Új privát üzeneted érkezett!

Köszi, tudom, de nem gondolom, hogy ez bármit befolyásolna az én véleménynyílvánításomban
Maximum rájönnek hogy múlik a szerelem...pedig annak indult, de mostmár úgy érzem, tizenkettő egy tucat náluk is....én semmi mást nem akarok,csak gyereket ...2 éve...egészséges,kimodottan dekoratív , szexuálisan aktív nőként vágtam ebbe bele, bízva a sajét testemben, most meg egy 12 kg-val kövérebb idegbeteg , ciszta és miómatulajdonos lettem...tudom, errew figyelmeztettek, de valljátok be őszintén, hogy ebbe senki nem gondol bele úgy igazán...azt hiszi majd vele márhogy lesz...talán nem is őket kéne lecserélnem,hanem a pasimat megvethettek érte,de nem mindíg úszok lila ködben ha erről van szó...na lehet köpködni rám...
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


De mindenkinek köszönöm,hogy türelemmel fogadfjáétok hogy így összefirkálgatom az üzenőfalat
most úgy érzem annyira legalulra kerültem,hogy a nyakamig ér a sz@r...de legalább nem hullámzik mindíg sikerült tartani magam, és haladni előre, de azt hiszem most omlottam össze
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Normocyta

Senki nem köpköd rád! Mindenki végig ment, már azon,hogy semmit nem kapott vissza. Vagy olyan ismerősöm is aki,fagyi babával lett terhes,pár évvel rá endoval műtötték. Szerinte a sok hormon amit kapunk azért alakult ki,mert soha nem volt semmi baja! De már más is írta neked,hogy mindenkinek más az ami használ.. Ha hiszed ha nem van,hogy pár hónapig nagy lány sem leszel utána, vagy a pocakod nem akar lemenni, és még sorolhatnám mennyi mindent okoz ez a sok hormon. De hát csak találgatnak az orvosok kinek mi a jó, de lehet éppen annak jó az amit te kaptál,és nálad meg inkább mindent tönkre vágott! Teljes mértékben meg értelek, mert nagyon rossz!
De majd erőre kapsz,és nem fogsz vissza felé nézni,és csak a cél fog a szemeid előtt lebegni!
Fogsz még babázni! Vagy keresel másik helyet,és olyan orvos akiben meg tudsz bízni,nem te lennél az első..
A lényeg nagyon is van abban igazság amit le írtál,ezért én pl. nem írhatok mást! Rég óta csinálom már, hosszú ideig voltam ott, hát ezért.. Fel a fejjel,fiatalabbak már nem leszünk...

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 

 
 

...és ráadásul ahogy írok, jobb oldalt folyamatosan a Babanet VÁRANDÓS NAPTÁR-ját kell néznem
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Kagyló: nem vagy Te pszichológus? Boér Katalin könyvében leírja a "meddőségi kezelések lelki reakcióit"így sorban mindenki végig megy ezeken. Sokk tagadás,harag düh,aleltság,kezdeti eufória,izoláltság,bűntudat,depresszió,szomorúság,elfogadás(itt tartok én) Normo en tudom h nézel ki mert a legutolsó műtétemen Te beültire jöttél és még most is nagyon bombázó vagy! Én is mesélhetnék pár kedves itteni Barátom tudja miről de hidd el semmit sem tehetünk, D. elédrakja az általad aláírt papírokat, simán gond nelkül rezzenéstelen arccal megmagyaráz mindent amúgy őt csak a sikerélmény élteti. Ami jó ha sikerül de ugye kudarc neki is ha nem. A munkatársai félnek tőle okos ember de zsarnok. Ha olvassa a fórumot annyit tanácsolnék hogy hallgasson többen Paragira, mert okos gondolkodó emberséges! Legyen kedves legalább a kollegáival, tegyen ki egy 2 padot az Intézet elé és hozzassa vissza a vizespalackot. Mbetty: egy ismerősöm férjének hererákja volt le kellett fagyasztatni a spermáját utána úgy járt mint Te és a fagyibaba szépen felébredt mindig azt mondják h ez a baba már ketszer síelt! Van esélyed nyugodj meg Te mindent megtettél. Pipuska: nem lesz gond a vérvétellel ne aggódj, a punkciókor meg majd 1mp alatt elalszol mint tavasszal emlékszel?;) ma is rettentő bölcs voltan nézzétek el nekem! Millió puszi Mindenkinek Drága Barátaim!

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Mirrmurrka, imádlak!!!  Olyan jó volt olvasni a soraidat!!!!!

Totál egyetértek Veled, hogy Normocyta egy bombázó nő!!!!!!  Ezt megerősítem én is :)

Köszönöm, hogy bátorítasz, most aztán nagyon-nagyon rám fér, ugyanis az utóbbi héten tele lett a gatyám :(   Közeledik az idő és egyre jobban félek :((((

Olyan de olyan nagyon megnyugtató volt, mikor együtt feküdtünk oda leszíváshoz.
pipus75
 
 


Pipus egy jelenseg voltál, amikor mi mentunk beültire akkor is csak Rólad beszéltek ott hallottam ezt is h bealudtál nem a mondat hanem a szó közepén:) tudod en is azon drukkoltam h együtt legyünk, mert annyira jó hatással voltál mindenkire el is felejtettük miért vagyunk ott, és képzeljétek tolják ki a műtőből és mit hallunk"Dévai biztos mindet leszívta"a kis közgazdász:) szóval az ébredés is gyors volt!jaj nagyon vicces volt! Normo egy dkg se adjál le így vagy jó ahogy vagy!

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Normocyta: Én sem vagyok tenyészkanca és nem értem, hogy mi köze van a donor spermának a leszívott mennyiséghez. Örülj annak, hogy nincsen szükségetek rá. Persze bármikor vehetsz donortól, ha ennyire zavar a párod 3 M-os és rossz minőségű cucca. Valaki örülne ennek a mennyiségnek is.

Régen ez a fórum egymás segítéséről és bíztatásáról szólt, felmostuk egymást a padlóról, ha valaki oda került és szerencsére a régi kis csapat most is összetart és támogatja egymást mindig és mindenben. Én is azért szoktam olvasni titeket, hogy bíztatást adjak, de úgy tűnik, hogy a bíztatás sokakon nem segít, hiszen a szépség és a szexiség feladása nagy teher. Azt hiszem ezek után még annyit sem jövök, amennyit eddig jöttem.
Sok sikert mindenkinek!


Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Hát Csajok, annyira örülök Nektek, olyan érzésem volt az utolsó sorokat olvasva, ha egyikünk lemarad kicsit, elesik, a többiek nem hagyják ott és húzzák tovább magukkal!  Jó barátok vagytok :)
Normocytát, mikor először megláttam a rendelőben, le sem tudtam venni a szemem róla, tényleg olyan dögös csaj, amikor válaszolt egy kérdésemre akkor már be tudtam azonosítani a babanetről :)  
Amúgy nekem is nagy erőfeszítés vigyázni az alakomra, sokkal nehezebben megy mióta lombikozunk. 
Pipus, Te tényleg egy jelenség vagy :) És milyen régóta ismerjük egymást, Gyakorikérdések :) :)  Mekkora volt találkozni hosszú hónapok után, ismeretlenül személyesen is :)

Normocyta, nekem nagyon bevált a cickafarkfű-tea, a ciklus első felében peteérésig, alma méretű cystám volt inszemináció után és hipphopp, eltűnt, pedig már a műtét időpontja is megvolt :)
A legfontosabb, tegyél mindent mérlegre, élvezzétek ki az utolsó hónapot felszabadultan kettesben Apával mert Téged is utolér a gyermekáldás, ahogy minket is (remélem). Dévaiba már ismernek, Te is őket, és nincs várólista :) Ma hallottam 2 lombikostól, hogy a János kórház még rosszabb, onnan jöttek át. De a mérlegelés-döntés a Tiéd :)

Amúgy meg én is félek, a kudarctól még inkább :(
mbetty2
Aszód
 
 


Sziasztok!

Mirrmurrka

Gyere sírj a válamon   Simán bele másznék a lelkekbe

Normocyta

Nekem a Zafirra,vagy bárki másra aki itt régi motoros volt,ne tegyél légy szíves megjegyzéseket!
Inkább tedd össze a két kezed,hogy 3 M rendelkezik a párod, és az még jó is. Nincs tele rossz minőségüvel vagy olyannal amiért kénytelen lennél donort kérni. Vannak itt donoros lombikosok,én is, ezért ,nagy szívességet tennél ha nem jönnél hátulról. A másik pár év múlva az ember ba...ja a szépséget mert az mullandó! Nem csak attól változik meg egy nő teste,ha gyermeket szül,hanem a kortól is,ami egy idő után szépen össze aszalódik. Már elnézést érte, de lesz még az amikor fel kell kötnöd a melleidet a nyakadba,hogy a nap felé nézzen.. Netán otthon négykézláb kell közlekedned,mert már össze vissza fog állni. Tenéyszkanca? Nézd van akinek 24 és a többit szívnak le,de attól nem tenyész kanca,inkább szerencsés,mert minden nőnek más a szervezete,másképpen reagál a gyógyszerekre! Nézd bárki lehet szexis,attól,hogy anya,vagy nem anya,ez nem ezen múlik.. hagy ne ragózzam tovább a dolgokat. De ha te attól félsz rá megy az alakod és a maradék 10-15 évben nem leszel bombázó,akkor nem kell lombikra menni,ne akarjál szülni. Vagy fogad el,hogy evvel jár az anyaság,hogy idő kell mire újra fényben fogsz pompázni!
Át síklottam volna felette, de a régieket nem fogom hagyni,mert segíteni jönnek,és nem azért,hogy rosszat akarjanak nektek! Ha hiszed ha nem sokat tudnánk segíteni... Zafir döntését meg értem!




"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Lányok, kérlek ne bántsátok egymást. Normocyta biztosan iszonyatosan elkeseredett és azért írta ezeket, amiket.

Szeretném nagyon, ha Zafír, kagyló és a többiek, akiknek már sikerült és akiknek sikerülni fog!  itt lennénk egymásnak és húznánk egymást felfelé!

Nagyon sokat számít a lelkünknek, hogy itt vagyunk egymásnak!!!!!!!

Én akivel eddig személyesen is találkoztam mirrmurrka, moro,mebetty, normocyta mind nagyon megszerettelek Titeket és a többieket is!!!!!!

Segítsük egymást a tapasztalatainkkal, érzéseinkkel, mert nagyon hasznosak!!!!!!!

Jó hétvégét kívánok MINDENKINEK!!!!!

pipus75
 
 


Teljes mértékben elbeszélünk egymásd mellett kedves régi motorosok. Mi a párommal nyitottak vagyunk a donor spermára, ő saját maga mondta hogy kérdezzem meg a 2. után Dévait ,mert ő nem tudott akkor velem jönni mert dolgozott,hogy mi szeretnénk így tovább lépni,ha van rá mód. Semminemű elutasítás,diszkrimináció vagy hasonló nincs bennünk, sőt kimondottan hajlunk affelé,hogy így folytassuk...főleg hogy soha nem mondta azt a doki, vagy a biológus, hogy a havi 10.000.-ért vásárolt 6-8 féle vitamin, táplálékkiegészítő, arról a minimális dohányzásról való leszokása, illetve a max.odafigyelés ( nincs ülőfürdő,laptop az ölbe stb..) hatására valami jobbat produkált volna.
Azt mondta Dévai próbáljunk meg még egyet. Akkor azt mondtam neki ( és a tenyészkancát csak és KIZÁRÓLAG saját magamra érettem akkor is és most is) hogy tisztában vagyok azzal hogy csak az egyik petefészkem reagál (ki tudja meddig) és nekünk MINDEN EGYES sejt számít,mivel először 4-ből 1, majd 7-ből pedig 2 osztódott jól,hiszen én sem vagyok fiatal,így a sejtjeim sem mind jó minőségűek gondolom és nyilván ha lenne annyi mennyiségű spermium,hogy ne ICSI legyen, hanem a valamennyivel természetesebb IVF,ahol a pötik szelektálhatnak,ezért érzem a csalódottságot.
Ha tudtuk volna,hogy 3 db sejtecske lesz, donorspermával vágtunk volna bele...a párom mostmár kimondottan ezt szeretné. Szóval ebből kikövetkeztethető,hogy mennyire vagyunk diszkriminatívak...
Ami a kinézetet illeti, globálisan összefoglalva a hormonok hatására teljesen aszexuális lettem, az összevissza ingadozó ösztrogénszintem miatt olyan száraz vagyok lent ,mint a sivatag, nagyon oda kell figyelnem hogy se bakteriális se gombás fertőzést ne szedjek össze, és ez sajnos kihat a nőiességemre is...gondolom vagyunk ezzel így páran, ha nem is illik erről beszélni. És én nem csak rövid távra tervezek a párommal, hanem hosszú-hosszú időre, ezért nagyon nagy erőfeszítésembe kerül,hogy ne üldözzem el magamtól ezzel a rossz lelkiállapotommal, a hőhullámokkal,a sírógörcsökkel...ezért pontosan igaza van Pipusnak,hogy el vagyok keseredve, és úgy érzem hogy az orvos akiben maximálisan bíztam eddig, magamra hagyott idézőjelben...senkit nem támadtam hátulról és előröl se, egyszerűen úgy érzem egyedül maradtunk a dzsungelben, mert akkora a forgalom, hogy ha lemaradunk,azt se veszi észre senki...pedig ez nem verseny
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Normocyta, azt nagyon jól látod, hogy sajnos nincs ideje a dokinak a lelkünkkel törődni. Neki futószalag az egész. És tényleg nem veszi észre seni, hogy lemaradunk :(

Éppen ezért kell saját magunkat lelkesíteni, úgy érzem mindenkinek a saját kis lelkében kell rendet tennie és megbeszélnie magával (és ebben a párunk sajnos nem nagyon tud a segítségünkre lenni, mivel a saját testünket adjuk a lombikozáshoz, és a saját egészségünket "áldozzuk be"), hogy hol a határ, meddig megy el.

Az az érdekes, hogy én is csak max. egyetlen lombikot beszéltem meg magammal, mégis eltelt 5 hónap és itt toporgok, hogy végre megjöjjön és indulhassak.

SZERINTEM AKI BABÁT AKAR, MINDENT MEGTESZ ÉRTE.

És tudom, hogy Te is addig mész, amíg ott nem tarthatod a karjaidban a kicsikédet :)

ELJÖN MINDENKI IDEJE, EZ BIZTOS!!!!!!!
pipus75
 
 


Kagyló: hát kezelésbe vehetnél:) mi újság felétek
LányokÁrtatlan hallgassatok Pipusra mert Ő egy tündér
Nos ha érdekel valakit a véleményem mi egészen jól bírjuk cérnával láttam én üvöltöző lányokat Dévainál, srógörcsöt is kapott egyszer valaki az egyik leszíváson az egyik lány aki egy igazán kemény csaj volt úgy összeomlott hgy Dévait oda kellett hívni hozzá a szobába...mindnekinek elszakad egyszer a cérna....még nekem is Én meg beolvastam Dévainak....ennek híre is ment a nővérek közt, a következő leszíváson mondta Mariann Zsuzsának hogy Ő volt az aki...:)))))) azért szakadt el náam a cérna mert DÉvai elekzdte dícsérgetni magát hogy Ő mindig kedves KEDVES(VELEM NEM VOLT SOHA KEDVES)mondtam neki hogy ez nem így van s mindig azon tölti ki a düht aki éppen belép az ajtón és azon kellene aki felbosszantja...ngyon udvarias voltam de zért hogy kedves őőőőőőőőőőNA NE Lányok újra megmondanám neki a magamét, nagyon jól esett nem voltam undok meg semmi csak azért már nehogy már értitek KEDVES LESZAKAD A PLAFON
SZÓVAL MINDENI KIAKAD EGYSZER! MINIMUM
MINDENKI UGYANAZOKON A STÁDIUMOKON MEGY ÁT nem hiszitek el de mindneki mert az emberi termszetből adódik AkI EZT NEM ÉRZI AZ MÉG NEM mENT ÁT MINDENEN AZT GONDOLOM DE MÁR MEGINT NAGYON OKOS VAGYOK:)))))
puszi

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Mirrmurrka, nagyon imádlak!  És tényleg okos vagy!!!
pipus75
 
 


Kedves Lányok!Még soha nem írtam ide, de már régóta olvasgatom ezt a fórumot, és veletek sírtam-nevettem. Most csak azért ragadtam virtuálisan tollat, mert szeretném megosztani veletek az én sztorimat, talán segít valamit. Én 40 éves vagyok, és kicsit későn kaptunk észbe gyerekügyben, mégis a férjem nagyon alacsony spermaszáma volt az elsődleges ok ami miatt a Dévai Intézetben kötöttünk ki. Nekem rengeteget segített ez a fórum, hogy ne lepődjek meg dolgokon és ne érezzem magam tök hülyének, ezúton is ezer köszönet mindenkinek aki hozzászólt.Az első stimuláció alatt nagyon egyenetlenül nőttek a petesejtjeim, ezért az első lombikom le is lett állítva, így Dr.D a gonapeptiles stimut javasolta. Ez már egész jól ment, elkezdődött egy terhesség, de pont mielőtt hozzá elértem volna megjött. Ő mondta, hogy ez nagyon jó, csak folytatni kell. A következőt valóban csak 3 hónap múlva engedte kezdeni, de az teljesen eredménytelen volt, ez is gonapeptiles volt. Majd most kezdtük volna a következőt, de spontán terhes lettem. Most vagyok 6. Hetes és minden OK. Csak azt szeretném ezzel mondani, hogy nem igazán lehet tudni, hogy mi az amitől majd működni fog a dolog. Ahogy én látom, gyakran Ő maga sem látja pontosan a miérteket, de nagyon elkeseredik, ha nem megy és ő is kudarcként éli meg, illetve nagyon örül ha működik. Nagyon sajnálom azokat akiknek nem jött még össze, és én is megéltem már kétszer azt a lelki mélypontot, amikor én mindent megtettem amit fizikálisan és emberileg lehetséges volt és mégsem sikerült. Borzasztóan sajnálnám, ha elhalna ez a fórum, mert amint azt írtam nekem sokat segített ( mégegyszer nagyon nagyon köszönöm). Dr.D-vel kapcsolatban, valóban mindíg el van úszva időben, de én soha nem hagytam annyiban, ha volt még kérdésem feltettem, ha én valahogyan máshogy gondoltam, akkor szóvá tettem. Próbáltam a magam módján kézben tartani a dolgokat. Normocyta, nagyon megértelek. De ha mégis maradsz nála, egyszerűen mondd meg neki, hogy ezt nem akarod, és mondd meg pontosan mit szeretnél, és ha nincsen orvosi akadálya, akkor nem fog nemet mondani. Elnézést, nagyon hosszú voltam. Mindenkinek nagyon hamar problémamentes babavárást, a babásoknak pedig jó babázást. Kitti
hellokitty
 
 


Drága Kitti!  Szívből gratulálok a spontán összejött babádhoz és kívánok nagyon jó egészésget a 9 hónapra és könnyű szülést :)

bárcsak nekünk is spontán sikerülne a nagy izgalomban :)
pipus75
 
 


De nagy a csend csajok!

Nagyon pipa vagyok, mert szombat óta barnáznom kéne és ma meg kellett volna rendesen jönnie, erre semmi nincs az ég világon :(

Miért vagyok ilyen peches, hogy nem jön meg, amikor már kezdhetném a mai napon a lombik programot?  Mehettem volna Déviszhez és kezdődhetne az egész.

Nem szokott késni, erre tessék. Nehogy minden úgy alakuljon már, ahogy én szeretném. Pedig minden el volt tervezve, ugyanis a szabadságomat is úgy igazítottam az egész lombikhoz, hogy ma megjön.
pipus75
 
 


Mirrmurrka, annyira jó hogy jöttél napsütés vagy !
Mi ez a könyv amire hivatkozol, nem ismerem egyáltalán, el tudod küldeni a nevét akár priviben is ?

Zafír, Normocyta biztos nem úgy értette, ne vedd magadra, és ne maradj el a fórumról !
Normocyta megértelek, én kb. most térek magamhoz a márciusi sokkból, ami Te is most étéltél. Épp a múlt héten voltam lélekgyógyásznál aki azt mondta hogy döntsem el hogy megbízom-e D-ben, mert úgy nincs értelme csinálni hogy nem bízom benne. Mert bele akarok vágni még egyszer, de arra jutottam, akkor úgy hogy én mondom meg hogy azokat a protokollokat vegye alapul amik sikeresek voltak.  Gonapeptyl szóba sem jöhet, annyira vacakul voltam töle. Hagyjál magadnak időt szerintem, hogy feldolgozd a dolgot.
A.
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Amaryllis:)))) nagyon aranyos vagy de csak okoskodok itt. Bor Katalin lombikban született álmok de amikor nagyon fiatal és lelkes voltam bevásároltam a szakirodalmat különben ez is egy propaganda könyv csakez a Pannon reprodukciós Intzeté, olyan mint a Bencsik Andreás várva várt babák. Hát igen ez a lombik egy oroszrulett...

Mirrmurrka
mirrmurrka
 
 


Lányok, tudja valaki, hogy a kenet eredménye hány hónapig érvényes?

Dévai annak ellenére, hogy mondtuk neki, hogy augusztusban indulunk a lombikkal, már június 25-én levette a kenetet, ami szuper negatív lett.

DE ez a hülye mensim nem akar megjönni és félek, hogy kicsúszok az időből. Meddig jó ez a kenet eredmény?
Hány hónapig érvényes???????

És a spermavizsgálat eredménye, amit urológustól kaptunk, az meddig érvényes?  1 évig???

Köszi előre is a válaszokat!

Drukkoljatok már, hogy végre kezdhessek !!!!
pipus75
 
 


mbetty, mész ma Déviszhez?  visszakapod a babáidat ma???
Írj ám :)
pipus75
 
 


Sziasztok!

Ha a ciklus elején kicsit magasabb az FSH (15,9) az mit jelent?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szép napot mindenkinek!
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


Elvileg azt jelenti, hogy nehezebben vagy stimulálható.
pipus75
 
 


Nőkben megemelkedett FSH szint mutatható ki a következők fennállása esetében:
• menopauza
• policisztás ovárium szindróma
• petefészek rendellenesség
• petefészek daganatos megbetegedése és külső tényezők okozta károsodása
• mellékveséket érintő megbetegedések
pipus75
 
 


Ne ijedj meg ezektől amit bemásoltam (ezt találtam), nem hinném, hogy bármelyiked lenne, valószínű, hogy több hormon szükséges majd a több petesejt nyeréséhez.
pipus75
 
 


Köszönöm a válaszokat. Sajnos akkor a menopauza lesz, mert a D is mondta, hogy kevés a tüszőm. Mivel lehet a megtapadást segíteni? Mert multkor csoda eredményem volt 3-ból 3 szépen osztodott csak nem tapadt meg és sajnos a spontán terhességeim is mindig kisterhesként megszakadtak. Ebből arra következtettem, hogy a megtapadásnál lehetnek gondok, de lehet, hogy csak okoskodom.
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


Kat-kat!  Kérted, hogy AHA-zzak meg a petéidet visszaültetés előtt?   Mert sokszor van, hogy beültetik, de nem tud időben kiszabadulni a petesejt a burkából és elhal :(    Én feltétlenül kérem őket, hogy AHA-zzak meg beültetés előtt!

Én azt hallottam, hogy jó az E vitamin és tapadásra nagyon jó a palástfű tea!!!!!   Minden este 3 dl felorrázott palástfű teát (kb. 1 púpos kávéskanál kell 1 pohár vízhez) igyál meg!
pipus75
 
 


kat-kat:
http://ezustmacko.blogspot.hu/2012/04/d ... sh-ra.html
ezt olvasd el...nekem 13 volt az FSH-m kezdéskor...ez a petefészek kimerülésének a jele.
én a második stimunál szedtem kb 4 hétig és 7 sejtem lett, mbettynek is javasoltam és használt neki is. Most nem szedtem, mivel ez egy előhormon, kb úgy képzeld el mint az őssejtet, azzá alakul a szervezetedben, amire szüksége van, de mivel a gonapeptyllel leállították a saját hormontermelésem, így felesleges lett volna szedni...nem is lett csak 3 pöti
Most a következő ciklustól újra szedni fogom,napi 50 mg-ot, mert én hiszem,hogy a másodiknál ez is része volt a sikernek...én nem javaslok semmit, te döntessz, csak olvass utána.
nem kell hónapokig szedni,m elég 4-6 hétig.. a netről lehet rendelni a közismert aukciós portálról,nem írom ki hátha reklám
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Köszi az infókat!

pipus75: ICSI és AHA is volt. Még D is pozitív  volt a bravuros eredményem után, csak a megtapadás hiányzott a sikerhez.

Sajna már csak 1 lombikra van pénzünk (közalkalmazottként), így is teli vagyunk adósággal. Ez lesz az utolsó lehetőségem. Valószinuleg októberben indulunk. Szept. 17.-e után indulhatnánk, de szeptemberben korábban fog megjönni, így marad október.
Nagyon bízok benne, hogy ránk is vár legalább egy egészséges kis angyalka!

Jó éjszakát mindenkinek!
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


@pipus75:


Pipus, 
clamydia 3 hónapig, sperma 6 hónapig (vizsgálatnak számít az utolsó lombiknál levett sperma is).

tttnora001
 
 


@hellokitty:


Olvastam a gonapeptyl véleményeket, és ismétlem, nekem sem vált be, én is dühöngtem, mindössze 3 petét sikerült azzal leszívni és 1 maradt meg (aztán bennem már az sem).

Most hellokitty viszont pont azt írja róla, ahogy egy másik barátnőm is járt. Gonapeptyl long protokollja volt, rögtön az első lombiknál (Női klinika). Neki is csak két petesejtje lett, nem sikerült. Utána másfél hónappal viszont spontán terhes lett.
Nem lehet, hogy van összefüggés? Fogjuk fel úgy, hogy hátha segít abban, hogy a vele leállított, majd újraindult hormonháztartás észbe kap és terhesek maradunk tőle. ?

Hellokitty, gratulálok! Remélem, minden simán megy majd!
tttnora001
 
 


Sziasztok  Csajok, mi történik akkor ha valaki  embriótranszer napján betegállományban van?
mbetty2
Aszód
 
 


transzfer, bocsi:)
mbetty2
Aszód
 
 


Szisztok!

mbetty, azt nem tudom, hogy mi van akkor ha már betegácsiban vagy, csak azt tudom, hogy elvileg ET utáni naptól lehet betegácsiba menni.

Csajok!!!!
Valaki nem tudna abban segíteni, hogy S.O.S. hogyan és mivel tudnám a TSH értékemet csökkentetni?  Honnan lehetne jódot szerezni?????

Apánk nagyon kiakadt  a közel 4-es TSH értékemhez. Azt mondta, hogy azonnal endodoki!!!!!!

De most már hova menjek, hiszen indul holnap a stimulálás :(
pipus75
 
 


Pipus, NE egyél jódot tartalmazó cuccott, mert akár strumád is lehet. vegyél bioboltban vagy patikában zöld-vagy barnaalga tablettát,az dfog segíteni,hidd el!
http://www.volmix.hu/hu/webaruhaz?page= ... 6&vmcchk=1

https://www.google.hu/#fp=5143422d18ff6 ... a+kapszula
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Szia normocyta!  De jó, hogy itt vagy újra :)  Örülök Neked nagyon :)

Jól vagy? Mik a terveid?   Köszi szépen a segítséget, ma meló után azonnal útra kelek, hogy szerezzek barnaalgát :)

Tegnap vettem jódos vizet, hát nem tudom, hogy ezek után érdemes-e inni belőle???????????????
Ma már elkezdtem szúrni magam, remélem minden rendben lesz!
pipus75
 
 


Sziasztok!

A tsh ha 4 akkor a legjobb tényleg felkeresni egy dokit.Ajánlom Rentz Ritát.Én nekem is rossz volt a tsh2,6 és ahogy az L-Thyroxinnal beállították spontán összejött a babánk,pedig D(augusztusban mondta,októberben terhes voltam) azt mondta,soha nem lesz gyerekem még segítséggel sem.

Azóta ismerősök közül is habitulális vetélők,meddők,akiket elzavartak lettek ezzel a módszerrel plusz IR diétával terhesek.Egy próbát megér.

Mindenkinek zebrás tesztet kívánok!
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Köszi a segítséget!

Tudja valaki, hogy ha magas a TSH, akkor az már eleve a megtapadást is gátolja?  Vagy attól még meg tud tapadni az embrió csak később elvetél az illető ???

pipus75
 
 


Amúgy én az elmúlt 1 év alatt 4x nézettem TSH-t és mind a 4x teljesen más lett.

1. 2,58
2. 1,75
3. 2,6 körül
4. 3,9

Mi a fenétől ingadozik ennyire???
pipus75
 
 


Valószínűleg pajzsmirigy alul vagy túl műkődés van a háttérben,de egy doki ennél okosabbat is tud majd mondani.
Szorítok,hogy kiderüljön mi okozza.
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Csajok! Segítenétek a javaslataitokkal, nagyon sokat számítana nekem a véleményetek!!!!

Elkezdtük a stimulálást. 

Ma az UH-on láttunk a bal petefészkemben 9 db tüsző, a jobb oldalon 3 db. viszont már ma 10-14mm-esek voltak a tüszőim a bal petefészkemben. 

Nekem tapasztalatból mondva két naponta 5mm-t nőnek a tüszőim.
Tehát a mai 10-14mm-es tüszők 4 nap múlva péntekre már 20-24mm-esek lesznek, szerintem tökéletesen ideális méretűek a leszíváshoz. A Dévai doki semmiképpen nem akarja leszívni pénteken, ragszkodik a hétfőhőz, de az már nekem a 17.ciklusnapom, és akárhogy számolgatom, hétfőre a tüszőim óriásira fognak nőni és megint eldurran a fele, mint múltkor (ugyanígy jártam, mert elhúzta a leszívást)  legalább 26-34mm-esek lesznek :((( Lányok, hogyan lehetne szerdán meggyőznöm Dévait, hogy pénteken szívja le a tüszőket?

Miért nem szívhatja le Paragi???????
Járt már így valaki???  
Várom a javaslataitokat, mit tegyek :(
pipus75
 
 


Szia!

pipus75: Szerintem nem az az indok, hogya Paragi nem szívhatja le, mert nekem multkor ő szívta le. D első alkalommal nálam meg túl korán szívta le 10. nap. Szerintem probáld meg nála ész érvekkel. Mellékesen említsd meg, hogy neked az sem gond ha Paragi szívja le. Remélem tudtam segíteni.

Nagyon tanácstalan vagyok.
Utolsó alkalommal úgy jártam, hogy 3petesejtem volt leszíva és mind a hármat vissza is kaphattam. Volt AHA és IXI is. Mindenki úgy gondolta, hogy nekem sikerülni fog, de nem jött össze. Még D is az örök pesszimista is így gondolta. 
Méh pempő kapszulát, komplex női vitamit, palástfű teát iszok, ph egyensúlyba tartó kapszulát is szedek. Mit tehetnék, hogy a következőnél a megtapadás sikerüljön? Ugyan is ez lesz az utolsó lombikunk,mert az anyagiak gátat szabnak.
Legyen szép estétek!
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


Kat-Kat, de nekem eleve péntek lenne a 14.napom, hétfő már a 17.nap.  Baromi késő!  A ciklusom 28 napos.  Ha a 17.napon szívja le és 4 naposat kérek vissza, akkor is már a 21.napon ülteti be és csak a 24.napon tapad oda. Addigra inkább már megjönni készül a mensim általában :(

Nem jó ez sehogy sem.


Hogy mit tudnál tenni a sikeres lombikért?????

Kak-kat, azt hiszem, illetve kezdek rájönni, hogy mi tehetünk bármit, nincs nagyon hatalmunk és beleszólásunk az egészbe.  A Jó Istenke segítsen mindenkit a kisbabájához!!!!

Ezt kívánom!!!!  Mielőbb kapjuk most már meg a kisbabánkat!!!!!

Bízzál nagyon benne, mást nem tehetsz!!!!   Pihizz, és bízz!!!!
pipus75
 
 


CSAJOK!  HURRÁ! PÉNTEK LESZÍVÁS  :)
pipus75
 
 


Pipus, ez remek, de bevallom én számítottam rá. 4 Dévais lombikomnál mindig ezzel stresszelt, hogy előre megmondta a "frankót", aztán mégsem úgy volt, hanem, ahogy én gondoltam/ismertem a szervezetemet.
Hány tüszőt látott? Ma már tüszőrepesztés lesz akkor? Ne sokat szaladgálj, el ne pukkanjanak péntekig, én sajnos jártam úgy.
tttnora001
 
 


21-19-....16mm-esek voltak mára (tehát 5mm-t nőttek két nap alatt).  Ezek még bőven 20mm fölé nőnek péntekre.

15 tüszőt számoltunk meg :)

Ma kell másfél ovitrell-t szúrnom és a cetrotide-t is mellé :)

Annyira izgulok csajok :))))
pipus75
 
 


Mirrmurrka, ment két privi üzi :)
pipus75
 
 


@pipus75:


15 tüsző? Az nagyon szép, gratulálok! Nem feszít a hasadban? Tényleg óvatosan mozogj!
tttnora001
 
 


Pipus: nagyon örülök, hogy ilyen sok és nagy tüszőid vannak  vigyázz rájuk, és magadra is, ha tudsz minél többet pihenj ma és holnap. Nagyon szorítok Neked, hogy ez most sikerüljön.
Sok puszi.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: