Új privát üzeneted érkezett!

Éva túl sok gond nem volt vele csak annyi hogy pár éven belűl el fogják adni ami lehet egy év de öt is mi nem rizikóztunk lett ez a lehetőség hát kapva kaptunk rajta :):):) és még olcsóbb is lesz első körben olyan 6 ezererrel de ez is valami aztán majd ha jön a digikábel akkor még további 6000-el :) nem mindegy :)
és persze azt csinálunk a lakással amit akarunk és addig maradhatunk amig akarunk feltéve ha fizetjük rendesen a számlát és a lakók nem utálnak ki :):):de ezzel nem lesz gond :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Tegnap délben elmentek a munkások, a tetö szép lett...és -úgy ahogy Fanny írta - most már olyan jó!Rendszeresen járkálok ki megnézni, ha nem lenne hideg, vinnék egy sámlit, s csak bámulnám órákig :) ...hiába,már rég vágytunk egy új tetöre! A régit tavaly nyáron egy szélvihar félig lekapta, s igencsak toldozgatott volt...
Lányok ,a fiamnak még nem volt bárányhimlöje, de a leírásaitok alapján kikupálódtam a témában, s nem esnék pánikba,azt hiszem...köszi érte! (egyébként pánikolós vagyok,ha a fiamról van szó,ezt kár lenne tagadni... :oops: )
Remélem, minden apróság hamarosan újra makkegészséges lesz...szívböl kívánom...
Leírhatok Nektek vmit, ami ugyan nem kapcsolódik a topic témájához, de kíváncsi lennék a vélemyényetekre...
Már hetek óta kínoz a dolog...arról van szó, hogy pár hete tudódott ki, hogy a falunkban, ill. közvetlen közelében 16-20 db (!!!) szélturbinát akarnak építeni...a polgármester a nyilvánosság bevonása nélkül intézte,tartva az ellenállástól, s most ott tart a dolog,hogy lassan kezdenék az építést...3 falu van benne a szövetségben, a legnagyobb 1et(!) vállalt, a hozzánk hasonló kicsi 6ot,mikörénk meg 20at terveznek :evil: ...teljesen el vagyok keseredve...kb.150 méteres építményekröl van szó,tehát nem is a legkisebb fajtáról...alig 6-700 m-re a házaktól...felvásárolták a földeket, s persze a jelenlegi helyzetben mki örömmel ment bele az üzletbe...de mi lesz a többiekkel, velünk?...a vadásztársaság petíciót nyújtott be,a 340 szavazóból több, mint 200an írták alá, de a p.mester csaknem kinevette öket...
Én támogatom az alternatív energiatermelést, de ez színtiszta biznisz...az itt termelt energiát Nyugat-Európába adják el,a falu meg a földjeiket eladó emberek kapnak vmi kis alamizsnát érte,de ki kárpótol bennünket a tönkretett életeinkért, az elértéktelenített ingatlanjainkért,a nyugalmunkért...a falu másik oldalán húzödik egy magas feszültségü vonal, van két transzformátorunk (egyik épp mellettünk), s a harmadik,a szélturbinákat is transzformáló harmadik is tölunk kb.200 méterre épülne...
El vagyok nagyon keseredve...van egy szép udvarunk,de aligha lesz élvezhetö,ha villogó,pörgö karokkal,láthatatlan elektromos mezökkel lesz "feldíszítve"...sok dolgot elolvastam a témában,s tudom, csak látszólag van szó "ártalmatlan energiaforrásokról"...csak lakott területektöl távol szabadna öket megépíteni...
Természetesen megteszünk mindent,hogy ne épüljenek meg,de az emberek félnek,s az aktív mag,aki nyíltan szembeszáll,alig pár emberböl áll...vajon elegek leszünk-e a gátlástalan befektetöi érdekekkel szemben?...
Szorítsatok értünk!!!
Nagy szükségünk lesz rá!
Bocsi a hosszú irományért,muszáj volt elpanaszolnom vhol...

Nika,remélem sok örömet okoz az új lakás...
A Többikenek is üdv,elnézést, ha személy szerint másnak nem írok...
Mennem kell...
Betti
betti444
 
 


Sziasztok!

Betti!

Huha, ezt én nem nagyon értem, mert a szélenergiát tényleg az egyik "legtisztább" energia forrásként emlegetik, bár a tényleges kivitelezéséről, működtetéséről nem sokat tudunk.Nyugat-Európában egész falvaknak az energia ellátását megoldják vele, azt gondolná az ember, hogy ez itthon is működhetne. Azt meg végképp nem is értem, hogy ELADJÁK az energiát, de ez biztos az én tájékozatlanságomból fakad.
Éva
fanny01
 
 

 
 

Fanny,szia!

Igen, nagy a lobbi körülötte, mert óriási pénzekröl van szó...s bizony az energia jelenleg az egyik legkeresettebb árucikk...általában spanyol, osztrák, német befektetök állnak a cégek mögött...
Nem véletlenül verték vissza öket több faluban, ahol bepróbálkoztak...általában úgy zajlik, hogy titokban egyezkednek a földtulajdonosokkal,vezetökkel, készülnek a megtévesztö látványtervek, aztán egyszercsak azt veszed észre, hogy jönnek a munkagépek, s egy-kettö állnak a gépóriások...mondom, épüljenek, termeljék az áramot, de ne a lakóházak mellett, könyörgöm...s nálunk épp ezt tervezik...a három falu határában összesen 30-31-et, ebböl 20at + a transzformátort pár száz méterre a házunktól...
Valahogy nem tud lelkesíteni a gondolat,hogy ne lássam többet zavartalanul az eget...s akkor még nem beszéltem az ingatlanok elértéktelenédéséröl...eléggé elkeserít a gondolat, hogyha nem bírjuk majd, s költözni szándékozunk, mélyen áron alul tudjuk csak eladni az imádott házunkat...

De hagyjuk...Köszönöm, hogy meghallgattatok, azt hiszem, ez egy tanulságos történet...
Nem szándékozom többet írni róla...

Szeretettel üdvözlök Mindenkit, s elnézést ezért a kis kitéröért....
betti444
 
 


Sziasztok!
Betti!
Szerintem nem is kellene elnézést kérned, hiszen ez a topic nem csak a gyerekekről szól, hanem minden másról is.

Elhiszem, hogy nagyon el vagy keseredve, mert hiába jó és hasznos valóban a szélenergia, de a házatok mellet megértem, hogy inkább nem szeretnéd. Nem is értem, hogy tehetik olyan közel lakóházakhoz?? Komolyan azt gondolom, hogy már minden a pénzről szól, nem számít az ember :evil: !
Van még valami remény, hogy mégsem épül meg? Vagy, hogy megépül de nem pont ott?
Én még egyenlőre csak amerikai filmekben láttam ilyen szélerőműveket, de azok mindig lakott területen kívül voltak....
Azért írd meg majd ha van valami fejlemény, biztos nem csak engem érdekel!

Fanny! Úgy örültem, hogy azt írtad, okosan csinálom ha átíratom Alexet! Számitok a véleményetekre és sokat segít.

Szép estét!

KépKép
mandula35
 
 


Mandula!

Én a "meleg-megengedő" típusú szülő vagyok, lehet, hogy mások a szigort részesítik előnyben, én úgy gondolom, hogy bármennyire is jót akar a szülő nem lehet a gyerek akarata ellenében jót tenni. Márpedig a tanulás pont az a terület, ami nem megy a gyerek akarata nélkül.

Hétvégén Hanna megkapta a húsvéti ajándékot. Kapott egy akkumulátoros kisautót. Teljesen be volt zsongva tőle. Majd holnap teszek fel képeket.( otthon hagytam a zsinórt)

Már megint nagy a csend erre felé.

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Na, megtöröm hát a csendet.... :lol: .
Fanny! Alexnál a tanulás különösen kényes dolog, mert ha csak megemlítem elváltozik az arca :roll: .
Azért én még mindig abban reménykedek, hogy egyszer megjön az esze és továbbtanul. Most úgy érzem ennyit tudok kihozni belőle....
Tavaly Emese is kapott egy akkumulátoros autót, amit az apukája elvitt a műhelybe, hogy megcsinálja mert nem elég fordulékony...... Na, azóta is ott van :twisted: :twisted: .

Most a bilizésre próbálom rávenni a kisasszonyt. Tegnapelőtt sikerült is a nagydolgát elvégezni rajta, volt is nagy dicséret, öröm, miegymás. Sajnos azóta nem sikerült semmi, sőt magától nem is mondja, hogy ráülne. Pedig szeretném ha nyár végére rászokna, de tudom, hogy nem szabad erőltetni.

Mit szóltok ehhez a márciusi hideghez? Én már annyira várom a jó időt!!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy megint eltűntem, de nagy dolgok történnek nálunk: házat fogunk venni :lol: :lol: :lol: Váratlanul igen jól alakult a pénzügyi helyzetünk, és Fortuna is segített :lol: :lol: :lol: Pontosabban iker- vagy sorház jöhet szóba, mert azt tudjuk megfizetni. Ezeknek ugyan elég kicsi a kertje, de mégis valami, nyáron ki tudnánk ülni az árnyékba, a gyerekeknek egy kis pancsoló, nekem egy hintaágy.... :lol: erre vágytam mindig
Szóval nagy keresgélésben vagyunk, ez rengeteg időt felemészt, de nagyon izgalmas. Elkapkodni se akarjuk, de közben félő hogy lecsúszunk valami jó vételről ha túl soká gondolkodunk, vannak jó lehetőségek, de egyik sem tökéletes, az egyikben ez a jó, a másikban az... ráadásul szeretnénk Csepelen maradni, anyámék miatt.

Betti
Üdv köztünk, én még nem is írtam a topikba mióta csatlakoztál.
Hát nem irigyellek a szélmalmok miatt... kívánom hogy sikerüljön „megfúrni” a projektet.

Mandula
A rendrakás nálunk sem a kedvelt elfoglaltsága Annának... :wink:
Kérdezted a bilizést: Annával másfél évesen kezdtük, de akkor még csak azért hogy szokja a helyzetet, nem a szobatisztaság volt a cél. Nyáron kezdtük elhagyni a pelust nappalra, és karácsony óta a nappali alváshoz sincs már, de éjjelre nagyon kell még. Kb. ősz óta a nagy wc-n ül, lépcsős szűkítővel. Sajnos még nem nevezhető szobatisztának, általában kicsit becsurran, mire szól. Pedig ősszel volt pár hét amikor időben szólt és szinte egyáltalán nem pisilt be, tehát van egy kis visszaesés. Érdekes hogy a nappali alváskor sosem pisil be mióta nem adok pelust, és a nagydolog már majdnem egy éve bilibe/wc-be kerül, ritka balesettől eltekintve.

Regi
Gyönyörű a pici lánykád, tényleg ennyit alszik??? Ez nagyon sok. Ó de jó neked... :lol:

Melcsi
Emese nagyon ki van kupálódva fiuzásból... :lol: :lol: :lol:
A bárányhimlő én is úgy tudom 21 napig lappang...

Nika
Gratula a költözéshez :lol:

Bocs nincs több időm, Levi mindjárt ébred és megyünk az orvoshoz, megfázott...

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Köszönöm a biztatást,nagyon ránk fér...holnap adjuk be az immár javított petíciót (a polg.mester visszadobta az elsöt az adatok hiányossága miatt). Képzeljétek, azoknak, akik nem írták alá, sutyiban egy mélyen hálálkodó levelet küldött,amelyben biztosítja öket legmesszemenöbb támogatásáról, és kéri öket, ha bármi (!) "gondjuk" van, forduljanak bizalommal hozzá....szerintetek ez nem meríti ki a negatív diszkrimináció fogalmát a petíciót aláíró lakosokkal szemben?...akkor mi már nem is forulhatunk hozzá, ha "gondunk" van? :shock: :twisted: ...
Szombaton viszi egyébként a csatlósait Levélre, bemutatni, milyen csodás egy ilyen park...buzdító elöadások, ingyen ebéd, dínom-dánom...ez aztán az objektív döntéshozatali lehetöség! :x :x

Mandula,szia! Nagyon jól látod... :wink: pénzszagúbb a dolog már nem is lehetne...Hárskúton 60 milliót ígértek a falunak,mégis visszaverték öket...pedig ott "csak" 20at akartak építeni... itt a töredékéröl sincs szó..hiába, ez már csak a Felvidék, itt nem érvényesek a magyar körny.védelmi rendelkezések...csak bánt kicsit, mikor magyar a magyart használja ki, föleg ilyen rútul...de hiszem, nem ez a jellemzö,csak a mi esetünk ilyen fájó... :(

A bilizésröl...szntem nyugodtan várd ki a nyarat...a fiam egy hét alatt abszolválta a dolgot...bugyit adtam rá, egy-kétszer becsurgott,ez persze nagyon zavarta,volt egy kakapróbálkozás is a füben,aztán rájött,hogy jobb jelezni,ha készül vmi... onnantól egyedül is besomfordált a wc-be... :)

Icus,de jó,hogy olvashatlak a jelenben is!!! :D Olyan okosakat és megnyugtatókat olvastam itt Töled mindig, nagyon megkedveltelek, sok tanácsod nálam is telibe talált...köszönet értük és sok szerencsét a házvásárláshoz!!!

Fanny,nagyon igaz, hogy csak a gyerekkel egyfelé érdemes húzni a szekeret...remélem, a fiamnál is beválik, eddig is nagyon igyekeztem vele összhangban cselekedni, megbeszélni vele, mit hogyan szeretne...mert egy ötéves gyereknek is vannak már nagyon is határozott elképzelései a világról...még tanulni is lehet töle,tölük :) ...én folyamatosan ezt teszem...ö a legobjektívebb kritikusom :D

A Többieket is üdvözlöm...úgy látszik, én már csak ilyen ódákat tudok írni... :oops:
betti444
 
 


Fanny ma rámpiritott telefonon, hogy nem jelentkezem :oops:
Az a helyzet hogy politizálok, és ez a kis szabadidőmet felemészti, ráadásul a dermesztő fagyban nekünk azért kint kell lenni délután is, lehetőleg már sötétedésig :shock: ugyhogy alig van időm.
Icus!
Végre hogy irtál, már azt hittem bedaráltak a gyerekek!
Házat vesztek! :D Nagyon örülök! Látod, 2 éve még messzi vágyálomnak tünt, mint a kistesó is persze, aztán hirtelen minden megváltozott! Ujabb baba esetleg?
Bea!
Te Szlovákiában laksz, vagy csak nagyon a határszélen? Nem tul etikus a polgármesteretek mesterkedése, kiváncsi vagyok, lesz-e polgármester a következő ciklusban is?
Én kivülről nem gondoltam, hogy ezek a szélkerekek veszélyesek is lehetnek, számomra inkább megnyugtató a látványuk (igy messziről legalábbis)
Mandulácska!
Ha ez megnyugtat, Emese majdnem 3 éves lett, mire megbizhatóan szobatisztává vált. És akkor már majdnem másfél éve beszélt és értett mindent :? Továbbá: éjszakára még mindig kell! És lehet hogy 3x volt üres összesen! Nem is tudom mikor fog leszokni, igazából szereti a pelust ugy látom.
Alex tünetei az én Mátéméhoz kisértetiesen hasonlitanak :shock:
Fanny!
Fénykép a kis Fittipaldinéról?

Még mindig nem vagyunk bárányhimlősek. Jövő hétfőn az ovival állatkertbe megyünk, reszketek, hogy legalább addig már ne legyen. Mikor szóba hoztam, hogy betegség esetén nem mehetünk, azt kérdezte: Miért, elkapják az állatok? :lol:

Esti vers:
Mikor kint süt a Nap, a csiga a házában marad.
Mikor kint eső hullik, csigabiga előbujik.
Neki az a jó idő, mikor esik az eső.

Aki nem tud táncolni, menjen haza aludni! Ujjujjujj!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Hát ez a szobatisztaság úgy látom akkor, nem mindenkinél megy zökkenőmentesen. Én Levivel kínlódok. Pedig már megbízhatóan vissza tudja tartani, és tud pisilni és kakilni is a bilibe. Már tavaly nyáron is voltak olyan időszakok, amikor szólt, és nem volt pelus, de ezek mindig elmúltak. Persze ha itthon lennénk, egyszerűbb lenne, mert akkor levenném a pelust, és előbb-utóbb tudná, mi a dolga. De ugye a bölcsiben csak hívják pisilni, de ha azt mondja, nem megyek, akkor ráhagyják. Így nagyon nehéz a dolog. Ráadásul tiltakozik is ellene, pedig tudom, hogy kell neki, ha csellel ráültetem, pisil is bele, és örül is neki. Nem tudom, mi lehet a gond. Kakinál inkább szól mint pisinél. Éjjel viszont mindig száraz. Ha nem adnék rá pelust, akkor se lenne gond. Érdekes, nálunk mind a háromnál így volt, éjjelre hamarabb voltak szobatiszták. Pedig nekem is már szinte teljesen tisztán beszél régóta. A múltkor találkoztam a védőnőnkkel, neki már nem sokkal 1 éves kora után a kislánya szobatiszta volt, már majdnem kettő, és egy szót sem beszél. Nekem meg ez a furcsa. Csak elmutogatja, hogy pisilni kell :shock:

Icus, de jó nektek!! Nem is kell eladni a lakásotokat? Vagy már van is rá vevőtök? Ez a nehezebb dolog most, mi ezzel kínlódunk. Pedig nagyon félek hogy most elveszik a szocpolt, akkor viszont esélyünk sincs rá, hogy lakást cseréljünk. Nem beszélve ha elveszik a családit stb. akkor nagyon nehéz helyzetben leszünk.
De azért bízom abban, hogy előrehozott választás lesz, igaz, bárki kerül kormányra, nagyon nehéz lesz a helyzet, na de az elmúlt 7 év megszorításainak szinte államcsőd lett a vége, szóval ha megszorítunk, legalább ne lefelé menjünk.

Most ennyire telt tőlem, sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Icus drukkolok hogy sikerüljön a kedvetekre való házat venni
akkor nálatok is nagy a készülődés :) mi ma alszunk itt utoljára holnap véghleg itt hagyjuk ezt a lakást:):) a fele cucc már át van költöztetve holnapra maradt a többi még a konyhát kell kicsit kitakarítani de a többi már készen van kezd egész pofás lenni majd teszek képet csak legyünk ott és kicsit rendezkedjünk el és csinálok de az étkező valószínűleg ez lesz
Kép
25000 a pratikerben :) én sarok étkezőt akartam de páromnak nem tettszik így ebben maradtunk :)


Betti: nem semmi ami felétek van tényleg nagyon pénre megy a látszat legalábbis ez az meg hogy a nem aláíróknak suttyomban levet írt az meg milyen márőrület mit megtehet az ember fia ha polgármester
itt tarjánban is volt sokáig hogy jóval áron alul foglalkoztatták az mebreket a nagy cégek mert a tescót is úgy engedte be a polgármester a városba ha nem ad többet aminimálbérnél persze voltak neki érdekeltségei más iparban és elmentek volna tőle az olcsó munkaerők ha megengedi a többinek párom 6 órában keresett a tescóban 70-80 ezret míg itt tarjánban 8 órában adtak 65 körül nonszensz már nem az a polgármester de most nem
érzek még semmit belőle hogy jobb vagy rosszabb lenne avárosnak

Melcsi nekünk van egy mondókáskönyvünk és onnan mi már ismertük ezt a csigás verset Gergőnek nagyon tettszik :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Hogy zajlik az élet mindenkinél!

Nika!

Milyen volt az első hétvége? El is felejtettem kérdezni, a gyerek mit szólt a költözéshez? Nekem nagyon tetszik ez az étkező garnitúra. ( és sokkal divatosabb mint a sarokülős)

Icus!

Ezek, ám a hírek! Házat nézegetni, tervezgetni olyan jó!!!! ( a költözés maga már nem annyira) Én az ikerházra szavazok ( bár szavazati jogom nincs), azért ikerházban ki lehet fogni olyat, ahol eléggé el vagy szeparálva a szomszédoktól, a sorházakban azért még ha van is kert, nagyon "egymásba" vannak az emberek, nagy az áthallás, főleg ahol sok a kisgyerek, vagy olyan családok akik nagy társasági életet élnek.De gondolom, ezt mind mérlegelni fogjátok. Majd gyere a hírekkel.

Melcsi!

Persze vannak képek, de ha felmész a Hanna iwiw-jére ott még jobb képek vannak.


Éva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:59-kor.
fanny01
 
 


Éva köszike nekünk is nagyon tettszik immáron élőben is :):):)
gyerek kicsit hisztisebb szót nem fogadó sajnos nem tudtuk elpaterolni költözés idejére így a lábunk alatt volt mindig ezért mindenki sajnos én is kicsit ingerültebbek voltunk vele ezt "bosszulja" most meg de szerintem belerázódik :) egyenlőre nem tervezzük az elkövetkezendő 20 éévben hogy költözni fogunk :):):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Látom mindenkinél eljött a tavasz végre! Mi is állandóan kint vagyunk.
Emesével hétfőn állatkertben voltunk, kisérőszülőként mentem az ovival, és rá kellett jönnöm, hogy a kislányom bizony egész másként viselkedik a gyerekek között, mint itthon. Mindenki tolakodott az állatok körül, Ő egyszer sem lökött arrébb senkit, türelmesen várt a sorára, és általában az utolsók között nézte meg közelről az állatokat. Lukuval persze nem ilyen udvarias... Másnap viszont olyan édes volt, indulás előtt játszott még kicsit az udvaron másik 2 gyerekkel, akiket még haza szoktak vinni délben a csoportból. Ránézett az egyikre nagy csodálkozva, mintha nem is 3 hónapja járnának egy csoportba: Téged láttalak az állatkertben! :lol: :shock: És végig fogta a kezemet, nem ment oda a többi gyerekhez, lehet hogy nem volt olyan jó ötlet a kisérőszülőség. Dehát Mátéval is mindig mentem, és Ő ugy viselkedett, mintha ott se lettem volna... De mikor beszélgettünk erről, Ő azt mondta, hogy nagyon jól érezte Magát, és persze láttuk a kedvenc elefántot is, sőt tenyeréből etette a zsiráfokat, ezért nagyon jól sikerült a kirándulás. Hozzátette persze, hogy nem láttuk az ezt meg azt, és nem játszótereztünk, dehát 3 és fél órába 20 gyerekkel nem fér bele olyan sokminden... Lukut is el kell vigyük ugyis megint, és akkor igyekszünk egész napra menni. Itthon este azért előadta a nagyfülü hallgatóságnak a sziamang beszélgetését, azóta időnként mindkettő átmegy majomba és együtt makognak nagy nevetések közepette. :lol:
A hét többi napján rengeteget játszottunk kint, felfedeztünk egy uj, gyönyörü játszóteret Törökbálinton, mert a mi kis terünket a télen teljesen tönkretették, képzeljétek, ellopták a csuszdát, csak a felmászója árválkodik ott :shock: :evil: a mászóka egyik oldalát is eltüzelte a hátrányos kisebbség, és ez egy közterületen lévő játszótér Érden :evil: . A törökbálinti viszont ragyogó, rengeteg játékkal, és szép fákkal, nagyon kulturált környezetben. Hát pl. ezért is szeretnék elhuzni innen de nagyon gyorsan... Érd egy megyei jogu város, de nekünk még egy vacak kórházunk sincs. Másról nem is beszélve.
A kertünkben alakul a rend, elkészült a gyönyörü nagy homokozónk, kerités hátul hogy a kutya ne tudjon odapiszkitani ahol a gyerekek játszanak. A jövő héten elkezdjük a felujitást, és remélem hogy nyár elejére át tudunk költözni.
Sikerült megszabadulnunk a devizahitelünktől, ugyhogy hatalmas kő esett le a szivünkről, bár jól lehuztak minket. De nem tudni mit hoz ez az év, és nagyon rizikósnak itéltük meg hogy még majdnem 3 évig fizessünk. Az árfolyam emelkedés miatt a mi hitelünk 30-40 %-kal lett több az elmult hónapokban. Igaz, igy hogy lezártuk, elmondható, hogy több mint 1 év fizetés után épp annyit kellett kifizetni, mint amennyit felvettünk, tehát ez a pénz elugrott, de hosszu távon azt hiszem helyes döntésnek fog bizonyulni.
Ma autóztunk egy hosszut az ügyintézés miatt, a gyerekek hátul diskurálgattak, Emese kérdezett valamit erősen Lukutól, aki nem tudott válaszolni, és ezt nagyon nehezményezte a lánykám. "Válaszolj, Luku! Miért nem válaszolsz? Mikor fogsz már beszélni? Ez nem beszél. :? " :lol: :lol: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szia Melcsi!

Látom, megmaradunk egymásnak! Na, sebaj.

Most utánna számoltam, hogy Luku pontosan mennyi idős és hát tényleg már majdnem kétéves. Bár a fiúk később kezdenek el beszélni, azért azt lehetne gondolni, hogy Emese mellett "megered" a nyelve. De hát, majd el kezd beszélni, csak győzze majd Emese hallgatni.(Nekem is a nagyobbik fiam két évesen kezdett el beszélni, dehát neki nem volt segítsége.)
Már mi is "nyáriasítottuk" a kertet. Májusban már megbeszélhetünk egy vizitet, most még azért az esték elég hűvösek, ahhoz, hogy a gyerekekkel sokáig kint legyünk.
Tudom, hogy ez csak az én mániám, de kinél mi lesz a húsvéti menü? ( a főtt sonkán és tojáson kívül)

Éva
fanny01
 
 


Fanny!
Reméltem, hogy valaki ir már ide is... De lehet hogy tényleg csak mi maradunk egymásnak. Pedig inditványoztam volna megint egy talit :roll:
Köszönjük a meghivást, meglátogatunk Benneteket!
Husvéti menü: ugy néz ki az idén épp nagyszombaton hozzájutunk egy kis friss borjuhushoz, és akkor nem hagyhatjuk ki a borjupaprikást, Husvét vagy nem, ez bizony igy lesz. És persze a hagyományos ételek is.
Idén ujra festek tojást, ezuttal már Emese segitségével, aki nagyon várja már a festést.
Mi is nyáriasitottuk a kertet, az uram hatalmas bokorigazitást, gereblyézést és égetést tartott a napokban, és kiderült, hogy a kertünk egész nagy igy a takaritás után :D Igazán jó kis hely a gyerekeknek, még bujócskázni és kergetőzni is tudnak benne. Lesz végre hintaágyam is (de ki fogja használni :?: ) Remélem Husvét után a szigetelés is megindul mert telik mulik az idő.

Nem tudom ez a Luku gyerek mikor akar máá megszólalni, csak mondja ám a magáét Lukuul, de azt csak Emese érti igazán.. Igaz, Máté is nagyon későn, jóval 2 éves kora után kezdett beszélni. Mondjuk sokmindent mond azért, mint pl. "esiii" (esik) és főle a nemmmm! kérdő módban, dehát ilyen környezetben futhatná többre is nem? Épp ma olvastam, hogy az autizmus egyik jele a késői beszéd, a kérdő hangsulyok, hát ez igaz a gyerekemre. De viszont egyáltalán nem kerüli a tekintetet, és kifejezetten szereti ha hozzáérünk, ugyhogy remélhetőleg nem autista.

Tegnap a gázon felejtettem a paradicsomlevest, és 2 óra multán, mikor hazatértem, a lakásban enyhe füst terjengett és a fazekat sajnos ki kellett dobni, nem is az alja, hanem az oldala miatt :oops: :oops: :oops: Egyéb kár nincs.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Én is itt vagyok!! :lol: Később jövök és írok is!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Most, hogy végre itt a tavasz, mi is sokat vagyunk kint a kertben és a játszótéren is :lol: ! (találtunk egy játszóteret ahol 1! roma sincs)
Emese nagyon szeret szöszmötölni a kertben amíg én dolgozok valamit. A játszótéren a kedvenc a csúszda és a homokozó.
Itthonra is szeretnénk végre valami játszóteret, remélem hamarosan elkészül.
Köszönöm mindenkinek a bilizésről a hozzászólásokat. Most épp ott tartunk, hogy rá sem akar ülni a kisasszony :roll: . Tegnap pl. megkérdezte Emese : meddig lesz még a kislány a tatiban? Mármint, hogy Ő, mert nem szólt, hogy bekakilt, rögtön számonkért....Persze, Tunci babának rendszeresen kell ülni a saját bilijén :lol: .
Sajnos tanulnom is kell(ene) mostmár, mert jövő szombaton lesz két zh. is. Közgazdaságtan a mumus, el sem tudom képzelni, hogy valaki egyszer csak elhatározza: igen, közgazdász akarok lenni....
:shock: Én legkésőbb a meghatározás, vagy szabály közepén elveszítem a fonalat :? :lol:
Na, meg a húsvéti takarítás sem akar haladni, az ablak tisztításról már le is mondtam.
A húsvéti menüt sajnos nem tudom mi lesz, illetve annyit tudok, hogy töltött tyúk. Főzni nem én fogok, én csak sütök, de az is pont elég.
Melcsi! De jó nektek, hogy vissza tudtátok fizetni a hiteleteket!
Icus! Mesélj már erről a házvásárlásról ha nem titok!
Fanny! Azért fotózd le a húsvéti menüt :lol: !
Na, megyek vár a közgazd. (áááááá)
Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Mandulácska!
Az én Emesém is ezt csinálta bili ügyben, aztán jött a nyár és egyszerüen nem adtam rá a pelust, és akkor már könnyebben átszokott a bilire. Ősszel viszont többször elbujt a sátorba és belepisilt, nem mintha nem tudta volna mi a helyzet, csak valamiért azt akarta :shock: Rémes volt, de az is elmult. De ez a vacak éjjeli pelus csak nem akar lekerülni! :evil:
A lánykád igazán jó politikus lenne! Aranyos a beszólás :D

Ha nem irnék már: mindenkinek áldott Husvétot kivánok, aki akar annak sok locsolót, aki békét kiván, az kapja meg ebben a pár napban legalább.

Aztán pedig térjünk vissza rá, hogy mikor talizunk?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Mandula!

Azért akad olyan elvetemült némber, aki közgazdász ...

A vizsgától ne félj, a lényeget próbáld megragadni, szerintem nem azon van a hangsúly, hogy szóról szóra tudjad, hanem hogy érted-e a folyamatokat.

Én ma már itthon vagyok, de olyan ügyes voltam, hogy a bevásárlásokat már lebonyolítottam.

A menün az idén sokat gondolkoztunk, mert az igazság az, hogy én mióta nagyok a gyerekek nem csinálok nagy felhajtást a húsvét körül. De csütörtökön érkezett meg Kanadából az anyukám testvére és a férje és egy másik testvérrel hétfőn jönnek hozzánk vendégségbe, így a szokásosnál nagyobb lesz a felhajtás. A gond az ilyenkor, hogy olyan nagyon nem ismerem az izlésüket, csak azt tudom , hogy "husosak" és a pasi nem szereti a túrós kajákat.(pkussz az én családom összetett izlésvilága, amiről már írtam, plussz miután az ünnep utolsó napján jönnek azért nekünk előtte is kell enni valamit).

Szóval végül egy elég hagyományos menü lesz, biztos, ami biztos alapon.

Tyúkhúsleves csigatésztával ( pedig vettem velőscsontot, de aztán elbizonytalanodtam, hogy lehet, hogy nem szeretik a marhát, így ez kimaradt, evvel együtt elvetettem a marhapörkölt nokedli változatot is)
Töltött káposzta ( szabolcsias változat)
töltött csirke
rántott tarja
sajttal sonkával töltött pulykamell
tiramisu, kókuszkocka
és persze saját füstölésű sonka
anyósom szokott sütni diós, mákos bejglit, meg kalácsot.

Majd persze lesznek fotók, remélhetőleg nem csak a kajáról!

Icus!

A ház dolog engem is nagyon érdekel!

Mindenkinek boldog húsvétot! ( az idő sajna nem lesz valami szép, nem tudom hogy fogják a szakadó esőben a gyerekek a tojásokat megkeresni a kertben. ( remélem így szoktátok!!!)

Jaj, olyan édes göncöket vettem Hannának!

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Fanny! Te közgazdász vagy???? Ne haragudj, nem akartam leszólni a közgazdászokat, sőt leginkább felnézek rájuk.... csak ugye a saját nyomorom..... :? :lol: .
A folyamatokat is elég nehéz megérteni, de nem is, inkább csak a sok képlet....
Húú, jó kis menü lesz :lol: !
Én is reménykedek, hogy nem lesz víz a kertben, Emesének ez lenne az első Húsvétja amikor keresgél.
Itt már tegnap és ma is esett :( .

Melcsi! Én is úgy tervezem, hogy nyáron úgysem adok rá pelust, főleg ha kint vagyunk.

Szép ünnepet kívánok én is mindenkinek!!

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok

Hát nálunk meg szobatisztaság terén van egy kis fejlődés, a múlt héten itthon volt a legény betegszabin, ezért egész héten nem adtam rá pelust. És láss csodát: nem pisil be. Viszont nem is szól. :roll: Tartogatja. A héten már bölcsibe is pelus nélkül mentünk, és ott sem pisil be. NÉha elindul neki pár csepp, akkor szalad,h ogy jajjj bepisiltem, de visszatartja. Viszont ezzel egyidőben éjjel meg bepisil. (ami eddig nem volt.) Úgy néz ki, nappal kontrollálja, éjjel elengedi magát. De ez nem baj. Vettem is neki a beígért verdás gatyókat :lol: :lol:

Fanny, én is sokat tépelődtem a menün, hozzánk apukámék is jönnek, plusz anyós meg a tesómék, de mivel apukámnak 1 hónapja volt infarktusa, Plusz cukros, ezért valami lightos kaját csinálok. Van egy nagyon jó receptem a 2006 őszi babák mamáinak receptjeinél, káposztás pulyka (isteni finom, és csak össze kell rakni a sütőben), ha érdekel, próbáld ki. MÁs husival is jó egyébként, de nálunk mostanában a pulykacomb nagyon bejön. Olyan jó porhanyós a húsa.

Ja, ház ügyben nálunk is változás van, mivel mostanában nem érdeklődnek utána, így úgy döntöttünk, hogy gyorsan felvesszük a félszocpolt és felhúzunk még egy szobát. Most ez van folyamatban, remélem, nem maradunk le róla. De ha ezt most nem használjuk ki, akkor se így, se úgy nem tudunk újat venni, mert szocpol nélkül nincs esélyünk a lakáscserére.

Mindenkinek szép Húsvétot!!! (NÁlunk 27 fok van, felhő egy szál se, remélem, így is marad!!!!)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Esni fog??? Én nem ezt rendeltem!!!
True!
Igyekezzetek, szerintem minden lehetőséget megragad majd a bank, hogy huzza a kifizetést, aztán meg hipp-hopp julius lesz!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


vagyok én is :) és mindenkinek kellemes ünnepeket :)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Melcsi!

A héten be lesz adva a kérelem az építési engedélyre, ha a szocpolra beadjuk az igényt, akkor kötelesek fizetni, ha júliusra is tolódik. Egyébként sem lehet egy törvénynek visszaható hátrányos hatása, dehát majd meglátjuk. Úgy hallottam, meg lehet az ilyesmit kicsit gyorsítani :wink:

Kellemes Húsvétolást mindenkinek!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép

Kép
beátab
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok én is mindenkinek!

Mi megvagyunk. Apósom (januárban volt 80 éves) három hete esett át egy nagyon komoly szívműtéten. Még az orvosok is csodájára jártak, hogy milyen hihetetlenül jól reagált mindenre. Egy héttel a műtét után már mehetett is Balatonfüredre, a szanatóriumba. Mivel nekem kedden nincs órám és Péterem is szabadnapos volt, így anyósommal és Benjivel meglátogattuk őt. Csodálatos idő volt. Holnap (illetve már ma) is lemegyünk és csak hétfőn jövünk vissza. Anyósom meg most már végig ott marad a hátralévő egy héten Füreden.
Benji nagy csibész, igazi fiú. Az óvodában nem könnyű a dolguk az óvó néniknek vele. Egyébként meg hihetetlenül nyitott, értelmes és nagyon kommunikatív gyerek. Két hete szombaton (amikor munkanap volt) bevittem magammal az iskolába (diáknapot tartottunk). Pillanatok alatt feltalálta magát, alig láttam. Időnként hallottam, hogy a színpadon műsort ad, szórakoztatta az ifjúságot.
Bencével nagyon- nagyon küszködünk. Már ott tartunk, hogy megállapítottuk, hogy nehezebb eset, mint Péter volt. (pedig vele se volt könnyű) Félévkor matekból!! bukott. (nem akart velem tanulni) Most meg németből van vészhelyzet, így hetente kétszer magántanárhoz kezdett járni. Állandóan a haverokkal lógna. Olyan dolgokat akar, amit Péternek csak 17-18 éves korában engedtünk meg.
Péterrel szerencsére már teljesen konszolidált a kapcsolatunk. Rendesen dolgozik. Ha minden igaz, akkor most már tényleg beiskolázzák tiszthelyettesire. Egy éve hitegetik, de most komolynak tűnik a dolog, az orvosit is meg kellett csináltatnia.
Én továbbra is nagyon jól érzem magam az iskolában. Sorra kapom a pozitív visszajelzéseket a gyerekektől és a szülőktől.

Egy találkozóban én is nagyon szívesen benne vagyok. Azért olvasni szoktalak titeket, még ha nem is írok.

Teszek fel képeket a keddi kirándulásunkról.

Melinda
fermel
 
 


Kép Kép Kép
fermel
 
 


Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!


Melinda!

Örülök, hogy írtál, azt hittem már végleg elhagytál minket. Nagyon vagányak a fiúk az első képen. ( Nagyfiad jól megférfiasodott, úgy is mondhatnám, hogy marha jól néz ki!!!)
Tényleg isteni idő volt, mi is nagyon sokat voltunk kint. A programotokból ítélve az idén sem a konyhában töltötted az ünnepeket. (Jól tetted!!!)
Apósodnak jobbulást, Bencéhez meg kitartást, majd ő is beérik!

True!

Ez a legszebb a húsvétban, mikor a gyerekek keresgélik a tojásokat. Az idén mi még nem dugtuk el Hannának, mert ő még ehhez pici, de jövőre már én is így fogom csinálni.

Mi túl vagyunk a nagy vendégeskedésen, minden nagyon jól sikerült, az időnket is sikerült beosztani, mindennel pont kész lettünk mikor megjöttek a vendégek. A fényképezés elmaradt, csak a töltött káposztát örökítettem meg, viszont isteni képeim vannak Hannáról. Képzeljétek el, már tudja mondani a nevét: Hannnnna.

Teszek fel mindjárt képeket.

Éva
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:00-kor.
fanny01
 
 


Fanny!
Nagyon édes ez a kislány!
És a töltöttkáposztád se néz ki rosszul, nem üli meg a gyomrot az ilyen jó időben? :lol: (Az enyémet tuti nem ülte volna meg :wink: )
True!
Szegény gyerek, hát éjjel-nappal bilin ül? :lol:
Melinda!
Igen helyes pasijaid vannak! Majd egyszer Bence feje lágya is benő. Hidd el, mi még mindig küzdünk Mátéval, már majdnem 20 éves és komolyan mondom hogy kiboritó dolgai vannak időnként :shock: :evil:

Nálunk némi idegeskedéssel indult a Husvét a fiatalok miatt, de olyan furcsa, hogy itt a két kicsi, és a szekér rohan, nem temetkeztünk bele a rosszkedvbe, mert nem hagyták, és ilyenkor is nagyon örülök, hjogy vannak nekünk! Ha nem volnának, most itt lennénk kettecskén és állandóan agyalhatnánk a lakli gyerekünk dolgain.
Hétfőn ahogy illik meglocsoltak minket szépen, és Apa engem külön is egy kancsó hideg vizzel. Emesét is akarta volna, de a lány akkora visitást rendezett (pedig nem is érte a viz) hogy letett róla. Luku meg szintén futott, Ő azt hitte, hogy Neki is jár majd egy kancsó viz. Nagyon lelkesen locsolt egyébként, és szépen bezsebelte a dicséreteket és a csokitojásokat, valamint az egész délelőttöt süteményevéssel töltötte. Aztán megebédelt és a parkettán elaludt, ugy nyaláboltam be az ágyába. Délután baráti társaságban, a kertben eszegetve töltöttük az időt.
Emese megkérdezte, "mostanában miért nem járunk oviba?"ehát szünet van ugyebár.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


True!

A bilis kép szenzációs!
Gyönyörűek a gyerekeid. Nagyfiad már nem keresgélt a kertben?
Nálunk most nem a kertbe hozta a nyuszi az ajándékot. Sőt, most a hétvégi programunk miatt hétfőn este jött a nyuszi (Pétert megkértem, hogy mire hazajövünk rakja ki a az ajándékokat).
Vasárnap reggel azért nem akartam, mert nem tudott volna a játékkal játszani, mert utaztunk. Ahhoz meg elég nagy dobozos volt, hogy magunkkal vigyük. Szombaton viszont a szüleimnél volt keresgélés a kertben. Édesanyám készített képeket, majd ha átmásoltam, akkor rakok fel én is képet.

Éva!

Biztos, hogy ismétlem önmagam, de Hanna olyan igazi kis hölgy. Nagyon helyesek az apjával. Hihetetlen, hogy a fiad Péteremmel egy idős és már komoly családapa. Egyébként Péter szerintem is marha jól néz ki, csak ő ezt magáról nem nagyon akarja elhinni.
Ma nagy boldogan hívott telefonon a munkahelyéről, hogy május 4-én kezdődik a tiszthelyettesi, ahová beiskolázták őt. Úgyhogy vele már úgy tűnik, hogy sínen vagyunk.
A józan eszemmel tudom, hogy valószínűleg Bencének is megjön az esze előbb vagy utóbb, de addig nagyon sokat kell még küzdenünk vele.
Apósom nevében is köszönöm a jókívánságokat. Eddig is nagyon jól volt, de az, hogy húsvétkor vele voltunk és az anyósommal már együtt is jönnek majd haza, még inkább gyorsítja a gyógyulást.

Melcsi!

Már én is sokszor gondoltam rá, hogy ha nem lenne Benji, akkor sokkal nehezebben lehetne elviselni a kamaszkori problémáit Bencének. Péter 3 évvel idősebb a fiadnál, ez nagyon sokat számít. Igazából az utóbbi 1-1,5 évben ment végbe a komolyodási folyamat (nagyjából mióta dolgozik), most már ott tartunk, hogy sokszor ő próbál Bence lelkére beszélni, de sajnos nem sok sikerrel. Anyagi téren azért még neki is van mit fejlődnie. A fizetését nem nagyon sikerül még beosztania.
Megint nagyon szemléletesen írtál, szinte láttam magam előtt a húsvéthétfői eseményeket.

Melinda
fermel
 
 


Mellékelek egy fotót, ami ma egy hete készült. Két héttel az apósom műtétje után. Kép
fermel
 
 


Sziasztok!

Melinda! De örülök, hogy Te is írtál :lol: ! Apósodnak én is jobbulást kívánok, bár tényleg nagyon jól néz ki így műtét után!
A fiaid nagyon helyesek, Péter igazi férfi lett, el sem tudom képzelni, hogy valamikor Alex is felnőtt lesz :lol: . Benjit is jó végre látni!
Azt azért nem hittem volna, hogy Bence arra sem hajlandó, hogy tanuljon veled....
Nálunk Kittinek lenne szüksége egy matek tanárra, mert 3 kettese van csak, sajnos nem érti :? .

True! A bilis kép annyira jó :lol: ! Nagyon szépek a gyerekeid!
Lehet félszocpolt felvenni hozzáépítésre is??

Fanny! Nagyon szép ez a kislány!!! Apával a lépcsőn nagyon aranyosak!

Melcsi! De aranyosak lehettek a gyerekek! Én is egyetértek, ha nem lenne a kicsi sokkal többet idegeskednék a nagyok (főként Alex) miatt.

Nálunk is volt ajándék keresés, tojás gyűjtés. Emese nagyon izgult már napokkal előtte, imádni való volt ahogy szedegetett és aztán örült mikor talált egy ajándékot :lol: . (a kis csokitojások vezettek a nagyobb ajándékokhoz)
Hétfőn elmentünk Nyíregyházára az állatkertbe, vesztünkre. Olyan tömeg volt, hogy megközelíteni is alig tudtuk, leparkolni 2km-el odébb lehetett. Sajnos maga az állatkert is élvezhetetlen volt a tömeg miatt :( . De legalább sétáltunk egyet és beszélgettünk a barátainkkal akik eljöttek velünk.
Nyáron majd elmegyünk egy hétköznap, hogy az állatokat is meg tudjuk nézni.

Mostanában nem lesz sok időm jönni, már most szombaton is lesz két zh. (közgazdaságtan és jogi informatika :? )
Azért kellemesebb a tanulás, hogy kint a kertben is lehetek :lol: .

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Melinda!
Elfelejtettem jobbulást kivánni én is az apósodnak :oops: de ugy látom, nagyon jól viseli az állapotát! Gondolom, mellette anyósod látható, nagyon fiatalok!
Biazakodom, hogy eljön majd a valódi felnőtté válás nálunk is, de tul.képp már jó ideje dolgozik a gyerek, mégis olyan idióta mint kamaszkorában. Na jó még csak 20 éves, de akkor is!
Látod, beiskolázzák Pétert, igazi vasutas lesz mostmár!
Mandulácska!
Emberkertben voltatok :lol: ? Egyszer mi is igy jártunk, azóta ünnepnapokon messze kerüljük az állatkertet.

Remélem jövőre mi is a kertben keresgélhetünk, az idén még nem tettem oda, mert ahhoz át kell menni, nemcsak pizsamában kisétálni...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!
És most jönnek a képek :lol: !

Melcsi! Emberkert.... ez tetszik :lol: !

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Azt hiszem egy ideig elég lesz belőlünk :lol: :lol: !

Sziasztok!
Kép

KépKép
mandula35
 
 


Mandula!


Csak röviden, mert ezer a dolgom:

Hu, de sovány vagy,
Hu, micsoda,hamburgeres ajándék,
Hu mennyi ember,
Hu, de gyönyörű cseresznyefa,
Hu. milyen nagy lány Emese!

Éva
fanny01
 
 


mandula nagyon jók a képek :):): Gergőnek is van ilyen bevásárlókocsija de állandóan szétszedi :D:D nemhiába van kisfiam :):):): már most szerel mindent :)
hétfőn megyünk beíratni az oviba :) elvileg januárban a szülinapja után akár már mehetne is oviba :) kiváncsi leszek :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Most csak képekben az idő múlasa:
Kép 4 HÓNAPOSAN
Kép 5 HÓNAPOSAN


Majd jövök!!!

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!
Csak bekukkantottam,de nagyon megérte, mert ennyi gyönyörü gyereket egy helyen már régen láttam... :D
Szívböl gratulálok hozzájuk, adjon nekik az Ég jó egészséget, kiegyensúlyozott, harmonikus fejlödést és további boldog gyerekkort...
Mandula, a meseszép udvarotok láttán elsírtam magam, mert kb. egy hasonlót kell itthagynunk, ha ezek a 150 méteres szörnyetegek megépülnek...
Figyelmeztetek mindenkit, legyetek résen, ha szélerömüvekröl hallotok vagy a környezetetekben szóba kerül...ne döljetek be az aternatív energia-dumának, mert az egész színtiszta nagybefektetöi biznisz...
Mondom ezt bödületes mennyiségü magyar, angol, német, szlovák, cseh anyag elolvasása és saját, most már több hete húzódó keserü tapasztalat alapján...szinte megdönthetetlenek, ha egy területet kinéznek...nálunk a 20 torony beruházási költsége 62 millió euró (!!!)...ebböl természetesen egy szép kis summa kenöpénz, amivel "meggyözik" a faluvezetöket a projekt pozitívuimairól...de a kenés egész minisztériumi szintig gyürüzik,úgyhogy szinte nincs hova fordulni panasszal, ellenvéleménnyel...
Sorra alakulnak egyébként az érdekvédelmi szervezetek Európában, egymást támogatandó, persze nem könnyü dolog, mert uniós befektetöi lobbiról van szó, akik kényszerítik a tagországokat a kötelezö szélkóták betartására...
Olvastam egy német gazdasági szakértö írását, amelyben bevallja, hiába csökkentik a szélerömüvek a német CO2-kibocsátást statisztikailag, ha világviszonylatban épp hogy emelik, mert az általuk termelt áramot lengyel és szlovák nehézipari gyáraknak, vegyiüzemeknek adják el...
Akit érdekel, itt van egy kis csemegéznivaló:
www.epaw.org., www.windturbinesyndrome.com, www.ekologickatolerance.org., www.klimaskeptiker.info)

Sajnos, egyelöre másról írni nem tudok...éjjel-nappal ezzel foglalkozunk, beadványokat gyártunk, szakemberekkel levelezünk...és igen, néha tehetetlenségemben sírok! sose hittem volna, hogy ez megtörténhet velünk...áldozatul esünk ( a családom, a házunk , a szülöföldem) a töke hatalmának...a XXI. században...
Még egyszer elnézést a témáért!

Vigyázzatok Magatokra!
B[/i]
betti444
 
 


Sziasztok!


Regi!

Hát, bevallom hősiesen, Bettinek a kert láttán facsarodik a szive, nekem meg Emese láttán...
Gyönyörű ez a gyerek!

Írhatnál a mindennapjaitokról többet.

Betti!

Nem irigyellek. Csak azt nem értem, hogy rendben van, hogy ez nagy biznisz, kellenek az alternatív energia hordozók, de MIÉRT lakott terület közelében, nincs a határban elég hely? Ez számomra rejtély. Meg azt sem értem, bár pontosan nem tudom hol laktok, de gondolom ez egy kisebb város vagy méginkább falu, hogy ott azért mindenki ismer mindenkit, hogy mégis az önkormányzati vezetők, hogy merik ezt megtenni. Nem félnek a falu haragjától?


Éva
fanny01
 
 


Éva, az elsö gondolatom nekem is ez volt...miért pár száz méterre a házaktól?
ad 1:
Ha betartanák a nem elkötelezett tudósok(pl. Nina Pierpont) szerint ajánlott min. 2,5 km-t a lakott terüetektöl, akkor Európa ezen része gyakorlatilag alkalmatlan lenne a szélerömüveknek ( egyébként is alkalmatlan, de minden és mki lekenésével, meggyözésével telepítik öket, mert csak így nyúlhatók le a nagy uniós támogatási pénzek... egy név nélküli szakértö megírta egyik fórumon, hogy bár az egyik legdrágább energiaelöállítás, akkora az állami és uniós támogatás rá, hogy így is megéri telepíteni, arról nem beszélve, hogy már részvényeik vannak a tözsdén, tehát muszáj nyomni az üzletet...több százmillió eurós befektetökben kell gondolkodni)

ad 2: A fajlagos költségek miatt úgy éri meg igazán, ha minél kisebb területen belül minél többet telepítenek...tehát totál mindegy, hogy a terület közepére épp egy falu esik, mint a miénk...majd a polg.mester elintézi az emberekkel a "piszos" munkát...
El se tudjátok képzelni, milyen megfélemlítési akciók mennek a fü alatt...az egyik leglelkesebb fiatal fiú is visszavonult, azt mondta, a munkahelyén "dörrentettek rá"...
Van olyan, aki azért nem mer velünk tartani, mert két családtagja is kňzségi alkalmazott, s érthetöen a tudtukra hozták, hogy ez " meg is változhat"...
Levelezek egy szlovák petíciós bizottsági elnökkel, ott egy városról van szó, azt írja, már alig tízen vannak aktív ellenzök, a többiek egzisztenciális félelmek miatt lemorzsolódtak..
Azt hittem, ilyen csak filmekben van, most meg aktív átélöi lettünk...

Megint elnézést, csak azért írtam ennyit megint, hogy nagyjából tiszta képet kapjatok...
betti444
 
 


Szia Betti!

Szívből sajnálom ami veled, veletek történik!! Ahogy a szavaidból kiveszem, kicsi az esély rá, hogy visszafordítható legyen ez a folyamat, hiszen "felső körökben" már beindult.....
Teljesen megértem, hogy most csak ezzel tudsz foglalkozni, hiszen az életetek a jövőtök múlik rajta. (a fene egye meg a polgármestert és a többit :twisted: :twisted: , ez az ország már csak a nagy pénzekről "szól" :twisted: :twisted: )

Ha van valami fejlemény, akkor írj légyszíves, biztos nem csak engem érdekel!

Továbbra is kitartás!!!

Szia!

KépKép
mandula35
 
 


Kép
Végre feltelepült a fényképező program is
:roll: ugyhogy mától én is bombázlak Benneteket! :D Bár nekem 1 nap csak egyet enged a Mozilla vmiért, de majd átmegyek az MSN-esre és akkor kaptok!
Mandulácska!
Gyönyörü a kertetek, és a kut meg a fa meg a kutyák meg Emese a legszebbek benne!
Regina!
A Te kis Emeséd is olyan szép kislány, irjál már bővebben!
Betti!
Rémes ami Nálatok zajlik, ugyan nem válaszoltál, de mostmár a szövegből egyértelmü, hogy ugye Ti Szlovákiában éltek? A megfélemlitések pedig mit mondjak, jusson csak eszünkbe hogy futnak egyesek a strasbourgi emberjogi bizottsághoz! Most hol van az a bizottság???

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kép
Tévedtem, bekapcs-ként 1-et enged, és persze az msn-es net sincs feltelepitve
:evil:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Én csak felteszek ma is egyet :) Kép
Kép Kép Kép Kép Kép
Nahát hogy csináltam hogy ennyit engedett nem tudjátok?
Emese a mai nappal végre megtanult rendesen biciklizni, ugy tekeri hogy csak porzik utána az ut :shock: Ujabb ősz hajszálaim keletkeznek...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!

Annyira szépek :lol: :lol: ! Luku igazi férfi lassan :shock: , hihetetlen!!
Az utolsó kép Lukuról nagyon szuper :lol: , Emeséről meg a táncos :lol: !
Remélem Luku és a mi Emesénk egymásba szeretnek majd..... :lol: :lol: :lol: !

Puszi

KépKép
mandula35
 
 


Melcsi, a gyerekeid láttán elhatároztam, hogy a következö életemben szintén nö leszek, karcsúbb, mint most, és 25 éves koromtól csak szülök, szülök, szülök... :lol: :lol: :lol:

Bocs, hogy akkor nem válaszoltam a kérdésedre, amit közben kikövetkeztettél...igen, Szlovákiában élünk...tehát nekem igazából csak szülöföldem van, amit most készülnek tölünk hatalmasabbak közvetve elvenni...

Köszönöm Mkinek a kedves szavakat, csak annyit kérek Töletek, küldjetek sok-sok pozitív energiát...föleg pénteken 17 órától lesz rá nagy szükségünk, akkor lesz ui. egy nagy beetetö gyülés az ittlakóknak, ahol a sok-sok "pozitívumról" akarják majd meggyözni az itteni egyszerü embereket...minisztériumi vendégekkel, kivetítös prezentációkkal, a lényeg, hogy senkinek se tüjnön fel, hogy" a király bizony meztelen"..
Kérdéses, hogy bírunk-e ekkora túlerövel, de mindenképp meg kell próbálni..s ehhez jól jön a pozitív energia, minden mennyiségben...
Ehhez kérem a segítségeteket...

Addig még jelentkezem...és köszönöm még egyszer!
betti444
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: