Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Az Uzsokiban szeretnék szülni, de sajnos nincs orvosom. Tudna valaki egy normális megbízható nõgyógyászt ajánlani?
Elõre is köszönöm: kati
Névtelen
 


Kedves Kati,
szerintem válassz azok közül, akiknek a neve már elhangzott itt. Mind szuper!!
Üdv:Bea
Bea
 


Kedves Judorka!
Ha jól számolom, inkább már csak napok, mint hetek választanak el a nagy eseménytõl. Remélem, jól telnek az utolsó napok.
Ha internet közelben leszel, szívesen veszem majd az élményeidet.
A szüléshez a legjobbakat, a születendõ babához pedig sok boldogságot kívánok.
Szia, Judit
Judit
 

 
 

Szia Kati és Mindenki!

Én is tudok egy dokit ajánlani dr. Csapó Csaba. Szuper jó fej, korrekt szerintem még nincs 40, adjunktus. Az Örsön van magánrendelése. Ha bõvebben érdekel, írj!
avandok@yahoo.com

Szia Saci!
Régen dumcsiztunk!
AAndi
 


Sziasztok!

Én január 16-án szültem az Uzsokiban dr. Hajdu Gábornál. Csodálatos ember és orvos. Könnyû szülésem volt, õ mindenben a legkorrektebbül segített, pedig egy fillért sem kapott szülés elõtt. Legelsõ alkalommal a magánrendelõjébe mentem el, mert elkezdtem vérezni. Õ megállapította a terhességet, és azt mondta, ne ide járjak, hanem az Õrsre, mert ott nem kell fizetni, és õ oda leginkább a kismamái miatt megy.
A szülés után a kórházban minden nap bejött, megnézni,hogy vagyunk. A varratszedést meg sem éreztem. Mikor elkezdtem volna aggódni, hogy fájni fog, már kész is volt.
Szóval aki orvosválasztás elõtt áll, tiszta szívbõl tudom neki ajánlani õt!

Sziasztok

Gyöngyi
ENIKÕ
 


Kedves Uzsokisok!
Ennyire kevesen lennénk?
Üdv:
Bea
Bea
 


Ugy tûnik tényleg kevesen vagyunk. Én még nem szültem de az orvosom itt dolgozik. (dr. Csapó Csaba) Ha mégis, van köztetek olyan, aki itt szült, kérjük írj meg a véleményét a kórházról. Állítólag most készült el az új szárny, ahol szülészet is van??? Milyenek a körülmények? A vizes helységek? Hogyan lehet vajudni, mindenki külön szobába?? Vagy több nõ vajudik együtt?? Hogyan lehet szülni?? Szülni és ajudni ugyanott lehet? Milyenek a csecsemõs nõvérek? Milyenek a bábák? Lehet bábát választani?? A vajudás alatt lehet inni, járkálni, stb?? És ha valaki ismeri az orvosomat, nagyon hálás lennék ha írna róla. Milyen orvos? Hogyan viselkedik a szülés alatt? Mennyire foglalkozik a szülõnõvel? Elmagyarázza és kikéri a véleményemet a szülés alatt, vagy egyedül dönt mindenben? Szóval csajok, minden infót várok a kórházról és az orvosról. Elõre is köszi mindenkinek!!! Puszi, Raki
Névtelen
 


Kedves Raki!
Én is Uzsokis kismama vagyok, bár már csak szûk két hónap választ el a szüléstõl.
Én arról nem tudok, hogy a szülészet átköltözött volna az új szárnyba. A szülõszobát bármikor meg lehet nézni, feltéve, hogy nincs szülés, világos és tágas.
Egyébként õsztõl indítanak ismét szüléselõkészítõ foglalkozásokat, ahol sok hasznos infóhoz jut az ember.
Arról nem tudok, hogy itt lehet szülésznõt választani, szóval az éppen ügyeletes van az ember mellett.
Ha már aktuális a babavárásod, érdemes terhestornára is eljárni, egy fiatal védõnõ tartja a kórházban, és a foglalkozások nagyon hasznosak és jó hangulatúak.
Szia, Judit
Judit
 


Sziasztok!

Elég friss élményeim vannak az Uzsokiról,Andris fiam lassan két hónapos.
A szülõszoba szuper modern. Van 1 db egyágyas, és 1 db kétágyas, függönyös. Az ágyak távirányítósak. Rendezett, tiszta, szól a Danubius rádió.
Én császárral szültem, úgyhogy nem próbáltam ki, csak a mûtét elõkészítéséig voltam ott. A férjek szupi zöld-fehér ruhát kapnak.
A gyermekágyas részleg viszont csapnivaló! A wc koszos, büdös, a szemetest csak naponta egyszer üritik ki. Az ágyak kényelmetlenek, ha egyszer lefekszel meggondolod, hogy mikor kelsz fel legközelebb, föleg vágott hassal. Én 1 "normál" hatágyasban voltam. Éppen telt ház volt. A csecsemõsök közt van normális (neveket nem jegyeztem meg!). A roomingosok estére lefejtek tejet és azt adták a csecsemõsök este a babának. Minket errõl elfelejtettek tájékoztatni.Adnak Medela kézifejõt, de én sajátot vittem be, használat után fertõtlenitik. A roomingosok a babákat kihozhatták a látogatókhoz, a folyosóra, ez nekem nem tetszett, mert a nagy meleg miatt állandó huzat volt.
A gyermekágyas növérek is felemásak. A kaja olyan "kórházi".

Most ennyi jutott eszembe, kérdezzetek nyugodtan, hátha tudok válaszolni. A Csapót csak vizitekkor láttam, nem tudok róla mondani semmit.

Sziasztok!
Hajni
Névtelen
 


Kedves Hajni!
Én ca. két hónap múlva szülök az Uzsokiban és lenne néhány kérdésem.
A szülésznõkkel kapcsolatban vannak-e tapasztalataid?
Azt ugye lehet kérni, hogy rooming-in-es szobába kerüljél, ha éppen nincs teltház?
Ha nem titok elárulod, hogy kinél szültél?
A szülõszobát már láttam és nekem is tetszett.
Ha még valami eszembe jut, még írok.
Szia, Judit
Judit
 


Szia Judit!

Szülésznõk: akinél én voltam,/nevét nem jegyeztem meg/, még nincs /kb/30 éves, szõke, hosszú hajú, szemûveges. Nagyon rendes volt velem, biztatott, sokat mosolygott, ami szerintem fontos volt akkor, ott.
Ha van üres ágy, akkor mehetsz a rooming-be.
Dr. Mecsér Béla volt az orvos, õ az Örsön fõorvos.

Szia, Hajni
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra! Én 1998-ban és 2000-ben szültem az Uzsokiban és nekem is csak kellemes tapasztalataim vannak a "személyzettel" kapcsolatban. Mindenki kedves, segítõkész, mosolygós volt akkoriban. A kaja, wc és az ágyak minõsége persze nem volt tökéletes, de én annyira el voltam szállva a boldogságtól, hogy ez akkor és ott nem is volt fontos. Úgyhogy annyira katasztrófális nem lehetett a helyzet, azért az feltûnt volna :-)
Az orvosom szenzációs, mindenkinek szívesen ajánlom.
Remélem a kismamák jól vannak, hogy bírjátok a hõséget?
Akik pedig már túl vannak a szülésen és van idejük, ÍRJANAK!
Írjátok meg milyen szülésetek volt és változott-e valami a kórházban!
Üdv mindenkinek!
Heni
kivi
 
 


sziasztok,

én szombathoz 3 hétre fogok szûlni az uzsokiban dr.Zsolnay Jánosnál
van szülésznõm is,Szépné Jutka
mostantól lehet szülésznõt választani,eddig évente csak 2 maszek szülést vállalhattak,de nemrég volt egy konferencia ahol kiderült hogy más kórházakban már 90%ban lehet választani így itt is bevezetésre került az osztályvezetõ fõorvos engedélyével
nekem nagyon jók a tapasztalataim a kórházi személyzettel,kedvesek, aranyosak, segítõkészek
a szülõszoba,ami tényleg megtekinthetõ ha bármikor bemész és éppen nem foglalt,szuper modern,kellemes
a szobák,mellékhelységek valóban átlagos kórháziak,ezt õk is tudják de nemsokára kezdik felújítani ezt is,mivel õk nem költöznek az új szárnyba
vannak felkészítõk,ahol kérdezhetsz de õk is elmondanak mindent
én már korábban feküdtem itt, nõgyógyászati próblémával,és tényleg nagyon rendesek voltak mindannyian
szerintem,de ez az én véleményem,a szûlõszoba, és a személyzet a legfontosabb,és ez náluk szuper
most is megyek szombat és vasárnap is be ctg-re és az orvosomhoz vizsgálatra,ha valakinek gyorsan információra lenne szüksége,írja meg és én megkérdezem
az orvosomat és a szülésznõmet mindenkinek ajánlom nagyon is,ha esetleg még nincs neki
üdv
frozee
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy beindult ez a topic. Lehet, hogy igazatok van és nem fontos akkor annyira az egyéb körülmények, mint azt most gondolnám. De engem egy kicsit visszatarta a kórháztól.
Frozee megkérdeznéd, hogy mikorra tervezik az átalakítást és hogy várhatóan mikorra fejezik be??? Elõre is köszi.
Annak viszont nagyon örülök, hogy végre itt is lehet szülésznõt választani. Eddig ez volt az egyik legnagyobb kételyem. Hiszen a szülésznõ az, aki végig veled van. Szerintem õ nagyon sokat számít.

Csajok, ha valaki ismeri a Csapõ doktort vagy van róla információja, akkor irja meg. Köszi.

Ja még valami. Nem zavaró az amikor egy szobában két szülés van egyszerre??? Ez nekem annyira intim dolog. Csak én akarok ott lenni a párommal. Nem hiszem, hogy olyan jó dolog azt hallgatni, hogy más nõ hogy szenved. Azt meg végképp nem akarom, hogy egy számomra idegen férfi is végighallgassa a szülésemet a függõny túloldalán. Persze, ha jól értettem, amit írtatok. Tényleg csak egy külön szoba van, a másik szobába két ágy van függönnyel elválasztva????
Ez olyan furcs nekem.
Van szülõszék az osztályon? Csak fekve lehet szülni vagy úgy ahogy én szeretnék? Akár ülve vagy gugolva? Az orvosok engedik?
Sziasztok!
Raki
Névtelen
 


Szia Raki,

megkérdezem hétvégén, és megírom amint visszajöttem.
Igen, a függönyös helység engem is zavar, nagyon szurkolok hogy üres legyen az egy ágyas szülõszoba ,amikor szülni kezdek.
A másik is nagyon szép meg minden de én sem szeretném más kínlódását hallani és azt sem szeretném hogy engem halljanak mások......
A széket sem tudom, de azon a felkészítésen elmondanak minden lehetõséget.
Ha nem felejtem el megkérdezem ezt is.
Szombaton találkozom a szülésznõvel,vasárnap az orvossal ha valami még eszedbe(eszetekbe) jut,írjátok meg.
szia
frozee
 
 


Szia Raki,

hát a szülésznõvel nem sikerült találoznom a hétvégén, most szerdán fogok, és tõle jobban megtudok mindent mint az orvostól, mert a CTG-re többen jövünk mindig így nincs idõ arra hogy eldiskuráljak vele hosszasan.
Viszont a széket megkérdeztem, nincs.
A felújítás összel lesz idén.
De holnap megkérdezem a szülésznõt is.
üdv
frozee
 
 


Köszi, hogy utánna érdeklõdtél. Kiváncsian várom a szülésnõ véleményét is. Vajon mit fog tartalmazni a felújjítás? Átalakítják a szobákat? Szétválasszák a szülõszobákat? Remélem mire én oda kerülök befejezik a felújjítást.
Még egyszer szeretném megköszönni a fáradozásodat!
Szia
Raki
Névtelen
 


Szia Raki,

hát a felújítás részleteit nem tudják, de a szülõszobai szétválasztás biztos nem lesz, mert ahhoz nem nyúlnak.
Tegnap is voltam bent a szülõszobán, és tényleg nagyon jó.
Azt mondták aki elsõnek szül persze az mehet az egyágyasba, a köv. megy a kétágyasba, és ha beesik egy 3. szülés az sajna a fügönnyel elválasztottba kerül, de ez nem sürün fordul elõ.
Hogy pont egyidõben hárman szüljenek azonos szakaszban....
Amúgy van még egy nagyobb helység a vajúdó, ahol az ágy nem alakítható át szülõággyá, de ha a másik két szobában vannak, akkor ott is vajúdhat az ember, és akkor csak a végére megy át, ami valószínûleg kiürül addigra...
A szülõszoba nagyon szép és nagyon modern.
Nekem már csak 2 hetem van és nagyon izgulok de persze már szabadulnék a pocakomtól, fõleg ebben a melegben...
Az én babám úgy mozgolódik mintha minden percben kiakarna jönni, de remélem nem lesz türelmetlen és kivárja az idejét.

szia és minden jót neked, ha tudok valamiben segíteni csak írj
frozee
frozee
 
 


Kedves lányok, szeretnék véleményt kapni Habermayer doktorról, ha ismeri valaki, kérem írjon.
Névtelen
 


Szia Frozee!

Nagyon szürkolok neked hogy minden rendben menjen. Remélem nem lesz semmi prbléma. Biztos fantasztikus érzés lehet.
Köszi szépen az infókat. Remélem nemsokára én is járhatok a kórházba. Talán majd most, ebben a hónapban össze jön. Most jövök a gyógyszertárból, vettem valamiféle tesztet, ami kimutatja az ovulációt.
Kívánok neked sok sikert és kitartást a szüléshez!
Szia, Raki
Névtelen
 


Kedves Raki,

nagyon köszönöm!
Épp ma kezdett el a nyák szivárogni napközben,majdnem szívinfarktust kaptam....
Azóta veszettül figyelünk mindenre.
Nagyon izgulok!
Remélem nemsokára nálatok is nagy lesz az öröm, emlékszem mi milyen boldogok voltunk amikor 3 hónap után összejött....
Nagyon örülj ha kimaradsz a nyári terhességbõl, rettenetes ez a meleg nagy pocakkal...
Apás szülés lesz, a férjem azt mondta semmi pénzért nem maradna le errõl az élményrõl és különben is nagyon félt, inkább velem lenne, az neki megnyugtatóbb mint mondjuk otthon vagy kint várni...
Szóval, nagyon boldog vagyok hogy így gondolkodik!
Ha lesz valami, írok amint tudok.
Most éppen csavargatja a beleimet a kislányom, ugyhogy megyek lefeküdni.
Mégegyszer köszi a biztatást,
puszi
frozee
frozee
 
 


Sziasztok!
Én 2001. októberében szültem az Uzsokiban. Fennt már leírtam a véleményemet(ami a mellékhelyiségeket kivéve csak jó). Az én szülésznõm valamilyen Veronika volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon nagyon kedves volt és nagyon meg voltunk vele elégedve, ha lehet már választani szülésznõt akkor õt csak ajánlani tudom.
Az nagyon szuper ha felújítják a szobákat. Én múlt héten voltam benn és ki volt egy csomó ágy rakva a folyosóra. Lehet, hogy lecserélik õket???
A terhestornára – akinek van ideje – mindenki járjon mert nagyon hasznos.
Még egy amirõl eddig nem esett szó, elsõsorban a várandósoknak, de természetesen mindenkineknagyon ajánlom: az Uzsokiban térítésmentesen lehet járni intim tornára. Sajnos nagyon keveset hallani errõl de felbecsülhetetlen segítséget jelent a tudása szülés közben és a szülés utáni idõben is.
Most gyorsan ennyit!
A dr. Csapót nem ismerem személyesen de egy ismerõsöm hozzá jár és teljesen elvan ájulva tõle.
Sziasztok
Katka
katka
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, és úgy gondoltam, leírom az én tapasztalataimat.
Én 2002. január 16-án szültem az Uzsokiban Dr. Hajdú Gábornál. Mióta felköltöztem Pestre, hozzá járok, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Tényleg van egyfajta stílusa, de emberszámba vesz, mindent megbeszél, a lehetõségek közül te választhatsz. Nekem két éve pl. volt egy méhszájseb ambuláns mûtétem, amikor is elõtte nekem és a páromnak mindent elmagyarázott, és utána is a párommal beszélt, hogy mi történt, és mire számíthatunk. A terhességem legelején, mikor még nem vettek gondozásba, elkezdtem vérezni, és a nagy ijedség miatt a magánrendelõjébe mentem, mert épp ott rendelt. Megállapította a terhességet, és két puszit is kaptam. Azt mondta, hogy ne járjak a magánrendelõjébe, mert az drága, menjek keddenként az Õrs Vezér Terére, a rendelõbe, mert az ingyenes, és a kismamái miatt megy oda. Ez azért nem mindennapos, nem? A terhességem alatt annyira kedves és segítõkész volt, hogy egy percre nem jutott eszembe, hogy valami baj lehet. Amikor bementem szülni, épp magánrendelt, a szülésznõ, Veronika (akit én is nagyon tudok ajánlani, olyan volt, mintha a barátnõm lett volna elsõ perctõl) hívta, hogy jöjjön, és õ indult is. A szülésre úgy emlékszem, mint életem legszebb percei. Ott volt a párom is, a vajúdó helység nagyon szép, a szülõszoba is kellemes volt. Még poénkodtunk is szülés közben, és a doki ott is a maximumot nyújtotta. Amíg a kórházban voltunk, és a doki benn volt, minden nap kétszer bejött hozzám úgy, hogy elõször megnézte a lányomat, és mondta, hogy látta, aranyos, és én hogy vagyok. Mindenki kérdezte, hogy mennyi pénzt adtam neki, hogy ilyen figyelmes. SEMENNYIT!!! Szülésig tõlem egy fillért sem kapott. Mégis úgy kezelt, hogy nem éreztem úgy, hogy egy vagyok a sok közül, hanem én vagyok az egyetlen. Amikor mentünk haza, elköszönt, két puszi kíséretében minden jót kívánt, és várja, hogy mikor lesz Enikõnek kistesója.
Szóval én csak jót tudok mondani róla, a kórházról, a csecsemõsnõvérekrõl, az egész Uzsokiról.
Ajánlom mindenkinek.

Gyöngyi
Névtelen
 


Sziasztok!

Én még csak szeretnék kisbabát, de mire odakerülök szeretnék mindent rendben tudni körülöttem. Én is az Uzsokit választottam, mert az a kórház van hozzám a legközelebb. A kolléganõm ajánlotta Dr. Polgár Sándor fõorvos urat, akinél már voltam a magánrendelésén is és a kórházban is. Nagyon türelmesen végighallgatta a kérdéseim tengerét, válaszolt is rendesen, de egy kicsit szétszórtnak láttam, mert a harmadik találkozásunkkor sem tudta, hogy milyen problémával mentem hozzá. Ki tud róla mesélni? Hogyan viszonyul a kismamákhoz és milyen nála a szülés? Elõre is köszi! F.Hajni
Névtelen
 


Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a topicot, és nagyon megörültem. Én mindkét kisfiamat az Uzsokiban szültem, az elsõt 1997 júliusában 3600 grammal, a másodikat pedig 2001 szeptemberében 4600 grammal. Mindkét esetben dr. Sztakó Péter volt az orvosom, és felesége, Györgyi a szülésznõ. Maximálisan elégedett voltam velük, csak ajánlati tudom bárkinek!
gubinyussz
 
 


Szia Raki és szia midenki,

július 6 án egy héttel a kíirt idõ elött megszületett a kislányom du. 16.36-kor 12 óra vajúdás után császárral
hajnal 3 kor ment el a magzatvizem, 5 re bent voltunk a kórházban, bár én felhívtam õket elötte muszáj e bemennem de azt mondták menjek csak be azonnal
vizsgálatok,ctg,adminisztráció- mindez az ügyeletes orvosnál Dr.Hajdú-nál
5 perces fájásaim voltak és 1 újnyira voltam tágulva
a saját orvosom Dr.Zsolnay délelött 1 re jött be,addig elvoltam magam is
rajtam kivül senki nem szült,így egyedül voltunk a szülõszobán a férjemmel és a szülésznõvel,aki nem az sajátom volt, mivel a baba elöbb jött, és Õ szabadságon volt....
nagyon jó hangulat volt komolyan mondom, ha jöttek a fájások csöndben voltam, koncentráltam, amúgy beszélgettünk....
amikor megjött az orvosom persze megkönnyebbültem
kaptam fájáserõsítõt, amitõl olyanhelyes egybefüggõ fájásaim lettek de tágulni semmit sem tágultam....
ennek neki futottunk kétszer is de a gyerek szívhangja elárulta hogy nagyon rosszul reagál az oxitocinra, nagyon leesett, így 12 óra után megcsászároztam de addigra már minden mindegy volt,csak legyen vége
EDA-val csinálták, fent voltam végig,hallottam amikor felsírt, csodás élmény volt
elvitték orvosi vizsgálatra ahol ott lehetett az apukája is, végig videózta,így utólag én is láthattam
aztán behozták hozzám a mütõbe megmutatni
majd az összevarrás után bekerültem a mütét utániak szobájába másnap reggelig utána kerültem ki az osztályra
ahol rooming os szobát kértem
hát ami titeket is érint:
a személyzet iszonyú kedves megértõ segítõkész....csak a legfelsõbb fokon tudok róluk beszélni
teljesen elégedett voltam mindenkivel
a fent említett orvosokhoz is volt szerencsém,mind nagyon jó,de azért jobb ha a saját betegük vagy....
a csecsemõsök is nagyon rendesek, hozzáértõek
természetesen a saját orvosomat mindenkinek nagyon ajánlom
a legnagyobb biztonságban voltam vele
a vágásomat gyönyörûen csinálta meg,bikini vonal, állítólag egy év múlva nem is fog látszani és ahogy most kinéz el is hiszem
tudom elég hülyén írtam le s szülésemet így tõmondatokban dehát nektek nem is az az érdekes hanem a körülmények
öszintén mondom: MINDEN NAGYON JÓ VOLT!
ha valakit érdekelnek részletek kérdezzen,még elég frissek az élményeim
egy-két orvosról is tudok
puszi mindenkinek
frozee
 
 


Szia Frozee!

Gratulálok a babádhoz! KÍvánok nektek sok boldogságot és egészséget. Remélem minden rendben van veletek és a sebed is gyorsan gyógyul. Pihenj sokat és élvezd a babád társaságát.
Örülök, hogy elégedett voltál a kórházzal, a körülményekkel és a személyzettel.
Szerintem a személyiségedtõl is függ, hogy hogyan éled meg a kórházi napokat. De örülök, hogy te nem keserû szájízzel jöttél el. Hány napig voltál bent??
12 órás vajúdás után valószínûleg megváltás volt a császár. Biztos nagyon elfáradtál a végére.
Mesélj egy kicsit a babáról! Milyenek az elsõ napok, hetek??
Remélem hamarosan én is átélem ezeket, de sajnos ebben a hónapban sem jött össze a baba.
Még egyszer: Nagyon gratulálok!!!!!
Szia
Raki
Névtelen
 


Kedves Raki,

ne búsúlj,nekünk sem egybõl jött össze, de szerintem ez mindig így van ha az ember nem akarja, akkor bizony teherbe eshet amikor meg vágyik rá akkor várat magára, de elöbb utóbb siker lesz hidd el!
Köszönöm a gratulációt!
Egy hétig voltam bent, szombaton délután született a lányom és péntek reggel engedtek haza.
Egyébként a gyerekorvostól függ hogy mikor mehetsz haza.
Hát az elsõ napok ÉN SZERINTEM nagyon fárasztóak és a nagy boldogság mellett kétségbeejtõek.
A baba persze mint mindegyik másik nem a mi ritmusunk szerint él, tojik arra hány óra és mi illik és mi nem...Kép)))))))
Vannak jó és vannak rossz napjai, és persze a rossz napjain nem erre gondolsz hogy csak simán bal lábbal kelt hanem hogy biztos fáj valamilye vagy valami nem jó, vagy valamit rosszul csinálok stb....
Aztán másnap kiderül hogy semmi baj, szóval ezért kétségbeejtõ.
Mindenki nagyon okos a környezetedben, jönnek az ötletek mit hogyan csinálj....
Persze én is inkább a saját káromon tanulok Kép))))))))

Egyébként abban teljesen igazad van hogy tõlünk is függ hogyan éljük meg a kórházi napokat.
Én elég jól tudok alkalmazkodni, és igyekeztem mindent a jó oldaláról szemlélni nem pedig egész nap kötekedni és azt figyelni hol köthetek bele a személyzetbe, mert a kákán is csomót találni mindenhol lehet, de én inkább arra gondoltam hogy ezek az emberek is ugyanolyan rosszul keresnek mint akik siránkoznak a tévében és sztrájkolnak, de õk dolgoznak nap mint nap és hát ne tudd meg milyen fárasztó lehet csecsemõsnek lenni az osztályon.
Én láttam nap mint nap és már tudom ilyen nehéz egy gyerekkel is nem pedig mondjuk 17 tel mint az uzsokiban amikor ott voltam, és erre a 17 gyerekre jut 2 nõvér éjjel pedig 1.
Le a kalappal elöttük.
És még arra is volt idejük hogy utolsó nap este bemehettem és mindenben tanácsot adtak hogy mit tegyek ha már otthon leszek, ahány kérdésem csak volt, mindre kaptam kielégítõ választ, amit itthon hasznosíthattam valóban.

Igen, megváltás volt a császár, persze másnap már amikor nem bírtam felállni sem rendesen úgy fájt a vágás akkor értettem meg milyen jó annak aki simán szül, annak már aznap jobb mint nekem 5 nap után.....jó esetben
Amióta itthon vagyok rohamosan gyógyul a vágás, már csak nagyon ritkán húzódik egy kicsit.
És hihetetlen szép lett, már meg merem nézni Kép))))))))))

Szóval csak semmi aggódás, neked is lesz nemsokára egy szép babád aki majd kellõen lefáraszt....mint engem.
Csak ne gondold hogy nem lesz meg hogy mikor lesz már ?!
Ezek rossz gondolatok és nem segítenek, higgy nekem, én is átestem ezen, és most itt vagyok mint anyuka.....

Jaj ezt nagyon bírtam a kórházban, amíg nem született meg Hanga addig kismama volt a megszólításom, másnaptól anyuka....
Nagyon jó érzés.....már a másnaptól.

Kérdezz nyugodtan,szivesen válaszolok, bár ne mtudok mindennap jönni mert a kislányomat nem érdekli a net....
De jövök 2-3 naponta tuti.

Hát addig is minden jót nektek, fel a fejjel.
szia
frozee
frozee
 
 


Szia Frozee!

Hogy vagytok? Minden rendben van veletek? Gyerkõc jól van? Mesélj egy kicsit. Hogy telnek a napjaitok? Remélem nem vagy nagyon fáradt.
Nálunk még mindíg semmi. Sajnos.
Tudom, hogy nem kellene sokat gondolnom rá. Mert, hogy ez csak hátráltatja a dolgokat. Ezt mondani könnyû, de betartani már nem. Legalábis nemek nem megy. Tiszta hülye vagyok. Mostanában sokat megy a tv-be a Nivea babaápolós reklám. Olyan aranyos baba van benne.... De igyekszem nem nagyon gondolni rá. Most a lakás átalakításába temetkezem.


Szia
Raki
Névtelen
 


Kedves Raki,

jól vagyunk köszönjük!
Hát bizony tudom hogy nem könnyü a babára várni.....
De talán majd vigasztal hogy amennyivel késöbb jön össze,annyival jobban fogsz örülni neki, és ez nem közhely!
Az jó ha beletemetkezel valamibe ami lefoglal, jó ötlet.
Különben is a lakásátalakítás nagyon jó gondolat, már a gyerkõc miatt is.
Kislányunk nagyon jó gyerek, éjszaka ha felébred nem sír, én már arra is felébredek(anyai ösztön,szerintem mindenkinek van)ha kalimpál a lábával az ágyában, akkor megetetem és alszik tovább, nem hisztizik ne makar bulizni, és ezt már csinálja legalább 2 hete, tehát lehet rá adni hogy így is marad,szokásává vált.
Hát fáradtnak fári vagyok de komolyan mondom ki lehet bírni.
Apukája sokat segít, egy édes.
A nivea reklám tényleg nagyon helyes, de úgy nézd hogy te is hamarosan a kezedbe tarthatod a te édes gyerköcödet aki még édesebb és szebb lesz!!!!És a tiéd!
Különben azt olvastam hogy ha az ember lánya stresszesen esik teherbe akkor lány lesz a baba.....
Szerintem nálunk is ezért lett lány én is aggódtam hogy mikor esek már teherbe......
Ne hidd hogy hülye vagy, természetes érzés az aggodalom, csak arra vigyázz ne ess túlzásba, jó ?
Vigyázz magadra, drukkolok nagyon nektek!
szia
frozee
frozee
 
 


Szia Frozee!
Ment neked egy email mert nagyon hasonlóak vagyunk terhesség, teherbeesés és szülés terén, olvasd el!!

Szia Raki!
Igaza van Frozeenak, ne izgulj! Én is halál paráztam, mert a tabletta abbahagyása után 4 hónapig megjött rendesen, utána 4 hónapig semmi!!Orvosokhoz rohangáltam, már pont laparoszkópia elõtt álltam amikor petezsákot láttak az UH-n!!Terhes voltam.
szóval mindent bele!!
rbogi
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Elméletileg július végén fogok szülni az Uzsokiban, és információkat szeretnék kapni a Batiz doktorról.

Elõre is köszönöm: Juca
Névtelen
 


Juca!
Batiz dr. kitünõ szülész,jól döntesz ,ha nála szülsz
Higgadt,de adott esetben gyorsan dönt.Rendkivül jó
a modora,megnyugtató,ideális szülész.
Sok sikert
Kati
Névtelen
 


Kedves Kati!

Nagyon szépen köszönöm, igazán megnyugtató, amit a Batiz doktorról írtál.
Esetleg tudsz valamit az "árairól" is?
Te is nála szültél?

Még egyszer köszönöm:
Juca
Névtelen
 


Sziasztok!

Én 8 éve szültem utoljára. Az Uzsokiban. Az orvosom nyugdíjba ment. Nem tudjátok véletlenül, hogy a Kalocsai dr. vállal szüléseket?
Sok minden változott mostanában? A levelezést elolvastam, és nagyon örülök a sok jó fejleménynek. Augusztus óta történt valami?

Zsu
Névtelen
 


Szia Zsu!

A Kalocsai dr. vállal szüléseket. Én nála szûltem egy évvel ezelõtt és nagyon meg voltam vele elégedve. Az ismerõseimtõl is csak jót hallottam róla. Két dolog volt ami nekem nem tetszett. Az egyik, hogy a terhességem alatt nem tudtam bármikor elérni, csak ha ügyeletben volt. A másik a szülés "ára" bár lehet, hogy én nem voltam csak kellõképpen felkészülve ebbõl a témából.

Rita
Névtelen
 


Az Uzsokiról csak annyit szertnék mondani, hogy nem végeztek terhesszûrést baktérium hordozás irányában. Sajnos akkor sem amikor fenyegetõ koraszülés állt fenn. Pedig ezzel meg lehetne menteni néhány kisbabát ha idõben antibiotikumot kapnának. Azokat akik esetleg fertõzés miatt meghalnak vagy maradandó károsodásokat szereznek. Ez a mi tapasztalatunk. Ne forduljon elõ soha többet !!!!!
Névtelen
 


Kedves Juca!
Én a Batiz doktort kollégaként ismerem/szülésznõ vagyok/
Évekig dolgoztam vele,nagyon szerették a betegeiés mi is.
Az "árait" nem ismerem,akkor még az "ár" nem létezett,
mindenki annyit fogadott el köszönettel,amennyit a kis-
mama gondolt.Szerintem ez ma is igy lenne helyes.
Gontalan és boldog babavárást!
Kati
Névtelen
 


Kedves Kati!

Nagyon örülök, hogy sikerült összeakadni egy szülésznõvel! Minden tiszteletem és megbecsülésem a Tiétek, amiért annyi segítséget kapunk Tõletek a szülés alatt.
Az infókat köszönöm.
Az "árról" ugyanaz a véleményünk, de sajna, ezt sok doki nem így gondolja. És ha nekem nincs annyi pénzem, amennyit a doki kér, aki mi van? Akkor nekem már nem is jár fogadott orvos? Na, mindegy. Most kicsit rossz hangulatban vagyok, bocsi.
Kérdezhetek még egyet?
A Tiba fõorvosúrról mi a véleményed? Vállal egyáltalán szülést?
Köszönöm:
Juca
Névtelen
 


Kedves Juca!
Batiz dr.-t szerintem nyugodtan megkérdezheted,hogy van-e "szabott ára". Szerintem nincs.Sokkal kevesebb orvosnak van,mint amennyirõl a neten olvasunk.A többség köszönettel veszi azt,amit kap. Tiba fõorvost nem ismerem ,mivelén nem "uzsokis" vagyok, csak a Batiz dr. miatt irtam ebbe a topicba.
Sok sikert és boldog terhességet kivánok.
Kati
Névtelen
 


Kedves Juca!
Két gyermekem született Batíz doktornál. Nincs nála szabott tarifa, rád van bízva, hogy adsz-e neki hálapénzt egyáltalán, és ha igen, mennyit.
Szia,
Lídia
lídia
 
 


Kedves Kati és Lídia!

A héten voltam a Batiz dr. magánrendelésén. Sajnos szabottak az árai. Kép Egy vizit 6000 Ft, a szülésre azt mondta, hogy erre nem szokott összeget mondani, de ha már rákérdeztem, akkor általában 30ezret adnak neki a nõk minimum.
Nagyon sajnálom, de ezt én anyagilag nem bírom. Kép

Azért nagyon szépen köszönöm a segítségeteket:
Juca
Névtelen
 


Kedves Juca!

Én is sajnálom, mert jó doki, de abszolút megértelek. A vizitdíj három éve még 3000 Ft volt, úgy látszik a nõgyógyászoknál magasabb az infláció. Nem tudom elképzelni róla egyébként, hogy kevésbé törõdne veled, mert nem adsz még külön pénzt a szülésért is. De ha így nem érzed magad biztonságban, persze, hogy keress magadnak sürgõsen más orvost!
Korábban kérdezted Tibát, három éve azt pletykálták a kórházban a kismamák, hogy neki 50ezer a díja, de nem tudom, hogy ez igaz-e.
Remélem, hamarosan megtalálod a megfelelõ orvost, mert július már nincs is olyan messze Kép!
Szia,
Lídia
lídia
 
 


Kedves Juca!
Tiba fõorvosról kérdeztél. Nála szültem 3 évvel ezelõtt az elsõ fiamat. A másodikat már nem...
Szülni ugyan jó volt vele, nagyon hálás vagyok neki, hogy nem csáazározott meg, pedig lett volna oka rá. A terhességem alatt a problémáimat meghallgatta ugyan, de mindenre csak legyintett, úgy érzem, nem vett komolyan. Egyébként nagyon kedves volt mindig.
És amiért nem mentem vissza hozzá másodszor: szülés után egy kicsit elszabta a gátam. Összesen 3 szor kellett újra varrni, mert szétszakadt a varrás. A szülésznõm bevallotta, hogy Tiba volt a hibás. Azóta más doki is látta, és orvosi hibának tartják. Hát ennyi. Nála fogsz szülni?
Mici
Névtelen
 


Kedves Lányok!
Én Csapó dokinál szültem az Uzsokiban,
mindenkinek nagyon tudom ajánlani, csodálatos szülés volt.
Magánrendelés 5000, szülésért nincs szabott ár.
Mi 40-et adtunk, mert a második bébit is nála szeretném világra hozni.
Dóri
Névtelen
 


Kedves Lídia és Mici!

Köszönöm az infókat.
Egyenlõre úgy tûnik, hogy a Krasznai dr. végzi a terhesgondozást (nála szültem az elsõ babámat, tökéletesen elégedett voltam vele minden szempontból, de sajnos idén csak jún. 30-ig vállal szülést :-( ), és elméletileg a Tiba dr. csinálja majd a szüléslevezetést. Bár Mici története "kissé" elbizonytalanított... Írnál errõl a hibáról kicsit bõvebben? Nem tudom, az Uzsokiban mennyire elterjedt a gátvédelmes szülés. Tudom, hogy az elsõnél vágnak, de mivel nekem már a második lesz, titkon reménykedem a gátvédelemben.
A Tiba dr. "árairól" annyit, hogy a Krasznai dr. szerint mindenki annyit ad neki, amennyit tud és gondol.

Juca
Névtelen
 


Sziasztok!

Most, hogy olvasom a hozzászólásaitokat kiderül, hogy a Kalocsai dr. nem is olyan nagyon "drága". Ugyan a szülésnek itt fix "ára" van (az asszisztensnõ bájosan mosolyogva közölte velem)50.000.- Ft. De a magánrendelés ha már van terheskönyved csak 3.000.-Ft. Így összességében szerintem ugyan annyira jön ki.

Rita
Névtelen
 


Sziasztok!

Segítsetek! Zuglói vagyok, és Zuglóban is szeretnék nõgyógyászt és kórházat is választani magamnak. 12. héten járok már, ideje lenne. Tudtok ajánlani valakit? Magánrendelõt ajánljátok vagy a rendes rendelést?
Válaszotokat elõre is köszi. (Bocs a névtelenért, de nem megy a regisztráció)
Szisz
Névtelen
 


Szia Szisz!

Én is Zuglóban lakom, mióta ide költöztem, Dr. Hajdú Gáborhoz járok az Õrs Vezér téren lévõ rendelõintézetbe. Van magánrendelõje is, de én a terhességem legelején elmentem oda, és azt mondta, hogy menjek a rendelõbe, mert az ingyenes, és õ a kismamái miatt rendel ott. És ott van mellette a terhesrendelés. Én az egész terhességem alatt egy forintot sem adtam neki, mégis annyira kedves és segítõkész volt. A szülésre is rohant be, és minden nap meglátogatott, elõször a lányomhoz ment, a csecsemõsöktõl megkérdezte, hogy jól van-e, és utána hozzám. Minden nap megkérdezte, elégedett vagyok-e mindennel, szükségem van-e valamire. Nagyon jó orvos, emberséges, csak ajánlani tudom. Igaz, hogy sokan vannak a rendelésén, mert a legtöbben hozzá járnak, de megéri várni rá. Kedden délután rendel az Õrsön, de úgy hallottam, idén már többször is lesz.
Remélem, segítettem valamit
szia
Gyöngyi
Névtelen
 


Kedves Gyöngyi!
Nagyon köszönöm a válaszodat. Szakmailag is jónak tartod õt? Sajnos nekem volt már egy vetélésem és azt szeretném ha egy szakmailag is jó orvost kapnék, persze az is nagyon fontos, hogy emberséges legyen. Amit írtál róla az nagyon szimpi. Van olyan orvos aki kifejezetten nem ajánlanál, mert rosszat hallottál róla? Holnap megyek ultrahangra az Uzsokiba...
Válaszodat elõre is köszi.
Szisz
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: