Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!!!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a drukkot!!! Valószínüleg azért nem fájt!!! :) (mert semmilyen gyógyszert nem kaptam, sem előtte, sem közben, sem utánna)

Nem tudom, hogy létezik e ilyen, de abszolut éreztem, hogy nem lesz semmi baj. Vagyis, hogy átjárható vagyok.

Már itthon vagyok, a párom úgy kezel, mint egy beteg hőst!!! :shock: Tenyerén hordoz, etet, csak fekvés, max számítógépezés :lol: , pihenés!

Annyira betúrbózta magát, hogy már elintézte, hogy pénteken végre leadjuk az ő "anyagát" is!!! :lol:


Kellemetlen egy vizsgálat, de a lényeg, hogy ezen már nem múlik a baba :)

Most vérzek :shock: Aszonta a doki, hogy ne csodálkozzak, mert amit ilyenkor művelnek a méhszájjal :shock: :? nem piskóta és két napig teljesen természetes ha vérzek.
Szerencsére kis mennyiségű.

Kórházi hálóinget kaptam, úgy néztem ki benne :shock: , ráadásul rövid is volt. Kis mini ruci, hátul épphogy a seggemet takarta, elől egy arasznyival hosszabb volt. De kényelmes és tiszta.

Én már nagyon sok rosszat hallottam erről a nőgyógyászatról, de nem tudok megnevezni egy személyt se, aki ne lett volna segítőkész, udvarias és kedves. És nem csak velem!!!!

Szóval, összességében pozitív élményként marad ez meg bennem és most elfilóztam azon, hogy kb egy év múlva 4-5 napig leszek bennt egy csöppséggel :) De jó is lesz az!!! :)

Sok cuppp vagyok :)

10 cn.
Vendég
 


Hi!

Kavics!

Örülök, hogy panasz nélkül átvészelted a vizsgálatot!!
Remélem legközelebbi kórházi bentléted kb egy év múlva lesz (9-10 hónap!!)! Ahogy írtad!! :D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, remélem befogadtok :oops: . Mától hivatalosan is PCOS-m van, most már nem "gyanú" hanem "diagnózis"-ként szerepel a vizsgálati lapomon...
Igyekszem visszaolvasgatni és így megismerni Titeket. Az én történetem viszonylag rövid: kamaszkori állandó rendszertelen vérzés, 3 év fogamzásgátlás tablettával-Nuva Ringgel, most 2 hónapja baba-projekt, 1 35 napos ciklus, azóta semmi vérzés, MA PCOS diagnosztizálása, januárban stimulációs--UH-követéses kezelés...:cry:

Bármilyen tanácsot nagyon köszönök előre is!

Üdv.,

Gyöngyi
jokaliza
 
 

 
 

Kavicska!

Örülök, hogy túl vagy rajta és hogy átjárható! Biztos nem volt kellemes..ha valaki, akkor Te már igazán megérdemled a gyermekáldást!

Rambóka!

Nagyon szép lett a játszószőnyeg. Biztos sok munkád van benne, de megérte.

Jokaliza!

Üdv! Biztos kapsz majd itt sok jó tanácsot! Én nekem viszonylag rövid "ügyködés" után összejött a baba. De vannak itt sokan, akiknek mér várat magára..

Rólam: ki vagyok eléggé merülve..tegnap apunál voltam a kórházban, mert leesett a létráról a betonra és nagyon megütötte magát..a mentőre órákat kellett volna várni, mire hazaviszik, így kocsival hazavittem, ott is aludtam anyuéknál. Nem volt kedvem sötétben, esőben hazavezetni. Reggel rohantam vissza..jött anyósom és az asztalos. Délután a héten meg én megyek tesóm gyerekeiért óvodbam iskolába a város másik végébe. Holnap pajzsmirigy-kontroll (vérvétel). Nagyon sok a programom. :)

Kép
babancs
 
 


sziasztok lányok!!

Kavics!

Hatalmas gratula az átjárhatósághoz!!!!!
Azt tudom már, hogy nem fájt, de elmondanád, hogy hogy megy ez az egész, és hogy egyáltalán érezni valamit?
Én is nagyon gondolkodom rajt, csak jó lenne valami konkrétat tudni az egészről,mert volt olyan ismerősöm, akinek nagyon fájt, és be vagyok sz...va.
de van olyan is, akinek 5 évig nem jött össze, csináltatott egy átjárhatóságit, és pikk-pakk összejött a bébi.

Ezt kívánom Neked is!!!!!!!!!!!

Zsiszik!

Neked meg a testmozgáshoz gratu, én pár hónapja mindig megfogadom, hogy most..., aztán most sem :oops:

Rambóka!

A szőnyeg elkészítést akkor sem adom fel :D
Szerencsére varrógép urasággal nem állunk hadilábon :)

Jokaliza!

Üdv köztünk!
Bár én sem vagyok régi motoros itt, (az előéletünk is egyezik sajna), nagyon jó helyre jöttél, nagyon jó tanácsokat kaptam én is , nagyon kedves mindenki.
Metformint is szedsz már?
ezoterike
 
 


Szia Ezoterike!

Köszi:D

Nem, nem szedek metformint. Még csak ott tartunk, hogy diagnosztizáltak, majd januárban jön a Closty gondolom...
Sokat hallottam a metforminról, de úgy tudom azt inzulinrezisztencia meg terheléses cukor vizsgálat után adják, ha javasolt...namost azt nem tudom hol lehet "kiíratni", mármint a vizsgálatot...háziorvosnál? vagy endokrinológusnál? és egyáltalán végül minden PCOS-snak azt adják? vagy van akinél már a Closty is megteszi hatását?
????

Bocsi a sok kérdésért.... :roll:

Ja! és ha endokrinológus írja ki, akkor a nőgyógyász "megkerülésével" is el lehet hozzá menni?
Te hol tartasz?????
Köszi előre is :oops:

Gy.
jokaliza
 
 


Szia Jokaliza!!

Terheléses vércukrot és inzulint én úgy tudom belgyógyász és diabetológustól kell kérni.Az 5 pontos a legjobb, bár nekem csak két pontos volt, és nekem nem is bizonyitott az inzulinrezisztencia,ennek ellenére a diabetológus felírta a metformint, mert mondta, hogy a PCO-nak ez a gyógyszere.

Nekem például egy pesti nőgyógyász anno azt mondta, nincs PCO-m, pedig az összes tünetet produkáltam, és Clostyt írt, amit 2 hónapig szedtem, de még peteérést sem csinált.

Szóval PCO-ban az alapbajt kell kezelni, mert önmagában a Closty nem hatásos, estleg csak több hónapnyi metformin után(persze, ha addig nem lettél babás :D )

Ja, és én is megkerültem a nőgyógyászt, mert ők szerintem nincsenek otthon metformin témában.(tisztelet a kivételnek)

Én a metforminból 2x850-et szedek, és várom az eredményt :D
Kb. két hónapja szedem és kb. két éve várjuk a trónörököst...

Nyugodtan kérdezz bármit, ha tudok segítek :D
ezoterike
 
 


De örülök, hogy még itt vagy :D
Köszi a választ.

Igaziból azt nem értem, ha ráírja a papíromra, hogy PCOS diagnózis, akkor miért nem azonnal kezdjük a "kezelést"?! Ááááá...persze ez csak költői kérdés...semmit nem szeretnék elkapkodni, de ha van megoldás, akkor miért nem lehet elkezdeni a vizsgálatokat?...persze van az a 3 hónap "várjuk meg" idő...de minek?

A "rendes" kérdésem tulképp az lenne, hogy minden PCOS-nak megoldása a metformin? Vagy csak az inzulinrezisztensnek?
Meg aztán elmentél az endokrinolgushoz, aztán vissza a nőgyógyászhoz és mit szólt, hogy megkerülted? Ez tudom, hogy hülyeség, mert a Te egészséged és azt csinálsz, amit gondolsz, de akkor is utána rájuk vagy utalva...szóval? Elfogadta a nődokid?

És Clostyval bombáztak Téged is??

Gy.
jokaliza
 
 


bocsi! endokrinológus=diabetológus :oops:

figyelek amúgy!!!! :D

Gy.
jokaliza
 
 


Jaj!

Na most újra elolvastam a hsz-ed és leesett minden...annyira örültem, hogy írtál, hogy a felén átsiklottam...bocsi!!! :oops:

Akkor most azt kérdezném, hogy mennyi idő után mentél el diabetológushoz? És továbbra is kérdezném, hogy a nődokid mit szólt a metforminhoz?

Gy.
jokaliza
 
 


Azt mondják elsősorban inzulinrezisztenseknek segít, bár azt hallottam, már volt aki nem volt az és segített, és hát én sem vagyok az, de az összevissza mensim, meg több hónapi kimaradás már kezd helyrejönni.Úgyhogy ez a gyógyi mégiscsak működik nálam is.

A nőgyógyász nem tudja, hogy ezt szedem, és szerintem nem is kötöm az orrára, mert állandóan a laparoszkópiával riogatna, azt meg én nem akarom, úgyhogy szedem a gyógyszert, és kéthavonta járok konrollra a diabetológushoz.És ha úgy gondolom,majd elmegyek nőgyógyászhoz egy idő után ultrahangra, hogy megnézessem mi a helyzet, és lehet, hogy arra már ciszták sem lesznek...

Szerintem meg nem megkerülés az, ha az ember a cél érdekében több orvost felkeres.Szabad orvosválasztás van, és nekem egy vélemény nem vélemény, ezért is mentem több helyre, és a nőgyógyászod úgysem fog az inzulinnal foglalkozni, nem az ő területe.
ezoterike
 
 


Ja, és javaslom neked a www.pcos.hu honlapot, mindent leír erről a betegségről, én is mindig olvasoma friss infokat.
Az én történetem is fennt van a Kérdezz-felelek rovatban "A nőgyógyász szerint nem Pcos" címmel.
Először ezt a levelet írtam anno Petrányinak, és a válaszával kerestem fel a háziorvosom, aki tök rendi volt, felírta egyből a metformint, majd segítet eljutni a diabetológushoz.
ezoterike
 
 


sziasztok
hír: majdnm nem lett beutalóm. na, mind1. lényeg: lesz. reméljük :?
zsizsik: voltam megint fitnebe, most sokan voltak, de kezdek rájönni, hogy 7 körül oszlik a tömeg :D
elfáradtam.
jokaliza, írtam privit.
mindenkinek üdv
dimet
 
 


Szia!

Olvasgattam...elolvastam a történetedet is.

Azt értem, hogy működik a gyógyszer, de nincs mellékhatása? Ha egyszer elkezded szedni, akkor egész további életedben kell majd? Vagy a diabetológus ezt "kordában tartja"?

Gy.
jokaliza
 
 


Kavicska: hajrá :) Ez nagyon jó hír :) Gratula :) :)

Ja... itt egy kép a 22+1-es hasamról... rossz érzésem van... nekem bazi nagy lesz a hasam ha így folytatom... (a melóban már így is ciki mert nem tudom csak félig kihúzni a billentyűzettartót)

Kép
Vendég
 


A mellékhatás nálam néha enyhe hányinger, de nem vészes.
Másoknál van hasmenés, ezért fokozatosan negyed szemekkel hetente célszerű emelni, míg el nem éred az adagot.Én úgy tudom,(de javítson ki vki, ha tévedek), hogy ezt egész életünkben szedni kell, hogy a problémák ki ne újuljanak.

Erről eddig nem beszéltem, de régen (még férjem előtti kapcsolatból) volt egy vetélésem, most már gondolom, azt is a pco okozhatta.De a metformin ebben is segít, tehát mindenképp érdemes megpróbálni.
ezoterike
 
 


Ezoterike!

Köszönöm a sok segítséget!!!
Még egy kérdés: akár azonnal elmenjek diebetol.-hoz vagy várjam meg, hátha a Closty hatásos lesz? A Clostys kezelést lehet metformin mellett is?

Csakegy!

Ez akár hogy is, egy nagyon szép 22+1-es pocak :D . Gratula! Remélem hamarosan mindenki tehet fel ilyen képet magáról :wink:

Gy.
jokaliza
 
 


Csakegy!

Csini pocid van!!!
Én nem tudom megítélni, hogy ez nagy vagy nem, de szerintem nem is ez a fontos, fő, hogy van!!! :D :D :D
ezoterike
 
 


Sziasztok!

"Régen" jártam erre, vagyis inkább azóta jó sokat írtatok!

Jokaliza, keress egy jó fej belgyógyászt, ha lehet endokrinológust, vagy diabetológust. A pcos honlapon, találsz jó pár nevet. Megpróbálhatod a legközelebb eső belgyógyival is, de pl nálam nem igazán akarta megérteni, hogy miért kell nekem az inzulinos beutaló. És a PCOSsal sincs minden orvos tisztában. :(
A honlapon nagyon sok infót találsz. A lényeg, hogy maga a pco, csak tünet, így az alapbajt kell orvosolni, ami azt hiszem a legtöbször az inzulinrezisztencia. De kiváltó ok lehet a pajzsmirigy rosszul működése is, ha jól tudom Babancsnál is ez van.
Szerintem örülj a januárnak, addigra kiokosodsz, és tudni fogod majd, egyrészt, hogy mit csinálnak veled az orvosok, másrészt, hogy mibe mész bele. Sajnos a legtöbb nőgyógyász nem igazán van képben a pcos-sal kapcsolatban, és a hormonok ill. a laporoszkópia útját választják.

Rambóka, ez a szőnyeg óriási! És nagyon nagyon ügyes vagy!

Kavics! Drukkoltam ám én is! Örülök, hogy fájdalom nélkül is megúsztad, és még mindent rendben is találtak! Valahol hallotta, hogy a átjárhatósági vizsgálat követően nagyon sokan babások lesznek, mert vmit megpiszkálnak, és emiatt könyebben esnek teherbe. Neked is ezt kívánom!

Dimet, hogy ment ez a beutalós dolgog? Lesz? De hogyan, honnan, hol? Kell perkálni?

Kezdem a visszaolvasást. Jó éjt!
mamint
 
 


Jokaliza!

Nyugi, ne kapkodj!

Dióhéjban:

Először is: a PCO nem betegség, hanem tünet, az elváltozás oka nem nőgyógyászati, hanem endokrinológiai. Leggyakrabban inzulinrezisztencia okozza, ilyenkor a metformin a megoldás. Sokszor az inzulinrezisztencia nem mutatható ki v. csak drága vizsgálatok árán, amit a TB nem szeret finanszírozni, ezért a dokikat többnyire az intézetvezetés letiltja a vizsgálatok elvégzéséről, így célszerűbb azt a metodust választani, h. az egyéb endokrin okok kizárása UTÁN marad a metformin!
Tehát egyéb endokrin okok:
- pajzsmirigy alul- v. túlműködés
- prolaktintermelő hipofízisadenóma (hiperprolaktinémia)
- mellékvesekéreg alul- v. túlműködés
Na ezeket célszerű előbb kizárni és ha más ok nincs, akkor metformin. Ha azonban hajlamos vagy arra, h. éhezés hatására v. éppen kaja után 1-1,5 órával leessen a cukrod, akkor valószínűleg az inzulinrezisztencia áll a háttérben, még akkor is, ha egyéb endokrin okot is találnak még mellette (de azt is mindenképpen kezelni kell!!!!)!!!!!
A PCO-t kiváltó ok gyógyszeres kezelésének adj fél évet! Ha ezalatt nem jön össze a baba, akkor célszerű elkocogni átjárhatósági vizsgálatra, h. megnézzék, h. nem a petevezetők elzáródása okozza-e a teherbeesés elmaradását. Ill. fontos, h. a párod spermavizsgálata is megtörténjen, mert náluk is lehet probléma!
A Closty nálunk PCO-soknál vagy nem csinál semmit, vagy hiperstimulációt okoz, annak minden durva mellékhatásával (erről Alice tudna mesélni sajnos!) Abban az esetben célszerű bevetni, ha mondjuk félév metforminszedést követően rendeződött ciklus mellett sem sikerül teherbeesni! Ilyenkor ugyanis, már jóval kevesebb Closty is képes PÉ-t eredményezni!!

El kellene menned egy hozzáértő endokrinológushoz kivizsgálásra!
Célszerű lenne mérned a hődet szájban v. hüvelyben reggel ébredést követően, még mielőtt felkelnél pisilni, majd a kapott hőértékeket egy grafikonon feljegyezni, ez segítene eldönteni, h. adott hónapban van-e PÉ-d.
Ha már régóta nem volt mensid, meg kellene hozni Norcoluttal (ezt nőgyógyász v. endokrinológus írhatja fel), mert a hosszas ösztogénhatás nem használ a szervezetednek! Új ciklus, új esélyek!

Ja! Annyi nőgyógyász van a világon!!! Ha ennyire nem volt képes, h. elmagyarázza, h. minek aszal januárig és miért nem áll neki egy alapos hormonális kivizsgálásnak addig is, akkor szerintem itt az idő váltani! De legalábbis rákérdezni, h. mire gondolt, mi fog történni addig?


Csakegy!

Hajrá!
Na nehogymá' én legyek az egyetlen dinnyés! :lol: :lol: :lol:
Mondtam én, h. 153 centin nem fér el a baba!!!!!
Nekem otthon olyan a sarokasztalom, h. az ívben elfértem, klaviatúra meg az asztalon van! Kérj egy ilyet a munkahelyeden! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hát, mindenki maga dönt, én csak azt tudom mondani, amit én tennék a helyedben:
Én nem kínlódnék a Clostyval, mivel megállapították nálad a Pcos-t, mindenképp megnézetném az inzulint, és elkezdeném a metformint, és ha pár hónap eltelik, jöhet mellette a Closty, mert így önmagában nem biztos, hogy hatásos, és nekem attól sem volt peteérés, meg mensi se lett volna, ha nem kapok mellé utrót, ami meghozta.
De dönteni Neked kell.
Na most megyek, mert hajnalban kelek, majd még dumálunk.
Jó éjt mindenkinek!!!!!
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Szervusz Jokaliza! :) Üdv. köreinkben. :)

Szóval te is a PCOS-k táborát gyarapítod :?

Azt tudjuk, hogy rendszertelen mensieid vannak, de milyen más hormon, ill. UH vizsgálat eredménye igazolta a PCOS-t???

- sok ciszta mko petefészek felszínén
- LH/FSH arány?
- prolaktin
- tesztoszteron
- TSH, fT4 (pajzsmirigy hormonok)
- cortisol???

Ezekkel hogy állsz???? Milyen más tüneted van?: pattanásos bőr, hajhullás, elhízás (vagy inkább túlsúly)??? stb stb

A Metformin nagyon jó gyógyi, ami az inzulinrezisztenciát (továbbiakban IR) illeti. Pont azért, mert az inzulinrezisztenciát csökkenti.
A legtöbb tudományos cikk azt tanusítja, hogy IR esetében hatásos, de már olvastunk olyan cikket is, ami azt igazolja, hogy nem csak laborokkal" bizonyított" IR esetében is hat.
www.pcos.hu ez egy nagyon jó web oldal. Érdemes körülnézni, olvasgatni.

Azt már tudjuk, hogy háziorvos nem adhat inzulin vizsgálatra beutalót. Csak: nőgyógyász (bár nem szívesen írják ki a metformin), diabetológus és endokrinológus adhat.
Nehéz "kibulizni" a vizsgálatot, főleg a megszorítások :? miatt, de nem lehetetlen.
A kérdés, hogy hol laksz??? Mert akkor könnyebb olyan dokit ajánlani, aki tudja ennek a betegségnek a kezelését.

Az is nagyon jó, hogy már megvan a diagnózisod!
Mert ma már tudják kezelni!!! Nagyon jó eredményekkel :)

Van nekünk egy Rejo nevü csapattagunk, aki már két gyerekes családanya, aki azt állítja, hogy a PCOS csupán egy nőgyógyászati nátha. Én állandóan ezen röhögök, ha eszembe jut.
Ma a dokinak is elmondtam, jót nevetett rajta!


Ezoterike!
Húha, hogy hogyan is történt a vizsgálat???
Erőt veszek magamon és priviben el fogom mesélni. Nem akarok ezzel senkit sem fárasztani!
Az biztos, hogy sok függ a nő pszihéjétől. Hogy őszinte legyek, jól bírom a fájdalmat.
Nekem azért lett megcsinálva, mert a dokival megegyeztünk, hogy az első bizonyított PÉ után ha nem esem teherbe, megcsináljuk.


Csók
Vendég
 


Kavits!

Mamintnak igaza van, a HSG-t követően sokan teherbeesnek, mert a kontrasztanyag v. festék átnyomásával feloldanak olyan minimális összenövéseket, amik a vizsgálat során nem is látszanak, ugyanakkor a teherbeesést eddig gátolhatták!
Úgyhogy most aztán mindent bele!!!!!!! :wink:

Mamint!

Veled mi van? Mi ez a "csak olvasó" üzemmód????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jó sokan írtunk egyszerre :lol: :lol:
Osszuk az észt! :lol: :lol:
Vendég
 


Rambóka!
Megint! :lol: :lol: :lol:

Igen, ezt én is sok helyen hallottam már.

De ahogy a metformin sem hatott három hónapon belül (mint tudjuk január 25 óta szedem), ehez sem fűzök nagy reményt. De a lényeg, hogy rendben van! Legalább ez nem akadály! :)

Csakegy! Babancs!
Nagyon aranyosak vagytok, hogy ezt írjátok! Hogy ideje lenne már nekem is babásnak lennem. :)
Időnként elbambulok a táblicskun, nézem a "régi motorosokat" és azon gondolkodom, hogy vajon melyikünk lesz a következő.
Ahogy Kandika egyszer mondta, ő vállalná a sereghajtást, csak tudná, hogy neki is lesz :)
Vendég
 


Kavicska :) Hát ha kexeltek néha - ráadásul jókor akkor szerintem minden amellett szól, hogy babás legyél végre... pl. karácsonyra :))))))) (csak fizesd le azt aki az ügyeleteket beosztja :) :) )
Vendég
 


Csakegy!
Néha kexelünk :lol: :lol: :lol: :lol:

Olyan csodajó kedvem van!

Megrendeltem a Büszkeség és Balítélet cimű DVD-t és azt néztük egész délután! Imádom!!!! A könyvet is és mko filmváltozatot!!! :)


Húha csajok, vérzek rendesen. :?

JokaLiza!
Holnap írok egy pár gondolatot a Clostyval kapcsolatban is. Azt írom, ami az én meglátásom és tapasztalatom.
De már itt több vélemény elhangzott és zömével egyet is értek :)

Megyek, mert az Ember ferde szemmel néz rám, hogy mi az, hogy én még nem vagyok az ágyban??? :)

Cupp Mindenkinek!
Holnap de itthon leszek, nem mehetek dógozni! Kép

Kavics
10cn.
Vendég
 


Rambóka,
kicsit összesűrűsödtek a napjaim. Azért, néha bekkuntottam, de írni már nem nagyon volt erőm/időm. Nincs is nagyon mit. Talán annyi, hogy úgy néz ki, jól bírom a gyógyszert. Már majdnem egy hete félnél tartok, és még mindig semmi hányinger, vagy hasmenés. Remélem ez így is marad. :) Elvileg 2 hetente kéne emelnem 1 egésszel, de úgy döntöttem, hetente fogok féllel. Tehát pénteken kezdem a 2X1/2 adagot.
Tünetek alapján kicsit visszaestem, de már a metformin szedése előtt. Biztos a sok stressz is közre hat, a bőröm megint vetekszik a tizenévesekével, volt 2 pé nélküli ciklus is. Az egyetlen, ami a lelket tartja bennem, hogy a 2007es évet talán már ragyák nélkül kezdem. Addig meg használom szorgosan az alapozót.

Közben eszembe jutott egy kérdés. Mi a különbség az Adimet és a Meforal között? Mi alapján írják fel az egyiket, vagy a másikat?
Ez teljesen lényegtelen, csak úgy szöget ütött a fejembe.

Csakegy, nagyon cuki pocid van!
mamint
 
 


Ok.
Hűűűűű....hol is kezdjem :?

Nem volt semmiféle hormonvizsgálatom, a nődoki azt mondta "óóó, igen, ez bizony nem gyanú, hanem PCOS...mennyire komoly a teherbeesési szándék?(válasz: eléggé:D ...)...jaaaa, vagy úgy! akkor januárban stimuláljuk, hogy jó sok tüsző megérjen, követjük UH-gal aztán megrepesztjük"...
Szegeden lakom, az endokrinológus nem lenne gond, csak a megszorítások...meg az, hogy nem is állnak szóba velem ha megmondom, hogy csak 2 hónapja próbálkozunk...persze egy hormonképet lehetne csináltatni és akkor azt lehet lobogtatni mindenhol :roll:

Gy.

Ui.: köszönöm a szíves fogadtatást, nagyon jól esik :oops:
jokaliza
 
 


Kavics!

Várom holnap a privit!

Jó éjt :D

Gy.
jokaliza
 
 


Kavics, engem is érdekel hogyan történik ez.

jokaliza, nem kell mondani, hogy "csak" 2 hónapja prbálkoztok. az,hogy nincs mensid már eleve probléma. kitartás és akaratosság.
üdv
dimet
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt!
Nem hiszem el, hogy én vagyok az első író! Kép
Tökre élvezem, hogy ma nem kell mennem dolgozni. Kép

Jokaliza!
Most elfolytottam magamban egy káromkodás félét (Istent sose szidom), de úgy gondolom nemcsak én csinálom ezt, hanem többen is, akik elolvassák, hogy csupán a "mittoménmilyen tünetből és vizsgálatból" azt mondják, hogy PCOS vagy! :shock: Döbbenet!

Szeged!
Pedig egyetemi város! :?

Nos, akkor kezdjük ott, hogy ne mond meg, hogy 2 hónapja próbálkoztok. Mond a valóságot, amióta tudod az eszed, minig rendszertelen mensijeid voltak, mostmár jó ideje akartok babát és nem jön!!! Kis se ejtsd a két hónapot! :wink:

Szeged...

Dr. Valkusz Zsuzsanna endokrinológus

SZTE Endokrin Klinika
Szeged, Korányi Fasor 8.
62 - 545 - 216

Ennyit találtam a PCOS.hu-n.

Fontos, hogy legyenek meg ezek a hormon vizsgálatok!!!
Néhány kérdésre nem válaszoltál!
Azt tudjuk, hogy nincsenek vizsgálva a hormonjaid.
Milyen tüneteid vannak:
- rendszertelen mensi(ezt tudjuk)
-elhizás (túlsúly??) mennyi a BMI (testtömeg indexed???): ezt úgy számolod ki, hogy osztod a súlyodat kilogrammban a magasságos méterben kifejezett négyzetével : kilogramm/méter(négyzeten)
-pattanás
-hajhullás?
- UH képen milyenek a petefészkeid??? Vannak rajta ciszták???

Szerintem sűrgősen válts nőgyógyászt! OK! Lehet, hogy PCO-d van, de ezt nem "ennyiből" mondják meg!!!!

folyt.köv.
Vendég
 


kavics, ezeket írtam én is Jokalizának :) És azt is, hogy Szegeden a klinikára jártam egy "jónevű" dokihoz, aki szintén clostizni akart, d elegalább csináltatott hormon profilt....ja, a 15ös LHmra, és 8as FSHmra azt mondta nem PCO :shock: :D ....na, de ez hosszú.

kavics, várjuk a bezsámolót, ha van kedved írd le milyen volt. kit tudja kire kerül még a sor a közeljövőben.

éljen, megyek ma a beutalómért. annyira kíváncsi vagyok, hogy milyenek lesznek az eredményeim majd hétfőn.
azt nem értem,hogyha 0,7 volt a tesztoszteronom, miért hullott (hullik???) a hajam.
mindenkinek szép napot!!!
dimet
 
 


Jó reggelt !

Jokaliza, előszöris üdv közöttünk :wink: Mint ahogy azt már olvashattad, alapos kivizsgálás nélkül bele ne menjél a stimulálásba !!! Hidd el, itt mindenki a saját kárán tanulta meg, hogy mi lenne a PCO kivizsgálás menete, ne essél bele abba a hibába, hogy engeded a stimut amikor még azt sem tudjuk milyenek az eredményeid.
Mindennek megvan a maga ideje :wink:

Csakegy szép kerek pocid van :) szvsz a pocak úgy szép, ha görögdinnyés :wink: :lol:

Kavicska:) 'apára fel', hátha összejön az a bébi ebben a hónapban :wink: (hődet méred?)
mniki
 
 


Szia!

Jó reggelt :D

Szóval a tüneteim:
láthatóan megnagyobbodott petefészek, sok kis éretlen huncut tüszővel...
BMI:24,46 (163cm, 65kg)
mindig alacsony vérnyomás
hajhullás akkor volt, mikor elhagytam a fogigátlót, nem súlyos, de több, mint szokott, most használom a Vichy samponját, hogy attól vagy nem, de most rendeződni látszik...
a bőröm szépnek mondható, sem az arcom, sem a hátam nem pattis, kivéve ha sok napraforgót és mogyorót eszek...
szőrösödés: na, igen, erről nagyon nem szeretek beszélni...a köldök és melludvar körül van, amúgy nem, mégcsak azt sem mondhatom, hogy erősebb vagy sötétebb lenne, mert nem az, sem a kezemen, sem a lábamon (pedig gyantázom, de ha megnő kicsit, akkor sem erősebb)...
családi háttér: senki sem cukorbeteg, se semmi...anyukámnak is rendszertelen volt a ciklusa, az említett helyeken neki is vannak szőrök, de spontán esett teherbe 3x is!
tinédzser koromban részt vettem egy örökkévalóságnak tűnő Closty-Norcolut kezelésen, volt mensi rendesen, de persze UH ellenőrzés nemigen, szóval fogalmam nincs, az pl. mire volt jó...ja! a doki szerint ezzel "kizártuk a szervi problémát"...ja, akkor volt hormonvizsgálat is meg riogattak laparral, de anyukám nemet intett és eljöttem Szegedre, itt minden vizsgálat nélkül eltakartuk a problémát fogigátlóval...

Hát ennyi lenne...

Azt hiszem felkeresem azt az endokrinológus doktornőt.

Most iszogatom a cickafark-palástfű teát, szedem a Premens-t, ártani nem árthat...

Körülöttem sorra születnek a gyerekek, nehéz megállni, hogy ne érezzem magam "defektesnek"...tudom, hogy butaság...biztos idővel túljutok rajta és köszönöm a rengeteg segítséget, amit Tőletek kapok!!!!

Szép napot!

Gy. :roll:
jokaliza
 
 


még egy vichy fan!!! éljen, éljen :D :D :D
dimet
 
 


Tinédzser korodban closti??? :shock:
dimet
 
 


Dimet!

Jaja...azt már említeni sem merem, hogy majdnem fél évig ment a Closty...Norcolut...mensi...Closty...Norc... ....!!!!! Persze csak miután ezt a "gyermeknőgyógyászt" leváltottuk, akkor derült ki, hogy na, ez az idő kicsit sok volt...és minekután szűz voltam, UH-s kontrolról szó sem esett...aztán volt egy hormonvizsgálat vérből, de semmi "értékelés" nem követte, gyerek voltam, nem követelőztem, anyukám meg bízik az orvosokban...illetve vitt ő mindig máshoz, ha látta, hogy gázos, de közben felnőttem, másik városba kerülte, új orvos(ok)hoz és ők megint másképp "kezeltek"...

Gy.
jokaliza
 
 


Csajok!

Lenne egy olyan alternatív javaslatom, h. a PCO-s honlapon nyissunk egy oldalt "Valós rémtörténetek, avagy hogyan NE...!" címmel! :twisted:
Jokaliza sztorija nyithatná a sort, de úgy emlékszem lenne még néhány történet!
Hogyan fedjük el a tüneteket az ok kezelése nélkül! :evil: :evil: :evil:

Tudod Kavics, én már zsigerből ugrok a " Ne izguljon, majd egy kis Clostyval megstimuláljuk!" című mondatra!
Meg a Closty-Norcolut váltogatásával "rendbetett" ciklusra, lehetőleg UH nélkül, mert különben kiderülne, h. PÉ-nek nyoma sincs! Az már haladás ehhez képest, h. a jelenlegi dokija legalább UH-gal követte volna!!! Bár lehet, h. csak azért, mert volt már ascitestől fuldokló túlstimulált esete! :evil:

Jokaliza!

Nem vagy defektes!!!!! Csak jobban meg kell küzdened a babáért!
De nem így!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


ja, Rambóka, ez jó ötlet!!!
babuci hogy van? még mindig küzd az életéért, ha kajáról van szó?? :D

Jokaliza, ez hihetelne, hogy tinédzser korodban clostival....ez tényleg viszi a pálmát :?
dimet
 
 


Jokalize, amit leírtál: szörnyű!!!! :cry:

Vki azt mondta, hogy az orvostársadalom legképzetlenebb és legpénzéhesebb rétege a nőgyógyászok. Most már olyanokat olvasok róluk, így más szemmel, hogy a szőr feláll a hátamon.
Vendég
 


jaj...

és egyenesen a Kááliba nem lehet menni?
jokaliza
 
 


Neked endokrinológus és szervezeted rendbetétele kell, nem a Kaáli, ami közönséges lombikgyár! :? Majd, ha 1 év után se leszel terhes, a megfelelő kezelés mellett ! De miért lennél te a kivétel?
Vendég
 


Rambóka!

A digitális homérot megnéztem, jól mér.(higanyosaal is ellenoriztem már tobbszor is, az is ennyit muat :o ) Hm...mikor mérek?? Mineden nap reggel 6-7 kozott. De elotte, vagyis kb 3-4 orakor hajnalban kifutok pisilni, és utána mag még 2-3 órát alszom. Ez lehet a baj? A doki szerint ez igy okés kellene hogy legyen. A gorbém neki sem tetszik.,
Megfogadom a tanácsod és megnézetem a hormonokat. (LH, FSH. Prolaktin, TSH, FT4, tesztoszteron ...és még mi??? (mert azt néznek a laborban, amit kérek, igy jó lenne tudni mit kérjek. Hányadik napon? )
A petevezeték átjárhatóság otletét ujra felvetette a doki. (ok: fertozések, és a doki is uj) Majd jovore..félek tole.
Metformin : 2005. áprilisától 3x500-at szedtem, és ez év elejétol lett 3x850.
Azt mondod valami más is lehet a háttérben? Mire gondolsz??

Játszószonyeg:
Barátnomnek (aki anyuci és varrono, ill. kárpitos) megmutattam a fotot. És nagyon tetszett neki, beigérte hogy egyutt osszehozzuk. :) (Amint terhes leszek :( ) Csak azt bánja, hogy neki ilyen otlete nem volt, mert picurja már nagy ehhez. Uzeni, nagyon ugyes vagy és koszi az otletet :D


Kavicska!
Gratula. Tul vagy rajta :) Szuper hogy nem is fájt. Nekem kb. 2 éve volt..én nem voltam ilyen szerencsés. Fájt nagyon és az egyik petevezeték nem volt tokéletesen átjárhato.A vérzés meg pikk pakk elmulik. Most már nemsokára kismami leszel te is :) HSG után konnyen meglehet :D (ha volna energiád, priviben leirhatnád nálad hogyan zajlott ..koszike )

Csakegy!
Csinike a pocid neked is :) Ja és a szines felso is tetszik :D

Jokaliza!
Udv itt. Hormonvizsgálat és IR szerintem mindenképen szukséges, nálunk (Szlovákia) csak ezután mondhatják ki a diagnózist : PCO.

Kellemes napot mindenkinek :)

Sziasztok

Gina
Vendég
 


Csakegy!

Szép a gömbölyű pocid! Most találkoztam a veled egyidős terhes kolléganőmmel, neki is ugyanekkora hasa van, és csak 154 cm. Én 157 vagyok (a napokban mért meg a férjem :lol: ).
Valahol el kell férnie annak a babának. Majd a végén biztos nehéz lesz..

Kavics!

Tényleg leírhatnád a storyt. Legalább tudnánk, hogy miért fájdalmas..mindenki csak írja, hogy fájt, de hogy konkrétan mit csináltak - azt nem tudjuk.

.
Voltam pajzsmirigy-kontrollon. Jövő hét elején lesz meg az eredmény, de valószínű, hogy elhagyhatom a propycilt. Volt a kismamák között inzulinos is, szegény reggel 7re jött és 9kor még nem hívták be..akkor mert csak szólni, mikor egy szoptatós anyukát akartak előrevenni. Szegény csaj, kaját meg nem hozott magával. Kínáltam neki a szőlőcukrot, de azt mondta ez lórugás lenne. Na aztán csaj megsajnálták és behívták.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!!

Most hívtam az endkorinológust! Mindjárt egyeztetek időpontot az aszisztenciával...jaj, úgy izgulok!!!!!

Persze beutaló kell...háziorvos vagy nőgyógyász...

Írok ha van valami,

Gy. :shock:
jokaliza
 
 


Jokaliza!

Hidd el jó uton jársz :) A Káli még várhat ..szerintem nem is valószinu, hogy szukséged lesz rá :) Sok sikert!

Gina
Vendég
 


Na, van valami!

DECEMBER 21!!!!!!!! Ekkorra van időpont! :shock: :shock: :shock:

Addig is...hajjaj...

Legalább tudok beutalót szerezni...

Gy.
jokaliza
 
 


grat...és a tea + premens..ez is segithet :) Szerintem
Vendég
 


Jokaliza, ez hihetetlen!
Komolyan nem értem az orvosokat, akik bármiféle hormonvizsgálatnélkül nyakra-főre írogatják a hormon tartlamú gyógyszereket. Elvileg még a fogigátló előtt is kellene hormontükröt készítettniük, de a legtöbbjük nem!

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy gyorsan válts nőgyógyászt.
mamint
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?