Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Elnézést hogy csak így betolakodok ide közétek, de úgy gondolom Ti tudtok nekem segíteni. Vélemények érdekelnének Dr.Szabó Györgyről, aki a MÁV-ban rendel. Továbbá ha vki tudja hogy mikor rendel a kórházban és hol van a magánrendelője, esetleg tarifák, azt is nagyon megköszönöm. Most szeretnék dokit váltani és már úgy, hogy jövőre talán már nála szülhessem meg az első babánkat.... Szóval minden infót szívesen veszek,akár e-mailben is (karlv@freemail.hu). Előre is köszi! Kiwi
kiwi79
 
 


Sziasztok!

Manóci,
nagyon szépen köszönöm az invitálást Kép Jönnék én gyakrabban, ha tudnék, de 2 topic állandó tagja is vagyok, és kevés az időm. Azért ha tehetem, benézek Kép

A 3 év korkülönbség tényleg nagyon jó, bár most kicsit gondban vagyunk az ovival... Zsoltika szeptemberben tölti be a 3-at, de mivel a tesó is akkor érkezik, valószínűleg nem fog menni óvodába. Ugyanis összekapcsolhatja a kettőt: azért kell oviba menni, mert itt a tesó... Meg aztán a beszoktatás sem könnyű érzelmileg, engem is megvisel majd szerintem Kép Sok lenne ez a rengeteg újdonság: nap mint nap ovi, a sok új gyerek, óvónéni, 1-2 hét ovi után Anyu eltűnik pár napra, aztán hazajön egy picibabával... Háááát... Egyenlőre még nem tudom, mit tegyek, gondolkodom Kép

Nagyon szépek a torták, amiket felraktatok Kép

Szép napot mindenkinek:
Gabi

pgaboka
 
 


Gabi,ez valóban nehéz kérdés.Szerintem csináld akkor úgy, hogy vidd januárban oviba!Akkorra már tuti betöltött lesz, és azért szeptember óta meg is szokja a tesót!KépDe ez csak egy 5let!
Tudom nehéz ennyit a gép előtt ülni, mert én is szoktam néha máshova is írni, de azért heti egyszer igazán adhatnál jelt a kis pocaklakórólKép
meg magadról!

Kiwi,üdv ittKépvalaki biztos fog segíteni, én nem Szabó Gy.-höz járok!

Floci, hogy csinálod a színes betűket???Biztos béna vok, de annyit próbáltam már, és nem megyKépSegíííííts!
manóci
 
 

 
 

Gabi!
Nekem ugyan járt előtte Domi oviba,de pont szülés előtt 1-2 héttel költöztünk az új lakásba,ez pedig oviváltást eredményezett.Épp elég volt neki a régi ovi elhagyása,én is úgy gondoltam, a költözés mellett a kisbaba is elég lesz neki,nem erőltettem az ovit.Ráadásul pont akkor volt bárányhimlő az oviban...KépNekem Dorina áprilisi,Domit pedig utána csak szeptemberben vittem oviba.Először nagyon élvezte,hogy segíthet sokat a tesó mellett,a tesóval kapcsolatban szinte mindenbe bevontam,és igyekezett engem is elkényeztetni az úrfiKépÉs ahogy telt az idő,és látta,nem tudok vele annyit játszóterezni,sem társasozni,úgy élvezte egyre jobban,ha gyerekek közé megyünk,és a végén alig várta az ovit,magától jött el ez az igénye.Hátha nektek is sikerül ez a megoldás.Mert tényleg lehet,hogy összekapcsolná a tesót az ovival,és ha esetleg egyébként is nehezen szokna be,tesótól függetlenül,akkor még rosszul is jön ki,mert az ovitól egy rossz kényszerként élné meg,a tesót pedig tudat alatt is hibáztathatná.de ez csak az egyik lehetőség.Lehet,hogy nem is lenne semmi gond,csak ezt olyan nehéz előre jól tudni.....

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok Kép

Kitti,
hát igen, én is szeretném előre tudni, hogy mi lenne, ha... De hát nem lehet. Viszont egy újabb érvet írtál nekem amellett, hogy később vigyem oviba: hiányolni fogja esetleg a gyerektársaságot Zsoltika, és annál nagyobb kedvvel megy majd oviba Kép Én úgy látom, ő nagyon érzékeny természet, és persze ragaszkodik is hozzám. Magyarul anyás Kép Nagyon ritkán van módom másra bízni, néha a nagymamákra, talán emiatt is nehezen oldódó gyerek. A játszón a legtöbbször nagyon jól elvan a többiekkel, nézi őket, de van amikor beszélget velük, játszik is a gyerekekkel. De néha el nem enged maga mellől. Szóval a beszoktatás tutira nehéz lenne most, ráadásul nagy pocakkal, mindenórásan, ez óriási lelki teher is mindkettőnknek.

Látom, nálatok 5 év korkülönbség van a gyerekek között Kép Milyen a viszonyuk? Jól megvannak? Tudnak egymással játszani?

Manó,
januárban sajnos valószínűleg nem tudja fogadni Zsoltikát az ovi, telt házzal működnek. Mivel itthon leszek a kistesóval, így nem is kötelesek felvenni őt. Meg aztán a téli szezon csupa nátha, ilyen-olyan vírus, aztán az influenza... Igaz, ha a pici szopizik, az sokmindentől megvédi majd őt, de biztos hozna haza Zsoltika betegséget. Pedig először én is így gondoltam ám, hogy majd januárban megyünk Kép

Ma egy ismerősömtől hallottam, hogy a szeptemberben bekerült gyerekek pár hónap alatt összeszoknak, aztán a januárban jövő 1-2 nehezen tud emiatt beilleszkedni. Óvónéni sem javasolta a januári ovikezdést.

Színesen úgy tudod aláírni a neved, hogy az aláíráshoz ezt másolod be:

blue { Manó }

Szóközök nélkül!!!

Így kék lesz, mint az enyém Kép Lehet red, green, orange, stb. A Dokumentációban van Formázás menü, ott találod a többi színt Kép

És tényleg igyekszem benézegetni ide is!

Sziasztok!

pgaboka
 
 


Szia Gabi!

Nálunk vegyes érzelmű ez az 5 év....Domi nagyon sok dologra megtanítja Dórit,nagyon vigyáz rá,rengeteget segít nekem,imádnak együtt huncutkodni.Domi egy pillanatra nem hagyná magára a hugit,annyira érzékeny ő is,hogy egyből vígasztalja,Dóri pedig rettentően igényli,bújik Domi ölébe,úgy szeretgetik egymást,nagyon meghatóak.Úgy tud örülni Dorina,ha Domit hozom az oviból,Domi pedig jobban dicsekszik Dorinával a kis társainak az oviban,mint a bármlyik új játékáról,állandóan csak Dóriról beszél,olyankor egy lego sem lehet érdekesebb.Tanítja katonázni,kardozni,lovagolni(csupa lányosKép).Dorina meg csodálja Domi építményeit,rajzait.Nagyon összeszokottak.Volt egy nehéz időszak,mikor Dorina véletlenül nekiment Domi építményeinek,stb.,ez Domit rendszerint kiborította,Dorina meg sajna nagyon akaratos...mindig épp az kell neki,ami Dominál van.Domi meg okos,nagyfiú,meg lehet vele beszélni,de azért van egy határ,hisz ő is egy önálló kis emberke,nem lehet Dorina kényekedvének alárendelni...Ott tartunk,hogy Domi türelemmel nézi a babafilmeket,de Dorina egyszerűen kinyomja Domi rajzfilmjét,vagy macerálja,ha xbox-ozna.Most a hálóból Dorinaszoba lesz,a játszóból pedig Domiszoba.Aludni még mindig együtt fognak az emeletes kuckóban,de szétválogatjuk a játékokat,ki melyikkel játszik,és lesz saját birodalom.Ahol Dorina szétpakolhat,meg babázhat,Domi meg legóvárazhat anélkül,hogy Dóri szétrombolná.Aztán mikor kezdődik a suli,meglátjuk az ágytémát is.Mert olyan édik együtt éjjel,én is úgy szerettem a két hugival huncutkodni éjjel,elemlámpázni,stb.KépSzóval az elején egész jól elvoltak,Dorina picurka,Domi a nagytesó.Aztán jött egy korszak,mikor Dominak nyűg lett Dorina,mert épp mászni-járni kezdett,és nem hagyta Domit,de játszani még nem lehetett vele.Na,most megint minden oké,mert már lehet játszani együtt.Gondolom így fognak váltakozni korszakok..

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Már megint el vagyok havazni és most ráadásul annyit írtatok, hogy csomó idő mire a végére jutok. Úgyhogy asszem este lesz írás.

Csilla! Ügyesen vezess! Kép Nem száguldozni össze-vissza KépKép

Kriszti! Dubai! Nehéz dilemma, az tuti. Mikor dő leg véglegesen és mennyi időre? Minden érdekel, de majd jó elolvasom, amit írtál már. Dubai gyönyörű! Csak nem nagyon szeretik az idegeneket, arra készülj fel. Nekem ismerőseim voltak kint és szép meg jó minden, de valahogy nem nézétk őket jó szemmel. Pedig csak turistaként voltak. Nem tudom, hogy az oviban meg iskolában hogy reagálánának rátok...Ez szerintem infózd le valakitől. Nehogy kicuccoljatok és 1 hónap múlva meg rossz élményekkel gyertek haza! Kívánom, hogy sikerüljön minden!

Manó! Grillezés4 Már alig várom, hogy lehessen ilyeneket csinálni! Én is már gondolatban szervezem Blanka eslő szülinapját (pedig még egy hónap van), tiszta láázban égek. Mi is kerti partit szeretnénk, ha szép idő lesz.

Torták! Gyönyörűek és össze is futott a nyál a számban! A sógornőm talált egy helyet, ahol csinálnak mesefigurákat, Blanka azt kapja tőlük ajándékba (talán egy Micimaci figurát). Gondolom egy vagyon egy ilyen torta!

Most mennem kell, este igyekszem még írni!
Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!
Kép

Ezt a tortát választottuk,mert már későn adtuk le a rendelést,és nem lett volna kész időre.Ez a torta 2500Ft volt,tehát nem vészes.Egy figurás tortát,ami 10-12 személyes,3000-ért csinálnak.rengeteg vicces és mesefigursá torta van,csak már nem volt időm felrakni a képeket,de majd igyekszem apránként.Bekléptünk a cukiba,a nyálam kicsordult,6 féle krémes volt legalább,és nekem az a gyengém.Floci,ez a Rózsa utca és Árpád út sarkán van,az üzletház mellett, a bódésoron,Te tuti ismered a helyet!
Dubai.....KépNem tudunk menni....Túl szép lett volna....KépEredetileg évekre mentünk volna.Én részmunkaidőben dolgoztam volna,amit csak leheettt volna,akár takarítást is,egy 5csillagos hotelben azért el lehet viselni.A párom nak meg adott volt.Csakhogy állítólag nem olyan fényes a kereset,ahogy azt elképzeltük,én képzeljétek,40ezer Ft-nak megfelelő fizetést kaptam volna egy hónapra!!!!!Hát azért eszem ágában nincs kimenni....Domit csak angol suliba tudtam volna beíratni,egy évre egymillió-nyolcszázerer Ft-ért!!!!!!!!!!!!Na,nem olajsejk vagyok....És egy darabig együtt sem élhettünk volna,csak később,engedéllyel,muszlim ország lévén.A szálloda pedig nem enged be gyerekeket a dolgozóinak szánt lakásokba,így a bérlés havonta 120ezer Ft-nak megfelelő lett volna.Ez annak jó,aki kimegy fix munkára,és még nincs családja....Hát,iszonyú árak vannak.....Az is nagyon visszatartott,ami az USA és Irán közt megy,ez az atomprobléma,hisz szinte közvetlenül Dubai mellett kezdődik Irán.És ha az USA eljut oda,ahol máshol is eljutott,akkor én onnan menekülnék haza ezerrel.Úgyhogy bár szép álmok voltak,valahol titkon megnyugodtam,nagyon nehéz lett volna.Nőként ott kint élni,az én heves mentalitásommal,a férjem egész nap dolgozik,angolul nem tudok,a gyerekem arab gyerekek közt,idegen nyelven kezdi az elsőt....Talán tényleg jobb is így.Vissza kell zökkennem,hogy nem pálmafák közt fogok élni a következő évekbenKép.
Jajjjjjj,olyan gonoszak vagytok!!!Nekem a grill a mindenem,mindjárt felgyújtom az erkélyt egy kis husivalKépA szabadba meg nem merek menni a kullancsok miatt.Nekem Domit már 2x beoltották,csak a 3.van hátra,de Dorinát nem akarják,pedig lehetne.Legyek erőszakosabb?Olyan kellemetlen....De így meg nem merek elindulni a szabadba....Pedig régen mennyit sütüttünk szalonnát,bográcsoztunk,és millió kullancs volt bennünk,mégsem lett semmi bajunk.Most meg rémeket láttam,mikor tavaly Domiból a Vadaspark után kiszedtem egyet.Vagyis a dokira bíztam,féltem,mert még sosem csináltam.Nem értem,az ovival miért kell ilyen nagyon erdős helyre menni,és ha kérem,akkor se fújják be a gyereket ellene.....Jaj,legyen már vége az ovinak...Most meg Dorina olyan taknyos,a szemecskéjén folyik ki,most van vele apa dokinál.Neki van csak jogsija,én meg vigyázok itthon a fiamra mert barátka jött hozzá.Vettünk ma Dórinak egy édi rózsaszín szandit,meg egy farmerdzsekit,megzabálom majd benneKépÚgy tud örülni a ruháknak meg a csinos dolgoknak,csatoknak,jobban,mint egy játéknak.Anyja lányaKépKépKépVisszatérve a husira,én Görögország óta imádom a grillhusikat,Balcsin Apu munkahelyi üdülőjében is mindig rablóhusit sütünk,húúúú,de nyaminyami.Itthon kijelöltem egy palacsintasütőt,szénné égetem szinte,azon grillezekKépKaptam Karácsonyra egy tefal követ,azon meg még ki sem próbáltukKépPedig évek óta sírtam érte.Csak ami a szekrény mélyén van,az mindig elfelejtődikKépMegyek,érkezik haza Dóri.
Puszi!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


torta ügyben: nagyon szépek, DE EHETETLEN! tényleg nagyon sz*r... ha vki nem szereti a tök ízetlen porkrémeket. többször is volt szerencsétlenségem fogyasztani belőlük...
azaz nem fogyasztani Kép
panka1971
 
 


Sziasztok lányok!
Két napig nem jövök és teleírjátok az oldalt. Kép
Na most mit is írjak? Kép

Torta:Igen ismerem a Horváth cukit.Épp a 7végén vittünk tőlük egy 50 szeletes tortát egy 40.házassági évfordulóra.És kétszer is ettem belőle,FINOM!!! Panka biztos egy másik cukiról beszélt. Ez fekete erdő és dobos volt. Van egy másik üzletük palotán a Horváth Kert.Mi onnan vittük egész pontosan.
Kriszti! Nem kilója a 2500,- ??? Nehogy meglepődjetek amikor fizetni kell egy 2kg-os sütit!!!

Na, Andris nyüglődik,megyek,fürcsi után talán visszaenged apa a gép elé Kép

Suli:Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Panka,ebben a cukiban ettél bizti?Mert volt,ahol ettem már én is rossz tortát,volt,ahol nagyon finit,de szerintem ha ez a cuki olyan rossz lenne,nem engedhetne meg magának ekkora kínálatot.Mindenesetre Flocika köszi,hogy nektek nagyon ízlett!!!Mi megvettük,a hűtőben van,holnap kiderül.De rengeteg fajta krémjük van,legalább hatféle módon elkészített:a hagyományos vajkrémestől a joghurtossal lazított, a főzött lágy krémig mindenféle.Ez a torta,amit mi vettünk most,ez a kis színes csomag így ahogy volt,2500Ft volt.Ha formatortát kérsz,az másfél kg súlyú,10-12 szeletes,ezeket kérik viccesre meg mesefigurásra(csak mi kifutottunk az időből).Na ennek a formatortának a kilója 2200Ft,tehát a szokásos 10-12 szeletes így 3300-ra jön ki.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Nagyjából végigfutottam a termést, próbálok pár dologra reagálni:

KrisztiKép A Horváth cukit én is ismerem, a Rózsa utcában laktunk két évig. Imádtam, a sütik mindenképp nagyon jók, tortát csak egyszer ettem, az is jó volt.

CsillaKép Épp a napokban jött oda hozzám egy házaspár a játszón, hogy ők gyerekszobákba festenek mintákat, kaptam szórólapot, és ha kéred, ref.anyagot is küldenek emilben. Bevezető ár: 3900 Ft/nm, 30/469-3665.

GabiKép Tavaly pont így voltunk mi is, hogy Balázs nyáron töltötte a hármat, szeptembertől mehetett volan oviba, és szeptemberben született a tesó isKép Egyértelmű volt, hogy nem megy oviba, ráadásul ő is nagyon anyás, és nagyon jól elvan itthon. Gondoltuk, bőven elég lesz négy évesen az ovikezdés. Most már úgy vagyunk vele, hogy elég lesz neki két év is az oviból, majd jövőre megy oviba, egyszerűen nincs energiám ovit keresgélniKép Ráadásul most kezd úgy látom megnyílni a gyerekek felé, kifejezetten élvezi a játszóterezést, eddig vagy egyedül, vagy velem játszott, most megy a gyerekek után, keresi a társaságukat, és nagyon jól szórakozikKép Viszont a felnőttekkel még nagyon bizalmatlan, szerintem ahhoz még idő kell, hogy otthagyjam, persze nem biztos,hogy ilyen nehéz lenne, lehet, hogy csak én gondolom. De én nem tudom elképzelni, hogy a gyerekem sír, hogy nem akar maradni, én meg eljövök, és otthagyom. Főleg úgy, hogy nincs kényszer, nem dolgozni megyek, hanem haza...
Mindegy, most van egy évünk ovit keresni, azt sem tudom, mit nézzek rajtuk....

Szép napot, és ha nem jönnék, szép Húsvétot is kívánok mindenkinek!
Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Sziasztok!
Kérlek Benneteket, írjatok pár szót, akár emailben: orsi@stageone.hu, arról, hogy milyen a MÁV Kórház és azon belül is Koós Hutás Piroska. Merthogy nődokit keresek. kaposvárról költöztünk fel, van egy másfél éves kisfiam és tervezzük már a következő babát. Na de ahhoz doki is kell.
Köszönöm.

Kép

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Kép

Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

Kriszti, azért örülök, hogy maradtok!Így megnyugtatóbb, meg a Domi sulikezdése biztosabb!Kép
Gyönyörűséges a torta,ez volt az egyik ami nagyon tetszett abból a repertoárból amit fölraktál;)
Viszont tényleg nagyon olcsó volt.Horváth cukit én nem ismerem, de remélem, hogy finom is lesz!


Floci, Képsajnálom a sulit!!!!Pedig gondoltam rátok.

Mi is kívánunk mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!!
manóci
 
 


Elfelejtettem az előbbKép
Panka, köszi a színes instrukciót, majd próbálomKép
És elküldöm a kisautós képeket amit írtam a múltkor!
Jó éjt mindenkinekKépKép

Kép
manóci
 
 


Sziasztok!

Manó,nagyon édi Eszti abban a gatyóban,olyan vagány!!!És a kendő a nyakában...valami nőies is kellKépÉs az autó!!!!!!De jó nekiKépTegnap hugom is csak irigykedett Dorinára,mikor a kis kuckójából nézte a tv-t,hogy de jóóóóóóóóóó neki.......A torta fini volt,Dóri pedig tudta,hogy Õt ünnepeljük,és csak vigyorgott mindenkire,azt se tudta kire nézzen,úgy örült,nem is számítottam ekkora őszinte örömre tőle.És mikor meglátta,hogy virágot is kap,meg az övé a torta,és mennyi csajos cuccot,teljesen odáig volt,de szó szerint:összerakta a kezét,és álmélkodott,megzabáltamKépSzegényt szemcseppezzük,orrcseppezzük,rinathiol,olyan taknyos....KépTömöm vitaminnal.Ja,tegnap voltam az új dokimnál,de csak priviben fogom megírni,ha majd valakit érdekel.Semmi különös,kedves volt nagyon,nagyon jól felszerelt helyen.
Mindenkinek kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!!!KépKépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


én az újpalotaiból ettem anno(azaz mind2 onnan származott), hát nem tudom melyik krém, de az tényleg pocsék volt. bár ha vissza gondolok akkor is izlett pár embernek.. Kép (megjegyzem nem értettem miért...) fene azt a kényes ízlésemet. én daubner és ruszwurm párti vagyok... néha szamos. de legjobb a házi! Kép

kriszti, na azért örülök, hogy nem tudtalak lebeszélni róla Kép
panka1971
 
 


Panka!
A Daubner nálam is üt mindent.Csak olyan sokan szoktak lenni....Meg múltkor nagyon nem azt csinálták,amit szerettünk volna,és ebből botrány volt.Leadtuk a rendelést,ami egy merciből állt,fekete merciből.Abból szürke lett mire érte mentünk...ez volt az első.A mercinek kértünk egy utánfutót,ami szerintük egy sima téglalap lett a kocsi mögött,ránézésre azt se tudtuk mi az....Kértünk az utánfutóra egy óriási hamburgert marcipánból,vagy rájuk bíztuk,hogy belül torta is lehet az is,csak akkora legyen,mint maga a merci,hogy lelógjon az utánfutóról,direkt ez volt a lényeg, a poén,mert a férjem hamburgerbolondKép.Aztán a nagy napon odamentünk,és az utolsó meglepetésként a téglalap(utánfutó) alakú akármin,meg a szürke merci mögött egy kisujjamnyi hamburger volt marcipánból,de tényleg,20Ft-os átmérőjű.Én azt hittem dobok egy hátast,gondolhatod, a méretarányok....KépCsak pofátlanul széttárták a kezüket,mi meg nem tudtunk mit tenni már,sírógörcs kerülgetett.....Azóta én ott nem adok le tortarendelést formatortára....A sütijük naggggyon fincsi,meg azt a másikat is már lesegettem a neten,amit írtál.Csak a Horváthot válaszottam.Majd legközelebb meg kipróbáljuk azt harmadiknakKépAmi ebben a cukiban az egyedüli negatívum volt,hogy a teletubbies-tortára a figurákat,mivel nem sima sablon marcipánok,Németországból hozatják,és 2 hét az érkezésük....Ennyivel előtte kell leadnod a rendelést.Azért ilyeneket a neten leírhatnának...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Ezúton kívánok mindenkinek nagyon kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Dóri, Blanka

Kedves Orsi!
Én nála szültem, írj a privibe, és válaszolok!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


sziaszotok!

jucc!

köszi, örülök h tudtál segiteni, felhivom majd őket, kiváncsiságből,mert az még kicsit odébb van h festenénk..

Doktorkitti!
A Daubner tényleg nagyon jo cuki!

Dori!

igyekszem bár még nem tartok ott..egyenlőre most lesz az elmélet vizsgám..

Mano!

édes Eszti, olyan kis vagány!Gábornak is vettem a szülinapjára kismotort még tavaly, már odaadtam neki, és nagyon élvezi, pedig idáig még félt tőle!

GAbi!

nekem is majdnem 7 év van a gyerekeim között, de nekünk ez ideális korkülönbség, nem is szerettem volna kisebbet akkor sem ha másképp alakult volna. Ovi nehéz kérdés, de szerencsére mire a teso jött a lányom suliba került és nem rontott a teljesitményén, pontosabban nagyon jo tanulo, csak ujabban többet kell ráfigyelnem mert kicsit elkapkodja az irást..sajnos! de nagyon ügyes, és több pozitivumot tudok mondani most mint ha kevesebb lenne köztük..(ezt jol megfogalmaztam() De senki ellen nem beszélek, van akinek az jön be ha egy két év van köztük.. De tudom h nálunk sem veszik be az oviba a gyereket ha anyuka otthon van gyesen. Viszont ha nagyon anyás ahogy irtad is, akkor tényleg nehezebb..én elrontottam afiamnál, nagyon magamhoz szoktattam és most nem tudom senkire se hagyni, ha dolgom van akkor mennek a szivszagato sirások..a fiuknál amugy is nehezebb (én legalábbis igy tapasztalom anyásabbak)..

ellenvélemény? Floci? Kriszti? Jucc?

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a sok véleményt! Megerősítettetek Ti is abban, hogy ráérünk még az ovival... Pedig egy barátnőm nagyot nézett, hogy miért is nem megy oviba Zsolti, pedig hát tudja, hogy jön a tesó, stb. Azt javasolta, hogy adjam bölcsibe!!! Namost szerintem tökmindegy, hogy bölcsibe vagy oviba adnám (mármint Zsoltikának, hiszen elszakad tőlem), de ha már választanom kéne, akkor bizony az ovira szavaznék. Nekem a bölcsi túl "babás", az oviban pedig sokkal több látni- és tanulnivaló akad, az én fiam pedig szerintem igazán nagyon okos Kép És mindig is a nagyobbak között érezte jól magát.

Csilla,
igen, mindenki másképp látja az ideális korkülönbséget. Nálunk az is fontos szempont volt, hogy Zsoltikám bizony nagyon sokáig lelkesen szopizott (26 hónapos koráig), és 2 éves korában kezdte el átaludni az éjszakákat. Nem nagyon lett volna energiám egy sokat szopizó, éjszaka is többször ébredő mellé egy picibabát bevállalni...
A fiúk anyásak Kép Hát igen, Zsoltika is az, bár őt azért rá tudom bízni a mamákra. Erre sajnos elég ritkán kerül sor. Anyósomék vidéken élnek, hozzájuk mondjuk elég gyakran megyünk, és Zsoltika imádja is őket. Nyáron már szeretnénk kipróbálni, hogy náluk hagyjuk pár napra Kép Eddig még sosem volt tőlünk távol, csak max. pár órára.
Anyukám viszont nem tud igazán jól meglenni Zsoltikával, valahogy nem tudja lekötni, nem is ragaszkodnak egymáshoz. Pedig Zsoltika első és egyetlen unoka! Mégis ez van. Mivel a szüleim pestiek, így rá könnyebb lenne bízni, de mondom, ritkán szoktam, ha nagyon fontos dolgom van, vagy ha beteg vagyok. Havonta 1x Kép

Judit,
és nálatok hogy vannak el a tesók? Balázs szokott-e segíteni a kicsi körül? Ovikeresés: szerintem a legfontosabb szempont az óvónéni. Vannak ugye nyílt napok, éppen mostanság az óvodákban, érdemes elmenni, és megismerkedni a leendő óvónénikkel, elbeszélgetni. Én úgy látom, Zsoltika nagyon hamar jól becsüli fel az embereket (a maga szintjén persze), és ki is mutatja a szimpátiáját. Ha az óvónéni szimpatikus a gyereknek (és Neked is), akkor szerintem nem lesz baj. Persze eleinte lehet sírás, de Balázs már tényleg nagyon nagyfiú lesz addigra, mire oviba kerül Kép Én is úgy érzem, hogy 4 évesen Zsoltika már nagyon jól meg fogja majd érteni, hogy nem hagyom ott örökre, délután megyek érte, és az ovi jó dolog Kép

Kitti,
azt hiszem, valami ilyesmire kell számítani nálunk is Kép Változó korszakokra, de hát majd megoldjuk mi is. Én is emeletes ágyat tervezek nekik! Most a Zsoltika ágyát visszaalakítjuk majd rácsos kisággyá, ő pedig kap egy klassz fiús heverőt. Erről már meséltem is neki, várja is az új ágyát nagyon Kép De ha majd a kistesó is elég nagy lesz, úgy 3 évesen, akkor veszünk emeletest.
Igen, mindkét gyereknek meg kell adni a helyet, lehetőségeket, és hát itt tanulják meg, hogy tolerálni kell a másikat, nem mindig csak az van, amit az egyik akar. Zsoltika most "kiskirály" nálunk Kép De nagyon édesen beszél a kistesóról, várja, és remélem, nem lesz majd nagyon féltékeny...

Manó,
nagyon helyes a kislányod az autóban Kép

Gyönyörűek ezek a torták, tiszta költemények! Cukrászda ügyben nálunk is a Daubner a nyerő, de tényleg ezren vannak mindig. Zsoltika 2. szülinapjára a Horváth cukrászdától rendeltünk, és nagyon finom volt a torta!

További kellemes húsvétot mindenkinek!

pgaboka
 
 


sziasztok!
A gyors locsolkodás közben csak elújságolom,hogy második napja Dorinának nem kell pelus!KépFogja a cuniját,és mondja,hogy fujj,pisi,biji,és szalad a bilire,ráül,pisilMa pedig kak is ment bele.Egész nap miniszoknya van rajta,és egy szál cuniban szaladgál.Most próbáljuk a bugyit is,hogy húzza le,először én segítek neki.Az éjszakai meg a délutáni alvásnál adok csak rá,és már nem pisil a lakásban sehová,csak a bilibe.Attól félek,ha majd egész nap megyünk kocsival mindenhová,mit csinálunk....

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Most regisztráltam erre a fórumra, mert a tanácsotokat szeretném kérni a MÁV kórház szülészeivel kapcsolatban.

A kedvesemmel még csak tervezzük a porontyot, de én már szeretnék utánanézni, hol, kinél fogok szülni majd. A mostani nőgyógyászom az újpesti szülőotthonba viszi a szülőnőit, és az a hely nekem nem igazán tetszik. Szeretnék mielőbb váltani, még a "projekt" előtt. Kép

A MÁV kórházról csak annyit tudok amit a neten olvastam róla, orvost pedig egyáltalán nem ismerek ott. Meséljetek légyszi a kórházi körülményekről,(tényleg 24 órában mellettünk van-e a baba,akkor szoptatok-e, amikor én és a baba akarja, lehet-e apás vajúdás, stb.), és az orvosokról, hogy kit ajánlanátok és kit nem.

Ne haragudjatok, lehet hogy már írtatok ilyenekről, de nem bírtam végigolvasni az összes írást. Nekiláttam, hogy gondosan átolvasom az eddigi hozzászólásokat, de a mennyiségét meglátva meghátráltam. A frissekben pedig már nincs szó a kórházról. Kép

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.
agnus
 
 


Kép Kismamaruha adás-vétele Kép
Kismamaruhákat bizományba átveszek belvárosi nőiruha üzletembe!
LÁTOMÁS, VII. Kerület., Dohány utca 20., az Astoriánál.
Nyitva: H-P 11-18, Sz: 11-16
Ruhaátvétel: mindennap csütörtök és szombat kivételével
Telefon : 266-5052, 06-70-246-6596
julieszontagh@freemail.hu
zsüli
 
 


Sziasztok,


Na, eltelt a húsvét így 20 kg-al több vagyok az tuti!KépVolt nagy kaja, pia, vendégeskedés nálunk is, vagyis inkább mi mászkáltunk!
Meg jó büdi a fejünkKép
Kriszti, megkapta Dorcsi a küldeményemet?Nagyon arika lehetett, és biztos szégyenlős is volt már a szülinapi középpontbanKép
Anyósék??KépKépVoltak?
Nagyon nagy gratula a bilis eredményekért!
Én is pont most akartam elujságolni nektek, hogy Esztikém ma először pisilt a bilibe!!!!!
Már hetek óta izgatja a téma, mert hozza mki örökké, és mondja, hogy pisi, kaka, de eddig eredmény nem igazáén volt csak játszott vele!Viszont ma, ő rángatta le a gatyóját, meg a pelusnál szólt, hogy segítsél, és húzta le magárólKépAztán ráült, és mondogatta, hogy pisike, és mit ad isten belepisilt!KépKépÚgy örültem, meg ő is látszott, hogy büszke magára amiért agyon van dícsérve!De aztán jött a keményebb dió, hogy már nem akarta engedni, hogy visszaadjam rá a pelust!kicsit hagytam, de azért kaja előtt, csak visszaadtam nagy kűzdelmek árán!Ha, már melegebb lenne, lehet nem tettem volna!
Örülök, hogy tetszik Eszti gatyájaKépsokan mondják rá, hogy olyan mint egy kis deszkásKépKépfőleg a kis edzőcipőjével!

Mindenki, cuki ügy!hát igen nálunk is a Daubner a firstKépCsak nekünk messze van, és ott tényleg sokan vannak mindíg!Viszont van itt Budaörsön egy baromi jó cuki a Hollósy!Nemtom ismeri-e valaki?De az is fantasztikusan finom, és figurás tortákat is csinálnak, meg olyasmi mint a D. Ugyhogy oda szoktunk járni, ha torta ügyről van szó, vagy ha nagyon finom sütit szeretnénk enni!
Horváth cukihoz csak annyit, hogy asszem az Újpalotait ismerem, ha az az ami ott van a felüljáró után rögtön. Olyan nagy tükrös!A barátnőmék ott laknak, és voltunk már ott nagyon finom a sütiük szerintem!Pedig nekem elég kényes ízlésem vanKép
Ovi téma, érdekes de eddig én is úgy gondoltam, hogy ráér majd menni 4 évesen oviba Eszti és egy évig elvan majd velem meg a tesóval itthon!Viszont, egyre többet gondolkozom rajta, hogy mégsem biztos, hogy jobb lenne neki itthon mert azért a gyerek társaság biztos hiányziok egy gyereknek!Meg én nem tudnék vele annyit foglalkozni egy csecsemő mellett!Aztán kikértem a védőnő véleményét, és azt mondta, hogy jó irányban gondolkodom, mert nem lenne hátránya azzal sem, ha maradna, de jobb lenne a társasáég miatt ha menne!Szóval arra jutottam, hogy megpróbálom jövőre beiratni, és ha felveszik megy, ha meg a hülye helyhiányuk miatt nem akkor sincs tragédia, mert akkor marad!Jobb hijján!Mondjuk nemtom mennyi esélyem lesz a beiratkozásnál pocakkal, de majd meglássuk!azért teszek egy próbátKép

Agnus, üdv itt köztünkKép
Igazából általánosságban tudok neked írni, mert mindenkinek más és más a tapasztalata a kórházról!Nekem eddig,(kopp,kopp)csak jó véleményem van mind a terhesgondozásról, mind a szülésről, a kórházi ellátaásról!
Ja, és nem utolsó sorban az orvosokról meg minden személyzetről!
Mivel a kórház bababarát ezért a kérdéseidre a válasz mind mind+++++!Veled lehet a baba amikor csak akarod, egyedül fürdetni, meg a vizsgálatokra viszik el, de a reggeli gyerekorvos vizit pl. az ágyadnál zajlik!Szopiztathatsz bármikor, meghatározhatod, hogy adjanak-e neki inni teát, vizet vagy ne!Apás vajúdás is lehet, sőt be is mehet veled akit te akarsz!A szülőszobán is a szülés úgy zajlik ahogy te akarod, van alternatív sz szoba, lehet gátvédelemmel szülni, bármikor szólhatsz, hogyha kérsz fájdalomcsillapítást,lehet enni, inni vajúdásnál!Választhatsz szülésznőt is, és háborítatlanul folyhat a vajúdásod+ a szülésed is!Ezt azért írtam így, mert megint felbosszantottam magam amit a kismamában olvastam!Ezekről az otthonszülőkről!Azt nyilatkozta egy anyuka, hogy csak otthonszülve lehet háborítatlanul szülni!Ez nem igaz, és megcáfolom élő példával, hogy NEM!Ezek szerint ő nem találta meg a megfelelő kórházat akkor!Itt teljesen nyugodtan, félhomályba, zenével akár, úgy vajúdsz és szülsz ahogy jólesik, de mégis ott a biztonságérzet, hogy ha baj van akkor azonnal tudnak lépni!Ott van a szülőszobán a műtő is, tehát tényleg mindenre felkészültek!A babát melletted látják el ahogy kibújt, és rögtön oda is adják!
Az orvosokról pedig annyit, hogy én azt a kettőt tudom neked ajánlani akiket ismerek, a többiről azért nem tudok igazán írni mert nem ismerem őket!Mondjuk annyit elmondhatok, hoghy mindegyik nagyon lelkiismeretes, és aranyos, legalábbis amit tapasztaltam szobatársamnál, meg a viziteken!
De szerintem mindenki a saját orvosát ajánlaná, és ez így is van jól!Irdd le, hogy milyet képzeltél el, és annak fejében tudunk ajánlani!Pl.öregebb, fiatalabb, esetleg női doki stb.
Nya, be is fejezem mert már sok lesz belőlem mára, és fölkelt a kis bilispisilőm isKépKép
pusssz
manóci
 
 


Na, ezt meg kell írnom!!
bemegyek hozzá, hogy kihozzam, és mit látok?KépKépKépKéple van vetkőzve, gatya, zokni, pelus kidobva az ágyból!!!!
Úgy látszik ennyire tetszett neki ez a dolog!Kriszti, lehet, hogy én sem tudom már ráadni a pelust mától???KépKépKép
manóci
 
 


Sziasztok!

Manó,nem kaptunk semmitKépMit kellett volna?Kép
Eszti ugyanúgy halad,mint Dorina.Most én is ráadom megint a pelust,mert ha bugyiban,gatyóban van,akkor nem figyel úgy oda,mintha cuniban lenne,és most nem fűtenek nálunk,olyan hűvös van.Begyújtok a kandallóbaKépKépKép.Én vissza tudom adni a pelust,de már annyira odafigyel,hogy a kádban,ha tusolunk,kéri be a bilit,és oda pisil,nem a kádba engedi el magátKép
Mi lehet,hogy hamarabb tudunk kezdeni vállalkozni mint ősz,ezért kénytelen voltam beírtani Dorinát ősztől bölcsibe.Olyan vegyes érzelmekkel vagyok,mert nem akartam bölcsibe adni,jövő áprilistól ovizhatna.De addig nem dolgozhatom akkor,és egy vállalkozás beindításánál nem vacakolhatunk,mikor kell,azonnal csinálni kell,vagy lemaradunk.És akkor Dórit hova teszem szegényt?Ha mégsem jön össze,akkor meg nem adom be.Így is rászorultsági alapon mérlegelnek,annyira nincs hely.Beírtam pofátlanul,hogy a gyesemből nem tudunk megélni,ugyanis apa fizuját elviszi a horribilis lakástörlesztő.A bölcsivezető szerencsére nyomós indoknak tartotta,de majd csak május végén derül ki,fölvették-e Dórit.Anyósék voltak,félév kihagyás után már kicsit leülepedtek bennem a dolgok.De végig bennem volt,én sajna nem tudok feledni bárhogy szeretném,és a pofámról lerí a véleményem.Nem volt már olyan mint előtte,nem tudtam vigyorogni,de a családom érdekében mégis ez volt a kevésbé rossz,mint hogy megint elmenjek itthonról pár órára,vagy ők hagyjanak itthon...Sz*r helyzet.Domi meg úgy locsolkodott,hogy csak na,képzeljétek,csomó helyen behívták megvendégelni,és nem hiszem el,egy kosár tojgli mellett 8ezret összelocsolt...ez a végtermék,és alig volt valahol.Eszem megáll....Holnap pedig Dominak végleg megváltozik a neve,ilyen értelemben is egy család leszünk,meglesz a jogerős határozat a kezünkben holnap,és lezártuk,alig vártam már.

Dóri!

Fogyi???74 és fél voltam valamelyik nap,képzeld....egy disznó,mert már 67 voltam......Nem bíííííííííííííírom elkezdeniiiiiiiiiiii....KépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szasztok csajok!

Bocsi az eltűnésért, sok minden történt, de nem írom meg Kép Majd később...
A helyzet változatlan, manó ma 11 hós! Én meg két napig tök rosszul voltam, ezer volt a vérnyomásom, csak nem tudom, hogy mitől...
A locsolókat 1 db emberkével megúsztam, örülök neki, mert nem igazán kedvelem.

Cuki! Nálam az Emil a nyerő! HA jártok Pilisvörösváron, nagyon tudom ajánlani, mert király! Tényleg! A többit sajna nem ismerem. A verhetetlen viszont az Andrássy úton az olasz fagyizó! Életem legjobb fagyijait szoktam ott enni!

Kriszti! Fogyi? Képzeld, végig csináltam a 2 hetest+ rádobtam 3 napot és csak 3 kg jött le a 8 helyett!Úgyhogy most feladtam. Inkább próbálok többet mozogni. Gratula Dorcsinak a pelushoz, szerintem 1-2 hét és minden szupi lesz. Majd egyre jobban fogja idegesíteni a pelus és csak a bili kell majd. Te meg megúszol havi 10-est a pelusért! Kép Dubai? 40ezer a nőkenk? Nem rossz...jobb, hogy itthon maradtok.

Holnap írok még!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Jaj,lányok,nálunk megint ágycsere lesz...Épp megszokták a gyerekek,most vissza az egész,mert Dorinát az emeletes ágy tetejéről szedem le....A szivem kiugrik,én nem vállalom ezt a stresszt,mert már a hordozható ágyat is elraktuk,amit eddig bébiszittyónak használtunk néha,ugyanis abból megint kimászott és kiesett a bucijára,volt nagy sírásrívás.Most veszünk az Ikeában két ágykeretet,cukik,abba a két matrac már megvan az emeletes miatt,és mennek kétfelé,külön szobába.Jobb is Dominak az őszi suli miatt.Csak sajnálom,olyan szupi voltKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Manó!
Köszönöm a válaszodat. Egész megnyugtató. Egy kicsit bután érzem magam, hogy már aggódom a kórház miatt, pedig a kedvesem még odázza a tablettáról való leállást is, dehát beindultak az anyai ösztöneim, és egyszerűen jólesik, sőt kell a témával foglalkoznom. Ez van. Kép
Kórházat választani viszonylag "egyszerű", a körülményeket egész jól meg lehet tudni a netről, például. De az orvossal kapcsolatban már tanácstalanabb vagyok. Ott az ember még fontosabbnak tartaná, hogy az ismerettségi köréből ajánlja valaki személyesen. Viszont körülöttem nincs sok ilyen ember, aki meg van, annak meg nem tetszik az orvosa, tehát hiába ajánlaná. Kép
Nincs extra igényem, nem érdekel a kora, neme, haja színe, "csak" az, hogy jó szakember legyen, lehessen tőle kérdezni, magyarázzon el mindent, és legalább viszonylag jó fej legyen, meg kedves. Bár van, aki szerint ez nem fontos, de én nem szeretnék olyan embernél szülni, aki fapofáva, minden megértés nélkül "jó szakember". Tudom, hogy ez nem feltétlenül kevés, de ehhez igazából ragaszkodnék.

Olyan furi olvsni az írásaitokat, már én is szeretnék lassan átélni ilyeneket. Kép De sajnos mi még várunk egy picit a projekt elindításával, úgy 2007 januárjáig. Kép Már számolom vissza a hónapokat, (néha a napokat. Kép ) és nézegetem a babaruhákat. Kép)
agnus
 
 


Sziasztok,

Kriszti, akkor elküldöm mégegyszer!KépSajnálom, pedig aznapra volt időzítveKépKép
Ja, kb. egyformán tartanak a manókáink a bilivel, bár mondom nálunk még "csak" most kezdődik igazán!Azért tegnap nem volt annyira fényes a dolog, mert miután kivettem ugye azt írtam, hogy nem engedte, hogy ráadjam a pelust.Na, gondoltam akkor maradjon így egy kicsit!azért elmagyaráztam, hogy szóljon, ha pisi ill. kaki van, és akkor bilire ülünk.Erre ő,JÓKépNa, mit ad isten térülök fordulok, úgy egy óra múlva egyszercsak eltünik, és pár perc múlva csak azt hallom, hogy anya folyik!KépSzerintetek mi??Hát kaka is meg pisi is a lábán le a kis fehér tréninggatyáján végig!KépSzóval még valóban az elején vagyunkKépAztán kádfürdő, és már nem tiltakozott a pelus ellen!
Dorcsi milyen jó fej, hogy még a fürdésnél is a bilibeKépKép
Ágyikó,tényleg édes volt a két gyereketek ágya, de a suléi miatt lehet így tényleg jobb lesz!Meg a leesés miatt főleg!!!Attól én nagyon félnék.Eleinte én is gondolkodtam, hogy majd, ha ketten lesznek emeletes ágy lesz, de szerintem inkább nem lesz mert fosós vagyok ilyen szempontból!
Hajrá vállalkozásKépKépDrukkolok, hogy sikerüljön!!
Fogyival meg ne törődjKépÉn sem Norbizok már egy jó ideje!Most eszemKép

Dóri????már akartalak keresni is, hogy merre vagy!Csak nem történt valami baj??Ha nem titok írdd meg!Kép

Ági,örülök, hogy tudtam valamit segíteni, bár ahogy írod még tényleg ráérsz!
Az orvosválsztás meg olyan dolog, hogy mindenkinek egyéni, hogy milyen vele a doki.Mert nekem van egy barátnőm akinek szuperjó dokija van, és beajánlotta hozzá a sógornőjét.Hát a sógornő meg panaszkodott rá, hogy vele nem olyan közvetlen emberileg, meg egyáltalán nem is olyan közlékeny, hanem faarccal megvizsgálja, és már köszön is el tőle!Szóval szerintem ez annyira lutri.Neked kell kitapasztalnod, és ne felejtsd el, hogy szülés előtt akár egy héttel is válthatsz, ha nem tetszik valaki!De én a helyedben már most elmennék, és megpróbálnám kiválasztani. Azért nem egy hátrány, ha nem terhesen lát először akinél esetleg szülsz majdKép
Ja, csak mellékesen jegyzem meg, hogy én annó az újpesti szülőotthonban születtemKépDe ne kérdezd, hogy milyen mert arra már nem emléxemKépKép
manóci
 
 


Hali!

Hát nem titok, de még korai örülnöm: szóval, ha minden jól megy, akkor köv. 8 hónapban csak hízni fogok Kép Kép Ma voltam dokinál, de nagyon magas a vérnyomásom, úgyhogy kezdhetek megint izgulni. Majd meglátjuk, szorítsatok! Pont karira lenne a tesó!

Manó! Élvezetes lehet a bilireszoktatásKépKép Sajna nemsoká mi is itt tartunk. Egyelőre pelus, majd a nyáron
folyt.köv. manó felébredt

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Dóóóóóóórííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Dori!

gratulálok, de csak igy finoman..irigyellek..

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Szia Manó!
Én is pont úgy gondolom, hogy jobb minél előbb dokit választani, de azt is tudom, hogy később is válthatok. Meg hogy nekem kell kitapasztalni. De nem a 10. gyerekemet szeretném csak jó dokinál szülni. Kép
Majd szép lassan nekiindulok, és próbálkozom.
Köszi a segítséget!
Ja, és sok sikert a biliztetéshez Kép Kép

Ági
agnus
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk...

CsillaKép Boldog névnapot Neked!

DóriKép Vigyázz magatokra, pihipihipihi, és nagy gratula!!!

GabiKép Kérdezted, hogy a tesók hogy vannak egymással. Balázs imádja Gergőt, viszont meg mégjobbanKép Ha Gergő meglátja bátyuskáját, akármilyen kedve is volt, azonnal kiugrik a bőréből örömében. Balázs nagyon aggódós, gondoskodó, gyengéd. De ha megkérem valamire, szinte soha nem segít, csak ha neki is kedve vanKép / például ha Gergő nyűgös, nyafog vagy sír, és épp nem tudok menni hozzá, megkérem Balázst hogy annyit tegyen csak meg, hogy ott játszik mellette. Na, ilyenkor tuti, hogy elmegy jó messzire, pedig ez használna Gergőnek.../ De szívesen vigyáz rá a pelenkázón, amíg én egy pillanatra elfordulok, nagyon figyeli, mi minden történik egy ilyen kicsi emberrel, és érdekli minden kisbaba. Egyedül akkor nem tolerálja, hogy a tesónak is kell az anyja, amikor éjszaka fölébred, és ő is hozzámbújna, de épp Gergőt szoptatom. Ilyenkor ráadásul nekem is kevesebb a türelmem, így ezek nem a legjobb perceink, szerencsére ritka az ilyesmi.

Jó éjt mindenkinek!

Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Csilla!

Boldog névnapot kívánunk!!!!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok lányok!
Bocsánat hogy nem jártam erre egy ideje,azért nem felejtettelek el benneteket.
A jó idő egyre többször szólít a játszótérre,ha meg itthon vagyok a háztartást kell rendbetennem.Este pedig apa uralja a gépet.

Néhány hír rólunk:
-Andris pár napja ül!! Magától még nem sikerült,de ha én leültetem már nem dől el csak ritkán. Kép
A 8 hós mérésen 8000g és 71 cm volt. Fog nincs. Kép
-Túl vagyunk a suli beiratkozáson.Sajna nem oda megy ahova szerettem volna,de lehet hogy nem is baj.Felszált a rózsaszín köd és egyre több negatív dolgot veszek észre ami hátrány lehet a továbbtanulásnál.Lehet,hogy Brigit is átviszem és mégis csak 1 helyre fognak járni.De nem untatlak titeket a részletekkel.

Dóri!
Kép
De jóóóóóóóóóó!!!!!!!!Drukk megy!!!
Akkor most ugyi leállsz a fogyival!!!

Csilla!
Kicsit késve,de én is nagyon boldog névnapot kívánok.
Kép

Manó!
Nagyon szupi a járgány,csak Andris meg ne lássa!! Kép

Dorina! Eszti!
Ügyesek vagytok bili ügyben.
Kép Hajrá!!
Már én is mondogatom pasikámnak a kaki szót amikor látom hogy alkot.Talán így összekapcsolja ő is a két dolgot és könnyebb lesz rászoktatni a bilire.

Jaj,már megint mennem kell. Bocsi akinek nem írtam,igyekszem gyakrabban jönni. Talán nem is hiányoztam Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

FlociKéphogyne hiányoztál volna??!!Csak mondtad a múltkor, hogy bokros teendőid miatt nem tudsz annyit jönni!De jó, hogy írtál végre!Andriska nagyon ügyi a felüléssel,kocsit eldugjukKépKép
Képzeld voltunk szombaton a Champsbe!Egy barátnőm szülinapján, de mellesleg a Champs-nek is aznap volt az 5 éves szülinapja!Háááát, olyat roptunk, nagyon jó buli volt!Kerestelek, háthaa valahol meglátlak de sajna nemKépSokan voltak nagyon, de annyira jó hangulat volt mindenki táncolt mindenkivel, ott volt Darnyi, Kovács Ági,meg egy pár evezős, szóval nagy parti voltKép
Fini tortával egyetemben!

Judit, jó hogy adtál egy kis hírt magatokrólKép

Dóri,


KépNagyon nagy gratula!!!!
Fogyi leáll, és pihipihi!Amennyit tudsz Blankus mellettKép
SzobatisztaságKépazért már "élvezzük" a dolgokat!Tegnap ebéd után betettem aludni, de olyan meleg volt, hogy gondoltam nem kell gatya elég a pelus!Fúúú, ne tudjátok meg mire mentem be, hogy megnézzem alszik-e már!Az ágy összekenve kakával, a pelus kidobva az ágyból!A lepedő,az ágyrácsok, fejvédő, takaró, macikák mindenen volt kaka!KépKépKép
Szóval nekiláttam sz@rt pucolni, úgy lazán az ebéd utánKépKellett rá gatya!Kép
És még csak az elején vagyunk!!!Na, ez vár rád is
Kép


Csilla,Nagyon Boldog Névnapot kívánunk!
Bocsi, hogy csak most, de nem voltam gépközelben!

Kép
manóci
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Máv-os doki választásban. Én az első babámat 2 éve ott szültem, komplikáció-mentesen. Viszont a dokimmal voltak fenntartásaim, ezért szeretnék orvost váltani. Jelenleg 6 hetes vagyok, orvosnál még nem voltam.Olvasgatom a topikot, az arhív részeket is, de gondoltam hátha így egyszerűbb lesz. Szóval olyan dokit szeretnék, akinek nem idegen a minél természetesebb szülés, nem idegenkedik a szülőszéktől, nem ragaszkodik a hanyatt fekvéshez, nem tenyerel a hasamra, és nem akarja így kitolni a babát, nem akar hamar burkot repeszteni, és vár amíg a szülés magától indul /ha egyébként minden rendben van/. Most hirtelen ennyi jut eszembe.
Remélem akad valaki aki esetleg hasonló szempontok szerint keresett-talált orvos, és olvassa a topikot.
Várom a válaszokat: iberko@freemail.hu

Előre is köszi.
ömbe
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Egy kedves dokit keresek a MÁV korházban. Idáig is ott volt az orvosom, Dr Kisfalvi István. -nála is szültem 7 éve az ikreimet.. akkor is voltak problémáink vele, de meggyőztem magam, nem Õ tehet róla.. most ismét... Nagyon csalódtam benne!
Várom válaszotokat!
Köszi

Krisztina
nagy-medve@axelero.hu
balthis
 
 


Sziasztok!

Manó!

Köszi a lapot,megkaptuk!!!!Dóri imádja a békákat,ott simizte,úgy örült neki!!!!!Kép
KakaKépNekünk is volt ilyen.....Én csak nappalra gahyom pelus nélkül,éjjelre meg a napközbeni alváshoz adok rá pelust,kintre meg változó,attól függ sokáig vagyunk-e lent,hova megyünk.Pl.nem lenne jó,ha kocsiban tiszta pisi lenne az ülés,mert abba hogy ültetem vissza.És van,hogy egész nap úton vagyunk.Úgy sem megy még nagyon a pisi,hogy leguggoljon,ezért utcán is macerás lenne,nem tudja még olyan sokáig tartani.Itthon jól begyakoroljuk,hogy tudja tartani a bilire ülésig,aztán jöhet a következő lépés.Most ott tartunk,hogy tartja a pisit-kakit,amíg bilire nem jut.Fogja a nunitKép,és szalad hozzám,nekem szól,hogy piszi.Eljutunk majd odáig is,hogy a bili felé szaladjonKépDe legalább már nem folyik a lábán,hanem tartja.Elég jól és hamar ment,azt hittem, több pisi-kaki lesz a lakásban.Most hétvégén ugyan felfüggesztettük a gyakorlást a tatarozás miatt,de mától újra elkezdtük.Külön raktuk a két lurkót.Most láttuk Domin,mekkora szüksége volt már erre.Eddig nagyon jól összecsiszolódtak,de már kellett Domcsinak a saját társasokkal,legókkal egy kis kuckó,és hogy ne leygen elnyomva.Mert ugye Dorina egyszerűen kikapcsolja Domi játékát,meg hisztizik,ha Domi a sajátját tévézi.Most van külön kuckó.Domi úgy örült,mikor meglátta,barna macis szobája lett,olyan kis angol iskolás-egyenruhás komoly gyerekszoba,nagyon édi.Önállóan rendet tart,nagyon édi.Le kellett vakarnunk a tapétát,ami volt,aztán a két réteg falfestéket,egészen betonig kapartuk,a kezem kész volt,ott bőgtem éjjel az ágyban.Nagyon szokott fájni a kezem,még röplabdás koromból,állandóan ínhüvelygyuszim volt,most is kikaptam...KépAztán magunk tapétáztunk,férjem villanyt szerelt,bútorokat,én plafont festettem,első tapétánknak elég jó is lettKépDorina meg állandóan ott lenne bent vekle,nehéz lesz neki megszokni,állandóan Domizik...Vettünk neki is az Ikeában ágykeretet védőráccsal,csak 5ezer volt összesen,70x140-es,nagyon édi.Nem akartunk még neki nagy ágyat,akkora helyet elfoglal,és mire belenő,szétpisili a matracot...KépMost az a heppje a kisasszonynak,hogy mindent felborít,hogy ráállhasson a tetejére mindennek,életveszély.....KépVásárolni vele katasztrófa,nem akarja fogni a kezem,megbolondulok ettől a korszaktól.Földhöz vágja a kiflit a járdán,direkt megy lefele a járdáról....
Mérges vagyok magamra,hogy fehér bálna leszek megint,nemhogy fogynék,csak eszem,és hízom,szoliba megint nem jutok le,és így még rosszabb,a csini cuccok a szekrényben,és meg takargatom magam,és megdöglök a hájamtól a melegben.....
BuliKépJaj,de jó,az is kis fogyiKépMi is elmentünk volna mozizni egyet,aztán ki tudja hol kötünk ki,ha végeztünk volna a szobával hamarabb.
Dóri!
Hogy vagytok????

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


sziasztok!

ksözönöm a köszöntést mindenkinek akinek eszébe jutottam!!

én sem voltam gép előtt mert készültem a kreszvizsgámra, és sikerült elsőre átmentem!!!nagy könnyebbség, mostmár csak rutin, elsősegély és a forgalmi van hátra!


valaki kérdezte h van e kocsim, igen van! meg pár km mögöttem, amit fű alatt tettem meg, de ezt félve sugom meg. mivel nem akartam meg ill. lebukni ezért is kellett elkezdenem végre a jogsi megszerzését!

Szoval még legalább egy kemény honap áll előttem!

A szép időben mi is egész nap kint vagyunk, de igyekszem ujra többet jönni!

Mano!

én még ne rettegjek ezek szerint? Mi eljutottunk oda h fél napig tart pelust cserélni mert nem engedi h alá tegyem..én isj ártam már majdnem hasonlo szituban mint te..Kép

Floci!

én is örülök h jöttél..talán a sors akarta igy h ne oda járjon a gyerköc, ki tudja..d eugye nem bántalak meg most ezzel? biztos h nem volt egyáltalán rosszabb mint a többi gyerek!!!!!

Jucc!

mostanában nálunk is gond van a tesok között, a lányom nem igazán akar tesora vigyázni, mindig kitalál valamit ami ép fontosabb mint az amire megkérem..pedig nekem idősebb mint neked Balázs.

LÁnyok!



h tudnék ilyen szines aláirást beállitani magamnak?

most mennem kell,

puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Csilla! Először is boldog névnapot kívánunk mi is, és bocsánat, hogy nem írtam eddig. Gratulálok a kreszhez, ügyes vagy! Innen már gyerekjáték lesz!

Köszi csajok, hogy gondoltok rám, fogyi persze leáll Kép Elég sz..rul vagyok, a vérnyomásom még mindig magas, viszont kaptam gyógyszert, amit mindig szednem kell. Vettek kenetet meg rákszűrés meg mindent! 7 mm hosszúságú a mütyürke Kép 5 hetes és 2 napso, persze még nem nincs szívhangja sem. Holnap kell telcsiznem az eredmények miatt, aztán majd meglátjuk mi lesz. Remélem, hogy átmeneti csak a vérnyomás-gond. Ha nem, akkor ez is tuti császár lesz. Mármint, ha eljutok odáig. Egyébként dec. 22 az első dátum, úgyhogy elvileg karira lesz babó Kép Attila nagyon örült neki, én kicsit kétkedő voltam, hiszem Blanka is még olyan pici..így viszont szinte együtt nőnek majd fel.
Na ennyit előzetesben. Majd mindig igyekszem beszámolni az aktuális dolgokról.

Öbme! Akkor kb. egyidősek vagyunk és együtt fogunk szülni! Tök jó! Nekem van egy dokinőm, aki nem olcsó, viszont jó. Ha érdekel, írj a privimbe. bajaczky@t-online.hu

Manó! Kriszti! Látom, hogy haladtok a biliügyben Kép Köszi, hogy mi vár rám...főleg ezt kb egy hatalmas pocakkal KépKép Blanka már most kikészít, annyira elfáradok...bizti a terhességtől van, de kb. 8-ra kész vagyok. Hullaként fekszem a kanapén.

Floci! Gratulálok Andrisnak a felülésért! NAgyon ügyes!

Most megyek, mert fürdteni kell a csajszit. EGyszerűen nem tudok annyit írni, amennyit szeretnék már hetek óta.

Puszi mindenkinek

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Andris tegnap délután magától is felült!!
Olyan helyes,van két szabad keze játszani. és pakolni.... Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Mostanában én is ritkán tudok jönni, annyira jó az idő, Balázst alig lehet hazahúzni még este is Kép Délelőtt megpróbálom itthontartani, mert főzni sem árt néha, meg a lakás is szalad, ráadásul Gergő a játszó zajában nem tud olyan jókat aludni, mint itthon. És neki jobb is szerintem, ha itthon is vagyunk, mert mozoghat kedvére, az utcán mégsem tehetem le, és egy idő után elege van a kocsiban ücsörgésből. Tegnap így is letettem pár percre a homokozóba...

FlociKép Jó, hogy jössz néha, ősziekhez már be sem nézel?
Andris nagyon ügyiKép Gergő még csak kúszik, mint egy kis kommandós, néha teljesen eltűnik a szemem elől egy pillanat alattKép

Szép napot mindenkinek!

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Sziasztok,

Most éppen csepeg az eső, így du. tuti nem megyünk kiKép

Kriszti, de ügyes már DorcsiKépna hát nálunk azért még tényleg a kezdeteknél vagyunk, mert tartásra még nem jött rá, szól ha már csorog, hogy anyaaaa folyik!KépDe akkor már ugye hozhatom én a bilit?!Kép
Szobák biztos jók lettek, küldjél képet, légyszilégyszi.Azért ti olyan ügyesek vagytok a Pistiddel, mindent meg tudtok csinálni, ez tök jóKépsokkal jobb érzés olyanba lenni amit te magad csináltál, mégha fájt is a kezed tőle.
SzoliKéphát most én is kifehéredtem újra vagy már egy hónapja nem voltam!de a jó időben valamit talán fog a nap rajtam, néha ha éppen le tudom rakni a hátsóm egy kicsit, akkor kiülök a teraszra, és süttetem magamKép
Nagyon jólesett, hogy a békával ilyen meglepit tudtunk okozniKépNekem is az tetszett a legjobban, így azért azt választottam.Eszti is rá van állva a békákra. Van a Belgának az a száma, hogy "Zsolti a béka"!Na, hát arra örjöng úgy tetszik neki, már fel is vettük a VIVA-ról vidóra, hogy néha berakjuk neki.Táncol, pörög-forog rá, és közbe nagyokat kacag, és énekli!Besz@rás.De az időpont miatt bocs, én azt a napot programoztam be elküldéshez, így nemtom mi lehetett!A lényeg azért, hogy megkapta!

Dóri, VérnyomásKépvigyázz akkor azért a meleggel is.Biztos minden rendben leszKépDe jóóóóKépKépAzért gondolom, hogy elfáradsz így Blanka mellett, az első terhesség könnyebb,mi?KépKép
Neked nem nyáron lesz 1 éves Blanka?Csak azért kérdezem, mert írtad, hogy ti is elkezdtek bilizni!De akkor még kicsi azért hozzá,nem?Vagy te tudatosan szeretnéd így?Én megmondom őszíntén tavaly meg se próbáltam még, mert úgy tudom, hogy a 2 éves körüli kor az ideális erre!Persze vannak gyerekek akik 1 évesen szobatiszták már, de az átlag nem.Mondjuk a gyereknek kell elsősorban hajlandósságot mutatni rá, kényszerrel nemigen menne.Eszti meg tavaly még,semmi ilyesmit nem mutatott!

Csilla, gratula a vizsgaeredményhez!Ha te már "zugvezető"voltál akkor biztosan átmész majd!csak ne rutinból csináld, mert akkor nemKép

Floci, AndriskaKépügyes kispasi
manóci
 
 


Sziasztok!

Jucc!

Mi is úgy csináljuk,ahogy ti,délelőtt itthon(reggel ovi felé úgyis van séta meg vissza),és inkább délután ki.

Dóri!

Úgy irigyellek(szép értelemben).KépDe a vérnyomásodat tényleg jó lenne,ha helyre raknák,hogy szép lehessen ez a 9 hónap.Mert szép az mindenképp,de mégis más,ha az ember kellemesen éli meg,nem?Nekem még Domcsival is nehéz volt,hogy terhesen nem vehettem ölbe.Nem értette,pedig tudta,hogy jön a hugi.Magyaráztam is neki,megértette az okát,nem is erőltette,de láttam,nagyon hiányzik neki,hogy anya felkapja.Pedig akkor ő már 4-5 éves volt!

Manó!
Jó volt ez a béka-időzítés,ahogy volt.annyi program volt úgyis a szülinap meg a Húsvét miatt,hogy most legalább csak erre koncentrált,nem nyúzta senki(meg ő sem nyúzott senkit).Nálunk is látom a felhőket,remélem nem fog esni.KépHolnapra nagyon drukkolni kell,Domcsi kérte,mert jön az oviba ugrálóvár.Múltkor is az esős-szeles idő miatt maradt el,hát most nagyon várják.Mi meg a hétfői Állatkertet.Ha valakinek van kedve,mi megyünk családostul,hátha összefutunk ismerős arcokkal!!!Rossz időben talán el tudom csalni apát az állatkerti játszóházba.Nem épp a legolcsóbb,de annnnnnnyira tuti.Volt már valaki?Benti homokozó,igai patak ahol pecázhatnak,hatalmas fatörzs, a tetejéről csúszda,kimotorok,mindez fedett téren,állati.Rossz idő esetén ezt gondoltam mint május elsejei programKépEgyébként Dóri is így kezdte,fokozatai voltak:
1.bugyi nélkül,akkor szólt,ha már folyt
2.bugyi nélkül,előtte szólt,ráültettem
3.bugyiban,előtte szólt,ráültettem
4.bugyiban,előtte szól,magától lehúzza és ráül egyedül.Csak oda kell küldeni a bilihez.Most tartunk itt.Simán tartja,amíg elsétál a bilihez és lehúzza a bugyikáját.Mindez egy hét alatt,és ugyanúgy először csak a pisi folyásánál szólt.Napok alatt alakult ki nála eddig.Anyu gondozónéni volt bölcsiben régen,és elmondta,náluk az volt a szokás,ahogy ülni tudtak a gyerekek,már bilire is tették mindet.Simán kialakult náluk a szobatisztaság,én is 1 éves koromra már az voltam,éjjel-nappal,és szóltam előre.Na,ezt Dorinánál gyakoroltam én a felülésnél,de valahogy elzavarta a bilit....KépKép

Csilla!

Pisti engem is először meg akar tanítani vezetni,hogy ne nulláról kezdjem,mert az hosszú lenne.Ahogy visszagondolok,milyen hülyének néztük azokat az osztálytársainkat,akik az óvónőképzőben suli után jogsira mentek délutánonként,és ladával jártak dolgozni.Én meg itt tartok.De lennék a helyükben,hogy én is mentem volna velük....Most meg ahogy telik az idő,úgy félek egyre jobban.Tehát én is zugvezető leszekKépÉpítkezést mikor kezditek?

Flocika!

Gratulálunk a felüléshez!Hogy kinyílik ilyenkor előttük a világKépNekem mindkét gyerkőc sokkal nyugodtabb lett utána.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Új képek:

KépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?