Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy pillanatra ugrottam be:

Bogár!
Isten hozta Eriket, gratulálok, jó egészséget kívánok :) Nagyon édes a kisfickó :wink:

Magdi!
ÁBris is nagyon ennivaló, gyere majd mesélni te is!

Puszi, kitartás HEni!

Kép

Kép
csaju
 
 


Szia Bogár!!!!
Igazi kis vasgyúró!!! Élménybeszámolót kérünk szépen, ha lesz egy kis időd! Hogy zajlott a szülés, meddig voltál benn, ki szimpi a nővérek közül és főleg milyen így otthon? Hogy osztod be az időd a picit? Kedves tapasztaltabb anyukák! Az utolsó kérdésre mindenkitől kérek választ! Köszönöm köszönöm köszönöm... Szerintem a többi lány is kiváncsi erre.
Andalka! Mi újs? Szülsz nem szülsz? Ha igen hajrá, hiszen már nagyon vártad, hogy kibujjon!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Bár tapasztaltnak nem nevezném magam, de szerintem az a lényeg, hogy az első hetekben ne akarjon az ember lánya semmilyen időbeosztás szerint élni. Én elég merev vagyok ilyen szempontból, szeretem látni előre a napi/heti programomat. Ha nem faragtam volna le az igényeimből, akkor már a diliházból írogatnék. :)
A babára bízom magam. Ha épp alszik, és nem vagyok hulla, akkor jöhet a házimunka. Persze mázlim van, mert az első két hétben volt segítségem, és a párom is elég toleráns, ha esetleg este szalad a lakás. De ez nem sűrűn fordul elő, annyi időt mindig hagy nekem a baba, hogy az alapvető dolgokat megcsináljam. Egyedül a főzés nem nagyon jön össze, de ezt is megoldjuk. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

Sziasztok,

Látom az újdonsült anyukák elég leterheltek, nem sok idő adatok írásra. :) Ez persze nem szemrehányás, inkább előrevetítése annak, ami Ránk is vár majd. :)

Én még továbbra is egyben, bár ma dél óta ismét vannak fájásaim, de ha elkezdem mérni a köztük lévő időt, akkor természetesen leállnak, úgyhogy ismét jóslónak minősítem őket, s várok türelemmel... illetve folyton azt kívánom, hogy menjen el a magzatvíz, az legalább tuti jel arra, hogy induljunk a kórházba. :)
Remélem, kellő rendszerességgel fognak jönni a fájások, s a végén nem itthon szülöm meg Annácskát. :-)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok! Vadonatúj tag vagyok, úgyhogy az esetleges bénázásokért előre is bocs!
Már régóta olvasgatom a fórumokat, sok hasznos infót találtam itt. Most egy konkrét kérdésem lenne: a védőnő ajánlotta dr. Jex Annát. Állítólag egy fiatal doktornő az uzsókiban. Valaki hallott már róla?
micacica
 
 


Sziasztok lányok,

hát bevallom, már többször terveztem, hogy megirom, amit megigértem, de mindig gyözött rajtam a lustaság, de most összeszedtem magam.Igy megpróbálom összefoglalni a kórházi élményeinket.
Akkor belecsapok a közepébe:
18 án reggel felkeltem, még nem volt konkrétan semmi bajom, csupán csak a szokásos kis szöszenet, ami már pár napja elégé zavart, hogy rohadtul nem tudtam visszatartani a vizeletemet, és soha nem jutottam el a megfelelő pillanatban a WCig.
Azzal nyugtatam magam, hogy ez teljesen normális, együtt jár a terhesség végével, de azért a kisördög motoszkált bennem, hogy hátha a magzatviz szivárog. Tudtam, hogyha az, akkor jobban kell figyelnem, mert akkor fenáll a fertözés veszélye, ami a babára nézve veszélyes lenne. Sajnos, igazam lett, szombat délelött elkezdtem furcsán érezni magam, fájt a derekam, pisiléskor szurt az alhasam, délutánra fájt a fejem, hidegrázott, én egésznap mértem a lázam, mert tudtam ha 38 fokos, akkor irány a kórház.
Vártam, mert nem akkartam téves riasztást, ugyanis előtte 2 nappal, már voltam bent a dokimnál, hogy nézzük meg mi a helyzet, mert volt egy rossz megérzésem, nem találtunk semmit, és ciki lett volna megint bemenni a semmiért.
Szóval irány a kórház szombat este, mégérkeztünk, mondtam, hogy lázam van, de fájásaim nincsenek, megnézték a baba sziverését, ami nem volt jó, vettek magzatvizmintát, ami semmi különöset nem mutatott, én meg kaptam infuziot.
Aztán a vérvétel kimutatta, hogy nincsenek túl jó értékeim, fertőzést kaptam, az orvosok úgy döntötek, hogy megcsászároznak rögtön. Hál istenek, hogy ezt választották, és nem az antibiotikumos kezelést, mert kiderült, hogy a magzat is fertözött lett, igy a leggyorsabb megoldás lett a befutó.
Elégé nagy sokk volt igy minden, mert váratlanul történtek a dolgok.
Én a császár alatt ébren voltam, a közepe volt a legjobb, amikor odahozták a bébit.
Szóval ennyit tudok irni a szülésről, a kórházról majd később számolok be az is eseménydús volt, de igy utolag már nem is az a fontos, hogy mi történt velem, hanem hogy itthon lehettünk, és egézségesek vagyunk.
Csak akkor az ember sokkal tragikusabban éli meg a dolgokat, mert érzékenyebb, hormonháztartása felborul stb.

üdv. magdi

Kép
magdalena
 
 


Bogár, gratulálok Erikhez!!!! :D Igazi kis vasgyúró!!!
Mekkora súllyal, hosszal született?

Lányok: köszönjük a bókokat!!!

Judit: jó hogy gondoltál ránk. :lol:

M.

Kép
magdalena
 
 


Magdi! A lustaságot teljesen érthető fáradtságnak nevezném... nem semmi az ami történt veletek, de a lényeg, hogy egészségesek vagytok. :D
Nekünk is váratlanul jött a császár, tényleg kell pár nap, mire megemészti az ember, és rájön, hogy ez így volt jó.
Szóval kitartás, és vigyázz magatokra! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Micacica!

Üdv a fórumon! :)
Én is csak hallomásból tudom, hogy nagyon jó. :)
Meg viziten találkoztam vele, szimpatikus és lelkiismeretes, alapos doki, már ha ennyiből ezt le lehet szűrni. De általában nem csalódom az első benyomásaimban. :)

Üdv
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok Csajok,
ma voltam CTGn, hát először végig aludta, még egy apró moccanatot sem tett, hát a nővérke úgy döntött lépcsőzzem egy kicsit hátha a második kör eredményesebb lesz. Szerencsére bejött.
Utánna voltam vizsgálaton, a méh állapota M:5, köldökvéráramlás jó.
Jaj én már annyira nem bánnám, ha menni kéne, már nagyon unom ezeket a heti kórházlátogatásokat. Ja meg a pláne ugye, ha túlhordom minden nap kell menni CTGre. Azt nagyon nem szertném.
Megnéztem a szülőszobát is, pozitiv élményt nyújtott.

Bogár nagyon elfoglalt biztos a babóval, azért nem ir nekünk.
Nekem már hiányzik is!

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Lányok!

Tudtok nekem segiteni. Tudom, hogy ti is páran császárral szültetek, van pár homályos rész, amiről szeretnék egy kis infot.
pl. én fürdéskor még mindig félek, hogy ne érje viz a sebet,és nem merek normálisan zuhanyózni, igy felül cicamosdást végzek. Meddig kell figyelni a sebre viz szempontjából? tudja valaki?
Illetve elég nagy még a pocim, lehet császárosoknak hasleszóritót hordani, hogy vissza menjen, vagy már késő?

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Csajok,

tud nekem segiteni valaki a fizetős szobákkal kapcsolatban?
Mennyibekerül a kétágyas szoba?
Szerintetek érdemes?

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Heni,

én az utolsó 3 napot 2 ágyas szobában töltöttem, és nekem bejött, összesen 7 éjszakát töltöttem a kórházban, és a 3 nap estéjére totál depis lettem, csomó minden összejött... kértem, hogy találjanak ki valamit, hálisten volt hely a 2 ágyasba, igy ott kötöttem ki végül, és utána minden jóra fordult, bejöhetett az anyukám a szobába, és segitett mellre teni Ábrist, na onnantól kezdve ment a szopizás, ami nagy megkönnyebülést jelentett, sőt felszabadultabb lettem Ábrissal is.
Nekem az okozta a gondot az 5 ágyas szobában, hogy rajtam kivül már mindenki a második gyerekét szülte, én voltam a legtapasztalatlanabb, és ez sajnos rosszul sült el, mert nem voltak valami segitőkészek, én meg hirtelen valami elvarázsolt helyen éreztem magam, aki bénáskodik, szerencsétlenkedik a babájával.
Sajos, szerencsétlenül alakult a szoba választásom, mert a folyóson találkoztam más anyukákkal, akikkel meg remekül elvoltam, és kölcsönösen megosztottuk egymással az agályainkat.
A szoba ára, 6000 ft.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Magdi! Nekem a dokim a 10. naptól mondta, hogy érheti víz, kb két napot még én is paráztam, hogy mi lesz, ha vizes lesz, utána megnyugodtam. :) Igazából a seb érintése volt kellemetlen, de attól még érhette víz.
HAsleszorítóról nem tudok nyilatkozni, én nem használok, mert hallottam negatív véleményeket róla. Az én hasam még mindig nagy, a negyedik hétig volt látványosan nagy /idős néni megkérdezte a patikában, hogy: Jön a kistesó? :lol: /, mostmár a ruha jól takarja. Viszont úgy tudom, hogy császár után lassabban húzódik vissza.

Heni! A kétágyas 6000. Én egyágyasba kerültem (kétágyas foglalt volt), nem bántam meg.

Üdv
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli és Magdi,
köszönöm az infókat! Egy ágyasba nem szivesen mennék, mert eléggé társas lény vagyok, félek a magánytól, hogy nem tudok majd kihez szólni, kérdezni ha gondom van. De viszont jó volna a fizetős , mert akkor a férjem is be tud jönni a szobába hozzánk, nem csak a folyosó marad!
Remélem össze jön!
A jövő héten volna jó már szülni, de a babó olyan jól érzi magát benn, hogy félek túlhordom. Nagyon nem szeretném.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Dolli,

hála neked ma már végre egy jó meleg zuhanyfürdőm volt tetőtőltalpig. :D

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok,

Hasznos volt a kétágyas szobával kapcsolatos beszámoló, elgondolkodtam rajta, hogy esetleg igényelni fogom. :) Apa közelséges a babához elég meggyőző érvnek tűnt, erre nem is gondoltam még. :)
Mikor szóltatok, hogy jutottatok a kétágyas szobába? Előre jeleztétek, tudtak róla, vagy szerencse kérdése volt?

Amúgy ma voltam a kórházba NST-n, minden rendben, Annácska még várat magára... bár hál istennek magzatvíz tiszta, s mellesleg van haja a babámnak. :)
Amúgy hétfőtől eltűnök, mert befekszem a kórházba, többek között választott vért kell hozatni, s emiatt indokolt már, s legkésőbb 13-án csütörtökön a 41. héten indítják a szülést. :)
Úgyhogy most már egészen biztosan látni a végét a dolognak, vagy természetesen, vagy indítva. Nem tagadom, jót tesz a hangulatomnak, hogy látom a végét, amikor legkésőbb biztosan a karomban tarthatom a Kiscsajt. :)

Mindenkinek jó hétvégét, babázást és babavárást. :)
Andrea

Kép
andalka
 
 


SZiasztok!

Magdi! :D

Andrea! A szülőszobán kell jelezni, hogy hová szeretnél kerülni, sajnos onnantól kezdve a szerencsén múlik.
Aztán: Hajrá, gondolunk rád, és várjuk a híreket! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok !

visszatértem ! :)
A kis gyerkőc egy angyal :) csak akkor sir ha éhes...
nos , a szülés.
Hát, röviden nagyon hosszú volt nekem. Kicsit bővebben: majdnem 12 órán keresztül vajúdtam, gyakorlatilag értelem nélkül mert mint kiderült nem tágultam szinte semmit, de a fájdalom pont az volt mint azok éreznek akik tágulnak is valamit. Az ok állitólag az volt hogy fent repedt meg a magzatburok és a gyerek fejénél lennt pedig erős volt és ott maradt igy nem tudtam tágulni. A 12 óra alatt jutottunk el bő 2,5 újjnyiig....de addigra már a falat kapartam hiszen előtte való két nap már a 10 perces fájásoktól nem nagyon aludtam. Szóval a végkimerültség kerülgetett...és ha nincs ott a párom ... tényleg nem tudom hogyan vészeltem volna át, bár nem tartom magam egy hisztis tipusnak...nagyon hálás vagyok ezért neki...ő intézte el aztán a 13. órában hogy kaphassak érzéstelenitést, igy én sajnos bűntudattal de a könnyebb végét fogtam meg a dolognak. De az az igazság csajok, hogy sohasem voltam még ennyire hálás a fájdalomcsillapitásért. Amint elkezdett hatni, az valami földöntúli megkönnyebbülés volt és szegény párom azért rimánkodott hogy ne aludjak el... immár 72 óra után pedig nagyon jól esett volna... :) az érzéstelenités profi volt, amikorra kellett a kitolási szakaszra kiment a hatása és tudtam nyomni szóval a végkifejletnél nem éreztem hátrányát, sőt ! Amikor már az "utókezelést" csinálták ( varrás.....stb) akkor kaptam még, és szerintem az volt egy kicsit sok mert a vérnyomásom 60-ra leesett amint megpróbáltam felállni összeestem 2x, hidegvizes borogatás, egy kis hányás, de másnapra jobban lettem és jót aludtam végre...
A szülésznők közül a Csombók Szilvi és egy bizonyos Bea nevezetű voltak bennt mint utólag kiderült, mert sajnos a kábulattól és a maszktól csak a páromban és a dokiban voltam biztos... :) de valahogy ösztönszerűen amikor az újszülött osztályon ők voltak ügyeletben a piciknél akkor voltam a legnyugodtabb és ők voltak a legszimpatikusabbak és látszik hogy szeretik amit csinálnak és nagyon kedvesek. Nagyon hálás vagyok nekik is !!! És ezúton köszönöm a lelkiismeretes munkájukat, ha esetleg olvassák az oldalt ! :)

Andrea,
kitartás, rendben lesz minden, ne izgulj ! nagyon szoritok neked !
Én egyébként örültem hogy az 5-ös szobába kerültem , az egy igazi buliszoba ! de tényleg, akárhogy cserélődött a kismama állomány annyit de annyit röhögtünk ! mert mindenki jófej volt ! nagy szerencsém volt. Az utolsó nap került hozzánk egy császáros leányzó, szegény a kétágyasban kezdte....de egy rendkívül szemét kisebbségivel került össze aki megpróbálta ugráltatni szóval nem biztos hogy jó a két ágyas....de lehet csak nekem volt szerencsém az ötágyassal. Mindesetre úgy láttam ha van ágy akkor szabad a vándorlás, bááár azt hallottam nem tudom igaz-e hogy legkevesebb 4 éjszakára adják ki a fizetős szobákat... tehát 1 éjszakád van meggondolni magad.

Heni,
neked is már csak e.gy kicsi van hátra, kitartás ! szoritok !

Micacica,
a Jex Anna doktornő tényleg nagyon lelkiismertes, és szerintem nagyon figyelmes, az egyik szobatársamnak ő volt a dokija ( nem fogadott !) és maximálisan meg volt vele elégedve és láttam is amikor jött hozzá érdeklődni hogy van hogy komolyan kérdezi...nem csak felületes érdeklődésből, szóval én rábiznám magam....

Na ez jó hosszú lett, bocsánat :) puszi mindekinek ! :)

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!
Gratulákok a frissen szült anyukáknak, és kitartást kívánok a várakozóknak.
Bogár! Hogy érted azt, hogy a párod járta ki az érzéstelenítést? Ezt nem a szülésznő/orvosod kérdezgette Tőled legalább óránként?
Én az EDA után én még este 8-kor sem tudtam lábra állni, pedig du. fél kettőkor kaptam az utolsót a varráshoz.
Üdvözlök Mindenkit.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Magdi!
Neked nem mondta el a doki, mit mikor lehet? Most már simán érheti neked is a sebet a víz, viszont 6 hétig nincs szex, nincs fürdés csak zuhanyzás.

Megyek, mert a kicsi alszik, így összekapom a lakást!

Bogárka!
Örülök, hogy Erik egy angyal :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok gondoltam hallatok magamról.
Még mindig semmi jele a szülésnek, most még hosszabbnak túnik a várakozás, mint az egész kilenc hónap alatt. Nap mint nap az jár az eszemben, hogy mikor kezdődik már? de semmi nem történik. Mint vihar előtt a csend.
Szerdán megyek NSTre, hátha adddig történik valami.

Puszi és kitartás mindenkinek!
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

Anikó,
sajnos nem , ha a párom nem elég határozott nem lett volna, csak az a semmire se jó gázos maszk vagy mi :D de úgy látszik nem vagyok jó narkós :D nem tudtam elég jól szipuzni :)

Henikém,.
türelem ! :) majd meglepi lesz hogy mikor jön ! :) az biztos, hogy nem fogsz róla lemaradni :D .. most még fürödj amennyit birsz és aludj amennyit tudsz :D !!! (priviben irtam neked)
Nálunk ez úgy zajlott mint most nálad, és a szerdai nst-re már nem jutottam el :) mert hajnalban megszültem, szóval..... :D készülj fel azért a menetfelszereléssel :) ! Ja igen és a vajúdószobában is neked kell a wc papirt vinni igy javaslom egy kicsit többet tárazz be elsőre :)

Anyukák,
mindenkinek jó takaritást kivánok, most már tudom mi az igazi időkihasználtság én is ! :D

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogár!
Köszönöm kissé nyugtalanító válaszodat. Talán a harmadik már tényleg könnyebb lesz.
Sajna a harmadikkal már nem tudok a jól bevált Szabolcsba (OGYK) menni, és a régi doktornőm sem vállal szülést.
Remélem nem csalódok majd az Uzsokiban sem.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok,

Judit! Mondta a doki, hogy nincs szex, és fürdés, de a vizzel való érintkezéssel kapcsolatban, azt mondta, hogy kössek a seb elé valamit, hogy védjem, ezzek a mondatok a varratszedéskor hangoztak el, de tovább nem tudtuk folytatni az eszmecserét, mert szegény dokim megsértette a sarkát a vizsgálat alatt, így rövidre zártuk a beszélgetést. :( Így van pár homályos foltom a császármetszés utáni felépülésről.

Judit, Dolli: 3 hete volt a műtétem, de mostanában egyre jobban fáj a hasam-sebem? Nálatok mi a helyzet? Ez normális?
Érzitek még?

Magdi

Kép
magdalena
 
 


SZiasztok!

Magdi! Nekem kb az ötödik hétig voltak hol erősebb, hol gyengébb fájdalmak. Az erősebbek egyre ritkábban, ez jelentette a javulást. Egyik szülésznő mondta, hogy ez így működik. Egyik nap azt hittem, hogy vége a rossz napoknak, másnap megint szenvedtem.
A seb pedig még néha érzékeny, főleg frontoknál.
De ha erősödik a fájdalom, azt azért jelezd a dokidnak, ő biztos jobban meg tud nyugtatni. :)

Anikó! VAlóban nem nagyon pártolják az érzéstelenítést a maszkon kívül. De Bogárka a példa rá, hogy ha az ember határozottabban lép fel, akkor csak megoldják.
Ki az ovosod?

Heni! Türelem, már nincs sok hátra. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok Mamik!

Még új vagyok itt, a második babámat fogom szülni az Uzsokiban. Tapasztalatot szeretnék gyűjteni, a kislányom még a SOTÉn született.
Mikor lehet megnézni a szülőszobákat? Kinek kell szólni, hogy ha lehet mutassa meg?
Van beöntés, meg borotválás?
Előre is köszi, üdv

Zsófia
giovi1
 
 


Sziasztok!
Dolli, köszönöm az hozzászólást. Lehet, hogy inkább anesztest kellene fogadnom? Túl vagyok kettőn és tudom, hogy mennyire nem bírtam. Ezért aggódom ennyire.
Úgy néz ki, hogy a Halász dokinál fogok szülni, de még csak egyszer talákoztam vele, és egy nyugodtabb beszélgetést még remélem tudunk tartani. Egyébként ismeri valaki?
Magdi, jobbulást és azt gondolom, ha a sebed tiszta(nem piros, nem váladékozik), és lázad sincs, akkor nagy baj nem lehet. Bár nekem még nem volt hasi vágásom, de sebészeten dolgoztam jó pár évig. A Dollinak igazán jók a tapasztalatai.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Kisani!
Én Halász dokihoz járok, és meg vagyok vele elégedve. Kedves, türelemes és hozzáértô. Szerintem jó kezekbe kerültél.
Tekiroll nála szül, így ô többet tud mondani róla.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Nálam a helyzet változatlan, semmi jele a szülésnek.
Tegnap voltam CTG, rendben volt. Kedden töltöm be a 40.hetet, onnan kezdve minden nap menni kell sajnos, de remélem ez nem következik be.
Sokat keményedik a hasam, az lehet már egy jel?

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

üdv az újaknak :)


Heni,
lehet, de sajna ami "értékelhető" az már tényleg maga a fájás. Nekem jóval előtte keményedett a hasam és fájás meg csak előtte két nappal, de persze mindenkinél más, lehet nálad egyszer csak futni kell :) az jó mert akkor gyorsan lezajlik :)
Annak örülj, hogy minden rendben és nincs ok hogy meginditsák a szülést ! :) próbálj tényleg rápihenni a dologra, hidd el, szükség lesz rá, hogy amikor kell kipihent és erős legyél. Addig vegyél forró ,gyertyás fürdőket, menjetek moziba, tereld el a gondolataid. A gyermek úgyis akkor jön , amikor elérkezettnek látja az időt rá. :)
Semmi nincs ok nélkül, hiszek benne, minthogy az sincs melyik gyermek melyik napot és miként választja a világrajövetelhez.... :D bizz a gyermek döntésében :)

Kisani,
én is csak jókat hallottam a Halász doktorról. :)

Andalka eltűnt ! tud valaki róla valamit ?
biztos már babázik és most kisebb gondja is nagyobb a fórumozásnál ! Hál Istennek ! :D remélem jól vannak !

Az újaknak : nem fogtok csalódni az Uzsokiban szerintem, én legalábbis 5 napig élveztem a vendégszeretetüket és nem éreztem rosszul magam, és összességében a dolgozókkal sem volt probléma.

na megyek amig a legjóképűbb pasim :) alszik addig egy kicsit rendbevágom a szobát mert holnap jön az egyik hódolója ( védőnő)

puszi mindenkinek !

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


SZiasztok!

Zsófia! Bármikor bemész a kórházba, és ha nincs épp szülés, akkor szívesen megmutatják a szülésznők a szülőszobát (bár állítólag most kaotikus a helyzet, annyian vannak). Beöntés és borotválás tudtommal van, de ha nagyon tiltakozol ellene, és a dokid is megfőzhető, akkor lehet, hogy megúszod. A szülőszoba látogatásakor egyébként minden kérdésedre válaszolnak. :)
Jah! Van szülésfelkészítő tanfolyam is, ott mindent elmondanak, és ennek keretében is megnézheted a szülőszobát, ha épp nincs bent senki. :)

Bogárka! Andalka hétfőn befeküdt a kórházba, és már tuti babázik, talán nemsokára jelentkezik is. :)

Anikó! Én valóban a Halásznál szültem, bár császárral, úgyhogy nem tudom, milyen egy sima szülésnél. Ami biztos, hogy nagyon türelmes, lelkiismeretes, emberi.
A fájdalomcsillapításról kérdezd meg őt, hogy mit tud javasolni az előzmények ismeretében, mert nem tudom, hogy ez hogyan működik, de csak van valamilyen megoldás. :)

Magdi! Remélem, jól vagy! :)

Heni! A kedd még messzi van! :) Majd Te is egyszercsak eltűnsz, és már babával térsz vissza! :)

Kedden voltam hathetes kontrollon, és megkérdeztem, hogy mikor jöhet a következő baba? :lol: Doki szerintem meglepődött, de annyira jóóóóóóóó! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok !

igen , Dolli, én is arra gondoltam hogy újabb fórumos " családtag" érkezett és hamarosan hallunk is róla :D
remélhetőleg baba és mama is jól vannak :)
Tényleg, a hathetes kontroll az hol van ? a magánrendelésen vagy a kórházban ?

Zsófi,
mindkettő van. Legalábbis amikor én szültem akkor nekem borotválni nem kellett én elintéztem előtte :) de amúgy kellett volna mert láttam egy szülésznőt borotvával a kezében és láttam egy kismamát is arra alkalmas pózban :) és beöntést én is kaptam de nem volt vészes egyáltalán.
A szülőszobákról : nekem egyszer sem sikerült megnéznem már csak amikor én kerültem oda, de akkor annyit láttam, hogy már meg is untam :D
van egy egyágyas kis szoba jellegű, egész otthonos és van egy nagyobb terem hátrébb ahol függönnyel vannak elválasztva az ágyak... talán 3 vagy 2 ha jól emlékszem....de hogy ki melyikbe megy mitől függ, nem tudom. Lehet ha csak ketten vagytok bennt akkor attól függ melyik volt előbb foglalt.

Heni,
hol vagy ? mi újság veletek ? :)
CSAK,Nem ? ? ? :D :D

Anikó,
bizony javaslom én is hogy mielőbb faggasd ki a dokit az EDA-ról és beszéljétek meg.

na most megyek port törölni mert nálunk minden tetejébe most csiszolják a hajópadlót meg festik a gyerekszobát... Istenem. Minden a feje tetején :? ráadásul alig aludtunk valamit az éjjel... egy kicsit megfáztunk mindketten és éjjel volt hogy 1,5 óránként szopizott és csak mellettem volt hajlandó aludni amint beraktam a kiságyba már visitott is szegény.

Tényleg, Dolli, te már tapasztalt anyuka vagy ? hányszor szopik a baba ? és éjjel ? és milyen időtartamig ? annyira nem tudom még ezeket...

köszi előre is a választ ! :)

na most puszi mindenkinek

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Lányok figyelem!

VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐV. ÖNK. UZSOKI U.-I KÓRHÁZÁBAN
"Szülésre felkészítő várandós találkozások"

ELŐADÁS HELYSZÍNE:
Zuglói Várandós Központban kéthetente, szerdánként 17-18.30-ig.
Az Uzsoki utcai Kórház "Faházában" (régi épület teherporta melletti faház)

TANFOLYAMRÓL INFÓ: 251-73-33 / 1069-es melléken (szeptembertől)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI, TÉMÁI

Szeptember 12-én:
A várandósság és a szülés élménye pszichológiai szempontból

Szeptember 26-án:
Mit tehet az orvos? - kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Október 10-én:
A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Október 24-én:
A baba egészségéről - vendég a neonatológus

November 7-én:
Anyatejről és szoptatásról - vendég az újszülöttes nővér

November 21-én:
Amikor már hazavitted a babát... - vendég a védőnő

November 28-án:
Záró előadás az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

( A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban. )

Egyéb programok! Szeptembertől egyénileg megbeszélt időpontban, egyeztetés a Szülésfelkészítő tanfolyamon, vagy a 1069-es melléken:

- Szülésre való felkészülés relaxációval
(testi ellazulás gyakorlása, belső ráhangolódás a szülésre - kiscsoportos foglalkozás pszichológus vezetésével)
- Szülés utáni beszélgetések
( szerettel várunk babáitokkal együtt - kiscsoportos élményfeldolgozás pszichológus vezetésével)

A tanfolyam szervezői:
Csombó Szilvia védőnő, szonográfus
Lázár Cseke Éva és Marosi Mónika pszichológusok


MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!!!!!
jennyfer
 
 


Lányok figyelem!

VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐV. ÖNK. UZSOKI U.-I KÓRHÁZÁBAN
"Szülésre felkészítő várandós találkozások"

ELŐADÁS HELYSZÍNE:
Zuglói Várandós Központban kéthetente, szerdánként 17-18.30-ig.
Az Uzsoki utcai Kórház "Faházában" (régi épület teherporta melletti faház)

TANFOLYAMRÓL INFÓ: 251-73-33 / 1069-es melléken (szeptembertől)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI, TÉMÁI

Szeptember 12-én:
A várandósság és a szülés élménye pszichológiai szempontból

Szeptember 26-án:
Mit tehet az orvos? - kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Október 10-én:
A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Október 24-én:
A baba egészségéről - vendég a neonatológus

November 7-én:
Anyatejről és szoptatásról - vendég az újszülöttes nővér

November 21-én:
Amikor már hazavitted a babát... - vendég a védőnő

November 28-án:
Záró előadás az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

( A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban. )

Egyéb programok! Szeptembertől egyénileg megbeszélt időpontban, egyeztetés a Szülésfelkészítő tanfolyamon, vagy a 1069-es melléken:

- Szülésre való felkészülés relaxációval
(testi ellazulás gyakorlása, belső ráhangolódás a szülésre - kiscsoportos foglalkozás pszichológus vezetésével)
- Szülés utáni beszélgetések
( szerettel várunk babáitokkal együtt - kiscsoportos élményfeldolgozás pszichológus vezetésével)

A tanfolyam szervezői:
Csombó Szilvia védőnő, szonográfus
Lázár Cseke Éva és Marosi Mónika pszichológusok


MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!!!!!
jennyfer
 
 


Sziasztok!

Bogárka! A hathetes kontrollt a dokiddal beszéld meg, hova menj. Én az sztk-s rendelésen voltam. Gondoltam, hogy bemegyek a kórházba, hogy ne kelljen 3 órát várakozni, mire sorra kerülök, de a doki azt mondta, nem tudja garantálni, hogy az ügyeleti idejében kevesen szüljenek, és ne kelljen várakoznom.
Tapasztalt azért még nem vagyok, de azt le tudom írni, hogy nálunk hogy zajlanak a dolgok.

Az igény szerinti szoptatást próbálom megvalósítani, ami most kezdett beállni úgy, hogy átlag 3 óránként kér enni a baba. De ez sem fix. Délelőtt 3 óránként, kora délután néha van egy 4 órás periódusa, este pedig 2 óra telik el két szopi között. Múlt szombaton pl 2 óránként etettem egész nap, mondjuk elutaztunk, úgyhogy lehet, hogy a környezetváltozás okozta a sűrűbb éhség-jelzéseket.
Éjjel eddig kétszer keltünk, 1-kor és 4 körül, most már főként csak egyszer ébred 3-4 óra magasságában, bár még van, hogy néha "visszaesik". Mindezt úgy, hogy este10-kor kerül ágyba. Illetve 9-kor, csak még egy órát játszmázunk, hogy elaludjon. :lol:
Szóval napi 6 és 10 között van a szopik száma. A lényeg, hogy hallgass a megérzéseidre, és a babádra. Ő pontosan tudja, hogy mikor mire van szüksége. :D
Jaj! Még volt egy extrém esetünk, amikor délelőtt 11-től délután 6-ig voltam vele ágyban és kisebb megszakításokkal (max fél óra) folyamatosan szopizott. Akkor erre volt igénye. :)

Heni is eltűnt! :wink: :lol:

Szép hétvégét mindenkinek! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Dolli,

akkor úgy látszik, hasonlóan működnek a kisemberek :D mert nálunk éjjel 1 és 5 és szintén 10-kor még egy kis móka hogy elaludjon. :)

azt hittem hogy sok amit szopizik (mármint alkalomszerűen) de úgy látom ebben a korban ez teljesen normális. Most egy kicsit náthás úgyhogy az 1-5ig időszakot most már második éjjel mellettem alussza át, ha berakom a kiságyba akkor nyöszörög....de ezt egyenlőre a betegségenek tudom be, és csak remélni tudom hogy nem szokik hozzá :wink:

köszönöm , hogy megosztottad a tapasztalatod velem, sokat segitett, mert nagyon bizonytalan voltam vajon csak nálunk vagy másnál is igy alakulnak a szoptatási rendszerek :D

Most már szinte bizonyos hogy bővült megint a fórum ANYUKÁKKAL :D :D

Heni !
Andi!
ne hagyjatok kétségek közt ! ugye ugye anyukák vagytok már ? :D :wink:

Sok boldogságot ! majd jelentkezzetek ! Jó egészséget !

puszi mindenkinek ! és szép napot !

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a véleményét.
Tusimi, Veled priviztem, Tőled volt meg a telefonszám. Mégegyszer köszi.
Én is igény szerint szoptattam, és még most is este egy pár perc ezzel telik. (16 hó-s). A dokim szerint abba kellene hagynom, a védőnőm szerint nem, az internet sem ellenzi. Nem tudom mi lenne a jó, de az biztos, hogy a gyerekkel nincs, aki megértesse, hogy elég.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok,
Szia Anikó,

én szerintem sincs semmi akadálya, és normális hogy még egy kicsit igényli a szopizást, nekik ez amolyan szociális kötődés nem is igazából a tej ami kell, hanem egy kicsit jobban anyás mint a többi gyerek. Kórosnak mondjuk csak akkor mondanám ha pl. ezt 3-4 évesen is megtenné, de most még szerintem abszolut belefér.

most éjjel nem nagyon aludtunk a nátha miatt és rengeteget akart enni én meg komolyan megijedtem mert szerintem mindent kiüritett kaja terén... :) és látszólag állandóan éhes volt este és nagyon féltem nem lesz elég a tej... aztán olvastam hogy vannak olyan napok a gyerekeknél amikor ugrásszerűen fejlődnek vagy nőnek és ilyenkor sokkal több tejre is vágynak mint normál esetben.

Mindenesetre veszek ilyen tejcsináló teát hátha segit. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban ? vagy mit csináljak hogy több tej legyen ?

előre is köszi

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


most látom hogy az előzőhozzászólást elég zagyván sikerült irnom.... :D bocsánat, remélem azért sikerül kibogozni ... ?D

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!

Bogárka! Én is iszom a Herbária Laktoherb teáját, napi 4 filtert csinálok meg egy lityi vízben. Ezenkívül néha (heti egyszer max kétszer, mert annyira nem fincsi :) ) iszom alkoholmentes sert házidoki tanácsára. :)
A teákon kívül az segít, ha minél többet mellre teszed, amikor csak igényli. Attól nő igazán a tej mennyisége.
Szóval nem tudom, hogy nálunk mi segített igazán, de eddig nem nagyon jelezte, hogy éhen akarna halni. :)

Jobbulást Nektek!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!
Bogár, én rengeteg szoptatós teát megittam. Nem tudom, hogy a tea segített-e, vagy maga a folyadékbevitel mennyisége volt elég, de mindig volt annyi tejem, amennyi kellett.
Elsőre olyan rossz íze volt, de hamar megszoktam ízetés nélkül is. Egyébként nekem a Naturland jobban ízlett, de többet ittam Lactoherbet. A homeopátiás golyókat nem ismerem.
Nekem az is sokat segített, hogy a lányomat nem tudtam szoptatni és 9 hónapig fejtem neki a tejet. Azt hittem beleőrülök. Amikor már nem voltak tartalékok előző napról a gyerek volt, hogy 1 órát ordított, míg össze tudtam fejni neki 100-120milit. A tápszertől öklendezett, nem volt hajlandó lenyelni.
Már a második hónapban biztos voltam benne, hogya következő gyerekem szopizni fog. Nem is volt gondom egy pillanatig sem, igaz nagy zabagép volt a fiam, már 3. nap a kórházban 50-et evett, 4. reggel már 60milit. Súlyvesztése pedig nem is volt, csak 10gr.
A lányom ezzel ellentétben 20 grammot aznap evett valahogy először, amikor hazajöttünk és majdnem 300gr volt a súlyvesztése.
Egyébként ez Nálatok, pici babások, hogy alakult?
Azt, hogy időnként kevebb volt a tejem, csak fejésnél vettem észre, a fiamnál szopizáskor nem tűnt fel. A szoptatások számát már nem is tudtam volna emelni.
Na jó hosszan írtam le, pedig csak annyit akartam, hogy szerintem egy éhes gyerek és a gyakori szoptatás többnyire 1-2 nap alatt rendezi a problémát.
Annyiból még jó is a tea, hogy a köményes hatóanyagok átmennek az anyatejbe és így a baba emésztését is segítik. Már nem tudom pontosan mik vannak benne.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok Mamik!

Köszi a választ a kórházzal kapcsolatban, azóta látom, hogy van tanfolyam is és utána szülőszoba látogatás.

Nekem a szoptatással elég sok nyűgöm volt (a kislányom két éves múlt), amit lehetett én megtettem: tea, sör, madártej, bogyók. De mivel állandóan ideges voltam, ő meg pici, nem igazán tudtunk szopizni, a tej mellé kapott tápszert, emellett állandóan fejtem még éjjel is. Utólag azt gondolom, hogy nem szabad sokat idegeskedni és állandóan cicire kell tenni a babát, ha kéri. Nekem akkor lett több tejem, mikor megnyugodtam, hogy nem fog éhen halni.
Végül Zita két éves korában hagyta abba szopizást, elég nehéz volt abbahagyni, de már jött a tesó és nekem volt rossz.

Zsófia
giovi1
 
 


Sziasztok csajok,

nem tűntünk el, csak pénteken elfolyott a magzatvizem és 10.10 kor egy egészséges kisfiú látta meg a napvilágot. 3900 g, 55 cm.
Mindketten jól vagyunk,ma jöttünk haza, de majd bővebben legközelebb, mert először szeretnélek végigolvasni benneteket.

Puszi nektek.

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Heni!
Gratulálunk! :D
Jó egészséget, és sok boldogságot Nektek! :) :) :)
Ha kicsit kipihented magad, írj!

Puszi,
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Örömmel tályékoztatok mindenkit, hogy 2007 szeptember 10-én 23:49-kor megszületett Anna Margit lányom: 57cm 3950g.

Sajnos kezdetben a frászt hozta ránk, folyamatosan hányt 4 napig, ahonnan átvitték az 1.sz gyerekklinikára, ahol azóta is kezelik. Szerencsére kiderült, hogy a feltételezett komolyabb gondok helyett "csak" egy Streptococous-B bacilust nyelt be szegénykém a szölőcsatornában. Most már jól van, tanulságos történet volt majd mesélek.

A szülés feledhető :) a kórházi személyzet többségében kedves és lehet rájuk számítani.

Andalka

Kép
andalka
 
 


Sziasztok lányok,

[b]Heni, Andalka: Gratulálunk a bébikhez! :D Isten hozta őket!!!

Andalka, kiváncsi vagyok a tanulságos történetre. Mi is elkaptuk a Streptococust, ezért császároztak meg gyorsan, és kapták ki a babámat. Én nem voltam fekészülve, és semmit nem tudtam a betegségről, igy megijedtem nagyon, de láttam, hogy profin állnak a dologhoz, és később megtudtam a gyerekorvostól, h sokszor elöfordul, nem kell megijedni. Hál isten, h nálatok sem lett semmi komoly.

M.

Kép
magdalena
 
 


Andalka! Gratulálok! :D
A kicsilánynak jobbulást, jó egészséget és sok boldogságot! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


CSAJOK ! :D

Heni, Andi !
az Isten hozta a gyermekeket ! és nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok nektek ! szép nagy babátok lett :) gratulálok !!!

Heni ,
hogy hivják a nagylegényt ? :) és hogy boldogulsz ifjú anyukaként ? :)
Andi,
nektek jobbulást ! remélhetőleg nemsokára makk egészséges lesz a pici lány megint ! :) egyébként te jól vagy ?

Visszatérve a szopizáshoz, a naturlandos teát vettem meg és szerintem nem gázos az ize...nem olyan rossz és ha nem is lett rögtön több, mintha kicsit könnyebben szopizna a fiú, és hamarabb végzünk, bár nekünk is volt előtte egy nap amikor azt hittem hogy a lábában is bél van.. :D annyit evett, talán emiatt lett több... igy utólag már ki tudja :)
mindenesetre nagyon köszönöm a jótanácsokat ! :D

most megyek végigsöpröm a házat, mert alszik a drága :)
ja, ma voltunk méricskélésen és 1 kg-t hizott a három hét alatt...illetve csak két hét alatt mert a kórházban töltöttük az első hetet szinte, és akkor 3360 gr volt az elbocsátási súly, most meg 4370 :) már kis pufi az arca :D látszik rajta az az 1 kg is :D olyan mint az anyja.... :D :D

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!

Először is garulálok az újdonsült nyukáknak/babócáknak!!!!

Én is az Uzsokiban fogok szülni Habermajer dokinál. Érdekelne vele kapcsolatban minden infó. Korábban olvastam, hogy jártok páran hozzá. De pontosan nem emlékszem, ki.

Szerintetek mennyire határozott? Mennyire császárpárti? Tényleg nem lehet szülésznőt fogadni?A magánjában nincs dopplerje?

Bocsi, de hirtelen ezek jutottak eszembe.

van avkinek olyan infója, hogy hogyan juthatok használt bölcsőhöz? Bérbe/kölcsön venném, kb. 3-4 hónapra kellene, de a neten majdnem új árban adják. Annyit nem akarok érte adni.

Köszi szépen a válaszokat!!!!!
gyõzelem
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?