
 


Esztora,
Attilanal is az egyedul ivas,nyakon ontesbe torkollik altalaban,pedig ha ures a pohar,olyan ugyesen donti :lol: :lol: :lol:
Attila is probalkozik az onallo evessel,nalunk is kap mindig kanalat,eszik is ugyesen par kanallal,de azutan mar csak az utemet uti vele :wink: ,nem eszik,csak hagyja magat etetni....de majd alakul ez is.

Tobbiek:onallo eves-ivas-bilitema?

Olyan faradt vagyok,de ittragadtam a gep elott.Szulinapi ajandekotletet keresek...(Nandorka,megint szulinap lesz nalunk oktoberben,raadasul egy kerek evszam :wink:)

Kép

Kép
arwen07
 
 

 
 

Meri hosszú utat jártál be és gyönyörű lett a vége!
Gratulálok nektek és nagyon sok boldogságot kívánok!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Esztora, de szépet írtál Merinek!

Bocs a hangulatváltásért, de én meg most cicaügyben kérnék segítséget!
Esztora, és más cicaszakértők! Mitől lehet, h csorog a macska nyála??? Anyósomék macskájáról van szó, aki itt van most két hetet, és most figyeltem meg rendesen, amit eddig is tapasztaltam: h csurog a nyála. Míg simogattam, az egyk nyálcsepp a másik után jelent meg a szája szélén. :roll: Mielőtt elhozták, azelőtt egy héttel kapta meg "a második oltást", h ez mit jelent, nem tudom. Féléves a cica, kb. 3 hónapja tartották már szabadon, előtte szobában volt.
Most elkezdtem rettegni, persze kicsit még rá is kerestem a neten, amit inkább gyorsan be is fejeztem, saját tanácsomra és Arwenére hallgatva...
De jó lenne tudni: macseknál is nyálcsorgással jár a veszettség vagy csak kutyáknál?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Meri! Gratulálok Áron babához! Milőbbi felépülést és sok tejcsit kívánok!
angyalkrisz
 
 


Ágy téma: nekünk 140*70-es van, szerintem kell ekkora méret. Mikor az utazóágyban alszik Csenge, akkor látszik, hogy az mennyire pici lett volna, nem is tud benne megfordulni. Viszont nekünk bejöttek a kivehető rácsok. Van hogy napközben is bemászik az ágyába, az az ő kis kuckója. Érdekes, mert éjszaka nagyon ritkán mászik ki, inkább áll benne és sír, és várja, hogy kivegyem. :shock: Mondjuk nekünk muszáj volt kivenni, mert eléggé alacsony az ágyikó, és a legalsó szintre van téve, mégis egyszer kiesett belőle. :oops: Gondoltam megelőzzük a bajt, így ha ki akar jönni, akkor ki tud, és nem akar majd felül kijönni... Eddig be is jött. Nyáron vettük ki a rácsokat.

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Önálló evés- ivás: még egyik sem... Pedig inni tudna egyedül a csőrösből, mégis mindig hozza nekem, hogy én adjam neki. :? Pedig mindig megmutatom, hogyan tudna egyedül. Enni például kenyeret, zsemlét vagy amit a kezébe tudunk adni azt eszi egyedül, de kanállal még nem megy, villával néha.

Bili: én is jövő nyárra gondoltam. :D

Képzeljétek Csenge megint beteg. Hőemelkedése volt tegnap, meg folyik az orra, éjszaka is alig kapott levegőt, állandóan szívni kell neki. Az evéssel is küzdünk, annyira nem akar, úgy kell vele trükközni, hogy valamit is egyen. :shock: Már kezdem én is azt gondolni, hogy vashiányos (mivel olyan kis sápadt is).
angyalkrisz
 
 


Sziasztok!


Meri!

Gratulálok Áron babához!! Kívánom hogy nagyon sok örömötök legyen benne! Mielöbbi felépülést és sok tejcsit kívánok!

Csajok ahogy tudok jövök.
csipcsab
 
 


Milyen hírekre jövök :lol:

MERI!!!! NAGYON GRATULÁLOK ÉS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK! ISTEN HOZOTT ÁRON BABA!!! Várunk benneteket mielőbb vissza, remélem simán ment minden. És Esztora tényleg nagyon szépet írt.
szerika
 
 


Költözés: még ma dől el, hogy az új tulaj megengedi-e, hogy itt maradjunk októberben. Ha nem, akkor költözünk anyukámékhoz bútorostul, cuccostul, mindenestül (bár még kérdés, hogy férünk hozzájuk be).
Az új lakásunk már elég jól áll, viszont novembernél hamarabb tuti nem lesz költözés, ugyanis a közművektől függ minden, hogy mikor kötik rá a rendszerre. Olyat is hallottam már, hogy a gázművek elég ráérős, de lehet, hogy tekintettel lesz arra, hogy jön a tél... na majd meglátjuk.
Egyenlőre pakolok ezerrel és szelektálok. Iszonyat mennyiségű cuccunk van. Pedig naponta viszek le négy csomag szemetet...

Ágy: nekünk is a nagyobb méretű rácsos ágya van Balinak. Ez a méret kell, így tud benne jól mozogni. Mi is már régen kivettünk két rácsot az elejéről és azóta ki-be közlekedik rajta. Ennek ellenére éjszaka, ha felébred üvölt, meg sokszor reggel is, de volt már olyan, hogy átjött hozzánk és nem is hallottuk.

Evés: pont a hétvégén kezdett kanállal enni és nagyon ügyesen. Már nem is igazán engedi, hogy mi etessük. Kis önállóság.

Bili: próbáltam már ráültetni, de elkezdett sírni, így nem erőltettem. Viszont van, hogy jelzi, hogy van valami a gatyában. Ritka sajnos. Meg mondjuk látom is amikor kakil, de olyan gyorsan nem tudom lehúzni róla a nadrágot, pelust... bizonyos időnként megint megpróbálom ráültetni. Úgyis eljön majd az ideje, amikor ő is akarja, de nem erőltetem. Jövő nyáron már jó lenne, ha szobatiszta lenne.

PUssz mindenkinek!
szerika
 
 


Sziasztok!
Enci cucisüveget használ, így önállóan iszik. :lol: Mindig elérhető helyen van, ha megszomjazik odamegy, és iszik.
Próbáltam pohárból, de sokkal kevesebb fogy, ha önállóan akarja, akkor pedig a nyakába borul.
Főzeléket, darabosabb kaját eszik egyedül kanállal, villával, de úgy hogy 1 van nála, 1 nálam. Általában az enyém kerül a szájába, de próbálkozik szorgalmasan. Utána persze takarítok. :lol:
Bilin még nem gondolkodtam, még nincs is. Majd talán a nyáron.
Felébredt mennem kell. Jók legyetek.
vivi79
 
 


Elhallgatott a kiságy, talán visszaalszik még egy kicsit. Ha fent van nem tudok netezni, mert itt áll, nyomkodja a gombokat, ha nem engedem akkor meg hiszti van. Inkább nem kapcsolom be. Illetve azt már eljátszottam, hogy a gép be van kapcsolva, csak a monitort nyomom ki, és lopva be-be járok néha, amikor nem figyel.
Újabban így dél körül alszik 1-1,5 órát, és ezzel vagyunk estig. Délután hiába próbálom altatni, nem járok sikerrel. Mikor félig bealszik lerakom az ágyikójában, pár percig pihizik csendben, aztán jelzi hogy kijönne. És kipihente magát (egy kis időre)

Na, mégis fent van, megyek.
vivi79
 
 


Nándorka fogalmam sincs mi lehet a cicával szerintem nézesd meg egy dokival.alapesetben nem szokott folyni a nyáluk
(a Merinek írott mondat szívből jött,azt hiszem végig éltük vele ezt az utat :) )

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Meri! Sok-sok boldogságot kívánok Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hát igen, amint olvastam, hogy Áron megérkezett, egyből jött a para, hogy én következem. :) Mikor mondtam Zolinak, egyből közölte, hogy akkor rakjuk össze a kiságyat, meg mi kell még Alexnek. úgyhogy nem csak én parázok, hanem Ő is. :)

Kiságyra nem tudok még nyilatkozni :) Mi kaptunk kettőt is, de nem is tudom, hogy mekkorák.:)

Dorka, macskát szerintem is nézesd meg, az enyémek nem szoktak nyálazni.

Csengének gyógyulást.

Nyunyinak gratula a sok-sok foghoz.

Hát ez a para nem is kezd múlni, úgyhogy megyek, mert csak erre tudok koncentrálni, és már azt sem tudom, mit akartam írni. :wink: :wink:

Pusz mindenkinek Nikó

Kép
nikóska
 
 


Írtam Merinek, h ha esetleg tudok segíteni vmiben, szóljon és ilyesmik. Válaszolt, írta, h hotelszobában vannak hármasban, éjjel-nappal együtt. Áron szépen szopizik. Elég nehezen mozog, fáj neki a császáros seb. Innen is mihamarabbi jobbulást kívánok neki és ezenkívül meg szuper hírek!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Arwen, Doró szívesen kanalaz - kedvence a kefír, lassan mindent étkezésbe bekerül vhogy -, persze azért az egy látvány, ami ebből kijön, de sebaj. Nálunk is inkább az van, h én már nem is nagyon etethetem kanállal...
Bili: tudjátok, mi csináljuk részben ezt az EC-t (http://www.babakozelben.hu/cikkek/babap ... elkul1.htm), így Doró néha ráül a bilire. Pl. ébredés után mindig és akkor sokat is pisil. (Volt olyan párszor, h száraz volt reggelre a pelusa, pedig többször is szopizott, aztán kezdett egy óriási) Azonkívül, ha látom, h kakilni készül. De nem szobatisztaságra nevelés célzattal teszem, hanem egyfajta plusz ráfigyelési lehetőség ez.
Ivás: csőrös poharunk van, abból iszik önállóan. Néha rosszul veszi kézbe, de attól se szomorú.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Szeri, drukkolok, h a legkényelmesebben menjen minden!!! Nem lehet könnyű, hallod... De hátha maradhattok még, és a gázművek meg igyekszik!

Macs: kösz a reagálásokat. Nem az enyém, de lehet, h attól függetlenül megnézethetném. VAgy pont azért, mert ha nem viszik el anyósomék, akkor nem szűnik meg az aggodalmam teljesen. Mondjuk semmi egyéb baja, ezért kicsit megnyugodtam, no de mégis...

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Krisz, jobban van már Csenge? Szegénykéim, nehéz időket éltek mostanában! De most sokan betegek amúgy, sajnos.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


JAJJJJ, MERI, ANNYIRA,DEANNYIRA ÖRÜLÖK! GRATULÁLOK ÉS NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK! Kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakult a "világra segítés". Biztosan nagyon szép élmény lehetett!!!

Esztora, igen a GOKI-ban lesz a műtét. MOst decemberben lesz egy nagy kivizsgálás, amikor bódítani fogják. Még nem csinálnak semmit, csak kivizsgálják. Jövő június környékén lesz a műtét :cry:


Majd később jelentkezem, sajnos Csongi egyik takonykórból a másikba megy

pusza

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Ágota szóljál ha lesz konkrét időpont bármelyikre és beszélek Melivel !!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Ragota,
Csonginak jobbulast!

Nandorka,
macsek:sztem elso korben hivd fel az allatorvost,ahova szoktak vinni anyosodek (mar ha tudod az elerhetoseget),es majd o megmondja,hogy van-e ok az aggodalomra.En nem tudok hozzaszolni,nem is lattam meg ilyen nyaladzast....de jarj a vegere!

Szeri,
drukkolok,hogy mielobb lebonyolodjanak a dolgok,es mehessetek a kuckotokba!

Koszi a valaszokat kanal-pohar-bili temaban :wink:

Kanalazas:tegnap pl baromi jol ette vele a krumplifozit,szinte egyedul megette az egeszet,en meg adogattam melle a csirkecombit :wink: De van,hoyg 1-2 kanal utan nincs kedve tovabb.Persze nalunk is el lehet kepzelni a konyhat utana,felmosas es tarsai,de ha ez az ara az onallosagnak en nem fogom vissza :wink:
Csorosbol o is tud egyedul inni,de van,hoyg en itatom,ez valtozo,en a poharra gondoltam,mint onallo ivas :wink:
Poharbol csak onalloan hajlando,nem hagyja,hoyg fogjam a poharat,es hat nem tud meg olyan finoman donteni,persze kb 1 kortynyinal tobbet nem teszek a poharba :wink:
Bili:mi most vettunk 1-2 hete,sztem en elkezdem majd nala fokozatosan,en szeretnem,ha 2 eves kora korul szobatiszta lenne,de ez azert nagyban tole fugg.
Most raul ruhaban,meg ismerkedik vele,aztan majd fokozatosan.
Szamomra olyan hihetetlen,hogy regen,mikor mi voltunk picik 1-1,5 eves kor korul szobatisztak voltak a gyerkocok.

Valahogy en azt hittem,hogy Merinel vegul sikerult a normal szules.
Annyira orulok,hogy igy elte meg,biztosan nagyon jo fej a dokija is!!
remelem nagyon jol vannak!Szuoer lehet,hoyg 3asban vannak mar ejjel-nappal :wink:

Angyalkrisz,
jobbulast Csengenek!!!
Ne aggodj,ha nem eszik,mikor beteg!Tudod,nekunk sincs olyankor etvagyunk!!!!!Inni tasd,az nagyon fontos,ha nincs jol,de ha nem eszik,hat nem!!!!Ne izgasd magad ezen,mert hidd el,ezt erzi rajtad es talan meg az ellenkezojet ered el.
Vashiany:kerdezd meg a dokit errol,mi tavaly telen szedtunk Maltofer cseppet.

Eves amugy:en mar abszolut nem izgatom magam ezen.
Attilanal is van,hogy keveset eszik pl ebedre,de akkor annyit eszik,nem eroltetem.Nem szeretnem,ha rossz elmenye fuzodne az eveshez.
Kb 2 honapja, miota azt eszi,amit mi,nincs apellata,ha nem tetszik akkor van,hogy csak 4-5 kanalnyi csuszik le neki,de nem kap mast.Ez az ebed es pont.
Aztan kicsit korabban adok neki uzsit,mint amugy,lehet hogy ketszer is kap vmit delutan.
En ebbol mar nem csinalok gondot,hoyg hanyszor eszik es menniyt.
De van,amikor meg brutal mennyisegeket eszik meg egy nap.A tegnapot pl le sem irom :oops: ,mert felnottnek is elegendo lett volna a napi teljesitmenye.Szoval hol igy,hol ugy.

Reggel esett az eso,most meg hetagra sut a nap,mar jobb is a kedvem. :wink: :lol:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Nyunyi 2010-től a Hét pettyes alapitványi oviba fog járni jajdejó!!!
ma szólt a szomszédunk hogy felírták és felveszik!!!

Arwen és sem aggódok az evésen mondjuk Nyunyi nem soványka tipusú ha az lenne tuti aggódnék.
tegnap nagyon jól evett de van nap hogy komolyan nem tudom mivel mükődik,ha éhes ugy is jelzi.
én se tudtam hogy Merinél császár lett (de lényeg hogy jól vannak a seb meg gyorsan gyógyul )

Ricsi bulija 3 éves lesz novemberben most nagyban gondolkodik valami együttest akart meghívni háááát horror árak vannak félórás félplayback műsor 179e Ft+Áfa....
így maradt kisebb név 20e :lol: de nagyon szívesen jönnek
aztán decemberben a Dr. Beat lesz a fellépő :lol: :wink:
közben megszűnik a munkahelye ugy néz ki....

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Egy kis érdekesség :evil:

A gyerek előrebukás-gátló rendszerek (biztonsági gyermekülések) jóváhagyására vonatkozó ENSZ-EGB 44. számú Előírás érvényben lévő 03 sorozat-számú módosítása (hatályba lépett 1995. március 10-én) valamint a 04 sorozatszámú módosítása (hatályba lépett 2005. június 23-án) tartalmazza a tartozékokra vonatkozó egységes előírásokat.
A hivatkozott Előírás korábbi 00, 01, 02 (44.00, 44.01, 44.02) sorozatszámú változatai alapján kiadott biztonsági gyermekülés jóváhagyások érvényessége 2008. május 09-én megszűnt.
Ennek alapján 2009. január 01-től csak a 03, 04 (44.03, 44.04) sorozatszámú Előírás alapján jóváhagyott, közlekedésbiztonsági szempontból korszerűbb követelményeknek megfelelő tartozékokat lehet használni.
Tehát 2009. január 01-től a 00, 01, 02 (44.00, 44.01, 44.02) sorozatszámú változat szerinti tartozékok nem használhatók!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


hali!

Ágota, jobbulást a kis náthásnak!!! +++

Esztora, és vajon lehet tudni, mikt fednek ezek a számok? Atyaég, először azt hittem, 2009 még csak egy és egynegyed év múlva lesz, aztán rájöttem, h nem. Akkor ez hiperaktuális. Nagggyon jó lenne tudni akkor végképp, mit lehet használni és mit nem!!! Ne titkold el :wink: , ha tudod, mik ezek.
Ricsinek drukk, h klasszul sikerüljön a buli.
Mh - ez gáz! És mi lesz akkor?

Arwen, én lusta vagyok a poharazáshoz. :roll: Majd megtanulja azt is. A palackból (nem a cumizós jellegűt) is hamar megtanulta a fiam.
Lehet, h érdemes Neked is megnézned az EC-t, hiszen az egy finom módjaa bilivel való ismerkedésnek.
Nem egészen volt az úgy sztem, h 1 éves korra szobatisztaság. Bizonyos érési folyamatok kell h megelőzzék a szobatisztaságot. Persze ha elég gyakran pisilteted, olyan, mintha szobatiszta lenne a gyerek. A nagyobb gyerekek és a felnőtt gyerekek szüleinél időnként káprázatos memóriaromlás tapasztalható, kizárólag a gyerekre vonatkozó adatok terén. Ezzel ne makatrok senkit sem megbántani, de már magamnál is tapasztaltam! :wink:

Be vagyok lelkesülve, sztem megcsináltatom mihamarabb a jövő évi naptárakat. Igaz, akkor pár hónap termése nem lesz benne, de így is már nehéz lesz válogatni. Meg akkor abból hívtok elő majd ajándékba. Nálunk az unokaképek minden értéket vernek. :D

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Eszt, és milyen az ovi? Említetted már, de nem emlékszem pontosan.
Nekünk meg a suli a nagy dilemma. Waldorf vagy ne? A "ne" mellett a közelség szól főleg.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Nándorka!

Ezek a számok rajta vannak a gyerekülésen vagy a hordozón. Ott meg tudod nézni hogy a tiétek épp jó-e.

Nekünk is egyből megnézte a férjem és a hátulján van rajta ez a szám. :D
csipcsab
 
 


Ahogy Marietta mondja rajt kell lennie ennek a számnak valahol
meg ha megvan a leírása akkor azon is!

Az óvi alapítványi annyit tudok januárban megyek be és beszéljük meg a többi részletet.Ficánka csoportos lesz :lol:

A munkahely valószinű hogy a barátjáék nyomdájába megy dolgozni ÉS addig nyúzom amíg nem jelentkezik egy főiskolára!!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!

Először is! Meriann Isten Hozta a kis Áront e Nagy Világban! Gyors felépülést és Sok Boldog Együtt Töltött Percet Kívánunk Nektek!
Aztán majd fotót kérünk!!!! :)

Ágota, Krisz gyógyulást a gyerekeknek! :wink:

Mi jól vagyunk, bár Petinek nem igazán kenyere a nappali alvás. :roll: Általában 3/4 6-1/2 7 körül kel és utána délelőtt 1/2 10-10ig lelőhetetlen. Akkora fárad el és alszik kb. 1 1/2 órát. Utána du. 2-ig megint aktív ezután szundizik kb. 30-45 percet. Aztán fürdésig ennyi. Szóval amikor Ő alszik, akkor próbálok mosni, takarítani, ja és enni is :)
Fogzik a Srác ezerrel, nyáladzik, rágja az öklét, ja és éjjel 1x-2x nyöszörögve felébred, de ilyenkor egy kis fenék paskolgatással vissza lehet altatni. Szóval Anya kicsit zombi :?
De holnap hétvége, itthon lesz Apa! :)Jövőhéten pedig még 2 napot lesz a munkahelyén, aztán annyi! :) Utána itthon lesz hétvégével együtt 5 napot mert csak 6.-án kezd az új helyen! :) Enyém lesz a világ! :) Megyek fogászatra (kiesett egy tömésem, s biza fáj) :roll: kozmetikushoz (megint kezd busman szemöldököm nőni).

Akiknek nem írtam, azoknak is millió puszi! Megyek teregetni, elaludt a srác a hintában :) :wink:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Kösz az infót ülésügyben. Akkor ki lehet majd hajítani ezeket az üléseket, amik itt nálubnk összegyűltek, ha nem jó számúak? Oda akartam adni vkinke, hátha tudja használni ,dehát így nem.
No, nem voltam rest, megnéztem. Mindkettő 03-as, ami itt "raktáron" van.
Az oviban jól meg is kérdezem majd a pocis anyukákat, nem kell-e nekik.

Pinkiné, szép éjszakákat kívánok, és hajrá, ha a Tiéd a világ!! :wink:

Esztora, majd mesélj az oviról. Az jó, ha jó helyre megy a párod dolgozni. Látom, fontos Neked, h fősulira menjen. Hová pályáztok?

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


sziasztok,

köszi a kiságyas véleményeket! Még nem vettük meg, talán jövő héten, és végül mégis a kicsi mellett maradunk, leengedhető ráccsal. Ha kinövi, akkor majd úgyis jön a Tesó, Manó meg kap kisheverőt :wink: :D

Pinkiné, hajrá önmegvalósítás! Akkor legalább ennyi előnye van Apa új melójának...

Arwen, köszi a megnyugtatást cukor ügyben. Sajna én is mindent összeolvasok a neten, sokszor tényleg többet árt, mint használ :? Lehet ki kéne köttetni erre a 3 hónapra :roll: :? Végül arra jutottam, hogy azért jobban figyelek rá, hogy ne egyek sok édességet meg szénhidrátot, abból baj nem lehet. Védőnőhöz jövő héten megyek, kíváncsi vagyok, mit mond rá...

Dorka, hajrá naptárcsináltatás! Ez olyan jó ötlet, pár évig biztos mi is ezt fogjuk ajándékozni a családnak :lol: Vagy fotókat :lol:

Meri, remélem már otthon töltitek a hétvégét, nézz be majd, ha tudsz! És persze nagyon várjuk a képeket Áronról!!!!

Esztora, hú milyen fura belegondolni, hogy még most született és már fix helye van az oviban. Nekem javasolták, hogy most (!) kezdjem el intézni, mert amúgy nem lesz helye :evil:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Jaj mar en is olyan kivancsi vagyok,hogy hogy vannak Meriek,es megneznem mar Aron babat!!!!!

Vicky,
persze a szenhidratokat vedd vissza,meg az edesseget,az nem art :wink:

Esztora,
nem semmi,de ha belegondolunk,mar tenyleg "lassan" oviba mennek :lol: Biztosan nagyon szuper az az ovi.
En meg nem vagyok anniyra kepben,hoyg ahol lakni fogunk milyenek az ovik,van egy allami es egy waldorf 5perc setan belul,szoval remelem valamelyikben lesz hely :wink: De jovore en is elmegyek erdeklodni,mert azert 1 evvel elobb mar muszaj.
Parodnak hajra az uj melohoz!

Ulesek:en meg megneztem akkor,mikor mondtak a tvben nyaron,de azt is olvastam/hallottam,hogy amiket kivonnak a forgalombol azok baromi regi ulesek,mar reg nem gyartjak oket pl.

Pinkine,
akkor jol elvezzetek ki azt az 5 napot egyutt!!!!!! :wink: :wink:

Marietta,
ha van idod,gyere kicsit meselni mi van Veletek!!!!

Na megyek is,mert fo a borsoleves,sul a pisztrang, a lazac, a zoldsegek es a krumpli,megy a mosas,es meg le akarok zuhanyozni is ebed elott.
Azert vagyok ilyen nagylegeny,mert Atti Apjaval elment :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Nandorka,
majd utananezek az EC-nek,koszi :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Csak benéztem, sziasztok!


Meriékre én is kiváncsi vagyok, várom, hogy majd rakjon fel képet Áronról. Én is csodálkoztam a császáron, azt hittem, hogy simán szült.

Arwen, hogy csinálod a pisztrángot? mivel fűszerezted és hogy sütöd, sütőben vagy serpenyőben?

Betegnek jobbulást!

Nekünk jelenleg az életünk zsákokban, dobozokban vannak. Én hulla vagyok és remélem, hogy mégegyszer nem vetemedek költözésre. Rengeteg cuccot kidobtam, de így is 25 zsák és vagy 30 doboz a végeredmény + egyéb, amit nem lehet semmibe rakni, csakúgy magában. Hétfőn jönnek a költöztetők, viszont ma este alszunk itt utoljára. Olyan fura, hogy már nem ez lesz az otthonunk és hogy egyenlőre nincs is otthonunk...

Majd jelentkezem, amint túlvagyunk ezen az egész költözés histórián.

Puszi mindenkineK!
szerika
 
 


csak egy pillanatra tudtam jönni, majd mesélek :oops:

MERI,
ISTEN HOZTA ÁRON BABÁT!!!! SOK TEJCIT KÍVÁNOK ÉS GYORS GYÓGYULÁST!!

Kép
Kép
adrienna
 
 


Szeri,
en is nemreg gondoltam ra,hogy milyen fura lesz innen elkoltozni.Akarhogyis mennenk mar,azert az otthonunk mar 4 eve...annyi emlek kotodik ide stb...ugyhogy nagyon aterzem...sztem en meg is fogom siratni.En mar csak ilyen vagyok. :wink:
Kitartas,az uj otthonotok nemsokara kesz!!!!!!!!!Varunk vissza!!!
Pisztrang:en serpenyoben szoktam es csak sot es borsot hasznalok ra,semmi mast.Neha mandulaszeletek. :wink:

Adri,
gyere,meselj,ha van idod,sokat gondolunk Rad!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok Drága Lányok!

Még egy elveszett bárányka jelentkezik... :oops:
Bocsánatot kérek, egyszerűen semmi energiám nem maradt mársem olvasni, sem írni. Hála Istennek nincsen semmi gond, volt egy egy hetes megfázásunk, ezt leszámítva minden okés, csak nagyon aktív a Kissrác.
Memória-ügyileg nem vagyok most a toppon, így bocsi, ha csak néhány dolora reagálok, ami megmaradt a kis likas agyamban... :oops:

Először is Merikém:
ISTEN HOZTA ÁRON BABÁT IDEKINN!!!

Ágota:D
Jajj, annyit gondolok Nimródra meg a tesódra! Nagyon-nagyon drukkolok, hogy minden a lehető legjobban történjen!
Kalssz, hogy tudsz kicsit "önállósodni", asztrológia tanfolyás biztos isteni!

Vicky:D
Nekem detto ugyanezt mondta az orvos, meg is fogadtam, mert tényleg szörnyű dolgokat lehet összeolvasni. Nekem pl. az AFP a legmagasabb határértéken volt, és mondanom sem kell, rögtön elkezdtem a statisztikákat bújni, hogy ilyen eredménnyel hány embernek lett beteg a gyereke...ugye ez azrt volt gázos, mert a magas érték nyitott gerincre utalhat, és akkor ugye az esetek nagyrszében nem életképes a baba..... :cry:
Bőgtem egy órát, aztén felhívtam a dokit, ő mondta, hogy nyugi, ha ennek a Gyereknek bármi ilyen irányú problémája lenne, már rég kiszűrte volna az uh. És ekkor lettem eltiltva a nettől :D

Dorka:D
Nagyon elgondolkodtatott, amit a beteg gyerekről írtál....hát igen, nem könnyű.Olvasom az általad ajánlott Szirka-blogot, és csodákat látok benne nap mint nap, de hála Andrea őszinteségének, az is kiderül, hogy nagyon nem könnyű egy ilyen helyzet...és én tudom magunkról, hogy a Férjem biztos nem tudna feldolgozni egy ilyen helyzetet. Sokat vitatkoztunk erről, mert én meg úgy vagyok vele, ahogy Andreáék, hogy gyereket VÁLLALOK, tehát aki jön, az jön, nincs olyan, hogy "vissza a feladónak". Félreértés ne essék, nem akarok leszólni senkit, aki elveteti a beteg gyerekét, hisz iszonyatosan nehéz-pláne a mai világban- egy "egészséges" gyereket is, nincs jogom ítélkezni, hála IStennek még nem kerültem ilyen döntés elé. Remélem soha nem is fogok. De úgy érzem, én képtelen lennék elvetetni egy gyereket.
Szóval nehéz az ügy. Talán hülyén hangzik, de én pont ezért félek egy kicsit belevágni a kistesó-témába....miközben azt gonodlom, hogy ha kell lennie egy beteg gyerekemnek,úgyis egoldja a sors, teherbe eshetek én akármilyen atombiztos fogamzásgátló mellett....(egy barátnőm Anyukájának elkötött petevezetékkel lett egy gyönyörű kislánya)

Ágy:
Nekünk is 140 x 70, de 10 hónapos kora óta nem alszik benne, mert még ez is kicsi. Nomád-lélek a srác, folyton vándorol :D
Úgyhogy nálunk franciaágy van, leesésgátlóval.

Evés-ivás: Nálunk szerencsére mindkettő szépen megy, bár az ivás nem rendes pohárból (azt csak velem tudja, különben a nyakába megy az egész), hanem sportkupakos palackból, vagy cumisüvegből, néha csőröspohárból. Az evés meg nálunk úgy alakult, hogy kb. 11 hósan elkezdte nem elfogadni tőlem a kaját. Jó, ha az étel egyharmadát bele tudtam "nyomni". Úgyhogy gondoltam, akkor próbálja meg egyedül. Persze egy jó ideig a fele a földön landolt, viszont a fele benne, úgyhogy már jobb volt, mint amit én tudtam. Mostmár nagyon szépen eszik, kanállal villával egyaránt, bár van, amit kézzel szeret a legjobban (pl a zöldbabot)
Egyébként óriási a Kissrác, nagyon jó a humora, ja, és a szülinap után 1-2 héttel "leszakadt" rólam, tehát mér nem kézenfogva megy-ez nagy segítség. Szeret segíteni: törölget, felmosunk együtt, ha söprök, már megy a konyába a lapátért, és tartja :D
És elég szépen beszél, sokmindent mond: mama, papa, néni, bácsi (tá), táska, brümi (autó és minden gép), tessék, gyere(dele), nyami, inni, kuka (most a szemetes a sláger, meg természetesen a kukásautó, ezt magától értetődően csak "kuka-brümm"-nek hívja), vava, miu (cica), cici (fura, hogy már 4 hónapja nem szopizik, mégis most kezdte el mondani), víz, hold, Biu(a kis barátnője), halló (telefon, illetve "telefonál is: a kis füléhez rakja, és hallózik bele), tévé (ezt angolosan "tívínek" mondja, ja egyébként ez azért sláger, mert lehet ki-be kapcsolgatni :)
Biliztetés: én is jövő nyárra gondoltam.

Hát kb ez van velünk, igyekszem többet jönni.

Ezer puszi MINDENKINEK

porsika
 
 


Köszönöm Lányok, aranyosak vagytok. Nagyon meghatódtam a szép soroktól.

Majd mesélek, de még nemrég jöttünk haza.

Áron első percei:
Kép

Áron üzeni: MINDENKIT üdvözöl ezen a világon. (Péntek estére így készült, ezzel a frizuval)

Kép

meriann
 
 


Még egy fotó:

Apa és Áron:
Kép

meriann
 
 


Meri, de jó, hogy írtál! És Áron baba gyönyörűséges-szép! Jó nagy baba! És ez a frizura :lol: :lol: :lol:

Szeri, kitartás a költözéshez! Amint belépsz majd az új lakásotok ajtaján, már eszedbe sem fog jutni a régi :wink: :lol:

Porsi, pusszantás Nektek is! A Lolás könyvet elolvastam, nagyon tetszett :lol:

Arwen, látom csináltál karácsonyi vonalzót :lol: Én is várom már, már majdnem az összes ajándékot megvettem :D Na jó, ez most kivételes eset, nem akarok nagy pocakkal hidegben tömegben ajándékot kajtatni :D Már csak csomagolópapírt kell vennem, mert még egyelőre nem árulnak karácsonyit.

Kép
vickybabe
 
 


Egy mondat most csak ennyire van időm Meri gyönyörű a kisfiatok!!!!!!!!!!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Meri! Csodaszép Áron és nagyon-nagyon örülök, h jöttél, és még jobban, h megvalósult az álmod, és a héten már haza is jöttetek!
A képek láttán ezek jutottak eszembe szó szerint:
1. Istenem, milyen tökéletesen formás!
2. Hű, milyen fiús!

Grat ehhez a gyönyörűhöz!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Jaj Meri,de jo,hogy jottel!!!!!!!!!Mar nagyon vartunk!
Aron baba nagyon szep,gyonyoru formas kisfiu!!!!Es nagyon vagany :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:
Gondolom Apaja is olvadozik :wink:

Vicky,
en mar baromira varom a Karacsonyt :lol: :lol: :lol:
En osztol mar ezt varom,de nagyon!Eleve a kedvenc unnepem,es most mar olyan jooooo lesz,Atti segit mezeskalacsot "dagasztani",meg ilyenek,nagyon varjuk!!!!
Es egesz biztos,hogy a hazhoz is kimegyunk,lehet meg fat is allitunk ott is :wink:
Szuper ugyes vagy,hogy mar bevasaroltal,nekem sem artana,aprankent...
Nalunk meg addig vannak szulinapok is,meg nevnapok,es meg azokra sem keszultem semmit..... :roll: Otlettel sem.... :roll: :roll:
Tavaly,emlekszem,Attilaval+Apajaval+kenguruval kimentunk a Vorosmarty terre a Karacsonyi vasarra,olyan szep volt...
Csak nalunk sajnos most lesz Karacsony elott 1 eve,hogy elment a Mamam..... :( Az nehez lesz........bar igy sincs nap,hogy ne gondolnek ra....

Porsi,
olyan jo,hogy jottel,bar tenned gyakrabban :lol: :wink:
Akosrol kep???Olyan nagyfiu lehet!
Es milyen ugyes,meg mennyit beszel,wow!!!! :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


csajok, help! Nem tudtok egy jó szemész dokit, aki holnap meg tudna nézni? :( SOS! :(

Kép
vickybabe
 
 


Hahó!!

Meri, egyszerűen tökéletes a Kisfiatok! Gyönyörű, gratulálok mégegyszer!

Esztora, köszönjük szépen előre is. Ha van info, akkor mindenképp megírom!

Olyan fáradt vagyok, Csongor most elkezdte éjjel is ezt a cicivel-a-számban-alvást. Én nem-nem-nem értem. Tudom a megoldást, ki kéne vennem a szájából, próbálkozom is, de annyira fáradt vagyok, hogy belealszom, vállalva a kényelmetlenségeket is.

DE ez már sok, ez már nem jó nekem, a héten asszem áttesszük a szobácskájába. Egy próbát megér. Bár lehet, hogy az ágyikóját le kéne cserélnünk egy franciaágyra... :roll: , mert Ő is egész este vándorolgat.

Szóval megyek fel, kiélvezem a "magányt"... :x

Pusszancs

Ág

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Köszönjük a sok szép sort.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

meriann
 
 


Sziasztok!

Meri!

Gyönyörűséges a kisfiatok. Annyira szép formás baba. :D Mégegyszer gratula hozzá!

Vicky!

Sajna én nem tudok. Remélem azóta már sikerült találnod. Mi a baj? Mi történt? Remélem semmi komoly!!!!

Bocsi csajok hogy nem jövök vmi sűrűn. :oops:
Velünk minden rendben nagyon jól vagyunk. Flóra továbbra is jókislány. Már túlvagyunk az első oltásunkon. Lassan már a következőre megyünk.
Éjjel alszik a gyermek. De ez is változó. Mert eddig úgy volt hogy esti lefekvés után 5kor kel enni. Hát most bevezette hogy 2 körül is eszik. De nem bánom. Ő tudja hogy mi a jó neki. Szerencsére van bővem tejcsim. Még fejni is tudok kaja után ha épp nem vagyok lusta rá. :oops: VAn hogy 100ml is lefejek miután jóllakik Flóra. DE olyan 40-60-80 ml általában lejön. És nem két ciciből szopizik még mindig. egyik kajánál az egyik utána a másik. Rakok el a fagyasztóba is meg a férjem is issza. :lol: Nagyon szereti. :lol:
Mi még mindig sokat csavargunk Flórával. Nagyon nagy dumás a csaj egyébként. Be nem áll a szája, és állandóan vigyorog teli szájjal. Olyan jókedélyű, boldog, kiegyensúlyozott gyerek. NAgyon örülök hogy ilyen. Apja mondta is neki hogy olyan nagydumás vagy mint anyád. És hogy ő nem bánja de majd velem trécseljen ennyit mert ezt ő nem fogja bírni. :lol:
Csütörtökön megyek vele anyósékhoz. Párom suliba megy és úgy gondoltuk mi is megyünk. Aztán szombat vagy vasárnap jövünk haza.
Ja és egyébként nem tudom miért van ez de ha a férjem itthon van akkor Flóra nem alszik napközbe normálisan csak olyan 20 perceket kb 3x. Egyébként nappal is alszik 1x 3 órát huzamba meg még 1x olyan 1,5 órát. Ha az apja itthon akkor nem. Pedig nem zavarja Őt a férjem. :roll:

Hát velünk ennyi van. Bocsi hogy nem írok mindenkinek külön.
Most is ha felkel nem sokára a csajszi akkor eszik és megyünk csavarogni. :D

Puszi mindenkinek.
Megpróbálok majd sűrűbben jönni.
csipcsab
 
 


És akkor egy pár friss kép. :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.01.30 12:44-kor.
csipcsab
 
 


Csibcsap!

Nagyon szép még mindíg a kis Flóra! :D Öröm nézni! :D
kolibri28
 
 


Meri!
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Áron tényleg szép, formás baba. Hogy telnek az első otthoni napok? Ha lesz időd gyere és mesélj!

Csipcsap!
Nagyon szép Flóra baba, és örülök hogy ilyen kiegyensúlyozott, vidám kislány. Jó csavargást Nektek.
Az alvást nem tudom miért befolyásolja Apa jelenléte, de nálunk is ez van. Hétvégén ha reggel itthon van, Enci korábban ébred. Ha valami csoda folytán nap közben itthon van Apa, akkor csak 1/2 órát alszik, amúgy 1,5 -2 órát szokott.

Porsi: milyen ügyi nagyfiad van. Gondolom nem unatkozol mellette Te sem.

Szeri: költözéshez kitartás.

Esztora: milyen előrelátó vagy, hogy már az ovin gondolkodsz. Én még helyileg sem tudom hova akarom járatni, mert itt a faluban 8 körül viszik a gyerekeket, és már 1/4 16-kor menni kell értük. Ha majd visszamegyek a munkahelyemre ezt sajna nem tudom megoldani, úgyhogy egyenlőre fogalmam sincs mit csinálok. Igaz Encinél még nem is igazán gond, majd csak a tesónál lesz az.

Arwen: szerintem érthető ha valaki megsiratja a házát.
A mi költözésünk nem volt előre tervezett, így talán kevésbe volt nehéz, pedig a szőlüi házból jöttem, szülőket otthagyva. Készen volt már nagyjából a házunk, konyha, nappali, étkező teljesen bepakolva, stb, de még várni akartunk kicsit, mert a 3 szobából 1 volt kész. Aztán az utcában feltörtek egy hasonló költözés előtti házat. Amikor délután jöttünk dolgozni mindketten hoztunk másnapra dolgozóba menő ruhát, és attól tettük függővé a maradást, hogy megy-e nekem buszom a kellő időben a munkahelyem irányába. Ment. Így maradtunk. Azon a héten minden este mentünk, hoztunk pár dolgot, aztán idővel minden kikerült. Persze én azért (nőből lévén) minden indulásnál pityeregtem kicsit, pedig nagyon vártam hogy költözhessünk, de azért mégis. De amúgy nagyon szeretem ezt a házat, jó itt élni.

Adri: gyere gyakrabban, ha tudsz

nem tudom mit akartam még írni, nem jut eszembe hírtelen más.

Megint van néhány eltűnt emberke, jó lenne ha jelentkeznének.

Teszek egy képet szöszke babámról, már rég mutattam.

Kép
vivi79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?