Új privát üzeneted érkezett!

Én a sütire!!!! Belőlem meg 7 van, tehát sütit ide....

Kép
fridus
 
 


Mindig felülre kerülök:-) Pedig nem is szeretem a magasságot. :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Krisz, jöhet a husis és a sütis.
Milyen volt a szuri? Lassan nálunk is esedékessé válik a 2 hónapos szuri mizéria!

Fridus: a homeos bogyókat próbáltátok már?

Nekünk még mindig terítéken van a hasfájás, cicirágás! :cry: :( :?

Kép
Kép
gabcsa
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem tűntem el, csak vagy apa dolgozott itthon a gépen, vagy egész nap dolgom volt, ha végre aludt az én kincsem, akkor a háztartással...

A szurit jól megúsztuk, nem csak, hogy hősiesen tűrte, de nem is lett semmi utóhatása, se láza nem lett, se a helye nem lett piros vagy bármi. Remélem, a többit is ilyen jól tűri majd...

Krisz! régi téma: kollégák. Gyurinak csak a neve ismerős, nem lehet túl régen nálunk. Az elmúlt kb másfél évben pedig a kereskedés vezetői leszoktak arról, hogy körbevezessék nálunk is az új kollégákat. Attilát viszont ismerem, hiszen ő az indulás óta van nálunk. Néhányszor bizniszeltem is vele, persze csak cégesen :D A receptek tök jók, köszönjük! Főleg a kefíres sütinek örülök, mert vagy ezer éve próbálok rájönni, hogy hogy is volt, valaha tudtam, de aztán elvesztek az arányok. Hétvégén tuti sütök! :D
Remélem, nálatok sem volt különösebb gond a szurival...

Fridus: kitartás! mostmár csak kibukkan az a fogacska! És a képek még mindig tüneményesek! :D Mi egy pár napja nem fotóztuk a drágát, de ha lesz valami jó, azt majd felteszem.

öltöztetés: nálunk is az a helyzet, hogy ha nem lesz balesetes a cucc, akkor az esti fürdés után kap tisztát. Néha olyan hálózsákban alszik, ami alá nem kell rugi, akkor természetesen reggel kap ruhát.

Fürdés: annyira szereti, hogy mi minden este fürdetjük. A legelső alkalommal sírt csak, meg tegnap, de szerintem csak azért, mert túl álmos volt. Elcsúsztunk egy kicsit... :oops:

hason alvás: szerintem nem baj, ha egy baba csak hason vagy csak háton akar aludni, ő tudja, melyik a kényelmesebb. Inkább az számít, hogy ébren hajlandó-e elviselni mind a két módozatot. Mi ugyan hason alszunk, de nappal két percnél tovább nem bírjuk, egyelőre.

Mindjárt írok két receptet, csak előbb reggelizek végre.
danann
 
 


Lívi!

Végre előkerültél!
Érdekes, hogy mi is hason alszunk, de nappal 1 percet sem hajlanddó hason lenni.
Még masszázsnál sem viseli el!

szuri: mi is hősök voltunk, csak egy kicsi szájgörbeség volt. Érdekes, hogy a szúrásra nem is reagált, csak amikor elkezdték benyomni a folyadékot.
Biztos csípte.

Jön a recept(ek) is, de most tépek, mert ébredezik!!!
És milyen pukimennyiség van abban a pelusban....... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


5 perces fánk:

Ezeket csak keverd össze:
1 kefír,
1 tojás
10 kanál liszt
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 teáskanál kristálycukor
1 csipet só

Tegyél fel olajat melegedni,ha jó meleg egyszerűen kanállal szaggass bele az összekevert masszából.
Elvileg a fánkok maguktól megfordulnak,de nem mindig...
Ebből az adgból 18-20 db.lesz
(ha nem áll össze a massza,kis tejet tegyél hozzá)
Vendég
 


dobtam én is egy receptet,ha nem baj :oops:
Majd még teszek,de most mennem kell...
Vendég
 


Ez tényleg gyors és nagyon fincsi is lehet Cseriani! Köszi a tippet! :)

Hálózsák: kinek alszik abban a babája? Én már 2 félét próbáltam, de egyik sem igazán vált be, nem nagyon szereti, és éjjel kivenni is macerásabb benne, ha felébred. Mi a véleményetek, Kinek vált be?

Kép
timesz
 
 


Cseriani: nagyon jól hangzik ez a fánkos recept. És a lényeg hogy gyorsan kész van :D, hétvégén ki is próbálom. Majd megírom hogy milyen volt.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Szia Timesz!
Mi hálózsákban alszunk. Nekünk bevállt,bár én nem kisérletezgettem. Szabadon mozog benne a lába, és én úgy vettem észre hogy szereti és nincs ellene kifogása.
Dorka is ebben aludt, és úgy gondoltam Panninak is jó lesz.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Cseriani!

Tuti a fánkos recepted!!Jól ki is próbálom hétvégén. És asszem minden van is itthon hozzá.

Timesz!

Mi vékony hálózsákban alszunk, alá csak egy rövid ujjú body kerül. Így éjszakára csak egy vékony takaróval takarom be derékig.
Egyenlőre még jó és nem akadályozza semmiben.
De nálatok már nem csoda, ha nem élvezi, hisz nem tud benne szabadon mozogni és forgolódni!
Nem lehet, hogy ezért nem szereti?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Mai napi receptszerűség:
Ma nem hagyományos receptet írok, hanem néhány bundázási javaslatot a menetrendszerinti vasárnapi rántotthús feelingekhez.

Készíts sós palacsintatésztát a hagyományos módon. (tejjel, szódával ugyanolyan állagúra)
Majd keverj bele reszelt sajtot. Állaga legyen olyan, hogy a hús felületén nagyjából megtapadjon a massza.
Majd forgasd bele a husit és bő forró olajban süsd ki!!!

Mivel a sajt miatt a sütési idő rövidebb, inkább használj olyan húst, ami nem igényel hosszú sütési időt! (pl csontos comb)

Tippek hozzá: ha kevés a sajt, liszttel tudod sűríteni a massza állagát.
Itt is bejön a füstölt sajt, de akkor vegyesen használd a 2 sajtot!
A húst előtte bfűszerezheted grill fűszersóval, igazán pikáns lesz.
A szóda helyett használhatsz sört is!!!!! Nagyon jó tőle a tészta!!!


na jön majd süti is, de azt a csokis nyavaját keresem, amit ígértem.Az sajna nem megy fejből.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Persze az előbb azt akartam írni, hogy milyen husit NE használj hozzá:csontos com, illetve vastagabb húsok.
Tökjó a karaj, mellek, és tarja is. Pulyka is lehet, ez a massza tök szaftossá teszi a száraz mellehúsokat is.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


krisz : hát nem tudom... ilyet akkor csinálnak ha az orrukon nem kapnak rendesen levegőt, vagy ha a ciciből nem jön olyan intenzitással a tejcsi ahogyan azt ő akarná. De mivel a pótlásnál is csinálja inkább az orr a gyanús. Egyéb tippem nincs. :cry: :cry:


fridus : ez a fogzás nem egy egyszerű eset sajnos. Azokon a módszereken amit már beszéltünk nem igazán van más csak a türelem és a kitartás. Ezen a korszakon mindenki áteseik előbb vagy utóbb, és az gyerek függő kit mennyire visel meg ez az állapot.

Nekem a lányzóval végig szenvedtünk minden fogat, végig csináltam ugyanezt mint te, meg értelek. Mikor már bőgtem a fáradságtól a rengeteg éjszakai virrasztástól és úgy éreztem nem birom tovább, végre kibújt a fogacska. Mi minden egyes foggal megküzdöttünk , mivel állandóan a szájába nyúlkált ( meg én is ) bacit is benyelt és mindig torok gyulladással végezte és lázzal.
Szóval kész szenvedés volt. A kicsivel is volt pár átvirrasztott éjszakánk, de nála nem volt vészes , csak azt vettem észre hogy kocog a kanál a szájában. Sajnos ki kell birni valahogy , nincs más út csak az előre és a masszirozást folytasd , az segiti a folyamatot.


cseriani : a fánk nekem is nagyon tetszik, ha megettük a rizskoch-ot feltétlenül megcsinálom.

Nagyon jók a receptek, mentem őket folyamatosan a nehezebb időkre
:wink:
nadimo
 
 


Timesz! Nekünk is bejött a hálózsák. Van vastag ujjatlan plüss, ami alá kell rendesen ruha és amire már csak egy vékonyka takaró kerül, csak anya kedvéért :D , meg van ujjas, ami alá csak body kell. Ebből volt vastag is, sajna kinőttük, meg most vékony van, amire kell rendesen takaró. Ő szereti. Emlékszem, anno a húgom még akkor is ilyenben aludt, amikor már tudott járni. Reggelente úgy totyogott benne elő, mint egy kis pingvin :D nagyon édes volt :D
Na, recept még várat magára, mert felébredt...
danann
 
 


A legtutibb linzertészta:

Pepecses, kicsit időigényes tészta, de GARANTÁLOM, hogy Te leszel az Istennő otthon, ha ezt elkészíted!

75 dkg finomliszt
50 dkg vaj (Rama margarin nagyon jó hozzá)
25 dkg porcukor (fontos, hogy ne sima cukor legyen)
3 tojás sárgája
reszelt citromhéj

A lisztben elmorzsolt vajból, cukorból és tojássárgájából, citromreszelékből tésztát gyúrunk.
A tésztát jól dolgozd össze.
Majd belisztezett deszkán nyújtsd ki olyan vastagságúra, amilyen vastag tésztát szeretnél. KB fél centi az jó.

Linzerszaggatóval egy lyukas közepű, egy sima szaggasd ki, majd sütőpapírra helyezve süsd meg. (aranysárgára)
Ha kihűlt, bármilyen lekvárral "ragaszd" össze a két formát. Eleinte még "mozgékony marad, idővel a tészta beszívja a lekvár folyadékát.

Tipp: kb egy nap állás után lesz a legfinomabb, mert addigra a tészta jól beeszi a lekvárt!
Bármilyen lekvárral finom!

Ha csokoládét főzöl fel és belemártogatod, illetve ha színes bogyókat (tudod az a zacsis valami) szórsz rá, még a megjelenése is igazán izgis lesz.
Aztán színes cukormázzal is bolondíthatod a kinézetét, pl gyerekzsúrra.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fuuu Krisz, ez jó fogyókúrás ám :D shock:

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsaaa!!!

Ez egy vérbeli kalóriabomba!!!!

Nadimo!!

Nem látok az orrában cicakakát!!!!
Szerinted vegyek tengervizes orrspray-t hátha mégis fellazítja???
Egyébként néha olyan, mintha lenne, de csak a hang alapján gondolom...lehet, hogy mélyen van és én nem látom???
Tehát fújjam be és porszívozzak????Vagy csak simán porszívozzak???

Azért nem gondoltam eldugult orra, mert van, amikor 2 szuszra benyom 140 ml tejcsikét......igaz, akkor is olyan, mintha lenne benne valami.....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Most nézelődik, megpróbálom!
Szóval, csokis muffin.
2 tojást habosra keverni 2,5 dl cukorral, 1 vaníliás cukorral, majd 10 deka vajjal. Hozzákeverni a következő keveréket: 2 dl liszt, 4 ek. kakaópor (nem instant, hanem igazi!), 1 tk sütőpor, 1 csipet só.
Mehet is a papírba!
Tippek: nekem ez a mennyiség cukor túl sok volt, én 1,5-2 dl cukrot használok csak.
Nagyon jót tesz neki, ha egy kis rumot, vagy rumaromát tesztek bele.
Attól meg egyenesen felséges, ha belekevertek 1 zacskó Szerencsi tortadarát. Az a legjobb, igazi csokiból van. így olyan lesz a végeredmény, mintha csokit ennél :D
danann
 
 


Lívi!!!

Készen nincs kéznél????
nnna ez is elmentve....

NADIMO,LÁNYOK!!!

Kinek mi a véleménye a pluszban adható védőoltásokról???
Érdemes?
nekem a dokinéni csak a pneumot ajánlotta, de azt is 1 éves kora utánra.
meg a kullancsosat.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dehogynem Krisz, csak nyisd ki az ablakot, küld-fény-post! :lol:
Most pedig a pórés krumplifőzelék:
Nagyon sok pórét karikázva megdinsztelünk (legalább egy egész, jókora szárat), megszórjuk mondjuk 2 ek. liszttel, kicsit pirítjuk, majd ráborítjuk a kockázott vagy karikázott (kinek melyik szimpi) 1-1,5 kiló krumplit. Fele-fele víz és tej keverékkel felöntjük, akár leves, akár főzelék sűrűségűre, szintén szimpátia alapon. Só, bors, szerecsendió szintén ízlés szerint. A lényeg, hogy jól kiérződjön a hagyma zamata.
Én nagyon szeretem, szerintem feldobja a póré. Bár a krumplifőzeléket én mindenhogy imádom! :D
danann
 
 


Oltások: szerintem én majd csak a kullancsosat adatom, kirándulni nagyon szeretnék majd vele, és tényleg rengeteg a kullancs. A többinél egy kicsit azt érzem, mint manapség minden másnál, hogy túl van lihegve egy cseppet. Annyira utálom, hogy amint teherbe esik az ember lánya, folyamatosan stresszelik mindenfélével... :(
danann
 
 


Lívi!

Ebben igazad van, de a pneumórol sokmindent olvastam, abban az egyben látok "fantáziát".
Meg a HPV elleniben, de az csak lányoknak szól és ráérek később is.

Főzelék: szerecsendió muszááááj????? :lol: :lol: :lol:
Kipróbálom. Apa most úgyis külföldön, úgyhogy élvezhetem a húsnélküliséget!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csajok, muszáj nektek ennyit írni ?:-)
Annyit kell olvasnom, hogy kifolyik a szemem, köszi a válaszokat, fogzás és lábvágás témában (köröm)
Próbálok én várni,és türelmesnek lenni, de szegény Balunál ilyen krokodill könnyeket ritkán lát az ember...
Én kipróbáltam a hálózsákot, van ujjatlan és patentos, és hosszú ujjú, zipzáros, de nekem egyik sem jött be, a patentosnál kidugta a lábát éjszaka, addig fúrta magát. A másiknál meg nem éreztem, hogy igazából fogom... Olyan otromba.. :-)
De lehet, hogy most valamelyiket elő fogom venni, mert a pizsikéi mind áznak a venisben.
Ezt a fánkot én is kipróbálom, ha nem kell állni hagyni...Meg nem látszik macerásnak.
Én sem vagyok húsis, inkább a terhességem után leveses lettem, mindegy milyen, csak leves legyen.
És a francia salit imádom , van hogy hetente csinálok,de mivel egyedül eszem, néha adok a nagyiknak, szerintem azt hiszik, hogy folyton ezt eszünk. :-)
Orrfikkancs, én eddig oltásnál mindig kértem a dokinénit, hogy írjon fel orrcseppet. Gyogyitárban egy óra alatt csinálják meg.
8.400 gramm a Balu, nagyinál megmértük ma. Hajhullásra meg csak annyit, hogy levágattam a válig érő hajamat a 42 fokban, mert azt hittem úgy hullik, hogy minden nap marokban hullott ki, erre a fodrász mondta, hogy ez még nem kóros.
Most azóta 2 cm-es a hajam, éppen ma voltam fodrásznál, de így is hullik, ami meg nem, Balu majd kitépi. .-)
Bár még rendes, csak simogat...

Kép
fridus
 
 


Köszi a recepteket lányok, kijegyzetelem ám őket!

Fridus! Az igen! 8400 gr Balu! Mi 1 héttel idősebbek vagyunk és még csak 6700 gr Oli. Biztos jó nehéz csontjai vannak, milyen hosszú???

Kép
timesz
 
 


A Balu most 71-72 cm lehet, de pontosan nem tudom, amikor voltunk a múltkor nagypapáéknál, megmérték, akkor volt 70 cm és 8100 gramm, szóval van étvágya azért a kicsimnek, de 3690 grammal szültem és 3200 grammal vittem haza, mert nem volt tejem, és nem hitték el, hogy nincs...
De erről az István kórházi élményekben lehet olvasni...

Kép
fridus
 
 


Azóta persze a tej is megjött, eddig 3-szor fejtem, de most már leszívja a mennyiséget... Szerintem..
Ja, próbáltam a homeós bogyókat is, de nem tudom, hogy jó-e, ha a kettőt keverem, a gyógyszert sem lehet akárhogy szedni...

Kép
fridus
 
 


Én Kristófnak a kullancs ellenit,bárányhimlő ellenit meg agyh.gyull.ellenit adattam be,ezeket akarom majd Elizának is.
Eliza 3670-nel született,56 cm-rel,most 7080 g,68 cm.
Vendég
 


Samu 6 kiló volt kedden a mérésen :D és a 62-es cuccok passzentosan jók rá :D De neki is csak nehezek a csontjai, mint az anyjának :lol:
Itt van néhány mai kép a drágáról:
Ez a legújabb vagesz gatyóm, kicsit még nagy:
Kép

A haverom, Elegér és én jókat dumálunk:
Kép
És íme ahogy fekvőtámaszozom, fél perccel a hiszti kitörte előtt :D :
Kép
danann
 
 


Lívia! Nagyon helyes kis krapek ez a Samu!!!!

Cseriani! Akkor minket is lehagytatok súlyban és hosszban is Oli kb.66 cm, ő mondjuk 3090 gr-mal és 50 cm-rel született. Pedig jó étvágya van, csak annyit mozog, hogy szerintem mind lemegy neki!!!!!

Kép
timesz
 
 


Lívi!

Milyen jóképű kiscsávó Samu is!!!
Hány órakor született?????

csak kíváncsiből....
Mi a tegnapi mérlegelésen 5500 grammosak és 58 cm hosszúak voltunk.
3600 grammal és 50 cm-rel születtünk. Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Akkor mi vagyunk a legsúlyosabbak ? :-)
Mindenkinek szép a babája, ma ezt a fánkos receptet megcsinálom, nyammiiii

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Nagyon édesek mindnekinek a prüntyőkéi, és nagyon vagányak a rucik.
Tegnap este mértem Pannit, 4490 gr. ÚÚÚÚ szép, ahhoz képest hogy 2990 gr-mal jöttünk ki a kórházból.
55cm-rel született, szép hosszú lábakkal, de hogy kitől örökölte, azt nem tudom :shock: , mert az én lábam rövid a páromé sem kosaras, szóval egy rejtély :D

Felteszek egy bögrés sütis receptet nagyon egyszerű:
Legelőször amikor csináltam (jó pár éve volt már), a kutyám lecsórta az egyik adagot az asztalról. A kis drága, még neki állt feljebb hogy rá mertem szólni.

Tehát a recept: bögrés süti.
Hozzávalók: 1 bögre cukor, 4 tojás, 2 bögre liszt, 1 bögre tej, 1-1 sütőpor, vaníliás cukor + vagdalék

A hozzávalókat (cukor+tojás, liszt, tej) összekeverjük. Beletesszük a vagdalékot: datolya, füge, szilva, mazsola, dió durvára vágva, mandula stb. Lehet "kétszínűre" is csinálni, az elfelezett tésztába kakaót téve.

Őzgerincben, vagy más formában (tepsiben is jó) meleg, de nem forró (150-180°C) sütőben sütjük, kb. 40 percig

Na megyek vasalni, mert alszanak a törpék és egy halom vasalni való gyűlt össze, és az istennek sem akar fogyni, úgy érzem néha hogy az egész utca idehordja a vasalnivalóját. :shock: :roll:

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Mi az a vasalás ?:-)
Ma sem aludtunk, csak hogy tudjátok. :-) Tudnék aludni, de most már nem lehet,csinálom a fánkot, már várom, hogy kész legyen, ha szép lesz, és jó lesz, talán egy fotót megér. :-)

Kép
fridus
 
 


Vasalááás? Hát ez az, kb. 3 hete nem vasaltam. Ez annyira gáz. :(
Várjuk a fotót

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Joghurtos hűsítő(jön a nyár :lol: )

Felfőzünk fél csomag zselatint.
Fél liter hulala tejszínt felverünk kevéske cukorral,hozzáadunk egy nagy tejfölt,egy nagy gyümölcsös joghurtot,majd a felfőzött,kihűtött zselatint.
Egy közepes tepsi alját kibéleljük albert keksszel(ez a legjobb hozzá),majd a massza felét,rá bármilyen darabolt gyümölcsöt,majd ismét keksz,a maradék massza és ismét gyümölcs. Pár órára hűtőbe tesszük,míg jól megkeményedik.
Nagyon finom!!!!És fontos szempont,hogy egyszerű és kiadós :wink:
Vendég
 


Kész a fánkom, most már a kóstolás van hátra, a tésztája ízlett:-)

Kép
fridus
 
 


Helo lányok !

krisz : az orrváladék lehet feljebb is , ott nem látni csak hallani olyan kattogás szerüen.
Ha a gyerek sir , és egy kicsit fellazul a váladék ,akkor elmozdul és akkor egy ideig kap is levegőt aztán megint nem. Bár nem tudom hogy nálatok van-e ilyen tünet, de azok a tengervizes spray-k nagyon jól feloldják a beszáradt váladékot. Ha magától nem jön ki akkor célszerü megszivni. :wink:


folyt . köv.
nadimo
 
 


19 darab lett, és 8-at bevágtam, de már csinálom mindjárt a másik adagot, mert olyan kevésnek néz ki

Kép
fridus
 
 


Gabcsa, nem csinálhatok fotót, az kiszúrás lenne a többiekkel szemben. :-) Meg ez a topik nem erről szól.. :-)

Kép
fridus
 
 


Oltások !

Van egy oltásos papirom, ( lehet hogy nektek is van ) de azért leirom mik szerepelnek benne , hátha valaki hasznát tudja venni.


Az oltások két részre vannak osztva :

1, kötelező
2, ajánlott


Kötelező oltások :
----------------------------

BCG - a TBC ellen véd , már születés után általában a kórházban megkapják a babák.

Diphteria, pertussis, tetanus , polio : Di-Per-Te oltás
2 hó , 3 hó, 4 hó, 18 hó, 6 év, 11 év

Haemophilus influenzae B - 2 hó, 3 hó, 4 hó, 18 hó


Morbilli - Rubeola - Mumps - 15 hó , 11 év

Hepatitis B vakcinák - születésnél HA AZ ANYA VIRUSHORDOZÓ VOLT ( pozitiv HBsAG eredmény )
egyéb esetben 14 éves korban


_______________________________________________________

ajánlott oltások
--------------------

Az ajánlott oltások beadása egyénileg választható, fizetni kell érte.
A szülö dönti el melyiket adatja be a gyermeknek, persze egyeztetve az orvos véleményével.

Pneumococcus konjugált vakcina : ( agyhártya gyulladás leggyakoribb okozója )

5 ves korig adható , 70 % -os támogatással irható fel ha a gyermek koraszülött vagy valamilyen rizikó betegségben szenved. Az oltási sort 2 hónapos korban kell elkezdeni . Lehetőleg 2 hónapos korban
szükséges elkezdeni. Ez 3 oltást jelent 1 hónapos szünetekkel beadva. A 2. életévben szükséges még egy ismétlő oltás is.

( ezt általában ajánlják )


2, Rotavirus elleni vakcina : ( ez a kisgyermekeknél hasmenés-hányással járó megbetegedése)

Az oltást 6 hetes kortól- 24 hetes korig alkalmazhatjuk.
Tehát az oltást a 6 hónapos korig be kell fejezni . ( két részből áll az oltás én úgy tudom )

Ezt elég sok orvos javasolja, elég drága , de ezek a betegségek pici korban igen veszélyesek , a babák kiszáradhatnak.

3, Meningococcus C elleni oltások : Agyhártya gyulladás ellen van. " hónapos kortól adható .
Támogatás is va rá ( 55 % ) az egy éves kor alattiaknak, aztán ez a támogatás 2 éves korig ( 25 % ).
Főleg azoknak ajánlják akik külföldre utaznak .


4. Bárányhimlő elleni oltás :

12 hó felett adható az MMR oltással együtt, vagy 8 hét szünettel.

( nekünk ezt nem ajánlotta az orvos, inkább épp az ellenkezőjét, hogy mielöbb essen át a gyertek rajta. Tanácsolta hogy ha a közelünkben valaki pöttyös lesz , eresszem össze őket, mert jobban , gyorsabban és könnyebben átvészelik kissebb korban ezt a fertözést mint késöbb, és felnött korban pedig veszélyes is lehet . )


5, Influenza elleni oltás :
6 hó felett adható. 9 éves kor alatt adott első oltás alkalmával 2 oltás szükséges 6 hét külömbséggel.

6, Kullancs encephalitis elleni oltás :
Azoknak javasolják elsősorban akik lakóhelyük , életvitelük miatt veszélyeztetettek . ( pl : erdő közelében laknak, sokat kirándulnak stb )
Az oltás 1 éves kor felett adható. Az oltás 25 % -os támogatással irható fel , a kullancs okozta agyvelö és agyhártyagyulladás megelőzésére.


7, Hepatitis A vakcina : Az oltás 1 éves kor felett adható. Inkább utazások esetén ajánlott, vagy ha járványos megbetegedések vannak.

8, HPV ( Humán Papilloma Virus ) ez a virus a méhnyakrákot okozhatja.
Sok fajtája van , ebből nem mindegyik veszélyes.
Én ezügyben sokat érdeklődtem ( sajnos ... ), bár inkább akkor ajánlott beadni mikor a gyerek a kamasz korba lép és nemi életet kezd élni, de az orvosom ajánlotta a kislánynak is 8 éves kor után.
Söt azt is mondta hogy a férfiaknak is adható:shock: , mert ők virushordozók lehetnek de csak a nőkben okoz komoly problémát.
Drága oltás, de szerintem fontos.


Szóval nagyvonalakban ennyi.

Remélem tudjátok hasznát venni.


Puszi
nadimo
 
 


nadimo Kristóf 3 éves kora után kapta meg a menjugate-t,durván 6000 ft volt(ötezer valahányszáz). Ez a meningococcus c elleni,ugye?
A rota elleni viszont én úgy tudom,hogy csepp,és tényleg két adag,a szájba kell cseppenteni,viszont ciki,ha a gyermek kibukja vagy kifojatja,mert akkor ismételni kell. Egy adag tudtommal 16e ft. :?
a HPV-nél viszont mérges vagyok,mert tudtommal mi már nem adathatjuk be magunknak,én úgy olvastam hogy 16 vagy 18 éves korig lehet. Ez igaz? :shock:
Vendég
 


Cseriani!

Az a joghurtos jónak látszódik!!!!
Ilyen friss kajájk is jöhetnek!
Mi az a hulala tejszín???
HPV-t 18 gfelett is, ha kifizeted rá a 60000 Ft-ot!!!
Rota 18 000 Ft egy adag
Bárányhimlő 6 000 Ft egy adag
Kullancsos 1 800 Ft 1 adag


Gabcsa!

Szép hízásotok volt Nektek is!
Vasalás: én szeretek (azé ne küldjétek el hozzám a Tieteket)
Jó a Te recepted is! Gondolom más darabos aszalt valamivel is lehet....

Nadimo!!!

Köszike! Vettem tengervizes valamit, egyelőre semmi. :shock: :shock:
Vagy annyira minimális, hogy kitüsszügi. Szerintem száraz a levegőnk is, úgyhogy most párásítok is, mert csak éjszaka "szuszog" és nem tud rendesen szopizni tőle.

Oltások: dokinéni egy éves kora alatt nem javasolt semmit.
Én a pneumo, kullancsos és a hpv ellen szeretném.
Viszont megyünk ki 1-2 hónp múlva folyamatos ottlétre Romániába!!! A meningo ellen is érdemes volna???? (mert az csak a C ellen véd és ugye a B variáns a legtöbb??) asszem....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta a mi doktornénink is 1 éves kor után ajánlja a nem kötelezőket.
A hulala tejszínnek az a neve,hogy hulala,de még nem néztem meg,hogy miben más,mint a többi. Ha holnap reggel feljutok a boltba megnézem,ok? :wink:
Kriszta a HPV elleni gyerekeknek is ilyen drága? Tudsz erről valamit?
Kiköltöztök Romániába? De lesz ott is neted,ugye??? :D :wink:
Vendég
 


Cseriani!

Úgy költözünk ki, hogy itthon 1 hét, odakin egy hét tartózkodás.
Netünk mindenhol lesz.
De én még nem bizti, hogy megyek, mert nincs túl sok kedvem...:-(
Csak Apa szeretné......de mi a fenét csináljak ott kinn???
Ki gondozza az állatkáinkat???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Milyen állataitok vannak?
Hallod,utaznátok akkor rendesen!!!
Párod kinnt dolgozik?(nem akarok ám indiszkrét lenni :oops: )
Vendég
 


Huh, egy napig nem nézek oda, és már megint milyen sokat írtok! :D
Én ma a kefíreset csináltam meg, körtebefőttet szórtam bele, jó lett. Kell némi önuralom, hogy maradjon holnap elvinni a vendégségbe :D

Krisz, a hulala nevű tejszín a címkéje szerint: növényi alapú cukrászati krém. Általában vannak előítéleteim a növényi 'tejszínek' irányába, de ez finom. Van aazért benne némi tejfehérje, meg elég sok cukor. Az a jó benne még, hogy ha felvered, akkor baromi sokáig szép marad a hab, mintha fixálót tennél bele. Isteni gesztenyekrémet lehet csinálni úgy, hogy egy gesztenyemasszát kikeversz két deci hulalával, és erős fokozaton habosra kevered a robotgéppel. Nyami! :D
Egyébként Samu hivatalos születési ideje 17:21. Ti valamivel többet gyarapodtatok, mert mi a 4330hoz képest vagyunk 6 kilósak, az csak 1,7, nálatok meg 1,9. És mi csak kb 6 centit nőttünk, ti meg 8at. Lehet, egyszer csak utolértek? :D

Ez az oltás dolog annyira kemény dió. Egyrészről szeretném természetesen amitől lehet, megóvni a gyerekemet, de nem tudom felmérni, mekkora a tényleges kockázat egy-egy manapság divatos betegségre, illetve mennyire veszélyes maga az oltás. Mert azért, még ha csak nagyon-nagyon ritkán is, de abból is lehetnek problémák. Meg néha úgy érzem, csak a pénztárcámra utaznak...
danann
 
 


Lívi ez a pénztárca-dolog már nekem is eszembe jutott. Meg a mi doktornénink azt is mondja,hogy azért minden betegségtől nem lehet megóvni a gyereket. Persze,óvjuk amitől tudjuk,de akkor is...
Gondolom ezzel nadimo is egyetért.
Köszi a hulala tejszínnel kapcsolatos infót :wink:
Vendég
 


Tudatom a néppel, hogy még nincs fogunk, de remélem márciusig kinő.... :-)
Én azt szeretném.
Én ma meggyes piskótát csinálok, imádom. Bár nincs olyan süti, amit nem szeretnék. :-)
Ma szökőnap van, lehet, hogy nincs is vasárnap.... :-)

Kép
fridus
 
 


Amúgy fini a fánk, már 2 rokonomnak és ismerősömnek továbbítanom is kellett a receptet.
Nálunk, most egy hete 25 fokra fűtenek be, eddig 19 foknál nem volt melegebb, gondolhatjátok, egy szál pendelyben nyomom, a gyerek is egy badyban, és egy harisnyában... tipegő nincs is rajta.Mi tetőtérben lakunk, ahol rosszul csinálták meg a szigetelést, akkor az elsőn gondolom, már 30 fok van...
Tiszta kánikula, ezért lesz száraz a Balu orra.
Ja, eladtam a 14 pelust. :-)Úgy örülök neki.
Tudok egy olcsó pelenkadiszkontot a XX. kerületben, akit érdekel. A Valéria utca 1 szám alatt található, van minden féle pelenka...

Kép
fridus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: