Új privát üzeneted érkezett!

Vöcsök,
kösz hogy írtál. Gondolom, most kisebb bajod is nagyobb ennél. Remélem minden rendben lesz most már és Álmos is hamar hazamehet. Azt hiszem minden anya bele tud gondolni, hogy milyen nehéz ez, még akkor is, ha mi szerencsésebbek voltunk és nem voltak ilyen bajok. Az ember ettõl mindig tart. Bízom benne, hogy túl vagytok a nehezén!!
Sok puszi,
Moni
Moncaberta
 


Kedves Vöcsök

Sokat gondolunk rátok, remélem Álmos baba jól van és hamar felépül a mütét után. Csak sejtem mit érezhettek mi csak 6 napot voltunk fent a Jánosba a csecsemö intenziven de ez is nagyon megviselt lelkileg.

Kitartás tejecskével és lelkileg is. Egy olyan szép babának mint Álmos hamar fel kell épülni!!!

Sok puszit küldünk babának és szüleinek is. Ha tudsz irj nagyon izgulunk értetek.

L.
L.
 


Szia Vöcsök,
Nagyon szorítunk Álmos babának, remélem, nemsokára ez az egész csak egy rossz álom lesz.
Ügyes vagy nagyon, hogy fejsz, és csaki így tovább, nagyon nagy plussz a babának, hogy nem tápszert kap.
Igazán nem tudom mit is írhatnék, de tényleg nagyon sokat gondolok Rátok, így ismeretlenül, remélem jövõ tavasszal kihozod a játszóra, és akkor összeismertethetjük a fiukat,
addig is írj, ha van idõd, sok puszi Nektek,
Anna
Névtelen
 

 
 

Tud valaki Vöcsökrõl, és az Álmos BabáróL?
anna
Névtelen
 


Sajnos nem. Pedig ide jövök elõször, hátha végre valami (jó) hír. Virág is teljesen eltûnt.
Moncaberta
 


Én is nagyon várom a hireket Róluk.
Remélem minden rendben velük.

L.
L.
 


Haho

Valaki?
Irjatok, kivel mi ujság?

L.
L.
 


Ugyan nem mai a történetem, de leírom!

Ez a történet 1971. szeptemberében kezdõdött, amikor az Édesanyám egyedül volt otthon éjjel 11 órakor, és elfolyt a magzatvize. Édesapám távollétében a szomszédok vitték a Péterffy Sándor Utcai Kórházba. Hosszú szenvedés, lassan haladó tágulás után 13.30 és 13.45 között (akkor az volt a szokás, hogy elaltatták a baba megszületése elõtt a nõket. Vajon miért???) 3 ujjnyi tágulás mellett vákummal megtámogatva 3200 g-mal és 52 cm-rel megszülettem.

Eljött 2001. július 1-eje, amikor én álltam ezen komoly feladat elõtt. Ugyan nem tudtam, hogy ez a vasárnap ilyen meglepetéseket tartogat számomra. Este 10 órakor ágyba bújtunk a férjemmel, és 1 órai alvás után (11 órakor!!!) arra ébredtem, hogy a magzatvíz egy jelentõs része távozott. Ébresztgettem a páromat, és egy törülközõt kértem tõle. Mivel a magzatvíz teljesen tiszta volt, így nyugodtan nekiláttunk készülõdni. Befejeztem a motyóm összekészítését, a férjem ivott egy kávét, és értesítettük a szüleinket, kezdhetnek készülõdni a nagyszülõi hivatásra.
Éjjel ½ 1 körül érkeztünk a Szent János Kórház szülészetére. Az ügyeletes szülésznõ, Gabi kedvesen fogadott minket, és megtette az elsõ szükséges lépéseket.. Megvizsgált Õ, illetve az ügyeletes orvos is, majd ismertették a tényállást: szûk egy ujjnyi tágulat. Fájásaim még egyáltalán nem voltak. Így jött az óránkénti CTG, a séta (aludni nem tudtunk), majd reggel a rutinszerû elõkészítés.
Amikor reggel 6 után megérkezett dr Héder János, a fogadott orvosom, a helyzet annyit változott, hogy a fájások már nyomokban megvoltak, és a meleg fürdõnek köszönhetõen - amit Gabi javasolt - rendszeressé váltak, és 3-4 percenként jelentkeztek. Azonban egész éjjel semmit sem tágultam! Így a neheze ezután jött. 7 óra után bekötötte a közben megérkezõ nappalos szülésznõ, Efy az infúziót, majd a férjemet elküldték hármunk helyett reggelizni. Innen ahogy növelték a cseppszámot, a fájások egyre erõsebbek lettek és egyre sûrûbben jelentkeztek, de sajnos nagyon sokáig más nem történt. 13 órakor is csak szûk 3 ujjnyi volt a tágulás, és én már úgy éreztem, szeretnék egy ½ óra pihenõt, mert nagyon elfáradtam, és kimerültem. Férjem tartotta bennem a lelket, társam volt e nehéz órákban, ezért köszönet és hála neki. De sejtettem, még órák vannak hátra. Meg is fordult a fejemben, hogy itt ½ 2-re nem lesz gyerek. Egy óra után pár perccel erõs székelési inger lett úrrá rajtam. Gondoltam is, a beöntés nem volt elég? Férjem segítségével lemásztam a szülõágyról, és éppen szólni szerettünk volna, hogy vegyék le a CTG-t, meg az infúziót, amikor Efy visszatanácsolt a szülõágyra egy röpke vizsgálat erejéig, és igaza is lett. Én lepõdtem meg a legjobban, amikor csak annyit mondott, eltûnt a méhszáj, és szóljanak Héder doktornak, mert szülünk. Sok szülési történetet olvastam, és tudtam, hogy a tolófájások is székelési ingerhez hasonlítanak, de ha valaki 14 órája vajúdik, és csak 3 ujjnyira tágult néhány perce, nem gondolja, hogy ez az.
Innen felgyorsultak az események. Pillanatok alatt ott volt a doktorúr, és már kezdhettem is tolni a babát. A jó csapatmunkának köszönhetõen 13.33-kor, kb. 10 perc alatt megszületett Zsófia lányunk 2950g-mal, 52 cm-rel, 9/10-es Apgar számmal. Nem sírt, csak elegánsan köhintett párat, és tudatta velünk felnõttekkel, õ köszi, jól van. Az elsõ nap nem is sírt. Õt elvitték a szokásos rutinra, ahova az Apukája is követte. Engem elláttak, és hármasban töltöttük a megfigyelés 2 óráját, amiben csak a csecsemõs nõvérke zavart meg minket, akivel megpróbáltuk a kisasszonyt mellre tenni.
Ezúton is köszönet a szülészet dolgozóinak, kiemelten a két szülésznõnek az ott tanuló Ábel Anitának, és mindenek elõtt Héder doktornak.

Utózengék:

Nem volt itt semmi alternatív lehetõség. 3 ágyas, elfüggönyözött szülõágyak! Kár! Jó lenne egy zuhanyzó is a szülõszobába, és nem a folyosón. Elkelne pár WC is!

Én fizetõs, 2 ágyas szobában voltam, amivel nem is volt semmi probléma! Igényes és tiszta volt. Az viszont bánt, hogy hétfõn született a lányom, és kedden meg is jött az ügyintézõ hölgy a felvételi osztályról, hogy fizessem ki a szobát szombatig, napi 4000 Ft! Én megtettem (sajna), és pénteken hazaengedtek. Kértem vissza, ami jár, mire mondta, hogy a fele alapítványi pénz, és nem adhatja vissza! Nem az összeg bosszant, hanem az, hogy miért nem én dönthetem el, mire ajánlom fel! Vagy attól tartottak, hogy elmegyek fizetés nélkül? Vagy szedték volna össze minden nap! Ezt a mai napig nem felejtettem el!

A csecsemõs nõvérekkel nem volt semmi konfliktusom, mert nem is láttam õket, ha én nem mentem! Így persze segíteni sem tudtak! Tudom, sok baba volt! ( 16 gyermek 1 csecsemõs nõvérre)
A szoptatással kapcsolatos problémáimat hazahoztam a kórházból!

A többi nõvérke nagyon kedves volt! A szülésem napján egyedül voltam a szobában, és éjjel többször is bejött, megkérdezte hogy vagyok, segítsen-e bármiben.
Köszönet érte!

*************

Összességében nincs rossz szájízem, de a doktorúr miatt válsztanám csak megint ezt az intézményt!
zerko
 
 


Szia Zerko

Sajnálom, hogy csak a doktor ur miatt választanád a Jánost.
Egyébként a szülöszobát lassan felujitják szeptemberben mikor ott szültem akkor beszélték épp meg. Én 2* szültem ott és mindennel teljes mértékig meg vagyok elégedve. Nem hinném ( ahogy olvasom), hogy más korházban jobbak lennének a csecsemösök. Egyébként ha kérdezel mindenre szivesen válaszolnak. A fizetös szobáról nem tudok nyilatkozni ,mert mikor a lányom született akkor még nem volt ilyen. Most , hogy a fiammal voltam ott akkor meg nem töltöttünk ott annyi idöt (felkerültünk a csecsemö intenzivre ), hogy igénybe vettem volna.

Tud valaki valamit Vöcsökékröl? Már nagyon izgulok értük. Már több mint 22 napja volt a mütét..

L.
L.
 


Sajnos semmit sem. Remélem azért nem jelentkezik mert minden rendben van. :-/

zsunya
 
 


Szia L!

Nem tudom, tudsz-e róla, de azt hallottam, hogy a Jánosban nincs szülésznõválasztás! Ez változott?
Nem tudod, hogy a fennt emlegetett Héder Juditnak van valami köze az én Héder Jánosomhoz? Gyanús.
Azt tudom, hogy van egy Varga Antal nevú doki, és egy Varga doktornõ is. Azt hiszem, talán õk is rokonok!
Amúgy a csecsemõs Kati néni nekem azt mondta, amikor kérdezni mertem: hogy csak szoptassak, és ne kérdezgessek! Hát igen...
Volt, aki próbált segíteni, de nem volt rá igazán ideje!

Most már minden rendben a babóddal? A gyermekintenzíven milyen a helyzet? Mellettem is szült de. egy lány, akinek a lányát felvitték, mert oxigénhiányos volt, és állítólag túlhordta. Érdekelne a dolog!

Hát most ennyit! Jó babázást!
Zsuzsa
zerko
 
 


Szia!

Nekem pont Judit volt a szülésznöm Kép. Nagyon jó fej csaj. Egyébként mikor felhoztam a dokimnak a választást azt mondta semmi akadálya.
Hát a csecsemösök között tényleg van 1-2 aki szerintem már unja de a legtöbbje nagyon segitökész.
Barnussal minden rendben van Kép. Akkor is csak az volt a baj, hogy a kisbuta benyelt a magzatvizböl és a véres trutyiból ami másnap kijött belöle ezért felkerült megfigyelésre. Ott is nagyon kedvesek és figyelmesek voltak velünk. Ráadásul imádták Barnust, végre egy baba amin volt mit fogni Kép ( 4170 g és 60 cm-rel született ), mert nagyon sok ott a pici. Jó volt, hogy vannak ott is baba-mama szobák igy ott lehettem vele. Amikortól már kaphatott anyatejet rögtön szoltak és nem üvegböl kapta hanem megszoptathattam. Természetesen a körülmények lehetnének jobbak ( ráférne egy festés az egész gyerekosztályra, elkelne pár uj gép ), de az ott dolgozok a lelküket kiteszik a kicsikért és ez mindennél fontosabb. Szerintem.

L.
L.
 


Sziasztok,
Sajnálok mindenkit, akinek a szülése rossz kórházi tapasztalatok miatt nem lett "szép" emlék.
Amit én gondolok az az, hogy a János egy olyan hely, ahol ha Te is kedves vagy Veled is kedvesek, ha Te is próbálsz együttmûködni, õk is segítenek és így tovább. A Kati nevü szülésznõ a legjobb példa erre, ha kérdezel, válaszol, ha kéred, megmutat mindent, sõt, ha szükség van rá, akár éjjel is bemegy a szobádba, és segít szoptatni. A Gabi is ilyen, és aRózsa fõleg. Meg kell találni velük a hangot. Engem a harmadiknál már megismertek, beszélgettünk éjszakánként, egész baráti hangulat alakult ki a végére.
L-nek igaza van, tényleg minden azon múlik, hogyan állnak a babákhoz, és a mamákhoz.
Jó hely a János, ha még 1x szeretnék gyereket, biztos nem gondolkoznék más kórházon, pedig higgyétek el, három császár, három és fél év alatt nem leányálom, sehol sem.
Vöcsökrõl és Álmos babáról van valami hír??
oanna
Névtelen
 


Sziasztok!

Éppen egy hónapja, hogy utoljára írtam. Jólesõ érzés, hogy gondoltok ránk.

A mûtét után két alkalommal nagyon rosszul volt Álmos, mert a bélmûködése leállt és nem akart elindulni, emiatt majdnem lélegeztetõ gépre kellett tenni (mivel a felfúvódott hasa összeszorította a tüdejét). Szerencsére azonban - mint a viszgálatok kimutatták - végig tudott annyi levegõt venni, amennyire szüksége volt. Ez a szövõdmény egyébként a hasi mûtétek után elõ szokott fordulni.

Én azt gondoltam ezután, hogy minimum két hétig bent lesz, de miután ez a két rosszullét elmúlt, meglepõen gyorsan felépült, és egy héttel a mûtét után hazaengedték - persze naponta kellett visszajárnunk. Nemsokára a varratot is eltávolították. A kis hasán, a köldöke felett vízszintesen egy kb. 15 cm-es vágásnyom látszik. Lassan kezdünk hozzászokni... :-((

A szövettani vizsgálatra való várakozás nehéz napjai után sajnos az derült ki, hogy egy rosszindulatú daganat volt a mellékveséjében, egy neuroblasztóma. A sebészfõorvos szerint, aki mûtötte, az mentette meg az életét, hogy a sóvesztõ szindómájával kórházba került, egyébként csak akkor vettük volna már észre a daganatot, amikor már szinte késõ. Az operáció után volt egy csontvelõvizsgálata az áttétek miatt, ami azonban - végre valami jó hír - negatív lett. Ez annyit jelent, hogy most egészségesnek nevezhetõ. Nem kap semmilyen terápiát emiatt a daganat miatt, de kéthetente ultrahangra, havonta röntgenre kell mennie, és egy év múlva megismétlik a csontvelõ vizsgálatát.

A sóvesztõ szindrómájának gyógyszeres kezelését olyan jól sikerült beállítani, hogy jelenleg kb. hetente kétszer megyünk ellenõrzésre vele. Egyébként a jövõ héten kapja meg a második védõoltást, amit az operáció miatt kellett elhalasztani. Álmos szépen fejlõdik, már több mint 5 kg. Szopik és tápszert kap, mivel kb. napi 1100 ml-es igényének csupán felét tudom kielégíteni. Én ennek is örülök, remélem, ez az arány megmarad (vagy javul). Amikor idõm van, mindig kifejem, amit hagy.

Férjem sokat segített, de most újra dolgozik. Mivel már nagyon sokat hiányzott a munkahelyérõl, többet nem lehet. Sógornõm is besegít néha, így valahogy megvagyunk. Kezdjük összeszedni magunkat fizikailag és pszichikailag is. Nem akarjuk hagyni, hogy a szeretetünkbe félelem vegyüljön. A sebész szerint egyébként idejekorán eltávolították a daganatot, így nagy valószínûséggel nem fog újabb megbetegedést okozni.

Tegnap arra gondoltam, hogy Álmos négyszer született/születik meg:
- elõször én szültem meg,
- másodszor akkor kapott új életet, amikor idejében kórházba került (az egyik orvos szerint, ha másfél órát késünk, már késõ),
- harmadszor akkor, amikor a daganatot eltávolították,
- negyedszer pedig akkor fog, amikor decemberben vagy januárban megkeresztelkedik. :-)

Most egyébként alszik a kislegény, nyolckor várhatóan felkel, és iszonyú patáliaát csap, ha késik a vacsi :-))

Nagyon kedves és bájos fiúcska, állíthatom, habár én elfogult vagyok. Ha lesz egy kis idõm, tényleg mutatok néhány képet róla.

Írjatok! Hogy van Barnus? Õ mekkora és mennyit eszik? Néha attól tartunk, hogy a súlyához képest "túletetjük" Álmost, és nem szeretnénk, ha elhízna (meg is beszéltük a fõorvosasszonnyal, hogy szóljon, ha túl kövérnek látja). Bár a túletetés kifejezés nem egészen helytálló, mivel õ az, aki úgy követeli követeli magának a repetát, mintha az éhhalál küszöbén állna, ha keveselli, amit kapott. :-))

A jövõben valószínûleg gyakrabban fogok jelentkezni, ha Álmos baba hany rá idõt.

Szeretettel:
Vöcsök

Ui.: Egyébként újabban néha Álmonak becézem, így a fõorvosassziny nevezte elõször, és megtetszett. (Még néhány ragadványnevet is összeszedett a kórházban, pl. zabagép, alvó dinnyecsõsz stb., de ezeket csak ritkán használjuk :-))
Névtelen
 


Szia Vöcsök,
Nem is tudod elképzelni, hogy örülök Nektek! Az elmúlt egy hónapban minden este néztem, hátha van írtál, és nagyon aggódtam a /már nem is annyira/ kicsi Álmosért. Aztán megkérdeztem egy ismerõst, aki a kórházban dolgozik, hogy tud e rólatok, õ azt mondta, hogy bent biztos nem vagytok, ebbõl gondoltam, hogy végre hazavihettétek.
A túletetés miatt ne aggódj, maximum kibukja, ha sok neki, a nagyfiam három hónapos korában közel 8 kiló volt, a 3,5 hez képest, amivel született. Izgultam is, annyit evett, most meg szinte semmit se..
Remélem az elkövetkezõ vizsgálatok mind jók lesznek.
A vágás miatt ne legyél szomoru, a csajok úgyis a hegekre buknak!
Lélekben Veled vagyunk, vigyázzatok magatokra
orbánanna
Névtelen
 


Szia Vöcsök !

Már nagyon hiányoltalak. Napjába többször idejöttem, hogy van-e hir rolatok. Nagyon örülök, hogy tul vagytok rajta és minden rendbe van Kép Meglásd nemsokára csak rossz emlék lesz az egész mikor futkosol utánna a játszótéren. A lényeg, hogy idöben észrevették.

Barnus köszöni szépen jól van. Nagy fiu már Kép 6300 g és 67 centi körül van. Már folyamatosan jár keze lába mosolyog, gügyög, mindenre figyel. De közel nem eszik annyit mint Álmos Kép OLyan 700-800 ml körül eszik egy nap. Ezt 4 étkezésre osztja el. Este 9-töl reggel fél8-ig alszik. Rendes jó gyerek Kép

Álmos meg had egyen annyit amennyit akar Kép Ugyis Ö tudja mennyi kell neki. Attól ne félj, hogy elhizik, ha nekiindul a világnak akkor ugyis lemozogja. A lényeg, hogy mostmár csak egyen, aludjon és minél több szereteted kapjon és adjon a szüleinek Kép
Képeket szivesen néznék a kicsifiuról. Ha tudsz gyere és irj
Nagyon várunk

L.
L.
 


Sziasztok!
Vöcsök!
Nagyon örülök a jó híreknek! Nagyon szorítottam én is értetek.
Egyébként megírnád hogy tulajdonképpen hogy is derült ki ez a mellékvese-probléma? Valami olyan vizsgálat derítette ki, amit még a másik betegség miatt kellett elvégezni? Vagy? (Csak akkor írj errõl, ha nem esik rosszul.)
Nem tudom, hogy a Jánosban van-e automatikusan hasi UH az újszülötteknek (van olyan kórház, ahol van). Én mindenkinek ajánlom a térítéses vizsgálatot a Madarászban (kb 2000 ft) , mert nagyon sok probléma kiderülhet idejében. Ha meg negatív , legalább nem idegeskedik az ember feleslegesen. (Az én lányom nagyon hasfájós volt, ezért vittem el - így legalább tudtam, hogy nincs semmi elváltozás, ami miatt ennyire szenved és majd kinövi. Így is lett hála istennek, de a következõt már biztos nem 10 hetes korában fogom elvinni, hanem azonnal, ahogy hazamegyünk a kórházból.)
Moncaberta
 


Sziasztok!

Már rég jártam itt, ezért újra benézek, és remélhetõleg gyakrabban. Most töltöttem be a 7. hónapot, és kezdek egyre jobban izgulni. A dokim, ha nem írtam volna még le, Dömötöri Jenõ (mint L.-nek Kép, nincs valami hosszabb beceneved?), akit szinte alig ismerek. Remélem nagyon jó élménnyel távozhatok a kórházból, ha majd eljön a szülés ideje. A héten megyek UH-ra és akkor szeretnék a dokit egy csomó kérdéssel lebombázni a kórházzal, és szokásival kapcsolatban. Ha bármi van, amit különösen vegyek figyelembe, akkor szívesen várok bármiféle tanácsot tõletek.

pusz
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Myssnia,
Ha teheted menj egyágyasba, kerüld el a fõnõvért, ne vessz össze a csecsmõsökkel, vigyél Wc papírt, evõeszközt, sok gyümölcslevet, kaját és ne vedd be a Phenolphtaleint.
Ne az emeleti egyágyasba menj, és ne a folyosó végibe, legyél közel a babaszobához. Ja és próbálj sokat aludni, utolsó alkalom a nyolcórás éjszakára! Vigyél Algopyyrynt, és ha van, saját fejõgépet, meg krémet, pelenkát, fotóaparátot, takarót a bébinek.
Még sorolom, ha érdekel, törzsvendég vagyok a Jánosban három császárral, elõre köszön a portás.
Anna
orbananna
 
 


Szia Anna! Kép

Nagyon-nagyon örülök, hogy mindezt leírtad, és nagyon szívesen várom további tippeket. Pont ilyenekre gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha valaki így leírna, mint Te.
Azt viszont nem tudom, hogy mire adnák a Phenolphtaleint. Még nem hallottam róla.
Ha egyágyasba szeretnék menni, akkor azt jelenti, hogy fizetõs szobáról van szó?

myssnia
30+4
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Anna mi ez?
Én sem kaptam. Nekem a Tena hiáyzott, szóval az sem árt ha van. :-)

Zsunya
(Peti 7 hónapos)

zsunya
 
 


Sziasztok

Én sem kaptam Kép

Dömötöri egyébként csuda egy jó arc Kép Velem mindig kedves volt és figyelmes. A legjobb mégis az volt, hogy soha nem kellett várnom. MIkor odaértem a kórházba telefonáltam neki és rögtön jött.
Szülés alatt is nagyon rendesen viselkedett, akkor volt ott mikor szükség volt rá, feleslegesen nem lábatlankodott körülöttem, de bármi kérdésem volt azonnal válaszolt és mikor megszületett Bömbi kikapta a kezünkbõl a fényképezõ gépet és rengeteg képet csinált rólunk.
Nekem bejött a 9-es szoba is az 3 ágyas de van külön zuhanyzója és Wc-je, mégsem vagy egyedül. Nekem jó volt, hogy voltak körülöttem legalább hamarabb ment az idö.
Nem árt vinni a babának is sapkát, föleg ilyen idöbe, nálam volt még saját textil pelus is.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz akár a dokival kapcsolatba is.

L.( aki egyébként Lucus csak eddig senki nem kérdezte Kép)
L.
 


Szia Lucus Kép

Nagyon jó végre valamiféle visszajelzést kapni a dokiról, mert zupp, az ismeretlenbe ugrottam. Elõtte nem igazán ismertem. Annak viszont örülök, hogy jókat írtál csak róla. Kép Nem tudom, hogy magánban jártál-e hozzá, én igen. Ezzel kapcsolatban is lenne egy kis gondom. Elmonta tisztességesen mi-merre-hány méter, csak elfelejtettem. Nem szeretek anyagiakról beszélni, éshát most újrakérdezni is béna.
Igazság szerint, arra gondoltam, hogy egyedül egy szobában lehet, hogy béna lennék, és jó ha van ott még valaki. Azért azt sem bánnám, hogyha egyedül lennék, de azt sem, hogy ha nem. Egyszóval mindegy.

Tényleg. Szülésznõk, és szülésfelkészítés hogy megy a Jánosban? Bocsi, ha sokat kérdezek, de alig ismerem a szokásokat.
Anna, írtad a fõnõvért. Miért jobb elkerülni? Undok, túl okos? Vagy más? Mi a szokás gátmetszés terén? (ebben talán Lucus tudna segíteni... Kép )
És végül.
Mennyi idõsek a csemetéitek? Van róluk album a netem? A kis tündérekrõl.


Elõre is köszi mindent!

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Elfelejtettem.
Igyekszem visszaolvasni a topikot, hátha megspórólok néhány fárasztó kérdést. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Nekem a fõnõvérrel sem volt semmi bajom, Kép
Van szülésfelkészitõ, aszem keddenként 17-tõl a könyvtárszobában. Szinte mindig tömeg van, érdemes pontosnak lenni, ha ülõhelyet akarsz. Vagy harciasnak, mert egyes apukák csak a saját párjuk pocakosságát veszik komolyan.
Én megbántam, hogy elmentem. De ez az én hülyeségem.

Pusz
Zsunya

zsunya
 
 


Szia Myssnia !

Én is jártam hozzá magánba, ott is az a jó, hogy idöre kell menni, mert én a várakozást birom legkevésbé. Ha gondolod irj egy mélt és megirom az anyagiakat Kép itt nem szeretném teregetni. Pegaso@chello.hu .

Szülésfelkészitöre én nem mentem el. Mikor Luca született azt hiszem még nem volt most meg nem akartam Kép Egyébként kicsifiam 3 hónapos ( hogy telik az idö Kép most született ) ma kapta meg az oltását. kiváncsi vagyok belázasodik-e.

Gátmetszés: nekem mind 2 gyermekkel volt, csinálnak gátmetszést, hogy minden orvos rutinból azt nem hinném. Dömötöri most kb. 2 cm-t vágott, azt is azért mert tudtuk, hogy nagy lesz a baba 4170 g és 60 cm volt. Azért vágott mert jobb mint ha repedtem volna. Másnap már vigan ületem a fenekemen, sõt alig éreztem a vágást.

Fönövér: egy nagyorru banya Kép ( bocs ha ezzel megsértettem Kép), pokroc stilussal. Nekem csak akkor volt vele dolgom mikor átvettem a babás csomagot.

Lucus
L.
 


Szia Myssnia !

És a 6 részes felkészítõbõl egyen voltam, azon, amikor éppen azt mondták el, hogy mit kell vinni a babának és magunknak, az nagyon hasznos volt, meg az is, hogy elmondták a szüléssel kapcsolatos helyi szokásokat (beöntés, borotválás, gátmetszés...). Megnéztük a szülõszobát is.

Én vittem Tena Lady-t (a normáltól egyel nagyobbat, és jó is volt nagyon). A többi szükségeset, látom, a többiek leírták már, evõeszközt is vigyél, és egy kis takarót a babának.

A fürdõszoba melletti egyágyasban voltam, a fürdõszobából átszûrõdõ zajokat nem nagyon hallottam, nem zavartak, habár én mélyen alszom. Nem bántuk meg, hogy kifizettük érte a 4*7 ezret. A férjem mindig bent lehetett, és nagyon jó volt a saját fürdõszoba, ahol akkor zuhanyoztam, amikor akartam stb., és fõleg, hogy közel volt. Nekem kb. 1 hétig mindenem meglehetõsen fájt (bár legkevésbé a gátmetszés), és még otthon is kb. 2 hétig. Ezért nagyon örültem, hogy a "vánszorgásomnak" nem volt közönsége.

Álmos holnapután 3 hónapos. Már csak hetente egyszer kell vele orvoshoz menni. A férjemmel mi is elhatároztuk, hogy ha születik még babánk, azt elvisszük fizetõs ultrahangra (mert a Jánosban nincs). A véletlenen - pontosabban a sóvesztõ szindróma tüneteinek jelentkezésén - múlt, hogy elküldték ultrahangra és feledezték a daganatát.

Vöcsök
Névtelen
 


Szia Vöcsök Kép

Barnus is holnapután lesz 3 hónapos Kép. Épp höhöhö-zik az ágyába Kép. Jön a foga. 6,5 kilo és vigyorog a világra Kép

Mit értesz fizetös UH alatt? A 3D-s uh-ot? Mi voltunk a 24. hét táján. De a doki ott is 2D-be nézte a babát. Igaz kicsit jobb készülék mint ami a Jánosba van.

Álmos baba, hogy van? Eszik rendesen? Visszaállt rendesen a cicizésre vagy van tápi is?

Lucus
L.
 


Szia Lucus!

Nekünk Álmi az elsõ, ezért úgy gondoltuk, hogy a fogak még koraiak. Ugyanis állandóan nyálaskodik. Szerinted a foga jön? (A múlt héten a kórházban lemérték, 5550 g volt és 5 centit nõtt is, most 60 cm.) Most éppen alszik :-))

Ami az UH-t illeti, a már megszületett csecsemõ vizsgálatára gondoltam. Pl. a Margitban minden újszülöttet megvizsgálnak ultrahangon is (ingyen). A Jánosban tudtommal nem vizsgálják meg õket. A Madarászban, ahol Álmos feküdt, lehetõség van talán 2 ezer forintért (nem emlékeszem az árra pontosan) megvizsgáltatni.

Álmos nagyon jól eszik. Sajnos, amióta itthon van, én csak a napi kb. 4-5 decit tudom biztosítani. Majdnem minden szopizás után fejek (de csak 10-20 ml-t hagy bent) és latoherb teát meg sok folyadékot iszom, a mennyiség mégsem növekszik. Ezért kap tápszert is, csak most már nem gyógytápeszert.

Vöcsök
Névtelen
 


Szia Vöcsök

Kezdem ugy érezni, hogy a végén még jó is, hogy felkerültünk a csecsemöintenzivre. Ott megnézték Uhgal Barnust. Fej és hasi Uh volt. Annélkül ki sem engedik a babákat onnan.

Ha nagyon nyálzik és tömködi az öklét a szájába akkor az bizony már a fogacska lesz. Kép Nem biztos, hogy azonnal kijön de már elkezdödött valami. Nézd meg elöször ált. alul jön ki a fogacska , ha piros az inye és be van egy kicsit duzzadva akkor már nekiindult. Barnusnak már 2 kis csik is látszik. Én nem lepödök meg ezen, mert a lányomnak 4.5 honaposan már 2 kicsi fogacskája volt Kép

Nekem tejszaporitásra egy homeopátiás bogyo jött be. A neve Urtica Urens C5, napi 3*5 bogyocskát kell elszopogatni elötte utánna fél óráig nem szabad enni,inni mentolosat fogyasztani. Észrevehetöen több tejem lett ugy kb.50 mlrel.
Érdemes kiprobálni. Patikába általában szokott lenni.

Lucus
L.
 


Igen, az ökle állandóan a szájában (kb. egy hete), ha felébred, megnézem az ínyét.

Vöcsök
Névtelen
 


Sziasztok Kép

Elõsszõr is gratulálok mindkettõtõk gyerkõcéhez, majdnem egyidõsek. Kép

Luca! Kép

Köszi az infókat, és a mailt is. Azt hiszem stimmel az összeg, de azért inkább tisztázom vele is. Kép
A 2 cm-es vágás nem nagy, és tetszik, hogy azért nem ész nélkül csinálják, hanem a pici fejét is figyelembe veszik. A szülésfelkészítõre nem tudom , hogy sikerül-e eljutni, mert januártól elköltözöm pestrõl. Bár azért lehet, hogy egyszer csak elnézek. Holnap megyek UH-ra remélem minden ok lesz.

Vöcsök Kép

Sajna én nem vagyok mélyenalvó, úgyhogy én mindenféle zörgésre felébredek, fürdõszoba-vízcsörgés-ajtónyitogatás...brrrr.

üdv: myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,
Hát szóval, a Phenolphtaleyn, a kémiaórán indikátor, de jelen esetben bizony egy erõs hashajtó, ami erõs görcsöjk kiséretében éri el a kivánt hatást. Már hogy a kórházi személyzet által kivántat....
A Tena is egy olyan dolog, amit majd csak az eu tagság fog elvinni a kórházakba, mint felszerelést, most még hülye elkényeztetett kismamák luxusa, akiknek nem felel meg a szakadt lepedõbõl, és papírvattából összeeszkábált, kb fél kg súlyú kis készség, amitõl nemcsak a gátsebedet érzed triplán, hanem még klasszul el is lehet veszíteni.
Kedves Vöcsök,
Ha Álmos baba tömköd és nyálzik, de nem ordít a fájdalomtól, akkor az is lehet, hogy éhes, vagy csak megkívánt valami új kaját. Az ököltömködés klasszikus jele az éhségnek, de ettõl függetlenül akár még a foga is jöhet.
Ha az ínye elfehéredett, és esetleg piros a popsija, és más állagut kakil, plussz váladékozik az orra, akkor 100%, hogy jön a foga.
Örülök, hogy jól vagytok,
Anna
orbananna
 
 


Jaja. Anna kedves, ne má'. Tudod a kórházak nagyon rossz anyagi helyzetben vannak. Baromira nincs pénzük Tenát venni a kismamának. A hashajtót én pl direkt kértem, és még ez is kevés volt. Ráadásul kérés nélkül nem traktáltak vele. Szóval kicsit hátrább az agarakkal.
A fõnõvérrel nekem semmi bajom nem volt. Ki hogyan áll hozzá. Gondolom te bent is ilyen harcias voltál. Könnyen lehet, hogy rossz néven vették, és rosszul reagáltak rád.

Ha most nekem esel, csak engem támasztasz alá. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Hé haho Kép

Egymásnak ne esetek már Kép

Én alapból ugy áltam az egész kórházhoz, hogy nekem ott jó lesz és vigyáznak ránk. Nem hagytam eltériteni magam. Mindig mosolyogtam, még akkor is mikor fájt. Erre mondta a Judit (szülésnö) szülés alatt, ha még tudok vigyorogni akkor kell még egy kis oxitocin KépIgy nem adtam okot senkinek arra, hogy csunyán viselkedjen velem és nem is volt problémám senkivel. Egyébként meg nekem eszembe se jutott, hogy a kórház fogja biztositani a lábamközévalót Kép)). Ráadásul nem muszáj megvenni a drága tennát. Erre tökéletes a tesco gazdaságos betétje is Kép 219 Ft-ért.
Szerintem mostanában az a baj a kismamákkal, hogy nem arra koncentrálnak amire kell. Nekem a babám volt a legfontosabb (a kényelem meg van itthon)igy nem érdekelt, hogy kemény vagy puha az ágy vagy adnak e pelust és betétet. Ezek olyan aproságok ami felett el kellene siklani. Ráadásul ezek a kiadásokat vállalta az aki igent mondott egy gyerekre. A FONTOS a személyzet és a hozzáállás. Ha õk a toppon vannak akkor engem nem érdekel, hogy milyen szinü a csempe és függöny vagy fal választ e el egy másik szülönötöl.
Erre kellene koncentrálni sokaknak és könnyebb lenne nekik Kép
Na ez ki akart belölem jönni Kép
Bocs
Lucus
L.
 


Sziasztok!

Lucus Kép

Azt hiszem, hasonlóan gondolkozunk a kórházzal kapcsolatban. Tegnap voltam benn, és valahogy azt éreztem, hogy rajtam is nagyon sok múlik, hogy milyen élménnyel távozom onnan. Magamat is úgy tudom elképzelni, ahogy te is reagáltál a kórházi létre. Utánakérdeztem a dokitól, hogy lehet-e szülésznõt választani? Bár igennel felelt, mégis úgy gondoltam, hogy nem választok, aki soron lesz, jó lesz. Egyébként a doki is azt mondta, hogy mind a négyen nagyon jók, neki meg elhiszem. Kép

Lányok Kép
Még nem vettem melszívót. A védõnõm elsõre a Medela kézit ajánlotta. Nektek mi a véleményetek? Én igencsak kismellû vagyok. Számít ez valamit?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia! Én az Avent Isis kézi mellszívót ajánlom. A Medela kézijét nem ismerem (az interneten általában rosszabbnak tartják az Isisnél), az elektromosat használtam, de azért hagytam abba, mert nagyon lassú ritmusban szív és nagyon hangos. Az elõbbi tulajdonsága megkétszerezte a fejés idejét, a második azt eredményezte, hogy minden alkalommal ki kellett vonulnom a fürdõszobába, hogy a család többi tagját ne zavarjam (õk csak úgy nevezték az egész folyamatot, hogy tejet kaszálok :-))
Elõnye persze, hogy nem fárad ki a kéz, és elég alapos, továbbá az, hogy erõssége szabályozható. (Én akciósan vettem kb. 16 ezerért, egyébként kb. 19 ezer.)
(További elõnye, de te ezt remélem, nem tapasztalod meg, hogy a Madarász Kórházban is ez volt, így ott mindig a saját mellszívó harangomat és üvegeet használhattam.)

Az Avent Isisnek, mivel kézi, alig van hangja és olyan gyorsan fej, amilyen gyorsan pumpálom. Ára: 12990 Ft a DM üzletekben.

A kis mell szerintem nem számít ebben a kérdésben, a kórházban mind a Medelát, mind az Isist egyaránt eredményesen használták (a különbözõ mellméretû) anyukák.

(Egyébként az én mellem is kicsi...)

Vöcsök
Névtelen
 


A Medelához tartozékként jár egy mellszûkítõ, külön kismellûeknek:-)
Lora
 


Sziasztok
Lucus erre gondoltam. Kép

Nekem Mdelám van. Nem fejtem sokat, de az ezzel fárasztó. Sokan az Aventre esküsznek. De szvsz kevesen vannak, akik mindkettõt ki is próbálták.

zsuny

zsunya
 
 


Zsunya Kép

Gratulálok Petihez, olyan szép baba! Kép
Egyébként ma megvettem a Medelát, összeraktam. Ez valami újítás féle, mert lehet asztalhoz is rögzíteni, hogy egy kézzel is menjen a dolog. Remélem be fog válni. Az Avent is jónak tûnt, de az ára miatt a Medela mellett döntöttem. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Újabb kérdések merültek fel bennem.
Mikor megszületik a tökmag, egybõl hasra helyezik-e?
Mennyi ideig lehet velem, stb...
És van-e utántáplálás? (jól írtam?) Ha még én nem tudnék szoptatni, akkor hogy oldódik meg a kórházban, és csak anyatejet kap-e ilyenkor?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok

Nekem van mindkettõ. Avent is és medela elektromos. Én az utobbit használtam. Rengeteg segitség volt az elején amikor egyébként sem kis melleim a duplájára nöttek. Volt, hogy csak ugy tudtam Bömbikének enni adni ha elötte fejtem egy kicsit, mert nem volt mellbimbom amit a szájába adjak annyira tele volt tejcivel. Mostanra viszont már nem használom. Teljesen beállt a tejecske és már nem akkora lufik a cicik. Igy is megvan azért kajcsinként a 200-250 ml.
Egyébként én kölcsönkaptam a mellszivókat és azóta is áldom Mam nevét Kép

Lucus
L.
 


Szia Zsunya,
A fõnõvérrel semmi baj nincs, sõt, a csecsemõsök tündérek, az orvosk is rendben vannak, és egyáltalán nincs semmi bajom senkivel, és nem is volt, azt hiszem valamit alposan félreértettél.
Egyébként van egy édi is sztorim, gondoltam megtartom magamnak, de ha így alakult, hajrá...
Elsõ gyermekem születése úgy indult, hogy otthon reggelre elfojt a m.víz, bementünk, sok fájdalmas, és tök fölösleges vizsgálat után betoltak a mûtõbe, majd egy kissé alkohol-szagu anesztes doki megpróbált gerincérzésteleniteni, több- de inkább kevesebb sikerrel, miután harmadszorra sem volt tökéletes, "spinál próbája a mûtét" felkiáltással elkezdtek vágni, amit egy az egybe éreztem. Ok, próbáljuk újra, ekkor kb az ötödik pánikrohamon voltam túl, és egyfolytában remegtem a 40 fokos mûtõben. Mindegy, a mûtét kb félórás volt, ezalatt az anesztes doki kissé megfeletkezett az infúziómról, amit még pont idõben, visszarázós módszerrel kaptak ki belõlem, miután szóltam, hogy bocs, de ez lefolyt, úgy öt perce.
Mûtét után jótt az örzõ, 24 óra mozdulatlan fekvés, 12 liter infúzió, fejfájás, nem akármilyen, homokzsák, bezártság, bõgés, remegés, halálfélelem, és mindezt tök egyedül, úgy, hogy egy rossz óra mutatóját bámultam pont 24 órán keresztül, a gyerekem nem érdekelt, azt gondoltam, hogy én már soha az életben nem kerülök ki onnan. A nap folyamán néha bejött egy roppant elfogalalt nõvér, és rámrakott egy újjabb liter infúziót, mondván, hogy hallja gondok voltak a spinállal, és belémnyomott még egy nyugtatót, ami ismét nem használt.És, Kedves Zsunya, én azt gondoltam, hogy ennek így kell lennie, ezt csak így lehet, ez a császár, ez így van JÓL. Ezek után nem részletezem a szoptatásos kis mûsort, a tûvel való tejmirigy-leszívást,a 40 fokos lázat, és az ott töltött végigbõgött 6 napot.
Hidd el én megfizettem a tanulópénzt, és egyáltalán nem a harciasságom miatt írtam, amit írtam, mindösszesen arra próbálok utalni, hogy jobb, ha az ember tudja, mi vár rá,
és próbálja megtartani a kontrolt, még a kórházban is.
Egyébként a 3. császárnál, már minden rendben volt, és hat órával a mûtét után, már a folyosón sétáltam, a megszoptatott bébimmel, megfürödve, pizsamában, amit a nõvérek/akikkel egyébként tényleg nagyon jóban voltam/ házi rekordként értékeltek.
Sok boldogságot a babákhoz
Anna
orbananna
 
 


sziasztok!

nagyon eltüntetek Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Én itt vagyok Kép

Csak csomagolom már az ajándékokat Kép Idén már két kismanó csodálkozik rá a fára Kép ez olyan jó érzés Kép
Kiváncsi vagyok Barnus mit fog hozzá szólni.
Irjatok, kérdezzetek Kép
Én napjában többször megnézem irt-e valaki Kép

Lucus
L.
 


Szia Lucus Kép

Én kérdeztem, de nem jött válasz Kép
Bekopizom újra:

Újabb kérdések merültek fel bennem.
Mikor megszületik a tökmag, egybõl hasra helyezik-e?
Mennyi ideig lehet velem, stb...
És van-e utántáplálás? (jól írtam?) Ha még én nem tudnék szoptatni, akkor hogy oldódik meg a kórházban, és csak anyatejet kap-e ilyenkor?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Kép

Bocsánat elkerülte a figyelmemet a kérdésed Kép

Mikor megszületik aprótalpu akkor hasadra teszik, feltéve , hogy minden rendbe vele( Miért ne lenne? Kép))
Nem volt nálam sokat Barnus, pár kép erejéig, de nekem elég volt. jó volt mig ott volt velem , de engem nem zavart, hogy ez csak pár percig tartott. Jó volt visszakapni egy tiszta babát Kép))
Mig elvitték tisztábatenni apukája ment vele,addig engem a doki tett rendbe. Mikor Bömbi kész lett apukája rögtön megkapta, Dömötöri öt is lefényképezte. Amikor én is kész lettem a szülésznö rögtön segitett mellre tenni és végig ott volt velem mig ki nem vittek minket az osztályra.
Egész nap veled lehet a szobába, de bármikor visszaviheted az csecsemöosztályra, ha zuhanyozni akarsz vagy látogatok jönnek, vagy csak egy kicsit sétálni támad kedved, bár ezt kötve hiszem Kép Éjszakára is kint lehet ( bár mikor most ott voltunk volt olyan csecsemös aki ezt nem szerette )de szerintem vidd vissza és probálj meg pihenni, otthon ugyis jön a nagyüzem Kép

Van cukros viz amit adnak nekik ( a dokinéni szerint az elsö 2 nap kapott cukor jot tesz az agynak, hogy ez igy van-e erröl én nem nyitok vitát) nem adják oda nekik más anyukáknak a tejét ( ami szerintem nem is baj ) Nekem a 2. nap végére már kezdett tejem lenni, már le tudtam fejni 20 ml körül. Aztán már csak anyatejet kapott.
Itt van pár kép a gyermekeimröl
[url=http://www.inetcom.hu/images/lucus/" TARGET="_top]http://www.inetcom.hu/images/lucus/[/url]

Szolj ha tudok még segiteni Kép

Lucus
L.
 


Szia Lucus Kép

Elõsször is gratulálni szeretnék a csemetékhez. Igazán büszke lehetsz rájuk. A képek nagyon jól sikerültek, nekem különösen tetszett ez a fotó:
[url=http://www.inetcom.hu/images/lucus/PC160034.JPG" TARGET="_top]http://www.inetcom.hu/images/lucus/PC160034.JPG[/url]
[url=http://www.inetcom.hu/images/lucus/Pb100004.jpg" TARGET="_top]http://www.inetcom.hu/images/lucus/Pb100004.jpg[/url]
Köszi szépen a választ, nagyon tetszik amit írtál. Ha nekem is ilyen jól mennek majd a dolgok, akkor nagyon elégedett leszek, és nagyon fogok örülni. Bárcsak már ott tartanék...
Ma dolgoztam utoljára, épp jókor jött, mert kb egy hete alig tudok menni, fáj a csípõcsontomnál, és három napja vizesedik a lábam. Nagyon jó lesz pihenni, mert aztán lehet, hogy nem lesz idõ rá.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Köszönöm a dicsérö szavakat Kép
Büszke is vagyok rájuk Kép))

Lucus
L.
 


Bocs hogzy igy eltûntem, de hát rohanás van. Kép
Anna! Bizonyára félre értettem valamit. Még egy kérdést csak, és eldugulok: nem vagy apás szülés párti? Én féltem, hogy ahogy anyám sem, úgy én sem fogok kellõen tágulni. Mivel õ 16 órát hevert 4 ujjnyi méhszájjal, amit én nem akartam, õt is vittem magammal szülni. Egyszerûen azért mert szülés közben szvsz nem vagyunk olyan állapotban, hogy képviselni tudjuk az érdekeinket. A férjem ugyan ott volt, de õ nem valami nagy hangú. Anyám viszont egy anyatigris. Hála Istennek semmi gond nem volt. Sõt. Kép Szóval te direkt voltál egyedül, vagy csak igy alakult?

Lucus! Nagyon nagyon szépek a gyerekeid! Kép

Nálunk semmi nagy dolog nem történt. Péter kenyérsarok imádó és narancs szopogató idõszakát éli. Szinte egész nap vigyorog és felfedezi a szobát kúszva. Most pl a macijával beszélget. Ilyenek vannak.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: