Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :)

Judit
Nincs mit, csak az igazságot írtam! :wink: Hát.. Papírforma szerint június 21-re írták, de szerintem 10-e körül kibújik. (De ez csak megérzés.)

Sun
Örülök, hogy megoldódni látszik a problémátok. Jó, hogy leírtad, amiket olvastál, mert lehet később mi is hasznát vehetjük majd. Köszönjük. :) "Éjjeli bulik" csitulnak már?

Jucuss
Szerintem jobb, hogy most nem "kockáztatsz" egy betegséget. Ráadásul Iza is biztos örül, hogy kicsit többet lehet veled. Gondolom már felkészítetted (már amennyire lehet), hogy pár napig nem leszel otthon. Márc. 11! Az mindjárt itt lesz. :)

Judyt
Nos nekem sem volt panaszom Bercimre. Olyan igazi kis vércse volt. Már a 2 nap reggelére vérhólyagot szívott a mellbimbóm hegyére. :) Nem volt probléma a mellre tétel mikéntje. Na pocifájásból viszont kijutott rendesen egészen 6 hónapos koráig. (Túl mohó volt, többet evett, mint kellett volna. :) ) Hova tettem? Büfi után az ágyába. Nekem a hasfájóssága ellenére nagyon jó alvó volt. Mindig elaludt a szopi végére. Sokat mondogattam már akkor is, hogy hasfájás ide vagy oda, én bizony legalább ilyen babát kívánok mindenkinek első babának! Remélem Pocok is ilyen lesz. :D

MKriszta
Sajnálom.... :cry: :cry: :cry:

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


ripley
Tegnap voltunk bent Bercimmel az új oviban. Nagyon tetszett neki. Igaz inkább a játékok keltették fel az érdeklődését. Még nem igazán barátkozott, de szerintem ez ebben a korban még természetes. A többiek sem igazán foglalkoztak azzal, hogy ő mit csinál. Alig bírtam "kivadászni" a csoportból, amikor jöttünk el. Ma már oda akart menni oviba! :D Remélem, a lendülete nem fog megtörni. :)

Judit
A puszilgatást nem lehet túlzásba vinni. Hidd el nekem! Van benne gyakorlatom! :D Bercim még most is nagyon szereti, ha agyonpuszilgatom. Igazi esti rituálé ez már nálunk. Nem lehet megunni. :wink: :lol:

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Kriszta,
en is sajnalom. Remelem a kovetkezo veluk marad es szepen felcseperedik odaben.

Timi,meg nalam is elofordul. En ugy alszom hogy a kezemet vagy a parna alatt vagy a takaro alatt tartom, mert engem is sokszor felebreszt a sajat kezem. :) (csak semmi piszkos gondolat, ismerlek mar) Szoval mikor elalszunk az izmaink ellazulnak es megmozdulnak, ezert ebrednek fel a babak es en :)

Ripley,koszi.
en is kicsit felek a sulitol, de ma voltak Annaek iskolalatogatason es majd kikerdezem milyen volt. Olyan nagyok mar :( kulonosen a csomaghoz kepest :)
Zalan valoszinuleg azert erzi jol magat mert ott a batyja :) Sokat szamit!!

Judit,mi lenne ha adnal ra egy hosszuujju bodyt es egy harisnyat a halozsak ala es akkor nem baj ha lerugja a takarot :) Egyebkent Anna is lerugos fajta (es nehany napja volt egy cikk errol a cimlapon) de o jobban szereti ha a laba kint van. Egyebkent sokszor en is :) Ugyhogy "no para" mami.... :)
Apuka csaladja nagyon imadta Dodot. Nem volt semmi problema. Apukaval kaptam ma ossze, hogy vigyunk kis rendszeresseget a latogatasaiba es ne akkor essen be amikor neki epp kedve szottyan. Fontos a rendszeresseg mar az ilyen pici nyulak eleteben is. Annanal tok jol bevallt.... ugyhogy ehez ragaszkodom.

Nammado,nagyon szivesen. Azert irtam le mert en is sokat tanultam abbol amit masoknal olvastam :) Nekem is majdnem mindent elolrol kellett kezdenem. Pedig azt hittem megy majd mint a karikacsapas. Egyebkent ugy tunik, hogy a csend a baj. Tegnap ejjel bekapcsoltam a tevet es lass csodat Dodoka "csak" masfel orat volt fent de abbol egyet vegig szopizott es fel orat tekergett mert fajt a pocakja. Igazabol nem is ebredt fel..... a 21.szazad gyermeke es a teveszitter.... :)

KépKép
sunflow
 
 

 
 

Ripley…üdv újra „itthon” :)
Gyerekmentesség? Örülök, hogy Zalán jól érzi magát a nagyszülőknél.
Ilyenkor olyan kíváncsi lennék, hogy ezt ő hogy éli meg, de nem fogom megtudni…legalábbis Zalántól még nem :D

Judit…mi pár hónapja hagytuk el a hálózsákot, mert Zsolti forgolódik álmában, így a hálózsák akadályozta. Persze ilyenkor kitakarózik, de én meg visszatakarom, amikor éjjel kelünk :)
Most egy rövidujjú body + egy hosszú ujjú rugdalózó a hálóruhája.
Lehet, hogy Lillus rosszat álmodott, de jöhetnek a fogacskák is :)
Zsolti minden frontot érez, csak még nem jöttem rá, hogy melyik is az, amelyik kedvezően hat rá :D de még van időm kitapasztalni :P

Nammado…örülök, hogy tetszett Bercinek az új ovi! Biztos jól érzi majd ott magát.

Sun…nem gondoltam én semmi rosszra! Ha a kezednek így kényelmes, akkor érezze jól magát a takaró vagy a párna alatt :D
Remélem jó tapasztalatokkal jön Anna az iskolalátogatásról.
A tévé mint bébicsősz? Ez új nekem :) de örülök, hogy Dodónál beválik :D

Túlestünk az oltásokon, Zsolti egy kis hős volt!
Az elsőnél amit a vállába kapott, nem is sírt, csak mikor a combjába szúrták a másodikat.
Most úgy néz ki, hogy a Prevenár emlékeztetőjétől 1-3 nap lehet lázas, a 15 hóstól meg 1-3 héten belül.
De én bízom benne, hogy nem lesz :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Hát Zsolti tényleg egy kis hős! Azok a fránya szurik :x !
Zalánnak a 10. napon lett hőemelkedése, de hamar el is múlt.

Judit, Zalán body+rugiban alszik, és mostanában kezdte a takaró lerugást :roll: .

Kép

Kép
ripley
 
 


sunflow írta: En ugy alszom hogy a kezemet vagy a parna alatt vagy a takaro alatt tartom, mert engem is sokszor felebreszt a sajat kezem. :) (csak semmi piszkos gondolat, ismerlek mar)

:lol: :lol:

Kép

Kép
ripley
 
 


Nem úsztuk meg a lázat, estére 38,7 volt Zsolti hője. Kapott kúpot, így az éjszaka rendben volt. Most reggel csak hőemelkedése van, remélem nem megy feljebb :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, hát Zsolti tényleg egy igazi hős, gondoltam rátok tudtam, hogy 10.10-re volt, ha jól emlékszem időpontotok. Ilyenkor 2 szurit is kapnak?
Sajnálom azt a fránya lázat. Reméljük, hogy nem megy ma már feljebb!!!

Hááát, nálunk nem tudom, hogy mi van, de ma éjszaka megint voltak felsírások, amire Ő nagyon nem ébred fel, mocorog, a szemét ki sem nyitja, de ez kb. 1-2 óránként van és amíg visszaalszik is nyöszörög és hirtelen nagyon keservesen sír fel egyet.
Mire én visszaaludtam volna Ő újra felsírt szegényke. Megnézem majd, hogy nincs-e hőemelkedése, de én annyit kínlódok amikor lázat kell mérni, állandóan ficánkol és kicsúszik a lázmérő. Én vagyok ilyen béna????
Kaptunk ugyan ajándékba egy cumis lázmérőt, de amikor mértem régebben az 38-at mért a fenékben mért levonás nélküli lázmérőzés 37-et, így már nem tudom, hogy jó-e a cumis.
Jahh, és enni is kevesebbet evett, jóval mint szokott már tegnap. Ma majd meglátjuk.

Ma nyitott szemmel vagyok alvajáró.

Amíg nem voltak ezek a vékonyabb hálózsákok Lilla is body+rugi volt. Akkoriban még nem is takarózott ki.
Timi te amikor zsákoztatok mi volt alatta? Te hogy mérsz lázat?

Sun.... köszi az ötletet harisnya+ hosszú ujjú body. Attól féltem, hogy az meg már túl meleg lesz.
Nektek milyen volt az éjszakátok?
A tv-s dolog nekem is új. Nálunk ha megy a tv, Lilla nehezen alszik el, mert a fényeket lesi állandóan. Így már megszoktuk, hogy a nappali+ebédlő+mindenesben tv-zünk. Érdekes, viszont napközben amikor elalszik sokszor a tv-t bambulja, úgy alszik el. A legújabb, hogy fogja a kezem, de ezt is csak napközben. Este berakom a kiságyba és alszik.

Ripley, milyen jó dolgod van, legalább apával tudtok "beszélgetni" nyugodtan.
:lol:

Nammado, látod jó lesz az új ovi is, csak meg kell szokni!! Bercinek lesznek új barátai is és akkor már semmi gond nem lesz :-)

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judit
Igen, remélem, hogy nem lesznek Bercimmel problémák az új oviban. Mindig olyan hálás vagyok, mert olyan könnyű vele megbeszélni a dolgokat és olyan megértő, igyekszik alkalmazkodni a dolgokhoz. Épp tegnap mondtam apának, hogy olyan szerencsénk van vele, mert minden apróságnak szívből tud örülni, nem nyafog, hogy miért nem ezt vagy azt kapja. (Tegnap vettem neki egy egyszerű műanyag, fehér kis asztalt. Majd' kiugrott a bőréből örömében! :D )

Nekem most is hálózsákozik a fiam, mert álmában nem csak forgolódik, hanem felül és a másik irányba dől el. Aminek következményeként a paplan állandóan alá kerül. Eleinte én is próbálkoztam a takargatással, de amikor egy este alatt harmadjára jártam úgy, hogy nem jutottam vissza az ágyig és Manó már a takarón feküdt.... Télen egy vastagabb hálózsák és alatta egy hosszú ujjú póló (régen hosszú ujjú body) van rajta. Szerencsére imádja a hálózsákokat. Csak az a baj, hogy az ő méretében már nincs (most 116 cm), így nekem kellett varrni neki.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Judit70, a cumis is jót mér, én múltkor leteszteltem:). Nálunk is előfordul felsírás, de csak 1 hang, alszik tovább, így be sem megyünk hozzá, mert csak felkeltené a rozoga parketta. Mi nem takajuk be és hálózsákot sem adunk rá. A paplant afejére húzza, tömi a szájába és a testéről le is rúgja, ráadásul 26-28 fok van a szobájában. 1 db pamutrugi is elég. HA plüss van rajta, sztem még melege is van.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


vt:jobbuilást!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


judit70 írta:Timi,
Timi te amikor zsákoztatok mi volt alatta? Te hogy mérsz lázat?


Judit...a zsák alatt csak egy body volt, a zsáktól függően rövid ill. hosszú ujjú. Pántos zsáknál hosszú ujjú, ujjas zsáknál meg rövid ujjú.

Lázat most úgy mérek, hogy anyum vett Zsoltinak a DM-ben infrás homlokhőmérőt. Most nagyon olcsó, 5000 Ft csak.
Tudom, hogy a popsis mérés a legbiztosabb, de én nem szeretem. A hónaljban még nem marad meg annyi ideig nyugiban, így ez maradt. Lehet, hogy pár tizedet téved, de bármikor használható és villámgyors.

Eddig (kopp-kopp-kopp) tartja magát a hőemelkedés, voltunk sétálni is kicsit délelőtt, sétált a játszón is kicsit. Most alszik :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim...jó meleg van nálatok!
Nálunk 20 fok van...lehet, hogy Fannika fázna itt :)

Nammado...akkor Te is hasonló kézügyességgel bírsz mint Sun.
Berci helyében én is örültem volna a kis asztalnak, szuper ajándék!

Timi
Kép
vt72
 
 


Lázcsillapító megadrukk!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!!

Timi..... Jobbulást nektek!!
Remélhetőleg csak az oltás.Nekem Iza csak ennél az 1oltásnál volt lázas. A többinél még hőemelkedés sem volt.

Judit....A digitális hőm.használom én is. Nagyon bevált,és pontos .Utána ellenőriztem higanyossal is. :)
A képeslapot ugyanúgy rakom fel mint a fotókat,lekicsinyítem és kész..
Nálunk is a hálózsák jött be a legjobban.Most is abban alszik Iza.Azért is jó mert csak 20-22fok van,így egyenletesen melegben van a teste.
Alatta ugyanaz van ,amit írt Timi és Sun is.. most már nem mert nálunk már nincs bady,de míg volt így használtuk.
A minimanoban van nagyon jó vastag.Árban is türhetőő.
VAGANZA márka! meg is találtam a linket.Jobb személyesen is látni,van vékonytól az egész vastagig...
http://vaganza.hu/cpg/127192/Halozsak


Sun..Nagyon édes Dodó ,a hacukában :wink: Nagyon jól kitaláltad .
Én már raktározom az infókat amit írtál a szopizással kapcsolatban.
Kösziii ,hogy megosztod.
Nekem most nagyon jól jön..,Izával sokat szenvedtem,mégsem volt eredménye sajna csak 4-5hónapos koráig tudtam szopiztatni.Addigra ugy belefáradt a küzdésbe,persze én is,hogy feladta....Remélem most nem így lesz. :roll:

Kia ...Jobbulást Mindenkinek!!!
Jól vagy? Gratula a Kislányodhoz. :wink:

Nammado...Nagyon értelmes ,Okos nagy fiad van.
Nálunk is mindennek örül Iza ,minden jó és szép amit kap(eddig) remélem nem változik.
Jóóó hogy itthon van velem.Nagyon sokat segít persze a maga módján.Leszedi a szárítóról a ruhákat ,kicsit pakolgat,kész csaj .Remélem nem zavarja meg a tesó érkezése :) Nagyon várja!! és kérdezi hogy ki lesz itt mikor én kórházban leszek. Jön Mami és a KicsiHúgom,és persze Apa is.
Ilyenkor elővesszük az Anna Peti könyveket és olvasunk...sokat...
:wink: :D

Kriszta ....Nagyon sajnálom a Hugidat!! :(

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Jucuss...én is remélem, hogy csak az oltás okozza a lázat. Zsolti se lázasodott még egyetlen oltás után se...ez most az első.
De lehet még valami "tartalék" vírus benne a múltkori betegségből, bár azt egy hete már gyógyultnak minősítettem :D

Örülök, hogy Iza ilyen kis lelkes segéderő Neked. Biztos a kis Ildivel is ilyen jól fog együttműködni.

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi aranyosak vagytok az infókkal! Már össze is zavarodtam.
Most mi vékonyabb pamut hálózsákokat használunk és rövid ujjú body van alatta. 22-23 fok van.
Így akkor elég? Vagy adjak hosszú ujjú body-t+harisnyát alá.

Babaim.......hhhhúúú, jó meleg van nálatok. Nálunk is fázna Fannika :-)
Jó öreg parketta nálunk is játszik, reggelente sokszor fel is ébred egy picit Lillus amikor apja készülődik. Még kintről is behallatszik! Nahh, a kattogó konvektorról ne is beszéljünk, néha még én is összesza.......m magam akkorát szól.
Amikor csak 1 hang van én sem megyek oda, de most 2 éjszakája nem csak ennyi van és jó sokszor.
Mind1 csak megoldódik.
Hát én a cumis lázmérőt nem értettem akkor, hogy miért mért mást.
Neked Fannika elfogadja? Nekünk Lilla ki akarja köpni, mert tudja, hogy az nem az Ő bejáratott vigasztaló cumija.

Timi, örülök, hogy Zsolti nem lázasodott be újra. Reméljük nem is fog!

Megyek túrós csuszát gyártani apa azt kért jóóóóó sok szalonnával, Lillus 3-kor elszundított, gyorsan összevágom.

Kép
judit70
 
 


Jucuss....... köszi megnézem a hálózsákokat, mert lassan amik vannak kicsik lesznek :-)
Visszaszámolsz már?

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, meg vagytok dicsérve :D A képek fantasztikusak!!!
Kriszta, Petrus gyönyörű és hihetetlenül ügyesen tartja a buksiját! Nem lett láz a hőemelkedésből, ugye?
Nagyon sajnálom ami a húgoddal történt!
Judit, nagyon cuki Lillus, tényleg látszik rajta az megdöbbenéssel vegyült büszkeség, hogy helyet tud változtatni :D Nálunk hosszú ujjú body+meleg hálózsák vált be. A takarót már a kórházban lerúgta magáról :D Hőmérőből pedig a fülhőmérő jött be, a gyerekorvos tanácsára.
Kia, hogy vagytok? Milyen szurit adtak Levinek az ügyeleten?
Sunflow, örülök, hogy megoldódott a szopi kérdés! Én semmi okosat nem tudok hozzátenni, mert Blanka szinte állandóan a „töltőállomáson” volt, esélyt sem hagyva a bekeményedésnek :D Alvásban sosem jeleskedett, ez a mai napig így van, napszaktól függetlenül… Csatlakozom Timihez, néha én is a fél karomat odaadnám, hogy rájöjjek az ébredések okára… Ez lenne ugye az első lépés a nyugodt éjszakák felé, mert a zavaró tényezőket kiiktatva már csak az éhség/szomjúság/rossz álom marad, amiken könnyű segíteni. De ma egy szavam sem lehet, mert Blanka elkényeztetett, csak kétszer keltünk :D :D: D Ennek mindig úgy tudok örülni és messze mutató elemzést folytatok magamban, hogy nem volt hiábavaló az állandó kelés és ringatás, gyermekem végre olyan mértékű ősbizalomra tett szert, hogy mostantól játszi könnyedséggel szunnyad majd álomba bármikor, mindenféle segítség nélkül, abban a megingathatatlan tudatban, hogy drága szülei ugrásra készen sietnek a segítségére szükség esetén, úgyhogy ezt már nem is teszteli többé… Halkan jegyzem meg, hogy ilyen kétszer kelős történet három alkalommal fordult csak elő majd’ hét hónap alatt. Mégis remélem, hogy tegnap elkezdődött valami :D
Dodó hihetetlenül édes így bebábozódva is :D Örülök, hogy ilyen jó alvó, nyugodt baba!
Nammado, nem semmi, hogy milyen széleskörű érdeklődési köre van Bercinek! És energiája :D én már a különórák listájától is elfáradtam :D :D :D Szuper, hogy így tetszik neki az új ovi!
Jucus, nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!! Már csak két hét :D Iza cuki lehet ahogy pakol :D Kaphatunk pocakfotót?
Ripley, pattints fel egy jó bort helyettünk is :D
Timi, remélem Zsolti már jobban van! Itt azt mondta a védőnő, hogy a 15. hós oltás az első ami tartalmaz komolyabb mennyiségű legyengített vírust, így az itteni doki sosem adja együtt a prevenarral…
Babaimado, jó hogy benéztél! Hogy vagytok?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Köszi, már gyógyulunk...

Levi a szuri után tegnapig jól volt, de tegnap ismét 39.1 volt a láza...
(Szecs - algopirin szurit kapott szombaton)
Elmentünk a dokinőhöz, aki azt mondta, hogy gyógyszert kell váltanunk...
Így most napi 2x kap Zinacef /antibiotikum/ szurit... péntek reggelig..
Szegénykém nagyon sír...

...én pénteken megyek cukros vizet inni...
Még van 2 szem antibiotikumom, de a köhögés még nem múlt el..

A ház sem alakul, mert a villanyszerelő is beteg.

Kb 2 hét múlva szeretnék menni 4D-re....

Judyt
Tényleg... nemsokára szülsz... :lol:
Jó a vonalzód.

Sun - a szopi...
Levi magától ébredt és evett..
Néha bekeményedett éjjel, akkor fejtem egy kicsit...
Ha túl sok termelődött, szopi közben fejtem a másikat, mert akkor könnyebben jön a tej.
Tudod - minél több jön ki, annál több termelődik...
Azt szokták mondani amennyi a kereslet, annyi a termelés.. így én csak ritkán fejtem, így egy idő után annyi volt, amennyire szüksége volt Levinek.
(21 hónapig cicizett)

Dodó nagyon édes!

Kriszta
Sajnálom a hugicádat!

...bocsi, most csak ennyi...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szecs...valami mindig elkezdődik egy-egy éjszakával. Ami biztos, hogy a következő nap jön az éjszaka után :)
De remélem, hogy tényleg úgy alakul minden, ahogy szeretnéd :)
A két ébredéses éjszakák nálunk is csodaszámba mennek és nagyon szoktam nekik örülni :)
Zsolti szegény még hőemelkedéses egész nap, most így estére már közelíti a 38 fokot, úgyhogy lehet, hogy estére kap egy adag Nurophent.
A Ti dokitok akkor figyelmes ezen a téren, remélem mi így most akkor le tudjuk az egészet egyben :)

Kia...cukros víz? Brrrr...számomra az egész terhesség egyetlen negatívuma volt :(
Jobbulást Levinek! Te adod be neki az injekciót?
A villanyszerelőnek is jobbulást! Hátha akkor hamarabb elkészül a házatok!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Ma elmentunk a szuletesi anyakonyvi kivonatert es bevittem a papirokat az irodaba, hogy tudjak intezni a penzemet. Dodoka jott velem, de kint maradt a kocsiban az apukajaval. Igy nem vittem idegenbe de biztos ami biztos keznel voltam ha kellett volna szopizni. De gyorsan vegeztunk es 2 oraval kesobb mar itthon is voltunk. Dodo vegig aludta az egesz macerat.

Judit,
az ejszakank jo volt, picit csusztunk is mert tobbet aludt egy oraval ejjel es igy az evesek elcsusztak a rendes megszokottol. De am legyen... :) Nem banom en ha tobbet aludhatok ;)
Nalunk Anna sosem aludt halozsakban mert utalta, nem loghatott ki a laba belole. Dodo a csomagban alszik es elvan benne. En a tuloltoztetos fajta vagyok. Nalunk 22-23 fok van ejjel is es Dodo a body-vekony rugdalozo-halozsak-vekony takaro alatt erzi jol magat ejjel. Anna nyari gyerek es takaro alatt altattam. Jott a doktorneni es megjegyezte hogy mennyire fel van oltoztetve a gyerek es kitakarta. Anna azonnal ebredt es orditott, en meg mosolyogtam.....
Nalunk is fulhomero van, de Annanak olyan homlokhomerot hasznaltunk ami egy vekony filmszalag es szinnel jelzi a hot. Nem tudom mi a tudomanyos neve. Ugy kaptuk es bar fokra pontosan nem jelzett viszont ha laza volt azon vilagosan latszott. Es nem kellett semmit sehova dugdosni :)

Szecs,
en mar nem osztom az eszt mert alkalomadtan majd az alvassal kapcsolatban jovo segitseget kerni..... :) ahogy a szoptatassal kapcsolatban. Az anya es aparabszolgak mindig ugrasra keszek es neha jonnek a Nagyi-rabszolgak is... :) De ez igy van rendjen.

Jucuss,
hasznald ki Iza segitseget, mert aztan a babaval is segiteni fog :) mint Anna is.

Timi,
Zsoltinak jobbulast.

Kia,
koszi a tanacsot neked is. Levinek pedig mielobbi gyogyulast. Szegenyke!!

KépKép
sunflow
 
 


Sun...ilyen homlokra ragasztható hőmérő volt a kórházi csomagban is két darab. Az egyik biztosító reklámjaként.
Aztán mikor elfogyott, kértem a kórházi csomag összeállítójától és küldtek pár darabot. Én is szeretem használni...mert támpontot ad arra, hogy kell-e a lázat csillapítani :)

Gratulálok Dodó első külvilági utazásához!

Timi
Kép
vt72
 
 


sunflow írta:viszont ha laza volt azon vilagosan latszott.


Lazaságot mutató csík? :D :D

Bocsánat, most tudtam csak Zsoltit letenni...és már én is alszom félig :lol:

Timi
Kép
vt72
 
 


Jóreggelt!

Nálunk ma reggel 5kor Zsolti volt a vekker, nem akart tovább aludni :)
Úgyhogy már frissen, üdén, lázmentesen játszunk :)

Babaim...eszembe jutottál, hogy régebben Te is ilyen korán keltél. Mostanában meddig tudtok aludni?

Ma megyünk nagyizni...úgyhogy nyugtotok lesz tőlem :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Kia, köszi az infót! Nem tudtam, hogy létezik algopirin szuri formájában is. Szegény Levi!
Szerencsére még nincs tapasztalatom ilyen téren! Hőemelkedésnél pl. mit szoktatok csinálni? Úgy tudom, hogy a hűtőfürdő is csak magas láz esetén javasolt... Vagy a lightosabb, vizes törülközős módszert ilyenkor be lehet vetni? :oops:
Timi, másfél óránként keltünk, szóval gondoltam Rád :wink: :lol: A hajnali kelés szörnyű lehet! Szerencsére Blanka elvan közöttünk a nagyágyban, nem sietteti a felkelést. Még, de ha mászni kezd, ez is megváltozik majd :D Megtartottuk a 'közös' dokinéninket, úgyhogy mi is duplán kapjuk a 15 hós oltást :roll: Mi leszünk a következők, hihetetlenül megy az idő :shock: Örülök, hogy Zsolti láztalan! Jó nagyizást!
Sunflow-anyarabszolga, hogy aludtatok? Anna hogy jön ki Dodó apukájával?

KépKép
Kép
szecs
 
 


Jucus, utólag is: Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép Jucusnak

KépKép
Kép
szecs
 
 


Nem t'ok gépezni! Zalán mindig lecsap az egérre, ha ideülök :) !

Kia, szegény Levi, jobbulást!

Timi, ez jó hosszú nap lesz nektek :) . De ha láztalan nap, akkor jó :D !

Szecs, nagyon jó olvasni a soraidat. Éljen az ősbizalom :) !
Az éjszakázások úgy is elmúlnak egyszer...

Jucus, én is boldog születésnapot kívánok!
De honnan van ez az info?

Kép

Kép
ripley
 
 


Timi,
a lazaságot is mérni kell valahogy :)
Igen, volt a csomagban de mint írod az egyszerhasználatos. Ami nekünk volt (vagy van csak meg kellene keresni) az többszörhasználatos.

Szecs,
jól alszunk mostanság. Már kezdem megszokni a hajnali 2 körüli ébredést. Most olvastam a mami-bibliában (kismamák és kisbabák egészségkönyve) hogy normális ez az ébredés a babáknál.
Anna nagyon jól kijön a pótapukával. Nagyon szereti. És mivel nem lakunk együtt így nem is nagyon zavar be a mindennapjainkba. :)

Kedvet kaptam multkor az arcfestéshez és Annát így rá tudtam beszélni a délutáni alvásra:

Kép

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a köszöntést!!

Ma voltam Ctg -n Izával ,mert a héten itthon van és nem tudtam máshogy megoldani .
Hihetetlenül fegyelmezett volt,végig ült és "olvasta" a könyvét amit vittünk :lol: Ilyenkor olyan büszke Anyuka vagyok... :roll:
Meg is dicsérte Gabi :D

Sun... Olyan ügyes vagy már voltatok kint Dodóval, a nagy világban. :lol:
Nagyon szép ,Anna !!!!
Akkor még lehet be kell szerezned pár doboz arcfestő készletet ,hogy rábírd az alvásra :wink:

Timi ...Örülök hogy láztalan Zsolti. A védőoltás dolgozott szerencsére :)

Judit.... Számolok bizony :wink: .... Igaz még vár ránk 1 NAGY utazás a hétvégén,családi szülinap!! ( Viszem a roham táskám is :-) :-)
A család nagy része Febr-Márc-ban született,és most dudorka is csatlakozik a többséghez. :lol:

Kia..Gyógyulást Nektek!!
Nem is csodálom hogy Levi fél ,főleg hogy szúrják szegénykét. :cry:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jucuss3 2011.02.24 21:10-kor.

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Szecs.... a kívánságod!!!! Teljesítem!!! :-)

Izának is van pocakja!! mint Anyának :-) és a legújabb játéka a héten.

Kép

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Judit....
BOLDOG Fél ÉVES SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK LILLA BABÁNAK!!!!!

Kép

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Szecs, az Egészségkonyhánál milyen a kaja? :?:

Kép

Kép
ripley
 
 


Jucuss,
szép pocak :)
Egyébként akarok is venni még arcfestéket mert Anna kijelentette, hogy szeretne még zöldet is.

Március 24-én megyek GI-hez 6 hetes kontrollra. Ha valakinek aktuális akkor tali? 3/4 1-re kell ott lennem.

Ma már 10 percet fagyasztottam Dodót a teraszajtóban. Bepakoltam a babakocsiba és a hőmérőt is rátettem, hogy lássam hány fok van. Aztán ott csuklott csendesen :)

Mamik,
rendel valaki ebédet valahonnan? Az egészségkonyháról jutott eszembe.

KépKép
sunflow
 
 


Sun ....A legjobb idő G.I-nél ez az időpont.
(Nem akarom elkiabálni) :roll:
Ezt szoktam én is újabban lefoglalni.. a nagy csuszás után ...

Én is tőlük rendelem ,elégedett vagyok.Honlapjuk is van,és neten is lehet rendelni.
Sajnos mindenre nem futotta az időmből... :oops: ,így Apával ezt a megoldást választottuk. :roll: Azt mondta inkább legyek Izával,és menjük játszóra ,sétálni mint a de. főzéssel teljen :)
Nem voltam ellene :wink:
A vacsora már könnyebben megoldható..
Nem a modern Anyukaság miatt..,de ennyi a segítségem magam felé ,mivel mindenki nagyon távol van a családból.
Úgy gondolom ha megoldható ,miért ne segítsünk magunkon minimum ennyit :) :roll: :wink: ez már nem is luxus :) (ez csak az én véleményem))
De ízlések,és pofonok

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Csajok,

nem tudok visszaolvasni, ne haragudjatok, majd pótolom!!!
Tegnap voltunk oltáson!!! Hááááát, igazi lányom van, olyan kétségbe esett, hogy én is majdnem bőgtem!!!! Délután nagyon nyűgös volt, de láza nem volt. Éjszakára kapott kúpot. 4-kor ébred, akkor 37,5 volt a hője. Aranyos volt, mert amikor már megnyugodott, elég volt neki annyit mondani, hogy ügyes voltál! és már görbült a szája és keserves sírásba kezdett!!!!! Ezt mondogattuk neki az oltás után is és gondolom eszébe jutott .
Remélem ma jobban lesz, annyira sajnáltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem a kismamik és a babák, gyerkőcök is jól vannak,,,,na és persze a mamik is.

Puszi Nektek Kriszta

Judit70: Petrus tényleg az apukájára hasonlít, méghozzá NAGYON!!!

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Uram Atyám! Lilla fél éves?????????ISTEN ÉLTESSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Sziasztok!

Isten éltesse Lillust!!!
Ripley, az info a facebookról van :oops:
Sunflow, szuper lett Anna sminkje :D
Jucus, köszönjük a fotókat! Nagyon cuki!!!!!!!! Vigyázzatok a hétvégén és érezzétek jól magatokat!
Én áprilisban megyek GI-hez rákszűrésre. Most mi nála az első időpont?
Kriszta, ölelgesd meg Petrust helyettünk is! Szegényke, nagyon édes, ahogy összekapcsolta a dicséretet az első rossz élménnyel... Ma biztosan jobban lesz!
Egészségkonyha: én is elégedett vagyok. Összességében annyit tudok mondani, hogy én a változatosság miatt rendelem (bár nagyon is lenne hová fejlődni), néha vannak olyan alapanyagok, mint árpagyöngy, köles, csicsóka, csicseriborsó, vöröslencse - amiket én is használok főzéskor és a többi cég étlapján nem láttam. És imádom a vega kosztot, sokszor rendelek ebből a kategóriából - kettő is van. Jó a honlapjuk, van visszajelzési lehetőség és kedvezmény is jár a rendszeres értékelésért. A futár mindig ugyanaz, megbeszélés alapján mindig ugyanabban az időpontban jön. De csak egyszer kell vele találkozni a héten, fizetéskor, különben illedelmesen otthagyja a kaját a megbeszélt helyen (nálunk van egy kis sámli rendszeresítve az ajtó előtt). Érdemes megnézni a honlapot, nagy a választék, de "jó" magyar szokás szerint sajnos jelentős része frissensült krumplival/rizzsel :roll: Viszont nagy előny, hogy mindennap du. 2-ig lehet másnapra rendelni/lemondani és nagyon egyszerű átirányítani a kaját más címre. A kaja minőségét tekintve jó, néhányszor a fűszerezés/sómennyiség okozott csalódást, a leveseik szerintem elég gyengék, de ez már egyéni ízlés kérdése.
Egyébként az idő kontra házikoszt kérdésben teljesen osztom Jucus véleményét :wink:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, Jucuss,
Koszonom a tippet. Ki fogom probalni.
Szecs az elso idopont a 3\4 1.

Kriszta,
lassan mi is megyunk oltasra :( Kivancsi vagyok Dodo hogyan fogja viselni. Szegenykek, olyan keservesen tudnak sirni. En Annat mindig megszoptattam utana.

Ma bedobnak a melyvizbe. Anyu hazamegy. Anna meg mar Svajcban. Meglatjuk hogyan viselem. Az ejszaka mindenesetre sokkal jobban telt mert nem kellett amiatt aggodnom, hogy Dodo felebreszti Annat. 9-kor evett, aludt hajnali 2-ig es utana reggel 7-ig. Egy szavan nincs, olyan rendes gyerek :)

Delelott porszivoztam es kicsit osszepakoltam, elore trenirozva az anyumentes napokra.

KépKép
sunflow
 
 


Jucuss...... utólag is nagyon sok boldogságot kívánok szülinapod alkalmából. Már készültem írni tegnap előtt, aztán nem sikerült mert kidőltem a sorból. Nagyon helyes pocid van. Az enyém akkora volt mint egy ház.

Jucuss, Szecs, Kriszta és mindenki, köszönjük a féléves köszöntést.
Arik vagytok. Igen, féléves :lol: :lol: :lol: :lol: Olyan hihetetlen, hogy így elment az idő.


Sajnos én tegnap a féléves napján nagyon rosszul voltam.
Már szerda éjjel úgy keltem, hogy remegek, fel kellett vennem szabadidőruhát, úgy visszafeküdni, mert remegtem, de már az öltözésnél mentem beszélgetni VUK-kal. Reggel mértem a hőmet 37,5 volt csak, éjszaka nem tudom, hogy mennyi lehetett amikor annyira remegtem. Reggel már nem rázott úgy a hideg
Na, tegnap egész nap ezt csináltam, hol alul-hol felül. Nem is ez volt a gond, hanem, hogy olyan gyenge voltam, hogy alig tudtam ellátni Lillát, a reggeli pelusozás+öltözés fél-háromnegyed óra volt. Ráadásul majdnem visszaejtettem a kiságyába, nem bírtam el. Délutánra már jobb lett, csak egy kicsi hasmenés volt, de amikor Lilla aludt én is. Szegényke nem értette, hogy anya miért nem hancúrozik és énekelget neki, csak fekszik mellette.
Ma már sokkal jobb, remélem ennyi volt és végigfutott rajtam.
Pénteken voltak itt a sógornőmék, vasárnap már mondták, hogy a 15 hó kisfiú és anyukája hányt és hasmenése volt.
Háááát, hiába nem viszem én közösségbe Lillát, elég ha elhozzák házhoz.
Remélem Lilla megússza.
Most viszont már tudom, hogy egy anyának nem szabad betegnek lennie. Én még ilyet nem éltem meg, hogy szegény picurkámat alig bírom ellátni, még az etetés közben is majdnem eldőltem.
Nahh, nem panaszkodom már jobb.
Még fényképet is elfelejtettem csinálni az én drága félévesemről :-(

Gyógyuljon mindenki!

Timi jó nagyizást.

Kriszta, nekem Lilla a 2. oltásnál sírt jobban (védőnő mondta is, hogy mert lány, nahh ezt nem igazán értettem), az elsőnél is sírdogált, de nem volt vészes. A 3.-nál pedig éppen csak görbült a szája.

Szecs, Timi akkor ezek szerint a fülhőmérő jó. Beruházok én is. Azzal hagyják a picúrok, hogy mérjétek rendesen?

Sun... hány fok volt a babakocsiban amikor kint voltatok? Vasárnapra már jön a jobb idő! :-)
Ügyes vagy, hogy tudtad babástól intézni a dolgaidat. Apuka legalább addig babázhatott :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára judit70 2011.02.25 11:15-kor.

Kép
judit70
 
 


Sun... nem 2 hósan kapja az első oltást?
Ügyes, vagy megfogod oldani anyukád nélkül is. Anna meddig lesz távol?

Kép
judit70
 
 


Judit,
jobbulást. Tessék vigyázni, mert Lilla baba még nem tudja magát (és önmagát sem :) ) ellátni.
Két hónaposan kapja az első oltást. De már mire Anna hazajön jövő vasárnap már majdnem egy hónapos lesz Dodó. Aztán meg majd olyan gyorsan eltelik az a második hónap is :)
11 fokig hagytam hülni Dodókát utána behoztam. Ma is volt picurkát a teraszajtóban. 8 percet hagytam csak, amíg kiteregettem.

KépKép
sunflow
 
 


Sun.. ma már határozottan jól vagyok, nincs az a gyengeség és már éhséget is éreztem 1 kifli be is csúszott és bent is maradt :-)
Sőt, Lillussal hancúroztunk is. :-)
Itt esik a hó, vagy havas eső és jó erős széllel, mi nem megyünk ma ki, de jól kiszellőztettem ma is.
Felhívtam a rokonságot, hogy máskor hagyják otthon a bacikat, erre mondja, hogy előtte levő nap már a kisfiú hányt, hogy idejöttek volna. Na, én mint egy anyatigris úgy nekiugrottam. (már megbántam, biztos, hogy megbántottam) Na jó, de ott átszalad a mellettük levő házból a (velem egyidős sógornőm) és ellátja a lányát és unokáját. Azt próbáltam megértetni, hogy nekem nem rohangálnak még ők sem, ha gond van, pedig a XIII. ker-ben laknak, hasfájósság idején, jajjjj de jó lett volna néha.

3 napja nem fogadja el Lilla a főziket, sírva fakad, még a kedvenc sütőtökétől is. Tápszerből is kevesebbet eszik. Lehet fogzás lesz? Azért voltak a felsírások is? Bár látni nem látszik semmi. Persze nyálzás, rágás van.
Nálatok csajok volt ilyen, hogy elutasította a püréket, főziket? Ha igen, mi volt az oka?

Kép
judit70
 
 


Szecs…én általában 38,5 körül szoktam először lázat csillapítani. Addig felesleges, hiszen a láz egy védekező mechanizmus a testben lévő vírusra és pont az elpusztítását végzi.
Zsolti tegnap visszaaludt még reggel egy órára, így neki könnyebb napja volt :)
Ti akkor egészségesen éltek :)
Én ezeket az Általad felsorolt zöldségeket (?) még nem kóstoltam :)

Jucuss…én is nagyon boldogságos születésnapot kívánok utólag is :D
Mit olvas Iza éppen? Tényleg büszke lehetsz rá!
Nagyon szép a pocid!
Jó döntés az ételrendelés, ha úgy alakult volna, én is ezt a megoldást választom.

Ripley…Zalán már megérett egy saját egérre :D
Zsoltinak van billentyűzete saját és így kevesebbet foglalkozik a mienkkel :D

Sun…nagyon szép lett Anna!
Így aludt kifestve? Nem fogta össze az ágyneműt?
Én még nem rendeltem ebédet magunknak itthonra, de nekem szerencsém van, anyum is közel és a férjem is fantasztikus konyhatündér, úgyhogy nem kell nagyon megerőltetnem magam. A héten pl. kétszer főztem eddig :D

Kriszta…sajnálom kicsit Petrát, jól megviselte ez az oltás.

Judit…boldog félévességet Lillácskának!
Remélem már jobban vagy…egy anya tényleg nem lehet beteg :)
Nekünk homlokhőmérőnk van…de én szeretem. Fülhőmérőt még nem használtam.
De a mienk nem olyan mint Sun-é, mert a mienk tizedespontosságra méri a hőt a homlokon. Sun-é (meg ha jól emlékszem régről) fokokban van csak beosztva és az a fok világít, amelyik a legerősebb a hőben. Na ezt jól leírtam :D
A helyedben én is haragudtam volna a rokonokra, hiszen tudták, hogy beteg volt a kisfiú. Én még pár nappal utána is szólok, ha együtt sétálunk valakivel vagy ha megyünk valahová, hogy betegek voltunk és nehogy még legyen valami kóbor vírusunk.
Könnyen lehet, hogy fogzik Lilla és ezért nem akar enni. Éhen nem hal…nyugi :D

Mi jól vagyunk, Zsolti már újra a régi...kis rosszaság :)
De legalább sétáltunk délelőtt, akkor még sütött a nap :) Délután már csak udvaroztunk és buszokat nézegettünk a ház előtt :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vt72 2011.02.25 18:04-kor.

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit,
Szerintem is a fogzás lehet a nyügösség és a nem evés mögött.
Örülök, hogy annyira jobban vagy, hogy le tudtad üvölteni a rokonok fejét :) Én hasonlóképpen tettem volna. Nem gondolnak bele az emberek sokszor, hogy milyen felelőtlenek.

Timi,
Anna az én lányom :) Jucuss-é Iza :)
Lemostuk a festéket éjszakára mert még csillámpor is volt rajta. Nem sajnáltam volna az ágyneműt mert van itthon mosóteknő, de a csillámport még most is törölgetem Dodóka homlokáról....
És igen. Olyan a homlokhőmérőnk amit te is írsz, hogy fokokat mér csak. De ahogy mondtad is pont elég ahoz hogy kell-e további dugdosást eszközölni vagy sem. Meg is keresem gyorsan.

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Amíg Levi alszik benézek...

Köszi Timi!
Jót nevettem... gyógyul már a villanyszerelő is :lol:

A szurit az ápolónő / asszisztens/ adta be...
Ma megkapta a 6. szurit, már csak gyógyszert kell innia, de még egy hétig nem megy bölcsibe...

Ma megittam a cukrot...
Hétfőn ismét vérvételem lesz...

Szecs
Ha csak alacsony a láz Nurofent szokott kapni...
Magas 39 körülinél már kúpot is felváltva és hűtőfördőt is, ha nem nagyon akarja levinni a Nurofen.. mint most.

Jucus
BOLDOG SZÜLINAPOT - utólag!
Szép képek!

Lillának is BOLDOG félévet!

Sun
Nagyon szép lett a festés... a lányod :D

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sun...köszönöm! Javítottam :D

Kia...örülök, hogy jobban van Levi!
Cukorivászat...brrr!! Egészségedre :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Judit.... A fogzás a probléma. Hihetetlen volt nekem hogy Izának van egy csop.társa, és szólt az anyukája óvónéninek .... Nem fog enni ,mert jön a foga. Pedig... ő már nem baba :D
kezdődik a fogzása Lilla babának! :)
Örülök hogy jobban vagy!! ANYATIGRIS ... nagyon szomorú ,hogy nincsenek belátással a kicsi babára. Sajnos akkor jelenik meg minden kedves rokon mikor nem a legaktuálisabb..

Timi.. Bizony-bizony Anna Sun Lánya!! :wink:
Bogyót és Babócát olvasott Izabella.
Anna Peti könyvet nem volt kedvem cipelni...

Kia... Szép poci ! Mit szól hozzá Levi?
Cukros víz brrrrrr... a legrosszabb emlék.Hétfőn milyen vérvétel lesz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jucuss3 2011.02.25 20:24-kor.

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 


Jucus, nagyon édesek a fotók :D ! Abszolút egyetértek veled kaja főzés-rendelés ügyileg. A változatos étkezés és a szabadidő kedvéért szeretek rendelni.

Szecs, köszönöm a minden igényt kielégítő tájékoztatást az egészségkonyháról. Gondolkodom, hogy lecserélem a mostani ebédszállítót, és éppen étrend változtatásban is vagyok. A mi futárunk az ajtó előtti kismotoron szokta hagyni az ebédet :) .
Én is szeretem, azokat a "hamikat", amiket említettél :) .

Sun, kapd össze magad, hogy elmegy Anyud :wink: . Kellemes, meghitt napok következnek Dodóval :) .
Anna volt már iskolanézőben?

Szegény Judit! Gyors gyógyulást kívánok!
És Lillácskának sok boldogságot kívánok a feles szülinapja alkalmából :P !

Timi, tényleg kéne Zalánnak egy saját informatikai felszerelés!

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...
Köszönöm hogy Te is így látod ezt kajarendelős dolgot. :D
Sajnos én nagyon sokat gondolkoztam rajta,míg döntést hoztam (tunk.) :wink:

Jucus :-)

Kép

Kép
jucuss3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: