Új privát üzeneted érkezett!

Laga
És ez meddig tart? Mi az orvosság? Én nem jövök majd haza és telefonálgatok, hanem egy bokorba megbújok! :shock:
Itt van a visszahozott cucc, és a pénz is.

Szilvi
Igen azt hiszem tisztában vagyok a véleményeddel.
Szóval a házon kéne dolgozni: amihez értek- kábelfektetés (wc-n) :lol: , többi kitanult szakmát már elvégeztem. De novembertől beiratkozhatnék valami szigetelő tanfolyamra! Vagy mire gondoltál?
Ilonának írtam aznap mailt, és még semmi... :cry:

Aranyhold
Ennyire különbözőek (más beállítottságúak) vagyunk, ami jó! Nem bántasz meg, de én nagyon kötődök Korihoz, mindent alárendelek. Ha már ki akar délbe esni a szemem, akkor sem eszek, csak ha felébredt, hogy együtt együnk (mostanában 3 órákat alszik). És még sorolhatnám az ilyen példáimat. Kori nélkül csak néhányszor voltam távol pár órára, el nem tudom képzelni nélküle.
Aztán az is lehet, hogy ez a kötődés visszavezethető a gyerekkorra. Én most pótolni szeretném, amit nem kaptam meg - ezt kapja Kori, vagyis azt tenni vele, ami nekem hiányzott. Nagyon remélem, hogy nem ilyen viszonyunk lesz, mint amilyen (v)iszonyunk van most(anság) anyám és köztem!
Főzni akkor szoktam, ha alszik, vagy, amikor Laci este hazajön és "levált".
nikcsi
 
 


Livi!
az Oktogonnál most láttam bundás cipőt 4500-ért (Wink). Igaz a kirakatban inkább lányosak voltak, de bent az üzletben hátha van másféle is.

Nikcsi!
nem kőműsenek szánlak :? :lol:
de fűmagot ültetni, virágokat nevelgetni Te is tudsz
akartál tornázni is járni, meg gondolom azért van néhány dolog, amit szerettél volna, de eddig nem tudtál megtenni :wink:
egyébként bölcsiügyben teljesen egyetértek Livivel
oviba se fogod adni? Az anya-lánya viszony szerintem (de cáfoljatok meg, ha nincs igazam) nem attól függ, hogy mennyi időt töltenek együtt, hanem hogyan (nem a végletekről beszélek)


Buli!
sajnálom, hogy nem jött össze, de remélem azért még bepótoljuk
jövő hét????
szilvamag
 
 


Azt hiszem nem kísérletezem pár soros mondanivalóm harmadszori begépelésével (mire elküldeném meghal a gép :( ).

A lényeg:
Lívi, ha még aktuális: http://www.jatek-city.hu/index.php?cPath=480_564

Cipő (Nikcsi ez neked is szól!!!): http://www.syma.hu/rendezvenynaptar.php ... om&pID=239
myra
 
 

 
 

Nikcsi! És úgy gondolod, hogy ezzel jót teszel Korinak, hogy ennyire magadhoz kötöd, ill. magadnak, hogy ennyira alárendeled magad? Ha eszedbe jut egy normál bababuli, amikor Kori ott nyafog, hogy anya-anya, te meg ideges leszel, hogy miért nem megy már játszani a többiekkel, mert szeretnél kicsit velünk beszélgetni! Lehet, hogy ez is azért van, mert otthon egész nap kiszolgálod? Tényleg nem vagyunk egyformák, de én ezt nem bírnám, és lehet hogy önző vagyok.

Egy ismerősöm egy másik babás fórumon hasonló témakörben idézte egy könyvből az alábbit, nekem nagyon tetszik azóta is. A könyv címe: NE legyünk tökéletes anyák.
"A fegyelmezésről: egyszer megfigyeltem két anyát teázás közben, tipegő gyerek nyaggatta mindkettőt. Az egyik azt hajtogatta: - Ne nyúlj a csészéhez, drágám, forró, megégethet! - A másik: - Ne nyúlj a csészéhez, drágám. Anyáé. - Megfigyeltem, hogy az utóbbi mama nyugodtan megitta a teáját, kezével elhárítva az apró vadállatot és megőrizve saját jogait. míg az előbbi félretette a csészéjét egy biztonságos polcra, és hozzá se nyúlt. Fáradtan és szomjasan távozott, hogy otthon folytassa a következő fáradságos dologgal, hogy hízelkedéssel kádba dugja és kreatív vízijátékokkal szórakoztassa a lurkót. Gyanítom, hogy az önzőbb és kevésbé "tökéletes" anya (aki biztosan a lábkörmét festette, míg a kölyök zavartalanul pancsolt) érezte jobban magát."

Myra! Köszi a cipővásár tippet, de nekünk hétfőre cipő kell!
Szilvi! Nem bundásat keresünk, hanem még őszit!
Laga! Megnéztem a sübában, amit írtál, sajnos ezek mind olyan tél eleji, ősz végigek, már van bennük pici bunda.
Anyu talált Gyöngyösön egy Asso-t 5900-ért, megnézzük most ezt, ha nem jó, akkor 6500-ért vannak Falcon-ok a Kipp-kopp-ban.
aranyhold
 
 


Livi!
privi ment
szilvamag
 
 


Nikcsi
Én nagyon megértem, hogy aTe rossz gyerekkori tapasztalataidért Korit (és egyben magadat is) kétszeresen is kárpótolni akarod! Én is egészen másként élem meg az anyaságot, és mindent szeretnék pótolni Sebivel, ami nekem kimaradt.
De:
- ha túl szoros kötődést alakítasz ki, akkor az később bosszulja meg magát! Nálunk ügyes érzelmi zsarolással anyám sokáig abnormálisan szoros kapcsolatot tartott fent velem, kb. 24 évesen kezdtem érzelmileg leszakadni róla, és a folyamat még ma is tart! Ez KÓROS! Persze ettől még nagyon messze vagytok, csak muszáj előre gondolkodni. (És ráadásul pont a rossz anya-lánya kapcsolatot akarod elkerülni - de egy másik hibába meg beleeshetsz!)
- a talis példa nagyon találó volt, én teljesen biztos vagyok benne, hogy Kori ott is azért "lóg a nyakadon", mert otthon kizárólag vele foglalkozol, neki rendelsz alá mindent, miazhogy akkor-ott mással is törődnél?! :lol: És ettől egy idő után ingerültté válsz... Sebi dettó ilyen, mostanában mindenkire féltékeny, aki szóba merészel állni velem, sőt, ha Zsomborral próbálunk beszélgetni visít, hogy még csak ne is halljuk egymást, és őrá figyeljünk (a kis krampusz!!!) :) Persze mi azért nem hagyjuk magunkat... :)
- attól, hogy néha saját magadat rendeled a gyereked elé, attól még jó anya vagy!!! Az ember önálló lény, néha igenis szüksége van magányra! Arra, hogy csak saját magával törődjön. (Amikor már a hócipőm tele a fiúkkal magamra zárom a fürdőt, engedek egy kád vizet, finom habfürdő, jó könyv, és egy darabig ki se jövök - addig oldják meg a problémákat maguk. Utána nekik is jobb, mert kisimulok, nehezebben leszek hárpia-anya! :))
- még egy veszély: ha ennyire piedesztálra helyezed a gyereket, a házasságod könnyen kiürülhet, és akkor már csak a gyerek tartja össze - de mi lesz, ha felnő, és kirepül? Ottmaradsz egy "idegennel" összezárva?! Minőségi időt kell szánnod Lacira is, és a kapcsolatotokra! Olyan időt, ami csak KETTŐTÖKRŐL szól! (Szintén hozhatnám példaként anyámékat, soha nem törődenek egymással a szó igazi értelmében, max. napi rutin szinten (ki viszi ki a szemetet? mi van vacsorára?), minden körülöttünk, gyerekek körül forog, de ha öcsém is kirepül, nemtom mi lesz velük, mert már így is falra másznak egymástól...)
Hú, jó kis prédikáció lett ebből, abba is hagyom, pedig még ezernyi gondolatom lenne! De gondolatébresztőnek talán ez is elég.

Félre ne érts, én nem állítom, hogy minden gyereknek/anyukának jó, ha a gyereke bölcsibe megy, és ha ennyire komoly ellenérzéseid vannak a bölcsi ellen, akkor ne erőltesd! (Bár sajna előbb-utóbb muszáj lesz, ha vissza kell menned dolgozni - bár akkor is van még időtök februárig. Vagy gyorsan jöjjön a kistesó, és akkor megoldódik a bölcsi probléma is? :))
Aztán most éppen olvasok egy könyvet, a címe "Családi összhangzattan", sok okos meglátás van benne, szívesen kölcsönadom ha elolvastam. (Van ennek egy előző kötete, az "Egymásra hangolva", ami a házasság 5 szeretet-nyelvéről szól, az is nagyon tanulságos amúgy, biztos emlegettem már korábban...)
cas
 
 


Ja, jelentem Sebinek reggelre kutya baja, de azért ma csak kalapban mehetett a játszóra! :) (Meg vettem neki köptetőt is, múljon már a köhögése - ti mit szoktatok adni? És mikor/hogyan?)
cas
 
 


akkor én is ajánlok egy könyvet:
a szerzőt sajnos nem tudom a címe: "Hogyan ne legyünk tökéletes anyák"
rengeteg humorral segít tökéletlennek lenni :lol:
szilvamag
 
 


megvan a szerző is: Libby Purves
szilvamag
 
 


Szilvi
Szóval a gyereknevelés helyett fogjak a virágnevelésbe. Kimegyek a kertbe és beszélek a magokhoz, hogy már annyira várom az eredményt, olyan kíváncsi vagyok mik lesznek belőletek! :lol:

Myra
Köszi.

Aranyhold
Eddig azt gondoltam, igen. Jogos a felvetés, de eddig így nem gondoltam bele, hogy evvel rosszat is tehetek, holott bennem csakis a jó szándék vezérelt. Amúgy az, hogy valaki kicsit önzőbb az adottság, a lelkemnek biztos könnyebb lenne. Ezért is csodáltalak, hogy neked/nektek mennyivel egyszerűbb/könnyebb a bölcsi. Azt hiszem én is azok közé az anyák közé fogok tartozni, akik majd bánják, hogy és mit csináltam/k. Ha már eddig így csináltam, nem fogok egyik napról a másikra ridegebb lenni. Majd lassan megszokjuk. :?

Cas
Na igen, neked is nagyon hasonló az anyád, ezért talán jobban meg is érted, átérzed a dolgot. De gondolatébresztőnek tényleg jó volt. :o
A könyveket kölcsön kérném, előbb az "Egymásra hangolva" c-t, a másikat ha már én is kiolvastam az elsőt.
Milyen köptetőt vettél?
nikcsi
 
 


Szilvi
És a könyv is megvan?
nikcsi
 
 


Nikcsi,
én tökéletesen megértelek. Nagyon könnyen alakulhat ki ilyen helyzet mint a tiéd ( nagyon szoros kapcsolat), ha szinte folyamatosan te vagy a gyerekkel a születése óta. Könnyebb annak egy kicsit "önzôzni", aki megteheti. (Aktív nagyszülôk, bébiszitter, stb.) Nekem sem volt sok segítségem Vilmossal (sôt most se sok), ezért mi is összenôttünk. Álmodni sem mertünk volna olyanról, hogy a kölök egy éves kora elôtt elhúzzunk nyaralni kettesben (nem is tudtunk volna a szoptatás miatt). Nem csak azért, mert nem tudtam volna kire hagyni a gyereket, hanem azért is, mert szimbiózisban éltem a fiammal. Jelenleg ugyanezt érzem Teussal is. Annak ellenére, hogy már vagy 2 hete nem szopik. (Még mindig van tejem! :roll: ) Úgy érzem, hogy szükségünk van egymásra. Nem csak neki énrám, hanem nekem is ôrá!

Sokféle gyerek van. Na meg szülô is. Van olyan gyerek, aki apró korától kezdve totál önálló. A játszótéren is csak játszik és tojik arra, hogy az anyja a közelében van-e. Van olyan gyerek is, aki el nem engedné az anyja kezét, csak vele hajlandó játszani. Mitôl függ ez? Valszeg a szoktatástól is, de szerintem a személyiség a döntô.
Soha nem értettem meg azt a típust, aki pár hónapos bébit lepasszol valamiféle nevelési szervezetnek vagy bébisintérnek, mert neki fontos dolgoznivalója van. Sôt el is ítélem. De a szükség nagy úr. Ha anyagi okokból kell elvállnod a gyerektôl, az más. Ez nem a te hibád, hanem a társadalomé.
Kori már nem bébi - annak ellenére sem, hogy te még sokszor annak látod. Ha be kell adnod bölcsibe, akkor viszont ezt úgy tedd, hogy ne nehezítsd meg az életet se magadnak, se a lányodnak.

Csak egy sztori: a gyerekorvosunk asszisztense mesélte. A fia 3 évesen oviba ment. Annyira ki volt bukva az anya, hogy miután beadta a gyereket, tipródott egy kicsit az utcán, majd annyira nem bírt magával, hogy visszaosont az ablakhoz és onnan leselkedett befelé. Egészen addig, amíg az ovinéniknek elegük nem lett és behúzták a függönyöket. Teljesen kikészült a nô és ez átragadt a gyerekre is. Annyira nyaggatta az anyuka a fiút, hogy milyen neki az ovi (szinte manipulálta a kérdéseivel, hogy kihúzza belôle azt, hogy utálja, mert ez volt az elvárása), amíg a gyerek is megzakkant. Ekkor igazolva látta az anya, hogy "lám, igazam lett, kikészült a gyerek az ovitól". Ô megnyugodott, mert igaza lett, a gyereket meg pszichológushoz kellett járatni. Annyira megkattant.
A nô maga mesélte el nekem ezt. És azt tanácsolta: ha úgy döntesz, hogy beadod a gyereket, akkor ezt úgy tisztázd le magadban, hogy nyugodt legyen a lelked. Legyél könnyed még akkor is ha aggódsz. Ne érezze a gyerek azt, hogy ki vagy készülve a saját döntésedtôl.

Szóval nem akarok okoskodni, de tudom hogy ez nem egy könny? helyzet és és nem szeretném elbagatelizálni a dilemmátokat. Elsô gyerek, új helyzet. Vigasztaljon, hogy a második gyereknél már nem fogsz ennyit görcsölni. :D

Még valami: a novemberi kezdésnek tényleg az az elônye, hogy ha még nem kell dolgoznod, akkor otthon leszel az elsô igazán beteges idôszakban. Az tuti, hogy az elsô közösségben eltöltött én állati beteges lesz. Úgy novembertôl áprilisig. Ez most komoly.
laga
 
 


közösségben eltöltött én = közösségben eltöltött év (ez Freud)
laga
 
 


Eszembe jutott még valami: sok anyuka teljesen lebénul attól, hogy a gyerekek elmennek oviba, bölcsibe, ôk meg otthon maradnak egyedül. Hirtelen nem tudnak mit kezdeni magukkal. Kong a lakás a csenddôl, senki nem rángatja a ruhád, stb.
Egy barátnôm napokig sírt ilyenkor. Aztán megnyugodott és feltalálta magát. Ne aggódj ha te is tanácstalan vagy. Vagy ha már nagyon gyerekhiányos vagy, akkor kölcsön adom a gyerekeimet én meg elmegyek, sportolni, vásárolni, olaszul tanulni, pletyizni, kozmetikába, fodrászhoz. :D Folytassam még?
laga
 
 


Nikcsi,
én tökéletesen megértelek. Nagyon könnyen alakulhat ki ilyen helyzet mint a tiéd ( nagyon szoros kapcsolat), ha szinte folyamatosan te vagy a gyerekkel a születése óta. Könnyebb annak egy kicsit "önzôzni", aki megteheti. (Aktív nagyszülôk, bébiszitter, stb.) Nekem sem volt sok segítségem Vilmossal (sôt most se sok), ezért mi is összenôttünk. Álmodni sem mertünk volna olyanról, hogy a kölök egy éves kora elôtt elhúzzunk nyaralni kettesben (nem is tudtunk volna a szoptatás miatt). Nem csak azért, mert nem tudtam volna kire hagyni a gyereket, hanem azért is, mert szimbiózisban éltem a fiammal. Jelenleg ugyanezt érzem Teussal is. Annak ellenére, hogy már vagy 2 hete nem szopik. (Még mindig van tejem! :roll: ) Úgy érzem, hogy szükségünk van egymásra. Nem csak neki énrám, hanem nekem is ôrá!

Sokféle gyerek van. Na meg szülô is. Van olyan gyerek, aki apró korától kezdve totál önálló. A játszótéren is csak játszik és tojik arra, hogy az anyja a közelében van-e. Van olyan gyerek is, aki el nem engedné az anyja kezét, csak vele hajlandó játszani. Mitôl függ ez? Valszeg a szoktatástól is, de szerintem a személyiség a döntô.
Soha nem értettem meg azt a típust, aki pár hónapos bébit lepasszol valamiféle nevelési szervezetnek vagy bébisintérnek, mert neki fontos dolgoznivalója van. Sôt el is ítélem. De a szükség nagy úr. Ha anyagi okokból kell elvállnod a gyerektôl, az más. Ez nem a te hibád, hanem a társadalomé.
Kori már nem bébi - annak ellenére sem, hogy te még sokszor annak látod. Ha be kell adnod bölcsibe, akkor viszont ezt úgy tedd, hogy ne nehezítsd meg az életet se magadnak, se a lányodnak.

Csak egy sztori: a gyerekorvosunk asszisztense mesélte. A fia 3 évesen oviba ment. Annyira ki volt bukva az anya, hogy miután beadta a gyereket, tipródott egy kicsit az utcán, majd annyira nem bírt magával, hogy visszaosont az ablakhoz és onnan leselkedett befelé. Egészen addig, amíg az ovinéniknek elegük nem lett és behúzták a függönyöket. Teljesen kikészült a nô és ez átragadt a gyerekre is. Annyira nyaggatta az anyuka a fiút, hogy milyen neki az ovi (szinte manipulálta a kérdéseivel, hogy kihúzza belôle azt, hogy utálja, mert ez volt az elvárása), amíg a gyerek is megzakkant. Ekkor igazolva látta az anya, hogy "lám, igazam lett, kikészült a gyerek az ovitól". Ô megnyugodott, mert igaza lett, a gyereket meg pszichológushoz kellett járatni. Annyira megkattant.
A nô maga mesélte el nekem ezt. És azt tanácsolta: ha úgy döntesz, hogy beadod a gyereket, akkor ezt úgy tisztázd le magadban, hogy nyugodt legyen a lelked. Legyél könnyed még akkor is ha aggódsz. Ne érezze a gyerek azt, hogy ki vagy készülve a saját döntésedtôl.

Szóval nem akarok okoskodni, de tudom hogy ez nem egy könny? helyzet és és nem szeretném elbagatelizálni a dilemmátokat. Elsô gyerek, új helyzet. Vigasztaljon, hogy a második gyereknél már nem fogsz ennyit görcsölni. :D

Még valami: a novemberi kezdésnek tényleg az az elônye, hogy ha még nem kell dolgoznod, akkor otthon leszel az elsô igazán beteges idôszakban. Az tuti, hogy az elsô közösségben eltöltött én állati beteges lesz. Úgy novembertôl áprilisig. Ez most komoly.
laga
 
 


Ez bolond! Még egyszer felrakta a nagy monológomat! :shock:
laga
 
 


[quote="nikcsi"]S írta:nikcsizilvi
És a könyv is megvan?

sajnos nálam is csak kölcsönben volt :(
szilvamag
 
 


Nikcsi
Nekem is nehezen menne a bölcsibe adás, igaz Anyám rendszeresen el szokta vinni Fannit játszani. De még remélem messze is vagyunk tőle.

Pótlom a lemaradásomat, és felteszek ide képeket, mert csak ide tudok.
Kép Megnyitjuk a Laga bölcsit. Kép Mindenki itt van?
Kép Ezt még be kell kalapálni. Kép Erre vagy arra? Kép Csak szépen sorban. Kép
Kép
Kép Letye-petye Kép
Kép Ez az ablak rendben van. Kép Ez az ablak is.
Kép Záróra!!!
boglarka
 
 


Boglárka,
NAGGGYON JÓK A KÉPEK!!! Jó pillanatokat kaptál el! És tényleg milyen helyesek így együtt.
laga
 
 


Nikcsi
Vmi naturlandosat adtak a patikában, de nem mertem csak úgy brahira beadni (még sosem kapott köptetőt), de nem javul magától, úgyhogy holnap leviszem a dokinénihez, mert csütörtökön oltásra is mennénk...
Könyv: oké!

Boglárka
Nagyon jók a képek!!! Hát még a szövegek?! :lol:
Köv. talin megmutatom hogyan kell feltölteni a "hivatalos" oldalra, nem nagy kunszt! Ezek kellenek nekem jobb méretben is!
cas
 
 


Nóra !
nagyon jók a képek!

következő buli mikor?

Saci!
Sebivel mi van? mit mondott a dokinéni?
szilvamag
 
 


Szilvi: köszi az érdeklődést, Sebinek semmi komoly, csak megfázásos köhögés, nem kapott rá antibiot se, majd elmúlik. Csütörtökön megyünk oltásra. (Szóval nekünk kedd v. szerda lenne jó talira. És lesz mamabuli vmikor?)
cas
 
 


Cas!
nálunk most nagy munka van, bababulit csak akkor vállalok, ha mindenkinek adhatok egy lapátot vagy ásót és hordjuk befele a földet :wink:
ha kész lesz, lehet bulizni, ill. virágot ültetni
a hétvégén pedig anyuék költöznek, csütörtöktől dobozolunk

este azért szívesen leengednék egy kicsit, olyan helyet keressünk, ahol kényelmesek a székek :lol:
szilvamag
 
 


Most csak képekben:
Babatalin Kép Kép
játék vonatnál Kori: Kép Kép
nikcsi
 
 


Akkor várjuk a lelkes talirendezők jelentkezését! :)

Szilvi
Anyukádék gyorsan költöznek! :)
Nálunk ma kezdték csiszolni a parkettát, meg zajlanak az utolsó simítások mindenhol, így remélhetőleg tényleg tudunk okt. első hétvégéjén költözni...
cas
 
 


Szilvi
Akkor menjünk vmi teázóba, a Vörös Oroszlánban a Jókai térnél vannak babzsák fotelek... :) (Sőt, egy különterem is párnákkal, ott akár el is nyúlhatunk... :lol: )
cas
 
 


[quote="cas"]S írta:caszilvi
Akkor menjünk vmi teázóba, a Vörös Oroszlánban a Jókai térnél vannak babzsák fotelek... :) (Sőt, egy különterem is párnákkal, ott akár el is nyúlhatunk... :lol: )

:oops: :oops:
már alig várom!!!!!
melyik nap? péntek?
szilvamag
 
 


TALI
Nekem jó a péntek is. De nem ragaszkodom hozzá, úgyis mindennap korán kelünk, szóval tökmindegy, lehet hétköznap is. Csak ne most szombat, mert esküvőre megyünk, és remélem utána végre bulizunk is egy nagyot! :)
Csak döntsünk hamar, mert az Oroszlán felkapott hely, időben kell foglalni ott is! (De ha maradunk a közelebbi Humprey'snál, azt is el kell dönteni mielőbb...)

Szilvi
Mik ezek a piruló fejek? Igazán jókat dumálni kellően lezser környezetben lehet, már látunk magunkat, amint kényelmesen elterpeszkedve MINDENT kitárgyalunk az élet nagy kérdéseiről! :wink:
cas
 
 


Saci!
nekem a héten csak a péntek jó

Nikcsi és Boglárka képeit feltettem a "hivatalos" oldalra
szilvamag
 
 


Irigykedve olvasom a mama-talit! Sajnos én még nem tudok részt venni rajta, de a következőt megoldom, mert MUSZÁJ egy kicsit elszakadnom nekem is.

Mi jól vagyunk (csajok) csak nekem kellene elemet cserélni magamban, mert hamar lemerülök. De nagyon igyekszem! Hozzá kell szoknom még az éjszakai szoptatásokhoz, mert Flóra eddig a Sárára hasonlít evés mennyiségben :)
hmmc
 
 


Hmmc,
olyan jó hogy otthon vagytok! Sok boldogságot a nagy családhoz!
Sára hogy reagálja le a kistesót? Gondolom Dorina már rutinos.
laga
 
 


Laga
Köszi, jól esett, amit írtál. Ezek szerint nem vagyok egyedüli anya, aki ilyen. :)

Cas
A hivatalos feltöltés engem is érdekel (oktatás), bár tegnap elugrottunk Szilviékhez - feltartottam/felmentettem egy órácskára a munka alól - és elvittem pendriveon az összes általam készített babatalis képeket, és ő majd feltölti.

Szilvi
Köszi! Ez gyors volt. :lol:

Csajok akkor néhány kép, de hogy ne kelljen átnézni az egészet, általam ezeknél a dátumoknál van: 2005.04.19. (volt terülj-terülj asztalkám!), aztán ezek már 2006-osak: 01.11., 02.06., 04.25., 05.14. apás tali, 06.06., 09.15.

Lívi
Ahogy átnéztem a képeket láttam, hogy én tuti vittem apás talira csokis muffint. Nálam a legratyibb csokik kerülnek bele, amit nem eszünk meg, pl. húsvéti nyúl, mikulás, meg ilyenek. Régebben kloffolóval vertem szét, de úgy hogy azért darabokban maradjon, most már késsel durvára vágom.

Hmmc
Mit szól Sára? Nem féltékeny Flórára, hogy többet van a kezedben?
nikcsi
 
 


Nekem jó a most péntek, de később is meg tudom oldani. Szóval részemről bármikorra jó!

Niki! Köszi a csokismuffin-infot!

Hmmc! Szia! De jó, hogy tudtál jelentkezni!
aranyhold
 
 


Nikcsi!
még csak a legutolsó tali képei vannak fent
a többit majd szépen lassan, ha ráérek :roll:

Saci!
akkor már hárman vagyunk péntekre!!
többiek? naaaa, gyertek!!!!
szilvamag
 
 


Pénteken hova, és kb. mennyi lenne?
nikcsi
 
 


Mama-tali
Akkor pénteken eddig Livi, Szilvi, én. Többiek?! Hahhhhó!!! Tessék jönni! És szavazni: terpeszkedős teázó vagy közeli "café"?

Baba-tali
Ha se Szilvi se én, akkor már senki? :(

Ja, és ha már a muffin... Sebinek kezdett gyanús lenni az élesztő (nagyon randa volt a keze mostanság), így megpróbáltam Szilvi ötletét hasznosítani, és élesztő helyett sütőporral dolgozni. Az első próbálkozás katasztrofális lett, kőkemény tésztagombócok (ld. zsömle), bár Sebi jóízűen ette.
Aztán ma sokkal több folyadékkal próbálkoztam, és a híg masszát a muffinsütőben sütöttem ki. Az eredmény igazán finom lett, kenyér ízű muffinok, kívül ropogós, belül puha, szóval még én is megenném! (A vicc benne, hogy Sebi a puha belsejét kiszedegeti, és a kezembe adja, az nem kell neki, csak a ropogós héja. :))
cas
 
 


Nikcsi
Irányár: a Humphrey'sban 300 Ft 3 dl gyümölcslé.
A Vörös Oroszlánban nemtom pontosan milyen árak vannak, majd megpróbálok itt a neten utánanézni.
Bowlingozni szerintem most ne menjünk...
Szóval gyere! Nekem sincs túl sok elverni való lóvém! :)
cas
 
 


Saci!
kétszersült? az is kilőve?

szerintem fixáljuk a mamatalit, hátha kedvet kap más is
én szívesen terpeszkednék, haza is szállítok 4 embert
szilvamag
 
 


teák: 430-620 között találtam a neten
szilvamag
 
 


Ok, akkor legfeljebb elmegyünk hárman, és majd elmeséljük milyen jó volt, és legközelebb kedvet kapnak a többiek is! :)

Myrát kérdezte már valaki?

Szilvi! Én vevő lennék egy helyre, mert ha teázni megyünk, akkor az az Oktogon környékén van, ugye? És én oda nem megyek kocsival.
aranyhold
 
 


Szilvi
A kétszersültben is van élesztő, és úgy tűnt, azt sem bírja.

Mamatali
Livi: Myra nemtom tud-e olvasni, esetleg rácsörögsz?
Nikcsi: gyere!!!
Laga: biztos nem jó ez a péntek?
Szilvi: foglalj helyet léccci-léccci-léccci! :)
Nóri: neki is kéne szólni, nemtom olvassa-e? Majd ma a tücsökzenén ne felejtsem el szóba hozni!
cas
 
 


Már többször majdnem eljutottam ide is, de a gép bekapcsoláson kívül másra nem futotta időből.
Tegnap munkahelyi kerti parti bulin voltam.

A péntekbe bizonytalan vagyok, mert Győző szülinapja most van, és lehet, hogy Anyós feljön most, de az is lehet, hogy fáj a lába és fáradt, akkor csak a jövő héten. Így talonba kell tartani a napokat az ő kedve szerint. Ha ő nem akkor vagy Anyuék, vagy unokatestvérék jönnek. Talán holnapra bölcsebb leszek.
boglarka
 
 


Saci és Többiek!
fontos!!
lefoglaltam péntek fél 7-től a szeparéét, de 3e Ft-ot meg kell haladnia a fogyasztásnak
kérem ezért, ha nem felel meg valami miatt, időben szóljatok, hogy lemondhassam
egyéb asztalfoglalásra nincs lehetőség
szilvamag
 
 


Mamabuli: nekem nincs pofám az uram névnapján azt mondani, hogy "na hello, lásd el a kölköket, mert én bulizni megyek". Szóval mi kettesben bulizunk péntek este itthon... :D
laga
 
 


Szilvi
Nekem oké. (Nem /kopf ugye?!)

Laga
És ha előző este ünnepelnétek? AKkor a péntek este felszabadulna...
cas
 
 


Cas,
asszem ezt inkább kihagyom most - annak ellenére, hogy én vetettem fel az ötletet. Bármelyik péntek jó lett volna, csak ez nem.
laga
 
 


Buli: most tuti én se tudok csatlakozni. Szombat de. dolgozik az úram, du. úszás, vasárnapra megint van program+keresztelő is. UUÚÚÚÚTÁLOM AZ ILYEN HÉTVÉGÉKET! Ráadásul most +8.000-ret kell fizetni az autóra (euro alapú), ami nem kevés a 28 mellett! :cry: :( :evil:
Ha ti mentek, akkor csináljatok légyszi képeket! Még soha nem voltam ott! :shock:
nikcsi
 
 


Laga
Bocs, ostobán jött ki!
2 hét múlva ismétlünk, és addigra mindenki tegye magát szabaddá! És akkor olyan helyre megyünk, ami nem ennyire csendes! :)
Na milyen ötlet?
cas
 
 


Nekem a fél 7 korai! Dávid épp, hogy hazaért addig, és még oda is kell addig érni, nem?
Amúgy mit lehet ott még a teán kívül fogyasztani? Csak mert ha nem jön más, és 3-unknak kell meghaladni a 3e Ft-ot, akkor mire költsük! :)
aranyhold
 
 


Aranyhold
Szerintem nem olyan sok az a fejenkénti 1000, 1-2 kancsó tea meg egy süti, és már meg is van.
Te hányra tudnál jönni?
cas
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?