Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, most egy ilyet készítettem, csak meg ne sértődjetek a jellemzőkért, az alapján igyekeztem megfogalmazni valami rövidet, amiket a levelekben írtatok.Innentől már gyerekjáték változtatni a táblázatban, nyugodtan írjatok, hogy mit kellene!

<pre>

Név Kismami életkora A gyerekek neve - életkora A gyerekek jellemzői Baba születik
Tünde 33 Málna- 2 éves Panka- 4 hónapos Panka pörgő
Zafi 28 Réka- 2 éves Péter- 4 hónapos cuki ducik
Veronika 32 Adél- 4 hónapos izgő-mozgó tervek vannak
Dóri 30 Miksa - 4 éves Hédi- 4 hónapos Hédi édes
Zsuzsó 32 Dana 18 hónapos Abigél- 4 hónapos Dana aktívan szereti Abiszt
Atocha 39 Márton- 6 Balázs- 2 és fél éves Dávid- 3 hetes játékosak megszületett!
Anikó 33 Gergő - 8 Kata - 5 éves türelmesek Bence:2004.08.15..
Beja 28 Bálint - 2 éves Eszter vagy Norbi:2004.08.16.
Noémi 28 1. baba:2004.09.08.
Beszti 29 Beni- 5 Nátán- 2 éves Hanna?:2004.09.15.
</pre>

Atocha, ez a játszókert nagyon jól hangzik! Anikó, gondolok rátok, amiat hogy ezek az utolsó hónapok így lekorlátoznak, és remélem, hogy még lesz javulás. biztatlak azzal, hogy én a nyolcadik hónap utolsó két hetében és a kilencedik hónap utolsó kát hetében bicegtem, csak keveset tudtam járni, de közte volt még két hét, amikor kirándultam is. (Ez már nem a biztatás: bicegve is kirándultam, hátha jót tesz, de csak nehezebb lett. És szülni is bicegve mentem, és nem találtam a bejáratot éjjel. És még itthon is bicegtem. Aztán kiderült, hogy Adél terpeszgatyót kell hordjon, nehogy csípőficamos legyen, és én is ilyet hordtam baba koromban, és talán nem véletlen, hogy úgy éreztem magam a nagy pocakal, mint aki csípőficamos.)
Lakás, a vevő-jelölt harmadszo is megnézte csütörtökön, tetszett neki, az egész családja látta már, de nem döntött még. Nem is meglepóő, hiszen komoly döntésről van szó.
V.
kóci
 
 


morgen Kép

jelentem hozzánk már a FOGAS jelzőt lehet írni...kibujt pankuc első metszője! Kép
ja...és még mi sem zártuk le a gyereksereget csak most tutti ki kell várnom a 2évet, szóval meglátjuk.. Kép
most nagyon rövid vagyok, mert sok a dolog.. Kép
üdv t.
panka1971
 
 


<pre>

Név Kismami életkora A gyerekek neve - életkora A gyerekek jellemzői Baba születik
Tünde 33 Málna- 2 éves Panka- 4 hónapos Panka fogas Kép meglátjuk...
Zafi 28 Réka- 2 éves Péter- 4 hónapos cuki ducik
Veronika 32 Adél- 4 hónapos izgő-mozgó tervek vannak
Dóri 30 Miksa - 4 éves Hédi- 4 hónapos Hédi édes
Zsuzsó 32 Dana 18 hónapos Abigél- 4 hónapos Dana aktívan szereti Abiszt
Atocha 39 Márton- 6 Balázs- 2 és fél éves Dávid- 3 hetes játékosak megszületett!
Anikó 33 Gergő - 8 Kata - 5 éves türelmesek Bence:2004.08.15..
Beja 28 Bálint - 2 éves Eszter vagy Norbi:2004.08.16.
Noémi 28 1. baba:2004.09.08.
Beszti 29 Beni- 5 Nátán- 2 éves Hanna?:2004.09.15
</pre>
kóci
 
 

 
 

Sziasztok!
Egy ismerősöm számára szeretnék széles körű felvilágosítást kapni Tridenczel dokiról -khm, nyilván nem így kell írni, de nem tudok jobbat Kép
Előre is köszönöm:
JAmina
jamina
 
 


Szia,
Tindrenczel - asszem Kép
Sokat irnak róla az nlc-n is, Mávos topikokban! Meg ha itt visszaolvasol, föként 2003 szept elött...
topszlix
 
 


tidrenczel Kép
panka1971
 
 


Köszi Topszlix, de egyrészt friss infók kellenének, másrészt meg modemmel inkább nem állnék neki bogarászniKép
jamina
 
 


Sziasztok!

Most csak bekukkoltam, mert nyaralunk, de majd jövök bővebben is!

Vera, tetszik a táblázát! Főleg a cuki-ducikKép
Petike tegnap kapott oltást és mérés is volt: 9100g és 70,5cm!!!

Pussz!
Zafi
zafi
 
 


Sziasztok,
Zafi, de rég hallattál magatokról! Köszi a lelkesítést a táblázattal kapcsolatban.
Zsuzsó, Pilisszentlászló nagyon igazi zöld lehet! Nem kell majd naponta bejárni, vagy az sem gond?
V.
Ja, és azt hiszem, új kép van a profilomban Adélról
kóci
 
 


Sziasztok!

Naggggggyon régen voltam erre... Párom letiltott, meg nem is volt időm, hiszen dolgoztam múlt hétig.
Én vagyok (a sok közül), aki HSZ dokinál vagyok-voltam.
Már voltunk Tidrenczelnél múlt héten (holnap megint megyünk) és teljesen tanácstalan vagyok.
Mármint az biztos, hogy a MÁV-ban szülök, csak nem tudom mitévő legyek HSZ-szel. Változatlanul bájos kedves, aranyos, segítő, de... (Azt gondolom tudjátok, hogy kinevezték a Schöpf-Méreiben, ahol tuti nem szülök.)
Mikor múlt hét hétfőn elmentük Tidrihez (szemtelenül fiatal!), látta, hogy a 2 utolsó vizsgálathoz be van írva, hogy zárt méhszáj. Kérdezte a doki, hogy a két utolsó alkalommal megvizsgált hüvelyileg? Nem - válaszoltam. Akkor meg honnan tudta, hogy zárva van a méhszájam? Na, gondoltam, mindjárt nem lesz nehéz elszakadni HSZ-től. Tidri megvizsgált és lám, nyitva volt már múlt hét hétfőn (34 hét) 1 ujjnyira a méhszáj.
Túl régóta vagyok már HSZ-nél, hogy egyzerűen ne menjek el hozzá személyesen, ugyanakkor meg nekem lenne kellemetlen...

Szerdán voltunk a Praxisban. Gondoltuk megbámuljuk a gyereket, milyennek születik. Hát, amikor kijöttünk jót veszekedtem pocaklakómmal, ugyanis kifizettük a sok pénzt, és meg se mutatta az arcát. A fülét láttuk, meg a számtalan ujját, amit 20 percen keresztül ugráltatott az arca előtt. Még be is mutatott nekünk; igaz a technika még nem tökéletes, mert a gyűrűs ujjával mutatott be.
A vizsgáló bácsi meg rám hozta a frászt: közölte, hogy kicsit már öregecske a méhlepény, és semmiképpen se húzom ki augusztus 10-ig.
Holnap Tidrinél rákérdezek, hogy mikor is megy nyaralni? Kép

Biztos megbeszéltétek már: de hogy bírjátok ezt a meleget (jó-jó, most egész barátságos hőmérséklet van). Én szó szerint nem kapok levegőt időnként. Nyitott szájjal kapkodom a levegőt, és nem elég!!! Kép
A lábfejem úgy néz ki, mint egy 3 napos hulla-lábfej. És a gyűrűt se tudom levenni az ujjamról egy hete.
Viszont nincs székrekedésem! Ezt muszáj megemlíteni, mert mindenhol csak erről olvasok.
Apropó olvasás. Vettünk szakkönyveket, olvasom ezerrel a szaklapokat. És teljesen tanácstalanok vagyunk (párommal), hogy milyen ruhát adjunk a picurra, ha megszületik nyár közepén. A héten végre mindent beszereztünk lista szerint (na jó, zenélő körforgó nincs Kép ), de mit adjak a gyerekre? Hiszen még nem tökéletes a hőháztartása. Nem merek ujjatlant adni rá. Ugyanakkor ha dög meleg lesz, félek túlhevül a hosszú ujjúban. Persze, ez az első babánk...
És erre vonatkozólag semmit nem olvashatunk.
szóval adjatok, légyszi tanácsot.
Elvileg most a 36 héten vagyok. Normális, hogy ilyenkor is még ezerrel mozog a baba? De még hogy? Naponta egyszer biztos elbőgöm magam a fájdalomtól.

Kép
kisdió
 
 


Szia Kisdió!

HSZ-el kapcsolatos gondjaidat megértem, bár én még a terhesség elején otthagytam. Az új dokinál nekem is kiderültek dolgok/vizsgálatok amiket HSZ-nek el kellett volna végeznie.

Nekem most 1 hónapos a harmadik babám és én is gondban vagyok az öltöztetésével. Nekem a gyerekorvos azt mondta hogy 6 hetes koráig hosszú ujjú body + hosszú nadrág (tehát hogy ruha fedje az egész testét). Bár ez kánikulában nem tudom hogyan kivitelezhető. Nálunk a kertben a legnagyobb melegben is fúj a szél a sok fa miatt. Próbálkoztam egyébként lengébb öltözékkel is de mindig kiderült hogy azért ordít mert fázik ...
Szóval én is kisérletezem folyamatosan.
Ez a hűvösebb idő azért segít a gondjaidon? A jövő hétre sem mondanak nagy meleget, úgyhogy talán könnyebb lesz Neked.
A másik két fiam már nem mozgott túlságosan az utolsó időben, ők a 40. hét végére születtek. A harmadik viszont nagyon mozgott még az utolsó napokban is, igaz hogy ő meg is született a 38. héten. Evvel nem akarom azt sugallni hogy ha mozog a bébi akkor hamarabb meg is születik!
További boldog pocakosodást!
atocha
 
 


Szia Atocha, Kisdio!
Elkerhetnem a e mail cimeteket(H ugyben), szeretnek kerdezni.KOszi:Anita
anitus
 
 


Sziasztok!

Kisdió:elgondolkoztató,amit írtál HSZ-ről,így talán nekem is kevésbé van lelkiismeretfurdalásom miatta.Nagyon szerettem hozzá járni,és lelkibeteg voltam,de mindenképpen a MÁV-ban szerettem volna szülni.
Én is a 36.héten járok,és igen aktív a kisfiam Kép.Úgyhogy szerintem ne izgulj,ez természetes.
Úgy tudom,hogy az első pár hétben hosszú,de vékony rucit kell a babákra adni.Sőt,vékony sapit is ajánlanak.
Praxis Kép Én is ezért gondolkozom,hogy érdemes-e még elmennem,mert nem biztos,hogy még látszik az arca,akkor meg elég sok ez a pénz.
A lábam nekem is nagyon dagad,már a két számmal nagyobb papucsba sem megy bele a lábam. Kép
Engem már jó régen vizsgáltak meg (27.hét),kíváncsi lennék,hogy áll a méhszájam.
Gyere gyakrabban,ha tudsz! Hiányoltunk a 2004.nyári babák topicból is.Kép

Atocha:jól vagytok?

Vera:akkor nekem most kéne jönnie a könnyebb 2 hétnek,nem? Kép Hát még nem nagyon érzem.Én is nagyon sántítok,már nem tudok sem ülni,sem feküdni,sem menni,nagyon kis nyügi vagyok.
Kicsi lány nagyon helyes kis mosolygós baba. Kép
Lakás-ügyben van valami?

Puszi a többieknek is!

Anikó
vakili
 
 


Anitus!

Mail ment.

Anikó!
Nem hangzik valami jól hogy dagad a lábam. Pihenj ha tudsz. Nekem most szinte beesik a lábam a szülés előtt vett papucsba. Tényleg régen vizsgált a doki! Miért, szabin van? Nem adott át addig másnak?
Túléltem az első hetet egyedül a három gyerekkel. Nem tudom kinek mi a tapasztalata de komolyan mondom hogy egyedül könnyebb volt. A férjem sokat segít, a gyerekekkel foglalkozik, de egyrészt ha egyedül vagyok, van egy ritmusa a napnak, tudom hogy csak magamra számíthatok és a két nagyobb gyerek is szófogadóbb nekem (én vagyok a szigorúbb). Mig ha Apa itthon van, a fiúk hisztisek, követelőzőek, a férjem eléggé elnyújtja a reggeli rituálét és alig marad idő a kinti játéknak. Mindent mondani kell és egy idő után ideges leszek hogy mindig csak hajtani kell valakit hogy csináld ezt, csináld azt. Szóval nem volt tragikus, bár a baba hasfájós, inkább nappal alszik - főleg a levegőn -, éjszaka többnyire ébren vagyunk. Sebaj, a másik kettő is ilyen volt, pár hét és könnyebb lesz. Csak arra kell vigyáznom hogy sokáig ne üljek egy helyben mert lecsuklik a fejem.
A baba sokat eszik, sokat bukik (többször öltözünk egy nap) - a bukással fogalmam sincs mit csináljak. Ötlet? Mindig büfiztetem, még utána is tartom egy darabig hogy elkerüljem a bukást, lefektetem és kb. 10 perc után egy hatalmasat bukik. Már megemeltem a kiságy fejrészét is, az sem használ. 3400 gr-al született 1 hónapja és már 4320 gr.

Vera!
Adél nagyon kis édes baba. Lakáseladás hogy áll?

Zafi!
Jó nyaralást! Peti szép méretekkel dicsekedhet!
atocha
 
 


SZiasztok!

Atocha:A nagy fiamnál én is így jártam,hogy szülni még apukám 40-es papucsában mentem (35-ös volt a lábam),és másnap reggelre elvesztem benne,mert teljesen lement a víz.Remélem,most is így lesz.Kép
Szabin van a dokim,és át is adott másnak,de méhszáj-vizsgálatot nem csináltak már ilyen régen.Labor,UH azért volt közben is.Mondjuk nem is nagyon hiányzik a matatás,mert ahányszor eddig csinálta,mindig nagyon fájt,csak kíváncsi lennék,hogy nyitva vagyok-e.
Dávidnak is szép súlya van.Kép
Én ennél többet nem tudok tanácsolni bukás ügyben,mert ezeket szokták mondani,szerintem majd elmúlik.Védőnőt nem kérdezted?Akkor lenne gond,ha emiatt nem hízna,nem?De ez csak az én véleményem.
Azért a három fiúcska gondoskodik róla,hogy ne tudj sokáig egy helyben ülni.Kép
Éjszakák Kép Nappal azért tudsz egy kicsit pihenni?

Üdv:Anikó
vakili
 
 


Sziasztok!
Én volnék az, aki nevében Jamina érdeklődött Tidrenczel doki iránt. tudtommal ő nincs szabadságon augusztusban, én is azért próbálom őt elérni (a 35. hétben járok).
Kisdió,
látom, te jártál nála. Írnál pár szót a benyomásaidról? Meg ha meg tudnád mondani, mikor rendel, az is nagyon jó lenne!
Persze mástól is szívesen fogadom, ha tud segíteni.
Lányok,
azért kértem (kérettem Jaminával), hogy segítsetek, mert a keresőprogram nálam valahogy nem működik a kórházas topikokra, és azért elég nehéz lenne átnézni egy év levelezését, hogy ki, mikor és mit írt dr. Tidrenczelről. Ugye megértitek?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kisdió!

Persze, hogy tökéletlen a hőháztartása, de a túlöltöztetés ugyanúgy káros, mintha túl lengén öltöztetnéd.
Én 30 fok körüli hőségekben semmiképpen nem tartom indokoltnak a hosszúujjú body, hosszúujjas rugi kombináció.
Nekem a kisebb fiam júl. 7-én született két éve, és nagyon nagy hőség volt. Bizony én rövidujjas bodyban hoztam haza, vékony sapeszban. Persze volt nálunk takaró, amivel betakartam, ha kellett, de abból sem a nagyon vastag.
Gyerekorvosok azt szoktá tanácsolni, hogy mindig egy réteggel kapjon csak többet a baba, mint ahogyan te öltözködnél. Óvni kell a fülecskéit. Persze szélben, árnyékban megint más a helyzet, mert ott a mi hőérzetünk is kevvesebb fokot mutat, mint a napon.
Én egyébként a mai napig viszek +1 réteget, ha hosszabb útra megyünk. (Persze ma már alapból nem öltöztetem melegebben, csak úgy, mint amgunkat).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kíváncsi! Én mindkettőt nála szültem, (Árminnal a 24. hétben menekültem át hozzá) - csak a legjobbakat tudom róla mondani (ha kérdezel konkrét dolgot, szívesen), minden tekintetben! Ha szülnék megint, egyértelműen nála Kép És akiknek eddig ajánlottam őt, azok hozzám hasonlóan szintén elégedettek voltak vele Kép

Márti
márti
 
 


Márti,
ez nagyon jó hír! Kép És hogy mikor rendel, azt is tudod? Innen kicsit nehézkes utánajárni...
Konkrétan az érdekel egyébként, hogy átvesz-e már ilyen előrehaladott állapotban, és hogy mennyire hagy zavartalanul szülni; ez persze nem könnyű kérdés, mert vannak nehezítő körülmények, de mégis, hogy milyen az alaphozzáállása, az fontos lehet.
kíváncsi
 
 


Kíváncsi! Most rohanok, de írok részletes mailt délután! Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok,
tudnátok segíteni, hogy ezen a héten szerdán vagy jövő héten lesz előadás a Máv-ban?

Köszi

Kata
katta
 
 


Sziasztok!

e-mailem: csberni@freemail.hu

Tidrenczel: nincs konkrét rendelési időpontja. Mi felhívtuk a mobilján, ő adott időpontot (délutánit; rajtunk kívül senki nem volt az egész ambulancián). A találkozáskor pedig megbeszéltük a következő, azaz a mai napot. Úgy hogy délután megyünk hozzá.
Első benyomásom róla: aranyos. Tudom, hogy béna szó, de ez illik rá. Ugyanis nagyon fiatal, és még nem tudja kezelni maximálisan azt a helyzetet, hogy ő egy - viszonylag - felkapott orvos lett ilyen fiatalon. Kicsit tartozkodó, ugyanakkor bizalmat sugárzó. És nagyon figyelmes, alapos. Legalábbis engem úgy kikérdezett, mintha a világ legfontosabb nyomozásába csöppentünk volna bele.
Én egy kollégám ismerősétől kaptam a tel.számot és az infót róla. A lány 3 hónapja szült nála, és (nem tudom, illik ilyet leírni itt a topikon) nincs meghatározott tarifája, de szemmel láthatólag elégedett volt a kapott összegekkel az egyes vizsgálatok és a szülés után.

Ez a ruhakérdés tényleg macerás.
Atocha: drága kis picurkák! Képesek ilyen időben is fázni!

Most jó egyébként! Hajnalban betakartam magam!

Jó hír: lehet, hogy lesz albérletünk! Igaz, hogy 3-4 hetes babával költözünk, de költözünk!

Vakili: aranyos vagy, hogy hiányoltál. Múlt hétig dolgoztam. Igaz már csak 5 órában, de ez nem azt jelentette, hogy a munkám is csökkent volna. A munka ugyanannyi, az idő kevesebb. Itthon meg csak nyögtem, és rá se néztem a számítógépre.
Meg irigykedtem is sokat rátok, és inkább nem is néztem a topikot.;)
De most itthon vagyok, bezárva (a két emeletet 12 perc alatt teszem meg felfelé, így aztán inkább nem megyek sehova), és hiányozni kezdett az írásaitok olvasása, na meg az, hogy vég nélkül panaszkodni tudjak nektekKép

Szurkoljatok, hogy 21-e előtt ne szülessen meg a pocaklakóm. (Pénteken esküvőre megyünk, ahol tanú vagyok, szombaton lagzi, ahová ugyan el kellene mennünk, de nem merem vállalni.)

Egyetek sok gyümit!!!! Én most megyek, és bemálnázok.

Kép
kisdió
 
 


Ja! Katta! A MÁV-ban ezen a héten lesz a szülők iskolája. Mi is ott leszünk! Kép

Kép
kisdió
 
 


Kisdió!

Miért irigykedtél ránk?Ezt nem értem.
A dokid mondta,hogy előbb jön a baba? Mi is most voltunk lagziban,és ugyan nem táncoltam végig.de nem volt semmi gond.Ki tudja,mikor tudsz megint társaságba menni?
Azt nem tudod,hogy ki tartja most az előadást? Lesz ott szülésznő is?
Te már választottál,vagy nem is fogsz?

Üdv:Anikó
vakili
 
 


Vakili: nem választok szülésznőt, mert több forrásból is azt hallottam, hogy gyakorlatilag mindegyik jó. Hát és nézzük az anyagi oldalát, ha választasz az plusz tízezresek.
Nem tudom, ki tartja az előadást, de most délután megkérdezzük Tidrit, hogy ő tudja-e. Szülésznő lesz, mert az előadás után mindig körbemutatja egy szülésznő a helységeket a gigantikus pocakúaknak.

Ha-ha, az előbb elkaptam a lábacskáját, és nem engedtem el. Erre lent vakarta 100 körömmel a hugyhólyagomat. Ami viszont esetenként megríkat. Jól elvagyunk a fiammal.

A lagzi attól függ, hogy mit mond ma a doki.

Kép
kisdió
 
 


kíváncsi! elküldtem a levelet neked!

márti
márti
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Tidrenczeltől. Tök jó volt. Majd egy órát voltunk nála. Volt negyedórás CTG is; persze a gyerek állandóan elmászott a nyomás elöl, így kicsit szaggatott lett a vonalKép.

Változatlanul egyujjnyira nyitva a méhszáj, de semmi gáz. A baba szupergyereknek néz ki Kép. És inkább juli vége, aug. legeleje a várható szülés szerinte. Szóval két hetet adtam magamnak.

Megint aranyos volt a doki. Párom nagyon meg volt elégedve a találkozással. A vége felé lejjebb adta merevségét is, még nevetgélt is rajtunk-velünk.

Szóval minden szép és jó.
Jó estét mindenkinek!

Kép
kisdió
 
 


Márti,
sajnos nem érkezett meg: kérlek, küldd el a hajduk@freemail.hu címre is!
Kisdió,
írtam mélt még délelőtt, megkaptad?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kisdió!

Örülök,hogy jól sikerült a mai "randitok" . KépMit csináltatok nála egy órát? Kép
Nem kérdezted,hogy ki tartja az előadást?
Ti mennyit gondoltatok a nem választott szülésznőnek? Írhatod magánban is,ha itt nem akarod.
Lagzi lesz?

Szia:Anikó
vakili
 
 


Hű, anyukák, kismamik, nagyon ott vagytok a célegyenesben!
Anikó és Atocha: köszi Adél nevében (imádja, ha dicsérik, pláne a külsejét). Lakás: semmi Kép
Atocha, nagyra becsüllek, hogy ilyen hősiesen és jól bírtad az első hetet egyedül! Azt hiszem, értem, amit arról írsz, hogy egyedül könnyebb. Mi a férjemmel egyformán állunk szigor ügyben, node egy öt hónapos gyereknél?! Viszont azt én is észrevettem, hogy a hétköznapok nagyon mások, mint a hétvégék. Hétvégén minden megy a maga útján, csupa változatosság, csupa élmény, csupa öröm. Hétközben aztán visszatér a rend, a nyugalom, és akkor sor kerül arra, ami fontos a fejlődés és az életritmus szempontjából: egyedül játék, egyedül alvás és a többi. De hát nem is volnék képes annyit dajkálni, annyit játszani, mint ketten együtt, nem beszélve azokról a hétvégékről, amikor anya, húgom, nagymamám, nagynéném is dajkálja és játszik vele.
Unokaöcsém is bukcizott, mindig ott volt a szülők vállán egy pelus. Sok büfiztetés és a helyzet elfogadása.
Atocha, mit csinál éjjel, amikor nem alszik? Mit tudtok tenni?
Vera
kóci
 
 


Kiváncsi: írtam mélt!

Anikó: 15 perc volt a CTG. Aztán megvizsgált hüvelyileg. Vérnyomás mérés. Kérdések-válaszok azzal kapcsolatban, hogy mit enged szüléskor, milyen módszereknek a híve, mit ajánl, stb.
Aztán alapos UH volt. Végül adminisztratív dolgok: kit hívjunk fel, ha a nyaralása alatt akarnék szülni, milyen vizsgálatokat kérjek a laborban, mikor találkozzunk újra.

A mi "lagzink" május 8-án volt. Kép
A kollégámnak lesz most. Igazi "Ereszd el a hajam"-lagzi...
Írok neked mailt!

A doki infói szerint a szerdai felkészítőt a Marton prof. tartja.

Kép
kisdió
 
 


Kíváncsi,
látom Tidrenczel azóta itt felkapott doki lett, remélem, nem alaptalanul. Asszem, minél több infót szedsz össze egy orvosról, annál ellentmondásosabb a dolog. Én így jártam Harsányival - HSZ miatt félidőn túl kellett váltanom.
Az én szülésemnél most T. volt az ügyeletes orvos, és kissé bunkó volt és flegma. Majd, amikor kb. 2 óra múlva a szülésznő szerette volna, hogy megvizsgáljon, senki nem tudta, hogy hol van.
Amit meg Kisdió írt, hgy érezteti, hogy a kollégája nem alapos, de bezzeg ő... Nekem egyáltalán nem szimpatikus, de ez egyéni.
A manuális vizsgálatok gyakorisága pedig iskola kérdése, ettől még valaki nem jobb vagy rosszabb orvos. De a HSZ-es témát nem nyitnám ki újra.
Én a 36. héten összekaptam Harsányival azon, hogy hetente akart megvizsgálni. A 35-en megengedtem neki, a 36-on nem, Mégis mi lett volna, ha akkor már ki vagyok nyílva.
Na azért mindenkinek kitartást az utolsó napokhoz és gyönyörű szülést!

Vera,
mi újság a lakásprojekttel?
Mi kissé dögrováson. Volt egy kis munkám + a kölkök is rosszul aludtak 2-3 napja. Abigél pedig kezd egész egyszerűen letehetetlenné válni. Csak akkor érzi jól magát, ha függőleges helyzetben van és mozog. De erre sajnos egyedül még képtelen Kép
Azért nem igazság, hogy nekünk mindig ilyen jut, pedig ő olyan bíztatóan indult.
Dóri ti?
Zsuzsó
zsuzso
 
 


kíváncsi! most már elküldtem a free-re is!

márti
márti
 
 


Zsuzso,
ami azt illeti, nem a felkapottsága miatt érdekel, hanem azért, mert kényszerhelyzetben vagyok, most kell orvost keresnem, és mivel mindenki augusztusban van szabadságon, amikor én szülök, be kell érjem azokkal, akik viszont elérhetőek. Jelenleg a MÁV-ban egyedül Tidrenczel. Augusztusban ugyan Szabó doktor is dolgozik már, ő viszont most nem érhető el, hogy egyeztethessek vele. Ezért is kértem, hogy írjatok dr. Tidrenczelről, mindent, amit tudtok, és köszönöm is, hogy megírtad, amit te éreztél. Minden adat fontos!Kép Amellett,hogy tényleg erősen szerepet játszik az ilyen kérdésekben a szimpátia.
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
egy biztos, a szülésznők tényleg fantasztikusak, és legalább annyira értenek a dologhoz, mint az orvosok.
Szóval aggodalomra semmi ok. Én egyébként, ha még egyszer szülnék, lehet, hogy csak szülésznőt választanék.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzsó,
ha már így feldobtad a labdát: kit? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Szabó dokit jövő héten el lehet érni. Nekem is őt kell felhívnom hétfőn a CTG miatt, mert jövő héten Tidri van szabin.

Tidri nem mondta, mégcsak nem is éreztette, hogy HSZ nem volt alapos. Egyszerűen rákérdezett a két utolsó beírásra, hogy zárt méhszáj, azaz mindkét alkalommal megvizsgált HSz? Mondtam, hogy nem, ő meg csak bólintott egyet és kész.

Szerintem egyáltalán nem buzgólkodott azzal, hogy most volt minden: hüvelyi vizsgálat, UH, beszélgetés. Egyszerűen nem ismert, hiszen most a 36. héten mentem át hozzá.
Igen, a fiatalságából és a hirtelen felkapottságából eredően lehet, hogy elsőre flegmának tűnik, de inkább ilyen legyen első alkalommal, mint tenyérbemászóan kedves és elbájoló.
A flegma szó nem is jó.

Mindenesetre nem akarok azért elájulni Tidritől, hiszen kétszer találkoztunk, de sokat számít, hogy a MÁV-ban szülhetek, nekünk elsőre szimpi volt, és az ismerősöm, aki nála szült nemrég maximálisan meg volt/van elégedve vele.

Kép
kisdió
 
 


Sziasztok!

Kisdió:mail ment. Én Szabóhoz járok,és szerintem még sokáig van szabin.Nekem júli végét mondott.Helyette most Kisfalvi van,aki egy tök jópofa ember szerintem.És nagyon-nagyon alapos.Nekem állítólag Ő fogja csinálni a CTG-ket.

Üdv:Anikó
vakili
 
 


Kisdió,
megtennéd, hogy átküldöd a másik mélcímemre? A mailboxos az utóbbi napokban nagyon megbízhatatlan Kép
hajduk@freemail.hu
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok,

finiselöknek: csak egy ötlet, de nekem pl azért volt jó a választott szülésznö, mivel a ctg-ket ö csinálta mindig ( dokit felhivta,ügyeletessel megnézette) - biztos szülésnél is sokat számított volna, de császár lett..
orvosok: mivel ök is embernek, mindenkinek más jön be, ezért vannak, voltak és lesznek is véleménykülönbségek, van aki X dokira esküszik, van aki Y-ra. Szerintem ezért kár messzemenö következtetéseket levonni egy-két ember véleményéböl. Én is ex HSZ vagyok, mikor tudtam már, hogy lépni fogok, azért 1-2 hónapot rászántam, hogy a szóba jöhetö dokikat meg is nézzem, ugyanis nálam müködik az elsö látásra szimpátia-nem szimpátia...
Amúgy meg egy orvosnál nem a jópofizás számit, és amikor ügyeletesek, akkor a napi munkára húznak rá 24 órát, csoda lenne ha mindig vidámak és jókedvüek lennének - tudom, nem ez volt a lényeg, csak ez eszembe jutott..
Minden finiselö kismamának kitartást kivánok és hüs szellöket :-)
topszlix
 
 


Kisdió, köszi az infót!, viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy hány órakkor kezdődik az előadás?

Köszi előre is
Kata
katta
 
 


Kiváncsi: átküldtem az másik címedre.

Katta: 18 órakor kezdődik a tanfolyás.

Anikó: nekem tegnap a Tidri adta meg a Szabó doki tel.számát azzal, hogy jövő héten hétfőn hívjam CTG-időpont egyeztetése végett. Majd meglátjuk, hogy nyaral-e még akkor.

Kisfalviról én is azt hallottam, hogy jó. Amikor arról volt szó, hogy dokit váltok, akkor a Tidri-Szabó-Kisfalvi neveket hallottam. (Asszem még HSz is a Szabó nevet mondta.)

Akkor most panaszkodok egyet: kijött a porckorongsérvem. Már tegnap is nagyon fájt, ma viszont már kívülről enyhe nyomásra is, úgyhogy végem. Alig bírok már menni. Fáj, ha fekszem, ha ülök, ha állok.

Megnéztük az új albérletet. Nem esek tőle hasra, de el kell fogadnunk, mert nem kapunk úgyse olcsóbbat. Ez viszont azt jelenti, hogy kisebb lakásba megyünk, jóval kisebbe. Nem kell valakinek egy franciaágy? Új állapotban (alig használt), szép, 140x200 cm. Keményebb fekvőfelület. egyáltalán nem gagyi. (Jó sokért vettük.)Árban megegyezünk.

A jogász most közölte, hogy a Bt. bejegyzéséhez csak az illetékbélyeg 50 ezer pénz. Muszáj Bt. csinálnunk, mert van munkám itthon továbbra is, de mint egyéni vállakozó nem számlázhatok, mert semmilyen kereső tevékenységet nem folytathatok kismamaként 2 évig.

Na jó, enny elég volt mára. A többit holnapKép

Kép
kisdió
 
 


Kisdió:holnap megyek laborba a Szabó asszisztenséhez,kíváncsi vagyok,mit mond.Nekem azt mondta,mielőtt elment,hogy legközelebb 28-án lesz.Mindenesetre érdekes!
Sérved Kép Albérlet Kép Franciaágyunkat mi is most ajándékoztuk el,mert kellett a hely a kiságynak.Kép

Anikó
vakili
 
 


Kíváncsi!

Írtam Neked mailt. Mingyárt küldöm.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Lányok, ne felejtsétek el, hogy a MÁVban két dr. Szabó van.
Lakás: sem nem adtuk el, sem en találtunk még másikat. Jajj,mileszvelünk-érzés. Kép, de csak Kép gondolatokra koncentrálok, hogy legyen elég tej Adélnak.
Zsuzsó együttérzésem, ismered azt a könyvet, hogy : Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! ?
Egy barátnőmtől kaptam, és egy másik barátnőm is ajánlotta. Sok solgot magától is megtesz az ember, de sok ötlet van a könyvben, ami túllendíti a babát az unalmon (amiért felkéreckedik), és megtanítja magát elszórakoztatni. Nem mintha magadtól nem volnál elég szórakoztató, dehogynem, sőt, sokkal szórakoztatóbb vagy neki, mint saját maga.
Ha ismered a könyvet, írj, hogy tetszik-e!
Vera
kóci
 
 


Kíváncsi,
mail ment.

Vera,
hallottam róla, de nem olvastam. Akkor megpróbálom minél előbb beszerezni, még mielőtt megkattanok. Egyébként úgy látom, Abigélnél az elalvás is nagyon nehzen megy.
Egyébként nagyon édik és szórakoztatóak, de most mélyponton vagyok (főként fizikailag).
Dana mostanában ilyeneket mond: anyuska édes, apuska édes. Tiszta Csehov. Hogy honnan szedte?

Lakás miatt nagyon együtt érzek. Mi egy építkezésbe vág(t)unk - teljes gyomoridegem van tőle és jajjmileszvelünk hangulatom... na nem is fokozom. Ezem próbálok úgy segíteni, hogy a két apró utód mellett időnként bevállalok egy kis munkát, amitől persze még döglöttebb vagyok Kép
Drukkolok nektek Kép
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Utána néztem: az én Szabóm Gergely! Kép
Anikó, a te Szabód igenis sütteti a hasát jövőhéten is! Kép

Kép
kisdió
 
 


Zsuzsó, akkor most elég hasonló érzésekkel vagyunk tele. Adél is ad feladatot. Szoktatom a délutáni egyedül elalvásra, és szoktatom az egyedül játszás szépségeire is. Volt már, hogy olyan jól sikerült a sok szoktatás, hogy este lelkiismeretfurdalásom volt, hogy alig dajkálgattam a szegény gyereket, máskor meg azon sajnálkozom, hogy már megint mi a baja, hogy annyit kéretőzik a karomba. Összességében azért sikeres a művelet. Ja, és érdekességképp Adél az ölemben szeret a legjobban mászni. Vagyis szeretne. Meg állni a lábán. Nagyon kitartja magát, majd kiugrik a karomból. Pedig előbb a mászás, és punktum.
Kisdió: jövő héten én is süttetem a hasam, ha lesz napsütés. Kép
kóci
 
 


Sziasztok! Kisdió, Márti! Megtennétek, hogy nekem is elkülditek a Tidrenczel doktorra vonatkozó e-maileket? Mi még ugyan csak tervezzük a babót, de valószínűleg nekünk is ő lesz az orvosunk. E-mail címem: sziklamano@freemail.hu Előre is köszönöm! Timi
sziklamano
 
 


Sziasztok!

Jön ma vki előadásra? Kép

Bár nem nagyon ismerem egyikőtöket sem, csak úgy megkérdeztem... Kép

Kisdió, Neked is TZS a dokid? nekem is. És nekem is Szabó dokit mondta (Szabó Györgyöt), ha netán történne vmi, míg ő nincs... bár sztem. nem fog, aug. 15-re vagyok kiírva.

Egyébként, ha érdekel Titeket: én is ex-HSZ-es vagyok, és TZS-s lettem (még a terhességem elejétől)... Az elégedettségem maximális.

Sziasztok
Beja
beja
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?