Új privát üzeneted érkezett!

marcsi:
sajnálom,hogy tápszert kap bogi,de hát attól is szépen fog fejlődni,nekem rengeteg tejem van,de mivel pajzsmirigyes vagyok nem adhatok.bár hannát etethetem,szóval nem értem.

nálunk is ajáték ,játszószőnyeg,pihenőszék,és a fütyülést szereti,meg mindenféle hangot kiadó játékot mutogatok neki.
de hason még nagyon kis szerencsétlen,meg a fejét lusta forgatni.

mi is sok zenét hallgatunk,meg van a disney mesék zenéi,imádja őket.

ma nagyon nyügi ,szinte csak kézbe van el.lehet ez a hülye idő.

marcsi a cukros víz helyett inkább sima vízet(jana vagy felforraltat adj) cukros már nem jó szerintem sem.

tényleg nem írtatok,hogy nektek vezeti a doki a kiskönyvet.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Andy!

Hogy viselte Hanna az oltást?

Marcsi!

Csatlakozmék én is a lányokhoz, a fogai szempontjából a cukros víz nagyon káros, olyannyira, hogy a maradandó fogaira is káros lehet, hiszen az ínyén keresztül a sav keresztül hatol. Már a 16-20. terhességi héten kialakulnak a maradandó fogak csírái, tehát már a pici babáknál oda kell figyelni a végleges fogakra is.

Én mindkét gyermekemnél kifejezetten ügyeltem rá, hogy amellett, hogy foglalkozom velük, ( próbálva rá ügyelni, hogy ebben legyen, ami a mozgásfejlődését segíti, legyen, ami akézügyességét, legyen, ami vizuálisan, legyen, ami auditív módon...) tehát emellett mindig legyen olyan, amikor saját magát kell, hogy elszórakoztassa, tanuljon meg egyedül is elllenni. Mert később ez nagyon visszaüt, ha nem találják fel magukat.
Szerintem is nagyon jó ötlet vinni magaddal kis hordozóban, elnézegetik ők még a sürgést-forgást, akár a függöny mintáját is, nekik még minden felfedeznivaló.

Én Mátét ( 2 éves ) is bevonom, amibe csak tudom, ő önti a mosóport a gépbe, tologatja a felmosófát, de a mindene a főzés!! Igazi Bika! :D Vagy fogom a kis kezét és ő forgatja a bundáskenyeret a tojásba, paníroz...stb. Vagy kiszedek neki külön, kap hozzá kiürült fűszeres zacskókat, fakanalat és külön főz.
persze ezzel az asszisztenciával minden tovább tart, nem beszélve róla, ha megkaparint valamit amit kiborít, és lehet utána takarítani!!!
De hiszem, hogy később megtérül mindez, olyan hamar felnőnek, és a későbbieket most ezekkel alapozzuk meg.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

tengdi: hát szegény az oltáson nagyon sírt,alig bírtam megvigasztalni és még tegnap is nagyon nyügis volt,csak e kezemben maradt el,
ma már jobb kedvű

nagyon örülök,hogy találkoztunk,remélem még folytatjuk a dumcsit.

most mennem kell

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 

 
 

Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat és ötleteket! Mint tudjátok, Bogi tápszert kap így szükség van folyadékpótlásra! ezért mondta a doktornő a cukros vizet. (6hetes koráig! )6. hét után sima forralt vizet kaphat. Gyümölcscukrot teszek a vízbe (1 mokkás kanállal), mi csak ilyen cukrot használunk évek óta! :wink:

Mi mindíg beszélünk hozzá ha kézbe vesszük, elmondjuk neki mit csinálunk,mit fogunk csinálni. Énekelni is szoktunk neki és van egy zenélős maci a kiságyában. Van zenélő forgónk is néha azt is bekapcsolom. Játszószőnyegünk is van, de az még korai.
Most megyek, később még benézek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Andy!

Megbeszéltük, persze, hogy folytatjuk!! :)

lehet kapni juharszirupot, a dm-ben, az abszolút, nemhogy jó cukor helyett, sokkal de sokkal finomabb s abszolút nem káros. Csak ahhoz drága hogy egy család használja, már legalábbis nekünk, de míg minimális kellett Máténak, addig ezt vettem neki, mert mézet ugye egy éves korig nem jó.


Gabi, Rita, Crissy mi újság?

Nagy a csönd, csak nem?


Nagyon hirtelen egyik napról amásikra kezdett keményedni a hasam, néha meg belszúr éles, szúró fájdalommal. De Ábel is nagyon aktív, általában amozgásával összefüggésben érzem. Vagy ha emelem Mátét. Ma megint volt, miután felsöpörtem felmostam. Hétfőn megyek dokihoz, kicsit meg vagyok ijdeve, nem tudom hogy oldom meg ha teljes nyugit rendel el. Éreztem ilyet Mátéval is de a legvégén. Vele nyitott külső méhszáj miatt a 30. héttől pihire voltam rendelve, bár nem kellett feküdnöm. Ehhez képest abszolút időre jött, s nem nyílt tovább a méhszáj, míg nem is volt itt az ideje.

Most is amiatt izgulok, nehogy teljes ágynyugalom vagy hasonló, mert nem tudom hogy oldanánk meg. Eddig minden teljesen oké volt, lehet ez is totál normális, s ahogy az utófájáok szülés után erősebbek minél többedik gyermek, erre is ez vonatkozik.

Jövő héten húgomék esküvője, amit Kő hegyen tartanak, ahova 5-6 km-es túrával lehet elmenni, s vissza is kell jönni, ez 2 hete simán ment, megnéztük mire számítsunk.


Úgyhogy drukkoljatok minden rendben legyen, s jobb félni, mint megijedni ez derüljön ki, hogy csak erről volt/van szó !

Kép
Kép
tengdi
 
 


Andy..

Nekem a dr néni az 1 hónapos oldalra ne irt semmit,múlkor a 2 hónaposon,amikor oltást is kapott,akkor irt a kiskönyvbe... :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok

Mi még egyben vagyunk. Jóslók jönnek mennek. Ma pl annyira erősen élesen fáj a szeméremcsontomnál. Olyan mintha illeszkedne be a feje.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!!!

Ne haragudjatok, hogy ilyen pofátlanul írok, de volt idő mikor én is írogattam ide!!! De aztán nem ott fogok szülni ezért hanyagoltam ezt a topikot!!
Igazából Gabi miatt járok ide olvasó üzemmodban!!

Gabi! Remélem jól vagytok!! Rég nem beszéltünk már!! Biztos már jó nagy a pocid, bár neked már a 18. heti uhun is jó nagy volt!!! Vigyázz nagyon magadra! És persze Nóra babára!!! Sok puszi nektek!! És ha meg van még a számom és mikor meg szülsz küldhetsz egy sms-t, hogy minden rendben és, hogy megérkezett a kicsi láyn! Sok puszi és vigyázz magadra!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Én megvagyok, sőt, remekül érzem magam! :lol:
De még nem szültem, Luca egyelőre kiválóan érzi magát odabent.
2 napja már nyugisabban viselkedik napközben, de estére feléled, és akkor még aránylag sokat mocorog....azt hallottam, hogyha még ilyen aktív, akkor nem akar kijönni. Hát nem tudom....annyi mindent mondanak....szerintetek?
Hétfőn megyek a dokihoz UH-ra és vizsgálatra, NST most nem lesz, kíváncsian várom az eredményeket.
Nekem nincsenek joslók, semmit nem érzek, időnként szúrkál a hasam, meg estére nagyon elnehezedik és befeszül, ennyi.
Sőt, most úgy érzem, hogy több energiám van mint a múlt héten, mondtam is a férjemnek h még menjünk a hétvégén ide-oda, mert úgy érzem aránylag jól bírom. :)

Viszont a jövő heti 34-36 foktól már előre tartoki, sztem bezárkozóm a lakásba, lehúzom az összes redőnyt és ki se mozdulok...és nagyon-nagyon remélem, hogy Luca végre úgy dönt h megszületik, és nem hagyja édesanyját vergődni a 100 fokban!!!! :)
Most már szeretnék rajta túl lenni, és persze jó lenne már látni őt!

Tuti h Crissy megszült, én minden nap privát leveleztem vele. Utoljára szerdán délután küldött egy levelet, hogy elég szarul van: nagyon fájt a dereka, 25-30 percenként szúrkált a hasa, írtam is neki, h biztosan eljött az idő. Sztem még aznap éjjel megszült! :lol:
És ha jól számolom, legkésőbb lmár engedik is haza, már várom a beszámolóját! :)

És ha minden igaz, én vagyok a következő... :roll:

Minden jót a mamáknak és babáknak is!

Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


azt akartam mondani (csak bénáztam), h szerintem Crissy már holnap mehet haza....de jó neki!!!! :)

Kép
szolnoki rita
 
 


Hanna ascendense a Skorpió legvégén van, de annyira a végén, hogy legalább anniyra mondható Nyilasnak is. A 21.55 tutti pontos időpont? Vagy csak kb?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tengdi:

21,55 tuti időpont,nagyon figyeltük,és fel is vettük videóra,mikor kibújt,párom ráközelített az órára.

skorpió és nyilas jegyeket nem ismerem,milyenek?

szerdán talizunk a játszótéren?

remélem mindenki jól van,drukk ezerrel a babát vároknak.
nyár végén marcsinál remélem sokan összejövünk.

marcsi: képet tennél fel a kis csajsziról?

szép estét!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Örülők, hogy mindenki jól van, Crissyre én is kiváncsi vagyok...alig várom a beszámolóját.

Rita!
Mostanában én is majd kicsattantam az energiától, bár volt olyan nap, amikor nehezen mozogtam, úgy éreztem magam, mint egy jól megtermett pingvin. Pedig csak hasam van, az is kifelé terjeszkedik, oldalról nem is látszik semmi rajtam. Viszont egy szinttel lejjebb került a pocak. Minden anyuka, akivel találkozom, azt mondja, hogy nagyon lent van már a hasam ("leszállt"), és hogy szerintük sokáig nem húzom, mert nekik a szülés előtt volt ilyen. Én bízom benne, hogy még legalább 3 hetet bent marad a drágám, még korai. Nektek mikor szállt le a hasatok? Még hetekig bírtátok vele? Jóslók jönnek mennek közben, még éjjel is felébredek rájuk.

A jövő heti kánikulától egy kicsit én is tartok...pedig orvoshoz is kell mennem. Reméljük bírni fogjuk.

Kitartást minden szülés előtt álló maminak!


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok

Én ma nagyon nyűgös vagyok. Pedig még hol van a nap vége. Se ülni se állni nem jó. Menni végképp. Kedvem is elég változó. Pedig éjjel aludtam rendesen, egyszer hajnalban ébredtem egy fájásra, meg elmentem wc-re, aztán aludtam reggelig.

Fruzsi nekem is a 34. héten szállt le a pocakom, most már egyre lejjebb van és még se szültem még meg. Ugyan ez volt a harmadik szülésnél is, és túlhordtam 5 napot.

Az első szülésnél hamar lemegy a pocak. A többedszer szülőknél pedig azt mondják hogy a szülés előtt pár nappal, hát nálam ez nem jött be, mert nekem akkor már meg kellett volna szülnöm a 34. héten.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok,

úgy hiszem sikerült megtapasztalnom h milyenek azok a jóslófájások....kb. éjféltől hajnali 4-ig semmit nem aludtam: kitartóan görcsölt a hasam a köldök és a szeméremcsont között. Kb. 6-szor mentem ki pisilni, és mikor felkeltem még jobban görcsölt a hasam, gondolom Luca baba feje nyomhatott vmit...ahogy vizszintesbe tettem magam, sokkal jobb lett.
Először azt hittem h vmi rosszat kajáltam, vagy túl sokat ettem, és elrontottam a gyomrom...de mivel semmi nem jött, csak az inger, kezdtem rájönni, h ez jósló lehet.....legalábbis én annak könyveltem el.

Hát, lehet h hamarosan itt az idő! Bár Luca most is formációzik a hasamban, olyanokat alakít, h csak lesünk...

Békefiné: én skorpió vagyok, nov. 21. Az egyik legkarakteresebb jegy, és nem mondanám egyszerűnek...de erről inkább a férjem tudna nyilatkozni. :)

Fruzsa, a hasam már a múlt héten lejjebb ment, de sztem nem olyan sokat. Viszont más lett a formája, nekem úgy tűnik h kisebb lett, ami valszeg hülyeség, csak nyilván az átalakulása miatt látom így.
Fogalmam sincs mennyire kell lejjebb mennie...

A holnap délutáni vizsgálatig ki kell tartsunk, szeretnék eljutni Kardoshoz. Utána jöjjön aminek jönnie kell! :)

Szép napot,
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Gabi!

Köszi, kicsit megnyugodtam. Szerintem sem lehet ezt ennyire konkretizálni, első és többedszer szülők esetében is nagyon különböző esetek fordulhatnak elő. Csak már idegesít egy kicsit, hogy mindenki, akivel épp összefutók, az első megjegyzése rögtön ez, amint ráá néz a hasamra. Amúgy nekem annyira fel sem tünt, csak amikor először említették, és belenéztem a tükörbe, akkor vettem csak észre. Sose volt légszomjam, és gyomorégés sem nagyon fordult elő...tehát a "különbség", amit ilyenkor szoktak mondani nem nagyon tünt fel. Viszont azt nem igazán tudom, hogy ilyenkor (leszáll a has) a baba feje kerül a medenceüreg közelébe, vagy a fara is kerülhet? Vagy mindenképpen fejvégűnek kell lenni ehez? Annak örülnék, mert másfél hét múlva megyek Uh-ra, és jó lenne fejvégben tudni végre a drágámat, meg is lepődtem, amikor a 31. hétem medencevégben volt....el sem hittem, de minden nap mondom neki, hogy tessék befordulni..meg lesz az , bízom benne.
Kitartást Gabi, biztos nincs már sok hátra, drukkolók neked!

Fruzsa

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk!!! :lol: Emma baba csütörtökön hajnali 4.30-kor akart kibújni. 3300 g, 52 cm, nagyon édes, rengeteg haja van és kis nyivákoló hangja. Amit sajnos nagyon sokat hallunk, mert nem akar tej termelődni, csak egy nagyon kicsi, úgyhogy most zűrös napok következnek. Szegénykém annyit sír. Kéne neki még a pótlás. De kitartunk! Csak egyenlőre nagyon fáradtak vagyunk apával együtt. Ígérem, hogy jövök fényképekkel és beszámolóval!!! :lol:

Mindenkinek szép napot!

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Crissy szívből gratulálok.

emma babát meg puszilom

és ne aggódj,a tej megérkezik és akkor a kis babóka is megnyugszikpár nap átállás és minden rendben,amikor csak teheted te is pihenj még.
gátsebre hideg borogatás nekem sokat segített,

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Crissy!

Gratulálok Emmához! És nagyon izgatottan várom a beszámolódat, na és persze az első portrét a kicsiről...! :D

Fruzsa


Kép
fruzsa7
 
 


Gratulálok Crissy!
Várjuk a beszámolót, s ne felejtsd leírni kikkel szuültél...és jó részletes legyen!!! :D

Én most kezdek már nagyon rákattanni a témára, előző két alkalommal az első perctől szinte csak ilyesmit olvastam, most eddig nem éreztem rá késztetést, biztos amiatt is, mert olyan friss az előző terhesség, szülés. De most így a harmadik harmadba lépegetve megint szinte csak ilyesmit szeretek olvasni.



Elhiszem Gabi, hogy nyűgös vagy, én a terhességeim végét már sosem éreztem szépnek, borzalmasan zavart a tehetetlenségem, a kiszolgáltatottságom, a kialvatlanság, amit pedig jól tűrök, ha már kint van a baba, de mikor még a nagy hastól nem tudok aludni, azt nehezen viselem. Már itthon most is a szimpla mosogatás is kezd nehéz lenni, mert egy kényelmetlen gerincet hamar elfárasztó tartásban kell odahajaolnom, mert nem férek jól a hasamtól...nem sorolom tovább...de most még hagyján, a végén viszont biztos nem tűröm jól...bár nem akarom előre programozni. :) de épp a július augusztus panelban...s Mátét aligha fogja érdekelni s meghatni elnehezülő anyukája.....háááát majd meglátjuk. De akkor is a betöltött 37. hétig maradjon, nagyon remélem nem jön hamarabb a kis drága!

Elnézést, ha néha írogatok olyat, ami privát téma, de elég sokszor előfordult, hogy nem kapta meg a címzett, még úgy is, hogy avisszajelzés szerint elment...itt viszont megérkezik.

Rita!

Én ma 17.40-re megyek Kardoshoz, esetleg nem egy időben leszünk ott?

Andy!

Oké a szerda, ahogy a múltkor, ugyanott 10 körül megyünk Mátéval...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tengdi:

Ok akkor mi is megyünk 10 körül.

Gabi: már nincs sok,kitartás.tudom nehéz.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

crissy
Gratulálok Emma babához! Ne aggódj a tejcsi biztos beindul, csak ne idegeskedj! Egyél, igyál rendesen és ha teheted (tudom nem egyszerű)pihenj! várjuk a beszámolót és a képeket!

Andy
Én is remélem, hogy sokan leszünk a találkozón! Szeretnék minél több mamával és babával személyesen is megismerkedni!
Várom majd az ötleteket(mindenkiét aki jönne!), hogy mikor talizzunk! Augusztus vége? Szeptember közepe? Lényeg, hogy ne legyen kánikula, mert azt még a kertben is nehéz elviselni! Aug.30-tól 10 napra Horvát országba megyünk(ha Bogi és a gyermekorvos is úgy akarja),tehát nekem az az időpont nem jó! Egyébként minden megoldás érdekel!

Párom telefonján vannak friss képek, amint gépre teszi máris rakok fel belőle!
Pocakos mamik, kitartás!
Mindenki vigyázzon magára és persze a babócájára ebben a fülledt időben!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok,

Tengdi: ahogy Kardost ismerem, sanszos h találkozunk, mert csak nagyon ritkán jutok be hozzá az előre megbeszélt időben.
Bár én majd f5 körül odacsörgök hogy állnak, és ha csúszás van, később megyek oda, nem akarok ekkora hassal órákig ott ülni.
De majd érdeklődj a váróban: lehet h ott fogok én is várakozni! :)

Crissynek gratulálok, bár ment a privát üzenet. Juj de jó neki, hogy már együtt a család és otthon vannak!!!!

Annyira szeretném ha a héten nálunk is történne vmi...hátha ma okosabb leszek a vizsgálat után, bár Kardos hiper-nyugodtságát ismerve max. annyi lesz, hogy közli velem: no para, majd hívjam ha beindul a szülés. :)

Üdv.
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Tengdi, ha még olvasod: 1 órás csúszás van Kardosnál, tehát elég ha 18:30 körül mész oda.....én is csak 6-ra megyek.

R.

Kép
szolnoki rita
 
 


sziasztok!
VAlaki segítene nekem némi infoval a bajcsyban szeretnék szülni, 9 hetes terhes vagyok de még nincs orvosom.
főleg a László Ádámról és a Mosonyi doktorról ha van valakinek infoja légysz irjatok nagyon megköszönném (magánrendelés is)

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok

Gyorsan jelentkezem csak, megyek és meleg fürdőzöm.
Voltam nst-n, ahol volt kettő fájás. Aztán a harmadik amikor vette le az nst-t. Utána semmi. Majd útköznem kb negyed 8-kor kezdődött hogy 4-5 percenként keményedett a hasam. Aztán 3/4 8-kor felhívtam a Kardost hogy most mi legyen menjek vissza, vagy inkább haza. Végül abban egyeztünk meg hogy haza jövök, és figyelgetem mérem. És 2 óra múlva telefonáljak mindenképpen. Hát azóta sem múlt, nem is erősödik, de szépen rendszertelenül jönnek a fájások. Most beszéltem vele épp, azt mondta hogy pihizzek le, és ha rendszeresebb lesz, vagy fájni is fog akkor induljak időben be és szóljak neki.
Még mielőtt lefekszem, befekszem egy negyd órára melegvízbe.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Crissy óriási gratula Emma babához. És majd a tejcsi megfog érkezni:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi, hát ez óriási: még a végén tényleg együtt szülünk? :lol:
Vicces volt h találkoztunk a rendelőbe: épp Tengdivel beszélgettem. :)

Én meg 1 újjnyira ki vagyok tágulva, méhszáj fel van puhulva, Kardos szerint hamarosan megvan a gyerkőc, pár nap kérdése, de akár ma éjjel is beindulhat....
Ha meg nem indulna be vasárnapig, akkor húzás be a kórházba NST-re.
Egyelőre semmit nem érzek, nyugalom és béke van.

Fruzsa, asszem te kérdezted az epidurált a múltkor: most is beszéltünk róla a dokival, direkt megkérdeztem, h igaz-e h lassítja a vajúdási folyamatot. Aszonta ez nem így van, pont az ellenkezője van: felgyorsítja. De a tolófájásokra abbahagyják az adagolását, különben nem tudod mikor kell nyomjál. De ismét elmondta, h az epidurál akkor játszhat ha van szabad anesztes doki, és max. 3 percesek a fájások. Utána már késő, illetve ha nincs doki aki beadja akkor bukja az ember.

Kérdeztem mi hír a szülészeten: aszonta hetek óta teltház van, és őrület! Egyrészt a kórház összevonások miatt, és gondolom a frontok miatt is...3 naponta változik 8-10 fokot az időjárás.

Tengdi mi volt Kardosnál, mik a hírek?

R.

Kép
szolnoki rita
 
 


Na szorítunk Gabi!!!!!

Már nagyon kedvetlennek tűntél, gondolom azért mostmár semmire sem vágysz jobban, minthogy mehess szülni. Legalábbis remélem nincs semmi baj, "csak" annyi, hogy elég volt negyedszer a sok sok hét....

Ha nem nagy teher és mégsem mész ma szülni írd már meg holnap...ha nem jössz, akkor annak vesszük, hogy már bent vagytok és melletted fekszik Nóra!!!

Jó volt találkozni veled is Rita, melletted nem unatkozik a férjed igaz? , mert szóval tartod. :D :D :D
Na lehet Gabi beelőz???? :D

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
Crissy óriási gratula! Hát tényleg nem a front hozta meg Emmát! :) Pihenjél, és ne izguljál, és hagyjál minden munkát Apára! és ha kell óránként tedd cicire Emmát, nemrég egy szülésznő nekem ezt tanácsolta, ha majdan nem azonnal indulna be a tejem (neki is nehezen volt teje, aszonta 2 hétig nyúzta a cicijét, hogy legyen, azóta még mindig van, fél éves a kislánya).
Pihi és kitartás!

A többi pocakosnak is kitartás ebben a hülye időben. Én ma össze akartam esni, annyira lement a vérnyomásom... Nem csoda, hogy aki a végén jár, alig bírja. Gabi! Rita! kitartás!!!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Hát nem vagyok az a hangtalan típus az biztos...tehát a csecsemősök sem fognak tudni egykönnyen lekoptatni! :lol:
De a férjem sem az a szófukar fajta, elvégre mindketten értékesítési területen melózunk/tunk az elmúlt 7-8 évben...:)

Hát lehet h Gabi beelőz....elvégre ő is túl van a 37. héten, már nem számítana koraszülöttnek a kislánya.
Majd miattunk lesz tumultus a szülészeten. :)

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
szolnoki rita
 
 


Na Gabi nem jelentkezik!!!!!!
Persze nem törvényszerű, hogy ennyi idő alatt bekapcsolja a gépet, de amit leírt azok alapján már alighanem babázik....

Igazad van Rita, ne is hagyd magad lerázni, elvégre az a dolguk, hogy segítsenek, amit alapból maguktól kellene megtenni...

Nálunk minden rendben, már 1250 gr Ábel, így a 28. héten. Méhszáj zárt, ezen nagyon drukkoltam....

Kép
Kép
tengdi
 
 


Uhh..Gabira én is kíváncsi vagyok! Bár az is lehet, hogy fél óra múlva bejelentkezik, hogy még egyben van! :D

Én éjjel szinte mozdulni sem bírtam, úgy fájt, húzódott minden alul, plusz Babó is gőzerőre kapcsolt, szinte egész éjjel nem aludt...
Azért remélem mikor én kerülök be akcióra, nem lesz ilyen bolondok háza, mint amit Rita írt!

Amúgy a csecsemős nővérekről van tapasztalatotok? Sok mindenkitől hallom, hogy nem túl segítőkészek! Márpedig szerintem első gyereknél fontos lehet, hogy pontosan megmutassák a helyes mellre helyezést, elvileg te csak elméletben tudod, de még sosem próbáltad.
fruzsa7
 
 


Sziaszstok!

Tegnap voltam én is Kardos dokinál... Elméletileg 17:20 ra volt az időpontom, de mivel csúszás volt, én is később mentem csak. Fél7 fele már ott ücsörögtem, soron következőként. :)
Szerencsére minden rendben van, méhszáj még mindig 2000-es. Maradok továbbra is itthon pihizni.

Lili

Kép
édi16
 
 


SZiasztok!

Crissy

GRATULÁLOK A KIS EMMA VILÁGRAJÖVETELÉHET! Ne aggódj a tejcsi beindul csak türelem és sok sok folyadékbevitel szükséges és tényleg ahányszor csak lehet a kisasszonyt tedd cicire! Az beindítja! :lol:

Finiselő pocakosmamik!
Vigyázzatok magatokra, ez a nagy időjárás változás Titeket jobban megvisel! Csak óvatosan és sok sok vízzel menjetek bárhová!

Babás mamik!
Remélem mindenki csöppsége szépen fejlődik! É Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem tudom már hogyan öltöztessem fel Hannát, mert az idő nagyon változékony, hol ezer fokon süt a nap hol szélviharként tombol az északi szellő. Ki érti ezt! Szegény Hanna meg hol túl van öltöztetve hol mge szégyellem magam mert talán kevés ruhát adtam rá!
:oops: :roll:

legyetekjók

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok

Arik vagytok. Itt vagyok és még egyben. Nem volt jó a netünk ezért nem tudtam jelentkezni.

Este még fel kellett hívnom a Kardost azt mondta, hogy ha nem erősödött akkor most már csendesedni fog, igaza lett. De azt mondta hogy ha megindul akkor azonnal hívjam, és mi is induljunk rögtön.

Még befeküdtem fürdeni melegvízbe, aztán utána volt még 1-2 fájás, és aztán elmúlt. Éjjel ébredtem egy pá fájásra, de abból sem lett semmi.

Most fáj a derekam, meg a hasam alja, néha keményedek, de semmi több.

Most vissza olvasok mit írtatok.

Esetleg ha gondoljátok valakinek felírom a számát és akkor tudok neki sms-t küldeni ha meg van a baba[/quote]

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na merre vagytok lányok? Csak nem szültök?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Gabi!


Hát most megleptél...én már kezdtelek "irigyelni", hogy túl vagy rajta.

Azért kitartást! Még a végén tényleg Ritával együtt szülsz! :D
fruzsa7
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk 1hó-s vizsgálaton Bogival(igaz ő már 5 hetes). Minden rendben! A kisasszony 3750g! :D Szerencsére szépen fejlődik!
Viccvucc
Én is így vagyok az öltöztetéssel! Hol túl sok ruha van rajta (tele is van a kis nyaka melegkiütéssel), hol meg kevés! :roll:
Gabi!
kitartás! Hamarosan Te is babázhatsz! drukkolok Neked, hogy "könnyű" és szép szülésed legyen!
puszi mindenkinek

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Végre egy kis lélegzethez jutottam! :lol:

Mindenkinek köszi a gratulációkat. Jól vagyunk, de sajnos a tejcsi nem akar beindulni úgyhogy egyenlőre tápszerezünk, de még nem adjuk fel!!! Próbálkozunk!

A szülés elég gyorsan lezajlott. Gondolom segítettek a homeós bogyók meg a málnalevéltea. Szerdán egész nap rendszertelen fájásaim voltak, este 8-tól már 5 perceseket mértünk úgyhogy lassan elindultunk. Fél 11-re értünk be a kórházba, nemsokkal éjfél után elment a magzatvíz és utána nem volt már megállás a fájások között. 4.30-ra pedig kibújt Emma baba! :lol: Az orvos szerint nagyon szép szülésem volt, hát én azért akkor nem így gondoltam. Hajnali kettő körül már epidurálért könyörögtem, de annyira gyorsan tágultam, hogy mire a fogadott orvosom beért már csak a kitolás volt hátra. Azt meg nagyon megszenvedtük, mert majdnem nem jött át a medencecsontomon, két doki segített áttólni. Már a császározáson gondolkoztak, de végül sikerült. :D

A kórházban mindenki nagyon kedves volt, de az igaz, hogy kérdezni kell. Nyüstölni kell mindenkit, mert amúgy feléd se néznek. És azt a három napot bármelyik szobában ki lehet bírni.

Ja, és az is igaz, hogy teltház volt! Mikor én hazajöttem, már nem volt kocsi a piciknek annyira sok volt a baba. Csakúgy dobálták ki az embereket, hogy az újaknak legyen hely.

Hát egyenlőre ennyi jutott eszembe. A fényképeket még le kell kicsinyítenünk, de érkeznek!!! :lol:

Mindenkinek puszi

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok,

még mindig itthon..... :?
Úgy látszik a frontok elkerülnek, vagy Luca immunis rájuk.
Ma is tök nyugis napunk volt, néha mozog egy kicsit, de nem viszi túlzásba. Amúgy semmi nem fáj, a jóslók elmúltak, derekam sem akar leszakadni. A hasam szépen leszállt, most már jól láthatóan lejjebb van.
Tehát nincs más hátra, várunk.....

Jó éjszakát mindenkinek!
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Sziasztok

RIta pedig azt hittem meg van a baba.

Nálunk sincs semmi. Nekem is keveset mozog Nóra. Éjjel sokszor fent voltam pisilni. Meg forgolódtam, sehogy sem volt jó feküdni.

Aztán hogy ma mi lesz kitudja. Mindenesetre holnap Erzsi elmegy szabira vasárnapig úgy hogy ha ma nem bújik ki akkor maradjon is bent hétfőig.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Hello,


ááá, még itthon vagyunk. :)
A frontok sem hatnak meg minket. Sokkal jobb anya pocijában aludni és mozgolódni! :)
Szerencsére jól bírom, nem is ezzel van a baj, csak ahogy a múltkor Crissy is mondta: kezdek egyre türelmetlenebb lenni. De ti ezt nagyon jól tudjátok, uez volt nálatok is. :)

Viszont az elmúlt 2 napban kevesebbet mozog, sokkal nyugisabb, ez tény. De már nem dőlök be ilyeneknek, sztem semmit nem jelentenek. Várunk, és kész, ennyi.

Jimbone: ez az Egészségház utcai védőnői brigád? Katasztrófa! Az én védőnöm is siralmas (eleve a kinézete is riasztó, Luca baba sokkot kap ha meglátja, mondjuk én is), és a hozzáadott érték amit az elmúlt 7 hónapban produkált a nullával egyenlő. Férjem kolléganőjének az édesanyja védőnő, ő küldött egy csomó hasznos tájékoztatót, infót, stb....a sajátomtól SEMMIT nem kaptam.
A 38. héten voltam nála utoljára, megkérdeztem hogyan óhajt kijönni, aszonta h hazajövetelünket követő másnap kijön, elmondja a legfontosabb dolgokat (remélem röviden, aztán tiplizik), aztán kijön 1 hét múlva megint és ha látja hogy minden jól megy, akkor legközelebb 1 hó múlva.
Jeleztem neki, hogy ez nagyszerűen hangzik, egyetértek! Ide ugyan ne jöjjön hetente, mert rosszul vagyok tőle....és ezt csak magának köszönheti a 20. heti alakítása után.

Viszont az durva, hogy a másik nő egyátalán nem hajlandó kimenni....normálisak ezek? Hivd fel a főnöküket, a vezető védőnőt, aztán számolj be neki. Ez nevetséges!

Kép
szolnoki rita
 
 


Reunion!

Privát levél ment, reméelme megérkezik.

Édi!

Akkor te is akkor voltál ott hétfőn a rendelésen, mikor én. Vártak vagy hárman, mikor kijöttem, biztos köztük voltál...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Látom Rita és Gabi még egyben vannak. Most értem haza a dokitól, illetve ma Nyitrai vizsgált, mert az orvosomat épp szülésre hívták..úgy látszik még nem ért véget a rohamdömping, legalábbis eddig az egész terhességem alatt sosem fordult elő, hogy épp akkor hívják el, amikor jelenésem van nála. Nyitrai viszont aranyos doki, piros foltos volt a fehér köpenye, azt mondta ne ijedjek meg, ez nem vér, csak málnát evett. :D
A méhszáj még szinte teljesen zárt. Levette a strepto kenetet. Jövő héten megyek az első Nst-re. Viszont a fiam végre fejvégben van, nem hiába van lent a hasam. Minden nap mondtam neki, mit kell csinálni, és már most nagyon szót fogadó, mert a mama kedvéért megfordult.

Este viszont rengeteget keményedett a hasam, és fájt szinte minden csontom odalent. De már megint kánikula van, pedig állítólag mára lehűlést mondtak, és esőt..erről ennyit.

Szerencsére nekem a védőnővel nagy szerencsém van, nagyon segítőkész, viszont nem az a tolakodó fajta. Ő azt mondta eleinte hetente kell hogy látogasson, de én nem is bánom, mert tényleg segítség.
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Fülöp Ilona szülősznőről ki tud valamit? Hol lehet vele találkozni?

Eszter
e_kiss
 
 


Sziasztok!

Szülni vagytok? Hol jártok?

Most jöttem meg a laborból. Kíváncsi leszek a vasamra. Viszont hazafelé beugrottam a gyerekdokinkhoz..hát egy tünemény az a nő. Idős, de nagyon vidám természetű. Bár júliusban, mikorra várható nálam a "nagy esemény" épp szabin lesz, de azt mondta, mivel otthon lesz, kivételesen ellátogat majd hozzánk. Csak szóljak, ha hazajöttünk. Tényleg szerencsés vagyok, hogy ilyen jó védőnőm, és gyerekdokink van.

Ha éjjel érkezik vki a kórházba szülni, az hol megy be? Hol van olyankor nyitva a kórház? A felkészítőn azt mondták, hogy csöngessünk a szülőszobánál..de oda valahogy fel kell jutni.

Vettem Laktoherb teát, hogy legyen otthon. De ezt csak szülés után kell elkezdeni inni, ugye? Amúgy málnalevélteát is akartam venni, de se a patikában , se a Dm-ben nem volt épp.

Mindenkinek szép napot, és aki épp szül, annak pedig könnyű szülést! :D
fruzsa7
 
 


Sziasztok

Fruzsa én még egyben vagyok.

Ha éjjel mész szülni akkor is a rendes a kapun betudsz menni a lavotta utcain tutira, de szerintem a másikon is. És csöngetsz a szülészeten.

Laktoherbet igen a szülés után kell elkezdeni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Hello,

jelentem még itthon. Remekül vagyunk. :)
Kiválóan aludtam, a 2 óránkénti pisit leszámítva.
Luca tegnap megint partyzott este, napközben nyugis.

Kezdem azt gondolni, hogy vasárnap este mehetünk be NST-re a kórházba. És vhogy az az érzésem, hogy mivel a dokim és a szülésznőm is ügyeletesek vasárnap este (Gabi tudj róla), lehet azt fogják javasolni h indítsuk el a szülést...és azt hiszem bele is fogok menni. Ha már ott vagyok, essünk túl rajta, bújjon ki Luca baba, ráadásul a doki+szülésznő is kéznél van.
Persze addig még bármi lehet...és különben is az lesz amit a doki javasol.

Minden este úgy fekszem le, hogy éjjel hátha lesz vmi, aztán reggel meg úgy ébredek, hogy fáj-e a derekam, és ha kikelek az ágyból lesz-e elfolyó magzatvíz v nyákdogó, de eddig nincsenek ilyen jelek.

Hát nálam ezek vannak.

Szép napot!
RIta

Kép
szolnoki rita
 
 


Ja, a júniusi Kismama magazinban a Bajcsy az egyik kórház amit bemutatnak. Az egyik képen pont az én szülésznőm van rajta, Bányai Nóra. :)

Kép
szolnoki rita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?