Új privát üzeneted érkezett!

na látod...Emma egy naaaagy baba...:)

remélem csak az oltás miatt volt nyügös...vagy fáradt, és nem azért sírt, mert éhes...kiköpte a cicit, nem kellett neki egy idő után:(

úgy sajnáltam szegényt...mindegy, ha éhes volt, akkor majd hamar felébred, és eszik...

megyek, én is eszek valamit...mert ÉN viszont éhes vagyok...nagyon...egésznap... :oops:

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


gégéé!
a sok tejcsi miatt vagy éhes! a tejeléshez bazisok kalória kell!
és biztosan csak a szuri miatt van a nyügi.

meg a frontok miatt is! ma meleg, holnap hideg, tegnap hideg, tegnap előtt meg kettős. a picurokat eléggé megviseli ám!

s.zsófi!
nem semmi! a te pici Zsófid alig kisebb kilóban mint az én 9hónaposom.

ma voltunk kinn hintázni a kisjátszótéren. először hintáztunk, Zsófi nagyon kapaszkodott, és kb 15percig vigyorgott, dumált, aztán elfáradt...
átalakítottam a kocsit sporttá, és nagoyn élvezte, hogy csücsülhet, szétlát, nézelődik. talán így már nem lesz gond annyira a babakocsi. de nem voltunk kint sokat, mert közeledett az ebédidő.

a bajom...
hát természesen anyós. meg a q.va háza, meg a hitele, ami ebben a hónapban 76ezer volt. és még 20évig fizetni kell. de nem nagoyn akaródzik persze eladni. egy nagoyn szép ház, sajnálom is, de pillanatnyilag semmi esélyünk rendes életre, meg rendes körülményekre.
meg sokat veszekedtünk mostanában, meg nem is nagoyn votlam én sem a toppon. meg a külföldre menetel, amit én nagyon nem akarok, párom meg már ősszel menni akar angliába.
én meg nem! Zsófinak is jobb itt, mint egy idegen országban.
Vendég
 


Sziasztok!!!
Megvagyok, csak kezdek belassulni. Jó nagy erszényem van már :lol: Nálunk is dúlt az influenza. Imádom, hogy már elmúlt az orrfolyásom, füldugulásom, viszont lett száraz köhögésem. Gondolom nem kell részletezni milyen nagy pocakkal egész nap köhögni...

Szerintem jobb, ha belenyugszunk abba, hogy nem fogjuk tudni mi a baja a porontyoknak. Én mindig csak találgattam. Sőt, még most is, hogy meg tudná mondani, ha akarja. Soha nem fognak úgy működni, ahogy mi akarjuk. Legalább is az enyém nem az a fajta.

Anyany, szerintem Zsófinak egyenlőre teljesen mindegy, hogy melyik országban van, ha vele vagytok. Majd ha ovis korban lesz, akkor gyertek haza. Legrosszabb esetben iskolás korára. :wink: Muszáj valami kompromisszum a pároddal. Ne érezze azt, hogy "miattatok" nem tudott élni egy lehetőséggel.

Kép

Kép
hettuli
 
 

 
 

Most jut eszembe Wicca megszült??? Akkor gratulálok!
hettuli
 
 


Sziasztok,

csak gyors bekukk. itthon vagyunk már, köszi a hiányolást :D! pénteken jöttünk haza, de nem eccerű az élet, szval nem nagyon ülök ide a gép elé, ha igen akkor sincs erőm/időm írni :(. a lényeg, hogy mi pénteken hazajöttünk apa pedig ugyanezzel a lendülettel feküdt be a kórházba és azóta is ott tartják. eltört a lába, de valami hihetetlen extrém módon!! beraktak neki egy fémsínt amit 7 csavarral fogtak össze, ez volt a pénteki műtéten, merthogy tegnap újra kellett műteni a lábát, mert a dokik elszúrták!!! teljesen kivagyunk mindketten :(:( ... ráadásul az egész akkor jött amikor belövellt volna a tejem, így vasárnap riasztottam a védőnőmet, nagyon aranyos volt, jött azonnal és hozott tápszert nekem! amit viszont nem kellett felbontanom, mert időközben megindult a tejci, hétfő reggel 110 ml-t evett, ha lehet hinni a mérlegnek!! hááát szval ez van velünk :(, nem eccerű!
a ma éjszakánk remekül telt egyébként, mert este 9-kor evett, aztán csak 2-kor kelt és utána 1/2 6-kor, így tudtam aludni 4 órát egyhuzamban :)!

bocsi, hogy nem írok senkinek külön, majd eccercsak visszarázódok :)!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Jaj Wicca sajnálom :cry: Hát ez nagyon nem egyszerű helyzet! Kitartást nektek és szegény párodnak, lemarad a fiacskája első napjairól :cry:

Hettuli de jó hogy jöttél! :wink: Erszényről kép? :lol: És a névvel hogy álltok? Megvan már a manó neve?

Anyany nehéz a helyzet alapból is hát még ha ennyi pénzt kell fizetnetek. Én csak ámulok hogy bírjátok, mi nem tudnánk ennyit kifizetni plussz még albérlet, rezsi :shock:

Képzeljétek este Matyi mégegyszer megcsinálta a fordulós mutatványát és most én is láttam :lol: Hát olyan laza mozdulattal fordult hasról hátra mint aki eddig is napjában 20x megcsinálta volna :lol:

KépKép
winchi
 
 


wicca, basszus ez nagyon gáz:( kitartás. majd azért kérünk szüléstörténetet, és képeket:)

hettuli...óóóó hogy szalad az idő:)

winchi. ti hogy álltok a kanalazással? elmesélnéd nekem, mikor kezdtétek, mit hogyan adtál neki? kis átfordulósnak:)

naspi nem jösz?:(

ahhh szar éjszakánk volt...emma megint 3 óránként kelt :( nagyon fáradt vagyok. buzi-hülye időjárás is van ráadásul..ma is tiszta nyüglődés a nap eddig :(

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


anyany, köszi a bíztatást:)

a külfölddel úgy vagyok, ahogy te, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a jó hozzáálállás...csak, kérdem én, mitől lenne külföldön jobb? van fix lehetősége a párodnak?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


az én vonalzóm, miért áll meg néha napokra?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Wicca: sajnálom nagyon, hogy így alakult, de kitartás Neked, ügyes vagy nagyon! És várunk!!!!!!!

Winchi: Ügyes Matyi, ő most érett meg a forgásra! :lol:

Nekünk is nagyon rossz volt az éjszaka! Utálom a szelet!!!!!!!! Meg Réka is. Szóval éjjel fél 2-kor kelt, adtam neki cumit, nem volt jó, ettünk, utána nevetgélt, aztán nem bírtam elaltatni, kimentünk a nappaliba, hogy szegény apa legalább tudjon aludni, végül negyed 5-kor sikerült elaltatni a Rékát, de akkor meg már annyira fáradt volt, hogy azért nem bírt elaludni, de addig meg nem is akart! :shock: Ráadásul még ki sem bírunk menni, mert felborítana a szél babakocsival együtt! :cry:

Anyany: Bendéről nem tudsz valamit? Olyan régen volt!

Trundike?
Jaffa?
Bende?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Lara? Te sem voltál még a héten! :shock:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


gégéé!
Emma még nagyon pici, így megbocsátható szerintem a kelés. bár én könnyen beszélek, Zsófi jó alvó. de helyette rossz evő.
ha nem muszáj, ne kezdd el a hozzátáplálást. ráér ő még.
Zsófi majdnem 5 hónapos volt már. és muszáj volt...

winchi!
gratula az átforduláshoz! tudja ő, csak még nem próbálta... és egyszercsak sikerült.
hát hogy bírjuk? egyre inkább minuszban... a kettőnk fizuja kevés, párom nagymamája fizette az autónkat, úgyhogy abból maradt még valamennyi és azt fogyaszgatjuk hónapról hónapra. nem bírjuk...


hettuli!
régen voltál. szép nagy pocak... de jó!
hát igazad van, de sajnos minden sejtem tiltakozik az angliai kiruccanás ellen, ami legjobb esetben, ha párom találna melót jót, jól fizetőt, legalább 5 év lenne. az meg piszok hosszú idő.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

szosz, ne tudok bendéről, majd utánanézek!
Vendég
 


Húúú, még mindig remeg a lábam, az előbb épp mosogattam békésen, amikor megszólalt a szén-monoxid érzékelő :shock: Úgy megijedtem, először azt sem tudtam, mi az, mire végre megtaláltam. Akkor meg ugye a pánik, hogy mit is csináljak. Gyorsan nyitottam ablakokat, erkélyajtót, rohantam fel Natihoz, aki épp aludt, ott is ablakot nyitottam. A konyhában nyitva is hagytam bukóra, remélem, így nem lesz baj... :roll:

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Lara tegnap sms-t írt, kórházban vannak, Hannusnak vasárnap éjjel olyan hasmenése lett, hogy be kellett vinni. Kapott infúziót, már jobban van. Vettek tőle pisi, kaki mintát...
Szegénykém, remélem hamar helyrejön!

katinka: ez ilyesztő, biztos a hülye szél vágja vissza a kéménybe a gázt. Én is félek ilyenkor, amikor szeles idő van. Nálunk a fürdőben van a kazán, ilyenkor mindig kinyitom a fürdőszoba ablakot, hogy jól szellőzzön a helyiség.

Winchi: ugyanezt a babakocsit néztem én is. Pont lehet dönteni 180 fokban is! Na, úgy látszik egy rugóra jár az agyunk (nászasszony) :D:D
Gratula Matykónak a forduláshoz. Nagyon ügyes! :wink:

Hettuli: húú, repül ám az idő! Már 29 hetes a babó??? Még csak most tudtuk meg, hogy babát vársz, és mindjárt meg is születik!

Wicca: jajjj, nagyon sajnálom a párodat. Tényleg lemarad az első napokról, jobbulást kívánok neki, és kitartást mindegyőtöknek. Remélem azért akad aki segít neked!

Gégéé: Már kezd bújni a második fogacska, de még az elsőnek is csak a hegye van kint, de az is jó éles, és szépen be van gyulladva neki. Biztos ezért is ilyen nyűgi, na meg a hülye idő, ettől a széltől kész van teljesen, meg én is.
Emma babának szép nagy súlya van. Szépen gyarapszik! Kis dundipofi! :)
Remélem a szurit hamar átvészelitek!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Katinka elhiszem az ijedtségedet mi a múltkor kétszer is így jártunk. Én is azt sem tudtam hova kapjak, van mindkét szobában nekünk is. Ez a mocsok szél visszafújja :evil:
Jól szellőztess át meg ha bukóra hagyod akkor kiviszi a huzat. Szerencsére alacsonyra vannak kalibrálva ezek a vackok és hamar megszólalnak. Mondjuk inkább szóljanak minthogy bajunk legyen.

Mindenki jön itt az éjszakákkal hát nálunk is program az éjszakai játék. Ma egykor ébredt, evett és utána elfelejtett visszaaludni, töksötétben, halkan magyaráz magának párszor átmegyek hozzá és már a hangokból tudom, hogy na mindjárt elalszik akkor még egy utolsó cumi be takaró fel és alvás. Ez kb 1 -1,5 óra szokott lenni. Kivenni soha nem szoktam kaja után, mert akkor végképp azt hiszi, hogy buli van. Max az arcát simizem ha nagyon nyughatatlan.
Fél 6kor is evett akkor hamarabb visszaaludt, biztos elfáradt az éjszakai buliban :lol:
Viszont a cicijeim kezdik feladni a harcot :cry: Minden alkalommal mindkét cici kell neki, és most is reggelre alig volt valamicske, csináltam tápit is az meg nem kell neki. Mondjuk olyan marhára nem lehetett éhes, mert szundított egyet tízórai gyümi előtt.
Pedig iszom a teát és szedem a more milket

KépKép
winchi
 
 


Nászasszony még egyszerre is írtunk :lol: :lol: :lol:

Hannusnak gyors gyógyulást!!!

KépKép
winchi
 
 


Winchi: HIHIHI :D:D:D:D:D:D
Matyi is bulikat tart éjjelente? Akár együtt is tarthatnák a menyasszonyával...

Lara megint írt, holnap már hazamehetnek szerencsére!!!!!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Lara: Jajj, szegény kicsi Hannus! Akkor mégsem csak a foga volt! :cry: Remélem hamar rendbe jön, ha tudsz mesélj, mi volt!

Katinka: Mi újság szén-monoxid ügyben? De tényleg, biztos csak a szél miatt volt.

Winchi: Én hallottam olyat is, hogy egyszerre nem jó többféle tej-serkentőt szedni, mert kiütik egymást. Szóval vagy tea, vagy more milk. De nem tudom, csak így hallottam. Én csak a more milk-et szedem.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


De jó Akkor hamar otthon lesznek Laráék! :wink:

NASPI hova lettél???? Máshol is hiányolnak ám! :wink: Gégéé jól vannak Naspiék?

Gyermekkel Alma együttest hallgatunk, még a kezdődő hiszti is megállítható zenével főleg ha én is énekelek hozzá :lol: A szomszédok biztos nem élvezik annyira :lol:

KépKép
winchi
 
 


Hannusnak jobbulást kívánunk!

winchi!
az enyám büdös kölke is imádja ha énekelek neki. mi halászjuditozni szolktunk, abból tudok a legtöbbet,meg már van amit megtanultam.
a szomszédok meg magasról le vannak...
és nálunk is jó hiszti ellen, elvonja a figyelmét.

bibi?
mekkora most Ricsi?

naspi?
bende?
Vendég
 


Lara!
Remélem ma már minden rendben, főleg, hogy otthon lehettek! Pici Hannusnak jobbulást és sok puszit!!!!!

Katinka
Ebben a hülye szélben nagyon kell vigyázni! Mondjuk nálunk nincs kazán.. panel.. de a lépcsőházi szellőztetőből ilyenkor hozzánk a cigi füst jön fel.. na nekem meg attól fordulfel a gyomrom...

Winchi
Matykó szerencsés, sokáig szopizhatott! Az én fiam ilyenkor döntött úgy, hogy nem szopizik többet.. :cry: :cry: Pedig én még annyira szerettem volna... Azóta gyümi meg főzelék megy.És olyan gyönyörűen eszi.. reggelirew meg vacsira kap tejpépet.

Szép napot mindenkinek!

Kép
zsula
 
 


Jó reggelt!

Szegény kicsi Hannus! Hát mégiscsak nagyobb baj volt, mint a fogzás.

Katinka: basszus, nekünk nincs ilyen érzékelőnk, de úgy félek ettől. Bár a zuram azt mondja nálunk nincs ilyen veszély, én mégis félek. Igaz nincs kandallónk sem, meg a melegvizünk is a garázsból jön, ami alattunk van. Míg anyóséknál laktunk jobban féltem, ott konvektorunk volt. De annyi rosszat hallani! Utálom a szelet.
Hát jól megijedhettél!

Wicca: sajnálom ami veletek történt. Kitartás nektek!

Hettuli: de jó, hogy jelentkeztél! Köhögés pocakosan.... frankó, a baba hullámvasutazik a hasadban. Gyógyulj meg hamar, aztán kérünk képet! Nagyfiad mit szól a pocakodhoz?

Ancsi: gratulálok a fogacskához!

Anyany: hát nem irigyellek, ennyit feladni anyósnak. Már simán a sajátotokat fizethetnétek, ha ő nem lenne ilyen.

Gégéé: nem lázasodott be Emma?

Winchi: hát nekem is ez volt a bajom, hogy Dorcsi nem fogadta el a tápot cici után. Viszont nekünk a táp muszáj volt, mert egész nap 140 ml tejcsim volt már csak. Így 2 cicizés között kapott tápot, aztán cumizavaros lett, leszokott a ciciről, fejtem, de mindig kevesebb lett. Vááá többet már nem panaszkodok, táposak lettünk és kész.
Képzeld rendeltem egy mei tait teszveszről, 3900 ft, postaköltség nincs. Pár anyag közül választhattam, hétvégére kész lesz. Anyuval akartam megvarratni,de mostanában folyton beáll a dereka, szurikat kap. Nekem is van varrógépem, de sajna eddig csak odáig jutottam vele, hogy felvarrom a nadrág szárát.
És végre kaptam Levinek esőköpenyt, hogy én mennyit kerestem, de sehol nem kaptam. A kenguruval együtt jön majd.

Levi még alszik, Dorcsi most aludt vissza.
Tegnap megcsináltuk a nagy játékválogatást a fiammal. Az összes apróságot bezsákoltuk ami marad azt meg elmostuk. Plüssöket is kimostuk, most úgy örül, hogy kicsit átrendeztük a szobáját.
Vendég
 


Zsula: neked is elapadt már a tejed? Az én fiam 9 hónaposan döntött úgy, hogy nem cicizik többet, akkor nagyon bántott a dolog, most már örülök, hogy addig tudott szopizni. Én bőgve kínálgattam cicivel a párom meg nem értette, miért fáj nekem annyira, hogy már nem kéri. Utána még sokáig volt tejem, mikor terhes lettem Dorkával még ha megnyomtam jött pár csepp.
Vendég
 


mancsa
Még nekem is van pár csepp... de manókám már nem fogadta el. Amikor megjött az első, már akkor gondok voltak, de a harmadiknál végképp leállt a ciciről... :? Párom tudja, hogy szerettem szoptatni és sajnál.. de mondjuk most, hogy már van két foga uraságnak.... lehet, hogy jobb nem szopizik. Ugyanis imád harapni.... :shock: :lol:

Kép
zsula
 
 


hahóóóóóóó

jajj szegény Lara!!!! ha tudsz majd gyere. remélem hannus már sokkal-sokkal jobban van!!!

a more milk jobb, mint más dolgok pl: tea vagy utrica???

Zsula...Krisztián már fél éves lesz:)

Winchi: naspiék jól vannak!

puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Ja, és a legfontosabb!! Nekem legalább is!!

Ma 6 hónapos az én fiam!!!!!! :shock: :lol:

Úgy elment ez a hat hónap.. amikor megszületett és hasfájós volt, azt hittem sose érjük meg.. :oops:

Kép
zsula
 
 


gégéé
More milk tuti. Amikor átmeneti gondom volt, szedni kezdtem. 6 nap után rengeteg tejcsim lett. Minden kajcsi után még majd 100 ml fejtem... és a fiam jóllakott! Aztán amikor leszokott a ciciről, megkapta az elrakott tejcsit.

Kép
zsula
 
 


GRATU A HAT HÓNAPOSSÁGHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

neked is szarakodik a vonalzód;)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


??? Mert? Én nem vettem észre.... Pedig rajtam van a szemüvegem.. :P

Kép
zsula
 
 


Na itt vagyok!

Kicsit összekuszálódtak a dolgok. Talán most már helyreáll a rend. Niki amióta lázas volt rengetegszer ébredt éjjel. óránként, fél óránként. Csak felébredt, aztán bementem hozzá, vsszaadtam a cumit és tíz perccel később elaludt. Ez baromi fárasztó volt. Reggelre úgy éreztem meghalok, pedig ugye a nap még csak akkor kezdődik. Ideges voltam, mindenre és mindenkire, utáltam mindent, az időjárást ( ezt még most is ) a felső szomszédot, aki éjjel 11- or még zuhog, aztán hajnali fél 5- kor meg már újra, z összes lakót, aki dohányzik és a konyhában meg a fürdőszobában, emiatt nálunk is büdös van, magamat, amiért nassiztam az életben maradáshoz és emiatt megálltam a fogyásban... balablabla.
Elegem volt az éjszakázásból, abból hogy Niki állandóan nyekergett, valszeg csak hisztiből. Mikor átmentünk Anyámhoz, hogy edzek egy kicsit végig bőgött, Anyum kezében, aztán az enyémben vigyorgott. Legszívesebben hisztiztem és toporzékoltam volna, hogy nincs 40 perc, amit nyugalomban eltölthetek. Tegnap aztán javulni kezdett a helyzet. Remélem nem lesz visszaeső. :wink:

Ha nem nyűgös, akkor egy tündér. Állandóan dumál és úgy áll négykézlábra, hogy a talpaira, meg a tenyerére támaszkodik. :D Persze ez eléggé labilis pozíció, de azért kisérletezik.

Most pöttyentek pár személyeset:

Anyany- ugyanarra a táskára licitálunk a teszveszen, ha úgy érzed többet ér Neked, mint nekem, nem licitálok rád és megspórolhatod a postaköltséget, mert a bátyámék Ménfőcsanakon laknak és elhoznák Neked. Vagy nekem. :wink:

Wicca! sajnálom a párodat. Most sem lehet könnyű, de ha hazaengedik kapsz majd még egy gyereket, mert Ő sem ugrálhat még sokáig. Az exemmel átéltem ezt. Ő nagyon csúnyán viselkedett, még ma is felzaklat, ha eszembe jut.

Zsula! Kicsi Krisztiánnak nagyon boldog névnapot.

Lara! Hannusnak miharabbi jobbulást. Szegénykék, annyira le tudnak gyengülni egy rövid betegségben is.

Esernyőkocsi- teszveszeltem egyet, hogy lépcsős helyekre is bejussak, meg buszra is szállhassunk. A naggyal ez egy kicsit körülményes volt. Amit én nagyon szem előtt tartottam, az az volt, hogy ne legyen a tolóoldalon keresztmerevítő, mert a párom is, én is elég nagyokat lépünk és nem akartuk állandóan a kocsit rugdosni. Végül ugyanazt a márkát vettük, mint ami a másik, mert azzal borzasztóan elégedett vagyok. Nem is válnék meg tőle, az esernyőkocsit szerintem ritkán fogjuk használni.
További szempontjaim: jó rugózás- utálom a zötyi kocsikat, kupola, ötpontos öv, állítható lábtartó.
Szerintem jól jártunk a kicsi kocsival, mert a lábzsák, az esővédő és a szélfogó is passzol hozzá, lévén azonos márkájúak. Majd megpróbálok képet feltenni róla.

KépKép
bende
 
 


Kép

KépKép
bende
 
 


Na, sikerült. Használtan vettük, de elég jó állapotú. A kereikere ráfér egy kis olajozás, hogy jobban guruljanak, meg ki kellett mosni a huzatot, de ezenkivül semmi tennivaló nem volt vele.
Teleszkopósan rugózik, nem rázza szét a manót. Elég kicsire összecsukható- bár ezt még gyakorolnom kell. Gyengébbek kedvééért- szerintem az enyémért- rávarrták a kupolára az összecsukás lépéseit. Azt hiszem szunyálni is jókat tud majd benne a manó, bár eddig egyszer használtuk és akkor az ágyában aludta a délutáni álmát és utána mentünk sétálni.

KépKép
bende
 
 


Halovány emlékeim vannak, hogy ki mit kérdezett, ha jól emlékszem Gégéé kérdezte a járókát. Nekünk van, bár kicsi a lakás mégis használom. Nappal ha magára hagyom, abban játszik. Szerettem volna, ha az ágya az alvást jelenti. Azt hiszem ez sikerült ( na jó az elmúlt hetek éjszakáit leszámítva ) mert a nappali alvásoknál, mikor berakom az ágyba tudja mi következik.

Evészet: jelentem Niki étvágya nem csökken, sőt egyre nő. Anyany ne olvasd el, mennyit eszik, mert Zsófinak ez alighanem 2 napi adag. No nem is karcsú a gyermek. :wink:
Reggeli- cici
Tízórai: gyümölcs, vagy gyümölcs túróval, vagy babakeksszel. 2 banán simán lecsúszik :shock:
Ebéd: főzelék- krumpli, brokkoli, zöldborsó, cékla, sütőtök, sárgarépa, bármit megeszik. Kb 250 gramm egy adag.
Ezt még lefojtja egy kis anyatejjel
Uzsonna- 100 grammnyi babajoghurt, vagy kompót, esetleg anyatej- bár mostanában délután nem kér belőlem. Ezért is váltottam az előbbiekre.
Vacsora: 180ml vízből tejpép! anyatejci
Éjjeli- anyatejci
Nem tudom hány kiló 7 hónaposan volt 8kiló 40 deka :wink:

KépKép
bende
 
 


Sziasztok!

Este éppen elég volt a tejci, hajnalban is viszont reggelre alig volt valami... Így tápikeverés és latex cumi bevetése után behúzott 100at belőle. De a kezemben nem evett csak ha az ágyra leraktam. Valószinűleg azért,m ert megszokta, hogy fekve szopizunk és így tudja jól beszopizni a kaját. Most nem volt fintorgás, a múltkor a szilikon cumi is vétkes lehetett. Szereznem kéne cumit de nem tudom hol lehet, már több helyen is kerestem, Nuk latex ciciformájú :oops:
a másikkal az a baja, hogy túlságosan dől belőle a lé ezzel küzdenie kell, szereti a kihívásokat :lol:

KRISZTIÁN BOLDOG FÉL ÉVESSÉGET!!!

Bende jó hogy jöttél remélem visszaáll nálatok a rend, elhiszem, hogy fáradt vagy! Csak jön már a jóidő és a kedvünk is jobb lesz! A kocsi jól néz ki nem is láttam még ilyet

Megyek királyfi szólít, meg mama is kijön hozzánk kicsit rendet rakok.

majd mesélek esti fürdésről és hogy mit varrtam (ezt inkább magamnak jegyeztem meg, hogy el ne felejtsem mit akartam) :D

KépKép
winchi
 
 


Szia Winchi!!!! Sziasztok többiek!
Majd jövök még, csak most megyek tésztát hajtogatni, mert már tegnap este meggyúrtam a túrós pogácsa tésztáját. Most félóránként 3x át kell hajtogatni, aztán kiszaggatni és mehet a sütőbe.

KépKép
bende
 
 


Vagyok csak közben beraktam a mosógépet is. Apropó mosógép. Egyik este levágta itthon az egész hálózatot, cetnrifugálás közben. Visszakapcsoltuk, aztán újra. Kihúztuk két napot vártunk a szerelőre, Ő mindent rendben talált, azóta sincs semmilyen probléma, mos és a hálózatot sem csapkodja le. De azért ez belekerült két lepedőbe. :cry:

Ja, hogy ne csak azt írjam, hogy lehangolt vagyok, azért történtek velünk vicces dolgok is. Vasárnap megkértem a páromat, hogy húzza át az ágyat. Közben nézheti a tévét, gondoltam ez pont megfelelő elfoglaltság lesz neki. Csillagkapu, Enterprise űrhajó és társai. Főzés közben néha benéztem a szobába, párom mereven bámulta a tévét, gyerek ott seretepertélt körülötte, ágy érintetlen. Sokadszori kérésre, nekiveselkedett, persze a szeme közben a tévén. Teregetéskor, számoltam a huzatokat, nem stimmelt. Megnéztem a mosógépet, hátha benne maradt, üres. Kibontottam az ágyat, lehúztam a friss huzatot, alatta volt a régi... :D Párom más galaktikus rendszerben járt mikor áthúzta az ágyat. :D

KépKép
bende
 
 


Sziasztok!

Winchi: Részvétem a párod nagypapája miatt! :(
Hát bizony igen. A férfiak nem viselik jól amikor betegek. De bezzeg nálunk is amikor nekem van lázam oda se figyel rám, ő meg állandóan orvoshoz rohangál.
Ez a genetika :)
Remélem azért nem dőlsz ki a sorból! Kitartás.
Nagyon ügyi Matyi baba. Így hason pancsizik? Nem teszi bele a buksiját a vízbe? Bianka ha elfárad leteszi a fejét, na hát így meglepi érné azt hiszem.

Anyany: Biankának is hőemelkedése van 37,3 37,2 de néha 37,7 is akár, aztán lemegy. Lehet hogy neki is a fogacskája miatt? Pár napja nyűgösebb is a Kincsem. Alig lehet felállni mellőle.
Nem irigyellek az anyósod miatt. :( Nagyon nem

Ancsi_pancsi: Gratulálok a fogacskához! :) Csuda jó az a bébitaxi. a kishölgy pedig egy édipofika :)

Gégéé: EZ nálunk is így van biza. 2 hétig tudtam mikor kell letenni Biankát és szépen el is aludt a kiságyába, aztán egyszer csak nem. Úgy tűnik mostmár kezd visszarázódni a dolog.
Sajnos az éjszakai etetéssel kapcsolatban nincs ötletem. Bianka is van - mostanában megint - hogy többször is felsír de ő visszaalszik cumival. Etetni nem kellett. Mostanában megint rosszak az éjszakáink.

Katinka: Nem lehet hogy a nyálát nyeli félre?

Mancsa: Dorottya is milyen szépen pancsizik :) Csúcs hogy milyen ügyes. Bianka még itt nagyon nem tart, bár kétszer hátról hasra fordult tegnap.

Wicca: Sajnálom a párodat! Szegény nem lehet könnyű nektek :( Jobbulást neki, és drukk hogy mostmár gyógyulni tudjon a lába.

Hannuskának jobbulást kívánok!

Zsula: Boldog hófordulót vagy féléves szülinapot Krisztánnak! :)

Bende: Sajnálom a fáradtságot kimerítő lehetett :( A párod meg ráhúzta a szennyes ágyneműre a másikat? Szupi :) Tényleg valahova máshova figyelhetett :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Wicca nem lehet egyszerű, de kitartás tudom könnyű ezt mondani.És mihamarabbi felépülést párodnak.

katinka azért milyen mázli hogy van az az érzékelő,és nem lett nagyobb baj. Ez a hülye szél,mindent visszafúj :evil:

Zsula Boldog hófordulót Krisziánnak :D

Lara Azt tudjátok mitől,lett ilyen hamenése? Remélem hamar meggyógyultok.sok gyógypuszit küldök :)

Anyany Rics most 7450gr és 69 cm,múlt hóban7230gr és 68cm volt, nem viszi túlzásba a hízást,mondjuk így már nem is fog,hogy lemászkálja :lol: csak nyúlhatna kicsit,mert így olyan kis kertitörpe :D És még mindíg taknyosak vagyunk de már 6 fogunk van :)
Szorítsatok,holnap megyünk tomival urológiára a kukaca miatt,sajna nem tudtam visszhúzni a bőrt,már volt egy műtétje is 2évesen és azóta semmi változás :( Most meg még van rajta valami kinövés is.A dokink azt mondta hogy jobban járnánk ha levágatnánk róla a bőrt :cry: ,de én ezt nagyon nem akarom.Kicsit kivagyok emiatt.
bocsi akinek nem írtam :oops:

Kép
Kép
bibii
 
 


Sziasztok!

Lara: ha hazértek, és minden ok, majd gyere. Remélem Hannus már jól van, és eszik szépen. Puszi nektek!

Gégéé: Emma baba kiheverte már a szurit?

Zsula: grtula Krisztiánnak a 6 hónapossághoz. Dorka meg pont ma 8 hós....repül ám az idő! Én is próbáltam még erőltetni a cicizést a kisasszonynak, főleg éjszkánként, de nagyon kevés, és a múltkor ráharapott a bimbómra a fél fogával (illetve tarajával) azt hittem besz@rok.

mancsa: én is sírtam, amikor már nem volt elég a tejci, de aztán valahogy beletörődtem. A lényeg az, hogy idáig is tudtál szopiztatni. Ami meg még esetleg van, még ha kevés is, akkor sokat számít.

Trundike: jó, hogy jöttél. Lehet tényleg a fogacskái alakulnak Biusnak! Barnika jól van? Kérünk képeket! Olyan régen jöttél! Köszi a bókot Dorka nevében is. Hogy megy a kondizás?

Bende: jó fáradt lehetsz. Remélem helyreáll a rend nálatok. Dorka is nyűgösködik, de a fogacska miatt. Kipróbáltam, ha adok éjszakára Viburcol-t akkor csak max 1-szer kel fel, ha nem adok, akkor kb. 10-szer. Nálunk bejött. Niki hogy áll a fogicákkal? Elég szép kis adagokat megeszik Niki. Látszik is rajta, jó husiban van. A joghurt gyümivel, meg túrós dolgok nálunk is mennek, meg minden ami édes, de a főzelék az nem akar nagyon csúszni.
Jó a kocsi, milyen márkájú?

Winchi: örülök, hogy végre Matykó elfogadta a tápit. Néha milyen kis dolgokon múlik minden. Bele sem gondolunk.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

A változatosság kedvéért Nati megint náthás. :roll: Komolyan, szegénykém nem tud kikeveredni ezekből a nyavajákból... Persze éjjel nagyjából félóránként fent volt, kivételesen kétszer is evett, én meg mindjárt lefordulok innen a székről a kialvatlanságtól. Gondolom Lili cipelheti haza a vírusokat, bacikat, csak az ő immunrendszere már elég erős és nem dől ki mindig. Délután kifosztom a patikát, veszek Cebion cseppet is, hátha az segít majd valamit. Most már jó lenne azért megkapni a 4 hós oltást. :?

Jaj, szegény Hannus, azért örülök, hogy jobban van már! Gyógypuszik neki!

Dorkának és Krisztiánnak boldog hófordulót!!!!!!!!! :D :D :D

Wicca, szegénykém, jól megjártátok. :( Hogyan tört el a férjed lába? Azért jó, hogy van sok tejcsi. :) Kitartás!

Winchi: Matyi nagyon belelendült a forgolódásba, úgy látom. :wink: Nati is forog a tengelye körül is az ágyban, meg vándorol is erre-arra, érdekes pozíciókban találom, miután letettem. De hátról hasra még nem fordul, pedig a védőnő szerint az a könnyebb. Bár Lili is először hasról hátra csinálta.
Hát, nálunk is állandósult az esti tápi, most már cumisüvegből, mert eddig a Nurofenes adagolóval adtam, ne zavarja a szopizásban. Viszont minden este az már kicsit macerás. Ma megyek is cumisüveget meg cumit venni, mert Lilinél ez a dolog kimaradt, csak egy mini AVENT-es üvegünk van, a cumija meg tönkrement. MAM márkájút néztem ki, annak a cumija kompatibilis az Aventtel.

ancsi: Örülök, hogy bevált a Viburcol Dorkának. Én is vettem, de a dokinő szerint még korai. Pedig ma a védőnő egyből mondta, hogy szépen meg van duzzadva az ínye alul, szóval tényleg jönnek a fogacskák.

gégéé: engem is lebeszélt a védőnő a hozzátápiról, azt mondta, várjuk ki az 5 hónapos kort, ha csak szopizna, akkor a 6 hót javasolná. Pont a múlt héten voltak nekik előadások ebben a témában és most nagyon azon vannak, hogy a túl korán adott gyümi-zöldség allergiára adhat hajlamot. Viszont egy csomó jó dolgot mondott a későbbiekre. Viszont a tejpépes tippeket köszi, a védőnő is javasolta, majd íratok fel hipoallergént a dokinénivel, még tápiból is azt kapunk.

most mennem kell, kajcsi van, de sürgősen :wink:

Kép
Kép
katinka31
 
 


Ancsi_pancsi: Kondizás jól megy. Heti minimum 3 de inkább 4 alkalommal megyünk. Fogyni egyelőre keveset fogytam.
Barnika meggyógyult, azóta már ovizik keményen :)

Katinka: Natinak jobbulást kívánok! Meg lesz edzve az immunrendszere ami azért nem baj, csak hát elhiszem hogy nagyon fáradt vagy.
Lassan már minden allergizál. :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok ma reggel! Örülök, hogy a régen itt jártak is előkerültek! :D

Nagyon Boldog Hófordulót Krisztiánnak, és Dorkának!!!!!!!! :D

Gégéé: Én csak a more milket próbáltam. Még szülés után vetettem a párommal, és mivel elég drága, ha már megvolt, ezt próbáltam ki először. Végül bevált, így maradtam is ennél.

Bende: Kívánom, hogy hamar visszaálljon a rend, sajnálom, hogy fáradt vagy, de ahogy olvasom így is pörögsz! :) Párod ügyi volt, de hát a férfiak egyszerre csak egy dologra tudnak figyelni!!!!! És mivel ott volt a tévé...

Éjszaka mi is zombultunk, megint! :cry: :cry: :cry: Háromtól fél hatig tartott! Kicsit én is kivagyok ezektől az éjszakáktól! Ja és én meg csak fogyok, és fogyok. Érdekes, hogy rajtam kívűl mindenki hízik szoptatás alatt, mert sokat eszik. Én is sokat eszem, legalábbis magamhoz képest, de Réka kiszippantja belőlem! Már kevesebb vagyok, mint mielőtt terhes lettem! :(

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Nappal kinek mennyit alszik a manója? Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy napközben túl sokat hagyom aludni, azért van fenn éjjel ennyit? De estére így is olyan fáradt, hogy már szopi közben elalszik! Nem tudom mit kellene csinálnom?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szösz: csak fogysz? Miből???? :) Bianka mostanában 2X1,5 órát alszik átlagosan.
HA sétálunk akkor többet mert a babakocsiban alszik egy félórát még, meg az is előfordul hogy az egyik 1,5 óra 2 órás alvás.
Így épphogy kibírja a fél 8-as fürdetésig de akkor már nagyon kivan

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Zsula: Levi szerencsére nem harapott szopi közben, 1x vérhólyagot csinált a cicimre, de akkor még nem volt foga. Dorcsi már most harapósabb. Én is nagyon szerettem szopiztatni, de hát ez van.
Boldog félévességet!

Bende: hát elhiszem, hogy nyűgösek voltatok, Levi sokáig kelt éjjel óránként, akkor azt hittem soha nem tudom kialudni magam.
Húúú, Nikinek jó huzatja van, jó "kis" adagokat eszik.
Tetszik a kocsitok, még én sem láttam ilyet.
Ágyhúzás :lol: :lol: :lol:

Winchi: mi jót varrtál? Dorcsinak sem volt mindegy milyen cumiból szívja a tápszert, a tommee tippeeből fogadta csak el először, aztán az aventesből de azután már nem kellett a cici.

Trundike: Bius nagyon ügyes, hogy már nem eszik éjjel. Dorcsi tegnap beletette a buksiját a vízbe hason, őrületes csapkodásba kezdett és közben vigyorgott nagyokat.

Bibii: jujj, nem lennék a helyedben, Levinek is felhúzták a kukiját 1,5 évesen, mert le volt tapadva, de azóta nem volt gondunk vele. Most már ő húzza fel magának minden fürdésnél.

Ancsi: most készülök viburcolt venni, hogy legyen itthon. Bíztató, hogy nálatok bevált.

Lara: hogy vagytok?

Krumplileves, palacsinta a mai menü, ti mit főztetek?
Várom, hogy Dorka felébredjen, aztán megyünk a postára, gyógyszertárba meg a boltba. Levi most "taccspajtit" rendez a szobájában a plüss állatkákkal.
Vendég
 


Trundike: Nem tudom miből, de fogyok. :o Már a párom is megállapította, hogy híznom kéne :( , de ez nekem pont olyan nehéz, mint másnak a fogyás.
Réka általában 4 órát alszik napközben vagy úgy, hogy 2x2, vagy úgy hogy 1 órát, meg 3-at. És mi este 9-kor megyünk alundi. Akkor szerintem nem sok a napközbeni alvás.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szösz: Dorka 3x alszik napközben, de 1,5 órát, du 2x fél-3/4 órát. Van amikor borul a rend, de mindig erre áll vissza.
Szívesen adok pár kilót!

Dorkának boldog hófordulót!
Vendég
 


Hogy kell szösznek kilókat adni? Én is adok szívesen még a postaköltséget is vállalom :lol: :lol: :lol:

Mancsa majd muti meg milyen mei tait vettél kiváncsi vagyok rá!

Ja fürcsi tegnap: Nagykádban olyanpancsolást rendezett, hogy csak lestem. És a vízben hasról hátra fordult :lol: Vgyázva, hogy a pofiját ne rakja a vízbe, 1x 2x sikerült nyelnie a vízből és megtanulta.

Na sír megyek is.....

KépKép
winchi
 
 


szosz!
nekem is van még egy fölös tízesem!
ZSófi 4 hónaposan inkább sokáig volt fenn éjszaka napközben 3-4szer aludt. ha 11kor kidőlt, akkor már örültem. mostanában már délelőtt alszik egy rövidet, meg délután egy hosszabbat, kb 1,5-2órát. este meg 8-9között alszik el.


boldog hófordulót krisztiánnak és dorkának!

bende!
örülök, hogy előkerültél!
semmi gond, ha eszik, akkor eszik, ha nem akar, akkor meg hiába erőszakolom.
a táskára hugom licitál, ha kell, akkor kell neki, nem nyúlok bele.

Zsófi étrendje: reggel kb200mili tápi, tízóraira gyümölcs kekszel, vagy joghurttal. ebéd: ma bébiétel almapép májjal (talán megbízhatóbb), meg én megtoldottam egy szép nagy krumplival. általában 200-250g.
uzsonna kevesebb, kicsi tejpép, kicsi tápi, kicsi gyümölcs. vacsira meg tápi, ha egyszer, akkor 250mili, ha többször, akkor több mint 3deci.

kivétel amikor kínozza a fogacskája, mert akkor feleződnek a mennyiségek.
mint például ma is. meg nyűglődünk is rendesen, és alig akarta aludni. éjszaka szerencsére azért alszik, de ma is fél 7kor kelt... én meg úgy utálok korán kelni... :lol:

ancsi!
nálatok a chamomilla homeobogyó használt napközben? ti sem szeretitek a natúr főzeléket? ZSófi sem eszi meg. a borsóba is banánt kevertem...

jaffa!
te is jól eltűntél!

wicca!
nagyon sajnálom, szorítok, hogy átvészeld! remélem van segítséged!
Vendég
 


na a mi nap rendhagyó...
ZSófi kidőlt. alig aludt délután, most alszik...
remélem estesem lesz gond...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?