Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

ma megjöttünk a 4 napos franciaországi kirándulásunkról is Kép

Egérke, lehet, hogy a Closty meg a túl gyors tüszőnövekedés tehet erről a relatív endo-vékonyságról, még ne légy lemondó. Van egy lányzó, neki Vajda csinált úgy ikreket, hogy meg sem csinálta neki az inszemet, mert tüszőrepi napján 6 mm-es volt a nyhártya. Aztán... 2 hónapja születtek meg. Azért a baby-Aszpirint szedd csak.

Ami engem illet, viszont nekem csüt-pénteken nagyon pé-s tüneteim voltak, ami viszont a 14.nap (utólag számoltam vissza, hihi), holnap reggel megnézem a hőt, ha ez beigazolódik, akkor tényleg nem is tudom, mit gondoljak! De előbb hadd lássam, tényleg volt-e.
Pszichoról szólva: egyelőre még csak beszélgetünk. Első alkalommal általában beszéltünk a meddőség dologról, most meg a párkapcsolatom történetét meséltem el, meg anyámról, viszont már most rávilágított egy-két dologra. "Diagnosztizál" most. Igazság szerint kicsit ijesztő, hogy 2 ülésen vagyok túl, és még lesz vagy 30, bőven lesz itt idő mindenre...

Verona, köszi szépen Kép
s_norka
 
 


Nóri bocs, nem figyelem a névnapokat, de akkor én is gratulálok így utólag!
Vera, nekem nagyon kiáll a hasam, amikor olyanja van. Nagyon látszik meg érződik, hogy éppen hol tart a ciklusom.
Nóri, köszi a biztatást. Nem akarom holnap az inszemet, isten őrizz egy rossz terhesség ismét. Megvárom persze, mit mond a doki, meg milyen az uh lelet, de nem érzem helyesnek most belevágni. Vasárnap nagyon dühös voltam, hiszen annyira nem akartam a clostit, pontosan tudtam, hogy az nekem nem jó, és annak ellenére, hogy ezt Krizsának is mondtam, mégis ez lett a vége.
Egy pofon jobbról, egy balról. Most nyh. vastagításra ehetem az Estrofem 2mg tablettát napi 2x vasárnaptól keddig... napi egyet lenne szabad papír szerint...
(Valahol olvastam, hogy a túl sok ösztrogén sem tesz jót a bébiknek.)
Tegnap éjfélkor benyomtam a hcg injekciót, nagy kaland volt, majdnem elájultam tőle. Ugyanis az a nagy, vastag tű, amihez én nem vagyok hozzászokva, nem akart becsúszni a bőrbe, és vagy 10 percig bajlódtam vele az injekció szag és fertőtlenítő bűz kellős közepén.
Aztán rendesen émelyegtem egész éjjel, meg reggel majdnem találkoztam rókakomával is.

Annyira haszontalannak érzem a holnapi akciót, tökre nem érdemes Zolit berángatni oda és váratni... Neki úgysem lesz ott semmi dolga. Inkább estére elkapom a frakkját, hogy azért ne hagyjuk ki teljesen a lehetőséget.

Nóri, remélem, 2 hét múlva meglepetéssel vársz bennünket!!! Nagyon szorítok!
A 30 beszélgetést előre megmondták? Annyira van szükség? Atyaisten, az jó sok!
kisegér
 
 


Jó reggelt,

megmértem a hőm, sehol semmi Kép Egyszerűen nem hiszem el, minden klappolt, de ezek szerint nem repedt meg. Volt már ilyen, januárban. Elegem van az egészből!
Egérke, remélem, neked jobb lesz a napod.
s_norka
 
 

 
 

Nóri, sajnálom. Nem lehet, hogy csak keveset aludtál? Ennyire nem csaphatott be a tested! Nem járhatsz be csak uh-ra a Kaáliba?

Én ma reggel voltam Kaáliban, 11-kor lesz inszem. 7,8mm a nyh, szép és 3 rétegű. Van esély. Nagyon örülök, most éppen azon fáradozom, hogy ne éljem bele magam még semmibe. Hiszen alig több most az esély, mint szeretkezéskor. És még érzelmi háttér sincs hozzá.
Na meglátjuk.
kisegér
 
 


KISEGÉR!
NA LÁTOD!!! LEGYÉL POZITÍV! SZORÍTOK NEKED!

Kép
Kép
verona
 
 


Apropó, nem is reagáltam a franciaországi nyaralásra. Hol jártatok? Autóval mentetek?
kisegér
 
 


Aranyos vagy, köszönöm szépen!!!
kisegér
 
 


Elmentem, szorítsatok.
kisegér
 
 


EGÉR!!!!! HOL VAGY!!!!!!!!!!

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, köszi az izgulást! Kár, hogy már nem voltál itt, amikor elmentem. Na szóval Kovács dokinak gyors és jó keze van, meg a cataflam is megtette a hatását.
Fel kellett mennem a műtőbe, csontig levetkőzve egy szál műtős hálóingben. Aztán kevesebb, mint 5 perc alatt megtörtént az inszem, gyorsabb volt, mint egy rákszűrés. És utána 15 perc pihi az őrzőben. Teát is kaptunk (többen is voltak ott). Minden oké volt, a hiszti persze nem maradt el, de most tényleg felesleges volt.
Most vmi barnás foltot láttam este, remélem, ennél több és rosszabb nem lesz.
Abszurd ez az egész, hogy most amiatt az 5 perces műtőasztali jelenet miatt én lehet, hogy terhes leszek. Nevetségesnek tűnik, mégis ezt teszik a teherbeesés érdekében. Azt hiszem, én csak az összebújásban bízom. Se összehúzódgatások, se semmi, ami szeretkezéskor megvan- hogy jut így be a magocska a megfelelő helyre? Hogy megy végig a petevezetőn, mi segíti? Ráadásul félig ülő helyzetbe tartottak a pihenéskor... Fura. Minden esetre biztatásképpen kaptam egy terhességi tesztet ingyen.
Volt ott egy csaj, akinek az első lombikja sikerült, bent is volt a kisfia vasárnap. Most második bébit akarnak. Ma volt a punkciója, szegény nagyon megviselt volt. Õ is a Szabolcsba jár, de a Szepesihez (nem ismerem).
kisegér
 
 


Kisegér Kép láttam ide többet írtál. Ha 15 percet pihentél az inszem után, az elég, a méhedből már nem nagyon tudnak a kiskatonák másfelé menni, mint előre a petevezetőkbe. Ahol pedig a petesejt várja őket. Nagyon drukkolok, hogy pozitív legyen a teszted 14 nap múlva!
Vendég
 


Kisegér!
Ez nagyon izgalmas. A hiszti csak a kellemetlenség miatt volt, vagy fájt talán? Biztos nagyon jó érzés, hogy most bármi történhet a pocakodban. Milyen teát adtak?
Lehet, hogy abszurd a helyzet, de már te is végigpróbáltál minden más lehetséges dolgot.
Én is drukkolok, hogy két hét múlva pozitív legyen az a teszt.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is itt vagyok ám, bokros teendőim közepetteKép

Egérke, nagyon drukkolok, hogy sikerüljön az inszem!!!!!! Tesztet csinálsz vagy bemész a laborba?

Vera, Veled mi újság? Mikor nem kell megjönnie?Kép

Nóri, úgy örülök, hogy jó kezekbe kerültél. Én tutira biztos vagyok benne, hogy ha elmúlik a görcsösség, akkor bekopog nálatok is a gólya. Lehet, hogy várnotok kell még rá, de érzem, hogy spontán lesz babátok!Kép Miért kellett újraéleszteni születésedkor? Én 'kék halállal' születtem, gondolom az is jó nagy trauma volt, főleg anyámnak, aki 3 napig nem is látott, mert azonnal átszállítottak a Heim Pálba. Azóta sem beszélt róla, csak rokonoktól tudom, pedig olyan jó lenne tudni, mi történt akkor.

Rólam annyit, hogy holnap a 13. hetet töltöm be. Kismaszatka jól érzi magát, szépen növekedik, látszólag minden rendben van. És képzeljétek, pontosan a 12. hét betöltésekor elmúlt az émelygésem, pedig már azt hittem az utolsókat rúgom.

Most pedig megyek és felfalom a hűtőt! Ez egy határozottan kellemesebb tünet!Kép

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!
Kikönyörögtem egy kis progi pótlást, mert nekem tüszőrepi után is mértek már alacsony progit, és szerintem ilyen vékony nyh-nak csak jót tehet. Ma felmegyek érte. Duphaston lesz, 3*1. Aztán így várhatom, hogy megjöjjön, úgysem fog időben. Úgyhogy tutira tesztelek 14-15 nap múlva. Megint a házassági évfordulónkkor lesz, 27-én. Tavaly is akkor teszteltem, mégpedig pozitívat.

Noémi, köszi az üzenetet. Remélem, segít a sok drukk.

Vera, nagyon jól esik, hogy ennyire velem vagy. A hiszti a nőgyógyászati vizsgálat miatt jön rám rendszeresen, fóbiám van tőle. Igazából önuralom kérdése, de olyankor annyira be vagyok tojva, hogy nem tudok másra gondolni, csak a saját félelmemre. De ha nagyon akarok, és koncentrálok rá, akkor lenyugszom valamennyire. Amúgy meg nem igazán okoztak eddig fájdalmat.
(Általánosban sokat riasztgattak bennünket az abortusszal, azt hiszem, azért rettegek a nőgyógyásztól. Meg még ki tudja, miért...)
A tea sima, édesítős tea volt, alig langyos. Nem a tea volt a jó, hanem a gesztus, hogy adták. Valahogy az egész hangulat oldottá vált tőle.
Köszönöm a drukkot.

Pirus, szuper, csak így tovább! Mikorra vagy kiírva? Milyen a dokid? Mit láttatok uh-n? Zsombi mit szól a tesó-születés lehetőségéhez?
Mi az a kék-halál? Képzelem, milyen sokk volt ez a mamidnak, szegény... Dehát kutya bajod nem lett tőle, ha jól látom!
Én is azt hiszem, hogy a Nóriéknál csak a görcs zavar bele a dolgokba. Ha elfelejtik a témát, tuti lesz saját gyerekük.

Nóri, mi lenne, ha most elkezdenétek örökbefogadni, és kikapcsolnátok a saját gyerek kérdést? Szentségtörés? Imádnád a babát, amit kapnál, főleg ennyi vágyakozás után. Aztán még mindig becsúszhat a saját, meg ha lombikra mennétek, azt is könnyebben vennéd egy kis lurkó mellett.
Mondtam már, hogy egy barátnőmnek 10 év után úgy lett gyereke, hogy kaptak egy kiskutyát, amiről gondoskodni kellett, mint egy gyerkőcről? És akkor esett teherbe, amikor 1-2 hete költözött hozzájuk. Jógázni nem akarsz? Mi fogunk járni...
kisegér
 
 


Sziasztok!

Kérdezni szeretnék tőletek. 4 hete volt a 2. inszeminációm. Rá 2 hétre negatívat teszteltem, ezért abbahagytam a Duphastont, immár 2 hete, de még mindig nem jött meg. Elképzelhető, hogy a teszt nem mutatja ki (hétfőn csináltam utoljára), de van valaki odabent? Vagy más lehet a gond?

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Pirus! Vasárnap kell megjönnie, és ahogy érzem, meg is fog. Három hónapja rendes mensim van, mióta szedem az Adimetet, nincs barnázás, érzem a pé-t, minden rendben, mégsem történik semmi. De gondolom erről itt senkinek nem kell mesélni.
Örülök, hogy jól vagy, és a baba is!!!!
Kisegér! Az inszemhez hogyan kezdtetek hozzá? Mi az első lépés? Milyen vizsgálatok kellenek? Ha vasárnap fog menjönni, és a következő ciklusban akarom, akkor már késő? A párodnak milyen vizsgálatokra volt szüksége?
Nagyon pozitívan látom az inszemedet, és most ez ad erőt, mert elkeserített a mensis görcsöm.
Nóri, örülök, hogy megtaláltad ezt az utat. Erős nő vagy.
Móni! Szerintem irány a doki. Ezen a topikon már volt valaki, aki a 30. nap körül esett teherbe, és igen későn vette észre. Éppen kettővel fölötted írt a pocakjában lévő babáról.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, nekem csak felíták a clostit. Megvolt az átjárhatóságim, a hormonleleteim, a férjem leletei. Ennyi. Kérdezd meg a dokidat, mit gondol. Biztos támogat.
Mensi 3. napján clostit kezdtem szedni, 5 napig szedtem. Utána a 10. napon benyomtam a tüszőrepesztő szurit, és szedtem ösztrogént keddig. Most Duphastont szedek.
Az inszem előtt megnéztek uh-val, férjem leadta a spermát, két óra elteltével pedig felfecskendezték őket.
Neked volt hormonvizsgáltaod, azt hiszem, a férjedet kell csak megnézni.

Móni, én tegnap írtam neked, eltűnt. Szerintem is menj dokihoz.
kisegér
 
 


Már ebben a hónapben vissza kellett volna mennem hozzá. Megbeszéltük, ha két hónap alatt nem történik semmi, megyek inszemre. Csak én még gyáva voltam.

Kép
Kép
verona
 
 


Verona, Kisegér,
Köszönöm a tanácsokat. Felhívtam az intézetet, ahova járok és azt mondták, hogy ha hétfőig nem jön meg, akkor megnéznek uh-n.

Verona,
Az inszemtől nem kell félni. Nekem az átjárhatósági volt a legrosszabb, az tényleg fájt, de a többi vizsgálattal nem volt gond. Szerintem, ha vasárnap fog megjönni és jövőhét elején elmész a dokihoz, akkor még ebben a hónapban meg lehet csinálni a vizsgálatokat, és ha ott minden rendben, akkor kezdődhet is az inszem.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Hétvégén Sopronban voltunk a barátainknál. Tök jó volt, egy-két dolgot leszámítva.
Átmentünk Ausztriába, ott egy sípályán felmentünk felvonóval és rollerral jöttünk le. Nagyon rázós volt az út, hiszen erdei, kavicsos ösvény volt. Halálfélelmem volt, mert a rollit alig lehetett irányítani, megállítani pedig egyáltalán nem.
Hát ha eddig vmi alakult is a pocakban, akkor annak tuti vége ettől a nagy rázástól.
Na meg előtte belénk jöttek hátulról a kocsiba, akkor meg jól begörcsöltem meg remegtem az ijedtségtől. A kocsi sárvédője totál tönkrement.
Szerencsére nem lett semmi bajunk, csak a hatalmas riadalom.
Amúgy is az volt eddig a szent meggyőződésem, hogy hiába is tesztelek majd 10 nap múlva, tök felesleges. Most aztán még inkább.
Na mindegy. Majd legközelebb. A Duphastontól szédelgek meg álmos vagyok. És amint beveszem, rá fél órával érzékeny lesz a hasam. Már jó lenne abbahagyni.
kisegér
 
 


Most online vagyok folyamatosan 4-ig, itt tudok internetezni. Írjatok!
kisegér
 
 


Szia Kisegér!
Jó, hogy ki tudsz kapcsolódni. Biztosan elfeledkeztél egy kicsit a projektről a hétvégén. Nagyon helyes. Bár arra az ijedtségre nem biztos, hogy szükséged volt. Tessék vigyázni magadra. Már nincs is olyan sok idő a tesztelésig.
Nekem egyelőre késik, de a görcsök megvannak, szerintem holnap meg is jön. Ennyi. De úgy döntöttünk, hogy még nem megyünk inszemre. Várunk pár hónapot.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, köszi, hogy írsz.
Szóval még türelesek vagytok. Nagyon helyes.
Én most olyan távolról próbálom szemlélni a dolgot, mintha nem is rólam lenne szó. Azt hiszem, így nyugodtabban fog telni az idő. Már csak egy hét a tesztig, de annyira nincs kedvem megcsinálni. Legszívesebben megvárnám, hogy megjön-e, de a duphaston mellett nem fog időben, és akkor meg feleslegesen telik csak az idő. Na mindegy, ezen ne múljon.
Valahol érzem, hogy nekünk lesz gyerekünk valamikor. És majd el is dönti, mikor akar bevackolni a pocakba.
Szeretnék nyugodt és bizakodó kismami lenni, ahelyett az agyonaggódott, vetélésre ítélt helyett, aki voltam tavaly.

Most olvastam a Nők Lapjában egy cikket a lelki érettség és a fogamzás összefüggéseiről. Állítólag nem jó, ha sürgeti az ember a gyerekáldást. Úgy kell hozzáállni, hogy "mostantól nyitott vagyok rá, és jöhet, amikor akar". Ez volt a lényege a cikknek. Valahogy megnyugtató volt olvasni ezeket a sorokat. Volt még egy gondolat, ami nagyon érdekes volt, és engem nagyon érintett: hogy hosszú ideig azon töri a fejét az ember lánya, hogyan NE legyen terhes, és amikor babázásra adjuk a fejünket, igenis sok időbe telik, mire megtanuljuk a terhességet kívánni és várni.
Jó cikk, olvassátok el.
kisegér
 
 


Halihó mindenkinek!
Teszteltem, negatív lett. Mensi sehol. Eddig örültem, hogy rendesek a ciklusaim, most még ez sem igaz. Hócipő tele, bőgés megvolt, amúgy minden rendben.
Kisegér! Az utolsó mondatod mellbe vágott: Szomorúan bevallom, hogy ez volt az első hónap, amikor úgy gondoltam a terhességre, hogy jöhet, minden kétely nélkül. Eddig mindig megijedtem tőle, vagy valamihez kötöttem, hogy még nem is baj, hogy megjött, meg úgyse lenne jó, meg izé... Most már szeretném a babámat, de ő még nem akar engem.

Kép
Kép
verona
 
 


Vera- Alakul ez még!!!
kisegér
 
 


Mármint a hozzáállás fog még alakulni.
Vera, nem akarsz mégis inszemelni? Ez a sok bőgés nem jó...
Vagy vársz még? Időzített szexről beszéltetek a dokival?Lehet, hogy segítene benne... (mármint nem a szexben, hanem az időzítésbenKép Kép
kisegér
 
 


Nóri, te szedtél duphastont? az csinálhat hányingert?
kisegér
 
 


Jó reggelt,

hogy vagytok?
Most úgy néz ki, kötünk egy kis kompromisszumot a párommal, hogy mindkettőnknek jó legyen, és azt érezze, hogy a dolgok úgy mennek, ahogy ő is szeretné. Egérke, mondtad ezt az örökbefogadósdit. Talán már mondtam, hogy még májusban elmentem a Gólyahíresekhez, egy kicsit tájékozódni, és azóta is folyamatosan figyelem őket. No de ez kétszemélyes játék, olyannyira, hogy az alkalmassági meg sem szerezhető úgy, ha az egyik fél egy kicsit is húzódozik. Sajna a párom pedig ezt csinálta - eddig. Sőt még most is, de kitaláltam valamit. Mivel ő meg annyira szerette volna, ha folytatom a lombikot, így megkérdeztem tőle, mi lenne, ha párhuzamosan csinálnánk a kettőt, aztán valahogy csak sikerül. Nekem is jó, mert bár már nem igazán hiszek a lombikban, mégis, ott a bizonyosság, hogy így vagy úgy, de lehet baba. A párom meg azért egyezne így ebbe bele, mert ő meg azt gondolja, hogy úgyis sikerülni fog a maradék 3 alkalomból egyszer, de ha mégsem, akkor a sok küszködés után belátja, hogy el kell fogadni az örökbebabát. Na, mit szóltok? Kép
Persze, most még nem azonnal vágunk bele, azért még egy kis lelki erősítés jól jön, de októberben talán elkezdjük az alkalmasságit megszerezni (akkor lesz egy alapítványos nyílt nap is), és akkor talán visszamennék a Kaáliba is. Bár, most augusztusban beszélnem kéne Krizsával is, lassan 3 hónapja nem hall rólam.
Egyébként sorozatban a második pé-s hullámot éltem meg, de nincs tüszőrepi, ez valami defekt, ettől leszek én cisztás. De nem érdekel, most valahogy nagyon nem.
s_norka
 
 


Egérke, most látom hogy írtál. A Duphastontól én annyira szenvedtem, hogy B6 vitamint kellett szednem, hogy valamit tudjak enni. Próbáld meg.
s_norka
 
 


Köszi a tanácsot. Elevitet szedek, van benne egy rakás b vitamin, de túrót nem ér.

Szerintem jó ötlet egyszerre csinálni a 2 dolgot, ha ez egyfajta biztonság érzetét kelti, viszont ha vmi pszicho vizsgálat lesz az örökbefogadás kapcsán, nem tudom, mit fognak szólni, hogy saját baba projekt is megy párhuzamosan...

Nagyon örülök, hogy azok után, hogy mennyire elszomorodtál a sikertelen 2. lombik miatt, mégis bevállaljátok a 3.-at. Azt hiszem, nem véletlen, hogy vmi 6-ot támogat a tb, nyilván az esélyekre alapozták ezt a számot. szóval szerintem is sikerülni fog, higgy benne.

Egyébként meg az a legfontosabb, hogy a döntéseteket, bármilyet is hoztok, ti magatok helyesnek érezzétek és higgyetek benne.
kisegér
 
 


Egérke, szedj külön Magne-B6-ot is, abban elég sok B6 van, az Elevitben nem tudom, mennyire koncentrált. Vagy elég csak magában is a vitamin, a patikában kapni.

Na, hát ez az, hogy az alkalmasságikor nem kötnénk a pszichológus orrára ezt a kettősséget... nem korrekt, de egyre-másra kapom a visszajelzéseket, hogy sokan tesznek így. Persze itt meg felmerül a kérdés, mennyire is alapos ez a pszicho vizsgálat...?

Sajnos csak 5 lombikot támogat a TB, de van benne valahol ráció, azt olvastam, ha valakinek már a 3-4. sem jön össze, akkor már nem sokban reménykedhet. Sajnos. Szóval nekem azért lenne ez borzasztó nagy dolog, mert így közben tudom, hogy fent vagyunk a várólistán, és a kis gyerekszoba nem áll ott hiába... lúdbőrös lettem, ahogy leírtam Kép
s_norka
 
 


Köszi a tippet, kipróbálom!

Ez megnyugtató, hogy nem veszik olyan marha szigorúan a pszicho vizsgálatot- nyilván ki kell szűrni az olyat, aki mentális betegségben szenved, de nem tartom túl ész-szerűnek, hogy pl. a lombik miatt rosszabb megítélése legyen egy párnak. Ti csak örülhettek ennek.

Azért én sok 5. sikeres lombikról is hallottam már. Meg a másik szélsőség is gyakori: az 1. sikeres lombik... Úgyhogy ez amolyan zsákbamacska-szerencsejáték is egyben. Nyilván nem minden esetben teljesen optimálisak a feltételek a megtapadáshoz, és lehet, hogy et is ki kell várni. Illetve maga a lombik (hormonok, beültetés, pszichés háttér) is nehéz dolog a szervezet számára. Türelem. Ne számolj.

A gyerekszoba-berendezésre nekem megvan a magam elképzelése: csak ha már megszületett/megérkezett.
Nagyon babonás vagyok. Semmilyen gyerekcuccot nem veszek addig.
kisegér
 
 


Egérke, nekünk sincs semmi a gyerekszobában, de marhára idegesít, hogy évek óta oda bedobálunk csak mindent, egyszóval: lomtár Kép Áporodott szag van ott, és sötét, ideje lesz lassan már melegséggel megtölteni. És jó azt hinnem, hogy legkésőbb 2 év múlva lesz lakója!
s_norka
 
 


ja, nekünk még szoba sincs... 2 szobás a lakásunk, át lehet rendezni gyerekszobának az egyiket, ha kell. Kép Kép Kép
kisegér
 
 


lányok, holnap tesztelek, de nem sok reményt fűzök hozzá. Remélem, rosszak a megérzéseim.
kisegér
 
 


Kisegér!
Nagyon szorítok!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mit érzel?

Kép
Kép
verona
 
 


hogy meg fog jönni. köszi a drukkot.
kisegér
 
 


Kisegér Kép itt is nagyon drukkolok neked a holnapi teszthez!

Van egy ismerősöm akinek az első inszem sikerült, és ikreket vár.

Snori Kép egy másik ismerősömnek 4 sikertelen lombik után az 5. sikerült, az utolsót egy másik kórházban csináltatta. Az első négy short protokoll volt ugyanott, az utolsó 5. long protokoll kb 1 év lelki várakozás után, még örökbefogadás előtt, hogy túl legyenek az 5 TB támogatott próbálkozáson és nyugodt szívvel menjenek örökbefogadásra. Itt mással is stimulálták, úgyhogy lehet, hogy ha intézményt váltasz, az is segít. Nem az intézményekkel van a gond, hanem a módszerek másak, valakinek ez jön be, valakinek az. Sok sikert nektek!
Vendég
 


Sziasztok.

Egérke, gondoltam rád, hátha nem kapott el a tesztelhetnék idő előtt Kép Nézegettelek, és csendben szorítok neked holnapra.

Lányok, megszakad a szívem... most küldött sms-t az egyik legjobb, egyetemi barátnőm. Terhes. E hónap elején kezdtek el próbálkozni, és nem is hitték, hogy rögtön így sikerülhet valamilyen immunbetegsége miatt, még hamar is van hozzá... Nem is tudom, mit érzek. Tőle nem kellene irigyelnem, hiszen neki is megvan a maga baja. De mégis, rohadt, keserves, szar érzés! Kép Merthogy ilyenkor mit érzek? Hogy a teherbeesés a világ legtermészetesebb dolga lenne, mint a lélegzetvétel! Istenek, miért teszitek ezt...?
Ne haragudjatok, de nagyon kijött, mert most jött az sms, ahogy írtam Egérkének.

Noémi, köszi a biztatást... Krizsára nem lehet panaszom, mert már a félig defektes 2.lombik közepén mondta, ha az nem sikerülne, a következő long protocoll lesz. Ettől függetlenül fenntartom azt, ha harmadjára is ilyen fura lesz a petesejt-felhozatal, átmegyek a BMC-b, de egyelőre gondolni se akarok erre.
s_norka
 
 


Nórikám, annyira együttérzek.
A múltkor a férjem barátai bejelentették, hogy babát várnak. És mikor jelentették be????
7 hónaposan!!! és aztán meglátogattak minket, és a kismama 10 kilós hátizsákot cipelt... Pont tegnapelőtt született meg a kislány. Annak mondjuk örültem, hogy legalább apás szüléssel, tehát mégiscsak izgalmas volt nekik egy kicsit a dolog.
És akkor döbbentem meg, mennyire rosszul tud esni, hogy vkinek ennyire túlságosan is könnyű a dolga. Hogy semmit nem lát a nehézségekből.
Szóval tudom, milyen érzés, és a legrosszabb az embernek a saját negatív érzéseivel szembesülni. Hogy hogyan nem lehet örülni egy terhességnek/babának. Hogy miért fakadok sírva, hogy ő nem fog 3 hónapig kórházban feküdni és cukrokat mérni... Ahelyett, hogy örülnék az egészségének és boldogságának.

De te hidd el, hogy a barátnődéknek hatalmas áldás, hogy sikerült, ha immun-problémájuk van! Az ölükbe huppant a szerencse! És annyira jó sikerekről is hallani!
ÉS leszel még te is boldog kismami. Hidd el.
kisegér
 
 


Nóri Kép remélem, nem lesz szükséges intézményt váltanotok!
A környezetünk bejelentései engem is kicsit megérintenek, néha már félek az ilyen bejelentéstől, hogy már megint más... és nem én. Az első inszemes ikres ismerősömet sem bírom felhívni, mióta kiderült, hogy babákat várnak. Egyszerűen nem megy. Pedig túl kell lenni rajta. Nem könnyű, de kitartást és erőt kívánok neked(is) hozzá.

Puszik
Noémi
Vendég
 


Ezt egy másik topikban találtam, ezt írta az egyik lány:

"Képzeljétek csajok ma mit hallottam! és ez tuti igaz!
A barinőm barinője, 19-szer próbálkozott a babó összehozásában, ebben volt inszem és lombik is!!

19-szer! Mikor azt mondta 20-adszorra nem próbálja meg, és következő év tavaszán
természetes úton összejött a babájuk!!
Ez eszméletlen.
Ezt azért írtam le, hogy azonak akiknak nehezebben jön össze babóka mint kéne, soha ne adja fel!!!"

Látjátok, mindenkinek lesz kisbabája előbb vagy utóbb, de sajna akinek utóbb, ki kell várni és nem föladni!!
kisegér
 
 


Egérke, láttál ma reggel valami szépet? Gondoltam rád.

Ami a barátnőmet illeti, már magamhoz tértem, este is beszéltünk. Érdekes, hogy egyesek, akik nem görcsölnek rá a babára ennyire, mennyire másképp állnak a terhességhez! Neki már 4 hete meg kellett volna jönnie, (ő számításai szerint a próbálkozás ráadásul a várt mensi előtt kezdődött, ez újabb rejtély), tehát 7-8 hetes, de még csak 2 tesztet fogyasztott el és csak jövő héten megy dokihoz... én már tuti elkezdtem volna terhestornára járni Kép
s_norka
 
 


Negatív.
De nem akarok több inszemet, teljesen kikésztültem a teszt láttán. Én ezt tudtam előre, és ezért nem akartam eddig sem a beavatkozást. Lelkileg baromira megterhelő. Férjemmel eldöntöttük, hogy megyünk vissza a Szabolcsba időzített együttlétre. Nyugodtabb leszek, és nem fogok sírva fakadni, ha nem sikerül. Eddig ilyen nem fordult elő, azonnal túltettem magam rajta, nem keseredtem el.

Na de már egy kicsit jobban vagyok. És örülök a döntésnek. Bízom benne, hogy a férjem meghajol majd az orvos tanácsának és nem fogja elhárítani az együttlétet amiatt, hogy az időzített. Ha mégis, akkor még mindig vissza tudunk menni Krizsához.

Látod, Nóri, ez egy kicsit az, amit a barátnődről írtál. Hogy minél több probléma veszi körül a teherbeesést, annál rosszabbul reagál az ember az eltelő időre és a negatív tesztekre. Számolja a napokat, stb.
Én még nem akarok becsavarodni. Ráérek vele.

Valahol egyfajta ígéret van abban, hogy az orvos irányítja az egész folyamatot, és egy komoly rákészülés előzi meg a fogantatást. Te nem érzed így?
kisegér
 
 


Örülök, hogy tudtál beszélni a barátnőddel. Lehet, hogy későn volt a pé-je... mint Pirusnak?
Az én barátnőm is a ciklus végén esett teherbe a második kisfiával. Nem is értette, mert már várta a menzeszt, amikor együtt voltak. Aztán csak nem jött meg... (korábban nem lehettek együtt, mert a férje külföldön volt.) na ilyen a természet. Rejtélyes.
kisegér
 
 


Egérke, puff neki. Van ilyen, dehát ez még "csak" az első inszemetek volt... sok mindent nem értek a döntésben, sose voltam híve ennek az állandó orvosváltásosdinak, de ti tudjátok és érzitek, mi a jó. Az időzített együttlétnek biztos megvan a maga előnye, romantikusabb. De ezt a Kaáliban is csinálják.
Magamon látom, az ember amikor mégiscsak gyenge és szomorú, kapkod és ide-oda próbálkozik. Én hallani se akartam 2-3 hónapja többé lombikról, most meg mégiscsak újra terítékre került, az örökbebabával együtt.

Hát, én az ígéretet valahogy nem érzem... Kép Kép
s_norka
 
 


egyrészt a férjemet nagyon idegesíti a 30e forint-teljesen felháborítónak tartja, hogy ha egyszer a tb fizeti, akkor miért kérik el érte a pénzt. Nem érti, miért kell magánintézetbe mennünk, ha egyszer a kórházban ingyenes. Akkor elmondtam neki, hogy ott is fizetni kell, csak zsebbe. De nem annyit- mondta.
Akármit hoztam fel a Kaáli pártján, nem vette be a gyomra. Szerintem alapból nem szimpi neki a hely.

A másik, hogy Krizsa nekem nem segített, amikor időzítettet akartam az egyik hónapban.
1db uh-ra hívott be a ciklus folyamán, slussz, se gyógyszer, se további uh-k. Nem tudtam, mikor lesz pé-m, nem néztük a tüsző méretét időről időre, nem kaptam tüszőrepit semi. Azt mondta, nem is ad gyógyszert, ha nem lesz inszem.

Igen, abban van logika, hogy nem orvosokat kéne váltogatni, hanem eggyel megegyezni. Ezt persze meg fogom próbálni, hátha most belemegy K. az időzítésbe is.
kisegér
 
 


Kisegér Kép nagyon sajnálom a teszted. Azért ne add fel, Nórinak valahol igaza van. Az szerintem nagyon fontos, hogy a babakérdésben mindketten jól érezzétek magatokat a fogantatásra való rákészülés alatt. Mégha nem is fordulsz azonnal egy kórházba a folytatás miatt, talán beszéljétek ezt mélyen át a pároddal, mondd el neki az érveidet, amiért a Kaálit választottad.
Én tudod a BMC-be járok, a gyógyszer 18-20 ezer forint, hálát most pl. nem is adtam. A múltkorinál adtam 10,000 forintot. Tehát ha nektek összesen kerül 30,000-be a beavatkozás, akkor is csak 10 ezer a különbség. Így talán kicsit megenyhül a párod. Nagyon szorítok neked a másodikra, sokmindenkinek a második sikerül. Nem szabad feladni!

Biztosan ismered a történetem, az első sikertelen inszem után úgy magamba zuhantam, hogy 9 hónapot vártam a másodikkal.

Küldök neked sok energiát!

KépKépKépKépKép+++++++++++++++++++++++KépKépKépKépKép

Puszik
Noémi
Vendég
 


Egyébként a férjem már a kezdet kezdetén azt mondta, hogy kár lenne intézményt váltani, ha már egyszer csináltak egy terhességet az egyikben.
Erre én azt mondtam neki, hogy Adimetet nem kaptam, és abszolút lehetséges, hogy a magas lh miatt ment el a babánk. Tehát a Kaáliban még ezt is karban tartják.
Egyébként ha visszamennék a Szabolcsba, akkor két helyről kapnék kezelést az Adimet miatt. Hm... ez mindenképpen egy negatívum.
kisegér
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy igy ismeretlenül idepofátlankodok. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy nincs-e szüksége valakinek Puregon Pen-be való patronokra (600NE/0,72 ml). A sógornőmnek maradt meg, és szeretné eladni 20.000 Ft-ért (eredeti ára 30.600 Ft).
Ha valakit érdekel, a rappoldr@invitel.hu cimen érdeklődhet.

Köszi,
Réka
remka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?