Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kihasználom, hogy Ádám alszik. Reggel 5 óta fenn van. Tiszta Duracel nyuszi. Kép

Kinga: gratulálok Botond babához! Isten hozta őt köztünk! Kép Örülök, hogy jó tapasztalatokkal jöttél el a Klinikáról, és hogy minden úgy alakult, ahogy szeretted volna! Kép

Kati: nekem is volt egyszer közepesnél kevesebb magzatvíz. Én kisírtam a dokimnál egy uh-ot, és ő megnyugtatott, hogy minden rendben van. De előtte is azt mondta, hogy ne foglalkozzam vele, nem jelent semmit. Persze ezt könnyű mondani, de az ember csak parázik. Én kérnék egy uh-ot a helyedben! De biztos, minden rendben lesz!!! Kép

shine
shine
 
 


Shine, szerintem maradhatsz a táblában legfeljebb beírjuk, hogy hol fogsz szülni. Mivel ha írogatsz ide, akkor azok akik először keverednek ide tudni fogják, hogy hány hetes vagy, hány gyerkőcöd van, stb.
Szerintem a többiek is ezt fogják javasolni.
Szóval hová megy Dr. V.?

Kinga, nagyon nagy gratula, beraklak a tábliba és máris rohanok megnézni az albumot. Sok tejcsit, egészséget és pihenést kívánok nektek!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Kinga, gyööööööönyöööööörűűűűűű Botond!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Shine, köszönöm ezt a hírt Neked!!!!!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is megérkeztünk a nyaralásból. Úgy látom csapatunk újabb kisbabával bővültKép Sok boldogságot kicsi Botondnak és családjának!

Terika, nagyon édi Zalán!!!!Kép

Annamari, mi a baja Balázsnak??? Jobbulást!

Shine, szerintem egyáltalán nem gond, hogy jösz még hozzánk, hiszen én sem vagyok már a klasszikus értelemben vett klinikás...oszt mégsem tették ki a szűrömetKép Amúgy hova megy Vermes? Gondolom akkor a fan-club is követi majd Kép
Indigo, akkor lehet, hogy a kistesót tényleg nem a klinikán fogod szülni???Kép
Köszi lányok az együttérzést UH-s nőci ügyben. Amúgy azért vagyok már fent ilyen korán, mert rettenetesen izgatott vagyok, délelőtt megyünk a PraxisbaKép A férjem és Zsombi is most fogja először látni a kistesót. Remélem minden rendben lesz, és az amnionszalag sem okozott problémát.

A nyaralásunk nagyon szuperül sikerült, BRAC szigetén voltunk, BOL városában. Azért mentünk ennyire délre, mert mindenképpen jó időt szerettünk volna, és meg is kaptukKép Fantasztikus ez a hely, majdnem hogy elzárva a külvilágtól és tényleg, túlzás nélkül, itt található az Adria legszebb strandja. Magyarokkal alig találkoztunk, inkább olaszok és amerikaiak voltak, szerencsére valahogy a hangoskodó németek is elkerülték ezt a helyet. Zsombi nagyon élvezte a nyaralást, egyszerűen nem tudott betelni a rengeteg élménnyel, öröm, volt nézni mennyire rácsodálkozik minden újra. Rengeteget fürödtünk, napoztunk és ettünkKép Ja, és hatalmasakat aludtunk, minden nap 9-kor keltünkKép A képeket is megpróbálom majd feltölteni az albumunkba.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Kinga! Gratulálok a kis Botondhoz! Kép Kép Kép
Sok erőt, egészséget, örömöt!

Jó rég volt lehetőségem olvasni benneteket.
Múlt vasárnap éjszaka bekerültem a kórházba ételmérgezéssel. Magas láz, gyömörgörcsök, hányás, hasmenés. Hétvégére kimenőt kaptam de mivel még mindig rossz a vérképem a jövő hetet is bennt kell töltenem. Kép
Pénteken indultunk volna Horvátországba nyaralni, de így sajnos nem mehettem. Beijesztett a doki, meg nem is vagyok még 100-as szóval maradok a kórház biztonságos falai között.
Remélem a babucim nem sínyli meg ezt a kis affért. Doki szerint nem.
Ja, és az Auchanban kerüljétek a sütis pultot, de főleg a tiramisu szeletet/tortát!

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

8hetes terhes vagyok és a II-es klinikán szeretnék szülni, de nem ismerek ott egyetlen egy orvost sem, nagyon meg köszönném ha tudnátok nekem ajánlani olyan orvost, aki kedves, elmagyaráz mindent és jó szakember!
Köszönöm!
arivirág
 
 


Joe, nagyon sajnálom a dolgot. Gyógyulj meg minél hamarabb. És nyugodj meg, ha a doki azt mondta a babának nem lesz semmi baja, akkor nem is lesz.

Arivirág, üdv közöttünk. Az én dokim nagyon rendes, de mint kiderült átmegy másik kórházba. Úgyhogy Õ kilőve. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Pirus, képeket kérünk az új családtagról!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mandulagyuszi, már sokkal jobban van. Annyira földhöz verte szegénykémet... De ma már újra rosszcsont!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Az én sorsom már bevégeztetett...újabb férfival gyarapodunkKép

Indigo, már nem lesz szükség a lánynévre, úgyhogy kiveheted a táblából. Nem is voltam olyan csalódott, mint amire számítottam, és a lényeg, hogy minden rendben van nála, sajna az amnionszalag még mindig ott van, még meg is pengette a kis ujjaival, mint egy húrt.Kép A dokinő szerint még mindig veszélyt jelenthet, de nagyon bízom benne, hogy nem lesz baj. Amúgy végig hátat fordított, alig tudtuk megnézni a kis arcocskáját. DVD-re irattuk a felvételt, majd párom valahogy csinál belőle képeket és akkor meg tudom mutatni.

Joe, nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg voltál.Kép A babácskádnak biztosan nem lesz baja. Nekem pár hete volt egy gyomorvírusom, nem kellemes az már biztosKép Egyébként, ha lehet terhesen tartózkodj az olyan ételektől, mint a tiramisu, amiben nyers tojás van. Az Auchant elvből utálom, de a Corában szoktunk sütit venni, ahogy ma is tettük. Többnyire a férjem eszi, én mindig az 5 db-os kakaóscsigát veszem, én arra esküszömKép

Annamari, örülök, hogy Balázs már jobban van, ha rosszalkodik, akkor már biztosan a gyógyulás útjára lépettKép
Kistesóprojekttel hogy álltok?

Na, megyek mert még vagy 3 adag mosás vár rámKép

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok,

Kinga
Nagyon gratulálok a babádhoz. Egészséget boldogságot és persze sok tejcsit kívánok.

Piroska
De jó hogy minden rendebe a babával hidd el ez a lényeg amúgy is egy fiú az igazi szerelem. Kép

Lini

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi nem vagyunk valami jól, tegnap éjszaka A nekiment valaminek a sötét szobába s lett egy szarv a fején..rohanás a Heim Pálba ott nem volt röntgen. aztán a madarászba..szerencsére nem találtak semmit a fejét a mellkasát röntgeneszték meg.
Azt mondták figyeljük 24 óráig a pukli már nincs a fején csak nagy kék folt most bugyival a fején és alatta egy vizesrongy rohangál a szobábanKép
A vér meghül ilyenkor az emberben.
Pirus örülök az örömödnek s hogy ilyen jól vagytok!!!
Annamari jobbulást Balázsnak bár már ahogy írod jobban vanKépKép

Puszi Picus
picus
 
 


Edina!

Nem, nem lehet választani, hogy ki legyen az aneszteziológus, szerintem mindegyikük ugyanolyan ügyes. Amúgy meg utólag belegondolva, nem azért beszélgetett folyamatosan velem, mert annyira beszélgetős kedve volt, hanem, hogy kontrolálja, mennyire vagyok magamnálKép De akkor is nagyon jó volt.

Neeem, nem a szúrásra értettem az "orvosfüggőséget" inkább arra, hogy annyira hamar felépültem a császárból, az orvosomnak tulajdonítom. De rz szintén nem azt jelenti, hogy más orvos "keze álltal" az ember vonszolná magát hetekig. Nem öndícséret, de talán közrejátszott, hogy úgy tűnik, nekem magas a fájdalomküszöböm, mert pl másnap reggel levetettem a csövet a hátamról, noha beszéltek rá, hogy ha fájdalmaim vannak, egyszerűbb, ha azon kerestül kapom, hatékonyabb is, a megfelelő helyre megy, talán a tejbe se megy át annyira, stb....de én kivetettem, és NEM FÁJT semmi. Csak a szopi alatt az összehúzódások.

Mennme kell, elorozzák a gépet
van új kép a profilombanKép

Pusz: Maszat
maszat
 
 


Lányok!
Aki Vermes dokis... nem tudja valamelyikőtök, hogy hova megy? Melyik kórházba?
Most megint izgulhatok!! :o)
Puszi
Réka
repa
 
 


Kedves Arivirág!

Én egy éve szültem a II.-es nőin. Az akkori dokim, úgy tudom, ma már a szülészeti osztály vezetője.
Dr. Melczer Zsoltnak hívják. Én maximálisan meg voltam vele elégedve. Aranyos, figyelmes doki, jó humora van, és nekem mindent alaposan elmagyarázott, szerintem jó szakember is. A mai napig is hozzá járok.
De ugye mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megfelel-e. Én rosszat nem hallottam róla, remélem nincs is olyan lány, aki panaszkodna rá.

Ha valakinek mégis más a véleménye, kérem írjon.

Bár pl. a Mávos topikban is olvastam, hogy van, akinek abszolút megfelelt egy bizonyos doki, más viszont csak rosszat mond róla. Tehát ez nehéz ügy.


Ha gondolod privátban írok neked a dokimról és megadom az elérhetőségét is. Add meg itt a címed, vagy írj nekem a tanara@chello.hu -ra.

Üdv.

Danusia
danusia
 
 


Nem tudjátok véletlenül, dr. Ács Nándor szabin van?

köszi,
m.
amoni
 
 


Sziasztok!

1000+1 éve nem tudtam jönni... hiányoztatok is, nagyon.
De micsoda hírekkel találkoztam. Terikának már meg is született a babája, Pirus (végre) babát vár.. :-)))
Meg mennyi új tag és szebbnél szebb kisbabák..., de jó!!!!

Shine, írtam, hogy majd együtt babázunk V dokinál.. nekem sajnos nem jött össze. Ismételten a 7. héten elvetéltem. Nincs is rosszabb érzés ennél, de ezt néhányan tudjátok is (sajnos vannak sorstársaim). Így most kényszerű időkihagyásra vagyunk kárhoztatva. De a cél szentesíti az eszközt alapon, majd néhány hónappal később...

V dokival kapcsolatban szívesen venném az infót, hogy hova megy... (jöhet priviben is).


Most röviden csak ennyit.

Puszi Mindnekinek.

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok!

Krizsi!
Nagyon sajnálom! KépKép

Picus!
Jaj, vigyázzatok magatokra!

Lányok!
Szerintem nem titok, hiszen nem V doki hirdeti, hanem mi magunk: a MÁV kórházba megy, én úgy tudom.

Annamari
muter
 
 


Terika!

Tündéri a kicsi Zalán!Sok egészséget, örömöt és tejcsit!

Amúgy, üdv mindenkinek!Enyhén szólva ritkán jutok id e, hogy olvassalak Titeket, de most sikerült!De ahogy látom, a velem gy időben szült csajszik is hasonlóan vannak ezzel. Egyébként jól vagyunk, ma 3 hónapos a Virág(hogy repül az idő!). Nagyon nyugis, édi csöpp lányunk van.Egy szavam sem lehet rá!Nagyokat alszik, és amikor fent van akkor meg jár keze-lába, mosolyog, hangosan nevet és már két hónapja felemeli a mellkasát, hogy körülnézzen hol is van!Mindenki megjegyzi, hogy milyen erős kislány és milyen figyelmes.És persze gyönyörű Kép
Sajna a tejcsit már pótólgatni kell, de hát ez van.A lényeg, hogy gyarapodjunk, nem?!

Örömteli pocakosodást a kismamáknak és sok erőt, örömöt, tejcsit az babázóknak!

És íme két kép a mi kis Virágszállunkról:

Kép
Kép
szilvi8
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a sok gratulációt! Ahogy elnéztem, Kisbotond csomó szép baba közé érkezett, ilyen jó társaságba érdemes bekerülni.

Terika, itt vagy néha?
Remélem, jól vagytok, Zalán nagyon aranyos, sajnálom, hogy nem láttam élöben, de a kisugárzása átjön!Ha mindig ilyen szépen alszik majd, akkor nagy hiba nem lehet.:-)

Recece, neked külön köszönöm a pozitiv kritikát, átadom a picinek, hogy nőjön az önbizalma! :-)

Én nem vagyok Vermes dokis, de amikor feküdtem a mütőasztalon (nem vicc, tényleg igy volt) a dokim azon viccelődött az aneszteziológussal, hogy ő is megy-e Vermes után a MÁV Kórházba. Szerintem akkor MÁV Kórház a cél.

Puszi mindenkinek, mindjárt jön a védőnő, és gatyába kell ráznom a lakást!

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Kinga, Botond nagyon szép kisfiú, kergetheted majd a csajszikat.Kép

Arivirág, válassz egy dokit a táblából, mindegyik jó a maga nemében.

Piroska, mi az az amnioszalag? Hogy került oda? Nagy bajt tud okozni?

Edina, dr. Fontányi tényleg a legügyesebb az EDA beadásában. Az orvosoddal beszéld meg, ha lehet őt szeretnéd. Mikor az én műtétem volt, dr.F-nak el kellett mennie, egy másik orvos csinálta volna, de az én dokim nem akarta, hogy rajtam gyakoroljon.

Szilvi, de jó, hogy jelentkeztél! Nagyon édes a kis Virág, pont úgy viháncol a forgó alatt, mint az én lányom.Kép
A tejecskén az sem segít, ha sűrűbben teszed mellre, egy szopi alatt mindkettőre? Én így növeltem a tejhozamot. (mint egy agronómus)Kép

Elkezdett hullani a hajam, mit tegyek??
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Szia Márti!

A sűrűbb szopi nem jött össze, mert már akkor a tápszert elkezdtem adni neki(kicsit bonyolult lenne leírni, hogy miért alakult így), de most már több mint egy hete két ciciből eszik egy szopi alatt.Sajna még így is pótólgatni kell, de úgy érzem talán elkezdett szaporodni is a tejcsi. Amúgy a hajam nekem is elkezdett hullni kb.2-3 hete.Még nem vettem,de állítólag van valami vitamin,amit ilyenkor szedni szoktak.
Valaki nem tudja véletlenül, hogy melyiket?

Képzeljétek! Az előbb, ahogy Virág a kezemben volt felnézett a mennyezeti lámpánkra és hangosan, gurgulázva kacagott neki vagy 15 másodpercig.Szerintem még nekünk se nevetett még ennyire egyszerreKép
Márti, nem raksz föl Te is egy képet Aysegülről?

Puszi,
Szilvi
szilvi8
 
 


SziasztokKép

SzilviKép
Van egész sok tejcsinövelő praktika, probálkoztál már velük??
Leirok neked egy kettőt, hátha segit.
Egyrészt van egy homeos bogyo, a neve: urtica urrens, ebből az 5 CH asat kell használni, ami szaporitja, nagyobbat még véletlenül se mert sajna azok apasztanak. Első három nap 3*5 bogyes, következő két nap 2*5 bogyó, utcsó nap 1*5 bogyo az adag. Nyelv alá kell tenni, és ugy elszopogatni, elötte és utána fél órával nem szabad inni és enni, és a használata alatt kerülni kell a mentolos dolgokat (pl fogkrém). Kis tégelyben van, aminek a kupakjába lehet belecsavarni a bogyokat és a kupak segitségével beküldeni a szánkba, hogy ne fogjuk meg.

Másik nagy segitség a lucerna csira, lehet kapni nagyobb áruházakban, vagy bioboltokban kész, kicsiráztatottat, vagy akár otthon is lehet csiráztatni, az otthoni csiráztatásnál tudni kell hogy az 5. naptól lehet kajcsizni a kész csirát (a csiráztatás kezdetétől számolva). Ez még a hajhulláshoz gátlásához is segit, mert sok vitamint tartalmaz. A csirát lehet enni például vajaskenyérre szórva, egész finiKép

Harmadszor meg tudom javasolni a top yoinak van egy birs-alma üditő itala (duo változat) az nagyon sokat segit még, szopi elött egy fél órával meginni egy nap pohárral és csodákra képesKép

Remélem tudtam vele segiteni esetleg, ha meg már tudtad akkor bocsi hogy ujra leirtam Kép

KisVirág csodaszép babóca, végre jönnek bőven kislányok is hogy a sok deli vitéz fiunak legyen kikért vetélkedniKép

Krizsi Kép

Sajnálom, hogy most nem jött össze, de reméljük, hogy nem sokára ujra pocakos leszel, ugy mint Pirus Kép

Fontányi tényleg nagyon szimpi doki, és ahogy láttam mikor bentfeküdtem, rendszeresen látogatta a betegeit, nagyon lelkiismeretes.

Tegnap voltam uhán a klinikán, minden rendben van nálunk, csak még az igazi korát kéne pocaklakónak kiszámitani, mert eddig ahány számitási alap volt, az mind mást mondott. De hát igy jár akinek idén ennyire pocsék volt a ciklusa, 45-50 nap igy a menzeszre nem igazán lehet alapozni a dolgot.
Jah és már tök tapasztalt mamiként mentem, ugy negyed 12 re, kb 5 percet kellett várnom és máris bent voltam, sőt elég sokáig mozizhattam is, mert alig voltak már és a dokinak éppen nagyon jó kedve volt, mindent szépen leleltározott a kicsin.

Picus Kép
Andikának gyors jobbulást. Szegénykém, jól nekimehetett valaminek.

KgkKép
Nagy gratula neked is kis Botondhoz Kép Tök jó hogy együtt voltatok Terikával, legalább volt ismerősKép

Márti Kép
Sajnos ez eleve vele jár a szülés utáni időszakkal, általában nem korosnak mondják, mivel a terhesség alatt alig hullott a hajunk a sok vitamin miatt, ezért most potolja be a szervezet. Nekem annak idején azt mondta a dokim, hogy szedjem tovább a terhességi vitaminokat és azzal lehet ezt a jelenséget csökkenteni. De tudom neked is ajánlani a különböző csirákat, amik tele vannak természetes vitaminokkal.

Maszat Kép
Csuda jó az uj kép a profilodban.

Shine Kép
Én tegnap mentem be, mert most volt rá időm, sajnálom hogy a V klub átpártol egy másik korházba, de azért remélem ti nem fogtok eltünni és szépen irogattok majd.

Most megyek mert hétördög aludni készül és én is hunyok vele egyet.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!

Nagyon köszönöm a tippeket!Pont előtte olvastam el néhány korábbi írást itt a társalgóban és hasonlókat is írtak, úgyhogy most beszerzem ezeket a "kellékeket" és újra belevágok a tápszermentes szoptatásba. Amúgy a férjem unszolására, végre felhívtam egy régi ismerőst, aki történetesen védőnő, s ő is ezeket javasolta. Már bánom, hogy eddig vártam vele,csak azért nem hívtam fel korábban, mert már vagy egy éve nem beszéltünk, pedig illett volna, mert a házasságunk első évében szinte ingyen lakhattunk az udvarukban lévő házikóban, és tökrendesek voltak hozzánk. S így cikinek éreztem, hogy csak akkor hívom, ha "kell valami". Persze ez a valami most csak jó tanács volt, de akkor is .Na, mindegy... már rég nem a saját védőnőmre hallgattam volna, ha hamarabb olvaslak titeket és felhívom ezt az ismerőst. Se baj, hiszen mindenki azt mondja, hogy még most sem késő!!! Úgy örülök!KépKépKép

Azt hiszem, megpróbálok többször olvasni titeket, persze azért is, hogy tudjam, kivel mi van, hogy fejlődnek a picúrok és hogy együtt örülhessek az új pocakosokkal!Kép

Emma! Nem találtam meg a szülés-történetedet, pedig úgy elolvasnám!

Akinorev! Mi van Veletek? Képek?????????

Na, most már megyek és próbálok pihenni, míg "Mindurka" alszik.

Szilvi
szilvi8
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki Langmár Dr Úrat klinikáról?
arivirág
 
 


Sziasztok Lányok!

Régebben egy-kétszer írtam ide, még a terhességem elején. AZóta megszületett a kisfiam (07.02-án) és ő is Zalán:-)

Azért írok, hogy figyelmeztessek mindenkit, aki nemrég szült a klinikán, vagy készül a szülésre. Senkit nem akarok paráztatni, csak óvatosságra inteni!!!! Szóval, most derült ki, hogy Zalán a csecsemőosztályon megfertőződött egy olyan baktériummal (ez az epét támadja meg, így az emésztését zavarja meg a gyereknek), amit csak ott kaphatott el:-( A gyerekorvos szerint cumi, tisztábatétel, fürdetés során stb. Szegényke szerintem amióta megszületett nemigen volt normális a kakija, sokkal hígabb, mostmár sötétzöld is... Mi is azt hittük, hogy hasfájós babánk van, adtunk neki Infacolt, tornáztatjuk, sőt még sajnos a szélcsőhöz is kellett nyúlni, és hát senkinek nem kívánom ami kijött, tele van gázzal, nem is csodálom, hogy fáj neki... Szóval vigyázzatok a babáitokra!!!

Én amúgy sem örültem a benti cukrosvizes megoldásnak, de ha már adtok nekik, akkor saját cumisüvegből! (Én is úgy akartam, de elhajtottak!, legyetek határozottak!), és én azt is meg merném kockáztatni, hogy ne adjátok be fürdetni a babát, lehet, hogy semmi baja nem lesz, ha 3 napig nem fürdik. Mindenesetre én biztos nem engedem majd a következő babám a csecsemőosztály közelébe!!! Mondjuk az a szerencse, hogy éjjel nálam volt, kivéve 2 éjjelt, amikor a fény alatt volt:-( (Mi egy hétig voltunk benn, mert korán repedt a burkom, fertőzésgyanús volt a lelete, ezért antibiotikumot kapott 5 napig stb.) Amúgy ők is csináltak tenyésztést, ami szerencsére akkor negatív lett, tehát tuti, hogy benn kapta el a bacit, illetve a doki azt mondta, hogy "kórházi törzs", ezért nem hat rá semmilyen átlagos antibiotikum (így az augmentin sem, amit benn kapott), valami spécit kaptunk. Tegnap kezdtem el neki adni, remélem tényleg hat, és vége lesz ennek...

Lehet, hogy más kórházakban is előfordul ilyen eset, és remélem minket is csak véletlen talált meg ez a randa baktérium, de azért tényleg figyeljetek oda!!!

sziasztok
hrk

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!
Szeptember 13-án 14:30-tól kezdődik a "kismama felkészítő". Állítólag a könyvtárban lesz, de a földszinten az előtérben kell várakozni. A hölgy akivel beszéltem nagyon kedves volt, azt mondta, hogy a kispapákat is szívesen látják, beleértve a szülőszoba látogatást és a filmvetítést is.
Aki a 12 alkalmon nem tud rész venni, mert hamarabb születne a manócska, azoknak egy "gyorstalpalót" fog tartani, hogy ne maradjunk mi semmiből.

Arivirág! Én dr Szabó Istvánhoz járok. Nagyon kedves, türelmes.
hópehely
 
 


Hrk, hogy derült ki az epe probléma????
Mert nekem ugyanaznap született Virág és mi is hasproblémákkal küzdünk!!!
Köszi
Recece (ivak_eszter@yahoo.com - ide jó ha válaszolsz)
recece
 
 


Sziasztok Csajszikáim!

Terika, lécci-lécci jelentkezzél majd, olyan kíváncsi vagyok, milyen volt a szülésed, Bobó hogyan fogadta Zalánt és hogyan telnek a napok 4-esben.

Ági, tudod, nekem is nagyon rendszertelen volt mindig a ciklusom, ezért most is csak az első vérvételek HCG-szintjéből és az UH-k alapján tudták megmondani a baba korát. Szabolcs baba valamikor a 35.-40. ciklusnapon fogant. Azt mondják, hogy a 12. hétig tudják igazából belőni a kort, mert addig kb. hasonlóan fejlődnek, utána már egyediek a méretek. Engem a 4D-s UH-n most jan. 16-ra mondott a gép, de én nem változtatok, mert Zsombi sem időben jött, így az a pár nap nem oszt, nem szorozKép
Amúgy jól vagy?
Ma is voltam bent a kórházban, de nem jutottam be a gastroenterológiára, mert csak előjegyzésre lehet menni, szept. végére tudtak csak időpontot adni, vagy hétfőn mehetek és állhatok sorba sorszámmalKép Az a helyzet, hogy lassan 4 hete folyamatosan hasmenésem van. A körzeti orvos elküldte a mintát tenyésztásre az ÁNTSZ-hez és beutalt gasztrora, mert fél, hogy valami csúnya dolog van mögötte. Engem is nagyon zavar, jóformán semmit nem tudok enni. A 20. héten még mindig csak +2 kilónál járok. Lehet, hogy valahol a gyomromban, vagy a vastagbélben gyulladás vanKép Te is ide jársz?

Márti, nekem is hullott a hajam szülés után 2 hónappal, sajnos nem nagyon tudtam ellene mit tenni, de szerencsére maradt elégKép Ahogy Ági is írta, a terhesség alatt nem hullott, így nem volt feltűnő. Nálam 2-3 hónap után megállt a hajhullás.
Az amnionszalag egy fejlődési rendellenessége a méhnek. A méh két fala között húzódik egy húrszerű szalag, ebbe akadhat bele a baba keze-lába és azok korcsulását okozhatjaKép Szerencsére Szabolcs végtagjai szabadon mozogtak és képzeld a DVD felvételen is látszik, hogy úgy pengette a szalagot a kis kezével, mint egy húrt. Biztosan gitáros lesz a lelkemKép Annyit mondott a doktornő, hogy szóljak a profnak, hogy gyakrabban nézzék meg UH-n. Remélhetőleg, ahogy növekszik a méh, magától elszakad a szalag.
A pocakom 'kicsiségéről' már nem is nyígok nektek. Elfogadtam, hogy nap, mint nap senki nem hajlandó észrevenni, hogy babát várok. Mindenki csak mereszti a szemét, amikor mondom, hogy középidős vagyok. Azt mondják, hogy a 2. terhesség jobban meglátszik, hát nem tudom, szerintem most még kisebb a pocim, mint Zsombival.

Krizsi, nagyon sajnálomKép tudom, milyen szomorú lehetsz most, de fel a fejjel, itt vagyok neked pozitív példánakKép

Picus, Andika jobban van már?

Akciózos lányok, hogy álltok a babaprojekttel?

Még írok gyorsan Zsombiról: nagyon örült, hogy újra elkezdődött az ovi, már annyira hiányoztak neki a kis barátaiKép álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire szeret majd közösségbe járni. Mondjuk mindig kedves, barátságos gyerkőc volt, aki imádja a gyerekek társaságát. Elmondhatom, hogy napközben már szobatiszta lett, csak alváshoz kap pelenkát. A beszélőkéje napról napra fejlődik...már olyan édes beszólásai vannakKép

Na, megyek csinálok valami vacsit a családnak.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Ezer éve nem jártam én sem erre, csak hát nyaralás, meg költözés, meg... De talán még van, aki emlékszik ránk. Kép
Viszont most rettenetesen örülök, hoy benéztem! Nagy-nagy gratula Terikának és Zalánnak! A másik jó hír, amitől nagyon boldog vagyok, az Pirus pocaklakója! Kép Kép Kép
Egyébként mi jól vagyunk, Flóra elmúlt 1 éves (hihetetlen). Nagyon jó fej, vidám, nagydumás baba lett belőle.
Lassan mi is belevágunk a kistesó projektbe, csak most kicsit élvezem, hogy ismét csak az enyém a testem Kép (1 éves koráig szoptattam Flórát, de szerencsére az elválasztás is nagyon könnyen ment).
Mindenkinek pusz, igyekszem majd kicsit gyakrabban jönni.
pöttöm_panna
 
 


És most látom csak visszaolvasva Ágiboszit is! Kép Kép Kép Gratulálok!!!
pöttöm_panna
 
 


SziasztokKép

PirusKép
Én ma voltam bent a korházban cukros löttyöt inni, pfuuuuuuuuujjjjjKép
Belgyógyihoz járok a SzentImrébe, meg a diabéteszt fogják szerintem ott kezelni.
Huu gázos lehet, hogy ennyi ideje megy a pocidKépKép
Az ambuláns gasztro tényleg kriminális, nem tudsz sürgősségit kérni?? Felhivni esetleg őket és kisirni, hogy foglalkozzanak veled, mégiscsak ketten vagytok és mindkettőtők élete fontos.
Ügyi a fiad nagyonKép

Hrk Kép
Hu szegény babócátok, nem semmi. A korház csecsemő osztályán ilyet megkapni, azért nem semmi. Igaz, hogy a leggázosabb bacik azok sajnos mindig az ilyen közintézményekben bujkálnak és a lehető legrezinsztensebbek már minden féle ellenszerreKépKépKép
Drukkolok hogy amit most kaptatok gyógyszert, gyorsan hasson és elmuljon minden baja a picurotoknak.

PPKép
Rég elveszett báránykánkKép Huu igy rohan az idő, még most drukkoltunk a szüléshez. Adhatnál tanácsot elválasztás ügyben, mert nálunk még mindig meg a cicifüggőség és bevallom már vannak szituk amikor zavar, igaz vannak helyzetek amikor meg olyan jó összebujni a cula fiammalKép
Köszönöm szépen a gratulációt.
Nektek is hajrá a tesoprojecthez KépKép Hova költöztetek, merre??

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági, én ma is voltam bent a kórházban, mert tegnap este óta nagyon keményedik a pocim. Meglepő milyen készségesen fogadtak, pedig az orvosom nem is volt bentKép Szerencsére nincs baj, nem nyílt ki a méhszáj, de kaptam valami gyógyszert és szednem kell a magnéziumot ezerrel, meg szigorú fekvésre ítéltek. Jó vicc...Kép főleg, amikor elnézem a rám váró házimunkát, na és persze Zsombit.
A gasztrot hétfőn megpróbálom újra és nem megyek el addig, amig rám nem néznek.
Én 2 hét múlva megyek cukrozni, brrrrrrrrrrr, még sosem próbáltam, mert annak idején zsömle-tejeztem, de ha mindenki utálja, akkor én isKép

PP, tényleg hihetetlen, hogy már ekkora nagy csajszi Flóra! Köszi a gratulátKép Amúgy mi van veletek? Sok sikert a kistesóhoz.

Szép hétvégét!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Tegnap írtam Nektek de nem akart megjelenniKép
Sziasztok ÚjraKépKép
Kicsit kóma, mert most keltünk délutáni alvásunkból ..
Andi feje jobban van, szerencsére még van rajta kis púp de sárga zöld színben pompápázik márKépKép

Pirus nagyon vigyázz Magatokra!!!
Örülök, hogy Zsombi is jól van!!

Szomorú amikor az ember azért ilyet olvas egy korház csecsemő osztályáról ...pont ott ahol, bizony a legnagyobb figyelemmel kellene lenni...

Mi is megyünk szept. 1-től ovibaKépKép
Alig várom, Andi is nagyon várja!! Tegnap megnéztük, ki van írva a neve, megmutattam Neki, az a mosoly az arcon. 31-én ilyen szülői és gyerekekkel együtti napot tartanak ..
Addig még vasárnap van egy vizsgám a fősulinKép brr.
andi már minden rajzára a sarkába rajzol egy lufit isKépKépKép
Igaz, csak de. fog járni, de bizti jót fog neki tenni, mert azért csak egyke a lelkem.
Novembertől meg egész napra.
Valahol úgy érzem, mostmár tényleg nem én vagyok Neki az igazi közeg ahol jól érzi magát, hanem a gyerekek. Ez pedig természetes. Leginkább lelkiismeret furdalást érzek magamban, mert sokan írják néhol, jajaj alig tudom elengedni a gyereket az oviba bömbi meg hasonló...
Na én meg tudom, Andi berohan ad egy puszit és kész. Én meg boldognak fogok kijönni az ajtón, mert tudom, jó helyen van s nagyon jól fogja érezni magát. Lehet, hogy valamit rosszul csináltam, hogy a reakciónk nem az összeborulás hüppögés lesz??

Andi bárhol jól érzi magát és én akkor nagyon nagyon boldog vagyok!!
Tegnap sétáltunk az ovi mellett persze be akart menni, de arra most nem volt időnk, de a kerítésre persze felmászott a nagyobb gyerekek meg jöttek udvarolni símogatták...na perszeKépKép

Pocakosok pihenjetek, és vigyázzatok Magatokra meg Pocakmanóra.
A projektesek hajrá mindent beleKépKépKép

Puszi Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Indigo, Repa: igen, a Máv kórházba megy át V. doki. Illetve már ott is van. Épp tegnap olvastam a Mávos topicban, hogy már ott van, és a lányok paráznak, hogy ne legyenek drasztikus változások. Kép

Joe: jobbulást kívánok! Borzasztó lehet egy ételmérgezés, főleg kórházabn, és legfőképp Horvátország helyett. Kép Én nem merek ilyen habos sütit venni , csak cukrászdában, de még ott is rizikós nyáron. Én anno a túró ruditól betegedtem meg, de nagyon. Azóta is utálom. Rosszul vagyok még a piros pöttyök látványától is, pedig Ádám meg van érte őrülve. Kép

Annamari: remélem, Balázs meggyógyult! Utálom a mandulagyuszit, az annyira ki tud ütni. Kép V. dokit pedig hívd fel!!!! Kép

Piroska: gratulálok a kisfickóhoz! KépÉdes lehet, amint "gitározik". Azért remélem, hogy az a hülye szalag vagy mi, nem okoz majd semmilyen problémát!
Én is már nagyon kiváncsi vagyok, hogy fiam lesz, vagy lányom. Õszintén szólva nagyon lányt várok, úgyhogy kicsit félek is, hogy mi lesz, ha fütyije van a lányomnak. Kép Egyébként mondtam már, hogy mi is a Hanga nevet választottuk? Márha lány lesz. Fiúban még gondolkodunk(Miklós, Zsigmond, Botond,stb)

Picus: Remélem, Andi fejéről eltünik a pukli. Kép Ezek a gyerekek mindig okoznak valami galibát. Kép Szerintem, természetes, hogy jól érzi magát mát mások társaságában. És ne aggódj, hogy emiatt nem sírsz. Kép Inkább örülj neki, hogy már ilyen önálló, nagy lány. Kép (Amikor utoljára láttam még karonülő volt!!!) Kép

KrizsiKép Nagyon sajnálom!!!! V. doki a régi számán elérhető, és amagánrendelőjében is marad. Mávos számot nem tudok, de ő lett az osztvez. fődoki, biztos tudják a számát, ha felhívod a kórházat!

Szilvi: nagyon édes Virág, és irigykedem, hogy ilyen jó kislány! Én is ilyet akarok!!!!!!!
shine
 
 


Folyt...

Ági: örülök, hogy minden rendben van veletek! KépÉn is pénteken voltam benn, de persze, most nem láttalak! Pedig a laborban voltam.

PannaKép szia! Persze, hoyg emlékszünk rátok! El sem hiszem, hogy Flóra is már 1 éves múlt!!! Kép Kistesóhoz sokk drukk! Kép

Képzeljétek, ádámot tegnap megcsípte egy darázs! Úgy sajnáltam szegénykét! Kép Én többet bőgtem, mint ő. Kép Szerencsére nem lett semmi baja, és már alig látszik a csípés helye.

Puszi, shineKép
shine
 
 


Sziasztok!

Már jó régen nem írtam.

Annamari, hogy álltok a kistesó projekttel? Nálunk semmi új, mint mindig. Kép

Pirus, tök jó lehetett a nyaralásotok. Nagyon irigyellek. Az amnionszalag miatt meg ne aggódj, hiszen Zsombi is megszületett egészségesen. Vagy akkor még nem volt meg? Várjuk a képeket. Kép Kijavítottam a táblát. Jaj ez a hasmenés dolog. Gyógyulj meg minél hamarabb. Egyébként nem +4 kg-nál tartasz? Ha jól emlékszel a terhesség elején lementél -2 kg-ra. Akkor viszont most +4-nél tartasz és az nem rossz! Pociméret miatt meg ne aggódj, majd behozza a lemaradást. Kép Tök mindegy mekkora a poci, ha a baba szépen fejlődik. Engem is mindig ezzel idegesítettek. Ne vedd fel.
Tök jó, hogy Zsombi így szeret oviba járni.
Próbálj azért pihenni, ha keményedik a pocid. Talán Terika pihenési ötleteiből meg tudnál valamit valósítani. Tudod régebben írt róla.

Picus, sajnálom, ami Andival történt. És örülök, hogy semmi komoly és már minden rendben. Jól mutathatott bugyival a fején. Kép Tök jó, hogy Ti tudtok menni oviba. Itt budaörsön annyira tele van az ovi, hogy csak bölcsibe veszik be 3 éves kora előtt. Irigyellek érte. A beszéde miatt pedig ne aggódj. Elmegy oviba és le sem tudod majd lőni. Kép
Szorítok a vasárnapi vizsgádhoz. Most miből mégy?

Krizsi, sajnálom a kistesót. Tudom milyen nehéz lehet, most. Főleg a kényszer pihenő. Ilyenkor nagyon nehéz bármit is mondani, inkább csak azt kívánom, hogy az idő minél előbb enyhítse a fájdalmaidat. Meglásd a következő babával minden rendben lesz.

Én is azt olvastam, hogy Vermes doki a MÁV-ba ment. Tudtok infót a mávról?

Szilvi, nagyon szép Virág. És már milyen nagy!

Márti, azt hiszem vasat szoktak szedni hajhullásra, de ha az elevitet szeded, akkor abban van az is. Ha így is hullik, akkor szerintem is azért van mert terhesség alatt nem nagyon hullott és most behozza. Ne aggódj.

Ági, szuper, hogy minden rendben a pocaklakóval.

Hrk, gratulálok Zalánhoz és sajnálom, hogy elkapott egy bacit. Gyors gyógyulást kívánok.

Shine, drukkolok, hogy kislány lakjon a pocidban. És nagyon jóképű Ádám.

Rólunk egy kicsit: jól vagyunk. Elkezdtem cickafark és palástfű teát inni, mert szerintem a hormonjaimmal van a gond. Remélem ez egy kicsit rendbe teszi a dolgokat és ami a lényeg, hogy segít a menszis görcsökön. Iszonyatosan szoktam görcsölni. Muszáj volt valami megoldás után néznem. Fanni beszéde rengeteget fejlődött. Már mondatokat mond és szinte be nem áll a szája. Végre Kép Mindent utánoz, mint egy kis papagáj. Kép Most ennyi, szép hétvégét

Indigo

KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME/NEVE ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Nedinabp 2005.09.08 38+2 Második Bence Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 38+2 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 37+6 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Kgina 2005.09.11 37+6 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 36+6 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31
Piroska 2006.01.20 19+1 Második Szabolcs Zétény Szent Imre kórházban ? 30
Joe 2006.01.21 19 Első Kisfiú Dr. Ács ? 23
Shine 2006.02.11 16+3 Második Hanga/? Dr. Vermes ? 29
Ágiboszi 2006.03.09 12+2 Második ? Dr. Matányi Zsoldosné Eta 38
Annácska 2006.04.04 8+5 Második ? Dr. Várbíró ? 24</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika <table>
Botond (2002.05.31)
Zalán (2005.08.09)</pre> 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Nem
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Hivett <table>
Klaudia (2003.01.03)
Emma (2005.02.28)</pre> 29 Dr.Gidai ? Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 30 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Pocakban
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Pocakban
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Igen
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Pocakban
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem
Recece(Eszter) Virág (2005.07.02) 34 Dr. Valent Császár Nem
Lini Lacika (2005.06.24) 29 Dr. Valent Hüvelyi Nem
Anitq Zsófi (2005.07.12) 32 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Dorka34 Benedek (2005.07.21) 34 Dr. Radványi Tóth Anna Hüvelyi Nem
Kgk Botond Olivér (2005.08.09) ? Dr. Patai Gönczi Katalin Császár Nem</pre>

Ha a táblába szeretnél bekerülni, küldj egy e-mail-t az adataiddal a profilomban levő címemre

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Shine, szerintem hétfőn felhívom! Mostmár tényleg Kép
Szegény Ádám, nekem nagy parám a darázs-csípés, Balázs még a szúnyogcsípésre is hatalmas dagadással reagál, nem szeretném megtudni, hogy mi történik, ha megcsípi egy darázs...
Ádám gyönyörűséges!!!
Balázs teljesen meggyógyult, csak sajnos az ágytisztaságban kis visszaesés van a betegsége óta. Akkor a láz meg a gyógyszerek miatt nagyon mélyen aludt és annak tudtuk be a dolgot, de egyelőre nem zökkent vissza a normál kerékvágásba. Nade mindegy, ez legyen a legnagyobb bajunk! Kép

Indigo!
Nálunk sincs semmi, a 6 hónapnak pedig lejárt a fele, dehát nincs mit tenni, majd jön a kistesó, ha úgy gondolja...
Drukkolok Nektek, a hormonbigyó miatt is, meg azért is, hogy mielőbb sikerüljön!

Balázs tegnapelőtti gyerekszáj:
Van ilyen kerekes műanyag msszírozónk, ami olyan, mint egy kisautó, tegnap azt tologattam Balázs hátán, nagyon élvezte.
Egy idő után mondta, hogy most ő nekem, feküdjek hasra. Tologatta egy ideig a hátamon, mint egy autót, majd a fenekemhez érve megszólalt: "aztaaaaaaaaa, mekkoja hatalmasz hupliii!!!" És, mintha ez még nem lenne elég, eljátszotta, hogy az "autó" háromszor is lefulladt hegymenetben.
Apa csak vinnyogott KépKépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari, jót nevettem Balázs beszólásán. És mutatványán KépKépKépKépKép
Majd alakul az a szobatisztaság. Meglásd egyik napról a másikra visszaáll a régi kerékvágásba.
Köszi a drukkokat, én is sokat gondolok rátok, hogy babóca legyen a projekt eredménye. Már 3 hónapja volt a műtét? Így rohan az idő?????

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

AnnamariKépKépKépKépKépKép
Ma céges családi napon voltunk Törökbálinton...nagyon jól éreztük magunkat.
Andi feje szépen gyúgyult máig, ma amikor pancsiztunk a hideg víztől hát láttam még azt a puklit is ami már csak belülről látszik, gondolom ahogy összehúzódtak az izmok vagy mit tudom én de van ott még pukli nem is pukli kék nagy folt mint egy véraláfutás de mostmár megint nem látszik...csak a bőre alatt van de óriási. Remélem felszívódik egyszer.
Ötlet mit lehet csinálni?? A korházban röntgen után azt mondták ha 24 órán belül nem lesz baja bármi akkor el is felejthetjük...de látom KépKépKépKépKép

Vizsgázni üzleti kommunikációból fogok, ez három kredites de félek tőle 146 kérdésből lehet 20 körül...

Andi most pl. du bepisilt szerinem, a fáradságtól azóta nem. Szóval lehet ilyen visszaesés isKépKép

Shine: Andit is megcsípte már zümike, de szerencsére mint Nálatok is semmi nem lett. Kicsit sírt aztán kész. Pont Szilvásváradon voltunk a bazársoron, így még ecetet is kaptunk a kajáldákbólKépKép
Nagyon édes Ádám!!!!!!!

Lányok a Gyermekek olyan gyorsan nőnek mi meg fiatalodunkKépKépKépKép
picus
 
 


Szia Hópehely, nekem is ő a dokim, és teljesen egyetértek azzal amit írtál.
gingi
 
 


Szilvi!
Itt el tudod olvasni a történetem!
Örülök, hogy Ti jól vagytok!

http://szuleteshete.hu/forum/viewtopic.php?t=96&postdays=0&postorder=desc&start= 20

Arivirág! Nekem Ács doktor volt az orvosom, és én csak jókat tudok róla mondani, ha gondolod nézd meg a szülőszoba.hu-n is van vele egy rész.

Krizsi Kép
Kitartás, legközelebb biztos minden rendben lesz!!!

LÁnyok, valaki felvetette az aneszte kérdést. Én úgy tudom, hogy lehet választani, de akkor az illető orvossal előre meg kell beszélni a dolgot, és a szülésznő őt is értesíteni fogja, amikor beindulnak a dolgok. Én legalábbis így csináltam azzal a szépséghibával, hogy az amikor hívtuk az anesztest, kiderült, hogy valami baj van a kisfiával és nem tudott bejönni...

Puszi,
e

Kép
emma8
 
 


Szia Gingi!
Te tudsz valamit, hogy a szülésnél milyen?
Mikorra várod a babát?
hópehely
 
 


Sziasztok Lányok,

Csatlakoznék én is ehhez a kis csapathoz, ha lehet. 2 babát várok, a 16. hétnél tartok, Dr. Siposnál fogok szülni. A kórházban viszont eddig még csak nem is jártam, minden vizsgálatot máshol csináltak. Igyekszem visszaolvasni (még nagyon sok van hátra), de elég meggyőző, amiket írtok a kórházról. És gyönyörűek az ott született babócák Kép
Mindenképp szeretnék a kórház szülés-felkészítőjére elmenni, mivel egyrészt sok kérdésem lenne, másrészt szívesen megnézném a szülőszobát, és ha lehetséges a csecsemő osztályt is. Hol tudom szerintetek kideríteni, mikor kezdődik tanfolyam? hány alkalmasak a tanfolyamok? Mikor érdemes elkezdeni? (Ikreket várok, akiknél nagyobb a valószínűség, hogy előbb érkeznek, nem szeretnék kicsúszni az időből.)
Köszi előre az infót!
Tralllala
tralllala
 
 


szia Tralllala!
Szeptember 13-án 14:30-kor kezdődik a felkészítő a könyvtárban, de a földszinten az előtérben van a találkozó. 12 alkalmas, van szülőszoba látogatás is benne. Kispapákat is lehet hozni.

Amúgy én Németh Évánál érdeklődtem: 30/850-9965.
hópehely
 
 


Sziasztok!
Látom, többeket érdekel a tanfolyam téma. Én tavasszal jártam, akkor ez volt a program, gondolom nem sokat változik most.


Minden hét kedden 1/2 3 és 4 között a földszinti könyvtárban, utána ugyanott 4-5-ig kismamatorna.

1. hét - Program ismertetése, klinika bemutatása
2. hét - Életmód, táplálkozás (dietetikus)
3. hét - Élettani változások (nőgyógy.)
4. hét - Filmvetítés (2 kitolási szak végigkísérése premier plan)
5. UH (nőgyógy)
6. A normál szülés történései
7. Szülés körüli rendellenességek (szülészorvos), fájdalomcsillapítás (aneszteziológus)
8. Szülőszoba látogatás/ légzőgyakorlatok (a csoport egyik fele megy a szülőszobára, a többiek addig relaxálnak)
9. A gyerek első napjai (neonatológus)
10. Szülőszoba látogatás/ légzőgyakorlatok
11. Babaápolási ismeretek
12. Szülőszoba látogatás/ légzőgyakorlatok

Minden témánál jelen van egy pszichológus és egy védőnő, és mindig próbálnak hívni szakembert is (pl. dietetikus).
A 4., 6., 8. témáknál különösen javasolt az apukák jelenléte is.

Kép
emma8
 
 


Hópehely, Emma Kép
Köszi a hasznos inókat! Akkor azt hiszem szeptemberben el is kell kezdenem, gondolom a következő csak januárban fog indulni, az meg már késő.
Jön még valaki közületek?
tralllala
 
 


Én biztos, hiszen október végén születik meg a manócska. Sajnos nem tudok így végig ott lenni, de megígérte a védőnő, hogy az olyan kismamáknak - aiknek a baba hamarabb születik meg - is mindent elmond, hogy ne maradjunk ki semmiből.
hópehely
 
 


Sziasztok Kismamák és Anyukák!

Pár nappal ezelőtt bukkantam erre a jó kis lapra. Azóta próbálom behozni az elmaradást. Én 26. hetes kismama vagyok, december 8-ra várom a babát. A választott orvosrom Várbíró Sz. nagyon rendes orvos.
A tanfolyam engem is érdekelne, tudja valaki, hogy ingyenes-e vagy sem?

Kép
vanília
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?