Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

csak egy gyors bekukk és az elmúlt hét eseményeinek beszámolása nagy volnalakban.

Aug. 30- án, megszületett Dávid Bence, 3580 g-al és 53-cm-el. Kósa doktor hiányában (külföldön volt) Herczeg doktor és Fehérfi Kriszti segítségével 1 óra vajúdás után, gátvédelemmel jött a világra a mi kismanónk. Hosszú fekete haja és fekete szeme van.
A nem túl hosszú kórházi tartózkodás utáln tegnap délután már itthon is voltunk. A tejem is beindult már péntek hajnalban, úgyhogy a kiskrapek sokat cicizik és szépen gyarapodik.

Dorka is jól van, láthatóan kicsit megviselte a hiányom, de ma délutánra már megbékélt. A kistesót nagyon szereti, mindíg kéri, hogy tegyük az ölébe, sokat simogatja, puszit ad neki (senki másnak nem hajlandó, max. küldeni). Szóval úgy látszik egyenlőre itt nem lesz gond.

Ha lesz időm akkor teszek fel képeket mindkettejükről.

Azért látom, a körülményekhez képest mindenki jól van, nagyon szépek a gyerkőcök.

Most már megyek, mert a pici fiam nagyon nyüglődik.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

GRATULÁLOK a trónörököshöz!!!!


A mai napon megszületett Marci keresztanyukájának kisfia is, 16:25 perckor a Schöpfiben Domonkos doktornál és Évi szülésznőnél :d.
(3 óra volt a szülés otthonról a baba kibújásáig :o)
Állítólag nagyüzem volt a front miatt 9 baba született 16 óráig :d


Kriszti
cuiccolo
 
 


Judit, gratulálok, nagyon ügyesek vagytok! nagyon örülök nektek!!

Kriszti, Marci keresztanyukájának is gratulálok!

Meg neked, is hogy feltetted a kepet (ha jol emlekszem, meg nem is lattam Marciról fotót). Szép Marci is meg a Szerelem is.:)

Iza
masodik
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Gratulálok az új babákhoz:-)
Remélem minden anyuka és a babója is jól van:-)!!

Mi jól vagyunk, de képzeljétek 3,5 hónaposan a kicsilány nagyon korai fogzó lett. hihetetlen mire vége lett a hasfájós korszaknak most meg jön a fogacska:-)

Chamomillát adok neki, de Ti tudtok valami mást is esetleg ajánlani?
Mennyit lehet szerintetek max adni ebből?

Sajnos bár már szépen kezd fogni de még a rágókákat nem tudja hogy hiába adom a kezébe azt kéne a szájába venni és rágni az ujjai helyett. Amit néha annyira benyom a szájába, hogy még öklendezik is:-(
Ti tudtok valami jót ajánlani?

Szerintetek jó ha 6 hónaposig nem kap semmi mást csak tejcsit ha van elég vagy lassan 4 hónapos felé kezdjek gyünölcsöt is adni neki? Egyenlőre van elég tejem és szépen is fejlődik a baba de vannak akik szerint el kell időben kezdeni az átállást.
Nem tudom:-(?

Mindenkinek szép napot!
Kari
kari
 
 


Sziasztok!

Kari: A chaomillából én napi 2*5-t adok! És emelett bevált a dentinox gél is! De állítolag a kin baby is jó!

Én nem adok gyümi t alányomnak bár már 5 hónapos lesz! Én kivárom a 1/2 évet, de szerintem nyugodtan elkezdhetsz neki adni!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Fjm, szerintem jól teszed, hogy megkérdezed, ez egy tiszta helyzet így.

Zita, nagy gratula a tanuláshoz 3 gyerkőc mellett. :D Nekem már erre nem lenne erőm. Hú, a lányok már kész hölgyek! :lol:

Hello Kriszta :lol: , ismét kisfiú lesz :lol: , most a nevén szenvedünk...
Marci mekkora!!!!!!!Nagyon édi a szerelmével! :lol: Jó kis öntudatos, de ilyen is volt. :lol: Bencének is, ha mondok valamit pl. tündérem, kijavít, hogy nem, ő Benedek. Ha meg a családból szeretgetné valaki, ( pl.szeme fénye )akkor meg rávágja, hogy nem ő anyáé, ápáé. :lol:
Bölcsikezdéshez nagy nagy drukk, bár szerintem Marci simán veszi az akadályt!

Iza, Riley és Kaidi is gyönyőrű! :lol: És milyen jó kis fotót csináltál róluk!

Judit, gratulálok Bence babához jó gyorsan megszületett!
:lol:

Kari, tényleg jó korán bújik az a fogacska. Bence folyton a textilpelusát rágcsálta, ez elég is volt neki. :D Én félévesen kezdtem hozzátáplálni, addig jól elvolt a tejjel. 5 hónaposan hébe-hóba azért adtam neki egy kanál gyümit kóstolónak.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Iza,

Szupik a fotók és szépek a gyerkőcök :)
ÁÁÁ, tuti láttál már képet ha mást nem a Mikulásos 6 hósat ahol egyforma göncben pompázott Timili MárkOlivérje és az én Marcim :)
(no mondjuk nem most volt :))


Barbi,

De klassz, tudod én fiú fun vagyok! Mondjuk Barnabás :) ?


Kari,

Ha van elég tej sztem. várhatsz a hozzátápival csak az a baj, hogy pont télre fog esni amikor nem sok friss zöldség, gyümölcs kapható :(
Mivel Marci kapott tápszert is én 3 hósan elkezdtem adni Neki az őszibarackot :o

BÖLCSI

Túl vagyunk az első napon, Marci nagyon bújt hozzám de végül feloldódott és hatalmasat játszott. Utána egyedül letolt egy tányér gyümölcsszószt husival, kivitte a tányérját, a maradék vizét kiöntötte a moslékosba, megtörölközött és indult ALUDNI!!! Hááát megdöbbentem és hazahoztam :)
Kiváncsian várom a holnapot!

pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Barbi,

Még 1 szösszenet, látod, hogy milyen hosszú most a haja? Nem engedi levágatni mondván, hogy : NEM KELL FIZUJA ANYA! Rakunk bele csattot, mint Zita :)

K.
cuiccolo
 
 


Kriszti, láttam a haját, igaza van így nagyon szexi. :lol: Tudod nálunk is gáz volt a hajnyírás, de múltkor elment az apjával a fodrászhoz és ő is kért egy vágást. :lol: Azóta rövid neki. :lol:
Böcsi :lol: hűűűűűűűű de ügyi volt. És a rengeteteg kaja hogyhogy? KIderül a végén, hogy a menza a legjobb. :lol: Ne is strapáld magad a főzéssel! :lol:
És aludt is??! Nagy nagy gratula neki!!!

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok,

felteszem a képeket, a gyerkőcökről.


Kép [img]

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 870.43.jpg[/img]

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

Jaj de helyesek!!!!!! Dorka is nagyon nőcis lett!!!

Barbi,

Eddig engedte, ez vmi. új találmány Nála, hogy jó lesz hosszún is :) Szombaton lesz ami lesz levágjuk :o
Enni továbbra is jól eszik a bölcsiben, hihetetlen. (meg a módja is, szépen, ülve, egyedül, előkével :o)
Viszont Ő a legbújósabb kölök, játszik de időnként odaszalad hozzám, átölel, puszil, ha sérelem éri elpityergi magát és rohan hozzám ??! :o Ezek új jelek, sosem csinált ilyet. A többieket szó szerint éppen hogy bepöckölték és jól elvannak, anya felé sem néznek.
Aludni már ott szeretne (legalábbis mindkét nap ezt mondta) de még nem engedik, fő a fokozatosság elvén :d
Viszont ami nagyon érdekes nekem: kihozzák a 10órai innivalót a gyerekek gyorsan lehúzzák és már viszik is el a poharakat. Marci tartotta a kezében nézegette megkóstolta és már el is vették Tőle, na volt ám éktelen ordítás. Mondták Neki, hogy ez bölcsi, szabályok vannak és nincs órákig iszogatás :o Meglepődött (+az anyja is)

pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Sziasztok!
Csak beqkk..már rég jártam erre...

Judit!
GRATULÁLOK Bence babához!!!!Gyönyörű!

Barbi!
Természetesen neked is gratu a kistesóhoz!:)
Mi anno a lánynéven szenvedtünk sokat...
a fiúból 3 esélyes volt: Bence,Balázs,Ádám
A Bence nyert:)

Üdv:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég jártam erre. :oops:

Judit, gratulálunk a picihez, nagyon aranyosak. Húúú, de rég volt Bari ekkora. :lol:

Kari, várhatsz még a gyümölccsel. Talán érdemes lefagyasztani gyümölcsöt, hogy télen legyen mit adni neki. Így ősszel jó ötlet. :wink: Barangó 5 hónaposan kapott először gyümölcsöt, 1 hónapja eszik főzeléket. Nem kell sietni. A mélyhűtő meg tele van gyümivel.

Kriszta, látom, elkezdtétek a bölcsit és már vannak "jó" élményeitek is. Remélem hamarosan belerázódtok.
Gratulálunk a babához!

Zita, rá sem ismertem a lányokra. :oops: Mit fogsz tanulni? Gyerekek oviban-bölcsiben?

Rólunk: Növögetünk. :lol:
Barangó már elmúlt 7 hónapos, felül egyedül, kúszik a lakásban, bár még elég lassan. Próbál mászni is. Mindig az a játék kell neki, ami Kincsőnek. Egyenlőre zöldséget, gyümölcsöt, és húst eszik, ritkán kap danoninot. A védőnőnk szerint kevesett hízott az elmúlt hónapban, javasolta, hogy adjak neki túrót, sajtot is. Ezzel még várok. Szerintem szépen fejlődik, nő, mint a bolondgomba. Ja, és szopizik még és van 6 foga. :lol:
Kincsővel lassan haladunk a szobatisztaság felé, sajnos most volt egy nehezebb időszakunk, de túl vagyunk rajta. Imád rajzolni, vehetem neki a füzeteket és az aszfalt krétákat. A játszó csupa firka. :lol: Próbál egyedül öltözni, mosakodni, egyszóvel kezd önálló lenni. No és mennyit beszél... :lol:

Sajnos most betegek vagyunk, mindhármunknak torokgyuszija van.
Megpróbálok gyakrabban jönni és képet is felrakni.
Ez a fotó még júniusban készült, de azóta nem sokat változtak kinézetre. :lol:
Kép

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


sziasztok!

bocs judit - mivel nem válaszoltál - nem tudom megkaptad-e a pü-met?

ildi
matt07
 
 


Szia Ildi,

Írsz Magatokról, régen jártál erre!

Szia ED,

Húúú de nagyok a gyerkőcök, Kincsi is sokat változott!!! Nem jár oviba?
Barangó nagyon fiús!!!! Jó lenne már látni Titeket is :(

p,
Kriszti
cuiccolo
 
 


Szia Kriszta!
Vasárnap az itteni művházban Kolompos koncert lesz. Úgy néz ki, hogy egyedül leszek a gyerekekkel és oda megyünk. Ilyenkor szokott játszóház is lenni + bababörze. Ha erre jártok, talizhatunk.
Sajnos vagy nem sajnos, de Kincső még nem megy bölcsibe (ovihoz még pici, februárban lesz 3). Rengeteg a gyerek a környéken, kevés a hely, nem veszik be, mert Baranóval itthon vagyok. Talán 2 év múlva, ha Barangó megy bölcsibe és én dolgozni. Még az ovi sem biztos jövőre.
Barangó: őt még sosem nézték lánynak.:lol: (Kincsőt mindig fiúnak nézik :? ) Ma leraktam a homokozóba, nagyon élvezte a játékot. Egy vele egykorú kisfiúval játszottak. :lol: Sajna nem volt nálam fotógép.

Milyen volt a mai napotok?

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

Matt ha rám gondoltál, akkor én nem kaptam privit.


Köszönjük a gratulációkat, Dávid szépen gyarapszik, Dorka egész jól viseli, hogy itt van, bár néha nagyon fel akarja hívni magára a figyelmet és kicsit nyafogósabb-hisztisebb a megszokottnál, de ez azt hiszem érthető. Azért jó, hogy itthon van apa, kicsit félek mi lesz ha már visszamegy dolgozni.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Judit help Neeeded és persze Mindenki más aki még emlékszik,

Mennyit kell szopiznia egy újszülöttnek? Lázár baba (Marci keresztanyukájának a kisfia) most 2 hetes kb Néha 20-at néha 60-at eszik. Mennyi lenne az ideális?

köszi,
K.
cuiccolo
 
 


Kriszta, van valami számítási mód, ami alapján ki lehet számolni, hogy átlagosan mennyit kell enni a babának egy nap. Én nem tudom, mert nem érdekel. :oops: Fontos méricskélni? Van valami gond, ami miatt kell? Nekem nagyon stresszes volt, amíg Barangót folyamatosan mérni kellett a kórházban. Ha keveset evett, az volt a baj, ha sokat az. 2 hetesen hoztuk haza, azóta nem mérem, hogy mennyit eszik. A dokink szerint is felesleges lett volna. Most meg már látom, hogy mennyi kaja fogy el a tányérból. :lol: Még most is szopizik, de nem tudom, hogy mennyit.
Szerintem ha nincs semmi gond, akkor a mérleget be kell tenni az ágy alá porosodni és max hetente egyszer elővenni.

Judit, ha megnyugtat, nekem sokkal könnyebb a 2 gyerekkel, mint eggyel. Összeszoknak, együtt alszanak, játszanak, és jobban beosztja az ember az idejét. Mondjuk Barangó nagyon nyugodt baba. :lol:

További szép hétvégét!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ja, méricske +:
Én havonta leviszem Barangót a védőnőhöz mérni. Az utóbbi 6 hétben csak 220g-t hízott, az előző 1 hónap alatt 500g-t. A védőnő először megdicsért minket, hogy milyen jól néz ki a srác, jó nagy lett. Majd meglátta a 220g-t és szörnyűlködött, hogy kevesett hízott. Nem értem. Adjak neki több kaját, tejterméket, stb., mert az anyatej már nem elég neki. Na jó, több főzeléket adok neki, tejtermékkel még várok. Előtte sem éheztettem. :wink:
Na pá! (ja, Bari most 8550g és 76cm)

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

Kriszti,

a gyerek súlyát (g) megszorzod 0,15-el, ennyit kell ennie egy nap.
Egyébként én sem stresszelném magam méregetéssel, főleg ha gyakran eszik és nem sír állandóan, hogy éhes.

Ed,

nem értem miért csinálja ezt a védőnő, szerintem nagyon szép súlya van Barangónak, ne foglalkozz vele. A kajával kapcsolatban te érzed, hogy mire van szüksége a gyereknek, nálad jobban senki sem tudhatja.


Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Köszi Ed, Judit :)

Csak gyors bekukk a bölcsi után tegnap írtam litániát és elszállt :x

pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Sziasztok! :D

Kriszti, mesélj még mi van a bölcsiben? Még mindig bújik Marci? Olyan édi lehet! :lol: A barátnőm mesélte, hogy neki kb. 2 hétig úgy járt a kisfia, hogy rá se bagózott, utána meg nem akart menni és sírt. Otthon beszél is a bölcsiről?
Iszogatás: nem lehet velük beszélni? Ezzel mi is gondban leszünk. :oops: Reggel B. a kakaóját minimum fél óra míg megissza. :shock: Enni is iszonyú lassan eszik egy falatot képes 5 percig forgatni a szájába. :shock: Ha meglesz a kicsi nem tudom mi lesz vele. Fogyni fog szerintem.

Szia Kriszta, jó régen voltál! Mekkora már Bence! :lol: Látom a tickeren már álldogál!
:lol:

Hali Ed itt is! :lol: Jó a kép! :lol: Bari mindig ledöbbent mennyire Petire hasonlít! Az oviba próbáltad beíratni vagy csak beszéltél velük?

Judit, nagyon helyesek így együtta gyerkőcök! Jó sok haja van Dávidnak! :lol:

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


sziasztok!

köszönöm, kriszti kérdésed/érdeklődésed, jól vagyunk, épp beléptünk a "mindent ismétlek édes sajátnyelven, amit csak anya ért meg" korszakba. a törpe tündér, majd teszek fel képet.

judit/ytong! igen, rád gondoltam. sajna valamiért nem küldi el a pü-imet, lenne néhány kérdésem a szüléssel kapcsolatban. ha nem gond, megadnád az emailcímed?

ildi
matt07
 
 


Sziasztok,

Ildi,

Törpe ?! Van pici babátok is, született tesó??? Ha igen én nagyon lemaradtam :o
Képeket várom/juk!

Barbi,

A bölcsi egy CSODAAAAA klassz dolog! Harci Marci önálló, nagyfiúvá vált kb. 2 nap alatt. Egyedül eszik, iszik szépen. Megterít magának majd elpakol. Tudja, hogy más is van Rajta kivül és ki kell várni a sorát. Szót fogad a gondozónéninek (nagyon helyes fiatal anyuka tehát nem igazán néni, Krisztinek hívják)
Ebéd után önállóan lefekszik aludni, szóval csak szuperlativuszokban tudok beszélni :)
Az italkérdés is megoldódott: már mondja, hogy bölcsikében gyorsan megiszom anya és elviszik. Itt nem szórakoznak a gyerekekkel és nagyon hamar megtanulja mindegyik, hogy itt így kell :)
Nagyon lelkesen indul reggel, az átadóban sír egy kicsit de Kriszti vállán állítólag hamar megvigasztalódik.
Janiko Natija is ma volt először, érdekes, hogy a két gyerek rá sem bagózott egymásra :o
Anikóval nem találkoztam, kinyílt a méhszája úgyhogy szigorú fekvésre van itélve, Templom doki kórházzal fenyegeti.

pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Kriszti :lol:
Azta, naaagyon izgi, hogy milyen hamar szocializálódnak! :D
Anikó tud feküdni? Otthon ha nincs segítség elég nehéz gyerekkel. Én is feküdtem a 25-29. hétig nagyon nehéz. :oops:

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


sziasztok

örülök hogy most ide is benéztem a kisfiam Beni
20 hós


sajna ide nem sikerül róla képet felraknom:(
boszyka
 
 
 
 


Sziasztok,

múlt héten lebetegedtünk, Dorkának hörghurut gyulladása volt, már jól van csak az orra folyik még, de ez már csak a 4 egyszerre növő szamfog miatt. Dávidnak csak az orra folyik és kicsit piros a torka, sajna szívni is kell az orrát. Apa már jól van de ő is lázas volt a hétvégén, csak én állom a sarat.

Tejem sajna apadgat, a Dorka mellett nincs annyi időm mint amikor ő volt pici, de majd csak lesz valahogy, a Laktoherb teát iszom, ha tudok fejek, a pici is gyakran kel enni, ennél többet nem nagyon tudok tenni. Vagy esetleg.. Zita?

Jók legyetek és vigyázzatok a manókra ebben a gáz időben.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Szia Judit,
tipp: alkoholmentes sör (én a bucklert szeretem :wink: ) :lol: + sok-sok leves
Jobbulást!

Barbi, Kincső még csak bölcsibe mehetne, de én gyeden vagyok, így szóba sem állnak velünk. Jövőre sem veszik fel az oviba emiatt. A bölcsit nem sajnálom, az ovit még nem tudom.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Elfelejtettem valamit. Kiváncsi vagyok, mi a véleményetek a használt cipőkről. Közvéleménykutatok mindenhol. :wink:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk...

Edina!
Addig amíg a gyerkőcnek ki nem alakul a lábboltozata,(ami minden gyereknél más)addig én semmiféle képpen nem adnék rá használt cipőt....Tudom,rohadt drágák pláne a márkásak/Siesta,Silus,Ciciban/és nagyon hamar kinövik,de akkor sem...
Mi is kapnánk sokat az unokatesóktól,de ilyen pici korban még nem merem...ráadásul Bence nekem most tanulgat járni,bár már 1 jó hónapja egyedül sétálgat kapaszkodva......
Ez csak az én véleményem...

üdv:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Sikerült bejelentkezni a HeimP-ba ortopédiára de képzeljétek október végére tudtak már csak időpontot adni, azt mondták az összevonások miatt full-ig vannak:-(

Van esetleg valakinek ötlete hova lehetne még menni ahol korábban fogadnának?
Elötte a Madarászban voltunk még 6-8 hetesen de ott megszüntették már. A Schöpf-M meg úgy tudom, hogy nincs is.

Lányok van valakinek tapasztalata hogy foggal hogy kell szoptatni. Nálunk még csak 4 hónapos múlt a kicsilány, de nagyon korai fogzó és az alsó 2 kisfog szinte kint van és egyre durvábban rámharap:-( még 2-3 hónapot legalább szeretnék csak szoptatni, és csak utána ezt-azt adni fokozatosan, mit csináljak szerintetek?

Kari
kari
 
 


Cuiccolo,Kriszti

Ha még kérdés, akkor 3 hónapos korig heti 150 és 250 gramm között kell híznia a babának (150 az nagyon a minimum!!!!)és ha elérte a 3 hónapot vagy az 5 kg-ot akkor már elég ha csak 100-150 grammot hízik hetente.

De persze ez függ a születési súlytól, lány vagy fiú, anyatejes vagy tápis, koraszülött volt e stb.
Tehát ez nagyon általánosan. Nekem legalábbis a védőnéni ezt mondta.
Kicsilánykám szépen fejlődik így már nem mérem annyit de anno még nagyon figyeltem.

Kari
kari
 
 


Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Történetem egy kicsit hosszú, majd a napokban elmesélem, de most egy olyan szülész-nőgyógyászt keresek aki a scöpfiben vezeti a szülést, de vagy a XXII-ben vagy a Móricz környékén vagy valahol a közelben van magánrendelése.

Előre is köszönöm.

[/url]
nszoke
 
 


Kari,

Köszi a kimerítő válszt, közben már Zita is küldött infót :)

Nóri,

Sajnos én nem tudok ilyen orvost :(
De hátha a többiek!!!

Ed,

Én eladom Marci cipőt, mondjuk csak a hibátlant (mivel rengeteg van Neki egyik sincs agyonhordva) vagy azt amit jó előre bevásároltam és átnőtte :)
Venni talán 1X vettem használtat de az is teljesen újszerű volt.


pusz,
K.
cuiccolo
 
 


Kari,

Én a "körzeti" gyerekrendelő ortopéd szűrésére vittem anno és magándokihoz. A Heim Pálban egy főorvos jó csak (ffi és szinte lehetetlen hozzá bejutni M...... vmi. a neve gyorsan akartam írni és elfelejtettem) a szemészettel van egy épületben és emeleten.

Kriszti
cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Nszoke, ha jól emlékszem, akkor Dr Nyékinek a Gellért térnél van magánrendelője, egyszer láttam a táblát a ház kapujában. Talán Zita jobban tudja, neki ő az orvosa.
Csak nem XXII. kerületi vagy? Merre? Mi a Bartók ltp-i játszón és a kastélyparknál csövezünk naponta. :wink:

Köszi a cipőhozzászólásokat!

Kriszta, ha netán van új eladó fiúcipőd olcsón :lol: , légyszi gondolj ránk! Azt hiszem, maradok az új cipőknél, max tartalék cipőnek lesz jó a használt.

Kari, Barangó 8 hónapos 8 foggal. :lol: Szopi közben nincs gond, nem is érzem, hogy vannak fogai. Ügyesebbek, mint gondolnánk. DE: ha nem kell neki, akkor képes hatalmasat harapni. :? Gonosz anya vagyok, mert ilyenkor jól megnyomom a pofiját, hogy érezze, hogy senkinek sem jó, amit csinál. Mindig tanul a hibából, ritkán műveli ezt a tevékenységet. :wink:

Kincső hiányol, mennem kell.
Jó éjt!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Kedves Ed26!

Igen. A Városház térnél lakunk. Jó lenne egyet találni aki közel is van meg Schöpfis is. Még várom a lehetőségeket, de azért köszönöm.
nszoke
 
 


Szóval Kedves fórumozók!

Már egy jó ideje olvasom az oldalakat itt a babneten, mondhatnám nagyjából "ismerek" mindenkit aki rendszeres látogató. :)

röviden elmesélem történetemet.
2005. áprilisában terhes lettem, szaladtam is a kerületi dokibácsihoz, alátámasztotta feltevésem, s kezdtem élni boldog kismama életemet. A babának örült mindenki.
Terhességemmel minden rendben volt szinte végig. Én is jól éreztem magam a bőrőmben. Megbeszéltem mindent az orvosommal: nála szeretnék szülni, fizetek, mennyiért, mikor, hol, hogyan...stb. Már 10éve hozzá jártam. Mivel első baba nagyon féltem és akartam magam mellé valakit akiben "bízhatok" .
Minden rendben UH, labor, cukor...
Míg a 26.héten ödémás lettem de kb.15-20kgmal 1 hét alatt, s a 27héten mentem a háziorvosomhoz torokfájással, a rutin vérnyomásmérésnél 170/110. Na innen kezdödtek a borzalmak.
Azonnal be akart utalni a Szt. Imrébe, de haladékot adott hogy az orvosommal beszéljek s menjek vizsgálatra. Ez másnap csütörtökön meg is történt. Minden rendben a babámmal. 3 féle vérnyomáscsökkentő, otthon mérni. A dokikám mikor befejezte a vizsgálatot, elköszöntem tőle, mire ő: "sajnálom, de így már nem fér bele a naptáramba, viszlát"
Kiléptem az ajtaján s remegtem, mi lesz velem, sa babámmal?
No de hétfőre kért a háziorvosom vizeletfehérjét, s mielőtt leadtam volna megmérte a vérnyomásom. Szintén 170, azonnal Szt.Imre, be kell állítani. Férjem bevitt. 2 óra múlva infúzióval, s remegő lábakkal feküdtem a vajúdóba. S a szülésznő 2szer jött mérni. Másodszorra üvőltött, elsápadt kééppel, doktornőnek, mondván, valamit nem jól mért, s mérje meg ő is. 240/170, azonnal mentő Schöpfi császár, nahát mondanom sem kell hogy zokogtam. Nem sok mindent tudtam a koraszülésről.
Ez volt fél4kor s 16:25kor már felkeltem a császár utáni altatásből.
Élményekből szülés kapcsán nem tudok mesélni, mert nem volt csak a félelem velem.
Kislányom 28hét első napján született 40cmrel és 1270grammal.
Már csak másnap láthattam. Rentgeteg cső, szuszogó lélegeztetőgép, és egy tenyérnyi baba, s mindent megkaptunk amit egy koraszülött megkaphat: agyvérzés, fertőzés nem szeretném tovább részletezni, mert nem szívesen emlékszem vissza. Szóval 3hónapig ciciztünk végül, 2hónap után jöttünk haza, 2120grammal, boldogságban. Rendszeresen járunk kontrollra 1 éves koráig.
Lényeg hogy a Shcöpfis szaktudás és dolgózok számomra szentek, nem akarok tulozni de nekik köszönhetem hogy boldog édesanya vagyok. Kérdésem lényege pedig itt kezdődik: Még szeretnék is lenni édesanya, toxémiától függetlenül, de ehhez szükségem van egy jó orvosra, mert félek, hogy következő terhességem kudarcba fulladhat, bár probálok optimista lenni.
Ehhez kérem segítségeteket. Dr.Ita Jenőnél szültem, minden elismerésem az övé, de nagyon messze van tőlem, Dr.Bakó Erikánál a napokban jártam, jó, bár nincs túl közel és kicsit fura volt... Nem tudom, kedves de fura.
Szívesen olvasnék tapasztalatokat tanácsokat.
Most volt kislányom 14-én 10hónapos, nagyon szépen fejlődik, eleven, okos baba.

Köszönöm segítségeteket, tapasztalaitokat és ne haragudjatok ha feltartottalak benneteket ill. tudom elég hosszú voltam, ezért bocsánat.
nszoke
 
 


Szia Nszoke!
Nagy izgalommal olvastam végig a történetedet. Nagyon sajnálom, hogy nem volt zökkenőmentes a terhességed.Annak viszont örülök szívből, hogy minden jóra fordult.
Én a második babánkat szültem a Schöfi-be, Herczegh doktornál. Én, vagy mi /én, barátnőm, a sógornőm, és annak a tesója is nála szültünk/ rá esküszünk. Viszont amíg bent voltam és beszélgettünk a dokikról és egyebekről, azt állapítottam meg, hogy minden doki csúcs szuper. De ennek így is kell lennie. Mindenkinek a sajátja az igazi.
Ha érdekel szívesen megadom az elérhetőségét, viszont Ő a Moszkva tér felé rendel.
További jó keresgélést és nagyon jó egészséget Nektek! Majd még biztosan összefutunk.
banyanszki
 
 


Nszoke ugye Nóri ? :),

Nagyon szép és nagyon szomorú a történeted, köszönjük, hogy megosztottad velünk! Én nem vagyok egy sirós fajta de nem tudtam érzelmek nélkül olvasni a soraidat :(
A lényeg, hogy minden rendben van a KICSIVEL! (hogy hívják?) Banyanszki hozzászólásával egyetértek tényleg nagyon jó szakmailag a kórház.
Az én orvosom Dr. Várady és én nagyon ragaszkodom Hozzá, az én történetem sem sétagalopp de ha olvasgatsz minket biztos ismered :) A Keleti pu. mellett van a magánrendelője amúgy pedig a Podmaniczky MÁV rendelőben (nem a kórházban) rendel, ez nincs közel sajnos a Városház térhez :?
Esetleg olyan orvos akinek a "magánrendelése" is a Schöpfiben van? Pl: Arnold, Kósa talán Ferenczi?

Kriszti
cuiccolo
 
 


Ed,

Van egy 22-es pasis Melánia bakink mekkorát hord most Barangó?

pusz,
K.

p.s. küljek mailben képet?
cuiccolo
 
 


Nszoke= Szőke Noémi

A kislányomat Málnának hívják. Utána nézek a doktorbácsiknak, majd személyesen is, de hol lehet velük a kapcsolatot felvenni.
A Kósáról csak jót hallottam. Örültem közkedvelt és elismert is, de nekem első benyomásra nem volt szimpatikus.

Nem akarok válogatni nagyon csak egy olyan orvost akarok aki mindenben nekem megfelel, eddig olyan közömbösökkel találkoztam. Valamiért távolinak éreztem velük a kapcsolatot.

Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra s a babáitokra, gyerköcökre.
nszoke
 
 


Sz.Noémi,
Én nem vagyok Kósapárti, én nem szeretem. Viszont megismertem a kórházban egy dokit, akiről még nem olvastam itt a fórumon, de csak jót mondhatok róla. Ő volt az ügyeletes, amikor szültem. Dr Déri Antal. Szülés után kellett egy kis beavatkozás, ő csinálta. Kósa is ott volt, örültem, hogy nem az ő kezei közé kerültem. Kiráz a hideg a mosolyától.
Örülök, hogy minden rendben van Málnával. Sokat köszönhetünk az ottani gyerekorvosoknak.
Ha netán jöttök téténybe a kastélyparkba játszani, írj, talizhatunk.

Kriszta, egyenlőre még nem hordunk cipőt. Még csak most tanul állni a kissrác. A játszón is csak mászik. Aha, jöhet a kép.

Mennem kell, egy idióta becsöngetett, Kincső felébredt. :cry:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Noémi,

Én sem vagyok Kósa fun de sokan szeretik!

Ed,

Ó akkor a 22-es még hatalmas Nektek azért küldök fotót :)


Beérett a bölcsi gyümölcse Marcusnak 39 fokos láza van kúp és Panadol mellett is úgyhogy várom a doktornénit :(
Még soha nem volt lázas 38 fölött de alatta is max. 2 X :cry:

pusz,
k.
cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Eddig én is olvasó voltam (kb. január óta). Mivel eddig mindig leírta vki. a véleményemet vagy vmi hasonlót, mire én eljutottam odáig, nem szóltam hozzá semmihez.

Most eljött a kinyilatkoztatás ideje!

Nszoke!

Szerintem Neked nem ártana, ha mégis legyőzve egyéb (ellen) érzéseidet Kósa dokit választanád. Négyből három gyereket szültem nála, (van összehasonlítási alapom) volt, hogy ügyeletben nálunk még el sem vágták a köldökzsinórt, de már egy koraszülő farosbabás kismamát hozott neki a mentő és azt is flottul ellátta.
Szerintem a látszat csal, nagyon komoly és határozott ha arra van szükség. Tudja, hogy mire beszéli rá az embert és eddig még csak jól jártam, hogy elfogadtam a tanácsait. (Az utolsó baba 4kg volt és megszületett gátmetszés nélkül, pedig ez volt az egyetlen dolog amiben előtte nem voltunk egy véleményen). Arról viszont tudnod kell, hogy egy vizsgálat a kórházi rendelésén sokszor egy napot elvesz, kétszeri több órás sorbanüléssel.

Ed!

Tudom mire gondolsz, de mivel én hamarabb szültem mint mosolyogni láttam, engem meggyőzött. :)


Sziasztok.
iloly
 
 


Én is Kósa fun vagyok!

(Általában a nem kósa-kismamák nem szeretik.)

i
matt07
 
 


Kari!

Nem tudom, hogy mennyire vagyok még időben a válasszal, mert a suli miatt ritkán jutok ide, de azért írom.

Csípőszűrés. Érdemes az Ortopédiai Klinikára menni (Karolina út 27.) Nem kell időpontot kérni, hétfőn és kedden szokott lenni csípőszűrés délután kettőtől. De erre kérdezz rá telefonon (466-6611), hogy továbbra is ez a két nap-e. Ami szükséges: beutaló, és az, hogy háromnegyed kettőkor már bejelentkezve a betegirányítónál, ott állj a gyermek ambulancia ajtaja előtt (Ez a földszinten van, de a betegirányító mondani fogja.), ahová be kell adni a papírodat. Aki kettő után megy, azt már nem vizsgálják meg. Ne ijedj meg, ha sokan vannak, pikk-pakk megy a dolog. Egyszerre öt babát hívnak be, és azokat, akiknél szükség van rá, azonnal felküldik ultrahangra. Amit rögtön azután elkezdenek, ahogy lenn elfogytak a babák. Ez rövid idő nagyon. A hely nagy előnye a Heim Pállal szemben, hogy itt csak ortopédiai betegek vannak, azaz jó eséllyel nem kap el semmit az ember gyereke, nem úgy mint a Heim Pálban, ahol a tömegnyomor mellett, az összes fül-orr-gégészeti beteg ott megy el az ortopédia előtt.

Fogas szoptatás. Két titka van. Az egyik, hogy résen kell lenni. Általában a szoptatás vége felé harapnak a babák, mikor már nem is igazán esznek. Így ilyenkor figyelni kell, és mikor látszik hogy ez lesz, akkor levenni a mellről. Ha már megharapott, akkor általában bejön, ha határozottan, de nem ijesztően meg mondod, hogy ez fáj, és leveszed a ciciről. Vagy a kisujj be a szája sarkába, hogy a vákum megszakadjon módszerrel, vagy úgy, hogy közelebb húzod magadhoz, hogy az orra kicsit akadályoztatva legyen a levegővételben, így a száját kell kinyitnia, hogy rendesen levegőhöz jusson. Ja és nem törvényszerű, hogy harapjon attól egy baba, hogy már foga van. Lassan hat éve folyamatosan szoptatok, ennek jó részében már fogas gyermeket, de talán három-négy harapásos esetet tudnék csak mondani nálunk.

Noémi!

A történeted elég bosszantó. Mármint a Szent Imrés része. Örülök, hogy végül is pozitív lett a végkimenetel. A többiek már írták, hogy én Nyéky doktornál szültem. A magánrendelése a Bartók Béla úton van, ha úgy gondolod, hogy kellenek az elérhetőségei, akkor írj, egy privát üzenetet. Három gyermekemet szültem nála, Ádám simán született, Csilla tartási rendellenesség miatt kénytelen volt császárral meglátni a napvilágot, Réka, meg a császárelőzmény és a fájásgyengeség eredményeképpen lett császáros. Maximálisan elégedett vagyok vele. Alapos, felkészült, emberileg is a helyén van. Több ismerősöm, és a családomból is ketten szültek nála. Volt köztük faros baba is, és minden alkalommal profin végezte a dolgát. A humorát meg külön imádom.

Jó éjt mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


Szép napot mindenkinek.

Tényleg nagyon köszönöm a sok sok üzenetet és tapasztalatot amit írtatok. Nagyjából visszaolvastam részletesebben mindenki szomorú, kevésbé szomorú, de végezetül többnyire boldogan végződő történetét, csak az a nagy gondom hogy nem mindig tudom névhez kötni a történetet ezért előre is bocsi, ha valakitől hülyeséget kérdezek, mert nem is vele történt. Köszönöm.

Egy olyan kérésem lenne még, hogy a fenti pár név akit mondtatok, nőgyógyászok: Nyéki, Szűcs, Kósa, Arnold, Ferenczi, Herczeg... ja és elnézést ha valakinek nem jól írtam volna a nevét, nem bántásképp, megadnátok az elérhetőségeiket: telefon, helyszín, rendelési idő, tehát, ki, mikor, hol, s hogyan elérhető?
Előre is köszönöm.

Holnap megyek Zsebivel(=Málna) kontrollra a schöpfibe -lehet csúnya vagyok- majd megnézem a felsorolt nevek fényképeit :)
Eleinte egy kicsit mindig így ítélek, tudom nem a külső számít, de ha már ránézésre nem szimpatizálok akkor kár a gőzért. Szerintem.

Nem volt könnyű a visszaolvasás, ezért nem sikerült annyira kibogoznom, hogy van köztetek koraszülött vagy akivel bármi gond történt szüléskor?

Még egy kérdés és tényleg nem fárasztalak titeket, ezt az un.: babavonalzót hogyan lehet berakni az üzenetekbe, hogy mindig ott legyen vagy minden alkalommal újra berakjátok, bár én beilleszteni sem tudtam.

Köszönök mindent. Minden jót mindenkinek.
Ja és nagyon örülök, hogy van ez a fórum.
nszoke
 
 


Nszoke!

Ha még olvasod, én is ajánlanék dokit.

Nekem van egy 7 éves kisfiam, akit toxémiásan szültem császárral a Nyírőben.

Most júliusban pedig megszületett a kislányom a Shöpfiben FERENCZI doktor úrnál. Aki nem mellesleg az ország legjobb 4 ultrahangosában benne van.

3 éve cukorbeteg vagyok, plussz az előző toxémiám miatt fokozottan odafigyelt ránk, HÁLA NEKI egészséges kislányom lett.

Nagyon körültekintő volt, borzasztóan odafigyelt, ha hívtam telefonon, mindig tudta ki vagyok. Bár nagyon sokat kell rá várni a kórházban, de megéri. A magánrendelője nagyon közel van a kórházhoz , a Váci utca vége, ami a Vámház körúthoz esik. A Kálvin tértől a híd felé.

Na nem szaporítom itt a szót, én a saját tapasztalataimból kiindulva nyugodt szívvel ajánlom őt neked, mindig megemlítette a toxémiámat, mint előzményt. Tényleg nagyon figyel. Kedden szültem, még vasárnap is megnézett a kórházban!!! (A másik 4 szobatársamhoz nem jött a doki hétvégén.)

Sok sikert neked, és egy újabb egészséges babát kívánok neked!!!

Meg persze mindenkinek!

Kati, A "Babaproject előtt állók"-ból
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: