Új privát üzeneted érkezett!

Hopsz,a képek lemaradtak.Boci Kép

Kép
Kép
Kép
tifics
 
 


Sziasztok,

Rég nem írtam.
Volna egy kérdésem: Kisfiam 4,5 hónapos és egyre sűrübben akar enni. Az éjszakát átaludja, nappal viszont 1-1,5 óránként enne, ha a 2 órát kibírja, az már csúcs. Amikor még nem aludta át az éjszakát, minimum 3 órát kibírt, de sokszor 4-5 órát is. Múlt hét óta az anyatejen kívül kap reszelt alma levét, tegnap megpróbáltam a reszeléket is odaadni, de nem fogadta el. Van valakinek hasonló tapasztalata?
Előre is köszi,
Judit
gjuti
 
 


Szia!
Van mérleged? Próbáld meg lemérni a babát szopi előtt és után, hogy lásd mennyit eszik. Az én fiam is (már2,5 éves) sűrübben evett a kelleténél volt, hogy óránként, de engem nem zavart. Ha kizárólag szoptatod, akkor nincs gond az igény szerini szopival, de hozzátáplálásnál már a súlyát is nézd. Lehet, hogy csak hobbiból eszik és nem is éhes Kép Ha túleszi magát, akkor kibüfizi. Nálunk 10 hónapos koráig éjjel is 3 óránként szopi volt. Szerintem még korai az alma én 6-7 hónaposan kezdtem, de persze sokan adják előbb. Ha érdekel megkeresem a füzetemet, mert ott részletesen le van írva, hogy mikor mennyit ettünk, de már rég elfelejtettem ezeket Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

Kedves Nyanya67,
Köszi a gyors választ.
Reggel óta mérlegelek, és persze próbálom is húzni az étkezések között eltelt időt. Úgy tűnik, hogy fogyóban a tejem, most megpróbálkozom azzal, hogy mind a két cicire ráteszem egymás után - eddig elég volt alkalmanként egy is -, nem tudom, hogy így lehet-e még stimulálni a tejtermelést, vagy már visszafordíthatatlanul elindult valami. (Szerintem azóta van gáz, amióta megjött a mensim.)
Az almát a védőnő javasolta, meg vaníliás pépet is mondta, hogy adhatok, de ez még nagyon kevésnek és korainak tűnik ahhoz, hogy megússzam az esetleges tápszeres kiegészítést.
J.
gjuti
 
 


GJudit!
Semmi sem visszafordíthatattlan Kép Szopi után fejjél, mert attól termelődik több tej. Az tényleg intő jel, hogy megjött. Azért a védőnő tanácsait nem venném készpénznek, de lehet, hogy most igaza van.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Nyanya, nálad van valami fejlemény? Kivizsgáltak?

Gjuti: nem lehet, hogy a nagy meleg miatt? Én kisfiam is most 3 napig sűrűbben kért cicit, én vizzel próbáltam 2 szopi között kihúzni (na nem mintha érdekelte volna...)
Szerintem is szoptasd amilyen sűrűn kéri, akár 2 ciciből is... ha tartósan fennáll, akkor lehet, hogy hozzá kell táplálni. Esetleg az alma is okozhat éhséget, nem?
Amúgy már 4 hónapos kortól többféle kajcsi adható, tejpép is, sárgarépa, sütőtök stb. de sztem még azért ne add fel, hátha elég lesz az a tejcsi.
Csatolok egy képet Andrisról, dundidiónak becézzük, 4 hónaposan 8,10kg volt KépKép
buborka
 
 


Szia Buborka!
Rég hallottam felőled, aranyos a kis dundidió Kép
Még gyógyszerbeállítás alatt vagyok, de már ettől a hónaptól lehet próbálkozni. Gondolom azt már írtam, hogy pajzsmirigy alulműködés okozta a galibát. Már nem emlékszem kinek mit írtam, mert az utóbbi időben elég ritkán járok erre. Max beleolvasgatok Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Buborka,
Nagyon aranyos a kisfiad. Áron most haladta el a 7 kg-t, ezek szerint ez nem olyan kirívó, mint ahogy azt én gondoltam. (Körülöttünk csupa kisétkű vékony lányka van.)
Próbálkozom teával, vízzel, de nem fogadja el egyiket sem, meg sem szívja a cumisüveget. Ma kiskanállal sikerült egy keveset beleimátkoznom.
Én is megpróbálok csatolni egy képet.
J.
Kép
gjuti
 
 


Sziasztok!

Babjag!
Én holnap kezdem meg a 28.hetet.
Szeretnék egy kis infot kapni a kórházról, mert most váltottam dokit és Õ a Szabolcs utcai kórházhoz tartozik.
Elkezdtem olvasni ezt a topikot, de rajtad kívül nem nagyon írtak jótKép
Nagyon meg is ijedtemKép
Hány napot kell bent eltölteni? Tényleg nem lehet éjszaka veled a baba?
Érdekelne a szüléstörténeted is ha nem vagyok túl indiszkrét.
Ha gondolod priviben is leírhatod: angelani@citromail.hu
Úgy hallottam, hogy nincsen semmi vajúdást segítő dolog: pl. bordásfal, labda, kád...
Kérlekadj tanácsot, mert nagyon féltem a babámat, hogy történik vele valami. Elég sok rosszat hallotam azzal kapcsolatban ahogy bánnak velük.

Segítségedet előre is köszönöm!

Sziasztok!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Sziasztok!
NYanya, akkor egy kalappal Kép aztán majd várjuk a jó híreket!!!

Gjuti: te manód is nagyon cukorfalat! Jó nagy haja van. Kép Mi újság szopiügyben? Andris is nagyon nehezen fogadta el a cumisüveget, mostmár úgy ahogy tudja és akarja szívni.

Angelani:
Bár nem nekem címezted, de azért válaszolok a kérdéseidre, amire tudok Kép A kórházban általában 5 napig kell lenni (ha 12 előtt születik a baba, akkor az már az első napnak számít) abban az esetben, hogyha nincs semmi gigszer. Én az első fiammal 7 napig voltam, mert nagyon besárgult és még valami fertőzést is kapott. A második babámmal már az 5. napon hazaengedtek (szombaton ráadásulKép )
Éjszaka elviszik a gyerekeket, 11kor ha jól emlékszem. De én sokszor már előbb betoltam, mert annyira álmos voltam Kép 6-7 között hozzák reggel és szerintem ez a benn töltött pár nap kell is, hogy kialudd magad, otthon úgysem fog más felkelni hozzá éjjel. MOndjuk volt néhányszor jövés menés éjszaka, volt hogy új anyukát hoztak, vagy épp szülni ment valaki, csörögtek zörögtek. Szülésem utáni éjszaka pld hajnali kettőkor jöttek megnézni a vérzésemet, mai napig nemtom, hogy miért Kép
Labdát láttam a szülőszobán, bordásfal meg kád nincs. (mondjuk én nem vajúdtam túl sokáig egyik alkalommal sem, de amúgy sem vágytam volna ilyen alternatív módszerekre, egy jó szülésznő sokkal többet segít, mint ezek sztemKép )
Remélem hogy tudtam segíteni Kép

B.
buborka
 
 


Buborka,
A cumisüveg dolgot egyenlőre szüneteltetem. Vizet kanállal adok - remeg a kezem, igazán jó móka :-)
Megpróbálom minél többször cicire tenni Áront, és utána fejek is, de nem igazán marad sok, ma reggel pl. 10 ml-t sikerült kiküzdenem szoptatás után.

Angelani,
Szerintem az orvosok és a nővérek nagyon kedvesek, a csecsemősökről ez már nem elmondható, de ha baba-mama szobába kéred Magadat, akkor a nap döntő többségében Veled van a picur. Nem hiszem, hogy a gyerekekkel bánnának rosszul, inkább nem annyira segítőkészek az anyukákkal, és mindneki mást mond, ami egy első gyerekes anyukának nem annyira kellemes.
Ha minden rendben a babával, természetes szülésnél 5., császárnál a 7. napon engednek ki. Mivel én császáros voltam, vajúdásról nincsen tapasztalatom.

J.
gjuti
 
 


Angelani,

Én második szülésre választottam a Szabolcs utcát, István kórház után. Nekem nagyon bejött. Ha egyszer lesz harmadik, feltétlenül oda mennék megint.

Az alternatív eszközök nekem nem jöttek be. A fürdés leállította az első szülésemet. Labda meg van a HIETÉn is, ott is próbálhatod. Bordásfallal mit lehet csinálni?? Lógadszkodni nagy pocakkal?

A másik. Attól még hogy nincsenek alternatív eszközök a babának semmi baja nem lesz! Ne féltsd! Az én tapasztalatom viszont az, hogy egy nagyon jó, felkészült csapat várja ott a kismamákat. (Még akkor is ha a csecsemősök nem túl kedvesek alkalomadtán)

Nyanya, sok sikert a következő babaprojekthez! Kép Aztán gyere ám beszámolni!

Nekem meg az a bajom, hogy este 1o-től, reggel 3-ig óránként kel a 8 hónaposom! Kép Vacsizik eleget, mert 250 főzelék után még szopizik, s mégsem alussza át az éjszakát. Szerintem csak mellettem akar lenni, de én nem akarom őt egész éjjel magam mellé venni. Tudtok valamit tanácsolni? Simogatás nem vált be, sírni nem mertem hagyni, nehogy felkeljen a 2 éves.

Üdv
Niácska



Üdv
NiácskaKép
niácska
 
 


Ninácska,
Vigye el apukája a 2 évest egy hétvégére, és bármennyire is kegyetlenül hangzik, hagyd sírni a kicsit. Nekem közvetlenül nincs ilyen tapasztalatom (még), de van egy barátnőm, akinek 1 éves elmúlt a kislánya, és nem aludta át az éjszakát, egész addig, amig egyszer nem mentek be hozzá egész éjjel, azóta nincs gond.
Sok erőt hozzá!
J.
gjuti
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok infótKép
Igen, én a babát féltem igazán és nem a szüléstől félekKép
Nagyon remélem, hogy ha tényleg ott fogok szülni, minden rendben lesz. Elég soknak találom a 4-5 napotKép Főleg az 1 hetet! De majd csak kibírom valahogyan.
Még egyszer köszönöm!
Sziasztok!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Angelani: hidd el, hogy nem olyan sok az az idő. Amúgy saját felelősségre akár szülés után is hazamehetsz... Persze otthon sokkal gyorsabban gyógyul az ember, de azért csak megnyugtató, hogy a kórházban ellenőrzés alatt tartják a babát, na meg téged is. Megjegyzem én pld az utolsó kórházi napomom a kórházban még alig bírtam menni, úgy fájt a gátam és itthon aznap délután már vigan szaladtam fel a lépcsőn Kép

Niácska: Nagyon helyesek a fiúk, jól megférnek kis helyen is Kép
Nem lehet, hogy a foga jön? Barátnőm kisfia olyankor csinálta ezt. és ahogy kibújt az új fog, minden visszaállt a normális kerékvágásba.

Gjuti: van valami változás? Én tegnap adtam először Andrisnak almát, úgy falta hogy csak na. Ahogy távolodtam a tányérral, úgy erősödött a hangja, követelt még Kép
buborka
 
 


Buborka,
Én már 2 hete eszem a reszeltalmát Áron helyett :-) Tegnap kipróbáltam egy üveges őszibarack-alma pempőt, na azt nyelte rendesen, persze szigorúan csak 5 perc szopizás után. Ne kövezzetek meg anyukák, ez van. Egyébként talán egészségesebb is ez, mint a boltból vásárolt alma, legalább is én ezzel nyugtatom magamat. Majd ha kicsit belejövünk a kanalas étkezésbe és eljutok valami bio piac jellegű helyre, akkor visszatérek a házikosztra.
Andris mikor született?

Más: Ha tiszta piros pötty a nyáltól (?) az álla, akkor hamarosan kibújik a foga? 2 hónapos kora óta egyre több nyála van, de az utóbbi pár nap kivételével nem volt kiütéses, pedig mostanra már iszonyat mennyiség folyik folyamatosan.

J.
gjuti
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki elmúlt az óránkénti kelés, 2 napja alszik. Nem a foga, az biztos, már van neki 8, de úgy néz ki, hogy most nem jön

Gjuti: babáknál könnyű jósolni, hogy hamarosan kijön a foga. Kép Nem lehetne egy kicsit behintőporozni? A melegtől simán bepálik, kipirosodik.
(Érdekes, Nimród nagyon nyálzós volt fogzáskor, Bálint egyáltalán nem az. Kép)


Niácska
niácska
 
 


Gjuti: Kép))))))) fincsi is a reszelt almaKép
Miért köveznének meg? Előbb utóbb mással is kell táplálni, mint tejjel Kép Andriskám jan. 25i, holnap lesz 5 hónapos! Milyen gyorsan telik az idő! Sztem is egészségesebb az üveges kajcsi, csak az ára húzós... főleg ha már napi több üveget kell bontani.
Nemtom a pöttyösödés ellen mit lehet tenni, próbáld meg letörölgetni, aztán éjszakára meg valamivel bekenni. Nekünk szrencsére még nem ömlik ilyen szinten...

Niácska: na ez szuper. És egyik napról a másikra megszűnt?

Hogy bírjátok ezt a nagy meleget? Mentek nyaralni a babókkal?
buborka
 
 


buborka: igen

Mi voltunk már nyaralni. Élménybeszámoló itt: www.werfenweng.freeblog.hu
Képek itt: www.sarkadi-nagy.atw.hu

Egyébként meg: melegem van! Kép
niácska
 
 


Sziasztok,

Kis közvélemény kutatás: kinek milyen élménye van a baba első nem otthon töltött éjszakájáról (nyaralás, hétvégézés, nagyszülők stb.), és milyen korban mentetek el először otthonról? Be merjünk vállalni mondjuk egy balatoni hétvégét, vagy végig ordítja majd az éjszakát a többi vendég legnagyobb örömére?
Tudtok valami kultúrált áru baba-barát üdülő helyet?

Levágtam Áron haját (belelógott a szemébe), igazán nagy élmény körömollóval mozgó fejről hajat vágni. Olyan is lett. Igaz, ez volt életem első hajvágása, van még hova fejlődnöm... Kép

Buborka,
Boldog 5. hónapos szülinapot Andrisnak! Õrület, hogy milyen gyorsan megy az idő (Áron hétfőn lesz 5 hónapos - ezek szerint pár napot együtt töltöttünk a kórházban). Emlékszem, az elején a bűvős 6 hetes kor, majd a 3 hónapos mérfőldkő olyan nagyon távolinak tűnt. És tessék, most meg már lassan fél éves lesz.
András hogy bírta a 4 hónapos 2 szurit? Áron totál kiakadt, nagyon sírt. Már előre idegeskedek a mostanitól. Kép

Mindenkinek jó hétvégét!
J.
gjuti
 
 


Niácska: gyönyörű helyen voltatok!!! az élménybeszámolót még nem volt időm elolvasni, de nemsokára bepótolom Kép

Gjuti: muti egy képet magadról, még az is lehet, hogy arcról ismerjük egymást. Kép
Mi már túl vagyunk az első nem itthon alváson, 3 hónapos volt Andris, mikor Balcsira mentünk és semmi problémánk nem volt... Andrisnak mindegy hogy hol van, csak a cicim a közelében legyen... illetve azt vettem észre,hogy ha nem ugyanott ébred fel, ahol elaludt, akkor irtóra meg tud rémülni. Sztem, hogyha te nyugis vagy, akkor vele sem lesz semmi baj!
A szuri után 3 napig gyakorlatilag egyfolytában aludt. Már orvost akartam hívni, negyednapra visszatért a normális életkedve. Kép Nekem ez a gyerek egy főnyeremény esküszöm Kép Kép Kép
Ma strandon voltunk, Andrist meg anyuéknál hagytuk (ez volt az első nélkülem töltött hosszabb idő) és nagyon jól viselte!

Kérünk képet az új frizurárólKép
Én kíméletlen szülő lévén egyből hajvágógéppel estem Andris fejének Kép Gergőnek ugyanis nem hullott ki a babahaja és borzasztóan nézett ki égnek meredő hajával, mi viszont nem mertünk hozzányúlni. Most második gyerek már 3 hónaposan megszabadult a hajkoronától (amúgy az volt a fő indok, hogy hiába mostam meg, reggelre már csimbókban tapadt össze). És képzeljétek el, hogy fekete hosszú haja levágása után szőke gyerekem lett Kép Mutizok is képet:

KépKép

A szomszédunk megkérdezte, hogy bocsi, de ez ugyanaz a gyerek? :D
buborka
 
 


Buborka, hát ez tényleg nagyon meglepő. Kép

Gjuti: mi is mentünk mindkét gyerekkel kicsinek nyaralni/utazni. Nem volt semmi baj. Probléma akkor kezdődött amikor mászó korba léptek.

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Köszi a válaszokat, jövő hónapban mi is bepróbálkozunk egy hétvégével, kell a levegő változás. Persze gyerekestül, cici-függő gyermekem mellett még egy fodrászhoz való bejelentkezés is vágyálom... De mit panaszkodom, én akartam, nem Áron kért meg arra, hogy a világra jöhessen Kép

Hogy bírjátok a meleget? Lassan az összes spórolt pénzünk ásványvízre költjük. Áronra rövid nacit adok, és zoknit, ami vagy lecsúszik, vagy elszorítja a lábát. Létezik normális bébi zokni? Tud valaki ilyen lelőhelyet?

Teszek fel néhány képet magunkról.KépKépKép
gjuti
 
 


Ja, és végszükség esetére, ha már nem bírtok a manókkal, én (az elveit egyre jobban feladva) ezt talátlam:

http://egyszervolt.hu/ret/index.html

Judit
gjuti
 
 


Gjuti: édesek a képek! Szépek vagytok!

Nálunk ilyen melegben zokninélküliség van, ha lehet. Nekünk a Minimanóból vannak a zoknijaink, amik kicsit melegebb típusúak, amit nem bánok, mert papucsot nem vesznek fel. A régi jótanács úgysem válik be. (Nyáron mégsem adhatok rá harisnyát! Kép)

Bálint fiam 2 napja tud felállni! Kép De leülni még nem. Kép



Kép
niácska
 
 


Sziasztok!
Az előbb megírtam a hozzászólásom, aztán nemtom mi történt, valamit elbénáztam, most irhatom újra Kép

Gjuti: Köszi, hogy tettél fel képet. Nekem nem vagy ismerős Kép Én is csatolok egyet magamról, hátha... Kép Áronnak nagyon jó lett a hajacskája,csinifiú Kép

Niácska: Bálint is nagyon cuki és nagyon ügyes is.
Nálunk most az megy, hogy Andris hasravágódik, de visszafordulni még nem tud. Elalvásnál kb. 5ször kell felmásznom hozzá a szobájába és visszafordítani, mire elalszik. Remélem nem marad igy KépKép
buborka
 
 


Szia Buborka!

Tényleg Te vagy? A kórházban a mellettem lévő szobában voltál! Kép)) A folyosó végén.
Nekem már megszületett Ati, Téged meg néztelek, hogy még mindig pocakkal, még mindig pocakkal, aztán egy nap már toltad a manót a folyosón...
Jó látni Benneteket, hogy minden ok azóta is.

Üdv.
Renáta
renita
 
 


Szia Renita,
muti magad, ki vagyKép mennyire utáltam mindenkit, aki bejött szült és ment és én még mindig csak lépcsőztem nagy pocakkal Kép

Többiek hol vagytok?
buborka
 
 


Niácska,
Nagyon ügyes Bálint, és nagyon helyes. Szerintem napokon belül popsira pottyan és meglesz az ülés is.

Buborka,
Nekem sem vagy ismerős, de ez nem is csoda, mivel az időm döntő többségét a csecsemős nővérekkel való küzdés és a sírás tette ki, nem nagyon mászkáltam sehova, kivéve, amikor bent volt a párom és akkor neki sírtam ... Kép

Áron még csak véletlen szerűen tud a hasáról a hátára fordulni, viszont annál jobban tud sikongatni. Sokszor be kell rohannom a konyhából, mert nem tudom megállapítani a hang alapján, hogy ez most "jó sikoltás" vagy "rossz".
Tegnap adtam neki először céklát (krumplival), nyelte, mint kacsa a nokedlit. Miután megevett egy egész krumpliból és céklából álló pempőt, még mindig éhes volt. Szerintetek mennyi egy adag kaja, amivel jól kellene cici nélkül lakni? Vagy csak szokásból kéri még a cicit?

J.
gjuti
 
 


Szia Buborka!

Azért ez a bementem, szültem, hazamentünk nálunk sem volt így... A bementem, szültem igen, de haza csak 12 nap után jöhettünk, mert Ati 1 hónappal korábban jött. Nem volt semmi gond, csak 2x besárgult + megfigyelték.

Most csak egy baba fotót tudok küldeni, a velem közöseket még le kell csökkenteni, hogy elfogadja a honlap...

R.
Kép

A rucin lévő rózsaszín felirat csak álca ... ajándék lónak...ne nézd a színét Kép. A kisfickó egyébként nagyon pasis mindenki szerint.
renita
 
 


Gjuti: már ilyeneket adsz neki? Én még csak gyümit merek. TEgnap fél banán és 1 barackot adtam, de még üvöltött hogy kér... de nem mertem többet adni. De ha már kiváltasz egy szopit, akkor adjad neki, amig jóízűen eszi. Ha tele van, akkor már elfordítja majd a fejét, vagy kiköpködi. Amúgy tetszik neki? Andris tisztára extázisba esik, ha meglátja a kanalat Kép
Melyik szobában voltál amúgy? én a lépcsővel szembeni baba mamásban, de sokat én sem mozdultam ki Kép
buborka
 
 


Renita, gyönyörű ez a kiscsávó! Kép Én meg épp most rendeltem melegítőt Nimród és Bálint felirattal.. De vajon mit fognak szólni ha majd a Nimród feliratut a Bálintra adom? Kép

Mennyiség: tény, hogy a baba jelzi ha nem kér többet. Kép Nagyobbikam ezt fejfordítással jelezte, míg kisebbikem teliteszi a száját majd nagy élvezettel szép lassan, de annál nagyobb erővel kifújja. Kép

Bálintnál én is kiváltom már az ebédet. Õ megeszik egy babatányér levest, ugyanennyi főzeléket. Ha még éhes, én gyümit adok neki. Viszont nagyon elégedetlenkedik hogy nincs cici.
Gjuti: te ilyenkor mit teszel? Mégis mellre teszed? Vagy ringatod? Vagy hagyod sírni?

(Mondjuk nekem van tejem, csak a 9 + 2 növő fogacska és a harapás gátol a szoptatásba. Kép Megint sebes a mellem, így bőven elég nekem a reggel, este s éjjeli szopiztatás)

Még egy kérdés: éjjeli szopiról hogy szoktassam le? Hagyjam sírni?
(amit próbáltunk: bementem, simogattam, adtam teát amit felháborodottan kiköpött, ment az apja) De vajon mennyit hagyjam sírni? Eddig mindig megszántam. Kép Van ötletetek?

No, elég hosszú lett.
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Niácska!
Próbáld meg bimbóvédővel szopiztatni, ha elfogadja. Az Aventes kisebb méretű nagyon jó. Akkor is fáj a harapás, de nem annyira és nem tudja a fogával megsérteni.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta,
Próbáltam, jobban harapott. Kép
Niácska
niácska
 
 


Renita: Nagyon cukorfalat a babád, tényleg igazi macsó feje van Kép miért indult meg egy hónappal korábban a szülés?

Gjuti: Bálint evés után még kérne cicit? Megszokásból vagy még éhes marad?

Éjjeli szopi: én Gergővel azt csináltam, hogy 6 hónapos kora után vizet adtam neki helyette. 2-3 napig ideges volt miatta, de aztán elfogadta... viszont nem volt valami jó ötlet az egész, met aztán éjjelente többször azért kelt fel, mert inni kért... aztán megtanult egyedül inni, egy ideig igy működött is, aztán egy szép korai hajnalon addig csavargatta a cumisüveget, mig lecsavarta a tetejét és az egész a nyakába ömlött... akkor elraktam a cumisüveget és poharazni kezdtünk... igy aztán kb. 2 éves koráig szinte minden éjjel kelnem kellett hozzá. Szóval asszem, hogy generáltam nála egy ilyen béna éjjeli szokást. Andrissal azért szerencsésebb a helyzet, mert ő nem igényel éjjel semmit, csak alvástKép
Az aludni tanítós könyv szerint hagyod sírni és első nap 3 percenként bemész hozzá, hogy itt vagy és szereted, de mostmár aludjál, addig amig el nem alszik... második nap 5 percenként és így egyre ritkábban... mondjuk ez kifejezetten az esti elalváshoz ajánlotta, de lehet hogy nektek is beválna...
buborka
 
 


Buborka:

A védőnő mondta, hogy kezdjük el a főzeléket is, mert jelentősen fogy a tejem. Pontosabban lehet, hogy a tejem elég, csak a gyerek zabagép Kép Sajna nem tudom kiváltani a szopit, csak ritkítani, mert ha Áron beindul, 2 óránként enne, gyümivel még 1 órát kibír. De majd szép lassan. Egyébként én sem laknék jól üres gyümölcstől, de nem tudom, mivel tudnám tartalmasabbá tenni.
A nagy hozzátáplálásért cserébe 72 óráig nem volt széklete, ami elég idegesítő volt, de már túl vagyunk rajta.
Azt gondolom, azért kérnek cicit, mert éhesek. Este mi a fürdetés előtti utolsó etetést kiváltottuk vaniliás péppel, azután nem kér cicit, és az laktat, mint a fene (én nagyon NAGYON izlik neki).
Egyenlőre minden ízlik neki, ma reggel elég savanyú őszibarackot kapott, azt is beküldte.
Az elején a csecsemősök melletti szobában voltam, a hét közepétől pedig a nővérszobával szembeni baba-mama szobában.

Niácska:

Általában nem közvetlenül a "rendes" kaja után kéri a cicit, de van, hogy túl rövid idő telik el, olyankor megpróbálom kihúzni az időt, játszom vele, ide-oda cipelem a lakásban, hátha az újdonság varázsa leköti, belenézünk a tükörbe, próbálok neki verseket olvasni (na ez igazán nem köti le), felteszem mondjuk a konyhaasztalra pihenőszékben stb. Aztán ha már semmi nem műkszik, jön a cici.
Ha csak úgy, az egyedül játék közben kezd el sírni, akkor 5 percig hagyom (nézem az órát), de utána nagyon nehéz megvígasztalni. Eddig egyszer (!) jött be, hogy az 5. percben abbahagyta a sírást, általában sajnos az derül ki, hogy éhes. Igazán a sírni hagyásos módszer - gondolom - akkor működne, ha kicsit rendszerben enne és nem ennyire össze-vissza.
Az éjszakával nekem nagy szerencsém volt, szép lassan magától kihúzta, de van még néha, hogy felébred az éjjel közepén és éhes, én olynakor megetetem. Áron estére besűríti a kajálást, lefekvés előtt mind a 2 cicit megeszi (feltéve, ha nem ájul el a fáradtságtól) és ezzel kihúzza reggelig. Hányszor kell szoptatni éjjel Bálintot? Nem lehet, hogy nem hisztis, hanem éhes és azért nem tudja átaludni az éjszakát? Próbálj kicsit több kaját belediktálni lefekvés előtt, hátha az segít.

Az önállóan aludni tanításnak szerintem akkor lesz létjogosultsága, amikor már nem a cicin alszanak el a gyerekek. Addig nem tudom, hogyan lehetne bármilyen ceremóniát és egyebeket bevezetni, leszámítva a fürdetést. Én is sokat töröm az agyam, hogy mi lesz, amikor már nem fog szopizni Áron, akkor hogyan tudjuk majd elaltatni, de ez még elég távolinak tűnik. Ráadásul nálunk nem csak az evés, de a nappali alvás is totál össze-vissza van, úgyhogy az esetek nagy részében kint alszik el a nappaliban a kanapén és nem a kiságyában, legtöbbször természetesen szopizás után.

J.
gjuti
 
 


Ma voltunk gyerekorvosnál, aki azt mondta, hogy inkább ne adjak Andrisnak semmit, hanem szoptassam amig csak tudom, mert manapság minden annyira vegyszeres, hogy allergizál... most nemtom, hogy mit csináljak... szerintetek?

Alvásügy: az első gyereknél én is igy csináltam, mint Gjuti. Szopi közben elaludt és aztán szinte mozdulatlanul emeltem át a kiságyába, nehogy felébredjen... Andrisnál most egészen más a helyzet. Esti szeánszunk a "nagyágyban" én szoptatok, apa meg mesél Gergőnek, így Andrisnak átlalában esélye sincs az alvásra, nagyon szokta ő is élvezni a mesét. Néha elszendereg, de az ágyába mindig ébren teszem és nagyon ügyesen megtanult egyedül elaludni. Van, hogy még 10 perc múlva is hallom gőgicsélni, aztán elalszik. Szerintem ő ezért alussza át az éjszakát pár hetes kora óta, mert tudja, hogy hogy kell csinálniKép
buborka
 
 


Mint mindenben, az anyatej kontra hozzátáplálás ügyben is ahány ember, annyi vélemény. Nehéz így eligazodnia az ember lányának.
Azt gondolom, hogy ha van elég tejed és nem okoz valami miatt problémát a szoptatás, továbbá ha Andris megfelelően gyarapszik, akkor nem kell siettetni a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt (nem mint ha az olyan jaj-de messze lenne).
A vegyszeres cuccok viszont ugyanannyira lesznek károsak később, mint most, nem hiszem, hogy ez a döntő tényező, ne ez határozza meg a hozzátáplálás idejét.
Ha megoldható, próbálj bio piacon vásárolni, ha nem, akkor áztasd be a zöldségeket héjjastúl egy éjszakára, és csak utána pucold, főzd/párold meg. Ha mégis nagyon aggaszt a permet dolog, akkor vehetsz üveges bébi ételt az elején, de az tény, hogy annak horror az ára, ha már mennyiséget eszik a csemete.

Esik az eső. Szobafogság Kép Pedig mentünk volna kerti partizni. Na mindegy.
gjuti
 
 


Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy a Zsirai doktor mikor lesz szabadságon? Van erről infótok?

Előre is köszi
Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!
Én régen csecsemősnővér voltam a HIETe-n,gyermekem születése után csak hétvégéken dolgoztam az újszülött osztályon. Jelenleg védőnő vagyok egy határmenti községben.
A HIETE-n nagyon szerettem dolgozni. Nem tudom, hogy pillanatnyilag kik vannak ott a régi kolleganők közül, de tudom, hogy a sok pathológiás újszülöttekkel rengeteg dolguk van, +szülésekre és császármetszésekre járnak+ a dokumentálás (amit nagyon utáltam. Persze joggal mondjátok, hogy a mosoly és a segítő készség nem kerül semmibe. Anyaként és védőnőként tudom, hogy az embernek ezek az első pillanatok egy életre szóló pillanatok, melyeket próbáljatok meg a legszeretett teljesen átélni. Csak a babával és magatokkal foglalkozzatok! Merjetek segítséget kérni, főleg a szoptatásban. Éjszaka, ha akartok szoptatni, beszéljétek meg a gyerekorvossal.Úgy tudom, hogy a baba-mamásoknak éjjel sem szabad tápszert adni.
Én jövőre szeretnék kistestvért, és őt is a HIETE-n szeretném világrahozni. A felsorolt orvosok fedik a valóságot, kedvelt orvosok tényleg oda figyelnek rátok. A gárda nagyon felkészült, dícséret főleg a gyermekorvosoknak is. A pénztelenség, munkaerő nem cak erre a kórházra jellemző. Ez elszomorítja az ott dolgozókat is, a munka rovására mehet. Én például a városi kórházamat messze kerülöm, és bármi történjen én A HIETE-t választom. Persze ennek az itteni nőgyógyászok nem örülnek, mert nekem védőnőként propagálnom kellene őket.
Ha tudok segíteni nektek bármiben, szívesen írok.
Mindenkinek jó egészséget és nagyon boldog gyermek nevelést kívánok.
sipihajni
 
 


Kedves leendő anyukák, örömmel értesítelek benneteket,hogy a baba- mama szobákban már lehetőség van a 24 órás roominginre, légzésfigyelővel!
kacor
 
 


Sziasztok!

Kacor!
Te ezt hol hallottad?
Mert mi a párommal ma voltunk bent és nagyon kedvesek voltak, még a szülőszobát is megmutaták.
Viszont azt mondták, hogy nincs 24 órás rooming-in szoba. De ha nagyon szeretném, akkor a csecsemős nővér éjszaka is kihozza szoptatni a babát.
Nekünk ma mondták ezt.
De még változhatKép

Sziasztok!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Kedves Angelani!
Csecsemős nővérként dolgozom itt a kórházban! Úgyhogy biztos forrásból tudom, elég új dolog ezért nem minden dolgozó tud róla , a védőnőnket kell megkeresni a szülés után és őtőle lehet a légzésfigyelőt kikérni , igy maradhat kint egész éjszakára a baba. Sok sikert a szüléshez!
kacor
 
 


Sziasztok!

Kedes Kacor!
Ez nagyon jó hírKép
Nagyon rendes őled, hogy megosztod ezt mindenkivelKép
Én biztos , hogy ott fogok szülni, mert a dokim oda tartozikKép
Pedig visszaolvasva sajnos nagyon sok rosszat olvastam és hallottam a kórházról, illetve a gyermekágyas osztályról.
De én úgy érzem, hogy szakmailag/orvosilag nagyon jó kórház. Ott is emberek dolgoznak.
Igazából azt hallottam, hogy alig van dolgozó és nagyon sok munka hárul rájuk. Én ezért is szeretném legalább ezt a terhet levenni a csecsemős nővérekről. Végülis ha 4-5 nap múlva hazamegyünk, akkor is éjszaka nekem kell felkelnem a babához. Az, hogy pár éjszakát nem én kelnék fel, nem számítana annyit, talán az első éjszaka a szülés után. Még annyit kérdeznék, hogy van-e ott mellszívó vagy lehet vinni? Nekünk azt mondták, hogy nem kell semmit vinni a babának, mert adnak mindent. Pelenkát sem kell vinni? Elég lesz majd amit kapunk?
A szoptatásban biztos szükségem lesz segítségre, de gondolom, hogy azt megmutatjákKép

Még egyszer nagyon köszönöm!
Annyira feldobtálKép
Remélem, majd találkozunk a kórházbanKép
Nagyon kedves vagyKép
Szia!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Kedves Kacor!

Még annyit, ha van esetleg valami fontos dolog, akkor nyugodtan küldj nekem mailt. Nem szeretném ha elfelejtenénk valamitKép
angelani kukac citromail pont hu

Még egyszer Köszönöm!
Szia!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Sziasztok!
Látom ritkán látogatjátok,de remélem tudtok segíteni!
Én is a Szabolcs utcában szeretnék szülni, most 23 hetes vagyok.
Meg tudnátok mondani, hogy indul e szülést előkészítő tanfolyam?
Milyen mód van arra, hogy megnézzem a szülészetet, vagy melyik telefonszámon tudok érdeklődni? Gondolom ha csak úgy besétálok, nem vezetnek körbe? Igazából minden információ érdekel!

Előre is köszönöm!
Smanó
Vendég
 


Sziasztok!

Smanó!

Sajnos abban én nem tudok neked segíteni, hogy indul-e szülésfelkészítő tanfolyam, de mi a párommal csak érdeklődni mentünk és megmutatták a szülőszobát. Pedig mi meg sem mertük kérdezni. Egyszerűen felajánlották. Nagyon kedvesek voltak, mindent megmutattak, elmagyaráztak. Annyira zavarban voltam, hogy alig tudtam feltenni a kérdéseimet. De azt tudom, hogy a Szent István kórházban szeptemberben indul szülésfelkészítő. Szerintem itt is lesz a nyári szabadságolások után. Bár én nem rég óta ismerem ezt a kórházat. A 26-28. héten váltottam dokit. Én sajnos nem tudtam sehova sem elmenni felkészítőreKép
Most meg már késő lenne. Csütörtökön kezdem meg a 36.hetet.
Tehát már majdnem csak szülni megyekKép
Én is már nagyon várom, hogy a kedves Kacor megnézze az oldalt és írjonKép
Õ biztos tud felvilágosítást adni.
Vagy próbáld meg felhyvni a kórházat.
A számuk: 350-47-60
Ez a központi szám. Sajnos csak ezt tudom. itt kérheted a szülészetet.

Bocsi, de csak ennyit tudok hozzászólni.
További szép estét!
Szia!
Angelani

Kép
angelani
 
 


Angelani!

Köszönöm szépen!!!
Felhívtam őket, az első előadást megmondták: Szeptember 6-án fél 3-tól kezdődik, Dr. Zsirai tartja és a címe valami ilyesmi, hogy a "Terhesség alatti élettani változások és a szülés".

Te már akkor szó szerint az utolsó hetekben leszel.
Egyébként, neked mi a véleményed, milyenek a szülőszobák? Miket tudtál meg?

Mégegyszer köszi szépen!
Szia!
Smanó
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Nekem januárban született a kisfiam a Szabolcs u-ban. A szülőszobák: függönnyel elválasztott kis "kabinok", CTG-vel, apukának székkel, a többire nem nagyon emlékszem. Én egy nagyon szupi szülésznőt fogtam ki, Kati nénit, a dokim pedig Török doki volt. Semmi olyan negatív dolgot nem tudnék mondani, ami miatt a következő babát nem itt szülném. Persze nyilván a kaja nem tökéletes, és vannak emberek furcsa hozzáállással, de én nem ezekkel a dolgokkal foglalkoztam. Akikkel konkrét dolgom volt (csecsemős nővérek - a koraszülött osztályon, mert a baba korábban érkezett, szülész, doki), azokról csak jót tudok mondani.

Tavaly mi is szeptemberben voltunk a tanfolyamon, utána februárban lesz a köv.

Ha van kérdésetek, és tudok, segítek. Vigyázzatok magatokra és a babócákra,
Reni
renita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: