Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ari És Panny: nagyon örülök a jó híreknek, hogy egészséges kisbabátok született, sok gratula és jó egészséget!Kép. Másodszor meg, hogy kedvesek lettek a csecsemősök. Lehet, hogy olvasták a netetKép. Minden infót epedve várok, ha gondoljátok priviben is, s csinibaba.hu-n ugyanezzel a nickkel (csuppa kisbetűvel) van emilem.

Nagy pusszantás és minden jót Nektek:

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Dudukly!Kérdezz,mi az ami érdekel és szivesen válaszolok én is!

Aranka
ari3
 
 


Dudukly!
Igen,kérdezz mire vagy még kiváncsi?
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

SZiasztok!

Túl vagyok a cukros-vizes próbán. Rájöttem, ha a laborban panaszkodok, hogy mindig belilul a fél karom a vérvételek után, akkor kisebb tűvel, finomabban vesznek vértKép. A labor ellenanyagra mindig ismétlést kér. Tudjátok, hogy ez mi lehet? A Papp Csilla szerint időnként szokták ezt kérni, nem kell miatta aggódni. De mégis mi a csudára jó? Mit derítenek ki vele? Szerdán megyek UH-ra. Már nagyon kiváncsi vagyok, hogy mekkora a babó.

Panny, Ari, meg aki hozzá tud szólni:
Szüléssel kapcsolatban (reménykedve, hogy mégse kerül sor a császárra) persze nagyon érdekel, hogy hogyan történt: sétáltatok, fürödtetek, vagy csak feküdtetek. A Kisfalvi gondolom nem egy beleavatkozós típus, ha az eddigi tapasztalatokat jól értettem, hagyja, hogy az ember lánya azt tegye, ami jólesik. Milyen luxust érdemes kérni/befizetni? Jó ha az ember előre megalkuszik egy szülésznővel (mi lesz vele, ha mégis császár lesz)? A nagy kérdésem, hogy az én fejemben az van, hogy akárkit vihet magával az ember, az én párom nem a szülőszobába való. Szerintetek a hugom is elkísérhet? Kivel és mikor kell ezeket egyeztetni? Kell-e (érdemes-e) szülés-előkészítőre járni?

Megnyugtató, hogy a csecsemősök hozzáállása ennyire változott.

Szóval írjatok mindenféléről, ami eszetekbe jut, és jó, ha egy tapasztalatlan öreglány is tisztában van vele.

És az anyakönyv figyelmeztetést mindenkinek köszönöm, mi a 15. kerületben házasodtunk annó. Az anyakönyvvezetőnél kb. 1/2 órát vártam, de szerencsére a folyosón le lehetett ülni. Amikor előadtam, hogy mit akarok, csak mosolygott és gyorsan meggépelte a kivonatotKép. Jól esik ez a kis figyelmesség.

Legyetek egészségesek!

D
dudukly
Isaszeg
 
 


Szia Dudukly,

Én ugyan nem a kisfalvinál szültem, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha tudsz belőle mazsolázni!Kép
Szerintem jó dolog a szülésfelkészítő, kérdezhetsz ott bátran, és sok újat is tud az ember tanulni.
Szülésznőt én választottam, szerintem az azért jó dolog mert úgyse az orvos van veled a vajúdás alatt, ő csak rádnézeget/nappal/ éjjel pedig már csak akkor jön be ha a finisbe vagy! Meg látom a te párod se akar bemenni, így volt ez nálunk is én elsősorban ezért választottam szülésznőt, de aztán mégis bejött, és nem bánta meg!KépHa meg csaszi lesz akkor azt úgy is tudja a szülésznő, hogy mindegy, tehát e-miatt ne izgasd magad!;)
Azt viszel be egyébként magaddal szülni akit te akarsz, ebbe nem szólnak bele!
A körülményektől függ, hogy hogyan vajúdsz, ebbe sem avatkoznak bele rád van bízva, ha minden simán történik! Nálam annyira nem így volt, ezért nekem a bekötött oxitocin miatt, meg hogy folyamatosan CTG-n kellett lennem én ágyon fekve vajúdtam! Jobb lett volna sétálósan,de a körülmények miatt így kellett! Elég kellemetlen volt, de miután megkaptam az EDA-t, már mindegy volt!Ha nincs fájdalmad akkor már elviseled a fekvést is, simán!Képközbe beszélgettünk, ittam stb. Szülésznőt egyébként akkor választasz amikor megnézed a szülőszobát, általában ez már csaka nyolcadik hó körül van, de ha úgy döntesz, hogy tutira választani akarsz, akkor nem árt azért már előbb, mert én úgy tudom, hogy max 5 v 6 szülést vállalhatnak külön felkérésre!Nehogy úgy járjál, hogy pont aki nagyon szimpi lenne az már nem tud elvállalni!
Az anyakönyvihez gratulálok, hogy ilyen ügyin elnitézted, az meg tényleg tök jó érzés, ha figyelmesek ilyenkor az emberrel! De ezt jól jegyezd meg, mert túl sűrűn sajna nem tapasztalni ilyet! Nekem a terhességem alatt 2x adták át a helyet a villamoson, általában elfordították a fejüket!KépDe erről ennyit!
Remélem tudtam vmit segíteni, jó babvárást!
Manóci
manóci
 
 


Sziasztok!

A 9+1 napos vagyok, új ebben a fórumban. Ismeri valaki közületek Dr. Gulyást. Kiváncsi lennék, hogy a szülésnél milyen. Eddig kedves volt, igaz csak 2x voltam nála.

Mindenkinek további jó napot!
Brigi
hbirgit
 
 


Sziasztok!

9+1 napos vagyok. Gulyás doktorrol szeretnék információt kérni.
Mindenkinek további jó napot!
Előre is köszi!
Brigi
hbirgit
 
 


Manóci, köszi az infókat, egyetértek veled, nálunk se az időseknek, se a kismamáknak nem jár megkülönböztetés. Miközben mentem a polgármesteribe, kb. 8 db 15-20 éves ült és viháncolt a buszon, én egy csomó nagymamival meg lógtam a szeren. Tudom, nem ennek a fórumnak a témája, de mi is tehetünk ahhoz, hogy 15-20 év mulva legalább egy pár udvarias ifjonc legyenKép.

Pussz mindenkinek

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Meg tudná adni valaki nekem a Tidrenczel magánrendijének a számát, és a címet?Ha lehet S.O.S. lenne! Van egy barátnőm aki külföldön él, és most hazajön pár napra, és hozzá szeretne menni!Ha nem akarjátok ide, küldhetitek az emailemre is, profilban a címem! Előre is nagyon köszi!

Manóci
manóci
 
 


Hello!
Úgy néz ki sikerül végre képeket felraknom.Időrendi sorrendben próbálom!KépKépKépKépKép

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Bocsi túl kicsire sikerült,mindjárt felrakom nagyobbra.
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Dudukly!
Nekem nem volt választott szülésznőm egyik szülésemnél sem.De nem is igen kellett,mert gyorsan szültem és a tolófájások előtt végig a vajudóban voltam mindháromszor.Ott meg ott volt velem a párom,aki ugyancsak nem akart bejönni,de nem bánta meg,hogy így alakult.A kisfiamnál véletlenűl ragadt bent,igaz csak az ajtóban,de most már mellettem állt és végig szorította a kezem.Vagy én az övét?KépNem szeretek vajudás közben feküdni,de még űlni sem.Végig járkálok,és mindegyik szülésemnél állva éltem át az első tolófájásokat.Az utolsónál olyan előrehaladott volt a szülés,hogy már beöntést sem kaptam,még szerencse,hogy előtte két napja hasmenésem volt!KépAzt,hogy kit viszel be,egyeztesd a dokival,de szerintem bevihetsz akit akarsz.
Kisfalviról annyit,hogy tényleg nem avatkozik bele a dolgokba addig amíg nincs gond.Megvizsgál,figyel,de ennyi.Szülésnél is hagyja,hogy menjen minden a normális kerékvágásban!Ha szülök még, és remélem szülök,akkor megint csak ő lesz az orvosom.Nekem mindig elérhető volt,hétvégén is,a kórházban is naponta kétszer bejött megnézni minket!
Amikor mentünk controlra,rögtön azt kérdezte,hogy hol a baba,megnézte és mondta,hogy büszke vagyok rá!Kép

Panni!Amennyit ki tudok venni,abból látszik,hogy milyen jó képek.Imádom a tesós képeket.Gergő is ma megfogta a hugit,az ő két évével és látszott a kis pofiján,hogy mennyire örűl!

Manóci!Ez az udvariasság sajnos még nagyon ritka.Nem az bánt ha nem adják át a helyet,vagy nem segítenek a babakocsival,hanem hogy még akadályoz is.A kisfiamat vittem 8 hónapos terhesen, a kocsi elől még a lábát sem húzta el a pasas,nemhogy felállt volna!Sajnos több a negatív élmény mint a pozitív,de gondolom ezzel majdnem mindenki így van!Kép

Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Hello!
Dudukly!
Én választottam szülésznőt(Kisfalvi ajánlott egyet)és nagyon nem bántam meg.A 36.héttől hozzá jártam CTG-re és jólé összebarátkoztunk ami igen csak jó volt a szülésnél,legalábbis nekem.Bennt volt a párom is de néha jól esett a szülésznőmtől kérdezgetni dolgokat(hogy állunkstb..)Végig ő van a vajúdás alatt,a doki csak időnként ránéz az emberre ,és ahogy Manóci írta csak a finisre jön.Vajúdni szerintem sokkal jobb állva vagy ülve,vagy sétálva de semmiképp em fekve. Legalábbis nekem a fájások alatt elviselhetetlen volt feküdni.Kaptam izomlazító szurit de hál1istennek nem kellett feküdnöm.Nekem az első babámnál nagyon bejött a kád,ajánlom neked.A mostaninál a labda bizonyult jónak,szerintem érdemes kipróbálni indent hogy megtalálgd az igazit.A Kisfalvi tényleg nem beleavatkozós típus,és nagyon nyugodt,kedves végig.Ja és szerintem érdemes a szülésfelkészítőt kipróbálni én is jártam az első előőt és hasznos volt.Bárkit bevihetsz és nem kell egyeztetni,ez a te döntésed,esetleg megemlíteni.
És miért lesz valszeg császár?
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok tündériek vagytok. Tegnap voltam a dokinál, jól zár a méhszájam (ami a 24. héten elvárható). A babó rendesen mocorog, most az esős időben már hajnali 4-től. Szóval az első, hogy a doki mondta, vasárnap menjek be szülőszoba nézőbe. Én gondoltam, hogy valami csoportos buli lesz, nem nekem személyesen fogja megmutatni a helyszínt. Nálatok volt ilyen? Valamivel kell ilyenkor kedveskedni? Tisztára zavarban vagyok.

Azt, hogy a hugom fog elkísérni, már megemlítettem, és jót derült rajta, kérdezte, hogy a páromat miért nem érdekli, mire mondtam, hogy ő csak borjak születését bírja, az annál kisebbek nála nem minősülnek életképesnekKép. Az az igazság, hogyha velem bármi van, a pasi teljesen idegbeteg, annyira félt. Lehet, hogy később még meggondolja magát, és mégis ott marad, hogy lássa semmi bajom sincs. De ha nem akar, én a divat kedvéért nem eröltetem. Végülis, ha a hugi eljön, az ő kezét szorongatom majdKép.

Császárra azért vagyok esélyes, mert csípőficamom volt (1 év gipsz), és ha nagy a baba nem érdemes próbára tenni az izületek rugalmasságát. A nagy babára meg esélyes vagyok, a mamám se szült 60 cm és 4 kg alatti gyereket. Pedig akkor ő vitaminokkal meg más segédanyagokkal se tömte magát, mint most én, hogy megmaradjon ez a babó.

A vasárnapi látogatással kapcsolatban írjatok felvilágosítást, ha tudtok.

Pussz és jó egészséget:

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Dudukly!
A szülőszoba nézőre sztem nem kell semmit adnod a dokinak (Mi is voltunk ilyenen), ráérsz majd a szülés után.
Azért sztem próbáld meg rávenni Aput, hogy menjen be veled a szülésre, mert később bánni fogja! Én férjem először ki akarta húzni magát alóla, de mondtam neki, hogy nagyon szeretném, ha bent lenne. A végére úgy belejött, hogy megnézte a babát, amikor félig kint volt a feje, elvágta a köldökzsinórt és megnézte a placentát is, miután kijött. Pedig egy vérvételtől is rosszul van. Sztem ha együtt élitek át, jobban fog kötődni a babához és Téged is még jobban fog szeretni.
Vajúdásról: Én is kipróbáltam a labdát, ülést, stb., de Nekem a fekvés jött be leginkább. Olyan erős fájásaim voltak, hogy állni egyáltalán nem is bírtam. Ez egyéntől függ, mindnet ki kell próbálni ahhoz, hogy tudd, Neked mi a jó póz.
Szülésznőt mi is választottunk és nem bántam meg, tényleg Õ van veled többet.

Udvariasságról annyit, hogy a napokban a közértben szerettünk volna babakocsival közlekedni, mire egy nyanya elállta az utat és bambán bámult ránk. Mire a férjem szólt neki, hogy álljon arrébb, megérdezte, hogy "Én álljak arrébb?" Hát nem, majd, mi fogjuk átrepüni. Majd még hozzátette, hogy miért nem hagytuk kint a kocsit?! Hát mégis miért? A mai világban? Idióta. Úgy felhúztam magam rajta. Ez van, sajnos a bunkóskodás a gyakoribb és csak kis %-ban kap az ember lánya segítséget.

Megyek, mert lányom nyűgös,
Puszi Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!
Volt Harsányi Lehelhez járókhoz fordulok kérdéssel. Mit csináltatok mentetek utána a Rókusba vagy választottatok más orvost innen a MÁV-ból. Nagy a dillemmám, mert nekem a MÁV/H párosítás tökéletes volt, de most nem tudom mi tévő legyek.
Köszi előre is: Moncsúr
dafi
 
 


Sziasztok Csajok!

Itt vagyok újra, és le is írom rögtön az én kis csodám születését.(akit inkább kis delfinnek hívok mivel vízben született) Sajna én is felvonásonként…
Kezdem azzal, h úgy született, ahogy megálmodtam, vízben, gyorsan, fájdalomcsillapítók nélkül, egészségesen!
Május 27-én hajnalban ¾ 5 kor éreztem az első fájásokat, rendszeresen 10 percenként, 6 után szóltam Zsuzsának, ő az egyik dúlám, h talán indulnunk kéne a korházba, mert félek h késő lesz. Bár szívem szerint azért még vártam volna, mert félek a korháztól., de mivel a lányomat is másfél óra alatt szültem meg, így nem várhattunk. Kb. ½ 8-ra értünk be, addigra már rendszeresen 3 percenként jöttek a fájások. Mikor odaértünk, akkor már Rita a másik dúlám is ott várt, és annyira megnyugtatott a jelenléte, h örömömbe majdnem sírva fakadtam, de nem akartam gyengének látszani, és egyetlen ölelése hatalmas energiát adott nekem. Nagyon sokat segített végig, és örülök vele-velük szülhettem, másnak is ajánlom a dúlás szülést. Érkezésünk után a dokim megvizsgált, és meglepetésemre, olyan szépen tágultam, h 8 cm volt a méhszáj. Itt még aggódtam, mert foglalt volt az összes szülőszoba, az én alternatív szobám is. (Ezen héten 40-50 baba született, képzelhetitek, a szobákat pótágyazták.), de mire én odakerültem kiürült. A dokim ezután burkot repesztett, átöltöztem, és elindultunk az alternatív szobába, ott ctg-re tettek, ami nagyon rossz volt, mert már egybefüggő fájásaim voltak, és egy kényelmetlen széken ültem. Közben szép lassan megtelt a kád nem túl meleg vízzel, és én alig vártam h belekerüljek. Nagy nehezen sikerült, és addigra már jöttek a tolófájások, a szülésznőm megvizsgált rendszeresen, fájásonként segített, ő is szavakkal biztatott, és persze közbe a gátvédelmet végezte.
Visszagondolva egyik sem kellemes, a gátmetszés sem, de túlélhető. Legfájdalmasabb talán az volt, amikor a pici feje már kiakart bújni, és nem volt szabad nyomni csak a következő fájással. Sokszor éreztem feladom, nem bírom ki, de tudtam az én kisfiamnak szüksége van az én erőmre, és nem akartam h megcsászározzanak. A buksi kibújása előtt nagyon megijedtem mert leállt a fájás, de végül mégis csak sikerült és a következővel előbukkant a pici buksi, és megsimogattam a kicsim hajas fejecskéjét.(van ám neki, ha nem is sok) Következő nyomással már jött a teste, és megszületett Õ, Gábor 3,60 ás 56 cm-rel. Nem is álmodtam, h ilyen nagy babám lesz, hiszen egy héttel előtte még 2,70-re saccolták ultrahanggal. ÉN határtalanul boldog voltam, teljesült egy nagy vágyam, álmom, és boldog vagyok h újra anya lehetek. Rita vágta el a köldökzsinórt is.. Az egész szülést megörökítettük, kamerával. Képek is készültek de még nem tudom feltenni majd legközelebb.
Picurim sírt amikor rá tették a mellkasomra, de utána megnyugodott, és nem volt egy percet sem tőlem távol, csak amikor az osztályra kerültünk fel, és elvitték megvizsgálni.

2. felvonás.: szülés után a méhlepényt Kriszta, a szülésznőm kihúzta belőlem, hát ez sem kellemes de ezt gondolom tudjátok is, de hála Istennek nem szakadt belém. Mégis utána a dokim megnyomkodta a hasam, én meg elkaptam a kezét, meg Krisztáét, mert borzalmasan fájt, és közben próbáltam ember, nő, és szófogadó lenni, mert nem akartam h rám szóljanak, h mit képzelek. Persze szülés közben nem sikerült, és bevallom kiabáltam, mert így volt akkor jó.

3. felvonás: kaptam, érzéstelenítőt varrás előtt, ugyanis gátvédelem ellenére berepedtem, és muszáj volt varrni, egyszerre kaptam ezzel vénásan méhösszehúzó injekciót is. Szegény Rita, pár körömnyommal gazdagabb lett általam.. Szóval ez is fájt, nem is kicsit.

4. Felvonás: Osztályra kerülés után semmi tejem nem volt, az én babán meg sírt éjszaka is, én meg aggódtam, de nem adtuk fel, és olyan ügyesen szopizott, h végül is eredménnyel jártunk. Bár sokat fogyott, 3,27-tel jöttünk haza.

5. Legnagyobb bánatomra dokim közölte h vasárnap kiszedi a varratokat, kérdem én minek, ha állítólag felszívódó, direkt rákérdeztem. Na mindegy, odakerültem, és hát sikítás nélkül nem bírtam ki, mire megjegyezte a doki h olyan szépen tudok sikítani. Tök jól esett. De én mindig kifogom, mert a lányomnál anno a doki azt mondta mikor bevérzett a szemem, „ne aggódjak szedjek sok c vitamint bár rajtam ha sem segít, holnap jön az influenza az majd elvisz..”.

3.nap hazajöhettünk, és Mindent összevetve, amikor megpillantottam a kisfiamat, az összes fájdalmam elmúlt amit addig át kellett élnem, és nem túlélnem, tényleg mindent feledtet az első ölelés…
ÉN roppant boldog vagyok, az én kis manóm azóta csak anyatejet kap, és most ott tartunk h két hetes korára egy kilót hízott, már 4.15 deka, és igen mohó, imádnivaló kisember. Elválaszthatatlanok vagyunk, és bár megfogadtam máskép szoktatom őt, nem magamhoz, hanem kiságyba, nem tudom megállni, és megnyugtat ha magam mellett tudhatom őt, (főleg h nem büfis baba hanem inkább bukik, és már párszor szívbajt hozott rám)., Olyan szép, h teljesen szerelmes lettem belé, de hát ez nem bűn. vagy igen? örülök h egészséges lett, a 14 uh ellenére amitől féltem.

Hát ennyi „röviden”, köszönöm mindenkinek aki gondolt rám, és drukkolt, és nektek: Rita s Zsuzsa.


Ja és bocsánat ha túl hosszúra nyúltam..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Gréta!
sok boldogságot a kicsihez, és ha lesz időm mindenképpen irok neked privát is.

puszi CSilla

Ja és annyit h az általam nyitott fórumba irt Lorca, akinek azóta 24-én megszületett a kislánya 3,70 és 58 cmvel, első babához képest gyorsan. Gondoltam ő is kerüljön be a babás fórumba,
puszi mindenkinek.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Gratulálok, Csilla, jó egészséget Nektek!

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Csilla, megkaptam a privit is, köszi! Nagyon gratulálok nektek, és örülök, hogy teljesült a vágyad! Egyébként a Júniusi Kismamában szerintem a Rita van! /dúlád/Egyből rád gondoltam!KépKépKöszönjük a beszámolót is, és akkor ha majd lesz időd várjuk a képeket! Kép
ezek szerint akkor a doki is bevált, és maradsz az István kórházba?


Lányok!!!!
Már pár napja kértem, de még senki sem küldött választ!Kép nagyon kéne a Tidrenczel magánrendijének a száma, és a címe!!!!Kérlek írja már meg valaki!
MISZIKE, HANGOSZ,PSZILVI!Visszanéztem, és pont ti hozzá jártok! Remélem még olvasgattok errefele!
köszi előre is!
Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a szülészetet, elég jól fest. A kádas szobában éppen zajlottak az események, úgyhogy azt nem láttam. Szerintem anyukám tapasztalata óta fordult a világ, tényleg egyedül (párjával, kísérőjével) lehet az ember. Végülis most úgy érzem, hogy bárhol lehet, csak gyorsan túl kell lenni rajtaKép.

A doki édesen végigmesélt mindent, aztán megnyugtatott, ha császár lesz, akkor 1 héttel a kiírt idő előtt lebonyolítjuk.

Na eddig ez van, ha van időtök írjátok továbbra is a tapasztalataitokat, had készüljek fel mindenre.

Jó hétvégét!

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Szia Csilla!

Én is gratulálok a babádhoz, örülök hogy te is túl vagy rajta. Minden jót nektek, várom privát leveledet esetleg képeket a piciröl én is küldök mindenképpen.

Szia

Gréta
ggréta80
 
 


Sziasztok tapasztalt Kismamik!

A szülőszoba látogatás során újabb kérdés merült fel bennem, amin tegnap el sem gondolkoztam, de azóta állandóan mászkál a fejemben. Nos, ez a kortermi elhelyezésre vonatkozik. A doki propagálta a saját szobát (bárki bármikor jöhet látogatni, és állítólag csak 5eFt/éjszaka), ami mellett szól az is, hogy a picivel a saját ütemünkben tudunk aludni és ébren lenni, nem zavargatva másokat. A normál kortermek is csak 3 ágyasak (állítólag, ezek közül tegnap egyik sem volt szabad, hogy megnézzem), ami szerintem még egész emberi, és van kivel dumcsizni. Meg megosztani a babás tudnivalókat/tapasztalatokat.

Kérdésem, hogy ez ügyben ki, hol vol, és mit tapasztalt.

Pussz Nektek és pihenjetek, ha tudtok!
dudukly
Isaszeg
 
 


Szia Dudukly!

Első babával én nem ajánlanám az egyágyas szobát. Én mindkét babámmal 3 ágyasban voltam. Az első szülés után direkt jó volt, hogy segítséget kérhettem az egyik tapasztalt anyukától, a másik anyukával pedig azóta is tartjuk a kapcsolatot. 2. babával is jó volt , volt kihez szólni, egy csomót röhögtünk és kifejezetten örültem annak, hog a látogatók nem jöhetnek be a kórterembe. Sőt, most le is állítottam a látogatók zömét, csak a szűk család jött, mert emlékeztem, h. milyen fárasztó volt az első után napi többször a folyosón állni friss gátsebbel, meg egyébként is hulla fáradt voltam.
Saját fürdőszoba van a 3 ágyashoz is, szal ez sem probléma Kép

Andi
psandi
 
 


Köszi Andi, mondjuk én is úgy gondoltam, hogy csak a párom, a tesóm meg a mamim jöjjön be a korházba, a többiek meg mondjuk a 3 hónapos babalátogatásra. Én az ismerőseimhez is csak azután mentem el, hogy már kicsit összeszoktak a babával. Akkor az ember már tudni véli a napirendet, lehet szopi után menni.

Köszi: D
dudukly
Isaszeg
 
 


Moncsúr!

Én még nem döntöttem véglegesen, de egyet egészen biztosan tudok: Rókus nem.
Ha a dokival máshol nem lehet, akkor vagy maradok a Mávnál (itt legalább szülésznőm van), vagy keresek egy másik bababarát kórházat (ez az elsődleges) és benne egy jó orvost.
Én egészen biztos vagyok benne, hogy nekem a Rókus a nappali rooming-in-nel nem lenne megfelelő. (A Mávban pont az tetszett legutóbb, hogy a fürdetéseken kívül végig velem lehetett a kislányom (nem akartam "pihenni", örültem, hogy foglalkozhatok vele, és persze szopiszempontból is jó volt).)
Ezenkívül a szülőszobamegoldás sem tetszik, nem szeretnék "kettes ágy" lenni, és esetlegesen mások szülését hallgatni. 3 "Mávos" gyerek után nekem nagyon furcsa és zavaró lenne, ha másokkal egy helyiségben kellene szülnöm. Ott nem lehet intimitást garantálni. (Ja és az ismerősömet a szülés után kitolták a folyosóra, szó sem volt két órás intim együttlétről hármasban.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Beszti!
Nagyon örülök soraidnak, bár a döntésemet nem könnyíti. Éppen már kezdtem hajolni a Rókus felé, de most megint nem tudom mit is csináljak..:-( Mert bárhogy is veszem teljesen igazad van, csak ezeket a dolgokat próbálom elnyomni az orvosomba vetett hitemmel...
Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz dió legyen. Azt a pár napot a gyerekágyas szobában még csak-csak... De a szülőszobai lehetőség nagyon nem tetszik, talán emlékszel anno nyitottam a gyengéd szüléses topikot, hát az ott leírtakat nem tudom, hogy meg lehet-e valósítani...
De ha MÁV, akkor meg ki legyen, én annyira meg voltam elégedve vele, hogy el sem tudom képzelni kit lehetne találni?! Minden esetre nagyon elgondolkodtató, hogy három szülés után el tudsz jönni mellőle-ez sokat jelent...
Moncsúr
dafi
 
 


Dudukly!
Szerintem is a 3 ágyasba menjél,mert sokat tudnak segíteni a már tapasztalt anyukák ha éppen a csecsemősök nem érnek rá.Énis kaptam az első babámnél segítséget más anyukától és most pedig én segítettem első szülőnek.Mindkét esetben jó érzés volt hogy nem voltam egyedül,ahogy Andi is írta jókat röhögtünk mi is.Én is tartom a kapcsoltot azóta is a szobatársaimmal.A fizetős szoba csak annk jó szerintem ako mindenképp a párjával is akarja tölteni ezt a 4 napot,vagy amennyit bennmarad.Én erre nem vágytam speciel,otthon úgyis együtt vagyunk.És egyébként a 3 ágyasban sem zavarják egymást az anyukák+bébik.
Mikorra várható a nagy nap??Neve van már a picinek?
A kádas szoba nagyon szupi,remélem lesz alkalmad megnézni azt is,és kipróbálni a vajúdás alatt.Ilyenkor császárnál hogy van?Vajúdni ugyanúgy kell vagy nem várják meg azt sem??
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Gratulálok Én is Picifiadhoz, ha van időd tegyél fel képet, lécci! Jó, hogy úgy sikerültek a dolgok, ahogy szeretted volna. Jól vettem ki, hogy két dúlád volt plusz a szülésznő?

Dudukly!
Bár már többen válaszoltak a dilemmádra, de azért Én is csatlakozom hozzájuk. Sztem is jobb, ha a 3 ágyasba mész. Én is tartom a kapcsolatot azzal az anyukával, akivel egy szobában voltam, ráadásul együtt is szültünk, 11 perc különbséggel egyidősek a babáink. Csak ketten voltunk a kórteremben, nem hoztak hozzánk új babát-mamát. A mi baábink elég nyugisak voltak, de nem tudtunk így sem sokat pihenni, mert a szomszég szobákból áthallatszottak a babák, degondolom ez az egyágyas szobába is behallatszik.
Látogatókkal kapcs. is osztom az előttem szólók véleményét: tényleg csak a szűk családot engedd be! Én nem így tettem, ki is voltam purcanva. Másodszorra már résen leszek és időben leszerelek mindenkit.

Üdv Mindekinek, jó éjt:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Panni, Emese, köszönöm a hozzászólásokat. Meggyőztetek, hogy felesleges flancolni a magánzárkávalKép. Én amúgy is koliban laktam az egyetem alatt, hozzászoktam, hogy nem csak a párom szuszog mellettem. Csak néha belegondolok, hogy a legtöbben még normális időben válalnak babát, nem túl a 30-on. Két "tini" szobatárs mellől meg rendesen kilógok majdKép.

Panni, most vasárnap abban maradtunk a dokival, ha nagyra nő a baba, és az ortopéd doki nem enged szülni (mondjuk otthon tornázom rendesen, hogy lazítsam a csípőm), akkor szept. 20-án kiszedi a babót. Normális esetben 27-re vagyok kiírva. Tehát nem kell elkezdődnie a szülésnek, csak konzíliumot tartanak felettemKép. Névötleteim vannak, de a párom még nem mondott semmit rá. Szerintem el se hiszi, hogy ezzel a babóval már idáig jutottunk. Babonából még egy kisinget se vehetek a kicsinek, ezen az őszi babás fórumon jókat mosolyogtak már a csajok. És tök jó, mert ott is van 2 kismami, akikkel majdnem egyszerre vagyunk kiírva a mávba. Õk is már szültek, szóval okosakat mondanak, mint Ti, nem hagyják, hogy túllihegjek bizonyos kérdéseket.

Pussz Mindenkinek:

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Dudukly Kép Az őszi fórumon már leírtam a véleményemet a szobáról, de látom, mindenki hasonlókat írt, mint én, és már el is döntötted a kérdést! Azért jó lenne, ha megúsznád a császárt, több okból is, az egyik, hogy akár együtt is szülhetünk Kép / én mondjuk pár nappal előbbre dumálom meg a babóval, és máris sikerülhet.../
Nekem korosztállyal kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy sokkal több a harmincas anyuka, mint a "tini", emiatt se aggódj! Én is az előbbiekhez tartozom.

Csilla Kép Örülök, hogy hallhattunk Rólatok, gratulálok a nagyfiúhoz!!! Eleinte mondjuk teljesen tűzbe jöttem attól, hogy vízben szülhettél a Mávban, de aztán rájöttem, hogy váltottál, és az István volt a kórházad. Jól emlékszem? A dúlával szülés gondolata viszont egyre inkább foglalkoztat. Meg lehet kérdezni, anyagilag mit jelent ez?

Mindenkinek szép napot!
Judit
jucc
 
 


Jucc, édi vagy, sajna a császár nem rajtam múlik, hanem az ortopédon (Hasznos dr. nagy tekintély és kedves ember). Ha nem javasolja a normális szülést, én nem merem megkockáztatni, ha lehet egészséges mamája a kicsinek, ne legyen bicebóca. A mamámmal már különben is sokat vitatkoztunk emiatt, ő nem örül az egész bababvállalásnak. Én meg úgy vagyok, hogy meg kell bíznom a dokik döntésében, különben gyomorfekélyem lesz a sok parától.

Az ösziben olvastam a véleményed, mivel senki se szavazott a magánlakosztályra, levettem a kérdést a napirendrőlKép.

Pussz mindenkinek, és mutogassátok a szép babucikat, ha ráértekKép.

D
dudukly
Isaszeg
 
 


Manóci!
Én sajnos nem tudom a Tidi számát,mert én még nem a magánjába jártam,csak a kórházba.A hugom pedig a szülése óta nem hozzá jár,már leírtam miért.Sajnálom,hogy nem tudtam segíteni.


Az én dokim átment a MÁV-ból egy másik kórházba,és én a kórház mellett döntöttem,más orvost kerestem.Sajnos rosszul döntöttem.Van ilyen is és olyan is.Nem mindig a körülmények számítanak szerintem.Mert az nekem megfelelő volt.Csak a doki személye nem.Én is az ismerős,elégedett környezet mellett voksoltam.Mégis bizonytalan voltam a szülésem alatt.Rájöttem,hogy fontosabb a doki személye,akiben addig is bíztam.De ez csak az én véleményem.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Manóci, csak most olvastam bele a topikba, nemnagyon jártam mostanában erre. Mindjárt írok neked mailt.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Dudukly!
Anyud miért nem támogatja a Babót? Szorítok, hogy simán menjen minden és ne kelljen császározni! Ha párod nem enged várásolni, legalább nézd ki, hogy miket szeretnél és írj listát, ha szerencsés vagy, párod is meg tudja venni a kiszemelt rucikat.

Csilla!
Vizi szülésről tudnál részletesebben írni? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a baba a vízalatt bújt ki? Jó, hogy Neked bejött a melegvizes dolog, nekem sajna nem sagített, pedig itthon, maikor komolyodni kezdtek a fájások, én is "csobbantam" egyet. Gondolom ez is olyan, mint a vajúdási testhelyzet, mindenkinek más jön be.

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Kitti, köszi de már megkaptam!Amúgy mi újság veletek?Domiban volt végül kullancs? Most váltottam ki én is az Agyhártya elleni oltóanyagot!Már itt figyel a hűtőben!Kép Velünk semmi extra, azért nem is írtam mostanság! Már kezdek gondolkodni, hogy milyen ajándékot vegyünk, mert nemsoká itt az 1 éves szülinapunk!KépKép Olyan fura ez, annyira hamar eltelt, hogy az csak na! Tavaly ilyenkor még egyben voltunk, most meg már egy nagy csaj lett!Kép

Dudukly, Én is a 3 ágyasra szavazok, mi is csk ketten voltunk a szobatársammal, és tök jó volt, mert egy - két dologban bizony tudtunk egymásnak segíteni!
Ja, én is már a krisztusi korban vagyok!Kép Ezt csak vígaszként, de minimum 10 évvel érzem magam fiatalabbnak!KépSemmi gáz ez ügyben! Amúgy meg amikor én szültem volt egy nő aki még talán az én anyukám is lehetett volna, és az első babáját szülte!
Drukkolok én is, hogy azért lehetőleg ne csaszi legyen!Kép

Hangosz, köszi már megtaláltam a privibe, és válaszoltam is!

puszi mindenkinek, Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Látom kitört a nyár, nem nagyon irogattok. Helyes, mindenki menjen a szabadbaKép.

Köszönöm mindenkinek a kórtermi elhelyezéssel kapcsolatos tanácsokat.

Csatlakozom Szonibaba kérdéséhez/kéréséhez, írjátok meg, ha tudjátok, milyen vízben szülni. Elég jól hangzik és valamelyik kismamában is propagálták. Az én kérdésem, hogy ha nem vízben, akkor milyen öltözékben szülünk? A doki ugye azt mondta, vigyek kényelmes ruhát. Gondolom az utcait le kell venni és tisztát felvenni. De nekem a kényelmes öltözék egy rövidnaci+póló (nem ruha), ami a kukkolást eléggé gátoljaKép. Másik, hogy a szülésnél gondolom eléggé összelocsizódik...
A vajúdásnál bármit lehet viselni, a szülésnél le kell vetkőzni? Egy csomó beszámolón az újságokban pucér az anyuka.

A másik, hogy egy kelengye listán olvastam, hogy egyrészt van ahol nem engednek bugyit felvenni szülés után (így elég nehéz lehet a betétet az ember lába között tartaniKép, másrészt van ahol pizsiben is lehet lenni. A mávban mi a helyzet? A hálóing ajánlatosabb, nem?

Manóci drága, én se érzem magam 34-nek, csak a naptár mutatja, meg néha észreveszem, hogy sokkal nyugisabban, kevésbé parázósan/hisztisen élek meg dolgokat, mint a huszonéves kismamik (bocsi, nem általánosítottam, csak a közelemben lévőkre vonatkozik).

Pussz mindenkinek, szép nyarat!

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Dudukly!
Én sem szeretem a hálóinget,ezért egy hosszabb pólóban voltam,ami takarta a popsit,mert mikor beindulnak a fájások,már örülsz,ha nem kell a bugyival vacakolni,vissza sem veszed.Addig rajtam is rövidnaci volt.Nekem infúziót kötöttek be,úgy járkáltam a folyosón,a fájások között,de aztán már kényelmesebb volt a szobában a párommal.A páromon is póló volt és melegítőalsó.Az utcait levettük,és a kényelmesbe átöltöztünk.Abban a hosszabb pólóban szültem,amiben vajúdtam,én nem öltöztem át.Jó,mert takarja mégis a popódat ha sétálsz,és nem látják a többiek,de mégis csak egy kicsit kell fölhúzni,ha vizsgálnak,és az ágyon sem kuszálódsz bele.Lehet ez egy modern spagettipántos hálóing is,ami egy csini topnak néz ki.A lényeg,hogy ne érezd magad gátlásosnak benne,ne azzal kelljen foglalkozni,ha fölállsz kint vagy hátul,vagy olyan hosszú,hogy rádtekeredik.Nekünk mondták,és bevált mindkét babóm után a tena lady,inkontinenciára való hálós bugyi.Nagyon rugalmas,fél óra alatt megszárad,észre sem veszed,hogy rajtad van.Szülés után ezt vettem föl,és ebbe etttük bele a tena betétet,az elején még a legnagyobbat,mert a női intim betétek közül szerintem a legnagyobb sem ér semmit az elején,kevés nekünk.Gyógyszertárban megkapod mindkettőt.A hálós bugyiból érdemes többet venni,hogy tudd cserélgetni,azt hiszem 2 van egy csomagban.Otthon is nagy hasznát vettem,mert könnyen belefért a betét,és a régi bugyijaim még szorítottak,a terhesség alattiak már lecsúsztak,ez meg a testedhez alkalmazkodik.Na,bugyitéma jól kivesézve.

Manóci!
Az én nagylányom is akkora már,olyan hamar elmnt tényleg ez az egy év,ő most 14 hónapos,1 hónap múlva megint jön a szuri,kettő is egyszerre.Már ordít a fehér köpeny látványától.Eddig mindenevő volt,most vettem észre,hogy amit régebben kapott,és szeretett,azt most nem akarja megenni,mert már nem kapta egy ideje rendszeresen.Cseresznyét vettem,na azt imádja minden mennyiségben.Meggyet is adtam a szájába rögtön a cserkó után,nem tűnt föl neki a különbség,ette azt is.Domiból kiszedték a kullancsot,nem lett semmi a csípés helyén,de ez előjöhet 2-3 hét múlva is,úgyhogy a stressz azért bennem van még rendesen.Tegnap varrtam egy függönyt,sötétet az erkélyre,mert nem tudunk kimenni,annyira meleg van kint.Most olyan jó hüsi lett,és még jobban érezni a petúniák illatát.De jó lenne egy kert....Nálunk minden játszóteret megszűntettek,mert balesetveszélyesek voltak.Egyetlen maradt volna az egész lakótelepnek,ami eddig is őrült zsúfolt volt,de az öregek megszavazták,hogy őket zavarja a gyerekzaj,legyen park ott is padokkal.Nem hiszem el,hogy a gyerekes családokkal mindent meg lehet csinálni.Nem hogy adnának,még elvesznek.
Jól kidühöngtem magam..30éves leszek júliusban én is,de aki ismer,az mind azt mondja,hogy letagadhatnék 10évet.Szerintem ez azért túlzás,de nekem is az a vélemyényem,hogy attól,hogy babáink születnek,még egy nő nem feltétlenül savanyodik be,sőt,ha olyan mint én,akkor megmarad az a fruska énje is,akibe a férje beleszeretett,csak felelősségteljes anyja is közben a gyermekeinek.Miért hiszik sokan,hogy a kettő kizárja egymást?Még két olyan modern,vagány kölköt,mint a mieink!!!Na,kíváncsi leszek én azokra a leendő anyukákra,akik most még csak kritizálnak minket-van a környezetemben épp elég-de szerintem csak a féltékenység beszél belőlük,mert mindenünk megvan,ami nekik,sőt,még modernebbek,boldogabbak is vagyunk,semmiben nem korlátoznak minket a gyerekeink,és tartalmasabb általuk az életünk.Kíváncsi leszek,vajon ők élnek-e majd olyan boldogan és vidáman,mint mi?Na,úgy felhúztam magam,hogy csak na!!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Dudukly!
Csatlakozom Doktokittihez a hosszú polo tökéletes a vajúdásra és a szülésre egyaránt.
A hálós bugyi nagyon szuper, mert egyrészt belefér a nagy Tena betét,másrészt nem vág,dörzsöl stb..sehol.Nagyon kényelmes.
Szülés utánra pedig gombos hálóinget javaslok mindenképp,mert azt gyorsan ki tudod gombolni a szoptatáshoz és nem kell az egészet levenni (ez sokszor lehettelen is lenne a sok látogtótól akik belátnak)Szóval erre gondolj mert nagy hasznát veszed.

Egyébként igazad van ,most a második babámnál közel a harminchoz, én is sokkal nyugisabban veszem az akadályokat mint annk idején az elsővel.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pannival megegyezik a véleményem a gombos hálóingről,én a kínaiban vettem egy olyan csini kis rövidnadrágos pizsit,aminek a pólója gombos volt,és tényleg fontos,mert a többi anyuka nálam mindig elhúzta a függönyt,hogy jobban lássák a babáját,és ezáltal minden látogató az ablakra tapadt.Nekem az intenzíven volt egy kicsit a második babám,és ott széken ülve szoptattam,ott is jó,ha csak előveszem a cicit,nem pedig a pólóból félig kibújva ülök.És a második babánál tényleg oldottabban,lazábban veszi az ember,saját magamon is meglepődöm,hogy nem ugrom föl rögtön,ha pisszen,mint az elsőnél,stb.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Csilla dulaja vagyok és tegnap voltam naluk es csinaltam nehany fotot, felteszem nektek.

RitaKépKépKép
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Kitti, Panni, köszi az infókat, megszívlelem, mint az eddigieket is.

Nem érzem magam besavanyodottnak, sőt, ha látnátok minket a párommal röhögve és bolondozva, olyanok vagyunk mint két idétlen tini. Ezek a viccelődések nálunk sokszor jól oldják a feszültséget isKép. A várandósságot meg nagyon jól élem meg, vártuk a babót, csak a húszévesek (egyetemen dolgozom, ilynek vannak körülöttem) néznek furin. De ez nem izgat, szerintem is azoknak rossz, akik savanyúan nézik a világot.

Hála a jó istennek, mi két éve egy kertes házat vettünk, azért is, hogy milyen jó lesz ha babánk lesz. Sajna tényleg a városokban felszámolják a játszótereket, hülye szabályokra hivatkozva. Pedig a nem EU-konform mászókákon is felnőttek egy páran. Amikor kicsi voltam, egy olyan bérházban laktunk, ahol volt egy belső kert, a "felszerelés" porolóból, padból és vadgesztenye fából állt. Így visszaemlékezve nagyon kreatívan játszottunk ezeken naphosszat. Szerintem sokan felnőtt fejjel túldimenzionálják a gyerek szükségleteteit. Bár ha néha látok szép faváras játszóteret, én is szívesen kipróbálnámKép.

Rita, nagyon jó fotók, Csilla igazán gratulálok a helyes babókhozKép.


Jó babázást!

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Dudukly!
Háló ruciban Én is hasonlókat javasolok. Rajtam szüléskor egy kínaiban vett trikós hálóing volt. Direkt ilyen kis bénát vettem, ha esetleg úgy összetrutyizódik, hogy menthetetlen lesz, akkor se sajnáljam. Aztán végül szinte semmi folt nem lett rajta. Az osztályra Én is vittem olyan pizsit, aminek a fölsője gombos (inkább pizsis vagyok, mint hálóinges) és jó volt az is. Bugyi témában nekem is olyan hálós volt (nem Tena, vmi más márka, de uolyan), mint egy harisnyanadrág, csak hamarabb vége van. Betétet és bugyit gyógyászati segédeszközboltban is lehet kapni. Még a szüléskori rucira visszatérve Én is láttam olyan képeket, ahol a Mami csupaszon volt, de nekem az olyan visszataszító volt. El nem tudnám képzelni, hogy pucéron szüljek, de ez csak az én véleményem.

Csilla!
Gábor baba nagyon édes Kép

Kitti!
Nem akarlak riogatni, de Én úgy tudom/hallottam, hogy az "agyhártya körök" még 5 hét múltán is előjöhetnek, de csak nem lesz semmi baj.

Korral kapcs.: sztem sem kell az embernek eltemetnie magát azért, mert gyereke van, mint azt sokan gondolják. És akik így vélekednek, tuti, hogy a féltékenység beszél belőlük vagy a tudatlanság, nem tudják, milyen jó érzés szülőnek lenni.

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is Máv-ban szültem 2000-ben csaszival a Marton prof-nál (aki a Szülők iskoláját tartotta). Most Õ januártól elment nyugdíjba. Mindig rám bízta, hogy mennyit adok neki a vizsgálatokért és a szülésért is.
A második babámat is itt szülném.
A dokikról elég eltérő véleményeket olvastam. A Tidrencelről is. Valaki flegmának mondta.
A régi dokik már nincsenek (Herczeg, Mészáros, Harsányi) a többit meg nem ismerem.

Tudtok nekem egy másik dokit ajánlani, aki nem pénzéhes, akinél eldönthetem, hogy mennyit adok neki?
Pl: a Kisfalvinak van tarifája? És ha igen mennyi?

Nagyon köszi!

Mindenkinek sok örömet a babákhoz!
Salsa
salsa
 
 


Szia Salsa!
Én a Kisfalvinál szültem 2 hónapja ezért szeretnék neked segíteni.Egyátalá nincs tarifája,mindenki annyit ad amennyit gondol,sőt tudok olyan anyukáról aki nek tudott adni és vele is ugyanolyan kedves,rendes volt.Én speciel alkalmanként 3-4 ezret adtam és a szülésért 40 ezrte,de volt olyan aki alkalmanként nem adott csak a szülésért.Ja és ha megkérdezik tőle a szülést,csak annyit mond,hogy ki-mennyit gondol és csak akkor ha meg volt vele elégedve.Szóval szerintem nagyon korrekt.Van összehasonlítási alapom mert az első babámat egy ún.sztárdokinál szültem tetemes összegért és fele ennyi odafigyelést nem kaptam.Bármennyi pénzt kap a doki örül neki és nem vág pofákat mint egyesek,szívből ajánlom őt minden tekintetben.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Lányok!

Emese, bocsi, a multkor nem választoltam, anyu a csípőficamom miatt nem rajong a babóért, meg hát a korom se az "ideális". Úgy gondolom, azt hitte, nem lesz gyerekünk. De mivel az ortopéd doki nem volt ellene, sőt, nem nagyon nagy baba esetén a hüvelyi szülést se zárta ki, úgy gondolom belevághatunk. Az az igazság, hogy csak annyit mondott az ortopéd doki, hogy ne lepődjek meg, ha nem bírok annyit ugrálni, mint más, egészséges várandós mamik. De én hála Istennek, eddig jól birom, tudom, hogy most jön a neheze (súlyban és időjárásban is), de szerintem megleszek. Sokszor látom, hogy van aki végigfekszi a várandósságot a kisbabáért, vagy minden falatnál kiszámolja a kalóriákat. Nekem jóval egyszerűbb: ha elfáradok a fenekemen maradok, felpolcolom a lábaimat és kész.
Én is láttam olyan fotókat, ahol pucér volt a kismama a szülésnél. Én sem vagyok prűd, de azért nem érezném jól magam, ha ennyire ki kellene tárulkoznom. A hosszú póló klassz ötlet. Nem gondoltam volna, hogy a pizsi is engedélyezett a gyermekágyban. Azt hittem, jön a doki, kukkolni időnként. Akkor meg nem akarnék gatyaletolást. Bár lehet, hogy abban az állapotban az ember a bugyit se tudja olyan akrobatikusan levenni, mint egyébként.

Salsa, én is Pannihoz csatlakozom, én nem adtam még pénzt a Kisfalvinak, de nem is olyannak néz ki, aki elvárja. Én úgy gondoltam, a buli után adok egy kicsit magasabbat. Tényleg rendes és szimpi és mindent elmesél, meg mindenfélét lehet kérdezni is. Nyugodt és csendes pasi. De szerintem érdemes megnézned, most egy csomó fiatal doki van, nekem mindegyik elég szimpi. De én a nődokival úgy vagyok, mint a párválasztással, ami nekem jó, nem biztos, hogy másnak is tetszik. Mondjuk ebben a fórumban elég jól kivesézik a dokikat is. A korházban egyébként megint feltünt a Mészáros, pl. a genetikai uh-t ő csinálta nekem. Régebben ő volt az orvosom, és pont azért váltottam, mert egy rákszűrést is csak a magánrendelőben akart megcsinálni. (Utána a Korpásnál voltam, de ő nem dolgozik már. Az ő helyére tették be a rendelőbe a Kisfalvit, így én tök véletlenül estem be hozzá. De megtetszett és maradtamKép.) Lehet, a Mészáros mióta nyugdíjas, kicsit visszafogta magát pénzügyileg, aki nála van/volt, majd ír ide ellenvéleményt. Én most nagyon a fiatalok pártján vagyok, nem fásultak és odafigyelők.
Ja és a Kisfalvinak van egy édes humora is, de van akinek az se tetszik. Nekem pl. a 6 hetes magzatnál rögtön mondta, hogy "Tiszta apja!", mondom neki: "Jó, csak a férjem meg ne tudja!". Erre úgy röhögtünk mind a ketten, hogy percekig semmi se látszott az uh-n. És minden uh-t gondosan elmagyaráz, hogy hol mi látszik. Na nem áradozok tovább, nem én vagyok a menedzsereKép.

Bocsi, hosszú lett...

Mindenkinek jó hétvégét!

Dudukly
dudukly
Isaszeg
 
 


Sziasztok Lányok!

Sokáig gondolkoztam leírjam-e, ami velünk történt. Életünk egyik legszebb napja a legtragikusabb lett. Kislányunk halva született, mert a császár előtt pár nappal (pontosan nem meghatározható) beszorította a köldokzsinórt valamelyik hajlatába, ennek következtében megszünt a vérellátás. A többi már magától érthető. Mindez a CTG-n derült ki, amikor is nem találták a szívhangot. Az azt követő ultrahang egyértelműen kimutatta, hogy sem magzatmozgás, sem szívhang nem látható. Amúgy egy teljesen egészséges, gyönyörű nagy baba lett volna. Szörnyen érzem magam, valami óriási űr tátong bennem, amit azt hiszem, majd csak egy másik baba tud meggyógyítani, de őt elfelejteni sosem fogom tudni.
Ne haragudjatok, hogy a sok jókedvű levél mellé, ezt a szomorú történetet leírtam. De ezzel is szeretnélek figyelmeztetni benneteket, hogy nagyon vigyázzatok magatokra és a családra.
A lelket bennem is 2 éves kislányom tartja, aki eddig is sokat jelentett nekem és férjemnek, de most mindennél többet ér nekünk. Ha ő nem lenne, biztos bekattannék. Így sem sok hiányzik.

Nagyon vigyázzatok magatokra! Azért folyamatosan nyomon követem a hozzászólásokat és veletek vagyok. Bízom benne mihamarább mint kismama írhatok én is!

Sziasztok:
Ági
Ági76
 
 


Szia Ági!
Nagyon sajnálom,ami veletek történt,leírhatatlan a fájdalom ilyenkor.Veled tudok érezni nagyon,mert én is elveszítettem egy kisbabát.Sokáig próbálkoztunk egy babócival,de nem akart sikerülni.Engem közben sérvvel meg kellett műteni,és utána elfertőződött a sebem,volt belőle gubanc rendesen.Telt az idő,én pedig egyre furcsábban éreztem magam,és először arra gondoltunk,talán a műtét is összezavart,de csak pozitív lett a teszt.Hát gondolhatod,milyen boldogok voltunk,vártuk a második kis jövevényt.De sajnos nálunk is gond lett,azzal magyarázták,hogy a szervezetemnek a műtéti teher után nagyon korán jött a kisbaba,és nem bírtam.Engem nem érdekelt az oka akkor már,csak a fájdalmam volt meg.Engem is az éltetett,hogy van egy gyönyörű 4 éves kisfiam,és amint lehet,szeretnénk babát.3 hónap múlva sikerült is,és újra elkezdődött.De onnantól már rettegés volt az életem végig.Mert bennem volt az a félelem,ezt az ember bárhogy is próbálja,nem meri levetkőzni.Én túlhordtam,a végén már meg kellett indítani a szülést,és a hosszú hónapoknak alig vártam,hogy vége legyen,és egészségesen kibújjon a picur.De sikerült.És bár frissek az élményeim-félelmeim,mert a kislány még csak 1 éves,szeretnék még egyszer szülni,hogy három babánk legyen.A férjem nagyon félt,megértem,ezért valószínű,nem kerül rá sor,de a lényeg,hogy mi sem adtuk föl,és boldogok leszünk.A fiamnak nem mondtunk el először semmit,de ő állt mellettem az ablakban,mikor látta,hogy könnyes a szemem,és vígasztalt halkan,hogy ne légy szomorú anya,Fannika ott van fönt,jól van,és az egyik kis csillagra mutatott.Érezte,és próbált segíteni,ahogy tudott.Érte nem szabadott elhagynom magam,azóta nem pityeredtem el előtte,erősnek kellett látszanom.És az egész terhességem alatt utána nagyon aggódott ő is értünk,mindig jött a pocimhoz,és együtt vártuk a kishugát.Hidd el,ti is boldogok lesztek,és gond nélkül sikerülni fog az életedben az,amit nagyon szeretnél.Tiszta szívvel kívánom,hogy fájdalom nélkül vészeld át ezt az időszakot,és bár elfelejteni nem lehet sajnos,de a gyermeked és a majdani kisbabád enyhítse a fájdalmadat.Nekem is több éve már,de van,hogy zokogok egymagamban,arra gondolok,hogy már lassan 2 éves lenne.De ebbe belebolondulnék én is,ha nem lenne egy gyönyörű nagyfiam,és tündéri kislányom.Kicsit őt látom a kislányomban,ha ránézek,hiszen ő azóta született.Ilyenkor azt mondom magamnak,hogy nekünk ezt a tündéri kislányt azután a sok próbálkozás után Fanni küldte nekünk,hogy boldogok lehessünk.Elnézést,ha érzelgősre sikerültem,de igazad van,hogy oda kell figyelnünk mindenre,és ki kell adnunk magunkból a fájdalmunkat is.Nem csak azért vagyunk itt,hogy büszkék legyünk a gyermekeinkre,vagy tanácsokat kérjünk egymástól,hanem azért is,hogy ha valakinek gondja van,akkor segíthessünk is.Kívánom,hogy mielőbb boldogok legyetek,és jelentkezz még!Ha máskor nem is,a nagy napon biztosan!Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Ági, nagyon sajnálom ami veletek történt. Igaz én ilyen nagy babót nem veszítettem el, de sokat és kicsiket igen. Tudom, hogy gyászolni kell, és a szomoruságot és fájdalmat ki kell adnod magadból.
Szerintem írjál ide is bátran. Sokan vagyunk/voltunk többé-kevésbé hasonló helyzetben.
Vigyázz magadra és a családodra. Sok erőt és kitartást.
Márta
dudukly
Isaszeg
 
 


Ági!
Sajnos azt kell írnom, én tudom mit érzel. Velünk ugyan ez történt két évvel ezelőtt. A kiírás napján még minden rendben volt, másnap pedig már halott volt a kislányunk ... köldökzsinór baleset.

Ha segít, hogy kiírod magadból itt a címem: szilvila@freemail.hu

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?