Új privát üzeneted érkezett!

Martibaba,
Dupsastont kellett szednem az előzőnél az inszem napjától, szerintem ez most is így lesz.

Vera,
A Forgács intézetben csinálják, remélem tényleg igazatok lesz és sikerülni fog, drukkoltok nekem holnap 10-kor?

Móni

Kép
móni23
 
 


Móni! Holnap szorítunk, és utána két hétig!!!
Kisegér! Nekem régen elég erős volt a mensi, csak mióta vannak ezek a hülye PCO bajaim, azóta volt gyenge. Talán most kezd gyógyulni. Remélem. Erős görcseim vannak, és dől belőlem.

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, most már megértem, miért hitted, hogy terhes vagy. Most az én hasam is totál olyan, mint amikor babás voltam. Nálunk szerintem kizárt a baba ebben a hónapban, úgyhogy biztos, hogy a vizsgálat csinál ilyen fura érzést.
Kezdek besokallni, valahogy a spermakép miatt teljesen lehangolódtam, és nincs bennem semmi bizakodás a jövőt illetően.
kisegér
 
 

 
 

Pirus, ne vessz el! Megnéztem tegnap a kisfiad fotóját, hát csodaszép gyerek! Gratulálok!
kisegér
 
 


Sziasztok!
Móni! Mi volt pénteken? Hogy érzed magad?
Kisegér! Szerinted az átjárhatósági miatt volt olyan érzésem? Én bízom benne, hogy ez a gyógyulás jele. Mármint a rendes mensi. Azért ne add fel olyan könnyen, nálunk sosem lehet tudni, mikor van a peteérés. Ez még szerencse is lehet. Mi van, ha pont akkor voltatok együtt? A spermaképről meg annyit: Abból a több millióból csak egyetlen egynek kell jó helyen jó időben lenni.
Szép napot!

Kép
Kép
verona
 
 


Hát, az biztos, hogy két egyforma ember nincs, nem tudhatjuk, mi okozhatta azt az érzést neked vagy nekem.
A spermából tényleg elég egy is... csak találjon oda a megfelelő időben!
Ti most spontán próbálkoztok még?

Többiek, hol bújkáltok?
kisegér
 
 


Verona,
Pénteken megkaptam a kisfickókatKép Sajnos eléggé fájt a beavatkozás, mert nem akart kinyílni a méhszájam. Remélem azért sikerült. Sajnos azóta is sokat fájdogál a hasam, szurkál a petefészkem, de remélem ez nem gond és sikerülni fog. Jövő héten pénteken kell tesztelnem, de nem biztos, hogy kibírom addigKép
Sajnálom, hogy ilyen fájdalmas volt a menzid, de ez biztos a gyógyulás jele. Neked is lesz inszemed, vagy még nem?
Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok! Most spontán próbálkozunk őszig, és szerintem addig tényleg gyógyulok, csak az a kérdés, hogy mennyire. Szeptember körül kezdünk inszemezni.
Móni! Miért nem nyílik ki a méhszáj? Attól is függ, hogy tudsz-e lazítani? Vagy ilyen, és kész??? Én se bírnám ki jövő péntekig, de olyan jó álmodozni, amikor bármi lehetséges. Én már kezdek átbillenni afelé, hogy félek tesztelni, és inkább élvezem, hogy talán terhes vagyok. Most persze még csak a 7. napon vagyok, úgyhogy a termékeny napok történéseit tervezem. Valami pihenés vagy ilyesmi.
Piruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuus!

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok,
hát nekem nem sikerült.... hétfőn voltam vérvételen - negatív lett és estére meg is jött. Úgyhogy biztos nincs most baba.
Megbeszéltük a férjemmel, hogy nyáron kezelésileg pihi és aztán szeptemberben újra nekiugrunk... úgyhogy Veronával egyezik az ütemtervünk... ha esetleg addig nem sikerülne term. úton Kép
Móni,
nekem maga a beavatkozás nem fájt, azt nem is éreztem, viszont a hasam görcsölt még utána napokig... tesztelnem nem kellett (illetve nem is ajánlották a hormonok miatt), az inszem időpontjához képest 2 hétre kellett vérvételre mennem... ez volt hétfőn.
Találkoztam ott egy másik lánnyal, akinek ez már a második próbálkozása volt és sikerült neki!!! Olyan jó hallani, hogy van akinek sikerül, mert én az inszemmel kapcsolatban eddig nem igazán hallottam bíztató véleményeket... de bízom benne, hogy nálunk is működni fog!
Mindenkinek szorítok, remélem sokunknak babás lesz ez a nyár!!!
Szilvi
harisz
 
 


Szilvi! Sajnálom. Igazság szerint tartok a csalódástól én is, mert nem sok jó eredményt hallani inszemről, de végig kell csinálni. Neked hol csinálják? Én a Kaáliba járok, és PCO-m van. Azért remélem, szeptemberre babásak leszünk!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Szia Vera,
én a Nyírőbe járok, de mi is gondolkodtunk a Kaáli-n is... illetve, ha még egyszer orvost váltunk (mert igazából a SOTE I.-en kezdtem tavaly) akkor most már a Kaáli-ba (talán a győribe) megyünk, de majd meglátjuk...
Nekem a prolactin szintemmel volt probléma, mert van egy microadenoma az agyalapi mirigyemben, ezért nem volt (illetve most sincs, csak ritkán) peteérésem... egyébként szervileg rendben vagyok, bár nálam is gyanakodtak PCO-ra, mert gyakran voltak cisztáim...
Idén el szeretnék menni valahova pihenni - remélem onnan majd már hárman jövünk haza! Kép Sokaknak sikerült már így...
Szilvi
harisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Újra itt vagyokKép Még nem is olvastam vissza, annyira örültem, hogy végre van újra netünk. Hétfőn kiköltöztünk, de még mindig dobozokon élünk, mert nem lettek kész mindennel, ezen a héten remélhetőleg befejeznek mindent, a konyhám is ma készen lesz.
Remélem mindannyian jól vagytok, babaprojektekkel hogyan álltok?
Tegnap voltam először a dokinál, akit Kovács dr ajánlott, nagyon szimpi volt, csinált UH-t is, már 33 mm-es a maszatka és igen szépen kivehető az emberi formája, betöltött 10. hetet mondott és január 19-ét jelölte meg a szülés várható időpontjának. Szerencsére eddig minden jól alakul, bár a múlt héten kicsit véreztem, be is mentünk gyorsan a Kaáliba, de szerencsére nem a babával volt baj, hanem valszeg megeröltettem magamat, vagy az Utrogestan miatt volt. Amúgy rettenetesen szarul vagyok még mindig, de remélhetőleg már nem tart sokáig. Ma lakkozták a lépcsőt, ezért egész nap itt ülök kint a teraszon, mert képtelen vagyok elviselni a szagot, de valamikor azért majd be kell mennem, egész nap nem lehetek kint.

Na, most ennyit, és szépen megpróbálok visszaolvasgatni!Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Helló Pirus! Na végre! Melyik doki mellett döntöttél? Csak ezt az egyet ajánlotta Kovács doki? Utroból kúpot kapsz? Az lehetett a gond? Azért nem lehet olyan szar az a rosszullét. Én is szívesen elviselném.
Szilvi! Hogyan derült ki ez a microadenoma? Mensid van, csak peteérés nincs, vagy mensi sincs??? Én nagyon ajánlom a Kaálit, de a Nyírőről is sok jót hallottam már.
Nálam egyébként sokat jelentene, ha tudnék kicsit lazítani, ugyanis elég idegeskedős vagyok. Szóval ez a nyár akár jól is sikerülhetne, ha igazi pihenős nyár lenne.

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Kicserélve Kép
A nászút nagyon szuper volt. Rodoszon felszedtem 2 kg-t a sok souvlakitól meg gyrostól, úgy látszik nem csak a görög salit tömtem magamba Kép Na és gyerekek, bizony, a 7 nap alatt 5-ször voltunk együtt Kép Majdnem minden nap. Már bocs az intim részletekért, de olllyan jó volt! Kép Tudjátok, nem az a gyerekcsinálásos szex Kép
Akár baba is lehetett volna belőle, de túl hamar lett pé-m, még elutazás előtt, így most, kb 33-34 napos ciklusom lesz, ha minden igaz, most már meg kéne jönnie, puffadok is. Nem, nem figyelgetem magam, dehát én nem tudom nem észrevenni a pé-t, olyankor nyilall a cicim vagy 2 napig az ösztrogéntől, utána enyhe barnázás kezdődik, ez már mindig csak így van spontán ciklusokban. Ezek szerint dolgozik a metformin! Kép Plusz akupunktúrára is járok. Na az nem tudom, mit csinál, de az tény, 3 hete az emésztésem teljesen rendbejött.

Megcsillant a fény az alagút végén PhD ügyben is, abszolváltam minden tárgyat, most jön a szigorlat, és már látom, hogyan fogok neki a tanulásnak meg a szigorlati dolgozatnak. Szépen lassacskán haladok. Plusz valószínűleg lesz kutatási lehetőségem is ősztől egy intézetben, ez eddig sehogyse akart összejönni!

Egérke, neked drukk a felvételihez!

Még nem olvastam vissza, bár elég szelektív is vagyok, a babacsinálásos részeket átugrom, mert bizony, nem hiszitek el, de már nem köt le. Viszont érdekel, kivel mi van a való életben, remélem írtatok erről. Na olvasok, pusszantás mindenkinek.

ui: jövő héten megismerem a pszichológusomat is, várom is meg nem is a találkozást, remélem, nem fogok benne csalódni.
s_norka
 
 


Vera,
ez még érettségi után derült nálam ki, elkezdtem fog.gátlót szedni, és egy hónap után megnőtt a mellem és előtej szerű váladék folyott belőle. Akkor vért vettek, meg elküldtek MRI-re és tul.képpen ott derült ki. Azóta (10 éve) Bromocriptinen élek... Kép
De mensim van rendesen, szinte napra pontosan, csak a peteéréssel vannak gondok...
Azért a győri Kaáli merült fel további lehetőségként, mert már unom nagyon a pesti közlekedést és mivel mi pont féluton vagyunk Győr és Pest között, ezért ha váltok, akkor inkább Győrbe megyek...
Tényleg jó lenne lazítani, most olvastam, hogy S-norka Rodosz volt... irigykedek egy kicsit mi ott két éve voltunk, szuper hely - szerintem.
Pirus gratulálok a babához, tényleg vigyázz a lakkszaggal, lehet, hogy biztosabb ha ma inkább a teraszon napozol Kép
Üdv. Szilvi
harisz
 
 


Hali!

Üdv az újaknak!Kép

Vera, végül a Szent Imre kórház mellett döntöttem, és először a profot hívtam fel, aki elvállalt, így nem próbálkoztam tovább. Remélem beválik majd, és lelkiismeretesen végzi a terhesgondozást.
Igen, hüvelykúpot kaptam, és ma jár le a szedése, holnaptól már nem kell. Hidd el én sem nyavajognék a rosszullét miatt, ha csak magammal kellene foglalkoznom, de a költözés, az ezzel járó fizikai és lelki megpróbáltatások, mellette a 2,5 éves örökmozgó így együtt nagyon megviselnek. De remélem már tényleg nem tart sokáig. Ma is terveztem, hogy bevásárolok, de el sem tudok indulni a kocsival. Vasárnap is, ahogy beléptünk az Ikeába, már rohantam a WC-re, egymás után vagy 4x, utána majdnem összeestem, annyira gyenge voltam, így a vásárlásból nem lett semmi, haza kellett rohanni lefeküdni. Szóval csak ezért ennyire rossz most.Kép Azt mondják még 2 hét és elmúlik majd, hát nagyon kíváncsi vagyokKép
Remélem hamarosan Te is megismerkedsz rókakomával, hihiKép Bár egyáltalán nem törvényszerű, hogy a terhesség elején végig rosszul kell lenni. Azt hiszem ez is attól függ, hogy az ember éppen milyen lapot húz. Azt mefigyeltem, hogy akik Utrot szednek, mind nagyon rosszul vannak, holott Kovács doki szerint a gyógyszer maga nem okoz ilyen gondot. Az tény, hogy Zsombival nem szedtem semmit és teljesen jól voltam.
Olvastam, hogy mostanában egy kicsit lehangolt lettél a babaprojekt miatt. Tudom, hogy milyen érzés a negatív teszt, de szerintem már nagyon jó úton vagytok és még előttetek van jópár lehetőség, ha most a clostival és adimettel nem jön össze a babó. Meddig vártok az inszemmel, mit mondott Kovács doki? Párodat vizsgálták már?

Nóri, örülök, hogy Téged is 'látni' ittKép Szuper, hgy ilyen jól sikerült a nászút, és ahogy az élménybeszámolódból kitűnik nagyon jól érezhettétek magatokat!KépCsak így tovább, olyan jó Téged ilyen pozitívnak látni. Örülök, hogy a PhD is már alakulóban van. Még nem írtad, hogy miből is fogsz valójában Phd-zni.
Képzeljétek, újra elvállaltam egy fordítást.Kép Már fordítottam ennek a szerzőnek egy könyvét, ami Amerikában jelent meg, így most megkért, hogy egy másik művét is fordítsam le. Úgy tervezem, hogy decemberre kész leszek vele, ha 2 hét múlva elkezdem. Nagyon örülök neki, mert a fordítás az, ami igazán érdekel és nagyon szeretem csinálni.

Szilvi, juj, ez nagyon durva, mármint az, hogy ilyen régóta élsz a BromónKép Adimettel is próbálkoztál már? Szerintem is mindenkéépen érdemes lenne felkeresned valamelyik központot. Amúgy nekem is ritkán volt peteérésem, vagyis inkább úgy mondanám, hogy a ciklusok többsége peteérés nélküli volt, de nálam a ciklus maga volt rendszertlen, képzeld a mostani kisbaba is valamikor a 35. nap környékén fogant, amikor már senki nem gondolta volna. Clostival sem sikerült peteérést stimulálni?
Napozni már nem fogok, mert beborult, de legalább huzat van már és jobban szellőzik a lakás.

Tegnap a dokinál megmértem magamat, a 10. héten már -2 kilónál járok. Ez van, majd összeszedem magamat.

Egérke, Nálatok mi újság? Van már valami fejlemény munka terén?

Márti, nagyon remélem, hogy ezúttal sikerrel jártok.

Annyira örülnék, ha már csatlakoznátok!!!! Nagyon-nagyon drukkolok Mindenkinek!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, mit fordítasz, milyen témájú könyvet, ha szabad megkérdezni? Kis kíváncsi fáncsi vagyok Kép Jó nektek, Egérkével, hogy ennyire vágjátok az angolt, én 10 éve vért izzadok vele. Tavaly elkezdtem felsőfokúra előkészítőt, de ez nekem nem megy, pedig jó lenne, ha menne, már csak a PhD miatt is. Képzeljétek, pl nem tudok normálisan megírni egy pár soros szöveget angolul Kép Olyan gáz.
Egyébként szociológiából PhD-zom, az meg azért gáz, mert eredetileg közgazdász vagyok, és hát khm, enyhén szólva, vannak elméleti hiányosságaim a területből, na ezt kell nekem most rakétasebességgel pótolni. Amúgy a kutatási terület információs társadalom.

Na megyek, szétoffolom itt nektek a topikot, majd jövök valamikor! Kép
s_norka
 
 


Szia Pirus,
még nem próbáltam az Adimet-et, de megnézem majd.
A Nyírőbe járok kezelésekre, most volt az első inszemem, egész jól reagáltam: kb 8 tüszőm érett.
Csak teherbeesni nem sikerült... Kép sajnos.
Õsszel folytatjuk az inszemet, addig is "normál" módon próbálkozunk... Kép elvileg így is sikerülhet, már ha lesz peteérésem...
Szilvi
harisz
 
 


Üdv Norka! Örülök, hogy jól vagy, és irigyellek a pihi miatt.
Pirus! Akarom rókakomát!!!! Jó lenne már. Clostit nem kapok, csak Adimetet szedek. Párom eredményei jók, vele semmi gond. Most már van rendes mensi is, 35-38 naposak, és múlt hónapban éreztem a tuti pé-t is. Tudom, türelem. Jó-jó!
Szilvi! Azért gondolom nézegetted a neten ezt a prolaktinszint dolgot. Pár helyen mintha olvastam volna, hogy életmódváltás, bizonyos kaják mellőzése, méregtelenítés, meg ilyenek sokat segítenek, igaz hosszú idő kell hozzá. De nem igaz, hogy 10 év alatt nem tudtak rajta változtatni. Van egy olyan érzésem, hogy nem igazán bízol a dokidban. Hidd el sokat jelent, ha elfogadod a véleményét, és a kezelési módszereit. Engem Norka és Kisegér tereltek a Kaáliba, de egyáltalán nem bánom, mert maximálisan megbízom a dokimban, értem, és elfogadom a kezelési módszerét. Ez sokat számít. A Nyírőben mindent elmondanak részletesen? Azt meg tudták mondani, hogy ennyi idő alatt miért nem javult az állapotod?

Kép
Kép
verona
 
 


Vera,
Hát ezt én sem tudom, hogy mitől lehet. Drukkolok, hogy őszig sikerüljön a baba és ne legyen szükség az inszemreKép

Szilvi,
Sajnálom, hogy nem sikerültKép
Köszönöm a bíztatást, nekem is a második inszemem volt, úgyhogy nagyon reménykedekKép

Móni

Kép
móni23
 
 


Verona,
nézegettem, persze. Az életmódváltást nem igazán tudom megoldani, mert nem élek stresszes életet, nem iszom, nem dohányzom és a lehetőségekhez képest próbálok egészségesen táplálkozni...
A microadenoma a Bromocriptin hatására folyamatosan csökken, amikor észrevették még 1 cm volt, most már csak 3 mm körül van, ezért (mert nagyon kicsi) nem is műtik meg...
A SOTE-ra jártam az endokrinológiára, ott azt mondták, lehet, hogy a terhesség "elviszi" majd, de lehet, hogy életem végéig együtt kell élnem vele... Kép Már megszoktam. Sokan mondják, hogy nem bírják a bromo-t, én napi kettőt szedek belőle, ez szinten tartja a prolaktinomat és nincs tőle bajom.
Az orvosban megbízok, jó szakember, tájékoztatnak is rendesen... csak szerintem egy kicsit izgultam, mert most volt az első ... egyébként azt is mondta az orvosom, hogy elvileg (mivel most minden hornomon jó) próbálkozhatunk term. úton is, nem kell rögtön az inszeminek nekiállni, tehát annyira nem gáz a helyzet, de mi mondtuk, hogy már két éve próbálkozunk, itt lenne az ideje kicsit rásegíteni Kép
Szilvi
harisz
 
 


Sziasztok Lányok!
Még nem jártam errefele, most vettem észre, hogy ilyen irányú topik is van.
Van egy 3 és 1/2 éves kislányunk (profilomban látható is .-), akinek nagyon szerettünk volna kistesót. 1 évi próbálkozás után terhes lettem, majd 6 hetesen spontán elment. Most áprilisban el kezdtünk járni a BMC-be, minden rendben van nálunk, így jöhetett az inszemináció. Már a beavatkozás utáni órákban görcsöltem, nem vészes, de nem is felejthető. Ez naponta többször is megismétlődött, volt, hogy éjszaka felébredtem rá. És a végeredmény, hogy most 8 hét + 3 napos terhes vagyok!
Bízzatok az inszemináció sikerében, mert azért ott is vannak eredmények! Fel a fejjel mindenkinek és sikeres pocakosodást!
Üdvözlettel: Dafi
dafi
 
 


Sziasztok!

Tegnap teszteltem egy atom negatívat!
És ma már meg is jött!Kép
Szombaton kezdem a szurikat, fél év kihagyás után nekivágunk a 4. inszemnek.
Jó olvasni olyanokról, akinek spontán sikerült.Kép
martibaba
 
 


Móni23!

Én is a Forgácsba járok!!KépKép
martibaba
 
 


Martibaba,
Hogy-hogy szurikat kapsz? Én csak clostyt kaptam az inszem előtt. Mi a véleményed a Forgács dokiról? Azt tudom, hogy terhesgondozásra lehet hozzá járni, de szülni is lehet nála?
Bocsi a sok kérdésért, de olyan jó végre olyannal beszélgetni, aki ugyan oda jár.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Ide még nem írtam, inkább csak olvasgatlak benneteket. Én is Forgácsba járok. Már megvolt az 1 inszemem amire szerdán teszteltem de sajna negatív lett. Móni drukkolok neked, hogy a 2. sikerüljön.Martibaba sajnálom, hogy nem sikerült. Nektek mikor jött meg a menses? Nekem 1-2 napja eléggé fáj a hasam szerintem a hétvégén várható.
Gyöngyi

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok kedves Forgácsos társaim na és persze a többiek!

Én nem reagáltam semmit a clostyra, ezért kapom a szurikat.Örülj neki, hogy te megúszod 1000 ft-ból a gyógyszert.nekem 30.000 ft, bár lehet, hogy most nem kell annyi.Remélem a metforminnak köszönhetően kevesebből megúszom.

Úgytudom, a Tanár úr csak nagyon ritkán vállal már szüléseket.Nem is csoda, hisz rengeteget dolgozik.Én nagyon meg vagyok elégedve mindennel.

Bgyöngyi!
A duphaston abbahagyása után 3-4 nappal jön meg.Sajnálom, hogy nem sikerült.Jó lett volna ha megcáfolod a statisztikát és elsőre sikerül.
martibaba
 
 


Sziasztok!

Nóri, örülök, hogy látlak és jókedvű vagy. Kíváncsi vagyok a pszicho-dokidra. Megírod majd?

Lányok, hadd nyavalyogjak nektek egy kicsit.
Voltunk hétvégén anyósomnál, férjem ezúttal kitalálta, hogy vigyük magunkkal az 5 éves unokahúgomat (Sárika).
Ilyen rosszul még nem éreztem magam. Olyan érzésem volt, hogy amolyan ál-családot képezünk, kvázi papa-mama-gyerek... Voltak is rá megjegyzések- "a lányod...", meg "a kisunoka", meg "ha megszületett volna a babátok, most őt ringathatnánk"...
Én mindig úgy képzeltem, hogy majd a saját gyerekünket visszük le anyóshoz, miatta vesszük elő a régi játékokat és a diafilmeket, és hogy ez a "gyerekes szituáció" majd a MI gyerekünkkel fog lejátszódni.
Tegnap, mikor már egyedül voltunk, jól kisírtam magam. Bocsánatot kellett érte kérnem a férjemtől, hiszen mindenki más jól érezte magát és ő csak jót akart. Én vagyok a hülye.
Mondtam neki, hogy minden más helyzetben jó lett volna ez a kis hétvége, de a mostaniban nagyon bántott, így, hogy annyira várjuk a babát és nem túl reményteli a helyzetünk.
Meg nem volt vmi kóser papás-mamást játszani anyósék előtt. Olyan megtévesztőnek éreztem.

Lányok, bekattantam, megbolondultam??? Szerintetek ez normális?
kisegér
 
 


Kisegér!
Én teljesen megértem amiről írtál. Sajnos bármennyire nem akarjuk, ott van a rossz érzés. Nevezze bárki ahogy akarja, én azt mondanám, olyan, mintha hiányozna egy testrészem, mintha kevesebb lennék, és azt takargatnom kéne. Én így érzem.

Kép
Kép
verona
 
 


Vera,
Jaj de jó. Köszönöm, hogy megértesz. Igen, ez a szervhiány jó hasonlat, bár ezt én leginkább pont ilyen családi összejövetelekkor érzem. Meg mióta házasok vagyunk, elég gyakran...

Egyébként bocsánat, hogy nem is reagáltam a hozzászólásokhoz.

Nórikám, milyen akupunktúrára jársz? Én ebben az egy nem-európai gyógymódban hiszek + a rokon területeiben (akupresszúra, masszázs, reflexológia). Ki kéne próbálnom az allergiámra.
Szuper, hogy a metformin máris segít! Bár neked vmi határeset volt a pco-d, ha jól értettem... Azt hiszem, a dokihoz járás helyett, meg a lombikolás helyett 3 havonta vmi nagy nyaralást kéne rendeznetek, ha ennyire kicserélődsz tőle. Akár csak itt Magyaro.-n, pl. Egerben, stb.
Tuti meghozná a gyümölcsét (bátyáméknál 1 év próbálkozás után nyaralás közben, Balatonon lett az első baba.)
Ne félj a pszichotól, jó lesz. Akkor tud segíteni, ha rá tudsz hangolódni és megértitek egymást. Más esetben nem, és akkor keress olyat, aki jobban megfelel.

Pirus, szuper lehet a babát növesztgetni! Érzel vmit a pocakodban? óvatosan azzal az építkezéssel meg lakkal! Milyen a kórház? Megnézted a szülőszobát?

Szilvi, én tudom mi ez az "agyi eltérés" + prolaktin, a férjemnek is csináltak mri-t a magas prolaktinra, negatív lett, és fél évig szedte a bromót. Kicsit kóválygott tőle, de egyébként semmi más. Most nem szedi, mert hanyag.

Lányok, elhatároztam, jövő hónapban mind bebabásodunk. Csak előre. Kép Kép Kép
kisegér
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok topiklakó, de olvasgattalak titeket ma, talán még emlékeztek rám néhányan.
A babánk angyalka lett a 9+0 napon áprilisban, most fog letelni a 3 ciklus, bár ebben a ciklusban már nem védekeztünk. Azért írok csak, mert Snori hozzászólásait figyelve kicsit magamra ismertem.

Snori Kép én járok most pszichológushoz, őszintén csak azért mentem el, hogy letudjam ezt is. Napról napra rá kell jönnöm, hogy nem jók a programok a gondolataimban, és már régen el kellett volna mennem hozzá. A babakérdés miatt mentem, de most úgy érzem, hogy sok-sok minden változáson megyek át. Nem akarlak úntatni vele titeket. Azért írok csak neked, hogy jó lesz, ne félj tőle. Hálás vagyok a dokinőnek, hogy olyan dolgokra ébreszt rá, ami megváltoztat egy csomó mindent. A problémáinkat úgyis csak saját magunk tudjuk megoldani, ő viszont segít az úton és mutatja az utat.

Kisegér Kép nagyon szorítok nektek is!!! Az én páromnak sosem volt 40 milliónál több spermaszáma. Ne aggódj.

Harisz Kép én is 2 bromot szedek. Néha azért kiüt. Kép

És a többieknek is. Sajnos nem ismerek itt mindenkit. Valószínüleg augusztus-szeptemberben megyünk vissza a 3. inszemre.

Szeretettel ölelek mindenkit,

Noémi
Vendég
 


Kisegér!
Tudom, hogy ma vagy felkészítőn, de azt is tudom, hogy mostanában kellene megjönnie!!! Mi újság? Tessék jelentkezni! Kifúrja az oldalam a kíváncsiság!
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Mártibaba!
Átírtam ezt a mondatot már vagy ötször, de nem jut eszembe jobb: Sajnálom, hogy megint negatív lett.
Örülök, hogy itt van köztünk még egy erős nő, aki néha bepátyolgat bennünket, de azért jó lenne, ha jó hírekkel jönnél minél előbb te is, és itt mindenki.

Kép
Kép
verona
 
 


Sziasztok,

Ma voltam pszichológusnál. Ez a pasi eredetileg pszichiáter, teljesen tisztában van az endokrinológiai folyamatokkal is, és a funkcionális meddőség az egyik szakterülete. Kicsikét hátast dobtam. Rájött, hogy eléggé olvasott vagyok a témában, így hát jobban belementünk, és felsoroltam neki a hormonértékeimet. Tudjátok, mit mondott? A PCOS, akármilyen is tünetileg (ugye elég sokszínű), abban közös, és ez soha nem maradhat el, hogy az androgén szint magasabb, ez egyszerűen következik az endokrinológiai eltérésekből. Van akinek a tesztoszteron szintje is már magas, de sokaknak ez is normális. Van az SHBG (ez egy protein, nem is hormon), PCO-soknál általában alacsonyabb, fordítottan változik a tesztoszteronnal. Namost, az igazán érzékeny mutató egy szabad androgén index, ami a kettőnek a hányadosa. A PCO-soknál ez már egész biztos, hogy mindig magas, 2 fölött szokott lenni. Nekem viszont 0,5-1 között van ( a két hormonszintem alapján), ami az átlagnál épphogy alacsonyabb! Úgyhogy szerinte a metformin nekem mégcsak nem is tesz jót, mert az is csökkenti ezt az arányt. És ezzel megmagyarázott az is, hogy miért nem szeretek szexelni, mert ahhoz tesztoszteron kell, nekem az meg mindig alsó határon volt.
Úgyhogy ő azt mondja, hogy nekem a hipotalamuszban van szabályozási zavar, ami okozhat simán anovulációt, de ezt a meddőségiben nem szeretik elismerni, mert azzal nem tudnak mit csinálni, és neki már rengeteg ilyen páciense volt. Nagyon nem is lehet gyógyítani, olyan trauma hatására alakul ki, mint nekem születésemkor amikor újjá kellett éleszteni (ezt nem is mondtam talán, ekkor lettem hallássérült is), apu halála stb, ez pontosan úgy működik, mint a depressziósoknál, amikor külső hatásra a szerotonin-szabályozás felborul az agyban. Maximum korrigálni lehet, terápiával. Mert nálam olyan gond is van, hogy mivel nagyon szorongós vagyok, túlteng a stresszhormon, és elvileg ezt is lehet tudatosan blokkolni. Kíváncsi lett volna a kortizol-szintemre, de azt nekem sajna nem mértek.

Hát ez van... én mindig sejtettem, hogy nálam ez a PCO egyszerűen nem igaz, és tessék. És miért van az, hogy soha egy doki nem nézte meg normálisan a hormonszintjeim között meglévő összefüggéseket, csak mindig rábökött (Krizsa is), arra, ami be volt csillagozva (túlment a határon), oszt jól van? Hát persze, kinek van ideje meddőségin ebben kutakodni... Kép

Úgyhogy most terápia. Nem az van, hogy most én ebbe kapaszkodom, de legalább ha már elsajátítok egy ellazulás-technikát, meg kicsit növelem az önbizalmam, már megérte. A metformint nem hagyom el azért.

Noémi, hidd el, jó úton jársz te is, hiszek abban, hogy minden mindennel összefügg, és a párkapcsolati problémák, a gyötrődések, és még annyi minden kihatással van a babaprogramra.

Mondott még egy érdekes dolgot a pszicho. Jó pár páciense sok év meg lombikozások után úgy lett terhes, hogy szerelmes lett másba, azzal lefeküdt, felpörgött a szervezete, aztán a kapcsolat után 1-2 hónappal a férjétől teherbe esett. Mondtam neki, hogy azért egy friss házasnak ne adjon már ilyen tippet... Kép

Egyébként az akupunktúra egy intézetben van, tartós cérnabeültetéses. www.yamamoto.hu itt lehet megnézni. Most vagy ez, vagy a metformin, vagy a hitem csinált egy 34 napos ciklust, eléggé véreztem is. Na megyek, pusszantás mindenkinek
s_norka
 
 


Jó, hogy itt vagy Norka! Szeretem olvasni, amiket írsz, örülök, hogy megosztod velünk ezeket az infókat.
Legutóbb én is jobban véreztem. Remélem, hogy ez a metformin jótékony hatása.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Nóri, hát szóhoz sem jutok... Nem adnád meg az elérhetőségét ennek a figurának? Nagyon kíváncsi lennék, mit mond az én cukros pco-mra... meg a vetélésre...
És most lelki edzések lesznek? Önmagában, önállóan nálad segítség lehet a lelki terápia?Vagy kapsz gyogyit is? Az SHBG-ról nem is hallottam, nem is értem, honnan volt neked olyan leleted.
Ja, és mit szólt az akupunktúrához? Helyeselte?
Örülök, hogy talpra álltál, erős vagy, és jókedvű. Maradj így.

Én 43 napos vagyok, negatív tesztet produkáltam hétfőn. De már közeleg a mensi, feszül a cicim. Már elegem van ebből az időhúzós, esélytelen ciklusból, várom, hogy hétvégéig megjöjjön végre. Aztán 3. naptól 2x1 closti.

Puszi mindenkinek.
kisegér
 
 


Nóri Kép csak ámulok és bámulok... hihetetlen, hogy mennyire függnek dolgok hozzáértőktől. Klassz, hgoy így értesz ezekhez, bár biztosan inkább szeretnél nem hozzá érteni, csak már többszörös anyuka lenni. Kép Ez a tesztoszteron hiány érdekes dolog... nem is tudtam. Sajna a meddőségi központban annyira futószalag az egész, hogy nekem pl. fogalmam sincs melyik hormonomnak milyen az értéke. Még a prolaktinomat sem tudom igazán, bár napi 2 szemet szedek, de azt se mindig, mert valamikor csak 1-et, valamikor elfelejtem. Talán a következő ciklusban tudok elmenni hormonvizsgálatra, akkor telik le a 3 hónap a vetélés óta. De hátha nem is lesz rá szükség. Kép

Nagyon drukkolok én is mindenkinek. Jó ide is írni, remélem nem haragszotok. Klassz csapat van itt. Gondolkodom honnan tudnék egy zebracsordát idecsődíteni... Kép
Vendég
 


SziasztoK!

Remélem, mindenkinek jó hétvégéje volt.
Nálunk volt program dögivel, sógoromék voltak nálunk látogatóban 2 napra: megnéztük Munkácsyt, elmentünk pizzázni, megnéztük a Bemben a Tavasz,nyár,ősz,tél és újra tavaszt (buddhista felfogású film, nagyon klassz, de szomorkás, gondolkodtatós film). Ma megnéztük a közelünkben lévő libanoni cédrust, elmentünk a Szamos cukrászdába sütizni, meg sétáltunk a Margitszigeten.
És most alig élek.
Ma este kezdek clostizni, mert végre pénteken megjött, és most már alig csepeg. Állítólag 5 napig 2*1 az adag, de az 5-6. napon uhu kontroll, és lehet, hogy annyi elég is lesz.
Nagyon izgi. Aggódom, de tervezgetek is.
Pénteken vmi hihetetlenül fájt a mensitől mindenem, meg majdnem rókáztam is több alkalommal. pocsék volt. Kolléganőm (eü végzettségű) adott Cataflamot, és 1 óra múlva már minden helyreállt, csak annyit érzékeltem a mensiből, hogy vérzek, de semmi fájdalmat.
Azt hiszem, feliratom Krizsával- ha hajlandó... Inszem előtt és után jól jönne...
Veletek mi újság?
kisegér
 
 


Sziasztok!
Kisegér! Örülök, hogy sikerül kikapcsolódnod. Fontos, hogy néha elfelejtsük a projektet.
20. napon vagyok, akció, ha van rá alkalom, de nálunk folyton átutazók vannak. Sok a vidéki rokon. Nyaralás tolódik. Ennyi.
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, nálunk is nagy a forgalom, férjem pereputtya mind vidéki. De minket az ilyen helyzet még jobban inspirál: megágyaunk a földön, és "csendes helyzetbe" hozzuk magunkat.
Remélem, ti most jókor voltatok együtt!!!
kisegér
 
 


Sziasztok!
Lányok! Had tegyek már fel egy gusztustalan kérdést. Éppen aktuális nálam ugye a peteérés. Amikor van az a bizonyos tojásfehérje szerű folyás, ami a peteérést jelzi, azután 24 óráig vagyok termékeny, vagy az már a lecsengése a dolognak???
Tegnap reggel volt nálam ez a dolog, és este ment az akció. Folyton ilyeneken kombinálok. Annyira kíváncsi lennék, hogy rendben zajlik-e a ciklusom. Vagy ha tudnátok ajánlani egy jó oldalt az interneten, ahol ezt megtudhatom...
Kisegér! Nálunk éppen felújítás van, és sehol nincs még ajtónk, ezért nehéz a rokonoktól bármit csinálni, meg nem is tudunk csendben lenni.
Mentek nyaralni mostanában? Úgy szerettem volna erre a hétre időzíteni, de nem jött össze, és egy ideig nem is fog. Lassan hívnom kell a Kaálit, mert fogytán az Adimetem, és akkor már lehet, hogy meg kell beszélni az inszemet. De én még nem akarom. Félek. Nem tudja valaki, hogy Kovács doki mikor van szabin?
Vera

Kép
Kép
verona
 
 


Vera, szerintem jókor voltatok együtt. Én a legjobb tudásom szerint azt mondom, hogy a tojásfehérjés napon kell együtt lenni, és 24 órával utána még él a pete. Magyarul: a tojásfehérje=ovuláció. Mérd a hődet, az jobban segít. Csak macerás.
Viszont nem is akarok kontárkodni, jobb, ha dokitól kérdezed. Meg a kismama.hu-n mintha láttam volna erről leírást.
Kovács bent van, ő csinálja majd az inszemet jövő héten, vasárnap megyek uh-ra hozzá.
kisegér
 
 


Kisegér!
Hányadik napon vagy? Vasárnap lesz az első UH? Csak Clostyt szedsz? Krizsa szabin van? Légyszi írd le, hogy mi történik veled, mert én is készülök lélekben.

Kép
Kép
verona
 
 


Pénteken volt a vérzésem, vasárnap leszek 10 napos. Ezen a vasárnapon kezdtem a clostit, az volt a 3. napom. 5 napig 2*1-et szedek.

Viszont a lüke férjem csak ma ment el a leleteiért (tenyésztés is), és nem kapta meg, mert a dokija szabin van. Na ilyenkor nem tudom, mi a teendő... Krizsa azt mondta, inszem előtt megnézik, meg átmossák meg kicentrifugázzák a spermát, + antibiotikum is megy vele együtt a pocakba... tehát nem kell félnem a fertőzéstől. Hm... gondolom, azért az nem véletlen, hogy kérik a tenyésztést...
kisegér
 
 


Sziasztok.

Egérke, remélem ez lesz az első és egyben utolsó inszemed Kép no para.
A pszichoról szólva. Funkcionális meddőségre szakosodott, tehát amennyiben jól körülhatárolható rendellenességek (cukorbetegség, metabolikus zavar, tipikus hormoneltérések nálad)vannak, ott ő nem igazán tud "bűvölni" semmit, hiszen a válaszok megvannak. Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni róla, de elérhetőség nincs (csak e-mailben van kapcsolatunk), eléggé elfoglalt, és úgy érzékeltem, engem is nehezen vett fel a páciensei közé, tán csak azért,mert komplex esetnek lát. Ha ennek ellenére érdekel, dobj egy mailt, de én azt mondom, várj vele egy esetleges 4-5.sikertelen inszemig - bár erre nem fog sor kerülni Kép
Igen, elkezdjük a pszichoterápiát, megvolt a második alkalom is. Hihetetlen dolgokat veszek így észre, és dőreség volt azt hinnem egy percig is, hogy minden OK bennem, és készen állok az anyaságra... hiszen egyelőre ott tartok, hogy egy terhességet se tudnék ép ésszel elviselni, mert szétszoronganám. Apuról még csak futtában beszéltem, de bömbölnöm kell olyankor... nagyon nehéz. Gyógyit nem kapok, mert depis nem vagyok, és ez a pasi nem is híve a gyógyszeres kezelésnek. Mindenesetre nagyon bízom most ebben. Az akupunktúráról nem volt szó, de lassan megismerve a szemléletét, nem tarthatja káros dolognak, hiszen a lényege a "csi", és a belső harmónia helyreállítása.

Úgyhogy most ez van velem. Egyébként a Szabolcs utcai szokásos hormonleletekben benne van az SHBG és a DHEA-S érték is ( a 3.napi).
s_norka
 
 


Szia Nóri!

Igen, felesleges elmennem a dokidhoz most, részemről csak puszta kíváncsiság az egész. Aztán lehet, hogy egyszer mégis elmegyek, ha úgy alakul.
Mi volt a kezeléseken? Hogyan zajlottak? Csak meséltél neki, vagy már vmit léptetek előre?
Mi a terv, hogyan fog kezelni? Megtanít vmire?
Nagyon örülök, hogy találtál egy jónak tűnő szakembert. Viszont ne csinálj olyat, hogy magadat vádolod a hibáid miatt, és a sikertelen terhesség miatt. A legfontosabb elfogadni magadat, a személyiségedet, és annak korlátait olyannak, amilyen. Aztán lehet apránként változtatni. De ne ostorozd magad.
Na nem akarok itt neked nagy bölcs filozófiázással jönni, csak féltelek a sok lélekelemzéstől, hnehogy önvádba torkolljon. Nem tanácsot akarok adni, ez csak vélemény inkább.
Nagyon drukkolok neked. Tényleg mindent megteszel a bébiért, és ez fantasztikus.

Nekem ma járt le a Closti szedésem, vasárnap uh. Kíváncsi vagyok. Talán nem lett cisztám. De a nyhártya tutira vékony, látszik a hasamon. Ráadásul nem eszünk húst mostanság- ami segítené a nyh. vastagítást-, mert a melegben nem kívánjuk. Bébi aszpirint fogok szedni mától. A bort megutáltam.

A családban mindenki úgy áll az inszemhez, hogy biztosan sikerülni fog. Nem lehet őket lenyugtatni a százalékokkal.. Bárcsak igazuk lenne... Kicsit izgulok, hogy mi van, ha tényleg összejön, mert még jövő héten megyek átlag-vércukor mérésre, ami nagyon fontos. Remélem, nem lesz magas.
kisegér
 
 


Ja, Nóri, és nagyon köszönöm a pozitív hozzáállást és biztatatást!
kisegér
 
 


Ma voltam uh-n, van egy 21-es tüszőm. A nyh. csak 4.5mm...Kép
Nem biztos, hogy lesz inszem. Kaptam nyh vastagító gyógyszert, meglátjuk mit tesz. Nem akarok több clostit. Kedden megmondják, hogyan tovább.
kisegér
 
 


Kisegér!
Ne add fel! Még bármi lehet. Vigyázz magadra, igyál sok folyadékot, és bízzál!!! A hasadon hogyan látszik a mnyh. vastagsága???

Kép
Kép
verona
 
 


Norka! Boldog névnapot!

Kép
Kép
verona
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?