Új privát üzeneted érkezett!

Rájli,
na, képzeld, még én is elolvastam. (Pedig ugye nekem ezek az emlékek már oly távoliak... de ez most érdekelt. :) )
Sztem (persze szigorúan csak kívülállóként írom ezt, nehogy nekemessenek a hormonzavaros anyócák) ez nem volt olyan borzalmas szülés! Jó, az tény, h nem volt egyszerű, meg nem volt könnyű, de azok a könnyű szülések amúgy is csak urbánus legendák. ;) Lehet, h csak könnyebbre készültél. Nem tudom. Nagyon hasonlít az én szülésemre (már amennyire még vissza tudok emlékezni), ott is volt oxi, meg szétcsúszás meg minden, és hát a 20 óra vajúdás-kitolás nem könnyített meg semmit, de mégis jó emléknek maradt meg. (Már akkor is, nem a 3.8 év távlata szépíti!) Férjem szerint ugyan megahorror volt, na de ő csak szemlélte, én éltem át. Asszem élete egyik legborzasztóbb napja volt az... ha lenne valaha 2. be se jönne, nem is hívnám. Én üvöltöttem a fájdalomtól, meg tekergőztem meg minden, de nem ez volt benne a lényeg. Nem tudom okosan megfogalmazni, de mindenkinek van egy hozzáállása az élet összes dolgához, és ki így, ki úgy éli meg.

Ja, egy kérdés: miért írtad nagybetűkkel, h kislány? Fiút jósoltak? Tudtátok a nemét? Lemaradtam, bocs.

Vannak persze homályos részek (ha csak horzsolás, minek hosszú percekig varrni?, stb), de egy valami feltűnt: az, h egy 1000 gyereket világra segítő nő épp a mienknél nem tudja megmondani, h még hány nyomás kell, az pech. Lehet, h úgy látja jónak, h ígér még 7et, és 15 lesz belőle, mert ha eleve 14et mondana, feladnánk. (Enyém anno egy bíromi erős, de mégis kibírható fájás után megnyugtatott, h ennél sokkal rosszabb nem lesz a többi sem. A végén számon kértük rajta ezt a hazugságot. Elmosolyodott, és azt mondta, h mégse riaszthatott el a félidőben! Most van, aki ezért anyázna, én visszavigyorogtam, h igaza volt.
A kipucolás is űberszar, ha nem vagyok kikötve, leugrom azt asztalról, 3 szülésnél is rosszabb, de ha kell, hát kell, sztem ezt így megértve és elfogadva máris feldolgozhatóbb a "trauma".

Borkáról volt már kép? Lehet repetázni? :D
neet
neet
 
 


Lindi,
van olyan hétvége, amikor nem "passzolod" le a kölköket?

Ja, és a gátfelvarrást vagy mit én sem értem. Előreesik és visszatolják, rögzítik, vagy mi?

Oxi, sürgetés, sok szülés: ez megint jó kérdés. Az oxi ugye segíthet akkor, ha nem halad a dolog, és ad egy kellő (vagy annál nagyobb?) löketet. Ha én szülök, ne sürgessenek. De ha a folyosón állok szorosan összezárt lábbal, mert baba jönne már, de nincs bent hely, igenis midnenkiből huzigálják ki a kölökket a.s.a.p., mert én jövök! Önző neet vagyok voltam, leszek. :lol:
Kérdés no. last: mi a tökért vállnak be ennyi pocakot egy H-ba, ha az 1/3ára már nincs kapacitás...? (Amennyiben ez a helyzet... ha nem, befogtam.)
neet
neet
 
 


Den,
én el is küldelek a mókusokhoz. Miért csak akkor kaphat rudit a kölök, ha bilibe produkált? :lol:

Curse,
mi van a lyme.mal? Nagyon lemaradtam, pár szóval, vagy mélben?
neet
PS: Átszakadt a gát, abba se tudom hagyni az írást, de most mennem kell, mert újkutyu a papucsom szemelte ki ebéd gyanánt...
neet
 
 

 
 

Látom beindítottam az állóvizet a fórumon :mrgreen: ez jóóó

Összeségében nem érzem én sem rossz szülésnek ezt, csak ugye nem ilyenre számítottam. Valahogy nem készültem fel előre jobban erre a gátvédelmes cuccra. A két szülésem közti fő különbség pedig abban rejlik, hogy míg Kamillával ott a szülőágyon a varrás s miegyéb után az volt bennem, hogy "jéé hát ennyi a szülés, ez nem egy nagy cucc, bármikor bevállalom újra" - na ezért is lett Borka :) node most!!! Már közben eldöntöttem, hogy én ezt mégegyszer köszi de nem akarom!!! Szóval, Votiv, ari vagy, de nem lesz nálunk 3. az fix!

Tinu: UM-mel kapcsolatban semleges érzelmeim vannak. Bennem nincs úgymond rossz érzés iránta a szüléssel kapcsolatban. Ő ilyen, és én ezt pontosan tudtam. Azt bánom már, hogy ezt a gátfelvarrásos dolgot nem beszéltem meg vele előre, hogy nekem ez nem kell, illetve ő se kérdezte. (merthogy én direkt arra bazíroztam, hogy egyéb téren is jó lesz nekem ez a gátvédelmes dolog majd apával aztán :oops: )

És szerintem Lindinél a pont, mert azért kaptam oxit és azért nem vártunk arra, hogy majd én ott magamtól jól elvajúdgatok, mert
1. dugig votl a szülőszoba és láttam Verán is és UM is, hogy emiatt kissé fusztráltak, és amikor akció volt akkor 1000 %ban rám figyeltek, de akció előtt és után kapkodtak, hogy mi van a többiekkel. Ez rajtam és rajtuk kívűl álló dolog volt. Én szültem szar időpontban :?
2. UM szerintem azért nem pártolja a hosszú vajúdást, mert akkor pont a lényegre a kitolásra fárad el a páciens. Persze vannak az éteri erők amik ilyenkor megszállják az embert, de szerintem ő azon van, hogy az anya se szenvedjen túl sokáig és a babának se legyen baja esetleg a hosszú vajúdás miatt.

Fogalmam sincs, hogy ha nekem senki se szól közbe, mennyi ideig tartott volna ez a szülés. :roll: Passz...lévén még a burokrepi se hozta lázba a gyermekemet odabent.
Az oxi Kamillával is és most is nekem a fejemre hatott elsőként,azért is írtam, hogy "anyag" mert kb úgy éreztem, mint valami drogot. Aztán az első fejlöket után ment "le" és onnantól meg egy egybefüggő összemosott fájáshalmaz lett tőle.

És azért éreztem magam kívűl, mert nem én írányítottam. És én ikrek vagyok aki szeret írányítani ugye 8) és rosszul éltem meg azt, hogy el tudom veszíteni a kontrollt saját magam felett.

Fibi: ja és azért kellett ebben a félfekvő pózba szülni, mert Vera megmondta az elején (mármint amikor még bent volt a baba), hogy ő csak igy tudja tökéletesen védeni a gátat. Szóval ezt tudtam előre, nem ért meglepetésként.

Gátemelés: ez gondolom azt jelenti, hogy a szülés után kitágult hüvelyt kissé szorosabbra varrják, hogy aztán apjukkal a szex közben ne legyen túl nagy űr :oops:
az más tészta, hogy nekünk pont jól jött volna eme űr :oops: :oops:


Tinu: Úrhida merre is vagyon? Jó ár: szuper!

Curse: nálunk Kamilla effektív semmilyen édességet nem ehet, ugye és én nem is bánom. Házi sütik meg palacsinta persze van ;)
Fóliásbonbon :)

ZSan: kár, hogy szabin van a barinőd :(
Tegnap bent voltunk anyunál. háááát komolyan féltem beszállni a liftbe, meg úgy jöttem ki, hgoy a földet néztem, nehogy valaki sértésnek vegye ha ránézek. Össznépi roma bandázás volt ugyanis az épület bejárata előtt, abból a fajtából aki menten leszúr ha csak rosszul nézel rá :roll:
Szegénykémet bent tartják hétvégére és még sírt is a telefonba amit meg tudok érteni én is sírnék...
A betegszállító aki az alagsorban a konyhán keresztül tolta át a belgyógyóra megállt vele valami sötét helyen, hogy pénzt lejmoljon, szegény Anyu meg még jobban összetojta magát, mondta, hogy nincs nála pénz :shock: szerencsétlen öregeket szerintem simán lenyúlják :twisted:
5-en vannak egy szobában, Anyu után a legfiatalabb néni 71 éves az pesztrálja a többi mamit, pl van egy 96 éves néni akit ez a 71 éves itat-etet, mert a nővérek tesznek rá magas ívből :evil:

Szrek: köszi a dokifelajánlást, közben kaptam egy dokit aki a Kútvölgyiben dolgozik. Mostmár beletörődött Anyu, hogy benttartják, jól kivizsgálják, aztán a leleteivel megyünk a Mantrára meg ehhez a Kútvölgyis dokihoz.

Votiv: jobbulást nektek, akkor gondolom holnap nem jöttök lovazni :(

Neet: és igen, igen írjál még, ne csak én legyek ilyen szófosó :lol:

Rylie
rylie
 
 


Neet kedvéért:

Megszülettem
Kép
Séta
Kép

Kedvenc kép Kamilláról:
Kép

R
rylie
 
 


Sziasztok Lányok!

Ez most kissé OFF lesz, de a Babanet csapata nevében örülnénk neki, ha minél többen eljönnétek július 26-án a Babanet-Kölöknet talira.

Ha van kedvetek, nézzetek át a Tali topikjába!

Részletes információt pedig itt olvashattok!

Várunk Mindenkit sok szeretettel:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Rylie: na így már én is értem, hogy minek stoppoltak annyit rajtam, mikor nem is volt nálam se más, csak horzsolás. Meg ment a poénkodás, hogy azért ne varrjon össze teljesen, mert apjuknak még szüksége lesz rá. :lol:
Úrhida Székesfehérvár mellett van. Nagyjából egyforma távolságra van tőle a Velencei-tó és a Balaton, egyik sincs messze, úgyhogy ebből a szempontból is nagyon várom már az ottlakást. Persze azért biztos hiányozni fog Bp., hiszen itt születtem, itt nőttem fel.

Kép
Kép
tinu
 
 


nekem abszolút az oxitocinnal szállt el minden...
a másodiknál próbáltam tudatosan megúszni, de aztán kiegyeztünk a dokival a burokrepiben - utólag látom, ezt se kellett volna!!! (utána csak megkaptam az oxitocint is) de basszus mit mondjon az ember lánya, ha a fájásai állítólag "nem elég erősek, gyorsak, fájdalmasak"????
nem vagyok szülész, de ezt még kimondva is durvaságnak érzem, pontosan azt érezteti az anyával, hogy önmagától, EGYEDÜL NEM KÉPES SZÜLNI, és kell a beavatkozás.
dehát tudjuk, hogy MINDEN NŐ KÉPES szülni, mert így alkotott meg a természet bennünket. ha egyedül hagynának, segítők nélkül, akkor is a legtöbb gyerek szépen, rendben, hiba nélkül megszületne (most a kivételekről nem beszélek, amikor tényleg életet ment az orvos meg a kórház, csakhogy mintha nem ez lenne a kivétel). Sajnos az orvosok egy része szeretné elvenni tőlünk ezt a tudatot - talán a saját jelentőségüket, egzisztenciájukat bebiztosítandó...
talán egy olyan vélt igényt teljesítve, miszerint mindenki szeretne gyorsan túllenni ezen a szülés dolgon. nem lehet, hogy valójában ők szeretnének túllenni rajta? (Bardóczy is ott állt ugye már az ajtóban, és a vizsgálóban is szültek - hurrá, ezzel jól megnyugtatták szegény Rylie-t, hogy ugyan húzzon már bele, mit merészel itt ilyen sokáig/lassan szülni...)
Az oxitocin pedig egyértelműen felborítja a női szervezet természetes "vegykonyháját", és itt a szülőnő végleg elveszítheti a kontrollt - nem csak a szülése, hanem a fájásai és a koncentrációja, a belefé figyelése, a gyermek - és saját maga - elengedése (tágulás), a légzés és minden felett, és a szülés módosult tudatállapotából egy őrjítő fájdalommal, félelemmel és bizonytalansággal teli hajsza lesz, hogy ettől minél hamarabb megszabaduljunk, minközben képtelenek vagyunk irányítani, segíteni a testünket, az ösztöneinket, és akkor már tényleg azt kívánjuk, hogy szabadítsanak már meg ettől a szenvedéstől (amit ők okoztak, rosszul felfogott jó szándékkal)

a kikötözés (pucolás, "gátemelés" és tsai dettó) annyira megalázó :( mindjárt a szülés után végtelenül tiszteletlenül bánnak egy nővel és annak legnemesebb szerveivel, melyek most adtak életet egy gyermeknek és 9 hónapig a kettőjük bensőséges közös életének adtak otthont - megértem, hogy vannak egészségügyi indokok, de akkor is, nem lehetne ezt valahogy másképp? kevésbé megalázóan? kevésbé traumatikusan?

Ha nem gyorsították volna fel a 2. szülésemet, talán nem is kellett volna úgy kirángatni belőlem a méhlepényt, hogy utána pucolni kelljen... (de talán ettől függetlenül is pucolt volna a doki :?) a farkcsonttörésről már ne is beszéljünk :(

votiv 8)
votiv
 
 


de jó itt nosztalgiázni... :D

Tinu irta: "nem gondolom, hogy flancolás lenne az alternatív hozzáállás, de nem biztos, hogy mindenkinek megnyugvást jelent egy olyan ismeretlen környezet, számára idegen mentalitás, ami az alternatív szüléssel együtt van. Ha arra biztatják, hogy labdán üljön, meg kutyában szüljön, meg bordásfalon lógjon"

Ne haragudj, de látszik, hogy nem szültél alternativ szobában (módon), ez pont NEM ezt jelenti! (legalábbis BS és BB esetében, én ezekröl tudok csak). HANEM az emberséges hozzáállás, a béké(be)n hagyás. Nem biztatnak labdára meg kutyapózra, hanem ellenkezöleg: ahogy és ahol az anyának JÓL ESIK.
fibi
 
 


na, jól kifakadtam :P
ahhor képest, hogy az első szülésemet gondoltam nagyobb csalódásnak, végülis a 2. lett az, hiszen arra sokkal jobban készültem, testben és lélekben is ezerszer érettebb és tudatosabb voltam, ezt az első pár órában, míg szabadon vajúdhattam, éreztem is. Ehhez képest az első szülés "csak" annyi volt, hogy nagyon hezen bírtam elengedni/átadni magamat, emiatt nem ment a tágulás, ebből igen fájdalmas, hosszú és nehéz vajúdás lett, majd fejbevágtak egy hordónyi oxitocinnal, és megszülesztettek.
A másodiknál is elvették tőlem az irányítást, a lehetőséget, hogy a saját összegyűjtött kis erőmből szülhessek, amit sokkal nehezebb volt feldolgozni lelkileg, és sokkal több maradandó sérülésem is lett. Oké, tudom, örüljek, hogy egészségesek a gyerekeim, de én meg olyan típus vagyok, hogy a lelki traumáim rosszabbak és károsabbak az életminőségemre, mint bármilyen betegség...

Rylie, a holnapi lovazást most valóban kihagyjuk.
doktornénitő új bogyókat kaptunk a makacs takonykórra, és fogom a gyerekek fejét órákon át...

Lilirózának monoklija van :P komolyan nem tudom, hogy szerezte, de szép lila a bal szeme :shock:

basszus, apjuk most telefonált, hogy a Lászlóba vitte a középső fiát, most lumbálják, vírusos agyhártyagyulladás (avagy Hepatitis) gyanúval...

votiv 8)
votiv
 
 


és Tinu,
abban igazad van, hogy fontos hogy bizzunk az orvosban és a döntéseiben, én is igy tettem. mégis kicsit negativ élmény lett az elsö szülésem a sok nehézség (és a végén történö beavatkozások) miatt. De egy percig nem hibáztattam a dokimat, csakis (föként) saját magam, mert nagyrészt a félelmeimmel generáltam az eseményeket. Szóval amit irsz, hogy a dolgok megtörténnek úgyis, mi pedig csak részt veszünk bennük, hát egy kicsit én ezt is másképp gondolom :)
de jó ezekröl eszmecserélni :)
fibi
 
 


Fibi, én is hasonlóan éreztem, ezért voltam szomorúbb a 2. szülés után, mert akkorra már úgy éreztem, ez nem az én félelmeimről szól...

Tinunak igaza lehet a szubjektív-objektív tényezők egymásra hatásával kapcsolatban, de ezek szerintem annyira de annyira nem választhatóak el egymástól a szülés esetében, mintha egyek lennének :wink:

votiv 8)
votiv
 
 


na csajok, itt bőgök ezen az egészen...

a sok sok hsz-ből kiderül, h kinek a pap, kinek a papné...
és hogy hiába magyarázom én bizonyos embereknek, hogy miért volt megalázó, durva beavatkozás nem csak felém, hanem a gyerekem felé, ha ő ezt NEM LÁTJA annak még akkor sem, ha szép magyar szavakkal írom is le/mondom is el. Nem érti a másik, mert nem olyan mint én, és ezzel nincs semmi baj, semmi de semmi. Azzal már igen, hogy "de miért volt ez neked olyan rossz?" Azért MERT. ez az ÉN szülésem volt, legyen már jogom ROSSZUL érezni magam, ha úgy akarom. És legyen meg a joga mindenkinek ehhez.

Aternatív szülésről pedig Fibi tökéletesen értekezett. Nem a labda és a gyertya teszi. Az én szülésemnél a doki, szülésznő és a férjem felváltva ücsörögtek rajta... :lol: Én meg néztem, ahogy a dokit próbálja lerúgni róla a szülésznő.
gyertya meg nem volt, sőőőt cd-ket sem vittem, mert én úgy hallgatok zenét, hogy csak arra figyelek. Háttérzene nálam nem létezik... :lol: szal vagy zenét hallgatok, vagy szülök

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Na jókor lestem be :shock:
Gondolom feltünt ,hogy én még nem írtam le Botond születését,de még magamnak sem,pedig ez nem így szokott lenni :?
Egyszerűen képtelen vagyok szembesülni vele újra.Legalábbis még most nem.Hiába volt BS és MG párosom,a lényeget Fibi írta le:A félelmeim generálták a szülésem menetét :( Hiszen engem nem sürgetett senki.Én magam voltam a gát,azt hiszem.És amikor remekül ráérzett erre BS akkor jött Ő és az oxi...

Zsan:
ebből is látszik,hogy lehet abban valami,amit múltkor írtál a vérző köldökcsonkról :?

Votiv:
sok++++++++++ az embered fiának.Rémisztően hangzik :(


Szia Neet :lol:

petergabi
 
 


Votiv,
kikötözés sztem nem azért van, mert a dokik halálba akarnak alázni, hanem mert féltik a protkójukat. :lol:
És kipucolás meg azért, mert inkább pár perc rossz, mint hogy aztán jól belehaljunk egy darabka fölös bentmaradt vacakba. (Ami addig szent és életet adó burok, lepény, stb volt, innetől meg vacak, amitől meg kell szabadulni, mielőtt megmérgez.) Tudom, h nyersen fogalmazok, de csicsázhatom is, attól ez még nem változik.

Zsan,
igazad van, te éled meg a te szülésed. Más meg gondolhat, amit akar. Pl én? :D

Most elnéztem a 2 kutyámat.. ne, nem akarok kutyában szülni. :lol: Na jó, hülye poénból elég ennyi is.
neet
neet
 
 


Neet :lol:

Zsan: leírtad a lényeget, asszem én is ezt akartam mondani, és ezek szerint átment és ennek tökre örülök. SZóval a lényeg az, hogy nem vagyunk egyformák és ami neked a jó, az igazság, az másnak lehet, hogy nem az.

Votiv: ezek, amiket leírtál, én is tudom. Vagyis nekem is mondták. Nagyon sok előadáson voltam én is ilyen témában még egyetemista koromban, láttam egy csomó fontos filmet a témában és én is azt gondolom, hogy a szülés egy módosult tudatállapot, egy misztikus csoda, egy beavatás. Ennek ellenére mégsem vagyok biztos benne, hogy igaz ez az összeesküvés-elméletszerű dolog, hogy az orvosok azért avatkoznak be, mert ettől fontosnak érzik magukat stb. Én személy szerint csak akkor mernék ilyeneket nyilatkozni, ha magam is orvos lennék, vagyis rendelkeznék a megfelelő információkkal. Így kívülállónak érzem magam, laikusnak, mert nem ismerem az orvosi indokokat a beavatkozásra. Én azt feltételezem, hogy van indok. Hogy nem csak kibaszásból csinálják. Lehet, hogy nem mindig, minden orvosnál indokolt, én abban bízok, hogy UM majd akármit is csinál velem, az indokolt lesz, ezt jelenti az, hogy megbízom a döntésében.
És Neet hsz-e még azért is tetszett a poénon kívül, mert szerintem jól rávilágított arra, hogy amit az egyik nő durvaságnak érez, azt a másik nő fel sem veszi. Ezért lenne fontos, hogy az orvos és a szülő nő egymásra találjanak, összepasszoljanak. Legalábbis egy szülés erejéig.
AMúgy meg nyilván nem így beszélnék (vagyis belátom, hogy többeteket érzelmileg sokkal intenzívebben érint ez az oxi és beavatkozás téma a saját szüléseteken keresztül), ha nekem is olyan rossz élményeim lettek volna a szülésem kapcsán. Fogalmam sincs, hogy mit okoz az oxitocin, mert még nem volt hozzá szerencsém.

Fibi: én most annak a szemszögéből írtam az alternatívat, aki nem tud róla semmit. Nekem tökéletesen megfelelt a vízben vajúdás, szülni már nem szerettem volna benne, mert kényelmetlen volt. A más pózban szülést lehet, hogy kipróbáltam volna, ha olyan az orvosom, aki ilyeneket pártol. Mivel nagyjából 20 percnyi időről van szó az esetemben, talán nincs jelentősége. Bár szívesebben kiabáltam volna a kitoláskor, de most már elfogadtam, hogy az orvosomnak az a nünükéje, hogy az valamiért nem jó. Ez van, senki nem lehet tökéletes.
És a résztvevést ne úgy értsd, hogy csak elszenvedjük a dolgokat. Inkább úgy, hogy egy csomó dolgon nem tudunk változtatni (belső vagy külső okból), egy csomó másiknál meg fogalmunk sincs, hogy ha valamit változtatunk, akkor az milyen irányban mozdítja el a dolgokat.
Na azt hiszem, nem vagyok érthető. Amit nagyon szeretnék elkerülni, hogy ne legyek "szektás". Ez tökre nehéz, mert az ember valahogy hajlamos rá, hogy az legyen, különben állandóan bizonytalanságot él át. Valami mellé folyton le akarjuk tenni a voksunkat, pedig a valóság/igazság mindig sokkal bonyolultabb, mint amit mi képesek vagyunk ... (itt kéne valami ige, de nem jut eszembe a megfelelő).
Jó éjt mindenkinek, megyek egy kis családi életet élni. :) Elnézést attól, akit esetleg megbántottam, nem akarattal volt.

Kép
Kép
tinu
 
 


Votiv,
értem, és teljesen megértelek!

Gabi,
sajnálom :( most nem tudok értelmesebbet irni.

Tinu,
akkor abban egyetértünk, hogy mások vagyunk.:wink: és ez tényleg nem baj, de akkor fogadjuk el a másik igazságát is :) (ahogy Zsan is irta)
és lehet hogy tényleg nem értelek... ezek szerint az, aki az alternativ szülést pártolja, egyfajta "szektás"? :?

ps: kár hogy nem tudom majd folytatni ezt az eszmecserét, de holnap utazunk. jok legyetek, puszi :D
fibi
 
 


sajnos a gyanú igaz lett, vírusos agyhártyagyulladás, ami annyiból rossz neki, hogy ez lassabban és nehezebben gyógyítható, mint a bakteriálisok, viszont annyiból jobb nekünk, hogy tulképp lehetetlen elkapni. Azért látogatóba most egy darabg mégsem megyünk...
Ami viszont még gáz, hogy a betegségnek hosszú a lappangási ideje, meg a gyerekorvosuk nem is diagnosztizálta, miközben 10 nap alatt már 2x volt nála, hogy magas a láza, fáj a feje és a hasa (a vírus miatt megnagyobbodott a mája), a doki meg hazaküldte, hogy egyen Rubophent... idő közben pedig jó súlyos lett már a betegség :?
most a Lászlóban van szegényke, és infúziót kap, elvileg már gyógyul...

rakok fel képeket, a csajszimat még alig láttátok, de Istit is rég :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

votiv 8)
votiv
 
 


Neet, hát akkor engem jobb is, hogy kikötöztek kaparáshoz+varráshoz, mert az érzéstelenítésből sz@rt se éreztem :?

na de komolyan, én is írtam, hogy ok, hogy vannak egészségügyi indokok, de nem hiszem, hogy sokan cseréltek volna velem, mikor a szülés után 5 perccel négykézláb állítottak a szülőágyon, és elkezdték rángatni belőlem a méhlepényt... (ha a Tóth Irénke nem könyörül meg rajtam, és nem hozza a kis homeopátiás neszeszerét, a doki talán helyben felvágja a hasamat, mint a vadász a Piroska és a farkasban)

Tinu, én nem gondolok semmilyen összeesküvésre, amit az orvosok szőnének ellenünk. Egyszerűen csak ők is emberek, és vannak gyengeségeik. De ha olvastál ilyesmiről, mondjuk akár egy szimpla WHO jelentést, abból máris kiderül, hogy mi a bevatkozási kényszer, mennyi lenne a gátvédelem elfogadott aránya, a gátmetszéssel szemben, hányszor végeznek átlagosan burokrepesztést, mennyire általános a kőmetsző póz, mi a császármetszésekre vonatkozó ajánlás stb. Tehát egész konkrét mutatókon lehet vizsgálni, hogy hagyják-e szülni az asszonyokat, vagy esetleg megelőzésképp, a biztonság kedvéért, rosszabb esetben egyszerű siettetésből, nemtörődömségből, vagy csak a saját tehetetlenségük kompenzálására avatkoznak be a szülésekbe.
De ez nem csak a szülészekre jellemző, nagyon ritka az az orvos, akihez ha elmész, nem ír fel akármit, hanem csak megnyugtat és hazaküld. A legtöbb azt hiszi, fel kell írnia valamit, ha már itt vagy, és (szerinte) ezt várod tőle :wink:

Gabi, remélem egyszer majd le tudod írni Botond születéstörténetét, elsősorban magadnak, de én is szívesen elolvasnám :)
és imádom a három gyönyörű tickeredet :D képet kérünk méééég!!!

votiv 8)
votiv
 
 


végül egy szolgálati:
Media Marktban aug 31-ig 100db digitális fénykép 1990 Ft

jó éjt mindenkinek! :)

votiv 8)
votiv
 
 


Írtam egy szép hosszút szülés ügyben, ami el is szállt, hála neked, rendszer, aki kiléptetsz x idő után..........
Talán majd holnap lesz kedvem nekifutni mégeccer ;) :D


Votiv,
+++++++++++++++ és gyors gyógyulást a nagyfiúnak!

képek nagyon nagyon jók!!!! :D :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szrek,
hosszút valami szövegszerkesztőben írok (pl drága freemail helyett...), ami gagyi, de sűrűn menthető, így csesszen ki a rendszer saját magával. De legalább lefeküdtél időben. ;)
neet
neet
 
 


Rylie,
köszönöm, hogy megírtad Borka születését még egyszer nagyon sok boldogságot hozzá!!! :D Anyukádnak +++++++++++++++

Nagyon jó téma vetődött fel. Gondoltam mindenféle hosszút, a leírásig már nem jutottam el :lol: Mert nekem csodálatos szüléseim voltak annak ellenére, hogy volt oxi és hogy szülőágyon történt, még ha majdnemüléseben is. Azt hiszem, nálam a titok nyitja az volt, hogy imádok szülni és hogy hagytak szülni :D És hogy végig biztonságban és egyenrangúnak éreztem magam :)

És... persze ezen a ponton ébredt egyszerre a két gyerek :mrgreen:

Puszilok mindenkit, mi el egy hétre Balatonra, drukkoljatok, hogy jó idő legyen :)

Votiv,
agyhártyagyulladás :(:(:(
kisün
 
 


Fibi: ezek szerint azt kell írnom, hogy a látszat ellenére :D , de igen, tökéletesen elfogadom, hogy te úgy gondolod, ahogy. Igazából számomra meglepő, hogy még mindig azt hiszed, hogy az alternatívkodás ellen beszéltem. :roll: Mert egyáltalán nem. Csak elképzeltem, milyen rossz lehet annak a nőnek, akinek azt mondják, hogy az orvosa nemtörödőm, vagy szakmaiatlan, vagy felelőtlen volt, mert kipucolta, gátmetszette, hogy a szülése nem volt olyan igazi, mert mindezek megtörténtek, és hogy utólag is jól bánja meg, hogy nem egy alteros orvoshoz ment. Na mindegy, szerintem több nézőpont is létezik egyen kívül, és szerintem nem veszik el a tiéd sem, ha megérted a másikét.
AZért raktam idézőjelbe a szektásat, mert nem azt akartam mondani, hogy szektás, hanem röviden próbáltam leírni azt, hogy ha valaki nagyon hisz egy dologban, akkor nehezen tud átváltani egy másik nézőpontra. EZ lehet abszolút szükségszerű és pozitív is, nincs vele baj, csak én szeretném elkerülni - még ha én sem tudom.
Jó utazást! :)

VOtiv: én már a múltkor is írtam, hogy az én gyerekorvosom a C-vitaminon és a köptetőn kívül eddig nem igen javasolt semmit Tüncinek. Emlékeim szerint a háziorvosom is az elmúlt 10 évben egyetlen egyszer írt fel antibigyót, más esetben elmondták nekem, hogy vírus - igyak, meg lázcsillapítás, meg miegymás.
Jobbulást a betegnek! Remélem, hamar meggyógyul. MEnnyi idő alatt megy az ilyesmi egy agyhártyagyulladásból?
Lili nagyon cuki a copjával! :)
Még a WHO-ra írnék, de TÜnci percek óta rángat és most már üt is! :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Így, h kiesett pár hónap, és kissé kívülálló lettem, az tűnik fel, h a mamócák nagyrésze (sőt, asszem mindenki) próbál űberóvatosan fogalmazni, mindenkinek igazat adni (sok igazság elfér egy helyen ugye...), mégis mindig van, aki félreérti, megsértődik, magára veszi, támadásnak veszi, bántásnak veszi. Ehhez képest egy másik, pasis fórumot olvasgatok mostanában (ill többet is), és ott mindenki bátran beszól, leugat, karakánul felvállalja a maga igazát. És csak néha van sértődés. Na, ezt bírom én a pasikban. ;)
neet
neet
 
 


Ilyen nagyra nőtt Eszci. :)

Kép

Mamánál még van "kiságy", és a vizi is örök: Kép

Jajj úgy élvezem én a strandot! Kép

És ő pedig Némó:
Kép

neet
neet
 
 


Neet, hát én meg épp ezért szeretem a csajokat :wink: :D

szépséges a lánykád, jól látom, hogy a dundi viziló nemigen kell? :lol: mert akkor úgy járt, mint nálunk a pót-mackó :D
kuty is cuki, egész kis kölyök, nem?
de jó nektek ezzel a medansziéval, Eszti gondolom ki se akar jönni :)

Tinu, több hét/1 hónap kórházra kell felkészülni, de persze lehet több v kevesebb :roll: már kap infúziót és jobban is van, és hétfőn a papája visz neki még homeopátiás bogyót is (soha ne legyen rá senkinek se szüksége, de az Apis mellifica C200-as csökkenti az agyban az ödémát)

votiv 8)
votiv
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúú, de szépek ezek a gyerekek (meg kutyák, lovak stb.)! :)

Szülinaposoknak és névnaposoknak hatalmas gratula! :)

Rylie

Születéssztori jó! Bár bennem is az fogalmazódott meg rögtön, hogy nem lehetett volna-e várni és nem rögtön nyomni az oxit és, hogy mi lett volna ha nincsenek sokan....

És én Votívval értek egyet ebben az ügyben, mert én úgy készültem a szülésre, hogy nem érdekelt különösebben az alternatívkodás, illóolajok, gyertyák meg kutyapóz, de azt azért mindenképpen elvárom egy kórháztól meg az orvostól, hogy normálisan bánjanak velem meg minden beavatkozás csak és kizárólag akkor legyen ha arra feltétlenül szükség van és hogy a legjobb ellátást kapjam ami lehetséges, ami lehet, hogy épp azt jelenti, hogy nem avatkoznak bele a természet menetébe... és hát nálam sem ment minden ennek az elvárásnak megfelelően, bár nálam nem az volt a probléma, hogy rámerőltettek volna valamit és utólag sok mindent másképp csináltam volna és ha lesz még egy gyerekem, akkor biztos, hogy olyan orvost választok aki jobban megfelel az igényeimnek, mert rájöttem, hogy mennyire fontos az orvos, hisz hiába a Szent Imre még mindig a legjobb H, de azért ott is csak néhány orvos felel meg annak az elvárásnak, ami szerintem minden orvos felé elvárás lenne, hogy teremtsék meg azt a körülményt, hogy ellazulhass (pár jó szó mondjuk meg elmagyarázás, megnyugtatás, tanácsok stb.), hogy tudj figyelni magadra a fájásokra és nyugodt ütemben a lehető legkevesebb beavatkozás nélkül szépen meg tudd szülni a gyermeket és csak akkor avatkozzanak be ha feltétlenül muszáj. Mert még a Szent Imrében is az van, hogy jó jó, ha akarsz szülhetsz a szülőszéken, de hidd el, hogy jobb ha az ágyra mész, mert ott jobban tudjuk védeni a gátat, aztán a végén meg kapsz egy gátmetszést...

És ezek a dolgok nem csak arról szólnak, hogy az anyukának szép emlék marad-e a szülés a fájások megzavarása oxitocinnal (én is kaptam és nekem is csak összefüggő fájástenger lett és nem éreztem tolófájásokat, akkor nyomtam, amikor a gép mutatta, hogy fájásom van, de érezni csak azt éreztem, hogy nekem mindenhol és egyfolytában fáj, bár ne panaszkodjak, nekem csak kb 11 óra eltelte után adtak) meg a kézzel tágítás, hasba könyöklés, gyerek kipaszírozás stb. maradandó sérüléseket is okozhatnak, amire lehet, hogy nem lenne szükség ha békén hagynák szülni a nőket és türelmesebbek lennének. Meg a végén lévő kitakarításnak is biztos vannak kockázatai, amit lehet, hogy szintén meg lehetne előzni ha természetes módon zajlana a szülés lehet, hogy akkor nem szakadának le itt-ott darabok...

Persze nem vagyok orvos, de mindenhol a médiában ezt hallani, hogy a háborítatlan szülésnek mennyi előnye van és hogy az lenne a legjobb mindenkinek, mégis annyira nem ezt tapasztalni a kórházakban, még mindig úri huncutságnak tartják sokan az alternatív szülést, kérdés, hogy miért az számít ma alternatívnak és különlegesnek ha békén hagynak... A legtöbb kórház csak annyit tesz, hogy megfeleljen az elvárásoknak, hogy berendeznek egy alternatív szobát, hogy legyen mit mutogatni, ahova persze kevesen jutnak be, nem beszélve arról, hogy nem a szoba a fontos, sokkal inkább a hozzáállás, de a jó hozzáállás még nagyon ritka sajnos, az itteni szüléssztorik nagy része sem erről szól pedig ez a Szent Imre. De más kórházról csak még rosszabbakat hallottam, pl. azt az egyikről, hogy az epidurál és az oxitocin alap, bekötik, nem nyitnak róla vitát. Szóval anélkül, hogy lenne orvosi diplomám azért az gyanús, hogy ennyi mindenkinek szüksége van a beavatkozásokra.

És, hogy miért ilyen a hozzáállás nem tudom, Votiv leírt pár lehetséges indokot, sztem ezek mind lehetnek és keveredhetnek is egymással.

És az, hogy az a lényeg, hogy egészséges legyen a baba és ne gondoljunk arra, hogy mi volt, meg túl sokat vártunk el és a legfontosabb, hogy bízzunk az orvosunkban és mindenkinek más a jó, meg ne a szülés lefolyása legyen számunkra a legfontosabb stb. Ezeket a mondatokat azért nem szeretem, mert a szőnyeg alá söprik a problémákat, márpedig azért van itt probléma elég és nagyon is sokat lehetne javítani a szülészeteken meg az orvosok hozzáállásán.

Úgyhogy ha olvassa ezt netán szülész is akkor innen üzenem, hogy légyszi változtassatok!! Köszi. :mrgreen:

ruz
ruzicsky
 
 


Bocsi, hogy ilyen terjengősre sikeredett, de szerencsétlenségetekre nincs itthon a ház ura Bendi. :) Nyaral a nagyiéknál így van időm itt garázdálkodni.

Votiv

Jobbulást apjuk fiának!!!+++++++++++

Rylie

Anyukádnak is jobbulást! És kit ajánlottak a Kútvölgyiben? Ott én is ismerek egy dokit, aki nagyon szimpatikus.

ruz
ruzicsky
 
 


Ruzy,
nagyon jól rátapintottál a lényegre. Legalábbis az én lényegemre! :wink:
a probléma ezzel csak az lehet a sztimrében, hogy egyre népszerűbb a hely, és egyre kevésbé van hely/idő az ilyesfajta szülésekre. SAJNOS! Hiába lenne hajlandóság erre az orvosok részéről, ha nincs idő a kivitelezésre. Egyébként tényleg van az, hogy hiába a kórház híre, van néhány orvos, aki nem öregbíti ezt a hírt. hehe.

Votiv,
középső nagyfiúnak nagyon gyors gyógyulást kívánunk!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


haliho, bekukkantottam Bajárol is :)

Tinu,
azt hiszem, elbeszélünk egymás mellett, ugyhogy nem szeretném folytatni ezt az eszmecserét.

Ruzy az én lényegemre is jól rátapintott, és én is Votiv véleményét osztom az orvosok hozzáállásával kapcsolatban. most csak ennyit, ezzel ugyis mindent elmondtam :) tsok

KépKép
fibi
 
 


Neet,
ez elég egyenes beszéd volt? :lol:
ja, és senkire sem sértödtem meg, csak elmondtam a véleményem :wink:

jo 7végét!!
fibi
 
 


Köszi, h tettetek fel képeket, dedek édik, (Vot, Rájl), és főleg a 2 nagy hatalmasat nőtt! :)
És igen, Vot, Macska vizije eleinte nagy sikert aratott (ő küldte postán), de mindig csak a szakadt, lyukas, büdi... , azaz bocsánat, jó ijjatú vizi kell. :lol:
És igen, mediből kicsalni a dedet nem egyszerű, de ilyenkor bevetem a fagyit, mint lehetőséget, és erre kijön. ;)
neet
neet
 
 


Neet, te provokátőr :D
te csajod is jól megnőtt :D

képek akkor még Visegrádról :D

Kép
büszke Ábel és büszke apa :D (anya is büszke, csak ő a fénykép másik oldalán :lol: )

Kép
természetesen a zenészeknél tobzódott/-tunk :D és kipróbálhatta a tekerőt :D

ezen kívül einstandolt magának egy laufradot, amíg a tulajdonosa vmi másik előadást nézett illetve evett (mi nem nagyon akartuk engedni, de a másik apuka látta Ábel küzdelmét a bicóért, így bicózhatott kicsit :lol: )

szülés témát nem írom le mégegyszer, zavaros is volt, azt hiszem kissé :lol: a lényeg, hogy Votiv, Fíbsz és a többiek tök jól megfogalmazták az én gondolataim is, köszi :D viszont mindezektől függetlenül, talán ellentmondásosnak tűnően, én Urbán Mártánál szeretném szülni a következőt :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 



Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Minden autósnak és nem autósnak figyelmébe:
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/levelke!2

"nem kevesebb olajat kéne égetni a közlekedéshez, hanem egyáltalán nem kéne, sőt, végig kéne gondolni, hogy minek is közlekedünk annyit egyáltalán. Akár bummal, akár nyüszítéssel, de mindenképp nagy szívással lesz vége az olajkorszaknak."

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Votiv: ez esetben "örülök", hogy a "nagy-középső-fiatok" kórházban van, mert az azt jelenti, hogy elcsípték a bajt!! Épp pár számmal ezelőtti NLban volt egy cikk egy kisifiúról, ahol sajnos nem igy történt :( Mindenesetre gyors jobbulást!!!+++++
Lányod mekkora lett!!! :o és helyesek együtt ;)

Neet: Eszci is nagy lány már! Kutyu helyes ;) és nem írtad Marci mit szólt Némóhoz?? És Eszci gondolom odavan érte...

Balatonozóknak sajna nem mondanak túl jó időt erre a hétre, de azért drukkolok, hogy ott a Balcsi felett süssön má egy kicsit a nap Nektek (Kisün, Szellőke, Curse és aki még ott héderel) :lol:

Összességében az a baj a SzImrével, hogy egy van csak belőle :? :lol:
Az én szülésem remek példa arra, hogy ha front van vagy akármi és tömegesen megrohanják a kismamák a kórházat akkor max egy ember vajúdhatgat az ikejaszobába a többi meghát...igyekezzék átadni a helyét a kövinek. Amit nem azért tesznek, hogy az épp szülő nőt szívassák, hanem a folyosón álló másik szülni akaró nő babáját védjék. Szerintem.

Fogalmam sincs, hogy milyen szülésem lett volna oxi nélkül, lévén mind a kettőnél kaptam :( Kamillánál engem védtek vele (magas vérnyomi miatt kellett szülni izibe), Borkánál meg úgy érzem, hogy inkább a többiekre gondoltak főként amikor az oxi mellett döntöttek. És simán visszakérdezhettem volna, hogy Miért is kell oxi?? De valamiért nem kérdeztem...

És Votiv látod ott van Tinu, mint jó példa arra, hogy UMnél is lehet oxi nélkül szülni ;)

És Neetnek is igazat kell, hogy adjak, mert inkább ott a szülés után még az a borzalmas puceválás mint esetlegesen utána egy hosszadalmasabb műtét valami betokosodott,elfertőződött cucc miatt. Még akkor is ezt mondom, ha most tényleg nagyon rossz volt..Kamillánál nem fájt ennyire :roll:

És "szektások" meg azok voltak akik épp elfoglalták előlem, az alter szobát és a méhlepényt is hazavitték gyorsan befagyasztani mert nehogy megromoljon a felhasználásig :mrgreen:

Nálam a legfőbb "baj" az volt, hogy ezek az érzések, negatív dolgok nem jöhettek ki belőlem könnyek formájában :roll: ugye nem tudtunk 3-asban lenni a szülés után, mert nem volt hely csak a gyerekágyon. Ott meg idegen előtt nem fogok bőgni. Hazajöttünk, itthon meg itt volt még egy hétig a sogórnőm, háát előtte se tudtam magam úgy elengedi mert nekem ő azért csak egy idegen és nem akartam bőgni. Úgyhogy még nekem is idő kell amig végleg leesik a tantusz 8)

Rylie
rylie
 
 


Jaaj és má nem tudom ki kérdezte :oops: , de Kútvölgyiben a dr. Förhécz Zsolt nevét kaptuk,ismeri valaki??

R
rylie
 
 


Rájli: végre végre elolvastam a szülés/születéstörténetet, nagyon köszi, hogy megosztottad velem. Sajnálom, hogy nem túl jó élményként maradt meg ez a csodás pillanat. De Borka gyönyörűséges és egészséges és ez mindennél fontosabb. Kamilla milyen szépséges a képen. Anyudnak jobbulást. Sírni pedig mindig mindenhol lehet, én már nem fogom vissza magam, nézzenek hülyének, de nem maradhat bennem. :-)

Votiv: na most meg én nem válaszoltam. Szóval várlak szeretettel Téged/Titeket. :-) Nagytesónak pedig gyors gyógyulást. Brr micsoda randa betegség. :-(

Neet: szia :lol: Eszti mekkora már, és a pancsis kép tetszik a legjobban róla. Kutyus édes pofa, mekkora most?

Lányok: ugye nem felejtettétek, hogy várlak Titeket a Gellért tér 3. szám alatt 15.00kor. Nem leszek egy fehérruhás klasszikus menyasszonyka, de azért lehet, hogy érdeklünk valakit. :-)

Kép
Kép
johanna1975
 
 


ja és szombaton gyertek, most szombaton. :-)

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Rylie!

Én kérdeztem, hogy kit ajánlottak a Kútvögyiben és pont ő az, akit én is ismerek. Engem is ő vizsgálgatott a rosszullétek miatt. Nagyon szimpi doki, az a kedves gondoskodós fajta és mindenkitől csak jót hallottam róla!!

Johi! Gratulálok, de sajnos én nem tudok ott lenni, menni kell Bendiért, mert a nagyszülők osztálytalálkozóra mennek. 8)

Ma viszont a férjem kb. 5-6 év után újra moziba vitt!!! Most kb. ilyen az arcom: :mrgreen: A Mamma Mia című alkotást néztük meg, hát nagyon tetszett, néhány jeleneten folyt a könnyem a röhögéstől, és hát Pierce Brosnant énekelni látni is egy élmény volt...de máskor azért inkább ne énekeljen, meg Meryl Streep se. :D

ruz
ruzicsky
 
 


Johi,
éljen az ifjú pár! :) Remélhetőleg én aznap a Balcsiban fogom áztatni magam, (vagy ha nem, viszek jégcsákányt...), de majd gondolok rád. :)

Marcipán és Némó remekül kijönnek egymással, köszi az érdeklődést. Bár Marci néha megjátsza a nagyfiút (végülis már 5 éves férfiállat!!), és nem hajlandó játszani vele, na meg a kajakiosztásnál is nagyon észnél kell lenni, h ne egymásét egyék nagy morogva, összeségében egész nap csak ülnék és nézném, ahogy ez a két kis drágaság szórakoztat. :D Meg aztán, mikor a kismacska is beszáll a buliba... jobb, mint a kabaré meg az összes tv-csatorna. :D :D :D
neet
neet
 
 


Gyerkőcök gyönyörűűűűek!!!!!! képeket mindenkinek köszi-köszi, annyira jóóó volt gyönyörködni :D :D :D

Votiv :) Középső fiúnak sok ++++++++++++++++++++ és bulást!!! szegényke :( :(

Rylie :) Anyukádnak millió ++++++++++++, remélem a Kútvölgyiben jó kezekben lesz!!! És Neked drukk a feldolgozáshoz, asszem jó úton haladsz, már tudsz írni-beszélni róla, sok ++++ hozzá!!

Neet :) Jól fogalmaztál, itt már mindenki "überóvatos", kész felüdülés a friss stílusod, jókat virulok soraidon :wink: :lol: :lol:

Johi :) Én nem felejtettem ám el és megyünk :wink: de Te viszont nem válaszolsz nekem, pedig jó lenne összefutni vmikor... :wink:

Ruz :) Mozi :D igazán klassz férjed van, a szándék a lényeg :wink:

Zuziékról, Ancsiékról tud vki vmit???

Minden nyaralónak nagyon jó pihizést, kikapcsolódást, feltöltődést és ami belefér!!!!!

Bocsi a távirati stílusért, de már hulla vagyok (kidőltem, mire végigolvastalak Titeket :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: )

Kép
Kép
denizsa
 
 


úúúúúúú. nekem való téma. bár már kicsit lecsengőben, de azért még írogatok.
először is Rylie köszönöm hogy elolvashattam a szüléstörténeted :) mindig olyan megtiszteltetésnek :D . hihetetlen hogy Borka már 1 hós is elmúlt :D !
nekem is kicsit gyanúsan gyorsan kaptál (és emelték) az oxit. bennem is felmerült az amit Lindi írt, hogy vajh mennyire volt benne az oxiadagolásban az, hogy sokan szültek, s UMnek máshoz is kellett mennie?
nálunk Angi érdekében ment az oxi, s bárcsak ne lettem volna saját magam gátja (szuperül megfogalmaztad Pgabi! köszönöm 8) ). örülök, hogy BS és Kata voltak ott, mert tudom hogy a helyzethez képest a maximumot hozták ki, s minden ami lemaradt az ÉN hibám volt. az oxi pedig totál kiütött, s nem tudtam mit csinálok, mi történik. elfogadtam hogy így történt, de nem vagyok elégedett magammal...
baromira gondolkozom pl: azon amit Zsanci írt. vajon nekem is majd ketteskénél az lenne a dolgom, hogy jobbann kézbevegyem a folyamatot? vajon ez hiányzott belőlem?

s még egy: egy barinőm szenved a dokiválasztással. idáig 3nál volt,s egyiknél sem érzi hogy no igen ő az. magában is keresi a hibát, de amikor tanácsot kér tőlem az dolgozik bennem, hogy én TOTÁLISAN elégedett vagyok BS-sel, s első pillanattól fogva tudtam, hogy Ő az én emberem! de vajon mindenki ezt érzi a dokijával vagy csak megalkuszik?

s mégmég egy: attól függetlenül hogy alternatív (már az is fura hogy ezt kell írnom :roll: ) párti vagyok, el tudom képzelni hogy egy annyira nem önmagát megélő női társadalom vagyunk hogy már nem megy természetesen. arra gondolok hogy pl.: túlművelt vagy túlolvasott stb., s ezért "produkáljuk" ezt a statisztikát(oxi, császár stb). tudom nem spanyolviasz...

a többi reagomat pedig ált már leírta más is

Ríd! hajrá hármaska :D . ilyesfajta 18hós tünetek nálunk nem voltak.

Votív! nagyon ügyi a kis lényegretörő csajszid :D . s szuperek a képek! :D
engem is kikötöztek az utópucoláshoz, de sajna szegény BSt már szülés közben úgy megrugtam, hogy volt indoka jócskán 8) .

Rylie! azé megnyugtat hogy más is főzött lekvárt éjjel :mrgreen:
na mostmán bőgjé egyet! :wink:

Szia Eszci és üdv Némó :D

Szrek! büszkepasijaid :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Jó reggelt!

Annyira jók a gyerkőcös fotók,hogy én is hoztam :D

Kép
Kép
Kép
Kép

petergabi
 
 


szolgálati:

ma utoljára van SÁRGABARACK SZEDD MAGAD Törökbálinton, a Cora mellett. 250 ft/kg, akkorák, mint az őszibarack, zamatosak, húsosak...

sajna holnap leszedi az egészet a konzervgyár, de ha vkinek még belefér ma az idejébe :wink:

votiv 8)
votiv
 
 


közben rájöttem, hogy nem az volt nálam a gond hogy nem irányíthattam. azt hiszem az volt a legnagyobb hiba, hogy kívülről vártam segítséget. ha talán azt az erőt is inkább befelé/magamra fordítottam volna akkor könnyebben célhozérünk. hmmm... :?:

Gabi! a tieid is szépek :lol:

no már lassan nálam is érik egy fotófeltöltés (pl. Angi már megjárta első fodrászútját :D )

Ancsiék elutaztak?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok lányok, asszonyok!

Életjelet jöttem adni és vigyázó szememet Rátok vetni, erre jól meghatottatok :P Köszönjük a Ránk-gondolásokat! :-)
Aztán már nem bírtam a többi termést visszaolvasni :oops:

Így csak Rólunk megint:
Ma Atinak is vettünk egy "rendes" autós-ülést, szóval apával elkönyveltük: nagy gyerekeink vannak.
8) :lol:
Úgy néz ki, hogy sikerül túlélnem a bölcsek által legnehezebbnek mondott első évet. Hihetetlen, de látom, ahogy napról napra könnyebb kettőjükkel.
És ezt most elsősorban Rylienak és Ancsinak gondoltam leírni, mert Ti igencsak most élitek a legszebb napokat :lol: :wink:
Még sok dolgot akartam,szóval lehet,hogy még majd csöpögtetek infókat,de ahogy elnézem úgysem fogok senki szavába vágni :lol:

Jah,
Lindi,
a ruhák nagyon jók lettek, ezer köszi ;-)
Eszterem az elmúlt hónapban sikeresen nőtt újabb két centit (már 94cm!!), így ő nem koptatta agyon a cuccait :lol: :lol:

Kép
Kép
szelloke
 
 


És fotók:

van, aki odavan a levetett ruhámért is ;-)

Kép


Tetszik a szülinapi dekoráció:

Kép

Az ajándék:

Kép

Kép
Kép
szelloke
 
 


Barbi, Deni!

mi elmentünk 4 napra, ezért tűntem el. de mostanában elég sok minden más van, így nem jut nagyon időm a bnyetre se. :/

ancsipancsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?