Új privát üzeneted érkezett!

normocyta:Jajj de jó!!!!! :lol: Írj,hogy mi újság!!!Na meg hívj!!! :lol: :lol:Puszika :)

mokucica:Most várom hogy megjöjjön.Ma van a 27.napom,szóval elméletileg hétvégén meg kell hogy jöjjön.Ha minden igaz addigra a gyógyszereim is elfogynak,amit a colira kaptam.Majd elviszem Apánknak mit szedtem,de lehet hogy elfog küldeni még egy kenetre,hogy sikerült-e kiírtani mindent :wink: :? Majd meglátjuk mit fog mondani! :wink:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Nagyon drukkolok Mindenkinek a sikeres kezdésért/folytatásért.
Következő hónapban már jönnek a Dévai babák :-)
Ha megvan az indulás,küldjetek privit légyszi, remélem egy-két héten belül össze tudom állítani a "drukk-táblázatot" :-)
Szép napot Lányok!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

normocyta ez szuper hír! Majd írj, hogy mi újság!

Na kész lett az eredményem ma. Hát most átestünk a ló túloldalára. A tsh-m 0.250-en lett a t4-em meg magasabb lett 16.03 (7.90-14.40). Jövőhéten szerdán megyek vissza az endokrinológushoz. Csökkenteni kell a gyógyszer adagomat. Csak addig nem nagyon tudom, hogy most hogy szedjem. Szedjem így tovább (csak így lehet, hogy 0-ig lemegy), vagy kevesebbet szedjek belőle vagy hagyjam el. A fene sem tudja. Kapom a tanácsokat mindenkitől, hogy ezt meg azt kéne. Sajnos addig beszélni sem tudok az orvossal, mert nem rendel csak szerdán és csütörtökön. Mindegy. Lesz egy bő hetem rá, hogy feljebb menjen 1 körülire. Hát majd lesz valahogy.
Vendég
 

 
 

Sziasztok :) megvolt az második "első randi" , kb ugyanaz a szitu mint az előzőnél volt, bár most a bal petefészkemben nem látott őstüszőket de azt mondta az lehet hogy még olyan aprók ( gondolom a fogamzásgátló miatt ) hogy nem látható :( ugyanazt a dózist írta ki , 225 Gonal 225 Merional meg a Clostilbegyt... De most a Clostilbegytet is attól a naptól kell kezdenem szedni amikortól szúrom magam :shock: az előzőnél mintha már előtte való nap is kellett volna szednem ... :? Már nem emlékszem ... Na mindegy,alapjában ugyanúgy nem sok jóval biztatott mint a múltkor , de azt is hozzátette hogy ha ugy alakul mint az előzőnél akkor elégedett lesz,mert az jól sikerült stimu volt :)
Na puszi ,mennem kell:)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


normocyta:Na,ez szuper hír!!Akkor elkezdődött újra!!!! :lol: Jó kedvében volt Apánk?Kiváncsi leszek nekem mit fog mondani majd!Remélem hétvégén megjön,mert már ma depis vagyok :) Drukkolok Neked nagyon!!! :lol: :lol: Mikor kezded a szurit?
Puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok! Szorítok a most indulóknak,nagyon-nagyon! Minden jó lesz,majd meglàtjàtok,amit mi Sheil-lel mondunk az tuti be is jön!Ez most komoly,volt rà jó pàr pèlda!

Normocyta: hànyadik lesz? Apànk mindent megtesz,olyan kis cuki! Dec vègèn voltunk utoljàra,ès kicsit hiànyzik a "humora"! Sikerülni fog most neked is ès írj,hogy mikor, hol tartasz-hogy tudjunk szorítani èrted!

Szèp du-tànt mindenkinek! puszika
dario88
kiskunhalas
 
 


gkheni: vissza néztem, 75 Letroxot szedsz ( azt írtad a 125-öst kell felezned) ...laboros vagyok,csak azért beszélek bele, szóval semmiképpen ne hagyd abba hirtelen!!! Én L-thyroxint szedek ( ugyanaz csak más a gyártó) 12 éve van alulműködésem, sajnos a beállítás az egy ilyen dolog, valszeg az 50 elég lesz neked, ahogy az fT4-ed nézem, csak az a gáz, hogy azt ebből nem tudod letörögetni...nem tudom mekkora egy szem, esetleg az egyik nap vegyél be egy felet, másik nap egy negyedet. De semmiképp ne hagyj ki napot. Mert ha még egy hétig így szeded,akkor szerintem túlságosan leviszi a TSH-dat. Szerintem próbálj negyedelni valahogy :roll:
moro: Apánk jókedvű volt, kérdezte,hogy mi újság, én meg rávágtam ,hogy semmi..olyan automatikusan :oops: erre megkérdezte,hogy akkor miért jöttem? Mondtam, hogy azért,hogy lássam a Főorvos urat, meg amúgy tegnap megjött :wink:
Azt mondta, ha csak látogatóba jöttem volna,akkor szólhattam volna,hogy kávézzunk egyet, de így kénytelen lesz megvizsgálni :D :D
Az UH-on egyik petefészkemtől sem volt elájulva ( nem tudom,mi történt velük,szerintem a fogamzásgátló miatt van kevés őstüsző) a bal oldaliban semmit nem is látott, kérdezte hogy a múltkor is így volt? Mondtam neki,hogy nem , viszont a 4D-s UH-on a nőci is ezt mondta, aztán mire ide kerültem stimura, szépen nőtt mindkettőben :shock:
azt mondta,hogy akkor lehet,hogy még csak annyira aprók,hogy nem látszanak...mindegy, mondta hogy marad akkor ugyanaz ami a múltkor,és majd kiderül,milyen hatással lesz rám...erre mondtam neki, hogy szeretné,hogy elmeséljem milyen hatással volt a múltkor ? :lol:
Na mindegy, újra szedem a DHEA-t 50-et naponta, aztán szerdán kiderül hogy mi van az minitüszőimmel :wink:
moro,majd hívlak,nem tudom még a jövőhetem,mert úgy néz ki,lehet hogy nyitunk a sógornőmmel egy menyasszonyi ruha kölcsönzőt, ez a terv,és jövőhéten kezdünk utána járni, de ha jössz a Dévaiba, és én meg itthon vagyok, akkor feljössz egy kávéra, tudod én itt lakom Gazdagréten :D
Ja,és ne törődj azzal,hogy megnézesd a mostani FSH-dat, mert Apánk rá se nézett a gyönyörű 7,2-es FSH-mra,csak az UH számít neki, úgy tűnik, szóval ne fuss felesleges köröket :)
Puszi nektek :)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Honnan jönnek a babák? – teszi fel a kellemetlen kérdést a reklám elején a kisfiú a szüleinek. És nyilván, akinek van, kapott már hasonló kérdést a kisebb-nagyobb gyerekétől.

A kérdést elodázandó a reklámbeli apuka egy képzeletbeli, Bébilandia nevű bolygóval áll elő, ahonnan kis űrhajókkal indulnak a Föld felé kisbabák és kisállatok. A szkafanderes zsiráf zseniális!

http://www.youtube.com/watch?v=WUWQbDov ... _embedded#!
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Sheil, Dario, stimu alatt milyen húsokat kell töménytelen :) mennyiségben magunkba tömni? Sertés, csirke, hal?
mbetty2
Aszód
 
 


Mbetty2: Minden fèle hús jó,de legalàbb 30-50dkg legyen több rèszletbe elosztva! Èn nov-dec szinte mindennap megettem,azóta a környèkèt is elkerülöm!!!De uh-on kèrdeztem a dokitól,hogy mennyi víz van a hasamban,de nem vèszes-ennyi a normàlis! Hal,csirke nagyon jó,èn ettem mèg disznót is! Sok sikert!
dario88
kiskunhalas
 
 


normocyta:
Megnéztem :-))) Nagyon ott van! XD
Persze a szülők hajlamosak túlbonyolítani a dolgot...de mint óvónő mondom,nem kell. Egyik óvodásom kérdezte meg,mikor kismama lettem,hogy" Hol fog kijönni a kisbaba,ha megszületik???A szádon???" Hiába na,nem bírtam ki nevetés nélkül!

A másik nagyon jó sztori,a családban esett meg. Párom unokatestvére kérdezte meg az anyukáját,hogy"Amikor én a hasadban voltam,te kenguru voltál?????" Ezeket nem felejti el az ember egyhamar :-)
:lol:

mbetty2:
Mindegy milyen hús...elvileg a vörös húsokban jobb minőségű fehérje van. DE amit majd meg tudsz enni. Nálam a rántotta,főtt tojás,tükör tojás is ment.Illetve a tonhal,ami marha drága,de nagyon jó fehérje forrás. Kefir is sok fehérjét tartalmaz,kár,hogy én nem szerettem. Érdemes mondjuk egy nagyobb mennyiségű húst feldolgozni(pl.csirkemell gyros pácban) és azt lefagyasztani kisebb adagokban.Ha kell,csak előkapod és mehet a serpenyőben. Mert a főzőcske is sok idő-pláne ha valaki dolgozik mellette! Szoktam mondani,hogy rám az interspar főzött,ott van grill csirke(egész vagy alkatrészek :-) és az szintén gyors és rájárhatsz napokig!
A lényeg,hogy változatos legyen.Mert úgyis ráunsz a húsra,csak akkor így egy kicsit később :-)
Sok sikert!!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

normocyta: Igen a 125-ös felét szedem, de az 62.5. :)
Semmi gond, örülök neki, hogy megírtad a véleményed. Hát nem nagyon lehet kisebbre törni, mert akkor össze-vissza morzsolódik. Meg a fene sem tudja, hogy akkor mekkorára jön ki. A felénél van bejelölve csak, ott könnyedén ketté lehet törni. Ma is ugyan így felet vettem be. Elhagyni nem merem. Meg csökkenteni sem mertem még. Nem értek én ehhez, nem akarok nagyobb gondot csinálni. Meg attól tartok, hogy ha most csökkentem, akkor ki tudja, hogy milyen lenne az értéke, amikor megyek vissza az endo dokihoz. Aztán csak úgy látatlanban újat felíratni...Meg azt sem tudom, hogy a doktornő mit szólna hozzá, hogy én csak így csökkentettem. Valamit kéne csinálni, csak a fene sem tudja, hogy melyikkel tennék jó. Ha így marad, akkor 0-ig tud lemenni, de a t4-et ki tudja. Annyit mondtak nekem, hogy nagyon gyorsan és érzékenyen reagál a pm-em és ez jó. Hát nem tudom.
Jó olvasni, hogy milyen szépen indulnak a stimuk. Mindenkinek nagyon drukkolok, hogy minden a lehető legjobban menjen!! :-)
A babások pedig pihenjenek sokat és élvezzétek a terhességet! :)

Puszika és szép hétvégét! :)
Vendég
 


gkheni: na ezt tényleg milyen pontosan kiszámoltam :wink: :wink: :wink: úgy látszik én már csak 75-ben tudok gondolkodni, amennyi a Gonal meg a Merional egysége :lol: :lol:
Minél hamarabb menjél vissza a dokihoz, mert ha túlságosan leviszi a TSH-dat ( Apánk főleg azt nézi, az fT4 inkább az endokrinológusnak informatív..) akkor az is idő lesz,mire a kevesebb mennyiségtől vissza áll, és akkor lehet,hogy nem tudtok indulni a tervezett időpontban :? Apánk nagyon ki van hegyezve arra,hogy minden lelet pontosan meglegyen, és megfelelő legyen ( vagy szakorvosi vélemény legyen..) , én ezt tapasztaltam,de a Lányok is szerintem ezt mondják, szóval ahogy tudsz, "intézkedj" :wink:
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


normocyta:Remélem jól alakulnak a tüszőcskéid!!!!Kiváncsi leszek!A dhea-t én is szedem még addig amíg van belőle.Már nem görcsölök az Fsh-ámon,majd Apánk úgyis tudja mit csináljon! :)
Nem tudom a hétvégén megjön-e?már úgy érzem megfog jönni,de hát a múlt hónapban sem siettem el ugye :? Hétfőn mész Apánkhoz uh-ra?Vagy csak szerdán?
Apánk akkor hozta szokásos formáját!! :lol: :lol:
Esküvői szalont?! :P Az tök jó!!!Majd személyesen mesélsz!!!
Szólok úgyis ha" arra járok" :lol: majd értekezünk,ha egyedül megyek,de ha nem ,akkor majd csak megoldjuk valahogy!!!
Pusszantás,drukkolj hogy megjöjjön már,és sokat talizzunk uh-on!!!! :lol:

mbetty:Én mindenfélét ettem,de leginkább csirkét,30dkg-ot minimum,Apánk azt mondta "nekem"elég annyi.Halat is néha.De majd belejössz úgyis :lol: A lényeg, ahogy sheil is írta legyen változatos!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

moro: remélem, hogy megjön már a hétvégén. Olyan hosszú ciklust ne produkálj, mint én legutóbb. Irj hogy mikortól jössz reggel uhra, hátha összefutunk.

normocyta: hétfőn jössz már uhra? Vagy csak szerdán? Sokan voltak Dnál, amikor voltál? Mert reggel csak 1műtétes volt. Igy hamar sorra kerültünk.

mbetty: hétfőn talizunk. Puszi

Jó hétvégét mindenkinek.

Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

moro: remélem, hogy megjön már a hétvégén. Olyan hosszú ciklust ne produkálj, mint én legutóbb. Irj hogy mikortól jössz reggel uhra, hátha összefutunk.

normocyta: hétfőn jössz már uhra? Vagy csak szerdán? Sokan voltak Dnál, amikor voltál? Mert reggel csak 1műtétes volt. Igy hamar sorra kerültünk.

mbetty: hétfőn talizunk. Puszi

Jó hétvégét mindenkinek.

Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


normocyta: Szerdára kaptam időpontot. Akkor rendel legközelebb. Sajna hamarabb nem. :( Hát most 0.250, gondolom "csak" 0-ig mehet le. Bízom benne, hogy ha 3 hét alatt levitte majdnem 5-ről idáig, akkor visszafele is menni fog 1 hét alatt 1-körülire. Hétfőn még megpróbálom valahonnan megtudni a mobilszámát, hátha sikerülne telefonon elérni és rákérdezni, hogy addig is mit csináljak. Nem ismerek egy endo dokit sem, aki tudna tanácsot adni addig is, hogy szedjem-e így tovább vagy sem. Pénteken már nem tudtam intézni semmit sem délután. Mindenesetre találtam is helyet magamnak, ahol le tudom majd vetetni a vért beutaló nélkül is.
Vendég
 


Mokucica,

Te is voltál péntek reggel ? Én csak Normocytát tudtam. Péntek reggel 9 után én is voltam, egész flottul ment a rendelés (lehet a hóhelyzet miatt). De annyira jókedvű nem volt Apánk....

A.
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Amaryllis, Te is voltál pénteken? Nálunk még volt jókedv reggel, mikor jössz legközelebb?

Amúgy az embrió transzfer tényleg olyan fájdalmas mint a méhszondázás volt ? :shock:
mbetty2
Aszód
 
 


mbetty2:

A méhszondázás a legrosszabb az egész lombikban.Az ET egyáltalán nem fáj!Még annyit sem érzel, mint egy hüvelyi UH-n...Tényleg semmit.

Sok sikert Lányok!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


amaryllis: igen voltam én is pénteken. Elkezdtük újra a 2.inszemet, így reggelenként randizok Dval :D
Te a múlt héten is voltál nála, vagy rosszul emlékszem? Marad a márciusi kezdés bálatok vagy indulhattok most esetleg?
Miért nem volt jókedvében?? Szigorú volt, mint mindig? Azért remélem, hogy csak jókat mondott. Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


amaryllis: igen voltam én is pénteken. Elkezdtük újra a 2.inszemet, így reggelenként randizok Dval :D
Te a múlt héten is voltál nála, vagy rosszul emlékszem? Marad a márciusi kezdés bálatok vagy indulhattok most esetleg?
Miért nem volt jókedvében?? Szigorú volt, mint mindig? Azért remélem, hogy csak jókat mondott. Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:Remélem nem lesz olyan hosszú a ciklusom,mint előző hónapban,érzem hogy megakar jönni,de még semmi :? Írol majd mikor megyek! :lol: Jó lenne összefutni tényleg!!! :lol:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Mokucica, voltam én múlt pénteken meg most is, de valószínű márciusban indulunk...rosszat nem mondott, csak már nem szeretem az egész labilis helyzetet, a kiszolgáltatottságot meg mindent...elég volt, mi csak 1 éve csináljuk, de el nem tudom képzelni, hogy bírja ki egy nő ezt évekig, nem is beszélve a párkapcsolatról...nem a fizikai részéről, a lelki részéről beszélek...
Mbetty, az ET nem fájdalmas egyáltalán, sőt nagyon pozítiv, mert arra gondolsz hogy vége a folyamatnak sikeresen és végre megkapod a babáid és anyuka vagy :D D. is nagyon aranyos ilyenkor, ad puszit meg minden, az embriológusok is nagyon kedvesek és mosolyognak rád, Kálmán ilyenkor nagyon sugárzik például. Szóval nagyon jó élmény, mész haza a babáiddal ! Szuper érzés...
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Csajok,Hurrá ma reggel megjött!!!!Hívtam Apánkat,olyan fél10-10körül megyek hozzá elvileg :lol:
Majd írok ha végeztem! :D
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam Dévainál, nem voltak sokan, ma is csak 1 műtétes volt.

Szeretném a segítségeteket kérni, mert eléggé ki vagyok lelkileg.
Mi most csináljuk majd a 2.inszemet(mivel egyet leállított, így újra csak a 2.), végre most bal oldalt vannak tüszők, jobb oldalt csak nagyon kicsik, és az az oldal amúgy is el van záródva. Szóval ma reggel azt mondta nekem D, hogy leálljunk ezzel a stimu folyamattal, vagy mi legyen? Mert hogy csak 2 tüsző (15mm, 10mm) van bal oldalt(viszont végre a jó oldalt van).
Mondtam, hogy szerintem ne álljunk le, hisz végre a jó oldalt van, és ha abbahagyjuk, akkor megint nem jutottunk előrébb.
Kész, azóta teljesen kivagyok, bőgök egyfolytában.
Június 7-én voltunk nála legelösször, úgy küldtek minket oda, hogy lombik lesz. Megcsináltattunk az össze-összes vizsgálatot, ami kell AIDS, Hepatitisek, hormonok, tüdőszürő, Ekg, szóval mindent ami kellett. Ha valami hiányzott még, akkor amiatt újabb hónap maradt ki.

Elég reménytelen eset vagyok, ezt D is mondta már, de akkor miért nem enged lombikra? Oké, hogy törvényi előírás, stb, hogy kell a 6 inszem. De könyörgöm eltelt több mint fél év, és egyetlen 1 inszemen vagyok túl. Ami 143ezerbe fájt nekünk, a második amit leállított, mert nem jó oldalon nőttek több mint 60ezerbe, most újra a2-nál megint 60ezer felett vagyunk már, és akkor megkérdezi, hogy leálljunk-e??? (ÍGY HOGY JÓ OLDALT VANNAK, igaz csak 2 darab)
Tudom, hogy nem szabadna a pénzt számolni, de amikor az ember a fizetése több mint felét odahordja, és semmi előrelépés nincs. Arról már nem is beszélve, hogy a sok vizsgálat mire esetleg tényleg lombikra kerülne a sor, mind mind lejárt, újabb köröket lehet majd érte futni.

Ötleteket várnék, (akár priviben is) hogy hogyan lehetne meggyorsítani a folyamatot, hogy lombikra mehessünk, sajnos az inszemben egyáltalán nem bízunk. D. azt mondta, ha viszek neki egy igazolást, hogy túl vagyok 6 inszemen, akkor mehetünk, de ki fogja ezt nekem leírni???
Teljesen kilátának érzem most a helyzetünket, úgy érzem, hogy egy helyben toporgunk, egy lépéssel sem jutunk előrébb.
Tudtok esetleg olyan helyet, ahol mondjuk TPalapon csinálják az inszemeket?
Vagy valami kiskaput, hogy haladjunk már valamerre?
Segítsetek légyszi , ha tudtok.

Köszönöm szépen.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica: Szegénykém!! Szerintem ne hagyjátok abba, mos már csináljátok végig ezt az inszemet, hiszem a jó oldalon vannak végre. Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy hogyan lehetne egyből lombikra menni. Valahol olvastam korábban, egy fórumon asszem, hogy hasonló helyzetben volt a csaj. Neki nem kellett végig csinálni az összes inszemet, mehettek lombikra hamarabb. De nála nem tudom, hogy mi volt az ok. Talán a párja részéről. Fogalmam sincs, hogy hol olvastam, de megpróbálom megkeresni, hátha segít valamit.
Ami a pénzt illeti, szerintem nem lehet ilyet mondani, hogy ne számoljuk a pénzt. Jó ok, akinek annyi van, hogy számon sem tartja, az tényleg ne számolja. De akinek minden forint számít, annak meg igen is számolnia kell. Rá van kényszerülve. Több olyan ismerősöm van, aki sajnos anyagi okok miatt nem tudja vállalni. :(
Kitartást! Szívből szorítok neked, hogy ez az inszem sikeres legyen! Ha még sem lenne az, akkor pedig azt kívánom, hogy minél előbb mehessetek végre lombikra!
Utána nézek annak a fórumnak, hátha megtalálom neked.
Vendég
 


Mokucika semmikent se add fel! Szerintem ne alljatok le, azzal biztos nem vagytok elobbre , a 2 sokkal tobb mint a semmi! Mindenkepp pozitivan kell hozzaallni a dologhoz meg ha neheznek tunik is sokszor!
Mi egybol lombikra mentunk, ahhoz az kell, hogy a ferjnek nagyon rossz spermakepe legyen vagy mindket petevezetod el legyen zarodva (egyik se tul orvendetes dolog), ugyhogy mondhatni orulnod kellene, hogy nalatok nem ennyire nagy a baj. Meg van valami korhatar is ami felett mar nem kell 6 inszemet elvegezni (talan 38 ev), de ebbe nem vagyok 100%ig biztos.
Sajnos a lombiknak is "csak" 30% a sikeressegi rataja, ugyhogy abba se bizhatsz tulsagosan . Mi jelenleg a 3ik lombiknal tartunk, par napja hoztam haza a "kicsiket" s hat remenykedunk, hogy ezuttal megmaradnak .. egyszeruen hinni kell benne, erosnek maradni s nem feladni, nincs mas megoldas :-)
meme79
 
 


Mokucica ment a privi!
dario88
kiskunhalas
 
 


dario: nem kaptam meg :(

meme79: Tudom, hogy nem szabad leállni, és pozitívnak kell lenni, de sokszor nagyon nagyon nehéz. Nem tudom, hogy miért, de az inszemben nem hiszek. Hátha meglepődnék.
Nálam az van, hogy csak 32 vagyok, csak az egyik van elzáródva, illetve férjem spermaképe annyira jó, hogy azt mondták neki, hogy lehetne spermadonor. Szóval nem haladunk.
Neked mind a 3 lombikot Dévai csinálta? 3 a magyar igazság, ennek sikerülnie kell. Adj majd hírt róla, mert Sheil, és dario óta nem voltak kismamáink. Kellenek már az újabb reménycsillagok. Puszi

gkhenrietta: nem hagyjuk abba semmiképpen sem, menni kell előre, hiszen csak úgy érhetünk a célba. És most a jó oldalt vannak, és a kettő pont elég szerintem, ha több lenne azért állítana le, nehogy többesikres legyek. Muszáj menni, menni, menni. Csak az ember bírja anyagilag, bár lelkileg sokkal rosszabb. Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:Írok Neked privit!!!

Ma voltam én is reggel Apánknál,elindultunk,de vesz majd még egy kenetet,és ha az pozitív lesz akkor leállunk. :(
Úgy tudtam miómám van,de Apánk azt mondta ő arra gyanakszik hogy ez egy ilyen kocsonyás anyag ,ami a szövetekbe nő bele,és csak a méh eltávolításával lehet kivenni. :cry: Most még nem gond,de a beágyazódást nem könnyíti meg :( ,de nekünk nem ezzel van most még a probléma.Magas az Fsh-m,azt is megemlítette.Most más szurikat írt fel.Nem valami boldogan jöttem el tőle! :cry: Kisebb mind a 2 petefészkem,és a balban kevés tüsző. :( Ez történt nagyjából ma velem!Kicsit elszontyolodtam :cry:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Régóta olvaslak benneteket és sok erőt adtok. Köszönöm így ismeretlenül is!
Sajnos én is úgy érzem nem vesz komolyan Dévai. Még csak vizsgálgatnak és csak repkednek még egy hónap, még 3 hónap és majd utána.Például:-nem adják ki a végleges andrológiai eredményt, szedjen még 3hónapot vitamint aztán újra megnézzük. Tehát várunk a csodára.
-A pajzsmirigy hormonom norm. értékű, de legyen kevesebb, endokrinológus újabb egy hónap fogad, majd újra 3 hónap amíg a hormon gyógyszer használ......
A korom miatt egyébként lombik a cél. Mikor jutok el már odáig? Petevezeték átjárhatóság vizsgálat mennyi idő alatt van meg? Hol csinálnak és mennyi? Előre is köszi ha valaki válaszol.
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

mokucica: Nagyon szorítok neked, hogy sikeres legyen az inszem! :)

meme79: Neked is szorítok, hogy minden rendben legyen és veletek maradjanak a picik! :)

moro: Kitartást! Bízzunk benne, hogy minden rendben lesz és nem kell leállnotok! :)

kat-kat: Régóta próbálkoztok? Most kezdtétek a kivizsgálásokat? Megkérdezhetem, hogy neked mennyi tsh-d? Nekem laparoszkópiás átjárhatóságim volt. December 4-én csinálták meg, akkor ki is derült, hogy el vagyok záródva. Az volt sok idő, míg végre eljutottunk oda, hogy valaki megcsinálta. Nekem a kórházban csinálták meg tb alapon, nem kellett fizetnem érte. Persze meg lehet csináltatni magán alapon is gondolom. Úgy nem tudom, hogy mennyi lehet.
Vendég
 


mokucica: én nem adok tanácsot, csak leírom,én mit tennék:
ezt a stimut befejezném,mert a normális "ágyban,párnák közt " teherbeesésnél is EGY azaz egy darab tüszőből lesz a baba :D
Szóval a kettő több mint az egy, és ha a párod spermaképe meg olyan csudálatos, akkor főleg megér egy próbát.
Ha nem sikerülne,utána én tuti elmennék egy magán nőgyógyászhoz,leülnék vele szembe, kiküldetném az asszisztenst,hogy ne hallja, és fésztufész megmondanám neki,hogy nekem kellene egy szakvélemény arról,hogy a bal oldali vezetőm is el van záródva... :wink: :wink:
És utána indulhat a lombik :D
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Kat-kat, hány éves vagy ? Elvileg D. is csinál átjárhatóságit, az ultrahangosat. A vizsgálatokat meg az OEP irja elő neki, nem a privát hobbija ez a sok papír. A 3. napi TSH-d mennyi lett ?
Mokucica, szerintem is csináld végig most már ezt az inszemet, most akkor az amit leállított, az is beleszámít a 6-ba ? A többiek már leírták, sajnos én is a férj spermaképét tudtam meg a kétoldali elzáródást, esetleg a PCOSt, endometriózist. Még így leírva is rémes :( de hidd a lombikok sem leányálom. A gyógyszerek ára horror, én is tudom. Miért mondja D. hogy reménytelen eset vagy, ha az egy elzáródott petevezetéken túl nincs más baj ? Nem értem. Amúgy neki hivatalból meg kell kérdeznie ezt (leállás vagy sem), bár nem tudom mennyi a célmennyiség a tüszök terén inszemnél. Lombik esetén 4 darab az biztos.
Moro, nekem is kisebb mindkét petefészkem és kevés a tüszőm, de könyörgöm ha minden rendben lenne nálunk akkor ágyban párnak között pikk-pakk terhesek lennénk, nem ? Azért vagyunk D-nél, mert vannak dolgok amik nem tökéletesek nálunk. Szóval ne szomorodj el, csak menj előre és reménykedj...ha nem pozitivan éli meg az ember, végképp belehal. A kenetet nem értem, azt nem vette le már korábban amikor végetért az előző kisérlet ?
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


..na lányok,ha hiszünk benne,ha nem, most este mindenki azt vizualizálja maga elé,hogy nagy pocakkal mászkál az utcán kismamaruhában :) :) :) ..sose lehet tudni ;)
"Ma van az év első tízmilliószoros napja
A tibetiek szerint egy évben csupán négy ilyen különleges nap van.
Bármilyen hihetetlen ez az átlagos február végi, hétfői nap különleges, hiszen ez az idei év első olyan napja, melyen a tibetiek felfogása szerint minden gondolatunk, vagyis “teremtésünk” tízmilliószoros erővel hat. Ilyen napból nincs sok, egy évben csupán négy: ezek az úgynevezett tibeti nagy Buddha-napok, melyek az első és negyedik holdhónap 15., a hatodik holdhónap 4., valamint a kilencedik holdhónap 22. napján vannak.
2013-ban még májusban, júliusban és októberben lesz ilyen tízmilliószoros nap.
Mit jelent a gyakorlatban?
Ellentétben a tévhittel, ilyenkor nem a kívánságaink teljesülnek gyorsabban. A nap ettől még különleges, jelentősége abban áll, hogy amennyiben ezen a napon változtatunk a gondolkodásmódunkon, és kivételesen nem a rosszra, a “nemszeretem” dolgokra koncentrálunk, akkor nagy lépést tehetünk afelé, hogy a minket nyomasztó gondolatoktól végleg megszabaduljunk és meglássuk a pozitívat életünkben.
Mit csináljunk?
Egy ilyen tízmilliószoros napon érdemes a negatív gondolatokat félre tenni, hogy ne érezzük különösen rosszul magunkat a bőrünkben. Emellett érdemes a nap folyamán többször megfogalmazunk, elképzelnünk és átélnünk azt, amit teremteni szeretnénk. Ehhez nem szükséges meditációba merülni, ám az összpontosítás még így is ajánlott.
A tízmilliószoros napon vegyük számba mindazt, ami jó az életünkben, hiszen ha ezt megtettük, akkor még több jót vonzhatunk az életünkbe (tízmilliószor többet, mint amennyi most van)."
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


amaryllis:Ez a miómás dolog(ami nem mióma Apánk gyanúja szerint)keserített el egy kicsikét.Megyek én előre,csak vannak közbe szakadékok amiket ki kell kerülni! :? Nem egyszerű,és tudom itt egyikönknek sem,de jó hogy vagytok!!! :)
A kenetet nem ő vette le,de tudod colit találtak,és a gyógyszert pont mostanra fejeztem be amit felírtak,de kell egy ellenörző kenet hogy mindent sikerült-e kiírtani!Szóval ha pozitív ennek ellenére az eredmény akkor leállít a stimuval.Már most le akarta venni,de mondtam hogy bocsika,de most nem alkalmas,mert menstruálok.Szóval erre mondta,hogy vállalom-e a kockázatot így,hogy nem tudjuk,van-e még coli barátom,vagy nincs?! :wink: Naná,hogy vállalom!!!

gkhenrietta:Köszi!Majd meglátjuk mi lesz!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok,

Köszönöm szépen mindenkinek a sok tanácsot, illetve a biztatást, hogy ne adjam fel. Ez az egy biztos, hogy így lesz, hiszen tudom, hogy lesz kisbabánk, csak még nem érkeztek meg a gólyák. De hamarosan itt lesznek, és jó sokan fogjuk ezt tapasztalni.

amarillys: a leállított stimus folyamat nem számít bele a 6ba :( már bánom, hogy nem ragaszkodtam hozzá, hogy igenis menjünk tovább.

Képzeljétek mit kaptam ma egy idős néni ügyfelemtől. Egy 4 levelű lóherét és jó kívánságokat hozzá. Remélem, hogy meghozza a várva várt szerencsénket.

normocyta: te reggel jársz már ultrahangra? én holnap megyek.

Puszi mindenkinek
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Látom belehúztatok Lányok...majd visszaolvaslak reggel Benneteket!
Mi ma voltunk UH-on,minden rendben volt:-) Remélem átmennek a képek!
Hanna :Kép

Olivér:
Kép

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

gkhenrietta:

Írtad ,hogy neked volt már laparoszkópos átjárhatóság vizsgálatod és ez fáj? Még is mennyi ideig kellett várnod időpontra tb alapon?
Első férjemmel 6 évig próbálkoztunk, nem mentünk orvoshoz, mert fiatalok voltunk és úgy gondoltuk, hogy jön majd a baba ha itt az idő. A jelenlegi férjemmel meg már négy éve próbálkozunk. Több vetélésem volt már sajnos. A vizsgálatokat már lassan 1 éve kezdtük el csinálni, de a tsh-nál és a férjem végleges andrológiai eredményénél leragadtunk. Tsh-m 3,25 mlU/l volt így elküldött endokrinológushoz, hogy vigye le 1 körülire. Az endokrinológus írt fel gyógyszert amit 3 hónapig kellett szednem, majd kontroll. A férjemnek is mindenféle vitaminokat adnak 3 hónapra, hogy egy újabb sperma vizsgálatra menjen utána. Így már 3 alkalommal készítettek, de még nem adtak végleges szakvéleményt és amíg az nincs a Dévai nem áll szóba velünk.
Így múlnak a hónapok és minden menses egy újabb trauma és fiatalabb nem leszek. Idén már 39. évet töltöm.
Ráadásul bölcsiben dolgozom és már ez is nagyon frusztrál. Na nem panaszkodom tovább.
Ma csoda szép idő volt. Sütött a nap, a léleknek is gyógyír.
Legyen holnap is ilyen szép napja mindenkinek!
kat-kat
Budapest IV. kerület
 
 


sheil: nagyon édik az apróságok :) gratula :)
Lányok! Most jutott eszembe,hogy az előző menetből maradt egy megkezdett Gonal-F tollam 300 NE-gel, az használható,vagy ki kell dobnom?
A lejárati idő 2014 de amúgy mintha az lett volna írva,hogy x nappal a bontás után ki kell dobni :shock:
persze a papírt is kidobtam...mindjárt rákeresek a neten...
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

kat-kat: Nem kellett várnom időpontra. Leírom, hogy nálam hogy volt. Sok-sok orvosnál jártam, mire eljutottam oda másfél év után. Korábban vérvételeken voltam, meg uh-on, ahol a peteérést figyelték, de semmi más nem volt. Kaptam gyógyszert is, csak nem jót, nem arra valót. Aztán nem hagyott nyugodni a dolog, hogy csak próbálgatjuk hónapokon keresztül, hátha beválik, mikor egy másik fontos dologgal a tsh-val nem is foglalkozik senki. Elmentem hát egy sokadik orvoshoz, akinél még nem jártam. Elmondtam neki mindent, meg megmutattam a papírokat. Ő mondta, hogy nem is jót írtak fel, meg hát a tsh-mat is kéne kezelni. No meg nem ártana egy átjárhatóságit csinálni, mert ez így nem jól van, hogy csak mindenfélét szedetnek velem. Ő a főorvos úr a kórházban. Ott meg is nézte a rendelőben a naptárját és mondta, hogy december 4.-én meg is csinálná az átjárhatóságit. Ez volt november végén. Épp hogy sikerült minden szükséges vizsgálatot megcsináltatnom hozzá. Nem én ragaszkodtam az átjárhatóságihoz, hanem ő javasolta, de milyen jó, hogy megcsinálták! Egyik nap befeküdtem a kórházba. Még aznap megcsinálták. Másnap jöhettem is haza. Altatásban végezték ugye. Semmi gondom nem volt az ébredéssel sem. Két helyen vágtak picit. Azzal sem volt semmi gond. Nekem az okozta a legnagyobb gondot, hogy bent kellett maradnom a kórházban egy éjszakát. A kisfiamat meg itthon kellett hagynom. Aznap volt rosszabb egy kicsit, gyengébb voltam meg ilyesmik. De másnap már sokkal jobb volt. És napról napra jobb. Azt utáltam, hogy nem lehetett kádban fürcsizni egy jó darabig, csak zuhanyozni, mert nem érhette víz a műtét helyét. Meg húzódott és viszketett. Egy bő hétre rá volt a varratszedésem. Az sem fájt. Utána sokkal jobb volt, mert nem húzódott tovább. Meg a 6 hetes kontrollra kellett mennem, de nem volt semmi gond. Szóval én az egészet nagyon jól viseltem. Nekem nem volt fájdalmas. De ez az én véleményem. Nem kellett érte fizetnem, minden tb alapon ment. (mondjuk a dokiról nagyon nincs jó véleményem, nem részletezném, hogy miért, de nem a műtét miatt, mert az simán ment).
Hát nem semmi, amit írtál! Jó régóta próbálkoztok! Mindenképpen kellene egy átjárhatóságit csináltatnod. Nyaggatni kéne az orvosokat, hogy valaki adjon már beutalót rá. Vagy esetleg magánba megcsináltathatod. Nem értem. Ok, hogy a tsh nem jó, de azért még tovább kéne vizsgálódni. Ne hagy, hogy leragadjanak annál! Ezt velem is eljátszották, aztán meg itt van, hogy idáig húzódott a dolog és eléggé szorít minket az idő is. Szóval ki kell hajtani, hogy csinálják meg mindenképpen. A tsh-ra hány mikrogramm gyógyszert szedsz amúgy?
Bocsika, egy kicsit hosszú lett. Ha lenne még kérdésed, nyugodtan kérdezz!
Vendég
 


sheil: Jaj nagyon cukik a babócáid!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :) Még egyszer gratula hozzájuk!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)
Vendég
 


Sheil: de édesek. Azt tudjuk ki ki az a mosolygós? Hannuska vagy Olivér? Puszi

Kat-kat: én sok mindenen túl vagyok, mindent kibírnék ezerszer, csak az átjárhatóságit nem. Azt mondják nem fáj, hát annak biztos nem, aki átjárható. De én jobboldalt el vagyok záródva, és nekem nagyon fájt. Ha lehet vegyél be elötte fájdalom csillapítót.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sheil: de édesek. Azt tudjuk ki ki az a mosolygós? Hannuska vagy Olivér? Puszi

Kat-kat: én sok mindenen túl vagyok, mindent kibírnék ezerszer, csak az átjárhatóságit nem. Azt mondják nem fáj, hát annak biztos nem, aki átjárható. De én jobboldalt el vagyok záródva, és nekem nagyon fájt. Ha lehet vegyél be elötte fájdalom csillapítót.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv az új fórumozóknak is, remélem kaptok segítséget és hasznos tanácsokat.

kat-kat:
Nekem is volt átjárhatóságim,ambulánsan,UH-os,és végig ébren voltam. Kibírtam,de nem tudom kibírnám-e még egyszer. Laparral is műtöttek(más miatt) de az annyiból volt jó,hogy altattak és nem kellett végig élnem az egészet. Mindenképp csináltasd meg vagy így vagy úgy.Ha nem vagy átjárható,akkor vagy megoldják a műtét során,hogy az legyél.Vagy kapsz igazolást,hogy nem megoldható és mehetsz lombikra!

Akinek cisztája,miómája,endometriózisa egyebe van...érdemes kikezeltetni,megműttetni, és MINDENRŐL (még a műtét utáni szövettanról is) papírt vinni D-nek mert addig semmit nem fog elindítani...(tapasztalat!)

A 6 inszemtől akkor tekint el,ha VAN RÓLA IGAZOLÁS-hogy 6 sikertelen megvolt.Vagy rossz a férj spermaképe. 2 elzáródott/hiányzó petevezető, csonkolt/hiányzó petefészek...ha a petefészek egyáltalán nem termel petesejteket...A férjnek nincs(vagy csak művi úton nyerhető egészséges sperma).Ha mindkét félnél olyan problémák állnak fenn,hogy csak donor petesejttel/spermával/embrióval lehetséges a megtermékenyítés....Illetve endometriózisa volt/van a nőnek,amit a műtét utáni szövettan is igazol.Az életkor is indokolhatja,de ezt nem tudom hány éves kortól.
Biztos van még sok más,speciális eset,én ezekről tudok.Sajnos a neten sem találtam konkrét listát erről.

Amikor megkérdeztük D-t anno,hogy miért először inszemekkel próbálkoznak,akkor azt mondta,hogy a 6 inszem sem kerül annyiba a tb-nek,mint 1 lombik.(egy inszem nagyságrendileg 100.000FT a lombik meg több száz....)Illetve ezeket az eljárásokat ellenőrzik a legjobban az EÜ-ben és neki is a fejét veszik ha akár egyetlen papír nem stimmel...Másrészt az inszem még mindig a legenyhébb beavatkozásnak számít a reprodukciós eljárások között.

Ne haragudjatok,hogy itt okoskodok...remélem nem baj,hogy leírtam ezeket!

dario: Hogy vagytok a picikkel?
mokucica: Sikerült döntenetek? Írtam fb-on is!
gkhenrietta: Mi lesz most a gyógyszerekkel végül?
moro75: Remélem végig tudjátok vinni ezt a stimut,most hol tartasz?
amaryllis, normocyta, mbetty2, meme,kat-kat :Mikor kezditek a stimut?

Remélem a nehézségek nem veszik el a kedveteket.Soha ne adjátok fel.Nem tudhatjátok,melyik "szakadék" után jön a baba. Igen,ez sajnos egyikünknél sem az ágyban párnák közt verzió.
De amikor összejön, büszkék lesztek magatokra,hogy végig tudtátok csinálni.
Én is mindenkinek elmondom,hogy igen,ők lombik babák! Nem szégyen sem az ,hogy kinek milyen baja van sem az,hogy hogyan lett gyermeke...
Kitartás és előre. :-)
Szép napot Mindenkinek!!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


kat-kat:Üdv köztünk! :) Nekem is volt átjárhatóságim,én is ébren voltam közben,a bal oldal el van záródva,és az fájt amikor próbálták megnyitni,szóval a doki inkább hagyta!Ha tovább csinálta volna,azt biztos nem bírtam volna!Kellemetlen,de ki lehet és "kell" bírni!Itt mindannyian sok indenen keresztül megyünk :?
Jó régóta próbálkoztok már.Nálunk is már a 6.éve,hogy együtt vagyunk a mostani párommal és semmi.Nekem már van a volt házasságomból 2 nagy gyermekem.1 évvel vagyok fiatalabb mint Te :D

sheil:naggyon édesek a picurjaid!!!!! :lol:
Merem remélni,hogy negatív lesz a kenetem és nem kell majd leállnunk!!!!
Privibe megírtam,amit kértél :)

normocyta:Nem tudsz esetleg valamit erről a nem miómámról amit Apánk mondott?Megpróbálok utána nézni a neten,mondta a nevét,de bakker nem tudtam megjegyezni. :? Remélem nem hiába csináljuk a lombikot ennek ellenére,de szerintem Apánk azt csak mondta volna!
pussz :lol:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Moro: Biztos minden rendben lesz! Nagyon szorítok neked!! :)

Hát én majd ma megtudom, hogy mi a helyzet. Délután megyek nődokihoz. Akkor meglesz az előzően levett kenet eredménye. Ha az még nem lenne jó (ami vszínű), akkor leveszi még egyszer, mert azóta szedtem másik fajta gyógyszert.
Utána később meg endo dokihoz megyek. Gondolom írni fog fel más adag gyógyszert, meg csak mond valamit. Azt meg a jövő héten szeretném ellenőriztetni egy hét szedés után. Ha az még nem lenne jó, akkor még van egy hetem, hogy javuljon (legfeljebb később utazunk haza a szüleimhez pár nappal).
Jövő héten hétfőn meg megyek vissza a kórházba, akkor remélhetőleg meg lesz a clamídia szűrés eredménye. És reméljük, hogy jó is lesz.
Hát, majd meglátjuk, hogy mi lesz.
Vendég
 


gkhenrietta:Aranyos vagy,köszönöm!!! :lol:
Hát nem unatkozol Te sem úgy látom :wink: Mikor tudtok előreláthatólag indulni?Március?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Na végeztünk az orvosoknál.
A nőgyógyásznál minden rendben ment. Nem kellet újabb kenetet venni, mert jó lett az előzőnek az eredménye. :-)) Volt gomba, nincs gomba! :-)) Sikerült kiirtani szépen!
Az endo doki írt fel 50-es letroxot. Annyit mondott, hogy most két napig ne szedjem egyiket sem, hogy a t4 had álljon egy kicsit helyre. Utána az 50-eset szépen. Annyit mondott, hogy szerinte ennek a tsh-nak jónak kéne lennie a babához, a t4-et kell levinni kicsit. Aztán mondtam neki, hogy a lombikhoz 1 körüli kell, nem jó a 0.250-es. De minden rendben volt. Majd a jövő héten ellenőriztetem ismét, hogy mi újság.
Hétfőn kell mennem a candida szűrés eredményéért. Remélem rendben lesz.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?