Új privát üzeneted érkezett!

Mokucica: Nem semmi vagy te is az én mensim: 21-57 nap között mozog.,én sem vagyok ám egy norm.-csaj ezen a téren. Sajnos az én műtétem az Oep.-amb. műtétnek írta elő. Amúgy hajrá.,pénteken gondolok rád. -amugy az én műtétem nem hideg-késes hanem Loop conisatio volt.
ylin36
Nagykáta
 
 


Sziasztok!

Na megjöttem az orvostól. :( Hát én még ilyen bunkó embert nem láttam! Ő csinálta a műtétet is, meg ő vette le a kenetet is, most meg majdnem elküldött a fenébe....
Kész lett az eredményem, de láttam, hogy nem stimmel minden. Az aszisztens mondta, hogy mutassam meg a doktor úrnak. Azt mondta, nem gond, hogy nincs időpontom ő beír azonnal, nyugodtan várjam meg az orvost. A doki meg csak nézett rám, hogy igen ez az eredmény, de ő mit csináljon vele. Meg menjek oda vissza ahol ezt kiírták, mert ők nem a Dévai Intézet leányvállalata meg ilyeneket mondott. (Csak érdekes módon, amikor vette le a kenetet, akkor nem volt kifogása, hogy miért nekik kell miért nem csinálják meg ott, de mindegy). Az aszisztens mondta, hogy nem szokták szeretni, ha másik orvos ír fel rá valamit. Mondhattam én neki, hogy de mire én oda visszajutnék, meg hogy szorít az idő meg ilyenek. Nagy nehezen írt fel rá valamit, de nem volt benne köszönet. :( Értem én, hogy oda kellet volna visszamennem, csak naivan azt hittem, hogy gyógyszert ír fel rá, ha gond van, ha már ő vette le a kenetet. Meg hát idáig semmi kifogása nem volt.
A leletemen az szerepel, hogy kórokozó baktérium nem tenyészett ki. De oda van feljebb írva, hogy a mintában kimutatott mikróba: candida quilliermondii. Írt fel rá mycosyst gyno kapszulát, két darabos. Meg gynazol krémet. Ezt használjam el. Többet nem mondott. Még azt sem, hogy most ezt mikor kéne ellenőriztetnem. :( Szóval beszedem én azt a két gyógyszert, meg elhasználom a krémet, de hogy hogyan tovább, azt nem tudom. Nem tudom, hogy meddig kell várnom, mielőtt újra levetetném a kenete, ha egyáltalán kell utána várni. Bocsika, hogy itt panaszkodom nektek, csak már elegem van. :( Később még jövök, most megyek kiszomorkodom magam.
Vendég
 


Mokucica: picit nőtt màr a hasam ès 1 kg van rajtam pluszban!(pedig eszem rendesen):)) Màrcius vège àprilis közepe max!!! Elèg jól bírom,de hamar elfàradok mire hazaèrek.De legalàbb telik az idő,hisz baràtok között vagyok!-)


Lombiknàl az Et utàn 21.nap " kell" tesztelni ès hívni Apànkat,hogy "POZITÍV " lett a teszt ès màr indulhattok is!!! (igaziból 10-14 nap utàn kimutatja a teszt!) 10 erőssègűt vegyetek,az màr hamarabb kimutatja.Èn összesen 7 tesztet csináltam,2 naponta,(vagy amikor elbizonytalanodtam),mindegyikre ràírtam a dàtumot ès elraktam!
dario88
kiskunhalas
 
 

 
 

Sziasztok,

Ylin, itt vagyok, olvaslak én Benneteket csak velünk még nem történik semmi. Várunk arra hogy a napokban megjöjjön és indulunk :) Remélem minden rendben lesz, hátráltatott már sok ezer dolog :(

Olvastam a műtéted, a hideg rázott végig, örülök hogy jól vagy :)

Puszi mindenkinek :)
mbetty2
Aszód
 
 


gkhenrietta: jól kiosztottam volna.,fizettél a vizsgálatért??.,ha igen miért jár a szája.,ha meg Oep.-ileg mentés-azért meg pontot kap.,ha nincs kedve megcsinálni keres másik dokit vagy csak mondj annyit mi az intézmény betegjogi képviselője ---ez beválik. Én már eljátszottam mikor a hasamról leakarták szedni az anyajegyet mert bekapta cipzár ---az OITI-ben. Azóta is itt vagyok s egy másik kh.-ban szedték le.
Amugy nekem mindent apánk csinált.,jó sokat perkálatam mindig érte.
Mbetty örülök,hogy megvagy végre., nyugi kitartás.,most már sínen vagy ...minden oksi lesz. Én mit szóljak hm... hónapok mire vissza jutok ha... most jel. a wc-sel van gondom mert nem nyomhatok :shock: (aranyerem van az elöző szülés óta.,s a Glicerinkp nem egy leány álom).,a párom már ki van szegénykém..... :roll:
ylin36
Nagykáta
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Hát sajnos így jártam. Nem magánrendelésre mentem, hanem a rendelési ideje alatt kerestem fel. De hát a Dévaiban megbeszéltük az orvossal, hogy nem ott szeretnék megcsináltatni a vizsgálatokat mert messze is van tőlünk, meg nem szeretnék mindenért fizetni, amit tb-re is meg lehet csináltatni (sajnos nem tehetjük meg). De a Dévais orvos is mondta, hogy nyugodtan mehetünk máshova is, teljesen érthető. Így én kis naív azt gondoltam, hogy ezek alapján akkor megcsinálják nekem, nem fognak pattogni. És nem is szólt senki sem egy szót sem érte, természetesnek vették. Csak ez az egy drága orvos. Csak érdekes módon a kenetet simán levette, csak már a többivel nem akart/akar foglalkozni. Meg a tudtomra adta, hogy ilyenekkel oda ne menjek, hanem menjek a Dévaiba. De nem baj, holnap telefonálok és kérek időpontot egy magán rendelésre. Ott legalább ember számba vesznek. És elmondanak mindent ezzel a bacival kapcsolatban, amit ez az orvos nem tett meg. Csak remélem, hogy már lehet menni ismét levetetni a kenetet, meg hogy ez az adag gyógyszer elég volt hozzá.

ylin: Örülök neki, hogy túl vagy rajta. Pihenj sokat. Az aranyeredre használsz valamit? Vagy lehet, hogy valami olyat kéne, hogy könnyebben tudj wc-ni, hogy ne kelljen erőlködnöd. Vannak jó homeopátiás szerek. Van egy telefonszám, amit fel lehet hívni és ők segítenek neked, hogy mit kellene szedned ebben az esetben. Ha gondolod szívesen megkeresem neked. :-)

mbetty: Drukkolok neked, hogy most már gyorsan megjöjjön és mehessetek! Szorítok neked! :)
Vendég
 


gkhenrietra.:Igen,most lenmagot,szilvabefot v.lekvart eszem meg Darmphleget ( ha jol irtam ), de koszi
ylin36
Nagykáta
 
 


Sziasztok :)
Ujra a fedélzeten, elméletileg jövőhéten kezdjük a második lombikot :)
Hétfőn abbahagyom a fogamzásgátlót , szerintem keddre vagy szerdára meg is jön , aztán hajrá :)
Moro: jön a mi évünk :)) majd beszélünk mert jövőhéttől itthon leszek, randizhatunk :)
Ylin vegyél Laevolac szirupot , azt terhesen is lehet ( ezt a későbbiekre mondom mindenki csajok ) és hamar hatása van ;)
Gkheni a gyógyszerek neve alapján gombás fertőzés jele volt a kenetben, ne aggódj , azt tuti kiírtja a gyógyszer amit adtak.
Sajnos az orvosok nagy része egy bunkó , ha nem az ő zsebét tömöd, akkor nem érdekli őket mi van veled ( tudom, mivel eü-s vagyok ).
Vedd fel a pléhpofát, ha nem muszáj ne fizess olyan dolgokért amit ingyen is meg tudsz oldani...
Ami a pajzsmirigyed illeti ( nekem is alulműködésem van 12 éve , L-thyroxint szedek rá, az ugyanaz mint a Lethrox ) sajnos annak a hatása valóban 3-4 hét múlva kezd el mutatkozni de még az sem az igazi...kb 2 hónap amíg tényleg beáll :( túl hirtelen sem lehet adagolni mert pajzsmirigyed megnagyobbodhat ha gyorsan viszed be kívülről a hormon pótlás :(
Egy kis humor , hogy jobb kedvünk legyen;)
Kismama kérdések válogatás :
Lehet gyerekem 35 után is?
- Nem, 35 gyerek már bőven elegendő.

- Honnan tudom a legmegbízhatóbban megállapítani a születendő gyerek nemét?
- Ha megszüli.

- Amióta terhes vagyok, egyre többen mosolyognak rám. Miért?
- Azért, mert kövérebb, mint ők.

- Átlagosan mennyi ideig vajúdnak a nők?
- Fele annyi ideig, mint amennyit mesélnek utólag.

- Az orvosom azt mondta, hogy a szülés során nem fájdalmat, hanem csak nyomást érzek. Igaz ez?
- Igen, amennyiben a tornádót enyhe szellőnek nevezzük.

- Mikor tanácsos érzéstelenítést kérni?
- Közvetlenül azután, hogy teherbe esett.

- Tud mondani valami indokot, miért kellene jelen lennem a szülőszobában, amíg a feleségem szül?
- Persze, az a szó, hogy "tartásdíj" mond Önnek valamit?

- Mit jelent az, ha a gyerek fogakkal születik?
- Az anyának újra kell gondolnia a szoptatásra vonatkozó terveit.

- Múlt héten született a gyerekünk. A feleségem mikor fogja újra normálisan érezni magát?
- Ha a gyerek befejezi a főiskolát.
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


gkhenrietta:Én is folyamatosan küzdök a dokikkal,és már szinte könyöürögni kell hogy elvégezzék a vizsgálatokat,szinte megalázó!De ahogy normocyta írta,amit tudsz csináltass meg TB-RE!!!!,ÉS NE TÖRŐDJ A BUNKÓ DOKIKKAL!! :) Tudom nem egyszerű,én is állandóan kikészültem a folyamatos könyörgéstől,de a cél érdekében mindent!!!!! :)

normocyta:Ciaaa!!!Megkaptad az utsó privit?Jövőhéten írj majd mikor randizhatunk!!! :lol: :lol: Alig várom! :lol:
Puszika :P
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

normocyta: Köszönöm szépen! Hát sajnos tényleg nagyon bunkó volt és erősen megalázó is volt a stílusa. Ma bejelentkezem egy magán dokihoz. Remélem a jövő hétre tud adni időpontot, de ha nem akkor meg utána. Talán így gyorsabban meglesz az újabb kenet és bízzunk benne, hogy jó lesz. Ide nem megyek többször, mert végig jártam az összes orvost, aki itt van. És nem csinálnak semmit. Én meg tovább nem akarom az időmet vesztegetni velük. Így is szoros. Jövőhéten akarok menni vérvételre, hogy megnézzék a tsh-t, hogy mi újság vele.
Akkor a jövőhéten indulhattok is? Ez nagyon jó! :) Drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben menjen és szép pozitív teszted legyen a végén! :)

moro: Könyörögtem én is már eleget és hányszor elhajtottak..... Én is úgy vagyok vele, hogy azért fizetem a tb-t. Meg különben sem kötelezhetnek arra, hogy mindent magán úton intézzek, csak a munkájukat kéne elvégezniük rendesen. Itt már végig jártam minden orvos, úgy hogy ide nem megyek még egyszer. Ma kérek időpontot és megcsináltatom magánban. Talán az eredménye is gyorsabban meg lesz.

Csajok! Ugye, ha március 19-én meglenne az előadás, meg odaadnám a hiányzó papírokat, akkor ugye utána már lehetne kezdeni? Elvileg persze, meg úgy, ha minden papír stimmel. Pont az azt követő héten kellene megjönnie. Csak tudom, hogy van ez a hosszú meg rövid protokoll ugye nem kell feltétlenül várni még egy ciklust? Mert az már nem férne bele sajnos. Vagy március végén kezdenénk, vagy semmikor. Ezt lehet tudni, hogy mitől függ? Mindenkinek kell szednie előtte fogigátlót? Csak most egy kicsit megijedtem, hogy normocyta is írta, hogy most fogja abbahagyni.

Többiek ki hogy van? Mi újság?
Vendég
 


gkhenrietta:Ha meglesz a tájékoztató,és jók lesznek a leleteid akkor utána indulhattok.De majd Apánk megmondja! :)
Nem kell mindenkinek fogigátlót szedni,nekem sem kellett.
Nekem is most lett kész a kenetem,és sajna negatív :cry: Most megyek érte,aztán elkezdem szedni a gyógyszert amit adnak,és remélem hó végére kitisztulok,hogy indulhassunk.Az az érdekes,hogy nekem 3 hónappal ezelőtt is negatív lett a kenetem,akkor kikezeltük gyógyszerrel,és most megint nem stimmel valami :( Most megfogom kérdezni a dokit ez mitől lehet,és legyenszíves vizsgáljon ki!!!Na kiváncsi leszek erre mit fog most majd mondani!!! :wink: Ennek valami oka kell hogy legyen!!!Eddig soha semmi ilyesmim nem volt!
Szóval ne keseredj el,a gyógyszer megfogja szüntetni mire elindultok!!! :lol: Remélem nekem is!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Bocsika elírtam,negatív,de gyógyszer kellett,mert gyulladás van!!! :oops:

Különben kaptam bogyót,meg kúpot is.
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Köszi moro! Neked sem tenyészett ki semmilyen kórokozó, csak meg volt említve feljebb a papíron, hogy a mintában kimutatható mikróba van? Neked is ez a candida volt? Most jól megijesztettek, hogy ez nem jön rendbe ilyen hamar. :( Hanem 3 hónapos kezelés kell hozzá. Én a jövő hét szerdára kaptam időpontot az orvoshoz. Addig izgulhatok, hogy mi lesz, mert nem tudok senkit sem megkérdezni. :( Én elhasználtam, amit felírtak (de állítólag kevés az a két gyógyszer, meg az az egy használatra felírt krém, azt mondták). Na szép lesz, ha ez tényleg így van. Azt olvastam, hogy erre van egy speciális diéta, hogy hogyan kell enni, mert visszajöhet.
Vendég
 


gkhenrietta:A kenet negatív lett,kivéve a tisztasági fok III.ami gyulladásra utal,a tenyésztésben coli baktérium van.Azt mondta a doki,ez a végbélben is megtalálható baktérium.Amikor kérdeztem hogy miért van ez,azt mondta felesleges agyalnom rajta,szedjem be amiket írt.De előzőleg azt hiszem nekem is ez a candida volt,de nem vagyok benne biztos.Beszedem amiket írt,és remélem kezdhetem a hóvégi projektet :P
Neked volt már máskor is ilyen?
Én is olvastam róla,mondtam is a dokinak,de azt mondta,szó szerint idézem,az interneten sok f......got írnak össze!!!De legalább ezzel a dokival nem kellett hadakoznom,pedig már rákészültem,ha beszól valamit,akkor én is vissza szólok!!! :)
Különben én az előző lombik előtt is pont a kezdésre fejeztem be a gyógyszeres kúrát,elvittem Apánknak miket szedtem rá,meg azt hogy voltam utána keneten megint és az negatív lett,és nem mondta,hogy ezt még kúrálni kéne tovább.De persze lehet,hogy nekem nem candidám volt :wink:
Ne aggódj,szedd be a gyógyszereket,ha úgy gondolod menj el utána megint megnézetni mielőtt kezdetek.
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Ja értem!
Nem volt ilyen korábban, legalább is soha sem szóltak, hogy gond lenne. Mondjuk ilyen kenetet nem nagyon vettek le ezelőtt. De számtalanszor vizsgáltak már, és soha sem volt semmi gond. Tünetem meg semmi nincs az ég világon. Ha most nem derült volna ki észre sem vettem volna. Azon gondolkodom, hogy hétfőn fel kellene hívni a Dévait és rákérdezni. Csak tudna rá mondani valamit. A férjem ezt szajkózza egy ideje, hogy mit izgulok itt, pláne szerdáig, inkább hívjam fel és kérdezzek rá, hogy ő mit mond. Szerdán megint le szeretném vetetni, hogy lássuk, hogy ért-e valamit, amit felírtak. Meg szerintem így biztos nem indulhatna a lombik, ha nem lenne egy újabb, amin már nincs a candida. Most azon gondolkodom, hogy még is mit mondjak D-nek, ha felhívom hétfőn. Kénytelen leszek megmondani neki kerek-perec, hogy akinél voltam, az semmit sem mondott. Csak ezeket írta fel és kész.
Biztos rendbe jössz és indulhattok is a hó végén!! :) Remélem nekünk is rendben lesz minden és indulhatunk március végén!
Vendég
 


a candida a gomba összefoglaló neve...van különböző alfaja,típusa, de egy a lényeg, a hüvelybe nem való, mint ahogy az escherichia coli baktérium sem ( ami a bélrendszerben amúgy teljesen normálisan van jelen, és segíti a táplálék lebontását )
Szóval a hüvely normál pH-ja enyhén savas a benne lévő normál baktériumflóra miatt ( Döderlein baktériumok)...a gomba és egyéb bacik nem bírják a savas közeget,ezért elpusztulnak.
A tusfürdők és szappanok lúgos pH-val rendelkeznek, ezért rontják ezt a savas hatást... szóval csak intim mosakodógélt használjatok.
A legújabb generációs gomba elleni gyógyszerek már csak 1-2 nagy dózist tartalmaznak a hatóanyagból, ami bőven elég,mera régi típusúak erősen májkárosítóak voltak.
A krém pedig a külső genitáliák kezelésére való,hogy vissza ne fertőződjön a hüvely. A két gyógyszer után javaslom,hogy vegyetek a gyógyszertárban tejsavat - te is moro - ( hüvely-irrigáláshoz) és azzal öblögessetek este-reggel. Ez erősíti a savas közeget, és újra jól fog működni a normális szűrőrendszer :)
most megyek ,de remélem tudtam segíteni
gkheni, egy jó tanács, amit vagy elfogadsz,vagy nem...de ne görcsölj rá ennyire erre az egészre,meg az általad elképzelt időpontra,mert a stressz gyengíti az immunrendszered, és ez főleg a mostani influenzás időszakban csak árt neked, a pajzsmirigyműködésed is zavarhatja ( saját tapasztalat ) ...mindannyian akik itt vagyunk ugyanezen megyünk keresztül,és szerintem mindenki egyetért velem abban,hogy ha nagyon stresszelsz akkor nem biztos,hogy megkönnyíted magadnak az egészet...mindíg csak az első lépést nézd,a következőt majd mindíg úgyis elmondja Apánk :)
Na,tényleg mennem kell , puszi nektek
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Köszi normocyta! Igyekszem tényleg nem stresszelni, csak így is szoros az idő (mert sajnos az, vagy most lesz, vagy később soha) aztán meg ami csak lehet, az mind közbejön. És még van más is, ami miatt idegeskedem (teljesen független a lombiktól mással kapcsolatos).
De most már nem érdekel. Jövőhéten szerdán megyek vérvételre délután meg az orvoshoz (egy másikhoz). Lesz, ami lesz.
Vendég
 


Gkhenrietta, azt szabad megkérdezni hogy ha most nem kezdhetitek el a lombikot,akkor már nem lesz több lehetőség ?
:shock: nem tolakodásból, csak mert így azért érthető a stressz, ha ez az utolsó hónap , utolsó pillanat az nagyon nagy nyomás :cry:
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Gkhenrietta, ez engem is érdekel, elárulod? Mi is ezért nem indultunk januárban mert Apánk bacikat talált a hüvelyben, remélem már minden OK mert napokon belül indulunk és az ellenőrző kenet eredményéért nem hívtam fel... Nem akartam ezzel zavarni.

Normocyta, érdekes volt amit írtál, tele vagyok e-coli bacikkal, nekem már erős problémákat okozott, felfázós tüneteket, véres pisit, fájdalmas szexet. Találtam rá egy cukorfélét, nekem bevált, a tíz évnyi szenvedésnek vége lett, egy év után viszont újra előjött és megint kezdődnek a felfázós tünetek, de azért is legyőzöm a coli-szaporulatot :)
mbetty2
Aszód
 
 


Henrietta,

Előre is bocsánatot kérek, de én kicsit nyíltabb leszek mint a többiek. Szóval ez a hiszti, hogy most mikor indulunk, mikor nem indulunk, nagyon fárasztó és ebben nem is tudunk segíteni, kicsit unalmas is már. Ha van konkrét gondod, abban szívesen segítek, de ezzel a mindennapi nyafogással nem tudok mit kezdeni. Itt a fórumon a legtöbb lánynak sokkal több gondja van/volt a babatémával mit neked, szóval ha lehet valódi problémákról beszéljünk, ne másról. Most mi van akkor ha nem tudtok időben indulni ? Vissza kell menned dolgozni mert lejár a gyesed, gyeded ? És akkor mi van ? Ez csak nem dráma ? Ez legyen életed legkisebb problémája. Amúgy Apánk leveszi a normális konzultációs díjért a kenetet, rákszűrést, clamydiát és megmondja ha van valami és kikezel, ha gond lenne. Ha meg negatív, igen mond és indulhattok. Várni kell nála ez igaz, de legalább 1 és jó kézben vagy. De Te tudod.

Ylin, egy hősnő vagy, gratula hogy túl vagy rajta :)
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


normocyta:Köszi a tippet! :lol: Ki fogom próbálni majd!Jövőhéten el ne felejts!!! :lol: :lol:

mbetty:Nekem régebben állandó vesemedence gyulladást okozott a coli társulat!!!Régen nem tért vissza,de most újra támadtak,úgy látszik :? De kiírtjuk őket!!! :)

gkhenrietta:Engem is érdekelne, miért ez lenne az utsó lehetőséged?! :wink: Persze ha megakarod osztani velünk!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Teljesen igazatok van!
amaryllis: Egyáltalán nem sértődtem meg, teljesen igazad van abban, amit írtál! Tiszta hisztis és ideges vagyok. Nem csak emiatt van más is, aminek semmi köze ehhez. :(

Igen az a baj, hogy vagy most indulunk március végén vagy soha. Nem lesz több lehetőségünk az biztos. De most már nem érdekel. Nem sokára úgy is kiderül, hogy mi lesz. Teljesen mással foglalkozom egy rövid ideje, ami jobban érdekel jelen pillanatban.
De ne is beszéljünk erről többet!

Inkább ti meséljetek, hogy kivel mi újság? :)
Vendég
 


Ja és elnézést kérek mindenkitől, mert az utóbbi időben egy kicsit sok volt belőlem meg a hisztimből!
Vendég
 


Moro: a jövőhetem még zsúfolt, de utána össze hozzuk :)
Gkheni : semmi gond, ez amúgy is nehéz szakasz az életünkben ,
néha mindegyikünk kiborul,de ne aggódj amikor Apánk elkezd veled foglalkozni meg fogsz nyugodni, mert érzed hogy végre elindultál az úton , és jó érzés lesz hogy tudod hogy meg lesz az eredménye :)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok.

Én pénteken voltam Dnál. Nagyon sokan voltak. 3órát kint ültünk a rendelőbe, amíg sorra kerültünk.
Inszem lesz még mindig :( Szerdától kell mennem reggelenként uhra. Jön esetleg valaki?

Dario: voltatok tegnap az ultrahangon? Kiderült, hogy kik laknak odabent?

Pusz mindenkinek
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Mókucica,

Két órát vártam pénteken én is. Még mindig megdöbbent hogy mennyien vagyunk, felfoghatatlan.

Heni, és ha nem titok, miért nem tudtok utána lombikra menni, ha dolgozol mellette ? Munkahely nem engedi ?
Anyagiak miatt ? Egyszerűen nem értem.
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Amaryllis: én 10re mentem és 1kor kerültünk be. Akkor lehet, hogy làttuk is egymást? Mikor kell uhra menned? Nekem szerdától.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Amaryllis: én 10re mentem és 1kor kerültünk be. Akkor lehet, hogy làttuk is egymást? Mikor kell uhra menned? Nekem szerdától.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Nem titok természetesen.
Egyrészt a munkahelyem sem tolerálná a dolgot. Örülök neki egyáltalán, hogy visszavesz (és meg is tart remélem), ha nem jönne össze. (így is leépítések vannak nálunk) Másrészt a párom 9 évvel idősebb, mint én. Ő már így is nehezen ment bele a lombikba. De meg is mondta, hogy ha ez most nem jönne össze később nem akar belevágni még egyszer semmiképpen sem. Harmadrészt meg egy lombikra van pénzünk.
Ráadásul a családban nem is mindenki örül neki. Annak sem, hogy még egy babát szeretnénk, annak meg hogy lombikkal...... :( És ezt sokszor éreztetik is. :-(
Vendég
 


Henrietta, a munkahelyednek miért is kéne megtudnia a dolgot ? Nem értem. Na de mindegy is. A párod féle dologra nem tudok mit mondani, mert hát nem tudom hány éves, meg mennyire vágyik egy második babára, mi ezzel a gondja. A pénz részét megértem, mert ez nem két fillér. Annál inkább kéne nem szétstresszelni magad ahogy Moro és Normocyta is megírta, hogy lelkileg rendben legyél amikor belevágtok, ne legyen ez kidobott pénz. A család részére meg nem tudok ismét mit mondani, mert azt gondolom, hogy ez a babadolog csak két ember dolga, senki másnak nincs köze hozzá, ez ma már nem stigma vagy ilyesmi. Amúgy meg tudnod kell, hogy a maga az egész stimu folyamat, többtényezős, rengeteg minden közbejöhet sajnos (nem rémíszgetni akarlak) ami miatt esetleg nem tudjátok végig vinni az adott folyamatot. Példa: Az egyik lány pénteken elmesélte nekem, hogy túlstimulálódott tavaly novemberben és ezért leálltak, most tudtak megint indulni. Szóval bele se vágj ha ennyire szétstresszeled magad rajta, hidd el tapasztalatból mondom. Most akkor minden leleted megvan és tudtok indulni, vagy a nőgyógyászati rész még hiányzik ? Ha igen, és ez ennyire macerás más dokikkal, szerintem kérj időpontot Apánktól, leveszi neked a kenetet, 1 hét múlva hivhatod, mi van és ha negativ akkor téma lezárva indulhattok is. Én is anno a más orvosokkal való vacakolás miatt csúsztam az elején 1 hónapot, ma már nem tenném. Ugyanannyit kér mintha más privát nődokihoz mennél.
Mókucica, én 7-re mentem és 9-kor jöttem el, úgyhogy sajnos nem találkoztunk :( Mi jövö hónapban indulunk. Szorítok neked az inszemre, randi D-nél Brad Pittel :D
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


normocyta:Már nem is mész melózni amíg stimu lesz?!Szabin leszel?

mokucica:Hajrá!!!! :lol: Nem mondott semmit Apánk a késői mensidre? :wink:

amaryllis:Rég voltál már itt :lol: Hogy vagy?Hol tartotok?

gkhenrietta:Nem egyszerű a helyzeted!!!Nem akarok vájkálni a magánéletedbe,de egy csomó dolog furcsa nekem!!!Én azért drukkolok Neked,hogy sikerüljön,és fel a fejjel!!!!!Ne stresszelj ennyire!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


A férjem nagyon szeretnék a babát, csak eleinte valamiért nagyon idegenkedett a lombik dologtól. Meg persze rettentően félt (túlságosan is). A kollégája hasonló cipőben járt a feleségével és ott nem ment minden simán. A korra meg csak annyit, hogy mindig azt mondja, hogy fel is kell nevelni (sok minden összejött neki mostanában, ami az egészségét illeti és az apukája is infarktusban hallt meg). Már a nevek is megvannak jó ideje, szóval nagyon várjuk.
Akik pedig nem akarják a családban, azt nem tudom, hogy miért van. Biztos vagyok benne, hogy imádni fogják, ha sikerül és meglesz. Amint terhes leszek, onnantól kezdve úgy is mindig beszélni fogunk, hogy mi újság. Csak persze náluk is az van, hogy mivel járhat a lombik (pont ezek a túlstimulálások).
Én már egy ideje haláli nyugodt vagyok. Ha sikerül sikerül, ha nem már van egy, akkor annak örülök. :-) Most nem ezzel foglalkozom. A kisfiam lassan kezdi az ovit, úgy hogy arra koncentrálok.
Vendég
 


Henrietta,

Szerintem az a szuper ha így tudsz hozzáállni, és nem görcsölsz rajta ennyit. Nem tudom mennyi éves a férjed, de az unokatesóm édesapja meghalt 33 évesen amikor az unokatesóm még egy éves sem volt, szóval sajnos a fiatal kor sem garancia semmire sem. Láttam a baba születéskor 52 éves apát aki mindent meg tudott adni a gyerekének abban a 25 évben amíg vele volt, ez minőségi és nem mennyiségi kérdés. A lombikfolyamat meg olyan hogy az a csoda ha ott simán megy minden, mert rengeteg rizikó és kockázat van benne, de erről Apánk kell hogy meséljen neked, ezért is van ez a tájékoztató. Őserdő ez, úgy ahogy Apánk mondja. De ha minden lépésben "belehalsz" akkor nehezen jutsz el a végére, 2 teljes és 2 fél folyamat után ezt elmondhatom. Menni kell előre mint a tank, nem gondolkozni ezen annyit.

Moro, köszi, minden ok, valószínű márciusban indulunk, most már csak azt mondom valószinű, mert januárban azt hittem tuti tudunk indulni. Olvaslak benneteket, de napi 12 órát dolgozom, nem nagyon van időm fórumozni mostanság. Mindenkinek szép napot !
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Én is így vagyok vele. Csak hát a férjem nagyon pánikolós. Amikor műtöttek, akkor is mindenki izgult meg teljesen kész volt rajtam kívül. Én korábban azt mondtam, hogy bármi csinálhatnak velem, vághatnak, műthetnek, szedethetnek velem bármit stb., ha baba lesz vagy lehet az eredménye. És még mindig ezt mondom, hogy mindent bevállalok. :) Majd legfeljebb én nyugtatom őket. :) Sokan csodálkoznak is, hogy mindent bevállalok. Szerintem meg ez a minimum, ha babát szeretnék.
Akkor lehet, hogy márciusban együtt indulunk? :) Mondjuk mi a végén kezdenénk.
Ja, beszéltem közben az ovival is. Kiderült, hogy nincs is a névsorban a kisfiam. Pedig tavaly be is iratkoztunk rendesen. Tök jó! Majd vissza kell hívnom őket fél óra múlva, addig utána néznek a dolgoknak.
Vendég
 


http://www.dmannoz.hu/d-mannose-rendele ... 3godUi8APw


Moro, ezt legfőképp Neked küldöm, a mannóz nevű cukor vált be nálam, megvettem ezt is de a gyógyszertárakban lehet kapni tiszta minőségű Mannózt is, Mannitolum néven, fél kiló kerül 1800 Ft-ba. Nem lehet megemészteni, és a Coli baktériumok hozzákapcsolódnak mert ők "szeretik" és egyből ki is pisiled!
Megszűnik a felfázós tünetegyüttes, véres pisi és nem kell szedni antibiotikumot :) 10 évig szenvedtem ettől és van rá gyógyír, nem is vészes áron, ha nem a netről rendeled meg :)

Most is ezt ittam langyos tejben és elmúlt ismét, ezt megerősítette Apánk is, és el is indultunk :)
mbetty2
Aszód
 
 


mbetty2
Aszód
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre:-) Remélem jól vagytok,még nem olvastam teljesen vissza az egészet.
Velünk minden rendben van,a tigrisbigrisek odabenn jól elvannak és boxolnak a helyért :wink: Jövő kedden megyünk a genetikai UH-ra és megint láthatom a kis emeletes-keresztbe babákat :-)

Megtennétek,hogy priviben leírjátok,ki hol tart (konzultáció,stimu várható kezdete,punkció,transzfer, vagy várható szülés időpontja) ?Csinálnék egy táblázatot az áttekinthetőség kedvéért. Régebben is volt ilyen. Ha benne vagytok most is lesz :-P

Puszi Mindenkinek és szép napot!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


mbetty:Köszönöm szépen,ari vagy :lol: Megfogom nézni!

sheil:Szóval, jól vannak a bent lakó kis tigriskék!!!! :lol: Már gondolom nött a pocid is!!!
Mi még nem indultunk el,majd ha megjön,de majd akkor küldök privit Neked :D Jó ötlet!!

amaryllis:Drukkolok Neked majd márciusra!!! :lol: Én is olvasgatok itt a fórumon,de még eseménytelenek a napok egyenlőre,majd ha megjön most hó végén,elválik indulhatunk-e megint.
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Lányok , csütörtökön van Apánk ? Mert még mindig nem jött meg de a hasam fájdogál ... Vagy már csak beképzelem ;)
Na mindegy, szóval mintha egyszer azt olvastam volna itt a fórumon hogy csütörtökönként nincs bent....
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

normocyta: én pont ma néztem a kiírást, és csütörtökönként nincsen. Legalábbis az ajtóra is ez volt kirakva.

Én ma voltam reggel uh-on, nem voltak olyan vészesen sokan. 3 műtétes volt csak előttem, így nagyon hamar végeztem is.


sheil: én már írtam is privit :D

Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönöm :) és mi az a maximum nap amikor még nem csúszok ki az időből ? Ha mondjuk péntek délután jön meg , amikor már nincsenek ott,akkor hétfőn még van esély az indulásra ?
Köszönöm a választ előre is :)
Puszi mindenkinek :)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

sheil: Küldtem az adatokat én is. :-) Örülök neki, hogy minden rendben van a picurokkal! :-)

Engem is érdekelne, amit normocyta kérdezett. Januárban meg akartam kérdezni, amikor voltunk, csak elfelejtettem. Azért remélem, hogy ha a hétvégére jönne meg, akkor még lehet kezdeni.

Ma voltam vérvételen és nőgyógyásznál is. Az imáim meghallgatásra találtak! :) Végre egyből jött a vér a tűszúrás után, nem kellett össze-vissza huzigálni benne. Így egy rosszal megúsztam a dolgot. A nődoki levette a kenetet, meg írt fel bogyót meg kenőcsöt a bizti kedvéért, másik fajtát. Majd a jövőhéten szerdán kiderül, hogy mi a helyzet, akkor lesz meg az eredmény.

Puszika mindenkinek! :)
Vendég
 


normocyta:Csütörtökön biztos nincs Apánk,mert egyszer csüt.-kön hívtam,és a talafont sem vette fel senki,utána nekem is mondták,hogy nincs csüt.-könként!!Mikor kellett volna megjönnie?
Nekem Apánk azt mondta,ha pénteken jön meg akkor hétfő reggel fél 8-kor telefonáljak,nekem előzőleg szombati napon jött meg,és hétfőn hívtam reggel fél8-kor,és akkor kellett egyből menni beállításra.
Szerintem ha csüt.délután megjönne,akkor péntek reggel fél 8-kor hívd fel!!!Addig meg megfog jönni!!!!!! :lol: Drukkolok!Puszika :lol: és írj ha megjött!!!

gkhenrietta:Drukkolok szerdára Neked!!! :lol:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Kép

Ezzel kívánok mindenkinek szép napot (tegnap a párom meglepett a két Tigrissel :-) )

Drukkolok a stimu előtt állóknak és persze azoknak is akik már elkezdték!puszi

sheil
Budapest I. kerület
 
 


sheil:Jajjj,ez nagyon cuki!!!! :lol: :lol:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


sheil: :D :D :D :D :D :D
Tartsd meg a párodat, nagyon Édes :D Puszi
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi moro! :) Én is nagyon drukkolok neked! :)

Sheil: Neked is köszönöm! Hogy vagy amúgy? Hogy vannak a picik? Nagyon cukik a tigriskéid! :)

Kiderült, hogy akinél voltam magánba nőgyógyásznál tegnap, ő ismeri D-t. Mondta nekem, hogy ha megyünk majd legközelebb adjam át neki az üdvözletét.
Vendég
 


Sheil, a férjed tényleg nagyon aranyos, ez milyen kedves dolog ! Teljesen meghatódtam :) Este küldöm neked az adatokat.
Normocyta, az 5. naptól kell szúrni (a 4. napon csak tabletták vannak), úgyhogy ha pénteken megjön, ráérsz hétfőn menni. Mondjuk ha péntek este 10-kor jön meg az azért már szombatnak számít. Csütörtöként nincs benn az intézetben Apánk, aznap műt meg szülnek nála :lol:
Szép napot, A.
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Hurrá ma megjött , probléma megoldva :)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Normocyta; juj de jóóó...akkor holnapra biztos be is fog hívni. Én 1hete voltam pénteke , és 3óràt kellett várni. Vigyél könyvet sztem magaddal..

Moro: neked mikor jön meg? Mikor tudtok kezdeni?
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?