Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Én már rég szültem a Jánosba 5 éve, de pár héten belül megint ott fogok Kép

Az orvosom Dömötöri Jenö én nagyon kedvelem. Eddig a terhességemmel semmi baj nem volt és remélem a hátralevö 2 hét is simán el fog telni. Van már egy kislányunk LUca és most öcsikét várunk aki BArnabás lesz. Az 5 évvel ezelötti állapotokhoz képest nagyon sokat változott a kórház, bár akkor is szinte csak lelkiismeretes emberekkel találkoztam ott. Kivétel volt egy csecsemös. Azért remélem hamar tul leszünk rajta és nem kell sokáig a kórház vendégszeretetét élveznünk.
Holnap megyünk ctg-re.

Hirtelen ennyi

L.
L.
 


Sziasztok
A Héder Judit 6 hónapja még dolgozott, de nagyon tele volt, mert Õ csinálja a felkészítést is, ezáltal jó sokan ismerik.
Szerintem ha bemész amikor dolgozik, biztos oadadja a mobilját, hogy õt is tudd hívni ha itt az idõ.
L.! Az utóbbi idõben nagyon sokat változott a hozzáállás, talán, mert nincsenek annyira kevesen a nõvérek.
A Jánosban amitõl én rosszul voltam, az a reggeli nagyvizit volt, ami ugyan csak 17 másodpercig tartott, de szerintem semmi értelme nem volt. A harmadik fiamnál egy ilyen alkalommal éppen a férjem aludt az ágyamban, én valamerre kolbászoltam, a fiatal doki rezzenéstelen arccal megállt az ágy mellett, megkérdezte, hogy széklet, közérzet, császárseb
rendben van-e? A férjem mondta, hogy köszöni, kicsit álmos,
de különben minden OK.
A csecsemõsök között most is van egy két zoral darab, de velük is lehet zöldágra vergõdni.
Alvás téma: elsõszülött kisfiam négy mûlt, de még nem nagyon volt olyan éjszakánk, amit teljesen átaludt volna.
Mindegy, már megszoktam.
Anna
orbananna
 


Sziaszotok lányok!
Gondoltam én is megosztom veletek a történetem bár azthiszem a téma maximálisan kivan merítve. Én 2001. augusztus 30.án szültem a Jánosban a Szathmáry dokinál. Jövõ február elejére várjuk a második kismanót. Igazából nem voltam túlzottam elájulva a kórháztól bár na leírom inkább hogy mi történt. Gondoltam hogy váltunk kerestem is új dokit meg kórházat a Máv kórházban találtam egy dokit. A Máv maga fullextrás tényleg na de hozzá kell tegyem az árak is jóval magasabban és mivel KÖTELEZÕ szinte szülésznõt is választani gondolhatjátok hogy az õ áraik is ennek megfelelõen magasabbak. ÚGyhogy végülis maradtunk a jól beváltnál a Jánosnál hsizen itt már tudom mire számíthatok. Röviden az én szülésem. Azthiszem az én szülésznõmet is Barbarának hívták bár nem nagyon bratyizott velünk egyszerûen tette a dolgát és ez így volt jó ott ugyis magával van elfoglalva az ember viszont hozzátartozik a történethet hogy én szerencsére gyorsan szültem igy nem is volt idõ jobban megismerni õt. Mi bementünk a magzatvíz már elfolyt megvizsgált a szülésnõ és az ügyeletes doki aki egy nagyon helyes fiatal pali volt és már jött is a borotválás, beöntés utána irány a WC. Elõtte kaptam tiszta benti ruhát persze és a férjem is felkészítették nagyjából. A WC-rõl nagyon nehéz volt lekászálódni nagy erõ kellettt hozzá mert jó esett ott ücsörögni. Utána nekem már azzal kellett foglalkoznom hogy nem nyomhattam mert a választott dokim még nem ért sajnos oda de mikor megjött kb. negyed órán belül nyomhattam és második nyomásra kinnvolt a baba. UTána megint kicseréltek minden leplet körülöttem és összeszokottam összevarrtak és "tisztába tettek". Én a fizetõs szobát választottam és ennek nagyon örülök. Igaz kicsit depis lettem bár mint utólag kiderült ez teljesen normális és el is múlt 2-3 nap alatt, jókat sírtam esténként meg csináltam egy kis telefonszámlát a páromnak de túlvoltam rajta. Hát ennyit rólam remélem nem baj hogy leírtam a saját sztorim. Azért drukkolok a közeljövõben szülõknek és meglátjátok nemlesz semmi gond és semmivel nem rosszabb a János mint más kórház.
Kriszta
mkriszti
 
 

 
 

Sziasztok!
Akkor megprobalom a heder Juditot. Mondjatok, mennyit illendo adni egy valasztott szulesznonek?
Zsike
zsike
 


Sziasztok
Azért gondoltam, hogy írok, mert olvastam Virág beszámolóját. Én novemberben szültem a Jánosban reggel amikor megszületett a baba még minden rendben volt 9-es volt az Agpar-ja. Du szoltak. hogy át kell vinniük a koraszülõtt osztályra, mert köpköd és nagyon gyorsan veszi a levegõt. Ugyancsak találtak a tüdején egy foltot és a szaturációja is leesett, ami fertõzésre utal. Annyira leromlott az állapota, hogy másnap elszállították a Tûzoltó utcai korházba az újszülõtt intekzív osztályra. Egy hétig volt nagyon kritikus az állapota, de aztán egyre jobb lett az antibiotikumok hatására. Két hét munlva vihettük haza.
Szerencsére azóta minden rendben van, a kislányom édes, aranyos , egészséges. Úgy látszik ez a fertõzés dolog ilyen gyakori.
Névtelen
 


Sziasztok

Mi még egyben vagyunk. Még van egy hét a kiirásig. Ctgre megyünk pénteken és hétfön reggel de akkor már a szülöszobán fogják csinálni. Olyan jó lenne ha már beindulna a picur. Valahogy nem szeretném most tul hordani mint a jánykámat. Szurkoljatok értünk , hogy mihamarabb tul legyünk a kórházon és itthon legyünk már egyel többen Kép

L.
L.
 


Szia L.
Hajrá, én erõsen szurkolok, tudom milyen 43 hétre szülni, a középsõ fiam nem akarta az igazságot. Azóta is így van ezzel. Irány a fizetõs szoba, sitty, sutty otthon lesztek csapatostúl.Gondoskodj kajáról! A nagylányod bemegy majd?
A fiaim bejöttek egyszer, de megbántam. Mindenki bõgött, én fõleg, a középsõ rámnézett, és azt mondta, anya most már gyere haza légyszives!, na én egy órát bõgtem, jobb lett volna ha csak otthon találkozunk, vagy együtt megyünk haza.
A babának vigyél ruhát, nincsenek valami jól eleresztve, vannak érdekes darabok, leginkább a kisinget szeretik a badikat nem annyira. Pelenkaügyben is spórolósan adják elõ, ha akarsz cserélni, vigyél magaddal néhányat.
HAJRÁ L.,sok sikert
orbánanna
orbananna
 
 


Hajra L!
Es ha idod engedi, varjuk a fejlemeyneket!
Zsike
zsike
 


Sziasztok

Még egyben. Picurnak semmi jele. Pedig már tényleg minden megvan a fogadására. Hétfön megyünk ctg-re és uh-ra.

Jelentkezem ha van valami Kép

Köszönöm a drukkolást Kép

L.
L.
 


mkriszti

Boldog szülinapot a babádnak Kép Ö is igazi szüz?
A lányom augusztus 27-én született KépÖ az Kép

L.
L.
 


Sziasztok!

A szoptatással kapcsolatos fórumon nem igazán találtam választ a kérdésemre, ezért kérdemezem a már szült és szoptatott anyukáktól:

- milyen elektromos készüléket használtak a tej fejéséhez?
- egyáltalán mikortól kell ezt használni (és minden szoptatásnál?

Egyébként holnap megtárgyalom a kérdést a védõnõvel is, de nagyon érdekel a ti válaszotok.

A babácskánk már nagyon készülõdik, már csak napjaink vannak hátra (most a 39. hétnél tartunk). Én kezdek izgulni, õ meg vígan rugkapál odabent... :-))

Vöcsök
Névtelen
 


Szia Vöcsök!
Én nem elektromosat használtam, de ahogy olvastam a Medela és az Avent elektromosa is elég jó. Én az elején fejtem, de mivel igény szerint szoptatok ezért beállt már úgy másfél-két hónapos korára a tejmennyiség. Azóta nincs mit lefejni. Igazából szerintem, ha van kitõl kölcsön az a leggazdaságosabb. Én azért nem vettem elektromosat, mert drágállottam két hónapra.

Ha fejsz, akkor azt érdemes minden etetéskor. Van aki egy cicibõl etet, és mindkettõt lefeji. Van aki csak azt amibõl etetett, van aki két cicibõl etet és mindkettõt le is feji. Szóval errõl is megoszlanak a vélemények. Én utáltam fejni. Pláne az elején amikor még 2 óránként evett. Akkor még egy laza 40perc fejés és már kezdheted is elõlrõl. De pont az elején lényeges, na de azért nem kell belehalni. Azt is tanácsolják, hogy éjjel ne fejjen az ember, mert sokkal tejszaporitóbb, ha alszik, mint az hogy kifeji. Kép

Remélem nem zavartalak össze ennyi süketeléssel. Kép
Zsunya

zsunya
 
 


Kedves Zsunya!

Köszönöm a válaszod, Valószínûleg a Medela elektromosát fogom megvenni. Holnap elmegyek és megnézem. A védõnõ szerint egyébként egy alkalommal az egyikbõl kell szoptatni (és utána abból kifejni), a következõ alkalommal pedig a másikból.

Vöcsök
Névtelen
 


szia Vöcsök,

szerintem nem kell elöre lefejöt vasarolni, mert lehet, hogy nem is lesz ra szükséged.

Nekem most 11 hetes a kisfiam és soha nem fejtem le a tejet, mert akkor még több lenne. En minden egyes alkalommal mindkét mellemböl szoptatok és a következö szopasnal azzal kezdem, amelyikkel abbahagytam elötte. Szerintem, ha sikerül mindig mindkét mellböl szoptatni, akkor van és lesz elég tej. Nekem az elsö két hétben feszült néha nagyon amellem, mert a gyerek össze-vissza szopott. Olyankor egyszerüen bealltam egy forro zuhany ala és kifejtem kézzel egy kis tejet. Akkor volt még rossz, amikor elkezdett aludni a baba 6-8-10 orakat egyfolytaban, de arra is beall a szervezet egy-két nap utan. Szoval én soha nem fejem a tejet. Egyébként sok sikert kivanok!

Ha valakit érdekel: az utazassal kapcsolatban, a baba rendkivül jol birta a hosszu utat Németorszagbol haza. Nekünk be lehet a babakocsi fekvö részét is csatolni a kocsiba, igy fekve utaztattuk a gyereket. Odafelé végig aludt, visszafelé két napig jöttünk, mert délutan nem akart kocsikazni, igy Ausztriaban kellett aludnunk.

Rengeteget fejlödött, amig otthon voltunk és ott aludt elöször 10 orat egyfolytaban. Szoval nem zavarta meg az életét ez a hosszu ut.
Leendö ill. friss anyukaknak ajanlom a következö trükköt, hogy a gyerek hosszabb ideig aludjon: én mndig az oldalan vagy a hatan altattam a gyereket két honapos koraig, mert itt ezt ajanljak, majd egyre nyilvanvalobb lehet, hogy a hasan jobban aludna. Egy éjjel aztan a hasara forditottam amikor felébredt, ahelyett, hogy szoptattam volna és vissza is aludt egy kicsit. egy par nap mulva mar ataludta az éjszakat. Azota minden nap este fél 9 - 9 körül elalszik, éjjel 1 és 3 körül meg kell fordditani és igy alszik reggel 6-7 oraig. (én még mindig nem szoktam meg, hogy ilyen sokat is lehetne aludni).

üdv, Orsi
Névtelen
 


Szia Vöcsök,
A Medela elektromos tényleg jó, én a két kicsivel azt használtam az elsõvel kézzel fejtem, na az durva, fõleg, ha nem jön rendesen a tej. Szerintem nem muszáj megvenni újonan, elég csak a steril részeket biztos csomóan hirdetnek ilyet, én a barátnõmtõl vettem, a márkaszervíznél vettünk hozzá pár dolgot, de a motor, meg a harang teljesen jó volt így is. Fejni azért IS kell, mert, ha van a hûtõben lefejt tej, akkor a párod is tud etetni éjszaka, ha szeretnél mondjuk fodrászhoz menni, akkor sem baj, ha nem érsz a babához idõben, egyébként pedig a termelõdést, leginkább az elsõ hat hétben nem árt fokozni, hogy tutira beálljon az a biztonségos mennyiség, ami elég a kicsinek.
Továbbá lehet, hogy hazamész a kórházból és úgy bedurran, hogy szinte már vágyakozva nézel a Medela felé....micsoda megkönnyebbülést tud okozni, ha három decivel kevesebb feszít...
sok sikert.:négy év szünetmentes szoptatás után, Anna
orbananna
 
 


Szia L.
Köszi a gratulát aranyos vagy és a te lányodnak is boldog szülinapot igy utólagosan is. Õ mikor született és a Jánosban szültél ezek szerint te is kinél? ha van kedved írj:
maarkom@hu.inter.net
mkriszti
 
 


SZIASZTOK!

MÁRCIUSBAN FOGOK SZÜLNI A JÁNOSBAN, HA MINDEN IGAZ A
BÁRÁNY DOKTORNÁL.
HA VALAKI VALAMIT TUD ÍRJON.
MILYEN SZOBÁK VANNAK MÉG AZ 1 ÁGYASON KÍVÜL?
MINDENHOL BENT VAN A ZUHANYZÓ, VAGY KÖZÖS?

ÜDV
KRISZTI
Névtelen
 


L babája már biztos megszületett.

Virág, végül is leírtad a történetet? Ha igen , hová küldted? (Bocs, csak nem tudom mit jelent az, hogy "külön üzenetben", amit említettél..)
Nem akarok vájkálni, ha mégsem írtad le, mert nem bírod, teljesen megértem, elég kemény dolgon mentetetek keresztül. Ez esetben felejtsd el a kérdést. Egyébként remélem jól vagytok.
M
moncaberta
 


Szia Kriszti,
Márciusig még sokminden történhet a János kórház szülészetén.... Pillanatnyilag vannak kétágyas és hatágyas szobák zuhanyozó nélkül, tehát közös zuhany és Wc, közel a szobákhoz.Az egyágyas viszont király....
Anna
orbananna
 
 


Sziasztok

Ujra itthon Kép mostmár családunk létszáma 4 fö. 2002. szeptember 13. este 19.35-kor megszületett kisfiunk Barnabás Bence 4170 g-mal és 60 centivel. Nagyon jól vagyunk és Luca imádja a tesóját Kép

A kórházról: teljesen meg voltam elégedve mindennel. A 9 es szobában voltunk ahhoz tartozik zuhanyzó és Wc. Most igazi nagyüzem van fent nagyon sok baba születik. 20 felett volt a számuk mikor ott voltunk. Úgy látszik termékeny volt az a tavalyi december Kép

Barnus igazi jó baba eszik alszik. Aztán majd meglátjuk Kép
Remélem igy marad.

L.
L.
 


Gratulálok és sok boldogságot a babához!
Lesz részletes élménybeszámoló is?

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Szeptember 13-án, 11.25-kor megszületett a kisfiunk, Álmos (3250 g, 55 cm).

Baltschik doktornál szültem (és Héder Judit volt a szülésznõ), és én a 7-es (egyágyas) szobában voltam. Egyébként hallottuk, hogy már tervezik az egyágyas szülõszobákat.

Kedden már haza is jöhettünk.

Vöcsök
Névtelen
 


Vöcsök Gratulálok a babához!

Zsunya

zsunya
 
 


SZIA Vöcsök, szia L.!
Gratulálunk a fiukhoz,nagyon sok boldogságot kívánunk Nektek!
Írjátok meg milyen volt a szülés, a doki, a szülésznõ, meg úgy egyáltalán.
Hogy vagytok fáradtságilag?
Szoptatás, éjszakák,stb.?
Hajrá babák...
Anna
orbananna
 
 


Sziasztok

Vöcsök:

Akkor én végig asszisztáltam a szülésedet. Mi voltunk a középsö ágyon. Akkor még elég virgonc voltam. Egyébként gyönyörü a kisfiad megnéztem bent a csecsemö osztályon.

Nálunk a szülés egy kicsit elhuzodott 12 óra volt, de izgalmas csak az utolso 20 perc volt. Bár egész nap 2-3 perces fájásaim voltak de este 7ig csak 2 ujnyit tágultam.
Majd mikor a doki azt mondta, hogy császár és már készitették a mütöt akkor az én pici fiam ugy döntött, hogy jön mint a gyorsvonat. Megtréfálva mindenkit.

Kicsi mazsola azóta eszik-alszik és összetéveszti a nappalokat az éjszakákkal. Este 11kor kipattan a szeme és nézelödik ugy 1ig 2ig.
Remélem erröl azért hamar leszokik. A növére imádja, mindig kézben tartaná.

Most hirtelen ennyi

L.
L.
 


L!
Miért akart a doki császárt? Volt valami komolyabb oka? (Rossz szívhang, veled valami gond stb). Csak azért kérdezem, mert érdekel , hogy mi a Jánosban a gyakorlat.
Ha van idõd írj.

Virágékról nem tudunk semmit?? Remélem rendben vannak és a nagy hallgatás nem jelent semmi bajt.
M
moncaberta
 


Szia L.!

Én is gratulálni szeretnék a kisfiadhoz.

Egyébként péntek délelõtt teljesen magammal voltam elfoglalva, így nem emlékszem senkire a dokin, a szülésznõn, a férjemen és persze a kisfiunkon kívül. De a férjem beszámolt róla késõbb, hogy volt a középsõ helyen egy pár, akik egy idõ után átmentek a vajúdószobába, mert bizonyára "elegük lett" a jajgatásomból... :-)

Most megyek szoptatni, ha lesz egy kis idõm, részletesebben is írok.

Egyébként honnan tudtat, hogy melyik a kisfiunk? Nekünk is nagyon tetszik, éjjel-nappal gyönyörködünk benne.

Vöcsök
Névtelen
 


Sziasztok

Moncaberta:
Azért akart a doki császárt, mert 11 óra alatt nem tágultam csak 2 ujnyit és a ctg is jelezte, hogy apróléknak a nyakán van a köldökzsinor. De a végén mégis máshogy gondolta Barnus.

Vöcsök

Mi nem azért mentünk át a vajudóba, mert nem birtuk a jajgatást hanem mert ujra kaptam tágitó tablettát.
De ez 13 órakor volt. Addigra ti már tul voltatok rajta. Megismerni meg onnan ismertem meg, hogy hallottam a nevét mikor adtátok neki és az osztályon egyébként is végignézegettem a babákat Kép

Mi jól vagyunk sokat eszegetünk. Szerintetek mennyit kell ennie egy majd 2 hetes babónak?

L.
L.
 


Köszi a választ. Kicsit félek, hogy túl könnyen döntenek csaszi mellett, akkor , amikor még vészhlyzet kialakulása sem látszik közeledni. Na ez egy szép mondat volt.
Szerintem nincs olyan, hogy ennyit meg ennyit kell ennie, de kb 90 és 130 között esznek valahol az ilyen korú szoptatott babák. (Elvileg testsúlykilogrammonként 150 ml, vagy a testúlya egyhatoda hivatalosan a kívánalom. De én ezt inkább csak zárójelben írom le.) (Az én lányom 100-110 körül evett és 3200 gramm volt kb két hetesen). Ha ez segít... De biztosan nagy a szórás. Szerintem ne parázz ha többet vagy kevesebbet eszik, a fejlõdésén úgyis látod majd, hogy sok-e vagy kevés. Ha tápszert kap akkor nem tudom, ott szigorúbban meg van határozva a testsúlykilogrammonkénti mennyiség.
moncaberta
 


A szülésem története:

A kisbaba születését szeptember 10. és 15. között vártuk. Szeptember 13-ára megbeszéltük az orvosommal, hogy bemegyek ctg-re, és hozzá. Azon gondolkodott, hogy ha 15-ig nem szülök meg, befektessen-e a kórházba. De erre nem került sor, mert 13-án reggel fél hatkor egy fájásra ébredtem, ami erõsebb volt a korábbi jóslófájásoknál, aztán felültem, hogy kimenjek a fürdõszobába, mire elfolyt a magzatvíz. A férjemmel felkészültünk az idnulásra és taxit hívtunk.

Útközben tovább folyt a magzatvíz, és a kórházban is még, amikor megvizsgált az ügyeletes orvos, aki megállapította, hogy már két ujjnyira kitágultam. Egyébként ébredéstõl folyamatosan voltak kb. 4-5 percenként fájásaim. Mire az orvosom megérkezett, már túl voltam a ctg-n, a borotváláson meg a beöntésen, aztán õ is megvizsgált, és kijelentette, hogy délre meglesz a baba. Egészen "laza" volt minden addig, amíg fel nem feküdtem a szülõágyra, hogy bekössék az infúziót. Ekkorra már meglehetõsen felerõsödtek a fájásaim, és lényegében nem is volt szükség a fájáserõsítõr, amit még adni akartak.

Számomra lenehezebb az utolsó három óra volt, amikor a legerõsebbek voltak a fájások, amikor a tolófájások jöttek, és az az óra, amikor szülés után "rendbeszedett" az orvos. A tolófájásokkal kezdetben nem is tudtam mit kezdeni, nem is csináltam jól, ezt megmondta az orvos, de a végére valahogy belejöttem, és 11,25-re megszületett Álmos.

Nem terveztünk apás szülést, mert egyikünk sem akarta igazán, a végén mégis úgy alakult, hogy a férjem bent maradt. Bár a fájások alatt egy kicsit inkább zavart, hogy mindig simogatni akart, mert szeretett volna segíteni, csak nem tudta, hogy. Én viszont abban a fázisban dühös voltam az egész világra, és nem voltam simogatós hangulatban. De a tolófájásoknál nagyon jó volt a jelenléte, mert akkor már tudott segíteni. És annak is örültem, hogy míg a szülés után velem foglalkozott az orvos, a kicsi nem volt egyedül vagy idegennel, hanem vele.

Egyébként a szülésznõ és az orvos is nagyon rendesek és türelmesek voltak velem, annak ellenére, hogy eléggé elvesztettem az öruralmamat és jajgattam stb. És mindkettõjük személye is megnyuktatóan hatott rám.

Sikerült elcsípnünk egy egyágyas szobát, aminek azért örültünk, mert hármasban lehettünk a férjemmel és a babával, meg a külön fürdõszoba is jól jött, nem kellett messzire mennem, mert igen kimerültnek éreztem magam végig bent a kórházban. Így nem bántam, hogy éjszakánként a kicsi nem maradt velem, habár korábban úgy gondoltam, hogy magamnál tartom, hacsak lehetséges. Egyébként 28 ezret fizettünk a négy napért (kedden jöttünk haza).

A legtöbben, akik azt hallják, hogy 30 évesen az elsõ kisbabát 6 óra alatt a világra hoztam, azt mondják, hogy irigylésre méltóan könnyû dolgom volt.

A szoptatással még akadt egy kis gondunk, ami lényegében most, a második hét végére kezd megoldódni, de ez már egy másik történet.

Vöcsök
Névtelen
 


Haho mi ujség veletek?

Mi jól vagyunk a fiacskám egy igazi zabagép van , hogy 180at vacsizik igaz ezzel elalszik éjjel 7 órát is akár Kép
Még nincs kialakitott rendszerünk eszik amikor ébred és éhes. Azért remélem beállunk majd valamikor valami rendszerre, mert jövöhéttöl nekünk kell elhozni délután a jányt az oviból.

Irjatok

Vöcsök Te is kiváncsi vagyok mi van veletek

L.
L.
 


Szia L.!

Két hét után végre van annyi tejem, hogy elég lenne Álmosnak (sõt), ha hajlandó lenne rendesen szopni. Vagy az a rendes, amit õ csinál (5-öt szív, aztán elalszik, ébresztgetem, megint 5-öt szív, aztán elalszik...)? Átlagosan alkalmanként 40-60-at szopik, amitõl viszont nem igazán akar növekedni. Én ideges vagyok emiatt, a férjem viszont nyugtat, hogy még csak egy hete szopik a baba igazán. Holnap megyünk az orvoshoz vele, aki a múlt héten mindent rendben talált nála, érdekel, neki mi lesz a véleménye.

Vöcsök
Névtelen
 


Szia!

Ha szaporitani akarod a tejet akkor mindig fejd le azt a cicit amiböl evett. Igy egyre több fog termelödni.

Nálunk meg az a helyzet, hogy a fiatalurnak nagy igényei vannak és nem mindig van annyi tejci ami neki kell.
Volt olyan este amikor 180-nal ment alukálni. Gyözzem tejjel Kép Ma is mindkét ciciböl evett és az egyiket teljesen kiüritette a másikba sem hagyott csak 20at.
ugyhogy én is csak reménykedni tudok, hogy ez a tejci mennyiség csak nöni fog aprolék igényeihez.

Mekkora már Álmos baba? sulyra és centire, méritek?

L.
L.
 


Vöcsök ezzel a ritka névvel mit vársz tõle? Kép

Amúgy ha gyarapodik rendesen akkor nincs baj. Nálunk a sárgaság miatt volt nagyon aluszékony. De pont azért kell gyakran ciciztetni, hogy hamarabb elmúljon.

puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Álmos kórházban van. Az egyik mellékveséjében találtak valamit, amit ki kell vizsgálni. És más problémák is jelentkeztek. Az étvágytalansága ennek a tünete volt. Nagyon aggódunk miatta.
Vöcsök
Névtelen
 


Vöcsök szoritunk, hogy ne legyen semmi baj.

zsunya
 
 


Vöcsök remélem minden rendbe lesz veletek. Szoritunk értetek. Ha tudsz jelentkezz és ha tudunk valamiben segiteni csak szolj. Melyik kórházba vagytok?

L.
L.
 


Sziasztok!

Holnap lesz egy hete, hogy Álmos (a Madarász utcai Gyermek)kórházban van, az intezív osztályon. Azóta kiderült, hogy egy ritka anyagcserebetegségben szenved, ami azonban élete végéig tartó gyógyszeres kezeléssel "kordában tartható", és lényegében nem lesznek tünetei, sem következményei betegségének. Ezt már elfogadtuk, ami miatt azonban továbbra is aggódunk, hogy még mindig nem lehet tudni, hogy a mellékveséjén mi van. Túlvagyunk egy ct-vizsgálaton, ahol annak köszönhetõen nem kellett elaltatni, hogy a férjemnek sikerült elringatnia (délelõtt 11 táján, amikor a kicsi már kb. 10 órája nem ehetett a vizsgálat miatt!) Imádkozunk, hogy ne rosszindulatú daganat legyen.

A babácskánk egyébként jól van, sokat eszik, és a táplálékának a fele tegnaptól ismét lehet anyatej. Nagyon hiányzik, hogy nincs velünk. De azt reméljük, hogy még ebben a hónapban hazakerülhet.

Köszönöm az együttérzéseteket.

Vöcsök
Névtelen
 


Vöcsök! Remélem a mellékvesével nincs semmi baj. Nagyon drukkolunk neketek. Sok erõt (és tejet Kép) kivánunk a megpróbáltatásokban. Ha tudsz jelentkezz, hogy hogy vagytok.

Álmosnak nagy puszikat küldünk.

Zsunya és Peti

zsunya
 
 


Kedves Vöcsök

Remélem minden rendben lesz és Álmos baba hamar hazamegy a kórházból. Sokat gondolunk rátok. Mikor lesz eredménye a ct-nek? Bent lehetsz vele éjjel-nappal?

L. Bömbi baba és Luca
L.
 


Vöcsök!
Mi a helyzet? Tudtok már valamit?
Remélem Álmost nem viselik meg nagyon a vizsgálatok.
Üdv,
Moni
moncaberta
 


sziasztok!

Zsunya! Kép

Még nem írtam ebbe a topikba, bár a Jánosban fogok én is szülni, de nézegettem kik is társalognak itt, és megláttam a profilodat. Nem lehet a kicsid mellett szó nélkül elmenni. Kép Szeretnék gratulálni hozzá, mert nagyon édes, szép baba.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Köszönjük szépen!
Mikor szülsz és kinél? Ha van kedved azért irhatnál már szülés elõtt is. Had izguljunk érted is. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok

Vöcsök

Mi ujság?

L.
L.
 


Sziszatok!
MIT A TARIFAK AZ ALAPITVANYI SZOBAKBAN?
KOSZI:
cSIPI
csipi
 


Szia Vöcsök,
Rég nem jártam erre, nagyon szorítok Neked és Álmosnak, a Madarászban nagyon jó és lelkiismeretes orvosok, vannak, bizto helyrerakják a kiskrapekot.....Crom-betegsége van?
Ismerek egy fiut, aki most 18 éves, ezzel a betegséggel él, azt mondják, hogy olyasmi, mint a cukorbetegség..
A srác kosarazik, csajozik, utazgat, csak a kajával kell vigyáznia, és szednie kell a gyógyszert, azt mondták, hogy ettõl akár százhúsz évig is elélhet.
Fel a fejjel, jobbulást kívánok Álmosnak,
Anna
orbananna
 
 


Csipi,
Az alapitványi szobák 7és 8ezer ft-ba kerülnek éjszakánként, csak a valóban ott töltött éjjeleket számolják.
Anna
Névtelen
 


Vöcsök, szia,
remélem jól vagytok, sokat gondolok Rátok, írj
anna
Névtelen
 


Kedves L., Anna, Moni és Többiek!

Ma délelõtt mûtötték Álmost.

Elõtte több mint egy hetet itthon tölthetett velünk, mert a sóvesztõ szindrómája miatt már nem kellett bent lennie, elegendõ volt naponta egyszer bemenni vele vérvételre, ahol rögtön ellenõrizték a nátrium és a kálium szintjét a vérében. Nagyon jó volt, hogy két hét után ismét velünk lehetett, szép lassan visszaszokott a szopásra is, és hozzánk is.

Mivel azonban a mágneses rezonancia viszgálat is daganatot mutatott ki, ma megmûtötték. Reggel ötkor szopott itthon utoljára, bevittük, és 9-kor elkezdték. 13-ig tartott. Az orvosok mindenre igyekeztek felkészülni, mert félõtek, hogy a mûtét során esetleg aktivizálódig a daganat (és pl. hormonok kibocsátását kezdi meg, vagy a vérnyomás válik kritikussá), de ilyesmire szerencsére nem került sor.

Most ismét az intezíven fekszik, még nem mehettünk be hozzá (mert folyamatosan alatatják), de láttuk, amikor a mûtöböl bevitték az intezívre. Talán holnap. Hogy a daganat milyen volt, azt kb. 10 nap múlva tudjuk meg.

Remélem, hogy a mûtét utáni nehéz napokat problémamentesen átvészelni, és két hét múlva (ha nem lesz semmi baj) hazajöhet.

Lelkileg iszonyatosan nehéz, azt kívánom, hogy sohase tudjátok meg, mennyire.

Egyébként Álmos baba az utóbbi hetekben szépen gyarapodott (négy hét alatt egy kg-ot), már kezd gõgicsélni, egyre többet mosolyog, és új dolgokat csinál a kezével, lábával fejével. Majd egy-két képet felteszek róla a netre.

Írjatok (remélem, a ti babácskáitok jól vannak).

Szeretettel:
Vöcsök

(Ui.: Megyek fejni, most sajnos megint a mélyhûtõ számára...)
Névtelen
 


Vöcsök tarts ki tejileg. Nagyon jól csinálod, ha még nem idegeskedted el. Nagyon sokat gondolunk rátok. Remélem, hogy most már tényleg rendben lesz Álmos. Az ilyen picik sokszor sokkal jobban viselik a mûtéteket, mint a felnõttek. Sok erõt és türelmet kivánok nektek.

Mi holnap megyünk a Heim Pálba, mert valami dagadás van a Peti nyakán. Nem új, mert három hetes volt kb mikor észrevettem, de most látta úgy a doki, hogy ez már tuti nem mandula, és nem nyirokcsomó.
Remélem nem megy a sebészetig a dolog. Holnap már talán okosabb leszek.

Zsunya

zsunya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: