Új privát üzeneted érkezett!

Beja: nekem Szabó Gergely tel.számát diktálta fel jövő hétre Tidri.

Mi megyünk a mai felkészítőre.
Előtte a TB-be megyünk ügyintézniKép 8 heti hideg élelemmel.

Sziklamanó: milyen e-mailekre gondolsz?

Kép
kisdió
 
 


Szia Kisdió! Azokra az e-mailekre gondoltam, amelyekben a T.ZS.-ról szóló benyomásaitokról / tapasztalataitokról írtatok Kíváncsinak. Persze csak akkor kérném, ha tényleg nem gond és van benne olyan info, ami esetleg itt még nem olvasható. Köszönöm!
sziklamano
 
 


Kisdió, lehet, hogy akkor én voltam figyelmetlen, túl terhes vagyok én márKép
Nem tudod véletlenül, hogy mi lesz a mai előadás témája?

TB-hez hajrá, én jövő hétfőn megyek, elvesztettem a fiam taj-kártyájátKép Voltam ott tegnap dél körül, sarkon is fordultam rögtön...

Sziasztok,
Beja
beja
 
 

 
 

Sziklamanó: e-malben csak a tel.számot írtam. A dokiról benyomás, vélemény, stb. mind itt van a topicon.

Beja: akkor most gGörgy vagy Gergely? Kép

Én megkérdeztem pofátlanul, hogy ha nem akarok szülés előtt 10 perccel sorban állni, akkor mikor menjek. Azt mondták,, hogy szerda délután 5. Remélem elérünk 6-ra a MÁV-ba...

Kép
kisdió
 
 


Kisdió:
khmmmm, hát már magam sem tudom Kép, én mindenesetre csak annyit írtam fel a papírkámra, hogy "Szabó doktor"... tehát ha esetleg kellene, akkor így keresném, hogy "Szabó doktor" Kép
De ha minden jól megy, nem hiszem, hogy pont abban az egy hétben fogok szülni, mikor TZS nincs bent... egyébként is a szülésznőmet meg szeretném várni a szüléssel, ugyanis ő meg 20-tól megy két hét szabira, és csak aug. elejétől lesz...

És du. 5-kor vajon adnak még sorszámot??? Remélem, nem mész hiába...

Szerinted megismernénk egymást a MÁV-ban? Mindenesetre én elmondom, miben leszek, hátha össze tudunk ismerkedni:
fekete hosszú gatya, felül egy rövid ujjú piros póló, rajta egy piros tunika. Rövid barna haj, alacsony vagyok (160 cm). Esetleg köszönj rámKép

Szió, Beja
beja
 
 


Kisdió,Beja!

Én ma voltam CTG-n,és találkoztam A Szabó György asszisztensnőjével,ő csak 29-én lesz,addig neki is csak helyettese van.Kép
Mi biztos nem tudunk elmenni az előadásra,pedig egy kis frissítés lehet,hogy nem ártott volna. KépMeg Titeket is szívesen megismertelek volna,hátha pont egyszerre szülünk. Kép

Vera:Reméljük jövő héten jobb idő lesz! Hová mentek?

Anikó
vakili
 
 


mindjártKép

Kíváncsi:
Megérkezett?

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Vakili: aha, tehát én jól írtam fel, hogy Sz. Gergely! Kép
Szerintem a prof. előadása semmit nem ért. Én (mi) nagyot csalódtunk. Semmi plusz infót, segítséget nem kaptunk. Olyan semmilyen volt a szöveg. Nem volt rendezett, nem is arról beszélt, amiről kellett volna. A téma a szülés megindulása és a vajúdás (lett) volna. A vajúdásról nem is volt szó, a szülés megindulásáról pedig kevesebbet hallottam most, mint amennyit eddig is tudtam.
Szóval erre nem volt érdemes eljönni. Viszont a szülőszoba megnézése tök jó volt, párom nagyon élvezte. A nő, aki vezetett bennünket sok infót elmondott.
Igaz, hogy változatlanul parázok a szüléstől, de közelebb érzem magamhoz az eseményt. Eljön, jó helyen leszünk, stb.

Beja: emlékszem rád! Sajna délben voltam utoljára a neten. Ugye egyedül voltál? Ismertető jelem: bordó kötényruha alatt garbó rövid ujjú volt rajtam és hosszú bézs naci; kicsit sántítottam, mert nagyon fáj a derekam, és többször is kérdeztem. Meg jó nagyokat bólogattam. Kép

Mit szóltok ehhez az időjáráshoz?

TB: szerdán fél 6-ig van, 5-ig adnak sorszámot. Mi 3/4 5-re értünk oda, nagyon sokan voltak, először nem is akartam bemenni. 15 percet vártunk, és négy perc alatt meg volt az új kártyám.

Lányok! Amikor megszületik a kicsi, lakcímkártyát hogy kell csináltatni? Mi szülők még az otthoni címünkre vagyunk bejelentve, azaz nincs közös állandó lakhelyünk. Kijére kell bejelenteni?

Kóci, biztos hogy süttetni fogod a hasad? Lehet, hogy hógolyóztokKép

Kép
kisdió
 
 


Lányok,
köszönöm a méleket, csak most fértem hozzájuk, mert időközben meghalt a modemem. Fránya technika Kép.
kíváncsi
 
 


Kisdió: az anya állandó lakcímére állítják ki a kicsit lakcímkártyáját. Később lehet módosítani. (Legalábbis tavaly nyáron még így volt.)

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Kisdió:
Egyetértek Veled, a prof. előadása tegnap egy hatalmas nagy lufi volt mindössze, de én amúgy sem bírom szegényt valamiért, már anno (3 éve) sem nagyon tetszett egyik előadása sem.
Tulajdonképpen én csak a szülőszobalátogatás miatt mentem el, egy kis emlék-felidézésre, de látom, semmi sem változott igazán a szülőszobán, max. csak annyi, hogy a 2. sz. szülőszobában az ágy már máshol van, nem ott, mint 2 és fél éveKép

Igen, egyedül voltam az előadáson, párom sajna melózott.
Valami rémlik.. igen, volt egy lány, aki bordó felsőben volt és többször kérdezett! Kép

Szerencsés vagy, hogy el tudtad intézni a dolgod a TB-nél, lehet, hogy nekem is így kéne mennem, zárás előtt fél órával??? Na, hétfőn asszem így lesz.

Egyébként mikorra vagy kiírva pontosan? Ne haragudj, ha írtad már ide a topicba, de elég szita az agyam, nem emléxem, hogy olvastam volna.

Na most megyek,
Sziasztok,
Beja
beja
 
 


Anikó: a Balatonra megyünk családilag. Úgy tudom, 31 és 32 fok lesz a hétvégén, de a mostani időjárás Adélnak kedvezőbb, úgy látom. Te jobban vagy most?
Zsuzsó: el is felejtettem írni aztán, hogy én sem úgy értettem, hogy a gyerekek lennének unalmasak, hanem az a logika rémlett föl előttem, hogy néha tán úgy érzik, hogy mi szórakoztatóbbak vagyunk, mint ők saját maguknak, különben miért szeretnék oly nagyon, hogy szórakoztassuk őket. De most azt hiszem inkább, ha "anyásak", olyankor valami kínjuk van.
És még nem válaszoltál egy fontos kérdésre: ahol építkeztek, jó messze van. A párod nem jár majd be Pestre naponta? S ha bejár, akkor nem kell majd túl hosszú időt rá pazarolni? Csak mert ettől tartok egy kicsit: ha igazán kiköltöznénk Pestről, a férjem alig látná a családját. Vagy nem úgy van az?
Vera
kóci
 
 


Hagnosz: köszi az infót!

Kóci: jó meleg lesz, és valószínüleg nem is kell tömegtől tartani. Mostanság a Balaton nem népszerű a mostoha időjárás miatt Kép (párom B.füred-i).

Beja: már azt hittem csak én (mi) nem vagyok hasra esve a proftól...
Párom még ma is emlegette, hogy tetszett neki a tegnapi szülőszoba látogatás.
Augusztus 10-re vagyok kiírva, de a szülés várható ideje júli utsó hete-aug első hete. Ami nem is baj, mert eddig is már túl nagy méretekkel rendelkezett a pocaklakó, így legalább átlagos 3 kilós gyerek lesz.Kép

Ma elég hülye idő volt. Délelőtt majdnem megfulladtam, most délután meg fáztam. Ma voltam bent dolgozni. Megint sikerült a 2-3 órás keretemet 5,5 órára tágítanom. De ha egyszer nélkülözhetetlen vagyok! Kép

Lányok! Amikor szülés után bent vagyunk pár napig, akkor az apuka is csak üvegen keresztül láthatja a pici gyerekét, akit közvetlenül a szülés után fogdosott?

Kép
kisdió
 
 


Sziasztok,

Kisdió, sajna igen Kép csak üvegen keresztül nézheti apuka a babát, viszont hidd el, ez jobb a babának. Más kórházban szült ismerösöm mesélte, hogy télen, bacikkal telt idöszakban a vietnami szobaszomszédjához beállított a 40 fös család ( ott be lehetett menni ) a babák is ott voltak.... hááát, ez nem hiányozna Kép
topszlix
 
 


Sziasztok!

Kisdió!
Igen, igaz. Nekem tetszett is ez a megoldás, mert amikor szoptatni akartam/tunk csak behúztuk a függönyt és nem kellett senkinek zavarban lenni. Annak sem örültem volna, ha a császár után vadidegen emberek bámulják, ahogy összeszorított szájjal, lassan, kínlódva felkelek az ágyból. Meg nem túl szerencsés az újszülöttek mellett a látogatók hada sem.
Bevallom, mi "csaltunk" az egyik szobatársammal, megbeszéltük, hogy titokban becsempésszük az apukákat a szobába, így az Ő férje is megfoghatta egy kicsit a babájukat, meg az enyém is bejöhetett egy pár percre Kép. De csak az apukák, más nem! Persze figyeltük az ajtót, nehogy lebukjunk Kép.
Jó pocakosodást! Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Kisdió:de jó,hogy nem sikerült elmennünk tegnap az előadásra. Kép

Vera:Balaton Kép Jó pihenést Nektek!
Sajnos nem vagyok jobban,azóta is többször volt rosszullétem.Tegnap éppen a CTG alatt. Kép
Mindegy,nagyon óvatos vagyok,és már nem sok van. Kép Ma hirtelen nagyon lement a hasam,úgyhogy talán közeleg az idő. Kép

Üdv:Anikó
vakili
 
 


Jó reggelt!

Anikó: te mit értesz azalatt, hogy lement a hasad? Nekem a párom is, és aki meglát azt mondják pár napja, hogy "lent van a hasam". A tükörbe nézve én is látom, hogy már nem áll olyan hetykén előre, inkább - tényleg - lentebb van. Akkor én most mire számítsak?

Isten őrizz, hogy apukán kívül mást is szerettem volna beengedni! Csak is a páromat. Hiszen szerintem kicsit buta megoldás az, hogy a szülésnél jelen van, ő is fogdossa a frissen kikelt fiókát, aztán meg 4 napig hozzá sem érhet.

Persze anyósom így is balhézik. Ezt majd el is mesélem, de most dolgozok egy kicsit.

Kép
kisdió
 
 


Vera,

De, a párom, bejár Pestre minden nap. Én ezért zárkóztam el ettől a lehetőségtől eleinte, de 1) ő akarta inkább, azt mondta, tudja ezt vállalni.
2) amikor Dana elkezdett mászni + újra terhes lettem, láttam, hogy a belvárosban megbolondulnék. Akkor elkezdtünk valamennyire óbudához közel (itt laknak a szüleim) zöldben lakást keresni - valami olyat, ahol két gyerekkel kb. 10 évig elférünk. Nem tudtuk megfizetni. Ráadásul a párom eléggé vágyott/ik saját kertre. Engem kielégít egy 50m2-es, ahol a kölkök tudnak túrkálni. Szóval akkor elkezdtük szélesíteni a kört. Olyannyira, hogy Kőbányáig és Csepelig is eljutottunk, de alapvetően ez az észak budai régió játszik (és tetszik) na szóval egy 9 hónapos lelki tusával jutottunk erre a megoldásra, közben lemaradtunk két házról, de most már mind a ketten szeretjük. 3) A párom úgy áll hozzá, hogy még bőven lehet másmilyen jellegű munkája is.Dolgozhat sokkal közelebb...

A könyv mit ír az "unatkozó", állandóan felkéredzkedő babákról?
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Kisdió!
A szülésnél csak Ti vagytok jelen, csak a saját gyerekét fogdossa, csak a saját feleségét/barátnőjét/élettársát látja szoptatás, vagy fájdalmas helyzetben, a szobában meg előfordulhat, hogy mások is vannak. De lehet kérni a fizetős szobát is és akkor apuka annyit van bent, amennyit csak akar Kép. Szóval sztem ez nem buta megoldás, hanem meg kellett húzni a határt valahol. Azt kell megérteni, hogy lehet, hogy másokkal kell osztozni a szobán, nem biztos, hogy egyedül lesztek. És ha kivételeznek egy emberrel (apukával), akkor jönnek a felháborodott nagymamák, nagypapák, nagynénik, stb. stb. hogy Ők miért nem Kép. Szóval én egyetértek ezzel a módszerrel és remélem, hogy ahol legközelebb szülni fogok ott is ez lesz a rend.
Üdv, Virág
virga
 
 


sziasztok!
most epp ket menes kozott vagyunk, eddig tahiban voltunk, amit megszakitottunk egy hetvege balatonnal es egy kis beccsel, most pedig megyunk nagykovacsiba, ahol az anyukamek laknak. jo is a zold a gyerekeknek, ezt mindig ilyenkkor latom, amikor kicsapom misut is a kertbe, nagyon boldogan elvan, es jo nagyokat alszik, gyonyoru piros pozsgas arcocskaval.de en meg nem tudnam vallalni az allando kintletet, azt hiszem. tehat maradunk a varosban, de legalabb kozel a szent istvan parkohoz es a szigethez.
hedi rengeteget fejlodik, a mozgasatol vagyok elajulva, mert misuhoz kepest annyira elore van. mar kutyazik is, nem sok kell, hogy negykezlabra is kitolja magat. csak szopik, ugy 5,6 alkalommal naponta. az ejszakak nagyon valtozoak! egyszer atalussza, maskor pedig 2-szer is kelni kell hozza, da hal istennek olyan csak nagyon ritkan van, hogy a szoptatason kivul mast is igenyelne ejszaka, eszik es mar alszik is vissza. Igazan nem tudom mitol fugg ez. van, hogy erzem, hogy kevesebbet eszik napkozben, de ezzel sem latok osszefuggest.
ami viszont nagy szo, hogy napkozben szinte vegig maga jatszik a jarkokajaban vagy kint a foldon es ha elfarad atteszem a racsosaba es egy perc alatt alszik el. tudom, hogy ennel jobb nincs is.
misu feltekenysege idoszakos, az altalanos kedvetol fugg. sokszor ugy racuppan hedire, hogy alig birom levalasztani rola, es ami egesz fantasztikus, hedike, csak vigyorog es kacaraszik, barmilyen durva is vele misu (marmint durvan szeretgeti), egyszeruen oda van a battyaertKép Kép
szoval mi igy vagyogatunk (ferjem megint kulfoldon Kép avignonban es ha megjon onnan, akkor lemegy kapolcsra 10 napra -- ez van)
sziasztok es irjatok!!
pocakososknak hajra!
d
idras
 
 


Kisdió!

Nem tudom igazán elmagyarázni,hogy mit jelent,de tegnap óta nem nagyon látom a köldökömet,és ha ülök,nagyon zavar a hasam.De biztos,hogy van benne valami,mert aki csak meglátott tegnap,rögtön ezzel kezdte.Eddig azért megoszlottak a vélemények.Kép
Hogy mire számíts,azt nem tudom,mert van,akinek 1 nappal,de van,akinek 1 hónappal a szülés előtt száll le.Kép

Dóri:milyen szerencsés vagy,hogy Hédi ilyen jó baba. Kép Férjed ilyen sokat utazik? Kép Én nem bírnám.Van ilyenkor segítséged?

Üdv:Anikó
vakili
 
 


Anikó!
Vigyázz magadra, kicsit korai lenne még szülni, nem? Nem jól hangzik ez az állandó rosszullét! Állítólag holnaptól kánikula lesz, vigyázz a meleggel!
Kisdió!
Szerintem sem lenne jó ötlet ha a gyerekágyas szobában látogató lenne. Sőt még azt is megkockáztatom - bár biztos megköveztek érte - hogy apuka is kibírja azt a négy napot, utána annyit foghatja, dajkálhatja a gyereket amennyit akarja. A mostani szülésemnél elég durván szóltak a nővérek azokra akiket észrevettek hogy beléptek a szobába.
Dóri!
Nagyon mozgalmas napjaitok vannak! Az a jó ilyenkor hogy sokat lehet levegőn lenni és jobban/hamarabb el is fáradnak a gyerekek. Bár az utóbbi pár nap nem éppen erre volt példa. Mi sokat kinn vagyunk a kertben, a két nagy jókat játszik - bár időnként igénylik hogy és is velük játsszam -, a baba pedig jókat alszik a levegőn. Időnként megszoptatom, szerencsére jó magas kerítés van mindenhol, így nem lát át senki a szomszédoktól.
Féltékenység nálunk megy 1000-el, bár a babát imádják, simogatják, puszilgatják, de pld. anyósommal azt játszották hogy mind a kettőt lepedővel be kellett pelenkázni és csecsemőt játszottak.

Dávid már 5 hetes és 1 kg-t hízott 1 hónap alatt. A gyerekdoki szerint ez túl sok, próbáljam visszafogni az etetést. Jó, de hogyan? Ha nem éhes, nem tuszkolom bele magam a szájába, ha éhes akkor enni adok neki. Az éjszakák valamivel jobbak, hason altatom magam mellett és így hosszabban alszik mint egyébként. Nem is bukott most éjszaka, nem kellett pelenkát cserélni és nem hányt le. Ez is valami. Ráadásul ha fáj a hasa álmában nyög és morog, és én már a legpróbb zajra is felébredek. Nappal is igyekszem inkább hasra fektetni, mer háton vagy oldalt csak rövid ideig bír aludni. Cumit kiköpi, nem kell neki. A másik kettőnek kellett és nem voltak ilyen "túletetési"
gondjaim.
Az én férjem is utazgat időnként, szerencsére mostanában csak 1-1 napokra. Tegnapelőtt egyedül fürdettem, altattam a három gyereket. Hááát, mit ne mondjak, érdekes tapasztalat volt.
Végre megkaptam a héten a baba TAJ kártyáját, már örültem hogy intézhetem az anyasági segélyt mikor is észrevettem hogy elírtak egy betűt a nevében! A borítékra jó írták csak a kártyára nem. Szerencsére telefonon el tudtam intézni hogy küldjenek másikat.

Atocha
atocha
 
 


Sziasztok!
Mondjátok, mit tudtok arról, hogy van-e a Mávban PIC és terhespathológia? Mennyire felkészültek a problémás esetekre?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Zsuzsó: hogy jó, ha elkezdjük már 3 hónapos korától arra szoktatni, hogy mind több időt játsszon egyedül, és vannak benne ötletek hogyan. Pl. ha nyöszörög, még nem vesszük fel, egyszerre csak egy-két játékkal játszik, ha elunt egy helyet, át lehet vinni másik szobába. Szóval törekedni kell, hogy rájöjjön az ízére, és ugyanakkor rá kell kényszeríteni magunkat, hogy ne segítsünk neki mindig. Nekünk úgy ment, hogy volt egy-két nehéz eset, amikor nem engedtem, nem sajnáltam, csak messziről néztem, mit csinál. És elkezdett játszani, mikor látta, hogy nem sikerült odacsalnia. Szerintem meg kell találni a kényes egyensúlyt, hogy játsszunk is vele, de hosszú távon ne is legyünk teljesen kiszolgáltatva egymásnak. Ja és a könyvben inkább olyan ötletek vannak, amikkel tartalmasan és intenzíven telik el a közös játék.
A házügyben mi is hasonlóképp gondolkodunk, nálunk is a férjem elszántabb, hisz neki kell majd utazgatnia, de most nincs időm bővebben. Majd biztosan lesz erről szó még.
Holnap hajnalban utazunk, egy hétig puszi mindenkinek, Anikó, még ne szülj meg, míg vissza nem jövünk!
Vera
kóci
 
 


Sziasztok!

Anikó: én még látom a köldökömet Kép
Tegnap nagyon nem voltam jól. Azt hittem, itt a vég. Esküvői tanú voltam, kocsival vittek-hoztak. De mindkét sofőr olyan hülyén vezetett, hogy a félórás útnál már az első öt percben bekeményedtem.
Fél 3-ra már itthon is voltunk, de lefekvésig nem is tértem magamhoz. 2 órán keresztül 10 percenként bekeményedtem, aztán ha egy kicsit is megmozdultam, abban a pillanatban vasdinnye lett a hasam. A párom ezek után úgy döntött, hogy nem megyünk el ma egy lagziba...
Anikó, vigyázz magadra. A terhességnek a vége nem szép (legalábbis én így látom), most már tényleg csak pihenni érdemes. (Már ha az ember tud! Nekem a fekvés se megy...)

A látogatásra visszatérve. Nem vagyok ám önző disznó. Azzal tisztában vagyok, hogy a kórteremben többen is lehetünk, és nem is gondoltam arra, hogy oda bárki is bejöjjön. Csak azt reklamálom, hogy nincs olyan folyosórész, kisszoba, bármilyen helység, ahol fogadhatom a látogatókat (itt most csak a kispapára gondolok), és együtt lehetünk egy picit.

Mi még változatlanul keresünk albérletet. Amit megnéztünk hét elején, jó-jó, de a másfél szoba inkább 1+1/3 vagy 1/4. Nem férünk be.

Mi is szeretnénk kiköltözni, de nincs mibőlKép Csak lesz majd valahogy. Most egyelőre találjunk egy kényelmesebb kis albit. (jó lesz ám 2-3 hetes babával dobozolni, és költözni...)

Szép napot mindenkinek!

Kép
kisdió
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi!
Az én tudomásom szerint a MÁVban nincs PIC, a problémás eseteket továbbküldik a Klinikára. Mikor mi bent voltunk volt az intenzíven 3 inkubátor, plusz a kékfényes ágyak voltak.
Van a fórumon egy Monik nickű lány, Ő ott dolgozik tudtommal, lehet, hogy Ő válaszol a kérdéseidre. Egy próbát megér Kép!
Üdv, Virág
virga
 
 


Köszi, Virág! Kép
kíváncsi
 
 


sziasztok!
egy időben írtam ide, csak aztán elvesztem Kép
most a segítségeteket kérném, rádöbbentem, hogy túlhaladtam a 30. hetet, lassan lehet, hgoy szülésznőt kéne válasszak??? :-)
mikor szokták ezt megejteni? tudtok ajánlani valakit?

KépKép Kép
mzsperx
 
 


na, elolvastam a legutolsó oldalt.
kíváncsi, nincs pic a mávban, terhespatológiát nem tudom.
olvastam a fizetős szobát említette valaki. nem tudjátok mennyi van, mennyibe kerül, egyáltalán hogy lehet bekerülni? én nagyon szeretném, ha apuka ott lehetne velünk...
az elsőt máshol szültem, ott is szerettem volna fizetőst, dehát aki előbb érkezett, azé lett... így maradt a sima, amitől nem voltam boldog :-(

KépKép Kép
mzsperx
 
 


Sziasztok!!!

Emlegettetek, hát itt vagyok!!!
A MÁV-ban tényleg nincs terhespatológia, viszont, ha nagyon szükséges, a nőgyógyászati osztályra felvesznek kismamákat. De én úgy tudom, ritkán.
PIC sincs, de ahogy Virga írta újszülött intenzív van, ahol szükség szerint 3-4 inkubátor van. Ide főleg koraszülöttek (általában 33.hét után született babák), kisebb súlyú ikrek kerülnek, illetve minden olyan baba, akinek oxigénre, monitorizálásra vagy csupán szülés után egy kis adaptálódásra van szüksége. Amikor azonban valamelyik babának olyan súlyos az állapota, hogy lélegeztető gépet igényel (merthogy ez nincs), vagy sürgős műtétet, vagy extrém koraszülött (bár ilyenkor már sokszor a szülőszobáról elszállítják) vagy bármi egyéb vészhelyzet alakul ki, akkor a Cerny mentő átviszi a gyerekklinikára.
Az intenzívre kerülnek még a sárga babák, vagy csak éjszakára vagy állandóra felvéve (ez a sárgaság mértékétől függ), a lázas babák, a bármilyen fertőzést elkapott babák, a vénás gyógyszert kapó babák, stb. Ide az anyukák 7 órától 22 óráig pontosan 3 óránként jöhetnek szoptatni, éjszaka cumisüvegből esznek, ha anyuka fej tejet azt kapják, ha nem tud, akkor központi női tejet. Látogatók ide egyáltalán nem jöhetnek be, csak üvegen keresztül nézhetnek be.

12 kórterem van a gyerekágyas osztályon, 3 fizetős szoba van, ebben két ágy van, akár apuka is ott alhat végig, van benne tévé, és ide a látogatók is bejöhetnek. A többi szoba 3 ágyas, oda látogató nem mehet be.
A fizetős szobát, ha jól tudom, a dokival kell megbeszélni, de természetesen, ez sem garancia, mert ha éppen mindhárom foglalt, akkor hiába, minimum meg kell kell várni, amíg onnan hazamennek, addig marad a 3 ágyas. Császár után viszont mindenképpen egy csszáros kórterembe kerül az anyuka és csak ha már fel tud kelni, kb. 12 óra múlva megy át másik szobába.
Ha érdekel még valami, kérdezzetek nyugodtan, de gondolom az alap dolgokkal ti is tisztában vagytok.
Ezek csak a tömör tények voltak, rosszat, kritikát érthető módon nem írhatok, ha valami cikibb dolog érdekel, a profilomban lévő e-mail címre írjatok!
Egyébként én is itt szülök majd, ha minden jól megy február közepén. Most vagyunk 11 hetesek!Kép

M
Monik
 


Sziasztok!
Monik!
Egy kicsit féltem, hogy megharagszol, hogy így "kiadlak" Kép, de Te írtál magadról az egyik topikban, ezért merészeltem Kép.
További jó pocakosodást Kép!
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Szerdán, a "nyílt napon" mondta a szülésznő, hogy a külön szoba 7.500 Ft/nap, ha az apuka is ott alszik 10.000 Ft/nap. A különszobák szerződéssel le vannak foglalva. Azaz, ha szülsz és jelzed, hogy külön szobába akarsz menni, akkor a dokid felhívja a vezető orvost, aki megmondja, hogy éppen akkor várható-e a szerződött feleknél szülés. Ha nem, akkor kaphatsz szobát.

Borzasztó ez a meleg. Ráadásul 2 házzal arréb bontjanak egy bazi nagy, régi házat, minden csupa por, állandóan tüsszögünk, és még hajnalban se lehet ablakot nyitni, mert hajnalban már kezdik a munkát.Kép

Lányok! Ha valaki tud egy kiadó lakást Budapesten, szóljatok! Zöld(ebb) környék, nem panel, üresen, 2 vagy 1+2 szobás, és hát max 55ezer+rezsiért.

Köszi.

Kép
kisdió
 
 


Sziasztok!

Nagyon gyorsan írok egy kicsit, hogy ne higgyétek azt, hogy elvesztem.
Nyaralni voltunk Egerszalókon és úgy tűnik szerdán már megint megyünk, mert nem bírjuk a meleget! Először Tihanyba két napra, aztán Fertődre egy bababarát helyre.
Magunkról újat nem tudok, jól vagyunk.

Finiselőknek kitartás a meleghez és hatalmas drukk!Kép

Kisdió, nekünk van egy kétszobás lakásunk, ami lehet, hogy kiadó sorba kerül, de ez még meggondolás alatt van. Nem tudjuk, hogy eladjuk-e vagy kiadjuk.

Monik! Nagyon örülök, hogy írtál.Kép Én már lassan három éve látogatom ezt a topikot és mindig is hiányoltam ill. jól esett volna, ha MÁV-os is írogat nekünk, már csak a pontosabb infok miatt is.
Lehet, hogy találkoztunk is, a kislányom 2001.decemberben született és sárga volt, tehát fenn volt az intenzíven. Nekem nagyon sokat segítettek az ottani dolgozók, mindenki nagyon kedves volt és sokat segített, pedig akkor aztán nagy volt ott a zűr, akkor készültek bezárni az osztályt és még senki nem tudott semmi biztosat. Szóval, bár intenzív osztály, nekem nagyon jó élményeim vannak!Kép
Jó pocakoskodást neked!Kép

És persze mindenkinek aki nyaral, jó pihenést!Kép

Zafi
zafi
 
 


Zafi
2001.decemberében még sajnos nem voltam ott.

De köszi, végre valami dicséret is, mert általában csak a szülészt meg a szülésznőt istenítik.

Móni
Monik
 


Móni: gratulálok a babához!Kép (Olvastalak az "elvesztettem..." - topikban is, úgyhogy duplán örültem a hírnek!)
Én is voltam a kisfiammal az intenzíven 2003 augusztusában. Lehet, hogy találkoztunk? Megnéztem a profilodat, de az ott szereplő adatok alapján nem ismertem Rád. (Viszont találtam egy jó kis képetKép)

Problémamentes terhességet és szülést!

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Monik!
Én pont a "fentiekkel" voltam igazán elégedett Kép. Figyeltek ránk, segítettek a szoptatásnál, ha kellett végig ott ültek mellettem, újabb és újabb trükköket eszeltek ki, hogy végre szopira bírjuk Levit. Szóval tényleg hálás vagyok Kép. Lent valahogy nem vettek komolyan, nem foglalkoztak azzal, hogy mit mondok (pl. "szerintem lázas a gyerek", erre a válasz: csak melege van. "Ma még nem pisilt egy cseppet sem" válasz: beszívta a pelenka, ezért nem érzi nedvesnek a pelust stb.)
De ez már a múlt és valszeg nem itt szülöm a következő babát.
Üdv, Virág
virga
 
 


Virga, köszi neked is! Szerintem is jó az intenzíves csapat! Igaz, hogy kevés a nővér, pláne most, hogy többen is eljöttünk, mert babát várunk, de a többség azért lelkesen dolgozik. Pedig azért kemény munka. 12 órát egyedül, sokszor, főleg éjszaka 8-9 baba is van, ha rosszullévő baba van kapkodva, mindenre odafigyelve, mert egy apró tévedés életekbe kerülhet. Sokan az orvost dicsőítik, holott a nővér van mellette 12 órát, ő virraszt mellette éjszaka, ő szól az orvosnak, ha gond van, ő nem eszik 12 órán át, ő nem megy el egész nap WC-re, merthát ki figyel addig az éppen rosszullévő babára? És mindezek mellett szoptatási időben mosolyogjál az anyukára bályosan, amikor ő olyat kér vagy mond, amitől a falat vakarnád legszívesebben. És cserébe sokszor elég lenne egy köszönöm, de a nővért sokan erre sem méltatják. A múltkor volt egy pici koraszülött ikerpárunk, vagy 2 hónapig ott voltak, mikor hazamentek az anyuka a Bence nevében egy szál vörös rózsát(ő volt a szerelmemKép), a Buda nevében egy szál rózsaszín rózsát adott. Hát többet ért mindennél! Na mindegy! Dehogy istenítem én a nővéreket, csak úgy elmondtam.Kép

Hagnosz
ha egy pár napig legalább ott volt a babád az intenzíven, a nevéről talán beugrik. Bár azért nem hiszem, mert augusztusban volt az esküvőm és akkor alig dolgoztam pár napot.
Monik
 


Monik!
Tényleg nem semmi, amit csináltok Kép. Én szégyenlem magamat, de csak egy gyors köszönömöt habogtam mindenkiek és "rohantam" ki, hogy "jaj Istenem, csak menjünk már haza, nehogy azt mondják, hogy mégis maradni kell", pedig a fenti csapatnak (nem az orvosoknak!) tényleg hálás vagyok.
Hááát, remélem én nem kérdeztem sok olyat, amitől a kolleginák a falra másztak Kép! Igazság szerint én már nem is kérdeztem, csak csináltam bármit mondtak, mert Levi nem volt hajlandó szájába venni a cicit. Emlékszem, mondta valamelyik kollégád, hogy mivel csak 3 baba volt bent akkor karácsonykor, azt gondolták könnyebb műszak lett, de a fiúk (csak fiúlakók voltak az intenzíven pár napig)megdolgoztatták őket olyan hangosak és követelőzőek voltak Kép. Szerencsére komolyabb bajuk nem volt, nem voltak rosszul.
Nnna, befejezem a nosztalgiázást.
Üdv, Virág
virga
 
 


Virga

a köszönöm teljesen elég.
És itt nem a kérdezésről van szó. Természetes, hogy minden anyuka kérdez, ezzel semmi gond nincs, de amikor 10 gyerekem 10 felé ordít, fejükben a branüllel, és anyuka megkérdezi, ugye nem fog kapni éjszaka cumit?! Nem persze, csak a nagy sírásban félóránként tépi ki a branült a fejéből és majd félóránként szúrkáljuk a babája fejét? Meg a 9 másikat is? Ezt persze nem mondjuk az anyukáknak, de sokszor így gondoljuk.
Vagy volt olyan anyuka, aki azzal indokolta, hogy nem jött már 2 napja a babájához, hogy azt mondta neki a gyerekorvos, hogy most nem szoptathat, egyébként meg kap ANYATEJET INFÚZIÓBAN.(ezt megnéztem volna!) Most őszintén, erre mit mond az ember?
Monik
 


Monik!
Csak olyan sutára, sietősre sikeredet. Nem így akartam Kép.
Háát, ezekre tényleg nem lehet mit mondani... Kép.
Én annak idején kevésnek tartottam az egy embert 12 órában pedig kevés baba volt fent akkor. Persze tudom, itt is létszámhiány van, sajnos Kép. Nehéz lehet egyszerre 10 babával. De nemsokára egy sajáttal leszel otthon kettecskén, az lesz az igazi Kép Kép.
Azt el sem tudom képzelni,hogy 2 napig ne menjek a kicsimhez! A 3 óra leteltét (vagyis csak kettőt, mert majdnem 1 órát bent lehettünk Kép) is alig vártam. Amikor felajánlották,hogy menjek haza karácsonyozni este és majd reggel menjek vissza úgy néztem az illetőre, mint egy őrültre Kép. Hogy otthagyjam az újszülött babámat?!? Hát bolondok ezek? Igaz, éjszaka nem lehettem vele, de megnyugtató volt a tudat, hogy ott van pár szobányira, és ha baj van tudok róla. Sokszor éjszaka is elsétáltam arra, csak hogy halljam nem sír, minden rendben van vele. Nem akartam én bemenni (vagyis dehogynem!), vagy zavarni, csak a tudat kellett, hogy ott van a fal másik oldalán, ha már nem lehetünk együtt. Szóval nehéz kezdet volt, de már túlvagyunk ezen is Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Zafi! Küldtem emailt!

Nővérkékről: én már feküdtem a MÁV-ban, a belgyógyászaton. Sajnos ott csak akkor figyeltek rád, csak akkor nem kaparászták a falat miattad, ha fizettél.
Most nagyon tartok attól, hogy csak akkor fogok segítséget kapni szoptatásban, gyerekgondozásban, ha fizetek. Nem akarok senkit megbántani!!!!!!
Az általános véleményem egyébként az ápolói munkáról, hogy az egyik legkeményebb munka, alul fizetve. És minden tiszteletem az övéké. De ugye "belénk lett nevelve", hogy az ápolókat is meg kell fizetni.
Gondolom, most jó beletenyereltem a témába... De hangsúlyozom, én ebből nem csinálok problémát a nővérke felé, csak az anyukák és a nagymamák mindig tudják, hogy mennyit kell ilyen helyzetben adni, én meg tapasztalatlan vagyok (szerencsére?).

Lányok! Milyen érzés, amikor közeleg a szülés? Én ma délutántól totál furcsán érzem magam. Nincs kedvem semmihez, nem akarok olvasni, nem akarok enni, még géphez sem volt ülni. Mintha várakoznék valamire. Párom azt mondta az előbb, hogy "vihar előtti" állapotban vagyok.
Kicsit menstruációs fájdalmakhoz hasonló fájásaim vannak, de ennyi.

Kép
kisdió
 
 


Kisdió

abban az egyben biztos lehetsz, itt nem a pénztől függ a segítség. Persze, van egy-két nővér, aki nem annyira segítőkész, de elárulom neked, én a 2 év alatt 2-szer kaptam 2000Ft-ot és talán 4-5-ször valami apró bonbont vagy kávét, és bármelyik ottani anyuka megmondhatja, maximálisan próbáltam segédkezni neki, de ezt bátran állíthatom bárkiről.
Sőt, kijelenthetem, mi nővérek összesen több hónapon át nem kapunk annyit, mint amennyit a szülész kap az anyukától, és már bocsánat, de mi akár heteken át gondozzuk azt a babát erőnket megfeszítve.
A nővért le se szarják(már bocsi) és nem a pénzről beszélek, hanem pont arról, amit írtál, hogy a nővér csak egy senki, aki csak akkor csinál valamit, ha pénzelik.
Ajánlom, próbáld ki, ne adj egy fillért se senkinek, cserébe próbálj meg rugalmasan állni a dolgokhoz, figyelj oda mit kérnek tőled, mit tanácsolnak, működj együtt a nővérekkel és kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Nagyon sokszor ugyanis az anyuka hozzáállásával van a baj. Ha ő partner mindenben, akkor a nővér is az. Pénz nélkül. De egy olyan anyuka, aki homlokegyenest mást csinál, mint amit tanácsolnak neki, akinek hiába mutatják meg 5-ször a fejést vagy a köldökellátást, és ezekután azt állítja, ő nem tudja, mert neki senki nem mutatja meg, az akinek hiába mondod, hogy a gyereke már 300-400gr-t veszített a súlyából és talán pótolni kellene, mert nem lesz ez így jó, annak az anyukának hogy segítsél?
Tapasztalatból mondom, egy jó fej, laza, modern gondolkodású, talpraesett anyukával sosincs gond és ő is elégedett. Az viszont aki előítelekkel jön be a kórházba, mereven és konzervatívan gondolkodik, görcsösen ragaszkodik ahhoz, amit a legújabb könyvében olvasott erről-vagy arról, azzal mindig gond van és a végén még az anyuka van felháborodva, a nővér pedig nyeljen nagyot, merthát az anyukának van mindig igaza.
És tudod mit, néha már inkább én fizetnék az anyukának, csakhogy gondolkodjon el a dolgokon.
Nem árt ezeken elfilózni!
Monik
 


Sziasztok,
de jó hogy kezd megint visszatérni az élet ebbe a topikba Kép
Monik, szerencsére nekem nem kellett megismerkednem az intenzivvel! Amit a növérekröl írtál, azzal én messzemenöleg egyetértek, van egy-két nagyon okos anyuka Kép mivel sokat éjszakáztam, meséltek a növérek egy-két sztorit... Nekem hihetetlen jól esett, mikor a császár után a növérek, akik bejöttek hozzám, kedvesen beszéltek velem, az egyik megsimogatta a karom - mivel elsö kórházi tartózkodásom volt, ledöbbentem (mármint hogy miket hall amúgy az ember)! És nagyon nehéz a munkájuk, engem egy max 45 kilós növérke vonszolt ki zuhanyozni, szegénynek majdnem eltörtem a vállát,és ö türelmes volt végig, bár én úgy éreztem, inkább meghalok, mert annyira vacak volt. mesélte ez a lány, hogy volt, aki válogatatlan szavakkal elküldte öt melegebb éghajlatra, pedig nem ö tehetett róla hogy fájt....
A csecsemösöknél is a segítökészség volt ált a jellemzö, egy kivétellel Kép, én személy szerint értékeltem a tanácsokat, mivel bevallom, teljesen amatörnek éreztem magam, és gondolom, mivel ott naponta rengeteg csecsemöt látnak el, biztos jobban értenek hozzá.
Söt bevallom, a végén, mivel nulla tejem volt és a gyerek is rengeteget fogyott,és állandóan ordított, én az egyik csecsemös tanácsára kértem pótlást (szobatársak nem, mentek is fel a gyerekeik az intenzivre 2 napra) nem írom le, mit kaptam a gyerekorvostól, azzal a felkiáltással, hogy ez egy bababarát kórház, és itt nincs pótlás....
És tényleg nagy kár, hogy a Mávos dolgozók nem írnak (mernek?) írni ide, sokat számítana....
topszlix
 
 


Sziasztok!

Az utóbbi napokban nem nagyon tudtam ide írogatni,de örülök,hogy megint sűrűsödik a topic. Kép
A mostani témához szeretnék hozzászólni.Én utoljára majdnem 6 éve szültem a MÁV-ban,úgyhogy az akkori tapasztalataimat tudom csak megírni,de maximálisan meg voltam elégedve!!! Kép Akkor mi nem terveztünk több babát,de azt mondtam,hogy már azért érdemes lenne,hgy megint ide kerülhessek.Sajnos az én lányom is felkerült az intenzívre sárgaság miatt.De minden nővérke nagyon aranyos és segítőkész volt,különösen egy Andrea nevű (remélem,még most is ott van).Pedig csak a hazamenetelkor adtam pénzt,és nagyon szerényen,mert ennyi volt.De alig akarta elfogadni.
A gyerekágyas osztályon is nagyon vigyáztak rám,az első két nap nagyon szédültem,úgyhogy mindig jöttek segíteni,mert még pisilni sem tudtam egyedül kimenni.Azt nem mondom,hogy nagyon mosolygósak lettek volna,de soha nem éreztem,hogy terhükre lettem volna.Bármikor kérdeztem,válaszoltak,segítettek.Remélem,hogy most sem fogok csalódni,és hasonlóan szép élményekkel fogok hazatérni! Kép

Monik:minden elismerésem a Tiéd!!! Kép

Lányok:nem tud valaki egy használt,de jó állapotú mózeskosarat viszonylag olcsón?

Kisdió:hogy vagy a tegnapi délután óta?

Puszi Mindenkinek:Anikó
vakili
 
 


Na látjátok, szerintem az ilyen sorok többet érnek bármennyi pénznél!!!Kép

Anikó
az Andi sajnos már rég nincs ott.Kép

Topszlix
szerintem pont kifoghattad azt az egy dokit, aki ellenezte a pótlást, mert a többi doki nemegyszer még fel is ajánlja az anyukának ezt.
Meg tudod, ez elvi kérdés is. Bababarát kórház lévén nem szabadna cumit meg pótlást adni, ezért nem is akarják sokan ezeket ajánlgatni, mert akkor ők kapnak a fejükre a fő-főnöküktől. Pótlást így is csak akkor adhatunk a babóknak, ha az anyuka kéri és aláírja a baba lapján, hogy beleegyezik ebbe. Kötnek a szabályok, csakhát a babákat ez nem igazán érdekli. Ha éhesek, enni kell, így vagy úgy.
Más: sajnos tényleg nem mernek írni a MÁV-osak, mert tudjuk, hogy olvassák ezeket. Hát én is ezerszer megggondolom, mit írok le és mit nem. Nemegyszer volt már ezekből probléma, hogy miket írtak rólunk az anyukák, még le is töltötte valaki a netről és ki volt téve a faliújságra. A "főnök" is olvassa, és egyszer régen mondta, hogy hiába tudja, hogy nem minden úgy van, ahogy az anyukák írják (legszívesebben válaszolna nekik), de mégis, ha az anyuka elégedetlen, bármi okból is, az minket minősít.
Én azért bízok benne, hogy nem írok olyat, amivel magamra haragítanám a munkahelyemet.
Monik
 


Szia monik,

örülök, hogy azért te írsz :-)
Anyukák véleménye: mivel mindenki másképp éli meg a dolgokat, ezért térnek el nagymértékben a vélemények, bár ha sokszor mondanak vmire/vkire rosszat/kritikát, az azért már jelent valamit.
Egyébként ha orvos vagy szülésznö vagy növér lennék, én sem örülnék, ha gyakran elhangozna konkrétan a nevem, még dícséretképp se, mégha jól is esne, sem, mert szerintem ez esetlegesen irigységet okozhat, illetve még ha csak egy valaki ír le egy kritikát, akkor meg sokan általánosítanak...
Amúgy pedig jó lenne, ha valaki hozzáértö néha hozzászólna, vagy korrigálna, néha elhangzanak olyan dolgok, amiken elgondolkodom, vajon ez tényleg így lehet e.
Még egy dolog, anno nekem kicsit furcsa volt, hogy olyan kevés dolgot mondott nekem el az orvos - nem olyan nagyon lényeges infókat, de én szívesen vettem volna, ha kicsit bövebben beszél (na nem a szülésröl, vagy a baba állapotáról, stb azzal nem volt probléma, de ha jobban belemegy, pl miért lett császár,stb). A férjem szerint viszont manapság félnek attól az orvosok, hogy mondanak valami konkrétot (baba súlya, stb) nem úgy lesz, és akkor meg beperlik öket. Tényleg ennyire súlyos lenne a helyzet???
topszlix
 
 


konkrétat nem konkrétot Kép
topszlix
 
 


Topszlix

azt én is sokszor tapasztalom, hogy az anyuka döbbenten látja, hogy ilyen gyógyszert kap a gyereke, meg olyan infúziót, meg ez miért így, miért úgy van. Senki nem tájékoztatta őt. Mi nővérek ugye nem adhatunk orvosi információt ki, ezért én szólni szoktam az éppen ügyeletes dokinak, jöjjön ő ki és mondja el. De maximálisan egyetértek azzal, hogy az a 2-3 mondat, amit a doki gyorsan elmond, nem elégíti ki az anyukát. Én se lennék megelégedve ezzel. Igenis joga van az anyukának annyit kérdezni a baba állapotáról, amennyit éppen akar. De mint mondtam, rosszat inkább nem írok senkiről, legyen elég annyi, van 1-2 lelkes orvos, akivel hosszasan el lehet beszélgetni. Az utolsó munkanapjaim egyikén az anyuka, a gyerekdoki és én a szoptatási időben úgy belemerültünk a beszélgetésbe, hogy a 20 perces szopiidőből másfél óra lett. De ilyen orvos kevés van. A többiről meg nem írok.
Monik
 


Monik,
ilyenkor sajnálom, hogy nincs eü-s ismerösöm Kép
topszlix
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik én vagyok az egyetlen, akinek vannak negatív élményei is a gyerekágyon. Ez tulajdonképpen jó, mert elenyésző kisebbség van, akinek kellemetlen tapasztalatai vannak. Hét ismerősöm közül csak egynek voltak gondjai és ez elég jó arány Kép.

Kisdió!
Mi újság? Gyanús vagy Te nekem Kép!

Üdv, Virág
virga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?