Új privát üzeneted érkezett!

Picus!

Írd meg nyugodtam a véleményedet, érdekelne minket! Mi történt a kislányoddal????
Kinél szültél? Nem írnád le a szüléstörténetedet?

Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Picus!

Engem is érdekelne, ami Katát. Én is itt szültem 2x, és kíváncsi vagyok, vajon más is ugyanúgy vélekedik a Kilnikáról, mint én. Ha nem ide írod, mail-ben is elküldheted. A szüléstörténeted meg van esetleg a "Friss..."-ben? Ha igen, hol?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda!

Te is leírhatnádKép

Kata
LadányiKata (ladán
 

 
 

Kata!
A szüléstörténetem a "Császárral szeretnék szülni"-ben van, okt. 15. 16.50.
A terhespatológiáról nincs valami jó véleményem, nem törõdnek az emberrel, lásd a fenti történetben.
Az õrzõben nagyon-nagyon rendesek, tényleg foglalkoznak a betegekkel (nemcsak kismamák vannak ott).
A gyermekágyas osztállyal semmi bajom, csak néhány csecsemõs nõvérke hozzáállásával. Pl. ha van valami problémád, elintéznek egy "mindjárt megyek"-kel, pedig semmibõl se tartana válaszolni. Amikor fent voltam az õrzõben, és elsõ alkalommal hozták fel a kisfiamat, a nõvérke szó szerint odahajította a karomba azzal, hogy ne is próbáljam szoptatni, mert alszik. Ellenben a következõ alkalommal egy fiatal lány addig próbálkozott (kb. 5 perc), amíg nem sikerült rendesen mellre tenni a babát.

Talán ennyi. Bár én alapvetõen nem vagyok egy kritikus aklat, igyekszem mindennel megelégedni, de van, ami már nekem is sok.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda,
A szoptatással kapcsolatban nekem is volt rossz tapasztalatom, szerencsére csak másodkézbõl: mellettem feküdt egy roma csaj, és szegénynek nagyon bedurrant a melle, már rázta a hideg, meg minden. A nõvérek egyáltalán nem segítettek neki, csak azt mondták, hogy "masszírozza meg fejje", de hogy azt hogy is kell, azt már meg nem mutatták volna.
Én se igen kaptam segítséget, de szerencsére az én kisfiam ügyesen szopott magától is.

Picus,
Én is kíváncsi lennék a sztoridra, ha publikus!

Zita
parazita
 


Még egy negatív élmény: az "mp-az anesztezilógus..."-ban nov. 2. 22.16.
Szintén a terhespatológián történt, azt hiszem, magáért beszélKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panda!
Kétszer szültem én is a klinikán, vannak jó és és rossz tapasztalataim is. Érdekelne, hogy miért szültél másodszor is ott? Olvastam a második szüléstörténeted és abból úgy vettem ki, hogy az elsõ sem volt komplikációmentes. Engem mindenki le akart beszélni, hogy visszamenjek. Ezek után, ha vállaltok harmadik babát ugyanitt szülsz?

Solya
solya
 
 


Solya!
Az orvosom miatt szültem ott. Eredetileg az I. Nõin dolgozott, de pont akkor ment át mikor a nagyobbikkal terhes lettem.
Az elsõ baba sima szülésnek indult, csak útközben derült ki, hogy picit szûk neki a hely, ezért rosszul fordult, és vákuumozni kellett. Egyáltalán nem éltem meg negatív élményként. Az akkori bentlétemben egyedül az zavart, hogy a gyermekágyon 40 nõre jutott 2db mocskos zuhanyzó. Ez mostanra megváltozott, minden szobához külön zuhanyzó és WC van. Ez nagyon kellemes "meglepetés" volt.
Különben az orvosomban tökéletesen megbízom, és biztonságban érzem magam a kezei között, ezért nem is számít annyira a hely. A következõ babámat is itt szülném, még akkor is, ha addigra nyugdíjba menne a doki. (Sajnos, ezt tervezi.) Azért, mert ha bármi gond adódik, itt megfelelõek a feltételek a baba ellátásához. Sok kórházban nincs PIC, és ide kerülnek a problémás babák, akkor inkább itt is szülessen. Biztos van másik orvos is, aki ugyanolyan lelkiismeretes, és jó szakember, mint õKép.
Te kinél szültél? És végül miért nem sikerült lebeszélniük, hogy másodszorra is itt szülj?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Szia Panda!

Elsõsorban nekem is a PIC és az orvos személye volt a döntõ. (dr. Bánhidy) Én is megbízom benne minden téren. Rajta kívül is tudok még jó és figyelmes orvosokat is, akik nem tervezik a nyugdíjba vonulást. (Te Takács drúrnál szültél?)
Bár én mindkét szülésnél élvezhettem már a szobákhoz tartozó zuhanyozó és wc nyújtotta kényelmet, szerintem sem szempont. Furcsa, mikor nem tudtam, milyen szülni, akkor is biztos voltam benne, hogy én az a fajta vagyok, akinek fontosabb az emberi tényezõ, mint a bordásfal. Bár sokan nem értették a barátaink közül, hogy miért nem a felkapottabb helyek valamelyikén szülök. Legalább másodszor.
Az az igazság, hogy a történet ismerete nélkül viszonylag nehéz elmagyarázni mi motivált, azt hiszem a korábban leírtakon kívül még nagy szerepe volt a "kutya harapást szõrivel" gyógyításnak, még egyszer ugyanott, mindenféle komplikáció nélkül kellett megcsinálnom közel ugyanazt. Máramennyire lehetséges. (De ez a személyiségembõl fakad, a klinikának ehhez a részéhez nincs köze. Max. annyi, hogy a szülés után a gyermekágyon jól éreztem magam.) És bár mindkét terhességem alatt fenyegetõztek az új szülõszoba átadásával, mégsem volt olyan szerencsém, hogy kipróbálhassam. Talán legközelebb, bár még ötlet szinten sincs a harmadik gyerkõc.

Szia
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Hiaba adtak at a szuloszobat, nem lehet meg ott szulni jan. elejen sem! Kép

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Solya!!

Nekem is a Bánhidy az orvosom, és ugyanaz miatt fogok ott szülni legközelebb is. MiattaKép

kakukkfû: nem mondod!!! ma láttam a hiradóban sajnos csak a hír végét, miért nem lehet ott szülni hamarabb? Mit csinálnak még egy hónapig? Bár ez biztató, valószínû, hogy az én következõ babám már tényleg ott születik. Nagyon szeretném másodszorra "rendesen" megszülni, és nem császárral. Viszont megnyugtat. hogy ha mégis szükség van rá, ott az én profi dokim, és a császár lehetõsége, amit azért kihagynék.

Ha valaki végre már ott fog szülni (az új szülõszobán) írja ám le részletesen!!!!
Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Atadtak vegre az uj szuloszobat!!! :-))
muter
 
 


Kata!

En most voltam ctg n, es a szulesznom mondta, hogy januar elejen meg tuti, hogy nem lehet majd ott szulni. Nem tudom mert, de a szulesznok orulnek neki, mert a regit megszoktak, es a masik tul nagy es sokkal jobban szeparalt.
Kép

sziasztok
KAkukk
kakukkfu
 
 


Kakukkfû!

Ki a szülésznõd? Az én szülésznõm sem örül neki, mert azt mondta, így kevésbé tudnak a többi kismamára figyelni. Mert ugye, akinek választott szülésznõje van, az csak vele foglalkozik, de egy "sima" kismama hatodmagával az egy ddarab ügyeletes szülésznõvel....az meg rohangálhat szegény szobáról szobára....

Kata
LadányiKata (ladán
 


Solya!

Igen, Dr. Takács az orvosom. Ismered?
Hát, nem lehet túl nagy a korkülönbség a ygerekeid között... Mert én 2000 májusában szültem a kislányomat, akkor még a régi volt a gyermekágy, idén júniusban meg már az új fürdõszobák készen voltak.

A szülésznõk már nyáron sem nagyon örültek az új szülõszobának. Ezek szerint még nem változott meg a véleményük.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kata!

Az enyem Domotor Margit, nagyon kedves es sok jot is mondtak rola.

szia

Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Margitról csak felsõfokban tudok beszélni!

Solya
solya
 
 


Panda!

Egy szobatársam szült nála márciusban. Ismerve a szülését, én is megbíznék benne!
15 hónap van közöttük, a profilban pedig fénykép róluk... Azért te sem panaszkodhatsz!

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Annamari, ugye te írtál a mostani Kismamában! Megismertelek!Kép Én úgy örülök, hogy átadták a szülõszobát, a doki szerint jan. végén, febr. elején, amikor várhatóan szülni fogok, már be is üzemelik. Mondanék valamit a szülésznõk aggályaihoz, hogy megvédjem azokat, akik fogadtak orvost, szülésznõt. Én is úgy kerültem ide, hogy a dokim, akit imádok itt dolgozik és kész, nem volt más választásom. A magánrendelésére járok, más nincs, ahol már eddig is nem kevés pénzt hagytunk ott, a szülés 50 ezerbe kerül, amihez saját szülésznõ is dukál + 10 ezerért. Tudjátok, ha már egy nagy köteg pénzt ott hagy az ember azt hiszem elvárható, hogy a férjem és én, életünk egyik legmeghatározóbb élményét ne osszuk meg mág 6 kismamával+ kispapával. Magamból kiindulva jobban idegesítene mások nyögése, üvöltözése, pláne ha még kisebbségi is az illetõ, mint a saját fájdalmam. Ez az én véleményem.
Pirus
pirus
 
 


Pirus,
ne haragudj, de ha valaki "kisebbségi", akkor hangosabban nyög? Egy picit én is féltem, hogy mi lesz, de a klinikán, a tapasztalatom szerint figyelnek arra, hogy ne legyenek kényes szituációk. Arról nem is beszélve, hogy a vajúdóban alig tölt idõt az ember, ha nem KELL. Azt csinálsz, amit akarsz vajúdás közben. Pl. kerülgeted az ideges kispapápat a folyosón! :o)
Az egyik szülésemnél pedig egyetlen dolog idegesített, amikor származástól függetlenül vki folyamatosan azt üvöltözte - valószínûleg önkívületben - hogy meg fog halni! A nyögéseket nem lehet észrevenni, mert a babával és magaddal törõdsz! Ha mással foglalkozol, neked lesz rosszabb!
Megkérdezhetem, kinél szülsz?

Solya
solya
 
 


Solya! A nyögésnem a kisebbségire értettem, azt hiszem raktam vesszõt a két gondolat közé. Õk alapjáraton zavarnak. 'Aranyos' történet: egyik kedves barátunk nõgyógyásznak készül és a Margitban rezidens. Múltkoriban behoztak egy cigány asszonyt, aki a 8. gyerekét! szülte. A barát is részt vett a szülésen és mesélte: a nõ úgy végig szidta gyermeke apjának egész familiáját és üvöltött, mint a fábaszorult féreg, hogy a környezõ vajúdó kismamák és szülésznõk is könyörögtek, hogy csináljon magával valamit, mert megõrülnek. Én is pont azokról az önkívületi állapotokról beszélek, amirõl te. Valóban nem szültem még és nem tudom milyen lesz, de van egy elképzelésem, amihez ragaszkodom, ha már hetente kétszer eljárok tornára, vajúdó illetve légzéstechnikákat tanulok, sõt az utolsó pár alkalomra kispapa is elkisér, hogy õ is tudjon segíteni. Persze, hogy nem mással akarok törõdni, csak véleményem szerint a külvilágot nem lehet teljesen kirekeszteni és én egy kicsit szégyellõs is vagyok. Ja és résztvettem a szülõszoba látogatáson, mármint még a réginKép((
Igazából nem értem miért olyan nagy baj, hogy emberséges, kicsit otthonos, a párommal meghitt környezetben szeretnék szülni. Ehhez nincs szükségem IKEÁ-s bútorokra, bordásfalra, kádra stb. csak olyan dolgokra, ami nem is igazából pénz kérdése. Arról nem is beszélve, hogy rendes polgár lévén fizetünk TB-t, orvost (fent említett összegekért), stb. Azért megkérdezem a kisebbség ugyanúgy viseli- e a közös terheket?
Egyébként a Dr. Meicli a dokim. Nagyon szimpiKép) Ja, és török. Szóval még mielõtt azt gondolnád, hogy faj problémáim lennének.
Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Hagyjuk a "kisebbséget". Semmi értelme. Bárki elküldheti az orvost és az összes felmenõjét, a férjéével egyetemben.
Teljesen igazad van, hogy normális körülmények között szeretnél szülni! Szerintem a vajúdás nagy része alatt jobb nem a kórházban lenni (egyszer így - egyszer úgy sikerült).
A szülésznõket megértem, nem lehet egyszerre hat helyen valaki! Itt jegyzem meg, hogy az árba tartozó szülésznõvel azért konzultálj a szülés elõtt az elképzeléseidrõl, mert lehet, hogy nem egyezik az õ elképzeléseivel. Gondolok itt szülési pózra (fehér holló lehet a klinikán, ha vki nem fekve szül), gátvédelemre, fájdalomcsillapításra stb. Mikor elõször szültem, csak nappal lehetett epidurált kérni. Most nem tudom, mi a helyzet, mert eszembe sem jutott.
Sok sikert!
Most mennem kell, Máté bekakilt...

Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Tényleg nem a kisebbség a lényeg inkább a körülmények. Egyszer voltam életemben kórházban, tavaly. 2 nap után könyörögtem a férjemnek, hogy vigyen haza és saját felelõsségre el is hagytam a kórházat. Otthon lábadoztam még néhány napot és meg is gyógyultam. Mivel a szülést nem betegségnek tartom, ezért nem is szeretném úgy érezni magam. Bár felháborító az is, hogy nem lehet úgy vajúdni, ahogy neked jól esik, el kell fogadnom, mert nem akarok ott vitatkozni. Ezért ezeket a vajúdótechnikákat szoktuk gyakorolni. A szülésznõt az orvosom választja, megbízom benne, végülis õ jobban ismeri õket, mint én. Olyan valakit szeretnék, akivel a dokim is jól együtt tud mûködni és az én elképzeléseimnek is megfelel. A dokim tudja, hogy kb. mik az elvárásaim. Hála Istennek õ nagyon rugalmas és 'felvilágosult', de gátvédelmet és EDÁ-t én nem szeretnék kérni. Egyébként a tanárnõ, akihez járok, õ is azt javasolta, hogy a vajúdás nagy részét otthon is lehet tölteni, kár egybõl rohanni a kórházba. Sajnos azt igazából nem tudom, mikor van az ideális idõ az indulásra. Ja és Újpestrõl kell odaérnünk, ami este, éjszaka 25 perc. Napközben forgalomtól függõen 45-70 perc. Nem mindegyKép
Te ismered Mericlit, a dokimat? Picus, aki nemrég szült, azt mesélte, hogy a nála szült nõk nagyon meg voltak vele elégedveKép
A szülésznõket sajnálom, de mindkét oldalt meg kell érteni és valahol megtalálni az ideális egyensúlyt. Na meg persze nem egy szülésznõnek kellene 6 kismamával egyszerre foglalkoznia, ideális esetben!
Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Sajnos nem ismerem Mericli drt. Nem is találkoztam senkivel, aki nála szült, de ha más is elégedett... Szerintem az a fontos, hogy emberként bánjon veled és szakmailag megbízz benne. Bár a második szülésemnél felmerült bennem, hogy minek is orvos?! A szüléshez nem kell. Csak az azt követõ szadizáshoz! Persze a jelenléte volt a fontos és a tudat, hogy bármikor ott van ha kell.

Vajúdni lehet úgy, ahogy neked jól esik! Csak akkor korlátoznak, ha ez a babának vagy neked az érdeked! (Persze nem volt bordásfal és vízben sem lehet, de most majd hallgathatsz zenét és szerintem teljesen európai lesz!) Mindent szabad, ami nem tilos, de szerintem szülésznõtõl is függ. Ezért mondtam, hogy mielõtt szülni mész, találkozzatok vele. Mindketten. Én is az orvosom tanácsára hallgattam a szülésznõválasztásnál, de jó volt, hogy ismerõsként üdvözölt! Arról nem is beszélve, hogy néhány CTG-t is õ csinált és hívhattam õt is bármi bajom volt. Nem kaptam automatikusan beöntést és így elkerültem a korábban megélt szörnyû élményt, amikor az alagsori folyosón a várakozók szeme láttára "rohanok" köntösben (mert már átöltöztetnek!) az egyik guszta alagsori budi felé. Amit az akció után nem lehet lehúzni...
De a szülõszobán már jó volt. Csak az állapotok... Neked már remélhetõleg szerencséd lesz és kellemesebb körülmények között hozhatod világra a babát!
Azt olvastam - mert nálam nem így alakult - hogy az ötperces fájások környékén már erõsen fontolgathatod, hogy elindulj. De úgyis a helyzettõl függ! Most könnyen beszélek, akkor úgy paráztam, azt sem tudtam fió vagyok-e vagy lány? :o) Elõször szülõknél ált. hosszabb a vajúdás, de ismerek mázlista kivételeket! :o)
Megkérdezhetem, hogy az "árat" te kérdezted, vagy ki van írva, vagy kérdezés nélkül megtudtad? Amikor én szültem, akkor a kórteremben beszéltük meg, hogy ki mennyit ad, ill. tud adni. Nekem egy kicsit furcsa ez a szabott ár! Ha nincs ennyi pénzem, akkor nem szülhetek nála? Persze közszájon forgott, hogy a rendelésén kért összeg 10szeresét "illik" adni, mégis sokan nem tudták kifizetni. Tudom, hogy nem ide tartozik, bocs. Szívesen várom e-mail-ben is a választ, mert nagyon izgat!
Köszi
Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Igen, én írtam a Kismamába Kép

Hát ez az új szülõszoba-dolog azert elég könnyen kivitelezhetõ lenne, ha mindhárom szülõszobába külön beosztanának egy ühûgyeletes szülésznõt. Egyébként mikor én szültem (éjjel), két szülésznõ volt ügyeletben.

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Örülök, amit a gátvágásról írtál a Kismamában, mert én mint elsõ babáját váró csajszi, igencsak utána néztem a dolgoknak és azt kellett levonjam, hogy még mindig jobb, ha vágnak, mintha repedne az ember. Bazsi jól van? Igen én is úgy hallottam, hogy két ügyeletes szülésznõ van és csak front idején lehet olyan, hogy egyszerre 6-7 kismama vajúdik.

Szia Solya!

Sajnos nem vagyok orvos, de még csak közöm sincs az egészségügyhöz, így valóban csak megbízni tudok az orvosban, ami egy laikusnak, mint én, azt jelenti, hogy emberséges, megbízható, türelmes és mobilis, bármikor elérhetõ, mert megadta a mobilját, így akármikor hívhatom. Csak remélni tudom, hogy szakmailag is magas szinten áll, amiben eddig nem is csalódtam. Az árat még nem kérdeztem, de azt tudom, hogy szabott árai vannak. Picus mondta, hogy a lány, aki mellette feküdt ennyit fizetett, mert ennyit kért. Valahol jó, valahol nem, hogy elõre megmondja. Így legalább nem érzi az ember, hogy vajon eleget adott-e vagy sem, de nem hiszem, hogy ha végigcsinálta veled a 9 hónapot és fizettél neki nem kevés pénzt, akkor ne csinálná meg akkor is ha nem tudsz 50 ezret adni. Én a 8. hónapban vagyok és még nem beszéltünk pénzrõl. Neki is érdeke, hogy meg legyél vele elégedve, szerintem. A másik: Picus azt is mesélte, hogy õ volt az egyetlen doki, aki minden egyes nap meglátogatta a kismamáját és saját maga csinálta meg nekik az UH-t is. Ez is nagyon szimpi nekem.
A beöntést szeretném én is elkerülni, ha van rá mód. Amikor voltam tanfolyamon ott, szerettem volna WC-re menni, ott a portás fülke mellett, de inkább kifordultam és hazáig tartogattamKép Bármi is legyen a legfontosabb, hogy a babám egészségesen szülessen meg és 4 nap után boldogan jöhessünk haza. Jó kis sztori: A 10. emeleten lakunk Káposztásmegyeren. (A panoráma erõsen befolyásoló tényezõ voltKép) Tegnap reggel fél kilenc körül szerettem volna levinni a kutyust, de hiába hívtam a liftet, az nem akart jönni. Jó, mondom, majd várunk. Fél óránként ellenõriztem a lift állapotát, sehol semmi. Dél körül jöttek ki a szerelõk és javították meg. Teljesen rosszul voltam, hívtam a férjemet, hogy mit csináljak, ha valami baj van, azt mondta, hívjam a mentõket, mert õk még gyalog is feljönnek a tizedikre, de le már nem biztos, hogy megyünk. Kép Ilyenek is vannak sajna, amire, ezek szerint fel kell készülni. Na ezért még nem fogunk elköltözniKép

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Tudok még legalább egy orvost, aki naponta meglátogat, ha kell többször is bejön és maga csinálja az UH-t! Az én orvosom! :o)
De sokan látogatták a kismamáikat!

Ha Wc-re kell menned a klinikán, a földszinti CTG szoba mellett van egy nagyon igényes wc! (csak papír nincs néha, de istenem!) Kb. 15 m-re attól a gusztustalanságtól, amit írtál. Csak kevesen ismerik, és nincs rá kiírva! De garantáltan kulturált!

Van nálatok a földszinten babakocsitároló? Mert akkor is kellemetlen, ha gyerekkel kell felcaplatni, hát még ha a kocsit is vinni kell! :o(

Solya
solya
 
 


SZiasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Kép Én nem a klinikán fogok szülni, viszont mivel nagyon közel lakom hozzá, szívesen járnék ide terhestornára, ha van. Tudtok errõl valamit? (Van-e, mikor, mennyiért, lehet-e járni kisgyerekkel is, bármi más...)

Elõre is köszi!

Márti
márti
 
 


Márti!

Mikor anno én jártam kedden délutánonként volt és bárki járhatott TB-re, függetlenül attól, hol szül. A gyógytornász kedves, de õt kell megkérdezni arról, hogy gyereket vihetsz-e. Akkor a könyvtárban tartották, mindig az elõkészítõ után.

Solya
solya
 
 


Márti!
Sajnos ebben az évben már nincs több, mert a védõnéni kivette az éves szabadságát, de január 2. hetétõl kedden újra folytatódik, délután 4-tõl, elõtte a földszinten a könyvtárban van a gyülekezõ.
Kisgyerekes mama nem volt, de talán csak azért mert mindenki az elsõ babáját várja (ta), aki ott tornázott.
üdv
Tutuja
tutuja
 
 


Solya, Tutuja!

Köszi! Kép Még megkérdezem az Istvánosokat is, mert az is közel van, de lehet, hogy jan. 2. hetétõl megyek a könyvtár elé! Csak elviselnek egy egyévest is a tornán, legalább látja a többi kismami, hogy érdemes "szenvedni" KépKépKép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Végre itthon a babámmal!
Az én szüléstörténetem? Császárral szültem, s mit meséljek. az a baj, hogy az orvosom miatt ha lenne még egy gyerek én is itt szülném újra, ami megint császár lenne.
A császár után bekerülsz egy örzõbe ami két nap az ott töltött idõ, ami borzalmas. Ez nem csak az én véleményem volt, úgy beszélnek az emberrel, mint egy kapcarongy. Amikor felébredtem s még félig kkába voltam, de már éreztem a fájdalmat s mondtam, hogy fáj a hasam mi volt a reakció? " Nem tudta, hogy a szülés fájdalommal jár"..de ezt olyan hangnembe hogy kicsit elcsodálkoztam. Vagy amikor este hatkor szóltam, hogy talán a lepedõmet ki kellene cserélnem mert fekszem a saját vérembe- bocsánat, -megnézték s közölték majd lecserélik. A csere reggel 5 kor történt meg s mit mondjak ejszaka csak azt éreztem, hogy már egyre nagyobb alattam a tócsa...
Szóval borzalmas érzés, hogy kiszolgáltatott vagy s úgy bánnak veled mintha nem ember lennél.
Amikor már innen lekerülsz az sokkal jobb.
Bocsi de most mennem kell mert a babucim felébred ma végre hazajöttünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Picus
Névtelen
 


Picus!

Tényleg ennyire rossz volt? Nagyon sajnálomKépKépKép!
Én is itt szültem császárral, és az õrzõrõl csupa jó emlékem van. Kedves nõvérek, akik igazán segítõkészek. A legkedvesebb egy fekete, göndör hajú, szemüveges hölgy volt, a nevére már sajnos nem emlékszem. Csak egy "terrorista" volt közöttük, egy picit idõsebb, magas nõ. De vele szerencsére csak egyszer találkoztam.
Miért volt szükség a császármetszésre? Miért biztos a következõ császár?
Sok boldogságot a babádhoz, kívánom, hogy ezentúl minden olyan legyen, amilyennek képzelted!KépKépKép

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Bár én már kicsit régebben szültem(május 1.), sajnos teljesen ugyanolyan "élményeim" voltak, mint Picusnak, azzal az eltéréssel, hogy én a saját vizeletemben fetrengtem reggelig(bocsi!),mert éjszaka rám sem néztek, csengõ meg nem volt!
Én a csecsemõsökkel sem igazán voltam megelégedve, de szerencsére nem is kellett rájuk bíznom a fiamat.
Picus!
Gratulálok a babádhoz! Paramétereket megkérdezhetem?

Sziasztok

Szilvi
bszilvi
 
 


Sziasztok,

Tudom,hogy régi téma volt a hangos nyögés,de.Amikor a szülõszoba látogatáson voltunk terhességem idején, egy lány hangosan kiabált szülés közben.Én teljesen kiakadtam rajta,hogy lehet ilyet csinálni.Jött a nagy nap,felfeküdtem a szülõágyra, és én is végig kiabáltam (ordítottam?) a szülést.Utána nagyon szégyeltem magam,többször elnézést kértem a "résztvevõktõl".Az orvosom - Bánhidy doktor,akit nagyon szeretek - nyugtatott meg,hogy ilyen fájdalomnál ez természetes(kb.másfél óra alatt tágultam ki és szültem meg).
A mi kórtermünkben is volt nemzetiségi anyuka,szerencsére nem volt vészes.Találkoztam nála rosszabb magyarral.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!

Látom újra beindult ez a topic isKép Úgy látom többségben azok vannak, akiknek nem volt valami kellemes emlékük a klinikáról. Remélem azért ki lehet fogni jó periódusokat isKép
A tanfolyamon negyon meglepõdtem, amikor a vezetõ védõnõ kijelentette, hogy van ugyan eldobható pelenka, márha szállít elegendõt a gyártó, de a nõvérek jobban szeretik, ha textilpelenkába bugyoláljuk a piciket. Na ezen teljesen kiakadtam. Legalább 12 éve már az eldobható dívik, közületek fogja valaki textilbe pelekázni a babáját otthon?

Solya! Köszi a WC-s tippet, megnézem majd magamnak, úgyis három hét múlva megyek az elsõ CTG-re.
Sajna nincsen tároló sehol, bár nem is raknám be oda semmimet. Legtöbbször a hajléktalanok, bár itt még nem láttam, és a kábítós kiskölykök azt törik fel és amit ott találnak elvisznek és eladják. Viszont kiderült, hogy van átjáró a másik lépcsõházba, ahol van másik liftKép Holnap megkapjuk a kulcsot a közös képviselõtõl. Csak azt nem tudom, miért nem adják automatikusan. Ha bármi történik nincs hova menekülni.

Aranyosak a babáidKép
Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Nem tudom, ki volt, aki ezt a textilpelenka használatról mondta, de márciusban még úgy kellett könyörögni, ha böfiztetés közben elhasználtad azt az 5! textilpelust, ami a napi adagod! Akkor mibe csomagolod a babát?! A biztonság kedvéért vigyél be magaddal eldobhatót, mert sokszor nem elég abból sem a napi adag!
Bár erre van egy aranyos történetem! Amikor elsõ babámat szültem, Ica nõvér mutatta meg a pelenkázást. De nem cserélte le a kakis pelust Sárárõl, mert nem volt kéznél, õ pedig sietett. Mire én reklamáltam, hogy nem baj, ha benne marad a kakiban? "Legalább melegíti" - hangzott a kielégítõ válasz. Én akkor ezt nagyon komolyan vettem, mindent elhittem neki, amit mondott szentírás volt minden szava, hiszen neki volt tapasztalata. Azóta szállóige lett a családban, ha valamelyik kakis, csak annyit mondunk, legalább melegíti és fetrengünk a nevetéstõl.

Ki lehet fogni. Nem biztos, hogy periódus kérdése. Ott is emberek dolgoznak. Ki ilyen, ki olyan. Van aki szívét-lelkét beleadja, mások pedig monotonon végzik a munkájukat. Ha szerencséd van, többnyire az elõzõ csoportba tartozó emberekkel találkozol! A gyermekágyon mindkétszer mindenki csodálatos volt, persze nem találhatja ki az egyszem ügyeletes nõvér mindenki gondolatait, de akármikor szükségem volt valamire, csak kérni kellett és minden gond nélkül megkaptam. Nagyon segítõkész mindenki. A csecsemõn néha fejetlenség volt, de ez abból adódott, hogy teltház volt, (egy darabig úgy volt, egy napot a vajúdóban kell töltenem, mert nincs ágy! a gyermekágyon. De hála Margitnak, sikerült egyet találni!) Szerencsére az õrzõröl nem tudok véleményt alkotni, de volt szerencsém az éjszakai vérben fekvéshez! Nekem kicserélték a lepedõt, csak szólni kellett az ügyeletes szülésznõnek - még a vajúdóban voltam a szülés utáni õrzésen.
Szerintem nagyon sok múlik a mi hozzáállásunkon is! De tudom milyen megalázó tud lenni, ha valaki magatehetetlenül fekszik a saját mocskában. Sajnos ez megint csak az emberi tényezõ. Lehet, hogy az a nõvér, aki akkor éjjel nem segített, máskor gondolkodás nélkül teszi.

Hédi!

A második szülésemnél én is eléggé hangos voltam, "csináltam a mûsort" a körém sereglett orvostanhallgatóknak. Sajnos csúnyán is beszéltem! Be sem állt a szám, MArgit, a szülésznõ csendben megkérdezte, hogy "Most szülünk, vagy beszélgetünk?" Akkor inkább beszélgettem volna, csak Máté akart nagyon jönni! Aztán megnyugodtam és szültünk.

Solya
solya
 
 


Sziasztok,

A barátnõm nem rég szül a II.klinikán, textil pelenka 1 db,eldobhatót viszont most adtak.
Amikor én szültem - 2001.02.hó - nem adtak eldobhatót(elfogyott),és akinek elfogyott,azt a babát textilbe csomagolták.

Hédi
Hédi
 


Solya!

Szia! Lehet, hogy kötekedésnek tûnik, amiket írok, pedig hidd el nem én találom ki, ezt a pelenkás dolgot sem. Talán, aki novemberben volt a tanfolyamon, igazat adhatna! Hol vagytok? A védõnõ szintén kiakadt, amikor megkérdezte, hogy van- e még kérdés, és én naívan felraktam a mancsomat és kérdeztem, hogy a gyerek lehet-e a saját ruhájában. Erre elbiggyesztette a száját és ridegen megjegyezte, hogy ilyet még senki nem kérdezett és mindenkinek jó volt a kórházi ruha is. Képzelheted milyen rosszul esett, pedig csak azért szerettem volna, ha a saját ruhájában van, mert férjem szülei és rokonai 300 km-re laknak, jó sokáig nem is fogják látni a gyereket és akartunk fotókat készíteni, amiket elküldünk nekik. Persze én mertem azt szeretni, hogy valamelyik édes kis ruhácska legyen rajta, ne az agyonhordott kórháziKép. No, mindegy! Azért a bent lévõ idõsebb!!! csecsemõsnõvér kiállt mellettem és megjegyezte, hogy sok kórházban ez már nem kérdés, és itt is szükség lenne szemléletbeli változásokra.
Olyan pitiáner dolgokba kötnek bele, igazán nem értem, exek tényleg csakis egy kis emberségen múlnának és semmi köze a pénzhez. A pelusos dologhoz annyi: védõnõ szerint textil van egy csomó, papír pedig 3 vagy 5 jár egy napra, a többirõl te gondoskodsz. És az ember lánya természetesen hozat be a férjével, ez nem is lehet kérdés. Ha nem adnának egyet sem, akkor sem akadnék ki, hogy be kell hozni, elvégre otthon is te gondoskodsz a pelenkáról. Én sem kaptam betétet, vagy bugyit, amikor kórházban voltamKép
Pirus
pirus
 
 


A császár azért kellett mert látási gondjaim vannak!
Az örzõröl mindenkinek a borzalom jutott az eszébeKép))
Két vénség volt ott meg egy fiatal a fiatal Katalin volt szülésznõ õ nagyon segítõkész a többi emberkének nem volt névtáblája de azok szörnyûek voltak. S ez nem egyedi vélemény. A kislányom 53 cm -rel született s 2,42 kg mal.
Kapott egy tüdõgyuszit is, miért nem tudom csak sejtem, de nem akarok senkit rossz színben feltüntetni a feltételezések miatt ezért maradjunk annyiban bekerült a PIC-re Hát az még egy borzasztó hely. Aztán másfél hét után végre átkerültünk a Rókus korházba átküldték a lányom, mert nem volt szüksége a PIC-re s mit mondjak teljesen más volt a gyerekorvosok hozzáállása az anyukákhoz!!!! Tudtam végre tényleg mi baja a gyereknek, végre embernek néztek mert bizony a PIC-ken ezt néha elfelejtették!! Tisztelet a 2-3 kivételnek!!!!!
Szóval én nem jó élményekkel jöttem onnan el, de a Rókusba azért visszaadták a pozítiv hozzáállásomat az orvosokhozKép
S nagyon örülök, hogy a Rókusban ilyen segítõ gyerekorvosok vannak s össze se tudom hasonlítani a kettõt. Az tény, hogy kinézetre, higéniára - takarító néni hozzáállása- pedig a Klinika is hagy kivetnivalót maga után, de azért még a Klinikán ez mindg jobb volt mint a Rókusba!! De azt hiszem szülés után, bár a császárt sokan nem tekintik annak de mondjuk most annak az ember igen igen érzékenyebb s nagyon nehéz azt feldolgozni, hogy az embert nem anyaként kezelik!!
Egy kérdésem lenne: légzésmegfigyelõ készüléket keresünk tudtok valamely szaküzletet ahol van is s nem az eget veri az ára?
Én csak annyit mondog azért az egészhez amit az elején is a dr miatt újra ott szülnék, s kitartást lányok egyszer annak a pár napnak is vége van - bár akkor éveknek tünnek- de a Lányomért mégegyszer végig csinálnám ugyanezt!!!
Köszi a segítséget elõre is!
Picus
Névtelen
 


Picus!

Légzésfigyelõt lehet kapni kórházakban is! Én a Madarászról tudok, ott meg is nézik a babát, hogy kell-e, mert akkor vagy nagyon olcsón, vagy lehet, hogy ingyen? lehet kölcsönözni. Nem vagyok otthon a témában, kérdezd meg a védõnõt, hogy a kórházi kölcsönzés - vétel hol és hogy mûködik!
Sajnálom, hogy ezt meg kellett élned! És azt is, hogy egy olyan helyen, ahol a pozitív hozzáállás nagyon fontos lenne, ott így bánnak az emberrel és nem tájékoztatnak! Én azt hittem, hogy csak azért olyan nehéz kicsikarni belõlük némi információt, mert fontosabb dolguk is van a PIC-en! :o(

Pirus!

Nehogy magyarázkodj! :o)
Elhiszem, hogy ezt mondták! Csak olyan érzésem lett, hogy én nem is itt szültem! Az idõ haladtával pedig azt várja az ember, hogy a körülmények javulnak!

Nálam mindig volt babaruha!!!!! Használtuk is! Néha muszáj volt, mert piszkos lett, vizes, stb. a kórházi és egyszerûbb volt a kórteremben átöltöztetni a gyereket, mint a folyosón keresztül rohangálni vele vizes ruhában! Volt, hogy naponta 3-4x kellett a fiam átöltöztetni, mert annyit bukott! Mit szóltak volna a csecsemõn, ha ennyi ruhát kérek?! Ráadásul Máté elég nagy baba volt, a maga 58 cm-jével és 4kg-jával, (bár volt egy 5-kg-s kislány a szobában!) így néha nem igazán passzolt rá a ruha! Volt, hogy kicsi volt a rékli, vagy nagy a nyakkivágása a bodynak és ki volt az egész mellkasa a gyereknek, Ilyenkor persze, hogy átöltöztettem. És fürdésnél odaadtam a kórházi ruhát, esetleg az éjszakai ruhácskát is, hogy fürdetés után abba öltöztessék fel. És sosem volt belõle gond, igaz, hogy nem nagyon szerették, mert összekeveredhet a kórházival, de mindig ráadták a gyerekekre, ha kértük! Egyébként némelyik kórházi rugi nagyon édes! És azt is díjaztam, hogy figyelnek a baba nemére és nem adnak kisfiúra lányos és lányra fiús ruhát!
Szóval nem olyan szörnyû a helyzet, mint ahogy az lefestették nektek! Nem is értem, miért nem mondták el ezt?!

Egyébként szerintem emberségbõl nincs hiány! (Bár lehet, hogy az idõ megszépíti az emlékeket?!)
solya
 
 


Solya!

Látod, ezért örülök, hogy van ez a topic, mert itt mégis mindenki saját tapasztalatból beszélhet és nekünk, elsõ szülõknek ez nagyon fontos! Nem akarok túl szép reményekkel, de gyomorgörccselKép sem befeküdni. Jó, ha az ember megmarad a realitás talaján. Pl. most, hogy írtad, hogy a te babádon is volt saját ruha, én is csomagolok néhányat, pedig eddig nem tettem volna. Ha még van néhány gyakorlati ötleted, tanácsod én nagyon szívesen veszem.
Pirus
pirus
 
 


Pirus!
Nekem azt mondták anno, hogy nyugodtan lehet a babán saját ruha, csak estére a fürdetéshez a kórházit add rá vissza, mert nem tudják garantálni, hogy a sajátod visszakerül.
Ha már szóba került a betét... Azt adnak, de vigyél is, hátha kevés (én sajátot használtam).

Picus!
Nincs kedved elnézni "Az elsõ napok, hetek"-be?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Szia Pirus!

Hidd el, sokkal jobb, ha vagnak! Nekem a 2 vagas mellett a repedes gyogyult a legfajdalmasabban. Repedesnel nagy esellyel a vegbel fele repedsz, ami nagyon nem jo. Inkabb vagjanak.
Koszonom, Balazs jol van, mar 9 kg, 1 honapja felallt, kapaszkodva lepeget, mondja, hogy baba es tud integetni es puszit adni KépKépKép

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Igen, úgy gondolom, hogy sok fájdalomtól és kellemetlenségtõl kímélhet meg a vágás, és talán nem is véletlenül találták ki. Nem igazán értem miért van az, hogy egyre több nõ jobban fél a vágástól, mint magától a szüléstõl. Megnéztem Balázs képeit a profilodban és a website-on, hát nagyon édes kiskrapek, fõleg, ahogy vigyorog. El tudom képzelni milyen, amikor integetKép
Vigyázzatok magatokra!
Pirus
pirus
 
 


Koszi szepen a bokot, a www.tar.hu-t nem frissitjuk, de a oldalon vannak egesz uj, 8 honapos kepek is, na nem azert, hogy dicsekedjek (dehogynem) ;)

En sem ertem a felelmet a gatmetszestol, annyira nem nagy ugy az egesz, de nem vagyunk egyformak Kép

Annamari
muter
 
 


Pirus!


Kórházi lista, tudnivalók mit vigyünk a topic címe. Érdemes elolvasni, Dorka nagyon jól összeszedte, mit kell vinni!

Néhány kiegészítésem lenne, úgy, hogy nem olvastam el az egész topicot, lehet, hogy benne vannak ezek is:

- Inkontinencia betétbõl nagyon jó a Tena volt rá példa, hogy a kórházi elfogyott és mini Libressel kínáltak meg. Csöndben mosolyogtam és örültem, hogy a fiókom rejt még kincseket!
- Avent és Medela (csak kézi) mellszívót lehetett venni a klinikán, nem drágábban, mint a boltban és kölcsönbe is kaptunk, kipróbálásra
- A rostos üdítõt elég, ha szülés után behozza Kispapa
- A klinikán nincs barnakenyér, rostdús táplálkozás, stb. A reggeli és a vacsi nagyon kevés, és nem mindig finom az ebéd sem. Ez van. Ha tudod, pótolhatod a büfébõl, vagy valaki hozzon be néha "hazait"
- Popsikenõcs nincs mindig. Sajnos. Nem tudom miért, hiszen filléres dolog, érdemes a gyerekorvossal elõre felíratni, vagy venni. Pl. a Sudocrem szerintem jó.
- Bánhidy doktor nagyon szépen varrt, így sosem volt gondom a gátsebbel, rá tudtam ülni. De egy úszógumi beférhet, pláne mert az ebédlõben jó kemény, mûanyag székek vannak! Gondolom találkoztál már velük!
- lehet kapni egyszer használatos bugyikat. Nekem bevált, de igazából felesleges. Inkább fehér pamut bugyikat vigyél, ami hypózható.
- Ha felmerül a császár lehetõsége, haskötõt és egyéb nyalánkságokat is érdemes lehet bevinni! Ebben nincs tapasztalatom.
- Wc papír! Én a lehetõ legpuhábbat javaslom pár napig nagyon érzékeny!
- Minden, ami fontos a tisztálkodáshoz és a komfortérzetedhez!
- Ha nem szeretsz egész nap hálóingben lenni, egy melegítõnacit, vagy shortot is bedobhatsz
- van két pici hûtõ, így hûtendõt csak korlátozott mennyiségben érdemes vinni
- vajúdáskor nekem nem engedtek enni és inni sem, de utána nagyon jól jött az ice tea és a szõlõcukor, jeget kaptam! Érdemes kérni! Elvileg kórházi hálóingben lehet szülni, de nekem egy meggondolatlan pillanatban felajánlották a saját hálóingem használatát. Úgy gondoltam, hogy inkább szülök a kórháziban, az már bevált sokszor és nem kell rá vigyázni
- próbáld ki a zuhanyt vajúdás alatt!

Most ennyi, remélem segítettem!

Solya
solya
 
 


Még valami!

Steril cumisüveg a lefejt tejnek! Van külön hûtõ!

Solya
solya
 
 


Szia Solya!

Köszi a segítséget, el is mentettem.
Avent kézi mellszívót már vettem és valami eldobható, nagyon szexy neccbugyit isKép Akkor leginkább egynapi adag kaját hozzanak? Férjemmel beszéltük, hogy mivel nagyon szeretem a Pizzát, majd rendel látogatáskor és együtt bevágjuk, szerinted megengedik?
Úgy tudom a mellszívót sterilizálni kell használat elõtt és a cumisüvegeket is, ez megoldható? Miért kell a lefejt tejedet tárolni? Bocs, hogy hülyeségeket kérdezek!
Most megyek és megnézem a topicot, amit ajánlottál!

Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Lehet pizzázni, de inkább vigyen.
Lehet sterilizálni, adnak neomagnolt.
Mert nem eszi meg a baba. Még keveset szopizik, a tej termelõdés viszont még sok.

Most mennem kell

Szia
Solya
solya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: