Új privát üzeneted érkezett!

Rekuja
Kép
Nyugodtan bevehettél volna lázcsillapítót!
Lehet, hogy stressz okozta a lázadat...
Miért nem altattak el? :roll: :roll: :roll: :roll:
És ezt előtte meg se beszélték veled???? :evil:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Réka!
Jaaaj...altatás nélkül? :shock: 5 pete nem rossz,nekem is annyi volt.Drukk a sikeres megtermékenyítéshez és osztódáshoz! :wink: Kíváncsi vagyok hány naposig viszik őket.Mennyit kapsz vissza?

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


lombikbaba Nem mondod, hogy altathattak volna? :evil: Arra hivatkoztak, hogy náthás vagyok, meg lázas és ilyenkor túl nagy a kockázat. Végül is megbeszélték, mondták, hogy fájdalomcsillapítót kapok, nem altatót :lol:. Amúgy így utólag nem volt olyan szörnyű, de hát utólag a szülésre is ezt mondtam :roll:.
Majdnem írtam neked hajnalban, hátha olvasol az időeltolódás miatt, hogy vajon vehetek-e be lázcsillapítót :roll:. Most már legalább ezt is tudom :)
Igen, amíg hőemelkedés volt csak, én is úgy gondoltam, hogy a stressz vagy a peteérés miatt van (bár ettől nekem sose szokott lenni :oops:). Nagyon nem vagyok belázasodós. Viszont két napja fáj a torkom és taknyadzok, elkaptam Szaffitól aszem :( Doki nyugtatott, hogy nem befolyásoló elvileg.

cukigabi Doki azt mondta, kettőt (ha lesz annyi), mert 35 év alatt ők nem tesznek vissza többet :roll:. Mondjuk egyes terhességet szeretnék, tartok az ikrek kockázatától (Szaffi mellett már nem fetrengenék heteket kórházban). Elvileg pénteken vagy szombaton kapom vissza őket, én a szombatnak örülnék, mert akkor pénteken el tudok menni egyetemre :lol:. Na jó, meg azért is, mert 3. naposnál talán több az esély :roll:. Bár fene tudja.
Oké, jöhet egy olyan kismanó, mint Roli, bár valami azt súgja, hogy a sötét szemek helyett nálunk apa domináns kékje benne lesz minden gyerekben :) (generációk óta kiütik a barna szemű anyákat a férfiak kék/zöld szemei).

mimilee A terhesség során normálisan kezeltek, bár minden javasolt vizsgálatot csinált a doki (amniocentézisre természetesen mivel nem volt ok, nem került sor). Orvos nagynéni, aki 30 évet élt le egy nőgyógyásszal azt mondta, a lombikbabák „értékesebbek”, ezért minden komplikációnál hamarabb avatkoznak be, nem kockáztatnak. Szaffinál zöld volt a magzatvíz (túlhordott, de spontán magzatvízelfolyás), szóval végig rajtam volt a szívhangfigyelő (nem lombikbabánál is így lett volna), mégse kaptam semmi gyorsítót, pedig nehezen indult be. Amúgy kb. negyed órával a születése előtt közöltem a dokival, hogy csináljon bármit, akár főbe is lőhet :lol:. A végén mégis természetes volt minden. Nem véletlen, hogy az orvos dönt és nem a kismama :roll:.
Lombikbabának igaza van, sok mindent nem tudni a témában. Pl. mikor nem indult be a tejem, megnézte a csecsemős a kartonom, és mondta, hogy ja, hogy lombikbaba :shock:. Tapasztalata alapján nagyon sok lombikosnak későn, vagy egyáltalán nem indul be a tejelválasztás, esetleg nincs elég tejmirigy (mint nálam), és ez nem derül ki előre.
Otthonszüléshez még valami: otthon varrják a sérüléseket? Nekem elég ronda volt, hosszan vacakolt vele, aztán szétnyílt és kezdte előröl (Y formába repedt a hüvely). Ugyanez otthon, vagy ha emiatt kórház kell elég nagy veszteség (pl. vérveszteség).

efgk Tök normális, hogy elsiratod a reményt. Még sok lehetőséged van :) Azt figyelik ilyenkor, hogy a gyógyszerek hogy hatnak az endoidra?
Igen, a tapasztalat lazábbá tesz – sajnos :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Rekuja - sajnálom a lázat, de ha azt mondták, hogy ez nem befolyásolja az Ügyet, akkor az azért megnyugtató. Szorítok, hogy minden jól sikerüljön, írj, majd ha már tudsz valamit.

Lombikbaba - igen, az biztos így van, hogy azon nagyon sok múlik, hogy ki hogy szocializálódott...

Mondjuk visszatérve Rekuja mondatához, hogy az orvos tudja jobban, ez a szüléstörténet jut az eszembe:http://tortenetek.szules.hu/494-nap-ma-lenne-egyeves-a-kislanyunk

Hosszú és megrázó cikk, de szerintem nagyon jellemző a mai magyar viszonyokra. Természetesen nem általánosítanék, nyilván rengeteg kivétel is van, de azért...
mimilee
 
 


Most beszéltem a biológussal, 5-ből 3 megindult szombaton kapjuk vissza őket (kettőt) 8). Szóval most éppen van három babánk valahol a rózsadombon egy kis üvegtálkában 8)

Én jobban vagyok, náthásan, torokfájósan de lázmentesen. Aszem a stresz, a vénás algopyrin, az antibogyó+gyulladáscsökkentő meg a fizsó együtt megtette a hatását. Vagy csak hogy tegnap délután meg az éjjel aludtam kb 12 órát, amit sztem SZaffi születése óta még nem :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Drukkolok a gombóckáidnak!
Én simán elaltattalak volna! :wink:

Mimilee
A történetben vannak téves információk!!!!
Pl. a Contramal terápiás adagban NEM okoz légzésdepressziót!!!!!
Laikusok félinformációi alapján nem szabad messzemenő következtetéseket levonni!!!!
Még mindig fenntartom azt a véleményemet, hogy a kórház-, orvosválasztásnak van döntő jelentősége!!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Mimilee, végigolvastam a szüléstörténetet, szomorú és tanulságos, bár azt hiszem, mindenki más tanulságot von le belőle. Nekem azt üzente, milyen roppant fontos, hogy megtaláld azt az orvost, akiben vakon megbízol. Ha ennek a nőnek ilyen orvosa lett volna, talán máshogy alakulnak a dolgok. Úgy hiszem, ahány kismama, annyi nőgyógyász kéne :) Mindenkivel más nyelven kell beszélni, ami nekem jó attól más kismama a falra mászik, ami miatt én rábízom a gyerekem életét, attól ő menekül. Imádom a nődokim, egyik nagyon régi barátnőm is nála szült, ő meg utálja, mondta, következőre mást keres. Sajnálom, hogy a magyar rendszer nem teszi lehetővé a bizalmi viszony kialakulását. Ebből a szempontból mi még szerencsések is vagyunk, hiszen a sok inszemináció miatt néha többet láttuk a dokim, mint a családtagjainkat, így volt lehetőség olyan emberi oldalát is megismerni, ami miatt meg tudtunk bízni benne.
Dúlák-szülésznők terén én személy szerint úgy vagyok, hogy az egész szülés alatt kizárólag a férjem jelenlétére és az orvosom nyugodt hangjára volt szükségem. Az ügyeletes szülésznő kb. óránként bejött, meg egyszer egy másik berohant egy vákuumgépért és átvitte a szomszéd szobába, de engem az se zavart, sőt úgy éreztem, ha majd nekem kell ilyen, azért is mindent félredobva rohanni fognak.

Lombikbaba Legközelebb te altatsz, majd szólok a Kaáliban :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Én hozzá vagyok szokva a rizikósabb páciensekhez!
A Kaáliban általában fiatal, alapvetően "egészséges" emberkéket altatnak... (mondjuk, Debrecenben az volt a jó, hogy a Kaáli a klinika telepen van, a klinikai anesztesek jártak a Kaáliba is :wink: )

Mimilee
Te ilyen elvakult otthonszülés-párti vagy?
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Én beszari vagyok... a lombikos babámmal semmi esetre sem mentem volna bele otthonszülésbe (és én nem is Mo-n szültem :wink: )....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Rekuja - ez tök jó hír! hajrá a három kis embriónak!

szülés: én úgy vagyok vele, hogy az optimális szülésnél nincs ott az orvos. ez nem egy betegség. nekem elég lenne egy doula, akiben maximálisan megbízom. persze, ha bármi komplikáció van, akkor nyilván az orvos veszi át az irányítást, de normál esetben nem lenne szerepe.
egy csomó ismerősöm ezért választ szülésznőt és nem orvost.

Lombikbaba: amióta felvetettem ezt az otthonszülős témát (lehet, hogy hülyeség volt), azóta igyekszem a lehető legóvatosabban fogalmazni, hogy senki érzéseit ne bántsam meg. illetve, ha visszaolvasol, látod, hogy többször írtam, hogy én nem feltétlenül választanám ezt az opciót, csak épp megértem azokat, akik meg igen, és korlátozva és megkülönböztetve vannak emiatt.
ezek után nem tudom, hova tegyem a kérdésed, miszerint én "elvakult otthonszülés-párti" lennék-e. ezt mégis mi alapján kérdezed? mi volt elvakult abban, amiket eddig írtam?

Talán tényleg nem kellett volna itt egy olyan megosztó témát felvetni, amiről mindenkinek határozott és megingathatatlan véleménye van, csak épp ez egy aktuális hír volt (mármint, hogy G.Á.-t köztörvényes bűnözőkkel zárják be 2 évre), és mivel annyira nem tér el a mi témánktól (gyerekvállalás, szülés... - oké, nem tudtam, hogy lombikos nem szülhet otthon, bár mondom, ez nem érint, mert nem gondolkoztam ezen és nem is élek Magyarországon), és azt gondoltam, belefér... valószínűleg tévedtem, utólag nem tenném. ez a téma kicsit olyan, mint a politika...
mimilee
 
 


Sziasztok!

Lehet, csatlakozom hozzátok, még ugyan nem tudom mi lesz.....mindenesetre március 7.-én van időpontunk a Kaáliba Tapolcára.
Másfél éve küzdünk a kistesóért, kisfiamat 2 évig szoptattam, addig arra fogtam a sikertelenséget. Túl vagyunk 2 inszemen november óta, plusz kettő stimuláción, amiből nem lett inszem, egyéb okok miatt. Dokim javasolta Tapolcát.nem tudom, a lombikot mikor javasolják? Ami talán mellettünk szól, a korunk(én 37 leszek, férjem 43),viszont van egy spontán gyermekünk(ő is nehezen sikerült)és befejezetlen inszemek. Én örülnék, ha nem teketóriáznának, hanem belevágnának a lombikba egyből.Ez mitől függ? Páromnak eléggé csökkent a spermaszáma is.HSG, lapar nem volt még nekem.Az kötelező a lombik előtt egyébként? Szerintem az inszemhez kellett volna....
A clostit nem bírtam, nem is volt jó, elvékonyította a méhnyh.-mat, aztán Merionalt kaptam.A stimuk miatt lerövidült a ciklusom is.
Hogy kezdik egyébként a kivizsgálásokat? Első a vérvétel, azt tudom.És utána?
Köszönöm a segítséget előre is!

Kép
meli0805
 
 


Mimilee
Csak egy kérdés volt! :wink:
Ez sok helyen megosztja a közvéleményt. Mo-n is, az USA-ban is... (én se Mo-n élek...)
Ez is olyan kérdés egyébként, mint a gyereknevelésben nagyon sok dolog... Megosztja az embereket, mindenki a maga nézete szerinti csoporthoz áll hozzá... :wink:
Gyerek-projekt sok rézében vannak ilyen megosztó dolgok...szoptatás-tápszerezés, igény szerinti-napirendhez ragaszkodó, együttalvás-különalvás, stb...

Meli
A lombik se mindenre megoldás!
HSG nem ártott volna az inszemináció előtt. Lombiknál olyan nagy jelentősége nincs :?
Hormonok kellenek, köztük TSH, nem árt terheléses cukor+inzulin se... esetleg alvadási vizsgálatok...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, köszi. Ezt hogy érted, hogy a lombik se mindenre megoldás?
És ha a hormonvérvételek+apavizsgálat megvan? Akkor már stimulálnak is, ha úgy van?

Kép
meli0805
 
 


Én biztosan nem választottam volna Mo-n se szülésznőt...
1. szülésznők műszakban dolgoznak... mi a biztosíték arra, hogy nem halálosan fáradtan, egy 12 órás műszak után van ott a szülésemnél? Ha meg műszakban van, akkor feladata, hogy figyeljen rám!
2. Nekem nem kellett, hogy folyamatosan mellettem legyen x órán keresztül szülésznő... ott volt a férjem...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Meli
Alaposan érdemes utánajárni a dolgoknak!
Miért nem lett befejezve az inszem?
Hormonok mellett kellenek más vizsgálatok is...
http://www.kk.pte.hu/servlet/download?type=file&id=657
Bejelentkeztetek már Tapolcára?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lbaba!

Azért, mert, lett egy hüvelygyulladásom.
Igen, március 7.-én megyünk.

Kép
meli0805
 
 


Akkor viszitek az összes eddigi leleteteket... aztán majd az okos doktor megmondja, hogy szerinte milyen lehetőségeitek vannak! (T.A-ról elég jókat hallottam....)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép
Elmo nagy kedvenc....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba Tök jókat bírsz belinkelni! Végre megtudtam, hogy short protoklojaim szoktak lenni :lol:. Meg hogy azért nem csinálnak olyan részletes hormonvizsgálatot, mert nincs benne a javasoltban :roll:.
Látom, ti is bajban vagytok a leányzó hajával :) Én le szoktam vágni Szaffi frufruját (a családom felháborodására), mert nekem fáj a fejem, ha a szemembe lóg a hajam, és jól kivetítem rá is :). Csatt, gumi természetesen nem marad benne (már ha sikerül beleraknom)

Mimilee Hát az, hogy ki-mitől nyugodt a szülőszobán tényleg nagyon emberfüggő. Attól még, hogy a terhesség nem betegség, az orvos jelenléte sose árt. Az enyém a kitolás alatt a bal oldalamon állt, fogta a térdem (felhúzta, a jobb oldalon a férjem ugyanezt) és leginkább annyit tett hozzá, hogy „vegyen levegőt, mert a baba nem kap oxigént” :lol: hozzáteszem, jogosan szólt rám :lol:. Aztán összestoppolt. De ha ő azt mondja, hogy gáz van, nem kérdőjelezem meg, és mivel ő végig nyugodt volt, én is az voltam. Ez kb. olyan, mint hogy a focimeccsen is ott az orvos, pedig bevizsgált egészséges sportemberek vannak a pályán, és még így is néha-néha meghal valaki meccs közben. De ha ott az orvos, talán kisebb erre az esély :roll:.
Én nem érzem bajnak, hogy felvetetted a témát, sztem egész kulturáltan nyilvánítunk véleményt :) Abban igazad van, olyan mint a vallás meg a politika, túl sok érzelem van benne, a szülést mindenki nagyon jól akarja csinálni. Pedig nem is mi csináljuk, hanem a természet, meg a gyerek odabent :D

Meli Üdv itt! Szerintem mi már találkoztunk valami másik fórumon a nyáron :) Tapolcáról én is sok jót hallottam, főként innen a fórumokról :) Lombiknak van egy hivatalos várakozási ideje, nemtom Tapolca mennyire túlterhelt, de lehet, hogy pár hónap lesz :( Itt Pesten mikor először áprilisban mentünk (2009), augusztusra kaptunk időpontot úgy, hogy minden lelet megvolt. Most augusztusban adták ezt a februári időpontot, vagyis kb. fél évet kellett várnunk. De mondom, a Pesti az túlterhelt nagyon, hátha vidék nem :roll:

efgk, nonci, merre vagytok?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Itt vagyok Rekuja,csak zugolvasok és még kicsit nyaldosom a sebeimet :lol: :lol:
Elég morbidnak hangzik,hogy nem altattak el a leszíváshoz!Réka Te egy igazi hős vagy!!!! :D :D :wink:
Ha 5-ből 3 megindult,miért kettőt kapsz vissza?Ezt Te döntheted el mennyit kérsz,vagy ez a rend?? :shock: :shock: :shock: :shock:
Juhéé de jó,akkor holnap már terhes leszel! :)
Mivel Szaffit most úgy sem emelgetheted és pihenned kell,nyugodtan postázd csak el nekünk,jól fogja itt érezni magát nálunk!!! :D :D
Holnap gondolok rád!! :wink:

Lombikbaba

Nagyon aranyos a kis Chloe!!!!


Ha már az otthon szülésről van szó......:Én biztos,hogy nem veszélyeztetném a kisbabám életét!Nem vagyunk mi "Bantu törzsek"...,azért van a kórház,hogy igénybe is vegyük!! :lol:
Mimi------ez nem rád irányult,hanem csak csupán a témárol a saját véleményem!! :wink:



Meli

Üdv!Te csak Merionalt kaptál,semmi mást??????A két inszeminációd között mennyi ciklust hagytatok ki???Vagy nektek is egyből következett?Nekem ez tök furi,hogy nem volt még átjárhatóságid...,nálunk az volt a leglényegesebb vizsgálat a doki számára,mert azt mondta,ha nem vagyok átjárható,akkor "felesleges" az inszeminációval húzni az időt,irány a lombik!
efgk
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lbaba! Nagyon szép kislányod van!!

Rekuja! Igen, megnéztem a várakozási időket Tapolcánál, és pl. aki múlt év decemberében jegyeztek elő, az most márciusban megy lombikra. Szóval úgy látom, itt is kb. 3 hónap.
Igen, ismerős a neved, de a többieké is:)

Otthon szülésről.: mivel én nagyon parás vagyok, én nem merném kockáztatni, engem kifejezetten idegesítene az itthoni légkör, nekem csak a kórházban van biztonságérzetem.Így is minden banális hülyeséggel rohanok orvoshoz :roll:

Efgk! Okt.-nov.- volt clostis hónapom, a december kimaradt és januárban volt a Merionalos. meg persze a choragonok.Akkor valami elindult pozi tesztem, de aztán a 35. napon megjött de eléggé barnásan. Most meg a 22. napon megjött, elég erős vérzéssel. Engem piszokul megkavartak ezek a hormonok szerintem. Valamikor szeptemberben volt vv-m utoljára, szerintem menet közben is kellett volna nézni hormonértékeket.
Nekem mindig ilyen 30-32 naposak voltak a ciklusaim, mostanában meg 26 naposak. Most meg 22. Ez a clostizás óta van így
:?
Doki szerint nem kellett átjárhatósági+lapar, mert van egy spontán gyerekem és azóta nem volt alhasi problémám. De szerintem ez így nem fair tőle. Mert annak már több mint 4 éve, hogy megfogantam.
Azt mondta, hogy ha Tapolcán kérik, akkor megcsinálja.

Kép
meli0805
 
 


Sziasztok!

Réka!
Akkor holnap a 3 pöttyből 2 a Rózsadombról Csepelre költözik! :lol: :lol: :lol: Hajrá kistesók!+++

Szüléstörténetről:
Én maximálisan orvos-és kórházpárti vagyok.Egyet értek Réka és Lombikbaba írásával is.Mellesleg egy lombikbabával én sem kockáztatnék egy orvos nélküli szülést sem.Nekem mondjuk császár lett,nem fordult be.Na de mindenki más.... :wink: Környezetemben egyébként sok negatív példa van/volt,amiből sokat tanultam.

Lombikbaba!
Nagyon cuki a lánykád! :lol: :wink:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Sziasztok4

Zugolvasó vagyok énis mostanában, de mindenkinek drukkolok innen a háttérből!

Lombikbaba,
nemsokára Ti is kezdhettek! :) Nézegettem a múltkor a képeiteket, nagyon jó kis helyre költöztetek!

Rekuja,
drukkolok, hogy szombatig szépen osztódjanak a babáitok, és 2en beköltözzenek a pocakba, aztán 2hét múlva egy nagy +at tesztelj!!!!!!!!!!!!!!!!

Szülés: ez tényleg egy kényes téma!
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek a saját felelőssége eldönteni, hogy otthon akar-e szülni, vagy nem !Ha valaki ragaszkodik az otthon szüléshez, akkor vállalja a következményeket!Én például semmi pénzért nem akartam volna itthon szülni, nekem kellett a kórházi környezet, a szülésznőm és az orvosom is!Mert én így éreztem biztonságban magamat! De ez én vagyok!
Ha valaki otthon akar szülni, akkor tegye!De utána senkit ne okoljon, ha komplikáció lép fel! :evil: :roll:
Én nem pártolom G.Á.-t. félre ne értsetek! De azért az röhejes, hogy őt okolják mindenért!Miért nem okolják azt a szülőt, aki otthon akart szülni az ő segítségével.
NEkem ilyen gondom nem lett volna, mert eszembe nem jutna azon az ágyon szülni, amiben minden nap alszunk..........

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Hát lányok, én akkor itt le is zárnám ezt az otthonszülős témát a magam részéről, hamár így útnak indítottam ezt a kis lavinát.
Nagyon hamar eljutottunk az "elvakult"-tól a "bantu-törzsek"-ig, úgyhogy én inkább akkor itt kiszállnék...

Meli0805 - üdv köztünk! remélem, hamar nekivághattok a lombiknak, és végre meglesz az a kistesó. írtad, hogy a kisfiad is lassan jött össze, ez mit jelent? meddig vártatok rá?
azért az bíztató, hogy szültél már, a lombik biztos sikeres lesz.

Rekuja - akkor most már biztos, hogy holnap lesz a beültetés?

Itt Belgiumban is szigorú szabályozás van a visszaültetett embriók számáról. Én 34 (és fél) vagyok, és a doki azt mondta, hogy 35 alatt az első lombiknál egynél nem ültetnek be többet. Most rákérdeztem, hogy a másodiknál hogy lesz, és mondta, hogy ha kérem, akkor most kettőt fognak visszarakni.
Én sem szeretnék ikreket, de naná, hogy kérem :)
mimilee
 
 


Mimilee,
Te most mész újra lombikra, igaz?
Szerintem a 2embriio teljesen jó, én mondjuk 3at is bevállaltam volna, de a dokim nem ajánlotta.
Belgiumban is tb-re mennek a lombikok?Ott hányat támogatnak?

Meli,
én úgy tudom, hogy itthon, ha nincs olyan szervi bajotok, ami kizárja a spontán teherbeesést, akkor 5 inszemináción kell "túl" lennetek, hogy mehessetek lombikozni.
Legalábbis régen így volt!
Sok sikert Nektek is! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Melinda - ez most a második lombikom, de ez lesz a harmadik beültetés, mert az előző hónapban fagyasztott embriókat kaptam vissza.
Itt 6 lombikot támogat az egészségpénztár, de ha az orvos is javasolja, akkor megbeszélés kérdése, hogy hány inszem után kezdheted a lombikot. Én négyen estem túl és utána mondtam, hogy nekem ebből elegem van, vágjunk bele a lombikba.
Én is úgy tudom, ahogy írtad, hogy otthon 5 inszemen kell átesni a lombik előtt, de azt hiszem, ez kor függvénye is. Mivel Meli 37 éves, talán nem kell mind az ötöt felhasználni a lombik elkezdéséhez.
Nektek hányadik sikerült?
mimilee
 
 


Én mindig irigyeltem a tesómat... neki spontán ikrei lettek... :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szombaton 9:45re megyünk a kis sejtkupackáinkért :) Nemtom, hogy állnak, mert a biológus azt mondta, ma nem vették ki őket a „kelesztőből”. Azért 2-t kapok vissza, mert 35 év alatt itt (Pesti Kaáli) ennyit tesznek vissza. Én félek az ikrektől, nem bánom, ha nincs bennem 3. Egy közeli ismerősöm 3as lombikikreket vesztett el az 5. hónapban :cry: mély nyomot hagyott bennem (később lett egy lánya, majd egy spontán fiú-ikerpárja :D).

Melinda Hajrá fogyás!!! Istenem, ha lement volna 8 kg a szülés után :oops:. Oké, akkor 1 nap alatt vesztettem 10-et de a maradék 6ból 4 az ragaszkodik hozzám :evil:
Lombikbaba tegnap belinkelt ivf protokolja szerint 3-4 inszem ajánlott a lombik előtt. Nekem 4 volt.

mimilee A kettő sztem józan döntés, nekem eddig mindig kettő volt, és az összesen betett 6 sejtkupackából csak egy lányom van...

Cukigabi Köszi :lol:. Igen, holnap jönnek ide Csepelre, majd talizhatsz velük a pocimban :D

Meli én úgy hallottam, hogy átjárhatóságit akkor is érdemes, ha van spontán baba. De ha lombik lesz, akkor tényleg tök mind1, mert az kikerüli ezt a gondot.
Nekem a ciklushoszt nem befolyásolta a clositl.

efgk Hát, az én fogalmamim szerint még nem leszek holnap terhes... sőt, a + tesztel sem... de hát aki már egyszer koppant ilyen téren, az máshogy kezeli ezt :( Majd ha látok szívhangot! És tudod, nem terhes akarok lenni, hanem gyereket :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mimilee,
drukk akkor nektek is a kezdéshez!
Nekünk 2sikertelen lombik után spontán sikerült végül Lelle! :wink:

Rekuja,
drukk holnapra++++++++++++

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Beköltözött egy 6 és egy 8 sejtes manó a szépen megágyazott méhembe 8) A harmadik miatt kedden telefonálok, az is 6 sejtes, ha esetleg úgy alakul, fagyaszthatjuk. Meglátjuk.

Nem is mi lennénk, ha ma hajnalban nem virrasztunk valami miatt. Én az izgalomtól fél egyig nem aludtam, Szaffi meg fél4től 5ig hányt :cry:. Amúgy nem tűnik túl betegnek, mert egész nap röhögcsélve szaladgált, de azért délelőtt még megjelölte a lakás néhány pontját :oops:. Délután azért aludtam egy nagyot hogy a srácok odabent jól érezzék magukat :) Jaj, még két hét, ezek a leglassabb napok a világon!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Nézegessed ezt a képet! :wink:
Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Rekuja
Kép

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Rekuja!


DRUKKOLOK NEKTEK!!!!!!! :D
efgk
Budapest
 
 


Rekuja,
babatapik mennek!+++++++++++++++++++++++++++++++

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Elkaptam Szaffitól a hányósságot :evil: A legjobbkor jött :evil:. Hát, most nem örültem az 1 nap alatt 2 kg fogyásnak :(. Tegnap apával mind2en itt haldokoltunk, ő ma már elment dolgozni, mert múlthéten is itthon volt 2 napot, és ezt sajna nem engedheti meg magának :(. Tök legyengültem, próbálok enni, de annyira nem kívánok semmit, majdnem, mint a csajom. Gyönyörű idő van, tavasz-illat, én meg kapaszkodtam a babakocsiba séta közben :oops:

Lombikbaba Köszi a képeket, vizualizálom az eseményeket :) Dokinénim is mindig azt mondta, hogy képzeljem el, mi történik, mert az sokat tud segíteni. Hát, tekintve fizikai állapotomat, szükségem is van a segítségre :roll:.
Ma volt a 2. vérvételed? Első eredménye már megvan?

Efgk, Melinda, köszi a drukkokat!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Hányást sajnálom...
DE... gondolj arra, hogy az immunrendszered most inkább a vírussal hadakozik... és hagyja szépen beágyazódni az embrikéidet! :?

Első laborom eredménye megvan... alapvetően jó... az lesz érdekes, hogyan változnak a hormonjaim...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, köszi :) Hihetetlen, hogy ebbe is tudsz jót látni :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


nem tudták lefagyasztani a maradék sejtkupackánkat, most beszéltem a laborossal :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Rekuja - nagyon-nagyon szorítok és mindjárt követlek is :)

nekem ma volt a leszívás, 19 petesejt lett, majd holnap kiderül, hogy abból hány indul fejlődésnek. remélem, a mennyiség nem megy a minőség rovására.

vagy szombaton vagy hétfőn lesz az embrió transzfer, vasárnap nem dolgoznak...
mimilee
 
 


mimilee, ez nagyon jól hangzik! Ez a 3. Alkalmad, nekem arra jött össze Szaffi :)

Mobilról írok, kedd óta kórházban vagyok Szaffival a hányás miatt kapott infúziót.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Réka!
Jobbulást Szaffinak!!!Drukk a kistesóknak!+++++++
Sajnálom,hogy (megint) nem lett fagyibabátok :cry:

Mimilee!
Neked is megy a drukk!19 jó sok :shock:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Szaffinak nagyon gyors jobbulást!!!!

Rekuja - én is gondoltam rá, hogy neked a 3. sikerült, hátha nekem is...

Cukigabi - köszi a drukkot!
mimilee
 
 


Lányok,

lenne két kérdésem. Az egyik, hogy ti az ET után mennyit pihentetek? Persze tudom, hogy ha már van egy gyerkőc, akkor nem tudtok annyit, de az első teherbeesésnél hogy volt? Van, aki mindent csinál, van, aki meg végig fekszi szinte az első két hetet. Az én dokim nagyon laza - kicsit néha úgy érzem, túlságosan is, de talán ezt már írtam korábban - ő kb. azt mondja, hogy ne erőltessem meg magam (ne lovagoljak, biciklizzek, emeljek nehezet), de amúgy mindent lehet. Érdekelne, hogy ti hogy voltatok ezzel...

A másik kérdésem arra vonatkozik, hogy ti elmondjátok-e a környezeteteknek a lombikot. Gondolom a családnak igen, de a barátaitoknak is?
Mi elég nagy társasági életet élünk, és mindig van egy csomó program, amire az ET után nem biztos, hogy mennék, viszont nincs kedvem mindenki orrára kötni, hogy miért nem, de azt sem mondhatom hetekig, hogy náthás vagyok.
Mondjuk, én nem csinálok ebből nagy ügyet, a szűk baráti köröm tudja, hogy min megyünk keresztül, de a távolabbi embereknek nem tudom néha, hogy hogy mentsem ki magam. Szóval, ti hogy csináljátok?
mimilee
 
 


Szaffi után kb 1 hetéig pihengettem, utána kímélő életmód, de dolgoztam, sétálta/kirándultam nagyokat. Most... hát cipel a kis 9 kilósat egész nap, két napja egy polifoamon alszok 4-5 órákat a földön és jön a hideg a hátamra... evés és ivás rendszerességéről ne is beszéljünk...
Szerintem ez inkább lelki kérdést, te mitől vagy nyugodtabb.
Kifogásnak egy barátnőm eljátszotta, hogy meghúzódott a bokája, kb ugyanazt nem csinálhatja, mint a koraterhesség alatt :) Csak ne hordj közben magassarkút :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi Réka, jó tipp... Magassarkút meg sosem hordok :)

Azért vigyázz magadra, amennyire tudsz!

Igen, amúgy én is úgy érzem, hogy ez ilyen pszichés kérdés.
mimilee
 
 


Rekuja
Mielőbbi gyógyulást Szaffinak!

Mimilee
Drukkolok!
Mikor derül ki, hogy mennyi használható embriótok lett?
Én úgy 2-3 napot pihentem itthon. Nem feküdtem, csak nem álltam neki a nagytakarításnak :wink:
Dolgozni 6 hétig nem mentem...
Társaság: a barátaink tudták, a munatársak is, hiszem a munkehelyemen csináltuk az előzetes vizsgálatokat. Egy-egy buliba miért ne mehetnél el? Egy-egy kellemes kirándulás, séta, mozi, színház, stb. szerintem belefér! Az a lényeges, hogy a lelkednek mi jó!
Mindent csinálj úgy, hogy később bele tud nézni a tükörbe!!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Most hívtak a kórházból, 17 petesejt termékenyült meg!!! Szombat reggel lesz a beültetés, ami jó, mert akkor hétvégén pihenhetek.

Lombikbaba - tök jó, hogy te is azt mondod, hogy a séta, színház, barátokkal beülés valahova belefér... én is így gondoltam, csak aztán annyi olyan csajról olvastam, akik feküdtek hetekik a lombik után, hogy elbizonytalanodtam, hogy nem vagyok-e túlságosan felelőtlen. Amúgy meg otthonról dolgozom a kanapéról, úgyhogy a munkám, hogy úgy mondjam, nem túl megerőltető.
mimilee
 
 


Mimilee
Hűűűűűűű.... egy egész focicsapatra való gyerek, még cserejátékos is van! :lol: :lol: :lol: :lol:

Mindent csinálj úgy, hogy jól érezd magad a bőrödbe! Nincs biztos recept a sikerre!!!!
Az viszont tudott dolog, hogy a stressz olyan reakciókat indít meg az ember szervezetében, ami a hasi szervek, így a méh vérellátását csökkenti!!!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Végre itthon! Kicsit bosszantó, hogy az a protokolja a Szent Lászlónak, hogy 3 napig bent vagy, bármilyen is az állapota a gyereknek. A Jánosban ugyanezzel 12-24 órát tartanak bent, amíg lemegy az infzió, és a háziorvos kimegy 24 óra múlva megnézni :roll:. Mindegy, itthon vagyunk, Szaffi kapott két éjjel alatt összesen 1,3 liter fizsót, plusz KCl-al felturbózva. 3. éjjel már 2 órákat tudtam egyben aludni 8) Belejöttem a végére 8). De legalább nem magammal foglalkoztam :roll:. Ezek után nem sok esélyt adok a beültetésnek, de azért becsületből megy még az utrogestan :roll:.

Mimilee Én 8 hónapos terhesen még bőven jártam koncertekre (komolyzenei). Mondjuk a két napos, napi 10 órás Chopen maratont nem ültem végig apával, de azért napi pár órát abból is hallgattam. Csak Szaffi nem szerette a vastapsot, mi voltunk a bunkók, akik a meghajláskor kislisszoltunk :oops:. Direkt sor szélén ültünk, ez pisi ügy miatt is praktikus :rool:. Mozi dettó, csak a nagy zajokat nem szerette a lányka.
ET után aszem 3 nappal volt koncertjegyünk, arra elmentünk.
17 az rengeteg! Ott maximalizálják a fagyasztottak számát? Mert ha nem, akkor minden okés :D Csak győzd mind megszülni! :lol:

Lombikbaba Hát igen, a stressz gátoltatja a megtapadást... én is erre gondoltam, de valahogy nem lettem nyugodtabb tőle :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja - Szaffi akkor most már teljesen meggyógyult, hogy viselte a kórházat? És te hogy érzed magad? Mikor mész vérvételre? Fogsz előtte tesztelni? Remélem, ez a kórházi figyelem-elkerülési kaland meghozza a sikert dacára a körülményeknek.
A pihenésre vonatkozó kérdésem csak a beültetés utáni két hétre vonatkozott, nagy hassal szeretnék én is mindent csinálni...
Napi 10 órás Chopin maraton??? Szeretem Chopint, de azért ez kemény :)

Reggel volt a beültetés, mára végül csak 6 maradt. Nem tudom, hogy nekem miért élik meg ilyen kevesen a 3. napot. Múltkor 9-ből 3, most meg 17-ből 6. Vagy ez normális szerintetek?
Ebből kettőt ültettek be, kettőt lefagyasztanak ma, kettővel pedig várnak még egy-két napot, és ha túlélik, akkor csak akkor fagyasztják le őket, mert állítólag úgy életképesebbek a felengedés után.

Jó hétvégét!
mimilee
 
 


Rekuja
Amíg az ellenkezője nem 100%-ig biztos, addig kismama vagy! :wink:

Mimilee
Lehet, hogy a mennyiség a minőség rovására megy és nem lesznek olyan érettek a petesejtek.
Stimu alatt neked néztek hormonszintet? UH?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: