Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mindig megrendülve olvasom/hallgatom ezeket a történeteket. Bármelyik szerettünk elvesztése nagy fájdalom, nemhogy egy csöppségé, akivel még most terveztük a találkozót. Nehéz beszélni Róla. Mégis jótékony, ha sikerül elköszönnöd, megsiratnod, megbeszélned. Az ember összetörve, és becsapva érzi magát. Az okokat keresni véget nem érő hajsza. Elköszönni, megnyugodni nehéz. Segítség lehet ilyenkor a Siratószoba, mások történetei. Ehhez ajánlom a gyászolóknak az alábbi linket.
http://www.szuleteshete.hu/index.php?id=119
Ez a Születés Hete portál Siratója.
Szeretettel laszuzsa
lazsuzsa
 
 


Kedves Dudukly!
A vajúdás és szülés idejére kényelmes és praktikus ruhát válassz. Amit a lányok írtak az jó. Hosszú póló, ami a feneked aljáig ér, megadja intimitás iránti igényedet. A bugyi egy idő után zavaró lesz számodra. A szüléshez nem kell pucérra vetkőzni, ha nem akarsz. A pólót könnyű felhúzni, amikor eljön az idő. De látom a császár is benne van a pakliban. Lesz valaki melletted, aki segít a gyermekágyas napokban, támogat? Engednek-e vajúdni? A spontán szülés esetére azt mondom, hogy nem akarjon az ember hamar túlleni rajta. Megélni és segíteni a folyamatot, ott lenni és aktívan együtt átélni azt az időt, óriási segítség a babának és saját magának. A sürgetés, a túléni érzés megnehezíti a lazulást, megemeli a beavatkozások lehetőségét. Tudom, hogy furi ezt hallani, de higyyétek el "kettőn áll a vásár".
Mindenkinek szép napot! zsu
lazsuzsa
 
 


Sziasztok!

Ági, nagyon sajnálom, ami veled történt. Nekem 15 hetesen ment el egy baba, utána pedig 9 hetesen. Át tudom érezni a fájdalmat. Nekem a 3. sikerült, ma 1 hónapos. Remélem, nemsokára te is vidám híreket mondasz.
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 

 
 

Szia Ági!

borzalmasan sajnálom ami veletek történt, és hidd el az idő mindent megold, tudom nekem könnyű ilyet irni, az én gyerekeim egészségesek, de bennem is ott volt a félsz, egész terhesség alatt, a másodikkal jobban mint az elsővel. De ott a pici lányod, ő segíteni fog tényleg h elviseld, de szerintem még ne sürgesd az újabb babát, adj időt magatoknak.



Kűöszönöm mindenkinek a kedves sorokat, gratulációt, és de sajnos most nem tudok nagyon senkit kiemelni, mert itt van a pici fiam az ölembe és nagyon nehéz igy irni. ezért egy rövid levélre futja. Igen viz alatt született meg, és nekem vajudni sem volt időm, de a kád nagyon jó volt, ajánlom bárkinek aki még szülés előtt áll. A dúlával szülés nagyon jó, és bátran vállaljátok, akár akkor is ha ott van apuka is. nagyon sokat segitenek. részletesebben róluk privát, ezért ha valakit érdekel, irjatok nekem, és válaszolok rá. IGen két dúlám volt, és egy fogadott szülésznőm. A történetből még maradt ki egy két apróság amit nem tennék ide fel, mivel szerintem korházi dolgozók is olvassák és nem akarok senkinek gondot, magamnak sem.

A pici fiam amugy remekül van, megállás nélkül csüngne a cicin, ez látszik is rajta, sokszor erőszakkal kell elvennem tőle. most kb. 4,5 kilónál tartunk. De szerintem ez látszik is rajta nem? Vizben szülés azért is jó, mert sokkal nyugodtabb, mint anno a lányom volt. persze még változhat ő is, de hát még kicsi.

Legközelebb többet mesélek igérem, csak kezd sirdogálni, és mennünk kell.

viszont segitsetek abban, hogyan tudnám megszoktatni pl. hogy csak kiságyban aludjon (bár nekem nagyon megnyugtató h mellettem vagy épp rajtam alszik el), de neki is kényelmesebb lenne ott. Meg h ne csak cicin és ringatással aludjon el. hogy érhető el? hason utál aludni.

köszi előre is, és puszi mindenkinek.
Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Szia Ági!

Igaz én már tudtam mi történt veled, de gondoltam még is írok neked. Mégegyszer nagyon sajnálom és én is a többiekkel együtt eröt kitartást kívánok neked és azt hogy minél hamarabb újból kismama legyél. Nagyon drukkolok neked sokszor eszembe jutsz mi lehet veled. Fel is akartalak hívni de nem tudom jó ötlet e.
Remélem hamarosan már kismamaként jelentkezel
Írj ha van idöd kedved a mail címemre.

Gréta

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem minden kismamához.
Nekünk ma egy hónapos a kislányunk és szeretnénk fülbevalót tetetni a fülébe. Nem tudjátok ki vállal ilyet? Én már érdeklödtem néhány helyen egyenlöre semmi, ha el is vállalják csak 2-3 évesen, de szerintem jobb lenne ha minél kisebb korában túl esne rajta. Minden építö ötletet várok.

Köszi

Sziasztok

Gréta
ggréta80
 
 


Csilla, ne haragudj meg, de nem tudom szó nélkül hagyni: az idő nem old meg semmit, csak tovább megy. Nekem két év után is ugyan úgy fáj a kislányunk elvesztése, mint ott a szülőszobán, pedig már két baba szuszog a szomszéd szobában. Persze az ember megtanul a tragédiáival együtt élni, és csinálja is tovább ...

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

Gréta!

Én úgy tudom, a tanácsadókban / legalábbis ahol én eddig jártam/ lyukasztanak babafület, Újpesten maga a védőnő csinálta, lehet, hogy máshol is. Egyébként szerintem tök mindegy, mikor csináljátok, mindig fájni fog neki, talán nagyobb korában azért jobb,mert tudja, mi történik vele, akár el is döntheti, akarja-e. De ez csak az én véleményem.

Ági, borzasztó olvasni soraidat, és mindenkiét, aki hasonló tragédiákat élt át. Nyilván semmi okosat nem tudok mondani, márcsak azért sem, mert elképzelni sem tudom, hogy lehet az ilyesmit túlélni... Biztos rettenetes időket élsz át, sok erőt kívánok hozzá, és remélem, amint szeretnétek, újra kopogtat a gólya, és épségben átvészelitek azt az időszakot is, nyilván ezek után az sem lesz olyan, mint másnak.

Csilla Kép Gyönyörű a kicsid, gratulálok a szopihoz, és a szép fejlődéshez is! Az elalváshoz és a kiságyhoz én nem tudok okosat mondani, én is sokmindent kipróbáltam, keménykedni nem vagyok képes, úgyhogy a gyerekem most 3 évesen is cicin alszik el, és éjszaka szép lassan átvándorol hozzánk a francia ágyra Kép
Írnék Neked privit, de a profilodban nem találtam emilcímet. Ha van időd, dúlaügyben néhány infót küldenél ide? : jkoltai@axelero.hu
Köszönöm előreis!

Mindenkinek a legjobbakat!
Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Elég mozgalmasan telt a hétvége ahogy látom!Kép
Nem volt időm gépezni, mert nálunk átjáróház, vendégeskedés volt!
De azért sorban hozzászólnék egy-két dologhoz!

Mindenek előtt ÁGI, nagyon sajnálom ami veletek történt!Bevallom, de megkönnyeztem a kisbabádat miközben olvastam a soraidat! KépKép Én is csak hasonlókat tudok kívánni mint a többiek!Ebben igazán nem tud az ember mit tanácsolni, mert ezt szinte fel sem lehet fogni! Nekem "csak" egy méhen kívülim volt amit 8 hétig hordtam, iszonyú kínok közt, és az utolsó pillanatig bíztam, hogy ebből lehet baba! Aztán sajnos nem lett, de engem is baromira megviselt! Nálatok pedig azért sokkal, sokkal durvább volt a helyzet! De fel a fejjel, és tényleg maradj velünk itt a topikban, megpróbálunk mosolyt csalni az arcocskádra!Kép

Dudukly, csak megerősíteni tudok mindenkit a Tena betét az szupi, és a szülőszobára nagyot vigyél! Nekem egy csomival ott el is ment!Bugyit én nem a hálóst használtam, hanem a /4 Tigris, Kínai piacos/ olcsó pamut bugyingókat!nekem a hálóing bevált, de a hosszú poló is tökéletes, csak legyen a szopi miatt gombos!
Meztelen szülés nekem nem jön be!Kép

Csilla, nagyon arika Gáborka!Kép sok sikert, és egészséget nektek! A vízben szülésről csak annyit, hogy nekem egy gondom van vele, én nagyon bénának érezném magam, hogy mint egy bálna hempergek egy kádban, és nem bízom a higiéniájában sem! Szerintem egy kádat nem lehet annyira kifertőtleníteni, hogy ennyi ember, baba, vér stb. után makulátlan legyen! Én csak ezért vagyok bizalmatlan a dologhoz! De ez az én véleményem, ha neked bevállt, az tök jó!
Ágybaszoktatással kapcsolatban, szerintem kb. 3 hónapos koráig nem lehet elrontani egy gyereket!Velem ugyanez volt, hogy raktam is volna a helyére, de annyira jó érzés volt, hogy testközelemben van, és főleg hogy tudtam neki ez a legjobb, hogy ott van mellettem! Szóval én 2-3 hóig cicin altattam, és ritkán raktam be a kiságyba!Kép De aztán elhatároztam, hogy ha nem akarom, hogy több éves korában is mellettünk aludjon akkor erőt kell vennem magamon, és rá kell szoktatni!És elkezdtem! Elolvastam az Aludj Jól Gyermekem c könyvet, és az alapján szoktattam rá, hogy hogyan aludjon a kiságyban! Betartottam, és bevállt, mai napig is a saját ágyában alszik, délben is, és este is teljesen magától, sírás cirkusz nélkül!Igaz az elején az a 3-4 nap amíg beszoktatod az kegyetlen, de ha azt kibírod akkor minden ok!Most már csak akkor van nyafi, ha valami baja van, pl. foga jön vagy ilyesmi, egyébként tudja mi a rend!Kép

Gréta, fülbevalót én a 3 és 4 hónapos oltás között lövettem be! Ezt előtte megkérdeztem a Dr. néninktől és ő javasolta, hogy akkor a legalkalmasabb, ha már pici korban szeretném! Én azért döntöttem így mert a nagyobbak már, tudják mikor mi következik, és csupán az ismeretlentől való félelmükben nagyon tudnak hisztizni!/ezt tapasztalatból mondom, amikor a nevelőotthonban dolgoztam, és akarták a kislányok aztán amikor arra került a sor ott ment a hiszti, hogy de fájni fog, stb./Amúgy meg nem volt vészes, én rosszabbra számítottam!KépCsak abban a pillanatban sírt amikor átlőtték, aztán ahogy túl voltunk, és elvette a nőci a kezét már abba is hagyta!Kép Mondjuk én sem néztem oda, de annak a pisztolynak a hangja rossz volt.Én is majdnem elsírtam magam, de aztán nagyon hamar abbahagytaKépEgy hétig kellett alkohollal kenegetni, meg forgatni, nem is lilult be semmi!Én amúgy sima ékszerésznél lövettem, szerintem nincs korhoz kötve, nem kérdezte tőlünk se, hogy mennyi idős!

Kitti, azért örülök, hogy kijött az a dög Kullancs, reméljük nem lesz semmi! Nem irigyellek az oltás miatt! Pont ma jutott eszembe, hogy de rossz lesz lassan oltás, /agyhártya elleni/ aztán meg a dupla szuri 15 hós! Eszti elég rosszul tűri ezeket, és nekem is könnybe szokott lábadni a szemem!KépDe tudom muszáj!Kép
Gondoltam rád a múlt héten, mert a Western Cityben voltunk pláza cicáskodni!Kép
Amúgy nagyon megértelek, hogy felháborít a játszótér dolog.Nem csodálom, de az öregek is mit gerjednek, park azért sokkal több van mint játszótér, nem?? És mit zavarja őket a gyerekzaj, legalább egy kis élet lenne, nem?Na de mindegy, én remélem nem leszek ilyen öreg koromra!Szerencsére mi kertse házban lakunk, de én is világ életemben városi gyerek voltam!A XI.-ik ker-ben nőttem fel/mondjuk azért ott sok játszótér, és park volt/ aztán meg laktam pár évig Zuglóban, és végül úgy döntöttünk a férjecskémmel, hogy ha családot szeretnénk akkor ennél jobb környezet nem is kell, így aztán eladtuk mindenünket,m meg egy kis kölcsön és építkeztünk!Kép
Most úgy érzem már nem tudnék visszamenni ahol egy csomó emberrel kell megosztani mindent! Remélem nem is kerül rá sor, annyira megszoktuk már, és mit mondjak nem is hiányzik az a nyg nyüzsgés, zaj, büdi!KépTi nem tudnátok belevágni valamibe? Főleg, hogy szeretnétek még egy babát, nagyon jó a szocpol is!Kép
Na most már jó sokat írtam, és késő is van, jó pihit mindenkinek, puszi Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Dudukly!
Azért Anyud majdcsak megbékél a tudattal, hogy nagyi lesz, legkésőbb, amikor majd a kezébe veszi a Picit. Nem vagyok otthon ilyen témában, de akkor ezek szerint előfordulhatott volna az is, hogy az ortopéd doki azt mondja a csípőd miatt, hogy nem lehet babád? Azt hinném, hogy csak a szülés menetét befolyásolja?!
Kórházi vizsgálgatásokkal kapcs. még annyit, hogy Én KH Piroskánál szültem és a 4 nap alatt csak egyszer nézett meg alulról (egyébként minden nap bejött, hogy hogy vagyunk) és akkor is a vizsgálóban. Igaz, nekem nem volt gátmetszés, nem tudom, hogy akinek van, annak gyakrabban nézik-e? Szóval még ha macerás is, ki lehet bírni a gatyaletolást, emiatt ne izgulj!

Ági!
Szörnyű, ami Veletek történt, nagyon sajnálom. Férjemnek is elmeséltem, Õ is teljesen odavolt. Nem is tudom, hogy ilyen esetben mit lehet mondani, és azt sem, hogy tudod elviselni ezt az egészet. Ilyenkor a tehetetlenség a legrosszabb. Mégis azt mondom, hogy kitartás és talán a következő baba segít feldolgozni a történteket.

Kitti!
Amikor olvastam, hogy fiacskád mit mondott neked Fannikáról...hát nem mondom. A helyedben biztos még jobban elkezdtem volna bőgni. Hogy tudnak ilyen kedvesek lenni ilyen kis korban ezek a Manók? Az a szerencse, hogy végül mégis szerencsésen alakult a Ti történetetek. lehet, hogy korábban már írtad, de végülis mikorra tervezitek a harmadik babát?

Csilla!
Ágyban elalvással kapcs. sajna Én nem tudok segíteni, Szonjám 9 hónapos, de még mindig problémát okoz az altatás, pedig már sok mindent kipróbáltunk. Az vált be, hogy lefekszek mellé a nagyágyban és amikor elaludt, a helyére teszem. Tudom, hogy sok helyen azt mondják, ez rossz, mert amikor éjjel fölébred, nem tudja, hogy hol van, de mit tegyek? Így legalább elalszik és nem nyűglődik órákon keresztül.

Manó!
Nagyvonalakban nem tudnád leírni, hogy milyen praktukát tanácsol az általad javasolt könyv, mert mi is vettünk egy alvós könyvet, de Szonja vhogy nem igazodik a szerzők elméletéhez, háha a Te könyved jobb.

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


SZiasztok!

Jucc irtam privát.

Az ágyban alvást azt hiszem most már nem erőltetem ugyanis éjjel kétszer arra riadtam h öklendezik a fiam, nem közvetlen etetés után és nem jön semmi, ezt ma napközben is eljátszotta, é s én nagoyn megijedtem, ezért azt hiszem nem aludnék nyugodtan ha kiságyba tenném, félnék h gond lesz. De remélem semmi.

Manó.
nekem is megvan az a könyv de nem tetszett kicsit kegyetlen de ez az én véleményem, talan ez is a baj h a 6 éves lányom is ott alszik mellettem. de hát nekem nincs párom,ezért ez nem érdekes,őt bármikor átküldhetem a szobájába.

Szonibaba

ezt a lányommal probáltam,csak ő felébredt igy maradt a nagyágy,és a fent irt probléma miatt nem merem külön rakni a fiam, de mindenkinek köszönöm h válaszolt.

Szilvi

én nem mondtam h könnyű szerintem én se tudnám feldolgozni annyira ismerem magamat, csak leirtam a véleményemet, és nem akarom senki sebeit feltépni. Csak sajnos az élet néha kegyetlen de tudom most ettől sem könnyebb. én más miatt szenvedek..


csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


manoci

igen Rita van benne a kismama ujságban.
az Istvánba szültem, és nem bántam meg igy utolag,

puszi, csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok lányok!
Én Dominikot,aki most 6 éves,egyedül kezdtem el nevelni,nagyon féltettem,meg nagyon cicis volt(majdnem 3 évig lógott a cicin),és egy idő után egyszerűbb volt,ha mellettem alszik,és önkiszolgáló ciciügyben éjjel.Mindig altatnom kellett,sosem aludt el magától.Volt,hogy pokrócban hintáztattuk,mire elaludt...nem volt egy könnyű eset kicsinek.Aztán 5 évesen elköltöztünk,és olyanra csináltuk meg az új szobájá,mintha egy törpeország lenne egy meséből.Színes,gömbölyű bútorok,nagy levelek,világító csillagos tapéta,holdacskás lámpa,stb.Úgy tetszett neki,hogy attól a naptól kezdve beköltözött oda,és egyedül aludt el,nem kelt föl éjjel,mint addig,és semmi probléma,az addigi gondok egyik napról a másikra megoldódtak.Már előre rettegtem a lányom születésekor,hogy mi lesz az alvástémával...Megszületett,és a légzésfigyelő miatt tényleg csak addig hagytam magam mellett,míg szopizott.Aztán cumit be,és alvás.Kicsit meg voltam rettenve,mert nem mindig akart magától elaludni,és főleg este kellett ringatni kicsit,de akkor a párom kitalált egy óriási dolgot,amit én elleneztem először.Egyszer hallom,hogy eláll a hizti,csönd,majd szuszogás,és alvás szépen.Besomfordálok,hogy ez meg mitő lehet,és látom,hogy a párom tesz vesz,a babuci meg alszik.Egy vékony textilpelus meg szó szerint ráhajítva.Néztem a páromra,hogy te tényleg magadnál vagy?Normális az az ember,aki pelenkát rak a gyerekére?De nem betakarta vele,hanem a buksijára rakta.Elmondta,hogy amikor ő kicsi volt,anyukája elmondta,hogy imádtak ilyen kukucskálósat játszani,mint minden gyerek...És ő is betakarta a pelussal,majd levette,és látta,hogy a bébi nagyon figyel,elhallgat,mert nagyon érdekes volt ez neki.És csiklandozta az arcát is,nagyon élvezte.Legközelebb meglestem,ahogy jön a hiszti,és a párom megy a pelussal,hiszti abbamarad,gyerek 10 másodperc múlva gyönyörűen alszik.Ilyen nincs,gondoltam....Ahogy nyúlni tudott tárgyakért,máris morzsolgatta a pelust,és nem hiszitek el,magának rakta az arcára.Persze azt azért leírom,amint elaludt rendesen,természetesen levettük,mert mégis jobban kap levegőt anélkül.A nagy pelust lecseréltük egy pici,lapos puha kispárnára,ami ajándékba volt egy pelushoz,és azóta,ha álmos,megfogja,és az arca elé teszi,belefúrja magát,és jelzi,hogy aludni szeretne.Én még ilyet nem hallottam,de ha gondoljátok,meg lehet próbálni.Hisz a gyerekek imádnak pelussal,meg rongyokkal aludni,csak mi egész korán kezdtük,és amint fogni tudott,rögtön ő húzta magára a pelust.Azóta is imád bújócskázni meg kukucskálni.Csiklandozhatta a pofiját?Vagy egyszerűen csak belekapaszkodott és biztonságot adott neki?Vagy csak "besötétített" magának?Vagy egy játék volt,amiben elfáradt és elaludt?Nem tudom,de ha éjjel néha föl is kel,elég a cumija,vagy mostanában a pohara,azt zorongatja,a kispárnájával természetesen,és alszik tovább.A fiamnál évekig szinte semmit nem is aludtunk,mert 1-2 óránként fölsírt,ő meg pár hónaposan megfogta a kispárnáját,az arcát dörzsölgette vele,és aludni vágyott.Egyedül...Hihetetlen,mennyire különbözhet két gyerek.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok lányok!

Kitti, édes nagyon a sztorid az alvásról tök jó fej Dorcsi! És a lényeg, hogy bevált, és így alszik el békésen! Kép

Csillus, azért nálad egy kicsit más a helyzet! Szerintem ha én a helyedben lennék tuti együtt aludnék a gyerekemmel, mivel neked igazán csak ők vannak!A nővéremnek másfél éve halt meg a férje váratlanul,/40 éves volt/és azóta a kisfiával alszik együtt a franciaágyban így, hogy egyedül maradtak! Õ 9 éves lesz!Kép Teljesen megértem!És téged is, de nekünk itt van apa is és rá is kell gondolnom, meg ő félne is, nehogy ráfeküdjön véletlen!

Szona, először is nem is tudtam, hogy ilyen szép neve van a kislányodnak!Kép Tök aranyos ez a név!
Na, a könyvről pedig röviden, először elolvasás után én is azt mondtam, hogy ez hülyeség ettől még nem fog megtanulni magától aludni, és nem is mopndtak újat! Aztán teltek a napok, és egyre kevésbé bírtam a cirkuszt, meg hogy én sem aludtam azért kényelmesen, hogy ott volt mindíg mellettem!Féltem, hogy leesik az ágyról, stb.
A menet a következő, meg kell etetni, ha még ciciztek is akkor cici,utána büfi, és el kell puszival köszönni tőle! Add oda amivel szokott aludni/rongyocska, valami állatka/és tedd be a kiságyba majd gyere ki a szobából! Persze elkezd majd sírni, az első nap a legmacerásabb, mert 2-3 percenként be kell menni hozzá, és meg kell simogatni, nyugtatni, hogy itt vagy, de neki most aludni kell, és újra kijönni. Fölvenni nem szabad, csak ha már nagyon, nagyon sír!De utána visszatenni!Ezt addig kell csinálni míg el nem alszik. Nálunk az első nap kb. 1 órán át tartott! Aztán második nap szintén, kaja, puszi, és kijönni, de akkor már csak 5'-ként menj csak be megvígasztalni. Ez nálunk fél órás volt. A harmadik nap szintén ua minden, de már csak 10'-ként menj be, persze bemenni is csak akkor kell ha sír! Na ez nálunk már csak 10 percig tartott, és aludt. A negyedik nap pedig nálunk már 1x sem kellett bemenni, mert nem sírt miután leraktam, és mikor 15' elteltével benéztem már aludt!Kép
De persze nem mindenkinek szokja meg 3-4 nap alatt, szóval fokozatosan emelve a vígaszidőt kell bemenni hozzá, és előbb-utóbb azért megszokja, hogy neki ott aludni kell!Kép
Igaz nem volt jó hallgatni, hogy annyira sír, én is majdnem sírtam kinn a szobában, de célravezető volt az biztos, mert azóta sincs gondunk!Hát ennyi, de tényleg ha nem velünk történik meg nem hiszem el, hogy meg lehet csinálni, de pedig meglehet! Csak komolyan el kell magad határozni, és ha következetes vagy akkor sikerül! Sok szerencsét, ha megpróbáljátok!
Puszi, Manó
manóci
 
 


Sziasztok!
Manó!
Ne haragudj hogy ezt írom de nem értem miért kell egy csecsemőnek magától elaludni???Nem hiszem hogy egy pár napos,hetes vagy akár hónapos gyerektől ezt kéne elvárni.Szegény kibújik erre a számára teljesen új,sokszor számára rideg világra és a felnőttek egyből azt várják hogy ő mindenhez alkalmazkodjon, mert csak akkor lesz ő úm.jó gyerek??!!Nem szabad hogy ez gond legyen gy szülö számára.Szerintem a szülő(főleg az anya)feladat épp az hogy teljes mértékben segítsen annak a pici életnek hogy minél jobban érezze magát,mert a kicsi az anya közelségére vágyik,hogy érezze a testét,a szíve dobogását.Szerinetd milyen érzés lehet egy picinek sírva elaludni??Még felnőtt fejjel se lehetne jó,nemhogy egy ártatlan léleknek.A felnőttek saját maguk kényelme szempontjából várják azt hogy minden gyerek szépen egyen aztán aludjon el egyedül,mert ez a dolga.Hát azért vállaltuk a gyereket hogy szeressük és ne neveljük már őt pár hetesen vagy hónaposan.Elég lesz nevelni később.Senki nem tudja hogy az a sírós gyerek ott az ágyában mire gondol,nem?!Miért nem alhat el szegényke az anyja vagy apja ölébe ha neki az a jó??Nem azt akarjuk hogy ő boldog legyen élete első percétől??!Azért szülő a szülő hogy sok-sok áldozatot hozzon,akár azzal is hogy nem tud annyit pihenni mert ringatja a picijét.Ez a kérdés úgyis magától helyreáll,de könyörgöm,ne túl korán kezdjük őket az élet rideg dolgaira szoktatni.Éri majd őket elég pofon az életben,de ne csecsemőként!!Én egy pillanatot nem hagyom sírni a picikém(2 hónapos)és a nagyot se akartam megtanítani egyedül elaludni sírások árán.Boldog kiegyensúlyozott gyerek (3 éves)és szépen megtanulta egyedül az elalvást,amikor már neki volt igénye rá.Mert már el tudta mondani,de az a pici csecsemő nem tudja elmondani hogy mire vágyik.Biztosan nem arra hogy hagyják sírni egyedül a szobában és csak öt pecere vegyé ki.
Nem akarok senit megsérteni a meggyőződésében de ezt le kellet írnom.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Nekem nincs szülői tapasztalatom, csak biológiai, és vallom, ami a többi emlősnél működik, az az embernél is. Csak "tudós" könyvek, emberek és elméletek alapján akarjuk túlkomplikálni az életünket.
Tehát alapvetően azt tartom természetesnek, hogy amig pici az utód az anya közelében legyen, akár cicin aludjon el. Nem hiszek a luxus babaszobában, abban sem, hogy az anya kényelmét szolgálja, ha éjnek évadján kibotorkál szoptatni. Viszont amint az utód eléri azt a kort, amikor önállóan jár és táplálkozik, el kell szakítani a cicitől. Nézzetek körül, minden emlős ezt csinálja. Lehet, hogy az utódok próbálkoznak még egy kis vígasztaló emlőhöz jutni, de az anyaállat következetesen elüldözi őket. Fel kell készülnie a szervezetének a következő utódok létrehozására. Szerintem Isten/természet (kinek-kinek hite szerintKép) jól kitalálta ezt a rendszert.
Sziasztok: Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Köszi a Kisfalviról szóló infókat, nem is tudjátok mennyit segítettetek!
Régóta nyomaszt már ez a kérdés, találtam is egy jó dokit (nem ebben a kórházban: ez is zavart), de nagyon sokat kér a vizsgálatokért (végén már hetente), a szülésért pedig kb. ennek a tízszeresét szokta kapni.Kép
Mégegyszer köszi, a Kisfalvit fogom a második babához választani.Kép
Sok puszi mindenkinek!
Salsa
salsa
 
 


Hello!
Dudukly!
Nagyon jó amit írtál,teljesen egyetértek,és lám-lám nem nagy ördöngősség csak körül kell nézni a természetben, az állatok között akik ösztönből csinálnak mindent.

Ági!
Mivel gödöllői vagyok mint te hallottam mi történt veletek és mondhatom hogy nagyon megrázott.Nem tudom mit lehet ilyenkor mondani vígasztalásképp,valószínűleg semmit, de én is azt javaslom hogy mindenképp majd a következő gyerek enyhítheti a fájdalmad.És persze ott a kicsi lányod aki most az élet neked.A férjemmel sokat beszélgettünk rólatok,nagyon együttérzünk veletek.Kitartás!!!!

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Bocsánat,hogy ide pofátlankodok,de szeretnék hozzá szólni az alvós témához.Szerintem nagyon jó a könyv,amiről Manóci írt!!!!De ehez elszántnak kell lenni és gondolni kell arra,hogy milyen következményekkel jár a kialvatlanság!!!Elsősorban a gyerekre ,de a szülőkre is rossz hatással van,ha nem alszik eleget,állandóan felébred stb....
A sírásról meg csak annyit,hogy a kisbabák köztudottan így kommunikálnak!
Szerintem nagyon-nagyon jó a könyvben leírt módszer!Nálunk két gyereknél is bevállt,és ettől mi még nagyon,de nagyon szeretjük a fiainkat!
Aki kipróbálja ,annak sok sikert és kitartást!

Angelheart
angelheart
 
 


Sziasztok Lányok!Dudukly és Panny!
A luxus gyerekszoba tényleg nem megoldás,de az,hogy egy gyerekszoba barátságos,még nem azt jelenti,hogy luxus.És ha luxus,akkor az miért rossz?Lehet segítség egy barátságos kuckó,egy kedves kép a falon,egy puha falvédő az ágy mellett,egy olyan fal,ahol csillag alakú a lámpa,ahol elalvásnál lehet fantáziálni,mert minden olyan mesebeli.Ez még nem luxus,csak gyermeki.És mellékesen semmivel nem drágább a többi gyermekberendezéstől.Csak ügyesen kell összeválogatni.Mert aki törődik a gyermeke lelkével,az szán időt arra is,hogy megkeresse a legjobbat,ha teheti a legjobb áron.De ugyanúgy az is beletartozik ebbe,hogy próbálja megtalálni a gyermekének lelkiekben is a legjobbat.Nem mindig azzal tesz jót a szülő,ha karba veszi,ha egy kicsit sem sírhat a baba.Én nagyon érzelmes vagyok,két kisgyermek édesanyja,többnek keresztanyja,és óvónői múltam van.Sosem hagytam ordítani a gyermekemet,mert egy sírásnak mindig oka van,és meg kell keresni,hiszen az a kicsi csak így tudja jelezni,hogy valami nincs rendben,vagy valami nem tetszik.De pontosan abban különbözünk az állatoktól,hogy van lehetőségünk a választásra,adott a sokszínűség.Az ölben való elringatás és a cicin való elaltatás csak egy a sok közül.Az én kisfiam a kezdetektől cicin aludt el,csak cicin volt hajlandó visszaaludni,és anélkül létezni sem tudott.Már majdnem 3 éves volt,mikor ez engem is teljesen leszívott,és itt volt az ideje a változtatásnak.Azért szültem gyereket,mert akartam,mert imádom őket,nem azért,hogy "maradjon nyom utánam".De meg kell oldani azt,hogy mindenkinek a legjobb legyen.És ha az én kisfiam biztonságban érezte magát a kis erdei,csillagos plafonos szobácskájában,a kislányomat pedig nem kell órákig ringatni,mert megtanult szépen elaludni,az egyáltalán nem baj.Nem csak az a fontos,hogy ne sírjon,hanem az is,hogy fokozatosan szokjon rá a kinti életre,ugyanis a bölcsiben vagy az oviban nem lehet ott anya ringató ölelése-sajnos-és a gyereknek az egy baromi idegen és kegyetlen közeg lesz ezek után.Én a drága kisfiamat rögtön megvígasztaltam,ha pityergett,egyedül neveltem,így esélyt nem adtam neki a szomorkodásra.Ez a kezdetektől így volt,és most sem szokott meg mást:úgy gondolja,ő az első,ha valami gondja van,és nem ismer olyat,hogy egy kis türelemmel várni kellene esetleg.Ugyanis van a családban még egy kisgyerek rajta kívül.Tehát a gyereket arra is kell szoktatni,hogy türelme legyen-nem drasztikusan,nem edzeni,hanem természetesen,a mindennapokban.Ha szomjas,és sír,és épp a wc-n ülők,ne papírral a fenekemben rohanjak ki,hanem fejezzem be,és ő tudja,hogy anya jön,csak nem abban a pillanatban,ahogy elnyekkentettem magam....Ez felnőttkorban őrült rossz lesz egy embernek...És mi nem állatok vagyunk,hanem olyan emberek,akik a gyermek életét,fejlődését,lelkét már születéstől minél jobbra formáljuk-legalábbis törekszünk rá.Az én kislányomnak százszor jobb,hogy szépen,nyugodtan alszik éjjel,a megszokott,biztonságot adó kis zugában,a kis vackait szorongatva,édesen,minthogy mellettem forgolódjon,többször fölébredve éjjel.Ilyen alapon,ha a gyerek nem akar darabosat enni,mert könnyebb a pépes,mert persze,hogy könnyebb,sír,mert kifejezi nemtetszését,és ráhagyjuk,nehogy sírjon az a gyerek,és oviban még mindig törhetjük villával az ebédet,hátha sikerül.Mert sajnos ez is lehet belőle.Mindennek megvan a helye.A gyermeknek az én életemben a legjobb,az állatnak a saját élőhelyén,a darabos étel 1 éves korától legalább,a pisinek a biliben,nem pedig 4 évesen a pelusban,és a gyereknek a saját ágyikójában,gyermeki hangulatban,biztonságban,természetesen sírás nélkül.De erre van más mód is,nem csak a köztünk alvás vagy az órákon át ringatás.És ez nem feltétlenül az anya kényelme,hanem a gyerek nyugodt éjszakája.Arról nem is beszélve,hogy biztos léteznek olyan tökéletes anyukák,akik a gyermeküket este ringatják,éjjel rajtra készen,hátha sírnak,akár óránként,mint nekem a fiammal kellett,hajnalban kelés,és másnap fittek,ja,és türelmesek a nappali ugyanehhez,meg az esti kezdődikhez...Hát én nem mindig voltam kipihent és türelmes,mert csak emberanyából vagyok.Akkor mi is a legjobb a kisbabának?

Manócit pedig ismerem,és állíthatom,imádja a kislányát,rajongásig szereti,és esze ágában nincs rosszat akarni neki,sem a kényelmét előtérbe helyezni.Puszi Manó!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kitti, sajnálom ha félreérthető voltam. Senkit se kívántam leállatozni. Pontosan a természetközeliséget hangsúlyozom, amit a most divatos irányzatok pl. az igény szerinti szoptatással fel akarnak fedezni. (Találjuk fel a melegvizet! Sajnálom, az emlősök mindegyike igény szerint szoptatja utódját, nem óra vagy napirend alapján.) Én nem tudnám egy könyvből olvasottak alapján a saját ágyába rakni a gyerekemet, csak a megérzésemre hagyatkozok. És tudom, hogy el kell válnia az anyjától és önállósulnia kell. Nem az ovodai beszoktatás vagy más társadalmi rend, hanem a biológiai szükségszerűség alapján. (A legtöbb emlős nem ivarzik addig, amig kicsinyét neveli.)

Sajnos nem ismerem Manócit, de nem is gondoltam, hogy rosszat akarna a babájának. Az elválasztást mindenki úgy oldja meg, ahogy a helyzet kívánja. Van aki kibírja, ha szipog a gyereke, van aki játszik, vagy mesél neki, vagy ezek bármilyen kombinációja. Van aki együtt alszik az iskolás gyerekével, ez mindenkinek szíve joga. Pontosan az anya és a kicsi egymásra érzései alakítják ki a kapcsolatot.

Lehet, hogy ha ez a szakmád, akkor beletapostam a lelkedbe, de én a pedagógiai alapelveket, amiket pl. nálunk a tanárképzőn tanítanak (büntetés-jutalmazás), 20 évesen kiröhögtem. Biztos vannak jó tanácsok, könyvek is, és mindent el lehet olvasni, de tudni kell, hogy mit lehet megtenni és mit nem. Ha két-három szakirodalmat elolvas a mama, úgyis rájön, hogy a szívére kell hallgatniaKép. Ez az ösztön. A könyvek egymásnak homlokegyenesen ellenkező szaktanácsokat adnak.

Remélem senkit nem bántottam, nem célom, egyáltalánKép: Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Dudukly!
Nekem ugyan ez a szakmám,de nem ebben dolgozom már.A szakközépben és az egyetemen én is végigtanultam azt,amit kellett,sokmindennel teletömik az ember fejét,minden kornak megvan a saját irányelve.Ezt meg kell tanulni,és levizsgázni belőlük.Ennyi.Aztán mindenki saját maga dönti el,mit tud belőlük hasznosítani.Azokat a dolgokat sem szabad elfelejteni,amelyekkel az ember nem ért egyet.Pontosan azért,hogy soha ne eshessen abba a hibába.De az érme mindkét oldalát ismerni kell,hogy szelektálhassunk belőle.Nekem nincsenek pedagógiai irányelveim,sem követendő tankönyvem,sem receptem,és még a tanácsokat sem mindig szívlelem meg.Bizonyos szakirodalmat nem árt,ha az ember elolvas,de ehhez nem kell szakmabelinek lenni,csupán az ember(és az anya mellett az apára is vonatkozik) érdeklődésének kell meglennie.mert nem könyvből nevelem a gyermekeimet,de azért valljuk be,a könyvek néha hasznosak is tudnak lenni....Főleg olyankor,mikor a fiam óvónője veri a mellét a 25éves tapasztalatára,ugyanakkor kikerekedett szemmel néz,hogy de hát a fenistilt kenni kell...-mert megjegyeztük,hogy a táborba nem ártana fenistil cseppeket is vinni....És mert ő annak idején úgy tanulta,ahogy,most csodálkozik,hogy miért javaslunk alternatív módokat is.Mert a gyerekek nem nagyon alszanak el az oviban,vagy nagyon nehezen.Hát elég világos van még a sötétítőkkel is.Javasoltuk,hogy legyenek sötétebb sötétítők,és próbálja hangulati elemekkel könnyebbé tenni az altatást,pl.gyertyával,stb.Föl volt háborodva,hogy minek ez a cécó,a gyereknek az a dolga,hogy aludjon,és ha álmos,akkor így is elalszik.Az én kisfiam nagyon nem akar elaludni,mégis sikerül neki egy ideje,mert jött egy másik óvónéni,aki nem irányelveket követ,hanem egyéni bánásmódot alkalmaz.És szerintem ez a varázsszó.Mert attól,hogy valaki szakmabeli,még nincsenek határozott és merev,követendő elvei,nem könyvből neveli a körülötte lévő és a saját gyermekeit,hanem őszinte meggyőződésből,amit hisz,amit vall.És ez már rég nem a könyvből jön,és nem is a 25 éves tapasztalatból.Ehhez vagy van valakinek érzéke,vagy nincs.Egy írástudatlan parasztasszony is lehet a világ legkedvesebb édesanyja,aki szeretettel neveli a gyermekeit,nem kell neki könyv,sem tapasztalat.Érzéke kell legyen hozzá.Én nagyon is engedékeny és érzelmes anyuci vagyok.Addig nem nyugszom,míg ki nem derítem,mi baja a gyermekemnek.És ebbe az is beletartozik,hogy az anya felismerje,miként sír a gyermeke.Mert megkülönböztethető egy idő után a sok sírás.És ezzel teszel a gyermeked kedvére.A gyermeked nem fogja azt érezni,hogy nem szereted,ha minden rendben van vele.Ha nincs pisije,kakija,és kényelmes a pelusa,ha kellően tele a pocija és ivott is,ha ott a kedvenc állatkája,ha nincs túl sötét,hogy féljen,ha hall egy kis alapzajt,hogy tudja,itt az anya,ha ébernlétkor kellően foglalkozol vele,testi-lelki közelséggel,akkor a kicsi nem azt fogja érezni,hogy nem szereted,ha az ágyában altatod el.Lehet előtte cicizni édesen,együtt táncolni halk zenére,dúdolni összebújva,mosolyogni egymás szemébe,ringatni egy kellemes dalra,aztán gyöngéden elaltatni,simogatva,puszikázva,betakarva...miért érezné,hogy anya nem szereti???Ha figyelsz a jelzéseire,és segítesz neki,megoldod a problémáit,egy kiegyenúlyozott gyermek lesz.Ehhez nem kell velealudnod.Én is imádok a fiammal aludni,persze,hogy van ilyen is,de tudja,mi az alaphelyzet,ezért nem is zavarodik össze.A szívemre és a saját eszemre hallgatok,nem pedig a könyvek szaktanácsaira.Azokból lehet szelektálni,és igenis nagyon sok hasznos dolog van bennük,amit az embernek nem csak nem árt,hanem egyenesen illik tudnia.Ha már magától nem tudja valaki,akkor legalább nézzen utána.Utána pedig ezt az ismeretanyagot kell lefordítani a saját szívünk nyelvére.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Húha látom egyeseknek nagyon "belemásztam" a lelki világába ezzel a könyvvel!
mindenek előtt Kittikém édes vagy, hogy megvédtél, és örülök, hogy mi egy vélemeényen vagyunk ebben is!Kép
Angelheartnak is köszike, és nagyon igazakat ír, mert a nagyon "jó anyaságban" erre sokan nem gondoltak, hogy ha kialvatlan a gyerek az nem baj? Nem, az a lényeg, hogy elmondhassák RAJTUK alszik el békésen!

Panny,Nem haragszom rád, mert neked más a véleményed, de azért azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy most eldöntötted, hogy én rossz anya vagyok te pedig jó! Mert akkor nagyot tévedsz, ugyanis, hogy ki milyen anya azt majd 20 év múlva elmondja a gyereked!Most még ezt senki sem állíthatja magáról. Én nem a könyvből nevelem a gyerekem, de ahogy Kitti is írta, nem árt néha elolvasni egy - két könyvet, és tájékozódni!Meg én ezt tanultam, így akarva akaratlanul tudok sok dolgot amit egy laikus talán nem! De ez az én véleményem. A terhességem alatt is olvasgattam, éppen az aktuális témákról újságokat, könyveket, és bizony sok hasznosat és újat tudtam meg, amit persze tudtam is kamatoztatni a későbbiekben! / nem volt tudományos a terhességem sem, és a szülésem sem. Hála istennek teljesen sima normál 9 hónapom volt mindenféle komplikáció nélkül!/
Egyáltalán nem érzem magam Kegyetlen anyának,/bár a te szemedben biztos az vagyok/csak szeretnék valóban minden jót , és nyugodt életet megadni a babámnak!Nagyon anyás, és kap elég szeretetet hidd el! Büszke is vagyok rá, hogy egész pici kora óta a védőnőtől kezdve a Dr néninken át, és mindenkin aki találkozik velünk a mai napig azt mondja, hogy milyen kiegyensúlyozott, szép, egészséges, nyugodt ez a baba, és látszik, hogy milyen szeretetben és odaadásban van nevelve!Azt hiszem ezzel mindent elmondtam, és nekem ennyi elég is, mert ez ér a legtöbbet nekem, ha idegen kívülálló emberek ezt látják! /ugyanis kívülállók látják igazán és racionálisan a dolgokat/
Mellesleg én is egy szobában alszom a babussal még mindíg, születése óta!/külön szoba párti újszülött korban én sem vagyok/ Bár lassan külön szeretném tenni, mert észreveszem, hogy néha zavarom, pl. ha köhögnöm kell, vagy ilyesmi akkor ő is fölébred, és utána forgolódik!/bár gondolom ez is kegyetlenség/
Ha kicsit náthás, vagy oltás után vagyunk, és azért anyás akkor meg én is magam mellett altatom egy - egy éjszakára amíg visszaáll az eredeti formájában. Terveim szerint is ha a későbbiekben is beteg lesz akkor is aludhat velem, de csak addig amíg a babusgatásra van igazán szüksége!
Amúgy meg egy gyereknek igazán a rendszeresség, következetesség ad igazán biztonság érzetet, nem az amikor azt csinál amit akar, mert az csak látszólag jó, de közben nem alakul ki egy rendszer, és azért lesz sokszor nyűgös, meg türelmetlen, és akkor csinálhatsz amit akarsz!Nem fogja magát jól érezni a bőrében!

Dudukly,neked már bocsáss meg, de igazán nem tudok mit írni, mert majd ha ott tartasz akkor te is megtudod, hogy milyen, és kialakítod a saját rendedet!Én is sokmindent másképp gondoltam amikor még nem bújt ki, aztán az élet elrendezi, hogy nem minden a "terveid" szerint fog haladni, sőt! De majd meglátod, és akkor eszedbe juthatok, én a kegyetlen anya!
Az állatvilágról meg csak annyit, hogy ez egy nagyon buta példa volt amit írtál, mert én erre máris rá tudok cáfolni! Ha szerinted egy embernek teszem azt beteg /fogyatékos/gyereke születik akkor az mit tegyen? Kövesse amit az állatok tennének, mert ez a TERMÉSZETES?Ugyanis ők tudod mit tesznek, ugye? A természetes kiválasztódás alapján ellökik maguktól, és hagyják elpusztulni!!!Te mit tennél??Mellesleg én láttam elég ilyen un.ellökést, ugyanis középsúlyos értelmi fogyatékos gyerekekkel is dolgoztam!!És nagyon szomorú volt látni, mert ők is "csak" gyerekek, emberi lények, és ugyanúgy lehet szeretni őket is mint az egészségeseket!Tőlük meg sok esetben még többet kap egy felnőtt akihez közel állnak!

Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Hát ezt az alvás témát jól kiveséztétek, csak kapkodtam a fejemet. Olyan meggyőzően tudtok érvelni, hogy mindent elhiszek Nektek Kép
Én is úgy vagyok vele, hogy ne sírja a Baba álomba magát, akkor már inkább aludjon el velem és utána becsempészem a helyére, de azt hallottam, hogy azért nem jó máshol elaltatni, mert éjjel, amikor felébred álmából, körbenéz és ha nem ott találja magát, ahol elaludt, akkor megijed és teljesen fölébred. Ha pedig ott van, ahol elaludt, akkor nyugodtan alszik tovább. Mindenképpen az a jó a babáknak és a mamáknak is, ha rendesen ki tudják magukat pihenni. És ez nem kényelmi szempont, egyszerűen csak a következő nap akkor tudja az ember a maximumot adni a gyerekének, ha szellemileg ott van a toppon. Nálunk igazából az a probléma, hogy Szonja eléggé cumi függő és éjjel többször is nyüszög amikor kiesik a szájából. Ha ilyenkor gyorsan visszaadjuk neki, már alszik is tovább, ha viszont probáljuk, hogy hátha megoldja magától, akkor teljesen fölébred és kínlódhatunk amíg visszaalszik. Ez a probléma sztem független attól, hogy hogyan aludt el a baba.

Manó!
Köszi a bókot, ami Szona nevét illeti, már nagyon régi vágyam volt, hogy ha egyszer kislányom lesz, ez legyen a neve. És végül Apát is sikerült meggyőzni Kép (A másik név, amin filóztunk az Emma volt, végül a szülőszobán döntöttük el).

Dudukly!
Az az állatos elméleted olyan vicces volt (meg ne bántódj, nem úgy gondoltam Kép), de ha belegondol az ember, akkor van benne vmi.

Jó éjt Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Manóci!

Látom egyszerre vagyunk fönt, csak Te gyorsabb voltál, mire megírtam a levelet és fölkerült, addigra becsúszott a Te hozzászólásod.
Sztem a Többiek nem úgy gondolták, hogy rossz anya vagy, nehogy megbántódj! Csak máshogy gondolkoznak, mint Te, de ez nem baj. MIndenki úgy próbálja terelgetni a porontyát, ahogy jónak gondolja.
Csak ezt akartam még leírni Neked, bíztatásképpen vagy vmi hasonló gyanánt.

Puszi:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia Mse, még itt vagyok és láttam, hogy tényleg 1x-re vagyunk itt! Kép
Szóval csak azért esett igazán rosszul ez a "letámadás", mert én aztán tudom, hogy milyen az amikor talpon kell lenni folyamatosan! sajnos nekünk a nagyszülők közül már csak anyukám, és anyósom van!Kép Anyukám idős, és ritkán tud jönni, mert messze lakik, anyósom meg még dolgozik! Apa is reggel elmegy, és soxor csak este ér haza, amikor már a manóka alszik!Kép
Így én igazán tök egyedül vagyok napi 12 órákat a babával, és nincs kinek lepasszolni akár 1-2 órára se, hogy elmenjek egyedül akárhova is!Mellette itt a házimunka,/bejárónőm, bébiszitterem nincs, és nem is akarok/az összes velejárójával, és néha a kertet is kell gondozgatni, fűnyírás, locsolgatás, gazolás stb.Az éjszakákat is, csak 2 hónapja alussza át, addig keltünk min. 1x szopizni!
Szóval nekem ne mondja azt senki, hogy én kényelemből tanítom meg aludni a gyerekemet!
Mert szerintem sokan el sem tudják képzelni, hogy milyen 0-24 -ban lenni már 11 hónapja a babával, mindenféle segítség nélkül! Jön velem a wc-re, zuhanyozni, porszívózni stb. stb. mert egyszerűen nincs kire rábízni akár 1 órára se! Szóval nem panasz, de ez van.Addig tudok,persze a nem zajos házimunkákkal sokat haladni amikor ebéd után alvás van!KépHát ez van, de mindemellet úgy érzem, hogy erőmön felül is megadok neki mindent!

puszi, Manó

/az Emma is ari név!Képamúgy így voltam vele én is, hogy már rég tetszett az Eszter, és mondtam is, ha lányom lesz így fogják hívni!és Esztim lett/Kép
manóci
 
 


Hello!
Úgy látszik itt egyesek nagyon erőszakosan ragaszkodnak a saját tanult tudásukhoz és kiforgatják a másik szavait.Először is én kettő gyerekkel csinálom ugyanazt mint te ,Manóci,légyszi ne sajnáltasd magad mert erről szól az anyaság,főleg az első években.Nekem nap-mint nap kettő gyerek gondj
át kell viselnem ,a férjem nekem is későn jön,és nekeünk is van kertünk.Ja és mellette főiskolára járok.Erről ennyit.
Igenis úgy gondolom(de nem csak én,mert sokat olvastam erről a Kismamában is ami elég bababarát újság,és ott is lehúzták ezt a bizonyos könyvet elég rendesen)szóval hogy ez a könyv egy agyrém!!!Még most se értem miért jó a gyereknek ha sírva alszik el???????
Én egy szóval se említettem hogy rossz és kegyetlen anya lennél én pedig a jó(visszaolvashatod az írásom)csak merészeltem leírni a véleményem de ti, pedagógusok ezt nem hagyjátok,mert jól visszavágtok.Az a baj veletek hogy mereven ragaszkodtok a tanultakhoz amit szerintem nem kéne.És nálunk is van rendszer nem kell azt képzelni hogy minden csak úgy "van". Már elnézézst,de a második babámnál tartok,azért van némi tapasztalatom és tudom hogy kell a gyerekeknek rendszer,de véleményem szerint ezt nem úgy kell elérni hogy már a csecsemőtől elvárom hogy egyedül aludjon el sírás árárn.De ha a babuci sír, és jobban alszik el ha ringatom,akkor miért ne tenném???Ja és számos országban(mai napig)például Skandináviában egy ágyban alszik a baba a mamával és ott ez nem furcsa.Kevesebb is a bölcsőhalálozás is.Én nem alszom egy ágyban a picivel mert ringatással elalszik,de a nagy mai napig néha átkéredzkedik,miért tiltanám meg neki ha jólesik?!Egyébként azt a Kismamás cikket ajánlanám mindenki(főleg a ti)figyelmetekbe mert nagyon jól leírja a lényeget.
Doktorkitti!
A gyrekszobával kapcsoltban szerinted aki nehéz körülmények között él és még kajára is nehezen jut pénz,az nem jó szülő mert nem vesz a gyerek szobájába mindenféle "holdacskát meg stb.."????Ugyan már ne viccelj.Főleg egy csecsemőt hol érdeklik az ilyenek????Sehol.Neki csak az számít hogy a szülei,főleg az anyja közelében lehessen,hallja a hangját,érezze az illatát...Ezeket nem tanították nektek???Nálunk is be van némiképp rendezve mindkét gyerekszoba,a nagyfiam élvezi is ,de az a 2 hónapost mit érdekli még hogy mi hogy néz ki???Ahol nincs ilyenekre pénz ott is boldog,kiegyensúlyozott baba nevelkedik,elhiszed??Hallottál már a Waldorf módzserről???Na most ti biztosan a fejetekhez kaptok,hogy úr isten,szóval ott sem dívik színes flancokkal teleaggatni a szobát és mégis értelmes,okos gyerekek nevelkednek ott is.A nővérem ilyen szellemben neveli a kislányát és mondhatom okos,aranyos,kedves kislány
,semmi hátránya nincs hogy nincs luxusszobája.

És arra a mondatodra hogy nem mindig azzal tesz jót a szülő ha karba vezsi a gyereket ha sír,ne haragudj de ezzel nem tudok mit kezdeni.Miért nem azzal tesz jót????Az a baj hogy ezek közhelyek amit írsz,mert ezt szokás mondani hogy ne kapassák el a gyereket. Tudom sokan,főleg az idősek,tanácsolják "okosan"hogy nem szabad elkapatni meg hasonló okosságok.Szerinetem igenis ha sír akkor valami bántja,és az a legjobb neki ha fölvezsik mert érzi hogy biztonságban van.

És Duduklyt meg nem kéne így lehurrogni csak azért mert az ösztönösséget részesíti előnyben,és igenis bele kéne gondolni ebbe az állatos példába mert igaz.


Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Az egyik Kismamás cikk XVI.évfolyam2005.januári számban található.Neten is megnézhetitek ha érdeke
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Te Drága Panny!
Úgy érzem,te vérig vagy sértva valami miatt.Miért sajnálod azt,ha másnak valami könnyebb vagy jobb?Honnan veszad azokat a dolgokat,amikkel dobálsz engem minden második mondatodban?Kontrázol Manócira?Na,nekem szintén két gyermekem van,sőt,három lett volna,ha az egyik nem hal meg,úgyhogy te nekem ne gyere az anyai érzésekkel.Ha kontrázni akarsz,jól olvastam,hogy 2 hónapos és 3 éves babáid vannak?És te ezáltal okosabb vagy Manócinál?Te komolyan azt hiszed,hogy ez ennek alapján működik?Mert akkor a te példád szerint bizony én is okosabb vagyok nálad,mert nekem a kisebb 14 hónapos,a nagyobb pedig 6 éves.És tudod mit,az a cigányasszony lesz a legokosabb,akinek az udvar végén a sárban van a 8 gyereke,csak mert a 8 gyerek az sok tapasztalat ám....Semmit nem érsz az évekkel és a gyerekek számával,ha fogalmad nincs a gyereknevelésről.És itt álljunk meg,mert nem azt írtam,hogy fogalmad nincs,hanem odatettem a "ha" szót.Ha pedig van érzéked,akkor majd jöhet a tapasztalatszerzés.Miért gondolod te azt,hogy aki pedagógus,az merev szemléletű,az egyetért minden könyvvel,és az nem ösztönös anya?A kettő miért zárja ki egymást???Én 14 évesen nem nagyon tudtam,mi szeretnék lenni,az óvónőire pedig könnyen fölvettek.De te már akkor is biztosan csípőből lökted mi leszel ha nagy leszel..ösztönből..Nem mentem óvónőnek,mert minket elég szerény körülmények között neveltek a szüleink,hárman vagyunk lánytestvérek,nekem ne mondd,mi a szerény berendezés..Mert 1 szobában is boldogan nőttünk fel a tesóimmal.És az egyetemet is azért végeztem el,mert így magasabb lett a fizetésem a munkahelyemen,ugyanis bárhogyan mártírkodsz,azért van,hogy a pénz igenis boldogít,mikor már csak az hiányzik.De azért,mert most nem dolgozom óvónőként,és csak az volt a dolgom a suliban,hogy papírt produkáljak,még nem szűrhetem le a jó dolgokat közben?Mindenki rossz anya lesz,mert megfertőzik a könyvek?Egy kicsit te vagy elvakult úgy hiszem.Én is úgy jártam iskolába,hogy 1 éves volt a kicsi fiam,és egyedül neveltem őt,ketten,egy szobában.Ne magyarázd el nekem kérlek a mindennapi teendőket.És mellette GYED és GYES volt,nem luxus ám!!!És most is jogot tanulok,nem is könnyű,de azért teszem,hogy anyagilag legyen jobb a családunknak.Miért fáj neked az,ha valakinek többre futja,mint neked?Én sem írok fűt-fát arra,akinek lehetősége van minden évben nyaralni menni.Szeretném én is,de ha nincs rá keret akkor nincs,majd csak jobb lesz egyszer.Nem sajnálom tőle,mert valahogyan előkerítette a hozzávalókat,nem?De attól biztosan rossz anya...Mi a szüleinkkel lektunk,abban a gyerekkori lakásban,ahol felnőttem.Csak ismételni tudom,hogy senki ne magyarázza okosan,mártír módjára,milyen az,mert fogalma sem lehet,másoknak mit kellett esetleg átélni.0 pénzből elköltözni,hogy végre elférjünk,mire jön a második baba,egy mosógépem sem volt,hatalmas pocakkal pingáltam a falat,és szinte mindent a két kezünkkel csináltunk.Mindent hitelből,és majd beleszakadunk.Honnan veszed te,hogy nekem bármire is telik?Csak mert a fiam szobáját szerettem volna barátságosabbá tenni,hogy szeressen itt lakni?Tudod te mennyi mindenen ment keresztül az a gyerek?Fogalmad sincs,csak dobálózol.És mikor meglátta a kis szobáját,akkor kellett volna látnod a kis arcocskáját.Egy holdacskás lámpa 2000Ft-ért ha neked luxus,legyen az....Nem vitatkozom,mert hiába írtam le,hogy lehet olcsón is összeválogatni dolgokat...Ha egyszer egy darab lámpánk nem volt,akkor miért ne ezt venném meg?Mert mártírnak kellene lennem,attól,hogy anya vagyok?Mert lepukkantnak?Miért?Azt sem tudom,néha miből veszek meg dolgokat,annyira nehéz,de ezért tanulok,akárcsak te!És mert nekem sikerült elaltatnom az ágyában,sajnálod?Nem értelek.Úgy beszélsz,mint egy megkeseredett ember.Ha az én kicsikéim betegek,vagy valami bajuk van,a követ feltöröm az utcán,hogy ne szenvedjenek,erről ismer mindenki.Mindenki azt kérdezi,Kriszti,hogy van neked erre energiád?Úgy,hogy a problémát megoldani próbálom,és az okánál,nem pedig a tüneteket enyhíteni.A gyereknek,ha sír,szerinted rögtön az ölben a helye.Szerintem meg keressük meg az okát.Mert ha azért sír,mert éhes,hiába evett nemrég,akkor te ringathatod....Ez nálad a tünetkezelés,és azt hiszed,az okára jöttél rá.Ha pedig minden rendben van,a baba nem fog sírni.Nyűgös,bújós pillanatai mindenkinek vannak,ilyenkor minket sem lehet szétszedni,de nem erről ez az egész.Manóci kislánya nem heteket -hónapokat sír át,és nem így altatja el esténként.Az egy pár nap volt,mint minden kezdet,nehéz volt az is.Egy gyerek,ha ragaszkodik a cumijához,hisztizni fog,lehet,ha elveszed tőle.Mert nem mindig lehet azt sem zökkenőmentesen megoldani.És akkor 5 évesen is lógjon ott a szájában?Ha nem írom le,hogy a szakmám is ez,mivel támadsz?Ha nem írom le,milyen szép a gyerekszobánk,mivel támadsz?Az ízlés szerinted mindig pénz kérdése?Ez butaság...És Duduklynál nem az ösztönössége a baj,az nagyon helyes.A baj,csak az,hogy nem minden.Mert lehetnek jók az ösztöneid,hogy felismerd a bajt,de ha megoldani nem tudod,akkor szevasz.És ő azokat hurrogta le,akiknek van tapasztalatuk.Akkor ki hurrogott le kit?És ragaszkodom a tanult tudásomhoz?Tudást szerezni lehet sokféleképpen.Lehet tanulni(ami szerinted baj...),és azt kiegészíti a tapasztalat.de a kettő szintén nem zárja ki ám egymást!!!Aki tanult,az rossz?Neked van iskolád,kérdezzem meg....?Akkor ezek után dobálózz!Ha egy fodrász a szakmáját tanulja,szerinted nem lehet,hogy bizonyos dolgokat majd másképp csinál?Mert tanult hasznos dolgokat,meg olyanokat is,amiket ő kicsit átalakítana.És ezért rossz fodrász?Ha egy anya olvas,az rossz?Példálozol az anyaújságokkal.Miért gondolod,hogy abban minden sor igaz és követendő?Írt az én nőgyógyászom is cikkeket,és ne nézd meg,hogy hol tart most a baklövései miatt.Vagy ha nem mindent hiszel el az újságokból,akkor miért vádaskodsz,hogy a másik meg azt teszi a könyvekkel?Nem vagy kicsit igazságtalan?
Manóci nem hinném,hogy sajnáltatta magát,egyszerűen leírta Duduklynak azt,hogy mi vár rá,mert az ösztönök mellett ezekkel is számolnia kell majd.Nem mártírság,ha valaki leírja a teendőit,ezek az anyaság velejárói,és ő könnyebbé tette a mindennapjaikat:a gyermeke és ő is kiegyensúlyozottabb lett.És ehhez nem kell esténként órákat ringatni egy kisbabát.Nálad errő szól a szeretet?Aki nem ezt csinálja,az rossz anya?Tudod te mivel vádaskodsz???És már ne is haragudj,de írd csak le te is a szakmádat,kereshessünk kivetnivalót mi is benne,mert azt azért már én is kikérem magamnak,hogy "ti,pedagógusok".Neked ranglistád van a szülői foglalkozásokról,ki milyen anya?Akinek sörözője van a belvárosban,az meg aztán a legalja?Gondolod, a pedagógusok mind könyvből pelenkáznak,és receptjük van a megoldásokra?....Ha valaki elolvas egy könyvet,pláne az nem is tananyag,és merít belőle ötletet az szerinted"ragaszkodik a tanultakhoz"?Mert ugyanez a helyzet veled,meg az újságcikkeiddel.Nem?A nagy nálunk is rendszeres vendég,ezzel semmi baj nincs is.De te tényleg azt gondolod,hogy egy kicsinek az anyja mellett a legjobb aludni?Ösztöneink vannak,rendben,de mikor a nap 24 órájában én vagyok velük,mert a párom szinte csak aludni jár haza hajnalban,annyit kell dolgoznia,akkor tényleg azt hiszed,hogy egy anya antennái éberek éjjel minden pillanatban?nem véletlenül találták ki a légzésfigyelőket,hisz ha te hullafáradtan alszol,nem veszed észre,ha valami baj van,mert az bizony hangtalanul érkezik...Okosan is lehet szeretni a gyermeket,ész is kell ám ehhez,mert sajnos hiába van sokszor ott a két ölelő kezed,az nem mindig segít.Ha pedig jobban elolvastad volna a soraimat:egy szóval nem írtam,hogy egy szép gyerekszoba jobb szülővé tesz,és csak ez a módja a jó anyává válásnak...A fiamnak 5 éves koráig helyszűke miatt még saját ágya sem volt,és egyáltalán nem tartottam magam ezáltal rossz anyának.Megéltem azt az oldalát is az életnek.De ha adódott rá lehetőség utána,nem jobb neki egy szép szobában?Hát az eszem megáll,mert már attól is rossz anya leszek,mert barátságos szobát csináltam neki?Ki mondta,hogy ez a megoldás,és enélül nem megy?Senki!!Ez csak egy lehetséges jó,amivel mégjobban segíthetsz,ha a többi már sínen van.Neked nem jobb érzés egy szebb ágyban lefeküdni,vagy jobb minőségű kaját venni a piacon,vagy egy szebb ruhába belebújni?És ezért már tényleg rosszabb is leszel?Persze,hogy nem csak ez számít,de ha minden rendben,akkor ez is jól jöhet,mert igenis ez is segíthet.Arról nem beszélve,hogy a fiamnak készült a szoba,nem a még pocakomban lévő kislányomnak....De azért halkan jegyezzük meg,milyen fontos szerepe van a gyermek fejlődésében a színeknek,a formáknak..de jaj,csak halkan,mert már megint a merev pedagógus szól belőlem.Sajnálod mástól a jót,pedig nem lennél a helyemben,ha tisztában lennél mindennel.Ha két szoba közül választani lehetne,a lányod gondolkodás nélkül a szerinted "luxusszobába" menne,és te is megcsinálnád neki,ha lehetőséged lenne rá.Írod a szerény anyagi körülményeket:ha nagyobb összeghez jutnál,és kifizetnéd a több milliós adósságodat,ahogy mi,akkor nem tennéd meg ezt is a gyerekszobával?Nem,te biztosan úgy hagynád,mert nem ezen múlik,igaz?Persze,hogy nem ezen múlik,de mégiscsak jobb,nem?És ha valaki teheti,tegye is meg!Én is 20évig fizatam majd az árát,nem ajándékba kaptuk,senkitől egy fillért sem!!A módszerekről sem kell felvilágosítanod.Miért képzeled,hogy az én kisfiam szobája tele van aggatva-ahogy írtad-színes flancokkal?A te gyerekeid kukoricababákkal játszanak csak?????Egy természetes anygból készült,szuper bio gyermekszék nem flancos,nem színes,de bizony luxus,ha az árát nézed meg!!!!Ennyit a módszerekről...Igen,a gyermek bizonságban érzi magát,ha a karodban van.Majd akkor is,ha nem akar sétálni,és sír,tedd a fejed tetejére,mert a villamoson telelesz a kezed a piaci szatyrokkal...Nem az elkapatásokról van szó,és nem érdekel,melyik öreg-ahogy írtad-mit javasol.De ha egy gyereknek valami baja van,keresd meg az okát,és aztán oldd meg!Azt még észre sem vetted,hogy sír a gyerek,fölkapod,ringatod,és nem hagyja abba,mert jelzi,hogy anya,nem vetted rendesen a jeleimet,nekem most nem ringatás kell,már a bajom,keresd tovább....Persze,ha lehet,az ember megoldja így.Az én 14 hónapos kislányom egy tündéri hölgy,a kis barátnőm,már most.Ha kávézom,odatipeg mellém,fölül a kanapéra,és tátott szájjal várja,hogy kapjon a habból.Ha leveszem a papucsom,belebújik és úgy tipeg,a sütő üveg ajtajában nézegeti magát,és mondja,hogy csinibaba,mert a ruháimat magára húzza,és úgy forog.A zenére főzés közben együtt táncolunk,stb.Van szeretetben része rendesen.Olyan kiegyensúlyozott,mosolygós,vidám,barátkozó,közlékeny kislány,hogy nem ezt írnád,ha ismernéd.És képzeld,este a megfelelő szeretgetés(mert megvan nálunk is)után egyedül alszik el a szobácskájában,és ez az elejétől így megy.A fiam pedig olyan,mintha a párom lenne.Érzi,ha anyának fáj valami,ha csak halkan megjegyzem a telefonba anyunak,hogy leszakad a derekam,ő ott terem és simogatja,stb.Nem kell részleteznem,milyen boldog gyerekek,és gyönyörűen alszanak esti ölelgetés,puszi,és mese után.Miért lenne jobb bármelyiknek is az ölemben ringatva elaludni,aztán másik helyen fölébredni éjjelente,és akkor mit csinálsz:újabb ringatás reggelig?Ha beteg,vagy nyűgös,ha kell egész éjjel a karomban van!!!De nem ez a természetes mindennapi állapot.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Egyetlen gondolat erejéig még:lehet,hogy a könyvben leírtak drasztikusnak,kegyetlennek tűnnek.Nekem is megvan ez a könyv,nekem sikerült más megoldást találni az altatásra,nem ezzel a módszerrel oldottam meg végül.De olyan sok dolog van egy gyermek életében,ami döntést nekünk,szülőknek kell meghoznunk,és a kicsik számára kegyetlennek tűnik.Az első mindjárt a születés.Szerinted az a pici ki akar onnan jönni?Nem drasztikus neki?Vagy mikor bölcsibe-oviba beszoktatod.Az én kisfiam ordított,nem akart maradni,a szívem szakadt meg.De ettől rossz anya lennék?2 hónapos volt,mikor átéltem egy borzalmat.Szopizott,és nem is keveset.Büfinél akkorákat öklendezett vissza,hogy az nem sima büfi lett,hanem szinte hányás,mert a vállamon volt,és a tej a hátam mögött toccsant a kövön.Védőnő,gyerekorvos:túletetem a gyereket,kijön a fölösleg,természetes reakció,hagyjam,elmúlik magától,kevesebbet adjak neki.Én,mint tanult nő,pedagógus és anya:derengett,hogy valahol azok közül az átkozott könyvek közül valamelyikben olvastam,és megtanultam(szerencsémre),hogy minek lehet ez a tünete,és ez bizony a bölcsőhalál egyik kockázati tényezője.Nem vicceltem,fölkerestem a bölcsőhalál-szűrést a Heim Pálban,és kaptunk is egy időpontot.Elmondottak alapján is elég drasztikusnak tűnt a vizsgálat,de amit átéltem utána,azt nem kívánom senkinek.Egy 2 hónapos,alig pár kiló kis bébit képzelj el(2700-zal született).Este az orrán keresztül a nyelőcsövébe és a gyomrába szondákat vezettek le,amit reggelig bent kellett hagyni.Én már a napi vérvételektől,és mindenféle vizsgálatoktól megszakadt szívvel tartottam a karomban,és mikor nyomták le neki a csöveket,ott állta,nézett rám sírva a nagy szemeivel,mintha könyörögne,hogy anya ments meg.Nehéz volt kibírnia azt is,hogy egész reggelig nem szopizhatott.Nézték,visszaáramlik-e gyomorsav vagy bármi más a gyomrából.Nem tudott aludni,és én tartottam a karomban egész éjjel,a csövek meg az orrából lógtak ki,a másik végük egy géphez csatlakoztatva.Nem tudott aludni,csak ha ringattam.De mivel a zsinór rövid volt,nekem kellett a rácsos ágya fölé hajolni,hogy ringatni tudjam a karomban.Tényleg sokszor nem sok kellett,hogy összeessek,és látta az éjszakás nővér is,hogy már nem bírok állni így a lábamon,és még csak hajnalodott,hol volt még a reggel...De mivel tudtam,hogy a gyermekemnek így teszek jót,ringattam,hogy a helyzethez képest nyugodtan aludhasson.És szörnyetegnek éreztem magam a drasztikus vizsgálat miatt,mert én kértem,nem volt kötelező.De mikor elkészült az eredmény,már elszállt minden lelkiismeretfurdalásom.A gyermekemnek indokoltan légzésfigyelőre,ágyának megváltoztatására,folyamatos kontrollokra,gyógyszerekre volt szüksége hónapokig.A félelmem beigazolódott,és ezt annak köszönhettem,hogy valaha olvastam valamit,amit szerncsére az ösztöneim segítségével hasznosítani tudtam.Mert hol elég itt csupán az ösztön...mert ösztöbnösen éreztem,hogy baj van,ezért vittem el orvoshoz,de azok szerint egészséges volt.És ha hiszek nekik,hol tartanék most?A gyerekemet meg kellett volna műteni.Ami így is fenállt,mert hónapokig kétséges volt a gyógyszerezés kimenetele.Drasztikus döntést hoztam meg,a gyermekem érdekében,és a tanult tudásomat használtam.Megmentettem a gyerekemet.De rossz anya vagyok.Kezded már érteni,hogy az anyaság nem a ringatással kezdődik,és nem ettől leszel jó,ez csak egy a sok közül.És azt is remélem érted már,hogy bizony ismeretekre is szükségünk van,és nem árt,ha az ember többet tud,ha képzi magát,és ettől még nem lesz rossz ember,mert szelektálni is tudni kell.Én nem azért tanultam ki a pedagógus szakmát,hogy jobb anya lehessek,de a hugom,akinek még gyermeke sincs,már most érezte,mennyi mindent tud majd hasznosítani a tanultakból,a többit meg kiengedni a fülén.Ezektől csak többek leszünk,szélesebb ismeretekkel.Neked nem volt még könyv a kezedben?Vagy minden sorával egyet is értettél:Mert újságokban is lehet ám válogatni,cikkek közül.Ott is van olyan vélemény,amit elolvas az ember,aztán,legyint.A könyvekkel sem más a helyzet.Ebben a konkrét könyvben is van olyan,ami drasztikusnak tűnik,és van olyan,ami megszívlelendő.A kislányok fülét miért lyukasztják ki az anyukák?Mert az tetszik egy 2 hónapos csecsemőnek?Erről ennyit....

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Panni, nagyon aranyos vagy. Sajnos azt kell írnom, megszoktam. Természettudós vagyok egy férfiaktól hemzsegő szakmában. A véleményemet érdekes módon előbb lehurrogják, aztán megjelenik ilyen-olyan cikkekben, mint tény. Nem izgat. Aki úgy érzi, hogy közel állnak hozzá a gondolataim, az magáévá teszi, de én annak is örülök, ha valaki fél percre elgondolkozik azon, hogy valóban jó-e amit és ahogyan teszünk. Hogyan kell megtalálni az egészséges kompromisszumot a természetes egyensúly és a civilizáció között, stb.
Én a védőnénire is ráhoztam a frászt, amikor közöltem, hogy semmiféle gyerekszobában nem gondolkodom egyelőre, mert a gyermeknek mellettem a helye, ez a természetes, nem pedig bébiőrrel és légzésfigyelővel felszerelt lakosztályban. (Mellesleg szerintem is kell gyerekszoba, de csak később, amikor ugye önállósul. Akkor viszont kell. Nem természetes, ha egy tízéves a szüleivel alszik. A gyerekszobai dekorációról általában a szülők döntenek, én voltam olyan gyerekes családnál, ahol a mama kiélte kreativitását, a gyerek meg retteget a szobába menni...)

Egyszóval sajnálom, nem akartam indulatokat kelteni. Elhiszem, hogy sokak szerint aki nem szült, nem érthet a gyerekneveléshez, akárhány gyerekkel foglalkozott már. Remélem ők következetesen nem szólnak bele a politikába, fociba vagy egyéb más témába, amit nem gyakoroltak elég mélyen. Kis hazánkban viszont olyan erők határozzák meg a családszemléletet, akiknek soha nem volt és nem is lehet családjuk. De az ő véleményük szent. Én ezt tiszteletben tartom.

Én a saját meggyőződésemet tudom leírni, azzal, hogy elfogadom, a természet rendje működik, akár tetszik nekem akár nem, el lehet viselni pl. a magzatok elvesztését, amit többször átéltem. Kedvenc fizikusom, aki a képek alapján nagyon jó pasi volt, mellesleg Nobel-díjat is kapott, állitólag azt mondta, hogy az első korty a tudomány poharából ateistává tesz, de a pohár alján ott van Isten. Gondolom aki velem egykorú és számtalan pedagógiai, történelmi és politikai változást ért meg egy igen fogékony életkorban, osztja a véleményemet és mindenféle elmélethez nagyon óvatosan közelít.

Puszi Mindenkinek és egészséges, vidám babázást!

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


manoci

nem vagy egyáltalán rossz anya, és én se tartom magam annak, és senki mást. mindenki saját maga érzi neki mi könnyebb, megnyugtatóbb, én még vacilálok, igazad van egyébkémt az én helyzetemet illetően. de talán idővel én is találok vkit, és majd akkor kiderül h jó döntés-e h mellettem alszanak/aludtak. bocsi ha kissé furán fogalmaztam de kissé szétszórt vagyok.

puszi mindenkinek és bocsi mindenkitől h elinditottam ezt a lavinát alvástémában.

csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Dudukly!
Nagyon vidám babázást kívánok neked,és biztos,hogy szeretettel fogod nevelni a gyermekeidet,mert lehet olvasni a soraidból.A gyermeknek az anyja mellett a helye,ez is rendjén van.Nálunk most, 1 évesen került át Dorina a tesójával egy szobába,mert lehetett rajta látni,hogy imádnak együtt lenni,zavarja nálunk a jövés-menés.Mert ugye a gyermeknek nyugira van szüksége,viszont este,mikor ők ágyba krülnek,nem szűnünk meg létezni.Ezért kell a külön szoba akkor már,mert zavarja a tv,apa is későn jön haza,stb.Nekik így nyugodtabb.De eddig,az első 1 évben ott volt mellettem,csak a saját kiságyában.Mert bébiőrzőnk nekünk is volt,kaptuk ajándékba,de nem hazsnáltuk ki,ezért a dobozában figyelt,most meg eladtuk.De a légzésfigyelőt ne bántsd!Nem véletlenül találták ki.Volt,hogy olyan fáradt voltam már éjjelre,azt sem tudtam,fiú vagyok-e vayg lány.Jellemző rám,hogy az antennáim elég hamar jeleznek,és már azelőtt fölkelek,mielőtt a bébik megszólalnának.Ez az anyai ösztön.De van,ha nem pihened ki magad,és 200%-osan teljesítesz,és azt hiszed,fáradhatatlan vagy,akkor úgy kimerülsz,hogy egyszerűen nem ébredsz föl.A párom hajnalban jött haza a munkából hétvégén.Úgy volt,hogy reggel 6-ra ér csak haza,be is állítottuk az órát,hogy előtte kimegyek,leveszem a láncot az ajtóról,hogy be tudjon jönni.Előbb ért haza egy órával,és nem tudott bejönni.Én,aki minden apró neszre azonnal fölkelek,arra sem keltem föl,hohy ült a csengőn.Szerinted mennyire lehettem kikészülve?Ezt pedig nem irányíthatod sajnos,mert Dorisznak is jön a foga,nagyon nyűgös,állandóan engem igényel,Dominak nincs ovi,megvisel mindenkit ez a dögmeleg is.Alig alszunk,nálam hetek óta éjjel2-3körül van az elalvás,az ébredést meg nem kell mondanom 2 gyerek mellett.Ha ilyen állapotba kerül valaki-mert ez is az anyaság része-akkor hogyan ébred föl,vagy tartja szemmel éjjel a csecsemőt?A légzésfigyelő nagyon segít,ha a megfelelőt veszi az ember.És nem engem helyettesít,csak engem egészít ki.Mert ha baj van,az ösztönök engem is riasztanak,de nem árt,ha egy biztosítékként ott az a gép.Mert oké,hogy a természetesség hívei vagyunk,de a gépek is nagyon segítőkészek,velünk együtt,nem helyettünk!!!!Egy gépre ,kizárólag egy gépre sosem bíznám a gyermekeimet.De sokszor életet menthet,ezt ne feledd!Az egészséges egyensúlyt kell megtalálni mindenben ezt a véleményedet én is osztom.Nekem is hiába papolt bárki,hogy várjam meg a szoptatással a delet,vagy még korán van,vagy akármi.Én a gyermekeimmel összhangban vagyok.Ha nem éhes mikor az ebéd elkészült,nem fogom erőltetni,csak mert ebédidő van.Nálam is van,hogy inkább kívánok egy hideg dinnyét,mint egy meleg pörit.Azt várom el a gyermekeimtől,amit magam is tudok teljesíteni.Olyat nem kérek tőlük,amit én ne tennék meg.Tisztelem a gyermekeimet,és tudom,milyenek,mire van szükségük.Tudom,hogy a fiammal 3 évesen kirepültem Korfura,és élvezte.Tudom,hogy étterembe nem lehet menni vele,mert nem neki való,nem egy egyhelybenülős..Alkalmazkodom hozzájuk,és ők énhozzám,hogy mindenkinek jó legyen.Minden újra nyitott vagyok,mindent több szempontból nézek,mert mindennek több oldala van.Sokszor mondja is a párom,hogy túlkomplikálok dolgokat...Olyat pedig nem mondtam,hogy akinek nincs gyermeke,az nem ért a gyermekneveléshez.Mindketten veszítettünk el gyermeket,vannak anyai érzéseink.Annak is van,aki nem szült még.Én arról beszéltem,hogy aki nem szült,és nem nevelt a nap 24 órájában gyermeket folyamatosan(nem mindegy,hogy foglalkozik valaki gyermekekkel vagy a sajátjait neveli),az nem kérdőjelezhet meg olyan dolgot,amit még sosem élt át.De ez szerintem nem bántó,ez természetes dolog.Lehetnek elvek,amikkel nem ért egyet az ember,de nyilatkozni érdemben akkor lehet,amikor átélte ugyanatz a helyzetet.Az első gyermekemnek nem volt gyerekszobája,óránként fölsírt éjjel,3évig szopizott,együtt aludtunk,stb.A másodiknak van szobája,6 hónapig szopizott,átalussza az éjjelt,egyedül,gyönyörűen alszik el.Ennyire lehet két különböző gyermek,pedig mindkettőt én nevelem.És szerintem nem is kérdés,melyik a jobb egy gyermeknek.Pedig a kicsit is szoktam magamhoz cipelni,mert a keét dolog nem zárja ki egymást!!Szerintem az is túlzás,hogy a bébiőrös-légzésfigyelős dolgot lakosztálynak nevezed.Uyganis a gyermeknek az első hetekben-hónapokban bizony alvásból áll az élete.Ott ülsz majd non-stop az ágya mellett?Vagy húzod magad után a lakásban?Mert míg ébren van,eteted,öltözteted,tisztába teszed,és vele vagy,mosolyogsz,beszélsz,énekelsz,stb.Tehát egymáséi vagytok.De azon kívül van másik gyereked,férjed,főznivalód,szaros rugik(már elnézést,de kakisnak ezek akkor a legnagyobb jóindulattal sem mondhatóak),porszívó,és sorolhatnám,akár a tanulást is a vizsga előtt...És mindent nem tudsz megcsinálni az alvó gyermek mellett,mert azért ezek közül jónéhány kimeríti az alapzaj fogalmát.És akkor nem jó,ha mégis valami jelez,ha gond lenne?Mert kint a konyhában vagy,ő meg békésen szuszog a szobában.Vagy wc-n,vagy igenis zuhanyoznod kell naponta többször,pláne az elején.Nem rossz dolgok ezek,ebben is meg lehet találni a kompromisszumot,és csak akkor hozzájuk nyúlni,ha szükséges,nem?Mert enm lakosztálynak nevezném,hanem egy biztonságos zugnak,mert a gyermeknek a rendszeresség a legnagyobb biztonság.Kell,hogy legyen egy megszokott helye,holmik,stb.Van egy ismerősöm,aki a gyerekszoba falára pókembert festtet,mert mennyire szeretik a fiai.Az én fiam is imádja,de szembe nem jutna ezt tenni.Tehát barátságos gyerekszobák közt is vannak ordító különbségek.Beillesztek egy képet,ha valakinek ez flancos,ám mondja.Az én gyerekeim imádják ezt a szobát,és ez örömmel tölt el.Mindenki úgy alakítja a saját kis lakását,ahoyg jól érzi magát benne.Az én hálóm fala bordó,szeretem a mediterrán hangulatot.Másnak luxusnak tűnik,én meg a tescoban vettem 600Ft-ért egy tekercs tapétát.Gondolkodjunk csak el,egy sima fűrészporos is drágább ennél...Ne ítélkezzünk elhamarkodottan szerintem...És a gyerekszobát a gyermekemmel együtt terveztük meg,mert ő kell,hogy jól érezze magát ott...Nekem az összhangot és a biztonságot kellett figyelembe vennem.KépKépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


kitti

nekem nagyon tetszik az a szoba anno én sokat festettem a lányomnak mesefigurákat, szerette pedig nem vagyok piccaso.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!
Ritkán szoktam írni, de olvasni rendszeresen olvasom az írásaitokat. Hát az utóbbi levelek....igen forróra sikeredtek, de ebből is tanul az ember. Az én gyermekeim között 17 és fél hónap van. A nagyobbik egy eleven kisördög, újszülöttnek is keveset aludt, most 2 éves múlt, s ha napi 1-1 1/2 órát alszik napközben, örülök neki. 8-10 hónapos volt, mikoe megtanítottam egyedül elaludni, sikerrel. Igaz, én nem olvastam semmi szakirodalmat, csak 2 mondatban mondták el a lényeget, a többit pedig én tettem hozzá. Sikerült, s ez a tendencia akkor borult meg, mikor a kistesó 3 hónapos volt. Arra semmilyen szakirodalom nem volt, 1 hónapon át szenvedtünk, hogy megoldjuk a problémát, mivel este nem volt hajlandó elaludni, s éjjel is 5-6 alkalommal felkelt. Hosszú lenne leírni a történetet, de ezt is megoldottuk. Én bizton állítom a SAJÁT TAPASZTALATAIM alapján, hogy a gyereknek szüksége van a saját kuckóra, hogy ennek mikor jön el az ideje, az más kérdés. Azt mondom, mindenki úgy segít magán, ahogy tud.Akárhány gyereke van az embernek a fáradtság egy örökös dolog, s nem mindig tud az ember józanul gondolkodni, ha fáradt.
A kisebb gyermekem kezdettől fogva egyedül alszik el, simogatás, puszi, egy kis éneklés, s 1-2 percen belül szundít. Nála az éjszakai 3x-i szopival van a gondom, s most 8 hónapos. Erre is biztos megtalálom a megoldást.
A változatosság kedvéért én is pedagógus vagyok. A Waldorfról sokan sokfélét tudunk. Vannak jó elképzeléseik, s akinek tetszik csinálja. Több olyan gyereket tanítottam, akiket a szüleik 3., 4. osztályos korukban hoztak el a Waldorf suliból, mit mondjak? Volt mit helyrehozni a fejecskéjükben. Ez ott működik, ahol a háttér is biztosított hozzá.

Remélem, senkinek nem gázoltam bele a lelkébe, sziasztok: Ágas
Doktorkitti! Pár mondatot írnék csak Neked négyszemközt a prividre.
ágas
 
 


Ági!A címem a privimben van,várom!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 



Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Hello!
Kitti!
Na látzod pont ez a kioktató hangnem ami ,ne is haragudj,de sok pedagógusra jellemző.Én nem egy tanítványod vagyok!!!Nem bírod elviselni ha valakinek más a véleménye???Csak neked lehet igazad??Azt írtad Duduklynak hogy akinek van már gyerek annak lehet kialakult véleménye errőléarról.Hát nekem van már kettő is és mégse fogadod el az én véleményem...Azzal hogy azt írtam van már 2 gyerekem nem arra értettem hogy most én vagyok a legtapasztaltabb anya a földön csak Manóci írására reagáltam hogy valószínűleg nekem se könnyű mert ugyanazt teszem mint ő csak 2 gyerek mellett.Te kiforgatod a szavaim,veled nem lehet véleményt cserélni,se vitatkozni.Azt gondolod hogy demagógiával te győzedelmeskedsz.Én egy szóval se illettem a te anyagi helyzeted,se a szobberendezés módját,és főleg nem irígykedtem.Kérlek olvass vissza.Azért leírom hogy 3 hónapja költöztünk az új 170nm-es házunkba ahol mindenkinek saját szobája van,és képzeld nem egy üres szoba,be is van rendezve...A 3 éves fiamnak hasonló a szobája mint amiket te leírtál,én nemis ezt vitattam,csak azt hogy egy csecsemőnek ez még nem számít.De képzeld a 2 hónapos Kristófnak is be van rendezve a szobája amit ő még abszolút nem értékel már csak azért sem mert mellettem alszik a mózeskosárban.És képzeld nappal is abban tudom vinni bárhova a lakásban+hordozóba, szóval nem kell a légzésfigyelő.Azonkívül nincs közöd hozzá de képzeld mi is 25 évig fizetjük a 80.000ft-os /havi hitelt a házunkra és a férjem 2 állásban éjt-nappal át csak dolgozik,persze ezért tanulok én is hogy majd levegyek valamit a válláról.Szóval nem irígykedem senkire mert boldog vagyok és képzeld még arra sem irígykedem aki a sírások árán megtanítja a gyerekét egyedül elaludni,mert az én kisfiam magától megtanulta másfél évesen(egyébként minden gyerek megérik erre is).Biztosan csalódás most neked hogy nem egy egy szobás panelban élek a férjemmel és a két gyerekemmel(megjegyzem abban kezdtük és nem nézem le azokat akik abban élnek, nehogy megszólj!!)és biztosan csalódás hogy nem áhítozom,hogy másoknak milyen jó mert te ezeket írtad rólam.
És tudom milyen az amikor egy egy hónapos gyerek szopi után az összes tejcsit kihányja mert a nagyfiam refluxos volt egy évig(gyomorszájtágulat).
Ja és senkire nem írtam hogy rossz anya!!!!!!!Csupán leírtam a véleményem ami nem egyezik a tiéddel és ez nagyon fáj neked!!!Itt csupán arról volt szó hogy én sírások árárn nem hagynám soha a gyerekt egyedül.Ha magától egy gyrek elalszik békésen(nem sírva)akkor én se venném ki ringatni ahogy ezt a Kristóffal se teszem mert elalszik szopi után a mózeskosárban szépen boldogan és nem rázza őt a sírás.De a nagyfiam,Márk sírt és csak az ölemben aludt el egy éves koráig.Utána köztünk aludt,mostanában meg a szobájában alszik ,mert tetszik hogy ilyen szép nagy szobája van teli játékokkal de van úgy hogy napokig velünk akar.És képzeld tényleg törekszem a természetes játékokra és dekorációkra(ez bűn,ugye?)Általában a szülők magik ízlésére rendezik be a szobát.A 6 éves fiadnál már ez biztos másképp volt mert együtt rendeztétek és beleszólhatott, de egy csecsemőnél???
Egyébként most is itt van a karomban a Kristóf és ringatom miközben írok.Ja és kérlek azért ne nézz olyan hülyének hogy amikor sír a gyerekem én semmi mást nem tezsek scak ringatom...Azért ezt te se gondolod komolyan.Természetesen én is kiderítem az okát,hidd el.Itt csak az altatásról volt szó,de te már elkönyveltél engem hülyének.Egyátalán nem nézem le a tanult embereket hisz több nyelvvizsgával rendelkezem és fősulira járok(akkor magamat is lenézhetném).Ilyenről szó sem volt.Sokszor találkozom olyan pedagódusokkal akik mereven ragaszkodnak a szakirodalomban olvasottakhoz,meg amit tanultak.Ha te nem vagy ilyen az csak jó.Egyébként az anyaság kérdése nem iskolázottság kérdése,hanem ösztön,hiába nem tetszik neked ez a szó.
Ja és nem sajnáltattam magam,nem írígykedtem hogy más el tudja alatatni8 a gyerekét én meg nem(te ezeket írtad rólam)mégegyszer írom boldog vagyok és kiegyensúlyozott!!! És képzeld akármennyit fenn kellett lennem a nagyfiammal régen a reflux miatt,ja és súlyos mellgyulladásom volt mindkét mellemmben(fel kellett vágni mindkettőt,iszonyatos fájdalmaim voltak amit senkinek nem kívánok)mindig tudtam hogy muszáj talpon maradnom mert annak a picinek szüksége van rám,neki nem mondhatom hogy" most sírjál nyugodtan de nekem pihennem kell".És túléltem mindent,pedig volt hogy 41 fokos lázam volt egy hétig is ,és nem minden nap tudott anyukám segíteni.
De szerintem itt fejezzük be!
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Na hát nálunk most is alvás van EGYEDÜL, éppen az ebéd utáni!Kép

Panny,szerintem TE értettél itt félre dolgokat, és TE magyarázol félre az elejétől fogva mindent!
Tisztázzuk, én nem azt írtam, hogy ahogy hazajöttünk a kórházból egyből belevágtam az ágyába a gyerekemet, és uccu neki tanítsuk meg aludni, mindegy milyen áron!Írtam is, hogy csak a betöltött 3.-ik hónapja után kezdtük el, és akkor sem sikerült egyből, mert nekem sincs kőből a szívem, és többszöri nekifutásra ment az elhatározás!Addig meg volt nálunk is hason alvás,cicin elalvás, ringatás!Esténként majdnem mindig a 22 órás etetésig rajtam volt, és a karomban aludt. Nem tudtam még enni se tőle, a férjem vágta apró falatkákra a dinnyét, és villával ő adta a számba, hogy ne kelljen leraknom, és rajtam lehessen a baba!
Ugyhogy nagyon félreértettél, hogy az én babám nem kapott dédelgetést, ölelgetést, és mindezt még a mai napig megkapja többször is!
Nagyon oda vagy a tapasztalatoddal, de ha a gyerekek irányítják a mindennapodat akkor sok nem lehet! /már bocsáss meg/Nekem akkor is az a véleményem, hogy ő születik bele egy kész világba, és neki kell megtanulni itt ebben élni, és alkalmazkodni! Persze nekünk dolgunk, és kötelességünk, hogy segytsünk nekik abban, hogy ezt minél jobb körülmények közt tudják megszokni!
De szerintem ha már ilyen picinek ahhoz szoktatja valaki hozzá, hogy minden úgy van ahogyan ő kitátja a száját azzal sokkal többet árt a gyereknek a későbbiekben, mint ha egy kicsit azért nevelné is. Mert az ilyen gyerek egyszer bekerül egy közösségbe, és ott jön rá, hogy hoppá én itt hátulról a 23.-ik vagyok!Na akkor ringathatod, mert az iszonyú csalódás lesz neki!És igen lehet nevelni a megfelelő módszerrel már őket is, mert több eszük van mint azt gondolnád!
Amúgy nem tudom, hogy te mért útálod ennyire a pedagódusokat, rossz élményeid voltak a gyerekkorodból? Vagy netán most a Fősulin nem kaptál olyan osztályzatot amit szerttél volna? Persze egyből a tanár a hibás mindenért! Ezt ismerjük!De el kell, hogy keserítselek, mert a TE gyerekeidet is egyszer tanárok fogják tanítani!!!Fogja majd díjjazni a kolleganő a te hozzáállásodat!Kép
Egyáltalán nem sajnáltattam magam, és tudtam, hogy ez vár majd rám, sőt képzeld szeretnénk nemsokára kistesót is! Akkor lesz igazán nehéz, de attól én még szeretnék!Csak egyszerűen leírtam a tényeket. Most nem szeretnék vitát indítani arról, hogy kinek milyen nehéz, de azért nálatok biztosan van legalább egy nagyi, vagy valaki akivel néha találkozol, vagy vigyáz a picikre! Sajnos ÉN /ellentétben veled/ tényleg nem, túloztam! Van, hogy 2-3 hétig nem találkozom senkivel, csak itt a környéken sétálok egyedül a babámmal, és nem beszélgetek felnőtt emberrel sem!!!Nem hogy idejöjjön valaki segíteni! Már csak abból is gondolom, hogy nálad ennyire nem lehet kiéleződve a helyzet, mert hát azért gondolom be is kell néha járnod a suliba, meg tanúlni, vizsgázni menni, esetleg szakdolihoz anyagot gyűlyteni, gyakorlatra járni, és stb. stb. sorolhatnám! Szóval TE tuti nem vagy olyan helyzetben mint ÉN. Ugyhogy ezt zárjuk is itt le!Bár biztos baromi tapasztalt vagy, ezt nem vitatom!
Amúgy meg Ágas nagyjából leírta a véleményemet a Waldorf rendszerről!Erre nem is igazán fecsérelnék több szót, csak talán még annyit, hogy szerintem te járathatnád oda a gyerekeidet, mert ezt az ilyen felfogásúakra alapozzák!
Úgy gondolom nem kéne ezen itt vitatkoznunk tovább, ki így neveli a babusát ki úgy!Mindenki leírta a véleményét, és úgy csinálja ahogy akarja, de azért durva támadásokkal nem kéne megbántani a másikat! Szerintem ez nem egy vita topik, hanem pont azért jó, hogy hasonló érdekeltségű emberek megbeszélhessék a dolgaikat, vagy segítséget kérjenek egymástól, és az örömüket bánatukat megosszák a hasonló sorsban lévő anyucikkal!
Kittit sem kéne bántanod, vagy irigykedsz rá?
Azért amin ő is átment azt nem kívánnám senkinek sem, és mégis itt van és tiszta erőből a gyerekeiért él!

Kittikém, csodaszép a kis szoba!KépKépKép
A gyerekek meg nagyon ari boldogak, nem hinném, hogy hátrányt szenvednének bármiben is!Kép
Amúgy az ízlésünk is egyforma,én is bírom a jó színes barátságos dolgokat! Nálunk a háló szoba/ami Esztié lesz nemsoká/napsárga, a nappali+konyha/egybe/ narancssárga.Jövőre meg lesz festés, és én is a nappalit bordóra szeretném!Nekem is bejön!KépPedig sajna mi sem vagyunk tele!

Ágas, tök jó te is pedagógus vagy?Képwaldorfról egy a véleményünk!Én is találkoztam már olyan gyerekkel akit onnan hoztak el a szülei kétségbe esve, hogy ők nem erre gondoltak, és a gyerek volt 10 éves, és alíg tudott olvasni meg összeadni három számot!De fő a szabadelvűség, csak semmi kötelezettség!Még a végén egy "normális, rendes" ember lesz belőle!
Fölkelésről meg csak annyit, hogy tényleg igaz, hogy mindegy gyerek a maga ritmusában szokik le róla! Már írtam, hogy nekem is csak kb. 2 hónapja nem cicizünk éjjel! Reggel és este még van cici, de éjjel már alszunk!Egyik napról a másikra jött a dolog. Egyszer csak átaludta, és többé nem nyafizott csak ha fog jön akkor még ébred 1x max!Csak légy vele türelmes, és majd átalussza. Nekem mondjuk annyit kérdezett a védőnő, hogy mit adok neki vacsira? Mert lehet, hogy még éhes marad, vagy nem olyan tápértékű a kaja, és nem bírja vele ki reggelig! Mi Sinlacozunk, meg 2 naponta főzelék, és utána még cici!Kép
Na végszóra föl is ébredt, hallom a bébiőrzőn magyaráz!KépMegyek is megölelgetni!Kép

Puszi, Manó
manóci
 
 


Panni!
Levegőt vettél,miközben írtál,vagy csak úgy kiömlött belőled minden???Szerintem neked volt kifogásod Manóci módszerével,azt gondoltad,mi hagyjuk sírni a babát,leírtál minket mint pedagógusnak tanultunk valaha,és megvádoltál a luxusszobával.Most akkor kinek kivel van baja?Itt elhangzott egy vélemény valakitől,aki Manóci volt,és erre te nem a véleményedet írtad le,hanem kritizáltál,vádoltál,és a saját véleményedet akartad mindenki másénál följebb helyezni.Olvasd csak nyugodtan vissza!És azt is,hogy téged senki nem nevezett sem hülyének,sem irígynek.Az ösztön szót meg hol olvastad,hogy nem szeretm?Te egy anyáról beszélsz,akit nem is ismersz...És ki volt az,aki ráförmedt a másikra?Manóci leírta,mennyi dolga van.Te meg rákontráztál,mert neked ez tetszett.De mikor én kontrázom rád,az már nem tetszik,mi?Én nem erőltetem a véleményem másra,csak hangoztatom,hogy szerintem mi a helyes.Ahogy te is.Akkor te miért szólsz meg másokat,és miért tartod magad különbnek?És tudtommal én a véleményeddel kezdtem el vitatkozni,de te rögtön belekötöttél a szakmánkba,a gyerekszobánkba,kényelmességgel vagdalkózol...Nézd csak meg az elejét,honnan is indult ki ez az egész!!!Hát csodálkozol,ha az ember visszatámad???Ha belőled kiömlött ennyi bánat,hogy neked is sokat dolgozik a párod,hogy a te gyermeked is volt ugyanolyan beteg mint az enyém,hogy nektek is akkora hiteletek van mint nekünk,stb.,akkor miért kritizáltad Manócit,mikor panaszkodni mert,mert anyuka anyukák közt,nem?Nem értelek,tényleg.Nagyon örülök a mózeskosaradnak is,de megint ugyanaz a probléma,mert ha forog,majd ül,stb.(ami heteken,pár hónapon belül meglesz),akkor a mózeskosaradat a zsebedbe teheted....Nem veszed észre,hogy te a pillanatnyi,aktuális megoldásaidat akarod hangoztatni,mi meg átfogóan nézzük a helyzetet?Olvasd vissza a reagálásodat az első altatásos szövegre:elvárásokról beszélsz,meg hogy egy szülő miért vállal gyereket,vagy miért kellene,és hogy ez nekünk nem szabadna,hogy gond legyen.És te beszélsz demagóg viselkedésről???Míg én magam védem a te rágalmaidtól,addig te a saját igazadat bizonygatod.Csoda,ha támadlak?
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

DrágaMamik!
Lszi hagyjátok már ezt abba! Olyan rossz olvasni, ahogy egymást szapuljátok vagy mi. Meg vagyok győződve róla, hogy mindannyian a lehető legjobbat akarjátok a gyermekeiteknek (akár anyagiakban, akár érzelmi téren). Nem is értem, hogy miért eza vita?! Mindenkinek lehet saját meggyőződése és erről nem feltétlenül kell meggyőzni a másikat és nem kell lehurrogni vkit,azért mert máshogy gondolkozik. Sztem mindkét oldalon van némi igazság, tegyen mindenki belátása szerint.

Manóci!
Van egy barátnőm, akinek ikrei vannak és mindig ámulok, hogy honnan van annyi energiája (mos, vasal, főz, takarít, stb. és még sütit is süt). Nekem az egy gyerekkel fele annyi sincs mint neki a kettővel, úgyhogy megértelek. (Csak zárójelben jegyezném meg, hogy minden embernek más a kapacitása, sztem nem állja meg a helyét, hogy akinek csak egy gyereke van, az ne sajnáltassa magát azzal szemben, akinek több van.)
Az meg nem biztos, hogy negatívum, hogy egyedül vagy. Én abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy egy családi ház emeletén Mi lakunk, a földszinten pedig az anyósomék. Hát mindennap följárnak hozzánk, amióta a baba megszületett egyetlen olyan nap nem telt el, hogy ne jöttek volna. És ez nem túlzás!! Szeretem Õket, de már az idegösszeomlás szélén állok attól, hogy nem tudunk úgy élni, mint egy normális család, ahol mondjuk hétvégente (netán két hetente) találkoznánk a nagyszülőkkel. Egyre nehezebben viselem az állandó ellenőrizgetést, beszámoltatást. Remélem most nem haragítok magamra senkit ezzel a véleményemmel!

Kitti!
A gyerekszoba gyönyörű, el is hiszem, hogy fiacskád jól érzi magát benne Kép Ezt Ti festettétek vagy tapéta?

Üdv Mindekinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ja Kitti!

Gyerkőcök is édesek, csak annyira el voltam ámulva a szobától, hogy ezt kifelejtettem Kép

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia Emese!
Köszönöm a bókot,szerelmes vagyok a gyermekeimbe.A falat nem festettük,ez egy tapéta,amin a csillagok sötétben világítanak,a plafon is ilyen,csak halványabb kékben.sokat járunk császkálni a gyerekekkel,és szertjük az Ikeás játszóházat.Mikor fölvettük a hitelt a lakásra,úgy csináltuk,hogy abból kell berendezni is,mert tényleg semmink nem volt,nem hozhattak el a szüleim bútorait...A legelső volt,hogy a gyerekeknek legyen meg mindenük,a miénkre már alig maradt pénz,a lakástörlesztő mellé más áruhitelek is csatlakoztak a végére...Tényleg egy kis otthonos kuckó volt a cél,mert láttam a fiamon,mikor a gyermekosztályon sétáltunk,mennyire el van varázsolva az ottani dolgoktól.Már akkor tudtam,ha ennek a kis emberkének lesz valaha gyerekszobája,mindent meg akarok adni neki.A mindennek pedig ez is egy része volt.Éjjel szereltük a bútorokat neki,ő még anyuékkal aludt akkor a régi lakásban.Mikor kész lett,és megmutattuk neki,nem is hitte el,hogy csak az övé.Eddig saját szekrénye volt csak,ahol a ruhái voltak,a játékainak már csak az egyik ruhásszekrény aljában volt hely.Saját ágy...saját kis sarok...hát csak vágytunk rá.És ki sem akart jönni,és csak félénken nézegetett mindent,őszinte,tiszta szívű mosollyal.Nem tudta fölfogni,hogy ilyen neki is lehet.Mindenkinek újságolja azóta,milyen szép gyerekszobája van.
Szonján én is gondolkodtam,és Emmán is,mert anyucikám is Emma.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Manó és Kitti!
Nme akarok tovább oda-vissza vagdalkozni mert úgy látom úgyis nektek kell lenni az utolsó szónak,igaza van Szonibabának ,fejezzük be!!!
Ismételten jól kioktattatok,persze nektek van ehhez jogotok,ugye?!
A mózeskosárra térve,természetesen nem akarom sokáig beletuszkolni a gyereket ha már kicsi lesz neki,de amíg jó addig jól érzi benne magát.
A Waldorf-fal kapcsoltban pedig nektek van jogotok lehurrogni???Pont ezt kritizáltátok bennem,nem???
Elkönyveltetk egy hülye anyának aki nem is igazán törődik a gyerekével mert ráhagyok mindent?!!!Én veletek ellntétben nem fogok bizonygatni semmit,én tudom hogy mi van.

Jó babázást!!!!
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Kitti!

El tudom képzelni, mennyire örült a kis birodalmának...Szonám még nem értékeli a saját szobát, pedig amikor a pocakban volt, Mi is nagyon készültünk, hogy szép legyen neki minden, mire megérkezik. Saját kezűleg festettünk neki Micimackót a falra (amúgy az egész szobáját mi csináltuk a gletteléstől kezdve a parkettázásig, festésig, stb.) Bútorait mi is esténként szereltük, képzelheted milyen röhelyes látvány lehettünk, ahogy nagy hassal próbálok nem túl nagy segítséget (de minden tőlem telhetőt) nyújtani a férjemnek Kép

Emma nekem (tudom rémesen hangzik) azóta tetszik, amiótaa Jóbarátokban a Ross-Rachel párosnak úgy hívták a gyerekét. Vhogy megtetszett. De mostanában, hogy próbálkozunk a tesóval, a férjem mindig a Bíborkát emlegeti, mint potenciális lánynevet. De, hogy honnan szedte nem tudom?!

Jó éjt:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia Panny!

Mózeskosárral kapcs. Én azt hallottam, hogy a babának eleinte minél kisebb ficakra van szüksége (gondolom ez emlékezteti az anyaméhre, nem tudom?) és fokozatosan kell az ágyát nagyobbra cserélni. Persze más források meg azt mondják, hogy minél nagyobb hely kell neki, tudjon az ember kiigazodni?! Ezért is írtam, hogy mindenki máshogy csinálja a dolgait, ki mit hall, mit tanácsolnak neki, mit olvas, stb.

Mostmár tényleg jó éjszakát Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Édes Emese,

Nagyon igazad van, már én is akartam írni, hogy semmi értelme igazán a vgadalkozásnak,csak azért kellett reagálnom, mert én úgy érzem, hogy egy kérdésre leírtam az én véleményem, tapaszatlatom, nézetem, és erre egy jó nagy kiosztásban részesültem Kittivel együtt!Azért nem hagyhattam annyiban, ezt megértheted!KépDe tényleg mindenki úgy csinál mindent ahogy bírja energiával, szusszal, és anyagilag!
Hát igazad van, mert az a másik fele, ha állandóan ott van valaki a sarkadban, és elszámoltat a saját lakásodban! Igazán a középút lenne jó, hogy segítséged is legyen, ha szükséged van rá, de egyedül is legyél a gyerekeddel!De sajna ez nem kívánságműsor, hanem kinek mi adatik az életben.KépAz ikres barinőd előtt meg le a kalappal! Én már csak ezért imádkozom, hogy a köv terhességem nehogy ikrek legyenek!Na, akkor aztán tényleg nem tudom mit csinálnék.KépKép

Kitti, akkor biztos van már Dominak titkos fiók, polc vagy ilyesmi ahol a "kincseket"tartja!KépGondolom az a csillogó szempár mindent megért neked és a férjednek amikor meglátta a saját birodalmát!Édes drágaKépKép

Csilla, elfelejtettem a múltkor neked reagálni, bocsika! Rád dehogy haragszom, okom sem lenne rá, hisz ez a topik azért van, hogy kérdezzünk, és válaszolgassunk egymásnak. Nem baj ha elindítottad a lavinát, legalább mindenki kibeszélte magából amit kihoztunk egymásból!Kép
Lehet, hogy kicsit durvára sikeredett,vagy ingerültre, de én betudom mindenkinek a fáradságra hivatkozva!/magamnak isKép/
Egyébként jól vagytok?Gáborka, szopizik rendesen?

hallottátok ma a híradóban a Mávos botrányt? Megáll az eszem ott is mindíg van valami! Nem is tudtam, hogy állandóan igazgatóváltás van!

Még akartam kérdezni, hogy próbálta már valaki a Pampers új pelusát? Azt a bugyi formást, tipegőknek. Olyan mint a liberoéknál az Up&Go. Én olyat próbára kaptam postán, de mi Pamperst használunk, nekünk az jobban bejött!
Apropo, ma voltunk az 1 éves mérésen, 8860g, és 73,5 cm! Már jó nagy csaj, mi?!Kép
Na, megyek mert már megint késő van! Jó éjt mindenkinek, puszi Manó
manóci
 
 


Panny, látom beelőztélKépKép

Egyáltalán nem vagy hülye, mi nem ezt mondtuk!Megint félreértetted a dolgokat!
Szerintem meg mindnyájunkban túltengenek a hormonok! Mi lenne ha terhesek lennénk? Akkor jobban kijönnek a túlérzékenység és társaiKép
Te se idegeskedj, mert elmegy a tejed, és annyit nem ér az egész, hogy csóri babákkal legyen kitolva!Véleménykülönbözet megvolt, és kész! Alvás téma lezárva!
Jó éjt neked is!
manóci
 
 


Sziasztok!
Igazad van,Manóci,amit Emesének írtál,az az igazság!Ha földobunk egy témát,akkor ki-ki írja le a véleményét,és ennyi.Lehet reagálni a másikéra,de csak mint saját vélemény.Mert nem hiszem,hogy bárkinek joga lenne az én módszereimet kritizálni,vagy engem kérdőre vonni,vagy számon kérni,vagy becsmérelni anyaságomat,csak mert valaki meg van győződve a saját igazáról,és a másikéban nem hisz.Mert akkor bizony támadni fogok ezután is,ahogy te is megvéded magad,és bárki más.De akkor,aki kezdte,az nekem ne legyen megsértődve,és ne mártírkodjon,ha kap hideget-meleget ugyanolyan stílusban,mint ahogy nekem esett,vagy neked.Nincs igazam?Nevezzen bárki demagógnak,ha kiállok a bevállt módszerem mellett,de akkor aki engem kritizál,és saját maga módszerei mellett ugyanúgy kiáll,és ráadásul ő kezdte a kődobálást,az nézzen a tükörbe,mert rá is igazak akkor az ellenem felhozott vádjai.Mi szépen megosztottuk az altatási szokásunkat,hátha segíteni tudunk.Más is megtehette volna,de nem ezt tette,hanem a miénket kezdte ki,bizonygatva a saját módszere kizárólagosságát.Meg belekötni a szakmámba...meg megkérdőjelezni az anyai érzéseinket..meg megvádolni a kényelmességgel...meg a te fáradtságodat lenézni...már elnézést kérek,de mindezt azért,mert leírtunk 2 bevált módszert,amivel hátha segítünk.És mert fölvállaltam az eredeti szakmám.És a jogász szakma vajon milyen negatívumokat ránt az anyai mivoltomra?Mert szerintem én egyszerre kell legyek édesanya a gyermekeim felé.Háziasszony a családom felé.Munkatárs a munkahelyemen.Szomszéd a házban(ami csak egy panel,a francba...).Szerető a férjemnek.Barát a gyermekeimnek és a barátaimnak.Odaadó gyermek és támasz a szüleimnek.És ha kell,egy kedves,empatikus padagógus a gyerekeknek.Mert ilyen is van.És a felsoroltak közül egyiknek sem szabad kizárnia a másikat.Mindből ki kell vennünk a szerepünket szerintem,mint minden nőnek!!!Mindenben van igazság,mindenki véleményét le lehet fordítani a sajátunkra.Csak vagy képes erre valaki,vagy nem.És aki nem,az vagdalkózik az utolsó szó jogával.Én reagáltam a sorokra,erre megvádolnak azzal,hogy én akarom az utolsó szót.Nem talán reagálunk egymásra?És ehhez szerintem mindenkinek megvan a joga.Csak mert egyvalaki lezárta,hogy ennyi,és én merek reagálni,akkor én vagyok az utolsó szó akarója?Szerintem meg pont az,aki önkényesen le akarta zárni.Aki engem nevezett demagógnak.Holott csak önismeretet kellene gyakorolnia.Vádoljon amivel akar,én nem ezzel szeretnék foglalkozni itt ezek után,de ha bántanak,azt nem hagyom,ha vádolnak,megvédem magam,ha kritizálnak,vállalom és bizonyítok.Ez minden ember joga és kötelessége.Lazárni pedig valamit akkor lehet,ha mindenki elmondta a véleményét.Én is tudonék olyan végszót írni,ami másnak sem tetszene,és akkor újra vádaskodjak?Nem hiszem el,hogy miért nem lehet egyeseknek megmaradni a véleménynyilvánítás mellett,miért kell másokat kritizálni,miért kell provokálni,aztán besértődni,mikor többeknek is eltérő a véleménye.Jogos lett volna ez az egész,ha Panny kezdi a véleményt,és mi kezdjük el a dobálást.De ki lett forgatva ez az egész luxusszobára,meg kényelemre.Nevetséges,hogy ha én leírom a fiam szobáját,miért kell arra gúnyosan luxusszobát írni.Ki veszi a jogot ehhez?És miért kell a gúny?Mert ebben maró gúny volt.Mert ha nem azzal a célzattal íródott volna,akkor egy lett volna a lehetséges segítségek közül a gyermeknek.Ami minden szülő véleménye volna,ha nem gúnyolódna.Panny,te is bevallottad,hogy barátságos a gyermeked szobája,én nem ugattam le sem a házatokat,amivel dicsekedtél,sem a gyermekszobádat.Te kötöttél bele abba,amit én leírtam.Borzasztó,az a keserűség,ami kiárad amberekből.Csak a valódi ok helyett ez rajtunk csapódott le.Miért nem lehetett volna annak örülni,hogy más is szépen elaltatja a gyermekét,és akkor most 5-6 féle tapasztalattal gazdagabbak lennénk.Most utálkozunk,csak mert a mi módszerünk beletaposott egyesek lelkébe.Csak ez nem egy vitafórum,hanem segítségadásról szól,egymásnak,egymásért.ezentúl majd félve írunk le bármit is,a hozzáállásunkról,a véleményünkről,a módszerünkről,mert rögtön várhatjuk a válaszban a kritikát?Miért kell egymást kritizálni?????Aki kezdi,az meg ne csodálkozzon a védekezés módjában.Na,ez meg nem a pedagógusi,hanem a jogász mivoltomból fakad!!!!
Üdv.Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Ágas,nem írsz nekem privibe?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?