Új privát üzeneted érkezett!

No, ma megyek 4D-re! Képekkel lehet, hogy csak jövő héten jövök, mert a hétvégénk zsufi lesz! Párom meghozta a kiságyat. Olyan szép, alig várom, hogy ott tartsunk, hogy összeállitsuk! :D
Mindenkinek sok puszi, babázóknak kitartás az éjszakákhoz-szoptatáshoz-vagy amihe épp kell! :D

Kép
kislibus
 
 


köszi csajok a dicséreteket, örülök, hogy nem csak én vagyok elájulva a babáimtól, hanem ti is szépnek látjátok őket, :lol: nekem magától értetődően tökéletesek. :wink:

moncsikám
Petidet úgy el volt ájulva a gyönyörű kifiatoktól aki tiszta klónja az apukájának, hogy nem is láttam rajta a szándékot, a lányokkal kapcsolatban :lol: :lol:
Örülök, hogy beszéltünk, remélem jól ment az első éjszaka egyedül.

kislibus
Neked milyen jó megézéseid vannak, tényleg pont igy van a lányok neve. :lol:
Nayon ügyes a kisebbik baba, még talán ügyesebb is, mint a másik, azt mondák nagyon életre való, utól akarja érni a tesóját. Ez a csepp gyermek éjjel megevett 25ml tejet meg 50ml tápszert, csodálkozunk is, hová fér bele :lol:
A tesókája kb 10ml-el eszik többet.Viszont ő sokkal nyugisabb, de alapjába véve nagyon jó gyerekeke, nincs velük gond.kopp-kopp :wink:

Volt kint tegnap a gyerekorvos, rendes volt, mindent megnézett, stb. a védőnő mondta, hogy nyissunk ablakot, mert meleg van a szobába(27fok), betakargattuk rendesen a csajokat, adtuznk rá sapikat stb, erre ma reggel hallom hogy az egyik szipog, háát nagyon remélem hogy nem megfázott.
Inkább nem szellőztetem a szobát, csak egy másik helyiségbe nyitok ablakot hogy onnan menjen be a levegő.

micicke
Kár, hogy nem jöttél be hozzánk, szeretettel vártalak volna. :wink:
Tudod én lazán kezelem a dolgokat, úgyhogy nyugodtan jöhettél volna, de mindegy. Igy marad az , hogy majd én megyek hozzád, amikor megszültél, oké? :wink:

szurikáta
Köszi drága vagy, várom sajó "véleményért" :wink:

julcsika
Na milyen egyforma az izlésünk. :lol:
Örülök, hogy tetszett Mártika.
Olyan fura ez a szülés, tényleg olyan, hogy amikor ott vagy tökre izgulsz, túl akarsz lenni az egészen, aztán amikor túl vagy, úgy gondolja az ember, hogy bármikor újra végigcsinálná(na jó szegény rencsikém nem, de úgy egyébként)
Én néha még most is félek, hogy rááfekszem a babákra a hasamba :lol:

Pont tegnap beszélgettünk a férjemmel, hogy amig terhes az ember addig milyen fontos a falfesték meg hogy milyen legyen a pelenkázó, stb amikor meg megszületik az ember gyermeke, le se sz....ja ezeket csak a gyerek a fontos, rá se nézel a falra meg ilyenek úgyis a babát lesi az ember állandóan. :lol:

na remélem nem felejtettem ki senkit, ha mégis akkor bocsika, megyek etetni.
Kezd beállni a rend..., az orvos azt mondta ne csináljam mereven csak lazán amennyit esznek annyit esznek amennyit alszanak annyit alszanak, stb(na jó 4 óránál tovább ne hagyjam), úgyhogy most próbálom igy csinálni. :wink:

pusz
chilike1
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk!

Chilike
A lányok gyönyörüek,nagyon szépek,csodásak mégegyszer tiszta szivből gratulálok :D !
A rend majd be áll,nyugi.Még egy babával is eltart egy ideig hát akkor kettővel.Nagyon ügyi vagy!
Puszi a lányok pocijára.
Ja és Robcsi is látta a képeket és megsimizte a kisbabáidat meg itt puszilgatta a monitort :D !

Kép
póci
 
 

 
 

Sziasztok.

bodzim:Milán tegnap egész nap mocorgott.Egy kis szünet se volt. :lol: Nagyokat tud rugni.Képet rakok majd fel csak kicsinyíteni kell őket.Mi kész vagyunk a babaszobával.Már csak a falimatricát kell megvenni.
Tesóméktól kaptunk egy csomó ruhát.Azokat mostam ki mert egy része a padláson volt.Ittho van a kiságy,pelenkázó,hordozó,babakocsi,ruhák.Varrtam egy gyönyörű pólyát,baldehint,ágyneműt,tesóméknak autósülésbe szivacsos belsőt.
4D:jövőhét szerda este 8:45.

miciona:nem dolgozom csak itthon magunknak.Tudod én veszélyeztetett terhes vagyok.A 2 hét kórházos bentlét után.Nem a hányás miatt hanem mert véreztem,görcsöltem,hiperstimúm volt+egy hematómám ami miatt véreztem 2-3hétig.Hála az égnek azóta jól vagyunk lekopogom. :lol:

Julcsi:örülök,hogy minden rendbe veletek! Nagyon szép lett a szobátok!!!

kislibus:gondolok ma rátok nagyon! Biztos óriási élmény a 4D.Megkérdezhetem,hogy Pesten menyibe kerül?

Kép
Kép
melánia
 
 


chilike:gyönyörűek a csajok!!! Sok BOLDOGSÁGOT és EGÉSZSÉGET NEKTEK!!! :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Chilikenk! Nagyon szepsegesek a Csajok!!!!! :D Koszi a fotokat!!!! Meg! Meg! Bejott, amit a pociban ereztel, marmint, olyan a termeszete Lilinek es Mollynak? /Eszti 2.neve is Lili./
nagyon szuper igy! Ugyike vagy!!!
A 27fok nagyon sok!!! Mi 22fokon voltunk/vagyunk. Veszelyes a tul meleg es a tuloltoztetes+jobb, ha normal homerseklethez szoknak. Nekunk a vedolany is ezt a homersekletet javasolta,ejszakara foleg!!!
Szuper,h van tejci!!! Meselj majd meg! Parod is ugyi! Nagyik bevalnak? ;-)
Moncsikam! Ez mellgyulladas is lehet, en tuti Ibolyt hivnam!!!
Lehet, h Martika profi ebben is, de meselhetnek ellenkezo peldakat, milyen tanacsokat tudnak adni es milyen kovetkezmenyekkel "szakemberek". Iboly erre specilizalodott, az a biztos, amit O javasol, hidd el nekem es Monikanak!
Libuska! Meselj majd!!!!
Jupcsika! Nem semmi programok meg... :lol: :lol:
Indiai, ez kesz!
Melkem!www.4dgenesis.hu Ott van minden ar!
Ugyik vagytok!!!! Koszi a beszamolot!!!
4D szupi lesz!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Mucim! Tessek eletjelt adni!!!! Pusz

Most nezem, bocsanat a sok melleutesert!!!! :-(

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok újra,kicsit összeszedtem magam és talán Patrika is enged írni pár sort.

Bár nem sokan aggódtatok:),azért leírom,hogy már jól vagyok,kedden éjszakára sikerült levinni a lázam,szerdán még gyengélkedtem,aztán tegnap hajnltól Patrika egész nap cicin lógott,óránként követelte a kaját,nem nagyon volt elég a tejci,gondolom a láztól is csökkent,fene tudja,a lényeg,hogy jól beparáztam,sírtam,hogy elmegy a tejem,ittam a szopis teát,aztán este 2 szopizást tápszerre váltottunk,kialudtam magam és hajnalra mikor kelt már durrantak el a melleim.Meg is nyugodtam,mostanra viszont megint úgy érzem,hogy nincs olyan sok.
Ma bérelünk egy mérleget és 7végén minden kajánál mérni fogom,hogy mennyit tud enni.
Amúgy olyan kis beles,hogy éjszaka 105 ml tápot ivott.
Írtam Ibolynak a szilikonnal kapcs.an,de még nem válaszolt.
Bodzikám,nem tudod,hogy emailben is segít esetleg?

Köszönöm mindenkinek a szopis tanácsokat,próbálkozunk,eddig nem sok sikerrel,mert elkezdem szilikonnal,hogy kicsit húzza ki a bimbit,majd leveszem,de nem tudja megtartani,csúszik ki a szájából,pedig mindenhogyan próbálom beadni neki :(
Bocsánat a sok panaszkodásért,de néha kicsit elkeseredek,hogy hogy lesz így,meddig lesz tejem :(

Chilike,üdv. "itthon", a lányok gyönyörűek és én is rögtön kitaláltam,hogy melyik Molly és melyik Lili :)
Ügyesek legyetek.
A 27 fok tényleg sok,nálunk is 22-22,5 van.

Moncsika,hogy vagytok?megszűnt a fejfájás? ti hogy boldogultok cicizésileg,van elég tejci???

Rencsike,eltüntél,jól vagytok??

Szurika,jó kertészkedést.
Szépeméknek is gratula a kiskukishoz!!

Bodzim,Patrika továbbra is egy zabagép,este 4180 gr volt :)
A sétát,fürdést imádja,akkor sír,mikor kiveszem a vízből.Ha hasra fordítom már mozgatja is a kis virgácsait,mintha úszni akarna :)
Küldjél Esztiről bulis fotókat.

Zel,Lukács annyira cuki,ahogy a húit eszi,kis zsivány :)

Libuska,sajnálom a fogászatot,viszont jó,hogy a dokinál minden rendben volt.Nem említette neked senki esetleg a Femibiont??
Nekem Folsavilag nagyon bevált.Itt nagyon szeretik.
Szép nap lesz a mai,4D :)
Anyukám itt van még keddig,főzi a finom kajákat nekünk :)
Itt is választottunk gyerekorvost,szerdán visszük is az első vizsgálatra vagyis a 3.ra,mert kettő volt a korházban.

Csomee,Kittikéd nagyon szépséges,az a kis rucika,igazi kis nőci.
Örvendek,hogy ilyen jól viseled a terhességet.
Na és ha Apánk 90%.ot mondott,akkor azt veheted 100nak,nálam is ezt csinálta :)

puszi,mennem kell,mert sírás van

Kép
hanyatka
 
 


Sziasztok!

Voltam ctg-n, minden rendben, ez alapján nagyon is jól érzi magát bent Szonjus, és nem úgy tűnik hogy ki akarna jönni hamarosan. Szerencsére:)

Én már kevésbé vagyok jól, hasmenésem van napok óta, és nagyon kijött az aranyerem. Voltam gyógyszertárban, de egyik kenőcsöt sem ajánlják várandósan... Nem tudtok valami természetes gyógymódot?

Hanyatka,
Örülök, hogy meggyógyultál! Aggódtunk érted csak elfelejtettük írni :oops: Annak kevésbé örülök, hogy a szoptatással gondok vannak, remélem sikerül hamar megoldani! Ott helyben nincs tanácsadó, aki tudna segíteni? Egy ottani Iboly?
Küldesz még képet Patrikáról?

Meli,
De jó hogy ennyi mindent magad tudtál megcsinálni! Teszel fel majd képet a szobáról? Hihetelen, hogy te is már a 3. trimeszterben vagy! :) Kíváncsi vagyok mekkora lesz Milán a jövő heti 4d-n :)
Itthon nekünk 10500 Ft volt (genesisben), és nagyon nagyon alapos.

Libus,
nagyon kíváncsi vagyok mi volt ma neked a 4d-n, majd gyere és mesélj, méreteket, képeket!

Moncsikám,
Mi újság veled? Hogy telt a mai nap? Beállt már vmilyen rendszer?

Rencsikém,
Tényleg eltűntél, minden rendben? Ebben az időben nem tudtok sétálni :( Remélem az esőtől nem nyűgös Domika!

Chilikém,
Hát ha így vesszük a babák mellett minden lényegtelen :) De azért nagyon nem mindegy nekem, milyen környezetben vagyok, meg pláne, hogy a babám milyen környezetet szok meg :)
Nagyon édesek a lányok, a méret alapján tényleg elég egyértelmű volt, melyikük melyik :)
A szülés gondolom hogy ilyen, de azért szülés és szülés között nagy különbség lehet... nekem szinte tuti, hogy nem császár lesz (nem is szeretnék ha csak nem muszáj), szóval azért a fájást-vágást-varrást végig kell csinálnom. De nem baj, ez az gyerek ára, vállalom, ne félek miatta, egyszer úgyis vége van és akkor ott az én kicsilányom :)
vjulcsi
 
 


Julcsika!
A fájás- vágás-varráshoz :
Tudom hogy ez nem vigasz de amikor ti is születtetek ugye kb 30 éve? akkoriban születtek az én gyerekeim is.Semmivel nem foglalkoztak.Ennek fájni kell és kész. Sőt még haragudtak is arra aki jajgatott vagy netán kiabált a fájdalmában.Egyedül varrás előtt körbe lőtték a területet lidokainnal és utána had szóljon.Mindent el kellett viselni a természetes fájldalmával együtt. Nem volt alternatíva.ki kellett bírni.Mondjuk borzalmas volt. Hidd el ti már szerencsések vagytok. Én ábrándoztam arról hogy milyen jó lenne ha lehetne csillapítani a fájdalmakat.De ehhez el kellett telnie majd 30 évnek hogy így legyen. Ha végig csinálod természetes uton a szülést sem bánod meg mert tényleg nagyon fáj de megéri!!!!! Ugye nem baj hogy ezt leírtam Neked?

szurikáta
szurikáta56
 
 


Szia Szurikáta,
persze hogy nem baj, miért lenne baj?
Azért ha az ember nem kér edát, akkor szerintem annyira távol nincs attól ami régen volt... akkor most is csak likodain van varrás előtt, aztán kész, amennyire jól tudom, az pedig nem mindenkinek hat szuperül (lásd Rencsike).
De az biztos, hogy emberileg sokkal jobban állnak hozzá a dologhoz...Az meg hogy nem bánom meg és megéri, azt hiszem teljesen egyértelmű....:) Pont azt írtam, hogy tudom, hogy nyilván fájni fog, de ez ezzel jár, és mindenért kárpótol hogy a végén ott lesz a kislányom...
vjulcsi
 
 


Julcsikám

Nagyon drukkolok hogy minden simán menjen.Már tényleg nem sok van hátra :) :) én megérkezik életed ajándéka.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Hanyikám! Örülök, hogy jobban vagy!!!
Véleményem szerint azonnal hívd fel Ibolyt! Megéri, hiszen ezen múlhat a további szopizás, amit Te is és Patrika is annyira szeretnétek.
A stressz a legfőbb ellenség, ne idegeskedj!
Írtam Ibolynak az érdekedben, ha válaszol, elküldöm.
(Szerintem nem lehet mailben ezt megbeszélni, mert ezer kérdése lenne, h segíteni tudjon.)

Julcsikám! Írok a napokban Neked is és a többieknek is, de most rohanok.
Libuska! Milyen volt? Édesanyád elment végül? Hogy reagált? Barinőd?
Moncsika? Rencsike? Andika?
Zelecském! Neked is írok majd!
Mindenkinek pussssssssssssssssssssz!!!!!!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Iboly mar valaszolt is,holnap ir Neked! Rengeteg elfoglaltsaga volt, most ert haza. Kerte, h jelezzem feled Hanyika. Pusz

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!

Szurikata! Chilike!(Molly,Lili)! Miciona!

Ezt nem volt nehéz megjósolni!
Bejöttek a képernyőre a csajok, én eltátottam a számat, aztán csak néztem ezt az idilt, milyen békésen, nyugodtan, elégedetten szunyókálnak az ÉLETben.
Szóval tócsa lettem megint.(duplán)
Mollyt és Lilit rögtön meg tudtam különböztetni, a Chilike által megadott paraméterek alapján! Akkor Lili ezek szerint nem került inkubátorba a súlya miatt. Gyönyörű ez a testvérpáros!
Chili, nagyon ügyes voltál, hogy ilyen szépek, nagyok lettek a lányok! Kívánok Nektek mégegyszer nagyon sok boldogságot!

Sajo
(Jucus követeli, hogy Őt is írjam ide, úgy hogy:
Jucus
sajo
 
 


Nem követelek, csak nyomatékosan kérek. Merthogy én is itt vagyok ám folymatosan az én drágámmal veletek :lol:
sajo
 
 


Hu,de kihalt a topikocska. Remelem, mindenkivel, minden rendben azert!!?
Moncsika mar konzultalt Ibolyunkkal, sinen van a cici es a szopi is, majd elmeseli biztosan. Most ott van a Zanyukaja is, sok a dolog, de igyekszik jonni a heten.
Rencsikerol nincs hirem, remelem, jol vannak.
Hanyinak pedig, remelem, szinten rendezodnek a dolgok es talan mar Iboly is irt Neki.
Libuska is eltunt a 4D-s fotoival...
Hetfon tessek jonni Mamikaim!
Addig is cupakok mindenkinek itt!!!

Kép
bodza2005
 
 


sziasztok,

Nagyon köszi Bodzim a segítséget,akkor várom holnap Iboly levelét.
Tegnap Apa béelt mérleget,estétől mérjük és kicsit megnyogodtam,mert két mellből min. 110-120 gr-ak eszik.
Az sztem jó,nem?

Olvasgattunk a hasfájásról,mert arra kezdtünk gyanakodni,ugyanis mindig este a kaják után lett sírós.
Rencsike nálatok is így van,inkább este vannak Domikának is görcsei?
Ti használjátok esetleg ezt a Grip Water-t?Mert sokan dicsérik.

Kép
hanyatka
 
 


Szuper Hanyikam! Infacolt probald, eves elott ket nyomika! 2honap utan mar valoszinuleg nem lesz ra szukseg! A GriprWater -t nem szabad ujszulottnek, ugy tudom!
Pusza!!!

Kép
bodza2005
 
 


Az Infacol leegyszeusitve a nagy buborekokbol kicsiket csinal, ami mar nem faj a hasikanak. A hatoanyaga olyasmi, mint az Espumisan. Nem szivodik fel, semmi kart nem okoz, semmi karos anyag nincs benne! Telikben is ezt wdjak az ujszulotteknek. Egy baratnom anyukaja gyogyszeresz es O is ezt adta a kislanyanak 7honapig, mert nagyon hasfajos volt. Pedig igen feltik.

Kép
bodza2005
 
 


Ugyanez a Subsimplex is. Csak mas az izesites. Az egyik bananos a masik talan malnas?

Kép
bodza2005
 
 


Infacol
http://www.google.hu/search?client=safa ... q=infacol+újszülött&ie=UTF-8&oe=UTF-8&redir_esc=&ei=fX-JS-z1LYT7_AbEq-zpBg

Kép
bodza2005
 
 


Eszti ilyen cipőcskében nyomja :D
Cukor, ugye Csajok?

Kép

Kép
bodza2005
 
 


Chili! Nem olyan nehéz ám őket megkülömböztetni! Nagyon szépek és nagyon mások! :D
Többiek is irták, hogy a 21-22 fok a jó a babáknak. Szellőztetni érdemes a szobájukat, vagy a beöltöztetéses módszerrel, vagy átteszed őket babahordóba és átviszed másik szobába a szellőztetés idejére (meg amig visszamelegszik a szoba).
Szörcsögés még lesz sűrűn, ne ijedj meg tőle. Elvégre sétáltatni is visszitek őket valamikor, akkor is kapnak hideget, szörcsögés akkor is lesz. :wink:

Hanyatka! Sajnálom, hogy ennyit kell küzdenetek a szopival! De ne add fel, lehet, hogy ez a betegség tett be egy kicsit! Sok folyadákot igyál mindenképpen! És mindig szopiztasd meg, akkor is, ha úgy érzed nincs a melledben, mert attól az inger még éri a melledet és az segit fenntartani a termelést. Utána, ha úgy látod, hogy nem tudott eleget szopni, ég mindig adhatsz kiegészitésnek tápszert, de attól a szopit ne hagyd ki! Menni fog, csak ez a szerencsétlen dolog most, hogy beteg voltál, de ez elmúlt, majd beálltok szépen!
Femibion nekem nem tartalmaz elég folsavat. Ami abban van, annak az adagnak többszörösét kell szednem, hogy rendben legyen a vérképem. Most 5 mg-osból kettőt naponta. :roll:

Melania! Bodza megválaszolta! :lol: De jó, hogy ennyire készen vagytok már! Mi is voltunk ma vásárolni.
Milán is sokat rugdosott??? Biztos az idő is teszi!

Julcsi! A krémeket lehetne pedig használni, mert helyileg hatnak, nem szivodnak fel. De lehet használni körömvirág kenőcsöt (külsőleg) és prbáncfű kenőcsöt. Ülőfürdőt venni terhesen nem lehet (apánk utasitása szerint), de kamillás-langyos (vagy árnikás) vizzel érdemes lemosást csinálni székelés után. A lemosáshoz használt langyos vizhez adott pici ecet fertőtlenit és állitolag csökkenti a viszketést (de ezt én nem próbáltam, csak a kamillát). Nem szabad emelni-cipelni (persze Szonjababa ez alól kivétel :lol: ) , mert az súlyosbitja a panaszokat. Nekem lényegében magától oldódott meg ahogy elmúlt a székrekedésem, de a lemosás sokat enyhitett a fájdalmon, amig tartott az egész.

Bodza! Köszike a meglepit! :D Ugye te voltál?? Valld be mióta tervezgetted ezt a huncutságot?! Nagyon tetszik!

4D: Gyönyörű kicsi lányunk van!!! Én teljesen beleszerettem ebbe a szégyenlős-méhlepénybe bebújós kicsi babámba! Nagyon jó volt, jött anyu is, barátnőm is, nyomtattattunk nekik is egy-egy képet.
Apropo kép: Párom megvétózta, hogy képet tegyek fel az uhuról (Védi a lányunk személyiségi jogait :lol: ) úgyhogy aki szeretné látni, irjon priviben e-mail cimet és elküldöm. Illetve azért a vonalzót szerintem megcsináltatom bbelőle, azon úgyis olyan pici a kép, az nem is minősül képnek... :twisted:
Szóval a méhlepény meg nem ment feljebb, még mindig a méhszájam szélén dekkol... :? Plussz I-es fokban érett, hát ennek kb. 4 héttel később kellett volna bekövetkezni. Igy valószinű, hogy a kiirthoz képest korábban fogok szülni és Anna nem lesz épp egy gigababa. (Most sem az). Kb. 730 g. Az uh. szerint inkább 24-25 hetes méretei vannak. (25+5 napon voltunk).
Anyira jó volt, hogy azóta, ha becsukom a szemem, a kis szájacskáját látom, a kis arcát, orrocskáját... :D És itthon nézem a képet és alig hiszem el, hogy tényleg itt van a pocakomban (hú, pedig mennyit rugdos!) és tényleg anya leszek. Olyan az egész mint egy álom, és én csak azért imádkozom, hogy fel ne ébredjek!

Ma meg el is mentünk bevásárolni. Csak babakocsit akartunk, de ahogy bementünk a Bergonba, volt egy csomó minden más is amit megvettünk. Igy már nagyon kevés dolog kell. Csak az a baj, hogy még nem tudjuk összekésziteni az ablakcsere miatt, amit még a szülés előtt meg akarunk ejteni. Ettől kicsit tartok, hogy lesz-e majd időm rendesen kimosni-kivasalni mindent.
A babakocsi is nagyon klassz, bordó-drapp kockás, nagy kerekű, bergon XSPR tipus. Töbfélét néztünk, de ott a fickó ezt javasolta ahogy meghallotta, hogy milyen terepre kell. Egyetlen hátránya, hogy nehéz és nagy, igy tömegközlekedni nem fogok vele, de arra jó lesz a kenguru.

Kép
kislibus
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Miből jöttél rá Libusom??? :oops: :oops:
Pedig direkt nem írtam semmit mellé és Csilláékat is felhívtam, h ne árulják el, ki küldi, a Zuram vitte be, Őt is titoktartásra köteleztem. :wink: :wink: De jóóóóóóó! Sikerült a meglepi!! :D :D
Csodása 4D, igaz? Még jobban átéled az egészet, mert ilyen jól látod Őt.
Szuper, h mindenki ment és ennyire nagy örörmet okozott Anna Katinka!
Nekem küldd lszke a fotót mailben!
Kivárja a 36.hetet és akkor érkezik szerintem. ;-)
Cupppppp

Kép
bodza2005
 
 


Tegyél majd képet a járműről!!!!

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.02.27 23:05-kor.

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok csajszikáim!

jól esik hogy hiányoltatok! :wink: :D meg vagyunk, voltunk a rendelőben a 3 hónapos ellenőrzésem és 64cm és 6320g mértek.....5-6 hónapos babának felel meg :wink: volt ott vagy 10 baba de mindenki a Domitól volt elájulva, mert akárki hozzá szólt teli szájjal vigyorgott :D :D :D

Libuskám,
de jó lehetett a 4d, örülök hogy végül a barátnőd és anyud is el tudott menni. Nekem küldjél képet lszi! Tudod a emailemet?
Majd rákeresek a neten erre a kocsira, kíváncsi vagyok milyen! Szerintem teljesen normális hogy nem nagy a babó, mert hát nálad is működik a genetika rendesen, haogy Domika óriásbébi.... :wink:

Hanyatkám,
igen, nálunk is késő délután este felé volt sírás, Bodzus írta az infacolt, azzal kezdjétek nyugodtan, próbáld meg, hogy csak a délutáni és esti szopi előtt adsz neki. Ha esetleg nem elég akkor vannak egyéb lehetőségek, de a Gripe Watert nem szabad használni 1 hónapnál fiatalabb babáknál, bár mindjárt egy hónaposok vagytok! :wink: A gRipe water a veseérzékeny gyerkőcöknek nem ajánlják, de hát ki tudja hogy érzékeny-e a gyerek veséje, így azt szerintem csak ha nem jó az infacol.
A 110-120 az szuper!!!hányszor esztek? ilyenek az éjszakák? Alakul már egy kicsit?

Bodzuskám,
mennyire cukika ez a cipő!!!!!Képzeld voltunk fent a felső szomszédnál, régóta barátnők vagyunk ( ő az akivel egyidős Esztike) és most látott először ilyen ksi babát Fannika ( ő is Fanni) és amikor Domika megéhezett elkezdtem szoptatni, majd odajött Fanni és a másik cicimet majdnem elkapta, engem nem zavart volna, de a barátnőm úgy meglepődött és erőteljesen rászólt a gyerekre, hogy végül nem engedtem neki. Ja és ott voltunk addig kb 3-4szer szoptattam és minden egyes alkalommal Fanni is ment szopizni, pedig már csak napi 2x eszik tejcsit. Nagyon édes volt! Esztike szokott talákozni ilyen picikkel?

Kép
rencsi79
 
 


Chilikém,
nagyon gyönyörűek a csajszik! Gyere hozzánk mindig amikor van egy perced és mesélj, kemény lehet 2 gyerkőccel!! Meddig lesz segítséged? A párod mikor megy dolgozni?

Kép
rencsi79
 
 


Mennem kell...jön a mai utolsó szopika.
puszika mindnekinek, bocsi hogy most cak ennyit írtam

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok,

Libus,
de jó, hogy eltudtott menni anyukád is :)
Most akkor az élmény feltöltött egy jó időre. Nem sokára itt a bűvös 28. hét is, tudom, hogy eddig ezért izgultál, hogy minden rendben menjen addig.

Chilike,
Bárcsak.....
Minnél hamarabb jöhetnél be Te hozzám a szülészetre. Bár ahogy gondolom most egy ideig a mosdóba sem egyszerű eljutni :)
Milyen szerencsés vagy, hogy ilyen "rendes" kislányaid vannak!
Most nem érzed már bezárva magad annyira ugye, hogy el vagytok foglalva, meg hát jön a jó idő pont mire már ki lehet őket vinni.
Mit szólt a nagylány a hugikhoz?

Moncsika,
Szopi? És Te nagyon fáradt vagy?

Hanyika,
Nem feledkezett meg rólad senki nehogy azt hidd :)
Csak itt most olyan sok baba született, hogy mindenki kiesett az írásból. Én meg dolgozom a betegszabi után, otthon meg nincs net egy hete. A legaktívabb most Libus és Julcsi tud lenni ,mert ők még nem babáznak, és nem dolgoznak. Bár szerintem az ember otthon is talál magánakelfoglaltságot bőven.
Meggyógyultál teljesen? Megkaptad a választ Ibolytól?

Lányok, ha lesz időtök várom ám, az újabb fotokat!!

Julcsika,
elkészült a szoba teljesen?
Meli,
Ti is nagy szoba berendezésben vagytok?

Kata,
már megint olyan régen írtál!

Bodzika,
cuki a cipő :)
Már a buliban is ebben hódított Eszti??

Rencsi,
küldöm hétfőn a levelet!! Írtam benne, hogy mennyire fontos neki a társaság, látod el is varázsolta a társaságot a rendelőben:)))
miciona
 
 


Bodza! A cipő nagyon helyes! Főleg igy a mama-baba lábkompozicióval! :D Hát azt azért elárulták, hogy aki nekem ajánlotta a helyet, az küldi. Hát ez rád illett, meg aztán ti laktok ott közelben. Nem volt nehéz össze rakni!
Képek mennek, amint tudok megint mailt küldeni. Most valami hülye jelszót kér a gépem, azt mondta a férjem, hogy megnézi, csak ugye azt ki kell várni... De majd megteszed, hogy tovább küldöd a töbieknek? Mert én nem tudom ám senki más cimét!
36. hetet, ha kivárja az már tökéletes! :D
Járgány kép majd akkor lesz, ha kicsomagoltuk-használatba vettük.

Rencsi! Nem semmi, a genetika Dominál tényleg ott van!!! :lol:
Csak azért nem számitottam, hogy ennyire kicsi Anna, mert az apukája nem kicsi egyáltalán. És a testvérének a gyerekei sem kicsik. Dehát úgy néz ki, inkább rám ütött, majd idekint válik jó hurkássá. :lol:
Vicces lehetett (meg persze anyuka reakciójából itélve kicsit kinos is) a szomszéd Fannis szitu!

Miciona! Igen, már alig várom, hogy a 28.-at is betöltsük! E-mail cimet küldessz át priviben? Akkor amint tudok küldök képeket, vagy ha Bodza bevállalja a továbbitást, az is jó.
Milyen volt a pénteki munkanapod? Kedden mész dokihoz ugye?

Babázók (Chilike, Moncsiga, Hanyatka) mi újság?

Julcsi! Nem jelentkeztél a hétvégén! Mi a helyzet?

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok Drágaságok!

De jó olvasni titeket!
Remélem, hamar összekapjuk magunkat és újra lesz sok-sok időm rátok. :wink:

Libuskám, én kérem a képeket!
Bodzicica, nagyon cuki a cipellő. Csajos-Esztis.
Hanyikám, én emlegettelek :lol: sőt, szerintem a többiek is.
Örülök, hogy megnyugodtál a szopi miatt. Nagyon együttérzek, mert nálam is szopi-para van. Bár már ügyesedünk! 2 teljes napja eldobtuk a bimbivédőt. Arra jó volt, hogy kiemelte a bimbammot. (éjjel egyszer még előfordult, hogy a kis oktondi gyermekem nem ismerte a meg a ciccet nélküle, de egy perc után levettem akkor is.) Ma már elég ügyesen szopikáltunk. Hallottam, ahogy surrog a tej amikor spriccel a gyerek szájába. :) ez nagyon megnyugtató. A bimbivédőt azért szerettem kicsit, mert láttam, hogy van benne tej, míg eddig nem tudtam, hogy a ciciből jön-é egyáltalán. Volt olyan, hogy (mérleg szerint )60-70 g-ot evett, 30 is-de akkor egy óra múlva megint kaja volt.

Nagyon jó kisfiú Nimród. Ha tele a pocikája 2-3 órákat alszik. Ma pl egész nap ágyban voltunk, kipihentük a kezdeti rázós napokat. Én is Infacolt adok neki, mert nagyon kínozta a pocifájás pár napig. Összehasonlíthatatlanul jobb a baba közérzete tőle! Eddig nagyon nehezen böfizett, most meg akár fekve, kaja közben is kiugrik egy-egy böffencs. Olyan ügyes kisbaba, hogy simán az oldalára tud fordulni. Már nem egyszer találtuk meg az oldalán fekve, pedig hanyatt(ka) tettük le. Vagy nincs ebben semmi különös, csak nekem az? :oops:

Micike, olyan aranyos tőled, hogy itt időzöl közöttünk! Nagyon jó érzés, hogy te nem tagadtál ki minket. :wink: Hogy vagy? Család?

Rencsike szívem, nem kismiska a Domika! Hihetetlen kis vasgyúró! :) Aképek alapján nem csodálom, hogy beleszeretnek az idegenek a mosolyába.

Julcsika? Hogy telt a 7vége?

Csomee, írtam már, hogy gratulálok a kislányhoz? Milyen jó lesz Kittinek egy hugica!

Lányok, nektek mi a véleményetek a vigaszciciről? Ugye nem helytelen, nem zavarja össze a babát? Én bizony gyakran folyamodok hozzá, ha Nimródot nem tudom másképp megnyugtatni. (ha fáj a hasa, vagy mérges a csuklás miatt.) Normális, ha naponta ég mindig 2-3X csuklik, mint a pociban?
Ja, reszketés...emlékeztek,aggódtam miatta, hogy éreztem a pocakban, hogy reszket, remeg a gyerek. No, most is ezt csinálja. Ha félálomban van, vagy nyugtalan, a kis kezét, vagy lábát rázogatja. Most már egyre kevesebbszer, de születése után nagyon sokat csinálta. A gyerekorvost kérdeztem, mi ez, azt mondta, kis idegrendszeri fejletlenség, teljesen normális, majd elmúlik... Bodzikám, van valami tapasztalat szakmai vonalon erről a jelenségről?

Puszikák! Megyek valahogyan életet lehelek a fiamba, mert már rég nem evett. (igaz evés óta volt két vigaszcickó is, ami nem nagy mennyiségű tejet jelent, de mégiscsak pár korty az is)

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok anyukák és leendő anyukák! ::)

Moncsika,
Jaj a soaridból nagyon úgy tűnik, hogy szuperül vagytok és megnyugodtál a szopihelyzet miatt, ugye? Nagyon örülök neki, hogy sikerült megoldani, hát hiába, bele kell jönni az új helyzetbe. Nimród nagyon aranyos, hogy ilyen jó fiú, és hagyott titeket egy nagyot pihenni.
A vigaszcicihez nem értek, de teljesen megértem hogy Nimóci attól nyugszik meg, és így laikusként nem is tartom rossznak. Végülis 9 hónapig a hasadban volt, és ez a legintimebb közelség, amibe kerülhet veled most, hogy kint van már.

Chilike,
Hogy telt az első otthon töltött hétvége? Hogy alakult most a napirend? Kérünk még képeket a lányokról! :)

Libus,
De jó hogy szuper élmény volt!
Szerintem 1 hét eltérés egyáltalán nem sok a méretben, és ez még sokat változhat az elkövetkezendő hetekben. Lehet, h mivel kislány, így inkább rád üt, majd ha lesz fiatok ő pedig az apukájára fog :)
Nekem is küldj lécci képet, mindjárt dobok egy privit!

Melike,
Teszel fel nekünk képet a szobáról meg a cuccokról?

Bodzika,
Édes a cipő, illik Esztihez! :)

Micike,
Hogy bírtad a munkát pénteken? Meg akkor gondolom ma is dolgoztál, ha tudtál netezni...
Drukkolok holnapra az endodokihoz, remélem minden nagyon hamar meg fog oldódni és hamarosan kezdhettek!

Velünk minden ok, tegnap főleg vásároltunk (Szonjának szőnyeg és függöny, pelenkázószivacs- gyönyörűeket vettünk:)), meg este moziban voltunk. Ma pedig elmentünk a Normafához kirándulni a kutyákkkal, nagyon jól bírtam, viszonylag sokat sétáltunk, nagyon jól esett. Ettünk lángost, és még a kutyák is kaptak :)
Ma telihold van, állítólag ilyenkor sok baba jön, de szerintem Szonjusnak esze ágában sincs még kijönnie :) Apukája folyamatosan hajtogatja hogy még nem készült fel, egyre inkább be van tojva, nagyon édes :)
vjulcsi
 
 


Hanyikám,
Nektek hogy telt a hétvége?Hogy van Patrika?
Esti sirdogálás még megvan? Infacolt te is adod már?
vjulcsi
 
 


Moncsiga! De jó, hogy ilyen jól beálltok!
Vigaszcici szerintem nem baj, amig pici szüksége van rá. Elkapatni a gyereket 3 hónapos koráig tutira nem lehet! Addig ha szüksége van rá, nyugodtan tedd rá a melledre, főleg, ha jól is böfizik, nem lesz belőle gond. Én is ezt fogom tenni Annával, meg lesz a kengurus módszer a megnyugtatásra.
Reszketés is úgy van, ahogy a gyerekorvos mondta. A babák kb. 60-70%-a produkálja a szülés után, van aki olyan mértékig, hogy nem tud tőle aludni, de ott sem mutattak ki rendellenességet. Akkor baj, ha áttevődik a törzsére-fejecskéjére (furcsán hátrafeszül).
Oldalra fordulás kicsit korai de elő fordul, (általában alkati) majd emlitsd meg az orvosnak (megnézi az izomzatát, hogy nem túl feszes-e). Majd kapunk képet, hogy mennyit változtatok? :D

Julcsi! Mit nem adnék egy jó kis Normafás sétáért! De szóba se jöhet sajna, annyit dolgozik a férjem. :(
Még jóslófájásaid sincsenek? Mondjuk ettől még bármikor melephet titeket Szonja! Apukát nyugtasd meg, hogy nagyon is fel van rá készülve! :D

Képeket küldöm amint tudom, páromnak még nem volt ideje megnézni, hogy miféle jelszót követel ez a gép. De még csak szöveget se tudok küldeni, ahhoz is kellene neki... :?

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Bodzi
Cipőke nagyon szép.És igazi Esztis :D !

Libuska
örülők hogy jól sikerült a 4d,és mind ott lehettetek ahogy terveztétek.Én is szeretnék képeket.Anna baba mérete meg szerintem teljesen jó hát igazi csini csajszi már most :D !Párod megnézte a képeket és a felvételt mert azt is kaptatok ugye?És a babakocsirol teszel fel képet?

Csomeo
Kitti baba nagyon csinos,igazi kis szépség!És gratulálok a kis hugicának :D ,nagyon jó hogy ilyen jól viseled a terhességet.

Moncsi
Ügyi a kis Nimóci baba,és örülők hogy szépen beálltatok a szopival meg a napirendel,és hogy ilyen jó baba.A vigaszcicivel semmi gond nyugodtan add neki nálunk is volt ilyen és nem volt semmi gond.Új képek?

Chilike
Hogy vagytok?A csajok irták már a 27fok nagyon sok,max 22 a jó,
az alváshoz meg elég a 20 is .

Mici
Jobban vagy,fülzugás elmult?

Julcsika
Jó kis programok,és jó hogy igy biród :D .Apa nagyon édes lehet ahogy igy izgul :D .Sonja baba meg tudja hogy mikor kell kibujnia,majd megtalálja a legmegfelelőbb pillanatot :D .

Hanyika
Én is aggodtam ám érted :) .
Az infacol nagyon jó nekünk is be vált,pár alkalom után nem is kellett többet adnom.Greap Water ahogy a lányok is már irták csak egyhonapos kor után adható.Iboly válaszolt?
Ügyes a kis Patrika szép mennyiségeket eszik :D .
Jártok már ki sétálni minden nap?

Rencsike
Domikának szép kis méretei vannak :D ,és nagyon jó hogy igy szereti a társaságo,és kis vigyorgos.
pocakja alakul már,vagy fáj még neki esténként?

Meláni
Már ti is tul vagytok a28 héten,hogy repül az idő.Baba szobárol képek?Biztos nagyon szép lett.Mikor is mész 4d-re?

Andi
Mi van veletek?Nagyon eltüntél.

Ercsike?

Ha kihagytam valakit ,bocsánat,puszi mindenkinek.

Kép
póci
 
 


Csajok dicsekethetek kicsit?
Képzeljétek tegnap elvittük Robcsit a Lurdyházi játszoházban volt farsangibuli gyerekeknek, belehetett öltözni,és volt jelmez verseny is meg egy csomo minden jó.Szombaton hivott az egyik barátnőm hogy ott jártak és felirattak minket is hogy megyünk.Na de hát nem volt jelmezünk igy vasárnap délelőtt még gyorsan összedobtam neki egy Noddys jelmezt,hogy ha már farsang akkor ne menjünk jelmez nélkül.És az én drága kisfiam annyira jó volt a Noddys jelmezben hogy vagy 40 gyerek közül ő nyerte meg a közönség dijat.Nagyon meglepőttünk mert egyáltalán nem számitottunk rá hiszen annyi szép készen vett csodálatos jelmez volt ,a mienk meg régi rongyokbol lett gyoran megcsinálva.És nagyon boldog voltam ugy örült.

Kép
póci
 
 


Póci,
Gratulálok! Nagyon ügyes voltál te is, meg Robcsi is, hogy megnyertétek a vesenyt, ill. hogy ilyen jó jelmezt csináltál. De mi az a Noddys? Vagy ezt tudnom kéne? :oops:

Libus,
Nem hogy jóslófájások nincsenek, de egyáltalán semmi bajom nincsen. Tudok háton aludni, sőt bármelyik oldalt is, egyhuzamban végigalszom 8 órát az éjszaka, nem járok pisilni, csak egyszer, kapok levegőt, nem érzem magam elnehezültnek.... szóval nekem olyan, mintha még fényévekre lenne a szülés.
Remélem mindez nem azért van, mert annyira picike a baba, bár a múlt héten volt UH, és teljesen korának megfelelőnek mérte Dévisz, sőőőt, a fejecske alapján még nagyobb is :) (a combika alapján meg picit kisebb- mondtam is, hogy nem lesz egy hosszúcombú leányka, persze Dévisz erre megjegyezte, hogy én sem vagyok egy hosszúcombú :D)
Na most megyek is ki a kertbe játszom egyet a kutyákkal, aztán délután Dévisz randi.

Tegnap elfelejtettem a privit küldeni, de most bepótolom, nagyon kíváncsi vagyok már Annára!
vjulcsi
 
 


Julcsika
ne izgulj Robcsi előtt én se tudtam :D ,egy aranyos kis mesefigura.Beütőd a keresőben és kapsz róla infot meg képet.

Kép
póci
 
 


sziasztok lányok,

nem tudom most mennyire tudok mindenkinek külön reagálni,de gondoltam gyorsan dobok pár sort,amíg nyújtozódik Patrika :)

Péntek estétől mérlegelem és nyugodtabb vagyok,mert szépen eszik,szóval van tejci.
A késő délutáni /esti hasfájás szombattól egyre erősebben jelentkezik.Az este volt a legduvább,mindent megpróbáltunk,masszázs,meleg textilpelus,lábak felnyomogatása,semmi nem volt jó.Gondoltuk egy meleg fürdő hátha segít,imádja a fürdetéseket,de most a felét átsírta :( a szívem szakadt meg,olyna keservesen sírt :(
Ma megy a párom a gyógyszertárba,remélem adnak valamit.Igazából bízom benne,hogy itt is van Infachol.

Sajnos Iboly még mindig nem válaszolt,pedig nagyon érdekelne az Ő véleménye a bimbivédőről.
Bodzim megkaptam az emailt,amit Iboly írt neked,de sajna még semmi :(

Moncsika,örülök nagyon,hogy egyre jobb a szopizás és Nimóci ilyen kis ügyes.Igen, a bimbivédő jó arra is,hogy látod van benne tej :)Küldj majd még fotókat.

Libuska,én is kérek fotókat.Bodzi továbbíthatja majd nekem is???

Julcsika,örvendek,hogy szépeket vásároltatok meg jó kis programokat szervezel magadnak még így a végére.
Nagyon kiváncsi vagyok Szonjus meddig marad bent ;-) Én már váárom nagyon :)

Ja szombaton voltunk Köln mellett egy babaáruházba,pihiszéket sajna nem kaptunk ami nagyon teccett volna,így vettünk egy szép játszószőnyeget és képzeljétek ahogy ráfektettük Patrit,rögtön nézegette a lógó babákat,mosolygott nekik és próbálta elérni a kezével,az egyik meg is ütötte és mosolygott :)
Hatalmasat sétáltunk pénteken du.án is,imádja,olyan jókat alszik.

Rencsikém,azt akartam kérdezni,hogy ti mennyire használtátok ki a pihiszéket,érdemes megvenni?Mert pl. próbáltam a hordozóba vittem a konyhába magammal,de nem sokáig volt el benne.A hordozót a kocsiban szereti,ott alszik benne végig :)

Nagyon szép méretekkel rendelkezik Domika,nagyon ügyes,hogy ilyen szépen fejlődik,nnak ellenére,hogy sokat hányt,szenvedett szegényke.
Amúgy már jobban vagytok,nincs hányás?
Még azt akartam kérdezni,hogy meddig véreztél szülés után végül?
Én már nem vérzek,szerintetek ez jó??

Kép
hanyatka
 
 


Póci,gratula nektek a jelmezhez és díjhoz,nagyon ügyik vagytok :)

Igen,minden nap étizünk mér,kivéve tegnap,mert itt nagy szél volt,sok helyen vihar.

Libuska,nem emléxem,hogy írtad-e, anyukád mennyire hatódott meg,mit mondott?
Férjecskéd mit szólt a kislányához?
Jaj meglátod,ha megszületik el lesz olvadva tőle ;-)

Kép
hanyatka
 
 


Ja még azt akartam kérdezni,hogy járókát mikortól érdemes használni?mert láttam,hogy Domika már járókában is élvezkedik,biztos nagyon szereti tele a sok színes játékkal,igaz Rencsike?

Rencsike,küldesz képet az új babakocsiról,amit most vettél?

Bodzi,nagyon cuki a cipőcske.Milyen márka?

Kép
hanyatka
 
 


Kép Kép

Kép
hanyatka
 
 


Sziasztok!

Bodzi mondta, hogy itt vagytok és hogy milyen kedves társaság gyűlt össze megint.
Örömmel olvastam vissza, hogy milyen sokan babáztok már, jó volt látni, hogy egy két név (akiket én már nem ismertem) akkoriban még csak kesergett a sikertelenségen most meg babázik vagy babát vár! :D Dejóóóóó!!

Zel, hogy vagytok? Hogy telnek a napjaitok? Miket tud már Lukács? (a szívdöglesztő mosolyon kívül, mert arra emlékszem jól :D )

Hanyi, NAGYON NAGYON gratulálok ehhez a szépséges kislányhoz!! Mennyire szerettél volna egy királylányt és JUHUUU most ott fekszik a játszószőnyegen!! Sok kitartást kívánok a szoptatáshoz és ne keseredj el soha, mert ha akarod menni fog!! Ne hagyd magad! :)

Bodzi mi is ilyen cipőben nyomjuk :)) és imáádom! ez az egyetlen amit nem tép le magáról!

Szuri, hogy vagy? Minden oké? :) Szoktunk emlegetni Andikával ;)
yamita
 
 


Sziasztok,
csak egy percre beugrok, éppen horpaszt a Drága és már lassan éhen halok, de nem bírtam nem jönni....

Hanyikám,
milyen édes a játszószőnyegen!!!!! én látom vagy tényleg hatalmasat nőtt?? Nekünk kb. 15-20 percet van a pihiszékben jól el, de naponta 2x is belerakom. Próbáld ki hogy a hordozóra akasztasz játékokat, ha bejön neki, akkor lehet hogy nincs is szükség pihiszékre. A járóka szerintem szuper, ha olyat veszel, aminek a magassága állítható, mi rengeteget használjuk.én sokáig véreztem 6 hétig aztán megjött így még tovább, de azóta szerencsére már beállt a ciklusom 28 napra, mondjuk ehhez kellett egy kis homeós támogatás. Örülj neki hogy már nem vérzel, Apánk azt mondta 3-8 hét a normális.

Moncsikám,
nálunk is van vigyaszcici.... :oops: nem tudom hogy meddig nem "árt"....

Póci, te milyen kis ügyike vagy!!! én nem vagyok túl kreatív, nekem anyum ilyen hogy nekünk mindig szupi kis jelmezeket készített, pl voltam perecárus lány több száz perecet fűzött fel a ruhámra, meg is nyertem mindig a jelmezbált :wink: szerencsére már csak 1x-1x van hasfájás, úgy tűnik túl vagyunk a nehezén! :D

szia Yamita,
mesélsz magadról és a gyermekedről azoknak aki nem ismernek?

rohanok mert már nyüszmög mindjárt felébred én meg nem ettem...

Kép
rencsi79
 
 


csak álmában nyüszmögött...

Micikém,
hú már nagyon várom a levelet!!! hogy vagy Drága? teljesen meggyógyultál? dokinál mi volt? ha minden ok, akkor mikor tudsz kezdeni?


Moncsikám, Domika az első 6 hétben naponta 6-8x is csuklott, anyumék meg takargatták, hogy biztosan fázik, de azt mondta a dokinéni, hogy idegrendszere még fejletlen és ez normális, most már ritkán van. hogy szoktattad le a bimbivédőről?

na most tényleg felébredt :wink:

Kép
rencsi79
 
 


Póci!
Gratula Robcsinak,nagyon édi lehetett :) fénykép?????

Hanyi!
Királylány naon cuki azon a szőnyegen.
Én mint gyakorló mami :D :D : a pihenőszéket nagyon kihasználták a gyerekek imádták aztért szerették mert ringott alattuk ahogy mocorogtak :D .A járókát is szerették..Sztem bármikortól bele teheted.

Yamiiiiiiiiikaaaaaaa!
Szia drága én is szoktam rátok gondolni. Iwiwen lestem képeket :wink: cuki a lányotok. És Andi is mesélt róla milyen édi.
Gyere gyakrabban.

Lányok írt a másikba egy jaffa nevú lány ,döbbenet miket. :evil:

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziasztok!

Volt az Iboly ma nálam. Úgy tűnik, most már ügyesen csinálom a dolgot. Szerinte is fölösleges a lefejt tejjel,meg táppal pótolnunk, meg folyton méricskélni a gyereket, hiszen a végén a zsírosabb tej mennyiségileg kevesebb ugyan, mint a vizes első, de mégis az a táplálóbb, így a mennyiségek nem árulnak el semmit. Azt mondta, hogy csak a pelenkákat érdemes figyelni, ha van napi 6-7 pisis, szép színtelen pisivel, akkor minden rendben. Most csak ciciből eszik Nimród ahogy úri kedve megkívánja, és meglátjuk, így hogyan fejlődik. Most 3 óta pl már 3x szopizott...
Mutatott egy-két mesterfogást is, igazán hasznos találkozás volt.

Kislibus,ezek szerint az egyáltalán nem jó nekünk,hogy az oldalára bír fordulni a gyerek? Masszázzsal lehet lazítani a kötött izomzaton? Az Iboly mondta ma, hogy neki kicsit feszesnek tűnik.

Rencsikém, egyszerűen csak már nem lapi már a bimbóm, (erre jó volt a védő, hogy kiemelje) megpróbáltam nélküle, és lám sikerült. Még érezni a baba szopásán, hogy volt egy kis mellékvágány-szintén Iboly- de hamar el fog múlni.

Hanyika, olyan cuki Patrika! Sajnálom, hogy nem írt még az Iboly, de ha már nélküle is nyugodt vagy, az fél siker! Engem ez a mérlegelés csak stresszelt...

Julcsikám, én már tiszta lázban égek miattatok! Nagyon várom már Szonjust! Azért megengedem, hogy végig benn maradjon :lol: .

Póci, gratulálok az ügyes jelmezbarkácsoláshoz! Én életemben egyszer nyertem jelmezversenyt, de főiskolás koromig kellett várnom... :lol:

Szia Yamita! Mi találkoztunk régen?
Szurikáta, megyek meglesem... :wink:

Képzeljétek már napok óta megrendeltem a vonalzómat és semmi...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Póci! Gratula a jelmez késziéshez, nagyon ügyi vagy!!! És mennyire örülhetett Robcsi, hogy nyert vele!
a kinyomtatott képet menézte, és közölte, hogy undoritó... Hát őt az se hatja meg, hogy a saját gyereke van rajta, ha 4D képről van szó. A videót nem nézte meg. De minegy, ebben a kérdésben ilyen. Amúgy is nehezen szokja ezt az apaság tudatot.
De most voltunk barátainknál, ők is babát várnak és most látja, hogy más apukák hogy állnak hozzá. Azt hiszem ez jó hatással van rá.
:D
Babakocsit amint kicsomagoltuk! De az majd csak májusban lesz esedékes, addig a felújjitások miatt jobb neki fóliában.

Julcsi! Ez a vihar előtti csend! :lol: De nagyon jó, hogy a várandósságod vége ennyire jól sikerül, jó lesz majd erre vissza emlékezni! :wink:

Hanyatka! Persze, ha bevállalja Bodza! :wink:
Nagyon jó, hogy te is megnyugszol lassan szopi ügyben! Hát ahogy elnézem ezt a csajszit bzony nem éhezik!!! :lol: Nagyon csinos, jól látom, hogy leopárdmintás ruci van rajta? Nagyon csinos! Sajnálom, hogy Ibly még nem válaszolt, remélem hamar fog tudni!

Moncsiga! Ügyik vagytok nagyon a szopival!
Oldalra fordulás ilyen korán elvileg nem jó, meg ha feszes az izomzata. Vagy Dévény torna, vagy masszázs szokott segiteni. (Dehát láttunk már nem egy gyereket, aki ettől még tökéletesen fejlődött torna meg minden nélkül is.) De azt mindenképp orvosnak kell megitélni, hogy kórosan feszes-e és a mozgásfejlődést figyelni kell az ilyen babáknál fokozottan, mégha tornászni-masszirozni nem is javasolják.
Én most rendeltem vonalzót, kiviv vagyok, mikorra lesz meg.

Szurikáta! Olvastam, de én speciel megértem. Nem vagyunk egyformák, nem egyformán viseljük az ilyen félreértéseket, van aki aresszivabb, csalódottabb. Ilyenkor rá kell mutatni, hogy lehet ezt másképp is megélni. :)
Képzeld, mégis kibújt 4 db hóvirágom! Kicsit igaz késve szegények, meg nagyon picik, de kinnt vannak! :wink:

És ma már a rigók is énekeltek reggel is és este is! Tényleg itt a tavasz!

Elvileg elküldtem a képeket annak aki kérte, meg Bodzinak! Irjatok, hogy megérkeztek-e lécci! :)

Kép
kislibus
 
 


Hali csajok! :lol:

kislibus:mindjárt írom az emailemet privibe neked.Én is kérek képet!!!!

Póci:a Noni az nem egy kis pasi aki kisautóval jár? Vagy az más?Nagyon ügyi vagy! Egy délelött "összeütni" egy közönség díjjas jelmezt,nem semmi. :lol: Hogy vagytok?

moncsiga:hogy vagytok? Tudsz aludni éjjel valamennyit? Na milyen az anyaság? Mesélj! Képet kérünk!!!!

rencsim:Domi fiú tényleg szép nagy! Én is felkészülök a genetikai adottságokra. :lol: Két magas embernek vajon mekkora babója lesz?

szurikáta:miújság veletek? Család,egészség?

bodzim:jaj,nagyon csini topánkátok van! Tiszta csajos! :lol:
Julcsi:de jó,hogy ilyen szuperul érzed magad! Én állandóan pisilni járok.Éjjel is +piszkosul sok savat küld fel éjjel a fiam.Éjjel is muszály volt Renit bevennem.Ehhez már csak akkor folyamodom amikor nagyon muszály! Mi volt apánknál???

kislibus:kiváncsiságból kérdezem,hogy ti védőnők mit figyeltek családlátogatáskor? Tudod arra gondolok amikor kijön hozzám a védőnő!

Kata:?????? Ennyire belemerültetek a szobafestésbe?

Kép
Kép
melánia
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?