Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
rakjatok fel képeket!!!! 8) :wink:

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


egész nap nem volt netünk, reggel elment és most csinálták meg. :evil:

Köszi a homeos dolgokat, asszem cocculine van is itthon, még akkor vettem mikor repültünk brüsszelbe "nászútra". remélem nem járt le.

Zsó, ahogy Niki írta a Falcon tényleg szuper. nekünk is az van, és Kolost nem is zavarja, h rajta van. a puhatalpúakról meg én is azt hallottam, h jobban árt mint használ. lehet, h nem fázik fel a gyerek de elrontja a lábát. itthon K. zokniban van.

Durca, ott a helyünk, csak szólj mikor!
snooopy
 
 


Május 5. Bábanap a Füstiben. Jöttök?
Családonként 500 forint a beugró és valamelyik füves részen lesznek felállítva a sátraink. Bővül most a kínálat, mert Bach virágterápiás szakember is érkezik hozzánk.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 

 
 

sziasztok Lányok!!
köszönjük a hiányolást!!!!! :lol: csak Miklós mellett nem nagyon lehet netezni... alvásidőben meg én is kidőlök.. :wink:

képek szuperek, cipős-kommandósok nagyon édesek!! Miklós is cipőzik, de még fotó nincs ...

szülész: én is a tájékoztasson korrekten, ne fenyegessen elvvel értek egyet, a stressz senkinek sem tesz jót...
nekem is sok lesz a súlyom, nem hányok, elején farkasétvágy.. szinte kilóra pontosan, mint Miklóssal... de minden tökéletes, kiegyensúlyozott vagyok, vérkép perfekt és hát 67-ről indultam közel 180 centis magassághoz... szóval azért az ilyen "táblázatok" félrevezetőek...

hatalmas a hasam, majd 1.-e után leszünk otthon, akkor rakok képet is :lol: (nagyiprogram :wink:)
síelni voltunk 1 hétig, nyertem egy síutat :lol: Karintiába: úgyhogy lift a tetőre, ott overállban sör-virsli parti, egyébként meg remek időben séta ezerrel :lol:

cipő: nekünk bent puhatalpú (padlófűtés nincs, sosem fázott benne), kint superfit/siesta/clarks
én babaszobán/teszveszen veszem, mindig van alig használt vagy nagyon olcsó (bolti árhoz képest..)
a siestát 8e-ért vettem postával, magasszárú átmeneti baki
úgyhogy azért ki lehet fogni..
DE: Miklósnak tökéletes a talpa, sosem volt lúdtalpa
ahol süllyedt a boltozat, ott kellhet a supinált cipő is!!

úszópelus (asszem Emano kérdezte): mi bambinomio moshatót használunk 1,5 éve a 9-12 kilóst, minden héten, jól bírja a gyűrődést :lol:

Durca,
hatalmas ölelés Borcsának!!! projektedhez meg hatalmas drukk!!!!! ha kell kézi munka is, szívesen... :lol:

Orsi,
gondoltunk mi is sokat Rátok, hamar múljanak a kellemetlen tünetek!!!!! és felhőtlen babavárást!!!!!!!!

Borsa Orsiék és Hanna Hajniék is jól vannak, gyerkők nagyok, zúznak ezerrel... majd próbálunk csapatosat fotózni! :lol:
ennyi idő jutott... :wink:
bábanapot tervezzük programként!! :lol:

KépKép
Kép
gyuzso
 
 


sziasztok

Gyuzso de jó rólad is hallani..Borsát is Hajnit is hiányolom...
képet mindenképpen tegyél pociról :D Sielés de tuti :lol:

Durca! de jó!!!! mindenképpen megyünk!!!dilidokiról én is tudnék mesélni :lol: +anyagiak :lol: Borókának hatalmas puszi és ölelés!!!!!!

Kép
gablaty
 
 


Majálisra valami progi????

Kép
gablaty
 
 


Vártalak Durca , és nagyon jó, hogy ilyen hírrel jöttél. :)

Témához még, aztán cipő és hányás homeo.


Ezt akkor még egyszer:
"régen a 10 gyerekből 6 meghalt és ezt bizony elfelejtjük,hogy valszeg,ha lettek volna orvosok,császár,uh stb,akkor a 10ből 10 marad meg(Az én anyai nagymamám 18 gyereket szült és 7 maradt életben).DE: a várandósság és a szülés attól még természetes dolog és folyamat és bizony egy farfekvéses,fejvégű és sorolhatám gyereket is meg lehet szülni simán.Itt az orvos felelőssége tette ezt a kérdést árnyalttá.Régen nem hibáztatták a bábát,vagy a szülésnél segítőt,hogy miatta halt meg a gyerek.Meghalt és kész.Ma viszont az orvos céltáblának érzi magát,aki mindenért felelőssé tehető(sokszor bizony jogosan),ahogy egy orvos ismerősöm fogalmazott:"azért még nem pereltek be szülész,hogy indokolatlanul császározott,azért már igen,hogy nem császározott időben".

Két gondolat hozzá: igen,a várandósság és a szülés attól még természetes dolog. nagyszerű, hogy vannak életmentő beavatkozások, nem kell halni/sérülni amiatt, ha valaki nem képes szülni / születni. De nem új dolog ma már, hogy sokszor a komplikációk a felesleges beavatkozások miatt és után vannak és nem a komplikációkat követik a beavatkozások.
Példa: ha Ági és Erika és Vida doki nem várja meg, amíg elkezdődnek a fájásaim, jön az oxi idő előtt, persze megeshet hogy nem tágulok, babák ott magzatvíznélkül, irány a műtő. Jónéhány orvos jónéhány kórházban nem várta volna ki, amíg órák, igen órák, négy öt óra eltelik, mire rendszeres kontrakcióim vannak.
Másik a felelősség kérdése. Ha meghallgatnánk orvosokat/bábákat is, akikről tképpen folyik a diskurzus, mit szólnának?
Világos, hogy vannnak akik a felelősségük tudatában - és tartva a jogi következményektől - inkább a biztos (?) beavatkozást választják, mások pedig igyekeznek a szülő nő képességeiben bízni. Jó szándék nem kétséges, az eredmény nem ugyanaz. Mint ahogy vannak szülő nők, akik elsősorban a dokiban bíznak, és mindenért őt hibáztatnák, de KI MONDJA MEG, HOGY EGY SZÜKSÉGTELEN BEAVATKOZÁS ÉS/VAGY MAGÁBAN A SZÜLŐ NŐBEN LÉTEZŐ GÁTAK AKASZTOTTÁK MEG A VAJÚDÁST PL.? A kettő kölcsönhatásáról nem beszélve. És akkor le kell védjék magukat, mert gyakran valóban a szüléssel és várandóssággal kapcsolatos MINDEN felelősséget a nyakukba varrnak.
Ez szülés közbeni beavatkozás kérdése volt, de eddig a várandósság során felmerülő beavatkozás volt a téma. Azt illusztráltam a fej- és testméret történetekkel, egyebekkel.
Kell a korrekt, minél szélesebb körű tájékoztatás. Hogy mennyire széles körű? Hogy a meglévőkkel mit kezdünk? Durca... nincs emo, amit ide tehetnék.

Vannak ám helyek a világban, ahol nem is orvosok végzik a terhesgondozást. Nincs is ennyi vizsgálat.


Cipő homeo megint ugrik, szólít a család.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Zsu, már épp akartam írni, hogy Te meg Adri a szokásosnál is hosszabb időre tüntetek el. Pocakfotót ne feledd, cipőkért meg köszi. Akkor majd én is nézegetek.

Meg persze mindenkinek köszi a cipőtémát. Még igazándiból nem tudom melyik márka mellett teszem le a voksom, de tényleg olyan rossz, hogy alig tartanak ki pár hónapot vagy annyit se, és az emberről a maradék bőrt is lenyúzzák miatta. A pelusokon is emiatt bosszankodom. Ami kell, az dúrván dúrva.

Durca, Neked is úgy megörültem meg a híreidnek is. Puszi a kisasszony pocakjára ülés közben a foglalkoztató meg egyenesen leakalappal produkció. Pont most meg aztán főleg. Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön és tudod apum számát. Ha szeretnél segítséget, vagy szeretnél tag lenni náluk, akkor ne habozz. Bár apum most már nem sokáig lesz ott, lévén közelít a 70hez, csak sajtkukac, de a szövetség tovább működik egy nagyon ismert alapítvány részeként. Na, de ne tartsuk fel a többieket, majd ha eljön a fúzió ideje és érdekel a téma, privit küldök.

Orvos: hát.....sok minden elhangzott, gyakorlatilag kimondatlanul két orvos lett megnevezve, tulajdonságaikról egyértelműen beazonosíthatóan. :lol: :wink: A korrekt tájékoztatás alap sztem is. de hogy emellett milyen? Sztem is fontos a lélekápolás. De ha ez vkinek nem megy, mert nem olyan a habitusa, attól még lehet jó szülész. Én pont olyan volnék, akire ráférne némi pátyolgatás várandósság alatt, mert Levivel azt hittem megbolondulok, én bizony észrevettem percenként a pocim és két hétig rágódtam, hogy picit több a magzatvizem. Nos, nekem nem ölelgetős, puszizós doki "jutott" ( :-) ), de elsődleges a szakértelem. Ha mindkettő megvan, az nonplusultra, de ha választani kell, akkor inkább a szakértelem. De igaz, hogy mi is eltérőek vagyunk. Van akinek ez kell, van kinek az.
Ha kell genetikai vizsgálat, egyszer mondja de ne minden alkalommal, ha nekem nem kell. Ettől viszont még szelíden, de cseszegethet ha túl gyors ütemben hízok. Azt viszont minden alkalommal. Sztem a kettő nem zárja ki egymást.

Eni, nektek meg puszi azokra a gömbölyödő 5 kilós combitokra. Szuper hír ám, csak így tovább, most már ott álltok a kapuban, mindjárt csak egy rossz emlék lesz. Tényleg, én nem hittem volna, hogy azt a hetet túlélem, most meg mintha nem is Levivel történt volna. Szóval ujjak keresztben és csak előre!
Már böngészem a kismedencét, amiben elnyújtóztatjuk majd csülkeinket. Gondolj erre! :wink: :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Veronikusz
én elkezdtem szedni a folsavat, Te hogy vagy ezzel? :wink:

Témához meg majd holnap, rengeteg meló vár még rám, képtelenség lenne visszaolvasni és még írni is. Nekem egy gyerek mellet is alig van időm netezni, nem is értem, ti hogy csináljátok? :lol:
Vendég
 


Hali mindenkinek!

Aprózsó
Köszi, mivelünk minden rendben, csak alig vagyunk a lakásban. A géphez meg már szinte alig jutok. Próbálok legalább beleolvasni, de nagyon le vagyok maradva.
Levi alaposan próbára tesz titeket, de lesz majd könnyebb is.

Minden szülinaposnak, így utólag is boldog-boldogat!

Nagyon jók a talis képek. Ha segítetek abban, hogy a Kelenföldi pályaudvarról, vagy a Savoya parkból hogyan lehet könnyen eljutni a Kopaszi-gáthoz, egyszer mi is csatlakoznánk. Matyi szeret vonatozni, ezért mennénk a pályaudvarig. :D

Snoopy/Orsi
Én még nem gratuláltam. Hurrá, hurrá, hurrá!!! :D :D :D

Andi
bocsi, de ezen a kicsi táblázaton nem látszik a neve, meg a lakóhelyünk sem, ezért írtam. Tudom, hogy amit a múltkor tettél fel azon még látszott. Biztos nem fér ki a kicsinyítés miatt.

Gabi
Örülök, hogy rendeződnek a dolgaitok. A BKV jegyárakon én is kiakadtam a múlt héten. Érdről a 3 gyerekkel 90Ft-ért vonatoztam a Déliig, de a villamosra meg 3szor 290 lett volna a jegy egy útra. Kicsit hülyének néztek, mikor megkérdeztem, hogy nincs-e diákjegy, vagy valami.


Jó éjt!

Adri
Kép

Kép

Kép
phadri
 
 


Eni,
torkod?
Ugyanígy éreztem múlt héten, mint te, inkább nem ettem, hogy ne kelljen nyelni,annyira fájt(én se emlékszem még gyerekkoromból se ilyenre), kb. 3 nap alatt elmúlt, azóta dől a szaft az orromból, olyan a fejem, mint egy előemberé...mondd,hogy Jäger..ja, dehogy, hiszen szopiztok...

Andi,
a táblában Dórinál nincs frissítve,hogy megszületett Donát.

Gabi,
de jó, hogy jöttél. Becze Ati együttdolgozásos "kapcsolat".

Memme,
körbetáncolás...akkorát rötyögtem...az jutott eszembe, hogy úgyis profi szinten csinálnád...dehogy tőlem tanulni...mi a rosebet(ezt így írják?)?

Zsó,
olvastam amitLeviről írtál...először is jobbulást neki,aztán gyorsan hálát adtam, hogy nekem egyikőjük se volt ilyen nehéz eset...tarts ki anyuci!

Judy,
búzasör, somlóival...tudtok élni! Isten éltessen utólag is!

Bori,
cipőtémáról jutott eszembe, mi a helyzet Bogi lábujjaival?

Durca,
Borcsanőnek én is szívből gratulálok.

Szeretnék új fotópályázatot hirdetni, mi lesz a gyerekből, ha felnő címmel...
Dobom az első képet, nem mondom, hogy büszke vagyok, de legalább remélem, hogy sokat fog keresni:
Kép
Kép
Jóéjt mindenkinek!

Kép
Kép
paklincs
 
 


Emse!

Na ne fárasszá mán!!! :lol: :wink: 8) Csuda édi ez a Kiscsajszi!!!

Durca!

Én nem toom igazából, hogy milyen házról van szó :oops: de nagyon szívesen segítek bármiben!!! :wink:
Egyébként meg Boróka[b]Csillának boldog névnapot így utólag is! :wink: [/b]
És nagyon jó, hogy jöttél és írtál egy pár sort! :wink:

Eni!

Gondolom minden rendben volt a Királyhágón! :roll: Mi május 27-én megyünk csípőkontrollra......17.15-re. :wink: 8)

Bori!

A "szuper" Királyhágóról meg csak annyit, hogy a hely "rendben van" és európai kinézetű, és 5 percnél többet nem kellett várnunk Jázzal, de hogy nekem 3 és fél hétbe telt, kétnaponkénti telefonálással, mire időpontot tudtam szerezni a kophasicsípő Uh-ra, mert a "drága" doktorok nem tudták eldönteni, hogy áprilisban ki mikor akar szabira menni, mert ugye még ünnep is van ebben a hónapban...... :evil: :shock: ...hát tudod erről megvan a véleményem!!! :evil: A végén már kérdeztem a telefonos kisasszonyt, hogy kapcsoljon már nekem valami "főnökdokit", akit meginformálnék arról, hogy ha elviszem a gyerekemet magánba, akkor kifizetik-e nekem a költséget, mert nevetséges amit művelnek!!! És ehhez csak annyi, hogy ugye nekem azért (volt) fontos a csípőszűrés, mert én csípőficamos voltam és azért nem igazán mindegy egy kisbabánál, hogy mikor is veszik észre, ha netán mégis az. Mert ugye elvileg Jázmint 4 és 10 hetesen kellett volna megnézni (ahogy anno Adrit!!!) ehelyett először :!: :!: 9 hetesen nézték meg másodszorra meg 17 hetes lesz, mikor megnézik. :? Hál'Istennek (egyenlőre) azt mondták, hogy minden okés, de ugye neki a kontroll "kötelező"...márcsak miattam is! És tudod a végén még az volt a "legszebb" a dologban, hogy majdnem engem akartak lecseszni, hogy miért csak most hozom :evil: ...na erre közöltem az asszisztenssel....hogy ne haragudjon, de a gyerek 3 hetes kora óta próbálok időpontot szerezni és csak mostanra tudtak adni, mert a kedves dokijaik nem tudtak megegyezni abban, hogy ki mikor menjen szabira!!!! :evil: :evil: Na erre nem mondott semmit és mire visszatért a doki nénivel (mert ő éppen vizsgált és ezért kellett várni 5 percet).....na szóval biztos elmondta dokinak, amit tőlem hallott, mert a doki néni olyan kedvesen bánt velünk, hogy csak na és jó alaponsan vagy negyed óráig nézegette UH-n Jázt...főleg a csípőjét!!! :twisted: :roll: És ott akkor a vizsgálat végén már adta is a köv. időpontot kontrollra, ami május 27......8 héttel az első UH után!!!! :shock: No comment!!! De legalább megvan az időpont!!!


Gyuzso!

Kérjük ám a pocakos képet!!!! :lol: :wink: :wink:

Adri!

Egy kapucsínó a mekiben???? :lol: :wink:

Rita vagy aki tudja!

Hol van ez a Füsti, ahol a Bábanap lesz? És hány órától hányig lesz? (csak mert nálunk pont aznap van anyáknapja az oviban :oops: )

Renáta!

Merre vagy Csajszikám??? :wink:

És.....Ancsa, Borsa, Arwen, Heni, és a Többiek???

Jó éjt Mindenkinek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Tigrincs
én két hétre előre kaptam időpontot és semmi gond nem volt.
Így én még most is fenntartom, hogy szuper a hely.
Vendég
 


Bori!

Nem a hellyel van gond...ezt írtam is, hanem a hozzáállással!!!! (mármint amilyet én kifogtam!!! :? )
Na ezért szoktam azt írni bármilyen témával is kapcsolatban az irományaim végére, hogy ki mit tapasztal, "mit-kit fog ki"!!!!

Jó éjt!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Jó reggelt!

MSE, tudod én nem lapítok, nagyon várom a mailt. Szóval dobjad, ha van 1 perced....és köszi.

Valahogy elsiklottam tegnap Eni fölött....fáj a torkod? Jaj, jobbulást Nektek. Mi is most megyünk bele épp, jól levettem Leviről a bacimintákat. Apa meg rólam? :oops: :roll: :wink:
De legalább most megint csak 3x kelünk éjjel, nem 15x. Este mindenfajta furfanggal megtömöm, mint egy libát még szopi előtt. Talán ez is segít. De persze kaki megint nincs, pedig már leálltunk a sinlaccal és a tejpéppel. :? :cry:
Peti szerint a tejpép is fog. Van vkinek ebben tapasztalata? Azt tudom, hogy a sinlac lehet a ludas, de mindkettőt kiiktatni....mit adjak akkor reggel/este? Ti hogy csináltátok?

Adri, jó hogy jöttél. Savoya Parktól egyenesen végig a Budafokin, majd a Lágymányosi hídnál lefordulsz jobbra, mintha a Budai Alsó-rakpartra mennél. Ott a végén a nagy kanyarban, amikor lefordulnál a Pázmány Péter sétány felé, a rakpart irányában, ott van jobbra egy nagy parkoló és ki is van írva. De google map-on még jobban el tudsz igazodni.

Ancsa? Borsa? Vica? Steffi? de persze még sorolhatnám. És most már annyira nem jöttök, hogy nem is lesz elég egy uff, már kettő kellene.
:wink: :lol: :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zsó,
eszembe se jutott ilyesmi, csak nem tudtam, hogy megérkezett e a pakk. Akkor célhoz ért?
Tejpép fog e, azt nem tom, enyémek szerették nagyon, én időként abba is tettem gyümölcsöt...
Zsó, tényleg nem okoskodni akarok, csak talán emlékszel, írtam, hogy nekem Kisjankó volt rettenetesen nehézkakilós...sztem legalább két éves koráig küzdöttünk, sokszor volt, hogy berepedt a kis feneke, ahogy te is írtad Levinél múltkor...most már biztos vagyok benne, hogy ezek gének, mert Flórka ua.-t eszi, semmit sem csináltam másképp, és épp az ellenkezője, mindig könnyedén és sűrűn...szóval csak azt akarom mondani, hogy beszélj a gyerekorvossal, hátha tud valami tanácsot adni, de sok-sok rost, több zsíradék, az biztos...nekünk azt javasolta a doktornő anno, hogy csináljunk végig egy hónapos laveolac kúrát...én nem csináltam végül, de egy barátnőm igen a kisfiával, és nekik azután nem volt gondjuk. A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy a leveolachoz nem tud a szervezet hozzászokni, az csak a rosttartalmat növeli.

Kép
Kép
paklincs
 
 


Köszi MSE, az az igazság, hogy amikor adtam Laevolacot, semmit sem ért. Utána 3 nappal is csak a beöntés segített, pedig a 10 ml-es éhgyomri változatot nyomtam, ami elvileg 1 órán belül f.s.t. De a glicerin kúp is egyben jött ki, persze szólóban. Szóval így nem tudom, van-e értelme.
A csomi megjött, szuperek nagyon köszi.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


jó reggelt!

Gyorsan Zsófinak!
Abszolut átérzem Levi és a te helyzetedet,nálunk Borcsa iszonyatosan székrekedéses,nem is akárhogyan..Mi is próbáltunk mindent,abbahagytuk a sinalcot,babapépit.Igy én reggelire babakekeszet turmixolok gyümivel,vagy joghurttal.estére pedig a magunkéból adok vacsorára.
A gyógytornászom azt mondta egyébként,hogy a székrekedéses gyerekeknek a függőleges helyzet sokat segit,magyarul,ha guggol,vagy már áll,jár.Én kakilás közben guggoltatni szoktam B-t,de így is óriási kínszenvedés.
Ja,Tamarin lekvárt próbáltad már?vagy bio lekvárokat?

kitartás,kitartás....

Mindenkinek köszönöm a felajánlkozást,és ígérem élni is fogok vele,amint szükségeltetik,de nekem már az is elég,ha szurkoltok:-)))

csók

Kép

Kép
durca
 
 


jaja....BABAKEKESZ...persze.....meg SZIMBOLEUM.....

Kép

Kép
durca
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.15 10:55-kor.
Vendég
 


Zsó, ahan, torokfájós vagyok. Idegesít is, nehogy átragasszam akármelyik gyermekemre. Jankának most már muszáj tünetmentesnek maradnia május 11-ig. Volt egyébként másfél napom, ami tünetmentes, újrakezdődött aztán. Mondom-sejtem, pszichés is lehet.

MSE, ez a nő nem semmi azzal a rúddal. Bár én tegnap képet nem készítettem, de nagyon megzuhantam, Benedek földhöz vágott egy üvegpoharat. Elképesztően mérges voltam, főleg, hogy direkt csinálta, de mégcsak nem is dühből. Nyilván ő is megijedt, én kővé váltam, majd persze elég egyértelműen hangot adtam a dolognak, illetve egyéb módokon nyilvánítottam nemtetszésemet. Janka, ha szokás szerint a földön van, akkor sokat kap a szilánkból, de pelenkáztam, így megúszta.

Az a baj, hogy a műtét közeledtével kezd elmenni a józan eszem. Nagyon érzem, hogy csúszik ki minden a kezemből...

Tigrincs, hasonlóan kellemesek a tapasztalataim nekem is a Királyhágóról. Az persze az én hibám, hogy késtem, ez egy hosszú történet, nem tudtam időben elindulni. Néztem kicsit furcsán én is, amikor próbáltak volna felelősségre vonni, amiért "csak most" hozom a gyereket, és még hogyhogy nem voltam vele uh-on. Nyeltem, majd kifejtettem, hogy tér és idő még nem állt rendelkezésre, mert bár volt 3 uh-ja, egy MCU-ja és egy izotópos vizsgálata, de vhogy nem a csípője kapta a legnagyobb hangsúlyt eddigi életében. Halkan azt is hozzátettem, hogy bizony 4 héttel azelőtt kértem időpontot. Egyből más lett a hangnem. Ezt viszont utálom. Miért kell ahhoz egy gyereknek betegnek lennie, hogy másképp beszéljenek velem egy ilyen helyen?!
vbea
 
 


Lilluska!
:wink: megnéztem. Tényleg nem mindegy. :lol:

Bori!
:lol: hát ha én még erre megint felkapnám a SZOKÁSOS 20-22 kilós várandóssági súlyom .... :shock: :oops: :lol: neeeeeem, köszi! :lol: inkább passzolok :oops: :D

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Aproo!
A sógornőm babája is nagyon székrekedéses volt, és egy barátnője mondta, hogy tratson 2x10 napos Normaflor kúrát. Ő 10 napig adta Hannának és most mnden nap van cucc, és elég szenvedésmentes. Nem kérdezed meg az embert, hogy ő mit szól ehehz? Van valami alapja?

Eni!
Szorítok, hogy ne legyen addig semmi. Benci is biztos érzi a feszkót...

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Holnapra leboltoltam apával, hogy ha jó idő lesz, elmegyek Pankával az Állatkertbe. Bevállalta Petit, kíváncsi vagyok, mit adnak elő.

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek, mint talán legilletékesebbektől: milyen a Kútvölgyiben ügyeletesnél szülni? Bár gondolom a legtöbbeteknek volt/van fogadott orvosa, de hátha van, aki véletlenül mégis ügyeletesnél szült...
Én még csak érdeklődnék, jelenleg 22 hetes terhes vagyok az 5. gyermekemmel. Az előző 4-et egy másik kórházban szültem, 2 orvosnál, de közben a kórházat is átalakították (nem szeretnék ott szülni) és az orvosom a Kútvölgyiben van. Nem ismerem a tarifáját, lehet, hogy nem is mondana fix összeget, de ha igen, akkor nem biztos, hogy van rá 60-100 eFt-om (csak egy átlag, amennyit kérni szoktak), hogy ő ott legyen, lenne más helye is. (Rá fogok nála kérdezni legközelebb, nem ez a gond, nem vagyok szégyellős :D:D ilyen dologban, csak egyenlőre előre akarok gondolkodni, hogy milyen lehetőségeim vannak.)
Szüléstől nem várok különösebb dolgokat, csak annyit, hogy hagyjanak békén. Nem akarok felesleges vizsgálatokat, beavatkozásokat. Babát rögtön megkapjam.
Szülésznőt tervezek fogadni. (Egyébként az orvosommal semmi bajom, nagyon kedvelem, épp olyan laza velem, amilyennek szeretném, és amennyire egy 5. terhesség mellett már indokolt (nem az UH, meg különböző vizsgálatokkal, de pl. nem kell "5 percenként" manuális vizsgálatra rohangálnom). Csak azt is megértem, ha külön behívom, dolgozik, akkor azt meg kel fizetni, ez logikus, csak...)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Astrid!
el kell szomorítsalak!!! ez a kórház nem az, ahol hagynak az ügyeletesnél szülni!!! Ha van bárki aki gondozott a terhesség alatt, akkor azt be fogják rángatni és te bárhol is állsz a szüléssel MEG KELL VÁRNOD!!! Velem ezt 2x is eljátszották!!! :oops: Tolófájásoknál megtilitották, hogy nyomjak (30 percig!!!). Az ügyeletes 3 méternél közelebb nem volt hajlandó jönni azzal a címszóval, hogy szóltak a dokimnak, VÁRJAM MEG!!!!! Ide annak jó menni, aki csak a saját dokijával akar szülni és nem szült túl gyorsan. :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Lányok,
most rohanásban, megyek Jankóért az oviba. Infokat szeretnék kérni, kaptunk beutalót az ortopédiára tölcsérmellkas gyanúval. Annyi van rajta, hogy kéri a doktornő a kivizsgálást, gyógyúszásra való javaslatot. 06. 30-ra kaptam időpontot(bruhahaha), addig nem akarnám lerágni mind a tíz körmöm, szóval, aki tud, segítsen már légyszí, mi a tök ez(interneten én is olvasgattam), az érdekelne igazán, ha tényleg van is neki(én nem emlékszem horpadásra, de most bevizsgálom, ha hazaértünk az oviból), úszással helyrehozható?
Köszi-köszi-köszi

Kép
Kép
paklincs
 
 


szaisztok

Astrid hát Veronikusz elmondta amit én is mondtam volna...
és gratulálok az 5.ik babóhoz! nem semmi! :lol: neked akkor már semmi újat nem tudnak mondani... :lol: Megtudhatunk rólad többet is? a többi gyermek mekkora?esetleg fotók???

Kép
gablaty
 
 


Astrid!
Én ügyeletesnél szültem, de azért, mert szabin volt a dokim. Viszont volt szülésznőm. Az ügyeletest csak a végén hívta be, mindent hagytak a maga útján menni.

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Astrid
Először is gratulálok! A pocakodban levőhöz és a másik négyhez is. :)

Nem értenék egyet az előttem szólókkal. ha az én általam választott doki nem érkezik meg a kitolás végére, nem várom meg. És nem is várja el, hogy megvárjam. Csak rajtad múlik, hogy megvárod-e.

Aprozsó,annyit finomítanék, hogy két orvos típusról folyik a diskurzus. És még annyit: nagy kár, ha valakinek a fejében az, hogy az orvos nagy gondot fordít a várandósság és a szülés lélektani oldalára összekeveredik az ölelgetés-prüntyögés-paskolgatás" és még nem tudom milyen fogalmakkal, képzetekkel.

Cipő: nekünk sem telik arra, mindenféle szezonban mindenféle típusú cipőt megvegyünk. Nyilván figyelek arra, amiket itt klasszul elmondtak már előttem. Főleg, ha ortopédus mondja. Kevés cipőt veszünk ezért és pl. Melinda ugyanabban járkál a mamáéknál az udvaron, mint az utcán meg a táncházba is abban visszük (jó retkesen múltkor is :oops: :oops: ), de most csak az a cipője van. A telet is egyben húzta ki. Ha veszünk, akkor viszont legyen jó minőségű. Felpróbálunk egyébként néha mást is, hátha bejön, de pl. az összes Mouse márkájú rossz volt Eszter lábán, nem tartotta, elmentünk vettünk egy Siestát, mintha ráöntötték volna.
(Az már az én bénaságom, hogy elfelejtetem benne felállítani és megnézni, mennyire csúszik előre a lába. Így vettem egy számmal kisebbet. :oops: :twisted: Áginak jó lesz.)
És igen, elhordja Melinda kinőtt szandáljait,egyszerűen nem futná még egy garnitúrára. Sőt, a barátnőm továbbadott nekünk cipőket is.
Nem tudok szakszerű választ adni igazán, a többiek okosabbak.

Orsi beszkennelem azt az oldalt ami hányás ügyben jól jöhet.
De: minden ilyen homeós dologban - és várandósság alatt még sokszor jól jöhet - én kikérném egy szakember véleményét, alkati kezelésre.
A bábanapon biztos lehet találni olyan szülésznőt vagy infót, ami ezekben segít.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Hogy mit Emese? Pl. amit a testvér-témában írogattál. Humorokat. (Bár az eltanulhatatlan.)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Aprooo, elnézést kell kérjek tőled, a hsz-em "Nagy kár..." kezdetű mondatát egy másik bekezdésbe kellett volna tennem. Mert nem neked szól, hanem annak a gondolkodásmódnak, amelyik nem tud különbséget tenni a kettő között.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


mert,ha egyszer rákapok,mint gyöngytyúk....

EMESE!
Utolérhetetlen a humorod!!!!! Flórka és a rúd :D és a hozzá fűzött duma :D :D :D :D

tölcsérmellkas
nyugi,igen,kinőhető az úszással és javallanám a lovaglást..nagyon jó tartásjavító és musz lesz megtanulni szépen tartania magát,ahhoz,hogy tudjon lovagolni és attól aztán tuti,hogy helyrejön a tölcsérmellkas.

VERONIKUSZ!
Én minden egyes alkalommal horrorisztikusnak tartam,amikro mondod,hogy visszatartatták a tolófájásokat.
Magam elé képzelem és felidézem,amikor jöttek a tolófájásaim...hát.....
DE az a jó,hogy 3.alkalommal már nem tették veled.

ENI!
Tuti pszichés,én is szoktam,látszólag minden ok nélkül.
ja,és igen:én az oltási ambulancián jártam úgy,hogy 1 órányi várakozás után,méltóztattak beszólítani(úgy,hogy senki nem volt előttem,illetve egy kisgyerek 15 percnyi dologgal) és én igen konkrétan kiborultam a várakozástól.(B-t nem vittem),majd mikor kiderült,hogy 8 HÓNAPOT VÁRTAM,VÁRAKOZTAM KÜLÖNBÖZŐ KÓRHÁZAK,KÜLÖNBÖZŐ OSZTÁLYAIN,akkor egy kicsit megenyhült a doktornő,hogy számon kértem az idejét.
Aztán volt egy "édes" mondata,mikor kérdezte,hogy küldföldre nem járnak,ugye?
-de járunk tengerre nyaralni-mondtam én
-igen???? és nem megterhelő ez maguknak??-kérdezte csodálkozva
-nem-válaszoltam-miért lenne?
-mert azt hittem,hogy elolvasva a horrortörténetet, ez a gyerek se kép,de hang,azt hittem tök mindegy neki
-nem,nem tök mindegy-válaszoltam-mint,ahogy a hülyegyerekeknek sem tök mindegy

GABI!
Halihó a fedélzeten,örülök,hogy minden oké.

MEMME!
Mikor látlak?

Kép

Kép
durca
 
 


se kép,de hang= se kép,se hang

Kép

Kép
durca
 
 


Sziasztok!

Mire én végigolvasom...
Durca, én is nagyon szívesen segítek, és ha lehet, helyet adunk nektek a magazinban!!! Ez fontos ügy!


Szülés-téma
. Én azt látom így visszaolvasva, hogy alapvetően mindenki a maga tapasztalataiból indul ki. Kevesebb vizsgálattal, nem szakorvosi kisérettel Benével való problémámat nem szűrték volna ki, és mindketten elvérezhettünk volna... Úgyhogy azért én nem szeretnék angliában összesen 2 uh-al élni. (barátnőm 3 koraszülés után 4. babáját várja ott. Orvos, radiológus amúgy. Most kint élnek. Kérte, hogy vizsgálják félidőtől, hogy mikortól nyílik a méhszáj, mikortól kel feküdni, stb. Nem akarták vizsgálni. Orvosi kapcsolatait kellett latba vetnie, hogy megtegyék...) Szóval azért nagyon nem mindegy, hog yki milyen élményekből, tapasztalatokból indul ki. Hogy a szülés körül a legnagyobb problémája az, hogy hogyan lesz zavartalan a szülése, vagy hogy hogyan maradnak mindketten életben!
Orvos ezt meg általában csak az első szülés után tudja meg az ember, hogy mindenben passzoltak-e egymáshoz. Nekem nem hiányzott a pátyolgatás, azt hittem, aztán mégis. A második választásom jobb lett. E a választás lényege. :)

Cipő: Nekünk nagyon bejöttek a Deichmann bären schue cipői. bőr, kívül belül a legtöbb. Amikor már minimum 2 cipő kell, de inkább 3, akkor azért nem mindegy, hogy az összesen belefér egy 10-esbe, mert 2 hónap múlva vehetem a nagyobbakat. Felépítésében siesta-falcon, és az ortopédorvos is helyben hagyta őket- Én is veszek alig hazsnáltakat. Clarcks szuper. (Bene lúdtalpas erősen, ő azt mondta, ezeket a cipőket is lehet belső talpemeltetni, mi ezt is szoktuk tenni. Megvesszük, majd elvisszük egy cipészhez, aki megcsinálja a sarokemelést. Mi itthon is szandál, néha zokni. Bene ettől függetlenül lúdtalpas lett, és Villő asszem meg nem lesz, de ezt még nem látom biztosra.

mtunde
 
 


Hali!

Durca
Nagy gratula innen is Borókának! :D :D :D

Nagycipős képek nagyon arik. Úgy látszik mostanában ez a menő, Matyi is folyton valakiét felpróbálja.

Aprózsó
Köszi, de autóval tudom az utat, csak mi még vonatozni is szeretnénk, így BKV-val kell továbbmenni, azokat meg nem nagyon ismerem.

Asrtid
Mi is gratulálunk az 5. babóhoz. Szerintem jó helyre jöttél. :D
És én mindig "megvártam" az orvosomat a szüléssel.

Emese
Igényelnénk egy jegyet az első előadásra. Nagyon édi ez a csaj! :lol: :lol: :lol: Tölcsérmellkashoz nem tudok semmit hozzászólni. :cry:

Tigrincs
Neked délelőtt, vagy délután lenne jobb. És igen, erre mindig ráérek. :D :D :D

Eni
Örülök, hogy olyan orvost találtatok, aki nagyon fog vigyázni Jankára, szorítunk nagyon nektek!


Egy kicsit dicsekszek is.
A múlt hétvégén Patiék a szombati táncversenyen kupát nyertek, vasárnap ezüstöt. És Matyi egyre többet használja a bilit :D , de beszélni nem akar. :cry:


Kép

Adri
Kép

Kép

Kép
phadri
 
 


Memme!
hogy a te orvosod mit vár el és mit nem az egy dolog, mellesleg PONT A TE DOKID NEM VOLT HAJLANDÓ NEM HOGY MEGSZÜLENSZTENI, DE MÉG MEGVIZSGÁLNI SE!!!! én csak azt tudom, hogy az én esetemben jobban félt az ügyeletes attól, hogy a kollégája (az én dokim) megharagszik amiért "hozzányúlt" a betegéhez (= más kapja a hálapénzt), mint hogy figyelembe vette az én érdekemet és KÉRÉSEMET hogy segítsen a szülésben!!!! úgyhogy igen is van olyan, hogy az ember szól, hogy szülni akar, nem akarja megvárni a dokiját és akkor se hagyják, hanem határozottan megtiltják hogy nyomjon!!!! (az ügyeletes)
Memme! fogadd el, hogy a Kútvölgyiben se tévedhetetlen mindenki és hibátlan minden!!!! én csak azt írtam le, hogy 2x is szerettem volna ügyeletsnél szülni és EGYSZER SE tudtam!!! (nem a hagyományos, saját dokinknál való szülésekről beszéltünk!!!!!) Kívánom hogy te sose legyél ilyen kiszolgáltatott szar helyzetbe, de hidd el kurv@ szar volt!!!!

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Adri! gratula a kupához!!!és a bilihez! és ne aggódj, előbb utóbb dőlni fog belőle a szó!! :lol: Nálunk a család baráti körében volt eg ykisfiú aki 3 éves koráig egy hangot nem szólt, de utána folyékonyan dőlt belőle :lol: ez is olyan kérdés mint a bili. Agyban dől el...mikor lesz mondanivalója :lol: akkor közli...ne félj!

Kép
gablaty
 
 


Adri!
WOW! ez tök komoly kupa!!!! :shock: :D :D :D grtulálunk Patinak is és persze a kis bilisnek is!!! :D nyelve meg majd megered!!!! :lol:

Durca!
ez nagyon durva! :twisted: tengerpart meg a beszólása :twisted:
jut eszembe! én imádok feseteni!!! talán velem is tudok valamit kezdeni!!! :wink:

ügyeletes: elnézét kérek minenkitől a kifakadásért de .... szóval még mindig nem tudtam megemészteni, hogy MÉRT NEM MI VOLTUNK A FONTOSAK, mért az hogy ki kapja a pénzt. :oops: :oops: :oops: nem tudok higgadtan beszélni róla. :oops: :oops:

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Bocsi, fogalmazásgátlót szedek és még írni se tudok (így fél kézzel 8) )

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Adri,
Gabinak igaza van. Nálunk Flórka hiába nyomja a vakert, a bilivel nem hajlandó szóba állni... ügyes a nagylányod!

Tünde,
mikor lehet már olvasni az első számot?!?! Rákerestem egy olyan honlapra, hogy Tehogyan.hu, regisztráltam is, de semmi...egy türelmetlen olvasó. :D

Beszéltem gyerekorvossal, tölcsérmellkas tény, de jó fej volt, úgy adta elő, hogy tulajdonképpen örülhetek is, mert így féláron járhat Jankó úszni szeptembertől...még azt akarjuk kipróbálni, hogy ha háton fekszik, akkor van e akkora lukacska, hogy bele tudjon pakolni néhány szem smartiest a tv-zéshez, mert akkor mostantól egy tányérral kevesebbet mosogatok...

Eni,
amíg Beni ilyen oroszos hangulatban, addig esetleg műanyag poharat neki...te meg ne szomorkodj-mérgelődj, legalább neked is eggyel kevesebbet kell mosogatni...és nyugi, tudod, hogy mindannyian szorítunk azon a napon.

Kép
Kép
paklincs
 
 


Durca,
köszönöm a lovas tippet,utánanézek annak is! Szívesen viszek a megnyitóra nagyi féle süteményt, csak szólj időben! :wink:

Kép
Kép
paklincs
 
 


Emese!
Nos, az nem is olyan egyszerű! A társam hétvégén rakja össze a honlapot és töltögeti fel a cikkeket. Nem fogjátok nem észrevenni, amikor megjelenik a lap! Pláne nem a szerzők!

Nem mentegetőzés, de hét elején érkezett meg a domain-regisztrálció. Jól előre dolgoztunk, de azért mégsem sikerült mindenben. DE LESZ! ÉS Ott lesz a helyetek! (persze nem babanet helyett. :D)

Örülök, hogy hamar megnyugodtál mellkas-ügyben. Vacak, amikor aggódik az ember.

mtunde
 
 


Tünde, hogyne. De nem a vizsgálatok mennyisége számomra a kérdés alapjában véve. Hanem a milyensége. Hogy mit élek meg közben.
Nyilván a saját tapasztalatainkból indulunk ki, annak alapján mondunk pozitív és/vagy negatív példákat. De elég sok kismamát végighallgat az ember és nem keveset látok magam körül is, akik jó esetben rájönnek, hogy nem azt a lovat akarják (mint az, akiről meséltem, hogy a szíve mélyén nem akarta a genetikait* *(Különítsük el most a "genetikai vizsgálat" címszót nem arról beszélünk, hogy szükséges-e vagy se stb., kinek mit jelent/het, ez egy másik téma), de jó időbe telt, amíg ezt meg tudta mondani az orvosnak. Illető orvost én is ismerem, nem véletlenül hagytam ott, megköszönve egyébként a munkáját. Csak éppen míg nyüstölte őt a genetikaival, anno én meg estem pofára, hogy mennyire futószalagon kezel egyébként. Erre akkor figyelmeztetett is a kismama, azt hittem, nem lesz gond ezzel.

Aztán van, akit meg sem érint ez a dolog, éli a várandósságát és nincs semmi, más beállítottságú. De ismerek olyat is, akit sikerült jól bepánikoltatni "lehetséges" problémákkal, és egy centit sem orientálták affelé, hogy próbáljon meg bízni a maga és a természet erejében.

És nem szabad elfelejtkeznünk arról sem, amit ugyan már írtam, de a fent említett kismamával való beszélgetésem során hangzott el, hogy egyszerűen nem lehet 100% biztosra menni. "Elvárni" az élettől, hogy a terveink szerint menjen. Pontosan azért, mert a várandósság és a szülés egy természetes folyamat. Az ember tájékozódik és bízik. Csak nem mindegy, hogy ezt erősítik az emberben, vagy nem.

Csak még egy triviális példa - bocsánat, ha rossz emlékeket idézek -, hányaknak is játszott közre a szoptatási nehézségek kialakulásában, hogy a környezetük megkérdőjelezte, hogy lesz-e tejük? Mert gyerekorvos-védőnő-csecsemősnővér témában végig lehet pergetni ugyanezt a diskurzust. Védőnő unokahúgom mesélte, hogy sokszor minden praktikus tanácsnál többet ért, hogy meghallgatta a kismamákat, nem kezdve el idézni a tankönyveit.

Szóval bízni, hogy egy normál várandósság és egy normál szülés - gyermekágy lesz. De biztosnak lenni ...? Már pedig de sokan akarnak biztosítékot arra, hogy igenis, minden 100% lesz. És kitől várják a biztosítékot? Az orvostól. Pedig őt nem erre találták ki.
Mintha erősítenék bennünk az illúziót, hogy a "szűréssel" el lehet kerülni mindent. Mit jelent ez a "szűrés" szó a gyakorlatban? Gondolom, problémafüggő, hogy éppen mit találtak.

És itt most áthajóztam egy másik témára, de sokat gondolkodom ezen.
Azzal, hogy egy vizsgálat megállapított egy rendellenességet, még nem biztos, hogy el tudom kerülni, hogy azzal együtt szülessen meg a babám.
Tényleg, mit lehet elkerülni? Nem tudom, nem jártam utána. Mocorog bennem, de nem jártam utána. Harmadik babámat várom. Nézek csak tágra nyílt szemekkel vagy elszorult torokkal vagy megkönnyebbülve a különböző történeteket hallva-olvasva. Vannak ma már beavatkozások biztosan, amikkel megelőzhetők dolgok. Az ellenanyag-probléma asszem ilyen? Vagy a toxo-gyanú. Van, ami meg nem elkerülhető, csak felismerhető, vagy a gyanúja. Van amit meg kinőhet még a méhben a magzat. (Ha hagyják.)
Sokfelé tud elágazni a történet.

Látod Tünde, mennyi téma.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


csak gyorsan: Miklósnak is tölcsérmelle van.. :wink:
semmi gondunk, egészséges, mint a makk!!
úszás dob rá izmot, az fog javítani a helyzeten, a lovaglást még nem hallottam (köszi a tippet Durca!!)
pont most ültettük 2.-ra lóhátra, 20 perc séta, azért még komoly munkát lóháton nem végezhet :lol: :wink:

KépKép
Kép
gyuzso
 
 


Akkor Őrbottyánban járvány van :roll:

Kép
Kép
paklincs
 
 


Veronikusz,Emlékszem jól a szüléstörténeteidre.
Már akkor is voltak bennem kérdések és most is vannak.

Kezdem a végén. Ha egyszer megtörtént veled, akkor hogy lehet, hogy másodszorra is hasonló helyzetbe kerültél? (Vagy az elsőnél nem ez volt a probléma? Arra viszont nem emlékszem pontosan.) Nem gondoltál arra, hogy leültök az illető orvosokkal beszélni erről? Mindkettővel, merthogy választott orvosodnak is bőven lehetett része abban, hogy meg "kellett" várni. Hogy "félni" kellett tőle, Elmondani nekik, hogy ez így nem volt jó. Hogy neked és az éppen kibújni akaró babáidnak semmi köze az ügyeletes és választott orvosok közötti mecccsekhez. Egy ilyen átbeszélés esetleg segíthetett volna abban, hogy legközelebb ne forduljon elő. Az első rossz tapasztalat után nem beszéltetek erről előre? Hogy választott orvosod esetleg úgy instruálja a kollégáit, hogy ne kelljen "félni", hogy mi van, ha nem ér oda.

Nem, senki nem tévedhetetlen. De ha az ember úgy érzi, hogy az orvos hibázott, akár a választott, akár az ügyeletes, utánamegyek, hogy mi volt a probléma. Te is ragaszkodhatsz a kórház protokolljához, meg kell nézni, mi áll benne, téged is védhet.

Praktikus kérdés: Mit jelent az a szó, hogy MEGSZÜLESZTENI? Csak tőle tudtál segítséget kérni? Szülésznő hol volt?

Kétszer is kiszolgáltatott helyzetbe kerültél, és nem gondolom, hogy elkerülhetetlenül.

Veronikusz, sosem láttam értelmét így direkt és utólag feltenni így kérdéseket, mondogatni, hogy így és így lehetett volna.. Épp elég baj az, hogy akkor az történt. Akkor sem kérdeztem. De itt most másról is szó van. De akkor valahol elfogadtad, hogy az ott úgy volt viszont most felszisszensz, hogy más meg nem fogadja el, ha esetleg ilyen történne vele sőt mindent megtenne, hogy ne is történjen meg. És nem csak azért, mert ismeri a történetedet.

Bármikor kerülhetek olyan helyzetbe, hogy nem lesznek benn választott dokijaim. (2007 karácsonyán , dec. 24-én volt rá sansz, hogy ügyeletesnél szülök. Választott dokim azon az egy napon nem megy be a kórházba). Nagyot néztem volna, ha Tóth doki azt mondta volna, ne toljak, mert ő csak ügyeletes. Emberem azóta perben állna a kórházzal. Mondom, bármikor megeshet, hogy ránk jön a szülés és csak az ügyeletes lesz benn. Ha bárki arra hivatkozna, hogy azért kell várnom a tolással, mert nincs benn a választott, egyszerűen nem venném figyelembe. Megkérném a szülésznőt, hogy akkor segítsen, kötelessége a kórházi személyzetnek, előírja a protokoll.

Én elfogadom, hogy a Kútvölgyiben senki sem tévedhetetlen.
Neked - de nem csak neked - meg azt kéne elfogadni, hogy a magatartásunkkal tudjuk formálni a gyakorlatot, szemléletet.

És sajnálom, nagyon sajnálom hogy az ott akkor úgy volt.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Orsi,beszkenneltem a terhességi hányás-homeót de túl nagy, esetleg egy e-mail címre elküldeném. (Bemásolni nincs erőm, hétféle, tünetek szerint).

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


LÁnyok!
Balázst felvették a bölcsibe
:wink: :cry: :roll: :oops: :lol: :? :shock:

emano/Andi
KépKép
emano
 
 


Memme, köszi.


Andi, ennek most örülni kell?? mert a smiley-k alapján inkább nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára snooopy 2009.04.25 08:04-kor.
snooopy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?