Új privát üzeneted érkezett!

rambóka te is orchidea-fun vagy? :lol: majd én is fotózók akkor! :wink:

csodaszép! ez milyen fajta, Catleya?

Kép

Kép
rejo
 
 


Idézek:
"...A véráram idehoz sok hormont, oxigént, tápanyagot. Melegnek, forrónak ésrzékeljük a genitális szerveket. Kapunk egy sztatikus töltést is. Ennek megtartása nagyon fontos!!!..." Gondolom ezt a sztatikus töltést semlegesíti a víz...ez olyan, mitn mikor a műanyag vonalzóval felemeljük a hajszálakat???? :P
Ok, akkor most nincs zuhany csak cicamosdás...pffff...mindent a cél érdekében... :lol:
jokaliza
 
 


A cél szentesíti az eszközt! Az eszköz itt most mi volnánk :)
Őrizd a 37.8-as hődet.Bár ezen elcsodálkoztam én is, mint Rambóka, én még terheseknél sem tudtam ilyen magas hőröl.

Egyébként lányok, létezik, hogy nekem 13 cn-n elkezdett fájni a mellem?Eddig mindig ciklus végén szokott.
Vagy ez is a metformin helyrebillentő stratégiája?
ezoterike
 
 

 
 

Szia ezoterike!

Látom, hogy metformint használt, kérdésem Te PCO-os vagy??
Ha igen ki a kezelő orvosod és melyik intézetben?? :)
gerike
 
 


Szia gerike!

Igen én is PCO-s vagyok, mint itt sokan...
Én zalai vagyok, nem tudom Te hol élsz, de csak abban az esetben tudnék segíteni, ha Te is itt élnél, ha nem ,a lányok tudnak tanácsot adni, kihez fordulj.
ezoterike
 
 


Szia gerike!

Igen én is PCO-s vagyok, mint itt sokan...
Én zalai vagyok, nem tudom Te hol élsz, de csak abban az esetben tudnék segíteni, ha Te is itt élnél, ha nem ,a lányok tudnak tanácsot adni, kihez fordulj.
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Ezoterike!
Lehet mellérzékenység a ciklus közepén is! Jelentheti a PÉt. Mint előszél! :)

Valaki kérdezte, hogy mitől függ, hogy milyen gyógyit ír fel a dokit: Adimet, Meforal, Merckformin! Bocs, de már nem emlékszem, hogy ki kérdezte. :oops: :oops:

A hatóanyaga ugyan az, csak a vivő anyag és a forma más. Általában attól függ, hogy melyik gyógyszercég képviselője járt utoljára a dokinál, legutóbbi kongresszuson milyen információ hangzott el egy egy gyógyszerrel kapcsolatban, ill. ki mire esküszik? Mi van az osztályon, az orvosnak mely gyógyszerrel van a legtöbb tapasztalata.
Ettől függ!

Az én diabetológusom a Merckforminra esküszik!!! Mivel nekem csak a hatóanyag a fontos, így mindig ezt íratom fel. :)

11cn.
Vendég
 


Köszi Kavics.

Remélem ez egy igazi bazi nagy peteérés!!!Egyre jobban tetszik ez a gyógyi.Ha ez így megy tovább, talán beválik, amit jósoltak egyszer nekem.

Egyébként én is a Merckformint szedem, úgy tudom ennek az ára is a legbarátságosabb.

Na, elteszem magam holnapra.

Jó éjt, szép álmokat.
ezoterike
 
 


Kavics, köszi, én voltam a kíváncsiskodó. Érdekes, nekem Tűű Meforalt írt fel, Dimetnek, meg még pár Pcos sorstársnak adimetet. Lehet, ha visszamegyek kontrollra, viccből megkérdezem, hogy miért vagyok én kakukktojás! ;)

Ezoterike, úgy van! Pé-t jelezhet! Nekem speciel ez az egyik "tünet". Gratuálok! :)

Ja, jó hír (legalábbis nekem az): voltam házidokinál, abszolút jól fogadta a pco-t, és az IRt, és a metformint is. Szóval a felíratással nem lesz gondom! Hurrá! :D
Holnap megyek nődokihoz. Remélem ő is ilyen megértő lesz a hormon kontrollal kapcsolatban.

Mindenkinek szép álmokat kívánok!
mamint
 
 


mamint, ha jól emlékszem zsizsik sem adimetet szed. tűű-től mást kapott. de nem biztos.
van beutalóm, van beutalóm, van beutalóm..salalallaaaalla :D
hétfőn mehetek csapoltatni :D
na, jó éjt
avivásoknak jó pihit, babásoknak csendes éjszaktá, többieknek meg..khm... :D 8)
dimet
 
 


Rejo!

Ezt a témát kihagytuk, amikor itt voltál????? :shock:
Pedig akkor még 8 virágzott!!! De kár!!! :cry:
Most kb. 16-nál tartok nagyrészt Phalenopsisok és Dendrobiumok, de amíg a szülészeten voltam akcióztak a Tecsóban és anyu hozott nekem pár igazán különleges darabot. Sajnos nem fényképeztem le őket! Ezt viszont a héten vettem a Baumaxban.
Vmi hibrid lehet, mert a szára dendróbiumszerű, a virága viszont totál catleyás. De a Dendrobiumoktól eltérően eléggé kemények, szinte műanyagszerűek a levelei. Most keresem a neten, hátha be tudom azonosítani!
Egy régi Phalenopsisom most hajt virágot, szerintem karácsonyra lesz kész vele!
Jövőre együtt megyünk orchidea kiállításra?
Az apákokat meg beadjuk a csemetékkel az állatkerbe! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ezek voltak az első orchideáim:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka, nekem is van 1 szál orchideám. de elvirágzott, és azóta nem jön újabb virága:(
hogy lehet előcsikarni belőle egy kis virágzást?? nem értek hozzá.... :? :)
dimet
 
 


Rambóka, ebből az egészből annyit értek, hogy Orchideáról van szó :lol: gyönyörűek, látszik, hogy szeretik a helyüket és persze meghálálják a gondoskodást :wink:

Mamint, elárulom, hogy Tűű nekem sem Adimetet írt fel, hanem Merckformint, de mivel az Adimetet szedtem, így azt kértem a patikában :wink:
Én hiszek abban, hogy fontos a "vivőanyag" is (lásd, closty-serophene), lehet, hogy mégis megpróbálom a Merckformint.
Tegnap nagyon rosszul voltam délelőtt 11 körül, kivételesen kihagytam a tízórait. Hihetetlne, hogy ennyit számít :roll:

Ezoterike, drukk a pé-hez :P
mniki
 
 


Ramboka, ez gyonyoru, ennyi szep viragzo orchidea egy helyen!!! :lol: Nekem csak egy van (de lesz tobb is!!!)...Tavaly telen kaptam egy baratnomtol, harom furt viraggal...Ugy latszik jol erzi magat nalunk, mert most ujra furtosodik, nonek a bimboi... :lol: Csak azt nem tudom, hogyan ultessem at? Te hogy csinalod?

Kavicska, jo hogy leirtad a eu dolgozok nezopontjat az ugyben...Tudod igy kivulallokent nemigen latni bele a dologba...Nekem kicsit furcsa is az egesz...Persze, azert van ott a doki, meg az ot segito szemelyek, hogy segitsen nekem, csak az a nem mindegy, hogy ezt milyen modon teszi...Lehet, megcsinalja ket doki ugyanazt a vizsgalatot, csak az egyik kedvesesen, tapintatosan banik velem, a masik meg mint a futoszalag egy elemevel...Nem ugyanazt erzem a kettonel...En legalabbis annyira erzekeny vagyok erre....De most igy, hogy leirtad, kezdem megerteni, hogy nekik ez a mindennapi rutin, es eleg nehez lehet kilepni belole....(Persze a durva dolgokra ez akkor sem magyarazat...)

Mindenkinek jo napot!

Alice
alice27
 
 


Sziasztok

Nézzétek mit találtam az egyik topikba:

"Még két hete írtam az Egészségügyi Minisztériumnak nagy felháborodottságomban, és ma kaptam rá választ hivatalos Egészségügyi Minisztérium fejléccel.
Bemásolom ide a szövegtörzset:

A Kormány tervei szerint a jövőben akkor kell a várandós nőnek a szülési költségek 30 %-át kifizetnie, ha nem a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint ellátására kötelezett, illetve az ezen kívül választható két másik kórház valamelyikébe megy szülni. Ha ezek valamelyikébe megy, akkor csak abban az esetben kell fizetnie, ha nem a munkarend szerinti orvost választja.

A részletszabályok kidolgozása még folyamatban van, de a tervek szerint a hatályba lépéstől számított 6 hónapig még nem kell alkalmazni ezt a szabályt, ha a biztosított a törvény hatályba lépését megelőzően már igénybevett ellátáshoz kapcsolódó további ellátást vesz igénybe ugyanannál a szolgáltatónál. Tehát ha valaki terhesgondozásra ugyanahhoz a szakorvoshoz jár, akinél szülni fog, akkor nem kell majd fizetnie a szülésért, amennyiben az a törvény hatálybalépését követő 6 hónapon belül történik. "

Speciál én örölük,mert úgy néz ki sikerül megúszni a dupla fizetést és még az orvosomnál is maradthatok....csak aki ki esik ebből a fél évből....! :?


Jók legyetek!
Pusz
Vendég
 


Alice már fent vagyok a Lombikbabán, Top 10 félreértés. 8)
Vendég
 


Sziasztok lányok!

gyorsan beugrok híreket közölni :) 14cn vagyok,ma voltam uh-n ,mk. ováriumban 18mm-es domináns folliculus és 8mm-es ovulációs endometrium. Ilyen szép irományt még nem láttam :D .

A dokimmal nem tudtam beszélni....hogy hogyan gondolja a továbbiakat...én a természetre bíznám. Mert az előző ciklusomban kaptam tüszőrepit és nagyon furi volt a ciklusom (dobok egy görbét). ampulla choragon szuri van itthon de nem igazán akarom,mert eddig voltak szép bifázisos görbéim... :? SZTetek??? Norka ???
Kép ez a repiszuris anovulációs görbém :roll:
Vendég
 


Norka, most olvastam....tok jo!!!! :lol: Husz ev mulva Bogika is jot fog mulatni rajta :lol: ...Varjuk a folytatast!!! :lol:

Kincsecske, ez szuper! :lol: ...8mm-es endo, 18mm-es folliculum...hmmm, nagyon remenyteli... :lol:

Hozzam most reggel jott az apoloneni levenni a vert...Most pedig kettore megyek a korhazba vizsgalatokra...Nem is tudom mit vizsgalnak megint...gondolom uh lesz...Mar elegem van az egeszbol!!! :cry:
alice27
 
 


7kincs , én a tüszőrepi pártján vagyok, biztos, ami biztos alapon :wink: A görbuszodhoz nem tudok hozzászólni, de szuperek az eredményeid, ebből aztán még az ikrek sem kizárt :lol:

Alice, biztosan megnézik, hogy mennyi a folyadék a pocidban, a hormonokat, stb. Mindez csak a Te érdekedet szolgálja, kitartás !!!!

Tegnap vacsira tejszínes gomás husit készítettem, reggel óta olyan bélgörcseim vannak, tuti nem bírom a gombát :roll:
mniki
 
 


Akkor tényleg lehet valami különbség, ha Adimetet, Mecformint és Meforalt is felír. Vagy mindegyik gyógyigyártóval kapcsolatban van. ;)

Rambóka, azok az orchideák gyönyörűek, én is nagy szerelmese vagyok!

Dimet, hogy / honnan sikerült beutalót szerezni? Egyébként a közhiedelemmel ellentétben az orchideák szeretik a napfényt, persze csak módjával. Ha kicsit napos helyre teszed, szárat / fürtöt növeszt. Célszerű üveg (átlátszó) cserépbe tenni. Nekem ez jött be, de Rambóka biztos tutibb tippekkel lát majd el. Én még a nevüket sem tudom, csak azt, hogy orchidea. :oops:

7kincs, gratula! Ez aztán igazán jó hír!

Ééééés! Nem kell majd Tűűnél kuncsorognom hormonos beutalóért!!! A nőgyógyászom tök lazán vette a magánakciómat! Bármikor szükségem van beutalóra, csak szólnom kell! Ha a terhelésest is kiírhatná....! De az már túl szép lenne. :D
mamint
 
 


mamint, hát Tűű-töl. elmentem érte, és ideadta. ennyi. csak meg lett kavarva minden. rendi volt nagyon. és azt mondta ne aggódjak a hajam miatt, vissza fog nőni!!
nekem nem akar szárat meg fürtöt növeszteni:(
pedig úgy szeretm őket.
de az erkély alá ültettem sok-sok virágot, tavasszal (remélem) tulipán, nárcisz, jácint tenger fog előttünk pompázni:))
remélem...
dimet
 
 


Sziasztok,

Mamint, látom, te is pesti vagy. Én tegnap jártam utána egy magán labor elérhetőségének, mivel az SZTK 4 hét után közölte, hogy még 3 hétig várjak, és akkor már meg is lesz a hormon eredményem. :twisted:
Kicsit besokalltam. Szóval lényeg a lényeg: találtam egy magán labort, ahol vitt vérből 1 napon belül megcsinálják a hormon vizsgálatot, és minden héten hétfőn és csütörtökön inzulint is vizsgálnak. Az árak -a honlapjuk alapján - szinte nevetségesen olcsóak, de majd nyugtával dícsérem a napot. Én most holnap reggel levetetem a vért, terhelek egyet magamnak, 120 perce elteltével abból is levetetek, elviharzok vele Csepelre, a laborba, és hétfő délutánra állítólag a kezemben lesznek a hormon és inzulin eredményeim. Természetesen tudósítok majd mindenről, ha ez egy tényleg használható hely lenne, többünket megkímélné az idegtépő várakozástól, sajnos anyagi veszteség fejében, de valamit valamiért.
Szóval kitartás, holnap dél körül szállítom az első híreket ! Lehet, hogy neked is jó lesz majd !
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Dimet!

Hogy, hogyan lehet rávenni, h. újra virágozzon?
Beszerzel virágzásindító hormont. Egyes kertészetek állítólag tartanak.
A ’b’ verzió: türelem, türelem, türelem! El kell érned, h. jól érezze magát! :wink:
Ez egyébként nem is olyan bonyolult. 3 dolog kell hozzá: fény, víz és tápi.

1. Fény: nyáron ne tedd ki közvetlen napfénynek, mert megég, de pl. kertes házban diófa alá nyugodtan kiteheted „napozni”. Szobában függönnyel simán lehet ablak közelben tartani ill. télen mindenképpen ott érzi jól magát. Ha kevés a fény, lehet kapni direkt növényekhez való fénycsövet, de nálunk délnyugati az ablak, úgyhogy télen is jut neki elég fény.

2. Víz: Még ez a „legbonyolultabb”: legyen nedves, de ne álljon vízben! Ezt úgy lehet megoldani, h. orchidea ültetőközeget használsz ( Baumaxos Compo Sana nagyon jó, megéri az árát!), hetente egyszer, egy csak erre a célra használt kisvödörbe lehetőleg állott vízbe beállítod egy órára cserepestül ( a víz a cserép 2/3-áig érjen!), h. jól megszívja magát vízzel az ültetőközeg, majd visszateszed a tartóedénybe. A tartóedény aljára önts kétujjnyi agyaggranulátumot, a cserépből kifolyó vizet ez felszívja és egész héten párologtatja. Az a jó, ha a tartóedény legalább 10 centi magas, h. a párás levegő körbefogja az orchideát.
Lényegében az a legegyszerűbb, ha veszel egy nagyobb méretű, magas falú edényt, amibe több növény is belefér, agyaggranulátumot töltessz az aljára, majd az orchideán kívül más, párakedvelő növényeket is teszel bele, pl. páfrányféléket. Ezek cserepe érjen le a granulátum alá, így ők fel is tudják szívni a vizet alulról, az orchidea cserepe viszont semmiképpen ne érjen le odáig, hanem a granulátumréteg tetején álljon, mert különben elrohad! A többi növény párologtatása hozzájárul az orchideát körülvevő párás környezet kialakításához.
Általában elég hetente 1X beáztatni, két locsolás közt legyen ideje kiszáradni kissé az ültetőközegnek (ezt úgy tudod letesztelni, h. megemeled a cserepet és könnyű), de télen, panelban előfordul, h. 5 naponta „locsolok”.
2 havonta az egész csapatot bepakolom a kádba és langyos vízzel 10 percig zuhanyozom őket, ez kimossa a felhalmozódott ásványi sókat ( a desztvizes áztatást felejtsd el, azt vmi hülye terjesztette el a köztudatban! Desztvízben kidurrannak a sejtek és elpusztul a növény!).
Egyvalami nagyon fontos: locsolni, beáztatni v. zuhanyozni CSAK REGGEL szabad, mert estig meg kell száradnia a levéltőnek!!! Különben megrohad!!!

3. Tápi: Célszerű orchideatápoldatot venni ( Compo tuti). Ezek összetétele elősegíti a virágképződést. Az általános tápok csak 1/3-1/4 hígításban alkalmazhatóak, mert túl tömények nekik! A felhalmozódó ásványi anyagok miatt elpusztulhat az orchidea, ezért célszerű 2 havonta átmosni folyóvízzel az ültetőközeget ( lezuhanyozod).

Ha jól érzi magát a növény, akkor szép új leveleket és léggyökereket hoz, és egyszercsak megjelenik egy olyan nyúlvány is ami végre nem lefelé, hanem felfelé indul!
Ha virágzó növényt kapsz, a levirágzást követően célszerű a virágszárat a legfelső rügy fölött visszavágni, mert a hollandok annyira meg szokták nyomatni a növényeket piacradobás előtt hormonokkal, h. többnyire még egy virágzás kicsikarható (néha viszont kis növényke fejlődik a virágnyélen, az a 3. léggyökér megjelenése után levágható és elültethető!) Ha a virágszár is elszárad, vágd vissza tövig, már nem fog virágzani.
Átültetni virágzás alatt nem célszerű, ráérsz a virágzást követő tavasszal is! Nem kell neki nagyobb cserép, jó az az átlátszó műanyag, amiben vetted (így a léggyökerek is tudnak némileg fotoszintetizálni!), csak az ültetőközeget kell kicserélni. Elég drasztikusan hangzik, de lényegében kiemeled a növényt, kirázod a gyökerei közül az összes ültetőközeget, visszateszed a műanyagcserépbe és az új ültetőközeget a gyökerei közé rázod (tartod a szárát az ültetőmagasságban és folyamatosan a talajhoz ütögeted a cserepet, így az ültetőközeg berázódik a gyökerek közé). Utána zuhannyal többször lezuhanyozod (ilyenkor nem célszerű áztatni, mert a szárazabb ültetőközeg esetleg felúszik a felszínre!), h. elég nedves legyen.
Szóval ennyi! Sok sikert!

Kincs!

Te az előző ciklusban ilyen görbe mellett mire kaptál tüszőrepit??? :shock: :shock: :shock:
Én nem nyúlnék bele most!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk! Este leszek még! :)

KINCS!!! :D
EZ NAGYON JÓÓÓÓ!!!!! HURRÁÁÁÁ!!!! :D

Csak ilyen híreket csajok! :D

Alice!
Azt hiszem félreértetted amit írtam. :?
A lényeg röviden, hogy a bunkóságra és durvaságra nincs magyarázat!! Az ilyen hozzáállás nagyon szomorú! De nem erről írtam.
Hanem arról, hogy kedvesen, normálisan állnak hozzád, odafigyelnek rád, maximálisan rád fókuszálnak, akkor is betörnek az intim szférádba, de az eü dolgozó "csak" a munkáját végzi, sokat lát és egyáltalán nem úgy hatják meg a dolgok, mint ahogy egy páciens elképzeli.
Tudom most sem vagyok érthető, mert lehet hogy ezt nem is lehet érthetően megmagyarázni. :D Én nem a belefásultságról írtam, hanem a megszokásról, rutinról, a helyzet kezeléséről.
Pl. amig a páciensnek nagyon kellemetlen ágytálba pisilni és kakiklni, addig az eü dolgozónak tök természetes, hogy a fekvő beteg ágytálba végzi a dolgát és ő azért van ott, hogy segítsen.

Most ennyi voltam. :) Remélem érthetőbb. :)

Este leszek!!!
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Én is rohanok! Vendégsereg ma, holnap, vasárnap és hétfőn. Öcsémék(akik a keresztszülők, barátnőm, hétfőn nagynéni, ja aznap még bútort is hoznak, úgyhogy pakolnom is kéne, vasárnap kolléganőmék!Elegem van!!! :twisted: :twisted: )

Kincs!
gratulálok!!!!! nem tom, az én szavamat ne vedd készpénznek, mert nem használtam soha tüszőrepit, nem értek hozzá, de az itt fórumban olvasottak alapján nagyobb százalékban lettek babások akik tüszőrepit használtak, mint akik nem. Szóval én repesztenék, ha nekem lennének ilyen tüszőim. dokid mit mond?
Norka dokinéni? :wink: :lol:

jaj, rambóka szuper összefoglaló, én csak annyit tennék hozzá, ablak mellé azért jó tenni az orchideát, mert a virágzást serkenti, ha éjszaka hűvösebben van, mint nappal, és ezt az üveg meg szokta oldani.
Dimet, Alice pakoljátok ki az ablakba az orchideát, és semmiképpen ne álljon vízben. A sima fileanopszisz(utálom helyesen leírni, mert soha nem tudom! :lol: )általában ennyitől is virágozni fog, de csak fél év múlva az előző virágzást követően.

(ja megjegyzés, én nem vagyok képes ezt a macerát megcsinálni, amit Rambóka, mégis mindig virágoznak! :wink: arra figyelek, ne álljon vízben, este ne öntözzem, és nyáron random-szerűen löttyintek nekik tápot)Csodálkoztam is volna, ha rambóka nem műveli ezt is tökéletes precizitással! :lol:

Rambóka orchideakiállítás=tömegnyomor. valami jó időben kéne menni, pl. nyitásra.ált. kilométeres sorok szoktak lenni a bejáratnál.
Estleg tagság az Orchidea Társaságben mint alternatíva? Ők rendszeresen tartanak előadásokat és bemutatókat.

Kép

Kép
rejo
 
 


Megjottem a korhazbol...Megvizsgaltak, es allitolag javulok :lol: ...a gyogyszeradagot matol naponta lehet csokkenteni...uuuugy orulok neki! :lol:

Ramboka, koszi az alapos leirast...Akkor majd csak tavasszal ultetem at az orhideat, mert most eppen bimbozik, es azt irtad most nem alkalmas....Nalam a cserep egy badogvodorfeleseg, de lehet akkor majd beszerzek valami atlatszot...egyebkent most ablak melett van :lol: ...(de csak a veletlen muve).

Kavicska, akkor ugy latszik tenyleg felreertettem :cry: ...Te megszokasrol beszeltel, es pedig inkabb fasultsagot hamoztam ki belole, es a ketto nem ugyanaz!!!
alice27
 
 


Rejo!

Látod a hideget, mint virágzásserkentőt elfelejtettem! :oops:
Csak azért, mert nálam mindig nyitva van az ablak éjjel-nappal a fagyokig. Úgyhogy nálam automatikusan megvan a hideghatás az éjszakai lehűlések miatt. De jó, hogy mondod! :D

Egyébként egyáltalán nem vagyok pedáns, és nálam is megpusztult már néhány. (Miltóniát ne vegyél véletlenül se, az orchideás topikon sincs ember, akinek megmaradt volna!) Most éppen pajzstetvekkel küzdök.
Érdekes, h. rengeteg különleges növényem van, de pl. azok a növények, amelyek elvileg a legpancserebb növénygyilkos embereknél is megmaradnak (anyósnyelv, fokföldi ibolya, kaktusz), azok nálam simán megdöglenek! :lol:
Eddig kb. 25-30 fokföldit nyírtam ki, pedig esküszöm, mindent megteszek az életbenmaradásáért! :oops:

Az azeleám viszont gyönyörűen virágzik. Tavaly kaptam, a nyarat kinn töltötte a szőlőben, árnyékban, beásva a talajba, tőzeggel körülvéve. A fagyok előtt felszedtük. Nem is reméltem, h. virágzani fog, de tele lett bimbóval. Most így néz ki:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hazaértem, másodszor is! :)

Rejoka! Rambóka!
Növények! Az én gumifám úgy gondolta, hogy bedobja a törülközőket. Sok növényem elpusztul. Asszem nem bírják ezt a panel meleget és fényt. Hő és pára viszonyokat!
Vagy csak egyszerűen engem nem bírnak :?
Drága gumifám, oan szép volt, aztán elkezdtett lágyulni. Szétültettem friss földbe, nyomtam bele a tápot, álló csapvizet, de mindhiába.
Salvador Dali filingem volt, ha ránéztem. Kidobtam.
Most az utolsó legszebb része is el kezdett fonnyadni! :shock:

Alice!
Akkor ezt megbeszéltük. :)
Gyógyulgatsz már??? Pocak hogy van???

Gabika!
Részben egyet értek azzal, hogy ügyeletben az ügyeletes orvos lásson el, még ha szülsz akkor is. (most nem fejtem ki, hogy mi szól emelett az álláspontom mellett) De amióta így "összeszoktunk" a dokimmal, hát nem is tudok mást elképzelni. De én ebből a bizonyos fél évből kifutok, úgyhogy....
De tudod??? Már mindegy, csak tartanánk ott :lol: :lol:
Én ettől az egész "szigorítástól" olyan szempontból félek, hogy nehogy sok mesterségesen beíndított szülést eredményezzen!!! :roll:

Zsizsik!
Kiváncsi vagyok az eredményére ennek a magán akciónak! :) Remélem minden jó lesz :)

Mamint, Mniki!
A lényeg a hatóanyag! :)
De én már nem váltok, maradok Merckforminhoz ragadt :)

Tényleg, ma este már megint bevehetem (a kontrasztanyagos vizsgálat miatt előtte és utánna 48 óráig ki kellett hagyni!).
Tele vagyok pattanással. A homlokom :shock: Máris???
Vagy készül egy PÉ????? Kép Majd kiderül :roll:

Lányok, olyan nagyon kéne egy két pozitiv teszt decemberre! :) Babancs óta senki sem pozitivkodott. :(

...vagyok...

12cn.
Vendég
 


Csajok, szájmenésem van, illetve gondolatmenésem, szerencsére az ujjaim engedelmeskednek. :)

Rejokám édes!
Kérdezted, hogy mit érzek babaügyben??

Konkrétan semmit sem érzek, csak nagyon optimista vagyok!
Hihetetlenül optimista!
Tudom, hogy lesz babám. Előbb-vagy utóbb! :)

Az az igazság, hogy engem szokott vigasztalni más "nyomorúsága". Ránézek a táblázatunkra és látom, hogy még mennyi sorstárs van, aki küzd és van közöttünk olyan, aki hozzám képest sokkal több mindenen átesett és ez erőt ad. Hogyha más ezt el tudja viselni, akkor nekem is el kell tudni viselni ezt a nem tudni mennyi ideig tartó várakozást :)

Én egyre inkább azt látom, hogy a dolgok velünk nem véletlenül történnek. :)

Azt is látom, hogy a környezetemben azon túl, hogy sok babás nő van, soka vannak olyanok (és ez a többség), ahol nincs partner, férj, esély sincs gyerekre.
Ehez képest én kimondottan szerencsésnek érzem magam. :)

(A kórlapom kitöltésekor a doki visszakérdezte a menstrucióm dátumait, én elmondtam:
november 12
október 10
szeptember 14
augusztus 15, a doki megmosolygta, hiszen hosszú hónapokon keresztűl csak norcoluttal jött meg, különben egyáltalán nem volt mensim. Tud valamit ez a metformin :) )


Szóval én optimista vagyok. :)
Minden megközelítés kérdése. :) Úgy gondolom :)

Kandika, Kriszta, Backa, Norka!
Halihó, tessék jelentkezni!

cupp.


...vagyok...
12cn.
Vendég
 


rambóka, kösziiiiiii
igaz ennyire nem vagyok kitartó virágügyben:) de majd rászánom magam. holnep ki is nyomtatom és végigtanulmányozom rendesen.
most lépek
2 órát álltunk sorba vodánál....tiszta idegek voltunk :evil:
üdv mindenkinek
dimet
 
 


Kavics!

Nekem is ez volt az első gondolatom, amikor meghallottam a szigorítást, h. ha eddig nem volt elég sok programozott szülés (amit a WHO ajánlás kifejezetten ellenez!) akkor majd most lesz!

A pozitív tesztben is egyetértek! Légyszíves járj elöl jó példával! :wink:


Csajok!

A múltkori cumivita folyománya: Ember tervez....
A Maszatom megtalálta az öklét, azóta nem kell a cumi az elalváshoz, hanem az öklén csámcsog akkorákat, mintha egy vaddisznócsorda vacsorázna a hálószobánkban. :lol: (aztán majd küzdhetek a leszoktatással :( )
A cumi munkaköre leszűkült 3 létfontosságú feladatra:
- felöklendezés folyamatának leállítása, amíg ugyanis cummog, nem tudja feljátszani a kaját a nyelvével (bár a tápi sokat segített, azért ha nagyon tele van a poci, akkor még mindig dolgozik a felfelé történő megkönnyebbülésen)
- hiszti esetén hangtompító (ilyenkor ismételten felmerül a korábban már említett úszószemüveg gumi! :lol: )
- tápi betáplálása: nem olyan egyszerű ám belediktálni egy dedbe két kávéskanálnyi tápszert, ha nem akarja!!!!! Gyorsabban köpi kifelé, mint ahogy te lapátolod befelé! :twisted: Az első próbálkozások során a füle hegyéig tápis volt az előke ellenére is, mert ha éhes, akkor intenzíven gyűri az öklét a szájába, majd keni szét a fején! A két kávéskanálnyi táp meglepően nagy felület beborítására alkalmas! :lol:
Megoldás: ordít - tátott szájba fél kanál tápi - cumit utánaküldeni, mielőtt kiköpné - cummog - cumi ki - száj hisztire nyílik - tápi be - cumi utána - cummog- és így tovább.....


Rejo!

Ti hogy aludtatok mára virradólag? Mert nálunk hajnali 1-ig állt a bál, de a harmadikon lakó kisbaba is nyomta a műsort rendesen.
És úgy tűnik nálunk ma is ez lesz a program! Pedig vörösek a szemei a fáradtságtól, de rugó tartja nyitva az tuti!!! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kavicska, de jo hallani az optimizmusod!!! :lol:

Ramboka, szep az azaled is! :lol: Nalunk itt a kerben van harom-negy borkor belole...Mivel oceani eghajlat van es telen sem fagy ezert egesz evben kint vannak, es oriasira nonek. A mieink meg fiatalok, de a szomszedoknal vannak harom-negy meter koruli oriasok. Hat amikor tavasszal mindez viragba borul, az valami gyonyoru... :lol: ...egyik nagy kedvencem :lol:
alice27
 
 


Jó reggelt csajok!

Micsoda őszies fordalom van a topikban Kép

Rambóka!
Hogy aludtatok az éjszaka! Nyugtató energiát eregettem felétek a magyar éteren keresztül. :D
"Vaddisznócsorda" :lol: :lol: :lol:
Tudván, hogy a kisfiad rád hasonlít és ismervén téged, rögtön gondoltam, hogy öntörvényű ez a gyerek!!! :lol: Nesze neked anya! :lol:
Mókásak lehettek etetés közben! :lol: :lol:
(Nem nevetlek ki, csak élvezem :lol: , gondolom többé kevésbé mindenkire ez vár! :lol: :lol: )

Alice!
Szóval nem fagy felétek???
Akkor ti már nem is tudjátok milyen az a hideg, amikor a kicsi kutya eltörik a kanyarban :lol: Igaz, amióta ide költöztünk (egyik legmelegebb megye) én is kezdem elfelejteni, hogy mi is az a hő, meg az eső! :roll:

Pussz Mindenkinek!
Jó melózást, babázást :)

Kavics
(13cn.)
Vendég
 


Jó reggelt!

Kavicska
Tudnám fejtegetni a dolgokat....mivel nem ez a topik cime nem teszem,ráadásul ez a téma nagyon"érzékenyen "érint ..... inkább
megtartom magamnak!
Kivánom h már ott járhass!!!! :D

Kincsecske
Naaagyon biztatók azok a petécskék! :wink:
Én repesztettem,bejött.....próbáld meg ha még van is otthon szurid!De akkor már hamarossan kéne!

Alice
örülök h jobban vagy!

Rambóka
Szépek a virágaid.....a fiadon meg mindig jókat derülök! :lol:

Többieknek :)
Vendég
 


Jó reggelt !

Rambóka, gyönyörű az azeleád !!! Nekem is volt 1x, egészen addig élt, mígnem egyszer megfázott a hülyeségem miatt :?

Képzeljétek, a kertben bimbózik a tulipánvirág-fa (ha most megöltök, sem jut eszembe a latin neve), de megvan, Magnolia :)
Remélem szegényke nem fog megmakkanni, ha hirtelen bejön a fagy..

Aranykavicska, úgy szeretem olvasni az optimista hsz-aidat !
Tényleg, tök rég óta nem volt újabb ++

Alice örülök, hogy alakul a dolog ! :wink:

Csajok, most elköszönök, hamarosan indulunk Zalakarosra egy kis pihire, már úúúúgy várom, tekintve, hogy nem voltunk idén nyaralni.
Puszi és kellemes hétvégét !
Mniki (29 cn) -
mniki
 
 


Szép reggelt,frissek vagytok :)

Sajnos most sem igazán van időm így csak gyorsan 1-2 gondolat..

Rambóka azért adott a doki tüszőrepit mert a 27cn elmentem egy uh-ra (mikor a15cn körül voltam nem láttak érő félben lévő tüszőt) és akkor a szonográfus azt írta a papíromra hogy bal oldalon 23mm-es tüsző,erre rohantam a dokihoz ő egyből repesztet....így utólag lehet hülyeség volt, a hőm nem ment fel és a szuri után egy hétre megjött,sztem ha volt pé az már előtte lehetett és nem volt megfelelő..
A virágaitok szépek!!

Ma 36.9 a hőm :shock: a repiszurit elfelejthetem,nem is igazán akartam...
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Anyucik!
Remélem jól aludtatok és a picurkák hagytak titeket pihenni :)

Rambóka!
Szép a virágod, nálam is megfordult már egy, de nem sokáig birta. Sajnos nagyon fénytelen a szobácskám :( És bevallom, nem is nagyon értek a novények gondozásához :oops: De igyekszem.
Nagyon helysel lehet a kicsinkód, ahogy cumi helyett az oklét cumizza..biztosan finomabb :D

Alice!
Remélem már egyre jobban vagy és kihevered lassan a hiperstimut. Gyógyulást neked!

Norka!
Tetszik a blogod, nagyon jó olvasgatni. Grat :)


7kincs!
Szóval nem repesztettél?? Képzeld, nálunk spontán esetében nem is szoktak, még closti után sem! De persze ha kéri valaki... Várjuk kb 2 hét mulva a zebrás tesztedet :)

Mniki!
Jó pihenést, kellemes kikapcsolodást nektek :) Biztosan szukséged is van már rá.

Kavicska!
Minden okod meg van az optimizmusra, hisz petevezetok átjárhatóak, ciklusok oké...most má johet a babuci :) Mi akadálya lenne???? A topicnak is szuksége van + tesztre!!


Az én napom nagyon rosszul indult, reggel óta csak bénázom :( A boltban vettem tejet, erre levertem a kefírt, mindenfelé szétfolyt :( Nem merek semmi torékenyhez nyulni :D

Kellemes napot nektek!

Gina

végul egy semmitmondo hőgörbe:
Kép
Egy dolog talán leolvasható ebbol...lassan megjon a menzim (gondolom a hőesés ezt jelentheti)
Vendég
 


Kincs!

A 36,9 ígéretesen hangzik!!!!! Látod nem is volt szükség repiszurira! :D

Ginuska!

A cikkcakkot nem értem igazán, de ha kicsit nagyobb vonalakban nézzük, akkor én bifázisosnak látom a görbédet! Többiek? :?:

Mniki!

Én is úgy elmennék vhova egy kicsit tespedni finom, meleg vizecskébe... hmmm....

Alice!

De gyönyörű lehet!!! Úgy megnézném!!!
Akkor nálatok nyáron sincs az a dögletes meleg, ugye? De télen azért van hó, nem?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kép [/img]
dimet
 
 


ja, a szövegem lemaradt:)
szóval:
1, nem értek a hőmérőzéshez. szerintme az enyém is ugrál. vagy nem??? :? :oops:

2, help meeeeee
szeretnénk franciaágyat venni. olcsót, szépet, egyszerűt, nem csicsát. szeritnetek hol nézzünk körül?? és nem használtat. ikea nem jó,mert ah mindent összevetek, ott is 100 fölött vannak az ágyak :(
és az most sok, mert vesszük a konyhabútort, gardróbot.....jaj nekünk:(
ja, és kell elszívó is.
ja, meg nem tudjátok hol lehet venni színezett üveglapot? merthogy a konyhába a falra nem csempe lett téve, hanem felrkaható üveglapot szeretnénk....design :D és remélem nem rongyolódunk le teljesen. (de, lefogunk. :lol: ...)
dimet
 
 


Niki, jo telelest nektek!!! Hmmm, most en is ugy mennek valahova...foleg ki az agybol :lol:

Kavicska, hat kanyarba fagyott kutyust itt nemigen latni :lol: ...Ramboka, itt nincs ho telen...Neha leesik egy-ket pihe otevente egyszer, na annak csodajara jarnak :lol: ...el is olvad vagy egy ora alatt....Telen plusz tiz korul van (+2 - +5 fok = zord tel!!!) nyaron meg 20-25 fok kozott...30 fok az mar rendkivuli...Az iden meg nem uzemeltuk be a futest, de igy is 19-20 fok van a nappaliban...

Dimet, itt fro-ban most nagyon meno a szinezett uveglap a konyhaban...Sokan tesznek ra mindenfel feliratokat disziteskent, es mondhatni, hogy nagyon mutatos...A multkor lattam egyet, szurkes butorral, es melypiros lappal...Mindenfele nyelven deko irassal feliratozva, hogy "konyha"...Annyira jol nezett ki...En is gondolkoztam rajta, de vegul megmaradtunk a hagyomanyos csempenel, a tuzhely mogott egy hatalmas inox lappal...
Nezetem a gorbed, nagyon jonak mutatkozik... :lol:

Ginuska, a gorbedbol en nem tudtam semmit kivenni...bar mintha ket fazisa lenne. LH tesztet nem csinaltal? En inkabb annak a hive vagyok, mert a hobe annyi minden bezavarhat...
alice27
 
 


niki, zalakaros jó. kiránduljatok is. olyan nyugis az egész :)

allice, nálunk a konyhafal "kislibafos" zöld (férjem szerint), szerintem kiwi zöldes:)
a konyhabúrot vaníliaszínű lesz, fa hatású munkalappal. és e mögé lesz valszeg sima opálos üveg, vagy halványzöld:) nekünk is ez annyira tetszik, a takarítása meg majd kiderül. legalább a fuga nem koszolódik el közötte :D
dimet
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1164363189.12.jpg[/img] [/img]
dimet
 
 


Dimet, jol hangzik ez a szinosszeallitas!!! :lol: Allitolag a lap tisztitasa egyszeru...Nekem tetszett!!! Vegul azert nem lett, mert nagyon designe-nak talaltatott...Vegul maradtunk a hagyomanyos csempenel...Ja, de itt helyi szokas szerint a munkalapot is kicsempezik...na, azt mar nem hagytam...pontosan a fugatakaritas miatt...
alice27
 
 


ez a kislibafos színű konyhánk
persze azóta már előrehaladottabb állapotban:)
a padló is vanília színű, rajta olyna mitnha, mitnha egy gyerek vékony barna tussal madárkákat, elefántot, meg midnent rajztol volna, egy vonallal :D

már csak a gyerek kell hozzá, aki tovább rajzolja :lol:
dimet
 
 


Most latom a fotot...Nagyon jok a szinek!!! :lol: ...Majd a kesz konyharol is varjuk a kepet!!! :lol:
alice27
 
 


szerintem sosem lesz kész smemi sem..... :?
most nézegettem az ágy árakat....jaj.jaj.

szerintetek miért van az, hogy visszajött za édesség utáni vágyam. mindig kajálás után megveszek egy falat édességért. és úgy érzem nem lakok jól. lehet tényleg nem lakok jól??? :? :D
dimet
 
 


Sziasztok lányok,

jelentem, túl vagyok a ma reggeli vérvételi magán akciómon.
Reggel 8-kor éhomi, 9-kor és 10-kor terhelés utáni csapoláson vettem részt. 10,30-kor elindultam 5 db kémcső társaságában Csepelre, ahol hipp-hopp megtaláltam a labort.
Lányok, ez működni fog. Két nagyon kedves hölgy már várt rám, elvetté a kémcsöveket, elővették az árlistát, -ami sajnos picit magasabb, mint ami a neten van, minjárt írom az árakat - és szépen kifizettem a díjat, hétfőn 16,00-ig mehetek az eredményért.
Azt mondták, hogy nyugodtan ajánljam bárkinek a lehetőséget, ez tök hivatalos, kifizeted a díjat és ők megcsinálják a vizsgálatot.

Tehát az árak:
LH:1966,-, FSH: 1788,- Prolaktin:1878,- Progeszteron:1966,- Tesztoszteron: 1788,- Ösztadiol: 1788,-
Cukrot nem mérnek (ezt nem is értettem, miért, de nem kérdeztem rá ) ellenben inzulint igen. Minden egyes inzulin mérés díja: 1788,-, tehát a 2 pontos 2x1788.-, nekem három pontosat mértek most, ez 3x1788,- volt.
Mindösszesen 16.538.- Ft-ot fizettem. Nem kevés. De nem érdekel. Teljesen betelt a pohár az SZTK vérvételekkel, valamint azzal a röhejes ténnyel, hogy az inzulin mérésért kuncsorognom, protekciót bevetnem, szívességeket kérnem kelljen. Elég volt. Kifizetem, megcsinálják. Pont.
Ja, fontos info: vérvétel nincs. A vért vinni kell. A kémcsőben a vérnek meg kell alvadnia, nem szabad rázogatni, hogy oldódjon. Minden nap 12,00-ig beérkezett anyagot aznap du-ig megcsinálnak, kivétel az inzulin, amit hétfőn és csütörtökön mérnek, de ezeken a napokon az is du-ra kész van.

Az intézmény neve, címe:

Prodia Rt Csepeli immunkémiai labor
Csepel, Bajáki Ferenc út 1-3. Egy 6 emeletes tégla épület 4. emeletén vannak.
Aki érdeklődik, kéretik a következő mobil számot hívni,ami a hölgyek asztalán csörög, mint központi mobil: 06-30-384-4223

Hétfőn izgatottan megyek majd az eredményekért.
zsizsik
 
 


éljen, zsizsik.
igen, sok pénz, de besokaltál.
én mikor hívtam az "othtoni" kórházat, hogy mennyi idő alatt van meg, és meséltem nekik pesten mennyi ideig tart az eredméyn kiröhögtek..... :lol:
dimet
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?