Új privát üzeneted érkezett!

Cumi, cumisüveg és bimbóvédõ

Mindhárom felesleges és káros. A rugalmas, puha anyamellet egészen más technikával szopizzák a babák, mint a kemény, mesterséges cumit. A mellet úgy kell bekapni, hogy nem csak a bimbót szopogatják, hanem az areola nagyobb részét is beveszik a szájukba. Alatta helyezkednek el a tejöblök, amelyek a tejet "tárolják". A bimbóban nincs tej, a tejmirigyekben termelõdött tej a tejcsatornákon keresztül jut el a tejöblökbe, ahonnan a baba szívó, préselõ mozdulatokkal nyeri azt ki. Ahhoz, hogy ez a szopás hatékony legyen, a baba nagyra tátja a száját, jó mélyen veszi be a bimbót és az areola nagyobb részét, vácuum keletkezik, a bimbó kissé ellapul, hozzápréselõdik a szájpadhoz. Ezzel a technikával olyan hatékonyan szopik a kisbaba, hogy a megfelelõ ingerek eljutnak az agyalapi mirigyhez, ennek hatására prolaktin termelõdik, amely a tejképzõdést beindítja.
A mesterséges cumit nem tudja a csecsemõ ezzel a technikával szopni. Abból folyamatosan jön a tej, tehát a baba, ha nem akar fuldokolni, befogja a nyelvével a lukat, amíg levegõt vesz, újra szív, befogja, stb. Közben a fogínyével tartja a cumit. Az a baba, amelyik az anyamellet ezzel a technikával próbálja szopni, nem ér el eredményt. A bimbóvédõre és a játszócumira is igaz, hogy nem tudja a baba ugyanazzal a technikával szopni, mint a puha, rugalmas anyamellet. A kicsi nem jut elég tejhez, nem jut elég inger a prolaktin termelõdéséhez, apadni fog a tej. A kisbaba súlygyarapodása is lassul, megállhat, hiszen nem jut hozzá megfelelõ mennyiségben a tápláló hátsótejhez, ami a hatékony szopás eredményeként ürül. Ráadásul sok kisbabát már az elsõ cumi használat annyira megzavar, hogy többé nem, vagy csak nagyon nehezen fogadja el az anyamellet.
Vannak olyan babák, akiket egyáltalán nem zavar meg a cumi, és olyanok is, akiknél hetek, akár hónapok múlva jelentkezik elõször a probléma.

Az újszülött szoptatása különleges, semmihez sem hasonlítható élmény. Az elsõ mellretételnél jelen lévõ szülésznõ sokat tehet azért, hogy anya és gyermeke számára csodálatos legyen ez a meghitt pillanat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.03.08 12:28-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Ugyehogyugye?, Jó a használt cicire visszatenni a babát. Még a pocifájásnak is. Nem utolsó sorban a gyarapodásnak.. :)

Drága Lukács egyre önkiszolgálóbb. Most a kenyértartót fosztotta ki. Fél kiflivel a szájában melózik mellettem ezerrel. Hajnali hat óta nem állt meg. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a mai napunk ezek után...

Bodzám! Azt hiszem, dobos lesz a tortaalap, csak mázat teszek rá másikat. Tegnap kipróbáltam, milyen a pillecukor fondant. Nagyon buli! :)

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Leírod a recipét ZelM?
Mi is nagyon korán keltünk és azóta babákat etet, öltöztet Eszti... :lol:
Nagyon kis igazságos. Leülteti őket szép sorban és mindenki kap minden főztjéből. :lol: Mindezt állva, a kanapé előtt, imádja így. :D
Küldok képet, jó?

Kép
bodza2005
 
 

 
 

Bodza! Várjuk a képet!

Bimbóvédőről nekem kicsit más véleményem van. Nekünk is ezt tanitották, amit te leirtál, a többségnél működik is, aztán lett egy pár anyukám, aki ha nincs bimbóvédő nem szoptatott volna, mert nélküle annyira fájdalmas volt neki. Védővel viszont szépen ment a szopizás, mama se sokallt be, és tej is volt akár 1,5 -2 évig is. Volt olyan is, akinek ahogy nőtt a baba, elhagyhatták a védőt, mert végre be tudta kapni a mellet.
Ugyanez például az időhöz kötött szoptatással, a gyerekek töbségének az a jó, ha igény szerint szopik és utána magától beáll. De vannak akiket meg jobb időhöz kötni és a gyerek nem lesz annyira ingerlékeny.
Szóval ez nem fekete fehér dolog szerintem, hanem van rengeteg szürke árnyalat, mert annyira nem vagyunk egyformák és a gyerekeink sem. Igy nem lehet mindenkire ráhúzni ugyanazt a sablont.
Viszont tény, hogy szakmailag ez az irás teljesen korrekt.

Kép
kislibus
 
 


Libusom! Persze, nem fekete-fehér. :D
A lényeg az anyatej, ha mód van rá.
Most menetm le őket és este küldöm, jó?
Hogy vagy? Kertecske?
Mi tegnap kimentünk a kertbe (nem ott van, ahol lakunk) és a csodás napsütésben, hópelyhek hullása közepette sétálgattunk a meitajban, annyira nagyon élvezte Esztili.

Kismamik, Mamik! Eltűntetek???
Neeeee mááááár!!!

Kép
bodza2005
 
 


Ma egész nap a cicikről hallok :)))
Akivel ma voltam kollegám épp nőhiányban szenved és találtunk egy lufit és mondta, hogy kínjába most ezt fogja fogdosni.
Szóval a cici közelségére később is vágynak a kisfiúk:)
Bocsánat, hogy ilyen hülyeséget tudtam csak a témához fűzni, de pont ma írtatok ilyen sokat a ciccekről :)
miciona
 
 


Micike,
Drága, köszönöm megkaptam a levelet!!! :D Annyira édes vagy, hogy ennyit foglalkoztál Domcsival!!!!Igyekszem odafigyelni a nevelésben a gyengeségeire! :wink:
Hogy vagy? fülecske?

puszi mindenkinek!

Kép
rencsi79
 
 


Bodzim! Köszönjük a meglepetést! Nagyon aranyos! Anyum hozta, hogy "nézd máááá', mi történt a postaládába!" :) Ő lesz a tortán!!!A meglepi! :)
A fondant tök egyszerű, a googleban megtalálod, még video is van róla. 14 deka pillecukit hőálló tálba teszel, amit előtte margarinnal kikensz, teszel mellé 2 evőkanál vizet és felolvasztod mikróban. Én 15-20 mp-ként kivettem, kevergettem. Ha már folyik, elkezded a 28 dekányi porcukit hozzákeverni. egy darabig bírja, aztán nagy nehezen kikaparod a tálból és gyúrnod kell. Én a pulton tettem ezt, alá a porcukiból szórva, fel is veszi a 28 dekát. Aztán jól összemaszatoltam margarinnal a pultot, meg egy nagy darab sütőpapírt. A papírral betakartam a pillecukros masszát, majd sodrófával kinyújtottam. Így tettem a tortika tetejére. A maradékból kipróbáltam, tudok-e rózsát is csinálni. Sikerült, bár az egész konyha ragadt, cukros és margarinos volt a végére. Meg én is könyékig...

Micikém! Örülj, hogy csak hallottál a cicikről, egész nap nem kellett nézegetned őket, vagy netán fogdosnod! :)

Ja, Bodzácska, a tulipánhagymáknak jó, ha néha kiszeded őket! Nagyon mélyre lemennek a földbe és vagy picike virágok lesznek rajta vagy nem is lesznek! :)
Várom a képet! Jaj, imádom az igazságos kis drága szívemet. Lukács is az. Magával. :) Van neki is egy babája, Béla, múltkor magamhoz fogtam, hogy Béla sír, éhes, adok neki cicit, Na Béla meg is kapta a kezdősebességet. Fél kézzel tépte ki a kezemből és dobta át a szobán. Természetesen Bélát megvigasztaltam, Lukácsnak meg elmagyaráztam, hogy ilyet nem kéne csinálni. Annyira nem hatotta meg, mert a napokban a naaaagy kacsa járt hasonlóan, pedig ő nem is volt éhes. :) Ez az egész azért is érdekes, mert a gyerekeket nagyon szereti, nem bántja... Még akkor sem, ha ölbe veszem, vagy megölelem.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok csajok,
Csak bejelentkezem, hogy tudjátok, nem szülni tüntem el :) Voltunk az indiaiban, szupi volt, telezabáltam magam és most alig kapok levegőt. De kötve hiszem, hogy Szonjára bármilyen hatással is lenne :)

A cicikről nekem az jut eszembe, hogy pont tegnap tartottam egy mustrát itthon és úgy elcsodálkoztam, hogy megváltoztak a melleim. Már most olyan kis lógósak lettek :( Na mindegy, ez most egyáltalán nem fontos, csak kb. annyi agyam van most (nagyon fáradt vagyok) hogy ez jutott eszembe...

Jó éjt!
vjulcsi
 
 


Itt vigyorgok a cicces hozzaszolasokon. :lol: :lol: :lol:
Miccc es Julcsi! :D
Zelecske! Lukacs jol tette, h nem osztozott Belaval. :lol:
Cuki lehetett!!!! Jaj, de jo, h odaert!! :D
Apud cimet tudtam csak es meglepit akartam, ezert nem kerdeztem a Tied. Sikerult! Orulok! Hagymikat tudom, csak lusta vok mindig kiszedni 100hagymat. Pedig megerne.
MicccM! Remelem, a gyogyoka segit!!!!
Szonjus! Vaaaaaarunk!!!!!
Moncsika?
Rencsike! De jo Neked, en is szeretnek olyat Esztilirol... :oops:
Hogy van a Fiatalur? :D
Gyerekek! Emerenc annyira eltunt... :cry:
Libus, Zel! Jelentem: Kep elkuldve.
Jo ejt Csajok!!!

Kép
bodza2005
 
 


Bodza! No megyek, meg is nézem! :D
Tulihagymát én is ki szoktam venni, ha van rá időm. Amiket most ültettem ősszel, azokat biztos ki fogom. Hivatalosan 5 évig maradhatnak ugyanazon a helyen kivétel nélkül, utána mindenképp ki kell szedni. A másik még ami miatt érdemes kiszedni, hogy vándorló életmódot folytatnak ám. Nekem pl. már az ősziek vagy 5 centivel odébb vannak, mint ahova raktam őket...
Eszti biztos nagyon élvezte a kertet. Én most csak gyönyörködöm a 8 db. kibújt hóvirágomban!

Julcsi! A mell szövetei nagyon nyúlnak terhesség-szoptatás alatt. Széles vállpántos, jól tartó melltartót vegyél néhányat, hogy legalább a saját súlyuk ne húzza le őket! Én már most vettem egy sportmelltartót (2-t nőtt méretem eddig), az nagyon jól tart. De neked már szoptats melltartóban (széles vállpánt mindenképp, mégha nem is olyan szexi) kell gondolkodnod! :D

Kérdezném, aki vol már szülni a kórházban, hány hálóing-pizsama fogyott?? Szeretnék lassan venni, de nem tudom mennyit, mert azért ezek a szoptató nyilásosak nem olcsók. Bár gondoltam megteszi a sima elöl gombos hálóing-pizsama is...

Zel! A többi babát nem akartad megszoptatni... A cic felett Lukácsnak kizárólagos haszonélvezeti joga van ám!!! :lol:
Biztos a kacsa is csinált valamit...

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Libus,
A melltartókat már beszereztem természetesen, része kórházi pakknak :) Jó kis csúnya vastagpántos szoptatós... ez van.

Én vettem asszem 3 hálóinget, nem voltak drágák, 2000Ft volt darabja. A kinai boltokban tudsz venni (bár én nem ott vettem, hanem egy helyi kis butikban), szoptatósok (rejtett nyilás van a cicinél). Egész normálisan néznek ki. Én pizsó mániás vagyok, így én ezeken kívül azt is viszek a kórházba, bár tudom nem éppen praktikus. Amúgy a Jánosos szülésfelkészítő listán asszem 3-4 hálóinget írnak, plusz egyet (ócskát) a szülőszobára. Mivel nekem nincs ócska hálóingem (sosem hordok), így oda is vadiújat viszek, majd kidobom utána (vagy elteszem emlékbe:))
vjulcsi
 
 


Lányok, akik már szültek,
Nem éreztetek a szülés előtti napokban iszonyú fáradtságot?
Egyszerűen képtelen vagyok kiszállni az ágyból, csak a fekvés-alvás-olvasás-dvd-zés megy.... Na nem mintha bármit is kéne csinálnom, csak kíváncsi vagyok, jelezheti-e ez, hogy már tényleg közel van a szülés? :) Annyira lusta lettem, hogy már enni sem eszem, ha nekem kell megcsinálnom :)
Kezdek türelmetlen lenni, már annyira szeretném hogy itt szuszogjon mellettem a bölcsőben! :D
És közben folyamatosan vannak jóslóim.... csak már fájna is, nem 'csak úgy' keményedne...
vjulcsi
 
 


Jo reggelt Bebikeim!
Zelecske! Bela amugy hogy nez ki? :lol:
Libuska! A lacsa is biztos csinalt valamit... :lol:
Ertem, hagyma ki! :D
Julcsika! Min csodalkozol, megvolt az indiai, johet a szules. Szonjus betartja a tradiciot,figyelj csak! ;-)
Mi megneztuk egyik ejjel dvd-n az Up-ot, nagyon kis kedves, szep filmecske. Lattad mar? Az elejen persze bogtem... :D
Szep napot Mindenkinek!!!

Kép
bodza2005
 
 


Julcsi! Az a baj, hogy itt a közelben nálunk csak bababolt van, ahol ilyesmit lehet kapni, ott meg jóval többe kerül. (7000 Ft egy darab).
Még esetleg a piac.A másik rigolyám tudod, hogy mindenből magyart, ha lehet. Ócska hálóingem nekem sincs, a pizsit jobban szeretem én is.
Nemsokára ott szuszog majd, meglátod! :) Mondjuk ha azt vesszük, hogy mennyit kellett feküdnöd, hogy ki ne bújjon idő előtt és tessék, most meg kéreti magát a drága!

Bodza! Eszti tünemény ahogy babázik! :D Teljesen úgy játtszik
mintha legalább 3-4 éves lenne... :o :)

Chili! A lányok ennivalóak! Nem semmi, hogy mennyit hiztak-formásodtak! Az arcuk jó kis pufóka, olyan "de belecuppantanék" babapofi! :)

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Chilikémmel max. együttérzek! Néha én is hagynám az egészet a fenébe és elbujdosnék örökre valahová, ahol egy nagy kútból kell meríteni az anyatejet, mert az azért mégis jár a babának. De hagyjuk...
A gyulladás jobb, már nincs lázam, nem fáj annyira, a göbök megmaradtak a kritikus helyeken, pedig már olyan figurákban szoptatok, hogy a Rippel fiúk kezet csókolnának, ha látnák. Mindez nem is zavarna, csak még annyi tejem sincs mint eddig, már 40-et is alig bírok fejni a kettőből együtt. Úgyhogy megint elővettük a tápot. Pedig két napig semmiféle (még lefejt tejes sem) pótlás nem kellett. A gyerek egébként szépen hízik, úgy 3450 körül mozog (nem egyszerű megmérni, mert nem marad nyugton a mérlegen)
Az én gyerekem tiszta anyja, vagy alszik, vagy eszik, vagy sír...ebből a sírásban ismertem magamra. Nálunk csöndes nézelődésről szó sincs...ha felidézem Patrika képét, ahogyan a játszószőnyegen "elvan", megesz a sárga irigység.

Lányok,mindig akarom írni, elfelejtem: NEHOGY VEGYETEK kókuszpólyát!!! Pénzkidobás. Mi egyszer sem használtuk. A gyerekem egyetlen karaterúgással kioldja rajta a tépőzárat és különben sincs semmi szükség rá.
Libuskám, hálóinget annyit vigyél, hogy nap közben tudj legalább 2x cserélni magadon, ha szükség van rá... Nem tudom, a többiek hogy vannak vele, de én nagyon izzadós lettem a szülés óta.
Ez azért is különösen jó, mert ahogy Chilike is írta egy-egy zuhanyzás ünnepnek számít.
Ha eszembe jut még valami, ami hiábavaló pénzszórás, azonnal írom.

Julcsikacicamica! Aludj, amíg lehet... minden percet használj ki! :wink:

Libuska, én is magyar ember- magyar áru hívő vagyok, de vannak helyzetek, amikor megalkuszom és betérek a kínaiba... :oops: pl ha egy rakat hálóinget kell vennem... :lol: Olyan ügyes vagy, hogy így kertészkedsz! Neked nem adok jótanácsot, mert úgyis tudod, mit csinálsz.- hivatásból... :lol:

Bodzikám, hidd el, mindent tudok elméletben már a szoptatásról. Ha annyi tejem volna, amennyire elméletben jó vagyok... én etetném Afrika éhező árváit... Sajnos nem ezzel van a baj.
Persze nagyon hasznosak a cikkek, amiket fölraksz, nehogy félreérts! Csak a terhesség alatt azt hittem, ha mindent elolvasok, megy a doog mint az ágybavizelés...de mégsem ilyen egyszerű.
Úgy szeretném, ha a többieknek könnyen menne (végülis ők már egy másik turnus), és mi Chilikével csak a csillagok szülés körüli kedvezőtlen áldogálása miatt szenvednénk ezzel a szopival ennyit.
Micike,lehetséges ez? Figyi, a tesómnak egyszer egy gyógyszer mellékhatásaként volt fülzúgása...

Monika, hogy van a kicsi szíved-lelked? Ha lesz erőd, megosztod velem az Ibolyos-tejvisszahozós történetedet?

Puszik, majd még a többiekhez később megpróbálok jönni.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Hali csajszikáim,

1 percre jövök, hulla vagyok, Mister Dominik kikészít miket Apával, tegnap olyan volt mint a ördögűzés.....nagyon durván akaratos a kicsike, tegnap a türelem mintaképe ( férjem) feltette a két kezét és megkért hogy lőjjem le (persze viccből) de meg tudtam érteni,
annyi volt a sztori hogy megpróbáltuk hamarabb lefektetni mint éjfél....ha ringatod már tudja mire készülsz akkor üvölt, ha leoltod a villanyt üvölt, ha berakod a kiságyba...na akkor leszabadul a pokol...20 percen keresztül bömbölt közben szétkaparta magát vergődött, aztán felvettem és cicire raktam és még közben is duzzogott és kiköpte percenként és sírt tovább, mintha panaszkodna, haogy mit képzeltek mit csinálhattok velem.....én ezt nem értem, ez a kis csöppség nappal olyan mint az angyal és estére meg kibújik belőle az ördög este 7-12ig folyamatosan foglalkoztatni kell, kb 10 perc alatt mindent megun és akkor sír ha nincs új műsorszám és 11 körül már baromi álmos de ha altatni akarod akkor világ vége van.....most kb 10 perce az ágyában nézelődik csendben, igaz most nappal van most az angyali énje van műsöron......
valami ötlet, hogy miért van és hogy mit csináljunk? én csinálok valamit rosszul? tegnap azt beszéltük domiapuval, hogy domcsi meg fog minket enni reggelire, már most is tökéletesen terrorizál....vagy ez így normális és nekem van túl sok elvárásom??? lszi help!!!!
puszi mindenkinek, bocsi hogy most nem írok többet, de még ma nem ettem és éhen halok.

Kép
rencsi79
 
 


Júúúúúj, de édes vagy Rencsikém!!!!!
Cukiságos rucikák!!!!!!
Apa hazaugrott a 2 meló között megpuszilni minket, így pont Ő nyitotta ki a postásnak. Azt mondta olyanok, amiket Ő is vett volna :-), gyönyörűek!!! Eszti rátette a kis arcát is annyira tetszett Neki! Le is fotóztuk. KÖSZIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bocsi! Domika! Neked kell megköszönnöm, hiszen Te vagy a feladó! :wink:

Kép
bodza2005
 
 


Moncsika! Nem baj, ha fejéskor csak 40ml jön, attól még van benne és Nimóci szépen kiszipkázza!!! :lol: :lol: Tegnap meg kellett vizsgálnom egy kisfiút, ezért Anyu jött arra a 3 órára Esztilizni. Fejtem gyorsan, hogy azért a kaja mellé az is legyen tarcsiban, de megint csak 10ml jött a kettőből!!!!! Erre gyorsan mellre tettem Babcit és megint simán nagy kortyokban vedelt 10percet. Szóval attól még van tejci a ciccceidben.
Annyira kis cuki vagy!!! Minden rendben lesz, ez így megy az elején és beáll szépen, ne legyél türelmetlen!!!
Beszéljünk, jó?
Cupákok!!!!!!
Libuska! Ugye? De örülök, h tetszettek a képecskék!!! Mi is elképedünk!! Ma olyan szavakkal ébredt, hogy csak néztünk és ragoz is. :D Kész vagyunk!!!!! Pusza!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Rencsike! Beszéljünk az Ördögfiókátok ügyében!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
bodza2005
 
 


sziasztok lányok,

véégre itt vagyok én is,remélem kapok legalább 5 percet ettől a kis huncutkától:)

Mónika,borzasztóan sajnálom ami veletek történt :(
Hogy vagytok azóta?Fannika?

Moncsikám,nem segített a káposzta?Még mindig van gyulladás?Fáj nagyon?
Mikor volt a 2 nap,amikor nem kellett pótlás?most a gyulladás miatt lett újra kevesebb?
Biztos így teszel,de mégis írom,hogy próbáld minnél többször cicire rakni.
Képzeld nekünk csütörtöktől teljesen elmaradt az esti tápszerezés.
Iboly javaslatára este már fekve szoptatok,addig hagyom cicizni,amíg ki nem elégítem teljesen és bealszik.
Nem fél 2kor,ahogy előtte,hanem 11,fél 12 körül :)
És nem toporzékol,nem elégedetlenkedik.
Lassan jó lenne megpróbálni még előbb letenni.Kiváncsi leszek.

Viszont péntek-szombaton olyan hasfájásai voltak,hogy azt hittem belehalok,ahogy szívszaggatóan sírt,szombaton 3 órán keresztül.Semmi nem segített,2 kúpott is felraktunk,de se kaki,se puki nem jött,mint ahogy előtte pénteken:(
A végén már a férjem fogta,mert már én is sírtam,ahogy a fülembe órákon kereszetül sírt,szenvedett.
Próbaképpen szombattól elhagytam a szopisteát és vasárnaptól nem fájt a pocak.Talán az volt a bünös,na meg én.
Elkövettem azt a hibát,hogy a stresszes,nem elég a tejem időszakban,na meg a lázas nap után napi 6 filter szopiteát ittam,hogy több legyen és úgy tünik,hogy ellenkező hatást fejtett ki.Sőt azóta úgy érzékelem,hogy táplálóbb is a tejem,mert néha napközben is kibír 3 órát két etetés között.

Rencsikém,sajnálom,hogy nálatok is kisördöggé változik Domika.
Nálunk ez napközben van,amíg haza nem jön a férjem semmit nem tudok csinálni,mert ahogy elmozdulok mellőle,már sír.Neki is minden 10-15 percig érdekes,aztán újat kell mutatni.a már üvölt.
folyt.

Kép
hanyatka
 
 


na újabb 5 percre sikerült elríngatnom a hordozóba :) arra is már annyi mindent felkötöttem,úgy néz ki,mint egy karácsonyfa :)
Moncsikám,ne irigyelj édes, Patrika is addig van el a játszószőnyegen,amíg ott kuporgunk mellette,rázogatjuk a figurákat,magyarázunk neki,de ahogy otthagyjuk,már 5 perc múlva nyekereg :)
Tegnap viszont rájöttem,hogy szereti a porszívóhangját:) vagy csak annyira megijedt,hogy inkább elaludt:)
Beraktam a bölcsőbe,sírt,de gondoltam csak kibírja amig a hálót felporszívózom...aztán ahogy berobbantottam a gépet,elhallgatott,becsukta a szemét és aludt 1,5 órán keresztül:) na gyorsan kiporszívóztam az egész lakást,majd üresben járattam tovább és kisikáltam a zuhanyzót,lezuhanyoztam,felöltöztem,megírtam az apukájának a nagy hírt és akkor ébredt fel :)úúgy örültem,hogy végre tudtam csinálni valamit.

Később mikor ebédelni akartam a hordozóban felraktam a konyhapultra,bekapcsoltam a szagelszívót:)és attól horpasztott 15 percet,így jól is laktam :)
A férjem már mosolyog,hogy miket ki nem találok,hogy lekössem pár percre a figyelmét:)

Kép
hanyatka
 
 


Hanyikám,
és te hogy bírod enegriával, mert én hulla vagyok és egyre rosszabb a helyzet, már sétálni sincs erőm, így inkább csak a kertbe megyek ki domcsival....és ha este megjön a férjed, akkor onnantól angyalka és jól el van vagy mi más akkor?

Bodzus,
szupi volt dumcsizni! nyakig kakis lett a drága..... :cry:

Kép
rencsi79
 
 


Julcsikám,nálam naponta váltakozott,volt,hogy egész nap az ágyban voltam,másnap meg 2 fogásos ebédet főztem,lementem boltba,desszertet sütöttem Apának,mostam,takarítottam stb.

Chilike,el tudom képzelni mennyire fáradt lehetsz,mert ahogy leírtad,nálunk is u.így volt az elején,csak annyi,hogy egy babával és én úgy is annyira fáradt voltam,hogy volt olyan reggel amikor telefonon átcsörögtem anyukámra a másik szobába,hogy jöjjön be és pelenkázza át kaja előtt,addig is nyertem pár percet,az idő alatt is olyan jót aludtam.Vagy volt olyan,hogy megetettem,leraktam,visszaaludtam és arra riadtam fel,hogy úristen,nem raktam le a babát az ölemből és riadtan néztem körbe,hogy hol van:)
Pedig azelőtt mindent én akartam csinálni,nehezen adtam ki a kezemből még a pelenkázást is.

Kép
hanyatka
 
 


Moncsiga! Köszi a hélóinget, akkor kell min. 4 db, hogy lehessen mosni-behozni. Nyugodtan mondhatsz tanácsokat, mert ahogy te is irtad más elméletben tudni mindent- Hú, erre nagyon ráébresztett ám a tényleges munka... :roll: Megaztán nem hiába olvasok én is most könyveket hegyekbe...

Rencsi! Spock azt irja, hogy korábban hasfájós babák azért nem alszanak fél éjszakán keresztül, mert a hasfájás miatt hozzászoktak a kései elalvásoz. Ezt ő elég drasztikusan kezeli, ugyanis azt irja, hogy tegyük le a gyereket az ágyába aludni (kiiktatva minden idegrendszert zavaró tényezőt) és legyünk erőssek: Az első éjszaka fél órát üvölt a gyerek, a második éjszaka kb. 20p-et, a harmadik éjjel megint kevesebbet, és egy hét alatt megszokja, hogy most bizony alvásidő van.
Szerintem ennél jobb megoldás, hogy letesszük az ágyba és ott maradunk mellette, simogatjuk, beszélünk hozzá, éneklünk neki. Ez lassabb, de tartósabb eredménnyel kecsgtet és a baba sem éli meg olyan trumaként, mintha magára hagynánk. (okosan nevelni könyv). Ez a könyv irja még az együtt alvást is mint megoldást. A fontos, hogy ne műsorozzatok neki, mert attól csak még jobban felpörög.
A másik, ami jó hatású, elvinni alvás előtt sétálni. A levegő többnyire elnyomja őket és az éjszakát jobban átalusszák (pesze arról nem szól a fáma, hogy ha elaludt, hogy vedd ki a babakocsiból, hogy ne ébredjen fel). Vagy szellőztetni egy nagyot lefekvés előtt, hogy a levegő megteljen friss oxigénnel.
Fontos még kialakitani egy alvási rituálét, hogy mindennek megvan a rendje: fürdés, utána kajcsi, utána pici csendes éneklés, mesélés- vagy egy ágyban kis összebújás, de része lehet a séta is a rituálénak.
Nagyon fontos, hogy ti minden helyzetben nyugodtak tudjatok maradni (no ez nem olyan könnyű, mint ahogy irják), mert a baba átveszi a környezet érzelmi éllapotait. Ehhez lehet esetleg nektek egy kis citromfű teát inni, chamomilla homeos gyogyit bevenni. (Ezt esetleg lehet a babának is arra a pár napra, amig átállitjátok a korábbi lefekvésre, hogy nyugodtabb legyen).
És mindenképp bele fog tellni pár napba-akár két hétbe is az átállitás.
Szóval ez az elmélet. Én meg majd meglátom pár hónap múlva mt hoz nálunk a gyakorlat....
:roll:

Kép
kislibus
 
 


na eddig tartott az újabb csend
azt hiszem felöltözünk és kiviszem sétálni,ott legalább alszik egy kicsit.
Nem tudom már ki kérdezte a sétát...igen,minden nap megyünk sétálni,nagyon jókat alszik.Meg a kocsiban is imádja...akkor van baj,ha a pirosnál megállunk:)

Bodzi,hogy vagytok,múlóban a pöttyök?
Lukács nagyon édes lehetett,ahogy Béla repült:)nagyon várom a szülinapos,tortás fotókat majd.

Kép
hanyatka
 
 


na fél kézzel pötyögök még kicsit,mert a hordozóban,a térdemen ringatom :)
Néha nehezen bírom Rencsikém,délutánra kifáradok rendesen,alig várom a férjemet,aztán meg átadom ,neki még van energiája,mondogat,sétál vele,táncolnak,aztán bealszik a karjaiban :)
Ha nincs pocifájás akkor következő kajáig alszik.
Na meg akkor szoktunk még sétálni is,5 után,ott is alszik egy órát,amíg lent vagyunk,szóval úgy gyorsabban telik az este :)

Kép
hanyatka
 
 


Libuska,nálunk az együttalvás müködik csak és 1 hete vettünk egy éjszakai fényt és az is nagyon jót tett,ugyanis a kislámpa elég sok volt neki,tudott nézelődni.

Kép
hanyatka
 
 


Hanyatka! Elhagyhattátok a tápit, de jó! :D 6 filtert?? Te jó ég, az rengeteg... De jó nektek, már mentek sétizni! Várom már azt az időszakot. Közben meg annyira jó kismamának lenni, azt meg sajnálni fogom, hogy vége lesz. Nektek van ilyen, hogy hiányzik a pocak, vagy hogy bennt rugdosson a baba?

Kép
kislibus
 
 


Libuska,Kata küldhetnétek pocakos fotót,biztosan sokat nőtt az utóbbi időben.

na mennem kell,eddig bírta,mást kell kitalálnom:)
pusza

Kép
hanyatka
 
 


Libuskám,
köszi szépen, a beteszem az ágyba énekelek simogatom stb, már próbáltunk annyira kis okos,hogy este belépünk a szobájába már üvölt, ha ringatod üvölt stb. mert tudja hogy mire készülök tegnap azt is megpróbáltuk kínunkban hogy hagyjuk sírni, hát ő nem adja fel sajna, csak a mi idegeink, mondjuk mind a ketten tök nyugisank vagyunk és ilyenkor kínunkban poénkodni szoktunk, bár még mindig jobb mintha sírnánk :wink: ez az esti sétát lehet hogy kipróbáljuk, aztán meglátjuk hátha.
Nekem nem hiányzik a pocak, mert olyan szuper hogy itt van velem, az meg olyan misztikus volt, mindig azt vártam hogy már kibújjon, mondjuk nekem nem volt túl jó a terhességem, lehet hogy ez az oka....

Kép
rencsi79
 
 


Rencsikem! Igeeen,nagyon jo volt beszelgetni!!! :D Esztili mar javaban horpaszt azota. :D Mi is kakisak lettunk. :lol:
Kuldtem mailt,majd nezd meg. Julcsikanak is.
Libus! Nagyon jokat irsz!!! Tok szuper, h vagy nekunk!
A Spock: hagyd sirni... Nem megszokja/tanulja, hanem feladja, azt tanulja meg, h ugysem segit senki. En nagyon nem igy gondolom, ahogy o. Latom, Te sem. ;-)
Hanyika! Ez fantasztikus!!! Ugy orulok!!! Ugyike vagy! Meg telefonon es mailben is mukodik Iboly, igaz? :D
Ez a porszivo es elszivo halali!!! Patrika nem vagy semmi!!!
Kepeket kerunk szepen mailben! Chilike! Toled is kevesebb ruciban pliiiz!
Micccike! Jobban vagy a gyogyotol?

Kép
bodza2005
 
 


Rencsike! Mit szolsz, Eszti milyen kis cserfes? :D Vegig dumalt, amig mi beszeltunk, igaz? Kis cukorsag. Amikor ujabb szavakkal kapraztat el, ugy nez, olyan kis huncutul, mint aki varja, h na, mit szolsz, miket tudok... Latszik, h tudja, odaig leszunk, h mar megint miket tud.
Most mar mindent ugy ker, h kerem ... Olyan nagylany mar, ugy repul az ido...
Irok Emerencnek mailt.

Kép
bodza2005
 
 


Rencsi! Akit beszeltunk, mar valaszolt is. Hivd nyugodtan. Elkuldtem Neked a maileket. Pusssz

Kép
bodza2005
 
 


Hanyikám,
Köszi a választ a szülés előtti állapottal kapcsolatban! :)
Hát ezek a porszívó-szagelszívó dolgok nagyon viccesek, hiába baba mellett kreatív lesz az ember, igaz? :)
Istenem, ha ez a pocakfájás nem lenne, mennyivel könnyebb lenne az élet.... De az szuper, hogy az etetéssel nincs baj, és hogy talán a pocakfájás okára is rájöttél. Remélem így, hogy nem iszod a teát, nem is jön vissza.
Sok puszit küldök nektek, persze főleg Patrikának :oops: .

Rencsikém,
Már telefonon megbeszéltük a témát, így hát nem nagyon szólok hozzá az ördögfióka-témához. (Amúgy nem örülök neki hogy Szonjus lovagját leördögfiókázód, hát hogy fogom így vele elengedni??? :D).
Nekem, mivel semmi tapasztalatom, így sajnos tippem sincs. A sétát én is jó ötletnek tartanám, de ha Domcsi nem annyira szereti a sétát, és nyugtalan lesz, akkor meg lehet, hogy még rosszabb lesz csak tőle a helyzet...És ha mondjuk befekszetek vele az ágyba (hálóban vagy nappaliban), és mikor már nagyon félálomban van, akkor mentek csak be az ő szobájába? Bár azt is olvastam, az sem jó, ha máshol elaltatjátok, és utána viszitek be a saját szobájába, mert akkor később felébredve nem tudja, hogy hol van és miért....
A Spockos hozzáállással én sem értek egyet (nagyon nem!), de persze ezt így tapasztalat nélkül könnyű mondani...

Bodzikám,
És elmúltak már Esztike pöttyei? Remélem meggyógyult a kicsilány.
Sok puszi neki, büszke vagyok rá hogy ilyen kis hős volt!.

Nálam továbbra sincs semmi, csak tök kóma vagyok. Hanyikám nekem már eszembe nem jutna ebédet főzni, ma is rendeltem, pedig lehet, h össze kéne szednem magam. De ha egyszer ennyire nincs kedvem... Inkább alszom :)
vjulcsi
 
 


Julcsi! Csak aztán át ne aludd a szülést!!! :lol:

Spock: Legvégső esetben-bár nekem sem szimpi-lehet, hogy kipróbálnám. Mert eljöhet az a határ, hogy idegronccsá válok az éjszakai kialvatlanságtól (magamról ezt nagyon is el tudom képzelni sajnos) és nappal sem tudok úgy fordulni a gyerekhez ahogy kellene adott esetben (ugyanis mennél kimerültebbek vagyunk, annál kevésbé tudunk empatikusak lenni) =a gyerek első fél-egy éve teljes mértékben fuccsba ment. Akkor már a Spockos megoldás is jobb.
De ugyanigy nem szimpi a porszivó-hajszáritó-páraelszivó zúgatás sem (bocsi Hanyi, ez nem neked szól, egyébként nagyon sokan csinálják ugyanolyan tapasztalattal-tényleg jól alszik a gyerek), mert halláskárosodást okozhat. Viszont legvégső esetben azt is kipróbálnám, csak arra ügyelnék, hogy ne legyen rendszer belőle.
Még max. azt tudom, hogy nem én altatom el, hanem valaki más (nagymama, apuka). Hátha az én személyem kiiktatása hozza meg a sikert, hátha másnál jobban megnyugszik, mert még nem kötődött össze a másik személye az alvással. De asszem Rencsiék ezt is megpróbálták már...
Egy dolog jut még eszembe: Anna nálunk nem lesz külön szobában, csak külön ágyban közvetlen a mi ágyunk mellett. Domi külön szobában van nem? Esetleg nem gondolkodtatok rajta, hogy veletek egy szobában aludhasson? Mert lehet az is a baja, hogy este külön van és ezt érzi, ezért nem akar aludni, mert tudja, akkor megint egyedül lesz. Gondolom napközben mindig a közeledben van valahol. Lehet, hogy ez kellene neki éjszaka is?
Ez csak egy ötlet még. Remélem valami beválik, mert azért részben átérzem ám milyen rossz lehet ez az állapot...
Szegény anyu, mindig meséli mennyit küzdött velem, kinjában felirt a dokinéni pipolphen kúpot (nyugtató), na attól még jobban felpörögtem. Egy éves koromig azt mondja kb. egy hétnyi éjszakát aludtam át, semmi többet. Egyszer kinevettem :oops: amikor sokadszor mesélte, akkor mondta, hogy nevessek csak, majd megtudom milyen... :roll: Mondjuk most még úgy vagyok vele, hogy hálás leszek akkor is, ha az én gyerekem is olyan lesz mint én voltam. Mert lehetett volna úgy is, hogy sosem tudom meg milyen egy babával az élet... Majd ezt fogom mantrázni magamban. Nomeg azt, hogy "én akartam".

Hanyatka! Rólam poci kép szerintem legközelebb majd hétvégén készül. Majd jövő héten tudom felrakni.

Kép
kislibus
 
 


Libuskám,
igazad van, lehet hogy hiányzik neki a közelségem, próbáltuk az elején hogy egy szobában aludjunk, első nap után rájöttünk hogy ez nem fog menni, nem tudtam aludni a szuszogásától.... :cry:
az viszont tuti, hogy 3 hónapig minden este fájdogált a pocakja és már biztos megszokta hogy 12 után alszik el, errre állt be....

Bodzuskám,
igen nagyon édi volt, ahogy végig csacsogott!!!! :wink:

Kép
rencsi79
 
 


új képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
rencsi79
 
 


ÉDESCUKIGYÖNYÖRŰARANY!!!!!!!!!! :D :D :D
A kutyishuncut, a nagyonbealvós és a szépfiúk. Zabálni való képek!!!

Gyerekek! Megnéztem, Emerenc márc. 5-én este volt iwiw-en belépve.
Nem tudom, mi lehet, h nem tud jönni... Aggódom.
Remélhetőleg valami banális oka lesz, nincs gép vagy ilyesmi.

Mucika! Azért már beszámolhatnál egy kicsit a Marcusról... Naaaaaaa!

Mónika! Gondolunk Rátok!!!!

Jó éjt!!!!!!!!!!! Cupákok!!!!!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Hahó!

Libuskám, én lassan föladom az összes elvemet. Már szinte minden nap a mi ágyunkban alszik a gyerek. :shock: Úgyhogy gondolj nyugodtan amit akarsz, aztán meg úgyis egész másképp lesz. :)

Rencsike, nagyon aranypofa Domi! El sem hiszem, hogy ez a gyerek tud sírni is! :wink:

Az elalvás nálunk is érdekes...ölben jól megy, aztán teszem az ágyba.
Ágyban elaludni csak cicin tud. Ja és csak ordítva vagyunk képesek ébredni. Csöndes ébredezésről minálunk szó sincs! :lol:

Bodzika! Izéééé...puszik neked! Ha megtudsz valamit Emerencről (vagy Albiról, még mindig zavar, hogy eltűnt) értesíts , jó?

Julcsika! Én türelmes vagyok...de...mikor jön már Szonja??!!

Mosolygós: Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Jaj, lehet, hogy nem is depressziós, hanem mániás depis vagyok! :lol: Ma pl. tök jó kedvem van, pedig semmi sem más, mint tegnap. :shock:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


köszi csajok!!!! :D

Bodzuskám, nincs meg emerenc telszáma? én is izgulok érte, nem jellemző rá....

Moncsikám,
hát igen ezek a képek az angyali énjéről készültek... :wink:
nagyon édike Nimóci a képen, milyen kis pihés szőke!!! :D eszel tejtermékeket? mert látom kiütéses a pofikája, nekünk is az volt amíg rá nem jöttem hogy a tejterméktől van, azóta elmúlt.
nekem is hullámzik a lelkiállapotom, akár egy napom belül is, mintha még mindig terhes lennék, tiszta gáz...
nálunk is ordítós ébredés volt, aztán azt csináltam, hogy amikro hallottam hogy mocorog akkor odamentem és ezerrel mosolyogtam rá, így amikor kinyitotta a szemét meglátott és visszavigyorgott, azóta ez bevállt, sőt most már ha lecsúszok az ébredésről akkor sem sír, hanem csak gögicsél egy darabig, persze ha nem érkezem 1 percen belül akkor elfogy a türelem :wink:

Kép
rencsi79
 
 


Az én gyerekem nem nyitja ki a szemét ordítás előtt. :) Akárhogy dumálok neki, csukott szemmel ordítani kezd. Lehet, hogy már unja a pofámat? :shock:

Ja,most elég ronda lett a képernyője szegényemnek. Hááát, egy egy joghurt, vagy kis sajtocska lecsúszik. Megpróbálom kiiktatni és beszámolok! Pusszok! Rohanok, mert kezdőőődik a műsor...

Ja,barna haja van és hátul tök sok! Majd csinálok róla egy képet hátulról.
És még mindig tök szőrös a füle ( a szélén). Az egyik szőke, a másik barna. Azon röhögünk, hogy majdnem farkasember lett a gyerek!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


akkro bocsi, ezen a mosolygós képen szőkének láttam :cry:
Domi füle is szőrős, meg combija sőt még egy kicsit a háta is.... :oops: nem nyitja ki a szemét???, hát akkor mosolyoghatsz rá.....akkor ez nálatok esélytelen.

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Lányok, gyönyörűek a srácok! Mondanám, hogy Nimócit is elfogadnám Szonjus lovagjának, de nem szeretném hogy Rencsi ördigfiókája mérges legyen ránk :D

Moncsika megértem, hogy türelmetlen vagy más Szonjus miatt. Érdekes, mert nekem itt a terhesség végén egyáltalán nincsenek hangulatingadozásaim... egyfolytában és folyamatosan csak álmos vagyok. Ma 1 órát voltam eddig fent, leszedtem a száraz ruhákat, teregettem, beraktam 2 mosást, majd visszaájultam az ágyba. Most nagy nehezen felkeltem valami kaját feldobni, de gyakorlatilag nem ébredtem fel teljesen....
Remélem azért a szülésre kicsit felpörgök :)
Ma megyünk Apánkhoz 6-ra, nagyon kíváncsi vagyok van-e valamilyen fejlemény méhszáj ügyben :)

Puszi nektek!
vjulcsi
 
 


Moncsikam! Sirok a nevetestol a dumaidon!!! :lol:
Eszmeletlrn edes Nimrod!!! Tejfolszokenek latszik amugy. Nekunk is szoros volt a fulikenk. :lol:
Rencsi-Moncsi,jol elvagytok Mamikak. :lol:
Nincs szamom,de mail-cimem van. Irok Neki, jo?
Julcsika nagyon hallgat... Rencsi! Csak nem? :D
Vegulis az indiai megvolt, mire varna meg Szonja. ;-)

Kép
bodza2005
 
 


Ja,itt vagy Julcsika? :D
Irj majd Apank utan!
Moncsikam! Neked is pussssz! Legyen mindig jo kedved Bebikem!

Kép
bodza2005
 
 


sziasztok,

csak egy pillanatra jöttem...Moncsikám be@rok a dumádtól:) farkasember,ez kész :) oan lökött vagy:)

Amúgy én is szőkének látom a kis drágát.Csinálj hátulról is,emrt lehet elől szőke,hátul meg barna!?

Rencsike,Domika egy mosolygós angyal ezeken a fotókon,nem is értem miről beszélsz :shock: :lol: méghogy ördögfiókaa ;-)

Libuska,én se értek egyet nagyon sok mindennel amit néha kénytelen vagyok csinálni,mert már nem bírom cérnával,hogy csak rajtam lógna,bármi mást mutatok,énekelek,mesélek,10 perc alatt megunja.
Az egy ágyban alvásról sem akartam hallani az elején,de most mégis velünk alszik.Bár már gondolkodom,hogy mikor és hogyan kezdjek hozzá a bölcsőbe szoktatáshoz.
A porszívó meg mindig egy helyiséggel odébb volt,nem a fülében járattam,na meg nem szándékszom azért rendszert csinálni.

ok,akkor várom a pocifotót.
Kata tőled is.Hogy haladtok a szobával???

Szonjus én már nagyon várom a nagy hírt,hogy megérkeztél közénk ;-)

Chilike,hogy vagytok,sikerül pihenned???

Bodzi,Esztike,pöttyök?

Micike(fülike?),Emerenc,tessék jelentkezni!
uh,mennem kell,eddig bírta
pusza

Kép
hanyatka
 
 


Julcsikám,aludj csak,ha teheted egész nap,mert nemsokára erre lesz a legkevesebb időd :) :lol:

ja a minap szó volt arról,hogy hiányzik-e a pocak...bevallom nekem néha igen,úúgy szerettem,meg olyan jó érzés volt belülről érezni a rúgkapálást.Persze imádom meg szerelmes vagyok és örülök,hogy a karomba zárhatom és szopizás közben csak csodálom és simogatom a kis kezecskéit,de néha hiányzik a poci :)

Kép
hanyatka
 
 


jajj,a nagy hírt meg elfelejtem leírni nektek :
tegnap este 9kor megetettem,majd apa foglalkozott vele és 11 körül a következő szopi előtt bealudt.Gondoltuk ok,alszik pár percet,aztán úgyis kelti a kis gyomra,vártuk vártuk semmi,lefeküdtünk,éjszaka többször is felébredtem,ő aludt békésen,majd fél 5kor arra ébredtem,hogy szétdurranak a melleim,mindkettő.Nem hittem el,hogy mennyi az idő és ő még mindig alszik,kénytelen voltam egy peluscserével felébreszteni és mellre tenni,mert nem bírtam a ciciket :)
Tehát gyakorlatilag átaludta az éjszakát éés 7 órát bírt kaja nélkül.
Ez minek tudható be szerintetek?
Még reggel sem tértem magamhoz,hogy ez történt :)

Kép
hanyatka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?