Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is Bátor Kati nénivel szültem. Kép Sajnos azonban úgy tudom, hogy nagy leépítések voltak, így ő már nem dolgozik ott. Se Ica néni. Nagy kár, remek bábák voltak!
Persze másrész értem, hogy kell a hely a fiatalabbaknak...

Nyanya, mi van veled? Indul már a következő baba projekt? Kép Meggyógyultál?
Buborka, Gjuti, hogy vagytok?

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Szia Niácska!

Komolyan Kati néni nem dolgozik már ott????? A szobatársamnak pedig Ica néni volt a szülésznője, sőt még őt magát is Ica néni segítette anno világra! Hát ez rossz hír Kép

Megnéztem a honlaptokat, és láttam, hogy ti is Ausztriában nyaraltatok. Mi is ott voltunk júniusban, Hallstattban Kép

Reni
renita
 
 


Kedves Angelani!
Ne haragudj , hogy nem irtam eddig! A fejőről annyit, hogy van egy Avent kézi mellszivónk és egy elektromos gépünk amit lehet használni ,de célszerübb egy sajátot behozni mert az biztos mindig rendelkezésre áll! Ha babás szobát választasz akkor popsitörlő kendőt tegyetek a csomagba mert azt nem tudunk adni!
Ha bármiben tudok segitek irj!
kacor
 
 

 
 

Sziasztok!

Smanó!
Örülök, hogy sikerült infót szerezned a felkészítőrőlKép

Renita!
Neked is köszi az felvilágosítást.
Amikor mi voltunk bent a párommal, akkor is nagyon kedvesek voltak.
Ma voltam az első CTG-n.
A babónk nem akart mozogniKép
Előtte meg utána kirugta az oldalamatKép

Kacor!
Neked ismét csak köszönhetem a segítségetKép
Bízom benne, hogy minden rendben lesz és babás szobába mehetünk a picivelKép
Esetleg még azt elárulhatod, hogy melyek a kizáró okok és, hogy ez pénzbe kerül-e?
Akár priviben is.
Nekem pesztonka elektromos mellszívóm van. Akkor azt is beviszem és popsitörlőtKép
A szoptatásban segítenek?
Már úgy váromKép A szüléstől nem félek, de a komplikációktól igen, meg, hogy minden rendben legyen a babával.
Nekünk lombikkal sikerült és eléggé megszenvedtünk már érte. Ezért is féltem annyira.
Ma voltam a dokinál és egy kicsit megijesztettKép
Azt mondta, hogy elég kicsi a baba.
Ma mentünk először CTG-re is. De adott beutalót UH-ra is. Ott azt mondták, hogy nem olyan kicsi, még a normál tartományba van. Viszont éhgyomorra voltam és tök idegesen mentem. A baba pulzusa meg 170 körüli volt és nem is akart nagyon mozogni. Így kétszer kellett CTG-t csinálni.Aztán lejjebb ment az érték, ettem, ittam is és meg is mozdult.
Azóta elég sokat mozgott, csak ott volt lustaKép
Na nem untatlak tovább.
Még egyszer Köszönöm a segítségedet!

Jó éjt!
Sziasztok!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Sziasztok!
Nagyon keresek egy lányt, akivel együtt szültem a Szabolcs utcában, 2002.július 9.-én. Nem tudom sajnos a vezetéknevét, csak azt, hogy valamilyen Erzsi. Harmadik gyereke született, két kislány után egy kisfiú. A műtét után el is kötötték vagy ilyesmi, mert a harmadik császára volt. Nagyon jóban voltunk a kórházban, de nem cseréltünk címet, telefonszámot, mert akkor még azt hittem, hogy Szentendre nagyon messze van...
Most meg már nagyon bánom... Nincs ötletetek, hogy ki tudná nekem kideríteni a vezetéknevét, esetleg címét? Már a vezetéknévvel boldog lennék...
Kihez forduljak? Járt már valaki így??
Andi
mazso654
 
 


Sziasztok,
olyan vki kellene nekem, aki Murányi Zoltánnál szült. Nem ő az orvosom, de lehet, hogy szabadsagok miatt nala kell kikotnom, es csak a szuleskor latnam, ezert lenne jo elotte nemi info rola.
Elore is nagyon koszi!!!
Cicmac (39+6)
cicmac2
 
 


Renita!
Köszönöm az élménybeszámolót!
A kaja az nem igazán érdekel. Én attól félek, hogy egyszercsak bemegyek és ott fogok szerencsétlenkedni, mert nem tudom kihez kell mivel fordulni, mit kell csinálni...stb.
Remélem azért addig kicsit kialakul.

Cicmac2!
Nem tudok ilyet, de lehet, hogy már nem is aktuális. Drukkolok neked, remélem majd írsz, ha lesz egy kis időd, hogy hogyan zajlott a szülés, és remélem minden rendben!

Andi!
Nem tudom, hogy ez hogy megy, de a kórházban nem adnak felvilágosítást esetleg?

Smanó
24+1
Vendég
 


Szia Smanó!

Szerintem nem fogsz Te szerencsétlenkedni Kép Ha már fájásokkal mész be, akkor meg időd sem lesz rá. Így visszagondolva olyan pik-pak történt minden. Felveszik az adataidat, megvizsgálnak, mindig mondják, hogy mit csinálj, mit szeretnél, (EDA) stb, fognak rád figyelni. Még a nyomásnál is mondták, hogy hogyan kell Kép Szopinál pedig szintén segítenek, legalábbis a kora osztályon ez nagyon fontos, és így is állnak hozzá a lányok. De a csecsemős nővérek is segítettek a mellszívóval, hogy hogyan is kell csinálni, üvegben pedig vittem le a babócának.

Kérdezz, ha tudok, segítek. Kinél fogsz szülni?

Reni
renita
 
 


Cicmac!

Én nem nála szültem, de egy ismerősöm felesége igen, és nagyon meg voltak elégedve vele Kép 3. gyerkőc volt, de az első kettőt másnál szülték. De hátha lesz itt valaki, aki személyes tapasztalattal bír.

Andi, sajna én sem tudok mást mondani, szerintem is a kórház tudna segíteni, ha kifogsz egy segítőkész emberkét, vagy esetleg itt a neten keresgélheted az illetőt.

Reni
renita
 
 


Reni!
Köszi szépen, megnyugtattál!
Te választottál szülésznőt? Én eddig nem gondoltam rá, de olvastam, hogy nagyon sokan választanak és tanácsolják. Ha igen, akkor mi alapján? Én pl. nem ismerek egyet sem. Hallomás alapján? Vagy meg lehet velük ismerkedni a tanfolyamon? Õk is tartanak előadást?

Írtad, hogy tavaly szeptemberi tanfolyamon voltatok. Ez fizetős, vagy ingyenes? Be kell jelentkezni, vagy elég,ha csak úgy oda megyek az első előadásra, amit telefonon mondtak? Ezek mind előadások? Mindegyik az oktató épületben van? Rendszeresen van? Milyen hosszú? (Mármint hónap, hét)

Bocsánat! Kellett ez neked? Most elárasztottalak! Kép
Előre is köszönöm! Kép

Smanó
Vendég
 


Ja, elfelejtettem. Dr. Kanizsai Beátánál fogok szülni! Remélem! Kép
Vendég
 


Szia Smanó!

Én szerettem volna szülésznőt választani, meg is beszéltük a dokimmal, hogy szerdán CTG után megyek hozzá, és mindent megbeszélünk, na erre a babóca úgy döntött, hogy ő hamarabb megnézi magának a külvilágot, és szerda hajnalban megszületett Kép Szóval én sem ismertem egyik szülésznőt sem, nekem a doki ajánlott volna, én meg valószínű megbíztam volna benne.
A tanfolyammal kapcsolatban: nem az összes előadáson voltunk ott, mert ugyanakkor szerveztek itt a kerületben a védőnők is ugyanilyen típusút, csak arra mentünk el, ami itt nem volt, vagy a kórházhoz kapcsolódott: hogy zajlik a szülés, érzéstelenítés, ilyesmi. Igen, mind az oktató épületben volt, elég csak odamenni, kb. 8 alkalom. És ingyenes. Az előadók orvosok, szülészek, főnővérek. Amikor tavaly nyáron bent feküdtem 1 hetet a hányásaim miatt, akkor velem szemben feküdt egy lány, aki szintén a Kanizsai dr-nőnél szült (Õ is tartott előadást) később ikreket.

Kisfiú lesz vagy leányzó a baba?

Reni
Kép
renita
 
 


Smanó és Renita,
köszi ezeket is,
hátha még jelentkezik vki !!!!! (ld: kinek van tapasztalata Dr. Murányiról????????)

Smanó,
még semmi hír, lustizik a fiam odabent, bezzeg a 8. hó elején aggódtunk picit, hogy hamarabb jön - tanulságokat inkább nem vonok le Kép
De amint írni tudok szülés után, természetesen beszámolok mindenről. A szülésznőm Bognár Gabriella lesz, a dokim ajánlotta, de mivel feküdtem bent a fenti okok miatt egy hétig a kórházbna, és a szülőszobán is jártam, azt lehet mondani, hogy ismeretlenül is nagyon kedvesek a szülésznők. Sztem ha nem választanál, akkor sem lenne gond, de ha megnyugtat a tudat, hogy van (végül is ő fog veled a legtöbbet lenni, nem az orvos), akkor válassz egyet. Kérdezd meg a dokidat, hogy van-e vki, akivel ő "szeret szülni", jól kiegészítik esetleg egymást, stb...
Cicmac
(40+1)

Ui: Apropó, ha tud vki vmi praktikát szülésre, megoszthatná velem (lépcsőzés, mászkálás, házasélet, málnalev.tea már megvolt...azonkívül???)
cicmac2
 
 


Renita, Cicmac!

Köszi szépen!
És hogy megy? "csak úgy" odamegyek a szülésznőhöz, és megkérdezem, hogy segítene e a szülésemnél? És kész? Kb mennyibe szokott kerülni? Vagy amennyire meg vagyok elégedve én döntöm el? Vagy kérdezzem meg, hogy mennyivel tartozom? Bocs, de annyira analfabéta vagyok ebben a hálapénz ügyben. (Akinek fizetnék az nem fogadja el, akinek nem az elvárná. Én nekem meg mindenképpen ég a pofám! Kép )

Kislányunk lesz, Eszter!
Csatolok egy képet, még 21 hetesen:
Kép

Hú, kicsit nagy lett a kép!
Vendég
 


Cicmac!
Sok szerencsét a szüléshez!
Az összes praktikát felsoroltad, amiről hallottam! Kép
Ha maradni akar még, akkor marad is! Ez van Kép
Azért drukkolok, mert gondolom már "elég" kellemetlen, ráadásul biztos alig várod, hogy találkozz végre a kisfiaddal! Kép
Hogy fogjátok hívni?

Renita!
Olyan jó neked!
Bár, magát a várandósságot nagyon élvezem! Kép Csak olyan nehéz kivárni!!!
Neked, hogy hívják a kisfiadat?

Üdv: Smanó
Vendég
 


Smanó,
ha a dokid ajanl vkit, akkor hívd fel, egyeztess vele időpontot, amikor bent a kórházban találkoztok, így egyúttal megmutathatja a szülőszobát is, és ha van kérdésed megbeszélhetitek. Ha szimpatikus, akkor elkéred a telszámát, és megbeszélitek, hogy mikor értesítsd. Én az orvosomtól kerekperec megkérdeztem, mennyit kér, és ő ennek megfelelően kerekperec megmondta, tiszta sor. A szülésznőt nem kérdeztem, mert vhogy neki magamtól is gondoltam vmennyit, és másoktól is úgy hallottam / olvastam, hogy 15-20 ezer Ft között adnak - természetesen, ha megteheted.

Hát, akkor nincs mit tenni várunk, egyébként nagyon jól vagyok, nem "terhes" a dolog, és imádom ezt az állapotot, de már annyira babáznánk , és olyan kiváncsiak vagyunk, hogy inkább ez a rossz!!!! Kép Bálint lesz.

Neked gratula akislányhoz, mostanában csak fiús kismamák vesznek körül. Szívesen választottam volna magamnak az Eszter nevet, nagyon tetszik!

Üdv:Cicmac
cicmac2
 
 


Szia Smanó!

Hát bizony, én tavaly voltam ugyanígy, mint most ti, mármint pocakosan Kép
Attilának hívják, pont ma 7 hónapos Kép , el sem hiszem, hogy eltelt ez az idő...
Mi is 20 ezer Ft-t adtunk a szülésznőnek, aki úgy hallottam, sajna már nem dolgozik ott Kép
Nagyon édes a kis Eszter. Ti is a Praxisban voltatok? Fantasztikus dolog ez a technika! Ha lányunk lett volna, az Eszter név is szóba került volna.

Cicmac,
ha Bálint megszületett, ugy mesélsz, amint tudsz? Kép Én tudok egy "praktikát", amitől nekem beindult a szülés, bár nem javaslom senkinek Kép elkaptam egy vírust, így Ati 1 hónappal korábban jött...

Reni
renita
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek olyan beteg vagyok. Szerintem megfáztam, annyira nem vészes, csak rossz, mert szenvedek, folyik az orrom, fáj a fejem, nem tudok aludni, izzadok stb. Remélem a picit nem viseli meg! Eszem a c vitamint rendesen és sokat fekszem, csak most felkeltem megfőzni az ebédet! Így is késében vagyok, mindjárt itthon lesz apa!

Cicmac!
Tök jó, hogy ilyen jól érzed magad az utolsó hetekben is. Én még mindenkit csak "szenvedni" hallottam. Egyébként én is nagyon jól érzem magam, életemben legjobban! Elhiszem, hogy tülemetlenek vagytok. Már mi is babáznánk! Férjem minden nap elábrándozik, hogy milyen jó lesz, ha már a kezében tarthatja. Hát igen, nekik azért nehezebb, próbálom mindenbe bevonni, de azért mégiscsak "bennünk" történik.
Már mi is várjuk Bálintot és az élmánybeszámolót!!! Kép

Renita!
Gratulálok mégegyszer Attilához, nagyon szép név az övé is!
Egyébként nem a Prsaxisban, hanem a 4D UH rendelőbe (ez a neve Kép: a Kárpát utcába) voltunk.

Köszönök szépen mindent a szülésznővel kapcsolatban is!

Smanó
Vendég
 


Sziasztok szült már valaki, Dr Vajda dokinál? mik a tapasztalaitok? mennyi az az összeg amit szülésnél szoktak adni? várom miellöbbi válaszotok köszi Kati
htkhnkhtháhp
 
 


Smano!

En is Kanizsai Dr-nonel szultem. Nem volt valasztot szulesznom, de "elfogyasztottam" kettot is. Egyik Bognar Gabi volt, aki nagyon aranyos es szuper kedves volt, deli 12-tol volt velem este 7ig. Utana valtas volt, es egy Katalin nevu, szinten kedves, idosebb holgy valtotta ot fel. Mindketten nagyon segitokeszek es - bar ugye nekem megitelni nehez - szakmailag is fantasztikusak voltak.
Kanizsai dr-no meg egyenesen szuper (szerintem).

udv, BJ
babjag
 
 


Niacska!

Mikor voltak a leepitesek? Lehetseges, hogy en aprilisban meg talakoztam Bator Kati nenivel es Ica nenivel is, es most mar nincsenek ott? Nagyon kar!

Csak jokat tudok roluk mondani.

Bj
babjag
 
 


Lanyok!

A masik topikban Dorka szerintem nagyon jol leirta, amit elozetesen tudni kell a korhazrol. (vagyis nekem anno aprilisban nagyon hasznos volt)

a topik cime: ugyanitt a szuleszetek, korhazak alatt a

HIETE - információk (terhesgondozás, ctg, uh, labor, mit adnak, mit vigyek szüléskor és után)

topikban

Udv, BJ
babjag
 
 


Babjag!

Köszi szépen!!! Kép
Örülök,hogy ilyen jókat írtál! Én is azon gondolkozom, hogy nem választok szülésznőt!
Nekem is nagyon szimpatikus a doktornő!
Te a kórházba, vagy te is a Moszkva téri rendelőbe jártál hozzá?

Köszi, elolvastam a Dorkát, tényleg nagyon jól leír mindent!

Jó éjszakát!
Smanó
Vendég
 


Smano!

En a Moszkva terre jartam. Megneztem a profilodban a fenykepedet. Ugy hasonlitasz valakire. Nincs veletlen egy Erika nevu novered?

Udv, BJ
babjag
 
 


Sziasztok !
Tudna valaki segíteni abban, hogy ad információt a Dr. Török Miklósról vagy a Dr. Vajda Miklósról? Nekem lombikom volt a Kaáliban és ott ajánlotta őket a doktornő aki a lombikot csinálta.
Köszi zita
zita_a
 
 


Babjag!
Én is a Moszkvára járok.
Nővérem van, de nem Erika, hanem Virág.
Nem is ismerek Erikát, sajnos.

Smanó
Vendég
 


Zita!
Sajnos nem tudom, de Dr. Török Miklósról még csak jókat olvastam. Próbálj ezen a fórumon visszakeresni! Biztos, hogy sokan írtak róluk!

Üdv: Smanó
Vendég
 


Szia Zita!

Én Török dokinál szültem Kép és csak jókat tudok mondani róla, azt viszont sokat. Nem nála kezdtem, december elején mentem át hozzá, és január 19-én szültem. Nagyon profi mint orvos és emberileg is, kedves, higgadt, ha kell, vicces (szülőszobán, hajnal 5-kor Képfeszültség oldásképpen). Minden kérdésre nyugodtan válaszolt. Azt is természetesnek vette, hogy éjjel fél 2-kor felhívtuk, hogy elfolyt a magzatvíz. Mondta, hogy ez természetes, hogy az anyukák nem munkaidőben szülnek, és ha a baba akkor akar jönni, akkor jön ő is, hiszen őt választottuk orvosunknak. Mikor beértünk a kórházba, és mire a szülőszobára értem, nemsokára ő is ott volt. Szombaton bejött a varratokat kiszedni, minden vizitnél jött, kérdezett, és mondta, hogy megnézte a babát is.
Szóval, ha tudod, válaszd őt!

Legyél ügyes és vigyázz magatokra!

Reni
renita
 
 


Sziasztok! Szült valaki már Dr Vajda Miklosnál? mik a tapasztalaitok rola? sürgöss lenne 37. hétben járok várom válaszotokat üdv: Kati
htkhnkhtháhp
 
 


Nagyon köszönöm lányok!Az az igazság, hogy én is mástól akarok átmenni, akit egy barátnőm ajánlott de én nem vagyok vele megelégedve. Most a 18. hétben járok gondoltam még válthatok. A Kovács doktornő a Kaáliban jókat mondott róluk, de az igazi az anyukák véleménye.
Reni ! Tudnál írni róla egy-két tudnivalót pl. van-e magánrendelője, hova hív vizsgálatokra stb.

Köszönöm Zita
zita_a
 
 


Szia Zita!

Mikor felhívtam a kórházban, hogy szeretnék Vele beszélni, akkor először ott találkoztunk, aztán megkérdezte, hogy hova szeretnék menni vizsgálatra a kórházba, vagy a magánrendelőbe. Én a magánt választottam. A Nyugatinál rendel szerdán 3-tól, a telefonszám: 320-4216. Télen egy vizsgálat 7.000.-Ft volt.

Szívesen segítek, ha tudok.
Reni
renita
 
 


Reni !
Köszönöm szépen. Biztos felhívom. Sajnos elég izgulós vagyok olyan nehezen lett a baba! Olyan dokit szeretnék aki odafigyel és nem felejt el mindenet két találkozás között rólam. Már nem bánnám ha január lenne mert akkor kint a pici és bizos minden oké.
Zita
zita_a
 
 


Niácska!
Csak most láttam, hogy írtál. Baba projekt 2 hónapja elindult, de épp tegnap voltam pm dokinál és már megint rossz lett a pm-em Kép Most nem tudom mi lesz.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta, kitartás! Szerintem a legjobb kezekben vagy, szóval csak várat magára a következő örökös! Drukkolok nagyon!
niácska
 
 


Niácska! Köszi Kép
Hogy a legjobb kezekben vagyok e azt nem tudom Kép Nőgyógyászatilag mindenképp, azon a téren nincs gond, de a pajzsmirigy dokim, bár jó orvos hírében jár, vannak vele gondjaim. Na mindegy, szakmailag jó, csak.....
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Kedves Zita! Én dr. Török Miklósnál szültem 3 éve, azóta is nagyon szeretem. Ha nem gond, légyszi dobj e-mailben egy telefonszámot, - mobil is lehet - és akkor felhivlak és megadom neked az elérhetőségét!

Bocsi, hogy nem én irok neked, de nagyon leterhelt vagyok benn a melóban, és nem nagyon szoktam mostanság erre jönni. Örülök, h itthon nem látok számitógépet, mert egész nap azon dolgozom. Remélem igy jó lesz?

Niácska!

Ugye nem haragszol rám???? Ezer éve irtál nekem és én azóta is adósod vagyok! Irhatok még?

Kriszta! Nagyon szurkolok Neked!
Vendég
 


Zita! Látom már Renita megadta a tel. számot. A pontos cimet megirom, ha kéred és azóta nem beszéltél esetleg vele.
Kissé fáradt vagyok, mennem kéne aludni.....Bocsánat!
Vendég
 


Matiba, dehogy haragszom! Kép
Egyébként azóta megoldódott a kérdés. Unokatesóm elvetélt, Török doki meg remekül és tapintatosan "befejezte". Unokahugom nagyon dícsérte a doki munkáját, hozzáállását. Segítőkész volt, s vígasztalta.

Zita, én is azt tudom mondani, ha nem lenne egy másik remek dokim (aki mellesleg nem vállal szülést csak proteciósan), akkor én is Török dokihoz járnék.

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok !
Még nem beszéltem vele, előbb el akarom hozni az AFP eredményemet a régi dokitól, holnap lesz meg, de azt mondta csak hívjam föl és bemondja. Elég ciki lesz elkérni! Köszi a címet, jó lenne.
Zita
zita_a
 
 


Szia Zita!

A Renita által megadott telefonszámon nem fogsz tudni vele beszélni, mert az a magánrendelő száma, ahol több orvos, fogorvos dolgozik, és egy asszisztens szokta felvenni és ő adja az időpontot.
A profilodban nem találtam e-mail cimet, igy most nem tudom elküldeni neked a cimet. Légyszi ird meg az e-maildet a matiba kukac freemail pont hu-ra.
Már csak vasárnap este fogom tudni neked megirni a cimet, mert holnap megyek dolgozni, és onnan egyenesen utazunk vidékre apósomékhoz. Csak vasárnap kora este érünk vissza, de akkor megirom.
Remélem még nem lesz késő. Addig azt tudnám ajánlani, hogy próbáld elérni a kórházban.
A kórház központi száma: 06-1-350-4760, 06-1-350-0305

Niácska neked pedig szintén irok majd, és igérem, nem húzom ilyen sokáig. Sajnálom az unokatesódat, de Török doki tényleg nagyon rendes és szupi!

Most megyek még pakolnunk kell. Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok,

A gépünk elgyengült, mostanra tért magához. Illetve néhány napja, de azóta ahányszor nekiültem hosszú hosszú üzeneteket írni, Áron (aki előszeretettel püföli a billentyűzetet az ölemben) előbb-utóbb tönkre tette a művemet, még a lementésemet is elvarázsolta, úgyhogy feladom.

Ki hogy van?

Niácska,
Pajzsmirigy dolog korábban is volt?

J.
gjuti
 
 


Előző üzenetben a pajzsmirigy dolgot persze nem Niácskától, hanem Nyanya67-től kérdeztem. 1000 bocsi, kicsit kapkodok.
J.
gjuti
 
 


Sziasztok,
aki vár tőlem egy szülősztorit, íme:
Először is: augusztus 21-én született meg kisfiunk, Bálint, nagykönyves méretekkel (bár kinek milyen "nagykönyve" van otthon Kép: 3420 gr., 51 cm, egészséges és gyönyörű, azóta már bőven itthon vagyunk, ismerkedünk egymással és a nagyvilággal.
Születésének története aug. 20-án egy késő esti baráti körből indult, gyanús magzatvízszivárgással. Reggel még voltam egy amnioszkópián (víz tisztaságát ellenőrzik), mert akkor már 2 napja betöltöttem a 40. hetet. Mivel nagyon jól éreztem magam az utolsó hetekben (is), sokat mászkáltunk aznap is, volt program a városban bőven. Éjszaka itthon még figyelgettem a csordogálást, mert épp fordítva működött, mint ahogy hallottam róla: inkább állóhelyzetben folydogált, fekve semmi sem volt, de hogy megnyugodjunk, éjjel fél2 fele bementünk a csomagokkal a kórházba. Az ügyeletes doki vizsgálata sem volt egyértelmű, így megfigyelésre felkerültem a szülőszobára, ahol épp a választott szülésznőm volt ügyeletben (isteni jel !!! Kép, és az előtte kinézett ablakos helyre fektettek (újabb jóhír). Többször megvizsgált ő is, mire egyértelműen meg lehetett állapítani a szivárgás rendszerességét, és hogy ebből aznap reggel/délelőtt szülés lesz.
Hazaküldtem a párom, és csendes pihenőre rendezkedtem be reggelig (bár már nem tudtam aludni) 5-8 perces pici fájásokkal. Reggel 6-kor megvolt a beöntés, borotválás (semmi, de semmi kellemetlen nem volt benne), utána megkaptam az utasítást, hogy járkáljak, tágulás végett, mert az éjjeli állapot (egyujjnyival mentem be) még semmit nem változott. Akkor 8 percenként már erősebb fájásokkal róttam a pár méteres folyosót, mindenféle légzéstechnikát be kellett már vetni Kép
8-kor beszélt a dokimmal a szülésznő, hogy lassan készülődhet be ő is, ill. jelezte, hogy most már beköthetik az oxitocint, és mivel kértem (előre így terveztem), az EDA-t is. Ez utóbbi bekötése - igaz egy, a szülésznő által ajánlott profi anesztes által történt - szintén semmilyen fájdalommal, kellemetlenséggel nem járt, egyedül az első tesztfolyadék beadása alatt kaptam fel picit a lábamat, de előtte elmondanak mindent, mit fogsz érezni, hogy ne ijedj meg.
A fájások az oxitocin miatt már kb. kétpercesek lehettek, és egypercig eltartottak, de az EDA lassan hatni kezdett, így egy elviselhető feszüléssé tompult minden. Párom eddigre vissza-, a dokim pedig beérkezett, kétujjnyira találta a méhszájat, majd azzal töltöttük az időt, hogy a tágulást elősegítendő jobbról-balra fordulgattam, és számolgattuk közben a fájásokat. Egyedüli "kellemetlen" érzés (persze a szüléssel járó érzéseken kívül) a szinte állandó remegés volt, amit egyrészt a bekötött dolgoknak, másrészt a kimerültségnek (ill. nem alvásnak) tudtam be.
Hogy a nagyhírű málnalevélteának Kép vagy inkább az EDA miatt jól viselhető oxitocinnak, ill. mindegyminek köszönhető, de 3 óra alatt 11-re teljesen kitágultam, és nagyon jól esett hallani, hogy délre Bálint is velünk lesz (11:55-kor született végül).
Lassan elkezdődhetett a kitolás is, előtte gyakorolgattam "rányomni" a fájások alatt, hátha segítem az előrejutását. A tényleges kitolásnál már csak befelé figyeltem, asszem ki se nyitottam a szemem félóráig - elég sokáig hagytak saját erőmből nyomni, gátvédelemre készülve. A szívhangok egyébként végig teljesen rendben voltak, ügyes volt kismackó is, nagyon büszke voltam rá Kép A nyomás az, amit nem lehet "begyakorolni", én úgy éreztem szülés előtt, hogy tudom, miről van szó, mit kell nyomni, ott élesben viszont nem tűnt elégnek. A végén a doki is rányomott a hasamra (nekem vhogy ez sem tűnt egyébnek, mint rásegítés, nem pedig vmi borzalom), és volt egy pici vágás is. Úgy igyekezett ki a drága, hogy a füle mellett tartotta egyik kezét is...Kép A kicsusszanó kis test és a melegség a hasamon leírhatatlan érzés, kis idő kellett is a felocsúdáshoz, hogy itt van, megérkezett, megcsodálhatjuk az apukájával.
Amíg ő a kezelőben volt vele, lassan előkerült a méhlepény (még rá is kellett húzni / nyomni picit), illetve előkészültek a varrásra. Kaptam még egy adag érzéstelenítőt (állítom, hogy a szülés alatti legnagyobb adagot, vagy csak másképp hagyták, hogy hasson, ui. a lábamat sem éreztem), és csak azért tartott sokáig, mert nagyon takaros kis varrást szeretett volna a doki csinálni.
A 2 óra a szülőszobán hamar eltelt Kép, Bálint ébren, csendben figyelgetett minket, mi meg persze gyönyörködtünk benne Kép
Ami a kórházi körülményeket illeti, aki ott készül szülni, gondolom tisztában van vele, mi vár rá, ezeken sztem nem kell fennakadni / vagy máshol kell szülni. Nem volt semmi incidensem senkivel, nem háborodtam fel semmin, gondoltam az a lényeg, hogy a körülményekhez képest jól érezzem magam, és ne idegesítsem magam felesleges dolgokkal. A nővérek egyébként a közömböstől a kedvesig jellemzőek, rosszindulatnak nyoma sincs; a csecsemősök - még a látszólag mogorvábbak is - nagy kedvvel, szeretettel végzik a munkájukat. Én elfogadtam mindent amit mondtak, és amit adtak a babának, a fent említett okok miatt. Itthon már konfliktusok nélkül úgyis mindenki úgy alakítja ki a saját szoptatási és egyéb rendjét, ahogy neki és a gyermekének a legjobb. (Teljesen ellentmondóak egyébként azok a tanácsok, amit a benti védőnő / csecsemős nővér / itthoni védőnő / gyerekorvos, stb, stb) adnak, ez mondjuk eléggé lehangoló...) A másik topicban található lista sztem teljesen korrekt, popsitörlőkendőt vittem, és kellett is, hacsak nem akartam vattadarabokkal és olajokkal pacsmagolni. Cukros tea dívik egyébként folyadékpótlás gyanánt, ill. tápszert adnak nekik éjszakára (tőlem nem kérdezte senki, hogy beleegyezem-e). A lefejt tejet - akinek volt - beadta, de nem láttuk nyilván, hogy megkapták-e. Akinek ebben nagyon határozott elvei vannak, az alaposan járjon utána, de egyébként sztem semmi baj nem származik az előbbi gyakorlatból. Más praktikus infó most hirtelen nem is jut eszembe, meg a fiam is követeli a szopizást, úgyhogy most ennyi, ha a kórházról vagy a szülésről érdekel még vkit vmi konkrétum, kérdezzen. A doktorom dr. Kovács Péter, a szülésznőm Bognár Gabriella volt, mindkettő jó választás Kép
Üdv: Cicmac
cicmac2
 
 


Cicmac!

Nagyon gratulálok!!!! Ügyesek voltatok. Olyan jó volt nosztalgiázni egyet Kép Tisztára ilyen érzéseim voltak nekem is, még a szülés közbeni remegést is beleértve. A 2. adag érzéstelenítő nálam is úgy hatott, hogy a lábamat sem éreztem.

Sok türelmet és egészséget Nektek! Ha van fotó Bálintról és van energiád feltenni, várjuk ám!

Reni
renita
 
 


Cicmac, Renita!
Ahogy olvastam épp azok a gondolatok fordultak meg a fejemben, mint Renitának Kép Majdnem a saját szülésem története is lehetne. Bár én kinéztem az ablakos helyet, az épp foglalt volt, de a remegés, lábzsibbadás és végén egy kis rásegítés nálam is volt, pedig biztos voltam benne, hogy tudom, hogy kell nyomni. Szóval jó volt olvasni. Írtad a gátvédelmet. Nekem azt mondták, hogy első babánál úgyis vágni kell. Pontosan mit jelent a gátvédelem, mert csak elképzelésem van róla.

Gjuti!
Pajzsmirigy most épp jó, de hetente változik.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Cicmac,
Gratulálunk a kis jövevényhez!

Nyanya,
nekem volt gátvédelem. Nagyon szerettük volna. Ilyenkor lassabban kell nyomni, s a szülésznő és az orvos megpróbálja kifejteni a baba fejét. Olajokkal puhítják s finoman húzzák szét az izmot, hogy átjusson a baba. Nálam 2-3 nyomásnál próbálkoztak. Konkrétan éreztem mit csinálnak. Csak végül nem sikerült. Később derült ki, hogy a keze elől volt (ilyenkor ugye több hely kell), s hogy háromszor volt köldökzsinor, ami visszatartotta a szűk helyen való kijövetelt.

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Köszönjük a gratulációkat, legszívesebben én is újra kezdeném az egészet!!! Kép Hát akkor mindenkinek hasonló szép élményeket kívánok, remélem az elkövetkező idők is ilyen jók lesznek.
Képet nemsokára, túl nagyok, még vhogy át kellene őket méreteznem.
cicmac
cicmac2
 
 


Cicmac!
Én is NAGYON GRATULÁLOK!!! Kép
Köszönöm, hogy leírtad a történeteteket és várom a fotót is, ha lesz egy kis időd!

Úgy örülök, hogy mindenkinek ilyen jó élményei vannak! Kép
Nekem még van 3 hónapom hátra...

Smanó
Vendég
 


Cicmac! én is szívból gratulálok!!!!!!!!!!olvastam a történetetek és reméltem hogy a végén leírod ki volt az orvosod.annyira megörültem mert én is a Péterhez járok már 6 éve.most várjuk az első 2 babánkat.a 15. hétben vagyunk.nekem is csak jó tapasztalatom van a doktor úrral.Szeretném megkérdezni hogy a szabolcsban vannak előadások (ahol megmutatják a szülőszobát stb) és mikortól érdemes ilyenre járni?

Tunka
15+2
tunka
 
 


Szia Htkhnkhtháhp!

Nem tudom aktuális-e még... Én 16 hónapja szültem a Vajda dokinál, és maximálisan elégedett voltam Vele. Ha van kérdésed nyugodtan írjál!
kisbölény
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: