Új privát üzeneted érkezett!

Figyeljetek!

A korhazi ajandekcsomagban van egy kis tegely Sudocrem, nekunk tobb mint fel evig kitartott, mert a popsit ugye csak akkor kell kenni, ha piros.

Es amikor en szultem, TILOS volt sajat cumisuvegbe tenni a lefejt tejet, ok adtak sterilizalt uveget, ki volt keszitve mindennap a hutore!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Korántsem olyan sebtiben...


Annamari!

Lehet, hogy a teltházas szüléseim miatt vannak más emlékeim? Nekünk is kitették a cumisüvegeket, de ha elfogyott használhattunk sajátot is. Nekem senki nem szólt érte. Mellesleg véletlenül tudtam meg, hogy hol a tejes hûtõ és a steril cumisüvegek... És hétvégén is voltunk bent. Lehet, hogy ez mind sokat számít. Nem tudom. Mindenesetre érdekes.

A kórházi csomag! Képzeljétek, a szobában nem volt ugyanolyan mindenki kórházi csomagja! Volt, akinek még Lego is volt benne! Mi csak "sima" csomagot kaptunk, pedig számítotam a cumira. Pechünkre akkor fogyott le az elõzõ készlet. Még a csecsemõsöknek is meglepetés volt az új csomag tartalmának hiánya.

Pirus!

Nekem fényezték a gyerkõket, mert besárgultak és "bedurrant" a mellem. Ezért is kellett fejnem.

Hát igazodj ki ha tudsz. Mindenesetre nem árt ha van nálad cumisüveg és ha megkérdezed milyen szelek fújnak éppen! :o)
Sok sikert! Bár gondolom az orvosod nem tud ebben segítséget nyújtani! Bízd a véletlenre.
Egyébként úgy érzem sok mindent meg lehet tenni - bár még mndig a "vaskalapos" intézmények közé sorolható a klinika - csak akarni kell és megfelelõen kommunikálni. De sokszor nehéz megtalálni azt az embert, akire szükséged van a megfelelõ válaszhoz!
Kitartás.

Solya
solya
 
 


Pirus,

Mindenkeppen jo, ha van fejod, mert egyreszt csodakat tud tenni a belovellt betonkemeny, tuzforro fajo cicivel, masreszt az elso hetekben a manod joval kevesebbet eszik meg, mint amennyi tejet termel a cici. A ciciben marado tej rosszabb esetben mellgyulladast okoz, kevesbe rossz esetben a cicid azt a jelzest kapja, hogy sok ez, amit most termel, nem kell ennyit termelnie, ezert elkezd csokkenni a tejmennyiseg. Par het mulva viszont ez a mennyiseg mar keves lesz a babanak es a kinalat novelese tobb napos "munka". Ha az elso par hetben a melleidet szoptatas utan uresre fejed, akkor nem csokken a kinalat es nem utolsosorban lesz a fagyasztoban tej, ami barmikor jol johet. A kereslet-kinalat altalaban 4-6 het alatt kiegyenlitodik, persze van hogy elobb. Amikor szoptatas utan mar nem tudsz 5-10 ml-nel tobbet kifejni, akkor beallt a kereslet-kinalat, onnantol elvileg nem kell fejni. Hogy miert elvileg, az mar egy masik tortenet Kép

Annamari
muter
 
 

 
 

Lányok!

Köszi a tanácsokat! A mellszívójoz, amit vettem, adtak két db cumisüveget, amiben tárolhatom a lefejt tejet, de olvastam valahol, hogy létezik hozzá anyatejgyûjtõ zacskó is. Szerintetek abban éremesebb lefagyasztani a tejcsit? Ti minden felesleges tejet elraktatok, vagy volt úgy, hogy amikor a baba még nem kért olyan sokat, de tej volt bõven, egyszerûen kiöntöttétek a lefejt tejet? Vagy ez luxus?Kép
Tegnap voltam a dokimnál. Beszéltünk az új szülõszobáról is. Neki nagyon tetszik, azt mondta, hogy a legkorszerûbb ma az országban. Meséltem neki a szülésznõk aggályairól is. Azt mondta, hogy azért nem az egyszerre 6-7 szülés a jellemzõ és azt is mondta, hogy akinek fogadott dokija van, annak rendszerint van fogadott szülésznõje is, aki esetleg a szabadságáról jön be és már többen vannak. Egyébként a vajúdó apartmanok monitirizáltak, egy fülkébõl lehet figyelni az összest és hangi összeköttetés is van. Viszont azt is mesélte, hogy volt olyan teltház is, amikor abortuszosnak nem jutott máshol hely, csak a vajúdóban. Nagyon embertelen dolog, szerinte és szerintem is. Képzelhetem mit élhetett át az a szerencsétlen!
Pirus
pirus
 
 


Sziasztok!

Régen jártam már ezen az oldalon, mert akkor mindenki el volt tünve.

Pirus: Mikor fogsz szülni és kinél?

Én ugy hallottam, hogy a kórháznak van saját lefejõ gépe amit használni lehet.

Na jó most bucsuzok majd még jövõk
sziasztok
Andy
andy78
 
 


Pirus!

A tejet zacsiban erdemes lefagyasztani, vagy esetleg bebieteles uvegben. Kionteni semmikepp nem erdemes, legalabbis nekem a szivem verzett, mikor egyszer a csapba kellett ontenem. Inkabb ha nagyon sok van, kerdezd meg a vedonodet, nem tud-e ra jelentkezot!

Nekem az egyik mutetemnel nem volt hely a 2. emeleten es a terhespatologiara fektettek. 2 lany volt a szobaban, akik mar tul voltak a 12. heten es meg kellett szulniuk a "babat". Mivel nem volt hely a vajudoban, a szobaban esett az eset. Hat azt nem kivanom senkinek. Ok vegigpoenkodtak az egeszet, a vegen volt kepuk megkerdezni, hogy fiu vagy lany "szuletett", mig a szoba tobbi lakoja veszelyeztetett terhes volt meg voltam ugye en, aki epp probalt teherbe esni...

Annamari
muter
 
 


Andy!

Szia! Én január 31-re vagyok kiírva és a Dr. Mericli Metin a dokim. Esetleg ismered?
Én is hallottam a kórházi fejõgéprõl, csak ott állítólag sorban kell állni.

Annamari!

Nagyon szomorú, hogy ilyen dolgok megeshetnek. Szerintem semelyik oldalnak nem egészséges. Nekem nincs jogom ítélkezni mások felett, mert nem én vagyok a helyzetükben. Ismerek pár olyan abortuszost, akinek a mai napig komoly lelki válsággal küzd, na és persze vannak olyanok, akik vígan mennek 4-5.-szörre is. Egyszerûen nem értem miért nem lehet a kórházaknak is kooperálni, a VIII., IX. ker. tele van kórházzal, klinikával, akinek nincs fogadott dokija pl. másik kórházban is megcsináltathaná az abortuszt, ha teltház van az adottban.

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus

Sajna nem ismerem a dokidat, de biztos jó ha õt választottad.
Szûlésznõt választottál?

És egyébként, hogy vagy, hogy biród?

Na most ennyi
szia
Andy
andy78
 
 


Lányok!

Amikor én szültem, mindig volt kórházi mobil fejõgép, ha kellett! Való igaz, hogy néha várni kell, de ha bedurran a cicid és szólsz, akkor segítenek. Legalábbis nekem segítettek!
Azért jó, ha van saját kézi mellszívód!

Egyre jobban érdekel az új szülõszoba! Lehet, hogy belevágunk a harmadikba?! :o)

Solya
solya
 
 


Andy!

Valóban meg vagyok elégedve a dokimmal, nagyon szimpatikus és türelmes és mindig mindenre válaszol. Szülésznõt majd õ javasol, és amikor elõször megyek CTG-re a 35. héten, akkor be fogja mutatni nekem. Bízom az 'izlésében'.
Egyébként nagyon jól vagyunk, kis Zsombi - ez a baba neve - nagyon virgonc, kifejezetten akrobatikus alkat. Nem lehet panaszom semmivel, a 32. hétnél plusz 6 kilónál járok, ami nem rosszKép fõleg, hogy 52 kilóval indítottam. Igaz már nem dolgozom, mert vesepangásom van, és a doki jobbnak látta, ha nem szedek össze valami fertõzést, mert akkor be kell feküdnöm. De ez a vese dolog nem fáj. Ettõl függetlenül én még mindig jövök-megyek, egy csomó dolog van, amit még a baba születése elõtt szeretnék elintézni.
És veled mi a helyzet?

Solya!

Mi is három babát tervezünkKép Majd ha Zsombi megszületett és esetleg az új szülõszobában, akkor, ígérem, részletesen beszámolok az egészrõl, leírom a pozitív és negatív élményeket is, bár remélem pozitívból több leszKép
Solya, a szobában van zárható szekrény? Ahova az értékeidet elteheted, most nem gyémántra vagy milliókra gondoltam, de nekem a mellszívó is érték, a telefonom is, meg, ha viszek be, akkor a Zsombi ruhái is - fõleg, hogy Angliából rendeltem, az interneten keresztülKép. Nem szeretnék bizalmatlannak tûnni, de ezt pl. a dokim mondta- õ valahogy nem emlékezett arra, hogy van-e kulcsos szekrény. Ha-ha!- hogy a lopás sajnos már nem egyszer elõfordult és képzeld, a legtöbbször külsõs lopott! Mondjuk ezt nem értem hogyan, ha nem lehet bemenni a kórtermekbe.

Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Hát... Szekrény van, de hogy zárható lenne?! Nem emlékszem, hogy lett volna kulcs. De egyszer sem történt semmi. Igaz figyeltem, hogy ne vigyek be értékeset!
Most jut eszembe, hogy egyik nap eltûnt mindannyiunk tusfürdõje! Valaki nagyon tiszta szeretett volna lenni! A vajúdóban is szabadon voltak a cuccok egy polcon, nekem ott sem volt gondom egyszer sem! Ha nagyon értékesek vagy pótolhatatlanok a ruhácskák, ne vigyétek be, vegyetek pár magyar darabot, azok is nagyon édik és nem drágák, fényképezésre meg behozza a párod A babaruhákat! Saját ruhácskát, mint írtam én is csak akkor használtam, mikor vmi probléma volt a kórházival. Elõször, a lányomnál nem kellett egyáltalán saját ruhát használni, csak a fiam követelte ki, hogy saját ruhácskában legyen! :o)
A telefont, meg a mellszívót általában az éjjeli szekrényen tartja az ember lánya, vagy az utóbbit a steril vödörben így viszonylag könnyen lehet rájuk figyelni, ill. könnyen mobilizálhatóak! Ritkán fordul elõ, hogy üresen marad a szoba és nekem eddig mindig nagyon klassz szobatársaim voltak. Biztos van rá ellenpélda is, nekem szerencsém volt! Apró praktikákkal kikerülhetõ a kellemetlenség!

Solya
solya
 
 


Szia Pirus!

Nekem volt dolgom Mericli doktorral, szerintem jo orvos. Es egyidoben rendel az en dokimmal (a maganrendelesen) Kép

Nem mesz hozza hetfon? Mert en hetfon megyek a sajatomhoz, talalkozhatnank!

Annamari
muter
 
 


Solya!

Tehát akkor inkább jobb elkerülni a kellemetlenségeket, csak vannak sajnos olyan dolgok, amiket az ember nem nagyon tud nélkülözni és értékes a számára. A ruhák nem voltak drágák, sõt, sokkal olcsóbban vettem õket, mint itthon lehet kapni a jobb minõségüeket. Megvan a kapcsolatom, mert régebben éltem kint Londonban. Pont azért fontos, hogy ne tünjön el, mert egyedi és jó pénzért vettem, de tudod, végülis az lenne a jó, ha semmilyen ruha nem tünne el, mert valakinak még az olcsó, használt ruha is érték. A lopás egy nagyon alattomos dolog, fõleg kórházban, ahol az ember mégis kiszolgáltatott helyzetben van. Amikor anyu nemrég kórházban volt, kérte, hogy vegyünk neki egy walkmant, mert bent nem lehet hangosan rádiózni. Vettünk, bevittük és másnap már nem volt megKép Majd megpróbálok összebarátkozni valakivel és akkor tudunk egymás dolgaira figyelni.

Annamari!

Én csak nagyon ritkán szoktam menni a körúti rendelésére, inkább a XVII. ker.- be járok, ott is rendel pénteken. Ott van UH, szóval ezért odaszoktam. Õ is jobban szereti ha odajárok, mert ott van asszisztense, bár ott olcsóbban rendel, mert az egy Medical Center nevû hely és gondolom alkalmazásban áll ott. Akkor neked a Vermes a dokid?

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Igen, a Vermes az orvosom.

Annamari
muter
 
 


Kedves Lányok!

Van köztetek valaki aki Várbíró dorktor úrnál szült vagy nála fog szülni? Szívesen hallanék vele kapcsolatos tapasztalatokról.

A kórházról teljesen pozitív élményeim vannak, 2001. június 30-án született ott a kisfiam. A második babát 2003. január 23-ára várjuk, most a 34. hetünkben vagyunk! Kíváncsi vagyok, hogy az új szülõszobában fog-e világra jönni a kistesó. Bár én a régivel is tökéletesen meg voltam elégedve!

Üdv mindenkinek: Katus
Katus
 


Sziasztok!

Balazs elaludt a cicimen, igy volt idom vegigolvasni az oldalt es rajottem, hogy eddig egy csomo minden folott elsiklottam!

Vajudas: az extrem ritka, hogy telthaz legyen a vajudoban! Az elso szuloszobalatogatas alkalmaval volt 1 vajudo kismama (4 ujjnyi tagulasnal nem kiabalt) es egy eppen megszult anyuka, a masodik alkalmaval senki. Mikor en szultem, egy no fekudt benn, akinek a 30. heten elfolyt a magzatvize es infuzion volt, hogy ne induljanak be a fajasok. Kesobb jott megegy kismama, es ennyi. Egesz ejszaka harman szultunk.

Kiabalas: egyikunk se kiabalt, pedig jottek olyan fajasok, hogy ihaj, en 1 ora alatt tagultam ki 1 ujjnyirol teljesen, a masik lany meg oxytocint kapott, de o sem kiabalt. Oszinten szolva uvolteni tudtam volna, ugy fajt, de az az igazsag, hogy amikor beindultak az igazi fajasok (burokrepesztes utan azonnal), en ugy ketsegbeestem, hogy nem mertem beszelni, mert azt hittem, hogy ez az iszony meg orakig tart (nagyonyv ugye Kép) es feltem, hogy elfogy az erom. Ha tudtam volna, hogy ilyen gyorsan megszulok, meg mosolyogtam volna is Kép

Kisebbseg: kulon szobaba teszik oket, hogy ne legyen problema. Hozzank betettek kettot az utolso elotti napon, az egyik szobatarsam azonnal masik korterembe kerte magat, mi ketten egy masik lannyal ugy voltunk, hogy 1 ejszakat kibirunk. Semmi bajom a kisebbseggel, de mindketten budosek voltak az izzadsagtol (orzobol jottek, nem szuloszobarol), elhasznaltak a torlokendoinket, satobbi.

Textilpelus: marciusban a textilbol volt hiany, lopjak ugyanis. Ugy adnak, ha az elhasznaltat viszed es leadod. Ica novermeselt egy jo sztorit, miszerint egy anyuka (inkabb nem irom a szarmazasat) jopar db pelenkat lenyult es hozott helyette otthonrol olyat, amit az elozo gyerkocoknel hasznalt. Hat fekete volt a "valtas" pelus Kép
De a lenyeg, hogy marciusban napi 5 eldobhato es 2 textil volt a fejadag.

Orzo: bar nekem nem csaszar kapcsan volt hozza szerencsem, csupa jo emlekem van rola, kedvesek voltak, 3 nap mulva az osztalyon is megismertek.

Solya, Te mikor szultel marciusban?

Pirus, Mericli mennyit ker maganrendelesen, ha nem titok?

Sziasztok:
Annamari
muter
 
 


Bocsanat, nagyonyv=nagykonyv Kép
muter
 
 


Annamari!

Nõnapi baba Máté. :o)

Miért?

Solya
solya
 
 


Annamari!

Most veszem észre, hogy te is márciusban! Mi 14-én jöttünk haza, mert a drága besárgult és szolizni kellett!

Solya
solya
 
 


Katus!

Most veszem észre a kérdést! Szabolcs a keresztneve? Mert ha igen, az elsõ szülésemnél volt hozzá szerencsém. Ha õ az, akkor egy szóval tudom jellemezni: EMBER.


Az elsõ babát nem nála szülted?

Annamari!
Még vmi: miért voltál az õrzõben? Egyre kíváncsibb vagyok. A szülésrõl írtál a Kismamában? Sajnos nem tudom olvasni, mert külföldön élünk egy kicsit, így le vagyok maradva!
Ha gondolod, szívesen fogadok Emilt is.

Solya
solya
 
 


Solya!

Volt 2 laparoszkopiam, utana az orzobe vittek megfigyelesre.

Annamari
muter
 
 


Ja, a szulesrol nem irtam, csak gatmetszes-ugyben szosszentem a Kismamaban Kép
muter
 
 


Szia Annamari!

Köszi a részletes élményeket. Jobb minden rosszra felkészülni és utána kellemesen csalódni, bár ettõl annyira nem félek, ha már a doki szerint se ringassam magam álmokba. Tudod, olyan rossz, hogy az embernek vannak elvárásai, ami szerint éli az életét, gondolok itt pl. a higiéniára, a magántulajdonra és ezek miatt aggódom, nem a szüléstõl félek. Nem értem miért van az, hogy egyes kórházakban beválik az 'otthonos' módszer, máshol pedig nem, és ne mondják nekem, hogy ez kizárólag pénz kérdése. Szerintem minden adófizetõt, TB-t fizetõt és plusz még hálapénzt adót megillett egy olyan színtû ellátás, mint a MÁV- kórházban, az Istvánban vagy a Szent Imrében. Végtére is nem szülhet mindenki ezekben a kórházakban, mert akkor az lenne káosz.
A dokim a körúti rendelõben 5.000,- t kér mindenért, a másik helyen a vizsgálat, most így babásan 3.500,- az UH 4.500,- ha vesz le kenetet, akkor vizsgálattal együtt 4.200,-.
Akkor vigyek be textil pelust is, és kispapa hazaviszi minden nap? Komolyan a biztonság érdekében minden, ami saját és elhasználunk férjem hazaviszi. Ha még a textilpelusokat is lenyúljákKép
Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Nekem az a velemenyem, hogy a szulest nem az teszi otthonossa, hogy utana az ujdonsult csalad elterul egy odakeszitett franciaagyon, mikozben a szuleszno herendi porcelan teaskeszletben felszolgalja a teat. Nem ezen mulik. A Klinikan mindig is lesznek nemzetisegiek, ez az egyetemi klinikak "hatranya", nekik mindenkit fogadni kell Kép
Minket megkertek a 3. napon, hogy aki tud, vigyen be textilpelust, kulonben csak valtast tudnak adni es senki nem vitt be. En is attol feltem, hogy lenyuljak es vegulis, nem gyujtottem en a textilpelusokat, amelyik piszkos lett, leadtam es kaptam az ujat, ez igy megfelelt nekem.
Viszont sajat ruhat szinten kellett bevinnunk, mert elromlott a mosogep es csak alsonemut tudtak adni a babakra, de ez nem volt gond, furdes utan visszahoztak a ruhakat mindig.

Annamari
muter
 
 


Panda!

Ha még jársz erre!
Nem tudod, Takács dr. dolgozott-e a 70-es évek végén a Róbert Károly körúton, a kórházban? Mert a húgom egy Takács dr.-nál született! :o)

Pirus!
Ne legyél ennyire elkenõdve!
Összesen 17 napot voltam bent, csak egy tusfürdõ "veszett el". Volt nálam mobil, a szobatársaknál walkman, CD lejátszó, egy csomó értékes dolog. Minden megmaradt. Tényleg figyelnek rá, hogy magánbeteget ne tegyenek olyan szobába, amiben kényelmetlenül érezné magát. És nem lehet látogatni a szobában. Nem is értem, hogy lophat onnan külsõs, ha be sem mehet!
A higiénia miatt sem kell aggódnod! Szerintem semmi kivetnivaló nincs benne. A szobában levõ zuhanyt és wc-t csak az a max. 5 ember használja, aki a szobában fekszik. Ha valaki összepiszkolja, szerintem nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy nem kéne várni a tisztogatással reggelig a takarítónõre. Ami sok helyen piszoknak látszik, folyosón, régi szülõszobán, az csak a kor. Kopott, régi minden. Neked viszont valószínûleg szerencséd lesz, már az új szülõszobán szülhetsz, ahol biztos ragyog minden. (Hacsak az elmúlt 2-3 évben nem kopott az állástól.)
Az otthonos módszerrõl annyit, hogy ha belegondolsz, itt jóval több problémás baba születik és remélhetõleg az új szülõszoba kicsit otthonosabb. Bár, ami híreket pletykáltak róla, nem igazán lesz lehetõség pl. szülési pózt választani, szülõágyak lesznak/vannak. Hangsúlyozom, pletykálták. Vannak nálam autentikusabb hírforrások is!

Nosza rajta, valaki írja már le mit rejt az a szülõszoba és legfõképpen azt, hogy meddig! Nem mintha engem érintene, csak már kétszer beígérték, hogy ott szülhetek.

Én erre mondom, hogy klinika. Ne várjak túl sokat, ha tudom, hogy egy intézmény másra van berendezkedve. Ez egy oktatókórház. Itt fennáll a veszélye annak is, hogy széttár lábakkal próbálod kipréselni magadból a gyereket, és akkor bejön egy kisebb csoport orvostanhallgató akik végignézik a szülésedet. Itt "tömegtermelés" folyik. Sok a koraszülött, a pathológia tele van a problémás terhességekkel. Meg pénz kérdése is. Nem mindegy, hogy egy osztályra 40, vagy 25 ágy fér-e be. És az sem mindegy, hogy mennyit tud rááldozni a költségvetésbõl a kórház. Bár egy-két jó ötlettel minimalizálni lehet a felmerülõ költségeket, csak ma az egészségügy nincs erre berendezkedve/felkészülve.

A hálapénzt ne keverjük ide. Az zsebbe szalad, életkörülményeket javít il. sok esetben normalizál.Szerintem egy normális biztosítási rendszer kellene és akkor megoldódnának a problémák. Akkor tényleg mindenki azt kapná, amiért fizetett. De addig, amíg "kozmetikázni" kell a zárójelentéseket, hogy több pénz jöjjön be egy kórháznak...

Szóval fel a fejjel! Nem olyan szörnyû az. És különben is a baba mindent elfelejetet! Választottatok már nevet? Kislány vagy kisfiú? Vagy meglepetésbaba?

És még valami! Valaki kérdezte fentebb, hogy mi van akkor, ha a frissen szült Kismama annyira gyenge, hogy nem tud kimenni a látogatókhoz. Nos, a legközelebbi hozzátartozókat beengedték. Nem tudom, hogy hivatalosan lehet-e, de megtették. :o)

Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Már nem vagyok annyira elkeseredve, nem luxust várok, mert akkkor magánklinikára mentem volna vagy itthon szülök. Inkább az szeretném másnak és magamnak is, hogy ezt a néhány napot ne 'ki kelljen bírni' hanem olyan maradandó pozitív élmlényként hasson, hogy kedvem legyen itt szülni legközelebb is. És ez tényleg nem luxus kérdése. Mivel én nem ismertem azelõtt a klinikát, mert én az orvost találtam meg elõbb, akkor nem érdekelt, hol dolgozik. Õ egy kicsit úgy érzem átérzi a problémáimat, hiszen orvosként õ is beleütközik a vaskalapúság, rugalmatlanság, egyéb hiányosságok korlátaiba. Gondolom egy modern, gépiesített, korszerû szülõszoba nem csak a mi kényelmünket szolgálja, hanem az orvosok szakmabeli fejlõdését. Elvégre szerintem az a jó orvos és mesterember stb., aki folyamatosan képzi magát és az újításoktól sem ódzkodik.
Már a 19. heti UH-n kiderült, hogy kisfiú lesz: Zsombor. Remélem, most, hogy jóformán mindene megvan nem lep meg minket azzal, hogy útközben elhagyja a kukacátKép
Az lenne a legnagyobb boldogság, ha egy egészséges kisbabával térhetnénk haza 4 nap után, és itt tényleg minden adott, hogy jól érezzük magunkat, ráadásul férjem kivesz két hét szabit a szülés után.Kép

Pirus (33)
pirus
 
 


Pirus!

Szerencsés vagy, hogy a férjed otthon tud maradni veletek!
Remélem te is jól érzed majd magad a bõrödben ha már a babóca kibújt, akkor is!

szia
Solya
solya
 
 


Annamari!

Te írtad a 'pocakos problémákat'? Ha igen, egyre gyakrabban fedezem fel írói vénádatKép

Solya!

Én is nagyon örülök, hogy apus itthon lesz. Náluk a február nem olyan húzós, így elengedték.
Ne is mondd, már annyira várom, hogy hármasban legyünk. Olyan kiváncsi vagyok milyen anyának és igazi családnak lenni.Kép

Pirus
pirus
 
 


;J '/OP=-
muter
 
 


Lanyok, ezt Ba;lazs irta Kép
PIrus, nem, en csak a gatmetszesrol irtam, a tobbit nem vallalom Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari

Azt az írást a neten találtam. Egy Annamária nevû lány írta és neki is Balázs a kisfia. Várj, megkeresem!
Persze lehet véletlen egybeesés, de nagyon aranyos a cikk!

Balázs nagyon kifejezõKép

[url=http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=79&cid=8206" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=79&cid=8206[/url]

Pirus
pirus
 
 


Pirus, ez HIHETETLEN!!! Ez a lany osztalytarsam volt gimnaziumban!!! Es szinten Balazs, szinten 3600 gramm KépKép Nem semmi Kép
muter
 
 


Sziasztok!

Huuu de nekilendult ez a topikKép

Pirus! Vegigmazsolaztam amiket irtal, es csak egyvalamire szeretnek reagalniKép Szerintem mikor megkerdezted a sajat ruhaban levest, a vedoneni teljesen korrektul valaszolt, en legalabbis nem erzetem rajta azt amit irtal. Vegulis ha telleg nincsenek meg a feltetelei, hogy kivalogassak a sajat ill. a korhazi rugikat, akkor ez van. De telleg meg lehet ugy oldani a fenykepezest, hogy akkor szepen atoltoztetitek sajatbaKép Legalabb gyakorlod majd:P En legalabbis mar most azon gyotrodom, hogyan fogom raszuszakolni a gyerkocre a ruhacskaitKép

Remelem jol vagytok, es ugye nincs harag, csak en mashogy ereztemKép

Pusza: orsoly
orsoly
 


Solya!
Járok erre, mindig olvasom a termést, de nem mindig van írnivalóm:.

Takács dr. ezelõtt évtizedekig az I. Nõin dolgozott. Szerintem a 70-es évek végén is.

Múlt szombaton volt a Tényekben az új szülõszoba. Láttátok? Tényleg szuper a felszereltsége, a mûtõ is olyan, mint a Vészhelyzetben. Remélem, egyszer lesz hozzá szerencsém. Mármint a szülõszobához, nem a mûtõhözKép.

Én is már kétszer voltam vendég a klinikán, de se a pathológiáról, se a gyermekágyról nem tûnt el semmim.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Szia Orsoly!

Nincs harag, de azért én kicsit mégis ércesnek éreztem a hangsúlyát. Persze gondoltam, hogy nem egész nap a saját ruhájában van, mert azt én sem szeretném, ha elkavarodna, ez a kérdés konkrét célra irányult, amire úgy gondolom, hogy egy 'persze' semmibe sem került volna. Mivel apuka mindennap bejön látogatni, mindent haza tud vinni, tehát még ez sem lehet probléma.
Ti hogy vagytok?
Ha jól sejtem lassan itt az idõtök! Izgulsz?

Annamari!

Hát ez tényleg nem semmi egybeesés!Kép Ugye most már látod miért gondoltam, hogy te vagy!

Pirus
pirus
 
 


Lányok!

Hova tünt az a 'tiltólista' és mi volt benne? Miért jött létre egyáltalán?

Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Engem is izgat. Annyit tudok, hogy a szerkesztõség leszedte. Valószí1nûleg azért, mert valaki névtelenül vagdalkozott. De hogy ki és mi volt rajta?

Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Valószínüleg igazad van és tényleg csúnya dolog névtelenül rágalmazni. Valami alapja lehetett ennek a listának, mert ok nélkül nem jönnek létre dolgok, csak attól félek, hogy valakinek a nagyon szubjektív élményére alapult ez a 'lista', ami, mint tudjuk a ti tapasztalataitokból is, hogy csalóka lehet. Valakinek bejön a klinika, valakinek nem. Valaki jó napot, jó szobatársakat, dokit, nõvérkét fog ki, valaki nem. Ezért örülök, hogyha meséltek és a pozitívat és negatívat is elmondjátok. Gondolom orvosok és nõvérek, esetleg szülésznõk nevei szerepelhettek a listán, bár nem igazán értem, hogy egyetlen embernek hogyan lehetett 'szerencséje' ennyi embert megismerni és megtapasztalni pár nap alatt.

Annamari!

Te sem emlékszel mi volt ez a lista?

Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Ezt már valaki írta az archívban. Bár szerintem, ha nem "magán betegként" fekszel bent, sokakat megismerhetsz. Nekem is sikerült, pedig én magán voltam.
Mondom ezt annak fényében, hogy nem olvastam a listát, így nem tudhatom, mi volt a tartalma.
Sajnos rossz hírem van! Annamarinál én is érdeklõdtem, nem tud róla!

Sziasztok
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Nem tudom en sem, hogy kik voltak rajta, mikor en idecsoppentem, mar le volt szedve a lista, csak "utorezgesek" voltak. Ha jol emlekszem, foleg "fejesek" voltak a listan, de ezt is csak onnan "tudom", hogy a visszhangokban voltak nevek (pl "Nevtelen, miert vetted xy-t a listara?"). De komolyan nem emlekszem konkret nevekre, de meg ha emlekeznek sem irnek le egyet sem... Kép

Annamari
muter
 
 


Pirus!

A mi szempontunkból nem is fontos, ki volt rajta és miért! Ha megbízol az orvosodban, márpedig miért ne, akkor nem mindegy, hogy valaki névtelenül mivel riogat?

Solya
solya
 
 


Solya!

Persze nem fontos, mert én 100%-ban bízom az orvosomban. Nem is a nevek érdekeltek igazán, hanem az, hogy mi váltotta ki ezt a listát. Mindenhol vannak orvosok, akinek az emberségessége, szakértelme kívánnivalót hagy maga után, de számuk azért elenyészõ lehet.
Velem történt tavaly: Bevittek kórházba mentõvel (hányós vírus-kiszáradás), 2 nap után jobban voltam, jött a hétvége és gondoltam hazaengednek, de a hétvégi ügyeletes doki azt mondta, hogy még bent kell maradnom. Kint sétáltam a folyosón szombat délután, mert már nem bírtam a mellettem fekvõ öreg néni szellentéseit (elnézést) és WC-zését hallgatni, mert béltükrözésre lészült és 3l sóoldatot kellett meginniaKép Lényeg: elkapott a doki és beinvitált az orvosszobába, ahol elõször whiskey-vel! kínált, néztem nagyokat, képzelhetitek! Utána minden kertelés nélkül megkérdezte, hogy hûséges vagyok-e a férjemhez, mert õ ma egyedül van bent ügyeletben és szeretné ha vele tölteném az éjszakát!!!!! Mint akit fejbevágtak! Kirohantam, felhívtam páromat, hogy jöjjön értem és saját felelõsségemre elhagytam a kórházat. A férjemnek csak otthon meséltem el ezt, mert féltem, hogy megöli a dokit. Mondta, hogy tegyek panaszt ellene, de tehetetlen voltam, mert nem tudtam bizonyítani, nem volt senki, aki hallotta. A végén pedig rágalmazásért még nekem kellett volna felelnem. Csak kíváncsi vagyok hány nõ betegnek tett ajánlatot és bánt, hogy soha senki nem tudja rábizonyítani és vígan praktizálhat, pedig egy ilyen embernek semmi helye sincs a kórházban!
Bocsi, hogy kifakadtam, de a mai napig felháborít ez a dolog.

Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Hát ez tényleg érdekes...
De fogd fel a pozitív oldaláról...
Pár év múlva nevetve meséled majd az unokáknak! :o)

Solya
solya
 
 


Sziasztok!
Szerintem is inkorrekt névtelenül riogatni. Szerintem a klinikán nagyon jó dokik is vannak, de sokmindenben vaskalaposság van. Most az új szülõszöba talán sokat lendít a megítélésén.

Viszont van azért egy-két doki, akihez soha nem mennék, a szülés, ill terhesség alatti saját tapaszatlat alapján. Olyan orvoshoz sem mennék aki pl jó orvos szakmailag, jót is akar, de a módszerei durvák. Pl az illetõ, gondolom tudjátok kirõl van szó,mert õt a stílusáról könnyû felismerni, a mellettem fekvõ ikres anyának /3. és 4.gyerek/ jó kis utófájásokkal jól megnyomta a hasát, hogy ugyan ne nyavalyogjon már, nem fáj az. Erre õ meg egész délután, este görcsölt én kéregettem neki a gyógyszert a nõvértõl, mert mág odáig sem tudott elmenni.Sokszor a nõvérek hozzáállása is megkérdõjelezhetõ.Pl. a szoptatósnõvér ugynennek az ikres anyának nem adott kórházi mellszívót, pedig inkubátorban voltak a gyerekei meg egyéb dolgok, mert koraszülöttek voltak. Szoptatni nem szabadott, venni meg nem tudott. Szegény meg akarta vesztegetni a szoptatósnõvért 500 ft-tal, -a szerényebb anyagi körülményûek közé tartozott-de nem sikerült.Gondolom amit megvett volna a nõvértõl azon a nõvérkének több haszna lehetett, ahogy én utána számoltam , akkoriban olyan 1000 ft-tal volt több a kórházban megvenni a medela kézi mellszívót.Szóval még tudnék mesélni, de az a helyzet, hogy minek. Lehet hogy a következõt is itt szülöm, az orvosom miatt. Hiába mondják, hogy elõször intézményt kell választani, én még nem találtam meg a másik kórházban való megfelelõjét a Radványi doktornõnek.Lehet hogy meglehetne, de szerintem sokkal több pénzért , és esetleg azért a sok pénzért foglalkznak veled negyed órát egy magánrenedelésenként.
Nekem egyébként jó tapasztalatom volt a klinikán, már ahogy velem bántak. De ahogy másokkal a körülöttem levõ emberekkel, az nagyon megdöbbentett.
Bocs ez már egy regény. Nektek mi a tapasztalatotok?
Vera
dvera
 


Solya!

Inkább nem mesélem el, nehogy elijesszem õket! Hangsúlyozom, hogy nem általánosítok. Sõt! Csak tudod ilyen emlékek némileg meg tudják ingatni az embert. Hála Istennek 'ezt' leszámítva nagyon kedves, segítõkész, emberséges orvosokkal volt dolgom. A pomázi fogorvosnõm, miután két órán át szenvedett (nem tudom melyikünk bõgött jobban), hogy kihúzza az egyik fogamat, de az nem akart jönni, a végén szab. szerûen 'kitépte', kiderült azért nem ment, mert a gyökér belenõtt az arcüregembe. Nagyon ritka eset, én voltam neki a második a 25 éves praktizálása alatt! Szóval azonnal beültetett a kocsijába és behozott a Rókus ügyeletére, mert azóta beesteledett, a rendelése rég lejárt! Beszélt az egyik szájsebésszel, aki kilenc öltéssel varta be valahogy a lyukat, mert az arcüreg nem maradhatott nyitva. A dokinõ végig fogta a kezem és utána még haza is vitt, másnap pedig felhívott, hogy megkérdezze jól vagyok-e. Nagyon jól esett, képzelhetitek! És éppen így számíthattam eddig az itteni orvosomra is. Lehet, nem olcsó a magánrendelése, de alkalmanként háromnegyed órát is foglalkozik velem, mindent részletesen elmagyaráz és sosem sürget. Bármikor felhívhattam, amikor gonom volt a terhesség alatt, amikor véreztem és beértünk, már ott topogott a terhes patológiánál és várt minket. Szóval azt hiszem jó kezekben leszek!

Szia Vera!

Úgy látom neked is felemás a tapasztalatod. Nekem is az orvos személye a legfontosabb, de azért olyan jó lenne, ha a nõvérek is aranyosak, kedvesek lennének! Biztosan nagyon rossz látni, hogy egy kórtermen belül valakivel segítõkészek, mert pénzt tud adni, a másikkal nem, mert nem tud. Azt hiszem Orsoly is a Radványi doktornõnél fog szülni, biztosan nagyon fog örülni, hogy ilyen pozitívan nyilatkozol róla.Kép

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!
Én sem adtam pénzt a nõvéreknek. Számomra ez egy nagy kérdés, hogy miért ilyenek.Mondjuk azt a négy napot ki lehet bírni, én meg majd ha megint oda kerülök, már mindenkit ismerek és tudom mire kell vigyázni.Már elhatároztam, hogy ha a szoptatás körül valamit piszkoskodnak, majd egy pár keresztkérdéssel jól zavarba hozom õket, mert annyira azért nem értenek ám hozzá. Én két csecsemõsre emlékszem aki nagyon kedves volt annak ellenére hogy nem kapott pénzt. A többieknél kifejezett rosszindulatot is fel lehetett fedezni.Pl nekem azt mondták, hogy alkatilag olyan vagyok, hogy úgysem tudok szoptatni. Esetleg bimbóvédõvel, de akkor is kell adnom tápszert. Ehhez képest 12 és fél hónapig szopott a fiam, és akkor is azért hagytuk abba mert már nem nagyon érdekelte.
Az ilyeneknek be ne dõljetek. Nekik kötlességük segíteni és ha nagyon jól végzik a dolgukat akkor lehet hogy kapnak pénzt, de így részemrõl ilyenre ne is számítsanak. Egyébként mikor egy csomó anyának kisebesedett a melle, mert nem jól tették mellre a babát, meg mindenkinek Bimbóvédõvel kellett szoptatnia mert mindenkinek olyan volt a melle szerintük/szvsz a bimbóvédõ és mellszívó eladása az õ kis bizniszük az egyik csecsemõstõl lehetett venni, ami jó is meg nem is/.
Valamelyik fejes meglátta , jól rájuk dörrent, hogy ez azért hogy lehet, akkor kedvesebbek voltak.Meg azokhoz is akik megvették a mellszívót, kedvesebbek lettek.
Még csak annyit akartam írni, hogy a dr. Nobilis nevû gyermekorvos nagyon jó. Ellentétben dr. Dely Annával, aki szerit a 4 kg os újszülöttnek egy kis tápszert is kell adni mert különben nem lehet szoptatni. Vagy a tápszercégek szponzorálják õt, vagy nem tudom mi van.
Pá Vera
dvera
 


Sziasztok!

Pirus!
Hat ez durva KépKép

Dvera!
Csak nem a Sebestyen volt az a kedves??

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Vera, Pirusnak igaza van, nagyon orulok hogy te is ilyen jo velemennyel vagy Radvanyi doktornorolKép En nala fogok szulni cirka 3 heten belulKép Irnal esetleg valamit ami eszedbe jut a szulesedrol, vagy a dokinorol es jo hasznat vennem? Ja es a Nobilis dr. szerintem is tunderi, bar nekem eddig annyi kapcsolatom vele, hogy o tartott egy eloadast a tanfolyamon. Sugarzott belole a szeretet a gyerekek irant.Kép Ja es a dokino szerint a legjobb gyerekorvos a klinikan. Ezert is lenne jo ha kihuznank januarig, mert akkor remelhetoleg mar o nezheti majd meg a gyerkocot tetotol-talpig (vesetagulata volt, mostanra ugy tunik eltunt, de azert megnezik majd).

Pirus! Igen, nagyon kozeledik az ido, meg kb 3 het....es most kezdek parazni a szulestol, de azzal nyugtatom magam hogy eleg sokan tuleltek mar, majdcsak nekem is sikerulKép

Pusssz: orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly!

Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, fõleg ha a dokinõ is ennyire jó. Az sokat jelent, ha bízol benne! Papás szülés lesz? Én már 2 hónapja járok hetente kétszer kismamatornára, ahol légzéstechnikát is tanulunk illetve felkészítjük az izmokat a szülésre. Néha úgy érzem, hogy a hasprés alatt háromszor megszülökKép
Te voltál szülõszobát látogatni? Mi lekéstünk róla, mert pont akkor volt az átadás és a Németh Éva nem tudott bevinni, a régit pedig feleslegesnek tartotta bemutatniKép Remélem jól érezte, hogy felesleges lenneKép

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok!
Orsoly! Nagyon figyelmes volt a drnõ, elejétõl végégig bent volt a szülésen. Õ volt az egész stábból a leg emberibb. /Innen látszik, hogy 3* szült./ A lehetõségekhez képest mindent megengedett. Én úgy vajúdtam, hogy összevissza mászkáltam és idõnként leborultam a földre. Simán megengedte, hogy a CTG-t levegyék rólam, ellenben az ügyeletest hiába kértem. Labda volt de nekem nem használt, csak a mozgás. Pont a szülésem utáni nap ment szabira, úgyhogy mázlim volt, kétszer bejött látogatni, amíg el nem utaztak./Ja a szabit a legelején mondta, ennek ellenére hozzá jártam./ A varratot nem õ szedte ki , de ezt elõre megbeszéltük, hogy lehet, hogy így lesz.
Akkor egyébként még nem volt magánja. Megkérdeztük, hogy mennyi a tarifa erre azt mondta, hogy semmi, mert neki ez munkahely. Azt sem beszéltük meg elõre hogy szülés után mennyit kap, és mégis rendesen bánt velem. Én csak abban reménykedem, hogy nem változott meg, de azért jó, hogy lett magánja.
Csak nekem szerdára a legnehezbb gyerekvigyázót találni, az a baj de valahogy megoldom.
Ha valami még érdekel írhatsz e-mailt is, ne terheljük itt a topicot.
vdomotor@yahoo.com
Annamari!Naná hogy kitaláltam. Azt hiszem a Sebestyén nagyon jó orvos, de elég durva néha.Nem szeretnék nála szülni, amikor ügyeletes.
Vera
dvera
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: