Új privát üzeneted érkezett!

Timi, jobbulást Balának ! remélem összejön nektek azért Sopron és a pihenés. v. legalábbis a levegőváltozás, mert gondolom egy majd 2 éves örökmozgó mellett helyszíntől függetlenül nem sokat lehet pihizni :wink:

reumatológia: félidős terhes korom óta fáj a jobb vállam, folyamatosan olyan érzés van benne, mintha elfeküdtem volna. nem is nagyon szeretek rajta aludni. aztán azért nem mentem eddig dokihoz, mert terhesen, meg szoptatás alatt úgysem tudok antibiotikumot szedni, pocakosan a röntgen is gáz + lustaság, úgyis elmúlik, én nem várom több órákat a rendelőben stb. de most már 1,5 éve fáj, aztán már beparáztam + elég volt, h. "folyamatosan van vállam", de aztán meg most ez van = semmi. lehet keresek vmi magándokit. ha esetleg tud vki vmit ajánlani szóljon !

Kata, h. van Lizu? nem ment fel a láza?
ruhácskákról fotók ? látom a végén ti is "megtörtetek+elcsábultatok".. :)

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


megtörtetek: h. nem csak rugdalózót hord Liza. így értem.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Panni: Nagyon tündéri Márk!!! :)

Marcsi: Lolóka is édes, apuka meg ügyes :)

Szilvi: Szia itt is! Többi kibújt babás mama is jöjjön ám át a másikból!!!!!!!

Timi: A1-be jártam egy ideig, még nagyon régen. Most sajna nagyon kiesik az útból.

Kata: Menjél mindenképpen másik szemészhez, én is azt tenném. Van egy ismerősöm, akinek elég sok problémával született a kisfia, köztük felmerült a vakság is. De mondták, hogy gyulladt a retina, így nem műthető, menjenek vissza fél év múlva. Visszamentek. Akkorra már elhalt a retina, így nem műthető. Kis különbség az, hogy most már vak marad. Tündér édes helyes kisfiú, két nagyobb egészséges nővére van. Pénzük is lett volna, akárhová mehettek volna, a Holdra is. Én is tuti mentem volna, szóval menjél csak! Nem túlpara, sztem ez a normális hozzáállás. Normál esetben (nátha, köhögés, hasmenés, bárányhimlő) az ember megbízhat bármelyik orvosban, aki közel lakik, de bonyolult esetben én minimum kettő, ha nem három szakvéleménynek hinnék!!! És akkor mindent megtettem, és magamat nem okolhatom, meg senkit se.
Másik barátnőmet megijesztették az oviban, hogy az addig egészségesnek hitt három éves fia enyhén autista. A sokk után bejelentkezett három azaz három darab pszichológushoz, én meg megdicsértem nagyon. Persze hogy nem autista a gyerek, kicsit túlmozgásos, aztán ennyi. De képzelhetitek azt a pár napot, amíg meggyőzte magát is.
Szóval menjél csak másik szemészhez is!!!
Jól tetted, hogy ruhákat vettél a pénzből!!! :)

Bölcsi: Ideálisnak azért nem mondanám, ahogy Timi írta, de optimálisnak optimális. Vagyis a körülményekhez képest megfelelő :) Ideális persze az lenne, ha nem kéne bölcsibe adni :)
Ma például kint voltunk délelőtt, úgyhogy láthattam testközelből, ahogyan sok gyereket öltöztetnek, aki már felöltözött arra kint, vigyázni, közben a bentiekre is akiket még öltöztetnek, közben bekakil valaki, közben elesik valaki, na szóval megint lefáradtam :)
Találnék ám negatívumot, ha keresnék, de jobban jár mindenki, ha nem keresek. Legfőképpen a Mirkó jár jobban. Kint például vannak elég balesetveszélyes helyek, ráadásul 10+ gyerek normális öltözékére nem lehet odafigyelni, úgyhogy van, hogy leizzadnak, és nem veszik azonnal észre, térdig lóg a taxi az orrukból, de motoroznak ezerrel, és nem veszik észre. De ezt az adott szituációban teljesen el tudom fogadni. Látom, hogy a gondozónők minden tőlük telhetőt megtesznek, és nemcsak azért, mert ott vagyok. Nem is tudnak velem foglalkozni, egy-két mondatot váltunk csak, mert a gyerekek után loholnak végig. Egyébként azt is látom, hogy ha valaki hülye, na az egy-két szülő. Olyan brutál ruhában adja be egyik másik, hogy még. Totyogós, nem biztonságosan járó másfél évest bead gumicsizmában, harmincszor esett el a kislány csak a cipőjében. Vagy beadja úgy pelus nélkül, hogy nem szól a gondozónőnek. És tegnap még pelusos volt. Nem is beszélve a köhögős-taknyosokról. Szó nélkül beadják. Szóval nagyon megnehezítik a gondozónők dolgát egyesek. Itt is azt tartom, mint a szülészet esetében, hogy a saját hozzáállásunk nagyon fontos. A bababarát, megengedő szabályokat lehet betartani, és lehet még több extra igénnyel fellépni. Vannak, akik nem veszik észre magukat, komolyan. Egyik nap bent alszik a gyerek, másik nap nem. Egyik nap nyolcra viszi, másik nap kilencre. Mert neki úgy kényelmes. A bölcsi lényegében mindenhez alkalmazkodik, nem lehet nagyon lehetetlent kérni, de van egy határ szerintem, és ezt sokan előszeretettel nem veszik észre.
Lényeg azonban, hogy ma is jó volt. Ebédet megette, azazhogy megetettem és égett az arcom, mert a másfél évesek egyedül ettek-ittak, a gyermek meg nem. Lesz amúgy biztosan ott konfrontáció, de majd megszokja a rendet; pl. hogy nem mászkálunk el az asztaltól, elpakoljuk a kiborogatott játékokat, megvárjuk, amíg megterítenek, bejövünk az udvarról, amikor szólnak. Meg fogja tanulni előbb-utóbb :) Én nem tudnám ezeket megtanítani neki, mert szénné kényeztetem, puszilgatom és elpakolok helyette :) Kétévesen még nem várom el tőle, de a bölcsiben, ha elvárják, akkor ott el fog pakolni. Nem gondolom, hogy helyettem nevelik, hanem másképp nevelődik a közösségben, a közösség szabályai szerint, és másképp itthon, ahol egyedül van, velem. Na jól kibeszélgettem magam, párdon ám, ha fárasztom a kisebbek anyukáit a bölcsivel, de olyan jó ide irogatni, mert saját magamat is meg tudom így győzni jól :) [Hihi Marcsi :)]

Imi család és többi hiányzósok írjatok!!!

Pusz. Mindenkinek, akinek nem írtam, annak is!!! :) M.
mircike
 
 

 
 

Sziasztok!

Balának jobbulást kívánok, remélem hamar helyrejön a kissrác!

Mircike! Amiket írsz a ölcsiről, nekem is hasonló tapasztalataim voltak. A bölcsiben más a rendszer, és a gyerekek nagyon hamar alkalmazkodnak hozzá, nem is baj ha megszokják, mert a szülők hajlamosabbak lazábban kezelni a dolgozkat. Nekem Emma és Flóra is járt bölcsibe, szerintem sokat segít a szocializálódásukban.

Marcsi nekem volt csípőfájos problémám, és találtam egy jó dokt is. A Szent István Körúton rendel, dr. Vértesnek hívják, majd megkeresem az elérhetősőgeit.

Timi, köszi amiket a toran témával kapcsolatban írtál nekem. Mivel Liza még nincs fél éves, még várnom kell, de majd menni fogok mindenképpen. Nekem jó az Óbuda, mi a Vérmezőnél lakunk, és általában (majdnem mindíg) kocsival mászkálok.

Kata írtam Neked privit. Lizunak meg jobbulást, a fránya betegséget hamar kergessétek le.

Flórám gyakorlatilag meggyógyult, ma vittem vissza kontrolra, dokinéni egészségesnek nyilvánította. Liza ma kapta a 3 hónapos oltást, most elég nyűgi szekénykém. Remélem ma el is múlik. Egyébként nagyon megdicsérte a dokinéni. Szépen tartja a fejét, nagyon mosolyog, formálja a száját, és nagyon figyel. Csupa jó dolgott mondott. Nagyon hízott az anyai májam. Meg is mérték, majdnem elájultam 7 kg a kisasszony és 61 centi, nagyon nagy.

Emma óvónéniivel majd hétfőn beszélek, majd akkor megírom mit mondtak. Nagyon kiváncsi vagyok én is. Ha ők is úgy látják hogy valami zűr van (márpedig nyílván úgy látják) megyek tovább a nevelési tanácsadóba. Majd meglátjuk mi lesz.

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


sziasztok!!

csajok nagyon nagyon szépen köszönjük a dícséreteket!!!! nagyon jól esik!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: valóban, nem is tudom, hogy miért nem teszek fel gyakrabban képeket :lol: :lol: :lol:

Loloka nagyon tündér és már most uralja apát :lol:

Roland nagyon tündér, micsoda szemek!!

Márk már megint irtó helyes, és egyre nagyfiús!

Kata csatlakozom Mircikéhez én is keresnék még egy dokit.

Nóri, már hiányoztál!

Timi, remélem tudtok pihenni, drukkolok nektek!
mangó
 
 


Mircike, én szívesen olvasom amiket írsz, így spájzolok is egy kicsit a jövőre nézve! (naezt jól megaszondtam)

Panni, kitartás az éjszakákhoz, a mai éjszaka nekünk is nagyon rossz volt, szerintem több időt töltöttünk a fotelben, mint az ágyban.....

Zsóka, apuka éppen nem paraapuka, mosolygott is amikor feolvastam neki :lol: :lol: :lol: :lol: , kérdezted, hogy Bende mennyit szopizik, már nem tölt annyi időt a cicin, sőt most jött el az amit Marcsi is tanácsolt, ingerszegény környezetben kell etetni :)

Julcsi, szerintem a kollégád túl komolyan veszik saját magukat, nem fogallkozzál velük, ha teheted!!!
mangó
 
 


Nóra, gratulálok Lizához, nagyon ügyi!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsófi, akartam kérdezni Tőled, hogy hogy vált be az ikeás szék?
ma sétáltunk arra felé és nagyon néztelek, de nem láttunk, benéztünk a momba is és hoztunk haza ismertetőt a tornáról :)

na megyek teszek vezsek, amíg alszik a pici pasim!

mindenkit puszilok!!!!!!!!!! :P
mangó
 
 


jaj, de bunyováré vagyok :oops: :oops: :oops: :oops:

Szilvi, úgy örülök nektek!! és üdv itt!!!!
mangó
 
 


Jaj Mangó, el is felejetettem megírni, hogy mennyire tetszik nekem Bende, még soha nem láttam képet róla. Roppant csini pasi.
Bocsi hogy nem írtam meg eddig, de időnként annyira le vagyok maradva, hogy nagyon!


Szilvi! Neked meg gratula a 3. nagyfiúhoz. Örülök hogy hamar ment a szülés, és komplikáció mentes volt. Kérünk majd még képet a babóról, Te meg ha tudsz azért pihenj, bár ez ennyi pasi mellett nem lehet egyszerű.

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


na vagyogatok megint.

tehát kérdések:
kata ugrálós cuccot sajnos nem használjuk.. igazából nem jön rá, hogy ez úgy lenne buli h mozog benne erre rugózna acucc és fel- le hintázhatna. mivel nem jön rá csak bénán lóg és én meg ezt nem szeretem nézni. akkor inkább szerelje a dvdét. :)

etetőszék: amíg nem ült maximálisan stabilan addig a fefújható betét jól kipárnázva tartotta és hátra is tudott dőlni, de főleg pihenőszékben evett.
amióta tök jól ül 2-3 hete azóta már a felfújhatós izét is kivettük és tökéletesen működik. samu nagyon szereti. nagyokat kacag benne. sztem az h dönthető legyen csak addig fontos amig nem ül stabilan.
most viszont már tökéletesen megfelel. semmi nem hiányzik belőle. nagyon könnyen tisztítható.
nekem az is tetszik h egyszerű, letisztult forma. nem bántam meg h nem adtunk ki egy csomó pénzt másra. ez össz volt 5 ezer ft. ja és kis helyen is elfér :) :). ill ikeás lesz az étkező asztalunk, tehát az állítható magasság sem fontos. tehát csak ajánlani tudom!!! :)
:) :)

samu nagyon nyűgi volt tegnap, plusz van egy magántanítványom heti 2x, fordítok és a suliban is tanítok.. szal van pörgés.

ja és csatlakozom a lakásfelújítós klubba: nálunk is beindult az őrület....

bevezettem samunál az uzsonnát: gondoltam régóta nem próbáltam h hogy reagál rá, elvégre a gyerekek állandóan változnak ki tudja mit szól hozzá. és jelentem 12 óra ébredés nélküli alvás volt a válasz.

:D :D

szilvi: születéstörténet fantasztikus!! gratulálok és valóban le a kalappal a bátorságod előtt h ilyen ráérősen mentetek a kórházba. néztem a másik topikban kost nagyon nagyon édes!! gratula hozzá!!

edu mindig elkerüljük egymást :( :(

mircike, anaci/nóra bölcsis tapasztalatokat köszönjük!! nekem csak megerősítés, h mint ahogy marcsi is írta a bölcsik között is van jó!! nem mind iszonyat brutál gyerekvesztőhely. stb stb

kata h&m rulez!! kérjük a képeket!!!!
kerekpocak
 
 


kos természetesen ákos :oops: :oops:
kerekpocak
 
 


tonhalat mikortól lehet babáknk adni? egyáltalán lehet? milyen típusú hal mehet már most? ha van ilyen....
kerekpocak
 
 


Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


Zsófi: a mi védőnénik szerint (ezért írom így mert mindenkinek mást mondanak :shock: ) halat 10 hónapos kortól lehet adni, garantáltan szálkamentest nyilván. Bármilyen halat lehet, tehát tengeri, édesvízi stb. Tonhalnál nem tudom mire gondoltál, de olajos konzervhalakat én 1 éves koráig nem adtam (bocs de nekem a tonhalról a konzerv jut eszembe :? ), az sztem kicsit sok egy babának.

Juli imádja a halat, mi elég sokszor is eszünk (mi is szeretjük).

Nagyon klassz Samunak a szárazföldi úszógumija!!!

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 


a lényeg, h 4kézlábra áll a képeken! a 2. képen állt, az elsőn feltérdelt l!!
kerekpocak
 
 


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
ezt észre sem vettem... BOCSÁNAT és GRATULÁLOK!!!!

Látod hogy beindult Samu??

K

Klári
Kép
ganti
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


tessék kata én írok mint a veszett egér és senkinem létezik itt csak én. ( meg klári) négy óta csak mi ketten írtunk!!
kerekpocak
 
 


Zsófi!!! Samu mindjárt elindul!!!!! :!: :!: :!: :!: :lol:
mangó
 
 


ááá csak ebben az izében csinál ilyeneket.
kerekpocak
 
 


sziasztok,

Mircike én speciel iszom a szavaidat a bölcsiről... :wink:

Nóri, drukk a mai vizsgára !

Anacinóra, de jó,h. Flóra ilyen hamar kilábalt a tüdőgyusziból.akkor ma már ő is ment oviba?
Lizának meg szép súlya van már most ! jó korán duplázott... :wink:
igen, köszönöm, kérem szépen priviben a reumatológus számát, plusz ha van időd, egy pár sorban a tapasztalatod is.

Zsófi, de jó, h. ezt írtad az IKEÁ-sról. akarunk anyukámhoz venni vmi olcsóbbat, és akkor lehet, h. ennél maradunk.
Samunak meg gratula a tudományokhoz ! na látod, ez az amikor egyik nap csinál vmit, másik nap nem.
én a halról úgy tudom pihenőpályás a büüvös 1 éves korig, a higanytartalom miatt. {bár nem tudom egyévesen mennyivel könnyebben emésztik meg a higanyt, na mindegy}. asszem ezzel terhesség alatt is csínyján kellett bánni, bár én nyomattam IGLO halrudat. ebbe se hal, ergo se higany... :wink:

Samu most ezzel az extra uzsival eszik 5x, ugye?

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


[quote="alon"]
írta:
alonna látod, ez az amikor egyik nap csinál vmit, másik nap nem.


dehülyevagyok !! SZÓVAL HELYESEN:

na látod, ez az AMIKOR EGYIK NAP MÉG NEM CSINÁLTA, AZTÁN MÁSIK NAP MEG MÁR IGEN.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!
Tegnap csak a szülészetesbe raktam fel a képeket. Már nem vagyok a magam ura.
Ákos éjszak 1x ébred enni/ eddig/
Szopizás: Elkezdünk cicizni, de hiába ilyen nagy baba, nincs erő a szívásásában és türelmetlen lesz mert nem jön olyan gyorsan mint a cumiból. Gyakorolunk!
Egyébként fejem neki, ma reggel 4 dl sikerült már kipréselni, de 60-80ml-t megeszik. Nem tudom, hogy ez normális e?
A nagyok első pillanattól kitűnően szopiztak, de talán abban az időben nem is cumiztatták őket a kórházban.

Az igazság az, hogy én még minidig csak olvasgatok és kérdezgetek majd.
Remélem nem baj?!
Most pedig jöjjenek a képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 712.12.jpg[/img]

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!
Marcsi :lol: :lol: :lol:
Nagyon tündibündi Laura, ahogy tologatja a járássegítőjét :D . Apa nyakában meg olyan, mint egy kishercegnő :) .

Márk édes a képeken. Balcsit én is imádom és nagyon szeretnék már lemenni idén nyáron, mondtam is apának, hogy nem bírtok ki mégegy nyarat Balaton nélkül.

Kata, H&M rucis Lizuról kérünk majd képet feltétlenül!! Ugye milyen jó cuccok vannak? Én ha bemegyek, elönt a hév, legszívesebben mindent megvennék :roll: 8) .Viszont amennyire bejönnek a gyerekcuccai, a felnőtt holmik annyira nem tetszenek.

Mircike, névnapokon mindig viszek valami ajit az ovónéniknek/dadusnak, karácsonykor összedobjuk és mindenki egy nagyobb ajándékot kap+az évzárón szintén.

Samu nagyon édes és ügyes abban a hajóban.

Halat úgy tudom 10 hótól lehet adni, mi egyszer próbáltuk, de egyelőre nem jön be Marcinak.

Marcipánnak is jönnek a kisörlői, teljesen el van fehéredve a foga helyén az ínye. Rosszul is alszik pár napja. :?

Már megint esik az eső :cry: , pedig nagyon mehetnékem van..de ez most nem fog összejönni :? .

KépKép
logi
 
 


Szilvi, csak ismételni tudom magam, gyönyörűek vagytok!!! Ákos baba csodaszép kisfiú! 4 decit fejtél egyszerre? Ez igen!!
Szépen bele fog jönni Ákos a szopizásba.Bizti nem éhes, ha ilyen jól alszik :wink: .
puszi nektek!!!

KépKép
logi
 
 


4 dl???? az rengeteg!!!!
kerekpocak
 
 


meg se dícsértem laurát ahogy trónol a papája nyakában, de a legeslegjobb ahogy útra készen a kocsiban vigyorog! nagyon nagyon édes!!!!

ákos meg nagyon nagyon szép kisfiú!! és az új 5 tagú család is nagyon klassz!!! nagyon szépek a fiúk ákossal a kezükben! és te szilvi a szülés után!! ejha!!!
kerekpocak
 
 


Jól látom, hogy Borcsi és Marci képe új? Mert nagyon aranyosak!!!!! :D
Zsófi: Mi ez a csoda kerék, amiben Samu akrobatázik?
:shock:
Jövő héten lesz a suliban fényképezés, beviszed Samut?Szeretnék testvér képet, ha ugyanaz lenne a fotós, aki tavaly volt. Majd megérdeklődöm + azt is, hogy lehet e hármójukról is készíteni.

Hát, nem vagyok jó matekos de 400ml úgy gondolom, hogy 4dl. :? Hozzátartozik, hogy éjjel nem fejek + Ákos nem szopizik ki sokat, mondhatni semmit, hanem ezt eszi. Sajnooooooooooooooooooooooooooooos! :cry: :cry: :cry: :cry: Rajta vagyunk a témán. A védőnő szerint kiskanállal kellene próbálkozni, de valahogy nincs szívem. :oops: :roll: :oops: :roll: Van a fejemben még 1-2 praktika + adtam 1 hete magunknak, hogy megtanulunk szopizni.

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


u.a. lesz a fotós, mint tavaly. én meg tudod h-p bent vagyok tanítok, szal én is rajta leszek a képen. samut nem viszem, ő alszik, meg hát tanítok szal úgyse tudnék vele foglalkozni.
ezt a szárazföldi úszógumit kölcsön kaptuk. itthon nem lehet kapni (?????MIÉRT???) ez konkrétan angol.
400 ml az nagyon soktök jó h ilyen rengeteg tejed van!!! szuper!! menni fog az a szopi! védőnő nem segít?

samu most 4kézlábazni próbál, kevés sikerrel. leginkább olyan mintha a mellúszást gyakorolná szárazon, már ami a lábtempót illeti. terpeszállásból csinálja :? :? :?

eddig már 5 féle kúszásfajtát mutatott be, ez a legújabb. kis haverja : ábris már feláll, felül, négykézláb stb stb, ha sokat vannak együtt samu is próbálkozik. :)

kép róluk játék közben: Kép Kép
kerekpocak
 
 


anyukám lakásában vagyunk, mert jöttek a redőnyösök, Apája instruálja őket. ma elég nyűg napunk van, Laurának is, ezáltal nekem is. alig akart elaludni itt, meg otthon is balhézott már.
Laura szobájába +konyhába rakják a redőnyt, remélem nem hagynak nagy mocskot. :roll:

ezen a gépen legalább van hosszú ű betű is, juhhéj !

köszönöm a dicséreteket Laura nevében is !

Szilvi, itt is írom, h. Ákos gyönyörűűűűű ! annyira kis kisimult, h. nem is 1 hetesnek néz ki, hanem idősebbnek.
hajrá szopi !! menni fog, csak türelem !
édik lehetnek a bátyók, ahogy pátyolgatják !
400 ml 1 hetes baba mellett?!?!? irtó jó ! én fénykoromban (3-4 hós lehetett Laura, amikor rengeteg volt) sem tudtam ennyit fejni szerintem.

Zsóka, h. és milyen formán készítetted a halat? és főleg milyet??
már kettőtöktől hallottam, h. 10 hó, lehet mi is kipróbáljuk MÉGISCSAK, mert húsneműt csak baromfit próbáltunk még. amúgy milyen gyakorisággal lehet adni? Klári?? Zsóka?
pl. nekem a májat és tojássárgáját 1x per hétben szabta meg a védőnő. de lehet ez is csak elővigyázatosság?
vöröshúst adtok a gyerkőcöknek? főleg marhát értem ezalatt, cocát mi sem nagyon eszünk, csak szalámiként. v. még milyen husit lehet?

fognövesztős babáknak, Marcipán, Samu, Márk, Farkas - puszik !
anyukáknak meg kitartást !

ma elvben megyünk sportbabakocsit nézni (nem venni, csak felmérni a terepet) délután.

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsófi, egyszerre írtunk !

ilyen akkor az Ószövetségi jelenet, mikor Ábrahám és Sámuel együtt bandáznak?? :D
nagyon aranyosak együtt !!
amúgy szerintem is jó húzóerő más babák társasága. Laura is azóta 4kézlábazik, mióta keddenként mondókázunk (szal h. ott látott teperni más babákat), de lehet nincs összefüggés.

meg a bölcsiben is mondták, mikor voltunk felmérni a terepet, h. pl. kisebb babák könnyebben lesznek szobatiszták, mert látják a nagyoktól, h. ők már nem pelusoznak. stb...

Marcsi

KépKép
alon
 
 


na ma egyéni csúcsot döntök a hozzászólások számával :D

lányok, hozzátok kijár még a védőnő? bejelentkezik?
a miénk "rendszeresen" próbál jönni, de rajtaütésszerűen. én meg ettől a falra mászok, mert én nem szeretem a váratlan vendégeket. rokonokat, barátokat sem.
aztán többször megszívta, mert volt, h .nem voltunk otthon, és szemrehányóan mondta legközelebb, h. "kerestelek".
a mi részünkre mindig csütörtökön jön, 9-től 12-ig. múltkor anyukám volt át, nekem dolgom volt, és anyukámhoz csöngetett. mikor mondta, h. nem vagyok itthon, csakazértis feljött, az ajtóból megnézte Laurát és elment.
leellenőrizte vajon, h. nem verem-e kékzöldre a gyereket és tiszta ruha van rajta?
volt olyan ritka alkalom, h. szólt, h. na ezen a csüt-ön jövök. akkor kérdeztem, h. mégis mikor várható, hány körül. azt mondja miért fontos ez annyira, nem tudja, h. végez máshol. de mégis, mit gondol, h. 9-12-ig mi nem mozdulunk sehová, hanem rajtkészültségben őt várjuk?
amikor próbáltam erre utalni, h. jó lenne, ha KONKRÉTAN jelezné az érkezését, akkor meg azt mondta, h. "miért, mikor szoktatok sétálni"?
szerinte ennyi egy kismama össz programja, h. lemegy babakocsival? mi tényleg mindig jövünk-megyünk, hol ide, hol oda, mert Laura megpistulna, ha nem éri más inger, mint a lakás.

na jól kipuffogtam magam :evil: , csak eszembe jutott, h. jövő csüt-ön is jönne a védőnő, én meg pont körmösnél leszek.. :lol:
amúgy 8 hósan volt nálunk legutoljára "viziten".


btw, meddig jönnek ezek a védőnők kötelezően gyereknézőbe? nem elég , h. havonta megyünk súlycsekkolásra? nem lehet ezt leszerelni vhogy?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsófi Mert nagyon tetszik!

Védőnő a kiskanálra esküszik.
Szegény Ákost már a kh-ban is kínozták. :twisted: Lefogták a fejét, az én mellbimbómat összecsípték :x és tuszkolták a szájába. Tegnapelőtt a védőnő ugyanezt csinálta. :x Csoda, ha üvölt, már a cici gondolatától is? Abban viszont segíthetnétek, hogy melyik cumi az amelyiknek kicsi lyuka van és nehezen jön belőle a tejcsi? Most is úgy próbálkozunk, hogy a bimbóvédőt ráhúzom, hátha a lelkemnek csak a „szilikon cici” :wink: jön be. Így elcumizgat rajta, de érzem, hogy nincs erő. Szerintetek mennyit kell egy ekkora babának ennie egyszerre? :?: :?: :?:

[/b]

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Írtam a másik fórumban is!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem annyit egyen, amennyi jól esik neki. Amíg nem sír, és nem fogy, addig ne aggódj! Nem fogja megutálni a cicit azért, mert a szájába teszik! Rolanddal is csináltuk. Próbáld meg, hogy amikor tudod, hogy enni fog, (nálunk ezt éjszaka lehetett kiszámítani), akkor már amikor ébredezik vedd ki az ágyából és amíg fel nem ébred teljesen, tedd a cicit a szájába!!! Előtte masszírozd fel, hogy magától is jöjjön a tejcsi. Ekkora mennyiség mellett, tuti dől az szívás nélkül is, ha egy kicsit megmasszírozod!!! Csak ügyesen, türelmesen!!!! Hátha így elfogadja!!!! Írj!

Kata
Szemészt próbálj meg másikat is! Sajna nem tudom postosan, Pálfi vagy Pálfia, de neves szemészek! Mi hozzájuk szerettünk volna menni a párommal (Ő már 30 :lol: 8) ) mert tompalátó, de azon már nem lehet segíteni! (Jogsi miatt lett volna fontos)
Az őseik is ezzel foglalkoztak a kereszt neve Judit! A neten, ha rákeressel, bizti megtalálod. Telefonon mond el mizújs, úgy is segít, vagy legalább mond valamit. Ennyit szerintem megér!

Anaci
Örülök, hogy meggyógyultatok!

Szólítanak, menni kell!
Még jövök, mert szerettem volna még másoknak is írni pár sort!

Kati

Kép
übi
 
 


Sziasztok!
Továbbra is csak olvasó üzemmódban tudok létezni, sokszor még azt is csak több napnyi adagban. :oops: Próbálok mihamarabb írni már végre, remélem összejön! Sajnos fogzunk ezerrel, így Doma nagyon nyűgös, nekem meg még kevesebb időm van. Egyébként már egy hónapja két fogacskát kinövesztett, most kínlódjuk a felsőket. :roll:

Most Szilvi Neked szeretném, hátha segít:

1. Igaza van Übi Katinak, fontos, hogy félálomban sokkal könnyebb megszoptatni egy babát szopási gondok esetén. Szóval feltétlen próbálkozz többször is éjszaka, nyugodtan két és fél, három óránként. Persze tudom, jó alvó, csak egyszer ébred, a súlya miatt mehetne is a dolog, de most meg kell tanulnia szopizni.

2. www.medela.hu - itt találod a szoptanít "készüléket", én kipróbálnám a helyedben.

3. Semmiképpen nem adnám cumisüvegből a tejcsit, ha nem szopizza ki, vegyél szerintem fecskendőt, fogd az ujjadhoz és miközben az ujjadat szopizza, közben adagold a fecskendőből a tejcsit. Így azért kénytelen dolgozni is a kajáért. (szoptatási tanácsadótól van az ötlet)

Bocs, hogy belepofáztam, de hátha segít. Egyébként óriási gratula a "kis"legényhez és a gyors szülésedhez!

Mindenkinek sok puszi! Képben vagyok legalább és a talin mindenképpen optt leszek, már alig várom a Veletek való találkozást!

Melba

KépKép
melba
 
 


Sziasztok

SZilvi: nagyon cuki a baba, olyan fura hogy minden baba volt ilyen pici, olyan távolinak tűnik.
4 dl tej az RENGETEG!! Én nem is fejtem mert örültem hogy annyi van, hogy jóllakjon a gyerkőc. Amikor elaludt egy evést reggel és fejni kellett mert szétdurrantam majdnem, na akkor tudtam 70 ml-t lefejni. Tanácsokat ezért nem tudok adni..

MELBA: de jó hogy jelentkeztél és hogy jössz a talira is!!!

Marcsi: már nem tudom milyen halat adtam először Julinak, pisztrángot vagy lazacot vagy tőkehalat. Kb egy diónyit adtam neki. Vagy külön főzd/süsd meg, vagy bele a főzelékébe ha azonnal megeszi. Később adhatsz neki sült vagy főtt haldarabkákat hogy tényleg érezze az ízét. Juli már a rántott halat is nyomja magába, nagyon bejön neki. Heti kétszer nyugodtan adhatsz neki halat ha ízlik.

Én adtam Julinak (persze csak mikor már régóta ette a csirkemellet) marhát, kacsát, pulykát (nem csak mellet), malacot.

Bébiételekben amúgy van bárány meg nyúl is
:?: szerintem nem túl gyakori Mo-n hogy ilyesmit esznek a családok, bár lehet hogy tévedek...

Védőnő Juli 7 hónapos korában volt nálunk utoljára akkor azt mondta 1 hónap múlva megint jön ez volt 9 hónapja:-)

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 


sziasztok,

nem nagyon érek rá sajna mostanság netezni :? vagy éppen :lol:


a lényeg: köszi a szemész tippeket, MINDENKINEK!!!!!!!!! AnaciNóri olvastam a privit.
abban maradtunk a neurológusunkkal h legközelebb ha ott vagyunk nála, felhívjuk a szemészt, azaz ő felhívja, hátha neki másképp magyarázza el a dolgokat. mert szakamilag nagyon ott van, csak kommunikálni nem tud....... :?
aztán ha a neur. dokinéni úgy érzi h nem tiszta amit mond a szemész, akkor keres nekünk valaki mást, illetve akkor előveszem akiket ajánlottatok ti! :wink:
KÖSZI noch einmal! :lol:

Marcsi rugi aért maradt a nr 1 itthon, a H&Mben bodykat vettem meg egy nacit, pólót hozzá meg cipőt. de ez a divatozós kimenős szerkója Lizusnak.
védőnő - a miénk mindig telcsizett. a régi. aztán az elment szülni. az új meg csak idejön. gyűlölöm! de bekaphatja már elnézést, mert mi alig vagyunk itthon. próbáljon meg egyszer is ezért szemrehányást tenni!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
mondjuk eddig 2* jött és itthon voltunk, de múltkor előtte 2 perccel értünk haza épp! annyit megjegyzett hogy jééé mindig alszik ez a gyerek amikor ő jön........ no comment. :lol:

ruci képek. tudom. mingyá :)

Zsóka!! képzeld itthon jutott eszembe h amit vettem Lizusnak, szerintem hasonló Borcsáéhoz - rózsaszín+sötétzölddel kombinálva :wink:
engem is alkapott a hév, én is megvennék mindent ott :lol:
na majd next time a felnőtt részleget nézem meg nekem bejön e :wink:

Édes Samu a kis barátjával nagyon!!! :lol:
és ügyesedik, majd csinálja ezeket már karikán kívül is :lol:

kérdés
a zöldborsót meg a paradicsomot hogyan paszírozzátok át? min??
mi van ha nincs külön paszírozóm?
illetve mit adjak most Lizusnak következőnek????? ilyen hogy brokkoli?
ti hol vásároltok zöldséget? sima közértben vagy piacoztok ezért külön????

már kezdem unni Liza menüjét, most bevezetünk új kajákat is.
eddig a krumpli, alma, sütőtök, sárgarépa, narancs, őszibarack került a terítékre.
narancs persze lé formában almával. épp az előbb csináltam egy jó adag levet neki :lol:

Melba szia! jó néha h benézel. fogak??????????????????
ez durva 5 és fél hósan :lol: :lol: :lol: :lol:
de Doma ilyen kis koránérő típus úgy tűnik :roll:

Cincikém csak eszeveszett módon dumál. de télleg !! elképesztő színesen tudja előadni, különböző hangsúlyokat és hanglejtéseket használ, hol csak gurgulászik... este amikor apának mesél fürcsi közben az hihhhhetetlen!!! fel fogom venni videóra. télleg olyan mintha elmesélné a napját :roll:
de valszin ő hamarabb fog beszélni illetve ügyesebb lesz etéren mint mozgásban... :roll: 8)

ja csak hőemelkedése volt, azaz én kicsit megijedtem mert 37,9 volt. de nem adtam semmit, 2 óra múlva lement még az este.
nem szabad betegnek lennie mert akkor nem kaphat szurit ami meg nagyon hiányozna a görcsöknek :? :shock:
not easy!!!

na kipofáztam magam - már elnézést :lol:
lementem a képeket és rakok fel.

pusszok!!!!!!!!!!!!!!!!
lmkata
 
 


SZILVI [/quote] úgy értettem, h miért nem lehet ezt itthon kapni? nem úgy h miért tetszik neked.

most jövünk a dokinktól (nálunk a védőnő 2. hónapban volt utoljára. :? :? pedig tök jó lenne beszélgetni, meg ha játék közben látná samut. na mindegy.) samu 9 kiló és 72 cm. (súllyal kapcsolatos megjegyzésektől tartózkodni szíveskedjenek, azaz :lol: :lol:
ilyen reakciókat nem kérünk:
-húúú de nehéz már samu
-jó nagy baba
-milyen husi (musi)
-azta!!! az én fiam/lányom/unokám már xx idős de még csk xx kiló
-kis izompacsirata
stb

ilyenek jöhetnek:


-hmm milyen szép arányos baba
-hú de deltás
-erős, mi?
-izmos erős kisfiú
stb.

:lol: :lol: :lol: :lol:

hal kérdés: a mi dokink szerint (aki híresen laza, mint tudjuk) amig nem kiáltották ki 10hós-1 éves kortól adhatónak addig a hal első kaja volt. szal szerinte nyugodtan adjam. sőt jöhet a joghurt, sajt, túró, stb.

és lecseszett h nincs járókánk, hiszen úgy fog állni megtanulni. (??-máshogy nem?)

és azt mondta lehet h ha profin kúszik akkor nem lesz 4kézláb..
viszont megdícsérte milyen szépen ül és áll.
kerekpocak
 
 


[quote="kerekpocak"]i írta:kerekpocaktthon nem lehet kapni (?????MIÉRT???)



SZILVI ezt nem tudtam az előbb idézni neked. szal a miért az arra vonatkozott, h miért nem lehet itthon vajon kapni. nem neked szólt :) :)

bocsi. tehát nem bántás, na.
kerekpocak
 
 


ja, természetesen a MILYEN KARCSÚ KISFIÚ megjegyzést is szívesen vesszük. :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert az uram éhes...és én is, de nagyon :lol: :lol:

Zsófi - Márk 2-3 hónapig csak kúszott, azóta meg csak 4kézlábazik (február eleje óta), mintha soha nem kúszott volna, viszont még csak oldalazva jár. Szóval akármi is lehet...

Puszi mindenkinek ilyen vacak időt! :cry: -

DE: Márk aludt de. 1,5 órát, most is alszik és hurrá tegnapelőtt éjjel egyszer sem kelt, tegnap 1x és 4.30kor de simán visszaaludt. Szóval most én is kipihentebb vagyok.

Este jövök még

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat! A vizsga sikerült!!!!!!! Írásbeli kettes, szóbeli ötös. :) És vége!!!!!!!!NIncs többb!!!!!

Teljesen kész vagyok. Az elmúlt napokban körülbelül semmit nem aludtam. Farkas is nagyon nyűgös, alig alszik éjjel.

Most épp alszik, el is határoztam, hogy elolvaslak titeket, de annyit írtatok, hogy képtelen vagyok.

Szilvi nagyon nagyon gratulálok ÁKOSHOZ!!!!! Gyönyörű kisfiú, nem is látszik, hogy újszülőtt, olyan szép értelmes szeme van. :)
Pont múltkor mesélte egy barátnőm, hogy a kútvölgyi kórházban egy nővér azt találta ki a szopizni nem akaró kisbabáknak, hogy anyukájuk vetkőzzön le, meg a baba is, és ha érzi a testközelséget úgy istenigazából, akkor elkezd szopizni, és be is vált. Egy próbát szerintem megér. És ha rákap, akkor utána nem kell már levetkőzni.

Samu nagyon ügyesen négykézlábazik! De jó, hogy van kisbarátja! :)

Laura nagyon vagány a papa nyakában! Nálunk is a papa veszi a nyakába csak, mert az ő haját nem tudja kitépni. :)

HAL téma: hát én nem tudom mikor fog Farkas halat enni, max. ha megveszi magának....:) mi Zsoltival mindketten irtózunk tőle, így nekem eszembe sem jutott még hogy adjak. Az azért remélem nem baj. Tényleg ti hogy vagytok vele? oLyat is adtok a babáknak amit ti nem szerettek?

Nóra, kíváncsi vagyok nagyon hogy mi van Emmával, sajnos nem tudtam olvasnimostanában. Nem kérem hogy leírd újra, majd ha összeszedtem magam visszalapozok. Mindenesetre drukkolok, hogy feldolgozza "középső státuszt". (vmi ilyesmi gond van ugye? )

Panni, Márk nagyon édes a képeken. A balatoni engem is megfogott. :) Hihetetlen, hogy a mi fiaink mennyire egyhúron pendülnek. Most újra a nemalvás, korábban meg írtad, hogy hajnali négykor kéri a tápot :arrow: Farkas dettó! :)

Jaj, itthon tervezgetjük már a költözést, és kitűztük az időpontot: április 14!!! Én halál nyugodtan mondtam, hogy ráérek, már szerveztük a hórukk embereket, amikor beugrott, hogy hoppá babanet találka!úgyhogy elraktuk egy héttel későbbre. :)

jaj felébredt Farkó. Rohanok.

puszilok Mindenkit!!!!!!!!!!

Kép
nóri8
 
 


Liza 8080 gramm...........................................................
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


jaaaj nem írtam a lényeget az előbb. nevezetesen hogy meg van a 2., azaz második éjszaka-átalvásunk is :lol: :lol:
tegnap este 22:15-től reggel 5:15-ig :lol: :lol:
yipppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol: :lol:

szal Zsófi csak azt akartam írni a 8080-nal hogy én már megszoktam a jaaaaaaaaaaaaj de édes kis dagi felkiáltást.... :wink:

NÓRI GRATU!!!!!!!!!! szuper feeling túlleni, mi????
akkor végre tudsz többet jönni! :wink: :wink: :wink: :wink:

na néhány fotó.

Kép
Kép
Kép
lmkata
 
 


ja meg a mi dokink is laza akkor, mert ő is mondta h simán adhatok Lizusnak sajtot (sovány óvárit) meg túrót (sovány bakonyit).
én meg itthon csak néztem h azokat nem csak 1 évtől lehet????
szal most nem tudom... de lehet h kipróbáljuk. :roll:

szóval paszírozás?????????? (lásd előző hosszú hsz-em kérdés menüpont alatt :) )
lmkata
 
 


Samu, nagyon csinos pasi!!!!!!!! :D és nagyon édes a kis barátjával!

Nóri, gratula!!!

Kata, nagyon édesek ezek a rucik!!!!!!


mi szenvedünk....... éjszaka pocsék és a napunk is nyügi...... :cry: :cry: :cry:

és még sétálni sem lehet menni :( :(
mangó
 
 


engem is érdekelnek (majd) a Kata kérdései, azaz azokra a válaszok :lol:
mangó
 
 


fotó nincs a cipőről meg a vadító almás harisnyánkról, de azt majd élőben Lizun :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lmkata 2008.09.27 17:58-kor.
lmkata
 
 


Kata!!!! jaj de édes!!!!!!!!!!!!!!!!! megzabálom!!!!!!!!!!!!!!!!! olyan tündérke!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mangó
 
 


Kata és Mangó + akit még érdekel:

Ígérem este jövök passzírozós tippekkel, de most áll a bál!!!!!!!!!! :lol: :twisted:

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?