Új privát üzeneted érkezett!

szia!
azért tudták felvenni mert kibővítették az ovit......ha ezt nem teszik őt se veszik fel...
én meg ma megyek mázsálásra......
:)
holnap meg a korházba a cukor terheléses vérvételre!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


SZia,
Cukros vizet kell innod, vagy a zsömlés változat? Nekem anno mind a kettőt meg kellett csinálnom, és mondhatom ég és föld.
Hát ez az EKG.... Minden rendben, de nagyon ideje se lett volna a gépnek jelezni, hogy bármiféle gond is lenne. Két másodperc volt az egész. Anno Vikinél kb. 5 pecig ment a gép.

Csajok,
Lenne egy közös kérdésem. Az uramat végre sikerült rávenni, hogy külföldre menjünk nyaralni. Mi Görögországra gondoltunk. Meg szeretném kérdezni, hogy Ti hogy szoktatok menni külföldre nyaralni. Utazási irodával vagy a neten foglaltok, vagy hogy megy ez? Tudtok ajánlani valami jó utazási irodát. Én benn voltam a két legdrágább utazási irodánál (Neckermann, és Ibusz) és 400 e Ft alatt nincs semmi (mivel mi repülővel szeretnénk menni). Szóval örülnék ha tudnátok ebben tanácsot adni.
Előre is köszönöm!

Na megyek szörfözök a neten... hátha találok valamit. A család már úgyis alszik... 8) :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok CSajszik!
Végre fellélegezhetek pár napig!

Fini!
Mi szoktunk menni külföldre, de mindig utazási irodával, és azok közül is a nagyobbakkal (TUI, Neckermann, Karthago), hogy haza is tudjuk jönni :wink:
Idén sikerül mennünk Tunéziába szeptember első hetében. Már várom.
Az igazából egyetlen amire figyelni szoktam, helyesebben kettő dolog: 1. gyerekbarát legyen, 2. csak is all inclusive megyünk. Ez utóbbi nem sokkal drágább, mint a félpanzió, mégis az ellátás összehasonlíthatatlan.
Figyu! MÁs téma: ha eddig nem vették fel Vicust, akkor ne is reménykedj benne, mert ha a másodikkal otthon vagy, akkor nem szokták a gyereket bevenni oviba, mert az új törvény (pár éve már ez van) értelmében hiába 3 éves kortól ovis, csak az utolsó - iskola előkészítőre köteles bevenni a gyermeket a körzetes ovi is. Ha meg kettő van, akkor be kell mutatni a munkáltatói igazolást, hogy te biza dolgozol, és a kicsivel sem vagy otthon....

Nálunk annyi a változás, hogy megvan Bence orrmandula műtétjének új időpontja: aug. 13.
Szerencsére egyik gyerekem sem kehes, és elkezdődött az igazi nyár - mármint nem az időjárás tekintetében, hanem Bencém már a héten nem ment oviba, majd csak szeptemberben megy legközelebb.
Szóval "újra" kétgyermekes anyuka lettem 8)

Kérem a zugolvasó kedves kolleginákat, hogy legalább egy light-os bejelentkezést ejtsenek meg, ki hogy van.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 

 
 

sziasztok! megjártam a vérvételt:
2 vérvétel volt de 3x szúrtak mert a második vérvételnél szétdurrant a vénám.........ugy nézek ki mint egy drogos........
Bencus drágám meg megunta a fejjel lefele levő pózt és megfordult....most medencevégű!!!!!!!!
méretei:
bpd:58 mm
hc:210 mm
ac:189 mm
fl:41 mm
átlagos magzatvíz........


finike a zsömlés változat volt hála égnek!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Akkor minden rendben hál'istennek.

Csajok,
Lenne egy kérdésem, kérésem. Egy friss kismamának szeretném megvenni A Suttogó titkai I. -et. Ha meg van valakinek, és esetleg már nincs rá szüksége, akkor én megvenném. Már sehol sem kapható. SOS!!! Szombaton megyek hozzá és addigra szeretném vinni neki ajándékba. Ha valakinek van és eladná akkor szóljon!

Előre is köszi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


finike igen.....hála égnek minden ok!!!!!!
nemsokára mész a 12.heti uh-ra!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló Csajok!

Fini!
Írtam privit!

Nitácska!
Gratulálok én is az új "pocaklakóhoz"! Örülök, hogy végre sikerült a kistesót "összehozni"! :D

Mazsuzs!
Ti hogy álltok a második "babaprojekt"-tel?

Szandra!
Mi még nem oviba megyünk, de szeptembertől kezdjük a bölcsit. Ma hívtam a bölcsielosztót, és még ma a bölcsivezetőnél is voltam a határozatot leadni. Aug. 10-én lesz a szülői értekezlet, ahol mindent elmondanak és megismerkedünk a gondozónővel is. A bölcsivezető azt is mondta - hogy bár a beszoktatás csak szeptemberben kezdődik - de augusztus 10-e után, ha van időnk már délelőttönként be lehet menni a bölcsibe, hogy szokják a törpik a "fílinget". Szerintem mi ezt ki is fogjuk használni, mert a bölcsi nincs messzebb, mint a helyi játszótér.

Fricky!
Lehet, hogy már írtad korábban, de miért kell Bencének kivenni a manduláját?

Mi jól vagyunk, a hétvégén megint megyünk a telekre a hugomékkal egy hétre. Már alig várom! :D :D :D
Annyira élvezik a törpik, hogy reggeltől-estig kint lehetnek, és ilyenkor sokkal könnyebb velük, és persze én is szeretek a szabadban lenni. Imádok délután az udvaron egy nyugágyban olvasgatni, miközben a két betyár kölköm bent a házban alszik!
Képzeljétek, a múlt hétvégén voltak először úgy Anyuéknál, hogy ott is aludtak. Izgultunk is szombat este Ádámmal, hogyan alszanak el, de Anyukám másnap mondta, hogy semmi gond nem volt velük, vacsora után szóltak Anyunak, hogy ők menni akarnak pancsizni, és utána vele fognak aludni. :)
És nekünk is jól sikerült a hétvége, mert el tudunk menni nyugiban vásárolni (mert szülinapom volt), nem kellett időre hazarohanni, akkor ettünk, amikor nekünk volt kedvünk, sőt másnap annyira jó volt ágyban reggelizni!!! És végre volt időnk egy-két filmet is megnézni dvd-n. Ezek másoknak biztos olyan hétköznapi dolgok, de így a törpik mellett valahogy ezekre is egyre kevesebb idő jut, és úgy gondolom néha kell egy kis kikapcsolódás nem?

Na jól kifecsegtem magam! :oops: :wink:

Csajok!
Képeket tegyetek már fel a csöppekről!
És aki régen írt, az is írjon legalább egy pár sort, hogy mi van vele/velük!!!!!

Szép estét Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Finike! Örülök, hogy minden rendben!
A www.librarium.hu -n meg lehet rendelni a Suttogó I. c. könyvet (még a többit is ha jól láttam), de személyesen is el lehet menni a könyvért, igaz Budaörsön van a székhelyük. Én személy szerint olvastam anno a könyvet, de mire eljutottam a végére, elfelejtettem hogy miről szólt az eleje....ez még Nándi megszületése utáni időszakban volt.... :wink:
Nem vagyok egy nagy utazási szakértő de szerintem jobban jársz ha egy ismertebb irodával mentek nyaralni. A főnököm pár éve mikor éppen Görögországba ment volna két hétre bebukta mert akkor ment csődbe az a nagy uazási iroda (a nevére már nem emlékszem) és nem kapott vissza egy árva garast sem az előre befizetett majd 200 eFt-ból. Mi anno a TENSI tours-sal voltunk Görögországba és nagyon rendesek voltak, mert a repülőre a magyar reptéren 8 órát kellett várni valami hiba miatt és ezért kaptunk az utazási irodától Görögországban egy teljes napi programot ingyen ami egyébként 30 euro körül lett volna fejenként. De például aki a Neckermann-nal jött Görögországba ugyanakkor azoknak a Neckermann nem adott ilyen ingyenes programot. Ha pedig "csúcsidőben" mennétek akkor nem biztos, hogy fogsz 400 eFt alatt találni ajánlatot....sajnos.

Van már egy kis pocakod? :wink: :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Megint én...

Adra! Szinte egyszerre írtunk! Most nézem, hogy előttem sikerült elküldened a levelet.

Egyenlőre még nincs második vonalzó . Pedig lehet, hogy rá kellene hajtani? Azt hiszem Szandra is kérdezett erről pár sorral így neki is megy a válasz.
Kicsit kiakadtam a kormány döntésén, miszerint az a baba aki a jövő év árilis 30. után születik már csak két évig lehet otthon az anyukájával, utána mennie kell a bölcsibe. Igazán azért vagyok mérges mert a választás lehetőségétől fosztottak meg...és most, hogy Nándival itthon vagyok aki már 2 éves és lassan 4 hónapos, látom hogy mennyire hiányoznék neki ha nem lennék itt. Teljesen anyás lett az elmúlt pár hónapban, ha elmegyek vásárolni nélküle és ő itthon marad a papával játszani akkor 15 perc múlva keresni kezd.
Szó ami szó, éppen a héten olvastam a helyi újságban a bölcsödénkről és arról, hogy a vezető panaszolja, nincs hely, kicsi a bölcsi és ő egyébként is megy nyugdíjba.... Ez fog változni 1-2 éven belül a kormány szerint? Lesz fejlesztésre, bővítsére pénz? Szóval kicsit elbizonytalanodtam mert ha nem
jön össze a "projek" július közepéig akkor a második gyereket be kell adni a bölcsibe. Tudom sokan csinálják és "túl lehet élni", de én nagyon lelkis vagyok - sajnos -ebben a témában is. A munkahelyem pedig nem helyben van hanem Pesten ami azért három óra lenne utazással együtt oda-vissza.
Ki hozza el a bölcsiből? A nagypapa? Ki viszi el stb.
Na mindegy, nem puffogok itt....

Adra! Irigyellek az elkövetkező hétért! A kis pihizést ami a szülinapod körül volt, teljesen megértem!! :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


adra köszönöm...mi is nagyon boldogok vagyunk!!!!!!!!!
:lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Igen már van egy kis pocakom, de néha összekeverhető a hájammal :oops: :wink:. Egyre inkább szorítanak a nadrágok, most gondban is vagyok, mert a kismama nacik nagy pocakra vannak, a nadrágjaim szorítanak, szóval nem igazán tudok mit felvenni. Vikinél nagyon későn nőtt a pocakom, így ilyen gondom nem volt,mert utána rohamosan nőtt. Ha nagyobb méretet veszek az jó a hasnál, de popsinál és combnál lóg rajtam. Szóval most nem egyszerű, de megoldom.

Nyaralás: Az Ibusz utazási irodát választottuk (itt volt a legnagyobb "kínálat", és ezen a héten 16% kedvezmény van). Úgy tűnik Görögország- Zakhyntosra megyünk augusztus 29-én egy hétre repcsivel. Már nagyon várom holnap, vagy a hétvégén megyünk befizetni. Még soha nem voltunk homokos tengerparton nyaralni együtt. Remélem Viki is fogja élvezni. Itt van csúszdapark is, majd oda is befizetünk biztos imádni fogja.
Milyen másként nézi az ember a helyeket, ha van gyereke, mert minden szempontnál Vikire figyeltünk, hogy neki megfeleljen. Ez a szállás egy gyerekbarát hely, sok lehetőséggel.

Ovi, bölcsi téma: Én is felháborítónak tartom, hogy hoznak ilyen "megszorításokat", hogy minél előbb menjél dolgozni, de arra nem gondolnak, hogy hova tegyem a gyerekemet? Bölcsik és ovik tele vannak, sőt túljelentkezés van, akkor mit csináljunk? Na jó nem panpogok tovább, hisz tudjátok miről beszélek.

Adra,
Viki is imád a kertben lenni, állandóan biciklizni akar, vagy csak menni-menni-menni. Itthon egyáltalán nem tud mit kezdeni magával. Állandóan kinn...

Szerintetek a nőgyogyim le fog szidni, ha egy héttel később megyek th.gondozásra? 9 hetesen kellett volna mennem, de már tíz hetes vagyok, és csak jövőhét kedden megyek fogorvoshoz és csak utána mehetek hozzá. Egy kicsit elfeledkeztem a dolgokról, és "hely, ráérünk arra még" mondással halogattam a dolgokat, és így jártam.

Na most már én is elhallgatok. (Amúgy a dokim és a vonalzóm véleménye közt néhány nap eltolódás van.)

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


finike nem baj hogy később mész terhesgondozásra.....doki ugyse mindíg emlékszik..... :) :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Örömmel osztom meg veletek a nagy hírt: ősztől Andris a Napsugár csoport oszlopos tagja lesz!!!! Ez egy német nemzetiségi csoport, ahol az egyik ovis néni magyarul, a másik németül beszél a gyerekekkel. Elméletben. Aztán majd meglátjuk, hogy ez hogy néz ki a gyakorlatban. Sajnos Andris többi pajtását elirányították másik oviba, de örüljünk a magunk szerencséjének.

Nutella

Kép

Kép
nutella
 
 


Fricky!

Rékának nagyon sok boldog szülinapot kívánok!!!!
(Most született...)

Nutella

Kép

Kép
nutella
 
 


Sziasztok lányok!
Már olyan rég nem írtam, lehet nem is emlékeztek már...
Sajna nem sok időm volt mostanában. A férjem pár hetet az intenzíven töltött szívizomgyulladással, most meg Gergő gyógyulgat az orrmandula műtétből.

Egyébként srácok jól vannak, élvezzük(élveznénk, ha végre jó idő lenne megint)a nyarat.

Levikémet felvették a bölcsibe, Szeptembertől kezd. :( Nem így terveztük, de sajna muszáj visszamennem dolgozni. Addig is kihasználok minden percet, hogy velük lehessek.

Levi egyébként már igazi nagyfiú, 2 éves múlt, és egész nap be sem áll a szája. Már kb. 1 éves kora óta beszél. Nagyon kedves, barátságos kisfickó, arany szíve van. Mostanra nőttek össze Gergővel, sokat játszanak, hülyéskednek együtt. Öröm nézni őket, amikor hancúroznak. Hol az egyik utánozza a másikat, hol a másik.

Megpróbálok képeket feltenni.

jucus1
 
 


Levi
Kép Levikém

Kép Gergő [/img]

jucus1
 
 


nutella gratula az ovihoz!!!!!!!!!!!
szia jucus....nagyon szépek a gyerekek....és mennyire hasonlítanak egymásra....mintha ikrek lennének!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Adra!
Jó hogy jelentkeztél, tényleg tök jó lehet pihizni kint a telken.
Kíváncsi leszek a bölcsire! Mondjuk szerintem azért az ikrek előnnyel indulnak azon a téren, hogy nem lesz mindenki tök idegen, hisz egymásnak mindig ott lesznek bent is.
Egyébként Bencének azért kell kivenni a manduláját, mert folyamatosan be van gyulladva mind a két középfüle, és nem akarják felszúrni a dobhártyát (mondjuk én nem is engedném), csak így nem tud a cucc távozni egyik irányba sem, mert kifelé a dobhártya, az orrüreg felé pedig a mandula zárja el a fület. Így pang a gyenó a középfülében, és nem tud meggyógyulni.

Nutella!
Köszönjük a köszöntést!
És gratula az ovihoz!

Finike!
De jó, hogy ti is tudtok menni nyaralni! Biztos szupi lesz! És basszus de kemény, még csak most derült ki, hogy jön tesóka, és már mindjárt mész a 12 hetes genetikai vizsgálatra....

Jucus!
De jó, hogy írtál! Mekkorák már ezek a fiúk is! Nekünk aug. 13án szedik ki Bence orrmanduláját.

Most megyek, irány a fürcsi, de tessék sokat írni, és akkor lesz mit olvasnom :wink:

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 



fricky Rékának nagyon Sok Boldog Születésnapot kívánok!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Rékának Nagyon Sok Boldog Születésnapot kívánunk!

Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Csajok!

Fricky!
Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk Rékának!

Kép

Ez a mandula olyan sok gyereknél okoz problémát! Nekem is kb. 3 évesen vették, hasonló okokból, csak nekem 1 v. 2 alkalommal fel is szúrták. Remélem hogyha Bence is túl lesz a műtéten megszűnik az állandó fülgyulladás.
A bölcsi vezető is azt mondta, hogy az ikreknek egy picit mindig könnyebb a beszoktatás éppen azért, mert ott vannak egymásnak. Remélem tényleg így lesz.

Jucus!
Nagyon régen jártál már felénk! Nagyon sokat nőttek a srácok. Annyira repül az idő!

Nutella!
Hű... nagyon izgalmasan hangzik a kétnyelvű óvoda. Gratulálok hozzá! Ha lesz már több infód, akkor számolj be, hogyan telik egy nap egy ilyen oviban!

Vasárnap utazunk, már alig várom! Ha hazajöttünk, ígérem jelentkezem képekkel is!

Szép estét Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Hello Lányok!
Mindenkinek gratulálok a szép csemetékhez.
Kellemesen zajlik a társasági élet itt ahogy átlapoztam főleg az utóbbi oldalakon,de...
én nem ezért jöttem ide..
nem a Jahn F. szólna ez a topik?
M.

Akinek nem inge ne vegye magára!
femin
 
 


Sziasztok!

Femin!
Van konkrét kérdésed mert a zavaró stílus helyett inkább feltehetted volna azt?

Adra!
El is hiszem, tök jó lesz a törpökkel kicsit kimozdulni a hétköznapokból.

Eszti!
Nekem mikor kivették a mandulámat szinte el is vágták a betegeskedésemet ( 18 éves voltam, de nagyon neccesen kb hetente 2-3szor belázasodtam), tuti Bence is seperc alatt átvészeli és jövőre már nem is fogtok erre a "szuper" évre emlékezni.

Finike!
Befizettétek a nyaralást? Mi maradunk a Balcsinál.

Jucus!
Jesszus maris mekkora lett már Levi is. Nagyon szép a szeme.

Nálunk még nem derült ki, hogy felvették e Edót az oviba (azt mondják tuti felveszik) de egy kicsit necces mert ugyan abba az oviba fognak járni de más helyszínre így majd mehetek két felé vagy ha sikerül elérni akkor egy csoportba fognak járni, persze mindez inkább szeptember környékén derül ki.

Jó éjt

Szandra

szandrakiss
 
 


jó reggelt!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Sziasztok!

Nutella! Gratula az ovihoz! Majd kérünk beszámolót Andris ovis élményeiről!

Szandra! Annyira tetszenek az utolsó képeid! Látszik, hogy fotós suliba jársz! Nagyon-nagyon jóók, de persze a modellek is dicséretet érdemelnek! :)

Fricky! Rékának Boldog szülinapot!
Kép

Femin! Ha eddig nem tetted meg akkor kérlek nézz át a másik Jahn F. topikba ami kissé "kórházközelibb " mint ez, ugyanis ott egy szülésznő (Bábaildi) szívesen válaszol konkrét kérdésekre. Abban a topikban több a frissen szült anyuka mint ebben a topikban. Ha pedig nem tetszik a topik tartalma, nem kell olvasgatni, az átnevezés miatt pedig reklamációt a szerkesztőknél vagy APÁ-nál tehetsz. Köszi.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


szandi miklyen nagyok lettek a lányok!!!!!!!!helyesek!!!!!! :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandi,
Nagyon jók a képek, nekem az első tetszik, mikor egymásnak háttal vannak napszemüvegben. Jól tudnak pózolni. 8) :lol:

Nutella,
Gratulálok! De jó nektek.... Most egy picit irigykedem... Még így is felvették, hogy ott a kistesó?
Úgy látszik, hogy csak nálunk ilyen reménytelen a helyzet? :?

Ma voltunk Csiri-biri tornán, és minden anyuka "csesztetett", hogy még mindig van pelus? Már csak egy -két gyereknek van ott pelus (ált. 2,5 évesek). Állandóan megyünk valahova és nem szeretnénk ha kocsiba pisilne, ezért pelust adunk rá. Alvásnál is muszáj, mert mire felébred tele van a pelusa. Elképzeltem, hogy az mind az ágyba menne... Szóval még nem tartja vissza alvás közben (sem a délutáninál, sem az estinél), meg nem is zavarja a pelus. Próbálok odafigyelni, hogy lefekvés előtt már ne nagyon igyon és előtte pisiljünk. A wc-be már simán pisil. Ha bugyi van rajta akkor többnyire szól, hogy kell pisilni, de elég sokszor van baleset. Csak most, hogy itt volt ez a rossz idő, így volt, hogy egy nap 4 gatyát pisilt tele. Szóval szerintem még nem teljesen érett rá, én meg nem akarom sürgetni. Mit tehetnék még többet? Megpróbálok minél többet bugyit adni rá, de mivel autózunk sokat, így akkor még mindig rá kell adjam a pelust. A tornára is ráadom, mert belefeletkezik a tornába és nem szól. Én úgy érzem, hogy még nincs teljesen felkészülve rá, mert akkor már ő nem szeretne pelust, ő kérné a bugyit stb. Nem?

Képzeljétek,
Tegnap voltunk befizetni a nyaralást. A vége Rodosz lett. Remélem jó lesz minden és nem jön közbe semmi, úgyhogy most már be kell szerezzek valami csinos fürdőruhát magamnak is meg Vikinek is.
:lol: :lol:
Szerintetek szemölccsel be lehet menni a tengerbe? Szerintem addigra sem fog elmúlni. :cry:
Tényleg csajok! Nem tudtok itt a 18-ban egy jó magán bőrgyógyászt?

Felhívtam a nőgyógyászt, mondtam neki, hogy elfeljetettem a 9 hetes uh-ot (én sem értem hogyan, valahgy most gyorsan pörögnek az események, hogy van egy kislányom), és mondta, hogy most már a 12 hetesre menjek majd. Mert ma vagyok az uh. szerint 10 hetes 3 napos. Úgyhogy két hét múlva vizsgálat. Egy kicsit szégyellem magam, hogy ezt hogy feljethettem így el, vagyis nem elfelejtettem, csak halogattam nagyon a dolgokat, és ez lett belőle, de most már nem tudok mit csinálni. :?

Na most már befogom...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

huhh jó sokat írtatok,míg nem voltam :)

Egy hétig vidéken voltunk a szüleimnél,nagyon jóóó volt :D

szinte uazt tudnám mondani,mint Adra, állandóan kinnt van Lara ilyenkor,csak este lehet berángatni,tyúkot etet,csúszdázik,hintázik - kész játszóteret épített neki Apukám :) és persze mi meg lazítunk,mert ilyenkor Lara számára csak Mami és Papi létezik :D olyan édse ilyenkor... néha odajön,ad egy puszit,hogy ne sértődjünk meg,de azonnal rohan is vissza,mert élvezi,hogy velük lehet :)

Nitácska!
üdv újra itt! miujs a házzal? - a másik topikba néha beleolvasok és láttam,hogy kerestek

Adra!
várjuk a képeket majd :)

Nutella!
tök jó az ilyen ovi,láttam már ilyet,mint gyakorlós óvónő,és a gyerekek egy idő után fel se veszik,hogy idegen nyelv

Finike!
anno én is uilyen gondban voltam a ruhákkal :S

Fricky!
Rékának Boldog Születésnapot!!

Szandra!
Nagyon jóóóóók a képek :D

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Na, sikerült végre átjavítanom a vonalzómat, így már annyit mutat, mint az UH. :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


szia mesi......már nem keresünk...lett volna egy ház ami mindkettőnknek oké...de nagyon sok a foglaló....amit pár hét alatt nem tudunk sehonnan előkeríteni......így ezt a házat átalakítjuk..........épp ma áltunk neki.....igaz én csak néztem....mert pihiznem kell.....
Laráról teszel fel képet????olyan rég láttam..... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kedvesek!
Konkrét kérdésem az lett volna, pl.Csákány doktorhoz,de gondolom már nem látogatja a topikot mióta másról szól,hogy hogyan lehet fájdalom csillapításnak nevezni a kézzel tágítást,ami iszonyatos fájdalommal jár.
Akinek csinálták az tudja.Felér egy megerőszakolással.
A vajúdás alatti "fájdalomnak" van értelme ,célja.Van benne szünet.És jön az endorfin fröccs utána.
De az, hogy "fél órát segítettem" az valahogy nincs arányban a szándékosan okozott felesleges fájdalommal.Ad abszurd!
Mi legalábbis nem siettünk sehova,(ellentétben a dokival), nem volt színházjegyünk,rászántuk az időt a szülésre.
Egy régebbiben azt írja ,hogy ha kéri a mama,hogy ne akkor nem csinálják.Hát ez a gyakorlatban nem így működik az én tapasztalatom szerint.Vizsgálatnak álcázott tágítás.
Vagy van valaki akinek azt mondta az orvosa:Hogy
"Kedves asszonyom most kézzel fogom tágítani a méhszáját,ez iszonyatosan fáj, lehet,hogy be is fog repedni, de fél órával hamarabb meg lesz a baba.Csináljam?"
Van valakinek ilyen tapasztalata?

mazsuzs!
Nem arról van szó,hogy nem teccik a tartalma,csak nagyon eltért az eredeti indítástól,és én azért kezdtem el olvasni,és rágtam át magam nagyjából 174 oldalon.
Miért kell így nekem esni? Ezt nem értem.

szandrakiss!
Mi zavar a stílusomban?
Én nem bántottalak téged szerintem..

Vagy itt negatív dolgokról inkább szó sem eshet az már zavaró stílus?
Ezt sem értem.
Meg 1csomó mindent mást se.
De ez nem tartozik ide gondolom.... :cry:
femin

Akinek nem inge ne vegye magára!
femin
 
 


Femin!
Nem az a baj, hogy leírod a problémádat csak bekapcsolódtál egy közösségbe ahol nem volt túl barátságos a belépőd:
[quote="femin"]
írta:
feminKellemesen zajlik a társasági élet itt ahogy átlapoztam főleg az utóbbi oldalakon,de...
én nem ezért jöttem ide..
nem a Jahn F. szólna ez a topik?
M.

ezek után nem tudom, hogy mit vártál.

Nem te vagy az első ember akinek nem kellemes emlékei vannak a szüléssel kapcsolatban de eddig nem nagyon volt jellemző az ilyen stílus, bár lehet, hogy nem szántad bántónak de arra sikeredett.

Sajnálom ha rossz tapasztalatod volt/van, ha gondolod írd ki magadból de ne minket büntess azért mert nem csak a JAF kórházról beszélgetünk magunk között. Szerinted nem venné ki magát hülyén, hogy (én 2 és fél éve) ha minden nap csak a kórházról írnánk? hiszen mi egytől egyig ismerjük egymást.

Szandra

szandrakiss
 
 



Finike!

Én már nem adok az Edóra pelust nappal egyáltalán ha bárhová megyünk még ha autóztunk is. Nem akarom megzavarni. Csak az esti alváshoz kap mert reggel ha sokat lustálkodok :oops: akkor inkább belepisil a pelusba de zavarja is és egyből leveszi mert megszokta a bugyit. Persze ez megint teljesen gyerek függő, de ha Edón múlna akkor még 5 évesen is pelust hordana annyira kényelmes volt neki :lol:

Szandra

szandrakiss
 
 


sziasztok!!!!!!
hogy bírjátok a meleget?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Femin! Talán én is túlreagáltam a dolgot, talán nem, de egyetértek Szandrával abban, hogy elég furcsa lenne, ha csak a kórházról írnánk és arról, hogy mit kell vinni a kórházba az esetleges szüléshez stb. és abban is, hogy én is támadónak éreztem a Szandra által visszaidézett soraidat is. De fátylat rá! A másik Jahn-os topikban mint írtam már "frissebb" kismamák vannak és ott van Bábaildi (szülésznő) is, ott lehet friss információkhoz jutni szülés/kórház téren, akit az érdekel de persze mi is megválaszolunk bármilyen kérdését amit tudunk. Nálunk itt a topikon mint látod most csak egy új kismama van. :)

Pár hónappal ezelőtt írt nekünk dr. Csákány Gy. egy hozzászólást, hogy olvas bennünket, ezért ha tőle szeretnél kérdezni szerintem előbb-utóbb biztosan el fogja olvasni a kérdésedet a topikban, vagy próbálj meg neki privát üzenetet írni, azt lehet hogy előbb észreveszi és így hamarabb választ kapsz a kérdésedre. És persze, hogy lehet szó negatív dologról hiszen az is hozzátartozik a mindennnapokhoz. Mi sem mindig csak az élet szép oldalát látjuk.... :roll:


Finike! Nyugodj meg,Nándit sem zavarja a pelenka, sem a tartalma. Kicsit én is parázom ettől, mert nem hiszem hogy a nyár alatt nagy csodák fognak történni de azért reménykedem. Bár volt már kísérletünk de simán bepisilt a rövidnaciban és utána úgy vizesen el volt benne, mert mi sem vettük észre azonnal.. Rodosz miatt nagyon irigy vagyok....Vikire kaptatok kedvezményt az utazási irodától?
A szemölcsök kezelésére csak az immunerősítést és a külső kezelést tudom javasolni. Bőrgyógyászt kettőt is tudnék ajánlani de sajnos az egyik a Kálvin térnél a másik pedig a VI. kerületben van.

Szandra! Jót nevettem azon ahogy írtad, hogy Edó még öt évesen is pelust hordana de azért egy kicsit meg is ijedtem, hogy mi lesz ha Nándi is....túl lusta.
Már többször kérdezni akartam, hogy voltatok a vecsési gyereknapon ami most volt pár hete? Nagyon jónak tünt a programleírás és mi is majdnem átmentünk de sajnos Nándi sokáig aludt és aznap nagyon meleg volt.

Mesi! Már nyáron el szeretnél helyezkedni, vagy kiélvezed még a nyári hónapokat mint nyári szünidőt?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Halihó!

Mazsuzs!
elvileg jövő februártól szeretnék dolgozni,de ha hamarabb alakul vmi,ami miatt érdemes visszamondani a GYED-et,akkor hamarabb :) bár az én GYED-em nem nehéz felülmúlni :D

Kár hogy nem sikerült házikó Nitácska :( akkor maradtok Anyósodékkal? ha jól emlékszem,nem nagyon jöttetek ki vele...változott már a helyzet?

hoztam képeket :)

Kép
pipit etetek :)

Kép

Kép

Kép

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi nem változott a helyzet anyóssal........ :cry:
gyönyörű lányzó lett Lara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mesi!
Nagyon sokat nőtt Lara, és nagyon csibészes a nézése :)

Nitacska!
Húúú, az nem lesz egyszerű. Rossz anyóssal leélni a fél életeteket az felér egy halálra ítéléssel :wink: . Nem tudjátok magatokat teljesen elszeparálni tőle?

Úgy néz ki mi péntek-szombat-vasárnap-hétfő Balcsin leszünk megint, igaz a víz még mindig nagyon hideg de kikapcsolódásnak szuper lesz.

Sz

szandrakiss
 
 


Szandi sajna nem......most volt ugy hogy el költözünk de nagyon sokat kértek a foglalóért.....3 millát...azt pár hét alatt nem tudtuk volna előteremteni........patkány jukba meg szar házba mégse megyünk..........ha kell pokollá teszem a gyökér anyós életét....nem félünk tőle..előbb fog ő elpatkolni mint azt gondolja......... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Huuhhh Nitácska mit tervezel?? :shock: :lol:
Az én anyósom se jobb,de legalább messze van :wink:

Köszi a dícséreteket :D

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


nyugi mesi hülyeségre nem készülök.... :roll: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma egész nap pelus nélkül volt a kisasszony, és mindig szólt ha kakilnia kellett, vagy ha pisilnie, csak alvásnál volt rajta pelus, mert akkor még mindig bepisil. Kaka is ment a wc-be is meg a bilibe is. Olyan kis ügyes. Holnap leutazunk Kisújszállásra rokonokhoz, temetőbe, és úgy tervezzük, hogy nem adunk rá pelust. Remélem minden rendben lesz és szólni fog. Felkészülünk csereruhával, popsitörlő hegyekkel, zacskóval.... :lol: Már várom...

Mesi,
Lara nagyon huncut kislány... :lol: Abban a kalapban és a kantáros naciban nagyon cuki. :D

Mazsuzs,
Az utazási irodánál nincs kedvezményünk, mert itt apartmanházat kell kifizetni és nem személyenkénti ár van, tök mindegy hányan laknak benne (ketten, vagy négyen). A repülőn teljes jegyárat kell fizetni Vikire mivel elmúlt kettő éves. Mielőtt megkérdeznétek, hogy miért apartman, azért mert Viki Apával egy szobában nem tud aludni, mert Apa hangosan horkol. :roll: (Már kipróbáltunk mindenféle kütyüt, de semmi sem használ.) Így ő lesz a hálószobában mi a nappaliban elhelyezett ágyon. Ez van sajna. Ezért is drágább nekünk a szállás akárhova is megyünk. :? De végül is nem bánjuk, így nyugodtan lehetünk kettesben legalább este. :oops:

Szandra,
Nektek jó pihenést, és jó időt kívánok!

Mi épp szigeteljük a házat kívülről és itt olyan rumli és kosz van, hogy csak na... :? De én addig nem takarítok ki amíg vége nincs ennek. Talán jövőhétre befejezik.

Na most megyek még pakolok egy kicsit....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike gratula.....már majdnem teljesen szobatiszták vagytok!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mesi! Nagyon jók a képek! Szép kislányod van! És szép a kertrészlet is amit az egyik képen látni lehet. Szeretem a muskátlikat.

Szandra! Nektek jó időtöltést a Balatonnál!

Finike! Majd jelentkezz, hogy Vicus hogy bírta az utat pelus nélkül.
Remélem minden rendben ment!
Én nem "akadtam ki" az apartman házon, szerintem mindenki olyan helyre megy ami megfelelő. Igaz, azt sem tudom, hogy mennyivel drágítja az utat. A repülőút kb. másfél órás lesz, igaz?
Nálunk is áll a rumli mert egy hete szétbomáztuk a spájz (kamra) egyik falát ugyanis penészedett és ez a fal párhuzamos a fürdőszoba falával, pontosabban pont ott lett penészes ahol a kád van. Na, a hiba elhárítva de még csak most lett visszafalazva és a hét végén lesz meszelés. Alig várom, hogy az állópolcok és a befőttek eltünjenek a folyosóról....


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Kitartás Nektek is!

Nitácska,
Köszönjük, de ne kiabáljuk el, Vikinél nem lehet tudni.

Vikike már alszik is. Nagyon elfáradt a nagy utazásban. Elindultunk, és én Vikire bugyit adtam. Megbeszéltük, hogy szóljon, ha pisilni kell. Aha, fél óránként meg kellett állni. Hol "téves riasztás volt", hol pedig igazi. Nem baj mi mindig hittünk neki és mindig megálltunk, de már kezdtünk nagyon lefáradni ebben a ki- be szállástól. Megálltunk egy helyen reggelizni, és miután jóízűen bekajált elkezdett gyanúsan futkosni. Ajaj, mondtam itt valami készülődik. Háromszor volt, hogy a semmiért rohantunk a wc-re, de úgy látszik mire odaértünk mindig elment az ihlet. Aztán egyszercsak a negyedik riasztásra rohanás a wc-re és végre sikerült. Olyan büszke voltam rá, hogy idegen wc-be kakil. :shock: :lol: :D Úgyhogy kipisilte magát, kikakilta magát és így indultunk tovább. Láttuk rajta, hogy kezd álmosodni, így inkább adtunk rá egy pelust, mivel álmában még bepisil. Egy picit aludt, de a pelus üres volt. Aztán ahogy megérkeztünk megint bugyi, megint szólt időben. Szóval minden nagyon jól sikerült egész nap ez ügyben. Nagyon büszkék voltunk/vagyunk RÁ.

Képzeljétek hazafelé én vezettem és olyan zivatar kapott el minket, hogy az orromig sem láttam, az ablaktörlő sem bírta az iramot, nagyon ijesztő volt. Az út folyóvá alakult át, nem lehetett látni, hol az egyik sáv és hol a másik. Sokan inkább félreálltak és megvárták, csak hogy jégeső is jött vele én meg abban nem akartam állni, inkább minél előbb kimenni a viharból. Végre megláttam a fényt és elkezdtem felé menni. :lol: Hát ilyenben sem volt még részem. Vezettem már nagy zuhiban, de ez valami más volt. Teljesen szürke, majdnem fekete ég, az orromig sem láttam úgy esett az eső, mint egy vízfüggöny. Nem szeretnék még egyszer ilyenben vezetni. Ez borzasztó volt.

Szóval így sikerült a kirándulásunk. Úgyhogy nő a nagylányunk. Én nagyon elfáradtam, megyek megfürdök és kidőlök. Vikit sem kellett sokáig ringatnom... 8) :lol:
Tudjátok mit vacsorázott? Két tojásból és egy virsliből csináltam neki virslisrántottát. Mindet megette ketchuppal. Hihetetlen mennyit meg tud enni, ha éhes.
Most szegény meg van fázva, vízcsapként folyik a "víz" az orrából. Remélem tud majd aludni. Mit adjak neki, van valami ötletetek? Semmi más baja nincs, de állandóan folyik, de nem mennyiség, csak folyik....

Na jó eldugulok, megyek kidőlök. Babánk is nagyon elfáradt, ő is menne aludni.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!!!!!
megjöttem én is...el voltunk vásárolni...holnap megyünk volánbusz napra vasárnap meg jönnek anyuék...bográcsozunk.apuék meg csinálják a házat........

Finike nagyon büszke lehetsz a lányodra!!!!!!!!!!!nagyon ügyes!!!!!!!!!!!
vihar itt nálunk soha sincs.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!

Van két eladó jegyem a Rómeó és Júlia musical június 27 -ei 19:00-tól kezdődő előadására. Ha érdekel valakit, írjon!
A szüelim sajna nem tudják felhasználni.. A 2. sorba szól!!!

üdv
Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?