Új privát üzeneted érkezett!

Most
sem birok velük, tiszta felfordulás van a házban :x

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Hu,mégegy laptetű. Ez ma már a második... :shock:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti:
Gyanus ez a sok laptető! :wink: :lol: :D

Kép
anda81
 
 

 
 

Hát, nem is tudom decemberben volt sok laptetőm és akkor babás lettem, de el is ment a baba :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti
Arik nagyon a fiúk. Te festetted a tojásokat? Ezeket törték össze?

Ennyi laptetővel nagyon gyanús vagy nekem. Ez csak valami jót jelenthet.

Kép
Kép
nati80
 
 


Márti:
Sajnálom! De remélem majd most összejön! :D

Kép
anda81
 
 


Márti: tudom bizony. esténként én nyálfolyással alszok:)
Édesek a tojásvadászok:)

Kép
csucsu05
 
 


Köszi a dicséreteket, átadom nekik :lol:

Igen Nati ezeket tőrték össze :lol: és én festettem . Szombat este mikor már aludtak a fiuk. Én is olyan álmos voltam majdnem elaludtam a konyhában :lol:
Párom nagyon szereti, ha csak piros tojások vannak. A gyerekek meg gyüjtenek szineseket :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Csucsu:
jó mélyen alhatsz :lol: és akkor rossz amikor valamiért felébresztenek egy kimeritő nap után, azt sem tudom, hol vagyok, kell egy kis idő amig észhez térek :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Megyek hajat vágni, már sorban állás van érte :cry: apa, apám, anyós. De Liza haját fogom szeretni vágni. Majd jó modern frizkókat csinálok neki.
magdolnam
 
 


Magdolnám: Néha én sem tudom hol vagyok mikor a lányom felsir éjjel. Mert néha felszokott ha az iszije elfogyott.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu
iszije :lol: .Heni "iszik"-nek hívja az aventes szopóspoharát :lol:

Magdolnam
de jól hangzik. Jól teszitek,hogy kettesben kikapcsolódtok egy kicsit. :D Petim is úgy megörült,hogy eltűnt a vérömleny,hogy 2 napja este elkezdte tervezgetni május elején hova menjünk kicsit pihenni...én meg olyan kis besz@ri lettem most ennél a terhességnél :shock: ,hogy mondtam neki én még nem merek utazásra gondolni.... Pedig tudom most már nincs akadálya és jó feltöltődés és kell is a családi kiruccanás..... de még nem merek...ez van :roll:


Megveszek a gyümölcsléért!! És most valahogy felhalmozódott több kiló narancs itthon... és lecentrifugáztam 2 db-ot és annyi lé kijött,hogy egy csésze csurig telt vele!!! Isteni finom volt!! :D


Márti
Vigyori tojásvadászok nagyon édesek!
holka
 
 


Holka: A facsart narancsban nagyon sok a vitamin nem csak finom:)

Kép
csucsu05
 
 


dejóóóó, apa meglepett mozijeggyel. Mindjárt indulunk. A 27 idegen igent nézzük meg :D http://www.filmajanlo.hu/elozetes.php?id=276
magdolnam
 
 


Magdolnám: Jó mozizást:)

Kép
csucsu05
 
 


köszi
magdolnam
 
 


Sziasztok!

Magdolnam:
Remélem tetszeni fog a film!

Holka:
Fincsi, a frissen csavart narancslé! Én is szeretem!

Mi most jöttünk meg anyutól, a brassói aprópecsenye nagyon jól sikerült, de most éppen visszakívánkozik. Nálam mindíg estére jönnek meg a hányingeres tünetek! Ez is lehet terhes tünet? :roll:

Kép
anda81
 
 


Sziasztok!

na most totál kész vagyok. Beetem rántott karfiolból és most majd szétdurranok, annyira felpuffadtam. és még a gyomrom is rossz lett tőle. Jön a hányinger is.

Anda
Itt a válasz, mindjárt kiadom a vacsim. :oops:
Ma ebéd környékén is rámjött, mondtam útközben páromnak, mikor mentünk ki hozzájuk ebédre, hogy ha véletlen hányok, akkor a duma a vírus lesz. Jót mosolygott.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A cél érdekében mindent! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem meg mindjárt megjön érzésem van! :?

Kép
anda81
 
 


Muffin: NAGY-NAGY DRUKKKKKK HOLNAPRA!!!!!!!!!!!! Szorítok nektek ezerrel! Kívánok nagyon sok erőt és kívánom, hogy jókat is mondjon a doki!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Jó reggelt!

Nos én tényleg elkpatam unokaöcsitől ezt a jó kis vírust. megy a hasam és végre valahára egy éjszakás kínlódás után kis rásegítéssel, de kiadtam a vacsim. Máris jobban vagyok. De nem tudom milyen lázcsillapítót vehetek be, ha hőemelkedésem lesz. Csak rubophen van itthon.
Ma diéta lesz és próbálok sok-sok folyadékot inni, nehogy a babának baja essen.
Ugye ha nincs lázam akkor ez nem fog bajt okozni a piciben?

Muffin
Várunk!!!

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Muffin, nagyon szoritok nektek!!!!!!!!

Nati:
5 -hetesen még nagyon kicsi at esélye, hogy a baba is kapjon a virusbol. Még nincs közvetlen kapcsolatba az anyával, csak amikor kifejlődik a méhlepény.Lőjjetek le, ha nem jól mondtam :oops: :oops:

Jaj csajok, mi bajom lehet.Ilyesmi még soha életemben nem fordult elő velem :shock: :roll:
Az este volt egy kis akció a párommal :roll: , hm...még szép, hogy a párommal :lol: :lol: :lol: és utána ugy elkezdtem görcsölni, és éles fájdalom végigkisért egész éjjel.Már azt hittem mentőt kell hivni. Ott sirtam fájdalmamban az ágyban , kerestem a poziciót, hátha nem fáj annyira bizonyos pozicióban :roll: De nem szünt, csak reggelfele.A derekam gőrcsőlt, az alhasamban meg éles szurkálás volt olyasmi mint amikor beszorul a levegő és nem tud kimenni.Feszitett, szurkált de nem ugy hogy megszünik egy kicsit, hanem folyamatosan...
Holka dokinéni :wink: tudnál mondani erre valamit? És többiek is?Volt valakinek ilyesmije?
Baba dolog ki van zárva, mert a méhszájam megvizsgáltam és nagyon lent van, illetve inkább alacsonyan van de balfelére van fordulva és kemény.Alig kaotam meg a méhszájam, kerestem,hol is lehet, miért nincs középen :shock:

Na ezt jol elmagyaráztam... :roll:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Nati:
gyógyulgass, egyél sok gyümit, azt hiszem az aszpirin az jó lázcsillapitó és segit a beágyazódásban is...De lehet tévesek...
Gyógypusszancsokat küldöm...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Muffin: kedd van remélem majó hírekkel jössz. Én valahogy bizakodok.

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu:
olvastam a fenti topikban, hogy teszteltél Hcg-t és nega lett :cry: :cry:
Van egy másik variáció, lehet peteérésed volt most, azt mutatta ki az Lh-teszt :roll: Biztonság kedviért elkaptad a párod?
Olyankor is szokott szurka lenni...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

Muffin:
Nagyon várunk a hírekkel! Remélem mégsem olyan elkeserítő a helyzet, mint korábban! Nagyon-nagyon drukkolok!!!!

Márti:
Nekem is hasonló levegőbeszorulós érzésem volt, tul.képpen még most is van. De nem tudom én se, hogy mitől!

Csucsu:
Ha nincs babó, akkor majd április lesz a nyerő hónap! :D

Kép
anda81
 
 


jó reggelt mindenkinek!

Hát a tegnapi filmnél láttam már jobbat is. Persze azért jó volt. Rohantunk moziba, apa kicsit gyorsan ment 150nél már elfordítottam a fejem, mert bámultam a km óráját. Bepánikoltam! De úgy rendesen! Nem kaptam levegőt, szédültem, lezsibbadtam. Aztán mondtam neki hogy qrva jó lenne ha azonnal mondjuk úgy 60ra lelassítana. Na visszafele hasonló szitu. Kb 100-110el mentünk lakott területen (jelentem hiába koptatom a szám) piroson át, egyik lámpa nem ég, ködlámpa fenn, és jó kis sötétített üveg, és ő nem szokta bekötni magát. Épphogy mondtam neki, miért csinálja, erre piros kék fény villódzik. Na akkor úgy felidegesítettem magam, hogy csak na. Liza is megérezhette mert ficánkolt, nem bírtam idegekkel és kiszáltam. De szerintem jól tettem, mert úgy elvették volna a jogsiját hogy csak na. Aztán rám nézett az egyik, vigyorog, azt mondja, jaaaaj hölgyem ne :lol: na ekkor már tudtam hogy nyert ügyem van. Mondtam neki hogy én kértem, hogy menjünk gyorsan mert nagyon ficánkol majdhogynem már fáj, aztán odavágtam neki, hogy maga nem tudhatja hogy milyen hisz csak egy férfi. Na ekkor elkezdtem spanolni magam. Férjem azonnali hatállyal visszaküldött a kocsiba, mert tudta jól, ha begurulok, akkor abból baj lesz. Jókislány módjára vissazültem. Aztán egy nagy röhögés, aztán beszállt és mentünk.
Kérdeztem mi volt. Aztmondja 5eftból megúsztuk :shock: :shock: :shock: :shock: húh. Párom olyan vicces szokott lenni és azzal a kisfiús gyerekes ártatlan arccal sikerült+ba bevágódni. Egyébként 4pontot akartak adni feljelentés +15.000ft. De én olyan ideges voltam. Múltkor meg mondom neki az mo-n ahol 60al lehet menni, hogy vigyázz trafi. Kinn álltak. Erre aztmondja áááámár rég lefényképeztek volna, ha tényleg az lenne. Errre akkora villanás.... ja és 110el ment. Hát az akkor nagyon sok pénzébe került. De sajnos nem tanult belüle. Na meg még mesélhetném...
magdolnam
 
 


Muffin!!!
Nagyon sokat gondolunk rátok és nagyon-nagyon szorítunk,hogy a kisebbik rossz legyen....Sok erőt kívánok Nektek mára!!!
holka
 
 


Magdolnám: Akkor te egy száguldozó kismami vagy:)

Márti: azért a peteéréshez halvány volt na meg már majdnem egy hete szurkál a hasam. Azigazság ha babás is vagyok azt még a teszt ki sem mutatja. Szombat tájékán kéne megjönnie illetve nem megjönnie.
Siettem csak de gondoltam van akinek 4nappal a szex után kimutatja. Attól függ kinek mennyi idő alatt ágyazódik be. Na mindegy. A remény még megvan.

Kép
csucsu05
 
 


Magdolnam:
nem semmi amin keresztülmentél :roll:
Minden héen akad egy érdekes story-d :lol:

Csucsu:
persze, a remény hal meg utoljára, nem igaz :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Nekem már elszállt a reményem... :cry:
A z éjszakai görcseim meg, hogy a méhszájam lent van meggyőzött :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


de azért drukkolok neked nagyon, hgy sikeres legyen ez a hónap :wink:

Lilla,
Hogy vagy????Fáj még a szemed???

És többiek????

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Marti: na de még nem jött meg úgye?

Kép
csucsu05
 
 


nem jött, nekem is 30-31.-én kellene nemmegjönnie

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


De ma már csökkent a hőm is két tizedet, ugyhogy lehet hamarabb megjön minr szombat :cry:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti:
Ne add fel! Még nem jött meg, addig meg van remény! Nagyon drukkolok,hogy sikerüljön neked is meg Csucsunak is! :D :D :D

Kép
anda81
 
 


Sziasztok!
muffin:
Nagyon sajnálom, ami veletek történik, reménykedem, hogy rendben lesz minden. Nem is tud az ember ilyenkor mit kívánni, legfeljebb azt, hogy a lehető legjobb döntést hozzátok meg mindhármótoknak.

Amint látjátok, húsvét hétfőn meglátogatott a piri... Ennyit a remélt tesókáról...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes: Aza fránya piri:( :evil:

Kép
csucsu05
 
 


Muffin, Őszintén sajnálom ami történt és szorítok, hogy végül minden rendbe jöjjön!!!!

Kép
Kép
odri
 
 


Hát nem vagyok jobban, 37,8 a hőm. Bevettem egy rubophent és várom a hatását. Fekszem egész nap, sok vizet iszok és nem eszek semmit. Azon kívül, hogy fájnak az izületeim a hőemelkedés miatt nincs panaszom. Most egy kicsit aggódunk, hogy babónak ne legyen semmi baja.

Muffin????

Kép
Kép
nati80
 
 


Mágnes:
Piri menjen el melegebb éghajlatra! :evil: :evil: No, de majdan itt van az április! Új hónap, új remények!

Nati:
Bízom benne, hogy a babádnak nem lesz semmi baja! Gyógyulj meg hamar!

Muffin:
Nagyon várjuk a híreket!

Kép
anda81
 
 


Muffin????????


Mágnes:
Piri kapja be! :evil: :evil: :evil: :( :(

Anda:
te hogy álsz ? Görcsöl még a pocakod?

Nati:
Ez a virusos micsoda is kapja be! :evil:
nem vagy rosszúl, ha nem eszel?
Azért valamicskét, gyümiket ehetnél,nem?
Sajnálom, hogy igy levert ez a betegség :cry:
Anyud nem kérdezi megint, hogy miért fekszel egész nap? :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti:
Néha még görcsöl, de most mensisen, és mindjárt megjön érzésem van. Én már tényleg nem tudom mit gondoljak! Úgy döntöttem csütörtökig nem foglalkozom a kérdéssel. Aztán majd meglátjuk! :wink:

Kép
anda81
 
 


Sziasztok!

Kende éjjel hányt és kicsit hőemelkedése is volt :( Remélem nem nyalt be megint egy vírust. Most gyógyult ki a náthából.

Mágnes: rohadjon meg piri. Annyira sajnálom.

Csucsu: sajnálom a nega tesztet. De lehet egy hét múlva jössz egy szép pozitívval! Drukk!!!

Márti: nem lehet, hogy ettél valamit és attól volt ez a görcs. Egyszer én a tojástól göcsöltem be nagyon.

Nati: jobbulást neked. Pihizz sokat!

Muffin: ??????????? Ugye jössz a hírekkel! Egész nap ti jártok a fejembe!!! Millió drukkk!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Gyermekes csajok! Segítsetek nekem!

Utolért minket is a kő kemény hiszti. Ti hogy kezelitek le a kis hisztist?

A hiszti okai: nem akar öltözni, enni, pelust cserélni, nem akar elindulni kimenni, utána hiszti van, mert hazajövünk. Már senkihez nem merek elmenni, mert bármelyik pillanatban kitör belőle. Hiszti a boltokban, az utcán, játszótéren. Hiszti, ha nem sikerül valamit megcsinálnia, persze már mindent ő akar egyedül, de nem megy neki és dühöng. Van amikor nekem támad, megüt, megver, dobálja a játékait, őrjöng, sikít. És még sorolhatnám.

A végén már én is üvöltök vele, pedig tudom az nem jó, de már elfogy a türelmem. :( Mostanában bezavarom a szobájába és ott üvölt, majd pár perc múlva bemegyek és ölelgetjük egymást. Nem tudom ez jó-e így?

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Viri:
Csak családi tapasztalatokat tudok megosztani veled. Ott ahol kisgyerek volt nálunk és jött a hiszti korszak, általában úgy oldották, meg, hogy ha elkezdett hisztizni, akkor bezavarták a szobájába, és addig nem jöhetett ki, amíg nem fejezte be.
Nem tudom, hogy segítettem-e, de biztosan vannak itt nálam okosabbak, tapasztaltabbak! :wink:

Kép
anda81
 
 


Kisvirág:

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=2 ... kkid=14176

kukucsálj ide be egy kicsit :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Én is azt tettem, amikor hisztiztek a fiuk, beküldtem a szobájukba.
De mi mostmár nem hisztizünk, csak néha :wink: :lol: :shock:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Először is nagyon köszönjük a biztató szavakat. Mielőtt bármibe belefognék sajnos nem tudok jókat mondani. Nem a legrosszabb következett be, de így sem egyszerű a helyzet. Szóval. Szombat reggel elmentünk a czeizel központba, ahol egy fiatal csaj vizsgálta a bébit. Mindent lemért, megbecsülte a súlyát, és megnézte mindenét. De nem akart 4d-re váltani. Csak nézte a fejét, nézte... Már annyi ideig, hogy tudtam hogy baj van, csak nem mondott semmit. Ettől még rosszabb volt az egész. Aztán a végén átváltott 4d-re és nem azt láttuk amit vártunk. Kerestük a kis arcát, de nem mutatta. Amit láttunk, abból nekünk nem derült ki semmi. Össze-vissza váltogatta a képet. Aztán kb. 15 perc elteltével közölte, hogy sajnos azt hiszi valami gond van. Ekkor elkezdtem bőgni mint az állat, a többi felvételre nem is emlékszem. Mondta a csaj, hogy úgy néz ki hogy a szája és az orra közötti rész nem záródott rendesen. Ettől persze mindketten padlót fogtunk, mert el tudjátok ti is képzelni ami lejátszódott előttünk. De ami a legjobban zavart hogy mivel végig nem mutatta az arcát nem tudtuk hogy mennyire súlyos. Nem tudtuk, hogy az álla ép-e és azt sem hogy az orrával mi a helyzet. Keddre rendelt vissza. Szerintetek? Kiléptem az épületből és úgy sírtam mint még soha. AZt éreztem hogy a szívem kiszakad. Senkinek nem kívánom. És az, hogy várjak 72 órát elképzelhetetlen volt. Úgyhogy hazajöttünk (úgy tűnt soha nem érünk haza) és rögtön internet. Megnéztük hogy miről is van szó. Sokak úgy ismerik, hogy nyúlajak, de már kiképeztük magunkat, hogy nem ez a helyes kifejezés. Ajakhasadéknak hívják. AMit meg mindenki farkastoroknak ismer, az pedig szájpadhasadék. Úgyhogy az első diagnózis szerint ezek valamely változatával kell szembenéznünk. Ebben is vannak súlyosabb és kevésbé súlyos esetek. A következő lépés az volt, hogy tökmindegy hova, de mégegy 4d-re el kell mennünk mert nem lehet kivárni a keddet. Úgyhogy maradt az m5 mellett a brendon, mert az nincs túl messze. Felhívtuk őket és szerencsére egy óra múlva mehettünk is. Egy fiatal doki volt ott. Mondtuk neki hogy mi a helyzet és hogy nem mozizni jöttünk, csak az arcát nézzük meg. Végtelen rendes volt, és nagyon figyelmes. Elkezdte vizsgálgatni, de a mi kicsi fiunk továbbra is takargatta az arcát. Már oldalt feküdtem, már köhögtem, sehogy nem látszott semmi. Mondta menjünk 20 percet sétálni. Úgyhogy kijöttünk. De persze nem tudtunk a brendonban nézelődni, én tuti végigbőgtem volna az egészet. Úgyhogy betévedtünk valami horgászboltba és ott nézelődtünk. Elég morbid volt. Na mindegy. Végre letelt az idő és visszamentünk. Néztük tovább. MOndta a doki hogy igen, sajnos úgy néz ki, hogy a bal oldalon ott van a kis nyílás, de nem látja túl jól. Néztük-néztük. Aztán kérdeztem, hogy miért olyan fura az orra, hogy arra is kihatással van-e. Mondta, hogy valószínű igen. Aztán kérdeztük tőle, hogy és a szájpadlást érinti-e. MOndta, hogy sajnos a legtöbbször igen. Végül mielőtt eljöttünk még megkérdeztem, hogy egy vagy kétoldalról van-e szó. ERre is azt mondta, hogy sajnos valószínű mind a kettő. Teljesen összetörtem. Hogy az én kicsi bébim. Az ARCA!!! Nem tudom nektek leírni hogy mit éreztem. Nem tudtuk eldönteni, hogy jó-e hogy megtudtuk, vagy jobb lett volna szüléskor szembesülni vele. Most hogy éljem le ezt a három hónapot? Hogy várjam felhőtlenül? HOgy nézzek rá mások gyerekére? És egyáltalán hogy fogadjam el ezt az egészet. Mint kiderült minden 500 gyerekből egy ilyen. AMi nagyon durva, de tény. És a legszörnyűbb, hogy a kiváltó okok a következők lehetnek:
- örökletes (egyikünk családjában sem fordult elő)
- dohányzás (ez volt a ledkiemeltebb külső hatás, sem én sem a férjem soha egy szálat nem szívtunk, viszont nem tehetek róla, de az szöget ütött a fejemben, hogy mindkettőnk anyja végig dohányzott a terhesség alatt)
- alkoholfogyasztás (én sem iszom soha, de a férjem elhatározásból még az életben egy kortyot sem ivott)
- drog stb. azt hiszem a többi ilyesmit nem is írom le mert felesleges
- megelőzhető ha a kismama magzatvédő vitamint illetve folsavat szed már a terhesség előtt egy hónappal (kell mondanom, hogy szedtem mind a kettőt jóval egy hónappal azelőtt???
Szóval ennyit az okokról. Erre a genetikus sem tudott mit mondani.
Szóval hazajöttünk szombaton. A világnak vége volt. Próbáltunk elmenni sétálni, vagy bármit csinálni, de felváltva bőgtünk mint egy kisgyerek. HOgy miért pont mi? És miért pont a mi pici fiunk? Végre este lett. De sajnos az álom hiú ábrándnak bizonyult. Éjszaka több óra forgolódás után bekapcsoltam a gépet, és ezerszer visszanéztem az összes képet meg a videót. Próbáltam szalmaszálakba kapaszkodva nyugtatni magam. De az igazság az, hogy látszott hogy tényleg nincs rendben valami. Úgyhogy próbáltuk úgy felfogni, hogy talán csak az ajkát érinti. És a többit nem. Próbáltam a felvételből olyan képeket kilponi, amiken valamelyik féltett része kirajzolódik. AZtán végre reggel lett. Már csak 48 órát kell várni. Próbáltuk elütni az időt, de nagyon nehezen ment. Leültünk és szinte egész nap ez után kutattunk. A lehetőségekről, azokról a gyerekekről, akik ilyen problémával születtek, és egyáltalán erről az egészről. És közben felváltva bőgtünk. Megint eljött az este. SIkerült egy olyan képet kilopnom az egyik felvételből, amin látszik a kis orra. Ezzel a képpel az agyamban feküdtem le. Egész éjjel nagyon furcsa állapotban voltam. Mintha aludtam volna, de mégsem. Egész éjjel ez a kép volt előttem. Reggelre valahogy sikerült kipihenni magam annak ellenére, hogy tudtam hogy nem igazán aludtam. Már csak 24 óra. Meg volt beszélve a férjem főnökéékkel, hogy átmegyünk hozzájuk és viszek friss kalácsot aztán együtt reggelizünk (szerencsére nagyon jóban vagyunk). Úgy éreztük, hogy jobb is, ha nem vagyunk itthon. Gyorsan összeraktam a kalácsot és aztán átmentünk. Megbeszéltük velük a helyzetet és hihetetlen jól fogták fel az egészet. MOndták, hogy mindenben segítenek és az a primitív, aki ezt nem tudja elfogadni. Ott voltunk estig. Aztán gondoltuk elmegyünk moziba, hogy azzal is teljen az idő... De odaértünk és nem mentünk be. Inkább hazajöttünk. És jött megint az este. Éjjel megint órákat forgolódtam, hogy mit fognak mondani. Végre reggel lett. A saját dokimnál kezdtünk. Elküldött az I. számú női klinikára, oda majd csak pár óra múlva megyünk. És valószínű, hogy ezek után szülni is ott fogok, mert ott felkészültek az ilyenekre. De ez még a jövő zenéje. A lényeg, hogy utána visszamentünk a czeizel központba és ott megint megnézték a mi kicsi bébinket. És amikor mondta a doki, hogy sajnos tényleg így van, az első kérdésünk az volt, hogy és az orra? Erre azt mondta, hogy kicsit laposabb (aminek azért örültünk mert mi épp hogy nagynak láttuk, de ott volt köldökzsinór meg minden) és mondta, hogy csak az orrcimpáig tart. És kérdeztük, hogy egyoldali vagy kettő. Mondta, hogy sajnos mindkét oldalon van. De mi már szinte csak örülni tudtunk neki, hogy az álla rendben van, és az hogy az orra laposabb, kit érdekel. A sok hülye beképzelt liba olyan orrot rakat magának amilyet akar csak mert nem tetszik, akkor a mi kicsi fiunknak is lehet később gyönyörű orra. Úgyhogy a helyzet ez. Riasztó kétségbeejtő és szörnyű, de azt hiszem kezdjük felfogni azt hogy ez mivel jár. ÉS hogy mivel jár. MIvel szerintem szerencsére senki nincs ezekkel a dolgokkal tisztában, egy pár szóban arról, hogy min kell majd keresztülmenni.
Három hónapos korában szükség lesz egy plasztikai műtétre, és utána kívülről a hegen kívül semmi nem fog látszani. Ami ott marad örökre, de ha fejreesik a biciklivel kétévesen, akkor is lehet ugyanez. Aztán 11-12 hónapos korában lesz egy műtét, amivel a szájpadlását zárják, és utána ha az orrát is műteni kell, az 5-6 éves korában lesz. Emellett fokozottan kell foglalkozni a kis fülével, kell majd beszédterápiára és pszichológushoz vinni, és tuti hogy lesz fogszabályzója (ami nekem is volt) Úgyhogy ezek a kilátások. Gondolom most mindenki döbbenten olvas és sajnálja a dolgot. Nem kell. Isten senkit nem bütet. Ő nagyon jól tudja, hogy kik azok az emberek, akik egy ilyen problémával megbírkóznak és tudnak egy ilyen kis embert szeretni. Úgyhogy ezt az egészet egy próbának fogjuk fel, ami a mi kapcsolatunkat biztos hogy megerősíti (el sem tudjátok képzelni hogy milyen kapocs alakult ki ez alatt a három nap alatt, pedig eddig is hihetetlen jó volt a kapcsolatunk). És azt hiszem titi írta, hogy én a szerencse fia vagyok. Így is van. Tudom, hogy Isten méltónak és elég erősnek talált arra, hogy egy ilyen problémával megküzdjünk, és egy ilyen speciális kicsi fiút ad nekünk. Lehetne olyan baj is, amit nem tudnak orvosolni, vagy nem ilyen eredménnyel. Úgyhogy hálás vagyok, hogy 'csak' ennyi a baj. Nagyon nehéz lesz a következő három hónap és a szülés utáni három valószínű még nehezebb. Az egyetlen dolog amit szerintem nem fogok tudni feldolgozni, hogy nem fogom tudni szoptatni. De ezen kívül minden mást megadunk neki és egy szuper életet biztosítunk neki.
Az én legnagyobb félelmem az volt, hogy a férjem nem fogja tudni elfogadni, mert ő világ életében ódzkodott a sérült emberektől. Látni sem bírta őket és bele sem mert gondolni, hogy valaki ismerősével ilyesmi történjen. A hétvégén rengeteg lehetőséget vettünk fontolóra. És eljutottunk a teljes kétségbeesésből egy olyan állapotba, ahol az egymás iránt érzett szeretetünk mindennel megbírkózik.
Nagyon kemény hónapok várnak ránk és tudjuk hogy nem lesz egyszerű, de megcsináljuk. Sokan irigykedtek ránk mindig mert ugyan sok munkával, de sokra vittük és azért is vártunk eddig a bébivel, hogy saját házba hozhassuk haza. És ez így is lesz, csak épp egy ilyen problémával együtt. De az ilyen embereknek pláne meg fogjuk tudni mutatni, hogy erősek vagyunk, és ez sem állít meg minket.
És zárásképp csak annyit, hogy az én drága férjem az előbb idebújt a hasamhoz és beszélt a bébihez ahogy szokott. És elmondta neki, hogy tudja, hogy nem sikerült teljesen összenövesztenie a kis ábrázatát, de mi akkor is nagyon szeretjük, nagyon várjuk és mindent meg fogunk tenni érte, hogy szuper jó kis dolga legyen. Ne siessen kifelé, várja csak meg az idejét és utána belekezdünk a közös projektbe.
Úgyhogy mégegyszer köszi mindenkinek a szorítást, és tudom, hogy mi elég erősek leszünk ahhoz hogy egy ilyen bébit elfogadjunk és valószínű lesznek hullám-hegyek és völgyek. Úgy ahogy most is vannak. Az egyik pillanatban úgy érzem hogy hegyeket tudok mozgatni, a következőben meg sírok mint egy gyerek. De ez is érthető. Úgyhogy így fogadjátok el az én kicsi Eliot-omat (akinek a neve kiválasztásánál a jelentést is figyeltük, és azt jelenti, hogy Isten az Úr) Ő egy nagyon különleges kisember lesz, aki hihetetlen dolgokat fog csinálni az életben és büszkék leszünk rá a férjemmel és az egész családdal együtt. Aki ezt nem tudja elfogadni, vagy csak sajnálkozni tud, azt hiszem annak van szüksége sajnálatra. 'Röviden' ennyi.

KépKép
muffin
 
 


Muffin: Előszőr is az, hogy ti egy ilyen erős és szeretettben teljes család vagytok és lesztek engem teljesen meghatott. Azt hiszem ez a kicsi fiúcska nem is születhetne jobb helyre mint hozzátok!Mikor még nem írtad mi a gond én valami nagyon rosszra gondoltam. De hidd el ezek a dolgok orovosolhatóak és a szeretet pluszban csodákra képes. Én nem sajnállak sőt inkább felnézek rád és a párodra miylen egy csodálatos emberek vagytok. Azt hiszem a kicsi Eliot keresve sem kívánhatott volna jobb szülőket mint ti. És biztos vagyok abban, hogy ez a kicsi életke rengeteg szeretett és boldogságot fog nektek adni és viszont is igy van és lesz.
Gratulálok a hozzá állásotokhoz és ki ne bizna egy kicsi életben mint az édesapja és édesanyja.A névválasztás pedig kíváló.
Én csak annyit szeretnék ha igenis megosztanád továbbra is eme csodálatos kis emberke fejlődését velünk.
Millió puszi:)

Kép
csucsu05
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?