Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre volt egy kis időm visszaolvasni a tegnapi hozzászólásokat. Elég rohanós napunk volt és szinte semmire sem jutott időm.
Mano jó, hogy már nem kell hordanotok a terpesz rugit! Ugye, hogy nem is volt olyan szörnyű? Amúgy Levit zavarta valamiben?
Henus, ha gondolod a barátnőmnek is van egy mellszívója ami már nem kell neki. Avent Isis, 2 hónapot használta. Van hozzá egy 125-ös cumisüveg tartozékokkal és még benne vannak az alkatrészei is.

Kép


Andi hátborzongató amit írtál a bölcsiről, de szerintem nem mindenhol így van. Sára is bölcsis volt, igaz már nem kellett neki pelus, de soha nem láttam ilyesmit amikor vittem vagy érte mentem.
Tiop jó, hogy meggyógyult a pici Zsani!
Ichtus Sára még mindig annyira cukorfalat. Lányok én láttam élőben is és akkora szempillái vannak, hogy azt bárki megirigyelhetné!
Velünk minden rendben. Laura még mindig egy kis haspók és napról - napra ügyesebb. Már bátran használja a hangocskáját és a pelenkázón próbál megfordulni. Mondtam is a páromnak, hogy a mi lányunk hamarabb fog hátról hasra fordulni, mint rendesen kinyomni magát! :D


Üdv: Pilla
Vendég
 


Sziasztok!

Hát,sajna nem találtam meg a neten a boltot,de arra tisztán emlékszem,hogy valahol a teréz krt.-on lehet az a bolt,ahol ilyen poénos bodykat árulnak! :roll:

Tiop,
köszi a bíztatást! :D
Remélem a párom is hasonlóképp fog reagálni,mint a Te férjed! :D

Pilla,
Hát,számomra szürnyű volt a terpesz rugi,mert mindíg meg kellett válogatnom,hogy mit adok rá! :twisted:
Levi jól viselte,mind azt leszámítva,hogy amikor rá akartam adni ellenkezett! :wink:
De aztán,mint ha rajta se lett volna!

Andi,
megnéztelek titeket az iwiwen! :lol:
Tök jók a képek!
Amúgy nálunk az anyukám családjának a fele katona,én is szerettem volna olyan suliba menni,de akkor még apukám nem engedte,most meg már túl lusta vagyok hozzá... :oops: :wink:

Kép Szép napot Mindenkinek!!!

Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Ha jól emlékszem a múltkor a Nagy Lajos király úti bababoltban láttunk ilyen vicces felíratú body-kat. A párommal még röhögcséltünk is rajta. Szerintem ott nézzétek meg, ha érdekel valakit.
Üdv.
Márti
Vendég
 

 
 

Márti,
Kép

találtam még 1 képet a sz egyik szülőszobáról(3-as):
Kép

Kép
mano83
 
 


Ezen a bölcsis dolgon most jól felhúztam magam! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Nem is tudom, mit csinálnék hirtelenjébe, de a kezem járna először aztán az agyam :shock: Még jó, hogy nekünk kéznél van a nagyi, ha vissza szeretnék menni dolgozni korábban.

Nekem az ilyen vicces bodyból az is nagyon tetszik, amelyiknek az a felirata, hogy megmondalak anyukámnak! :lol:

MURPHYKE! HATALMAS GRATULA! :lol:


Kép
klmaria
 
 


Klmaria,
már akartam kérdezni: fent vagy iwiwen?
Kíváncsi vagyok Alexára,van képed?

Becsi,
el is felejtettem,amit múltkor ígértem Neked! :oops:
Tápszer:
MILDIBÉ HA 1050 gramm= 2754 Ft (ÁRVÁLTOZÁS ELŐTT 1847 Ft-ért vettem)
MILUMILL HA 600 gramm=1869 Ft (ez nem tudom mennyi volt,mert most váltottunk tápszert)

Szóval kész vagyon,de hát ez van,valamit ennie kell a gyereknek! :wink:

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Kati, örülök, hogy végre elhagyhatjátok a terpeszrugit. Most már kedvetekre öltözhettek :lol:

Henus, hogy fogadta Szonja a főzelékeket, és gyümölcsöket? Egy szopit hagytok ki?

Giga, Pimpoka, Zoriann? Hogy vagytok? Hogy vannak a Csöppöcskéitek?

Tami, mi újság nálatok?

Tusi, hogy vagy? Rég hallottam rólad. Mikorra vagy kiírva? Meg vagy elégedve Kovács drnővel? Milyen veled?

Cincérke, rég hallottunk rólatok is. Ha lesz időd, írj pár sort Tüncsiről. Kép is jöhet :wink:

Na, most aztán jó sokat kérdeztem.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok csajok!

Manó.Biztosan úgy lessz majd meglátod!! :wink:

Naccempilla:Köszi szépen hála istennek már jól vagyunk!! :lol:

A netten nemtaláltatok olyan óldalt ahól ezeket a bodykat meglehet esetleg rendelni??????? :roll: :? :?:

Hogy aludtatok csajok?? :shock:
Mi éjszakánk szörnyű volt 1-től óránként volt főnt a Zsani és csak 3-kor aludt ell mélyen reggel negyed 7-ig!!!Aztán végleg felébrett és csak most aludt ell fél 12-kor,azóta alszik!!! :lol: :?
De most mennem is kell mert itthon van a suliból a fiam és megkell vele írnom a leckét mert megy focira!!!! :lol:
Na majd jövök!!SZIASZTOK!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!
Tudom, eltűntünk mostanában... :oops:
Minden rendben van nagyjából. Kisebb-nagyobb akadályokba ütközünk, de ez nem újdonság.

Először is szeretnék gratulálni Murphykének Lilihez. Várom én is a képet a druszáról. :lol:
Ha jól emlékszem azt írtad, hogy 20-án született? Akkor egy nap híjján pont egy hónap van a két Lili között. :D

Lányok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy 5 hetes babának mennyit kéne napközben aludnia kb. ? Vagy ez is teljesen gyerekfüggő?
Az elmúlt 2 napban írtam (és ezentúl is írni fogom), hogy mennyit evett (időben) és mennyit aludt Lili. Ahogy most visszanéztem és összeszámoltam tegnap előtt 2 és fél órát, tegnap meg 4 és fél órát aludt. Nem túl kevés ez?
Tegnap sokat bukott. Valószínüleg túlette magát, és ezért is nem tudott aludni. De tegnap előtt nem emlékszem, hogy lett volna valami különösebb. Egyébként a kezdeti időkhöz képest sokkal többet sír. Szinte ha nincs kézben, akkor max 10 percig bírja. Sokszor nem tudom, hogy miért sír, és felveszem. Nem akarom elkényeztetni, vagy hogy megszokja, hogy mindig kézben van. Vagy lehet, hogy teljesen normális az, hogy ennyi idősen ennyit szeretne az anyja közelében lenni? Ha apánál van, akkor is van, hogy nyűgösködik, és ha én átveszem, akkor megnyugszik (de ez sem mindig van így). Szóval nem tudom, hogy mitévő legyek.
Tudom, hogy erre igazából nincs frappáns válasz, mert minden gyerek más és más, csak gondoltam leírom a tapasztalataimat, és hátha valaki hasonló cipőben jár, vagy járt és tud valamit javasolni.
:roll:

Hát előre is köszi a segítségeket.
Most gyorsan megyek enni, mert elaludt a csajszikám. :lol:
Jó étvágyat annak aki még nem evett.

Kép
Kép
giga1
 
 


Katica,
ház igen,most végre kiélem magam! :lol:

Tiop,
mi sem aludtunk túl jól;először 9-kor,majd éjfélkor ébredt föl Levi,majd szinte óránként! :twisted:
Bár nálunk a nem alvás nem újdonság,de azért ennyire rossza a helyzet csak akkor volt,amikor haza hoztuk a kórházból! :?

Giga,
örülök,hogy jól vagytok! :lol:
Az evés mennyiségéhez nem igazán tudok hozzá szólnu,mivel Levi 1-2 hetes kora óta sokat eszik! :wink:

Egy ma készült kép: Kép

Kép
mano83
 
 


Giga az evéshez én sem tudok hozzászólni, mert Laura "extra" evő 1-2 hetes kora óta (pont, mint Levi :D ).
A babák alvásigénye szerintem teljesen változó. 5 hetesen volt Laurának is olyan napja, hogy összesen 2 órát aludt napközben és volt olyan napja is, hogy szinte az egészet átaludta. Ez mondjuk még most is így van. Tegnapelőtt összesen 2 órát aludt napközben, tegnap meg összesen 4 órát volt ébren.
Amúgy örülök, hogy újra "látlak"! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Katica, köszi az érdeklődést! :)
Jól vagyunk, Márc. 3-ra vagyunk kiírva, viszont eddig minden akalmmal faros volt a kis drágánk, szóval lehet, hogy császárnak nézek elébe?! Mindenki mondja, hogy még megfordulhat, de én valahogy nem úgy érzem, hogy meg akarna fordulni. Na, de majd meglátjuk...

Kovács doktornő eddig normális volt. Általában mosolygós, mikor találkozunk, de valahogy mégis olyan távolságtartó. Nekem hiányzik belőle az a közvetlenség ami Jurkó doktornőben meg volt. De úgy vagyok vele, hogy az a lényeg, hogy a szülésnél minden rendben legyen! Remélem így is lesz. :)

Mindenkinek jó babázást! :)

Sziasztok
Márti
Vendég
 


Mano nagyon cuki Levi, ahogy nevet! Barnák a szemei?
Vendég
 


Pilla,
Köszönjük! :lol:
Igen,barna szemei vannak Levinek!

Tusi,
szorítok,hogy még időben megforduljon pocakbaba! :D

Kép
mano83
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
klmaria
 
 


SZIASZTOK !!!!!!!

giga!
Nekem a gyerekek tök változóan aludtak a fiút szinte az elején lesem tudtuk rakni aztán meg 3-4 órákat aludt,a nagyobbik lányomat viszont se éjjel sem nappal szinte alig tudtam lerakni és ha elaludt akkor is csak másfél órát volt hajlandó aludni!aztán mikor elérte azt a kórt (éves másfél éves) képes vólt ő is naponta legalább egyszer 3-om órát aludni!!! :lol:
Zsanikám ő nagyon jó alvó babának született szopott aludt (3-om)óránként!! :P aztán mostanában naponta kétszer alszik délelőtt 2 órát estsfelé pl.most 5-kor aludt el 1 órát!!!!!! :lol:
Éjszaka ha nincs semmi baja egyszer kel fől de akkor sem kell fel csak cicizni!!! :lol:
a múlt éjszakárol ezt nem lehetett elmondani!!!! :cry: :?

szerintem jól alszik a picid!!!!!!Ne agódj!!!! :wink:


Manó!
tündéri babód van az a mosóly,elragadó!!!!!!! :P :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Köszönjük az érdeklődést!
Megvagyunk, a felső fogacskákkal bajlódunk, nem akar aza fránya fogtündér jönni! Ha valaki látja küldje már erre! Az alsókkal semmi gond nem volt, ezek viszont már napközben is megkeserítik az életünket. :?
Fent van az iwiw-en ő is, csak én hiányzom, mert nincs meghívóm :roll: Kovács Alexa Barbara néven keresd. Az apukája szokta frissíteni ha van kedve, én majd akkor fogok jobban odafigyelni rá, ha majd tag leszek. :wink:

giga1!
:lol: Te is olyan vagy,mint én! Ugyanabban a cipúben járunk! :lol: :lol: :lol: :lol:
Régebben sokkal kevesebbet aludt, most már napközben 2x-3x-4x is elalszik. Hol több, hol kevesebb időre.
Ez az ölbebabaság nagyon ismerős, nem tudok én sem vele mit csinálni, a hordozóban max. 20-30 percet van el. Mikor milyenje van, néha már engem is megun és átkéredzkedik apjához. Tegnap este is nála aludt el. :D Szinte alig lehet mellette csinálni valamit, de nem baj. Megszoktam, hogy ő ilyen. Állítólag kinövi 8-9 hónapos korára. Mindig szem előtt kell lennem ha másnál van, mert előbb-utóbb hisztizni kezd.
Viszont ami segíthet, hogy ha látod rajta az álmoság jeleit pl. törölgeti a szemeit, orrocskáját dörzsöli stb. próbáld meg altatni és ne tovább játszani vele, mert túlpörög és annál nehezebb elaltatni.

Kép
klmaria
 
 


Köszi lányok a tanácsokat!
Most is itt van a kezemben, és néha még így is rájön a sírás, rúgkapál. Valószínüleg fájhat a pocakja. Most már nem hagytam olyan sokat enni, de még így is bukott egy picit. :cry:
Klmaria!
Köszi neked is a tippet, oda fogok figyelni ezekre a jelekre.
De nem lesz az gond, ha mindig altatva van? Nem fog tudni magától elaludni, vagy ezzel még korai foglalkozni?

Kép
Kép
giga1
 
 


helóka megint ittvagyok!!!! :?
klmaria:
Aranyos a babád nagyon szépen tartja magát!!!!!! :lol:
Félve kérdezem meg ,hogy az orra foltos vagy beutötte????? :? :roll:
Nemakartalak megsérteni semmivel de én ilyen kíváncsi vagyok,ha megsértettelek kérlek neharagudj!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :roll:
gyönyörű nagy szemei vannak a babódnak!!!!!!!! :P
Ezt még leakartam írni!! :wink:

Tusi!
Nagyon szorítok ,hogy megtalálja a helyes utat a pocaklakód!!!!! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


helóka megint ittvagyok!!!! :?
klmaria:
Aranyos a babád nagyon szépen tartja magát!!!!!! :lol:
Félve kérdezem meg ,hogy az orra foltos vagy beutötte????? :? :roll:
Nemakartalak megsérteni semmivel de én ilyen kíváncsi vagyok,ha megsértettelek kérlek neharagudj!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :roll:
gyönyörű nagy szemei vannak a babódnak!!!!!!!! :P
Ezt még leakartam írni!! :wink:

Tusi!
Nagyon szorítok ,hogy megtalálja a helyes utat a pocaklakód!!!!! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Bocsi de nemtudom mitőrtént én nem kűltem el mégegyszer!!!!!!!!! :? :oops:

Giga:
Nefélj nemtudod ilyenkor még elkényesztetni,ők még nagyon ígénylik a közelségünket ,hiszen 9 hónapon keresztül csak velünk vóltak a mi szívdobbanásunkat hallodták!!!!!! :lol: :wink:
Ők arra nyugszanak meg,hogy halják és érzik,hogy velünk vannak!!! :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Nagggggggyon edesek a kisbabok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

Klmaria!
Nekem van egy felesleges meghivom!!Meghivhatlak???

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

Giga, egyet értek Tioppal. Ebben a korban nem lehet még elkényeztetni. Örülj neki, hogy rajtad megnyugszik. Szonja is ilyen volt, picinek mindig rajtam lógott (most is :wink: ). De én nem hagytam üvölteni, ha sírt megvolt rá az oka. Én ezt a nézetet osztom.
Alvás: NAgyon változó, gyerekenként és időszakonként. Nekünk is volt hogy sokat, de az utóbbi hetekben napi 2x, 3x fél óra. Szóval ennek nincs szabálya.

Tiop, miket tudsz kérdezni? :D Nekem azt hiszem sosem volt úgymond "kedvencem" az ovoban. Szerintem nem jellemző. nekem minden gyerek egyenrangú. Persze vannak nagy dumások akik levesznek a lábamról, de kivételezés nem fordul elő.

Katica, az a helyzet, hogy én nem vártam meg a hat hónapos kort a hozzátápival, kb 3 héttel előbb kezdtem, de szerintem ez nincs ennyire konkrétan időponthoz kötve. Ennek egyébként egyszerű oka volt. Szonja ugyanis nagyon élénken kezdett érdeklődni az ennivalók iránt amiket mi eszünk, nyúlt a szánkhoz érte, és azt gondoltam hogy kihasználom az alkalmat és elkezdek vele kóstoltatni. Első hetekben csak gyümit evett két szopi között egyszer egy nap, aztán ugyanúgy kóstolt főzit szopi után ,és most két hete egy szopit kiváltottunk főzivel, gyümi meg maradt délután két szopi között. Eddig semmit nem köpött ki, mindenevő. :lol:
Sőt ha mi eszünk minimum kenyérmorzsa de kell neki. Szó szerint nyög érte. :D Azért szopizni ugyanúgy imád.

Pilla, köszi érdekel a mellszívó, küldesz privit? Egyébként nagyon ügyes a te LAurád, mert a mi SZonjánk köszöni de ő nem óhajt forogni. Néha meztelenül, de egyébként mint egy darab fa. Ülni, állni, ez az akarata.

Klmaria, nagyon édes Alexa. Kihullott a haja, vagy ilyen is volt? :)

thenus
 
 


thenus!
Jólvan na , :? :shock: én is úgygondoltam,hogy van-e olyan gyerkőc aki estleg kiválik a többitől és úgymond lazábban tudjátok kezelni!! :? :roll: :oops:
Mi Zsanink is ugyan úgy viselkedik mint a ti Szonjátok nekünk is kell neki adni ha mást nem akkor tényleg kenyérmorzsát ő is megkóstolna mindent ha lehetne!!!! :wink: :roll:
Neharagudj ha a kérdésemmel megsértettelek múltkor ,nem vólt szándékomban!!!!!!!!
Szióka

Kriszti

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Tiop dehogy sértettél nem láttad, hogy vihogtam? Tetszik, hogy minden érdekel. :lol:

thenus
 
 


Sziasztok!

Giga, egyetértek Henussal és Tioppal, ebben a korban még nem lehet elkényeztetni a babákat. Igénylik a közelséget, az anyai(apai) ölet. Elalvással kapcsolatban Sára hason szokott aludni, általában magától elalszik a kiságyában, ha minden ok vele, de mostanában nehezebben, sokszor csak kézben. ez is alakul, változik folyamatosan. Annyi idős korában volt nap, hogy alig aludt, aztán másnap az egész napot átaludta, pont, mint Laura. Meg még most is megvan ez, hogy hol többet alszik, hol kevesebbet, de inkább kevesebbet. napi 2x -3x fél óra. Éjszaka szépen alszik, és úgy látszik, elég ennyi alvás nappalra.

Tusi, akkor már neked sincs sok időd :wink: Addig még bőven megfordulhat a babócád!

Henus, Sára is tudja, hogy mi eszünk, és az kaja, nagyon érdeklődve figyel olyankor, és mozgatja a száját. :wink:

Klmaria, hogy megnőtt Alexa! Nagyon édes! És mekkora szép szemei vannak!

szép jó éjszakát mindenkinek!

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Klmaria,
Megnéztem! :lol:
Ott is édes képek vannak róla! :lol:
Alexa is olyani kis "kopasz",mint Levi! :wink:
Szegényke,nagyon nyűglődik a fogzás miatt?

Henus,
ezzel az evéssel mi is így vagyunk!
Levi kinézi a szánkból a falatot,bár én még csak almát adok neki vagy simán,vagy banánnal vagy pedig bébiételbe veszek neki tökpürét,vagy ami olyan,hogy tökpüré+alma. :wink:
És ez nagyon ízlik Levinek,ma már majdnem megevett 1 egész üveggel!
Inkább ezt adom neki pótlásnak,mint a tápszert!
Szóval Levi étkezése a következőképp alakul:
reggel-délelőtt csak szopi,majd 2 óra körül valami gyümölcs+egy kis tea,5 óra körül szopi,majd este fürdé után a tápszer,hogy tovább aludjon,majd egészen reggelig szopi! :roll:
A délutáni szopit,csak akkor váltja föl a tápszer,ha elmegyünk valahová,de az ritka mostanában!

Kép
mano83
 
 


Naccempilla, engem érdekelne a hordózokendő( mérete,színe...)
barbarazolner@gmail.com

Lányok ha valakit érdekel akkor elég jó áron lehet babakocsit( Bergont) venni a Szentmihályi úton 124( Pólus után van a felüljáró és utána nem sokkal a baloldalon)a Bergon nagykerbe.!

Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


giga1
Nálunk az elejétől fogva ringatva van az altatásnál, mert máshogy nem megy. Inkább nem alszik, hanem elkezd sírni és ringatva belealszik a veszekedésbe. A babakocsiban is elalszik, viszont addig elég sokat sír, egyszerűen nem szereti :? Tényleg másnál is ez van???? Zeng tőlünk a környék, mert a kutyát is visszük magunkkal és kertvárosi részen sétálunk. Ez az átka ennek a városrésznek, kicsit uncsi is, mert egy kirakatot sem látok. De legalább friss és jó levegőn van, nem kell a kipufogógázt szívnia.
Én is kérdeztem már, hogy mit lehetne csinálni, de egy jó ötlet sem vált még be. Próbáld ki te is, hogy evés-tisztába tevés-játék-alvás nekünk egyedül ez jött be, így legalább azt is tudhatod miért sír.

tiop
Én is Tasnádiné Erzsikénél szültem, csak a dokim Várkonyi. :lol:
Ja az orrocskáján a folt, lángoló anyajegy. Népiesen megcsípte a gólya. :lol: Állítólag gyakori elváltozás, lehet az arcon és a nyakon is. 2-3 hetes korában jelent meg és egyre nőtt, olyan málnaszerűen. De most már kezd láthatóan visszahúzódni, úgyhogy nem lesz baj. 1 éves korára állítólag elmúlik, a doktornő adott volna beutalót a Kékgolyóba, de most már várunk vele.
A szeme pedig méregzöld hatalmas szempillákkal. Tényleg, annyiszor beleesik a szempilla, de mindig megvárom, hogy kipislogja szegénykém. :shock:

thenus
Neki mindig is ilyen kevés hajacskája volt, most még több is, mint volt. Ami születése óta megmaradt az már jó hosszú, az újak pedig kis tüskések. Nagyon faintos igazi babahaja van, mint a rajzfilmeken, tényleg felkancsalodik neki.
Kép
Az apukája szerint azért, mert ő 10 évig bőrre borotválta mindig magának :D :D :D


ancsa81
Nagyon szépen megköszönöm! :wink:
Az e-mailcímem: klmaria@gsmdepo.hu.

Kép
klmaria
 
 


mano83
Sajnos egyre jobban megviseli a dolog. Egyik éjszaka többször is felsírt fájdalmában és a cici se nyugtatja meg ilyenkor. Most már napközben is használjuk a dentonix gélt. Az az érdekes, hogy az alsó 2 szinte észrevétlenül kibújt.
Mi elhagytuk a hálózsákot, hogy jobban tudjon éjszaka forgolódni a kiságyban és tényleg jobban alszik azóta. :wink:

Kép
klmaria
 
 


Klmaria!
Azért kérdeztem mert az unokatesóméknak is volt ilyen és nekik is elmúlt aszt hiszem,nekik a homlokán vólt a babának!!!!!
Neharagudj,hogy megkérdeztem!!!!! :oops: :?
A szülésznőnk meg egy tündéri teremtés ! :lol:
Megvoltál te is elégedve vele??? :roll: :wink:


Thenus!
OK megnyugodtam!!!!!!!!! :wink: :lol:
Akkor legközelebb is kérdezek!!!!Persze nem tolakodót!!!! :? :!:

Fogzással kapcsolatban mi is használjuk a dentonix gélt,csak nemnagyon merem bekenni vele az ínnyét a picinek!!!!!!!! :? :roll:
Pedig jó!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Klmaria,
Remélem hamar kibújik Alexa fogacskája,hogy ne szenvedjen tovább! :lol:

A mi éjszakánk,most viszonylag jó volt,mert Levi csak 2× ébredt föl! :wink:

Megyek havat lapátolni,mert mostanra már kb.2-3 cenit is lehet,ha nem több! :roll:

Kép
mano83
 
 


sziasztok!!
Nállunk is esett és esik még most is a hó! :lol: :?
Szép napot mindenkinek!!!!!!!! :P

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Én is havat akarok!!!!!!!!!!!!!
Itt nincs semmi lófütty :(
Küldjetek légysziiii!!!!! :)

thenus
 
 


Hát erre sincs de nekem ennyi elég is volt...reggel elindultunk a Corába az M3-on, 7 balesetet láttunk...a felborult kamiontól /ami pestre ment csak a másik sávba kötött ki :cry: /, a felborult kisbuszig minden volt útközben...úgy hogy pánikba estem és szépen lassan haza vitorláztunk...itt bezzeg süt a nap.... :lol:

Bocsi nincs időm visszaolvasni, eddig pedig nem volt gépem...majd délután...

vigyázzatok magatokra!!!
becsi
Iklad
 
 


Becsi,
Sznonjának boldog hófordulót!!! :lol: Kép

Kép
mano83
 
 


Hú,bocsi! :oops:
Össze akadt a kezem: Szonjának

Kép
mano83
 
 


sziasztok!

nem tudok képet fölrakni, mert túl nagy és paint-ben nem tudok kicsinyíteni :(
de az apukája már rakott föl az iwiw-re egyet, Kulcsár Attila (záhony) néven megtaláljátok.
de majd még próbálkozom ha lesz időm.

A szülésről:
hát ugye az úgy kezdődött, h múlt hét pénteken délelőtt voltam a dokinál, még írtam is, h semmi jele gyereknek, nagyon jól elvan ott bent. ezt így is éreztem egészen késő estig, amikor is csak fáradt és nyűgös voltam. Lefekvés után két perccel kb éreztem egy olyan pukkanásszerűt és elindult a magzatvíz ezerrel. mondtam a férjemnek irány a kórház, de még előtte zuhanyoztam meg ilyenek, azért nem tudtuk egyből indulni, mert annyira folyt a magzatvíz, hogy csak na. aztán nagy nehezen összekaptuk magunkat és irány a kh. kb hajnali 1-re értünk be. a fájások elég lassan kezdődtek és természetesen tágulni se nagyon tágultam. A rendszeres fájások olyan 3 körül indultak (nekem már akkor végem volt). ráadásul az ügyeletes doki beszaratott, h annyira el van tűnve a méhszájam nem is látja, és h nem tágulok semmit. a szülésznő is biztatott, h készüljek föl olyan 12 óra vajúdásra. pedig én már ekkor mondtam a férjemnek, h nem bírom tovább valahogy szedjék ki, nem érdekel hogy. ja és persze egyfolytában mondogatták, h mindjárt itt a dokim, majd ő megmondja mi legyen (akkor még nem tudtam, h a Balcsiról indult el). 5 körül megint megnézett ez ügyeletes és még mindig azt mondta semmi, nem látja a méhszájat. ekkor feküdtem bele a kádba, az egy kicsit jobb volt. de a dokim még mindig sehol. a végén már azt kérdeztem a férjemtől hogy hol a f...-ba van már mert két órával ezelőtt is már a sarkon tartott. Végül olyan fél 7 körül futott be, gyors megnézett és mondta, h minden rendben 3-4 ujjnyira tágultam. szépen álljal föl és sétálgassak, h tudjon lefele jönni a baba. Komolyan én ekkor már azt kiabáltam h nem akarok több fájást, mert meghalok. Aztán a labdán fejeztem be a vajúdást a férjem masszírozott (közben kimentek egyett kávézni a dokival, akivel végig halál jó fej volt tudta melyikünknek mire van szüksége).
A férjem szerint olyan 7.15 körül kezdtem el tolni. hát én nem tudom, ki hogy van vele, de nekem biztos kellett minimum 10 tolás mire kijött Lili 8.23-kor (pedig egy csomóan mondták a környezetemben, h 3-4 tolásra kijött a babó). Szóval én úgy gondolom, h nagyon megszenvedtem, pedig azt mondták, h teljesen átlagos szülés volt minden tekintetben.
Mikor kivették egyből a hasamra rakták, apukája sírt mint a záporeső , a dokibácsink meg fényképezett :)
Utána apuci elvágta a köldökzsinórt, megfürdették és apuka kezébe adták míg engem varrtak. akkor már én is kezdtem kissé összekapni magam, elkezdtem fényképezni (így utólag elég morbid volt, h éppen varrnak én meg fényképezgetek :shock: )
3 napra kicsit besárgult és még nem tudott igazán enni mert nem volt csak egy kis előtejem, úgyhogy megijesztettek egy kissé, hogy nem jöhetünk haza, meg tápszerezni kell stb. kissé ki is buktam mert annyira sajnáltam szegényt, h nem tudom rendesen etetni, ráadásul annyira szétszívta a cicimet, h nem is nagyon tudtam mellre tenni. de aztán összekaptuk magunkat és haza is jöhettünk szerdán, kezdett helyreállni a rend.
Most annyi a problémánk, h az egyik cicimből nem nagyon akar jönni a tejcsi, pedig tegnap még nem volt semmi gond. ráadásul Lili még mindig nagyon sokat alszik, éjszaka is csak egyszer kelt föl, és nappal is költeni kell, h egyen. ez egy kicsit aggaszt mert így nem nagyon tud termelődni a tejem :(
hirtelen ennyi jutott most eszembe, képet majd próbálok még rakni, ha nem megy akkor majd az iwiwre vagy vhova teszek föl.
A kórházról még annyit, h mindenki nagyon aranyos volt, a a dokink Erdélyi Zsolt is, az ügyeletes szülésznő Makarászné Andi is, és a csecsemősök is nagyon sokat segítettek (igaz a szopizásnál mindeni mást mondott, hogy hogy csináljam :) )
szóval én nagyon meg voltam elégedve szinte mindennel és mindenkivel. ráadásul úgy, h aznap 6-an szültünk úgyhogy volt dolog rendesen :lol:

kicsit hosszúra és összevisszára sikeredett, csakhát eléggé kapkodok még egyelőre :oops:

szép napot mindenkinek!

murphyke

Kép
murphyke
 
 


Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Szülészorvost keresek a Flór Ferenc kórházban, aki természetesen kedves, jó szakember, de sajnos fontos kritérium, hogy ne legyen anyagias. Mert fizetni sajnos nemigen tudok. Nyilván meghálálom amit meg kell, de én szeretném eldönteni, hogy mennyire tudok az lenni. Szóval a számlát ne nyújtsa be előre a doki.
Tudtok ajánlani valakit?

Kép
Kép
Kép
borcsa
 
 


Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Szülészorvost keresek a Flór Ferenc kórházban, aki természetesen kedves, jó szakember, de sajnos fontos kritérium, hogy ne legyen anyagias. Mert fizetni sajnos nemigen tudok. Nyilván meghálálom amit meg kell, de én szeretném eldönteni, hogy mennyire tudok hálás lenni. Szóval a számlát ne nyújtsa be előre a doki.
Tudtok ajánlani valakit?

Kép
Kép
Kép
borcsa
 
 


Óh! Bocsánat! Kétszer küldtem el. :(
borcsa
 
 


sziasztok!!!! :lol:


Thenus!
Némi vigasz,hogy ittsem esik már a hó,és szerintem holnapra el is ólvad!!! :? :x


Murphyke!
A képet nagyon várom hátha sikerül mégiscsak feltenni!!!!!! :wink:
Tök jóvolt visszaólvasni a történetedet nagyon tetszik ,kisértetiesen hasonlít az én első szülésemre!!!!! :lol:
Mitöbb a dokink is ugyan az volt,én három porontyot szültem vele mind a három szülésem nagy élmény vólt vele és persze a férjemmel mert nélküle nem ment vólna! Na hadjuk ez most nem rollam szól hanem rollatok!!! :wink: :lol:
Szeintem teljesen nórmális vólt a kitolási időd az első babónál!!!
Mert ha nem tévedek akkor ő az első??????? :?
A második majd sokkal könnyebben megy majd!!!!!!!!! :wink: :lol:
Gratulálok ügyes vóltál nagyon!!!!!! :P :lol: :!:
A cicizés miatt pedig negörcsölj mert attól lehet kevesebb a tejcsid!!!!! :roll:
Meglátod ráfog kapni az ízére a pici,és simán fog menni minden!!! :wink:
Pihenj annyit amennyit csak tudsz és kérj segítséget ha kell!!!!!! :wink: :roll:
Kívánok mindenn jót,vigyázz magatokra!!! :lol: :P


borcsa!
Háááát nem tudom ,hogy te mennyire gondoltál de vannak jó orvosok a Flór Ferencben de én csak fizetős dokikat ismerek ott,azon belül is eggyett jobban mert nálla szültem három gyerkőcöt,ő is megmondja,hogy mennyit kér de nem kővetelődző!!!!!!!Szerintem aránylag ólcsó doki,ha gondolod írhatok többet rólla ha érdekel!!!!!!
Manapság nemnagyon lehet olyan órvost találni aki magán és nem mondja meg előre,hogy mi mennyi lessz!De ha nem így van akkor kérlek javítsatok ki!!!!!!!! :? :roll:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok Lányok!

Murphyke gratulálunk Lilihez!!!

Abban kérném tanácsotok, hogy normális dolog az szerintetek, hogy egy 3 hetes bébike minden alkalommal 120-150 gramm tejcsit eszik? Igaz hízik is rendesen, mert a kórházból 3310 grammal jöttünk haza és most már 3920 grammosak vagyunk.
Viszont, hogy ennyit eszik estére már alig van tejem. A mellbimbóm még mindig elég ramaty állapotban van, de gyógyulgat, kaptam egyik ismerőstől kölcsön egy bioptron lámpát és a sok krém mellett ez tűnik a leghatásosabbnak. Ma már adtam neki a fájós ciciből is, hát mit mondjak, fájt még, de nem akarom, hogy a lefejt tejcsit cumiból igya tovább, mert még mindig nem tud rendesen cumiból inni, mert sokszor félrenyel, meg pohárból sem tud, a kiskanalazgatás meg annyira felidegesítette, hogy alig tudtam megnyugtatni. Szóval a mi lánykánk egy kis falógép. De nem sok az az átlag 130 gramm ilyen korban???
És mit csináljak, írassak tápszert, mert este már nagyon kevés tejcsi termelődik és néha sírva alszik el, meg persze éhesen. Mert lehet, ha lenne itthon megnyugtatóbb lenne, hogy nem marad éhen.

Most mennem is kelll, mert szerintem megint éhes...

Üdv Mindenkinek!

Zoriann, Verna nálatok mi a helyzet???


Pimpóka

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


tiop
Dehogy haragszom! :lol: Mi már rég megszoktuk, csak másoknak furcsa egy picit. :wink:
Legközelebb is ennél a párosnál szeretnék szülni! 8) Erzsike beszélte rá a férjemet, hogy bent legyen velem!
A dentonix gélt ha rákenem, akkor az egyik kezemmel lenyomom a nyelvét, hogy ne tudja lenyalni, a másik kezemmel pedig belemasszírozom az ínyébe felül és a szájpadlásánál. Kicsit használunk belőle csak egy babakörömnyit.

mano83
Alexa az éjszaka csak 3x kelt fel, de már ez is nagy szó! :lol: Viszont mindig akkora szemekkel nézett, hogy csak na. Eddig félálomban kelt fel, hogy éhes, be volt csukva a szemecskéje.

borcsa
Én teljesen meg voltam elégedve a dokimmal (Várkonyi Péter) és ami a lényeges, hogy nincs előre kiszabott tarifája, nem mondja meg, hogy nála egy szülés mennyibe kerül. Azt mondja, hogy annyit amennyit gondolsz. De erősítsetek meg, akik nála szültetek!
Magánrendelése sem drága. De írok priviben ha kérsz róla infót. Elismert UH-specialista. :D

Jajjj! Még mindig benne van a szemében a szempilla, nem tudja kipislogni. Mit csináljak vele??? :shock:

Kép
klmaria
 
 


ancsa81
Köszönöm szépen még egyszer! Megkaptam! :D :D :D
Aki akar megjelölhet: Kovácsné Lackó Mária a nevem.

Kép
klmaria
 
 


Klmaria,
sokszor Levinek is van szempilla a szemében,de én sem szoktam piszkákni,várok,amíg kipislogja.
De ha sehogy sem megy neki,akkor vízet cseppentek a szemébe(volt szemcseppes üvegbe engedek egy pici langyos vízet) :roll:

Borcsa,
én Toldi doktornál szültem és ő egyáltalán nem anyagias.
Igaz,nincs magánrendelője,hanem a kórházba rendel,így nem kell nála fizetni,bár én minden alkalommal adtam neki pénzt,amin vagy nem akart,vagy csak nagyon nehezen fogadott el!
Én nagyon meg voltam vele elégedve,velem nagyon figyelmes,kedves és jófej volt! :D

Kép
mano83
 
 


sziasztok!
Pimpoka!
Szerintem teljesen normális amennyit eszik a babód ,ilyen kórban esznek a legtöbbet majd meglátod egy-két hét és vissza fog venni a tempóbol!!! :lol: :wink:
A tápszert meg felesleges "szerintem" felíratni mert tejcsid ha rendszeresen eteted mindég lessz annyi,hogy jó lakjon sőt később több is lessz ahogy nő a baba mert többet ígényel és a természet elvégzi a dolgát (több tejet termel a szervezeted)!De olyan is van,hogy kicsit megcsappan a tejnek a mennyisége de másnapra több lessz vagy harmadnapra!!!!Próbáld meg estefelé ritkábban rátenni a cicire ,hogy estére jól megteljen !!!!!!!!!!! :lol: :wink: Igyál nagyon sokat,egyél rendesen!! :wink:
Ha valaki tud jobbat írja le,én csak ennyit tudok most!!! :wink: :roll:
Nem mindig azért sír mert éhes,lehet,hogy csak egyszerűen téged akar!! :?: :roll:
Éhen meg nemfog maradni ha ilyen jól szopizik!!
Egyépként én othon sohasem mértem őket!
De majd rájössz te is hogy elég ha a védőnőhöz mentek!!!! :roll:
Mondjuk az első babánál nekem is vólt othon mérlegem! :? :lol:


klmaria!
Köszi a tippet,megpróbálom úgy!
A szempillát majd csak kipislogja olyan nincsen,hogy bennemaradjon!!!Mindent megpróbáltál már??? :?: :?


SÜT A NAP!!!!!!!!!! :?

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Klmaria,
beírtalak a keresőbe,de azt írja,hogy nincs találat! :cry:
már regisztráltál,vagy csak fogsz?

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Murphyke, tündéri Lilid van, megnézem az iwiwen :lol: . Nálam is hosszú volt a kitolási szak, 3/4 óra. Nem mindig tudtam, mikor és hogyan kell nyomni :oops: Meg szegénykém buksija vissza is csúszott párszor. De majd remélem könnyebben fog menni a következő babónál.

Borcsa, én Kovács Rékánál szültem, ő sem kért szabott összeget. Adtam, amennyit gondoltam. De Várkonyi nekem is szimpatikus orvosnak tűnik, lehet, hogy nála szülnék legközelebb. Ugyanis az én orvosom, Jurkó Zsuzsa is elment babázni.

Pimpoka, szerintem ne aggódj, hogy jó étvágya van a leánykádnak. A babák tudják, hogy mennyit tud feldolgozni a szervezetük, annyit esznek, amennyire szükségük van. Nem tudom, mennyire éhes esténként, ha nem tragikus a helyzet, én még várnék egy kicsit a tápszerrel, igyál sok folyadékot, és hátha estére is lesz elég tejed, és beáll a megfelelő mennyiség.

Ma voltam vizsgázni, nyolctól fél 12-ig nem voltam otthon, és Sárika nem volt hajlandó cumisüvegből enni, se pohárból, se kanállal. Akkor evett először mikor hazaértem. De aztán bepótoltuk :D Bár gondolom, ha nagyon éhes lett volna, evett volna. Eddig csak párszor kellett másnak etetnie, egyszer sem ment gördülékenyen, de akkor legalább evett, most nem. Gondolom, ha már fog enni mást is, nem csak szopni, akkor könnyebb lesz másnak etetnie, azt el fogja fogadni. Addig meg marad a cici :lol:

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


klmaria!
Én is beírtalak a keresőbe de semmi!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?