Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Meri! :shock: :shock: :shock:
Istenem, ezt még olvasni is szörnyű! :oops:
Hogy mekkora idióta barmok vannak a Földön!!! :evil: :evil: :evil:
Nem csodálom, hogy halálra rémültél. :roll:
Próbálj meg megnyugodni és csak Áronra koncentrálni. Egyébként gyönyörű a srác! :)
A keresztcsont fájdalom nekem a 2. trimeszterben kezdődött és végig kitartott. Ez azért van, mert a babó nyomja a csontokat. (legalábbis nekem ezt mondták). Sajna a vége felé - ahogy ereszkedik a baby lefelé - ez egyre rosszabb lesz. :wink:

Képzeljétek, tök jó éjszakánk volt :) Hallgatva Hajnira, megadtuk a srácnak azt a tápszer mennyiséget, amit igényelt. Olyan 70-90 között fogyaszt, viszont éjjel csak 3 óránként kelt. Illetve 2x felébredt, át kellett fordítani hasról hátra és utána aludt az etetésig :) Nagyon büszke voltam rá :)
Ráadásul az egyik etetést Apa csinálta, így én alhattam :) Szupi jó volt :)

Ja és úgy néz ki, kezd beindulni a tejcsi :) Ma reggel etetés közben amíg az egyikből etettem, addig folydogált a másikból :) Meg már érzem szopizás közben azt a bizsergést :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


De jó, hogy Peti ilyen ügyes, és hogy a tejcsi és beáll. Szuper.
Köszi, hogy reagáltál a keresztcsont fájdalomra Pinkiné. Ez elég brutál, ha így haladunk felüdülés lesz a szülés. Ettől brutálabb már nem nagyon lehet, vagy mégis ????!!!

meriann
 
 


Meri,
amit írtál..... olyan szivdobogást kaptam. Ilyen ember... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ez borzasztó, még szerencse, hogy tényleg nem lett semmi bajod. De gáááz... Vigyázz magadra, Merike!!!
A keresztcsontom, nekem a második trimeszterben volt durva, de aztán elmúlt. Nagyon édes Áron baba :lol: :lol: ja és persze hogy fiú, csak biztos szégyenlős 8)

Pinkiné,
ügyes vagy, ami a tejcit illeti illetve, hogy Peti baba kajcsiját ilyen jól sikerült beállitani

Meglestem Flóra babát, nagyon aranyos :lol: :lol:

Kép
Kép
adrienna
 
 

 
 

Nyunyi ma volt 1 éves :roll:

Meri ezt olvasni is szörnyű volt...
Áron gyönyörű :lol:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


ESztóra,
Nyunyit Isten éltesse sokáig
:oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
adrienna
 
 


Kedves Marietta és Flóra!

Sok szeretettel gratulálunk, nagyon örülünk Nektek, és nagyon-nagyon sok közös boldog percet, órát, évet kívánunk Nektek!!!!!!!!!!!!!!!


Annyi történés volt itt, h alig győzök reagálni.
A legsürgősebbekre azért szeretnék:

Pinkiné, nagyon szépek vagytok! Klassz, h jól alakul Peti evése, világos, h a legfontosabb neked, h őt boldognak lásd! Viszont a tejről tudni kell, h furcsa módon attól lesz több, hogy fogy :D , vagyis éjjel is szoptasd csak meg minden nyikkanásra nyugodtan. Így a szervezeted azt fogja érzékelni, h szükség van tejre, tehát termel. Az, h az éjjeli szopi kihagyása után azt érezted, nagyobb a melled, nem jelenti azt, h ha éjjel adnál neki, akkor kevesebb lenne reggelre. Nekem is hihetetlen, de így van.
Szóval én a helyedben minden étkezést szopival kezdenék, mert lehet, h épp most indult be igazán klasszul a tejed, aztán ha nem alszik el, akkor majd adhatsz még neki tápszert is.
Az én lányom amúgy 2 óránként kért enni és amúgyi is sokat sírt, néha a leghülyébb pózokban aludt csak el rajtam, de ez aztán jobb lett, szóval kitartás!
Lelkiismeretfurdalásod tényleg ne legyen, a lényeg, h Peti jól van és gyönyörű!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Épp Viki kérdésére akartam reagálni, aztán benéztem valahová a neten (Szirka blogjára, talán emlékszik még valaki, már idéztem tőlük), és ezt találtam. Elgondolkodtató szerintem:

"Módszerháború és anyavialdal

Ha csecsemőgondozási, gyereknevelési vagy pedagógiai módszerekről van szó, gyakran egymásnak esünk. Legalább is nekem úgy tűnik, hogy gyakrabban és szenvedélyesebben, mint más témák kapcsán. Olyan kibékíthetetlen viták, mint hogy hányszor és meddig jó szoptatni, együtt aludjunk vagy külön, direkt fejlesszük a gyereket vagy hagyjuk, hogy maga fedezze fel a világot talán csak politikai vagy vallási kérdésekben zajlanak. Miért védjük ilyen vehemensen a saját meggyőződésünket a gyerekeink javával kapcsolatban? Hiszen maximum csak az a "veszély" fenyeget, hogy más gyerekeket másképp gondoznak, nevelnek, mint ahogy mi szeretnénk gondozni, nevelni a mieinket.

Talán részben azért, mert valójában nem tudjuk, hogy jól csináljuk-e. A tőlünk telhető legjobbat tesszük, de valójában semmi biztosíték arra, hogy tényleg jó döntéseket hozunk a nagy és a kis dolgokban. Itt és most a generációk között óriási különbségek vannak, egyre nagyobbak. A sokat emlegetett természeti népeknél nincs ez a bizonytalanság, mindenki tudja, hogy mi a helyes, hiszen emberemlékezet óta minden ugyanúgy zajlik, ugyanúgy működik - és működik, mindenki megelégedésére. Ugyanúgy csinálom, mint anyám, nagyanyám, dédanyám. Így van jól és nem is lehetne másképp. Mind együtt lakunk, a gyerekeimet nem csak én nevelem, hanem az egész közösség. Persze egyéni különbségek vannak, az emberek sehol sem egyformák, de az alapértékekben nincsenek olyan jelentős és kibékíthetetlen különbségek egy társadalmon belül, mint a mienkhez hasonló helyeken.

Mivel nem lehetünk teljesen bizonyosak egy ennyire fontos dologban, sérülékenyebbek vagyunk. Ha azt mondják, hogy az a módszer nem jó, amit követek, azzal azt mondják, hogy rossz anya vagyok, hiszen rosszat teszek a gyerekemmel. Nem is kell azt mondani, hogy a módszerünk nem jó, elég, ha van még jobb. Egy jó anya a legjobbat adja, ami létezik. Ha nem az enyém a legjobb módszer, akkor lehetnék jobb anya is.

Jó anyának pedig muszáj lenni, ez értékmérő, embermérő. Egy nő eleve sokak szemében nem is nő, ha nem anya, ha pedig anya, akkor legyen mintaanya, különben - a Hófehért idézve - ringy-rongy törpe lesz.

Nagy a nyomás kívülről és belülről is, és a természetes késztetést, hogy a gyerekeinknek a legjobbat adjuk, feszültség alatt tartja, a kérdéssel kapcsolatos reakcióinkat gyakran túlzóvá teszi. Fórumokon, blogokban esünk egymásnak (a Poronty sokszor erre építi a látogatottságát) és védjük a magunk igazát.

Én is belefutottam már ilyen vitákba és hol én éreztem úgy, hogy engem támadnak, hol más úgy, hogy én támadok. Pedig nem hiszek az egy üdvözítő módszerben. Nem hiszem, hogy van olyan, ami mindenkinek a legjobb. Abban hiszek, hogy van, ami általában jobban beválik, vagy mondjuk "alapesetnek" számít, mert pl. az ember evolúciós múltjához illeszkedik - de az ember épp attól sikeres evolúciósan, hogy nagyon változatos körülményekhez tud alkalmazkodni: természeti körülményekhez is és kulturálisakhoz is.

Abban is hiszek, hogy tájékozottabban felelősebb döntéseket lehet hozni, bár tisztában vagyok vele, hogy az emberek többségét megzavarja a sok, ráadásul egymással nem ritkán ellentétes információ. Amikor az általam választott módszerekről beszélek, nem a térítés szándéka motivál, nem is arra vágyom, hogy bebizonyítsam a nagyvilág előtt, hogy milyen remekül csinálom, hanem úgy érzem, hogy az információ megosztásával hozzájárulhatok ahhoz, hogy néhányan felelősebben dönthessenek - akár úgy is, hogy nekik ez nem való.

Tökéletesek sajnos nem leszünk sosem, mindig lesz mit tanulni és mindig lesznek rajtunk kívül álló dolgok, amikkel kapcsolatban kénytelenek leszünk abban bízni, hogy az irányításunk nélkül is jól alakulnak. Vagy éppen azért alakulnak jól, mert nem a mi kezünkben vannak.

Nem mindig könnyű ezeket nyugodtan, derűsen tudomásul venni. Az olyan pillanatokra, amikor ez nehezen megy, ezt a számot küldöm a tökéletességre törekvő anyáknak, és mindenkinek, aki szereti :) különösen a refrént, amit így fordítottam le:



Azt a harangot húzd, ami kong
Nem lesz hibátlan, bármid adod
A repedés ott van mindenen
Így lehet világos odabenn


Persze az eredeti jobb :)


Ring the bells that still can ring
Forget your perfect offering
There is a crack in everything
That's how the light gets in."

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Isten éltesse Nyunyit!!!!

Köszönjük a dicséretet.

Pinkiné: fotó alapján is látni, hogy vékonyabb vagy most, mint Peti előtt. Ügyes vagy.

Nán-dorka: nagyon szépen megfogalmaztad a gondolataidat. Egyetértek.

meriann
 
 


Pinkiné, fürdés:
Én 3 szempontból is rendhagyó voltam:
- eleinte lemosást csináltam csak pár napig, mert utálják általában az újszülöttek a fürdést
- nem fürdettem minden nap, mikor úgy éreztem, elég kétnaponta, akkor kétnaponta fürdött
- Dorkánál már azt is megcsináltam, h nem ragaszkodtam az esti fürdéshez, hanem akkor fürdettem, amikor jókedvű és éber volt (rendszerint délelőtt). Semmi hátrányát nem találtam ennek a módszernek.

Ja, és az vált be, h előtte bekentem fürdetőkrémmel (ez egyben egy kis masszírozás is volt), utána be a vízbe, így nem kellett hosszan benn maradnia, ha nem esett jól. Persz ha élvezte, lehetett pancsizni - de ehhez kellett jópár hét, mire láthatóan élvezni kezdte.

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Meri, csoda gyönyörű ez a kissrác!!! Komolyan, csak néztem, néztem... nagyon édes!
NST, mozgás - nekem az intimtorna vált be, arra mindig megmozdult Doró. Akkor is, ha nem ez volt a célom. :D
Sok erőt kívánok Nektek, és örülök, h hazamehet Nagyid.


Viki, két könyv, aminek olvasgatásából sztem csak jó sülhet ki:

A nevelés mindennnapi művészete (E. Plattner)
Hogyan ne legyünk tökéletes anyák? (L. Purves)

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


SZegény Meri, ez iszonyú lehetett!
És lehet, h hirtelen mozdultál, nem? Remélem, hamar elmúlik!

Nyunyinak akkor most újra gratulálok, bár virágokat már küldtem: Nagyon sok boldogságot, Nyunyika!!!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Meri, az Anyaviadalt nem én írtam, csak bemásoltam, de sok mindenben egyetértek vele.
Remélem, jól vagy már, külöm a gyógyenergiákat, oké? :wink:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Tegnap és ma megint sokat vérzek :roll: :roll: :roll: ez annyira roooossz... be vagyok tojva... :cry: :cry: Csak jövőhét hétfőn lesz UH

Kép
Kép
adrienna
 
 


Adri én rutascorbint és e vitamint kaptam,nekem alsó pólusi bevérzés volt.abszolut ágynyugalom.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok,

Nyunyinak boldog 1. születésnapot.

Adri:
drukkolok és pihenj sokat, szedj magnéziumot.

Kép
Kép
h@jni
 
 


sziasztok!

Esztora, Nyunyinak nagyon boldog szülinapot! Volt nagy ünneplés? Milyen ajándékokat kapott?

Pinkiné, nagyon jó a kép, amit föltettél! Nagyon szépek vagytok, így együtt, és csak úgy sugárzol a boldogságtól! Örülök,hogy a kajcsi-téma és a tejcsi is kezd megoldódni, ráadásul a fogyás, nagyon-nagyon ügyesek vagytok!
Egy kérdés, bár nem tudom, van-e időd most ilyesmire, jól emlékszem, hogy biztosításokkal foglalkoztál régebben? Mert szeretnék valamit kérdezni, ha igen.

Meri, ez borzasztó :twisted: Nyugi, Áronnal minden rendben, de a szomszéddal valamit kellene csinálnotok, hiszen ez akár újra megtörténhet... :roll: Párod nem beszélt vele azóta?

Adri, nagyon sajnálom a vérzést :( ...pihenj sokat (van segítséged Gabcsihoz? :roll: ), és szuggeráld magadba, hogy a babócával minden rendben van! Azt is megpróbálhatod elképzelni naponta többször, hogy a polip egyre kisebb lesz és a vérzés is elmúlik (ezt nemrég tanultam agykontrollon :wink: )

Marietta nem jelentkezett, remélem majd benéz otthonról...Nagyon jók a képek, nekem is a szopis tetszett legjobban :D

Dorka, jó ez a gondolatmenet :D Köszönöm a könyveket, majd beszerzem őket :lol: Intimtornát tanfolyamon tanultad? Sok jót olvastam róla, asszem meg kellene tanulnom...Mellgyuszi elmúlt?

Arwen, hogy sikerült a "buli"? :lol: Mit szólt Atti az ajándékokhoz és a tortához? :lol:

Mondtam már Nektek, hogy érzem a babát? Tudom, hogy az okosok szerint ilyenkor még nem lehet, de én érzem! Már kb 2 hete, eleinte olyan bugyogás-féle volt, tegnap már kaparászást is éreztem! :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Nyunyi Drága! Boldog Szülinapot Neked! :)

Meri, köszi a dícséretet :) Szerencsére a mérleg is így gondolja, -4 kg a teherbeeséshez képest :)
Remélem, már megnyugodtál kicsit :wink:

Dorka köszi a fürdéshez való tippeket. Tegnap este már nem volt olyan vészes, szerintem még a víz hőmérsékletével kell kísérleteznünk. Este amint kivettem a kádból már abba is hagyta a sírást, amikor pedig fürdés után átkentem a hajlatait mandulaolajjal, kifejezetten élvezte :)
Éjjel megint csak 3 óránként kelt, s javaslatodra meg is szoptattam :) Egyébként olyan érdekes, hogy folyik a szája szélén szopikor a tej, én is érzem hogy szipkázza ezerrel, a mérleg szerint mégsem evett egy grammot sem. :roll: :roll: S ezek utána tápiból is rendre meghagy 10-20 ml-t. Szóval nem értem. :?
Egyébként már majdnem visszanyerte a születéskori súlyát. :)
Reggelente pedig,a 1/2 6-6-os etetés után van egy éber időszaka, általában 1/2 9-ig el nézelődik, ha tele van a pocak :) Aztán bealszik 2-3 órára :)

Apa reggel elment Petinek tajkártyát intézni, meg anyaságit, tgyást és felhívott, hogy a 3-ból 2 helyen már végzett :)
Ja és megy a Brendonba is, mert Petire kicsi az 56-os újszülött sapi és tegnap azért nem mentünk sétálni, mert fújt a szél és nem tudtam mit a fejére rakni :(
Meg most van akcióban pelentatartó doboz, azt is vesz.

Képzeljétek, tesóm olyan furán viselkedik. :( Már megint :(
Ugye Ő vitt be szülni, aztán végig izgulta az egészet a folyosón. Amíg bent voltunk, jött Lackóval mindennap, tisztára be volt sózva, hogy mikor foghatja már meg a gyereket.
Eredetileg úgy volt, hogy csak kedden jövünk haza, Ő hozott volna haza, de mivel már hétfőn jöttünk, Ő meg dolgozott, Apa unokatesója jött értünk. Úgy éreztem, tesóm ezen kicsit megsértődött, de hát mégsem mondhattam a dokinak, hogy "bocsi én még maradnék egy napot, hogy a bátyám vihessen haza".
Aztán mondta, hogy még hétfő este jönnek Petihez. Persze nem jöttek és csak 2 nap múlva hívott fel ,hogy mi újság.
Amikor megtudta, hogy Peti tápszert is kap (én balga elmondtam :roll:) úgy éreztem mintha neheztelne rám, amiért nincs tejem :(
Aztán mondta, hogy vasárnap jönnek. Egész nap vártam Őket, aztán du. 5-kor felhívott, hogy most értek haza a lakásfestésből, most evett és annyira elfáradt, hogy inkább kedden jönnének. :roll:
Kiváncsi leszek rá. Annyira rosszul esik, mert idáig teljesen be volt zsongva, hogy "Jaj, de szeretné már megfogni". Most meg, ránk se telefonál.
Múltkor kérdezte, hogy mit vehetnének a Petinek. Aztán most láttuk Apával, hogy a Kenguru Goldnál van akciósan pelenkatároló, gondoltuk szólunk nekik, hogy ha akarják, ezt vegyék meg.
Reakció: "Majd megnézzük". :roll: :roll:
Aztán tegnap felhívtam, hogy megkérdezzem megveszik-e, mert ha nem, Apa jár a Váci úton a Brendonnál, bemegy megveszi. Mondtam, hogy nem akarok erőszakosnak tűnni, csak érdeklődöm. Válasz: " Jól van, majd megnézem". :?
Ezért Apával úgy döntöttük, megvesszük mi. Nem akarom, hogy bármit is kényszernek érezzenek velünk kapcsolatban.
De igaz a mondás: "Mindenki csak addig foglalkozik veled, amíg meg nem szülsz. Utána, már a kutya etetése is fontosabb program nálad."
De már kezdek hozzá szokni. Különben is, Ők maradnak le a gyerekem édes pillanatairól :) Amikor pl. egy jó tüsszentés után elégedetten nyöszörög egyet :) vagy mikor jóllakottságában béka módjára kiterül.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Nyunyinak nagyon boldog első születésnapot, boldog gyermekkort és minden szépséget, amit csak el lehet képzelni!!!
Esztora, képek? Torta milyen volt? Hogy ünnepeltetek????


Meri, nagyon vigyázz magadra!!!!!

Adri, no para, csak pihenj, már amennyit Gabi mellett tudsz... Nem a babóca, nyugi-nyugi!!!

bocsi Csajszik, hogy másra nem reagálok, semmi időm :(
szerika
 
 


Lányok, még egy dolgot szerettem volna kérdezni: nem tud valaki tuti babacucc-lelőhelyet Ausztriában? Gondolkodunk, hogy átruccanunk majd vásárolni, ha esetleg a 4D-n jövő héten megmutatja, mi van a lába között :lol:

Pinkiné, sajnálom a tesód viselkedését...biztos van rá oka, hogy ezt teszi, igazad van, nem veled tol ki, hanem magával...Nálunk is lesz (van) a családban - sajnos közeli is, például az anyu :( - aki hasonlóan áll hozzá, pedig 1. unoka lesz...De én is ezt mondom magamnak, magát fosztja meg rengeteg boldog pillanattól, ha nem változtat a viselkedésén...
Én szívesen megnézném Peti babát, majd szólj, ha mehetek :wink: (nem lakunk messze) :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Adrienna: sokat gondolok Rátok. Fő a nyugalom, biztos, hogy csak a polip az és a Vicky ötlete is jó, szerintem próbáld ki.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nyunyi szülinapja hogy sikerült????

Atié hogy sikerült, tegnap tartottátok ugye???

Pinkiné: sajnálom, hogy így viselkedik a tesód. A mérlegelésről hallottam, hogy az első idők egyik legnagyobb paráztatója. Ha elégedettnek látszik Peti és Te is úgy érzed, hogy jól evett és jól van, az nem elég??? A mérleg valamiért nem tévedhet ?

Nán-dorka: köszi a tanácsot Áron mozgatására kipróbálom. Viszont ha tiszta papa, akkor veszett ügy, mert apája úgy tud aludni, mint egy téli álmot alvó medve. Vicky: az intimtornát dvd-n, vagy vhs-n is meg lehet szerezni. Egy jó darabig kerestem én is, aztán a teszvesz-en sikerült megcsípnem egy példányt, mert akkor épp nem forgalmazták.

Vicky: ez a bugyogás biztos, hogy a babóca szerintem. Emlékeim szerint nekünk is így kezdődött. De jó érzés, ugye???

Amúgy a támadó a szomszédban "csak" vendég volt szerencsére, a szomszéd is odajött hozzám mert félt, hogy lett valami gond.

Még mindig felzaklat ha rá gondolok, a keresztcsont fájdalmam csökkent. Szerintem a történtek hatására harántból függőlegesbe fordult Áron és nyomni kezdte a csontjaimat (a hasam formájából gondoljuk) de szerintem tegnap vissza is fordult harántba és azóta csökkent a fájdalmam is.

meriann
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jonni,mert nalunk is tegnap volt a szulinapi buli Attilanak.
DE nagyon gondoltam Nyunyira,mert tudtam,hoyg neki is tegnap vana bulija!

Igy utolag is
NAGYON-NAGYON BOLDOG 1.SZULETESNAPOT KIVANOK NYUNYINAK!!!!!!
Varjuk a kepeket,beszamolot!

En is teszek majd fel,sztem a keptarra :wink:

Meri,
nagyon szep Aron!!!!!Es szornyu ez a tortenet.......anniyra ideges lettem en is mikor olvastam.....

Adri,
pihenj,amennyit tudsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!++++++

Nandorka,
milyen volt a kikapcs???

Pinkine,
sztem is tedd cicire ejjel is, egyetertek Nandorkaval,hogy attol no a mennyisege,az csak erzet,hogy attol tobb van reggel...ja es ha egesz ejjel csak toltodik,nagyobb am a veszelye a mellgyuszinak....nekem is akkor volt,mikor ataludta veletlenul Attim az ejszakat es nem szopizott ejjel...reggelre bedurr :?

Mariettaek kepeit en is megneztem wiwen,nagyon szepek!!!!!!!!!!!
En is varom,hogy hirt adjon!

Na nem tudom meg mit akartam,de majd jovok meg,lehet,hoyg ma,bar nem igerem!Unnepluk este,mert megvan az engedely :wink: (csak itthon,de vacsi,borocska,es nagy-nagy orom :lol: )

Ja a szulinapi buli nagyon-nagyon jo volt,az etteremben voltunk,anniy ajandeot kapott Attila,hogy mi lassan kikoltozhetunk a lakasbol,mert nem ferunk be,csak a jatekok :lol:
Ja es atorta szenzacios jo lett,az ize is (tejszines turotorta),meg a Spongya Bob maga is :wink:

na pusz

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Vicky, jó a memóriád :wink: Kérdezz nyugodtan, ha tudok, válaszolok rá :)
Egyébként úgy tervezzük, hogy jövőhéttől fogadunk napi 1 látogatót, úgyhogy ha jönnél várunk szeretettel :)
Peti fogadó óráira nálam lehet bejelentkezni :)
Egyébként szerintem simán érezheted a babát. Én a saját terhességem kapcsán megtanultam, hogy amiket az orvosok, okosok mondanak, azok mind általánosságok.
Ha csak azt nézed, hogy péntek reggel a vizsgálatkor azt mondta a doki, hogy még éretlen a méhszáj és talán hétfőig megszülök....
:roll: :roll: Érdekes módon még este elpottyantottam a gyerkőcöt :) :wink: Szóval bízd magad nyugodtan az ösztöneidre :)
Egyébként férjem mesélte, hogy a szülés másnapján találkozott Apámmal (nekem elváltak az Ősök 18 éve). Mondta neki hogy megszültem. Reakció: "Igen? Jól van akkor". :shock:

Meri, most már én is így vagyok vele :) Porsitól kértem tanácsot ez ügyben és mondta, hogy neki olyan is volt, hogy a mérleg szerint kevesebb volt, mint szopi előtt. Ha hallom, hogy jókat kortyol, akkor igenis szopik az a gyerek :) Tegnap este fürdetéskor mértük a meztelen súlyát, 4 dkg hiányzik a születési súlyához :) Ahhoz képest, hogy amikor hazajöttünk, utána lefogyott 3450 grammra. Szóval, nem féltem. :wink: Túl etetni úgysem tudom, mert vagy kibukja vagy kifossa :) Viszont szegénykém majdnem minden evés után csuklik. Úgy sajnálom, mert mindig mielőtt bealudni jön ez a frányaság. :roll: De nem fogadja el se a teát, se a vizet, ha meg visszarakom cicire, akkor egy korty tejcsi után újra csuklik :) Tudom, hogy állítólag őket ez nem zavarja de én látom Petin, hogy Őt igen. :?

Marietta férjét hogy hívják? Kerestem iwiwen Marietta ismerősei között, de egyszerűen nem ismertem meg. :oops: :oops: Pedig úgy megnézném Flórát. :roll:

Na megyek, ébredezik a srác. Ennie kellett volna már 1/2 1-kor :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné: örülök, hogy Porsika segített. Sajnálom a csuklást. Hátha mondanak jókat a tapasztaltak. Hihetetlen már több, mint 1 hetes Peti baba.

Vicky: most árulják az intimtornát, ha érdekel: http://www.intimtorna.hu/
Azt hiszem nekem sem ártana rendesen megtanulnom. Mindig csak elkezdem.

Nálunk most kezdett hűlni a levegő, aminek Áron nagyon, de nagyon örül. Izeg-mozog, helyezkedik. Apája mondta, hogy szíve szerint folyton uh-ra csatlakoztatna minket, mert ő egyfolytában szeretné tudni mit csinál a fia. Még jó, hogy nem lehet. Ja, és azt is mondta, hogy már alig várja, hogy megszülessen végre. Szerintem azt hiszi, akkor kevésbé fog aggódni. Pedig akkor épp azért fog, mert már megszületett. Vagy izgul a szülés miatt, csak nem ismeri be. :lol:

meriann
 
 


Sziasztok!

Majd jövök bővebben mihelyt tudok.

Most hoztam Nektek 2 képet Flóráról.

Nagyon jó baba eddig. Eszik,alszik.

Vicky!

Majd neked is küldök képeket hogy milyen a szülőszoba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.01.30 13:05-kor.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Marietta! Üdv újra itthon!! Flóra nagyon gyönyörűséges! Pihenj amennyit tudsz! :)

Nem is mondtam, hogy hétvégén megvolt az első sétánk :)

Csináltam a képtárban galériát Petinek, raktam fel képeket is. Szemezgessetek! :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Marietta, tündéri-gyönyörűséges kislányotok van! Klassz, h írtál! Ha pihiztél és kezdtek összeszokni, várunk!

Meri, örülök, h jobban vagy! és h Áron ilyen édi kis ficánka!

Viki, ha van rá lehetőséged, a tanfolyamot ajánlom, és személyesen Kriston Andreát. Nem csak h könynebb így megtanulni (én is elakadtam, amikor videóról próbáltam megtanulni, sajnos), hanem nekem segített abban is, h rendszeresen csináljam. Gyakorlatilag azóta, h 2006 februárjában megtanultam a tanfolyamon, naponta csinálom. És ez nálam irtó nagy szó! Nagy szerepe van ebben annak, h úgy érzem, segít megelőzni és elkerülni a fertőzéseket.

Adri, remélem, múlik már a vérzés! Úgy sajnálom, h ez így beárnyékolja a várandósságodat, mert különben akartam írni, h annyira jó, h megint van egy új babásunk, nem tudom, én mindig úgy meghatódom, ha arra gondolok, h babát vársz!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Na csak beneztem...

Marietta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jaj nagyon varom mar,hogy gyere bovebben!
Flora tunderi!!!!Es eskuszom Rad hasonlit!!!!!!
Hol vettetek azt az agytakarot??marhara tetszik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pinkine,
na megnezegetem majd Petit!!! :wink:
Csuklas:Attila si rengeteget csuklott,sajnos nalunk semmi nem valt be,csak megvarni,mig elmulik..... :?
Apud nem semmi :shock:
Tesodat meg sajnalom,remelem rendezodik a dolog.
Ja es nalam is volt olyan Attilanal,hogy az elejen mikor meg meregettem,kevesebb volt eves utan,mint elotte,szoval emiatt en nem sokaig mertem...azaz de,csak hetente,mindig ugyanakkor,furcsi elott,puceran.ES lam,hetente hizott is rendesen!!!Szoval az,hoyg kajcsik utan mit mutat a merleg,nem szamit....sztem.

Kép

Kép
arwen07
 
 


Esztora,
szlaszamod???Nem kuldtel meg privit!!!

Kép

Kép
arwen07
 
 


Gyönyörű kiscsaj Flóra. Szerintem is Hozzád hasonlít Marietta.

Petit megnéztem a képtárban, ő is gyönyörűséges. Milyen volt az első séta????

Adri: mi újság??? Minden rendben, ugye?

Tegnap úgy megfájult a derekam, hogy megint a frászt hoztam mindenkire. Ahogy megérkezett a vihar, nekem megfájdult a derekam. Hát jól beparáztam. De reggelre elmúlt, szerencsére. Lehet rosszul ültem, vagy simán normális derékfájás volt. A párom kikészül mire elérkezik az idő. Tegnap már egy csomó mindent kérdezett, hogy mi hogy fog történni, mintha nekem akkora rutinom lenne.

meriann
 
 


Sziasztok!

A séta jól sikerült, Petinek tetszett. Legalábbis végig aludta az egészet :) Nálunk sajna nem túl jók az utat (eléggé rázósak mert vagy nincsenek leaszfaltozva vagy a járdából hiányzik 1-2 darab), de Petit abszolút nem zavarta :) Sőt, ha abbamaradt a rázás kicsit nyöszörgött :)

Meri, nekem a frontok hatására a kereszt-és farokcsonti fájdalom erősödött néha fel annyira, hogy majdnem négykézláb mászkáltam. :? Képtelen voltam felállni :oops: és járni.

Ma picit kimozdulhattam itthonról :) Etetés után leraktam Petit aludni, Apa itt maradt vele én meg mentem a gyerekorvoshoz (tápi receptért meg leadni Peti taj számát), postára, meg boltba :) Csak 3/4 óra volt az egész, de csuda jó volt :)

Képzeljétek, csütörtökön házhoz jön a fodrászunk :) Levágja a hajamat :) Mivel 2 etetés között nem tudnám megjárni az utat hozzá be a szalonba, felhívtam és megkérdeztem kijönne-e. Mondta, hogy persze, nagyon szívesen :) Úgyhogy megint emberi fejem lesz :) Már olyan hosszú a hajam, hogy hihetetlen. Hiába, a 35. héten voltam utoljára fodrásznál :)

Na megyek, lassan ébred a kis zaba gépem :)

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Sziasztok!
Szülinapos gyerkőckéknek utólag is nagyon sok boldogságot kívánok.

Flóra és Peti is nagyon szép babák. Jó látni itt újra ilyen apróságokat a nagyobbak között.

Pinkiné:
tudom milyen jó érzés volt kimozdulni otthonról. Amikor Enci 1,5 hetes volt, akkor ugrottunk el vásárolni. Etetés után anyura hagytam, kb 1 óra alatt mgfordultunk, gyerkőcöm észre sem vette, hogy nem vagyok itt. Nekem pedig nagyon jól esett a kimozdulás, mert ugye előtte 1 hónapot kórházban feküdtem, és jóformán levegőre sem mentem ki.

Csipcsab: várjuk a beszámolódat. És kívánom hogy még sokáig ilyen jó Baba legyen, hogy csak eszik, és alszik.

Megyek a képtárba, megnézem a képeket.
vivi79
 
 


Köszönjük mindenkinek :wink:

Nyunyi 10,88 kg és 81,5 cm
8 fog teljesen kint és kb 6-7 jön most neki egyszerre...
megkapta a meningo oltást (én meg könnyeztem :? mi lesz velem a vérvételnél a jővőhéten ? )

Marietta Flóra gyönyörő!!

Arwen privi ment!

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Pinkine,
fodrasz:szuper :wink:
Attila is azokat az utakat szerette,ami halal razos!Nalunk itt a kornyeken jo sok macskakoves ut van,kepzelheted merre jartam setalni :wink: Na jo,azert nem,de tenyleg Attimnak is bejonnek a magyar utak.....mai napig!Es ha leallt a babakocsi,nyoszi....

Esztora,
nezem!
Kepeket tegyel a szulinaprol!

Meri,
hat igen,az en ferjem is total parazott,hogy mi van,indulni kell?Meg hasonlok... :lol: :lol: :lol: Edesek!Nekik is hihetetlen nagy aggodalom,kepzelheted,raadasul a szules,az sztem nagy proba nekik,mert tehetetlennek erzik magukat,nem tudnak segiteni es sztem marhara varjak a veget,hogy mindketten epsegben tullegyetek rajta (Te es a baba).

Tettem szulinapos kepeket a keptarba! :wink:

Kép

Kép
arwen07
 
 


Sziasztok!

Na, voltak tesómék.
Délutánra ígérték magukat, este 6-kor be is futottak. Pont etetés után jöttek, Peti még nem ájult be teljesen, s attól, hogy kézről-kézre járt annyira felpörgött, hogy következő etetésig nem is aludt. Hát, teljesen kikészült. :evil:
Tesómék 1 óra múlva mentek el, s Petit csak a komfort szopi tudta megnyugtatni és a tápszerét is kénytelen voltam fél órával hamarabb odaadni neki.
Most meg már 35 perce belealudt az etetési időbe. Megint szét fog csúszni a napja. :evil:

Jaj csajok, para mami beindult. :roll: Mivel szegény gyerek nem tudott elaludni, őrült sírás volt, s míg szerintem ez "csak" sírás, Apa szerint hiszti :roll: mert hogy nála megfeszítette magát és el akart "mászni". Csak az én kezemben maradt meg, de ott is sírt. S mivel cicin kívül mással nem lehet Őt megvigasztalni, szerinte hagyni kéne sírni :?, mert hogy túlságosan hozzám fog nőni és nem tudom majd levakarni magamról. De én nem tudom elhallgatni, hogy sír. Olyan nagy krokodil könnyekkel!
De hát könyörgöm, Ő egy 11 napos újszülött! Ő még nem tud manipulálni. :shock: Azért üvölt utánam, mert én vagyok az anyja, az egyetlen ismert, biztos pont ebben a világban, s mert velem élt szimbiózisban 41 hétig.
Ugye? Ugye? :roll:

Nem akarom és nem is tudom sírni hagyni a gyerekemet. Ettől az epizódtól eltekintve egész nap evett és aludt. 1x volt, hogy ringatni kellett. Szerintem Ő egy szuper jó baba, csak anyás. De Ennyi idősen melyik nem az? :roll: :roll:

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Pinkiné, irtó aranyos egy srác Peti!

Amúgy megállapítottam, h nekem nem is szabad iylen képeket néznem, mert nem bírok magammal, és kell egy harmadik. De másrésztről meg viccelődtünk a férjemmel, mikor írt egy 18 éves rokon lány, h nem érti, miért nem kettesben mennek a szülei nyaralni. Erre kiszámoltuk, h jó, még 17 év, aztán mehetünk kettesben, de jó lesz! :lol: Erre mondják, h ellentmondásos, tudom... :D

Amúgy meg sztem a hormonjaim szórakáznak velem, legalábbis remélem, h nem a frontok miatt van, mert akkor egész életemben kell ettől szenvedjek. Olyan feszült és nyugtalan vagyok már pár napja és semmi sem tetszik, félek, h a szüleimmel is összerúgom majd holnap a port. Vagy lehet, h meg fog jönni??? Eddig ui. még nem, a fiúval ilyentájt jött meg (15 hós korában).
Mellem már rendeződött, de ne mmúlt el teljesen a csomó. Konzultálok még a tanácsadóval.

Olyan édi Doró. Ugatós kutyához is oda akar menni, a kutya meg abbahagyja az ugatást. Lehet, h meg is szelídítette volna, ha hagyom, de persze nem hagytam. Imádja a kutyákat.

Esztora, várjuk a szülinapos beszámolót. Hatalmas ez a srác! Tudod, h azt mondják, a 2 éves szülianpján mért magasságot kell megduplázni, akkora lesz felnőttkorában? Az én fiam 2 évesen volt 86... A tiéd meg most már 81!!! :shock:

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Pinkiné, sztem is az volna a gáz, ha nem volna anyás. Az az életképes és talpraesett, aki anyás, hsizen az biztosította mindigis a túlélést. Kedvenc csecsemősnővérem is azt mondta, h az első időben még különsöen igénylik, h Anya közelében legyenek, és ez így van jól. Ezért aludtam én néha Doróval egész képtelen pózokban (felhúzott térdeimen a feje éls a felsőtestelábacskája lelógott rólam), mert elfogadtam ezt és így bírtunk legalább aludni. Aztán azóta sosem csinálunk már iylet.
Annak meg a helyetekben nagyon örülnék, ha cicin nyugodna meg, mert annál szebben fog termelődni a tejecske. Azzal nagyon egyetértek, amit a dnő mondott: anyni, amennyi, az is jó. Sztem mire hazajövök, már nagy cicista lesz a fiatalúr.

El is búcsúzom most, vidékre megyünk 1-1,5 hétre, puszi mindenkinek, szép napokat adig is, míg nem írok újra!

Kép

Kép
nán-dorka
 
 


Sziasztok!

Hát a csöpségek tündériek!!!!!!!!!!!!!

Pinkiné, jó, hogy úgy néz ki, hogy jön a tejcsi! És a tesódék amúgy hogy viselkedtek?

Marietta, nálatok mi újság? Jó hogy itthon vagytok!

Ami a sétát illeti, ha a zötyögös út a legjobb, akkor a mi kicsink is jót fog aludni, ha sétálunk.:)

Meri, édi a kiscsávó! Sajnálom a szomszédlátogatóval történteket, elhiszem, hogy nagyon felmérgelt a dolog, és hogy kiakadtál.

Dorka, jó pihit, bár szerintem már csak akkor olvasod, ha hazajöttök.

Adri, hogy vagy?

Hétfőn elmentem a másik dokihoz, akit kinéztem, de nem voltam teljesen megelégedve vele. Nála 10.000 Ft uh+vizsgálat, szülésre közölte, 100.000Ft. Kb 10 percig beszéltem vele, elkért 5000Ft-ot. Hát nem tudom. Erre Zoli mondta, hogy lehe, hogy jobban járunk,ha maradunk, vagy körülnézek az sztk-ban. Kissé tanácstalan vagyok. Az eddigi dokim az Istvánban van, a másik a Szt Imrében. A Szt. Imre lenne a legközelebb. Az a helyzet, hogy az Istvánban még nem is voltam a szülészeten, azt sem tudom, hogy mennyire barátságos. Akik ott szültetek, erről írtok egy pár szót? Arwen, Neked ki a dokid? Szülés mennyibe került? Amúgy én csak oda járok uh-ra, máshova nem, 4 hetente. Szinte mindig 12.000 fizetek. Jövő csütörtökön megyek megint, akkor mindent letisztázok vele, konkrétan rákérdezek a szülésre is, meg mikor nézhetném meg a szülőszobát. Már azon is gondolkodtam, hogy bemegyek a Honvéd Kórházba, nekem ott is tb alapon mennek a dolgok, és körülnézek ott, és nem fogadott orvosom lenne, csak egy kicsit az is messze van tőlünk. Na jó, nem fárasztalak benneteket a dilemámmal, majd lesz valahogy.:)

Pusz mindenkinek, Nikó

Kép
nikóska
 
 


már megint csak egy pár sor erejéig tudok jönni :roll:

Megnéztem a képeket a képtárban. Peti baba csuda édes :lol:

Arwen, neked nagyon jól áll a zöld szín :) Spongyabobos torta haláli és szuper játékokat kapott Ati.

Te jó ég! Micsoda árakat mondtok szülésre, vizsgálatra... csak nézek nagyot... bár tudom, hogy itt Szegeden is vannak orvosok, akik vagyonokat elkérnek. Szerencsére az én dokim teljesen korrekt ilyen szempontból is.

Nán-dorka, érezzétek jól magatokat és jó időt kívánok!

Esztora, Nyunyi hatalmas méretekkel rendelkezik :lol: Balázs 83 cm és 9,6 kg körül van. Nem vagyok a súlyával megelégedve, meg mostanában keveset is eszik és olyan kis soványkának látom, de mondjuk soha nem volt díjbírkózó alkat, addig viszont megígértem magamnak, hogy nem parázom, amíg a mérleg azt mutatja, hogy hízik...

Marietta, várjuk a beszámolót. Flóra nagyon szép kislány. Az ágytakaró nekem is tetszik.
Ha lesz időd gyere és mesélj!

Adri, hogy vagy? írj egy pár sort, ne izguljunk, remélem minden rendben.

Fioona is nagyon eltűnt, remélem jól vannak...

ennyit tudtam írni, pussz mindenkinek!
szerika
 
 


Tudod Szeri, eddig azt hittem, hogy normális áron dolgozik a dokim, de rá kell jönnöm, hogy nagyon drága. Pláne most, hogy egy csomó kiadás jött még a gyerek mellé plusszba, a pénzem meg most lett kevesebb. Ezért is vagyok ilyen dilemmában, mert egyre nehezebben tudunk kijönni a pénzből.

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

Attinak és Nyunyinak nagyon boldog 1 szülinapot!!! (bocsánat hogy utólag)

Atti nagyon helyes a képeken,és ahogy a tortának örült!!! :lol: :lol: :lol:

Marietta!
Gyönyörű Flóra!!!Nagyon hasonlít rád! És még nem is gartuláltam.... :oops: De most megtenném: Gratula a szépséges kislányodhoz!!!! :D

Nikó!

Nekem volt Dominál választott dokim....iszonyat nagyot csalódtam benne...
Samunál az sztk-ba jártam egy elég bunkó orvoshoz,de úgy gondoltam ezt kibírom,úgy sem nála fogok szülni.Hanem kinéztem a számomra legszimpatikusabb kórházat:Szent Imre,és szüléskor egyszerűen csak besétáltam...Kifogtam a világ legaranyosabb stb. szülésznőjét és orvosát... Lehet,hogy csak mázlim volt nem tudom. Nekem az egész terhesség szülés nem került semmibe...ja de 300ft volt az első alkalommal a vizitdíj. Meg annyi hogy 3-szor voltunk 4D Uh-n a Genesisben.

Meri!

Sajnálom ami történt :( (szomszédos eset) Fú olyan ideges lettem amikor olvastam..hogy lehetnek ilyen barom emberek a Földön...

Áron baba pedig egyszerűen gyönyörűűű!!!Nagyon helyes arcocskája van.:)

Srácok jól vannak,nőnek mint a gomba. :D Én pedig pár napra elutazom..pihenek kicsit.:) Addig anyós hozzánk költözik és "pótol" engem :D

Puszi mindenkinek!

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Hali csajok!

Köszi a gratukat! :D

Igérem jövök minnél elöbb,de most kéne egy kis segítség. 8)

tettem fel a képtárba képeket. Megcsináltam a Flórás mappát magamnak,de a képeket nem oda tette be. Hanem máshova. De azt se tudom hogy hova mert nem találom. Aki ért hozzá az tudna nekem segíteni???? :D

Köszike!
csipcsab
 
 


sziasztok,

most csak gyorsan Mariettának: áttettem a képeidet a Flóra galériájába! :wink: Oda kellett menni, hogy feltöltött képek, és ott lent van, hogy áthelyezés galériába. Mindjárt meg is lesem őket :wink:

Nikó, jól emlékszem, hogy te voltál agykontrollon? Használod mostanában? Én most tanulom és naggyon durva :lol: :lol: :lol:

Dorka, Orsi, jó pihit Nektek! 8)

Arwen, megnéztem a szülinapi fotókat, nagyon helyesek vagytok! A tortán különösen az 1-es gyertya tetszett :lol: :lol: :lol:

Meri, pihenj, amennyit csak tudsz! Nagyid otthon van már?

Puszi mindenkinek, majd jövök még!

Kép
vickybabe
 
 


Vicky, igen voltam, kb 1 éve. Mostanában igazán nem használtam, pedig tudom, hogy jó lenne, épp tegnap este "pohárvíz technikát" alkalmaztam, hogy mi legyen a dokival kapcsolatban. Amúgy egyre többször eszembe jut, hogy neki kéne állni, a laborba szoktam lemenni, rendszeresen "megyek" a pocakomba :lol: . Szerintem ez is segített összehozni a gyereket. :wink: Ha gondolod, beszélgessünk róla, hátha hamarabb nekiállok én is komolyabban belemélyedni.

Nikó

Kép
nikóska
 
 


Orsi: jó pihenést!!!

Vicky: még nem jött haza mama, állítólag holnap hozza a mentő.

Nikó: engem is érdekelne a "pohárvíz technika". Bár én nem voltam tanfolyamon.

Azt hiszem tudom miről mesélt Marietta, amikor fájdalmasan bökdöste Flóra. Pár napja Áron nekem is úgy befeszíti valamilyét, hogy csak nézek. Megbeszéltem vele, hogy inkább rugdosson, de a kiékelem a mama hasát inkább ne. Néha használ ha átbeszéljük, néha meg csakazértis.

meriann
 
 


Tegnap úgy nézett ki a hasam, mint egy asztalsarok, először elszörnyülködtem, majd előkaptam a fényképezőt, persze erre visszahúzta Áron mindenét, de normál kerek pocak előtti állapotban így néztem ki. Persze a kép már alig ad vissza valamit a deformáltságból, de talán mégis picikét látni a sarokból:
Kép

Ja, azt nem is mondtam még, hogy a köldököm kb. várandósság 3. hónapjától el van csúszva. Elég murisan néz ki.

meriann
 
 


Köszi Vicky! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipcsab 2009.01.30 13:07-kor.
csipcsab
 
 


Sziasztok!

Meri, jó a pocakforma :)

Azt hiszem cicifüggő lett a Fiam. :roll: Éjjel tök jól alszik, 3 óránként kel csak enni.
Nappal viszont, evés után ha beájul, max. fél óra múlva ébren van és vigasztalhatatlanul sír, míg cicire nem rakom. :oops: Nem csak komfort szopi, mert jó nagyokat szipkázik, majd kb. 10 perc után bealszik. Arra is gondoltam, esetleg szomjas a tápi után. :roll:
Kivenni a szájából nem lehet, s ha mégis és felkelek mellőle, 5 perc után ébren van :roll: és sír. Apa szerint csak hiszti. :roll:
Tegnap már enni sem tudtam, Apának kellett etetnie. :roll: A védőnő szerint ez normális, ösztönlényként így próbál meg gondoskodni arról, hogy ne halljon éhen. :roll:

Egyrészt örülök, mert ez jó a tejcsinek. Másrészt külön szervezés, hogy megfürödjek.
Tegnap reggel először, a mérleg szerint 30 grammot szopott a fiú. Egyébként tegnap este 3780 gramm volt a súlya. :) A köldökcsonkot pedig csak a szentlélek tartja a helyén.

KépKép
KépKép
Kép
pinkiné
Kistarcsa
 
 


Marietta, gyönyörű a kiscsajszi!

Meri, a pohárvíz technika abból áll, ha valami dilemmád, döntés előtt állsz és nem tudod mi lenne a jó, vagy bármi problémád van, akkor este, elalvás előtt tölts meg egy poharat vízzel. Közvetlenül elalvás előtt idd meg a víz felét a következő módon: behúnyt semmel nézzél kissé föfelé, s ivás közben mondd magadban: "Mindössze ennyit kell tennem, hogy megoldást találjak arra a problémára, ami foglalkoztat", s gondolj kérdésedre, illetve a megoldandó feladatra. Nyitott szemmel tedd le a poharat, fordulj be és aludj el. Reggel, rögtön ébredés után idd meg a víz másik felét, ugyanazzal a módszerrel, mint este /szem csukva, fölfelé, közben a mondat és a kérdésed/. Éjszaka, vagy napközben bárhogy jöhet a válasz. Azt viszont nem tudom, hogy tanfolyam nélkül mennyire hatásos, mert ott az agyunkba programozták, miközben alfában voltunk, de szerintem érdemes kipróbálni. Amúgy nem biztos, hogy elsőre megjön a válasz. Viszont ha éjszaka szomjas vagy, akkor ne ezt a vizet idd, hanem másikat.

Próbáld ki, hátha sikerül.

Golyó még nem olyan erős, hogy fájjon sem a rugás, sem a befeszítés, viszont tegnap este játszottunk. Én bekopogtam neki, ő meg visszarugdosott. :)

Nikó

Kép
nikóska
 
 


Pinkiné, a szopi nem elég még neki? Ha így haladtok már el is hagyhatjátok a tápit. :)

Kép
nikóska
 
 


Sziasztok!

A szüléstörténettel majd jövök valamikor. 8)

Mi jól vagyunk. Minden napunk egy álom Flórával. Jó hogy végre itt van velünk. NAgyon jó kislány. Eszik alszik. Éjjel is. Jó lenne ha így is maradna. De ha nem akkor is megtartjuk. :lol:

A szopi nálunk nagyon jól megy eddig. Remélem így is marad. Tejem van bőven.
Flóra 70-80-at beszopizik és még utána 90-120-at lefejek. Már van is elrakva a fagyasztóba. Nem nagyon akarok fejni. Szeretném ha kialakulna a kereslet-kínálat dolog. Akkor fejek csak ha érzem hogy esetleg gond lehet ha nem teszem meg. Mert eléggé bedurranak olyankor becsomósodik és inkább olyankor fejek.

Ma Flóra is kicsit nyugtalanabb mint szokott.

Nagyon nyugis vagyok,azt hittem sokkal jobban fogok parázni dolgokon. Persze féltem Őt de eddig nagyon jól működünk együtt. :D
Imádjuk.

Na mennem is kell,megint nyöszög valamiért.

Puszi.
csipcsab
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?