Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Szécsényit ismeri valaki?
anita1982
 
 


Szia Anita!

Én Szécsényi dokihoz járok, Keresztúrra a magánrendelőjébe. CSak jókat tudok róla mondani, mind emberileg, mind szakmailag a legtutibb szerintem. Ha van egy kis szerencsém, és jövőhét szerdáig beindul a szülés, akkor nála fogok szülni, aminek nagyon örülnék. 16-tól szabira megy augusztus 6-ig. egyébként most nevezték ki főorvosnak is a kórházba. Ha van még valami, amit tudni szeretnél róla, akkor írj nyugodtan, ha gondolod akkor esetleg priviben. Amúgy a nem regisztráltaknak fenntartott Bajcsys toppikban sokat olvashatsz róla, és csak jókat.

ÜdV: Marcsi

Kép
marcsi0503
 
 


Sziasztok!

Én még csak 15 hetes vagyok,de úgy áll a dolog,hogy a Bajcsyban fogok szűlni.Az első kislányomat még a Rókusban szültem és nem tudom,hogy hová került onnan az akkori orvosom :cry: .Dr.Dán Pálról tud valaki valamilyen infót?Őt szemeltem ki :)

pamóka01
 
 

 
 

Sziasztok!

Kardos Gábor dokit ismeri valaki a Bajcsiból??? Sajnos az első babámat az Istvánban szűltem... NEM KÍVÁNOM SENKINEK!!!!
Most orvost és dokit is váltok!

Köszi: Stovi
stovi
 
 


Szia Pamóka!
Szerintem jó választás lesz a doki, én UH-on voltam nála anno. Egy kicsit habókosnak tűnt amikor a folyosón jött-ment, de amikor bekerültem hozzá, ez az érzésem az első kérdésnél megszűnt. :D
Vendég
 


Szia blongyinka!

Érdekes...Az első benyomásom egyezzik a tiéddel,a szó pedig ugyanaz ami eszembe jutott az első találkozásunk alkalmával! :)
Mindenesetre pont ezért volt nekem szimpatikus meg kell mondjam!Akinél a Mercimet szültem több mint négy éve, ugyan ilyen volt csak fiatalabb kiadásban és nagyon pozitív élményekkel távoztam onnan, fügetlen attól,hogy írtó nehéz szülésem volt.Remélem most is sikerült kifognom a számunkra megfelelő szülészt! :) Köszi a véleményt!

Móni!
pamóka01
 
 


Sziasztok!
Ha minden jól megy júniusban fogok szülni és egyelőre úgy tűnik a Bajcsiban. Egy barátnőm dr. Nyitrait ajánlotta, ő nála szült egy pár évvel ezelőtt. De szívesen fogadok véleményeket és ajánlásokat mindenkitől aki a Bajcsiban szült. Előre is köszönöm.
Anna
karamella
 
 


Szia karamella!

Még én is nagyon új vagyok itt, de csatlakoznék hozzád, hátha a tapasztaltabbak tudnak tanácsot adni. :)
Én márciusra várom az első picibabámat és én is a bajcsiba tartozom, azt hallotta nagyon jó, csak én a Sulyok dr-hoz járok aki szintén ott dolgozik. Nagyon meg vagyok elégedve vele eddig, sőt beszélgettem vele, hogy a bajcsiban vannak hetente egy két órás előadások, ahol a csecsemőgondozásról, szülésről,stb van szó és megismerkedhetsz a szülésznőkkel, körbevezetnek a vajúdó és szölőszobákon.
Szerintem ez nem rossz ötlet, én azt hiszem el is megyek ilyenekre. :)
Ha esetleg érdekel tudok időpontokat és témákat adni!
Szép babavárást Neked és mindenkinek: Kriszti
chrystee
 
 


Sziasztok

Én is a Bajcsyban szültem 3 gyerekemet, és most a negyediket várom.

Az én dokim Kardos Gábor, akit bátran merek mindenkinek ajánlani aki még orvos választás előtt van, mert nagyon rendes, kedves, odafigyel, és minden kérdésre rendesen válaszol. Bármikor el lehet őt érni ha valami gond van. 12 éve járok hozzá. Ha valakinek kérdése van arra szívesen válaszok.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok

Tudna nekem valaki egy kis felvilágosítást adni a szülészetről és az ott dolgozókról! 35 hetes terhes vagyok és tegnap tudtam meg hogy a dokim februártól (02.12.-én szülünk) ott fog dolgozni, ugyhogy megyek utána... Eddig úgy volt hogy Kistarcsán szülök. Csak valami hasznosat is szeretnék hallani Tőletek akik ismeritek az osztályt. Előre is köszi!
viccvucc
 
 


Kép
viccvucc
 
 


szia viccvucc!
én is a bajcsyban fogok szülni,Sulyok dokinál,febr.13-ra vagyunk kiírva!
azért tévedtem ide,mert én is infót gyűjtök és eddig csak jót olvastam,nyugodtabb vagyok.hogy többet tudok,szépek a szülőszobák,a dolgozók,(szülésznők,csecsemősök)segítőkészek és nyitottak,de nézelődj még,hogy te is megnyugodj.neked ki az orvosod?jó doki,gondolom,ha jössz utána.
monik2
 
 


Szai monik2!

Köszi a válaszod, a bajcsyszul.hu-t megnéztem én is és nagyon tetszett, de annyira ismeretlen a hely. A tarcsai kórházat legalább minden egyes vizsgálatkor szabad szemmel láttam!
Persze igyekszem minél több infót összeszedni, bár a férjemnek is tetszett amit a bajcsyról látott eddig.
A dokim (Dr Toldy László)nagyon rendes, lendületes és elkötelezett a szakmája tekintetében. Jó szakembernek ismertem meg.

Mindenki!

Azért még várom minden tapasztalt és információval rendelkező szülőtársam átadható infóját a kórházzal kapcsoltban!!!
KÖSzi előre is.

Kép
viccvucc
 
 


Szia viccvucc!

Én is a bajcsiban fogok szülni remélhetőleg márciusban és még én sem nagyon ismerem, de amit eddig láttam hallottam róla az jónak tűnik és az orvosom a Sulyok dr is nagyon rendes.
Ha voltál a honlapon akkor gondolom láttad a kórházban a szüléselőkészítő órákat. Hétfőnként du tartanak ilyesmit és utána körbevezetnek a szülőszobákon megismerhetsz egy két ápolót, szülésznőt...
Még én sem voltam, de csak jót hallottam ezekről és tuti elmegyek mostmár az egyikre. :)
Amugy mikorra várod a babát?
Szép babavárást mindenkinek!
Kriszti
chrystee
 
 


Ja bocs! Most nézem a babavonalzódat, csak még elég újdonság nekem ez a fórum. :)
chrystee
 
 


Szia chrystee!

Köszi a segítséget a válaszoddal. Én azt hiszem már nem megyek szülésfelkészitőre mert elég kevés az időm rá, ráadásul igen nehezen mozdulok (veresegyházán lakunk) a vizes lábaim miatt, csak papucs jön rám abba meg szétfagynék pestig.
:?


Sziasztok kismamik!

Amúgy esetleg valaki nem tudja hogy van e kiságyszámú (esetleg külön fizetendő melybe bent van a fürdő és wc) kórterem, mert irtózóm a nagy ágyszámú szobáktól. :roll:
Remélem nem tűnik a kérdés mögött fel semmi finnyásság, csak jó lenne a babónkkal nem egy zsúfolt helyiségben megélni az első közös napjainkat!

Minden infót köszönök előre is és eddig is.

Vigyázzatok magatokra kismamik!!!

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!

Viccvucc: van egy ill. kétágyas szoba (persze fizetős), de szerintem nagyon megéri :)

Helga

Kép

Kép
hel29
 
 


Viccvucc,

Én Szadán lakom!!! (De Veresen nőttem fel.)
Igen van 1 és 2 ágyas szoba is. Az 1 ágyas még legutóbb 2006-ban 9000 ft/éjbe, a 2 ágyas a felébe került.
Én már kétszer voltam kétágyasban, de most mindenképpen egyágyasra pályázom, mert a második gyerkőcömmel egy olyan szobatársam volt, (de erről már irtam egy bajcsiys topikban), hogy az első gyermekét szülte és nagyon ráért a férje még este 11-kor is bentlenni vele.
Remélem összejön az egyágyas, egyébként én is a Sulyoknál fogok szülni (legalábbis remélem, ő a fogadott orvosom) és január 31-re vagyok kiírva.
De babónak már mondogatom, hogy akár a hét végén is szeretettel várjuk, ne hízzon még bennem 2 hetet.
cukorka
 
 


Sziasztok

Én is 3 gyerekemet szültem a Bajcsyban, és msot a negyediket várom. Én csak jót tudok mondani róla, a szülésznőkről és a csecsemősökről is. Rendesek, nekem egyikkel sem volt semmi bajom. Egyébként nincsenek agyon zsufolt szobák, mert a nem fizetős között is van 1, 2 és 3 ágyas, ezekben 1 wc jut kb 5 ágyra, ami kulcsos és a nővértől kell elkérni. A fizetős árát jelenleg nem tudom, de amikor utoljára szültem akkor 9 ezer volt, a két ágyas meg fele. Én a harmadikkal fizetős két ágyasban voltam, de egyedül. Annyiban különbözik hogy itt a szobához tartozik a wc, van benne tv, és hűtő. Egyébként tisztaságra egyformán tiszta a nem fizetős és a fizetős is. Én a Kardos doktornál fogok szülni, hozzá járok 12 éve.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!!!

Nagyon köszönöm a hasznos infókat! Pont ezeket szerettem volna tudni! Megnyugtató a a lehetőség! Csak még annyi kérdésem ezzel kapcsolatban hogy miként lehet ezen szobákra igényt tartani, kinek és mikor kell szólni, vagy ha a szülőszobán "végeztünk" és van szabad hely és szólók akkor szerencsém van?! Elképzelni nem tudom. Nem szeretem a bizonytalanságot, de ez csak az én személyes hibám. Egyébként azért ez a sok kérdés mert most derült ki 7-én hogy nem a Kistarcsa-i kórházb an szülünk ha időben érkezik és nem korábban a csöppünk, mert a dokim megy a Bajcsyba februártól és én vele tartok. NAgyon jó orvos (Dr. Toldy).

Cukorka!

Szorítok nektek, hogy ahogy mondtad, ne benned hízzon még két hetet! :lol: Egyébként mennyi is a súlya, ha szabad kíváncsiskodnom? Én inkább még tovább bent tartanám az én apróságomat aki nem is annyira apró már, pedig még 4 hét. Persze nekem/nekünk Ő az első és ki szeretném élvezni az utolsó időt, mert volt éppen elég feszültség eddig a terhességem ideje alatt. Most lenyugodva már csak az Övé vagyok! :D


Kép
viccvucc
 
 


Szia Viccvucc,

most 3 kg-ot mért a Sulyok dr., de a lányomat (ő az első) szülés előtt 2,6-nak mérték, és rá két nappal megszületett 3,10-el.
A mostani aggodalmam pedig csak annak szól, hogy a fiam (a második bébi) 4040 grammal született a kiírt napon normál szülés keretében.

Szóval csak azért izgulok egy kicsit, hogy a harmadik ne legyen nagyobb mint a második volt.
Egy 37. hetet betöltött 3 kg-os baba, teljesen érett az orvosom szerint. De én nem mondom a babának, hogy előbb jöjjön, hiszen természetesen nem szerettem volna koraszülött babát, csak annyi, hogy ha még ezt a hetet kihúzzuk, akkor már a 38-dik is be lesz töltve szombaton, akkor pedig tényleg semmi akadálya, hogy megszülessen.

Bár Sulyok dr. azt mondta, hogy nem most lesz még az a szülés, az ultrahang alapján ítélve még nagyon fent van a feje és még a magzatvíz is elég sok.
cukorka
 
 


Ja és a szobáról annyit, hogy én megbeszéltem a szülésnőmmel, hogy ahogy bemegyünk szülni, már le is foglalom az egyágyast ha van, oda becuccolok és onnan engem kirobbantani nem lehet :D .
Bár ha valaki ugye előbb megszül mint én és ő is egyágyasban szeretne lenni, akkor valószínű nem sok esélyem lesz ottmaradni.
cukorka
 
 


Sziasztok!

Dr. Boros Edinánál szülő Bajcsys véleményt valaki???
tücsi85
 
 
 


Szia Cukorka!

Hát szép súllyal szülted meg második csöppségedet, (remélem mindkettő egészségesen született és ezt a tendenciát követi a harmadik jövevényetek is!!!!) én remélem hogy a mi kis baby-nk nem növekszik 3.8 kg fölé (én annyival születtem), nem is tudom elképzelni hogy csusszan ki odalent (ugye milyen butaságokat beszélek? ) :lol:
Nekem a doki a múlt héten 7 -én mért 3 kg-t!!! Azt hiszem akkor az elég nagyocska!!!

Kíváncsi vagyok mit mond majd pénteken a dokim mert akkor megyünk az első nst-re! Hogy ott mi fog zajlani nem tudom csak elképzelésem van, bár mondták én olyan feledékeny vagyok így ha nem írok le vmit akkor elszáll az éterben!

Egyébként ha valahova már betetted a személyes holmijaidat, akkor nem természetes hogy nem paterolnak ki, hiába is jön világra a picurod pár órával később!

Én szorítok nektek mindenképpen!

Kép
viccvucc
 
 


Viccvucc,

igen egészségesek hál' Istennek. Nekem 11-én mérte a doki a 3056 grammot. Hát a második nem kimondottan kicsusszant, (az első az igen, kint volt a feje és a szülésznő egy mozdulattal a következő fájásnál kikapta belőlem), na de a fiam válla elakadt egy kicsit, hát igen a drágám 4040 gramm volt és 53 cm. Szóval egy dugó, akinek 36 cm volt a feje és a melle is, szóval én nyomtam-nyomtam és nem értettem, hogy miért nincs kint belőlem a gyerek, lenéztem és ott állt ki belőle egy emberke.
Még a gyermekorvos is azt nézegette, hogy micsoda kis háj van neki hátul a nyakánál.

Az NST-n egy gépre csatlakoztatnak, ami nézi a baba szívhangjait, és minden egyes rúgásnál, mozgásnál neked meg kell nyomni egy gombot.
Akkor jó az NST-d, ha a mozgásoknál emelkedik a baba szívhangja.
cukorka
 
 


Szóval az emberke belőlem állt ki, nem belőle. :D
cukorka
 
 


sziasztok csajok,
én még uj vagyok itt.érdeklödöm a bajcsyrol mert nagyon megtetszett az osztály honlapja.eddig csak jot olvastam mindenol.szeretnék orvost váltani mert az elözö messze van és nem jött be a viselkedése a szülés alatt.még nem várok babát de szeretnék egy jo dokit,hogy ha jön a baba már minden a helyén legyen.Sokat olvastam Sulyok dokirol,meg valahonnan ismerös is a neve.és a szülésznökkel hogy álltok?van valakinek tapasztalata?
ancsunti
 
 


Kedves mindenki!Én is új lennék az oldalon,és kismamaként is ugyanis mindössze 4hetesek "vagyunk".szintén a Bajcsyban szeretnék orvost találni,szivesen várom a tippeket.illetve tulajdonképp minden érdekelne,pl:,szerintetek már elmenjek orvoshoz,vagy még ráérek?ha a Bajcsyba tartozom,bármelyik dokihoz besétálok,és meg kell kérni,hogy legyen az orvosom,vagy hogy?szülésznőt érdemes fogadni?hogy reagált a férjetek,és ti??,szóval bármilyen infót várok,nekünk még ez lesz az első,úgyhogy a lelki oldalától,a gyakorlatiig jöhet akármi.köszi, :roll:

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok ancsunti, legenyb, mindenki!

Még én is elég új vagyok itt a fórumon, nézelődök kérdezgetek, de már a 30. hétben járok az első picibabámmal és remélhetőleg a bajcsyban fog születni a Sulyok dokinál. Csak jót tudok mondani róla, már rengeteget kérdezgettem Őt mindenről, nagyon segítőkész, korrekt. Ha esetleg érdekel valakit valami és tudok segíteni, szívesen megosztom.
Szép babavárást mindenkinek!
Kriszti
chrystee
 
 


Kedves Chrystee! Köszi a gyors reakciót.háááát,engem azok érdekelnének amiket az első levelemben irtam,de persze csak amire úgy érzed,hogy van kedved válaszolni.Egyébként a Sulyokról sok jót olvastam itt is,meg más fórumokon is,de nekem még Dr.Dán Pál,és Dr.Nyitray Gábor neve is felmerült.Róluk nem hallottál vmit?egyébként ha nem veszed túl személyeskedőnek,akkor a dolog anyagi része is izgatna.előre is köszönöm valaszod,és mindenkinek boldog pocaknövesztést

B.B.
legenyb
 
 


sziasztok,
Engem érdekelne minden Sulyok dokirol.ugy hallottam van magánrendelöje is,milyen gyakran hivja vissza az embert oda?mennyi egy vizsgálat.és elérhetöség is érdekeln
legenyb,
igen valahogy igy müködik hogy elmész a doki rendelésére,szerintem böven ráérsz még a 8.hétig is(persze csak az én véleményem).szoval elmész,megvizsgál elmondja hogy igen babát vársz.erre te meg mondod hogy szeretnéd ha ö lenne az orvosod és kész.innentöl ö "dirigál"mindent elmond és megmondja hova kell menni és mikor.ha meg van az orvosi papirod akkor fel kell keresni a védönöt.nekem az elsö szülésemnél nem volt szülésznö de most a 2.-nál mindenképp szeretnék mert ugye a dokik nem nagyon vannak ott.a szülésznö meg sokat tud segiteni hogy könnyebb legyen a vajudás.és ahogy olvastam nem is olyan magas a tarifájuk.szerintem megéri.
Chrystee,
nem tudod véletlenül mi a hozzáálássa Sulyok dokinak a császár utáni hüvelyi szülésröl?nem hallottál erröl valamit?
sziasztok
ancsunti
 
 


kedves Ancsuti!köszi a választ,mostmár engem is izgat a Sulyok,mert mindenki mindenhol őt dicséri.köszi még1szer.

B.B.
legenyb
 
 


szia Legenyb,
igen eléggé felkapott doki azt mondják.viszont egy forumon azt olvastam hogy tavaly 80.000 kért egy szülésért.na most ha ez igaz az elég durva.azt mondják nagyon sok jo orvos van a Bajcsyban.egy ismerösöm oda jár és megigérte hogy utána néz egy dokinak akit neki ajánlottak.ha érdekel mit mondott szivesen leirom.ha van még valami amiben tanácstalan vagy kérdezz nyugodtan hátha tudok/tudunk segiteni.
ancsunti
 
 


szia ancsuti!közben ma okosabb lettem,uis tavaly voltam rákszűrésen,meg más gondom is volt,a x.ker. rendelőben,és helyettesités volt.a doki aki helyettesitett Dr,Dán Pál volt,nagyon kedves,megértő,és türelmes volt,úgyhogy ez eszembe jutott ma reggel,és felkutattam,felhivtam.most is ari volt,pénteken megyek hozzá,szerintem ő nem lesz elszállva az anyagiak terén.csak egy a baj,hogy a XVII.ker_ben rendel,viszont a bajcsyban szokott ügyelni,vagyis ezt majd megkérd. tőle.egyébként van egy tuti orvos akiről csak jót tudok mondani,közeli családtagomtól/ő már a 3-dik bébit szülte nála 4 éve/,és egy barátnőm is hozzá jár jelenleg,odavan érte.nekem aza a gondom vele,hogy 1 vizsg.=7-8000ft,és a rendelője a XI.kerben van oda nem akarok,ha nem muszáj.megirom a számát érdeklődj utána:Dr.Dulka Tibor 06 30 949-00-25.köszönöm,lehet,hogy lesz kérdésem,de most leragadtam a dokikérdésnél.ja,és a bajcsyban februártól indul szülésfelkészités,ahol állitólag mindenféle érdekességről lesz szó,és meg lehet ismerkedni a szülésznőkkel is.de azért ird meg az ismerősöd dokiját is hátha emez nem jön be.köszke,

B.B.
legenyb
 
 


szia,
a doki kérdésnél én is le vagyok ragadva.én is olyan dokit akarok mindenképp aki nem rajtam akar meggazdagodni :wink: meg persze az is szempont hogy ne legyen messze.ez az egyik ol amiért orvost váltok mert a régi a János kórházban dolgozik,és nem akarok oda felmenni.szoval elég nehéz döntés de majd csak sikerül bár engem annyira még nem sürget az idö mert még nem várok babát.érdemes elmenni szerintem a szülésfelkészitöre mert legalább tudod hova kell menni,mi hogy néz ki és persze ismerkedni a szülésznökkel.azt hoszem hogy du.vannak ugye?az a baj én nem hiszem hogy el tudok menni mert a kisfiamat nem igen tudom itthon hagyni.bár bölcsis de 3 körül el szoktam hozni.na de nem baj mert majd várom az élménybeszámolót. :lol:
ancsunti
 
 


ok,jelentkezem.a bajcsy honlapján meg tudod nézni,hogy pontosan mikor vannak a szül.fel.kész./majd,ha kell/.csók a kisfiúkádnak!

B.B.
legenyb
 
 


helloka,
köszi majd megnézem de több mint valószinü du van.
na leirta az ismerösöm a dokit:Kardos Gábornak hivják.neki is olyan 7000 körül van a vizsgálati dija.a ferihegyi uton rendel keresztúron.a korházban csak akkor van ha valaki hivja beteg miatt.nem dolgozik ott,ilyen vállalkozo vagy micsoda.szoval nem tudom de nekem ez nem annyira jön be hogy nem dolgozik ott és a szülésért is 75000.kér/vagy szokott kapni azt nem tudom pontosan.az összeg viszont tuti.és nekem az egy kicsit húzós.
te döntöttél már?
ancsunti
 
 


Szia Cukorka!!!

Merre jársz? Esetleg hétvégén megérkezett a kis utód??? NAgyon szorítok értetek!
Mi ma jöttünk ki a kórházból mert a vérnyomásom magas lett és toxémia lépett fel (öedéma, fehérje ürítés...), de már minden rendben, újra itt vagyok! már csak a babánkat várom nagyon!!!

Kedves Ancsunti, Legenyb és Mindenki!

Én egy nagyon lendületes, fiatal, hivatástudattal maximálisan megáldott, anyagi téren abszolút nem elszállott orvosomat tudnám ajánlani. Én most a 37 hétben vagyok és eddig úgy volt hogy a kistarcsai kórházban szülöm meg nála az első babámat de 28-tól a Bajcsyba megy át dolgozni és én követem az utolsó időben is csak hogy nála szülhessek!!!!!
:lol:

A neve Dr. Toldi László

nem akarok ódákat zengeni róla de igazán jó orvos! Amennyiben kérdésetek van várom és iygekszem hamar válaszolni!

Mindenkinek szép babavárást kívánok!!!!
Kép
viccvucc
 
 


kedves mindenki!
remélem jól vagytok ebben a borzasztó időjárásban.

ancsuti:hát ez a kardos doki,igy ahogy leirtad nekem sem jön be,de azért köszi.holnap megyek a dokihoz,nagyon izgulok,remélem okés lesz minden,majd meglátjuk,hogy milyen.

viccvucc:nagyon ari vagy,légyszi ird meg az elérhetőségét.de rendelni is a bajcsyban van?vagy van magánrendelője?ha nem vagyok idiszkrét akkor megirnád azt is,hogy mennyi az anyagi vonzata?előre is köszi :P

jó éjt mindenkinek,honap folyt.köv.

B.B.
legenyb
 
 


sziasztok,
engem is nagyon érdekel a dolog amiket Legenyb irt.elég szimpinek tünik igy elsö leirással.mennyire fiatal?
jaj csajok bocsi nem tudok többet irni mert van egy kis segitségem,a fiam és ö is egyfolytában irna/kalimpálna.szoval holnap ha lesz idöm irok.addig is várom Legenyb mi volt a dokinál :wink:
ancsunti
 
 


Sziasztok Kismamik!!!


A dokim, életkorát tekintve nem egy taknyos "kölök" de nem az a 40-es kopaszodó "ürge" sem. Természetesen a pontos életkorával nem vagyok tisztába. :-)

Én így találtam rá két éve a neten mikor dokit kerestem, és nagyon szimpi volt a leírás:

"Dr. Toldi László, fiatal, lelkes szülész-nőgyógyász várja leendő és régi pácienseit a Kistarcsai Flór Ferenc Kórházban. Előzetes időpont-egyeztetésért hívja a .........-es számot!" Priviben megírom ha érdekel titeket, de ha google-ba beütitek a nevét és a nőgyógyász szót ki is dobja az oldalt.

Azóta az orvosom mint írtam februártól a Bajcsyba megy át dolgozni, tehát rendelésre oda lehet hozzá járni, magánrendelése jelenleg nincsen.

A vizitekért soha nem várt el pénzt, de mi a párommal úgy gondoltuk, hogy adunk mert az első találkozásunk időpontját illetően iszonyú rugalmas volt és szimpatikusnak is tűnt. Alkalmanként 3-4e ft-al köszöntük meg a munkáját ami abszolút nem nagy összeg. Illetve a szülés "díját" sem ő határozta meg, mi 50e ft-ot adunk neki szüléskor.


Remélem segítettem, de további kérdés esetén írjatok bátran.

Vigyázzatok magatokra!

Kép
viccvucc
 
 


szasztok csajszik!

szóval,nekem szimpi volt,szánt rám időt,úgy érzem elég alaposan megvizsgált/bár ebben nincs gyakorlatom/,és korrekt volt,uis. azt mondta,hogy ő nem várja el,hogy fizessek,mert neki minden beteg ember,szóval beszéljem meg otthon,és ha minket megnyugtat,és mégis úgy döntünk,akkor alkalmanként 5e. ft.A szülés,ha azt szeretném,hogy biztos ő legyen ott 70e ft.hát az utóbbit kicsit sokallom,de erre úgyis ráérünk még.ami jó volt,hogy szóltam a nővérkének,hogy megbeszéltem a dr.úrral a "randit",és azonnal behivott,szóval azért mégis számit a pénz akárki akármit mond,most nem kért egyébként egy kanyit sem,azt mondta gondoljuk át előbb.ez tettszett.

Ancsuti:szivesen elolvasnám a kis segitséged irását is,hátha ő másképp látja a dolgokat.Hát mégiscsak férfipalánta!! :lol: :lol:



Viccvucc:köszi a választ,annyira beizzitottál,hogy mindenképp elmegyek szerintem a dokidhoz februárban,és összehasonlitom azzal,akinél ma voltam. :twisted: Lehet,hogy ez gonoszság,de én eddig nem nagyon foglalkoztam a nőgyógyikkal,1 évben 1-szer rákszűrés,és kész.nem figyeltem eddig,hogy kedves-e,alapos-e,elmagyarázza-e a dolgokat ha aggódom.szóval muszáj összehasonlitanom őket.nektek mikor jön a baba?

üdv kicsiknek,és nagyoknak:B.B.

B.B.
legenyb
 
 


VICCVUCC:bocsi,csak a szememet nem szúrta ki,hogy mikor jön Tamás/Hanna,kicsit leszivódott mára az agyam,fél hat óta talpon vagyok.bocsi

B.B.
legenyb
 
 


Szia Viccvucc,

még egyben vagyok, igy a 39. hét végén. A múlt hétvége elég erősre sikeredett, mivelhogy a lányom befulladt és rohantunk éjjel Kistarcsára a gyermekügyeletre. Ott is aludt, én hazajöttem éjjel 1-kor taxival, hogy tudjak aludni, hátha szülünk, de semmit nem aludtam az idegességtől.
Na akkor kértem a babát, hogy mostmár maradjon bent, ha eddig még nem jött ki.
Aztán kedden este elestem, na nem nagyon, csak térdre, meg a kezeimet is letettem, meg puha volt a szőnyeg, de azért megijedtem. Felhivtam a dokimat, elmondta, hogy mire figyeljek, aztán másnap még Uh-ra is elmentem, de hál Istennek minden rendben (legalábbis nagyon remélem), a baba jókat mozog, főleg akkor szokott amikor internetezek.
Mostmár a lila-sárga-kék-zöld bokámra is rá tudok állni, szerencsére nem tört el, mert mondtam a férjemnek, ha innentől kezdve kacsa lábam lesz engem akkor sem fognak megröntgenezni.
Na ennyi dióhéjban, mostmár igazán szülhetnékem van.
cukorka
 
 


sziasztok csajok,
hú mennyi minden történt mostanába.
Viccvucc, igen konkrétan az érdekelt hogy nem taknyos kölyök e az orvos.mondjuk az nem baj ha fiatal csak értse a dolgát.meg szerintem azért is jo ha kicsit fiatal(tul azon hogy jobb ránézni :lol: )hogy nincs leragadva a régi rutin dolgok mellett.persze ez is orvos válogatja.na egy szó mint száz érdekel a drága doktor ur elérhetösége.mert jöv.héten közepe fele elmegyek feltérképezem megamnak,ugyis van kérdésem.
Legenyb,persze hogy számit a pénz aki mást mond szerintem nem mond igazat.szerintem teljesen korrekt a tarifája,és ha más szempontbol is bejön akkor tuti ö a nyerö.bár a szülés kicsit szerintem is húzós.
Cukorka,
hát jó lenne kibirnád már hogy nem töröd össze magad már mindjárt a finisben vagy :wink: azért vigyázz magadra.mi van a lánykáddal,jobban van?
velünk nincs semmi ,hacsak az nem hogy 2 napja becsipödött a hátam és reggelente apa ráncigál ki az ágybol.miután bekrémezi és 2 gyogyszert bevettem tudok valamit kezdeni magammal.tegnap védöoltáson voltunk igy Lacika nem volt bölcsiben,de elég nehéz volt igy hogy alig birok megmozdulni.remélem ma apa hamar hazajön és jol kifárasztja a kiskölköt.na puszi mindenkinek
ancsunti
 
 


Köszönöm Ancsunti, megpróbálok vigyázni, holnap megyek NST-re de szerintem ráveszem a dokimat, hogy mégegyszer nézzen meg UH-val, (nem ő nézett meg szerdán).

A lányom már jól van, 5 perccel az inhalálás után jobban lett, visszajött a hangja. Nekem nagyon lelkiismeret furdalásom volt, hogy otthagytam apával a kórházban, dehát itthon meg a kisfiam aludt a mamával, illetve nekem is pihennem kellett volna. (mondjuk azt már akkor gondoltam, hogy nem fog összejönni az idegességtől).

Már akkora vagyok mint egy bálna, a haskörfogatom 115 centit súrolja. A súlyom viszont megáll a gyarapodásban, amit nagy örömmel fogadtam, mert már így is 18 kilónál tartok, pedig én azt hittem, ha két gyerek körül szaladgálok nem fog ennyi rámrakódni. Na ennyi, folyamatosan vannak jóslófájásaim, volt már, hogy 5-6 tízperces is volt, keveredett bele 5 perces is, aztán leállt.

Majd meglátjuk, már alig várom a holnapot, hogy mit mond a doki.

Nem tudom, hogy hiszel-e a homeopátiában, de van olyan gél, hogy Traumeel (nem tudom, hogy jól irtam-e), nekem nagyon jó volt a bokámra, és terhesek is használhatják, megkérdeztem a homeopátiás gyermekorvosunkat.
cukorka
 
 


sziasztok,
Köszi Cukorka amit irtál krémet utána nézek.egyébként még nem várok babát,csak gondolkodoban vagyunk.igazábol azért kerestem ezt a topicot mert dokit keresek.de azért ma már jobb a helyzet,nem kellett csak reggel gyogyszert bevenni.akkor meg muszáj voltam magamat összekapni mert olyan szép idö volt,vétek lett volna bent kuksolni.3 gyerköc hamarosan,ez igen gratula.én pont ma kezdtem el gondolkozni mikor Lacikát altattam hogy hogyan is birnám ezt egy pici mellett???hogy tudnék 2 gyerek mellett müködni?de gondolom ezt mindenki felteszi magában,és mint a mellékelt ábra mutatja lehet :wink:
már tényleg itt a vége,nekem nem voltak joslofájásaim bár én a 38.héten megszültem.de hát te már rutinos vagy én biztos jol megijjednék hogy ez már szülés.
na megyek szejasztok
ancsunti
 
 


halihó asszonykák!
jó sok minden történt veletek!!velem csak annyi,hogy a dokitól a legfontosabbat nem kérdeztem meg infuleza idején:mit csináljak ha lebetegszem?erre nem hőemelkedésem van+baromi torokfájás,fejfájás??a gyógyszertárban azt mondták,hogy vegyek be nyugodtan rubophent,de mivel csak 37,2 arra nem vettem be semmit,szenvedek+óriás c vitamin+gőzölök.szerintetek?mit lehet beszedni fájdalomra,lázra?köszi

cukorka+viccvucc:nagyon vigyázzatok magatokra igy a végére!jóval fenntebb olvastam,hogy milyen súlyokkal jöttek az előző babáitok,hát én elájulok ha 4 kg-ot kell kinyomnom,pláne,hogy vasággyal együtt vagyok 52kg.Igaz,hogy még nagyon messze vagyok én még attól,hogy a szülésre gondolhassak.mi az,hogy jóslófájás?szóval hallottam már róla,de hogy milyen érzés?van olyan erős mint amikor vajúdik az ember lánya?és hol fáj?alul,v.a hasad,v.derekad? :oops:

ancsuti:hú,az isteni lehet,hát jobbulást neked!máskor is volt már ilyen?

jó éjt:B.B.

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok,

már eléggé ideges vagyok, mert ma alig mozgott a gyerkőc. Azt nem mondhatom, hogy nem mozgott, csak nem annyit és kisebbeket mint szokott. Nem is várok délutánig, már reggel megyek a dokihoz, még jó, hogy hosszú napos lesz.

Próbálom magam azzal nyugtatni, hogy ez nincs összefüggésben az eséssel, végülis a hasamat nem nyomtam meg, dehát azért igy térdreesve is zöttyenhetett egy nagyot.
Az Uh-n ép lepényt és jó magzati szívhangokat mértek másnap, de én már teljesen be vagyok tojva.

A jóslófájások egyáltalán nem olyan fájdalmasak mint az igazi vajúdás, egyszerűen csak összeugrik az ember pocakja egy görögdinnye méretűre. Persze társul mellé némi szorítás, ami átöleli az ember derekát, hátulról jön, összehúzza a méhet, tart néhány másodpercig, nem fájdalmas, csak egy picit kellemetlen, aztán elereszt.
Többször elindulhat és leállthat, bár a fiam születése úgy kezdődött, hogy jött 2 tízperces, aztán jöttek az 5 percesek, de azok már igazán elkezdtek fájni.
A lányomnál meg elment a magzatvíz, egy iszonyatos nagy "rúgást" éreztem (első gyerek lévén nem tudtam hová tenni), annyiban azonban biztos voltam, hogy rúgásszerű, de mégsem az, inkább, hogy valami elszakadt a pocakomban. Rögtön mondtam a férjemnek, hogy szerintem elszakadt a magzatburok, nem is mertem felülni (mert már lefeküdtünk aludni), nehogy kijöjjön a víz, aztán végülis csak felültem, mert az mindenképpen kifolyik, elfolyt a víz és aztán már indultunk is mert abban a pillanatban kezdődtek az 5 perces fájások.

Ez is milyen csodálatos dolog, hogy percre, szinte másodpercre pontosan jönnek a fájások, soha nem gondoltam volna előtte, a kórházba tartva még röhögtünk a férjemmel, hogy akkor most tényleg szülünk, később azonban már nem volt kedvem viccelődni.

Én sem vagyok olyan nagydarab nő, ahhoz képest, hogy mekkora lett a fiam. Na jó kicsi sem vagyok, mert 172 cm, de a versenysúlyom 60 kg. Állítólag genetika a születési súly. A férjem 192 cm és 3,75-el született, úgyhogy az a plusz 25 deka szerintem belefér, márcsak a jobb táplálkozás, a vitaminok miatt is.
Erre mondta az orvosom, hogy kellett magának egy ekkora ember, miért nem érte be egy 45 kilós 150 cm-res pasival.
A válaszom: mert mellette hülyén mutattam volna doktor úr.
:lol:
cukorka
 
 


JÓ REGGELT! :lol:

milyen gyönyörű idő van.
cukorka,köszönöm a részletes választ,pont ilyenre vágytam,és még vicces is volt,úgyhogy nem ijesztettél meg.
azért irtál ilyen későn,mert ideges voltál?remélem mindent rendben talált a doki?
még egy kérdés:hőemelkedésem van,+torok-fejfájás!nem merek semmit beszedni,mert nem tudom mit lehet!eddig gőzöltem,c-vitamin,de mi van ha belázasodok?segitenél?köszi

ancsuti:mi a helyzet deréktájon?

sziasztok

B.B.
legenyb
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: