Új privát üzeneted érkezett!


málna2162
 
 


Málna,köszi!!!Tegnap már én is informálódtam :P

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!!
Először is Plutó!!!GRATULÁLOK a babához!!Jó egészséget,SOK tejcsit kivánok nektek!!! :wink:
Mást nemnagyon tudok most irni!!Tudjátok??Az IDŐHIÁNY miatt!! :x
Remélem jövőhétre már megszerelik a gépemet!!
Málna!!Köszi az smst!!Velünk minden rendben van.Nem vagyok beteg,csak fáj a bal szemem!!Ezért kérdeztem a tejcis dolgot.A többit majd megbeszéljük valamilyen formában!!
Meli!!Neked már vagy 2 hete irtam smst,de nemkaptam rá választ!BOCS,ha zavartalak!!
Dóri!!Veled is majd beszélünk!
Muszkuru!!Hogy érzed magad??Élvezze mindenki ki a terhesség minden percét!!!!!!!Nagyon jó dolog!Nekem még mindig nagyon hiányzik!! :?
Candi!Neked aztán csöröghetek!!Biztos babáztál,vagy kertészkedtél!
Mókuska!!Szép a kis Dani!!Szegényke!!! :?
Viki!!Köszi Ádika dicséretét!!! :)
Kit hagytam ki???
Akit igen ezer meg egy bocs!!
Mára ennyi!
Majd jelentkezem!!SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Kép
bea27
 
 

 
 

hellóóó !!!!!

Kép

ez a kép a csapatépítő tréningünk helyszínén készült !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Gabi

Gyönyörű a kislányod, mintha nem is most született volna.
GRATULÁLOK, remélem hamar talpra állsz a szülés után.
Olyan jó Neked!
Vendég
 


Málna, és ha elhisszük, hogy igen, fogyaszt, lehet, hogy érvényesül a placebo hatás :?: :shock: :wink:

Gabi, Eszter nagyon gyönyörű!

Ildi, már csak az a bajom, hogy a csodakönyvedben a teát is tiltólistára tették. Gondolom a csersav miatt.
De akkor hogy igyam a málnalevél csemegémet? :shock:
Ez a melyik ujjamba harapjak tipikus esete... :evil:
Mindenesetre most két napot kihagytam, és nagyságrendekkel javult a gyomorégésem.

Meli, te tényleg egy energiabomba vagy. Engem tegnap annyira kifárasztott az iskolapadban ülés (mégcsak nem is figyeltem, csak arra koncentráltam, hogy nyitva tartsam a szememet), hogy estére teljesen használhatatlan voltam. Egy egyszerű vacsira futotta, aztán irány az ágy. A Grace klinikán már aludtam.

Apa egy barátjával végre feltette az előszobaszekrény ajtajait is, így a gyerekek szobájában megszűnt a hadiállapot, lehet elkezdeni rendezkedni (talán holnap... :twisted: )

Tegnap a suliból hazaflee jövet vettem két csomag pelust - jó áron volt, mire az eladó megkérdezte: nem korai ez még? :shock:
A 36. héten? Szerintem nem...

Bea, őszintén szólva nekem még mindig nem sikerült megtalálnom a terhesség élvezhető részét az elmúllt 8 hónapban, szóval azt hiszem, már nem is fogom... :?
Illetve mostanában, hogy eléggé tolatok, és a járásom egy pingvinére hasonlít, az emberek nagyon kedvesek velem. Hétvégén az ikeában egy emberke maga elé engedett a pénztárnál.
Egy hatalmas műanyag doboz volt nálam - pont befér a gyerekágy alá, itt tudom tárolni azokat a dolgokat, amik még/már nem kerülnek bevetésre, és szépen beálltam a sorba.
Erre az előttem álló család mutatta, hogy menjek nyugodtan eléjük. Mire én mondtam, hogy nem csak a dobozom van, hanem más cuccom is. Erre nevettek, és mondták, hogy igen, látják :lol:
(Én mellesleg az oldalamon lógó naaagy sárga táskában összehalmozott mindenfélére utaltam, de így is jó volt :lol: )

Vvviki, elég klassz helynek tűnik. Hol van ez?
Elfogadnék ilyet a kertembe (ha majd egyszer lesz kertem...)

Ma megyek először NST-re. Kíváncsi vagyok, mi vár rám.

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan dobok fel ujabb képeket Eszterről aztán megyek mert főznöm kell 10 körül meg elzárják a melegvizet, jó lenne addigra végezni :wink:

Kép
Kép

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok,jó reggelt!!!!

Ildi,Gabi,Eszterke még mindig nagyon szép!!!!!!Kis cuki,ahogy elmélkedik :lol:

Musz :lol: milyen kedves emberek vannak...és viccesek is!Velem is sokkal alőzékenyebbek,mint azelőtt....a múltkor megnevettettem egy egész ruhabutikot az Árkádban...apával és a barátnőmmel mentem vásárolni és egy szűk helyen kellett elmenni a köv.sorba....erre és,automatice,mint minden ember oldalazva próbálkoztam...aztán lenéztem a hasamra,felmértem a helyzetet és inkább egyenesen mentem...olyan jól jött ki,apáék is dőltek a röhögéstől,meg mindenki,aki látta....

BEA!!!!DRÁGA,ÉN NEM KAPTAM TŐLED SMS_T!!!!!!!!!!!!!!!Ne haragudj,nem zavarnál,de nem kptam meg!!!!Talán rossz számra ment el!!!!!Pedig nem változott a számom :roll: bocsika és puszillak

Ma reggel a picúr 20 percig csuklott..olyan kis vicces volt,de úgysajnáltam szegényt,én is utálok csuklani!!!!!Küldtem le egy kis citromos vizet,mondván az nekem is segíteni szokott....hát neki is biztosan!!!!!

Képzeljétek,lehet,hogy aranyerem lesz....nem fáj,de ma reggel kicsit véres volta wc-papír :oops: pedig soha nincs székrekedésem és nem is erőlködök soha.....minden nap min.egyszer elmegyek wc-re....volt valaki így a terhessége alatt????És gondolom ez már csak "jobb"lesz.... :cry:

Na megyek,mert délban indulunk Pestre,megyünk este a szülők iskolájába,előtte meg csavargunk egyet a városligetben!!!!!Ma már biztosan nem jövök,sok puszi mindenkinek!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok,

Jaj Esztike nagyon kis szép:)
Bea, jó hogy jöttél
Mi jól vagyunk, mostanában nincs is hányingerem, múlt héten pénteken volt utoljára, jó lenne ha így maradna:)
Olyan jó, hogy jön a négy nap, mi is kertészkedést tervezünk, meg lehet, hogy áugrunk a barátnőmékhez Velencére a telkükre egy kis bográcsra, szombat, vasárnap Anyuka látogatások, mert hétfőn utazunk, persze az előrejelzések havazást mondanak jövő hétre:(
Nem baj, nekünk akkor is szuper lesz:)
Remélem:)
Ma még munka ezerrel, nagyjából látom a végét, ma meghallgatták az első utódjelöltemet, mondván, hogy 3 hónapig kell minimum együtt dolgoznunk:) érdekes lesz:)
Puszi mindenkinek

Kép
Kép
nektarin
 
 


Meli, mi az a szülők háza?
Mi van ott, és hol van, írjál nekem róla:)
Köszi, ja és nevet nem írtál, vagy csak én olvasok bénán???

Kép
Kép
nektarin
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Gabi!
Jó nagy baba!
Ügyesek voltatok. Sok tejcsit!

Puszi Mindenkinek.
Talán már gyakrabban jövök csak látogató özön van.

Kép
nika04
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan be akartam kukkantani, és megláttam a jó hírt!

[color=darkred]GAbi, gratulálunk!!!!
Eszter gyönyörű baba!!!

[/color]

Sok boldogságot kívánunk az egész családnak!

Nalunk minden rendben, azaz fel vagyok háborodva, hogy bezárják a Margit Kórház Szülészetét! MArci is ott született és eddig oda jártam most is terhesgondozásra. És most egyik percről a másikra bezárják! Nem értem, miért, Budapest egyik legszínvonalasabb és legprofibb szülészete (volt...). Elvileg április 1-től szűnik meg, nem tudom, mi lesz velünkk... A János Kórház veszi át a dokikat de csökkentett ágyszámmal dolgoznak ők is. Hogy milyen tömegnyomor lesz ott!

NA megyek nem bosszankodom tovább.
Jó éjt!

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Anna, én három-négy hét múlva szülök, és még nem tudom, hol.
A Szt. Imre felbontotta a szerződéseket április 1-i hatállyal a külsős orvosokkal.
Tehát bár én lakhelyileg hivatalosan oda tartozom, az orvosom már nem.
Ha jönnek a fájások, és indulnom kell, április 1-től nem tudom, hova...

Mindegy, hogy jót is írjak: a mai NST szerint ordító egér jól van, és a méhlepényem is teszi a dolgát.

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok!!!!

Tegnap voltunk állatkertben,meg az unokatesómék felújított lakását is megnéztük és aztán mentünk együtt velük csak a szülők iskolájába!!!
Eszti,ez ált.abban a kórházban,ahol szülsz majd(jó esetben még szülhetsz ott :cry: )mindig van egy hónapban 1x egy előadás,ahol elmondanak sok hasznos dolgot és felteheted a kérdéseidet!Azután felsétáltunk a szülőszobákat megnézni,nagyon szép és modern és főleg tiszta minden...és amikor ott voltunk épp felsírt egy picike!!!!Jó érzés volt,már én is szeretnék ott tartani!!!!

Beszéltünk a kórházkérdésről a látogatást vezető szülésznővel,hát mit mondjak,nem nyugtatott meg....még ők sem tudják,hogy hogyan lesz,volt ott néhány pár,akik a Margitból jöttek át oda,mert a MÁV elég jó kórház,erre most lehet,hogy ott sem szülhetnek...szép kilátások...apa azt mondta,hogy ha június elséjétől lép életbe ez a törvény,akkor mi szívunk a legnagyobbat,mert talán csak egy-két napon múlna,hogy hva menjek szülni:a válsaztott orvosomhoz egy bababarát kórházba,ahol nem nyomatják tele a gyerekemet cukros teával,vagy Ceglédre,ahova ha megnyúznak,sem mennék magamtól.....szóval ezt a gyereket méga MÁV-ban szülöm meg,ha fizetnünk kell,még akkor is....és nem is idegesítem magam ezen tovább!!!!

Bocs a politika miatt....szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, vasárnapig nem leszek :wink: Délután megyünk Gabihoz aztán anyáékhoz :lol:

Meli
Nem jöttök a Mátrába :?: :lol: Mi megint készülünk... :wink:

Szép hétvégét mindenkinek!!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Heló!!
Itt vagyok megint!!De most is csak egy percre!!!
Hol vagytok???
Biztos élvezitek a jó időt!!
Kép
Ezt a NAGYFIÚS képet csináltam!!
Tetszik??
Na mentem!Majd valamikor jövök!!Puszi!!

Kép
bea27
 
 


jó estét Mindenkinek !

remélem, klasszul telik a négynapos szabi mindenkinek !!! :D

Bea
Ádi már kész pasi ! :D :D

Musz
a képet a Noszvaji Panoráma Hotel hatalmas kertjében csináltam !

jók legyetek !!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!

Bea

Ádi nagyon édes!!

Muszkuru

Nem tudsz bejelentkezni valakihez ,ott ahol az orvosod fog a jövőben dolgozni?!(Hűű ezt jól megaszondtam :lol: ,Na mind1,érted ugye?!)
Ha esetleg a Flórba fog jönni,akkor tudok segíteni :wink:

Meli

Mi is állatkertben voltunk,csak mi Miskolcon.Tavaly már voltunk egyszer de akkor Máté még alig fogott belőle valamit.Most bezzeg :lol:
Nagyon élvezte


Voltunk kétnapot a Tiszánál.kicsit rendet raktunk a házban.Tegnap jöttünk haza.Most vár itthon a munka,meg a kert.Még jó hogy az ebédet már tegnap este megcsináltam :wink:

A nap híre:
Gáspár Bea terhes................... :roll: No comment............

málna2162
 
 


sziasztok!

Csak két mondat erejéig ugrottam be :wink:
Köszönjük a gratulációkat
Most muszály kicsi pihennem, de ha több energiám lesz mesélek.

Puszi mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Napütéses szombatot mindenkinek :D

Szia Gabi! Jó hogy benéztél! :D

Bea, Ádi nagyon cuki, és micsoda menő szerkója van!

Málna, az a gond, hogy a dokim még mindig nem tudja, hol fog dolgozni :?
És ahogy a szülésznőtől hallottam, nagyon sokan vannak hasonló helyzetben, akiknek megszűnik a kórháza, pl a Kútvölgyi, a Margit vagy a Schöpf-Mérei.
Egyelőre ülök a fenekemen és várom a sült galambot (egy szuper, közeli, jól felszerelt kórház képében... :roll: )

De ki az a Gáspár Bea :?: :twisted: :wink:

Nálunk semmi extra, a lábam továbbra is egy durungra hasonlít :evil: , de végeztem a babruhákkal :D , minden kimosva és kivasalva várja új gazdáját a szekrényben.

Hétvégére nem terveztünk semmi extrát, igazából mióta nem dolgozom, nekem minden nap hétvége (kivéve jövő keddet, amikor informatika zh-t írok... :shock: )

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok!!!!

Nálunk sajna elromlott az idő,jó nagy szél van és hűvös...pedig délután sétálni akartam egyet!!!Ma is dolgoztam,de holnap pihi,ill.családlátogatás,Andi,Halásztelekre megyünk,ott leszünk a szomszédodban :P
Jövő héten megyünk a dokihoz,remélem minden ok a babámmal és jó sokat nőtt :lol:

Most megyek lepihenek,végeztem a főzéssel,rámfér egy kis ágynyugalom!!!
Puszi mindenkinek,még később benézek!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Ma délután összeraktuk a pelenkázószekrényt.
Nyúlgyerek is segített :D
(Bár többször volt láb alatt, és meg akarta enni a fatipliket :lol: )
Kép

Kép

Kép

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


helló Mindenkinek !

na, vége a korai tavasznak, tegnap nagy szél volt felénk, most is fúj és jóval hűvösebb van
de akkor is itt a tavasz !!

Gabi
nagyon jó egészséget és a legjobbakat kívánjuk Neked és öttagúra bővült családodnak !!!
a két nagytesó hogyan fogadta Esztikét ?
Esztike olyan szép baba ! tényleg nem olyan, mint aki néhány órája született !!! :D :D :D

Málna
olyan régen voltam már állatkertben, páromat már rábeszéltem, hogy áprilisban megyünk !
Máté hogy van ?
tegnap olvastam a neten, hogy állítólag Gáspár Bea a vajúdást és a szülést is le akarja filmeztetni :shock: :shock: :shock:

Musz
Nyúlgyerek állati ! igazi kis mérnöknek látszik ahogy a tervrajzokon gyalogol :lol: :lol: :lol:
én gyöngyösi vagyok, ott éltem 30 évig, és itt a megyében az egri kórház lesz a központi kórház, de mi lesz a gyöngyösivel ?
anyum legfiatalabb tesója ott dolgozik, 47 éves, vele ugyan mi lesz ?? :twisted:
bocsi, csak felhúztam magam egy kicsit : :oops:

mindenkinek kellemes napot !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


VViki, holnap lesz a 28. napod. Valami érzés? Teszt? Hátha??

Málna, neked is lassan itt az idő. Teszt??

Nálunk is rossz volt tegnap délután az idő, de most 18 fok van, napsütés.De majd holnaptól.... nem hiányzik a téli(es) hülye idő.

Plutó, remélem Esztike jó kislány, és kímél :wink: . Ha tudsz, majd gyere mesélj. Szép és nagy baba, mégegyszer gratulálok!!

Musz, nyúlgyerkőc után mutathatnád a pelenkázót is, meg a többi bébikelléket!!

Meli, remélem Halásztelken is süt a napocska, és napoztatod a kisfiúcskátokat is. Megint kérdezem, mert még mindig nem ugrik be: HOGY FOGJÁK HÍVNI??

Candi, Sziszi, Bea, Dóri, Nika?? Gyertek, meséljetek ti is!

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok,

Remélem mindenkinek jól telt a négy nap:)
Én gyors pakolás közepette vagyok, így hogy holnap elromlik az idő, mi elutazunk:(
De nem baj, jó lesz. Szóval jövő hét végén jövünk, remélem minden rendben lesz.
Mindenkinek puszi,
Gabi, Esztike remélem nagyon jól vagytok
És persze a többiek is.
Bocsi rohanok, puszi

Kép
Kép
nektarin
 
 


Sziasztok!
Gabi!
Hogy vagytok? Mihamarabbi felépülést kívánunk várjuk az élménybeszámolót.

Musz!
ügyes legyél a zh-n. Te is már minden pillanatban szülhetsz. Hamar elment az idő.
Ilyen segítséggel könnyű összerakni a pelenkázót.

4 nap!
Rokonok jöttek látogatóba Orosházáról. Voltunk Kanizsán a két nagymaminál.
Kedden megkapjuk az első szurit.

Nektarin!
Jó pihenést!

VViki!Málna! Máté?
Szorítunk!

Candi!
Köszi,hogy hiányoltál! Sajnos a gép csak ritkán van otthon. Bertold is egyre többet igényel. Most ő is már csak kézben alszik el. Nagy franc. Anya anya pedig ezt nem akartam. Én nem féltettem senkitől anyós anyukám is fogta jól el volt velük, de most már az apja se tudja megnyugatatni eddig napjában egyszer.

Puszi Mindenkinek!
nika04
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Csak kicsit bekuzkkolok, jól kidolgoztam meg vendégeskedtem magamat, most visszaolvasni sincs kanalam, holnap este írok mindenkinek.
Nagyon jó pihit mindenkinek még a maradék hétvégére, puszika
Kép

Andi
candi
 
 


Vvviki, tiszta szívemből drukkolok a nagynénédnek, hogy találjon minden szempontból megfelelő új állást!

Kata, te sem meséltél túl sokat magatokról :wink:
Holnap csinálok képeket a babacuccokról, ha túlélem az UTOLSÓ vérvételt :D

Nektarin, nagyon jó utat kívánok nektek, érezzétek jól magatokat a szerelem városában!

Edina, hát a segítség inkább hátráltatott, pl. amikor le akartam ülni a földre (ami nálam már kész hadművelet, legszívesebben fekve segítetem volna az összerakásban...), szóval Nyúlgyerek állandóan alattam mászkált, attól féltem, egyszer tényleg ráhuppanok.
És az én 77 kg-m már nem egyáltalán nem pehelysúly :oops:

Amúgy pedig hidd el, nem rontottál el semmit Bertoldnál.
Ha jól emlékszem, Jo Frost Szuperdada c. könyvében olvastam - azt hiszem, túl sok könyvet olvasok egyszerre - szóval hogy az ilyen pici babákat még nem lehet elkényeztetni. Nekik ilyenkor tényleg a mamájukra van szükségük, mert a mama jelenti a biztonságot és a szeretetet.
Mások is biztos jó fejek, de a legfontosabb: ANYA.

Andi, csak nem a vendégség fárasztott el ennyire :shock: :lol:

Nyúlmérnök ma kapott privát kertet. :D
Akkor villant be az ötlet, amikor a lakásban állandóan az étkezőasztal melletti virágcserépből kellett kihalászni, kaparta a földet rendületlenül, pedig a fél feneke kilógott :D
Utána, amikor kijött (vagy kiszedtük), még a 6. szék alatt is föld volt. Annyira nem tudtuk díjazni...
Szóval eszembe jutott, mi lenne, ha a gyerekeknek homokozó céljára gyártott kagylóelemet én földdel és növényekkel pakolnám neki tele.
Szerdán megvettük a kagylót, és ma délután hoztunk anyuéktól földet és (szó szerint) gazokat.
Az eredményt és az apró tulajdonos örömét az alábbi képek mutatják (kicsit bénák, mert mire végeztünk, besötétedett, és vakuval csináltam őket):

Kép
Jé, mit kaptam? :shock: :?:

Kép
anya kis szerelme és nagy szerelme :wink:

Kép
kiskert & kisgazda :lol:

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


majdnem elfelejtettem megkérdezni - gyakorlati kérdés:

a kórházban az anyakönyvezéshez 1 évnél nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot vagy apasági nyilatkozatot kérnek.

a mi papírunk pedig már elmúlt három éves :roll:

melyiket egyszerűbb beszerzeni?
:?: egy új akvi-t (okmányirodában kell? vagy közjegyzőnél?)
:?: vagy egy apasági nyilatkozatot? ennek mit kell tartalmaznia és hol kell tenni?

Ti mit vittetek magatokkal?

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok!

Ez a 4 napúgy elrohant,hogy csak na. :( Bár nemtom mit nyavajgok már lassan 3 éve mindennap "szabadnap" :wink:

Meli

Halásztelek :roll: Ott laktunk 7 éves koromig.Nagyon szerettem.
Az idő nálunk is sz@r volt tegnap.Ma már nem fújt annyira,.Délután elmentünk egy kicsit kirándulni.Láttunk egy egész rudli szarvast,és három vaddisznót.Máté tátott szájjal bámulta őket.Alig bírtuk kicibálni az erdőből.Apa teljesen odáig volt,meg vissza.Csak kisvadász lesz a gyerekből :wink:

Gabi

Üdv otthon!Jó hogy jöttél,várjuk a történeted ha lesz egy kicsi időd.

Hoppá

Teszt?!Ááááááááááááááááá
Valszeg igaza volt az orvosnak.Amikor vittem neki a hőmérős lapjaimat,hogy nem is mindegyik hónapban volt pé-m.Pedig a ferty bejelölte.
Na ebben a hónapban még a ferty sem jelölte.Nekem tetszik a görbém,de szerintem sem volt pé-m.Péntek, szombat körül kell megjönnie.Most várom,mert elkezdhetem a gyógyszert.Remélem az segít.Nagyon bízom benne.

Nektarin

Jó utat!!(irigy-irigy :lol: :wink: )

Muszkuru

Tök jó fej nyúlgyerek!!Nagyon aranyos,a kiskertben.

Apasági nyilatkozat csak abban az esetben kell ha nem vagytok házasok.
Házassági papír:Kórháza válogatja.Van ahol 30 nappnál nem réggebit kérnek.Kérdezz utána!

Nika

NYugi,biztos,hogy nem kényezteted el azzal,ha a kezedben van.Kicsit nehezebb így ,de majd ha idősebb lesz,és már eljátszik valamilyen játékkal akkor letudod tenni és megnyugtatja magát.Most mág rád van szüksége.
Egyébként meg megérezheti az időjárás változást is!

Candi

Mizujs veled?!

Megyek mert elalszom.Holnap Máté már megy bölcsibe.Neki kell állnom a szakdolgozatomnak,de azért valamikor benézek!
Jó éjszakát

málna2162
 
 


Sziasztok!

Jó megint köztetek lenni :wink: :wink: :wink:

Musz
most már Neked is lassan jön a finish :lol: :lol: :lol:
Terhesség nekem is a vége felé már eléggé terhes volt :oops: :oops: főleg az állandó gyomor-nyomás miatt.
Na, persze így utólag nem is csoda.

Tágulás: tesómmal mi is elég sokáig aktívan sportoltunk, ő még több éven keresztül, de mind a ketten elég jól nyíltunk :wink: :wink: Fene tudja ez mitől függ.
Én nem ittam a málnalevél-teát, de sokan dícsérik :wink:

Képek: jelenleg olyan lassú a gép a párom tölt valamit, de majd ha végez töltök fel :wink: :wink:

Amúgy jól vagyunk, nekem muszály pihenések között visszarázódni a hétköznapokba. Szerencsére a kicsi eszik alszik, ha felvan nézelődik. A hangoskodást, zsibajt jól viseli :lol: :lol:
A gyerekek imádják őt, állandóan körülötte zsonganak ha felvan :wink: :wink: :wink:

Szülés: hát ugye előzményekről írt Ildi :wink: Ugye magkaptam a lehetőséget, hogy már pénteken indítsanak v. spontán indulást várjuk. Na sajnos nem indult a kicsi spontán, így hétfőn negyed 8-kor bekötötték az infúziót :?
Na amit mindenkinek tiszta szívemből kívánok ha valakivel vajúdik, akkor az "csendes" legyen. Én egy olyan nővel vajúdtam, akinek alig mutatott fájást a gép, de világfájdalmakat kiabált :shock: :shock:
Visszatérve hozzánk :wink: :wink: 11 óráig szinte semmi fájás nem volt, inkább keményedések. A gép mutatta 40-es erősségűre.
Akkor emeltek a cseppszámon, ami végre meghozta a fájásokat, olyan igazi derékból-indulós (ilyen a másik két szülésemkor nem is volt :shock: )viszont elég rövidek voltak. a lényeg, hogy elindította a kicsit :D :D dél körül jött a doki, megvizsgált, ekkor 3 ujjnyinál tartottam, és burkot repesztett :D
Eddig tök jól elvoltam a fájásokkal a vajúdólabdán, és sétálgatva :wink:
Viszont ezek után már nem mehettem vissza a vajúdóba szülőágy közelébe kellett maradni. Emeltek megint a cseppszámon, na innen elég durvák voltak a fájások :shock: :shock: ráadásul már nagyon nyomta magát a kicsi.
Szerencsére feküdni nem kellett, pedig legalább 5 percig próbálkoztak, de nagyon rossz volt.
Még az első gyengébb tolófájásokkor simult el a méhszáj, még ekkor is állva voltunk :D
Végre jöttek a rendes tolófájások, a dokim nyugiban ebédelt, és kávézott :shock: :shock: valahol
Aminek örülök, nem kellett rá várni mert a csecsemős nővér is képzett szülésznő, így 2 szülésznővel kezdtük el a kitolást.
Sajna nagyon lassan haladt a kicsi, nem tudom olyan 3 tolófájás után jött a doki, ő segített "nyomni", végül már a fejem fölött térdelt onnan nyomta a hasamat, 13 órakor végük kibujt az én "legkisebbem". :lol: :lol:
Utána jó hosszú 20 perc következett, mert ugye vártuk, hogy megyszülessen a méhlepény :? :? Közben 3-szor nekiesett a doki a hasamnak, na ez baromi sz@r volt :oops: :oops:
Muszály volt így altatni, hogy kikaprják, mert rá volt nőve a méhfalra.
Amit nagyon sajnálok, emiatt a szülőszobán már nem kaphattam vissza Esztikét. A pocimra rátették rögtön születése után, de szopizni már nem lehetett :cry: :cry:
Próbálkoztunk gátvédelemmel szülni, de a dokim elővigyázatos, és vágatott. Szerencsére nem nagyot vágott a szülésznő.
A másik "kedvencem" az volt, mivel 4. szülés a szülésznő a hasamból nyomkodta az alvadt vért, nehogy befelé vérezzek. Többször szülőknél állítólag van ilyen :shock: :shock: Ezt még az osztályon is kétszer megcsinálták :? :? :?

Összességében, végül is úgy született a kicsi ahogy szerettem volna :lol: :lol: én nem akartam villámszülést, így pont jó volt, ez a 2 óra ez ideális :D :D Ugye a kitolás sajnos egyedül nem ment, de hát elég nagyra nőtt az én picinek mért babaácskám.
Biztos jó hatással volt rá a kórházi koszt :lol: :lol: :lol: :twisted:

Na megyek Krisztike extra nyűgös :evil: :evil: elkezdett folyni az orra :evil: :evil: :evil: remélem nem jön ki rajta semmi nyavaja

Puszi:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!!

Tegnap nagyon jól sikerült a napom,Halásztelken szépen sütött a nap és jókat ettünk,sokat nevettünk és apával még ping-pongoztam is egy jót :shock: a családom kicsit sokkot kapott tőle,de nekem jólesett a mozgás!!!Apa olyan édes volt,ha rontottam szaladt,hogy ne én vegyem a fel a labdát :wink: Aztán délután bementünk az Auchanba feltölteni a készleteinket és a Macikának vettünk 11 db kisrucit(állati jó árban volt)meg egy szivcs-puzzlet,amit majd szőnyeg gyanánt a földre teszünk és eljátszhat rajta!!!!!

Málna,irigyellek,hogy olyan sokat jártok erdőbe,itt felénk nincs igazán jó nagy erdő és az is homoki.....ha meg messzebbre akarunk menni,az meg macera...
ha hétvégéig nem esik sok eső és nem lesz farkasordító az idő,akkor szombaton vagy vasárnap megyünk Veresre a maciparkba...már egy éve készülünk folyamatosan,most már nem hagyjuk ki!!!!!

Nika,örülök,hogy benéztél!!!!!Szerintem is nyugodtan "kényeztesd"a kisfiadat,nem lesz belőle gondod és mindkettőtöknek jólesik!!!!!!Majd kérünk ám képet!!!

Többi anyuka is jöhetne kicsit többet!!!!

Gabi,de jó,hogy itt vagy újra!!!!A térdelős orvos kicsit megdöbbentett,meg az alvadt vér kipréselése is elég rémisztő lehetőség....de összességében akkor nagyon jó szülésed volt....2 óra :?: :shock: nekem azt mondták a szülészeten,hogy 8-10-re rendezkedjünk be előreláthatólag :o na majd meglátjuk!!!!
Esztike jól viseli az otthoni környezetet???Azért,ha teheted pihenj sokat!!!!!Anyósod besegít legalább(félve kérdezem :? )

Katám,azért nem reagálok soha azirányú kérdésedre,hogy hogy hívják a picúrt majd,mert még mindig nem döntöttük el....apa a Dénes felé hajlik,én mega Donát felé...ezért még nem beszélünk róla,csak majd,ha megegyezünk!

Musz,édes ez a nyuszi és milyen jó kis játszóteret építettetek neki!!!!!Lassan én is hozzáfogok a babruhák mosásához-vasalásához....csak előbb mér nagytakarítást kell apával csinálnunk a szobájában...meg az egész lakásban :cry: annyira nem fűlik hozzá a fogam :cry:

Bocs,akit kihagytam!!!!Mindenkinek szép napot mára!!!Puszi

Kép Kép
meli1118
 
 


Jó reggelt!

Kis_plutó

Köszönjük a történetet.Leszámítva a "durva "beavatkozást tényleg gyors szülés volt.Én is ilyet szeretnék majd.
Ordítás...Tényleg rossz hallgatni,a másik erejét is elszívja vele.

Meli

Te kis ping-pong bajnok :D
Ilyen szivacs puzzle Máténak is van.Ti milyet vettetek?Nekünk halacskás van,de csak kb 2 éves kora után tudtam neki odaadni.Elötte megakarta enni a pici részeket. :twisted: Ha veszek legközeleb vagy ABC-s vagy számos lesz.Mostanában úgyis állandóan az ABC-vel nyúz :wink:

málna2162
 
 


Kép
Kép

málna2162
 
 


Szia Málna!!!!Köszi a táblát!!!!!!
Állatosat vettünk,de arra figyeltem,hogy ne legyenek benne túl picike részek(de azért van,pl.az oroszlán szeme)Az unokatesóm egyszerűen oldotta meg:a kicsi részeket kivette belőle!!!!!Majd meglátjuk,hogy válik be!!!!Neked már nagyfiad van,az abc-s praktikus!!!!!!Máté dolgozóban????? :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok,

4 cn.
Málna, légyszi írjad be a táblába.
Furcsán jött meg és 3 nap csokipuding után ömlött belőlem 2 napig, aztán egy csendesebb nap és mára szinte elmúlt. Én csak a vérzéstől számítom a ciklust.

Gabi
Ez tényleg gyors volt, de mégsem rohamos. Nekem olyan szülésem volt és iszonyatosan fájt, bár hamar vége volt. Kitolás 40 perc.
Gratulálok mégegyszer és pihenj amennyit csak tudsz. Bár két másik gyerekkel....

Szerdán este megyek megint egy új dokihoz.
A dokiváltás indokolt volt, de ő sem segít nekünk, azt mondta, hogy 6 hónap múlva menjek vissza.... :twisted: Addig csak próbálkozzunk, hátha nem vetélek el. A barom!!!!!!!!!!!! :idea:
A Kaáliba lehet el sem megyünk 28-án, a Forgách-ot többen javasolták. Most van egy doki, aki SOTE és Forgách egyben (2 in 1 :P ), megpróbálkozom nála. Két volt osztálytársamnak segített már, talán nekem is fog. :shock:

Most természetgyógyászhoz járok.

Nem tudom, mi lesz.................... :?:
Vendég
 


Szia Sziszi!!!!!

Remélem az újabb új doki már beválik!!!!!!!Próbálkozzatok....hát kedves,szerintem az alap lenne most egy jó alapos átvizsgálás,kezdve a hormonokkal...ha nem jutsz dűlőre egyik dokival sem,én nagyon ajánlom neked az enyém!!!!Állati jó fej doki és humánus!!!!!!A természetgyógyászat jó,én nagyon hiszek az ilyen dolgokban!!!!!Sok sikert!!!!Puszillak

Kép Kép
meli1118
 
 


helló !

gyors bekukk !
elöntött a munka ! :evil:

piri még sehol ! :x :x :x

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Meli
mi Adrikánál a habszivacsot úgy oldottuk meg amíg kicsi volt, hogy kétoldalas ragasztóval leragasztottuk a parkettára :wink: :wink:
Így nem vette szájába az apró részeket. Bár a nagyokat is eléggé intenzíven rágta addig :shock: :shock:

Sziszi
remélem mielőbb meglesz az eredménye a természetgyógyásznak :wink:

na megyek teregetek, meg vonatozok Krisztikével :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Köszi Gabi,ez tényleg jó megoldás!!!!!
Vonatozol?!?!?Krisztike nem akar inkább lepihenni kicsit? :lol:
Csak hogy anyuci is pihenhessen!!!!!

Nemsokára indulok haza,ma nem volt valami nagy forgalmam....főzök egy kis sóskát,aztán úszom egyet a kádban :lol: szép délutánt mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziszi

Remélem beválik az új orvos!
Hát tényleg BAROM az az orvos, aki két vetélés után így áll hozzátok... :twisted: :twisted:
Szorítok neked!!

Kis_plutó

Nem semmi vagy. :D Ha nem tudnám ,hogy múlt héten szültél...
Semmi pihi,lusti stb.?!Anyós?!Vagy inkább ne kérdezzek semmit...

Látta valaki (rajtam kívül) a Viasaton a szombat esti filmet 20.00-kor?!

málna2162
 
 


Na gyorsan dbok képet a kicsiről amíg alszik :wink: :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Na mára elég belőlem :twisted: :twisted: :twisted:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


helló !

Gabi
ez a kiscsaj egyszerűen tündéri !!!!!
ez a három gyerkőc tökéletes ! az jutott eszembe róla, hogy
lehet-e szebb dolog ennél az életben ?
amikor látom a boldog anyukákat és a gyerkőceiket, tudom, hogy minden vizsgálatnak alávetem magam és kitartok a végsőkig, csakazért hogy egészséges babám szülessen !!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Szép estét mindenkinek!
Na kicsit összekaptam magamatés elolvasgattam megnéztem mindent amit írtatok. :)
Gabi: le az összes kalapom előtted :D , ilyen szépen, magától értetődően, kiegyensúlyozottan szerintem kevés 3 gyermekes kismama viselkedik alig egy héttel a szülés után. Eszti meg valami kis tündér, nagyon édesek a " nagyok " is, ahogy hugiznak!
Musz: na most már rajtad a világ szeme :shock: :D . Én hiányolom nyúlgyerek játszóteréről a mászókát, meg a kislapátot a homokozáshoz :D , látom nem csak Te vagy elvarázsolva kistestű gyermekedtől :D . Majd kapunk berendezett babaszoba fotót is?
Bea: Ádi még mindig egy csodafiú, nagon trendi a szerkóiban. Mikor lesz net? ill. gép?
Sziszi: remélem most már rátalálsz a megfelelő szakemberre, az végül mindgy ez melyik intézetben lesz, csak ne vegyenek végre félválról :evil:
Viki: piri nincs rendben, de nem érdemes tesztelni?
Meli: nem jártatok a halásztelki kertészetben? Kár, hogy ritkán jársz erre felé.
Málna: szakdoga? Na lesz elfoglaltságod akkor mostanában :roll:
Miről írsz?
Nika: Bertold lehet, hogy tényleg érzi ezt a változékony időt, de tuti nem kényeztetitek el, és ha arra van szüksége, hát had Anyuzzon, lassan kinyílik majd neki a világ, akkor jobban el fogja magát foglalni.
Kata: mi újság veled? Vérvétel eredménye a héten meg lesz?
Vóri: felétek hogy telt a hétvége?
Nektarin bár nem olvasod, de remélem jól telik a pihenés és az idő is kegyes hozzátok!
Mókuska: voltatok kirándulni? Hogy telt a hétvége?
Zsizsik: lábad hogy van? Mi újság pete fronton, érnek-virulnak? :oops:
Annácska, Mamen: hogy vagytok?
Na szóljatok ám, ha valakit kihagytam, kicsit szenilis vagyok, hiába az öreg kor.
Én hosszú hétvége alatt Anyuztam , barátnőztem, dolgoztam, kertészkedtem, szóval hamar elteltek a napok.
Készítem Apát, jövő héten mennie kell " szórakozni " a Kaáliba.
Málna én követlek téged, nekem sem volt ebben a hónapban azt hiszem pé.-m, na de majd rákapcsolunk áprilisban, igaz?
Megyek vacsizok fini füstölt halacskát, aztán még lehet, hogy benézek.
Pusz nektek! Kép

Andi
candi
 
 


na, már megint itt vagyok ! :oops:

Málna
én az ajánlóját láttam és nem mertem megnézni :oops:
megégett kisgyerekekről szólt
ahogy megláttam az egyik kisgyereket, elkezdtek potyogni a könnyeim és nem volt erőm megnézni
Te megnézted ?
teszt ??
már régen volt zebracsíkos teszt itt a topikon !!!

Sziszi
ilyen bunkó orvost !!! :twisted: :twisted:
nincs anyja vagy felesége ????
amikor valaki a vetélésről úgy beszél, mintha a hajmosásról értekezne, akkor kinyílik a bicska a zsebemben !!!!!!!! :x :x :x
ráadásul ő orvos !!
rengeteg orvos szerintem képtelen egy kicsit is átérezni a betege helyzetét ! pedig az orvosoknak pszichológiát is tanítanak !!!!!! :roll:
addig kell orvost keresni, míg jót nem találtok !!
egyébként én is természetgyógyászhoz szeretnék majd járni !

Gabi
nagyon strapabíró anyuka vagy !!!!!!!

Meli
kisfiad mit szólt a pingponghoz ?
a babák érzik az anyukájuk lelkiállapotát, a Te kisfiad nagyon jókedélyű, energikus baba lesz !! :D

Nika
képet szeretnénk Bertoldról !!!!
én három hónapig felcseréltem a nappalt az éjszakával :x :oops:
éjjel üvöltöttem, nappal aludtam :roll: :roll: :roll:

Musz
nagyon tuti Nyúlgyerek, bocsánat,Nyúlkertészmérnök magánkertje !!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Musz
köszönöm a drukkot a nagynénémnek !!!

Andi
holnap veszek tesztet, szerdán pedig teszt !!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Hello,

nem sokat fogok írni, mert nem akarom továbbadni a(z ismét letargikus) hangulatomat. Meglett ma a vér- és hormon eredményem. A prolaktinom magas 628-ig jó, nekem 658.
Kortizolom sem jó: 536 a max, nekem 654.

És amitől teljesen a padlón vagyok, az egy TUMORMARKER!!!! Ca 125-nek hívják, akkor jó, ha 35 alatti, nekem 46.9! Ettől teljesen rosszul vagyok. Felhívtam a dokimat, hogy ez daganatot jelent-e, de azt mondta, az többszázas érték lenne. Én ettől függetlenül be vagyok sz...va. Emiatt bőgtem szinte egész nap. Szerdán megyek dokihoz! Este 7-re, egy nőgyogyihoz, aki endokrinológiai dolgokal is foglalkozik.

Majd megírom a pco-s topicba is azokat az eredményeimet.

Na ennyii mára, anyukám adott egy enyhe nyugtatót, fáj a fejem és álmos vagyok, úgyhogy mára búcsúzom.

Puszilok mindenkit, majd írok pár nap múlva mindenkinek.

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Kata
b....a meg !!!!! hogy azt a ..... :x :x
nyugodtan megoszthatod velünk a letargikus hangulatodat is !!!!
nemcsak a jót !!!
itt mi egymást segítjük, támogatjuk, ahogy tőlünk telik !!!!

szurkolok, hogy minden jóra forduljon !!!!!

egy halovány jó hír magamról : néhány csepp rózsaszín van a betétemen ( bocsi :oops: :oops: )
de végre nem barnázok !!!!!!!!!
nem hittem volna egy éve, hogy már annak is örülök, ha nincs barnázás !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!

Most jutottam az olvasás végére, de előre is bocsi, h nem nagyon fogok senkinek irni :oops:
Nekünk nagyon jól telt a hétvége, pénteken Lili kertészkedett anyával, Dani is kint szaladgált az udvaron én meg takaritottam :wink: Szombaton elmentünk Parádra a cifra istállóba, gyerkőcöknek nagyon tetszettek a lovak és a hintók. Persze ló vagyis lovak nélkül nem usztuk meg a kirándulást, egy kerámia és egy játék lóval gazdagodott a lóállományunk :lol: :lol: :lol: Hazafelé jövet éppen elcsiptük Mátrafüreden a kisvonatot igy a gyerkőcökkel gyorsan átszálltunk, apa meg "kisért" minket a kocsival :lol: Szóval nagyon klasszul éreztük magunkat :wink:

Ma megkérdezte anyósom Lilit, h milyen tortát szeretne szülinapjára? Na??????? Tippek?????? A válasza természetesen: lovasat :lol: :lol: :lol:

Málna
Anyáéknál nincs Viasat, de a bemutatóját láttam... Őszintén szólva bennem felmerült a kérdés: nem lett volna jobb szegénynek, ha meghal :?: :oops: :oops: :oops:

Bocsi, h csak ennyi voltam, de fáradt vagyok és estére utólért a fejfájás is :?
Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Kata, veled vagyunk, de legyenek mindig a fejedben a dokid megnyugtató szavai! Az eredményed nagyon messze van attól. ami miatt izgulnod szabadna :!: :!: :!:
Én minimális eltérést látok csak a normál prolaktin és a te eredményed között, nem nagyságrendekkel haladja meg.
A kortizolt nem tudom, micsoda :? .
De így legalább már megvan a bibi, és tudni fogják, mit kell gyógyítani.
Szorítok nektek! :roll:

Szomszédasszony, saját tapasztalatból mondom, addig kell menni, amíg nem találod meg a megfelelőt.
Én ajánlanám a dokimat, de egyelőre - hiába jó szakember és figyel oda teljes mértékben a betegére, nincs kórház, ahol dolgozhat...

Andi, örülök, hogy sikerült kipihenned a hosszú hétvégét, emlékeim szerint erre jók a hétfői munkanapok :twisted: :lol: .
Tegnap voltam bent a cégnél, elhozni pár holmimat, az utódom rendet rakott a szobámban (mondjuk ráfért), olyan pofás kis szoba lett, nagyon furcsa érzés fogott el. :(

Vvviki, szerdán rajtad a világ szeme :wink:

Málna, azt tisztáztam már, hogy a kórház beéri max 1 éves akvival, csak azt nem tudtam, honnan varázsoljak frisset. Aztán szénné szörföltem magamat a neten, és megállapítottam, hogy az okmányirodákban. De nem ám akármelyikben, pl amelyik nálunk van a sarkon, és Központi Okmányirodának hívják, természetesen NEM.

Gabi, minden elismerésem a tied. Én egy gyerekkel sem leszek ennyire aktív, mint te hárommal.
Az pedig külön szuper, hogy a nagytesók nem féltékenyek a kicsire.

Ma a Kikában az eladóktól hallottam csodareceptet a vizesedésre: alma, csak és kizárólag, egész nap. A babának nem
árt, és két l víz kiszorítása garantált. Most a negyedik almámnál tartok :roll:
Bár igaz, mást is ettem mellé - ezt nem kellett volna... :oops:
Szóval vizesedés megoldva, marad a gyomorégés, a bordafájdalom és a horkolás, ha éppen nem álmatlanságban szenvedek :evil:

Na megyek, elteszem nyúlgyereket holnapra, állandóan az erkélyen lenne a kiskertjében, este úgy kellett beimádkozni, hogy meg ne fagyjon odakint :D

Musz

KépKép
muszkuru
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?