Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudom, hogy rég voltam, de baromira fáj a fejem az időtől, úgyhogy most se leszek hosszú Kép

Hanzi,
Ez az a topik pontosan:
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=651941
Marcussal mi újsi?

Marycus,
Szerintem se legyél emiatt elkeseredve, Vikó ugyanúgy imád mindkettőtöket, sokkal rosszabb érzés lenne még neked is sztem, ha csak te lennél számára fontos!

Nestlé ajira én Anyák Lapja előfizetést kértem...na, az se volt sima ügy...Januártól kellett volna kapnom, persze márciusig semmi, írtam nekik, aztán felhívott egy nőci, hogy utánanéz, és a mostani szám már jött.

Szirom,
Hát nem nagyon tudok okosat mondani Kép Ez nagyon rossz helyzet, amit nekünk kell kitartóan túlélni...Nem "vigasztalni" akarlak, nyilván újat se mondok, de kettővel még nehezebb lesz Kép Még így is, hogy nálunk 3 év van köztük...sokszor nagyon nehéz!! Nekem is sokat melózik a párom, kb fél 8-tól este 7-ig nem látom. De szokott lenni, hogy fürcsire se ér haza (szerencsére ez ritka). Na meg ha elutazik ő is hosszabb időre (ez is ritka), akkor meg végképp Kép Persze mindent meg lehet szokni, de hazudnék, ha nem vallanám be, hogy amióta Máté jár, és már neki is van akarata, jócskán kiborulgatok én is. Kiabálás nálunk szinte minden nap terítéken van Kép Esténként inkább egy nagy olasz családhoz hasonlítunk Kép
Viszont, ha Regi itthon van, Mátét lefoglalja sok ideig, tehát könnyebb, viszont nyilván egy nagynak is vannak igényei, nyavalyái, nyűgök stb. A lényeg, hogy elég ellentmondásos érzéseim vannak sokszor...mindig is két gyereket akartam, amióta az eszemet tudom, mert a testvéri kapcsolatot nagyon sokra tartom! Meg én is vágytam rá...és most már itt van Máté, akit egy pillanatig nem bántam meg, egyértelmű. DE! itt jön a skizofrén szitu...mert ha tudtam volna mi vár még rám (és még mi fog!!!), akkor lehet, nem vágnék bele újra! Félre ne érts, egy percig nem bántam meg...na, szóval ebből már sehogy nem jövök ki, remélem, érted mire gondolok Kép Viszont azt már tiszta szívből mondhatom, hogy SOHA nem lesz harmadik Kép Kép

Szép kis litánia lett, bocsi Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Manó,
Mi újsi skarlát-ügyben? Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Hát elkészült:

Kép

Az az igazság, hogy én nem szoktam Miksával kiabálni, inkább pörölök vele (mondjuk nem keveset), de azt próbálom az irgum-burgum kutyateremtette szintjén tartani. Ehhez képest most ordítottam vele, és baromira szégyellem magam miatta. És ez nem pillanatnyi kiborulás volt, mert még tegnap is csomóban volt a gyomrom. Mondjuk az segített, hogy az ember kivett egy szabadnapot szombatra és délelőtt elvitte magával mászkálni Miksát, így kicsit egyedül voltam. VasalhattamKép

Kriszta! Én örülnék az este 7 órának, de sajnos nem ez a jellemző mostanában. Jó, tudom, te meg két gyerekkel vagy nehezítve.

Manó! Én nem akarok beletörődni abba, hogy egy gyerek legyen. Szerintem a mi felelősségünk, hogy ne hagyjuk testvér nélkül a világban, és gyereknek is sokkal jobb lenni, ha van tesója az embernek. De a párom viszont azt mondja, legyünk kicsit önzők, mert most már jó ideje nem éltünk. Csak nekem meg ketyeg a biológiai órám, 36 leszek ősszel, és most szeretnék szülni, mert később már talán nem lehet. És a melóhelyemet meg épp most szervezik ki vállalkozásba, szóval nemtom, hová lehetne visszamenni.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Sziasztok!
Hát én is itt vagyok.
Nálunk szerencsére még nem mindennaposak a kritikus napok Tominál. De ma nagyon rosszalkodós kedvében volt.
Ebédelni kedvenc kisvendéglőnkben voltunk. Ott is borzasztó volt. Ő az alapvetően jó evő, nem volt hajlandó akármit és akárhogyan enni. Bizonygatni kellett neki, hogy amit neki adok, az ua. mint ami a tányéromon van. S bojkottálta a kiskanalas étkezést. Csak villával fogadta el. Szóval egy darabig most nincs kedvünk vele újra éttermezni!!

Nekem is sokat dolgozik a férjem, de azért szerencsére nem annyit, mint Szirom nálatok! Amióta Kistesót várunk, azóta jobban szokott igyekezni, hogy fürdetésre lehetőleg megérkezzen.

A pakolásról még: Én így utólag áldom az eszem, hogy nem akartam megszüntetni a konyha ajtaját. Mert nálunk is pakolta már ki az üvegtetős edényeimet, vagy éppen a tányérokat. Ilyenkor persze tudja hogy rosszat csinál, és csak azért se hallgat rám. Ilyenkor egyszerűen becsukom a konyhaajtót. Persze akkor meg ordít. De hát nem lehet ráhagyni!!!
Ugyanígy becsukom a kritikus szobák ajtaját, ha nem akar érteni a szóból, és direkt rosszalkodik.
Persze a nappali az nálunk is kérdéses. Sajnos kinyitotta már a vitrin ajtót is!! S ilyenkor rohan el a zsákmányával!!!

Bár mi is eredetileg egy gyereket terveztünk, de ennek több oka is volt. Szívünk szerint mind a ketten kettőt akartunk. (sőt most párom nem bánná már a hármat sem, de azt mondtam arról már szó sem lehet!!!)

S amiért nem jöttem.
Kedden délelőtt villámcsapásként jött a hír, hogy anyukám váratlanul meghalt. 63 éves volt. Semmi előzménye nem volt a dolognak, úgyhogy még most sem fogtam fel igazán, hogy nincs többé. Kedden du. Tomit elvittük anyósomékhoz, s én meg hazamentem apukámhoz. Pénteken volt a temetés, s szombat du. jöttünk vissza.
Úgyhogy KIstesó ügyben még sehová sem mentem, Dévény kontroll, cipővásárlás Tominak stb. lefújva.
Pedig nagyon-nagyon számítottam ebben az évben anyukámra!! S szívesen is jött volna!! Még annak örülök, hogy legalább előtte pár nappal voltunk náluk, s még megtudta a Kistesó érkezését.
Szóval ez van.

Jó éjt mindnekinek
Ildikó(11)
nildikoka
 
 


Ildi! Őszinte részvétemKép Borzalmasan kemény lehet most neked, kívánok sok erőt!

És ilyenkor látszik, hogy mennyire eltörpülnek más dolgok, amiket az ember korábban problémának hitt...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Ildikó!

Őszinte részvétemKép
Előzmény nélkül?Kép Így talán még szörnyűbb, bár ki tudja, az is embertelen amikor a hosszú kínlódást kell végignézniKépKépKép nagyon sajnálom:

Szirom!
Kriszta!

Én is próbáloma pörölés szintjén tartani a dolgot Emmával, és elég sokat fejlőpdtem is ez ügybenKép, de azért még most is időnként eljutok a kiabálás szintre, mondjuk heti párszor biztos. Sajnos Emma is olyan típus hogy a szép szómintah els em jutana füléig. Ha pörölök, próbálok keményíteni azt szintén avyg megs em hallja vagy kinevert, ha meg úgy igazán rákiabálok akkor megsértődik, sírva fakad, jöna zokogás, de azt általában megjegyzi és komolyan veszi és többet enm csinálja . Hát ez van nálunk. Én szertnék a nyugalom szobra lenni, aki sosem kiabál a gyerekkel, de nem tudok ilyne lenni.

Én nagyon szertnék másodikat, bár tudom hogy írtó eheéz lenne. Szirom! Ha minél előbb újra szabdságot akartok akkor minél előbb jöjjön a kistesó, tudod szokták mondnai hoyg elmegy egyben a nyavajgós korzsak és kész. Azért amikor nagyobbak és mennek a nagyival nyarlni vagy táborba, vagy már pár órát egyedül is elmaradnak akkor szabadabbak vagytok. De ha nagy a korkülönbség a tesók között akkor mitre az egyik már nagy lenne lehet előlről kezdenia babázást, na íg yhúzódik el 10 évekre aki sem mozdulunk otthonról gyerek nélkül effekltus. Ezt magyarázom a férjemnek is, csak ő se most se később nem akart tesót, szóval nem hatjka meg ez az érv.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Nildi:
Őszinte részvétem!
Nagyon igaza van Sziromnak... olyan kis dolgokon tudunk problémázni...

Szirom:
Biztos, hogy nem könnyű Miksával. Vikó akkor ilyen, ha unja magát itthon vagy nagyon fáradt. Ilyenkor nagyon jót tett, ha elvittem valahova. Szerintem tök mindegy hova, csak ki kell őt billenteni ebből az állapotból, mert itthon képtelenek leállni.
A kiabálás szerintem nem olyan rossz módszer, nálam nagyon bejött. Vikónak mondhatom én ezerszer szép hangon meg pörölhetek vele, mintha füle se lenne. De ha rákiabálok, akkor lehet, hogy sírás van belőle, de megjegyzi, hogy ezt nem szabad és ritkán jön elő újra, inkább csak ha dühös. Szóval én se szeretek üvölteni vele, de néha nincs más megoldás. Még mindig jobb, mintha kiborul tőle az ember. Meg a másik, hogy most még van esély korlátokat szabni nekik, később már nehezebb lesz. Meg kell próbálni megfogni őket.
Én most nem panaszkodhatok Vikóra, általában szépen letehető 3 órányi alvásra, sokszor már a pelusozón elalszik. Mondjuk nem erőltetjük, hogy aludni menjen, hanem amikor már látjuk, hogy nagyon álmos, akkor már nem tiltakozik, sőt örül, hogy mehet aludni. Nem kell tápi, meg simogatás, csak be kell tenni az ágyikóba.
Még én se tudom, hogy csináltuk, de a szekrények kipakolása se okoz gondot, tudja mit vehet ki és tartja magát hozzá. De bevallom őszintén én nem bántam vele kesztyűs kézzel kiabálás terén. Pedig utálok kiabálni, s szerintem Zoli míg Vikó nem volt nem is hallott egyszer sem kiabálni, meg hugi is mindig ki volt rajtam akadva, mert velem egy jó kiabálós veszekedést se lehetett lebonyolítani. De az ember változik...

Kistesó: mi 2-t akartunk eredetileg is. Mondjuk inkább 2 év korkülönbséget, de egyre többektől hallom, hogy jó a 1,5 év, mert hamar összeszoknak. Majd meglátjuk...
Manóval egyetértek teljesen ez ügyben.

Kiborulás:
Szerintem teljesen normális dolog volt. Ha nem mondod el a párodnak, hogy mi bajod, és magadba folytod, az a legrosszabb. Így tudnak tönkremenni szerintem a kapcsolatok, hiszen te ingerült vagy a párod meg nem tudja már megint mi van...
Sajnos az is igaz, ha kiborulsz akkor ő csak annyit lát, hogy egy gyerkőccel se bírsz, s ha belegondolsz, akkor az ő fejében csak az lesz, hogy kettővel csak nehezebb lehet és hidd el, hogy neki se könnyű feldolgozni azt, hogy te kiborulsz és ő nem tud segíteni. Ezt az érzést pedig nem szeretné fokozni. Ez érthető.
Na, jó azért ne fényezzem ennyire a helyzetet. Bizti a kényelem is szerepet játszik. Azért sok macera van eggyel is, és kettővel ha nem is dupla, de biztos több. De ne add fel, szerintem meg lehet győzni őt is a kistesóról.

Hanzi:
Remélem lassan kiheveritek a betegségeket. Most Vikó is és én is meg vagyunk fázva, de semmi komoly szerencsére.
Mosás ügyben azt hiszem én csúcstartó vagyok. Nálunk jellemző, hogy rózsaszínűek lesznek a ruhácskák, tuti sikerül összefognom valami pirosat a többivel és már kész is a baj. Azért az nagyon durva amit Szirom írt.

Kriszta:
Azért azt is megírhatnád kicsit bővebben, hogy mi a jó két gyerkőcben, hátha lenne Sziromnak, no és Manónak is egy-két meggyőzéshez felhasználható példa, hátha segít.
Én egyenlőre még csak maceráról tudok beszámolni. Az egész család itt ugrál, nehogy gond legyen. Már időnként nincs "pofám" felhívni a szüleimet, hogy jöjjenek, mert Zoli egész nap vidéken lesz holnap... Pedig jönnek és apu mindig mondja, hogy ne törődjek semmivel, csak Nikivel a pocakomban.

Manó:
Remélem sikerül kistesó ügyben előre jutni. Persze azért az első gyerek mentalitásától is függ, hogy az ember hogy áll egy másodikhoz. Azt hiszem, hogy a férfiak és a nők hozzáállásában az is közrejátszik, hogy míg mi küszködünk velük, az igaz, de mi kapjuk a több élményt is a gyerekektől, s valahogy ez kiegyenlítődik bennünk, míg az apáknál nem biztos, hogy így van. Hugi szerint mi kapunk ilyenkor valami plussz szülőhormont, amitől elviselhetőbb a dolog. Ő pl. megfogadta, ha vége lesz a második terhességemnek akkor ő 5 év pihenőt rendel magának, szóval addig semmi terhesség, mert ezt ki kell pihennie. Pedig ő is tudja, hogy nem olyan vészes, mint ahogy kívülről látszik, mert én pl. érzem, mikor mozog, meg tudom, hogy egy kis élet fejlődik bennem, amit egy kívülálló nem érezhet.

Na, jó sokat írtam. El is fáradtam, most megyek kiegyenesítem magam a kanapén.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

De jó látni, hogy belelendültetek!

Ildi,
Öszinte részvétem! Borzasztó nehéz lehet most neked, az ember nem is tudja, mit mondjon, a szavak néha nem sokat segítenek.

Tesók - kiabálás témában:
Én csak halkan merem leírni, de speciel egy babát sem nagyon akartam. Na jó, ez így szó szerint nem igaz, volt egy idpőszak, 23-24 éves korom körül, amikor nagyon szerettem volna, de akkor munka mellett csináltam az egyetemet, így nem volt aktuális. Ezen kívül éreztem, hogy minél inkább van "saját életünk", annál nehezebb lesz feladni. Aztán a biológiai óra nálam is bejátszott, tavaly meg megvolt az államvizsga is, így született Csenge (és Apu is ezt kérte a 30. szülinapjára, egy évvel későbbre meg is kapta)Kép. Most viszont - most már úgyis mindegy alapon - mi is szeretnénk tesót.

Pénteken voltunk bent - babástól - a cégnél, hááát, alighanem mostani halmazállapotomban nem nagyon bírnék koncentrálni a munkámra... meg át is szervezték azóta a területünket, a kollégáim meg is jegyezték, hogy az én szempontomból a legjobbkor mentem el, mert őrület, ami most ott van (velük meg jól kitoltam, mert szétosztották a feladataimat, hogy megtartsák a helyemet, így most helyettem is robotolhatnak szegények).

Tesó kérdésben a "legyen valaki, akire számíthat" indok nem mindig jön be: én is így születtem, hogy a nővéremnek legyen testvére, akire számíthat, erre most egy kezemen meg tudom számolni, hányszor beszélünk éves szinten.

A kiabálás ügyben tényleg ki kell engedni a fáradt gőzt, mert ha mindent lenyel az ember, abból komoly bajok lehetnek. És tényleg vannak olyan típusú gyerekek, akiknek "ez kell". A családban unokatesóm a nagy üvöltözős anyuka: mondjuk ő túlzásba vitte, a gyerekei már teljesen immunisak rá Kép mondjuk már nagyok is.

Bár mi még csak az elején járunk, és nem tudom, meddig lehet ezt fenntartani, de Laci munkahelyén nagyon tiszteletben tartják, hogy apa lett és hogy nincs semmi segítségünk, eddig teljesen pozitívan álltak a dologhoz. Pl. ő mukaidő végén kiejti a tollat a kezéből és vágtat haza, mert mindenki tudja, hogy a csajok már nagyon várják itthonKép. Mondjuk régen én is ott dolgoztam, tehát a kollégáinak 90%-ával jóban vagyok, a főnöke meg nem mert ujjat húzni velem, mióta tavaly (terhesen) leugattam a hajátKép. Így jár, aki állapotos nő érdekeibe gázol...

Kivülállóknak tényleg ijesztő a gyereknevelés, anno unokatesóim gyerekei voltak nálunk sokat nyáron bölcsi-ovi szünetben, de én tisztán emlékszem rá, hogy annak örültem a legjobban, amikor jött az anyukájuk és hazavitte őket, pedig igazából nem is voltak elevenek, szépen csinálták, amit mondtam nekik. A saját gyerek azért más, ezt mondogatták nekem a már gyerekes barátnőim is.

Hozzátápi ügyben:
Szirom ,lelkesen olvasok ám visszafele (épp most szülsz), de Csipi mostanában üvölt, ha meglátja, hogy be van kapcsolva a gép, így lassan, csak alvásidőban meg este haladok. Ma répát próbálunk, de továbbra is favorit a banán. Pontosabban csak azt hajlandó megenni. Próbálom keverni más gyümikkel, de egy teljes banánban egy teáskanál almát vagy barackot is kiszúr a szentem, és megeszi ugyan, de fintorog közben... Hétvégén beszereztünk egy etetőszéket is, így most keleti kémyelemben falatozhat a kis lady.

Jó hosszú lettem, bocsi!

Legyen jó napotok
Nyuszi

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Sziasztok!

Ildi, részvétem Kép Huhh...nagyon nehéz lehet..főleg, ahogy előttem is írták, ha minden előzmény nélkül történt.

Marycus,
Írjak jót? Biztatót? Kép Nem tudok Kép Kép Egyelőre nagyon nehéz...persze a "szokásos", hogy a jó dolgok is duplán vannak, hiszen két gyerek bújik, imád, rajong értünk, és amikor nyugis pillanatok vannak, imádjuk csak nézni is őket. Na meg a játékok is sokkal izgisebbek így Kép Jó látni, ahogy belőlünk két különböző egyéniség fejlődik. De persze ezek a mélyebb dolgok, nyilván a hétköznapokban még nem nagyon nyilvánul meg, hogy miért jó a kettő. A nagyobb lány sztem azért is jó, mert anyáskodik nagyon az öcsi felett. A nagyobb fiús anyukáktól ezt pl nem hallom. De nyilván, ott is megvan az előny. Az se utolsó, hogy Máté gyorsabban tanul dolgokat, mert ellesi, -tanulja Regitől. Most már nagyon jól eljátszanak, na meg jól elveszekednek is Kép (csak itt jegyzem meg, hogy Máté simán, lazán úgy fellökte Regit, ahogy kell) Jó látni, ahogy imádják egymást, már most megosztanak egymással mindent. Szóval arra biztos, hogy nagyon jó a testvéri kapcsolat, hogy tudják mi a lemondás, megosztás, közös dolgok.
De az viszont természet és nevelés kérdése lesz a későbbiekben, hogy felnőttként hogy fognak viszonyulni egymáshoz. Én hiszek abban, hogy utóbbinak nagyobb szerepe van ebben (lsd tesóm és én, aki két totál más természet).
Na, szép mesét írtam...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Hanzi,
Innen is boldog névnapot! Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ildi,
itt is őszinte részvétem! Kép Egyszerűen nem tudom még most sem felfogni.... Ha bármiben (tényleg bármiben) tudok segíteni, szólj!

Szirom,
Kitartás! Nálunk is "siralmas" a helyzet, pedig Ádám sokszor itthon van, de Marcus kezd 3 emberessé válni. Már anyuék sem bírnak el vele ketten. De majd kinövi. Bár nekem persze könnyebb, hisz van segítség kéznél - Ádám és anyuék.

Tesó kérdés: persze, jó dolog a tesó, gyerekkorban is, meg később is, ha jó a kapcsolat. És ebben egyetértek Krisztivel - nevelés kérdése, hogy milyen kapcsolat lesz ez és nem koré. Pl. nálunk 10 év van majdnem és szerintem jó a kapcsolatunk a bátyámmal. Bár gyerekkoromban voltak nehézségek (neki kellett vinni pl sétálni, meg meccsére később, amit sérelmezett), de akkor sem volt olyan gond, amit ne lehetett volna könnyen megoldani. És én még mindig azt vallom, hogy tök mindegy, hogy hány év van a két gyerek között, nem azért szoknak össze, mert pl. másfél év van közöttük vagy netán kettő....

Kiabálás: hát én szoktam Marcussal és nem tudok rajta segíteni. De néha kell, én is azt vallom, mert különben a fejemre nő Kép

Pampers-eseknek még nem küldem el a linket, de folyamatban, köszi Krisz, hogy becsatoltad!

És köszönöm a névnapi köszöntéseket is itt is!

Pusz

H.

Kép
hanzika
 
 


Hanzika!

Boldog névnapot, de sükibogyó vagyok, hogy elfelejtettem! <!--attachment: virag1-218181.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*11.1**virag1%2ebmp --><center><pre>
Kép
virag1.bmp (11.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Manó! És Emmának is nagyon-nagyon boldog névnapot! <!--attachment: virag2-218182.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*22.2**virag2%2ebmp --><center><pre>
Kép
virag2.bmp (22.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Köszi!Kép

Tényleg ma ünnepeljük, bár semmitsem fog kapni, merta z utóbbi időben annyi mindnet kapott hogy lenullázodott a bankszámlámKépKép

Képzeljétek most azon gondolkodunk megint hogy elköltözünk, mert nagyon kezd elegem lennia lakótelepből, de sajna csak Pesten kívül lenne pénzünk, illetve úgy se sok és csak hitellel, szóval angy gondolkodóban vagyunk. Üllő és környéke szimpi, mert arra szoktunk menni mindíg mert Szolnok megyében vana család, na meg nem utolsó hogy fél óra anyugati vonattal, vagy esteleg Monor bár az messzebb van, 3/4 óra de jóval olcsóbbaka házak. Mondjuk anyukám nem túl lekles, nem akar kiköltözni Pestről, de ha csak nem nyerünk a lottón pesten nem tudunk semmit venni, főleg nem 3 szobásat mi nekünk minimum kell. egy rokonunk Erdőkertesen lakik, ő meg arra akarna rábeszélni, de ott drágábbak a házak nekünkl meg 15 milliónál többünk nem nagyon lesz még hitelle sem, mert azért olyan írtó sok hitelt semakrunk felvenni. Szóval most ezen dilemázunk, aztán lehet nem lezs belőle semmi mint 3 éve, akkor is belefogtunk,a ztán a végén maradtunk ahol voltunkKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! Gyertek HoránybaKép

http://www.dunapartingatlan.hu

http://www.dunagyongye.intranet.hu

Nem tudom, van-e most rajtuk valami érdekes, de azért idetettem nekedKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mi is boldog névnapot kívánunk Emmának! Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, úgyhogy bővebb leszekKép Mondjuk jókedvem nincs, mert valszeg nem lesz hová viszamennem dolgozni, de ezt most nem részletezném.

Ildi! Voltatok nálunk, itt igazából nincs mit becsukni, mármint ajtót. Sőt, továbbmegyek, gyártani kell kisajtót a teraszra is, mert nálunk egész nyáron nyitva áll a kétszárnyú ajtó a terasz és a konyha között, és persze mindig meglóg, meg se áll a kertig.

Marycus! Örülök, hogy egyben vagytok még! Mennyit kellene még kihúznod?

Miksával elég sokat megyünk el most, mert szinte az ember nélkül kell esküvőt szerveznünk, és hát majdnem minden délelőtt autózunk valahová. Igazság szerint ha ki tudom vinni a kertbe, akkor nincs olyan nagy baj, de ha tócsákban áll a víz és térdig vizes lesz a fűben a kölyök, akkor nem tudom kivinni. Ugyanez a játszó is, van itt a faluban egy egész rendes, de ha tocsog a homok a víztől, akkor az nem játszik. Lehet, hogy veszek neki gumicsizmátKép Mondjuk ha bent vagyunk, én akkor is sokat játszom vele, meg könyvet nézegetünk, ilyesmi, csak hát ő fogócskázni szeret (egy kicsit bent is lehet, de azért az nem olyanKép) Most az a sláger éppen, hogy áll a széken és piszkálgatja a teraszajtó kilincsét. Mondjuk nagy megkönnyebbülés, hogy legalább a lépcső le van zárva. Egyébként az ember kérdezte, hogy megdicsértétek-e a művét, mondtam, hogy nemKép

Manó! Én most - hogy járkálunk a városba - borzadtam el, hogy mi kosz van Pesten. Döbbenet. És nagyon örülök, hogy kijöttünk onnét, mert nem gyereknek való. Ezt a belvárosra értem, nem a külsőbb kerületekre. Legutóbb épp a Nyugati aluljáróban borzadtam el, hogy folyik a szar az utcán, már bocsánat. És keresztültoltam a koszon a babakocsit, itthon meg a kölyök piszkálgatja a kerekét, bbrr... És én még épp a múlt héten voltam fölháborodva, hogy Miksa talált 2 csikket az utcánkbanKép

Kriszta! Én is nagyjából ezekre gondoltam, mármint tesóügyben. Nagy meglepetések szerintem nem érnének, bár tudom, hogy kemény lenne nagyon.

Akartam már kérdezni, hogy te voltál már doki bácsinál gyerekkel? Egy hogy, elfogy a gyógyszerem, kettő, hogy már nem szoptatok, három, hogy állandó jelleggel görcsöl egy picit a pocim, négy, hogy most már meg is jött, bár gyengén és vagy 8 napon át (kétszer is), meg volt egy egynapos meglepi barnázás is. Nem tudom kire bízni Miksát, és csütörtökön is ugyanez lesz. Mondjuk még azt se tudom, fölébred-e, mire menni kellene.

Hanzika! Köszi a vigasztalást!Kép Nektek mondjuk az tényleg jó, hogy anyukád ha akár félórára is, de le tudja venni a nyomást rólad. Csak hát neked meg ott van a meló ugye... Marcusnál hogy ityeg a fityeg?

Nyuszi! Az kemény időszak volt, amikor szültemKép Mindjárt csatlakoznak a többiek isKép

Még a nyávogásomról annyit, hogy többen vigasztaltataok, hogy ti is kiabáltok (nem is hittem volnaKép), meg írtátok, hogy mondjam el az embernek a dolgokat. Abban nincs hiba, mi mindent, de tényleg mindent megbeszélünk. Sőt, naponta legalább tízszer beszélünk telefonon is. De hát nagyon különbözőek a problémáink, és amikor hullaként hazaesik, akkor nem kezdhetek el panaszkodni a kölyökre, hogy megint ledobálta a tányérjából a krumplit, mert tök röhejes. Illetve leginkább én is röhögök rajta, meg végülis olyan is van, hogy elmesélem, de hogy kiborulásom okaként 30 ilyen apróságot megjelöljek, valahogy az nem veszi ki jól magát. Ha ő is itthon van, érti, de ha ez régi történet, mondjuk délelőtti, akkor valahogy hatályát veszti az egész, amikorra késő este elmesélném. És tényleg az az egy van, amit visszafogok, a panaszkodás, nehogy a kistesó sorsa lássa kárát. Hiszen az ember is a saját benyomásai és az én tapasztalataim szerint dönt az ügyben, és ha azt látja, hogy nekem milyen nehéz, sőt, eggyel is alig bírom, akkor inkább arra hajlik, hogy ne legyen tesó. Kicsit zavaros, nem tudom, értitek-eKép A kistesóról egyébként folyamatos egyeztetésben vagyunkKép Én nagyon szeretném, ő pedig azt mondja, hogy ha most kell valamit mondania, akkor nem. Szóval nem lefutott játszma ez még, de már csak másfél évem van itthon, és ha legalább ő is akarná... mert akkor ott van még, hogy sikerül-e, mert mi se lettünk fiatalabbak, és Miksa is több mint 1 évig készült.

Most megyek és csinálok cappuccínótKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ha már lehúztam a Nestlét, akkor most azt is megírom, hogy máris válaszoltak, és kap Miksa egy másik fürdőköpenyt. Nem kék szegélyűt, hogy ne fogjonKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Manó,
Boldog névnapot Emmának!

Szirom,
Szuper lett a bababiztonsági ajtó, spontán jutott az eszembeKép. Az én dokimhoz szoktak gyerekkel járni (néha kettővel is).

Nem tudom, hogy mi van ma, Csenge extranyügi, most is itt klimpirozik a billentyűzeten az ölemben, ha tudok, visszajövök!

Legyetek jók!
Nyuszi

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Manó,

Emmának boldog névnapot!

Holnap megyünk Marcussal kontrollra (apukája viszi), aztán kiderül, hogy hogy ityeg a fityeg Kép

Most megyek, vár az édes házimunka (gyerkőc beájult 3/4 7-kor).

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzi,
Majd mesélj, mi újsi Marcussal! Off: tegnap hívott Andi Kép Nem túl lelkes Kép Bár azt mondja, hogy most viszonylag jó a helyzet bent...
Tényleg, te mikorra tervezed a tesót? Csak mert nem is rossz ötlet ez a helycserés támadás. Én idén még tuti nem mennék vissza, sztem jövőre is legkorábban ősszel...vagy ahogy eljössz Kép
Na persze nem kergetlek én bele semmibe Kép

Szirom,
Hú, ha te tudnád, milyen "állat" lakozik bennem Kép Üvöltök én rendesen, ha kell az utcán is, az se érdekel, hogy mindenki minket bámul (na az ilyeneket meg végképp leüvölteném). De jobb sztem mintha verném őket Kép így legalább kiadom a gőzt.
Mátéval voltam doki bácsinál már, de csak gyógyit iratni, amit ugye az asszisztens is tud. Még talán REgivel is voltam, de akkor ott volt Robi. De láttam már olyat, hogy vki vitte, és kint hagyta a csajoknál (mármint a felesége, lánya, asszisztens stb., vannak ott páran Kép ) addig a babót.

Máté nagyon belelendült a dumálásba, egész nap hallgatom az "addide", "addoda" nyomulásokat Kép Meg megy a babda (labda), bárány (bábá), na meg egyre többet az anya, apát nem mond Kép És persze az eddigieket is, csak mégse írom le újra Kép
Tegnap elvittem fodrászhoz is, jól végigüvöltötte, de csinkó lett, igazi macho Kép
Hjaj, hogy mennyire szerelmes vagyok belé....nagyon gazdag érzelmekkel lennék szegényebb, ha nem kiscsávó lesz. Annyira más, mint egy lány...nem is gondoltam volna! Ömlengés befejezve Kép

És akkor ilyen volt:
KrisztaKép

És ilyen lett:
Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Jól elszúrtam az aláírást....na mindegy...kaptok még képeket, jó? Kép
Kép
Kép

Fojtogatós:
Kép

Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Jól elszúrtam az aláírást....na mindegy...kaptok még képeket, jó? Kép



Fojtogatós:

Kriszta
krisztocs
 
 


Jól elszúrtam az aláírást....na mindegy...kaptok még képeket, jó? Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Én nem tudom, mit bénázok folyton Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Mindenkinek boldog névnapot, akit illet így utólag is!

Tegnap voltunk doki bácsinál. Összefutottunk Szirommal és Miksával is.
Nem fogjátok elhinni, de Niki befordult a helyes irányba!!! Azt mondja doki bácsi, ha így fejlődik és nem jön korábban, akkor lányhoz képest igen tekintélyes kismanó lesz. Bár Vikóra is ezt mondta anno. Igaz 35. héten nem is volt rossz súlya.
Azért doki bácsi nagyon drukkol szerintem, hogy ne jöjjön előbb. Mondjuk mi is.

Hanzika:
Mi a helyzet Marcussal?

Remélem nem értetted félre amit írtam a korkülönbségről. Én csupán azt szerettem volna írni, hogy én paráztam a másfél évtől és már többen mondták, hogy nem olyan gáz, mint amilyennek gondolná az ember, mert hamar összenőnek. Nem összeszoknak, hanem összenőnek, szóval úgy korilag, egy koroszályt fognak képviselni vagy hogy mondjam, nem tudom igazán röviden megfogalmazni, de remélem érted.

Amúgy sem a különböző korkülönbséggel, sem az egy gyerekkel nincs semmi gond szerintem, meg a 4-gyel sem, az a lényeg, hogy az adott párnak ez legyen az ideális, a többi meg nem számít.

Krisztocs:
Máté egész megváltozott ezzel az új hajjal.
Azért akárhogy mondod is, hogy nehéz velük, szerintem el se tudnád már képzelni az életet nélkülük. S ha bármelyik nem lenne, szegényebb lenne a világ...

Szirom:
Köszi a tegnapi telefonos érdeklődést!

Ami a kistesót illeti, szerintem az a lényeg, hogy ne görcsölj emiatt. A női lélekkel nagyon összefüggenek a testi dolgok is, így egy babóca létrejötte is. Meg általában a második könnyebben összejön.

Panaszok: Tényleg apróságnak tűnnek ezek a napközben előkerülő problémák, de sok kicsi sokra megy, mint tudjuk. És hát azért én se mondom, hogy minden kis apróságot rá kell önteni a másikra mikor hazajön, csak aminek súlya van, megmaradt az ember lelkében. De bizti van jó is és akkor már nem olyan gáz, ha elmondja az ember a jót-rosszat is.

Én abban a szerencsében részesültem, hogy nálunk Zoli akart előbb gyerkőcöt és eredetileg is kettőt akart, én meg Vikó alapján sokáig úgy voltam isten ments még egyet. Aztán szép lassan minden megváltozott. És Zoli max. egyszer mondta nekem ezt, s utána rám bízta, hogy érleljem a gondolatot. És azt hiszem jó taktika volt részéről. Nem erőltette, de tudtam, mit szeretne. Szerintem az eskövőig jegeld a témát (bár úgy emlékszem ezt írtad is, hogy nem annyira erőlteted a dolgot addig), pár hónap úgy sem számít. Szerintem ő is gondolkodik ezen, csak nem mondja állandóan.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!
köszönöm az együttérző szavakat!!

Emmának utólag is boldog névnapot!!

Ma voltam UH-n. Szerencsére mindene megvan ami most látható, minden rendben!!
Egy kicsit aggódtam az elmúlt hét eseményei miatt, még jó hogy be voltam jelentkezve UH-ra!
Nem tudom ti hogy voltatok vele, engem mindig megnyugtatott, ha láttam az UH-n.

Tomi a napokban tényleg extra rossz!!! Most megint elkezdte érdekelni a virágföld (evett is belőle, miközben nevetve rohant el előlem)! stb. Olyan, hogy látszik, hogy direkt rosszat akar.
Most azt az ideát találtam ki, hogy lehet hogy fáradt és emiatt ilyen. Úgyhogy megpróbálom ilyenkor ágyba tenni. Pár nap után remélem kiderül hogy igazam volt. Ha nem, akkor lehet hogy nálam is elkezdődik az üvöltős korszak. (nálunk ez eddig nagyon-nagyon ritka volt!)

Még egy. Ma voltam vérvételen , vizelet vizsgálaton is. Amikor megláttam hogy ugyanahhoz a nőhöz kerülök kódot kérni, akinél két éve is voltam, már lelkileg fel is készültem hogy megint összeveszek vele.
Megkérdezte, hogy mihez kellenek a vizsgálatok, s nem kell-e vércsoport!!? Ebben csak az az érdekes, hogy két éve ponosan ő nem akarta megcsinálni (és nem is csinálta!!) a vércsoport vizsgálatomat, hanem elküldött egy rossz helyre, ahol szintén nem csinálták meg. Kiborultam nála is, a másik helyen is, végül a háziorvosom segített. Szóval akkor nagyon pipa voltam az újpesti szakorvosi rendelőre. Ezek után kész csoda volt számomra hogy ilyen kérdés egyáltalán létezik nála???
Bocsi, hogy ilyen hosszadalmas voltam, de számomra mumus a szakrendelő! El se mertem menni kapásból. Még a mólt hét elején elmentem megmutatni a beutalómat, hogy elfogadják-e, nehogy potyára jöjjek majd!!

Szirom, Manó
szerintem se rossz ötlet amit Marycus írt, pihentetni egy kicsit a témát. Nehogy besokalljanak tőleKép

Kriszta,
tudom hogy írtad mennyi foga van Máténak, mindig hüledeztem is, de így fényképen még látványos is!!!

Ildikó(12)
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megérkezett az új fürdőköpeny! Kaptunk egy ajándék sapit is, kedves tőlük, bár kicsi Miksa buckójára, de a gesztus szép. A levélben meg azt írják, hogy köszönik, hogy reklamáltam, köszönik a képet is, és ennek hatására megvizsgálták a köntöst és ők is úgy találták, hogy foghat. Ezért a panaszom nyomán visszahívták a már legyártott köpiket és utasították a gyártót egy új, színtartós termék készítésére. Az új köpeny szegélye mindenesetre fehérKép Azért ez elég korrekt szerintem, mégiscsak nem haragszunk már a NestléreKép

Ildi! Pont én is arra gondoltam, hogy baba nélkül is borzasztó lehet, de babásan még inkább és most jó, hogy voltál Uh-n, mert így megnyugodhatsz. Én 8 és fél hónapos terhes voltam, amikor apu unokatesója karambolozott és a balesetben meghalt a 15 éves fia. Én akkor annyira kiborultam, és nem voltam biztos benne, hogy nem szülök meg, de aztán nem lett semmi baj.

Marycus! Ne haragudj, nekem kicsit ciki volt, hogy oylan korán bejutottam, és pont előttetek. Talán azért tudták megoldani, mert végülis előtte egyeztettem telefonon időpontot, de én akkor is szégyelltem magam nagyon. És mégeccer köszi, hogy vigyáztatok Miksára.

Kriszta! Ki a doki bácsi felesége? Én nem is tudtam, hogy ott szokott lenniKép Egyébként nem sült jól el a Miksabuckóval nehezített orvoslátogatás, mert a kölyök meglátta a fehér köpenyt és teljesen beparázott, és kikelt magából, úgyhogy ki kellett adnom Marycuséknak. Mondjuk nem ment könnyen, mert csimpaszkodott belém, mint a kismajom. Pedig be akartam neki mutatni a bácsit, akivel életében először találkozott a nagyvilágban, de hát nem volt olyan a hangulatKép Egyébként nincs semmi bajom, kaptam másik gyogyit, de gondolkozom ezen a hormonmentes hüvelykúpos fogamzásgátláson, mert én nagyon irtózom a bogyós fogigátlóktól. A Cerazettet is csak azért szedtem be, nehogy a csaszi után hirtelen becsússzon egy másik baba. És most az ember ugye nem akar újabbat, tehát valahogy védekezni kell, de hát szívott ő már elég sokat az óvszerrel, én viszont nagyon nem akarok tablettát szedni. Spirálba nem megyek bele, akkor végképp elrendeztetett a sorsom, akkor biztos nem fér már bele egy újabb baba. Ez a kúp mellett meg még be is csúszhat ugye, és a hormon miatt se kell aggódniKép

Többiek, merre vagytok?

Hanzi, nem jöttök a hétvégén Horányba?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
A fogorvos néni a felesége Kép És már a lányuk is fogorvosként melózik ott! Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Szirom,

most nem de jövő héten közgyűlés van az ökörkörben, akkor több mint vsz...

HFérj

Kép
hanzika
 
 


De rövid mindenki, a mindenit!Kép

Hférj! Ha az a hétvége a május 1-jei hétvége, akkor nem leszünk itthon sajna, mert elengedtem az embert az utolsó nagy legénykori horgászatára Orfűre, minket meg addig ledob anyuékhoz Szekszárdra. Nem hiszem, hogy nem bírunk már találkozni eccerKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

az az... Kép De majd csak összejön, ha máskor nem, nyáron... ;-)

Utolsó legénykori horgászat? Hát mikor esküsztök ti? Kép

Kép
hanzika
 
 


Június 18-án. De ez többnapos pasibuli, nem szimpla horgászat. Konkrétan 3 éccaka. Ezenkívül lesz még egy legénybúcsúja a Vasmacskában, meg egy ereszdelahajam valahol Eger mellett a kollégákkal, szerintem ez szűk két hónap alatt azért nem rosszKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
És leánybúcsú hegyek nem lesznek? Apa vigyáz Miksára, Te meg bulizol ezerrel. Azért ez is kijárna, nem?

Doki bácsinál történtek miatt ne aggódj. Mi már amúgy sem tudtuk követni, hogy ki, ki után következik, meg amúgy sem vagyunk ilyen téren a morgós fajtából valók. Egyébként gyerkőccel menni majd mindenhol kifizetődő, legalábbis Zoli szerint. Ő mostanában ugye mindenhová viszi magával Vikkamakkát és hát mi tagadás mindenhol előre veszik őket, pedig Vikka nem is nyűgösködik, ami ugye indokolná a dolgot. Előre vették a gumicserénél a kocsit, pedig mindenki 1 hetes előjegyzéssel fért csak be, nekünk meg lecserélték azonnal. Az anyakönyvi hivatalban is 13-dikból lettek elsők, persze ment a hőzöngés, hogy ők meg két kicsit hagytak otthon, Zoli meg gondolta magában, hogy hát itt rontotta el, hogy otthon hagyta őket. Szóval így megy ez.
Mi meg végülis csak pár perccel jutottunk be később és abszolút nem számított. Legalább láttunk titeket. És Zoli tök jól elvolt Miksával és jó volt látni, hogy Miksára ugyanúgy hatnak Zoli trükkjei, mint Vikkára. Az asszsztensnő mondta is, hogy elfér nálunk a második gyerkőc is, úgy látja. Én meg nagyon büszke voltam Zolira. Szóval megérte a dolog...

Vikka amúgy mindenkit elbűvöl. A minap kapott egy igazi FUJI-s focilabdát a fotós boltban az eladóktól, ahová Zolival betértek. Mindjárt rugni is kezdte, de majdnem hanyat vágódott, mert pont nem szemmagasságban, hanem homlokmagasságban volt a lánc, ami elválasztotta a vásárlók területét az eladókétól és nem vette észre futás közben. De szerencsére nem lett gond. Akkor lett hisztis, mikor beletették a lasztit egy zacsiba, hogy könnyebb legyen vinni.

Fogamzásgátló:
Hát még nem aktuális, de Vikka alatt nem szedtem semmit a tej miatt, féltem, hogy még azt az ép elég mennyiséget is csökkenti, s akkor gond lesz Vikóval. De macerás volt így nagyon, s az már tuti, hogy Nikinél szedni fogom, mert sok ez az idő és mi már tutira nem szeretnénk egy véletlen 3. gyerkőcöt. Az óvszer nálunk se tartozik a kedvencek közé. Utánna meg nekem sajna muszáj lesz a hormonos, mert Vikó után se lett igazán konfortos a menstruáció, hosszú is meg kicsit összevissza maradt, bár amilyen előtte volt ahhoz képest egész rendezett lett, de még így se az igazi. Bár megvallom őszintén, hogy korábban azért voltak mellékhatásai is, mint migrén, magas vérnyomás, amit meg azért jó lenne elkerülni. Ha szeretnék még gyerkőcöt, akkor valószínűleg én is hasonlóan gondolkodnék, mint Te, bár nekem ezek a hüvelyizék se kifejezetten jönnek be... Nincs jó az az igazság.

Krisztocs:
Azt nem tudtam, hogy doki bácsi felesége is fogorvos, de azt tudtam, hogy a lánya az és ott dolgozik a rendelőben, mert mikor mennem kellett a fogorvosi vizitre a terhesség miatt akkor felajánlotta, hogy ott gyorsan megnézik, csak már nem volt ott a lánya. Meg előtte érdeklődött, hogy van-e fogorvos, ahová tudok menni. Volt, s akkor láttuk, hogy legörbül kicsit a szája, de akkor még nem tudtuk, hogy mi is a helyzet, csak következő alkalommal derült ki a turpisság.

Nildi:
Vigyázz magadra nagyon!

Az SZTK-s vizsgálatok engem is mindig kiborítanak, pedig már előbb is ecseteltem általában türelmes vagyok várakozás ügyben, de ami ott szokott lenni az katasztrófa. De ezt is túl kell élni valahogy.

Képzeljétek mi beléptünk a 35. hétbe... Izgulok nagyon mikor jön Niki. De félek az újabb császártól, az elsőnél nem voltak jó tapasztalataim a spinális érzéstelenítéssel kapcsolatban. A doki bácsi meg mondta, hogy nekünk kellene dönteni abban, hogy spinális érzéstelenítés legyen vagy altatás. Hát azt hiszem ebben még konzultálni kell doki bácsival, ő hogy látja, mert nem tudok dönteni. Persze ez mind csak akkor kérdés, ha Niki kivárja az időt. De próbálok inkább erre koncentrálni, bár egyre nehezebb. Most megint katasztrófa a hasam, ha állok, meg mennék, ülve a legjobb, fekve sem OK valahogy.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus! Szerintem pasinak menni gyerkőccel, az a legkifizetődőbb. Az embert is körülugrálják, ha a karján Miksával bemegy valahová. Jó, most engem is előrevettek, de az az igazság, hogy nem szoktak, mindenhol kivárjuk szépen a sorunkat, akármilyen nyűgös is a gyerek. Amikor még te mentél Vikóval mindenfelé, téged se vettek előre csak úgy, nem? És azért ez elég gáz szerintem. Anyuka gyerekkel, megszokott, hadd gyűrődjenek. Apuka gyerekkel, ritka, érdekes, de aranyosak, jöjjenek soron kívül. Aztán apukák azt hiszik, hogy ez velünk is így megy. Hát nem. No mindegy, nem füstölgök.

A 35. hét az azért már tök jó! Most már azért lassan megnyugodhatsz, még kihúztok mondjuk 3 hetet és jöhet Niki! De már akartam kérezni, hogy ugye nem feltétlenül készültök újabb csaszira? Ha simán menne, akkor megpróbáljátok, nem? Spinál vagy altatás: én aludtam, mert siettünk is, meg akkor már jó ideje kemény tolófájásaim voltak, kegyetlen fájdalmakkal, gyerek beszorulva, nekifeszült a feje a szeméremcsontnak, és én úgy éreztem, nem tudok mozdulatlan maradni addig, amíg kell. Kaptam már spinált mindenféle más műtéteknél, tudom, hogy hogy megy. Úgy éreztem, hogy nem tudom megcsinálni. De ma is könnybe lábad a szemem, ha eszembe jut, hogy nem láttam, amikor megszületett. Még egyszer nem akarnék aludni, bár utólag tudom, hogy nem volt rossz döntés abban a helyzetben.

Lánybúcsú: az az igazság, hogy nem élek valami nagy társadalmi életet. Két éve itthon vagyok, és előtte is az volt, hogy kiszálltam a csajos bulikból jó ideje, mert vagy melóztam vagy kettesben voltunk az emberrel. Valahogy most már az ember a legjobb barátnőmKép A régiekkel néha dumcsizunk telefonon, de a szopi miatt végülis még egy kávéra se jutottam be a városba a kissrác nélkül, szóval valahogy nem vagyok benne ezekben a csajos, pletykázós dolgokban. Szal lényeg a lényeg, nem hiszem, hogy lesz. Talán még lelkifuri is lenne miatta, ha itthon hagynám a fiúkat, de tényleg.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Naaaa, tegyetek már fel ti is képeket!!!! Most nem azért, de mikor láttuk utoljára Marcust pölö???? Legalábbis én Kép És Tomiról is, és Vikóról is, és még Csengéről meg Miksáról is Kép Arról nem is szólva, hogy Manó, már nektek is van digitek, úgyhogy lennél szíves Emmát ontani??? Na, most érezze magát mindenki leszúrva Kép

Ildi,
Tényleg elég sok foga van, most már kint van minde a négy örlő v. rágó v. mi Kép Úgyhogy a szemfogak jönnek majdan.
Akartam már kérdezni, hogy most volt nálad hányinger v. ilyesmi?

Marycus,
Atyaisten...35.hét???? Ez hihetetlen! Mintha most írtad volna, hogy pocis vagy újra! Most már akkor tényleg finisben vagy, biztos kihúzod!
Személy szerint én a spinálist választanám harmadszorra is, mint ahogy másodszor (de nem fogom Kép ), Reginél altatást kértem, hasonló okokból, mint Szirom Kép De ezerszer jobb sztem fent lenni!!!!! Minden miatt....de persze leginkább a baba miatt! Én egy percig nem gondolkoznék rajta. Persze mások vagyunk, neked is megvannak az érveid, de alaposan gondold át Kép

Nekem nincs lelkifurdim, ha elmegyek Kép Kép Önző, dög vagyok, de úgy érzem, hogy ennyi jár ritkán, na meg nálam más, mert én nagyon szeretek jót bulizni, dumálni. Tartok tőle, ez sose fog megváltozni, nekem az alaptermészetem ilyen. Kép Egyébként én is úgy gondolom, ahogy Szirom, hogy Robi a legjobb barátom is Kép Egyébként sincs sok barátnőm (pláne igazi), de ez abból is adódik, hogy valahogy én mindig (már oviban is) a fiúkkal játszottam, velük szerettem dumálni is. Most jöhetne mindenféle pszichés elemzés, hogy pár évig, amikor anyum elvált, nem volt férfi a háznál, oszt apahiányom volt Kép Nem tudom, lehet benne valami egyébként. De a mai napig nagyon sok fiúbarátom, -haverom van, több mint lány! És érdekes, velük sose lehet összeveszni, nem sértődnek meg semmin, szóval vhogy egyszerűbb esetek, mint mi Kép Ebből fakadóan persze sokszor megkaptam, hogy én ezzel-azzal-meg fűvel meg fával...na mindegy, nem témázok tovább ezen Kép

Hanzi,
OFF: hívott A. Csabi, hogy lesz megint júniban 3 napos Metro kirucc, mondd már el nekem, hogy most kik tartoznak bele ebbe a körbe Kép A régieket persze tudom....Bár Csabi vmi olyasmit mondott, hogy csak régiek lesznek...
Ja, meg most mi újsi Sárosi Zitával? Mikor szül?
Láttad már Kriszti babáját?
Hogy van Marcus?

Nyuszi,
Merre vagy? Kép

Ma volt apuci meg Regi színházban, a Négyszögletű Kerek Erdőt nézték meg a Madáchban (Dömdödöm és tsai), nagyon bejött a csajnak! Apuci meg jókat aludt Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Mi már a majdnem gyógyultak körébe tartozunk, Macus hétfőre már igazolást kapott. Még azért jár az orrcsepp meg a köptető. Viszont anyósom nem javul, anyám is influenzás lett (vagy a végét járja a vírusnak), az uncsitesónak meg vírusos toroknyuszija van magas lázzal. Szóval, ránk jár a rúd....

Manó,
Erdőkertes jó környék, nekünk ott van telek 20x éve, szeretek ott lenni, mert csendes. A bátyámék is ott laknak, bátyám semmi pénzért nem jönne vissza Pestre. Ja és jó a közlekedés, busz is jár és vonat is, mindkettő max 40 perc Újpest Kp-ig és sűrűn járnak.

Szirom,
Na látod, milyen rendes a Nestlé. Én még nem kérdeztem rá a FP-os játékomra, majd jövő héten. De állítólag cseheknél még szarabb a helyzet, mint itthon - ott napi 2-300 reklamáció megy.
Hüvelykúp nekem nem jött be, mert macerás, meg aztán benzoát teljes egészében és allergiás vagyok rá. Úgy csípett, miután használtuk, hogy csak na... még itt van majdnem egy dobozzal. Viszont a spirállal elégedett vagyok, már nincs vele gond és a doki is ajánlotta, mivel a hormonbogyók nálam sem jöttek be. És lehet vele szülni akármennyit, a mostaniak nagyon korszerűek... de miért nem kérdezed meg a doki véleményét?

Marycus,
35. hét, már tényleg a végén vagytok Kép Lehet, hogy Niki így is tovább húzza, mint rendesen Kép Nálunk is Ádám szeretne inkább még egy babát, most már én is hajlok rá (Kriszti, igen, igazad volt Kép), de majd később még mindig.

NIldi,
Örülök, hogy Kistesóval minden rendben Kép Tomi rosszassága: lehet, hogy ő is most kezdi a dackoraszakot, de kitartás!!!

Kriszti,
Helycserés támadás tényleg nem rossz ötlet, ha decemberben jár le a 3 év, akkor kb. március-április, mikor újra dolgoznál nem?
Hajvágás jóra sikerült, nálunk is volt, anyósom volt a tettes, de csak a loknikat, meg az oldalsó-első hosszú részeket vágta le.
Altatás-spinális: Azért arra emlékszem, hogy szülés utáni napokban azért az alatatást választottad volna inkább Kép De később ez azért enyhül, mint minden, gondolom Kép
Off: Metrósok? Még mindig nem rázódtam helyre odabent, úgyhogy fogalmam sincs most. De majd megnézem neked, jó? Nem is tudtam, hogy a Zita megint terhes, én úgy tudtam, hogy majd most jönne vissza valamikor... Kriszti babáját láttuk Ritával múlt hét csütörtökön a kórházban Kép Nagyon aranyos, helyes kislány és olyan picúrnak látszik, pedig Marcus kisebb volt nála! Már otthon vannak, sőt, már beköltöztek az új lakásba is, ha minden igaz Kép
Színház azért nem lehetett olyan rossz apának sem, én a fiúkkal Ózt néztem meg 2-3 éve és élveztem (bár bennem még mindig gyerek lakik, mert imádom a meséket).

Na, megyek, fürcsi van, Marcus ma megint korán fog bedőlni tán az ágyba (és 5-kor kel, mint ma is).

Később jönnek a képek is!

H.

Kép
hanzika
 
 


Kriszti,
még csak annyit, hoogy légy szi küldd el a linket, ahonnan vettétek Máténak a gyerekülést...

Köszi!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szirom,
nekem egyik esküvőm előtt se volt lánybúcsúm, pedig lett volna kivel. Valahogy eszembe se volt. De nem is hiányzott. (Pedig a jövendőbelik voltak!)

Kriszta,
szerencsére úgy vagyok, mint Tominál. Se hányinger, se rosszullét, se kívánósság, csak a megnövekedett alvásigény.
Az álmosságomat viszont leküzdeni délutánonként, mikor Tomi teljes erővel ébren van, kínszenvedés!!!
Színház: én nagyon várom már hogy színházba vihessem Tomit. pl. tudom, hogy az Operaházban is vannak (remélem még vannak és lesznek is!!) lépcsőházi előadások gyerekeknek, ahol az ő szintjükön adják elő az előadásokat.

Apropó pénteken mi is színházban voltunk. A Vígben néztük meg a Nórát. Szerintem nagyon jó darab!!! Még szeretnénk gyorsan kihasználni az évadot, s pár darabra elmenni. Ki tudja mi lesz majd ősszel!

Marycus,
szerintem is ez az előreengedés inkább az apuka miatt volt! Nekem is inkább olyan tapasztalataim vannak, mint Sziromnak.
Én voltam már nagyon mérges pl. fogorvosnál. Igaz nem szóltam. Én is két szoptatás között rohantam el, de nem mertem magammal cipelni Tomit be a belvárosba. Egy család viszont beállított gyerekestől, s persze előre vették. Dehát akkor is kell hogy valakit magával vigyen az ember. Egy 5-6 hónapos gyereket hagyjak kinn, vagy tuszkoljam be a fogorvosi szobába?? Ha pedig már úgyis tud valaki vigyázni rá, akkor miért viszik el fogorvoshoz, csak azért hogy előreengedjék???
Szóval én kicsit mérges voltam.
Tényleg nagyon gyorsan telik az idő!! Nekem is olyan mintha nemrég írtad volna, hogy kistesó lesz!!

Hanzi,
a FP ajándékkal kapcsolatban múltkor elfelejtettem írni, hogy még én sem kaptam meg.
Erre tegnap kaptam egy levelet, hogy későn küldtem be, ezért nem kapok semmit! (jan első hetében küldtem talán??) No mindegy.
A lényeg, hogy az ő nyilvántartásuk szerint, nekem 2004.12.31-ig kellett volna beküldenem.
Szóval az a másik dátum amit láttál, arra kismamára volt csak értendő!!!
Csak ez nem derül ki szerintem sehonnan! No nem baj, meghagyom majd az összegyűjtögetett emblémákat kistesóhoz! Viszont kicsit aggódom, ha így nyilvántartják, mit szólnak majd a kistesónál, a maxi, stb. méretekhez mondjuk már az elején!!!
A hajnali 5-ös kelésért egyáltalán nem irigyellek. Én már azt is nehezen viselem, ha Tomi fél hét előtt felébred!!

Ildikó
(12)
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Hanzika,
Családnak jobbulást, Marcus javuláshoz gratulaKép.

Marycus,
neked meg a 35. héthez gratulálunk (a többes szám szó szoros értelmében értendő, Csenge cica most is segít, épp az egérre vadászik az ölemből). A spinális érzéstelenítés nekem jó volt, mondta is a doki aki beadta, hogy ritka jól sikerültKép. Mondjuk szerintem nem mindegy, hogy ahol csinálják, mekkora rutinjuk van: egy nap csinálnak ötöt vagy egy hónapban. A Péterfy-ben az a ritka, aki nem kap, nem is volt rossz tapasztalata senkinek, akivel én beszéltem. És végül is úgy érzem, hogy én is jelen voltam a születésénél, hallottam felsírni, öltözés után rögtön visszahozhatta a férjem, láthattam, "beszélhettünk". Apu mondta is, hogy akkor nyitotta ki először a pici szemét, amikor meghallotta a hangomat, így engem látott először a nagyvilágból (lehet, hogy a csecsemős nővérrel jobban járt volna Kép, de neki én jutottam a nagy sorsoláson).

Krisztocs,
Gyerekek gyönyörűek, tényleg rengeteg foga van Máténak! Reginek meg a helyes copfját irigyeljük (és a kék szemeket, bár arra Csengének genetikailag esélye sem volt).
Pasi-haver kérdésben: Nekem a "kedvenc kollégám", aki egyébként tök jó fej, problémásabb - sértődkenyebb, érzékenyebb, urambocsá' hisztisebb, stb. mint 10 nő... de azért szeretjük.
Képeket majd lövök fel, de a babanet paraméterei nem egyeznek azzal, amilyen képeket csinálni szoktunk. Apu maximalista és mindent fotóminőségben csináltat, így a babanetes 600*500-as felbontáshoz át kell állítni a kamerát, ahhoz én meg nyuszi vagyok. Pontosabban valamelyik nap megpróbáltam, erre 600*540-eseket gyártottam, ami nem ment át. Hát nem megy ez nekem.

Nálunk kitört a tavaszi nagytakarítási láz, és most döbbentünk rá, hogy egy törpével, aki megszokta, hogy anyu 24ben vele van, ez nem is olyan egyszerű... Csipi egyébként is extranyügi mostanában, egyszerűen nem bírja elviselni, ha öt percnél tovább nem vele foglalkozom, illetve mindent "csinálni" akar, ami én csinálok, pl. verni a billentyűzetet, piszkálni az egeret, főzni, porszívózni stb. Remélem, kinövi Kép. Éjjel meg a hét elején óránként felkelt, azt hittem, belepusztulok. Apu felvilágosított, hogy kb. a harmadik hajnalban a követkekőképpen bújtam ki az ágyból: "Elintézed fiam, hogy egyke legyél". Az a jó az egészben, hogy én nem is emlékszem.

Hozzátápi ügyben a következőképpen állunk: krumpi, sütőtök, tejrizspép, alma, őszibari - mind ugyanarra a sorsra jutott - a szájából gyorsan kitessékelte a kis lady. Csak a banán csúszik, az viszont nagyon, délelőtt - délután kér egyet, addig nem nyugszik, míg nem adok. Viszont a bébiételeket nyeli mint kacsa a nokedlit, úgyhogy szerintem egyelőre azt próbálom adni neki, persze a betevő banán mellett.

Kérdésem lenne hozzátok: lehet szoptatás alatt fogyózni, vagy diétázni?? Már nagyon unom, hogy úgy nézek ki mint egy medve, de mindenki azzal riogat, hogy eláll a tejem, stb.

Legyen szép napotok/estétek!
Nyuszi

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Nálam már azért volt olyan, hogy előre engedtek volna, de az az igazság, hogy én olyan vagyok, hogy inkáb kiállom a sort. Bár általában ha ilyen előfordul, akkor mindig megbánom, hogy így döntöttem. Abban azért teljesen igazat adok nektek, hogy a fiúkkal inkább megesik az előreengedés.

A másik, amit Zolinál észrevettem, hogy sokkal lazábban megy Vikóval mindenhova. Én állandóan hatalmas hátizsákkal küszködtem,ruha, pelus, kajcsi, víz mindig volt nálam, bizti ami bizti. Ő meg simán fogja beteszi a kocsiba minden nélkül. A múltkoris elmentek a Mamutba, persze Vikónak nem vitt semmit, ő meg éhes és szomjas is lett. Vett neki perecet, meg egy üveg ásványvizet. Mondjuk szerencséje is volt, mert Vikó már tökéletesen iszik pohárból és üvegből is. Két hónapja azért bajban lett volna. Vikó meg szerintem tökre élvezte, hogy ilyen felnőttes dolgokat kapott. Nálam meg a megszokott dolgok jöttek volna elő. De játéknál is így van. Zoli sokkal bátrabb e téren is. Szóval ebből is látom mindig, hogy nehéz egy gyerkőcöt egyedül nevelni. Kell mindkét hatás. Na erről ennyit.

Szirom:
Császár:
Sajnos nemigen van esély a normál szülésre, mert ugye csak max. másfél év telt el a két szülés között és fájás tevékenység esetén esély van a hegek elválására, amit szerintem doki bácsi nemigen szeretne megkockáztatni. Persze mondta, hogy az esély nem feltétlen nagyobb, mint 2 év elteltével, de a mai orvosi trend szerint ezt kell nézni. A másik, hogy én sem szívesen kockáztatnék. Végülis Vikó itt van és ha egy mód van rá szeretném felnevelni is... no és persze Nikit is.

Altatás-spinális:
Sajnos nekem nem sikerült jól az érzéstelenítés és éreztem ahogy vágják a hasam, meg mindent. Szörnyű volt. Amint felsírt Vikó azonnal elaltattak. Pedig szerintem tudták, hogy nem tökéletes az érzéstelenítés, mert a katéter felhelyezése is fájt. Csodálkoztak is. A lábamat meg tudtam mozgatni végig, pedig úgy tudom az még műtét után sem jogos. Amúgy a Szabolcsban szerintem elég sok a császár és a spinális érzéstelenítés is, szóval szerintem nem rutintalanság volt. Na, ez az amiért vacilálok. Én Vikót is csak másnap délben láttam először, szóval nem lettem előbbre, mint altatással.

Buli:
Na én sem vagyok az a nagy bulis. Nekem se volt leánybúcsú. Mondjuk igaz Zolinak se legénybúcsú. Csak gondoltam, hogyha párod ennyit bulizik, akkor neked is járna valami.

Nyuszi:
Nehogy azt hidd, hogy leszokik arról Csenge, hogy segítsen, sőt. De egyre ügyesebb lesz és élvezni fogod, hogy segít. Na, azért általában, ha nem segítenének gyorsabban menne minden, de annyira aranyosak tudnak lenni, hogy nem fogod bánni, hogy valami lassab, kivéve, ha sietnél...

Én speciel nem mertem diétázni, de én különleges eset vagyok, mert ha léptem kettőt már nem volt elég a tej.
De Szirom pl. diétázott, úgyhogy ebben ő a profi.

Bébikaja: Vikó se ette amit én kavarcolam neki, de nála is bejöttek a bébikajcsik, úgyhogy azt kapott ő is. Ma már megeszi az itthon főzöttet, de szereti a bébikajcsikat is, ami most pl. nagyon jól jön, meg utazásnál is.

Nildi:
Használjátok ki is az időt, mert aztán megint nehéz lesz kimozdulni, bár Ti Tomival is mentetek mindenfelé. Most annyi lesz a különbség, hogy kettőt kell magatok után kötni. S ha a kistesó is olyan nyugodt lesz mint Tomi volt, akkor nagy gond nem lehet. Bár Tomi azért már nyitogatja a szárnyait, ahogy olvasom...

Hanzika:
Örülök, hogy jobban vagytok. Ezek szerint Marcus megint megy hétfőtől bölcsibe?

Krisztocs:
Annyira várom már én is, hogy menjünk a gyerkőcökkel színházba, Halász Jutka, meg egyéb koncertre. De nálunk még nem aktuális.
Most amúgy is vágyom már arra, hogy újra jöhessek-mehessek. Már lassan bekattanok, hogy mindig csak itthon vagyok, dehát ki kell bírni. Ez van.

Amúgy emlékszem apu is elaludt a moziban a Vukon. Még ma is emlegetjük neki...

Képet feltenni egyenlőre macerás, mert ez a külön netes gép ez csak erre jó és a képeket a másikra töltjük fel, majd kicsinyítés, meg CD-re írás, meg utánna áttöltés, szóval nagyon macerás, aztán nemigen fülik hozzá a fogam, de Zoli megígérte, hogy amint ideje lesz akkor javít a komfortfokozaton.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Nahát, hova tűntek a hozzászólások? Még szerencse, hogy olvasni olvastam csak írni nem volt időm. Szirom, Én 90 napos diétát néztem ki mindmegettén, hétfő óta már csinálom :-). Én úgy vagyok vele, hogy Csengével elkezdtük hozzátápit, megtaláltuk bébiételeket, amiket hajlandó megenni, így túl nagy csapás nem éri, ha kicsit kevesebb lesz tej. Meg múlt héten egy csomószor már nem szopit kért, hanem kajcsit, hát megpróbálom. A mindmegettés receptek nekem gyanúsak voltak, főleg keményítőseket tanulmányoztam, mert az leggázabb nap nekünk (mert hogy Apura ráfér, így ő csinálja velem). Én öt kilót szeretnék mindenképpen leadni, de ha tíz lecsusszanna, írtó boldog lennék! Van rá remény?

Képzeljétek, próbáltam feltenni képeket, de babanet nem engedi, még azokat sem, amiket már régebben feltettem! Borzalom. Kriszta, megkérdezhetem, hogy te milyen programmak töpöríted a felbontást?

Legyen szép napotok! Nyuszi

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Nyuszi!

Ez jó oldal a 90 naposhoz: http://www.szieby.freeweb.hu

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a négynapos kiruccanásból, aztán sehol senki? Látom, hogy az eltűnt hozzászólások nem kerültek vissza, hát tényleg nincs a csúcson mostanában a babanet.

Mindenkivel minden oké? Azért egy kicsit jelentkezzetek, jó?

Puszka!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hát tényleg kihalt a topic...

Szirom:
Remélem jól sikerült a hosszú hétvége.
Nálunk a körülményekhez képest minden OK. Csak Niki állandóan forog, ami egyértelmű, tekintve, hogy a hasam hol itt dudorodik, hol ott és amíg a művelet befejeződik iszonyú fájdalommal jár. Ami érdekes, hogy a hasam felső részén érzem, hogy szétszakadok és ha kívülről megérintem akkor is fáj, ott pedig hegnek ne kellene lennie. Most erősen gondolkodom, mit mondjak holnap doki bácsinak a dologról, mert azt azért nemigen szeretném, hogy bedugjon a kórházba, de ha meg probléma akkor az se jó, ha nem mondom.

Tegnap Makkával játszottunk és elég csörgő-zörgő dolog volt, amit csináltunk és Niki láthatóan nem értékelte, mert kerek perec átköltözött a hasam jobb oldalára, de olyan szinten, hogy teljesen félreállt a hasam, rossz volt nézni. Makka ilyeneket nem csinált soha.

Makka ezerrel okosodik, minden nap meglep minket valamivel. Már lassan nem beszélhetünk előtte, mert ha olyat hall, aminek számára értelme van azonnal elmegy és megcsinálja és egyre több dolognak van értelme számára.

Esténként kezdi elhagyni a tápiivást, s nem kell mellette maradni, szépen elalszik egyedül. Éjszaka is szépen alszik, elég régóta nem kér tápit éjszaka sem. Egész élhető vele mostanában a világ. Kiváncsi leszek mennyire zavarja meg őt Niki születése, mert bizti felborul a dolog. Pedig olyan jó már.

Na, elég belőlem. Próbáljatok írni!

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
(36)
marycus
 
 


Sziasztok!

Akkor én is jelentkeznék. Már megint itthon vagyunk.. betegen. Marcus 3 napot volt bölcsiben, szerdán már úgy adták ki, hogy folyik az orra, köhög és hőemelkedése volt, ami estére láz lett (nem jelentős 38). Másnap doki - ugyanaz a betegség, ugyanaz a kúra. Köptető, orrcsepp, Cebion (azt mondjuk kapja egész télen nonstop). Éjjelre én is lebetegedtem, másnap suliból el is jöttem, így csütörtök óta én is itthon vagyok. Pénteken azt hittem, hogy meghalok, nagyon szarul voltam.... de ma már sokkal jobb! Anyuék sem voltak itthon, anyu hagyatékin nagyiéknál, apu dolgozott. Bár Ádám itthon volt, de ő is dolgozott. Tehát le a kalappal Kriszti előtt, aki sokszor beteg volt a gyerőcökkel és mégis jól bírta! Kép

Öröm az ürömben, hogy ma találkoztam Ildivel és Tomival Kép Annyit változott Tomi két hó alatt, mióta utóljára láttam, tiszta nagyfiús lett Kép És már ő is rohan nagyon KépKépKép Ildin már látszik a pocak szerintem, bár ő állítja, hogy ennyi volt Kistesó nélkül is - én nem hiszem Kép

Marycus,
Örülök, hogy jól vagyok, a hasfájások ellenére is! De most már lassan túl vagytok az igazán kritikus időszakon, tehát jöhet NikiKép
Csörgő-zörgő dolog: Hát megértem Nikibabát, mivel mikor Vikóval terhes voltál, te nem játszottál egyedül csupa csörgő-zörgő dologgal az ő füle mellett, most meg gondolom ott ültél Vikócával a földön Kép

Dumára koncentrálás nálunk is nagyon megy, de beszélni még nem nagyon beszél, csak egy-két szó, ami régóta megy, de én nem aggódom. Tápiivás: Marcusnál még az a vacsora, nem tértünk át a szilárd kajára, mert dokinő ajánlatára két éves koráig tápizzuk és csak így jön ki a lépés. Bár ma Ádám kb. 6-7 boltban volt, mire kapott az egyik gyógyszertárban Mildibé 2-t. Állítólag hiánycikk. Éjjel is csak hébe-hóba kel fel Marcus, de legtöbbször 5-6 között kel, akkor kér először enni (az megint tápi).

Szirom,
Látod, csak kiteszitek a lábatokat otthonról és megáll az élet a topikon :D Hogy sikerült egyébként a körút? Ja, azt mindig elfelejtettem megkérdezni, hogy nyáron terveztek esküvő után valami elutazást vagy esetleg később nyáron? Mert majd megyünk ki hosszabb időre (1-2 hét) és jó lenne akkor talizni (persze hétvégéken is, ha otthon vagytok).

Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogy melyik babó milyen, úgyhogy jó lenne majd összehozni egy talit megint. Én vállalom most, akár itt nálunk a kertben egy kerti partit (vagy kerti sütő, hinta, mérleghinta és homokozó is) - ez Marycuséknak is idális lenne, mert nincs messze (ha esetleg addig megszületik Niki és már mozgóképesek). Na, mit szóltok?

Ennyit rólunk! És egy kép Marcusról...
"Akkor jöttök majd a bulira?"
D:KépekMarcibabaDSCF0362.JPG



H.

Kép
hanzika
 
 


Bééééééééééééééééééééééénnnnnnnnnna leendő informatikus :D

Na még egyszer!

{image D:KépekMarcibabaDSCF0362.JPG }

Kép
hanzika
 
 


Ha egyszer ezt a klubban elmesélem Kép

image {D:KépekMarcibabaDSCF0362.JPG}

Kép
hanzika
 
 


/image {D:KépekMarcibabaDSCF0362.JPG}
Utálom a Babanet képfeltöltési formátumát... látszik!

Kép
hanzika
 
 


Kép

Ugye, hogy jobb, ha én nem teszek fel képet inkább...

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy előkerültetekKép

Mondjuk időm nem nagyon van, már vinnem kéne Miksát fürdeni, de még dobok pár sort!

Hanzika! Valszeg nagy elutazás nem lesz, ide most nem írom le, hogy mennyi egy 140 fős esküvő, de az idén kihagyjuk a Hawaii nyaralást, az tutiKép Valahová azért majd megyünk, de csak úgy, mint máskor. Aztán majd talán télen egy last minute nászútKép Úgyhogy csak gyertek szépen Horányba, és szóljatok, bármikor jöttök ám!

Marycus! Tök jó, hogy még mindig egyben vagytok! A fájdalamat azért mondjad doki bácsinak, biztosan van valami ötlete. Én szurkolok minden napértKép

Azt akartam elmesélni, hogy a hétvégén anyu megpróbálta elaltatni Miksát, de nem sikerült, kínozni meg nem akartuk. Szegény állt a kiságy sarkában, monoton, panaszkodós hangon mondogatta, hogy mammama, néha papázott is, én kintről nem is gondoltam, hogy sír. De patakozottak a könnyei szegénynek, baromira sajnáltuk, úgyhogy feladtuk. Majd ellógok a lagziból altatniKép

Meg még annyi van, hogy levágtam ma picire Miksa haját, olyanra, mint tavalyKép Simán hagyta, nagyon jó srác lett vele, olyan szép, hogy nem igazKép Majd teszek fel képet holnap, ma még nem csináltam.

Többieeek!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?