Új privát üzeneted érkezett!

Most itt vagyok napközben egy kicsit és sehol senki??????? :cry: :cry: :cry: Na majd biztos mire mennem kell! :cry:
Pusz

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


samu jobban van, hőem van továbbra is, meg kicsit orrhangja van, de egyre kevesebbet köhög és egyre kevesebbet kell szívni az orrát- ha szívjuk akkor meg kevesebb cucc jön. délelőtt- délután nagyot aludt!! szinte a régi. még egy kicsit pilledtebb, de vidám!

kisjulcsi: napirend most változott. samu kiskorában szinte semmit nem aludt nappal, a többi gyerekkel összehasonlítva. 1.5-2 órákon át elvolt , játszott velem, magában 3 hetesen.
azóta mintababa h 2.5 hónapos lett. éjszaka mondjuk mindig aludt: 5-6 órával kezdte és folyamatosan tolta ki. így tartunk most az ébredés nélküli 12 óránál. napirend most változott megint- 3 d.e.-i alvásról 2 nagyra: egy de és egy du. éjjel meg 12 óra. remélem nem fog "elromlani" . barátnőim gyerekei meg sem érezték a fogzást hátha nekünk is ilyen mázlink lesz . :mrgreen: :D . persze az is benne van a pakliban , h nehéz lesz. mindegy akkor volt jó 6 hónapunk :)

kata lizuédes az avatarotokon gyönyörűűű!!!!!! jó családi bulit nektek!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Először is:

Boldog hófordulót a 3 hónapos Bendének és a 9 hónapos Farkasnak!

Isten éltesse Samut a féléves szülinapján!

Boldog névnapot Bala!


Zsófi - de jó, hogy Samu jobban van! Hőemelkedés meg csak elmúlik gyorsan. Az meg jó jel, hogy már nem jön annyi cucc a szívásnál! Gyógypuszik Samunak!

Kata - de jó, hogy vagy megint. Már nagyon hiányoztál ám! És a képek is Lizacicáról és Rólad! Nagyon szépek vagytok, mint mindig.

Reni - Niki nagyon csini és az új cipői is.

Zsóka - a gyerkők kék szemeitől odáig vagyok meg vissza! Olyan szépek!

Timi - de jó, hogy beugrottál. Bala képregény szupi! Szupi, hogy így beindult az építkezés! Már az ablakok is benn vannak? Akkor nem sokára faluszomszédok leszünk!

Marcsi - Laura nagyon ügyi! Márkot ugyanezek a "játékok" érdeklik! És ő is elvan velük bármeddig.

Nóri - végre benéztél! De jó, hogy a költözés így megoldható. Nem kell messzire menni. Hogy haladsz a tanulással? Tanfolyásnak már vége?

Julcsi - de jó, hogy Barnusnak megjött az étvágya. Én sosem bánom, hogy lassan eszik, csak egyen, mert ha nem eszik eleget, akkor rögtön aggódom, hogy tuti éhen fog halni.

Nálunk kb. ilyen a napirend:

reggel 5-6 körül ébredés, 210 tápi visszaalvás
8-kor kelés öltözés, játék először a járókában - amígy Anya kávézik
aztán közösen
9-10 körül uzsi - gyümi 200 ml
11 körül alvás kb. 1 óra, utána séta
13-14 körül ebéd főzelék 220 ml (8 hónapos üveges), játék kb 1 óra után alszik 1-1 és fél órát
16-17 körül uzsi 200 ml - gyümi és játék fürdésig
19 fürdés
19.30 vacsi - tápi 210, majd elalvás az ölemben
20.00 alvás kiságyban
2-3 körül felsír (általában vége az ágynak, vagy keresztbe beszorul) kis ringatás és alszik

Habár az elmúlt két nap már 3-kor felkelt és csak evéssel tudtam visszaltatni. Ezért tegnap többet adtam mindenből és aludt is 1/2 6-ig, de ma még a fenti adagot sem ette meg. Azt hiszem, most vmi változás féle lesz, de még nem tudom mi. De lehet, hogy csak időjárás.

Most megyek, Apa vár.

Puszi mindenkinek, jó éjszakát!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 

 
 

Julcsi, nagyon örülök, hogy Barnus már jobban eszik. Látod már egy hét alatt jobb lett, biztos hogy tökéletes lesz az az izom.
Farkas még mindig sír az evésnél, de kevesebbet. Szerintem viszont tuti hogy a foga miatt, mert hirtelen szokott felvisítani, és ma hozzányomta a rágókáját amit közben rág és akkor is elkezdett sírni. Nem értem én sem, mert most jöttek ki a fogacskák, és akkor már azok nem fájnak nem? A szemfoga meg nem lehet, mert az később jön. :?:

Panni, olyan jó, hogy Márk ilyen jó alvó lett! Szinte hihetetlen. Megnéztem a napirendeteket,é s egy főzelékkel kevesebbet eszik, mont Farkas, és az egyszeri adagjai is kevesebbek. Szóval lehet, hog yéhes éjszaka, nem? Mit adtál neki éjjel amikor éhes volt? Tápit? És akkor hajnalban már nem adtál? VAgy azt lehet többször is adni?
A tanfolyam még tart szerdáig. Tanulás nem nagyon megy, mindig elhatározom és semmi nem lesz belőle. MInegy gondolom az lesz mint mindig: utolsó napokban nem alszom majd semmit. Úgy utálom egyébként az egészet!!!!!!!

Zsóka, a gyerekek tündériek!!!! Marcinak ez a szem kimeresztése nagyon édes! :)

MOst megyek, lehet hogy nem jövök most pár napig, de azért olvasok.

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


bocs a sok hibáért!!!!

Kép
nóri8
 
 


Sietnem kell, Apa "méri az időt"!

Zsófi! Örülök, hogy Samu jobban van!

Panni! Köszi! A miénk is hasonló volt,csak most teljesen felborult, nincs rendszer amióta hazajöttünk. Igaz nálunk minden kaja kanalas, így este, reggel is tovább tart minden. Na ezt majd bővebben holnap. Nálatok a gyümi micsoda? Üveges v. Te csinálod? Mit? A főzi üveges?

Nóri! Úgy sajnállak emiatt a suli miatt! Nagyon fogok szorítani ám! A szemfog az nagyon későn jön majd, előbb a kettesek után a kisörlők (4) jönnek, utána a szemf.
Egyébként amikor már kibújt még fájhat, mert az éppen csak a hegye, utána még utat kell törni magának, hogy a nagy darab többi is kiférjen. Na ezt jól megmondtam! Szóval még egy pár napig fájhat. Én sem tudom, hogy most melyik fáj, de nekünk most duzzadt a 6., de még nem törte át. Remélem hamarabb kibújik mint az első (20 nap - látszott----kibújt).
Farkas 2 főzit eszik? Mikor még? De ő tök sokszor eszik ugye?
Ja! Most jut eszembe, hogy nem érsz rá írni, akkor majd válaszolsz egyszer.
Ma a poharad is kicsi lett vacsira. 260 után még 40-et csinálnom kellett.

Pusz

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Szép jó reggelt!

Nálunk is számolás volt :D :lol: , azért voltam ilyen rövid....

Kaja - igazából eddig azért nem próbáltam neki többet adni, mert elég jól hízott, és nem láttam rajta, hogy még kérne. Szombaton minden kajára többet adtam, meg is ette. De vasárnap reggel pl. alig evett 150 gyümit, az 50-et már majdnem nem is kérte. Éjjel a tápit adtam neki, és akkor reggel 8-kor kezdtük a gyümivel, ill. abba tettem a kölespépet. Tápit csak kétszer adok neki, este lefekvés előtt, ill. az első kajáláskor. Még decemberben mondta a gastroenterológus nő, hogy 4 decit kéne innia naponta. (akkor azt hittem az milyen sok, mert kb. 2 decit ivott, de most már simán megissza a 2x2 decit.)
Este már volt olyan, hogy később adtam neki a gyümit, akkor fürdés után nem kérte az egész tápit és persze előbb ébredt. Ezért kb 5-körül eszzük az uzsit.

Julcsi - most hogy jött a foga a második pohár tápit én is kiskanállal adtam neki, mert másképp nem volt hajlandó meginni, sőt az utolsó 50-et meg sem itta. Mi sem cumisüvegezünk, kanál és a pohár a menő. Cumisüveg csak a kocsiban, de nem nagyon szeretem, mert alig lehet tőle elvenni, ha kifogy. Mert szupi jól lehet játszani a cumival. :lol:
Nálunk a gyumi általában 2 doboz frutapura (alma-körte, alma-szilva), vagy 1 doboz és adok hozzá 1-2 almát. Mert ezek a téli gyümik alma, banán eléggé fognak és a kaki miatt félek tőlük. Szeretem még a HIPP vilmoskörtéjét (jó a kakinak), csak úgy érzem, hogy az üvegesből 1 kevés lenne már. Főzi az általában üveges, 8 hónaposoknak való HIPP-ek, csak én nem adok még neki liszteset (Anyukám lisztérzékény), így a tésztások kiesnek. Meg szereti még a kecskeméti vadasmarhát. A többi kecskemétiben meg tejszín, tejpor vagy tészta van. De mostanában, hogy így alszik nappal is asszem el kell kezdenem főzöcskézni, mert egy üveg már nem igazán elég. Kb. két perc alatt bevágja. Ezért a múlt héten már főztem egyet - csirkemell almával megsütve, sütőtökkel. Nagyon ízlett neki. Így egész megjött a kedvem.

Na jó hosszú lettem kajaügyileg. Meg pont ma fogom felhívni a védőnőt, hogy szerinte hogy legyen, hogy adjak neki sűrűbben (3 óránként) vagy inkább egyszerre többet - ezzel csak az a bajom, hogy egy idő után elunja a kanalazást és inkább nézelődik a székből. De sokkal több kaját sem akarok neki adni, mert már akkora a pocija :D . Kíváncsi vagyok mit mond, aztán úgyis úgy csinálom, ahogy nekünk jó. Azt hiszem, most egy kicsit kísérleteznem kell.

Puszi mindenkinek, szép napot!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


jó reggeleket!

ma ilyen korai üzemmódban, mert megyünk... tudjátok... szuri.

hűű Julcsi, jajdejó h ilyen jó kis étvágya lett Barnusnak! Látod ilyenek ezek a gyerekek :arrow: gyorsan pótolják is amit nem ettek meg korábban :lol: meglátod hipp-hopp és visszahízza ami lement róla... :roll:
Lizu is így csinálta, hogy egyik héten még 5700 gr volt,a következőn meg 6400 :shock: :shock: :shock:
azt láttuk rajta h nagyon kikerekedett, na de hogy ennyire !! :shock: :lol:


Panni nekem is Ti lebegtek Márkkal a szemem előtt alvás téren! hogy tényleg milyen szuperül beállt Márknak . pedig emlékszem voltak nehéz idők... :roll:

mert Lizunak is teljesen összekuszálódott az esti ill. éjszakai elalvása :evil:
tegnap este is 18-kor kelt, fürcsi, vacsi és nagyon nehezen mindenféle trükk (cici, cumi, tápi, ringatás, letevés, simizés, popsirázás, ének, ssss, és ezek együtt meg van ami többször is) bevetése után 23:20-kor aludt el. :roll: :?
és van egy olyan gyanúm, hogy amikor evett 03-kor, akkor utána már nyöszörgött/sírt 05-kor és sztem a kettő közt nem is aludt el!
(bezzeg én! :? :oops: :lol: )
szóval nagyon kusza ez nálunk most.
a másik meg ez az evészet! nem hiszem el hgy ha megeszik 200-at akkor rá 3 órára éhes. pedig ébred, és eszik. nem elég ha csak teát adok pl. mert abból is bevág 125-öt és aztán még sír amíg nem kap tápit. (cicben már kevéske van, az sem elég neki-elcsócsálgatná 1 órát is de azt nem bírja.. mint ahogy már írtam.. :wink: )


na most jól ki"panaszkodtam" magam. EZ LEGYEN A LEGNAGYOBB BAJUNK EGYÉBKÉNT !!! szóval inkább ilyen nem alvós éjjeleket mint a görcsök nyílvánvílóan................... :roll:


jó volt tegnap, még gyertyás szülinapos tortát is kaptam, meg ajándékot. nem is tudom mikor volt ilyen szülinapom. nem szoktuk ennyire nagyon ünnepelni...
szóval klassz volt! :lol:

Noémi meg kér fizu nélküli szabit a munkahelyén, ha nem megy akkor valszin felmond és ideköltözik hozzánk néhány hónapra segíteni Lizuval. (hétköznaponta)
én nagyon örülök neki, mert jó lesz ha kicsit ki tudok mozdulni, illetve biztonságosabb érzés valahogy ha 2en, azaz 3an vagyunk.
tudjátok ákos nagyon akarta h legyen segítségem, én meg egy totál idegent nem akartam semmiképp kerülgetni egész nap :?
szóval így tök jó lesz.
a múlt hét meg a hétvége volt a főpróba, mert akkor végig itt volt a tesóm. :lol:
(neki 5 perc alatt megy a lizu altatás, akárhogy is sír!!!!!!!!!!!! nemtom hogy csinálja, de minden kisgyerek imádja egyébként...)

hűűű na most engem fog olvasni mazsola2 is végig hazafelé menet :lol: szóval dugulok!

sok pusszancsok a napra!
lmkata
 
 


Panni akartam is megjegyezni hogy Lizu is 200 tápikat nyom be.
:shock: :shock: :shock: :shock:
(mondjuk nem minden evésnél, de 2x egy nap igen, a másik 4 alkalommal "csak" 150 körül)

nem gáz h ugyanannyit mint egy 10hónapos??
vagy gondolom az a tápi amit Márk kap már laktatóbb :roll:
remélem............


megy a reggeli "én kávézom, addig Márk a járókában"??? :wink: :wink: :wink:

nálunk is. azaz én kávézom, Lizu meg fent alszik az ágyamban :lol:
lmkata
 
 


csajok! ma nagyon klassz a kedvem!!!!!!!!!!!!!!
mindenkinek küldök egy nagy puszit !!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


(nem kell megijedni, azért magamnál vagyok! :wink: )


na mentem..............
most már télleg!
bizony!
pápá!!!!
:oops:
lmkata
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Kata, rám is ragadt egy kis jókedv, ahogy olvastalak :lol: :lol: :lol: :D . Meg tudlak érteni ami az idegen bejárónőt illeti, én sem örülnék neki. Kéthetente/havonta jön hozzánk egy nagyon kedves, aranyos, tündéri néni, aki segít a takarításban, még néha neki sem örülök, mert azért csak idegen no.Pedig nem naponta jön.
Szuper, hogy Noémi odaköltözik, irigylésreméltó, hogy ilyen hihetetlenül jó családod van :wink: :wink: :wink: :P .
Szerintetek ez nevelés kérdése??Mármint hogy ilyen jóban vannak a tesók.

Nálunk nincsenek ilyen nagy kajálások, viszont még jócskán szopizik Marci, amiről fogggalmam sincs, mennyit. :roll: Most beálltunk a napi 3X-i "rendes"kajára + nemszámolommennyi szopira.
napi 3x rendes kaja= 1x gyümi,1x kb 200 ml főzelék(többet nem kér) 1x köleskásás tejbepapi . Inni semmit nem iszik meg marcipán az anyatejen kívül :roll: , de borcsi u.ilyen volt.
Alvás délelőtt egy kicsi (kb fél óra), ebéd után egy nagyobb (kb 1 óra) azt slussz...Éjjel egyszer kel szopizni, ez egy áldás Borcsi után, aki majd 2 éves koráig nagyon sokszor ébredt.

Számolás nálunk is van, valamiért nem csípi apa, ha a gépnél vagyok.. :shock: (nemhogy inkább velük foglalkoznék, itt pötyögök..)

még jövök...... :mrgreen:

KépKép
logi
 
 


Laura bealudt egy 20 perce, persze, mert 7 óta fent tombolt, így nem mentünk sajna babatornára. de szerintem alvásban csatlakozom én is hozzá. tegnap is így csinálta. most szerintem ilyen változó korban van :)

Zsóka, Nóri, Panni - azért néha megnyugszom, h. ennyi idősen nem csak Laura ébred éjszaka.

Zsóka, Marci hihetetlen ezzel a nagy szemeivel ! szinte zavarbaejtő! a gyerekek apájuktól örökölték ezeket a szép kék szemeket? jól látom, h. a tiéd Barna?
Borka is ebben a rószaszín melegítőfelsőben nagyon vagány !

Kata, ja, tényleg ilyen kis almapofija lett Lizának, szépen kikerekedett.. szerintem tényleg lehajráztok minket lassan, pedig szerintem Laura is eszik rendesen
mondjuk nálunk Apája ilyen, h. bármennyit eszik-iszik-sörözik, nincs pocakja meg tokája meg hája meg ilyesmi. bezzeg én... :roll:
rajtam már a cukrászdának a gondolata is látszik, bár még tartom magam kb. a terhesség előtti súlyomhoz. egyébként mióta nem szoptatok annyit, szerintem jött fel a hasamra vmennyi.
remélem nem veszed okoskodásnak, de ha este hatig alszik Liza, nem csoda, ha nem alszik el fürdetéskor. legalábbis Lauránál ilyet képtelenség lenne eszközölni. de már írtam,h . én ébresztős szadimami vagyok.
de jó, h. odaköltözik a tesód !

Julcsi, ha nő az étvágya Barnusnak, az már tényleg a gyógyulás útja. meg szerintem a nagy harapásai is... :wink:
amit mondtam telefonon mikor hazajöttetek, az még mindig áll amúgy !
én elég félős vagyok, és biztos nem adnék neki olyan kaját, ami nem neki való, tehát palacsinta és tsai. de ahogy írod, gáznak biztos nem gáz, szerintem -de azért legyetek óvatosak. de hát te vagy az anyja.. na ezt jól megaszondtam.
szerintem nem baj, ha elhagyta a cumit magától {!}, szerintem fog találni magának más önvigasztaló-nyugtató dolgot ehelyett. legalábbis én örültem, amikor Laura magától leszokott a cumiról. bár ez is örök vitatéma, h. ujjszopás vs. cumi.

Panni, hogy poharazik Márk? minden folyadékot? nem dől rá? nektek volt csőrös poharatok előtte?


Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


lányok egy két kérdésem lenne:

-nincs hőem, sztetek kivihetem levegőzni 15 percre? nem tesz neki jót?
-2 napig most csak szopizott a has meg az extra folyadékbevitel miatt, ma már kezdeném megint a gyümit. frutapura alma-körte mehet? v inkább hipp alma-őszi? v friss banán+tejcsi?
-szerdáig ha nincs hőem/láz akkor mehetünk emberek közé?
-kell csőrös pohár vagy elég ha megtanítom pohárból inni egyáltalán olyat lehet?
kerekpocak
 
 


Zsófi,

- én kivinném, nekünk amikor taknyos volt Laura a doki kifejezetten javasolta a levegőt.
- szerintem bármelyik, bár én alma-körtéből biztos nem frutapuráznék, hanem fresh one. ja a banán fog, de az biztos tudod.
- passz
- a védőnőnk csőröspohár ellenes, szerinte cumisüveg után a rendes pohár kell, h. jöjjjön. szóval lehet, bár nekem elég meredeknek hangzik. ezért is kérdeztem Pannit, h. náluk hogy volt.

M

Marcsi

KépKép
alon
 
 


marcsi köszi!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Zsófi - én is kivinném. Friss levegő nem árthat. Szerintem.
Én inkább hipp alma-őszi, körtét kicsit később adnék neki, az hajt.

Marcsi, Zsófi - Ivás - nálunk a cici miatt cumisüveg játék volt, csőrős pohár is - abból én is alig bírtam kiszívni. Így nálunk maradt a pohár. Anyukám szerzett vidékről azt a régi fajta kávés poharat (vastag, kifelé hajlik a széle, és kb. fél decis) és én abból itattam. Én fogom, ő meg valahogy kilefetyeli belőle. Ha már nem kéri, kiköpi. De amúgy meg kénytelen inni, mert folyik a szájába. Először csak kicsit tette bele. Most már megy nagy pohárból is.

Egyébként én is akartam még kérdezni, hogy a tejcsin kívül mennyit isznak a babák? Márk kb. 1,5 decit naponta, de ha már 2 az csúcs. Ja és csak üres teát hajlandó inni. Gyümölcsleveket mindíg én iszom meg :D


Teszek képet az ivásról, igaz még tavaly őszi.

Ivás...

Kép

Pohár...

Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


próbáltam már samuval, de mindig félrenyel... és fuldoklik. én is hallottam, h ilyesmi pohárból kellene, de nemtom honnan szerezzek. egyelőre mi kanállal csináltuk, cumisüvegből nem tud inni. vajon az az ikeás nem műkszik ami ilyen csőrös, békás? mert annak le lehet szedni a csőrét és ő is tudja fogni a poharat. egyáltalán kell neki vizet adnom (szereti a vizet!!!) ha 4x szopizik? modnjuk 1kor szopi 16-kor gyümi - ide kell víz is? és este szopi megint.
kerekpocak
 
 


Ezzel az ivással én is bajban vagyok. De én mindíg megkínálom, aztán ha iszik akkor örrülök, ha nem akkor még próbálkozom. Márk nem igazán szeretné fogni a poharat még most sem. Volt egy időszak kb. 2 hét, de azóta semmi próbálkozás. Ilyen poharat (csak 2dl-es volt) láttam a SPAR-ban, de nem tudom, hogy elég vastag-e, mert be volt csomagolva. Nem mertem megvenni, mert látszott a fólián át, hogy milyen vastag.
Ikeás békás poharat nem ismerem

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


jaj de ügyes Márk !
Laura mondjuk nem mérce, mert nagy cumisüveg fan, és egy kacsa veszett el benne, mert szereti a sima vizet :) . amikor csak anyatejes volt, én akkor is itattam pluszban, bár akkor nyár volt és nagy kánikula. aztán megmaradt, mert mindig kínáltuk, és mindig elfogadta\-ja a vizet, de lehet, h. csak az ivás müüvelete kedvéért.

igazából én azt nem tudom mikortól "kell v. kellene" poharazni. anyukák, mikortól??
a védőnőnk szerint azért nem jó a csőrös, mert megszokja, h. nem borul ki belőle, és nehezebb a sima pohárra átszoktatni, mint c.üvegről pohárra.
:?: :?:
ilyen retropohara szerintem van anyukámnak is, majd el is kérem tőle.

Zsófi, szerintem kínáld, és ha nem fogadja el, akkor nem, ha meg igen, akkor igen. :roll:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Menéztem a honlapon a békás poharat. Nekünk Aventes van és az szelepes. Lehet, hogy ezért nem jött belőle.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


még egy gyors kérdés. ha eddig csak gyümit evett samu akkor bepróbálkoznátok ezzel:

"Lefedett üvegtálba teszünk egy megmosott almát és egy gondosan lesúrolt répát, a sütőbe helyezzük, majd 200 oC-on húsz perc alatt puhára sütjük. Utána lehúzzuk a héját, kikanalazzuk a magházat az almából, és botmixerrel összeturmixoljuk az összetevőket."

hmm? (csak mert alma meg répa is van itthon)
kerekpocak
 
 


Zsófi, szerintem nyugodtan adhatsz ilyen finomságot Samunak (de mondom, szerintem...). Én adtam Marcinak 6 hósan.

Ha eddig nem cumisüvegeztetek, már ne szoktasd rá (sztem), próbálgassátok a poharat/csőröspoharat. Marci mondjuk egyikből sem iszik, egyszerűen semmit nem iszik :roll: , Bori kezdetben cumisüveges volt, de hamar átszoktattam csőrösre.
Békás-Ikeás nekünk is van, na abból sem iszik Marcipánó. :?

Marcsi, én vagyok ilyen nagy kék szemű, csak a fotókon nem látszik.

KépKép
logi
 
 


Panni, Márkról nincs állós fotó??

Edu merre jársz? :shock:

Nem vettünk még cipőt, aszongya apa, hogy amíg nem jár a pasi minek vegyünk. Mondjuk valahol jogos... Különben én nem adtam cipőt Borcsira amikor elkezdett járni, tappancsos zokniban szaladgált itthon. Persze kimenős cipink azért volt :P .

KépKép
logi
 
 


Ezt még meg kell mutatnom, boccsi :oops: :oops: :oops:

Útra készen a "motoros" Marci
Kép

KépKép
logi
 
 


Zsófi: Ez nagyon fini kajának hangzik, ezt nyugodtan adhatod! Répa első körös, édes, biztos ízleni fog! Csak annyi van vele, hogy nap mint nap nem jó adni a sok karotin miatt, sárga lehet a gyermek, ami nem baj, csak meg szoktak ijedni. Én hetente kábé 3x adok főtt répát, mert imádja! Jól pépesítsd össze, biztos imádni fogja Samu is! :)

Kata: Szuper a tesód!!! Nekem is kéne egy (két) ilyen hugi :)

Nóri: Jó a munka igen, most már kellett. Eddig, kisebb korában semmiképpen nem tudtam volna elképzelni, főleg a szopi miatt :)

Tali: Jahogy játszótér? Nekem nem rémlett. Az is jó. Azt hittem valami fedett hely, játszóház miegymás, mittudomén. Már alig várom!!! :)

Csajok, nagyon rohanok. Most alszik el éppen a kis tündér gyermek, félre hazajön apa, én sminkelek, öltözködöm és dzsííí. Főnököm haza is küldött emilen munkát, most délelőtt :shock: úgyhogy jól nem tudok délelőtt se nagyon figyelni semmi másra :shock: szóval, vagyok meg olvasok, nézem a tündér kis arcocskákat, meg jókat mosolygok a tündér kis sztorikon, meg követem ám minden kisbaba eseményeit!!!!, de reagálni már nem fog menni.
Ja: úgy alszik el napok óta délben, hogy a Bóbitát éneklem neki, és arra elcsendesül a sok nem-nem-nem után :) Aztán kijövök, pár perc és alszik. Most már alszik is, mert nagyon csönd van :)
Mindenkit puszilok!!!!!!!!!!!!
M.
mircike
 
 


Marci egy tündér :wink:

Futok szaladok!
M.
mircike
 
 


Zsóka, Marci eszméletlen gyönyörüü !
nagyon vagány ebben a sapiban !

igazi cipője Laurának sincs, mert csak itthon áll, utcán még nem.

Zsófi, alma-répa-krumpli, ezek a bevezető alapanyagok hozzátáplálásnál, szóval persze ok.
én is sütöttem kezdetben {bár alufóliában, és nem üvegtálban}, mert a főttet íztelensége miatt Laura nem ette meg. mostmár megeszi, mert megszokta a más ízt is, mint az anyatejé.
szóval sütőben szerintem ízesebb, mint a főtt v. párolt.

na megyek mostmár tényleg, mert ittragadtam a gép előtt. :oops:

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsóka - Marci ééééééédi!

Állós képek:

Kép

Kép

Kép

Puszi mindenkinek, megyünk sétizni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Csak gyors beqkk, mert dolgom ezernyi.

Edus meg csak most kezd felporogni, hisz meg hetfo van. A hetvegen ugyebar a gyerekek az enyeim, o meg relax.
Szerintem este fele mar aktivabb lesz :roll: (vagy nem :roll: )

Tali: a heten mindenfelekepen megy egy level, felmero jelleggel (idopont: illesztve vhogy a gyerekekhez, persze ez nem fog menni konnyen...). Par opcio vazolva leszen benne a helyszint illetoleg, illetve javaslatok (pl esonap hianyaban, fedett hely javasolt, vagy olyan ahol ezisazis van).

Panni: kiraly a KVs pohar. Mi is olyanbol adtunk eloszor a sracoknak. De a csoros pohar ellen sem vagyunk, mivel igen sokat utaztunk/utazunk, sokkal kenyelmesebb abbol adni. Nagyon teccik a cserepkalyha.

[quote]e írta:gyébként mióta nem szoptatok annyit, szerintem jött fel a hasamra vmennyi.

egyébként mióta Edus nem szoptat, szerintem jött fel a en hasamra is vmennyi :wink:
(ugye zsombi bogese altal okozott feszultseget csillapitani kellett vhogy :arrow: beer)

Csok
imi

Kép
Kép
Kép
mazsolák2
 
 


hellobello 8)

levegőzés simán, nekünk is azt mondta a dokinéni h jót tesz a takonynak és ha utána jobban is folyik az orra, akkor sem kell megijedni - csak a melegben "kiolvad"

többire passz, még nem aktuális :wink:

ivás: Lizu egy nap egy kis cuclisüvegnyi teát iszik még a szopi/tápi mellé, az 125 ml.
meg néha szoktam kanállal vizet adni neki.

ma beállított váratlanul a védőnő! és ráadsául egy idegen, mert a régim szülni ment :lol:

(szerintetek a védőnőhöz is jár védőnő bájdövéj??? :lol: :lol: )
csak elképzeltem... vicces ... :lol: 8) :mrgreen:

éssss eszünk holnap reszeltalmát! bizony! yippiiiiiiii :lol:
(mert ma még incs itthon)

Lizu napozik, szerdán EEG ismét, a lakás egy kupihalom, én ülök a gép előtt és álmos vagyok ahelyett h inkább napoznék, takarítanék&rendetraknék vagy aludnék :lol:


Mircike smink???? az mi????????? :wink: :wink: :wink: :wink:
ja amúgy én ma kiszájfényeztem a számat és rájöttem h így nem tudom puszilgatni a gyereket úgyhogy egy popsitörlőkendővel gyorsan lemostam :lol: :lol: :lol:

"jófej" a főnök h hazaküldi a melót délelőttre, akkor ez így lassan már nem is délutáni 4órás elfoglaltság, nem? :wink:
persze ha jólesik.... :lol:

Zsóka, marcipánó-fotó őrületes :wink: cipőt én csakazértis akarok venni! :lol: jó lesz majd ha kell már hivatalosan is :)
(takarításban nekem is van segítségem - mégis megesz néhanapján a káosz, persze tegnap 1000en voltunk úgyhogy nem csoda ha ma ez van :wink: )

na megyek mert ez tarthatatlan :)
pusszok!
lmkata
 
 


óóó mr mazsola megelőzött! épp mondom dobok még egy hsz-et hogy HOL VAAAGY EDUUUU???? :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


jajj még jobb a kedvem amúgy, mert Lizzancs egész délelőtt sikongatott & nevetgélt ha dumáltam neki! :lol:
Yesssssss


védőnőről akartam még írni csak elfelejtettem: szóval kérdezi hogy fordul e már oldalra? mondom nem. azt mondja jó, még nem is kéne.
kabbe. ezt nem hiszem el h ilyen idióta paráztatós lesz, amikor nekünk ilyenekkel úgyis lesznek küzdelmeink...... :twisted: :twisted: :twisted:
lmkata
 
 


nekünk ugyanez volt. hmm 3 hós? akkor oldalrafordulva kellene játszania. samu 5.2 hósan kezdett oldalra fordulni (jelzem csak a bal oldal játszik egyelőre.....jobbal nem vagyunk jóban..)

na mek mert a kicsi drága torkaszakadtából üvölt ágyikójában. tüntet. nem akar aludni.
kerekpocak
 
 


tali: az a biz. m.p. sztem jó lenne helyszínnek, mert ott van bent meg kint is.

has: sztem a te hasadon nics semennyi sem. láttam élőben (bár lefedve, de akkor is), így merek róla nyilatkozni.

edunak jó, h 7végén volt relax!!!!!!

márk nagyon ügyin áll!!! hálózsákja mindennemű akadályát leküzdve!!!! szuper!!

marci olyan h az már hihetetlen!!! gyönyörű kék szemcsik!!!! (neked is ilyen van zsóka? akkor döglöttek utánad a pasik, mi??)

kata szuppppiiiiiiiiiiiiii h lizu mosolyog meg minden!!! rád is rádfér egy kis jókedv!!! alma? tök jó!! ne keseredj el, ha nem megy azonnal , samu pl utálja a reszeltet.... próbálom ma a sűltet....

mircike nem akarsz feltenni egy working girlös fotót? (jó hülye ötlet volt, gondolom nem...)
jó dolgozót neked!!!! majd úgyis jössz ha tucc. :)
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Niki napok óta nagyon rosszul alszik esténként... Gondoltam ehes, mivel lecsökkent a tejcimennységem amióta betegek voltunk. Adtam neki tápszert tegnapelőtt este szopi előtt, és megivott 1,5 decit utánna még sopi. Az az esténk tök jó volt. Az este megint adtam neki, de nem vált be... Alig akart aludni. Még köztünk is vergődött folyamatosan... Nem tudom mi lehet :( Foga?! Passz...

Zsófi!
Örülök, hogy gyógyulgat Samu!!!
Nagyon jól hangzik a kajcsi!!! De a répát jól hámozd meg, ne csak jól surold le :wink: Mi a legelején egyszerre csak 1 féle kaját kóstoltunk. Mikor már összegyült jónéhány amit megismertünk, akkor kezdtük keverni (a vnő és doki utasítására :roll: :oops: )
Én párolni szoktam vagy főzni mindent.

Minket is lebeszélt a vnő a csőröspohárról... Niki cumisüvegezik, néha poharazunk, de az nem nagyon megy :roll: Általában kiveri a kezemből, vagy maráraborítja az egészet, vagy csak harapdálja a poharat :roll: Mostanában viszont önnállóan iszik a fürdővizéből :shock: :lol: Aztán meg fullákol mert félremegy mindég :roll:
Répától Niki tényleg sárga szokott lenni :lol: Főleg az orra :lol:

Zsóka!
Látom nektek is bevállt a gumitalpú zokni :wink: Mi is mindég abban vagyunk bent!!!
Marcus és Borcsi nagyon szépek!!!!!! Tényleg, azok a kék szemek...!!!

Egy logopédus ismerősünk azt mondta, hogy legjobb mezitlább, de csak kint a füben. Bent harántemeléses szandi. Mi egyenlőre kint cipőzünk csak. Főleg, hogy áll, meg kapaszkodva megy.

Ja tegnap egyfojtában a járássegítővel gyakorolt :lol: Már bejárja vele a szobát :lol:


Most mennem kell, majd még jövök a napirendel stb!!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


NIKINEK BOLDOG HÓFORDULÓT!!!!!!!!!!!!!!!!!

MÁR MAJDNEM 1 ÉVES VAGY NAGYLÁNY!!!!!!!!!!!!
!
kerekpocak
 
 


szal a répát 4részbe vágtam, meghámoztam, almával szintúgy, előre kivettem a magházat. 30 perc sütés után turmix, majd még át is szűrtem. istei lett!!! mindmegette!!!!

reni, tudom te a nagykönyvet követted, nekem a dokinőm nem szívbajos, kezdetnek narancs+almát javasolt... én anyatejjel nem tudok keverni, mert samu nem eszi meg a fagyasztottat. fejni meg 5kor nem fejek, h legyen estére jó sok. meg már 3 hete kóstolgatunk.
viszont: turmix után használtad te a paszírozót? h jó pépes legyen? kátayban lehet kapni?

tanulgatjuk a poharas ivást, néhány korty lecsúszott. gyakorlat teszi....
kerekpocak
 
 


Lemaradtam... :oops: mi az a biz.m.p., mint taliszínhely?? :roll:

Reni, igen, ezt a benti szandi dolgot én is hallottam, ez is változik, mint annyi minden más. Borinál az volt a helyes, ha csak zokniban "nyomja" a gyerek, mostanában meg azt mondják az a jó, ha egy könnyű szanda van a gyerkőc lábán a szobában. Sajna, nekünk még elég a zokni is a mászáshoz, még mindig nem áll a fiatalember. Nézegettem a Clarks kezdőcipőit, azok is jók, a babaszobán szoktak lenni norm.áron szépek.
Szandálcipit ma vesz apjukom a corában, rádumáltam. :wink:

Jaj de szép Márk!!! Annyira gyönyörű mosolya van, olyan elolvadok mindjárt mosoly :P . Milyen ügyin áll!! :wink:

Zsófi, nem ragadtak rám soha a pasik, bár a szemem nagy, meg kék is, de amúgy randa vagyok :oops:

KépKép
logi
 
 


ISTEN ÉLTESSE NIKIT!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Vagyok, vagyok, de csak hétvégén volt relax, ma ugyanis teljes üzemmód, és persze zsomb azért nyűszít, mert nem gépelhet. Zsig meg, mert hol van apa???!!! (Különben zsomb már egyre ritkábban engedi, h itt üljek+gépeljek...)

zsóka, m.p.=millenáris park. Ami sztem is tökéletes, de az uram mindig az esővel jön, h akko mi lesz... :roll: :oops:
mazsolák
 
 


kÖSZÖNJÜK SZÉPEN A MARCIPÁN DICSÉRETET, JÓL ESETT :wink: .

KépKép
logi
 
 


HÚÚÚ AZ NAGGGYON JÓ HELY, NEKÜNK O.K. :wink: ESŐBEN HALASZTUNK...

KépKép
logi
 
 


Részletekben írok, emrt ha el is nyom vmit zsomb, akkor nem esz meg az ideg!

NIKINEK BOLDOG 11!!!!Kép
mazsolák
 
 


mivel lóugrásban olvastam, így

Panni, Márk annyira szép!!!!!!!!!!!!!!!Néztem a "www-det", nagyon klasszak a képek! Annyira nyugodt kissrácnak tűnik Márk, meg azok a nagy barna szemek! :P :P :P (és egyforma a pp etetőszékünk, ill anyuméknak is hasonló a cserépkályhájuk, amit a fiúk is imádnak!) Annyira szép helyen lakhattok! Akárcsak Katáék! Meg Reniék, meg Timcsiék fognak!!! :P :P :P

Zsóka!!!!!!!!!!!!Gyerköcök tünemények!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P Ilyet meg el sem hiszek, h te ronda vagy! Pont megjegyeztük apával a fiatalkori képedre (iwiw), h nem is csoda, h gyönyörűek a gyerköcök!!!!!!!!!!!!Főleg ahogyan Marci tud velük nézni! Szal igazuk van a csajoknak!!!!!!!!!!!! :P :P

Kata, és Lizu is gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Örülök, h ma happy vagy! :P :P :P Amit Zsóka kérdezett arra én is kiváncsi vagyok nevelés kérdése, v természet kérdése? Tesóid nagyon aranyosak, kedvesek!!!!!!!!!!!!!!! Tök jó, h ilyen jó tesvérek vagytok! :P :P :P

Zsófi, kaja tuti finom lehetett. És sütve sztem még klasszabbak lehettek az ízek, mint párolva, v főzve! Nem is csoda, h belapátolta a kistöki! :P :P :P
mazsolák
 
 


Zsóka, azért csak apa megy ki végül a corába, mert fél, h elcsábulsz? 8) :wink: Nekem uram, mondja h nem mehetek vásárolni, mert mindig elcsábulok, azt a múltkor nem velem tetette be Zs a valentinos kutyát... :oops: 8) :lol:

Mircike, smink?! erre én is kiváncsi lennék :oops: 8) :wink: . Én sem vagyok nagy sminkes, és nem tudom, vhogy azt hittem, h te sem...na majd a talira is sminkelj, mivel tudom, h képet nem teszel fel. Végül is a te szakmád az "megköveteli". 8) Tök jó, h ennyire jól megy ez a munka, meg Mirkó beszoktatás bölibe dolog! :D

Julcsi, annyira örülök, h már ilyen mennyiségeket eszik Barnus! Ez már valóban a gyógyulás jele!!!!!!! Csak így tovább! :P :P :P (azt azért szomorúan olvastam, h korábban reggel odabújt hozzátok, most meg nem...szegényem, még sokmindent kell feldolgoznia. De sebaj, az is begyógyul, csak mint mindennek, ehhez is idő kell! 8) :) )

Marcsi, Laura nagyon ügyesen mászik fel az ágyra!!!!!!!!!!!!Ő is olyan, mint a fiaim, mint egy kis maki, mindent megmászni, mindenre felmászni! Főleg, h a lányok a kommunikációban jobbak, mozgásban "rosszabbak" a fiúkhoz képest a nagykönyvekben, szal extrán korán kezdte a mozgást Laura! Nagyon ügyes! :oops: 8) :P

Nóri, kitartást a tanuláshoz+tanfolyamhoz! :P

Mangó, Nóra, Melba, Klári, pusszok, most mennem kell, mert már így is nagy a lázadás! :oops: 8)

ja és köszönöm mindenkinek a hiányolást!!!!!!!!!! :P :P
mazsolák
 
 


Timcsi, neked nem írtam :oops: :oops: ..., Házikó csodaszép, annyira jó, h nemsokára már tudtok költözni! Annyira klassz lesz nektek, kint a friss levegőn! Bala tündéri kispasi! Szokás szerint levett a lábamról!!!!!!!!!!Képek tutik, főleg anya kommentjeivel! :P :P :P

Nóri, tök jó, h ti is fogtok majd költözni (látom, nálatok sem egyszerű a család, én is tudnék regélni..), milyen furcsa lesz, majd h külön alszotok Farkastól! :oops: 8) :wink:
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Most (is) csak képek rólunk:

Bala ma egész nap tiszta őrült kerge volt, így estére, mondván úgy is mosunk ma hajat, a hangulatunkhoz illő frizurát csináltam neki :twisted:
Kép
Kép
Kép
Kép

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Most nézem csak a hasonlóságot :lol:
:twisted: = Kép
De ma tényleg egy kis ördögfióka volt a Lelkem.

Kép

Kép
timtom
 
 


na Zsóka az apróbetűs rész olvasásakor, én is kiakadtam !!!
és vélemény detto mint Eduséké :):):)

tesó kérdés: természet is persze, de én vallom hgy minden nevelés kérdése alapból!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(aztán lehet h 15 év múlva másképp gondolom majd, de nem hiszem, azaz remélem nem.... :roll: )
valahogy nálunk fel sem merült soha a féltékenykedés(mondjuk nem volt rá idő mert jöttünk eléggé egymás után:)), persze azért lány létünkre vertük egymást :oops: , veszekedtünk is sokat, tinédzser kor sem volt épp leányálom (szegény anyu!!!) - de így szinte felnőtt korunkra egész normálisak lettünk :wink: :oops: :oops: :oops: szerintem... :lol:
gréti még érik, ő még tini és a Kicsi :lol: (és nem emos! :wink: )

Noémi holnap beszél a főnökével! jujj de izgulok :?
azért a fizu nélküli szabi lenne a legjobb megoldás :roll:

Ja!!!! csütörtökön megyünk reggel tornázni lzivel a dévényeshez!!!!!!!!!!! nagyon kíváncsi vagyok! meg nagyon félek mert állítólag fáj a babóknak ez a módszer és sírnak nagyon.
na meg hogy ne provokálja....
ááááááááááááá annyira szeretném ha beválna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nikinek sok pusszancs a majdnem 1 évre! :wink:
hű csajok márciusban mennyi szülinapos lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lmkata
 
 


Csak pár mondat erejéig...

Panni! Köszi a részletes napirendet! :D Ez a frutapura nem tejes? Én soha meg sem néztem, mert azt hittem valami joghurt-féleség? Ez az ami négy van egyben, ugye?
Védőnő mit mondott?
Márk nagyon cuki! :D :P Hogy tud ebben a hálózsákban ágyat bejárni éjszaka?
Barnus is mindig vándorol, ő a fejkoppanásra ébreszti magát egy párszor, de mi takarózunk, régebben nem bírta a zsákot, már egy ideje nem is próbáltam. Ezt a kaja után adod rá és már ebben ringatod?

Kata! De jó, hogy Lizus mosolyog! :D Meg, hogy ennyit! :D Anyát jobb kedvre deríti, elhiszem! :D
JA és BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Zsóka! Motoros Marci :D 8) :lol: :P :!: :!: :!:
De jó, hogy ti még ennyit szopiztok! Nekem ez úgy hiányzik! :cry:
Ez a kölesgolyós tejbepapi micsoda? Lehet, hogy már volt róla szó, bocsi! Hol lehet ilyet venni, stb?
Annyira tetszik mindkét gyerkőc, annyira szépek! :D :P

Marcsi! :D A telcsis témát köszi! Észben tartom! De azért pofátlan sem akarok ám lenni!
Egyébként tök fura, mert az ujját sem szopizza Barnus, illetve néha a szájába veszi, de valahogy fordítva van a kézfeje és inkább csak rágcsálja a hüvelykjét, de nem szopizza. Lehet, hogy ez így totál megszűnt nála? Passz!

Zsófi! Holnap én is almás-répást csinálok Barnusnak! :D Köszi az ötletet! :D Örülök, hogy ízlett Samubabunak! Mennyit evett meg belőle?
Egyébként tejből elég ha belespriccelsz egy-két kiskanálnyit, hogy ismerősebb legyen neki a hami, attól meg még nem lesz kevesebb, mert annyit gyorsan pótol a cici. :D
Ja! Narancs :?: :?: :?: A mi védőnőnk szerint egy év alatt déligyümi egyáltalán ne! Bár már a mandarin levét mi is kóstoltuk, de olyan 9 hósan!

Reni!
BOLDOG 11 HÓNAPOT KICSILÁNY! Már csak egy röpke hónap, és szülinapoztok egy igazit! :D :P :lol: :D :wink:
Sajnálom, hogy Nikusz rosszul alszik :cry: . Ha annyit tápizott cicizett, akkor önmagában már tényleg kevés lehet neki. De még visszajöhet a tej, nem? Vagy tápiztok tovább? :cry:



Ivás! Mi régóta csak poharazunk, de Barnus szereti is. Nem igazi pohár, hanem az Avent üvegek teteje (kupakja). Ált ő fogja, én csak tartom az alját, mert még megdönti. Nála az a lényeg, hogy bugyborékolhat. Így egy csomó megy a nyakába is, úgyhogy jó vastagon oda rakok valami pelusfélét. Most hogy kanalaztunk, már azt is bugyborékolja, rajtam köt ki a víz fele. A csőröst is próbáltuk a dokinéni javaslatára (amíg gyógyul a szája), de nem nagyon megy neki. Most előhalásztam a cumisüveget, abból régen semmit nem szeretett inni, utálta, tüntetett elenne és nem szerette. Most mintha tudna belőle kortyolgatni. Hát hülye dolog rászoktatni, de most a szopi-technika miatt néha abból adok, hogy rácuppanjon. A pohár meg bántja a szája szélét, úgyhogy kicsit meg vagyunk most lőve. A hármat kombinálom: kanál is, pohár is, cumisüveg is felváltva egy-egy kajánál. Mármint egy kajánál egyféle.

Ma nagyon "rossz" volt Barni! :cry:
Szerintem ebben már a hiszti is benne volt, vagy nem tudom, de már olyan szinten kikészített, hogy csak na! Olyan rossz így leírni, de ez van! Hiába mentünk ki sétálni stb. Reggel 5-kor kelt, kaja, majd fél 7-ig ringattam mire végre visszaaludt. De addig ugrált ki a kezemből a sírás közben, alig lehet ilyenkor megtartani, rúgdos meg ilyenek. Aztán letettem, felsírt ..., majd 7-kor magam mellé tettem, de csak még jobban rákezdett, nem tudom miért nem akar velünk/velem lenni.
Úgyhogy felkeltünk. Gondoltam majd délelőtt jót alszik, másfél óra altatás után semmi, kivittem, ott aludt 20 teljes percet. Haza, ebéd, utána 1 óra altatás, semmi. De már szétrúgkapálta a karomat, szétmarta az arcomat, kitépte a hajamat, stb.
Majd uzsi után 16.15-kor végre eltudtam ringatni, és aludt 32 percet. Legalább addig enni tudtam. Este meg már tiszta nyügi volt. De így is fél 9-kor tudtam letenni. Még a székben lábköröm vágás, alig bírtam vele, na ezt már nem is részletezem. Nagyon fárasztóak ezek a napok. Jó lenne már, ha egy kicsit enyhűlne irányunkban! Olyan lenne mint régen! :D :?

Mircike! Jó, hogy jól érzed magad, a sminkre én is kíváncsi vagyok! Ha ráérsz, leírnád a Bóbitát? Ma megpróbáltam, össze-vissza keverem, nem is tudom normálisan, tök ciki!

Elköszönök, puszi mindenkinek, akiket most kihagytam bocsi, nekik is puszi! :D

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?