Új privát üzeneted érkezett!

Lívia!

Ha vígasztal: exemék kisfia (dec 15-én született) 7000 grammos. :lol:

Fejkörfogatunk 39 cm. Eddig nekünk se mérték! Végre elmehetek sapkát venni! (rápróbálni nem tudom, mert akkor nagy biliborulás van)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Ági! köszi kérdésed,azóta nem fájt a fejem,remélem nem is fog...

Gabcsa! Boldog Hónapfordulót a kiscsajnak :D

Nadimo , Lányok
hasfájásra van valami jó "receptetek"?? a kicsikém éjjel 11-től 2-ig ordított,annyira fájt a pocija. adtam neki infacolt,masszírozgattam a kis hasát,simogattam a hátát,tornáztattuk a lábát,apa sétálgatott vele stb. de így is csak 2-re sikerült produkálni a pelusba,de akkor hatalmas adagot, és még ekkor sem aludt el,4-ig nyűglődött,de az már szerintem attól volt,h túlságosan elfáradt. :?
úgy sajnáltam,és olyan rossz volt,h nem tudok segíteni rajta :( :(
Nappal meg semmi baja. :shock:

Van valami tuti tippetek ennek kezelésére? vagy majd csak idővel fog normalizálódni ez is?

előre is köszi

Üdv Mindenkinek

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


NADIMO!

Egyenlöre holnap megyünk 9re a klinikára,meg beszélnünk kell a táplálásrol is,valami hyperammonia enzim,de nem mondom hogy biztos,holnap megirom a pontos diagnozist.Sajnos ő is ezt mondta mint irtad hogy a méreganyagot nem választja ki,és az beépül a szervezetébe,ami sulyos dolgokat eredményezhet.De még IDÖBEN felfedezték nála.Mondja a drnö.Hát nem nyugtatott meg.Ha végre kiderül jövöhéten az utolso vizsgálat eredménye akkor döl el hogy mit alkalmazunk,de ugytünik a cici maradhat csak nemtudom milyen mértékben.... :cry: Egyébként van hogy nekem is 6hetesen kér 2oránként aztá csak 4ora mulva,tovább eddig nem várt,de nálunk is kézben hiszti,leteszem,megnyugszik,aztán ujra süvöltés és bealvás kézben,mint most.Megyek leteszem......hogy kell vonalzot szerezni????
nuncili
 
 

 
 

Köszi Lívi, Mesi a köszöntést.
Mi a 2 hónapos mérésnél 4900 gr-ot produkáltunk, bár nem tudom hogyan, mert itthon 4800 gr. volt, Hosszban 56,5 cm, fejkörfogatot 3 hónaposan mérik. A súlyát sem akarták lemérni mert már mi voltunk az uccsók a rendelésnél. Majd itthon lemérem nem nagy kunszt.
Hihetetlen most kajáltam és közben tvt néztem mert végre mindkettő törpe alszik, és komolyan nevetséges hogy elsírom magam a melrose place sorozaton....... :oops:

Mesi esetleg próbáld meg az espumisan cseppet.
Amúgy azt mondják hogy kinövik, de már én is várom ezt a kinövéses időszakot. Dorkámnak ennyire nem fájt a pocakja, de mondjuk Anna sem vészes, csak nem ehhez szoktam hozzá. :lol:

Nuncili: drukkolok hogy minden ok legyen nálatok

vonalzó: menj rá a babafalva.hu vagy a noivonal.hu oldalra és ezeken belül van olyan lehetőség hogy vonalzó készítés. Itt kiválasztod a neked szimpi vonalzót, megadod az adatokat, majd elküldöd magadnak emailben. Majd itt a babanet oldalán a profilodnál az aláíráshoz beilleszted a kódot, nem a html hanem a másikat. Remélem érthetően írtam le :) , már néha beszélni is alig tudok,amióta itthon vagyok csak Dorka nyelvén b eszélek, ja meg most kezdem előről Annával :D

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Sziasztok, gabcsa, én is sírtam az elején minden hülye reklámon, gyerekekkel történő dolgokon. Nem bírok azóta híradót nézni,meg semmi ilyet hallani...
Az elején azért bőgtem, mert nem tudam szoptatni, mert nem volt tejem, majd azért, mert lebénult a lábam, járni nem tudtam. A férjem hozta az ágyba a csöppséget, most meg ezek a hírek, hogy 5 hónapos gyereket falnak vert az anyja mert sírt...
Hát kapja be az ilyen anya!!!

Kép
fridus
 
 


Nuncili!

Nyisd az ablakot, repülnek a drukkok!!!
A hisztik nálunk egyik napról a másikra megszűntek. Kopp kopp.

Mesi!

Nem tudlak mivel vígasztalni! Enyhíteni lehet a tüneteket, de csak idővel múlik el teljesen.
Szokásos dolgok: van-e puffasztó az étrendedben? A masszázs nagyon jó. Vagy hasrafektetés és hátmasszír. Vagy a radiátoron vagy vasalóval melegített pelus a pocikára (ez ugye menzinél is milyen fincsi érzés!)
De csodaszer még nincs. Az espumisan-t is próbálhatod, ha az infacol láthatólag nem segít.
Kitartás!!!

Gabcsa!

Melrose Place-en??? :lol:
Én a liberós reklámon, mikor szép zene van, és anya a végén olyan szépen ringatja a babóját.
Meg a Lexusos reklámon. Na azt ne kérdezd miért!!! :shock:
Gondolom a zene miatt.

Tegnap végigbőgtem az István a királyt! CD-n hallgattuk Domival.
Tiszta elmebajosok vagyunk!!!!

Hűű csajok! Képzeljétek!
Mikor Domival terhes voltam, folyamatosan lakást újítottunk fel.
És mindig Bódi Gusztit hallgattunk (nagy rajongók vagyunk), hogy jobban menjen a meló.
Tegnap este Apa berakta valamelyik cd-jüket, erre Domi keze lába olyan szinten elkezdett járni, hogy azt hittem, felszállási engedélyt kell kérni ferihegytől!!!
És még kiabált is mellé!!!
Azt hittem megzabálom.
Viszont úgy rápörgött, hogy fürci után is kellett kb 10 perc mire lenyugodott!
Hát tényleg igaz, hogy amit méhen belül hall azt később felismeri!
Jövőre meg megy majd Tiesto koncertre??? És Belga-t fog kántálni oviba?Zsolti a béka helyett Domi a béka

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Mesi :

A hasfájás megint olyan téma amely igen gyakori probléma a piciknél, főleg az első időszakot érinti.
Erről már többször szó esett itt a topikon belül is, de azért nagyvonalakban leirom milyen dolgokra kell figyelni ne kelljen visszakeresgetni illetve hogy miket lehet alkalmazni a pocakfájás enyhitésére.
A hasfájás gyakori és nagyon nehéz időszak tud lenni, igaz előbb utóbb kinövi a gyerek de addig ....
A hasfájás legfőbb oka a levegőnyelés elsősorban , ezért figyelni kell a helyes szopira, a megfelelő mellrehelyezésre és a büfire.
Arra kell törekedni , hogy a baba minél kevesebb levegőt nyeljen.
Mohón szopó babánál segitség lehet ha az első nagyobb kortyok után büfiztetünk , igy könnyebben tud a levegő távozni.

Figyelni kell a helyes táplálkozásra, mert a tejbe minden átmegy, igy ő is megkap mindent ami te eszel , vagy iszol.

A hasfájásra elsősorban a természetes gyógymódokat ajánlom, pl: maszirozás, tornáztatás, hason fektetés, alkaron tartás-úgy hogy a baba az alkaron fekszik kicsit nyomva a gyomorszájat.
Ezek mellett ha szükséges a homeopátiás golyókat lehet adni.
Jó lehet az Infacol, vagy az Espumisan csepp is.

Lehet meleg thermo tasakot a hasra helyezni, ez is segithet.

Az hogy melyik válik be a babádnál nem lehet tudni, próbálgatni kell. Valakinek ez válik be , valakinek az.

A lányok biztos megirják majd nekik mi segitett, ez a probléma szinte mindenkinél jelentkezik, vagy jelentkezett.
És akkor még nem beszéltünk a frontokról, amelyek nagyon megviselik szegény gyerekeket, szoktunk is itt panaszkodni rendesen. Igaz lányok ?

A leirtakból és a lányok hozzászolásaiból biztos találsz valami megoldást ami segithet legalább enyhiteni a pocifájást.

Jó kis csapat van itt.

:lol:


nuncili : nagyon szoritok, és várom a hireket.


Mindenkinek szép és nyugodt estét.

:lol: :lol:
nadimo
 
 


Nuncili, igenis nyugtasson meg, hogy ha van, időben kiderült a probléma! Főleg, ha van megoldás, és 'csak' diéta! Tudom, hogy azért az elég kemény, de gondold meg, hogy pl hány cukorbeteg ember él a világon, ők is a diétától függnek, de teljes értékű életet tudnak élni. Nálunk van a családban ilyen ember, tudom, hogy mennyire nem egyszerű egy ilyen dolog, főleg kisgyerekkel, de hidd el, ha ő ebben a szigorú rendben nő fel, ez lesz neki a természetes, és MINDEN RENDBEN LESZ!!! A kicsik az ilyen problémákat sokkal jobban viselik, mint a szülők!

Krisz, ez a zene-dolog tényleg fura. Én direkt akartam valamilyen CDre 'kondícionálni', azzal, hogy lefekvéskor mindig ugyan azt hallgatom, de elbukott a projekt, mert amire én szívesen aludtam volna, az apának nagyon nem tetszett. Viszont, kari után megszereztem Santana legújab válogatásalbumát, és a gyerek már az első számra elhallgat!!! Általában a második alatt elalszik, ma mondjuk a negyedik számig bírta. Ez a csodafegyverünk, ha semmi sem válik be. Szerencsére hetek óta nem volt rá szükség, csak ma először.
A Lexusos dolog valami szakmai ártalom lehet, nem? :wink:

Most megyek, mert megfürdöttek a fiúk, mindjárt szükség lesz a cicimre :lol:
danann
 
 


Na Krisz jól egyhúron pendültünk ebben a hasfájós témában :lol: :lol: :lol:

Az pedig tuti hogy felismeri a méhen belül hallott zenéket.
Nekem a nagytakaritáshoz magyar nóta kell.
És mivel kissé rendmániás vagyok, elég sokat hallgatta szegény gyerek pocakon belül . Azóta is imád táncikálni rá, már saját cd-i is vannak.

Emellett mondjuk minden evő ami a zenét illeti.
Társastáncra jár, imádja a keringőt , a rock and roll-t, sambát stb.
Ja és a modern pop zenét is bőmbőlteti.
Tiszta anyja :oops: :oops:

Most éppen szomcsi vagyok, mert mindjárt kezdődik a Saragossa Band fellépése és én nem vagyok ott. :cry: :cry: :cry:
nadimo
 
 


Nadimo!

Miért nem??? Ennyit igazán megérdemeltél volna!!!
Nem jönnek minden nap magyarországra!

Én Omega koncertre szeretnék menni.
2 éve voltam Anyucimmal, fergeteges volt! Ahhh leírni se tudom akkora buli volt!
Most meg az Operaház Fantomjára próbálok jegyet szerezni, az a nagy kedvencem!!!

Az én fiam a nyálgép zenéket szereti.... :cry: Semmi rock vonal nincs az anyjából! Ezek a mai fiatalok!!! :lol:

Lívi!

Santana? Van ízlése!!!

Apa szerint azért van manapság annyi halláskárosult kisgyerek, mert a gyerekek szervezete védekezik! Hogy mi ellen? Hát az ellen, hogy mindenki azt mondja az édesanyáknak, hogy énekeljenek a kisbabáknak! :wink:
Szerintem apa nem meri kimondani kerek perec, hogy nem vagyok egy Maria Callas!

No lányok jóccakát mindenkinek!
Domi már alszik..... :lol:
Korán fektetem mindig, mert mi is korán fekszünk és korán kelünk.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jaj, Krisz, lemaradt, hogy jók a gizdulós képek :D
Tökre egyformán néznek apával! És az a csíkos ruhácska nagyon vadító! :D
Mazsuzs (és többiek, persze), íme még két fintor, amit sikerült elkapnom. Ezelőtt pont ezt a féloldalas nyelvnyújtós trükköt csak akkor csinálta, ha tuti nem volt nálam fényképezőgép, de ma megkönyörült rajtam :lol:
Kép Kép
danann
 
 


Csajok, mi ma alig aludtunk, 11-órakkor még fent volt este, és 2 óránként felkelt. 5-től meg megint fent vagyunk, csak 2 órát aludt az ágyunkban.
Szóval nagyon fáradt vagyok.
Apa a héten először ment melózni, szóval neki sem lehetett könnyű felkelni. :-(
Fiam éppen egy szpiti gonzálesz nevű egérrel játszik. Mi neveztük el. :-)
Szoktuk énekelni szpiti gonzálesz tráláláláááá

Kép
fridus
 
 


Dominika, amit feltettél fotót a férjedről, tök azt hittem, hogy az enyém, csak nekünk erősebb a körszakállunk. :-)
A gyerek nem stimmelt az volt fura:-)))

Kép
fridus
 
 


Na, csak mi egy kicsit pocakosak vagyunk.
Gyerek és a papája. :-) Kép

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Apa is pocakos, csak az nem látszik a fotón!
Én nem szeretem a nyeszlett kovászosuborka manuszokat. Csak a szép nagydarab hapsikat! :lol:

Na jóóóóóó Brad Pittet nem lökném ki a tányéromból azééééé... :lol:

Eszméletlen ahogy a két hapsi heverészik!

Mi sem aludtunk valami fényesen! Este tök bekajált és 1/2 8 -tól hajnali 3-ig szokott aludni. Most meg 11-kor felkelt és éhen akart halni! :shock:

Lívi!

Nagyon jók a képek!!! Látom Ti is szoktatok nyálbubikat fújni!
És nyálasan azt mondani, hogy prrrr???

Nadimo!

A kisfiam Rotás!!!!(tegnap voltunk dokinéninél)
Szerinted az alapvető dolgokon túl mit tudnék még tenni, hogy Domi ne kapja el?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


sziasztok..Elizám is majdnem 11-ig fennt volt,utána 3-kor,majd fél 7-kor kelt. Én meg estére belázasodtam :cry:
Múlt héten náthás voltam,de az szépen elmúlt,tegnap nagyon fájt minden porcikám,majd beszakadt a hátam,elkezdtem köhögni,és lázas lettem. Megyek majd dokihoz,kiváncsi vagyok,mi a bajom :shock:
De egyébként tök jó,beszoktatom a gyerkőcöt az oviba,bennt vagyok kb.2*10 percet,és én szedek össze valamit. De inkább én,mint ő.
Vendég
 


Cseriani, szegény, már megint te vagy a beteg!!!!! Jobbulást, csak a gyerekek el ne kapják!!!!

Lívia!!! Nagyon édes a kis buborékfujó Samukád, és tényleg jók a méretei. Gének????

Fridus!!!! Boldog fél éves SZÜLINAPOT BALUNAK!!!!!!! Mi pont 1 hete töltöttük be tehát pont 1 hét van a 2 fiúcska között.


Nadimo!!!! Tegnap délben evés közbe és 10 perccel utána, tehát kétszer sugárba hányt Olivér. Nagyon megijedtem, még soha nem hányt. Husis főzeléket evett, de már nem először evett ilyet és soha nem volt gond. Addig egy kicsit bágyadt is volt, de utána 1 órával már semmi baja sem volt, nevetgélt, huncutkodott ahogy szokott.
Szerinted mi lehetett? Ha esetleg ma is fog hányni, vigyem dokihoz, vagy várjak még vele?

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!
Fridus Balunak boldog 6 hónapos fordulót kívánunk! :) Fél éves, hogy rohan az idő hihetetlen.
Cseriani: jóbulást, Kristóf nem szedett még össze semmit?
Lívi nagyon király Samu, és az a bubifújás!! :lol: Mi is már produkáljuk mostanában. És az a csókraálló szááááj. A csajok oda lesznek érte.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Köszönjük a köszöntést, 9:45-kor lesz
Mi meg 2 napja eltüntetjük az alsó ajkunkat a felsővel, de nagyon rafkós, mert mire lefotóznám, már újra a régi a szája és nevetgél. :-)
Tehát este akkor senkinek a babája nem aludt valami jól, ezek szerint megint van valami a levegőben.
Fura, hogy ilyen picikék megérzik a változást, én annak idején észre sem vettem egy frontot, most meg a melegfronttól ,majd szét ment a fejem valamelyik nap...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Balukapitánynak Boldog hófordulót!!!!!

Cseriani!

Neked jobbulást! Szerintem nem feküdted ki az előzőt sem rendesen!
Hétvégén fogd be Apát és pihizz!

Timesz!

Remélem nincs komolyabb baj!!!!Én elvinném dokihoz,,,,,de én egy para béláné vagyok :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz :
Hát az alapvető higénés szabályok mellett nem sokat.
A Rota virus nagyon massziv , széklettel ürül és a tárgyakról , kézről ,nagyon nehéz elpusztitani még az erős fertötlenitőkkel is. Én úgy tudom hogy megelőzni nem nagyon lehet, csak az oltóanyaggal. Nagyobb korban a betegség lefolyása már nem olyan veszélyes. Tüneti kezelés szükséges.
A kicsiknél viszont veszélyes lehet , mert hamar kiszáradhatnak a hányás, hasmenés, láz miatt. Figyelni kell.


timesz : Jaj szegényke.
Szerintem nem árt megnézetni , ha ez a hányás megismétlődik.
Sosem lehet tudni ebben a virusos, betegséges időszakban.
Bár elképzelhető hogy csak valami bántotta a pociját , és ezzel a hányással rendeződött is. Ilyen előfordul , de azért figyelgesd. Ha valami negativ tünetet látnál akkor viszont vidd el.


Náluk az oviban megint sok a beteg, ők is hánynak, hasmenésük van és lázasak. A suliban pedig skarlát gyanú merült fel. Remélem
mi nem kapjuk el, nagyon nem hiányozna .
Nemrég gyógyultunk meg, mondjuk nekem még egy kicsit mutál a hangom, de legalább már van. Jöhetne a tavasz, a jó idő.
Ez az összevissza időjárás kikésziti az embert.

Mindenkinek jobbulást.
nadimo
 
 


Nadimo!

Köszike!!!
A rota vírus ellen a dokinéni nem ajánlotta a vakcinát. Egy kicsit már bánom, hogy hallgattam rá. :cry:
Odafigyelek ezerrel.
A fiam 1x volt szalmonellás 6 hónapos korában (talán emlékszel az eperleves balhéra a junior étkeztetőnél?)
No mi ugyan nem ettünk eperlevest, de nagymamámék igen és ők kórházba mentek, mi meg odaköltöztünk, hogy az állatokat etessem.
Jól végigfertőtlenítettem mindent 1 napig előtte, de egy enyhe szalmonellát kapott így is. (én nem érdekes módon!)

Nálunk itt Örkénybe Rota járvány van, de dokinéni állítása szerint nincs értelme már beadni a vakcinát, mert mire kialakul a védettség a 2-ik után, addig lecseng a járvány.
Ez van. Sasolok ezerrel. Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na Lányok !

Most picit több időm van, ezért megpróbálok feltenni pár képet az én kis gyerkőceimről is, de csak azért mert kértétek és megigértem..... :oops:

Remélem sikerül feltölteni Próba köv. Kép Hanna és Alfréd Kép Kép Kép
nadimo
 
 


Nadimo!!!!

Köszi a gyors válaszod, figyelem ezerrel, de ma még nem volt semmi hányás, remélem ennyivel megúsztuk a dolgot.

Gyönyörűek a gyerekeid, ezek a szép kék szemek és angyalka szőke haj, bámulatos!!!! :lol: Büszke lehetsz rájuk!!!! Szép ritka neve van a kisfiadnak, Alfréd, nem nagyon hallottam még. Mennyi idősek???

Kép
timesz
 
 


Na még találtam kettőt azt még felteszem aztán már nem zaklatlak benneteket a képemeimmel.. Kép ezek tavalyiak de szeretem őket Kép
nadimo
 
 


Nadimo!
Nagyon szépek a gyerkőceid, tényleg büszke lehetsz rájuk.
Hanna: nagyon szép neve van a kislányodnak.Én is vaciláltam hogy Hanna vagy Anna, de maradt Anna.
Alfréd tényleg ritka egy név, nem igazán hallottam még én sem, fuu de nagyon kis helyes krapekocska. Gondolom a csajok döglenek utána. Nagyon kis vagány napszemcsiben.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Nadimo!

Azt a betyáros mindenségit micsoda gyönyörű gyerekek!!!!
Ha Alfrédnak van fehér lova, akkor stipp stopp Dominak! :wink:

A párod szerelheti a rácsokat lassan!!! Hanna olyan gyönyörű, hogy még egy duplacsövübe is be kell majd invesztálni!

Mennyi idősek?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi lányok , tényleg.
Hanna Mónika 8 éves lesz májusban , Alfréd pedig 5.
A név választásban anno megpróbáltunk olyan nevet találni amely kicsit ritkább, akkoriban a Hanna sem volt ennyire felkapott név, mostmár egyre többen adják. A kicsinél pedig mintha éreztük volna hogy nem lesz egy "tucat" gyerek, szerintem /szerintünk nagyon találó neki ez a név.
Az oviban nagyon szeretik, mindenkit levesz a lábáról, csak ők nem tudják, hogy a hatást még fokozni is tudná a beszéddel. Nagy dumás ám. !!


nadimo
nadimo
 
 


És nagy kópé lehet!!! :lol:
Az a nézés és a keresztbe font karok..... :lol:

Nálunk Bendegúz lett volna...ha pasinak születik. Nem tudom miért ebbe a névbe szerelmes vagyok.
Lánynak meg a Fannit szerettem volna, de pechemre a férjem vizsláját Fanninak hívták.

De majd a tesó!!!!Ő majd Bendegúz lesz
Ha meg lány lesz, akkor még nem tudom mi lesz a neve.

Hanna olyan komoly kis nőcike!!!
Olyan megfontoltnak és nyugodtnak látszik.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo, ezek a gyerekek tényleg gyönyörűek!!!
Mi sétáltunk kint egy órát. Már a kapuban aludt a drágám, a tegnapi nemalvás miatt.
Tejpépezett az előbb, meg kicsit megitattam, most szpitit nyúzza, majd megmutatom, hogy is néz ki szpiti, de még pár képet elkattintok addig.
Tudtok nekem pár tanácsot adni, hogy milyen főzelékeket csináljak Balunak, meg hogy készítsem el ? Nem vagyok egy konyhatündér... Álltalában hozzák a szülők a kaját, amit meg én főzök, azt ő nem eheti...
Szóval kis tanácsot kérnék... Ciki ???

Kép
fridus
 
 


Nem, nem ciki Fridus!
De én se tudok kapásból semmit.:-(

Na lássuk azokat a képeket!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Biztos,hogy a múltkoriból is maradt valami nyavalyám...mikor nincs lázam egész jól vagyok :?
Nadimo nagyon gyönyörűek a gyermekeid,tátott szájjal néztem őket,de komolyan. A nagylányod kész hölgy,gyönyörű pofival és szemekkel. A fiacskádról meg rögtön a kisherceg jutott eszembe :D
Hú,én tudok fini főzelékeket,de most nem írom le mindet,szépen lassan,ok?
Vendég
 


Cseriani!

Jöhetnek! Szép lassan is!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na igen, szép lassan, de remélem olyan, amit a babuka ehet.
Mert krumpli répa, sanszos:-)

Kép
fridus
 
 


Cékla: a meghámozott és kockára vágott céklát egy kiskrumplival felteszed főni. Én sót nagyon keveset szoktam tenni,plusz teszek hozzá vega-mixet,ezt legutóbb a tescoban vettem.
Jó puhára főzöd,majd villával(vagy botmixerrel)összetöröd.Lehet fagyasztani is. Lehet bele darabolni sovány husit is. Kristóf nagyon szerette.
Meg sokat főztem neki sima krumplit répával is. Én mindenbe tettem a vega-mixből.
Mindjárt írom a kínai kelt is...
Vendég
 


meg sütőtököt is krumplival szoktam,de abba kis cukrot is teszek.
Vendég
 


Sziasztok!

Balunak Boldog Hónapfordulót Kívánunk!

Nadimo! köszönöm a tanácsot! Gyönyörűek a gyermekeid!! A lányod nagyon bájos kishölgy és a fiad...egyszerűen cuki kis pasi :lol:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást :)

egyébként a Lara se aludt vmi jól, de nem is sírt olyan keservesen,mint előző este :)

Üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


bocsi fridus,hogy csak most,de nagyon boldog 6 hós fordulót a kicsifiadnak :D
Vendég
 


Sziasztok!
Délután írtam egy hozzászólást, és elszállt, aztán meg nem volt már időm :(
Nadimo, tényleg gyönyörűek a gyerekeid!!!!
Nuncili szorítok, hogy minden rendben legyen!! Ezt a betegséget milyen szűrésen találták a kicsidnél? Mert nekünk csak a PKU volt, legalábbis másról nem tudok.
Cseriani, ha nem vagy ellene a homeopátiának, próbáld meg a Gripp-Heel nevűbogyót, nekem segített!
Fridus, én tudok főzelékeket, csak azt nem, mit ehet egy féléves kismanó... :oops: akinek gratula a fél évéhez!
Na megyek, Párom már lassan egy órája altat, jaajjj mi lesz még...

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok, ma 5:22-kor keltünk.
És éjjel félóránként, óránként fent voltunk. Nost már a második napja ilyen, elszóltam, mert egy pár napig már aludt 4 órát is egybe...
Köszönjük a hónapfordulós köszöntést.
Most meg nyöszörög, hogy aludna, az egész család korán kelt.:-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyit írtatok hogy nem győztem visszaolvasni....

Nadimo! Gyönyörűek a gyerekeid. A kislányod egy igazi kis szépség, valószínűleg igaza lesz Dominak a duplacsövű puskát illetően.. :)

Danann! Hát tényleg nem semmi, hogy milyen képeket sikerült csinálnod Samuról! És maga a fényképalany sem semmi!

Fridus! Én is köszöntöm Balu kapitányt a fél éves hónapforduló alkalmából!
Jó a kép ahol a férfiak heverésznek! :) :)

Mindenkinek jobbulást akit leterítetta rota-vírus!

Most röviden csak ennyit, megyek mert vár a konyha! :(

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Voltunk sétálni, ott aludt, persze állva én is, még mentem, mert a kezem fázott.
Én ma bizony nem főzök, férjem dolgozik, csak éjjel jön haza, Balázsnak van kajája, én meg a teli hűtő mellett nem tudom, mit egyek.:-)
Szegény én...
Olyan álmos vagyok, persze nem aludhatok, mert Balázs már nem fog, csak szerintem fűtés után.

Kép
fridus
 
 


Nem fűtés, fürdés:-))))

Kép
fridus
 
 


sziasztok!

na szoval.SZonjának a propionsav vagy a metilmalonsav értéke rossz ez fog jövöhéten kiderülni,de a kezelést már tegnap megkezdtük,mégpedig fele anyatej-hálisten-fele tápszer formában,ami azért rossz mert cumisüvegböl kell innia,de elötte ordit 20percet mert gondolom a cicit akarja,és sztem nem érti miért kell elöbb üvegböl meginnia a nagyonszar izt,aztán megkapja a cicit is,amire 5 méterröl ráugrik és olyan élvezettel issza hogy sirok töle...ma már összeöntöttem a tápot az anyatejjel hogy ne legyen rossz izü,igy is sirt nagyon de megivott 50ml-t.APA nem nyugszik tuti megyünk Szegedre.Én is tök kivagyok,most voltam a gyogyitára,megvettem a tűt amivel vért kell vennem töle hetente.HOGY FOGOM EZT MEGSZOKNI???Tudom hogy neki nem lesz nehéz mert ehhez kell majd hozzászoktatni,de akkor is,,,SZÖRNYÜ!!!!
nuncili
 
 


Állitolag ez olyan mint a cukoretegség,ez igaz,mert nekik is kö diéta van,és ha nem figyelnek,bajuk lehet,a miénk is ez.KÖSZÖNÖM mindenkinek a biztatást,jol esik,csak olyan jolesne még ha kiderülne eccercsak hogy nincs is ez az egész betegsége.Ugy sajnálom ám őt,tegnap kibögtem a lelkem,én is depis lettem miota ez kiderült.Tud valaki valami nyugtatot amit lehet szedni??bár szopinál nem kéne ugye?nagyon nehezen birom,pedig tudom hogy vannak sulyosab betegek,sőt...de....PKU szürés is van,igen,meg még állitolag 26enzimet szürnek,a sarkukbol veszik,és ha rossz értesitenek születés után kb 4héten belül.EZT sajnos APA és ANYA örökitette át,gondolhatjátok mitérzek,nekünk van ez a hibás génünk,enzimünk,ami nekünk is szarul müködik,és neki egyáltalán nem vagy alig....
nuncili
 
 


Sziasztok !

Köszönjük a dicsérő szavakat, aranyosak vagytok.
:oops: :oops:


nuncili : nagyon sajnálom hogy mégis diétázni kell. Biztos nem lesz egyszerű főleg az elején, de nézd a jó oldalát , hogy időben kiderült és nem lett belőle nagyobb gond. Elhiszem hogy kivagytok.
A vérvételnél amit majd te csinálsz a vércukrot kell nézni ?
Ezek az enzimek vagy savak a galaktozémiában játszanak szerepet ?
A terápiából itélve gondolom . Lényeg hogy azért szopizhat tovább (még ha igy felesben is )és nem tiltották le teljesen a ciciről.
Nagyon szoritottam értetek,sokat gondoltam rátok tegnap.
Köszi hogy még ebben a nehéz helyzetben is értesitettél a fejleményekről.
Ha tudok valamiben segiteni csak szólj.
Nyugató hatású homeos , vagy gyógynövény szerek vannak, kérdezz rá a gyógyszertárban mit tudnak ajánlani. Bár természetesen az a legjobb ha semmi ilyesmit nem szedsz , de ha szükségét érzed, biztos tudnak ajánlani valamit.
Én a HOVA tablettát ajánlanám, ez gyógynövény alapú, és nagyon jó az érzelmi válsághelyzetben, idegesség, feszültség , alvási problémák esetén. Én is szedtem egy időben. Nincs hozzászokás,
és nekem napi 1 is sokat segitett. ( kicsit büdös, mert komló és macskagyökér kivonatot tartalmaz. ) Azért kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy szoptatás mellett szedhető -e , de én nem láttam erre tilalmat a papirján.








fridus : kaja ügyben annyit tennék hozzá, hogy én a naggyal eleinte pempőztem. Nagyon pici adagokat kellett csinálnom, hiszen abból is alig evett meg 1-2 kanállal az elején.

Alap az mindig krumpli volt, ( krumpli + alma , krumpli + répa, krumpli +paradicsom , krumpli+borsó ,ha sürü volt a fözölével illetve az anyatejjel higitottam fel, pici cukorral, sóval késöbb hagymával, vegetával izesitettem a főzés közben.)

Aztán késöbb picinyenként ment bele 1-2 kocka husi is.

A kicsivel már a mi kajánkból menekitettem ki egy -két répát, krumplit stb.
Turmixoltam, botmixereltem késöbb villával összetörtem aztán úgy adtam.
Ezzel a variációval könnyebb volt és a gyereknek jobban is izlett.
Találtam pár receptet babaételekröl, azért beillesztem ide, hátha tudsz valamit belőle használni.
--------------------------------------------------------------------------------
Alapfőzelék
A főzelékfélék bevezetését burgonyával kezdjük. A burgonya semleges ízű, könnyen emészthető, tápláló főzelékalap. A kockákra vágott krumplit annyi sós vízbe tesszük fel főni, hogy éppen csak ellepje. Zománcos edényben, lefedve, takaréklángon 10 perc alatt elkészül. Ekkor, a saját főző levét használva villával pépesítjük. A babák úgy szeretik, ha tejföl sűrűségű, és nem habos. Egy-két kanálnyival próbálkozzunk, az adagot naponta emeljük, ami szerencsés esetben 1 hét alatt 100-150 ml lehet. Ekkor a megfőtt krumplihoz 1-2 mérce babatejport vagy élőflórás kefirt keverjünk. Ha a kicsi rosszul fogadja, próbálkozzunk 2-3 szelet sárgarépa vagy egy szelet alma hozzáadásával.
---------------------------------------------------------------------------
Fűszeres burgonyafőzelék
Hat hónapos kortól a kicsi krumplifőzeléke készülhet fűszerekkel is. A darabolt krumplit sós vízzel, körömnyi babérlevéllel vagy csipetnyi darált köménnyel, esetleg kiskanálnyi vágott zeller zölddel, 1 evőkanálnyi reszelt vöröshagymával, 1 evőkanálnyi szárazon pirított darával, és csak a szükséges mennyiségű vízzel tesszük fel főni. Takaréklángon 15 percig főzzük. A babérlevelet kivesszük, dúsítjuk 1 mokkáskanálnyi vajjal, néhány csepp citromlével, és villával pépesítjük. A citrom helyett savanyíthatjuk 1 evőkanálnyi friss, nyers paradicsomlével is. A burgonya után a sárgarépa következik, majd idénytől függően a következő sorrend ajánlott: sütőtök, cékla, főzőtök, spenót, sóska, saláta, zöldborsó, zöldbab, brokkoli, kelbimbó, zsenge karfiol, zsenge karalábé és a szelídgesztenye.
Káposztafélét egyéves korig nem főzünk, de nyers, kipréselt káposztalé adható.
--------------------------------------------------------------------------------
Tökfőzelék
A hámozott és kockákra vágott tököt krumplival és 1 kk. aprított póréhagymával (nem olyan szagos és csípős, mint a vöröshagyma) vagy újhagymával, pici sóval, pici édes-nemes pirospaprikával és vágott zöldkaporral puhára főzzük. Krumpli helyett sűríthetjük 1 kk. pirított búzaliszttel. Dúsítjuk 1 kk. 12 százalékos tejföllel, és pépesítjük.
---------------------------------------------------------------------------------
Répafőzelék
Kezdetben minden főzeléket krumplival sűrítünk, majd lassan a liszteket is be lehet iktatni, de egyéves korig csak vizes habarás vagy szárazon pirított rántás formájában. (A lisztfélék pirítással ízletesebbé és könnyebben emészthetővé válnak.)
A répát megreszeljük, a krumplit feldaraboljuk, és picit sós vízben együtt puhára főzzük, majd villával vagy robotgéppel pépesítjük. Keverünk bele 1-2 mérce babatejport vagy kefirt. Ízletesebb a répafőzelék, ha rizsliszttel vagy zabpehelyliszttel sűrítjük.
-------------------------------------------------------------------------------------
Spenótfőzelék
A nagylevelű zöldfőzeléknek, salátáknak valókat alaposan, egyenként és folyóvíz alatt kell megmosni. A spenótleveleket félbehajtjuk, kivágjuk a szárát és leforrázzuk. Ezt a vizet kiöntjük. 3-4 ek. vágott spenóthoz adunk 2 ek. darabolt burgonyát, pici sót, 1 kis gerezd fokhagymát, picike szerecsendióport, és vízzel 10 percet főzzük. A fokhagymát kivesszük belőle, dúsítjuk 1 ek. kávétejszínnel és pépesítjük.
Nyolc hónapos kortól az összezúzott fokhagyma is benne maradhat, és a krumpli helyett sűríthető szárazon pirított zsemlemorzsával is.
----------------------------------------------------------------------------------
Borsófőzelék
A baba első borsófőzeléke így készül: 2 ek. darabolt krumplit, 10 szem friss cukorborsót, pici sót, cukrot, zöld petrezselymet egy kevés vízzel, fedő alatt 15 percig főzünk.
Ezután vagy átpasszírozzuk, vagy robotgéppel pépesítjük. Néhány kanálnyi adaggal kezdjük a szoktatást. Ha szereti, dúsíthatjuk 1 ek. kávétejszínnel vagy babatejporral, és növeljük a borsó mennyiségét. A krumpli helyettesíthető krumplipehellyel, rizs- vagy zabpehelyliszttel.
---------------------------------------------------------------------------------
krumplipüré banánnal

Hozzávalók:
1 db közepes nagyságú burgonya
50 gramm banán (fél banán)

Habos burgonyapürét készítünk. Gondosan mossuk meg a burgonyát, vékonyan hámozzuk meg. Kisméretű lábosba tesszük, annyi vizet öntünk rá, hogy a víz éppen ellepje. Forrástól számítva 15 percig pároljuk fedő alatt, majd a forró gőzben hagyjuk puhulni. Leszűrjük, majd krumplinyomóval áttörjük. Rámérünk pár kanál főzővizet és állandó, gyors kevergetés mellett visszatesszük a takaréklángra pár pillanatig. Így finom, habos burgonyapürét kapunk. Pépesítjük a banánt is, majd a két anyagot lazán összeforgatjuk és hőtartó tányéron tálaljuk a kisbabának.

-------------------------------------------------------------------------------------
Az első zöldségpüré (4. hónaptól)
Hozzávalók 1 adaghoz: 1 db kb. 50g-os burgonya, 100 g sárgarépa, 20 g bélszín, 1 evőkanál (kb. 10 g) vaj
Energiatartalom: kb. 740 kJ (180 kcal)
6 g fehérje, 9 g zsír, 17 g szénhidrát
Előkészítési idő: kb. 10 perc
Főzési idő: 15-20 perc

Elkészítése:: A burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk. Kis lábasba tesszük, és annyi vizet öntünk alá, hogy az 2 cm magasan lepje el a lábas alját. Tegyük a lábast a tűzhelyre, forrástól számítva 15-20 percig pároljuk lassú tűzön a burgonyát. Közben mossuk és hámozzuk meg a sárgarépát, a végeket vágjuk le. Vágjuk 2 cm-es darabokra, és tegyük egy kisméretű lábasba kb. 3 evőkanálnyi vízzel. Adjuk hozzá a húst, és lassú tűzön kb. 15 percig pároljuk. Aztán a konyhai robot apró részével a húst és a répát egészen finomra szétaprítjuk. A főtt burgonyát meghámozzuk, és a vajjal együtt egy kis tálkába tesszük, krumplinyomóval finom pürévé áttörjük. A sárgarépa-hús pépet hozzáadjuk és jól elkeverjük. Az egészet hőtartó tányérba szedjük. Szükség esetén egy kevés vízzel hígíthatjuk.
Gyorsabban megy, ha a meghámozott burgonyát darabokra vágva a sárgarépához tesszük, és az egészet együtt törjük finomra. A püré így viszont kevésbé lesz laza. Semmi esetre se törjük önmagában össze a burgonyát, mert ragacsos, kemény lesz.
----------------------------------------------------------------------------------
Tojás fészekben (5. hónaptól)


Hozzávalók 1 adaghoz: 1 db kb. 50g-os burgonya, 100 g sárgarépa, 1 szál petrezselyemzöldje, 1 evőkanál tej ,1 tojássárgája
Energiatartalom: kb. 920 kJ (220kcal)
5 g fehérje, 14 g zsír, 17 g szénhidrát
Előkészítési idő: kb. 10 perc
Főzési idő: kb. 15-20 perc

Elkészítése:: A burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk. Kis lábasba tesszük, és annyi vizet öntünk alá, hogy a lábas alját 2 cm-rel ellepje. Tegyük a lábast a tűzhelyre, a forrástól számítva 15-20 percig pároljuk a burgonyát lassú tűzön. Közben mossuk és hámozzuk meg a sárgarépát, a végeket vágjuk le. Vágjuk 2 cm-es darabokra, tegyük kisméretű lábasba kb. 3 evőkanál vízzel. Lassú tűzön kb. 10 perc alatt a répát pároljuk puhára. Közben mossuk meg alaposan a petrezselyemzöldjét, tépdessük le a levélkéket a szárról, és vagdossuk nagyon finomra. A megfőtt krumplit hámozzuk meg, majd törjük át krumplinyomón. A krumplipürét a tejjel és a vajjal keverjük simára, és tegyük koszorú formában a hőtartó tányérba. A sárgarépát még a lábasban aprítsuk péppé, és töltsük ki vele a krumplikoszorú közepét. A közepébe kis bemélyedést vájunk, amelybe belecsúsztatjuk a tojássárgáját. Az egészet beszórjuk a finomra vágott petrezselyemmel.
Szép laza lesz a püré, ha a főtt burgonyát krumplinyomón törjük át, és csak ezután keverjük össze a többi hozzávalóval.
------------------------------------------------------------------------------------
Spenótpüré (6. hónaptól)

Hozzávalók 1 adaghoz: 1db kb. 50 g-os burgonya, 20 g csirkemell, 100 g friss zsenge spenótlevél, 1 kis darabka (15 g) banán, 1 evőkanál csíraolaj
Energiatartalom: kb. 720 kJ (170kcal)
9 g fehérje, 9 g zsír, 15 g szénhidrát
Előkészítési idő: kb. 5 perc
Főzési idő: 15-20 perc

A rengeteg előítélettel ellentétben a spenótot sok gyerek szereti. Sok benne a vas, a magnézium, a C-vitamin és a folsav. Sajnos viszonylag sok nitrátot is tartalmazhat, ezért a szárakat mindig távolítsuk el, a levelekből csak a legszebb részeket használjuk fel, soha ne tároljuk melegen és újramelegítve ne adjuk.

Elkészítése:: a burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk. Kis lábasba tesszük, és annyi vizet öntünk alá, hogy a lábas alját 2 cm-rel ellepje. Tegyük a lábast a tűzhelyre, forrástól számítva 15-20 percig pároljuk a burgonyát lassú tűzön. Közben vágjuk a húst vékony szeletekre. Pároljuk kis lábasban 2-3 evőkanál vízben kb. 8 percig. Tisztítsuk meg a spenótot, távolítsuk el a szárakat, a barnás, fonnyadt részeket. Mossuk meg alaposan és hagyjuk lecsöpögni. Lábasban vizet forralunk, a spenótot a forrásban lévő vízbe szórjuk és kb. négy percig főzzük, majd habszedő kanállal kiszedjük. Hozzátesszük a már megpárolt húshoz a lábasba, a banánt is hozzáadjuk és a robotgéppel finomra aprítjuk. Közben az olajat is hozzáadjuk, hogy jól elkeveredjék. A burgonyát meghámozzuk, villával finomra törjük, a püréhez keverjük és az egészet a hőtartó tányérba tesszük.
----------------------------------------------------------------------------------
Spenótkocka tejjel (6. hónaptól)


Hozzávalók 1 adaghoz: 100 g burgonya, 50 g spenótlevél, 1 tojás, 1 teáskanál zsemlemorzsa, 6 evőkanál tej, 1 teáskanál sovány tejföl, (helyettesíthetjük tejszínnel) és a finomra kikenéshez zsiradék
Energiatartalom: kb. 1230 kJ (290kcal)
14 g fehérje, 15 g zsír, 24 g szénhidrát
Elkészítési idő: kb. 50 perc

Ezt az ételt mélyhűtött spenótból is készíthetjük. A készítmény azonban tartalmazzon spenóton kívül más anyagot.

Elkészítése:: A burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk. Kis lábasba tesszük és annyi vizet öntünk alá, hogy a fazék alját 2 cm-rel ellepje, kb. 20 perc alatt puhára főzzük. A spenótot megtisztítjuk. Egy kisebb lábast kétharmad részig megtöltünk vízzel, és a vizet felforraljuk. A spenótot a vízbe szórjuk, megvárjuk míg újra forrni kezd, aztán két percig forraljuk (blansírozzuk). A lábas tartalmát leszűrjük, és a spenótleveleket hagyjuk lecsöpögni.
A spenótot a konyhai robottal finomra aprítjuk. A főtt krumplit meghámozzuk, krumplinyomón áttörjük vagy szétnyomkodjuk. A pürét a spenóttal, tojással és a zsemlemorzsával elkeverjük. Egy kis tűzálló formát (kb. 300 ml) jól kizsírozunk és a zöldségpépet beletesszük. A formát egy fazékba állítjuk, és annyi vizet öntünk alá, hogy kétharmad résznyire ellepje. Ezután lefedjük, és közepes tűzön a forrástól számítva kb. 15 percig főni hagyjuk. Közben a tejet a tejföllel megmelegítjük. A kész spenótkockát a gyermek tányérjára borítjuk, és a tejjel körbelocsoljuk.
-----------------------------------------------------------------------------------
Burgonyapüré friss paradicsommal (5. hónaptól)

Hozzávalók 1 adaghoz: 70g burgonya, 100 g érett, húsos paradicsom, 2 bazsalikomlevél, 1 evőkanál vaj
Energiatartalom: kb. 620 kJ (150kcal)
3 g fehérje, 9 g zsír, 15 g szénhidrát
Előkészítési idő: kb. 5 perc
Főzési idő: kb. 20 perc

A paradicsom olyan kíméletes étel, hogy már egészen korán nyersen is adhatjuk. A héját feltétlenül el kell távolítani.

Elkészítése:: A burgonyát egy kis méretű lábasban, kevés vízzel, lassú tűzön 15-20 perc alatt puhára főzzük. Közben egy másik lábasban vizet forralunk. A paradicsomokat megmossuk, a forró vízbe tesszük. A lábas levesszük a tűzről, a paradicsomokat 2 percig a forró vízben hagyjuk. Azután kivesszük, héjukat lehúzzuk, és a húsos részt szitán áttörjük. A bazsalikomleveleket megmossuk, aprítókéssel apróra vágjuk. A főtt burgonyát meghámozzuk, szintén áttörjük vagy egy villával szétnyomkodjuk. A burgonyát a paradicsompéppel, a bazsalikommal és a vajjal elkeverjük, majd hőtartó tányéron tálaljuk.


Ne engem szidj ha valamelyik ehetetlen ..... :wink:


puszi nadimo
nadimo
 
 


Kedves Nadimo!
Köszönöm szépen ezeket a sok főzelélkeket, gondolom mire rátaláltál a receptekre az sem volt egyszerű, ha majd elkészítem valamelyiket, szólok, beszámolok róla, sőt, majd fotót is rakok fel. :-)
Gyorsan lementem valahová őket, el ne tűnjenek! Más kismama is használhatja, ez tök jó!!

Kép
fridus
 
 


Ja, kicsit becsaptam ma a gyereket, tejpépet kapott az előbb, de beletettem pár kanál banánt amit meghagyott. Érezte, hogy furább az íze, de megette. :-)
Lehet, hogy maradékot fog enni ?:-)

Kép
fridus
 
 


fridus az enyémek nem is tetszettek?? :cry: :lol:
Na,azért leírom még a kínai kelt: Szóval,levágod a torzsáját,majd felszeled,mint a káposztát. Enyhén sós vízben megfőződ,én ehez is szoktam krumplit tenni.Amíg pici a baba botmixerrel törd össze,késöbb nem kell. Ha gondolod kicsit beránthatod,de amíg picik ne sima liszttel.
Kristóf ezt is nagyon szerette. Na meg a gesztenyés krumplit :D
Vendég
 


na,Kristóf is beteg,garatgyulladás,most jöttünk az ügyeletről. Du.belázasodott,pillanatok alatt 38 lett neki. Szép éjszakánk lesz :cry:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: