Új privát üzeneted érkezett!

Ha megvárod, hogy a többiek is visszajelezzenek, akkor biztosan okosan tudsz majd dönteni, h melyik orvost válaszd!
Szerintem jó ez az uzsokis felkészítő tanfolyam, persze én első babásként bármilyen információért hálás vagyok :) Szerdánként 5-től van, tehát ma is, járunk egy páran a fórumról. Most neonatológus tart majd előadást, volt már szülésznő, szülész orvos, lesz pszichológus, szóval elvileg több területet is érintenek az előadások. Kismamatorna azt hiszem, hétfőnként van, meg relaxáció szerdánként, bár én ezekre nem járok, így nem tudom, milyenek.
Ha van időd, olvasgass régebbi hozzászólásokat, mindegyik szóba került már, ha jól emlékszem.
Köszi, jól vagyok, és dolgozom is még. Irodai munka többnyire, nem terhel le, max a görbén üléstől fáj esténként a hátam :? Igen, elég intenzívek és egyre magasabbak a rúgások, pl. tegnap a színházban az első felvonást végigaktívkodta. A második biztos nem tetszett neki annyira, mert akkor már nyugton volt :lol:
Remélem nálad is minden rendben. És mennyi idős az első baba? Fiú/lány?

Adri
adri29
 
 


Sziasztok!

Sziszike, klassz a táblázat, köszi!

Szilvi: üdv a fórumon, én is inkább nappalis író-olvasó vagyok, mert még dolgozom, este meg már nagyon fáradt vagyok. Én Tiba doktorhoz járok, ő az osztályvezető főorvos az Uzsokiban, eddig teljesen elégedett voltam vele, mindent elmond, ha megkérdezed, de általában a következő lépésig jutunk, mikor hová kell mennünk mit kell csinálnunk, stb. Én pl. most 2 hónapja nem voltam nála, mert minden leletem rendben van és én is meg a babó is teljesen jól vagyunk. A legtöbben ahogy elnéztem Csapó doktorhoz járnak, de nagyon jókat mondanak Járányi doktornőről és a többi dokiról is. Szóval várd meg mások véleményét is.

Frusi: örülök, hogy sikerült a 4D, mi úgy döntöttünk nem próbálkozunk többet.

Zsolka: voltunk a Lehel téri boltban és meg is rendeltük a kiságyat, köszi mégegyszer a tippet.

Adri: elegánsabb ruhákat a christinamoda.hu oldalán láttam, esetleg érdemes megnézni. A múltkor voltam a Mammystic-ben is, nem túl olcsó, de talán ott is találsz megfelelőt. Nekik is van honlapjuk.

Hogy bírjátok ezt az időjárást? Engem / minket :D nagyon megvisel.

Azért szép napot!
Ildi (28 + 2)
mildiko
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok infót lányok, olvasgatom majd még visszafelé. Nagyon kíváncsi vagyok a felkészítő tanfolyamokra, előadásokra is. Ezekre jelentkezni kell vagy hogyan lehet járni? És mennyibe kerülnek? Kismama tornás dvd-t már kaptam egy kolleganőmtől, ami nagyon jó, de azért szeretnék eljárni majd a kórházba is tornászni.

Ildikó, ezek szerint Veletek is majdnem egy idősek vagyunk, mivel az én babám holnap lesz 27. hetes. :) Köszi az infókat, és ha van egy kis időd, írnál még nekem a Tiba doktorról? (ha gondolod privát üzenetként) Szeretnék jól választani és sajnos személyesen senkit nem ismerek, aki az Uzsókiban szült volna mostanában. Az érdekelne, hogy milyen orvos a Tiba doktor, hogy hová jársz hozzá rendelésre, magánrendelésre vagy a kórházba, és hogy helyileg hová, hogy minden vizsgálatot el tud-e végezni a rendelőjében, vagy van, amire a kórházba kell hozzá járni, hogy mikor rendel, hogy mennyi a tarifája egy-egy rendeléskor és a szüléskor, és bármi hasznos dolog ami eszedbe jut szívesen olvasom. Előre is köszönöm.

Adri, kicsit butácskán fogalmaztam, félre lehetett érteni. Még nincsen babám, illetve csak a hasamban. Szóval most várom az elsőt. Csak már megszokásból írtam, hogy a babával vagyok itthon. :) Egyébként fiúcska lesz, úgy néz ki. De hát már előre sejtettük, hogy csak fiú lehet odabent. :)

Ti fiút/lányt vártok? És meddig fogtok dolgozni a tervek szerint? Én már április óta itthon vagyok, bár én is irodában dolgozom. VIszont az egész napos üléstől állandóan hányingerem volt, és a stressz miatt is inkáb az itthon pihenést választottam. Ráadásul nálunk sokat romlott mostanában a munkahelyi légkör. 4-5 kismama is otthon van a régi jó kis társaságból.

Az időjárás szörnyű. "Mi" alig tudtunk aludni... De még mindig jobb, mint a kánikula. Már előre félek a júliustól, augusztustól... :P

Szilvi (26+6)
szilvij
 
 

 
 

Sziasztok !

Üdv. köztünk Szilvij !

Lányok meg van az AFP-m !! Tök jó lett !!! :lol:

A toxoplasma is negatív !

Most már csak a du.-tán van hátra , mit mond a doki .

(Lukács dr.) Szilvij-nek ! Még csak kétszer találkoztam vele , du. meglátom, hogy ajánlom-e neked ! Remélem igen !! Nem rontja el a napomat !! Egyébként szimpatikus !

Puszi , mindenkinek !!

Kati
kati16
 
 


Kati, drukkolok!
Akkor nem is jössz az előadásra?

Nem baj, Szilvij, akkor megelőlegeztem neked még egy babát! :D Hogy lány lesz-e vagy sem, az pénteken kiderül, megyünk 4D-re!!!! Remélem nem korai még, és látni fogom, ami látható.

Mildiko, köszi a ruha infot, holnap nyakamba veszem a várost. Ha ruhát sikerül vennem, tuti esni fog és hideg lesz, ha nadrág, blúz kombinációt, akkor meg tuti kánikula lesz a hétvégén, nehogy nekem kedvezzen! Szóval milyen időt szeretnétek a 7végére?! :lol:

Adri
adri29
 
 


Kati, drukkolok!
Akkor nem is jössz az előadásra?

Nem baj, Szilvij, akkor megelőlegeztem neked még egy babát! :D Hogy lány lesz-e vagy sem, az pénteken kiderül, megyünk 4D-re!!!! Remélem nem korai még, és látni fogom, ami látható.

Mildiko, köszi a ruha infot, holnap nyakamba veszem a várost. Ha ruhát sikerül vennem, tuti esni fog és hideg lesz, ha nadrág, blúz kombinációt, akkor meg tuti kánikula lesz a hétvégén, nehogy nekem kedvezzen! Szóval milyen időt szeretnétek a 7végére?! :lol:

Adri
adri29
 
 


Kati, drukkolok!
Akkor nem is jössz az előadásra?

Nem baj, Szilvij, akkor megelőlegeztem neked még egy babát! :D Hogy lány lesz-e vagy sem, az pénteken kiderül, megyünk 4D-re!!!! Remélem nem korai még, és látni fogom, ami látható.

Mildiko, köszi a ruha infot, holnap nyakamba veszem a várost. Ha ruhát sikerül vennem, tuti esni fog és hideg lesz, ha nadrág, blúz kombinációt, akkor meg tuti kánikula lesz a hétvégén, nehogy nekem kedvezzen! Szóval milyen időt szeretnétek a 7végére?! :lol:

Adri
adri29
 
 


BOCS, ÍGY SIKERÜLT :cry:

Adri
adri29
 
 


Kati, gratula az eredményekhez! Akkor a mai vizsgálat után jön egy nyugodt időszak. :) Majd írj Lukács doktorról, ha lesz időd. Köszi.

Adri, a 4D ultrahang nagyon szuper. Nagyon ajánlom. Biztos, hogy sikerül majd kideríteni, hogy kisszoknyás vagy kisgatyás van odabent, mert mi már a 20. héten elmentünk és simán látszott minden. Ti hová mentek 4D-re? Már én is alig várom a következőt, amit a 32. hét környékéra ajánlottak.
szilvij
 
 


Sziasztok !

Adri ! Ma sajna kihagyom , de majd úgy is írtok róla , remélem !

Tündi76 ! Itt vagytok még ??

Üdv. Kati
kati16
 
 


SZIASZTOK!:D

Szeptember 15-re várjuk a Kisfiúnkat, első gyermekünk, és az én nődokim, akihez járok terhesgondozásra már nyugdíjas, nem vállal szülést, védőnő közben szólt, hogy a 24. héten járok, nem ártana választana szülészorvost, és inkább hozzá járni mostantól, mert később, utolsó harmadban már nem nagyon vesznek át, ezért is kérem a segítségeteket:-)))

Az Uzsokiban voltam a genetikai uh-n, ennyit láttam belőle eddig, és a védőnő javasolta dr. Sztakó Péter főorvos urat, aki ott szülész, és nagyon meg volt vele elégedve, mindkét gyerekét nála szülte, azt mondta, hogy lelkiismeretes, jófej ember, van humora, tudtok róla Ti is valamit, esetleg van itt olyan kismama, aki hozzá jár?

Leginkább egy normális, nem kiabálós, nyugodt dokit szeretnék (a mostanim egy kedves őszhajú csupaszív emberke), elég rossz tapasztalataim vannak a terhesség elején mindenféle dokikkal, bőgve hazamenés, kétségbeesés és társai, nem szeretnék egy nagy zabszemet a fenekembe, értitek:-))))))))) :D

Csapó dokit láttam Kandász Andrea sorozatában:-)))

Köszi előre is a segítséget, és mindenkinek boldog gömbölyödést kívánok!!! :wink:
pelle
 
 


sziasztok!

Tündinek (tegnapra volt kiírva) ma 11:10-kor megszületett Luca kislánya.
Paraméterek: 3800 g és 57 cm.

Gratulálunk nekik és várjuk a jelentkezésüket!

Puszi:
Anita
ani20
 
 


Hurrá!!! :lol: :lol:

Gratulálunk neki és a babának is!!!

Anita: köszönjük a hírt!

üdv.Tünde

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok Csajszik! :D

Kati, gratula a jó eredményekhez, gyere majd hamar, és mesélj, mit mondott a dokid!!!!!! Remélem, minden okés! :wink:

Én ma voltam sima uh-n a Herminán, pont Lukács dokinál, amire ugye az sztk-ból utaltak be, minden rendben, ő is megerősítette, hogy kislány, szóval ha már ketten mondják... :D Nagy meglepetések nem értek, mert szombaton voltunk a 4D-sen, de azóta kiderült, hogy már az 1,6 kg-t is átlépte Törpillus-Lillus. :D

Tündinek és Lucának nagyon gratula!!!! :D :D :D :D :D
frusi
 
 


No és akkor egy kis összefoglaló a mai előadásról: :D

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, nekem nagyon szimpi volt a neonatológus dokinéni.

Kicsit összevissza lesz, amit írok, mert összevissza jegyzeteltem, de azért hátha van benne némi hasznos infó:

-hasfájós babának, ha már elmúlt 1 hónapos, lehet adni Gripe Watert. Egyébként általánosságban minden hasfájós babánál más válik be, minden babának más mulasztja el.

-nyári babákat egész hamar ki lehet tenni a levegőre (árnyékba!!), de ha kánikula van, akkor vagy reggel, vagy este sétáljunk (de semmiképp se 11 és du. 3 között).

-22-23 C legyen max. a szoba hőmérséklete, de az sem baj (pl. ha a szülők azt szokták meg) ha csak 20 C van.

-Dokinéni szerint Dr. Spock könyve (van már belőle új, a hazai viszonyokra adaptált kiadás) nagyon szuper

-ha a babának folyadékpótlásra van szüksége, "rendes" ásványvíz, gyümilé, stb. 6 hónapos kortól adható. Kisebb korban vagy a Humana bébivizet vagy felforralt és lehűtött csapvizet adjunk a babának.

-javasolja a dokinéni, hogy a kórházi cuccal együtt hozzunk magunknak szoptatós teakeveréket, van már olyan is, amit hidegen is ki lehet keverni. De NAGYON fontos, hogy szülés előtt semmiképp ne kezdjük el inni, mert beindíthatja a szülést (a mell ingerlése szintén, tehát ez is felejtős szülés előtt).

-járókából a legjobb az egyszerű fa járóka. A dokinéni szerint érdemes időben beleszoktatni, mert ha megszokja, hogy szabadon jár-kel a lakásban, akkor később, amikor szükség van arra, hogy "korlátozzuk" (pl. ne borítsa a forró edényt magára, stb), akkor már nem lesz hajlandó vissza- illetve beleszokni a járókába.

folyt. köv.
frusi
 
 


-babánként változó, hogy milyen gyakorisággal és mekkora mennyiséget szopik, ez kb. 3-4 hónapos korra alakul ki. Az sem jó megoldás, ha ahányszor felsír, annyiszor mellre tesszük. A pszichológus hölgy és a dokinéni is azt mondták, hogy az igény szerinti szoptatás NEM ezt jelenti.

-cumi: ha a baba igényli, semmi baja nem lesz tőle.

-2 hónapos koráig érdemes naponta kifőzni a cumit, cumisüveget, később már elég, ha simán mosogatjuk. Ugyanez vonatkozik a ruhácskák vasalására is.

-érdemes a babakocsira vmilyen kis tüllfüggönyt, vagy szúnyoghálót tenni nyáron (ezt nem teljesen értettem, nem is tudom, hogyan lehet ráapplikálni ezt a babakocsira).

-jó dolog lehet a homeopátia, de inkább csak kisebb problémákra. Komolyabb betegségeket, bakteriális és/vagy gennyes folyamatokat viszont nem fog meggyógyítani.

-a dokinéni praxisában még nem fordult elő komoly, a kötelező oltások által előidézett mellékhatás.

-érdemes hálózsákban altatni a babákat, mert a plédet lerúgják. Legyen hosszabb, mint a baba, az kényelmes nekik.

-ha eleinte egy szobában is alszunk a babával, 3 hónapos kora körül azért érdemes "különválni".

-a baba éleslátása cca. 6 hetes korra alakul ki.

-ha használunk légzésfigyelőt, akkor nyugodtan lehet hason is altatni a babát.

-amikor mindenképp javasolja a lf-t: koraszülött baba, ikrek, nagyon szorongós kismama esetén.

-napi 1-2 órát érdemes hason fektetni a babát.

-az első 1-2 fejés fáj

-ha szopi közben elaludt a baba, akkor is meg kell büfiztetni, ne tegyük le büfizés nélkül aludni.

-egyébként is érdemes úgy letenni aludni, hogy még ébren van a baba.
frusi
 
 


Sziasztok !

Tündi !! Gratulálunk !! Remélem minden rendben volt és szép napjaitok lesznek a kórházban !

Kép

Éreztem Én ezt !

Lányok !! Én jól vagyok minden rendben !! Egyébként mára egy csepp barna folyásom-se volt !
A doki tök rendes volt magyarázott mindent , velem jött a lányom is neki is mutogatta külön is az UH-n a dolgokat.

A folyásról szinte szó sem esett, Én kérdeztem rá a vizsgálat végén, hogy akkor most evvel mi lesz ?
Azt mondta szerinte többet nem fog előfordulni !

Tehát , szombaton 11- re megyek az Uzsokiba a rendes UH-ra.
Tehát ez most egy kicsit a pénzre ment, de kedvesen .

Ja , és az elevitet szednem kell,és nem kérdeztem rá a rákszűrés eredményére !

Puszi nektek és köszi a drukkokat , meglett az eredménye !!! :lol:
kati16
 
 


Gratulálok Tündiéknek Lucához!!! :D :D :D

Gondoltam Rá ma 9 körül,mikor a szülőszoba előterében vizsgált meg a dokinénim,és mondták,hogy hárman is vannak a szülőszobán. :lol:

Jól sejtem,hogy én vagyok a következő??!! :o

Pusza mindenkinek

Lufi
lufi
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Tündének,és az apukának is!

Ma voltam ctg-n,én voltam az utolsó,fél egyre értem oda.Szerencsére nem kellett a babát ébresztgetni,jó sokat mocorgott.Legközelebb jövő szerdán megyek 10.45-re.

Pelle:én a Sztakóról csak jókat hallottam,kiabálósnak biztos nem kiabálós,inkább jópofa, viccelődős.

Szilvij:én Csapóhoz járok,szerintem nagyon jó orvos,de ő sem az a bőbeszédű,ha kérdezed válaszol stb,igazából nem tudom,de én nem jártam egyik terhességnél sem előadásra,de mindenkinek más az igénye.

Lufi:mit mondott a doktornő?mindenok?

Frusi:kösz,hogy leírtad,ami az előadáson volt.Amúgy jó fej a dokinéni,de van egy stílusa,nem mindenkinek jön be.Én úgy vettem észre,hogy a túlaggódós anyukákat nem kedveli.

Kati:örölük,hogy minden rendben,de azért vigyázz magatokra!!

Üdv mindenkinek.


Niki
Vendég
 


Köszi Venczkone! :D

Tündinek én is gratulálok!!!:-)) Sok örömet és boldogságot az Anyukának és kicsi Lucának!!!! :D :D
pelle
 
 


Sziasztok !

Lufi ! Tényleg Ti jöttök !! Méghozzá nem is olyan sokára !! Drukkolunk !! :D

Veczkone : Köszönöm , igyekszem vigyázni !

Frusi: Köszi az infót !!

Mindenkinek szép napot ! És mindenki vigyázzon magára !!

Puszi , Kati
kati16
 
 


Szilvij !

Igazából szívesen tudom ajánlani Lukács doktort ! Semmi probléma nincs vele , kedves , nyugott !

De ha kicsit vissza olvasol úgy március környékére , elég sok dokiról írtak a lányok . ( ha még meg vannak azok az oldalak )
A lényeg, szinte mindegyik orvos jó az Uzsokiban , ill. Én még rosszat senkiről nem olvastam !

Pelle !

Neked is ajánlom , ha van időd rá !

Sziasztok !

Kati
kati16
 
 


Kati, örülök, hogy minden rendben!!!! :D :D :D
frusi
 
 


Halihó!

Frusi: nagyon-nagyon köszi a (nyilván nem rövid) begépelést! Csuda, hogy még mindig vannak új szempontok...
Ti láttatok már hidegen kikeverős szoptatós teát? Hol van olyan? Én csak azt a herbáriásat ismerem, az ugye filteres, és már pont elmélkedtem, hogy azt hogy gyártja le az ember a kórházban???

Tündinek NAAAGY gratula Luca-babához! De jó lehet neki! Akkor tényleg lehet valami a frontos napok szülésindító hatásában, ha hárman is szültek tegnap! Bár én nagyságrendekkel jobban voltam, mint mondjuk kedden. Az dráma volt! (Úgyhogy én melegben fogok szülni, stipi-stopi!)

Informálódtam tök pontosan: a lift ott van valóban, ahol a lépcső, amin feljövünk a faház felől érkezve, a lépcsőházi ajtó után a szögletben. Van valami másik is, azt nem tudom. Ez az Uzsoki u felől, vagy a már említett "udvaronát-büfénél jobbra-el a faház mellett-ott az ajtó" útvonalon, vagy a rendes bejáratnál "pár lépcsőn fel, balra a folyosón az igazgatóság felé, L-alakban, és ott van" módon érhető el. Nna. Plusz egy megnyugvás :)

Lufi: már csak pár nap, nem? Ahhoz képest, hogy kicsit még az is izgi volt, hogy a 37 hét meglegyen a jósló fájások miatt, remekül tartod magad! :lol: Most mi a helyzet? Méhszáj? Baba lent van már?
(Próbálok Neked írni egy privit - ha rájövök végre, hogy hogy kell -, mert szeretnék kérdezni egy-kettőt!)

Én tegnap voltam tr-en (! megtanultam! :D ), egyelőre sehol semmi, de minden rendben. Baba még fönt. És lesz még egy uh, jaj de jó, akkor megtudom, mekkore ez a fiú mégis!

Mildiko: ó de jó, örülök, hogy segített a Lehel-info!

Sziasztok:

Zsolka (36+4)
zsolka
 
 


Sziasztok!

Tündinek és a kispapának is gratulálok nagyon-nagyon Luca babához :D

Teából van Milupa, Humana és valami L-betűs érdemes utána kérdezni, mert ma a védőnőm is ajánlotta, meg a 4-5L folyadékot szülés után, hogy beinduljon a tej. Hát hogy ez hogy fog menni azt még nem tudom, nekem a 2L is már nehéz.

Üdv.
Ildi
mildiko
 
 


Szerintem Laktoherb lehet a harmadik, nekem ez rémlik.

Húúúú, hát a 4-5 L folyadék durván hangzik, én sem tudom, hogy fogok annyit meginni!!!! :roll: Egyszerűen nem fér annyi belém!!! :D
frusi
 
 


Sziasztok lányok,
köszönöm a sok segítséget és információt, amit írtatok. Jövő hétre be is jelentkeztem a Csapó doktorhoz. Kicsit izgulok, hogy elvállal-e, hiszen lassan a harmadik harmadot fogom megkezdeni...
Viszont jövő szerdán már szeretnék én is elmenni az előadásra az Uzsókiba. Az lenne a kérdésem, hogy hová kell helyileg menni és valóban ingyenes? (LÁttam már csak három téma van hátra, viszont mind a három nagyon érdekes, és legalább a kórházzal is ismerkednék.)
Szilvi
szilvij
 
 


Sziasztok!

Szilvi, üdv köztünk.
A tejci termelés nagy mestere vagyok csak kérdezzetek :)
Van görögszénamag
Laktoherb
Fitolac
homeos bogyó
Milupa instant
Bioboltban is összeválogatják a tea alapanyagot. :)
Süti recept.
Nekem a kesudió is nagyon bejött.
Melegvízes zuhany, húsleves..
És nem kell napi 4-5litert meginni csak annyit, amennyi jól esik a szervezeted ösztönösen tudja..:) Engem is evvel hitegettek.

Az előadások, tornák, majd szülésutáni gáttornák, babamaszázs ingyenes mind és nagyon jó!
Ajánlom, a faházban szoktak lenni.

Nagyon sok lehetőség van, sőt van egy csecsemősnővér, aki válalja, hogy házhoz jön és berakja a füllbevalót, mi egy hónaposan rakattuk be, s Annának egyántalán nem fájt. :)

Ha kell tanács priviben vagy itt is, nyugodtan kérdezzetek.

Sziszike
sziszike1000
 
 


Sziasztok Lányok!

üdv Szilvij!én járányi doktornőhöz járok és jó szívvel ajánlom őt.
a kórházi előadások ingyenesek.

Szoptatós tea:
laktoherb,olyan van,de az filteres.én sem tudom,melyik a "hidegen kikeverős".

Dokinéni szerint minden rendben,picit "ki vagyok nyílva",de az normális.babóca 3300 g körül lehet :)
bébi szerintem jól érzi magát bent,semmi jelét nem adja,hogy elég volt a bentlétből :) mocorog ezerrel:vagy tologatja a lábacskáját jobbra-balra,vagy "nyomul" és teljesen kifeszíti az oldalamat.

Frusi:ma megnéztük a dunakeszis kenguru gold boltot.sok minden van tényleg,de nem olcsó :?
láttunk az emeleten ágyba való "kottás" cuccokat(fejvédő+ágynemű+zsebes tároló+lámpa..),és nagyon megtetszett,mert egy zenész házaspár gyerekének stílusos lenne,ugyi.. :D :lol: de sajnos iszonyú drága,úgyhogy lemondtunk róla.kár,hogy nem tudok varrni... :roll:

Zsolka:uh biztos jó lesz,én is vártam nagyon.még az arcocskáját is láttuk picit :)mikor mész ctg-re?én jövő csütörtök fél 9-re..ha addig nem történik "eksön" :lol:

Szerintetek az 56-os ruhácskákat egy 58 cm-es baba már nem tudja hordani?tudom,hülye kérdés,de tapasztaltabbak esetleg tudják a választ.
ma egész nap babaruhákat vasaltam.olyan jóóóó volt :lol: :lol:

Üdv
Lufi
lufi
 
 


Jó estét!

Sziszi: Te jó ég, ezeket egyszerre vagy váltva alkalmaztad??? Az érthetetlen nevűek nyilván a teák közte... Már értem, miért egész napos elfoglaltság egy gyerek. Én már a málnalevél teával meg a haskenegetéssel túl vagyok terhelve :D

Lufi: a felsorolt kevergetőseket vajon a patikában vagy valami egyéb lehetetlen helyen lehet kapni? Nekünk 62-től kezdődnek a kölcsön ruhácskáink. Itt sorakoznak kivasalva. A fürdőszobába-járós-meghatódós időszakot a köv. mosásig megszakítottuk...
Csak még mindig nincs polc, nem tudom hova tenni őket. Rémes!
Ctg-re sajna 10 után megyek. De ha utána még dokikeresés lesz a programod, hát van esélyem :wink:

Jó éjt mindenkinek!

Zsolka
zsolka
 
 


Sziasztok!

instant a Milupa, de nekem nem vált be-ez hidegen keverős.
Amúgy íztelenül és melegen a leghatásosabb minden..ekkor lazulsz el és jobban termelődik a tejci.
Nekem a Laktoherb bejött. A bioboltos is, de mindenkinek más válik be, próbálkozzataok. A lényeg mindent melegen igyatok. :)
Nem a mennyiség számít, hanem a minőség. :)

Lufi: lehet 56os ruhákat ráadni, de ez ugye a babától is függ vannak ducibbak, vékonybbak, s két 56os közt is lehet hatalmas eltérés. :)
Szóval lehet próbálkozni.
Mi nagyon kevés 56ost vettünk 2-3 darabot, ebből az egyik a haza menőse volt Zsoltinak, de Anna, aki 59cm volt már nem volt rá jó. Így 62essel kezdtünk. Viszont az 56os hálózsák neki is jó volt..

Eleinte még énis vasalgattam, de majd ti is rájöttök sajnos nincs mindig rá idő...

Szilvi: ha nem vállalna el ajánlom Kalocsai dr-t, nagyon szuper doki. Én is a vége fele találtam rá januárban, s májusra voltam kiírva. :) Nagyon meg voltam vele elégedve, kedves, alapos.
Adatokat, ha küldesz, akkor beleraklak a táblázatba.

Aki megszült, mindenkinek fennt van az adata?
Hételején csinálom az új táblázatot, mert ennyi szülés mellett ideje...:)

Mindenkinek szép napot!

Sziszike.
sziszike1000
 
 


Sziasztok !

Lufi ! Szerintem is jó lesz egy darabig az 56-os méret , de ha vesztek inkább a 62-es méretet válasszátok , úgy is belenő !!

Tündi(Cc67) : Hol vagy ?

Lányok ! Hol is van az Uzsokiba az UH. ? Ott valahol ahol a szobák vannak ??
Múltkor sem láttam kiírva sehova , hiába néztem !! ?


Puszi , Kati
kati16
 
 


Kati, ha az épület főbejáratán mész be (ahol a porta is van), akkor ha felmész a lépcsőkön a másodikra, el sem tudod téveszteni, pont ott érsz ki! :D

Ha a faházhoz közelebb eső bejárat felől mész, akkor szerintem érdeklődj a személyzettől, a folyosón szinte mindig találni valakit... mi mindig próbáltuk megjegyezni, és mégis mindig (!!!) eltévedtünk!! :D :D
frusi
 
 


Sziasztok,

köszi a szíves fogadtatást. :)

Ildikó, végül bejelenkeztem a Csapó doktorhoz, de majd meglátjuk, hogy hogyan alakulnak a dolgok jövő csütörtökön. De köszönöm még egyszer az infóidat.

Sziszi, látom te nagyon profi vagy már minden témában, biztos lesz még ezer kérdésem. Most az első, hogy az a bizonyos faház hogyan közelíthető meg legegyszerűbben, ha előadásra megyek, mivel még most megyek először az Uzsokiba. :P
Egyébként a táblicskuba az adataim 29 év, Bp, a baba ma töltötte be a 27. hetet, augusztus 25-ére várjuk a kis fiúcska babát. :lol:

Lufi, köszi az orvos ajánlatot, de remélem a Csapó doktorral rendben összejön minden. :)

Niki, ha nem bánod priviben írtam pár sort, mert lenne egy-két kérdésem hozzád. Köszi, ha tudsz segíteni. :)

A kölcsönbabaruhák nálunk is 62-estől kezdődnek, de azért szeretnék én is néhány 56-osat venni. Sőt, nagyon meglepődtem, hogy már 44 (!)-estől is lehet kapni egészen ici-picike kis ruhácskákat. :) Szerintem is jó üzlet a Kenguru Gold itt Dunakeszin, jó nagy a választék és ki lehet fogni jó kis akciókat, kedvező darabokat. És nekünk jó közel is van, ráadásul nincs tömeg. :) Bár az én férjem szerint még annyi idő van vásárolni (3 hónap), hogy még nagyon ráérünk megvenni a kiságyat, a pelenkázót, a hordozót... Pedig már vagy háromszor kimentünk "szétnézni", de még nem tudtam rábeszélni semmiféle bútor- és babaruhadarabra. :) Nálatok hogy bírják a férjek a kelengyevásárlást?

Sz. (27 hét)
szilvij
 
 


Sziasztok!

Kati: Itt vagyok!:(:( Valahogy nem mindig megy az írás, de olvaslak benneteket! Olyan világ vége hangulatom van. Nem megy az idő sehogy se!! Legalább hétfő lenne, akkor megyek vissza a Schöfibe UH-ra, kedden doki, csütörtök védőnő!! Kíváncsi vagyok, mit szól a doki, Uh-ón Ő csinálta a szúrást! Ő mit javasol… újból szúr-e 9-én?? :cry: :cry:

Jó volt az előadás szerdán, nekem szimpi volt a dokinő! Tudtam vele beszélni, mivel én gyógyszert szedek jobban nézik-e a babát szülés után? Megnyugtató volt! Sőt az Évával is beszéltem úgy érzem szükségem, van rá! Szerdán én megyek előadás előtt relaxálni is.

Frusi: Nem semmi, mennyi mindent leírtál! :D

Sziszi: Köszi a táblázatot, hogy megcsináltad! Tényleg van olyan csecsemős, aki berakja a fülbevalót?? :)

Lufi, most te jössz, nem sokára lehet drukkolnunk megint!! :lol:

Itykó és Zsolka Ti is hamarosan!!
Ha jól látom mindenkinél fiú lesz! Nem semmi, potyogni fognak a fiú bébik!! :lol:

Össze szeretnénk házasodni, tudjátok, mikor van az első szabad dátum a zuglói hivatalba /???/, szept. 9! Nekem jó lenne hétközbe is, de azt már a döbbenettől elfelejtettem megkérdezni! Most kereshetek másik hivatalt!! De már el is ment a kedvem az egésztől!!! :cry:
Pedig csak 10-12-en lennénk, nem nagy dinom- dánom! Ruha ügybe is megállt a tudományom!

Szilvi, Pelle üdv. Közöttünk! :)

Na nem is rontom a levegőt! :oops: :oops:
Mindenki vigyázzon magára és szép napot! :lol:

Üdv. Tünde
15-16


Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Kati: ha az Uzsoki u. felőli bejárattól mész, akkor legegyszerűbb a lépcsőn felmenni egyenesen, aztán kislépcső a nőgyógyászat és ideggyógyászat irányába és addig mész, míg fel nem érsz a tetjére, pont az UH-nál fogsz kikötni. De ha elindulsz úgy mintha a faházhoz mennél és amikor a szárnyas ajtón átmész (mielőtt kimennél az udvarra) ott van egy lépcső, a tetejéig kell menni, gyalog, ha még bírod :D Ott elindulsz egyenesen és az első adandó alkalommal jobbra, itt vannak a kórtermek és itt csak végig kell menned, balra elfordul a folyosó ott kimész a dupla szárnyas ajtón és már ott is vagy (kávéautomata, tv, és uh). Remélem ez segített :)

Szilvi: faház megközelíthetőség ugyanez, Uzsoki u-i bejárat, fel a lépcsőn aztán rögtön balra el az igazgatóság előtt és szintén balra keress egy szárnyas ajtót, amely egy lépcsőhöz vezet felfelé ill. ki az udvarra, udvaron elindulsz, amíg nem látsz egy U alakú faházat, kozmetika tábla is van a környékén, ide kell bejönni, 5-kor kezdődik az előadás, előtte fél négytől van relaxáció, néhányan járnak rá és dícsérték, csak én dolgozom, úgyhogy erre nem járok. Jöhetsz a Róna u. felől is, itt van a kórház modern épülete, ott egyenesen be kell jönni addig, amíg nem látsz faházakat és balra fordulni. De lehet, a többiek jobban le tudják írni. Mi azért már vásároltunk, mert elég elfoglaltak vagyunk a párommal és nem akarok mindent nagy pocakkal beszerezni, meg szeretek jól körülnézni, na meg nincs honnan örökölni, kölcsönkapni, próbáljuk a számunkra legjobb és minél kisebb kiadású megoldásokat megtalálni, ehhez pedig idő kell.

Adri: ha még nem vettél ruhát, találtam még két boltot a neten, biztosan drágák, de igen szép holmijaik vannak: www.formes.hu ill. www.mammola.hu, jó böngészést!

Üdv. mindenkinek!
Ildi
mildiko
 
 


Tündi (Cc67),

kitartás! Biztosan minden rendben lesz! Adrinak ajánlottam két oldalt de még van a www.christinamoda.hu is, itt még menyasszonyi ruha is van :)

Szerintem mindenképp megéri a hétköznapot is megpróbálni, hiszen ez az időszak azért kedvelt a házasulandók körében :)

Üdv.
Ildi
mildiko
 
 


Sziasztok !

Frusi, mildikó !! Köszi , köszi ! Igy már menni fog !

Én is a kórtermekre gondoltam , csak szobát írtam mert ezek szerint már "otthon" vagyok !

Tündi(Cc67) ! Hé !! Ez tök jó! Inkább foglalkozz csak az esküvővel !!!
Tessék vissza sétálni megkérdezni a hétköznapokat is !!

Puszi , mindenkinek !

Kati
kati16
 
 


Tündi(Cc67)!

Ment e-mail :lol: !

Puszka
kati16
 
 


Aranyosak vagytok! :D :D

KÖSZÖNÖM!

puszi, Tündi

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Tündikém, bizony, fel a fejjel!! :D Biztos nagyon bosszantó, hogy most semmit sem tehetsz, csak várni tudsz... :? de majd mi itt elszórakoztatunk addig. :D

Én is komolyan gondolkodok, hogy egyeztetek valamit Évával, nekem a szoptatással kapcsolatban vannak elég komoly paráim (nem a "mi-történik-ha-nem-lesz-tejem", egész más, azt hiszem, mélyebben gyökerező gondok), hátha segítene egy-egy ilyen elbeszélgetés.

A tickeremet pedig még mindig nem akarja betenni a babanet.... ehhhh... :twisted:

Szilvi, nekem szerencsére férjem egész jól tűri a kelengye-vásárlást, legalábbis magához képest. Amikor nekem veszünk ruhákat, azt mindig nehezebben viseli / viselte... :D Mondd meg férjednek, hogy később egyre fáradékonyabb leszel, ráadásul úgysem fog sikerülni egy hét alatt mindent beszerezni (legalábbis gondolom, Ti is fel akarjátok mérni rendesen a kínálatot, stb)...

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Babaruha: rugiból ne vegyetek 56ost, mert annak, ha picit nagyobb sem gond, viszont a bodynak pont jónak kell venni.
Ha lehet javasolni, 56ost akkor vegyetek, ha meg van a baba, addig max1-2 darabot.
Ruhák: Nekem a kengurus ruhák beválltak, Mega Toys-ban lehet kapni..illetve ott is.

Faház: én nem mentem be sose a z épületbe, ha odamentem, hanem mindkét oldalról van bejárat az udvarra. Ha nem akarsz eltévedni a portás, illetve kocsikat aki beengedi..segít.
Melyik oldalról mész?

Kelengye: nagyon kevés ruha kell egyenlőre, de amit ajánlok az a hálózsák 2db, body 4-6db, rugdalózó 3db.Kising 2db. kisharisnya 2db.4pár zokni.Kifogó 2 db...ennyi jutott hírtelen eszembe. :) A többit szerintem baba után is megvehetitek. Ne vegyetek nagyon előre..az sem jó. Amúgyis a rokonoktól is sokmindent fogtok kapni biztosan. :)


Szép napot: Sziszi.
sziszike1000
 
 


Sziasztok !

Sziszike ! Mi az a Kifogó?? ( a zokni után )

Akár hogy gondolkodom semmi nem jut eszembe, mi lehet .


Puszi, Kati
kati16
 
 


Kati, a kifogó szerintem az a fürdőlepedő-féleség, aminek a sarkában olyan kis kapucniféle van, és jól bele lehet bugyolálni a babát, amikor kiveszed a fürdőkádból. :D
frusi
 
 


Sziasztok !


Frusi! Ismét köszi !! Mercinek is volt ilyen , de kapucnis fürdőlepedőnek hívták ! ??? Bocsi .

Én emellé azér ajánlanám ( ha még létezik ), textil pelus anyagból szokott lenni, elég hatalmas fürdőlepedő,ebbe sokkal jobban belehet bugyolálni, hogy ne fázzon vizesen.

Szép napot mindenkinek !

Üdv.: Kati :lol:
kati16
 
 


Sziasztok !

Úgylátom ma csak Én vagyok itt.

Nem baj, azért írok nektek .

Ma voltam UH., úgy néz ki minden rendben , és valószínű kislány lesz.

Tündi (Cc67)! Te csak akkor nézed meg az e-mailt ha szólok neked ???? Ejnye, ejnye !
Akkor szóltam !!

Puszi nektek ,és remélem mindenki kint van a szabad levegőn ebben a szép időben !!

Kati
kati16
 
 


Hello!

Kati, én is itt vagyok, csak eddig aluszkáltam egy nagyot, most
megittam a banánturmixomat, és indulhat a "délután" :) (Persze csak egy darabig akarok a gép előtt ülni.)

Tünde Cc: Ne keseredj el, ilyenek ezek a nyavajás hivatalok. Mi is hasonlóképp jártunk annak idején, majdnem nem lett időpontunk, mert az én lakóhely szerinti önkormányzatomon épp lakkozták a parkettet (!!!) a lehetséges üres időpontokon, aztán két hétig száradnia keleltt, addig nem volt eseketés, a párom kerületében meg minden péntek és szombat foglalt volt, máskor nem lehetett menni (VIII. ker.). A szerencsénk végül az volt, hogy mi csak "irodai" esküvőt akartunk ott, úgy befértünk valami péntek déli időpontra. (De azért is lekérték a terembérleti díjat...) Ezért az egyetemről jöttem el, két óra között :) Szóval ez már csak ilyen dolog, telefonon is lehet érdeklődni egyébként. Ne add fel, a végén úgyis szép lesz!

Sziszike: kising az tényleg kell? Nekünk nincs. Csak body meg rugdalózók, meg kardigán... Harisnyánk sincs. Csak zoknik. Nyárra is kell hari??
Én is azt hallottam a tapasztalt négygyerekes ismerősömtől, hogy a frottír, vastag kapucnis fürdőlepedőben édesek ezek a törpék, de a dupla pelankányi vastag sima "kifogókkal" lehet csak igazán jól megtörölgetni őket, hogy a hajlatok se maradjanak vizesek. Úgyhogy mi olyat vettünk.

Sziasztok:

Zsolka
zsolka
 
 


Szia Zsolka !

De jó neked , legalább jól kipihented magad ?

További szép estét és még jó pihit , így is kell !!

Üdv.: Kati
kati16
 
 


Kati!

Gratula a valószínű-kislányhoz! :D :D :D

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Jhéten frissítem a táblázatot. :)

Kati: Kifogó:amibe bele tudod rakni a picit, törölköző: lehet textilpelusos..sokan szeretik, de nekünk a frotir jött be. :)
Gratula a kislányhoz.

Kising lehet kardigán valami vékony felső...harisnyát is lehet textilből kapni-nyárra(pl.tesco). Lehet meleg van, de fúj a szél, akkor kellhet. Nekünk mindig kellett.:)
Ne 56ost vegyél belőle, legalább 62est..pulóverekből lehet nagyobb is, mert az nem baj, ha nagyobb. Mi egy zoknit húztunk rá, ha nagyobb volt vmi...a pulóvert is inkább hajtsd fel, de kevés pont akkorát vegyél.
Zsolti 54cm.rel született és 2hónaposan a 62 volt csak rá jó. Gyorsan nőnek. :lol:

A babát mindig jobban kell felöltőztetni, mint magunkat, mert vékony a kisbőre és hamar megfázik. Én nyáron is betakartam valami vékonnyal, mert nem tudni, mennyire hűl le a levegő éjjel. A meleget meg szeretik. :)

Sziszike.
sziszike1000
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?