Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek!

Végre aludtam egy jót, Oli este 6-tól reggel fél 7-ig aludt úgy, hogy csak 1-szer kelt fel inni és már aludt is vissza!!! Meg tudnám ezt szokni, de félek nem ez lesz az általános. :wink:

Ma van szökőnap? Nem 29-én????

Kép
timesz
 
 


Nem bizony, én is megszoknám, de nekem nem volt ilyen szerencsém... Óránként felkeltünk, szopiztunk, sírtunk ríttunk...

Kép
fridus
 
 


sziasztok. Enyém gyermekek is nagyon jót aludtak éjjel :lol:
Csak én nem igazán tudtam,anyu beteg(influenza)és többször lejöttem megnézni,hogy hogy van. Ennyire sz..rul még nem volt,nem egy beteges típus.
El is van különítve,gyerekeket ablakon keresztül láthatja csak :?
Igaz,én bejárok hozzá,tehát én is hozhatok ki tőle bacit :(
De csak nem!!! :shock:
Vendég
 

 
 

Sziasztok !

cseriani : igen az a meningococcus c -re van.
A rota elleni vakcinát tényleg szájon kerseztül adják be a babáknak két alkalommal.
Ettől függetlenül oltásnak hivják :roll: , mert az egy oltóanyag , csak a beadása nem a megszokott módon történik.
Tényleg drága , a sógornőméknél lassan aktuális lesz. Nekik a két adagra 35 ezret mondtak, és hozzátették hogy remélik szerencsésen bejut-bentmarad az oltóanyag, különben oda a sok pénz. :roll: :shock: :twisted:
No comment.

Abban pedig teljesen egyetértek , hogy a gyereket védjük meg a betegségektöl amennyire csak lehetséges, de azért próbáljuk megtartani a normális középutat, és csak azt/azokat adassuk be amelyeknek tényleg látjuk értelmét és okát.

Borzasztó nehéz ez a feladat , hiszen én úgy érzem a szülőkre van háritva egy igen komoly és nehéz döntés A GYEREK EGÉSZSÉGÉNEK VÉDELME
Ezért én minden esetben , kikértem az orvosunk véleményét , utánna olvastam a különböző betegségeknek és megvajúdtam magaban mik azok amelyek ténylegesen veszélyesek lehetnek számunkra . Alig adattam be valamit a kötelezőn kivül.
:oops:


Krisz : Ha tartósan külföldre utaztok talán érdemes azt is beadatni, de ez a te döntésed elsősorban.
Én úgy tudom, hogy a meningococcus B -re nincs védőoltás :?


A HPV oltásra nekünk 150 ezret mondott. ( két oltás )
Nekem ajánlotta a beadását az orvosom igy 35 évesen is, mert sajnos voltak előzmények amelyek ezt indololják és talán segitenek.
A kislányom lassan 8 éves lesz , és neki mindenképpen beadatom .
Az orvos neki is ennyiért mondta, mert nem kortól függ hanem , hanem az oltóanyagnak ez az ára. ( sajnos )

Ez az oltásosdi nem egy egyszerü dolog mi ?
Jól fel van adva a lecke a szülőknek !

Mindenkinek szép napot.
Ma nálunk ünneplés lesz, a kicsinek volt a névnapja tegnap , úgyhogy most dőzsi :wink: :lol:


Puszi
nadimo
 
 


Cseriani!

Romániában most nyitjuk meg a műhelyünket és ha belendül a munka, akkor az üzlettársával felváltva felügyelik a munkát a páromék.
Most is odakinn vannak, szerelik a gépsort, risztózzák az apartmanházat ahol kinn lehet aludni.
És 1 hét nekünk, 1 hét az üzlettársé.

Amúgy van egy nóniusz lovunk, 3 malackánk :-), és egy boxer kutyusunk.
Meg volt egy vadászgörény is, de a fiúk csak hazahozták, aztán a kényes részét rámhagyták
Bubuka egy tünemény volt, rommá röhögtem rajta magam, de iszonyatosan rövid idő alatt hatalmas koszt volt képes csinálni.
Mikor kiderült, hogy babánk lesz, elajándékoztuk.

Lívi!

Mi 13:40-kor születtünk. :-)
Köszi a hulala tejszín leírását, tegnap kerestem, de itt mucsán nincs.
Majd egymultiba jól megnézem!

Nadimo!

Ez az oltás téma tényleg elég gáz......
Asszem marad a pneumo, a kullancsos izé és a HPV (ez utóbbira majd ha vissza mentem dolgozni).
Mért hiszik azt, hogy a félpénzen otthon maradt anyukákra rászakadt az OTP????

Amúgy jó bulizást mára nektek! És Boldog Névnapot a kicsinek!!!
Fotót ám igazán tölthetnél ám...... :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így ismeretlenül írok nektek, csak influenzában fetrengek itthon, gyerek a mamáéknál, ráérek és olvasgatok.

NADIMO: Én most vagyok benne éppen a HPV oltás sorozatban, azért is gondoltam hogy írok mert halál pontos infom van. Szóval én is elmúltam 30 éves. Ebben a korban a CERVARIX nevű oltóanyaggal oltanak, ami 3 oltást jelent. AZ oltás darabja 29.000 ft. Egymás után 2 hónapban kell beadatni 1-1 oltást majd a harmadikat az első után 6 hónappal.
Gondoltam hasznos lehet az info :)
ÜDv
Peni

KépKép
peni
 
 


szia nadimo!

A kislányom ma 1 honapos,szeeretném megtudni a véleményedet arrol hogyha január 31én hoztuk haza 2490gr,és ma mértem 3300gr,tehát 3hét alatt hizott 800gr az milyen???Másik kérdésem hogy már 2hete leesett a köldökcsonk mégis néha piros a köldöke alul,gondoltam talán néha a pelus kidörzsöli?oda már nem tud bemenni semmi ami bajt csinál? bocsi de én a mai napig nem birom ha piszkálják a köldököm,ugyérzem fáj,pedig az nem fájhat,állitolag... :lol: Nekem a kisfiamat,4éves,nem sikerült,csak 3hétig szoptatni,volt-nincs,igy történt,most a kislánnyal nem adom fel,és ugylátom bevált a sürün cici,mert sok van és fejek is,szerintem az elsö napokban lehet akár 2 oránként is etetni,ma már 3-4 oránként kéri csak,éjjel és nappal,és isteni érzés igy táplálni,de a tápszeresek is felnőnek....
nuncili
 
 


Azért rendesen megcsinálhatná valaki ezt az egészségügyet, miért kell szülésért is külön fizetni, és még a + oltásokért...
Mintha nem fizetnénk tb, eü járulékot és más egyebet...
Van egy 90 ezres lakás részletünk, és mégsem mondta a doki, hogy köszi, de tartsd meg akkor a pénzt...
Neked nagyobb szükséged van rá,mint nekem...
nuncili, mi már közel 6 hónaposok vagyunk, és én tápszereztem is, ciciztetem is, és már a különböző babaételeket kóstolgatjuk. Nálunk azért még mindig a cici a favorit...

Kép
fridus
 
 


sikerült a tejpépet a kanálból kipattintani, repült a földre:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Balu kapitány egyre jobban eszik!!!:-)))
Felháborodásod jogos, de sajna nagyon nem tudunk ellene tenni.
Szerintem is vérlázító az egészségügyi rendszer. Talán jobb fizut kéne adni a dokiknak meg az eü dolgozóknak, akkor talán ő sem kényszerülne "tartani" a markát.
Persze most lehet vitázni azon, hogy elhivatottság és stb..., de abból ő sem nagyon tudja fedezni a törlesztőrészleteit.
Egyébként engem is dühít!!!!

Nuncili!

Isten hozott nálunk!
Szerintem nagyon szépet híztatok! :lol:
Csak így tovább!

Peni!

Téged is Isten hozott nálunk! Nagyon szépen köszönjük a HPV infót. (asszem erre még spórolunk...) :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kép

Ezt nézzétek!:-)

Kép
fridus
 
 


Kép

Pancsi után...

Kép
fridus
 
 


Fridus??

Jól látom???
Glória ragyog Balu feje felett???

Képzeljétek!!! Domi a hasáról a hátára fordult!!! Még jó, hogy a fiam is látta, így legalább elhiszik majd...:-)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta,Eliza is pont 2 hónapos volt,mikor először megfordult,tátva maradt a szám :shock:
Aztán egy darabig nem csinálta,mostmeg pörög mindenfelé,meg próbálgatja a kúszó mozdulatokat :D
Úgy látszik,ezek a csajszik ilyen erősek :D
Ennyi idősen még Kristófom nem forgott :roll:
Fridus,jól látom,hogy barna Balu szeme? Hatalmas nagy szeme van :wink:
Jól tud majd kacsingatni a lányokra :lol:
Vendég
 


Barna, de ilyen zöldes, mint az enyém.
Egyébként, tényleg olyan, mintha glória lenne a feje felett.
Nem is tűnt fel, csak mikor már feltettem a fotót.
Megyek pancsolni a fiammal...
Majd leszek, talán holnap....

Kép
fridus
 
 


Sziasztok !

Végre itt vagyok, megvolt a buli, minden jól sikerült.

Krisz : Gratulálok , ügyesek vagytok. :lol:

Peni : köszi az infót, a jövő hónapban nekem is esedékes lesz a téma
akkor majd én is megirom a pontosat.


Nuncili : megkaptam a privit , irok máris. :wink:


Mindenkinek nyugodalmas éjszakát kivánok.
nadimo
 
 


Aludt a fiam 2*3 és egyszer 2 órát. 4-től meg lábdobálás volt forgolódással. Szóval nem aludtam semmit.
Éjszaka sírt, szerintem melege lehetett, mert nyitottam kis ablakot, akkor egyből utána bevágta a szunyát.
A fiamnak nem jön be ez a hálózsák, huzogatja fel a lábát, de már kinyújtani nem tudja, mert ott van alatta...
2 napja nem fáj a foghelyünk... csak el ne szóljam magam...

Kép
fridus
 
 


HPV- oltásról annyit,, ha előbb is lehetett volna már beadatni, most én is vállalhatnék még egy gyereket! ......

Én ugye 2007-ben voltam kismama és nyár végén született meg a kisfiam, a terhességem alatt alakult ki nálam a méhnyakrák, pedig közvetlen terhességem előtt voltam szűrésen (mint minden évben) és P1 lett. Aztán nem tudom mi történt..... azt mondta a doki a terhesség felgyorsította az elterjedését és már nem volt elég a csonkolás. 37 hetesen megcsászároztak, a baba teljesen egészséges, nekem utána jöttek a kezelések (kemo, sugár) januárban műtöttek - kipakoltak teljesen - a szövettanom jó lett, de még kell egy kis utókezelés, most esedékes majd visszamennem. Mindez 29 évesen!!!!! Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a terhesség végén vették csak észre és már nem tudták elvenni a babát, különben se baba semmi...... :cry:

Így utólag biztos beadattam volna, akármilyen drága is, dehát hivatalosan csak 2007. decemberátől kapható, így marad az egy szem gyönyörű gyerek és a szörnyű élmények, és a remény, hogy teljesen felgyógyulok.....

Kép
timesz
 
 


Kevert meggyes

Hozzávalók:

4 tojás

2 pohár kristálycukor

4 pohár liszt

1/2 pohár étolaj

1 csomag vaníliás cukor

2 pohár kefír

1/2 kg kimagozott meggy

(pohárméret: 2 dl)


Elkészítés: Fenti hozzávalókat a fenti sorrendben összekeverjük (a meggy kivételével). Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük, rászórjuk a kimagozott meggyet, majd közepes lángon megsütjük. Ha kisült, vaníliás cukorral meghintjük.

Megjegyzés:
Lisztérzékenyek is elkészíthetik rizsliszttel.

Kép
fridus
 
 


Ezt tényleg nem azért írtam le, hogy sajnálatot váltsak ki belőletek, csak hogy jól gondolja meg mindenki, mennyit ér neki az egészsége, nehogy már késő legyen és úgy járjon, mint én....... :(

Kép
timesz
 
 


Uff, szörnyű...

Kép
fridus
 
 


Timesz!

Igazad van!!!!
Engem még nem műtöttek meg, de sajna rám is ez vár. Én anyai ágon öröklöm a rákra való hajlamot.
Drága édesanyámat is az vitte el holnapután lesz egy éve hogy eltemettük. Annyira vágyott egy unokára, sajnos nem élhette meg, hogy a kezébe fogja Domit.

Nekünk meglepi gyerek a Domi, hiszen műtét előtt álltam egy méhszájpolip miatt. Amúgy volt még petefészekcisztám, méhcisztám, úgyhogy még a doki sem tudja hogy estem teherbe.
A méhlepény meg tele volt cisztákkal, mikor kijött, úgyhogy az is ment szövettanra.És azért tudok csak 1 mellből szoptatni, mert a másik daganatos.Szerencsére minden biopszia jóindulatú daganatokat mutat, de ezerrel oda kell figyelni rá, mert ezek gyorsan változnak.

Hugom kisfia (7 éves) most van a Lászlóban őssejt kezelésen, mert egy súlyos daganatfajtával küzd 4 éves kora óta.
Ez az utolsó esélye a gyógyulásra. :cry:

Tehát senki se sajnálja az egészségére a pénzt, mert a rák képes csak és kizárólag akkor tüneteket produkálni, mikor már kifejlődött.
Minden korai felismerés tényleg életet ment.
És ha egyet ki tudunk küszöbölni egy oltással, akkor azt igenis tegyük meg (tudom hogy drága, és nehéz összespórolni, de muszáj)

Bocs, hogy ilyen kioktatóra sikerültem, de egy gyereknek az édesanyja elvesztése hatalmas nagy fájdalom!!!!
És szívből remélem, hogy ezt a betegséget Ti csak és kizárólag a leírások alapján fogjátok megismerni.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Az anyukámnak is a hugának, nővérének is sajnos kipakolták a méhüket, én ezért járok rendszeresen, fél évente dokihoz.
Az anyunak még arcüreg polipja is van, már 24-szer műtötték, lézerezték, de már megint kiújult, most volt január 9-én egy ujabb műtéte. És ahogy elnézem, nem én örököltem, hanem a bátyám, ő is feszt szipog, fáj a feje...
Csak hát nem szaladgál vele orvoshoz, mert 2 gyereke van, a felesége gyesen, és kell a pénz...

Kép
fridus
 
 


Köszi Kriszta a bíztató szavakat!!! A rák tényleg egy alattomos betegség, sokáig nem okoz tüneteket, engem a terhesség alatt ugye nagyon sokszor vizsgáltak, mégis csak 34 hetes terhesen vettek észre valami elváltozást a méhnyakamon, de miómára gyanakodtak, és a biopszia derítette ki hogy rosszindulatú, dehát a baba miatt nem tudtak tovább vizsgálni, mert ártott volna neki. Szörnyű volt egy teljesen problémamentes terhesség végén szembesülni e ténnyel. Sokáig fel sem bírtam fogni, hogy velem, ilyen fiatalon ez történik. A családban senkinek nem volt mégcsak daganatos betegsége sem, én soha sem dohányoztam, mégcsak cisztám se volt soha, semmi...... Hihetetlen, de a kisfiam rengeteg erőt ad a betegség leküzdéséhez, miatta bármit megtennék...

Kép
timesz
 
 


sziasztok!

Látom itt páran az anyatejet tápszerrel egészitik ki.Én attol félek nem fogom észrevenni hogy potolnom kéne.Most ugye elég jol hizunk,de mi lesz ha pár honap mulva vagy neadj hét mulva potolni kéne hogy veszem észre?és potolni hogy kell?egy kaja-cici,egy kaja-táp?akkor még hasfájosabb lesz?nem tudom miért de semmit nem aludtunk éjjel,sirdodált,nyögött és nyomott,aztán 2szer hig kaki.persze most alszik :lol: Van valakinek olyan babája aki ember testen alszik,letéve 10percen belül felébred???????Valami ötlet???
nuncili
 
 


Sziasztok!
Csak ámulok bámulok, te jó ééég lányok! 1 napig nem vagyok és miket olvasok. :oops:
2 hónap múlva megyek rákszűrésre, megkérdezem a dokinőmet hogy ajánlja e az oltást (HPV), mert régebben azt olvastam hogy ilyen "idősnek" nem lehet adni.
Az ár tényleg nem semmi, de első az egészség. Párom, ha megtudja az árát, kifut a világból. Ott a hitel, mindegy majd jelzem az OTP felé hogy az egyik részletet nem fizetjük be, mert kell az oltásra. KÉSZ RÖHEJ.
Én augusztusban leszek 35 éves, bár nem szeretnék még egy babát, de azért nem is szeretném hogy valami komolyabb bajom legyen, mert akkor itthon megállna az élet. :(

Dorkának eddig csak a kötelező oltásokat adattam be. A doktornénitől kérdeztem az oltásokat hogy miket adassak be neki mit ajánl még anno, és azt mondta hogy nem ajánlja csaK a kötelezőket, mert ezeknek az oltásoknak mellékhatásai lehetnek. 2 hét múlva megyek mindkét törpével orvoshoz, megint kifaggatom hogy 1 év alatt mi változott. :(

Nekem csak endometriozisom volt, cisztáim voltak, de ezek abszolút eltörpülnek az olvasottakhoz képest. Mindkét babám csodának is számít, mert azt mondták hogy nem lehet gyerekem.

Egy kérdés, bár azért megpróbálok utána olvasni, van valami tünete ha valaki megkapta ezt a vírust HPV re vonatkozóan?

Fridus: Balu egy angyal :lol:, gondolom mennyi rajongótok van :D
Múltkor írtad hogy a Valéria utcában van egy pelenkadiszkont. Ezek szerint már vásároltál ott, mi a véleményed a pelusokról?

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Rakok fel 1-2 új képet a drágámról: Kép Mosolygósan Kép Farmerosan

Kép
timesz
 
 


Az a borzasztó hogy aki egészséges életet él, nem dohányzik nem iszik, dolgozik rendesen, és az ilyen emberekkel történnek ilyen borzasztó dolgok, és az a nőőőőőőő aki kinnt támaszja a falat, elli a kölköket mint a nyúl annak meg semmi baja nincs.
Bocsánat a kirohanásomért.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Olyan vicces az egész! Most költöztünk a panel rengetegből a 18ba,kertesbe.Nem nagy,70nm,de lett mindenkinek külön szobája.1 honapos SZONJÁNAK egy picike,4éves NAGY ÁDINAK egy nagyobb és Apácskának-Anyácskának is jutott szoba. :lol: A kérdés csak az hogy mikor kerül mindenki a helyére?mert most apa alszik Ádival,anya pedig Szonjával.Már megbeszéltük a fiammal ha a huga nagyobb lesz akkor ők a szélén én középen.Apa meg lent a nappaliba mert ott van kinyithato nagy ágy amin elfér :lol: . Tehát hogy Apa és Anya mikor kerül egymás mellé ujra az rejtély....(majd a föld alatt... :wink:
nuncili
 
 


Gabcsa! Én úgy tudom évekig lappang, nálam semmilyen tünetet nem okozott, és nehezen is vették észre pedig terhesség alatt nem egyszer vizsgálják az embert. Ja, és 1 hónapon belül is ki tud alakulni, hiába jártam minden évbe rákszűrésre. Mondjuk terhesen amúgy is le van gyengülve a szervezet, mert a baba elvesz mindent, ezért terjedt el gyorsan nálam!( Bár a doki szerint, nagyon ritka hogy terhesség alatt jön elő, én vagyok a kivétel!!!)

Kép
timesz
 
 


Nuncili, mi is voltunk egy kicsit hasfájosak, Dorkának infacolt adtam, Panka nagyon nem szerette, most egy pár napja adok neki megint Infacolt meg Espumisan cseppet és ez bevállt. Éjszaka csak 1szer kel fel.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Timesz, ez tényleg nagyon durva, hopp nincs hopp van. Komolyan nem gondoltam volna hogy ez ilyen. 2 hónap múlva megyek rákszűrésre, remélem minden rendben lesz. És tényleg az a borzasztó hogy bármennyire is élsz normális életet, ez a betegség nem válogat csak lecsap. Tünemény a kis Olivér és milyen mosolygós.
nuncili a véleményem a szobaosztásról:
mindenki aludjon a saját kuckójába, mert szerintem a későbbiekben sokkal nehezebb lesz Ádinak, meg nehogy ezzel "zsaroljon titeket" Ő már nagy fiú, és milyen jó hogy van külön szobája. Bár lehet hogy Apa megértő, de azért szeretne kettecskén lenni Veled is :oops: Jó most Szonja még pici még ez megy egy ideig óráig, de szerintem ne szoktassátok az ágyatokba.
Nálunk mindenki a saját kuckójában van. Hidd el mindenkinek kényelmesebb lesz így. Nálunk bevállt! Ok hogy még Pankát éjszaka az ágyunkban etetem, de utána visszakommandózom a szobájába, ami a mi szobánk mellett van.
Bocsi az őszinteségért de később majd belátod hogy mennyire jó ez így.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsa, nekem is csak írta egy kolléganőm, hogy olcsóbb ott a pelus, még nem jártam arra, csak ha elfogyott a csomagunk.
Nincs sok rajongónk még, mert a lányok elkerülnek minket, csak az öregebb néniknek tetszik.. :-)

Kép
fridus
 
 


gabcsa!

Igen igy lenne jo,igy kéne csinálnom,csak az a baj hogy az én 1honapos kislányom állandoan felsir ahogy berakom,és ezért néha már lusta vagyok sokadszor kiugrani kivenni sétálni berakni,egyszerüen cici,büfi és mellettem marad,merthogy most én alszom az ő szobájában,van ott ágy is...te tényleg minden éjjel szaladsz akár 10szer?jaj ez nagyon ciki,mert a kisfiamat is elrontottam,ott is csak disznek volt a kiságy.Nem igazán hagyom a kicsit sirni,ne zavarja a többieket.Ezért kiveszem,sétálunk,visszateszem,amig birom,aztán feladom....Meg hiába van légzésfigyelő,a bukás miatt nyugodtabb vagyok ha mellettem van,gondoltam még pár hét és "bekeményitek" :cry:
nuncili
 
 


Nuncili:
Amikor Pankát etetem esténként, akkkor a mi ágyunkban van, amikor befejezi a cicizést, és elalszik akkor átviszem a szobájába. Nekem is sírdogált, de szerintem a pocakja miatt, és az infacol meg az espumisan csepp bevállt. De amúgy amikor sírdogált akkor magam mellé tettem az ágyunkba és ciciztettem akkor megnyugodott. Volt hogy próbáltam a cicit felválltani a cumival, de kiköpte :) Dorkát hasonlóképpen etettem. És nála is bevállt. Már a saját szobájában és ágyában alszik. :D
Úgyhogy kitartás :) Ádival csak keményen :D

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Nuncili, én 12* is felkelek egy éjszaka alatt, ha hív a kis tünemény.
Volt nem egyszer ilyen éjszakám...
Sír, kiveszem az ágyikóból, megszopiztatom, majd mire visszatenném, megint felsír, ezt eljátszuk 5-ször, majd hopsz, bekerül az ágyunkba és alszik, mint a mormota, csak utána én nem szunyálok, rá ne feküdjek, mert eldobja kezét lábát.

Kép
fridus
 
 


Krisz, Timesz, ezek nagyon kemény dolgok! :(
Régebben egyszerűen nem bírtam rávenni magam a rendszeres rákszűrésre, mert annyira rosszul vagyok attól, hogy egy vadidegen turkáljon az intim részeimben, csak amióta gyereket akartunk, azóta mentem rendszeresen. Mostmár én is fontosabbnak érzem az egészségemet, mint a vizsgálattal járó kellemetlenséget. Pedig eddig mind a 2 doki, akivel ilyenformán találkoztam, szinte 'gyöngéd' volt, na de akkoris...
Amúgy Olivér is tényleg nagyon helyes fiúka! Az a mosoly, minden csaj el fog olvadni, készülj fel, hogy hosszú, tömött sorokban járnak majd utána :lol:
Balut meg már annyiszor dícsértem, de még mindig édes ő is! Nem kell sokat várni, hogy ne csak az ilyen vén szatyrok, mint pl mi :D legyenek oda érte :lol:

Gabcsa, 2 hónap múlva mész szűrésre? Az én dokim azt mondta, hogy szülés után csak fél év múlva kell menni...
danann
 
 


Ja, és recept-téma: nem akarom nevesíteni, de tudjátok ki az a tévés csaj, aki most az ügyeletes konyhatündér, neki megvan néhány könyve word doksi formájában begépelve, pl a félórás kajákat tartalmazó is. Ha küldtök priviben e-mailcímet, akkor szívesen elküldöm az anyagokat.
danann
 
 


Danann! írtam privit!

Kép
timesz
 
 


danann, nekem is elküldhetnéd, mert a melós gépemen maradt a csaj szakácskönyve, de sajna már a jelszóra sem emlékszem, mi volt. :-)
Az emilcímet tudod, vagy nem ?:-)
Képzeljétek, olyan szép tejpépes szemöldökünk lett...:-)
Néha fúj egyet tele szájjal... Ilyenkor alkotja magára a művet...

Kép
fridus
 
 


Timesz! Valahol elveszhetett, mert egyelőre nem ért át a privi!
Fridus, mindjárt küldöm!
danann
 
 


Most látom Timesz, hogy neked itt van az e-mailed! Ha a doksikat kérted volna, akkor azt most elküldöm erre a címre, jó?
danann
 
 


Én megkaptam, köszönöm szépen, már csak idő kéne ezeket bogarászni. :-)

Kép
fridus
 
 


mi is voltunk tegnap nagyot kirándulni,íme a bizonyíték: :lol: Kép Megjártuk az erdőt... Kép Ez már a hazaindulás elött készült... Kép Ez meg már itthon,jókedvűen...
Vendég
 


Lívi, múlthéten kedden voltam a 6 hetes kontrollon és akkor mondta nekem a dokinőm, hogy tali 2 hónap múlva, úgyhogy feltétlenül megyek. Esetleg kérdezz rá a dokidtól.

Minjárt küldök privit, én is szeretném a pikkpakk recepteket :), előre is köszi

Lányok egy kérdés: a kullancs elleni szurit hány hónapos kórtól lehet adatni? Dorkának beadatom, de szerintetek a töpének is lehet?

Cseriani, Eliza nagyon mosolygós szép baba, biztos ő is élvezte a kirándulást, Kristófról nem is beszélve.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


gabcsa,Kristóf 1 évesen kapta meg. A doktornénink elötte nem szeret semmi ilyent beadni...
Vendég
 


Na kiteszem a lábam ügyintézni és lemaradok!!!!

Cseriani!

Hát az a mosoly.....beranyozta a napom hátralévő részét!!!! De komolyan!!

Gabcsa!

Kullancs ellenit 1 éves kor alatt nem javasolják nagyon. Addi marad a szúnyogháló és a beöltöztetés...
És az a kirohanás is jogos....

Timesz!

Sajnos néha hiába figyel az ember, megtörténik a gond. De ha idejében észreveszik, legalább az élet megmenthető....
Jóképű ez az Olivér hapsika is.....

Nuncili!

pótlás: ha kevés a tejci annak sok tünete van. Többek között az, hogy sír a baba, kevés a pisis pelus és nem gyarapodik a súlya rendesen. Tehát ezzel csak azt akaormo mondani, hogy észre fogod venni, ha pótolni kell. Ha nagyon aggódsz emiatt, lehet hogy érdemes volna mindig egy kicsit tartalékolni a fagyóba! De hidd el, hogy van elég tejed!!!! :lol:

alvás: próbáltad azt, hogy leteszed és hagyod egy kicsit "nyűglődni?"hátha elalszik.....

Lívi!

Lövök privit én is......


Fridus!

Igen, a megelőzés a legfontosabb!!!!
És nem elég méhnyakrák szűrésre járni!
Anyajegyek, fogászat, stb.......

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


köszi lányok a sok tanácsot,jo hogy vagytok! na jo tehát majd játszunk kicsit éjjel hátha egyszer csak nem sir fel hanem belealszik.igen én is felkelek hozzá akár 100szor is,ha legalább 3szor 1orát aludtam elöző éjjel,de sajna beismerem nem mindig,és néha belealszunk a szopiba mert jo nagy az ágy kettönknek :lol: Sajnos ma kaptam egy telefont a gyermek klinikárol,hogy rossz lett a véreredménye és veleszületett anyagcsere zavara van,mást nem mondtak,tök kivagyok,lehet hogy szoptatni sem lehet akkor,már ilyet is hallottam.Nemtudom miért alakul igy hogy egyik gyerekemet sem szoptathatom......majd irok holnap ha hazajöttünk a korházbol.
nuncili
 
 


Képzeljétek, csoda történt...
A Balázs koma kért cicit, hát a szokásos módon -ágyunkba fektetve- megkapta a magáét, és nem akart elaludni, ahogy szokott, ámde fél órával később, kicsit dörzsölgette a szemét, és cici nélkül elszunnyadt...
Hát nem csoda, aludt egy órát...

Kép
fridus
 
 


Dominika, ne is mondd a fogászatot, oda is rendszeresen járok, a Belvárosba, szülés után is elmentem, hogy fáj a fogam, megnézték, és annyit mondtak, ha fáj, huzassam ki....
Aztán anyósom, elvitt a saját fogászához, a 18. kerbe, sikerült a fogamat megmenteni, úgy, hogy csináltak egy röntgent, és kiderült, a tömés alatt van egy lyuk, ahová bemegy a kajcsi, és ott rothad a cucc...
Na frankó, azóta kifúrták, és új külsőt kapott a fogam, igaz lehet, nem volt olcsó, de legalább megmaradt...
Ez a topik lassan már nem újszülött ellátás kérdéseire ad majd választ.. :-)

Kép
fridus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: