Új privát üzeneted érkezett!

ylin36:
A legjobb,amikor már túl vagy rajta...
Szorítok és tudom milyen rossz érzés ez a műtétre menetel!
Sok sikert,írj ha már jobban vagy!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok.

Dario: örülök hogy jól vannak a picurkáid. Hihetetlen, hogy már 12 hetesek:-)

Moro: nem semmi hogy elkeverték a leletedet. Én bizti totál kiakadtam volna.

Ylin: szorìtok, hogy minden rendbe legyen. És hidd el úgy is lesz.

Gkhenrietta: remélem a hónap végére javul már az értéked.

Sheil: olyan édi a pocakos képed. :-) ezt el is felejtettem mondani. Férjemnek mutattam. Egyből kérdezte, hogy ugye ez te vagy? Pedig ő csak egyszer látott, mikor egymás mellett ültünk még októberbe.

Nálam a helyzet változatlan. :( 50. nap, no mensi, tesztek negatívok még mindig. Remélem jövő héten megjön már, a melleim mintha ezt jeleznék. De lehet csak bebeszélem magamnak. Mert annyira akarok már menni Apánkhoz.

Szèp hétvégét mindenkinek. Nàlunk süt a nap. :D

Pussz mindenkinek.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok.

Dario: örülök hogy jól vannak a picurkáid. Hihetetlen, hogy már 12 hetesek:-)

Moro: nem semmi hogy elkeverték a leletedet. Én bizti totál kiakadtam volna.

Ylin: szorìtok, hogy minden rendbe legyen. És hidd el úgy is lesz.

Gkhenrietta: remélem a hónap végére javul már az értéked.

Sheil: olyan édi a pocakos képed. :-) ezt el is felejtettem mondani. Férjemnek mutattam. Egyből kérdezte, hogy ugye ez te vagy? Pedig ő csak egyszer látott, mikor egymás mellett ültünk még októberbe.

Nálam a helyzet változatlan. :( 50. nap, no mensi, tesztek negatívok még mindig. Remélem jövő héten megjön már, a melleim mintha ezt jeleznék. De lehet csak bebeszélem magamnak. Mert annyira akarok már menni Apánkhoz.

Szèp hétvégét mindenkinek. Nàlunk süt a nap. :D

Pussz mindenkinek.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

ylin36 - Minden a legnagyobb rendben lesz meglátod. Szorítok neked!!!! :)

mokucica - Köszönöm szépen, hát mi is reméljük! Bűvöllek ám, hogy minél előbb megjöjjön és mehessetek végre! :) Szorítok neked, hogy végre meglátogasson a mikulás és végre haladjatok!

Na én ma hívtam fel és sikerült március 19.-re kapnom időpontot! :)
12 órára kell mennünk. Mondtam neki, hogy úgy szeretnénk, ha lehet, hogy az előadásra adjon kapásból és akkor oda adnám a többi eredményemet. És nem volt kifogása ellene. Nagyon örülök neki! :) Meg így végül is nyertünk még egy kis időt a tsh-nak, mert akkor még márciusban is megnézethetem egyszer, ha esetleg nem lenne jó az értéke február végére. Meg, ha stimmelni minden eredményem akkor meglenne az előadás, pont a következő hét vége fele kéne megjönnie. Akkor elvileg már indulhatna a stimu ugye?
Hétfőn megyek a másik nőgyógyászhoz és leveszik a kenetet a clamidiához. Annak ugye azért 3-4 héten belül meg lesz az eredménye? Majd ott is megkérdezem, csak úgy általánosságban kérdezem, hogy mennyi időt szokott ez kb. időbe venni? Ha azt is megcsinálják, akkor már csak az eredményekre kell várnunk. Remélem, hogy semmi sem jön már közbe, semmit sem kell megismételni vagy mást is megnézetni! (azt mondjuk elfelejtettem most megkérdezni tőle, hogy az úgy jól van-e, hogy éhgyomri meg kétórási cukrot néztek csak egyórásit azt nem, itt szóltam, de azt mondta a háziorvosom, hogy a kétórási tökéletes, akkor nem kötözködhetnek vele, csak hát már annyira félek, hogy nehogy belekössenek valamibe, mert akkor vége lenne az egésznek). Na ez egy kicsit hosszúra sikeredet.

puszika mindenkinek
Vendég
 


Köszönöm lányok., nagyon hisztis vagyok., minden bajom van úgy hogy megyek takarítani !!!!
ylin36
Nagykáta
 
 


ylin36:
Gondolok majd Rád és ne aggódj,meg fogsz nyugodni amint túl vagy rajta.És olyan jól fogod érezni magad,hogy csak na...
A hiszti természetes :-) Leghamarabb mikor engednek haza szted?

gkhenrietta:
A clamidiát ha magán úton veteted le,akkor kérdezd meg,hogy küldik-e emailben vagy tudsz-e hamarabb érdeklődni vmelyik telefonszámon.Nem tudom mennyit kell rá várni,mert ez laboronként is változhat.A március teljesen jó,szerintem addig bőven meg lesz minden és nem lesz akadálya a stimunak.Legalábbis Apánk nem az a halogatós fajta,indítja amint lehet! Nagyon szorítok a jó és persze GYORS eredményért :-)

mokucica:
Jobban vagy már? Hétfőn újra dolgozol?
Köszi a bókot.Ezek a pöttömök nem tétlenkednek,mire észbe kapok,mehetek szülni XD Még mindig hihetetlen ez az egész...

50.nap?Nem csoda,ha már tűkön ülsz.Azért lehet érdemes lenne hamarabb elmenni Apánkhoz,hogy vizsgáljon meg miért nem jön meg.Lehet,hogy oka van és az is lehet,hogy ad vmit amitől megjönne. Telefonon hívd fel sztem és biztos elmondja ha javasolja a vizsgálatot.A szabályozhatóbb mensi miatt vannak helyek,ahol stimu előtt fogigátlót kell szedni(pl. Kaáli),hogy időben megjöjjön-még szerintem ez nálatok is szóba jöhetne és programozhatóbb lenne a stimu. De persze én nem vagyok orvos,csak így látnám logikusnak.

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sheil: igen jobban vagyok köszi. Hétfőn már munka. Sajna nem tudok a jövő héten elmenni Apánkhoz, mert a kolleganőm lesz szabin. Esetleg ha megjön, akkor bejön helyettem egy napra. Jó lenne, ha mehetnék már.
Anno szedettek velem gyógyszert, hogy rendszeres legyen, azt hiszem norcolutot, csak vmi olyan rémlik, hogy az vékonyítja az endometriumot.
Hát nekem is fura, hogy már ilyen nagy a pocakod. Még csak most írtad, hogy sikerült. Tényleg hipp-hopp már a kezedben lesznek. 1hét múlva lesznek új fotóka tigrincsekről? Már várom. Puszi
:D
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:
Örülök,hogy jobban vagy.Fránya munkahely :-S Sajna az endometriumra is hatással lehet,ez igaz-de leginkább a peteérést fogja vissza...Remélem azért lesz megoldása Apánknak erre is, olyan okos ez az ember.Ki kell hogy cselezze a ciklusod :-P
1hét múlva csak sima UH-lesz,de remélem sikerül majd azért ott is jó képeket csinálni a Tigrincsekről :-) Vasárnap vége a 4.hónapnak!Repül az idő...
Azért írj,ha van vmi fejlemény!

Többiek?Vmi változás?

sheil
Budapest I. kerület
 
 


shell.: ambuláns műtétek közé tartozik már., (ennyit érünk az OEP-nek)., bemegyek-reggel 7.-re---váratnak és váratnak ., kb. 9 körül (állítólag) fájdalom csillapítóval csinálnak egy méh conisatiót---majd kiülök a párom mellé (lehet a folyosóra)., várok s várok., megkapom a zárót s drainnel a méhben hazajövök s szigorúan fekszem s fekszem kb.: 2 hétig. Jó mi...
az egyik kolléganőm szülésznő volt (eü.-s vagyok)., kiakadt ezen a rendszeren az OEP ambuláns műtétnek nyilvánította 2012 óta (többet is )de majd ő is figyel rám. Ha bármi lesz majd nem tudom mit csinálok hova megyek. Nem emelhetek., nem cipelhetek., nem sétálhatok., tehát mintha kh.-ban lennék olyan lesz majd itthon.
Aranyosak vagytok., de én most nem vagyok valami társasági ember.
Mikor ide feljöttem először még a baba project miatt boldog voltam s tele reménnyel. A remény még mindig meg van csak nem látom az elejét. Már babáznék nagyon., mert a biológiai órám 100000 száguld. 2 évem van még., s nincs project. De akkor is megmutatom a világnak a babánkat sőt kettő lesz.,egyik tiszta apja s a másik is., mert imádom őt.Minden babásnak sok-sok egészséget kívánok., leendő mamámnak meg nagy nagy petesejteket. Puszi lányok ., jönni fogok írok majd mindig nektek., s jó olvasni titeket. ♥
ylin36
Nagykáta
 
 


Sziasztok! Mi ez a nagy pangás a fórumon ? :roll:

Ylin,2év hosszú idő...addig ne add fel!
Dario,hogy érzed magad?
Mokucica?Vmi esemény???
Zafír,írtam mailt.Amúgy hogy vagytok???Lányokkal minden ok?
gkhenrietta:Voltál a másik nőgyógyásznál?Meglett az elveszett lelet?
Többiek?

Felénk minden ok,épp vérvétele készülök.Pénteken tudom meg az integrált teszt eredményét és lesz új fotó a Tigriskékről is :-)
Puszi Mindenkinek és szép napot!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok.

Sheil: hát nálam semmi újság :( Már nagyon kivagyok. Viszont eldöntöttem, hogy jövő héten mindenképpen elmegyek Apánkhoz, de legalábbis beszélek vele, ha meg jön, ha nem. Már ki sem merem mondani, hogy az 54!!! napnál vagyok. A hangulatingadozásaimat gondolom, hogy ez is befolyásolja, ja és az oltári nagyságú pattanásokról már szót sem ejtek :( :( :(
Biztos hogy minden eredményed szuper lesz. Erős tigrincseket kaptál vissza. És nagyon várjuk az újabb fotókat. Aprópó, lassan már el kellene nevezni a kicsikéket nem?


Puszi mindenkinek
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

ylin: Kitartást, minden rendben lesz! És utána jöhet is a baba! Szorítok neked!

mokucica: Jó sokáig húzza. De reméljük, hogy most már gyorsan meg fog jönni!

sheil: Biztos tökéletes lesz az eredmény! Várjuk a képeket! :-) Van már ötlet, hogy hogy fogjátok őket hívni? :-))

Nálam semmi különös nincs. Szedem a letroxot szépen, meg a két féle vasat is. Voltam hétfőn nőgyógyásznál. Majd egy hónap múlva lesz meg az eredmény. Most csak várni tudunk. Majd holnap érdeklődöm a másik kenet miatt, elvileg az már készen lesz. Meg a páromnak is meg nekem is hiányzik az egyik szerológia még. Reméljük, hogy most már gyorsan meglesz. Kellenek még a belgyógyászati vélemények is. De nekem ez csak akkor lesz meg, ha a tsh-m beáll. Szóval csak várni tudunk. Február vége fele tervezem ellenőriztetni (majdnem egy hónap lesz, hogy szedem a bogyót). Ha nem lenne jó, még van egy esélyem márciusban. Hát majd meglátjuk, hogy mi lesz. Addig türelmesen várni kell.

Többiek mi újság?
Vendég
 


Mokucica: szegènykèm!!! Hàtha mire mennèl megjön! Nagyon gondolok ràd!

Sheil:èpp ma gondoltam ràd,hogy "melyik nap is mentek?" olvasom,hogy pèntek,na akkor megy a drukk 1000-rel!Bizti okès lesz minden!

Èn dolgozom,de annyira nem faradok el,max pèntekre,de akkor màr vàrom a vègèt nagyon!!!-) Amíg bírok maradok.3 hèt múlva megyek a dokimhoz uh-ra,hàtha ott màr megmutatjàk magukat ès nem alszanak majd! puszika mindenkinek
dario88
kiskunhalas
 
 


Csajok!

Nyugtassatok meg! Ugye attól, hogy lombikkal lenne babám (babáim) az nem számít veszélyeztetett terhességnek?? Csak azért kérdezem, mert most jól rám hozta valaki a frászt vele (egy ismerős). Ő biztos benne, hogy az lennék, mert az ő ismerőse ....
És akkor sem lennék az ugye, ha ikrek lennének? Meg ha bogyót kell szednem (pm-re)? Hát nem szeretnék az lenni. Akkor az anyósommal meg a férjecskémmel nem lehetne bírni, annyira vigyázni akarnának rám. És sajnos hajlamosak ilyenkor túlzásba esni.... Az előző terhességemmel sem voltam az, de így is voltak olyan extrém dolgaik, hogy .....
Vendég
 


Attól meg egyenesen félnek, hogy ikrekkel lennék várandós esetleg, mert olyan picurka vagyok (alacsony és nagyon vékony, 156cm/42kg). Nagyon félnek tőle, hogy az hogyan viselném, bírnám. Ráadásul ezt más orvos is megemlítette, hogy nem lenne túl jó dolog, na ez csak hab volt a tortán.... Persze, ha úgy alakulna, akkor nagyon örülnének neki, csak marhára féltenek. Ma is pont beszéltünk róla a férjemmel. És mondta is, hogy nagyon tart attól, hogy az hogyan bírnám.
Pedig nekem egy régi vágyam teljesülne, ha ikrek lennének. :D
Vendég
 


Gkhenriett: dario ikerterhes lombik által és dolgozik ma írta.
Szerintem nincs erre szabály. Ördög Nóri is lombikbabás és dolgozott. Persze biztos van olyan is, aki veszélyeztetett lesz, de én nem gondolnám, hogy a lombik ezt automatikusan vonzza maga után.
Csak pozitívan. Babás leszel és problémamentes terhességed lesz. Punktum :D
Puszi.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Gkhenriett: dario ikerterhes lombik által és dolgozik ma írta.
Szerintem nincs erre szabály. Ördög Nóri is lombikbabás és dolgozott. Persze biztos van olyan is, aki veszélyeztetett lesz, de én nem gondolnám, hogy a lombik ezt automatikusan vonzza maga után.
Csak pozitívan. Babás leszel és problémamentes terhességed lesz. Punktum :D
Puszi.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Jóóó reggelt mindenkinek! Egyszerűen nem tudok aludni vmi miatt,na mindegy!
gkhenriett:azèrt mert lombikos vagy nem feltètlen kell veszèlyeztetettnek lenni.Csak esetleg,ha vmi azt indokolja! Èn ülök egèsz nap egy irodàban ès az nem annyira megterhelő.Amikor èrzem,hogy szúrkàl vagy vmi nem jó,felàllok ès sètàlok eggyet.Ezen ne aggódj!
dario88
kiskunhalas
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam vérvételen, minden rendben volt.Egy úttal megnézik vérből a terhességi toxémiát is-ezt leginkább darionak mondom,hogy kérdezzen rá ő is a dokinál! Meg persze a leendő babásaknak is-márpedig azok lesztek :-)
Már csak kettőt kell aludni és mehetek a minyurikkal az UH-ra,meg a véreredményekért.Tuti nem fogok megint aludni előtte. :roll:
Nevek már megvannak,a kisfiú Olivér,a kislány pedig Hanna Bella lesz. :wink:
Ennek persze az a feltétele,hogy pénteken is egy fiú egy lány legyen a monitoron :-)

mokucica: Szerintem Apánknak is nagyra fog nyílnia a szeme,ha megmondod hány napja már...de mindenre van megoldás! Továbbra is babában reménykedem nálatok.Nekem akkor jöttek ki az oltári nagy pattanások a fejemen.

gkhenrietta:Én is 155cm vagyok,igaz nem 42 hanem 62kg és vérszegény...és ikrek lesznek és veszélyeztetett terhes.Ha dolgoznék és nem lennék táppénzen,akkor a kutya meg nem kérdezné hogy sima vagy veszélyeztetett vagyok-e.Nekem nem ajánlották a munkát,a fertőzésveszély és az emelgetés miatt.De én döntöttem végül is úgy,hogy nem dolgozom.Ha elmész a háziorvoshoz és nem szeretnél hasonló okok miatt dolgozni,akkor az ikerterhességgel indokolhatják azt,hogy veszélyeztetett vagy és simán kiírnak.Ugyan így a missed ab vagy a lombik is indokolhatja,de gyakorlatilag bármi amit az orvos ráír a papírodra.Ha meg dolgozni szeretnél,akkor nem mész táppénzre.Ennyi.Kényszerteni senki sem fog, hogy ne dolgozz.(persze nyitott méhszáj és súlyosabb esetekben mondjuk biztos nem javasolja az orvos,de nyilván akkor Te sem kockáztatnál).
Egy a lényeg:ha dolgozni akarsz,megteheted :-)
Ikrektől meg ne félj én imádom őket és szerintem mindenki akinek ikrei vannak/lesznek ezt mondaná.Félni én is félek...nem is kicsit!

dario:Örülök,hogy jól vagy és bírod a munkát.Én már kezdek betekeredni itthon,nagyon unalmas és nagyon hiányzik az ovi...Gyakorlatilag én is a gép előtt ülök egész nap :-S

Jah és lehet lesz egy új fórumozó is... :-) Remélem nem baj?Tegnap derült ki,hogy egyik ismerősömnek nem sikerült a lombik a Kaáliban és vagy fizetnek vagy várnak júliusig-ezt mondták nekik.Aztán hívott,hogy el szeretnének jönni onnan,nem voltak megelégedve velük-függetlenül attól,hogy nem jött össze.Így most ő is jön Apánkhoz.Persze én nem tudtam nekik D-ről elfogultság nélkül beszélni...ami úgy gondolom érthető.
Puszi Mindenkinek,vigyázzatok magatokra!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök neki, amit írtatok!!!!!!!!!! Mindenáron azt akarták nekem beadni, hogy de bizony a lombik az bizony veszélyeztetettnek számít. Én nem félek egyáltalán még attól sem, hogy ha ikerterhes lennénk esetleg. A közvetlen család ilyen. Nagyon szeretnék visszamenni dolgozni terhesen is, de az tuti, hogy nem fog menni. Tudtomra is adták. Meg sajnos olyan munkát végzek, amivel nem lenne túl jó. :( Boltban dolgozom így a folyamatos állás és emelgetés elkerülhetetlen. (legalább is itt a munkahelyemen). Az előző terhességemnél is csak kb. 4 hónapig tudtam emiatt dolgozni. :( Rosszul is éreztem magam emiatt, hogy más is terhes és mégis sokáig dolgozik. Én meg már pár hónaposan táppénzen vagyok otthon (meg sajnos most is az következne). :-(( Más munkakört pedig nem tudnának biztosítani nekem. :( Hát remélem, hogy legalább a vashiányos vérszegénységemmel nem lesz olyan gond, mint az előzőnél. Most tuningolom magam rendesen két féle vassal. (csak az a baj, hogy ha feltölt és nem szedem tovább, akkor teljesen kiürül, valamiért nem tud felszívódni). De majd odafigyelünk rá és persze nem fogok megint az orvosokra hallgatni, hogy még ezt meg azt próbáljuk ki .... Az volt a fő gond, hogy az egyik orvos kijelentette előttük, hogy nekem nem ajánlja az iker terhességet, mert túl vékony vagyok és nem bírnám. Na ezek után magyarázhatok én nekik, hogy ez nem jelentené azt, hogy biztos, hogy gond lenne... De nem érdekel! Ha egy baba lesz, annak is fogunk örülni, ha meg kettő lenne, akkor meg duplán repdesnék a boldogságtól! :)

sheil: Nagyon szép neveket választottatok! Főleg a lánynév nagyon tetszik!

mokucica, dario: Nektek is köszönöm szépen!
Vendég
 


gkhenrietta:
Persze,más egy irodában dolgozni és más zsugor számra ásványvizet rakodni...
Ha tudsz,még stimu előtt kérj szuriban vasat!
Én is rosszul érzem magam amiatt,hogy itthon tengődöm-de most ők a legfontosabbak és kész.Meglepődésemre így ,hogy itthon vagyok és táppénzt kapok,meg nem kell bkv bérletet vennem végül is 5000Ft-al van kevesebb pénzem mint amikor dolgozom.
Bár nem is az anyagi része hiányzik,az az igazság...engem nem elégít ki,hogy itthon született feleségként mossak főzzek takarítsak :-S
Ezért is várom,hogy velem legyenek a csöppek!!! :-)

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Én is jobban örülnék neki, ha dolgozhatnék. De hát ez van sajnos.
Jó, mondjuk a vas miatt azért jó volt, hogy le tudtam pihenni, amikor nagyon rosszul voltam, meg magas volt a pulzusom. (ezzel is volt egy pici gondom, mert szólt a védőnő, hogy azért jó lenne, ha nem emelkedne tovább már, mert az nem lenne jó). Csak sokan úgy állnak az ilyen kismamikhoz hozzá, hogy azért mert terhesek még nem kéne táppénzen lenni. Azt csak egy állapot és nem betegség. Legalább is én nagyon sokat megkaptam ezt. Főleg a munkahelyen a régi főnökéktől. (már azóta más van hál istennek). Az volt a módi, hogy szívassuk a terheset sokszor. Főleg a pénztárban voltam, de olyan széket kaptunk, hogy nem lehetett lelni, mert akkor nem lehet rendesen kezelni a gépet meg pakolni a kosarakból, mert nem esik kézre. Így inkább állt az ember. Ha meg néha le mertem ülni, akkor meg ferde szemmel néztek az emberre. Meg sajnos nincs szélfogónk sem, a fotocellás ajtó meg mindentől kinyílott azonnal. Beteg is voltam nem egyszer, pedig aztán alaposan és rétegesen felöltöztem. Tényleg nem a kifogásokat kerestem akkor sem és most sem, csak rossz az ilyen. Pláne, ha még taposnak egyet az emberen. Mondjuk a családom és a barátok nem így látták. Azt mondták, hogy ne foglalkozzak velük és kész. Most a baba és én vagyok a lényeg, hogy mi jól legyünk. Na mindegy! Ne is foglalkozzunk tovább ezzel! Most az a lényeg, hogy sikerüljön megterhesednem végre! :) :)
Vendég
 


Sheil: Nem kaptam emailt tőled. :cry:

Gkhenrietta: A lombik miatt még nem leszel veszélyeztetett terhes.

Majd jövök mesélek és hozok egy képet is.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír!Akkor megírom újra,mert már a kimenőkben sincs meg.Még akkor küldtem egyből,amikor átjött a kelengyelista...
De nagyjából emlékszem még miket kérdeztem.
Jelentem már bepakoltam egy SOS kórházi táskát és elkezdtük megvenni a listán lévő dolgokat is :-)Tudod összeraktam-hátha jobban telik az idő :-)
Várom a képet!puszi!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sheil:azt a listàt elküldhetnèd nekem is! Ha szèpen megkèrlek!-) Mi màr kinèztük a babaszoba bútorokat,meg az apróbb dolgokat,de mi majd màjus-június körül kezdünk vàsàrlàsba! De babakocsit,ami jó ès tetszik olyan nemsok van,de ami van az mèg, hasznàltan is dràga! Mondom is itthon "nem lesz babakocsink!" Nem tudom mi lesz!
dario88
kiskunhalas
 
 


dario:
Elküldtem a listát!
Babakocsival mi is hadilábon állunk,egy biztos:300.000Ft-ot nem fogok kiadni érte.Mire letelik a gyermekágyas időszak,bejön az eső meg az ősz meg a hideg.Fogalmam sincs hányszor fogjuk használni a babakocsit.Télen pl sztem egyszer sem.Hát még egyenlőre nem tudok elképzelni egy boltba leugrást sem babakocsival sem babakocsi nélkül.Várjuk az ötleteket Zafír :-))))

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Köszi szépen zafír! :) A csajok is írták, hogy nem feltétlenül számít annak hál istennek! :)
Várjuk a képeket meg a híreket! :)
Vendég
 


Mi sokat használtuk a babakocsit. Igaz amint megtanult stabilan ülni szépen, onnantól kezdve nem akart benne feküdni. De addig napi szinten ment. Ha máshova nem is mentünk, de a kinti napi séták alkalmával nagyokat aludt benne. A sport az hosszabb ideig volt meg, de azt annyit nem használtuk. Amint megtanult menni, na onnantól kezdve nálunk nem volt babakocsizás, mert nem tűrte. Ami nálunk inkább gond volt az a baby hordozó. Azt kis korától kezdve nem szerette, meg gyorsan ki is nőttük. Májusban született, decemberben kapott a szüleimtől egy gyerekülést. Onnantól kezdve abban csücsült, mert ott kényelmesen elfért. A hordozóval sokat küszködtünk pár hónapos korától kezdve.
Tudom, hogy nem két babám van, hanem csak egy (pontosabban már nem baba, hanem nagyfiú :-) ). De remélem azért tudtam valamit segíteni nektek.
Vendég
 


Sheil: hàt mi sem adunk ki ennyi pènzt èrte. Mi azon gondolkodtunk,hogy nyáron babyhordóban tolnànk őket a kocsira szerelve,de mint te is írtad,hamar itt az ősz,majd a tèl ès addigra kinövik a mózeskosarakat így azt sem tudnank kihasznàlni! De màr gondolkodtunk azon is,hogy lehet 2db egyest kellene venni hiszen egyedül úgysem indulnèk sehovà,meg azt könnyebben ill hamarabb eltudjuk majd adni.
Na,nem agyalok,van mèg időnk bőven.Majd kiforrja magàt!
gkhenriett: köszi a segítséget de teljesen bizonytalanok vagyunk,babakocsit nem biztos,hogy kitudjuk majd hasznàlni.
dario88
kiskunhalas
 
 


Babakocsi: Használtan vegyetek és egymás előtt lévőt, azzal sok helyre be lehet férni. Mi hetente 3x minimum használjuk, amikor sétálni megyünk. Muszáj sétáltatni a piciket, még télen is. Azért csak ennyit megyünk sétálni, mert nem merek egyedül átmenni az úton, nem látok ki a kocsik mögül és félek, hogy elütik a babakocsit. :cry: Kb. ennyiszer ér haza apa korábban. Babakocsiba lábzsákot vettünk, olyan 1 méter körülit, abba rakom a csajokat (elvesznek benne). Így jó melegben vannak. Elhihetitek, hogy bármilyen hideg lesz is vágyni fogtok kimenni. :lol:

Sheil: Jelöltelek facebookon.

Mi jól vagyunk, a lányok már alszanak este 9-10-től reggel 5-6, de néha 7-8-ig is. :D Már hangosan kacagnak, tudatosan játszanak a játszószőnyeg ívén lévő játékokkal, sőt már meg is fogják azokat. Ma Rita hozzávágta a húgához a plüsscicát. :lol: Megfogta a macsek kendőjét és úgy lóbálta, hogy az pont Rékán landolt, amikor elengedte. :lol: Az én kisebbik lányok meg szó nélkül tűrte ezt. Azt hiszem megvan melyikük a domináns. :lol:

Íme az én 3 hónapos hercegnőim! :)

Kép

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Ez lemaradt:
Dario: Ha rám hallgatsz nem veszel 2 db 1-es babakocsit. Mi is azt akartunk, de lebeszéltek és most már örülök is hogy nem azt vettünk. A mi babakocsink mózese ülővé alakítható, így később növik ki. 3 hónapos korig a babahordozóban nem szabad őket sokáig ültetni, mert az nem tesz jót a gerincüknek. Én is ugyanezeket gondoltam, de sikerült használtan egy nagyon jó ikres babakocsit venni, így hamar megoldódott a kérdés. :lol: Nekünk a liftbe nem fér be ezért agyaltunk sokat.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


zafir100:
Köszönöm a jelölést...már ott is megcsodáltam a lányokat.Számomra bebizonyosodott,hogy a lombikos babák valamiért sokkal szebbek,mint az átlag-nem tudom miért-de Réka és Rita egyszerűen tökéletes!Formásak,szépek és látszik,hogy egészséges, boldog babák!
Holnap megyünk a dokihoz,ha tudok majd rakok fel képet én is!puszi!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

Zafír! Jaj de cukik a lányok!!! :) :) :) Nagyon szép kislányok!! Gratula hozzájuk!!!!! :) :) :)
Vendég
 


Zafír: köszi a tanàcsot.Örülök hogy nemcsak mi gondoltunk a 2db egyesre! Hányadik hèten jöttek a lànyok? Mi is nèzzük a hasznàltakat,de ami tetszik(amit te is irtàl,nekünk is olyan kocsi tetszik,ami egymàs mögötti) az 100 fölött van ès hordozó nincs is benne! Na mindegy majd csak lesz.valahogy!A lànyaid tènyleg tökèletesek,igazi csodababák!!


Sheil:szorítok ès vàrom a hìreket!puszika
dario88
kiskunhalas
 
 


Sziasztok csajok!

A véleményetekre lenne szükségem, hogy hogyan csináljam.
Szóval ugye elseje óta (múlt péntek óta) szedem a letroxot. Úgy gondoltam, hogy majd február végén megnézetem ismét a tsh-t, akkor kb. meglesz a 4 hét. Az endo doki azt írta a papíromra, hogy 4 hét múlva kontroll. A Dévaiban korábban azt mondta az orvos, hogy ha jó a gyógyszeradag, akkor 10 nap alatt le kell vinnie. Most meg nem tudom, hogy kire hallgassak. Tegnap beszélgettünk róla a férjemmel és kérdezte, hogy mikor fogom megnézetni ismét. Én mondtam neki a február végét, ő meg emlékeztetett rá, hogy a Dévais orvos mit mondott. Az a lényege, hogy ha megnézetem a jövő héten (bőven meglenne a 10 nap akkor), ha jó akkor ugye nincs más teendőm, örülhetünk. De ha nem jó és emelni kell a gyógyszeren, akkor nem tudom, hogy mit csinálnék. Az endo doki biztos nem emelne, mert ugye ő 4 hetet mondott, de én meg hamarabb nézettem meg, azt mondaná max., hogy még túl korán néztük meg. Ha meg megnézetem február végén és kiderül, hogy még rossz, akkor március elején jutok el orvoshoz vele (mire meglenne az eredmény ugye), hogy emeljen rajta. Ráadásul mivel csak szerdán és csütörtökön rendel, így csak a második héten. Akkor meg semmi időm sem lenne rá szinte, hogy hasson csak napok. És ráadásul még egyszer meg kell nézetni, hogy utána is hogy alakult. Szóval most fogalmam sincs, hogy mikor nézessem meg. A férjem sem tud tanácsod adni. :( Ráadásul a márciusban a 11.-ei héten nem is leszünk itthon, mert elutazunk. Max. egy pár napot tudok tolni rajta, hogy később menjünk. Utána meg már kell vissza menni a Dévaiba. Most az a kérdés, hogy melyik orvosra hallgassak? Meg bízok-e én abban, hogy ez a megfelelő adag gyógyszer nekem vagy esetleg kevés? Szerintetek? Teljesen tanácstalan vagyok.
Vendég
 


gkhenrietta:
Véleményem szerint nézesd meg a 10.napon.Annak az eredménynek a függvényében majd tovább lehet gondolni a történetet.
Gondolj a jó eredményre és bízz Apánkban!

Én most végeztem az orvosnál. Hannuska 11cm Olivér meg 11,5cm. Emeletesen laknak még mindig teljesen vízszintesen. A doki szerint nem lehet tudni a végére hogyan fognak,ő már látott minden féle verziót.Azt mondta 35.hét körül derül ki a császár időpontja előbb nem tudja megmondani. 18.héten megyek legközelebb,ez genetikai UH lesz.
Képet nem rakok fel,mert nem lettek jók...halványak és kivehetetlen sztem.De majd 2 hét múlva ha megyek akkor a jó géppel néz meg.

Jó hétvégét Mindenkinek! :-)

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sheil: Akkor szépen növögetnek a picurkák! :) De kár, hogy nem lettek jók a képek. De majd a következő alkalommal bizti jobbak lesznek. :) :)

Köszönöm szépen a tanácsot! Végül is én is úgy döntöttem, hogy a jövő héten megnézetem valamelyik nap. Reménykedem benne, hogy lesz javulás legalább, ha nem is ment le 2 alá. Ha meg nem lesz, akkor meg nem tudom még, hogy mit fogok csinálni. Az endo doki valami olyasmit mondott, hogy a nőgyógyász és a háziorvos is felírhatja a gyógyszert, csak az adagot nem állapíthatja/változtathatja meg talán.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Hogy eltűnt mindenki! Kivel mi újság? Hogy vagytok?

Lombiknál honnan számolják a terhességet? Úgy olvastam, hogy ugyan úgy, az utolsó mensi első napjától (van ahol azt írták, hogy ha nem a 14. nap van a leszívás, akkor korigálnak). Beültetés után mikor lehet tesztelni? Ha pozitívat mutat akkor tuti, hogy megmaradt a babuci (babucik)? Meg mikor kell ilyenkor visszamenni uh-ra? Ott már a szívhangnak is meg kell lennie? Bocsika a sok kérdésért, csak szeretném tudni kb. ,hogy a beülti után mikor lehet kijelenteni, hogy terhes vagyok tutira. Mert a munkáltatóm felé akkor jeleznem kell, hogy mi a helyzet. Csak tudni szeretném, hogy április végén fogom-e már tudni kb. (elvileg március végén jönne meg akkor indulhatna a stimu 29-30 körül). Elég húzós lesz. Aszem valahogy hamarabb meg kellene, hogy jöjjön.
Vendég
 


Szia Darido 88!
Irtam neked privit korábban, de nem reagáltál rá....
Az alábbiakat írtam:

Nekem van iker babakocsim 3 db. Egymás előtti 25.000 Ft
Egymás melletti 15.000 Ft. Esernyőre csukható 1 éves kortól 11.000 Ft.

Ha érdekel küld egy e-mailt zaqwe kukac freemail.hu

Lehet, hogy nem kaptad meg...
Illetve hordozom, ISOFIXES talppal 24.000 Ft/ 2 db

Jó állapotúak. Mindegyiket nagyon szerettem...
Az egymás melletti babakocit nagyon sokat használtuk. ( Kettő is volt ebből, az egyiket már eladtuk.) Hatalmas hely van benne a gyereknek. NAgyon kényelmes volt nekik. Az egymás mögötti akkor jó, ha már ülnek, de az is dönthető. Praktikus, mert tudod egyes kocsinak is használni!! HA csak az egyik gyereket kell vinned!!! NAgyon jól ki lehet használni!!!!

Várom leveledet!

Szép napot!

Izmael
izmael
 
 


Izmael! Nem kaptam privit,de írok majd az email-edre!
dario88
kiskunhalas
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el, hogy megjött :D :D :D
Pénteken megyek Apánkhoz.
Jön esetleg valaki?

Puszi mindenkinek
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica! Hurràààà! Jajj,de örülök,akkor ti is belevàgtok,nagyon-nagyon szorítok nektek! Megint elindul a babaüzem majd sorba írjàtok,hogu sikerült.....!
Kèrjük a fejlemènyeket,hogy mi volt,hogy volt..

Èn màr 14 hetes vagyok,jövö szombaton megyünk vmi fantasztikus uh-ra!Remèlem megmutatjàk magukat a "kis cukorborsóink"!

Megy a drukk mindenkinek aki most kezdi vagy màr benne van,esetleg hamarosan kezdi! puszika mindenkinek
dario88
kiskunhalas
 
 


Sziasztok!!

Nem nagyon írtam,mert szinte eseménytelenül telnek most még a napok!
Meglett az eltűnt clamydiám,és a kenet is kész lesz jövőhétre állítólag!Remélem rendben lesz.
Aztán várom a mensit hó végére, és remélem tudunk indulni újra! :)

mokucica:Ez az végre megjött!!!!! :lol: Mindent bele mostmár :)

zafír:Nagyon szépek a Lányok,gratula hozzájuk!!!! :D

sheil,dario:Úgy látom, ez a babakocsi választás nem is lesz olyan egyszerű! :wink: :)

normocyta:Jól vagy?Nemsokára eljön már a mi időnk :lol:

Puszi mindenkinek
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

mokucica - Na végre! Akkor most már minden rendben lesz!! :) :)

moro - Még jó, hogy meglett! Biztos minden a legnagyobb rendben lesz! :) :)
Vendég
 


ylin: hogy vagy? otthon pihengetsz a műtét után? remélem, hogy minden rendben volt, és hogy hamar rendbe jössz.

Sheil: minden okés veled/veletek?

moro: jó, hogy meglett a leleted. Még mindig nem értem, hogyan bírják elkeverni? :? Február végén indulhattok is? Ez szuper lenne.

gkhenrietta: nézetted az eredményedet? javult-e már? vagy nem mentél még el vérvételre?

dario: nagyon várjuk majd a képeket a kicsikről. Remélem, megtudjátok, hogy kik laknak odabent. Meddig tervezed, hogy dolgozol? Van már pocakod?

amaryllis: te nem mostanában kezdesz?

Puszi mindenkinek
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:Na,igen ezt én sem értettem,de a lényeg hogy meglett,és negatív.!!A kenet sajnos nem lett meg,valószínű nem is vette le a kedves nőgyógyász,mert a gépben sem találták!Erről ennyit :? De még így,hogy csúsztam vele,nem is kis időt, kész lesz időbe hálaistennek!
Igen,remélem február végén indulhatunk :lol: ,persze ha megjön időbe :wink: Tudod, most nekem is 37 napra jött meg,úgyhogy nem tudom most majd mikor szándékozik :) Neked drukkolok pénteken!!! :lol:

gkhenrietta:Tényleg milyen lett az eredményed?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

ylin: Tényleg hogy vagy? Mi újság??

Köszönöm szépen az érdeklődést! :)
Végül is nem nézettem meg a héten. A jövő héten fogom. Akkor már majdnem 3 hete lesz, hogy szedem. Ha nem lenne jó, akkor el tudok menni endo dokihoz is vele. Akkor már csak nem fogja azt mondani, hogy még tovább szedjem, csak utána módosít az adagon. Ha a héten nézettem volna meg, akkor erősen kétséges lett volna, hogy foglalkozott volna-e vele. Mert ugye ő 4 hét múlva akart kontrollt. Így még is csak közelebb leszek a 4 héthez. A jövő hét elején tervezem a vérvételt. Hát remélem rendben lesz minden. Ma megyek vissza megint az eredményért (a kenet miatt), remélem készen lesz már és minden rendben lesz vele.
Csajok! Azt szeretném kérdezni, hogy amikor visszaültetés van. Utána két hét múlva érdemes tesztelni? Vagy hogy működik ez? Mikor szoktak visszahívni az intézetben uh-ra esetleg vérvételre? Csak tudni szeretném, hogy hogy megy, mert a munkáltatómnak azért időben kellene jeleznem, hogy terhes vagyok-e vagy mennék vissza dolgozni (április végén kéne szólnom). Hát nagyon szoros lesz az tuti!
Vendég
 


Sziasztok.,lányok!!!!

Ma van az első nap amikor igazán felkelhettem. Pocsék napok voltak.,Soha Soha Soha ne menjetek bele érzéstelenítős műtétbe ha lehetséges az altatás.Mindegy mit mond az orvos.,vannak jogaink. A párom be vitt 7.30 ra.,vártunk s vártunk 8.30megjött dokim.,9-9.30 kezd. a műtét a párom azt mondja kb:40 p.volta, bent. Üvöltöttem annyira fájt.,nem tágultam ( a szülésnél sem tágultam-császár volt) s nem jött előre a méhszáj.,3x próbálkozott---mire azt mondta ok. a műtét.Nagyon kedves s aranyosak voltak de ha ezt tudom altatást kérek.,le vitt a földszintre rögtön műtét után 20-30 p megkaptam a zárót s haza.
Ennyi ez a műtét http://www.zatik-nogyogyasz.hu/leep-lletz.htm kb.így zajlott a műtét ahogy itt le van írva. Csak alulról kell levetkőzni.,aznap agyon véreztem meg tegnap reggelre.,de most már jobb nem is görcsölök annyit.,meg ma még nem vettem be fájd.csillapítót. Lököm magam C vit.-nal és Kalciummal.,nem dolgozom.,nem bírnék.,lelkileg sem s testileg sem.
Kivel mi újság???
Mokucica te miért mész apánkhoz (izgulhatunk :-) ????
Ja írtam én is apánknak , hogy mi lett velem.,meghogy küldje vissza az összes leletem mert ott fogott egy rakatot. 2 okból is kell.,he megyek hozzá 6 hónap múlva (mert jó lett a műtét)---akkor kell egy csomó új neki.,vagy ha nem megyek akkor meg azért kell nekem.
Mbettyevl mi van ---tudja valaki???
gkhenrietta: még nem sikerült üdvözölnöm itt., úgyhogy hajrá neked is ...

♥♥♥ csajok üdv.
ylin36
Nagykáta
 
 


ylin : Na akkor jól megkínoztak. De most már minden a legnagyobb rendben lesz!! :)

Képzeljétek!
Egy másik fórumon érdeklődtem a tsh-val kapcsolatban. Kíváncsi voltam valamire. Erre írt nekem valaki, hogy a progeszteron-ösztrogén arányom az milyen, mert az is nagyon fontos. Én megírtam neki, hogy a 21. napim (mert kérte, hogy írjam meg és ő megnézi nekem, mert ő valami hormon egyensúly tanácsadó) a progeszteronom:23.1 nmol/L (16.40-59.02) az ösztrogénem pedig: 549,8 pmol/L (179.9-1068.3). Erre azt írta, hogy nem jó, mert progeszteron-ösztrogén arányomnak 42, 200-nak kellene lennie, az ösztrogénhez viszonyítva kevés a progeszteron. Azt írta, hogy progeszteron kenőcsöt kellene elkezdeni használni. Hát én meg nem mertem/merek semmit, mert a Dévais doki nem szólt semmit sem rá, hogy valami nem lenne jó. Szerintetek? Most egy kicsit azért megijedtem, hogy ez sem jó. Azt olvastam valahol, hogy a progeszteron hiány hátterében a pajzsmirigy is állhat. Ha azt rendbe teszik, akkor ez is helyre áll. Most kellene akkor valamit vagy teljesen felesleges? Ha eljutnánk a beültetésig, akkor utána kell szedni valami ilyesmit? Bízom az orvosban, csak egy esélyünk van, nem akarom elbukni. Annyit még, hogy régebben barnáztam mindig a mensi előtt. Mostanában nem (csak nagyon-nagyon ritkán), inkább utána szokott előfordulni, ha vége van. Na megyek, mert mennem kell az orvoshoz, hátha készen van már az eredményem.
Vendég
 


gkhenrietta: én nem tudom, hogy lombik után hogy működik, mennyi időre mondják, hogy kell tesztelni. De mintha valaki azt mondta volna, hogy ET után 10 nappal, de ez nem tuti.

ylin: örülök, hogy túl vagy rajta. Nem semmi, hogy téged még aznap haza is engedtek, azt írta acikk, hogy több napos kórházi fekvés. Ehhez képest, téged miért küldtek haza még aznap? :(
Remélem, hogy minnél előbb helyrejössz. Vigyázz magadra, és pihenj most sokat.
És az nem is kérdés, hogy jó lett-e a műtét. Igen, biztos jó lett. Ugyhogy fél évig most használjátok ki a pároddal, hogy csak Ti vagytok, mert utána irány D. és segít nektek egy csodaszép babócát összehozni.
Nekem most megjött, ugyhogy ezért megyek Apánkhoz, mert jön a 3. ami igazából a 2. lesz (vagy nem tudom) inszem. Meg megbeszélni vele a dolgokat, mivel nem vagyok egy egyszerű eset, sztem ezt ő is fogja látni, pláne ha elmondom, hogy 61!! napra jött meg a mensim :(
Puszi, és vigyázz magadra
[/img]
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?